iM, israai, sten, Tafels, n, Klok, Kag- f met Kooi, r-Glas- en 8 8 8 8 erkooDinE. N°. 1620. 1895. Zaterdag 19 October. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht 3 o ILAND, aan de oude Ier. Eerste Blad. firïoopii. a c© z8 CD 8 H Officiëele Kennisgevingen. iSKANT O w fi) VI f* ET, 0 ND 10) IK, fi) DEMOCRATIE. BINNENLAND. NATIONALE MILITIE. I SCHOOMOVENSCHE COURffl S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. Q. Vyrheerenlanden, Gemeente Schoonhoven. iet WINKEL- ige KRUIDE- mot bet. an S. W. N. io ven. ter her- als C. 16 Oct. van laai, aan de >ot, genaamd bunder. te bekomen iden Notaris Deze Courant bestaat uit Twee Bladen. -EN 1, gelegen te UITER, over he Wetering zamen groot Centiaren. m Massa. >n op den 14. I N 00 TEN. CASTELEIJN voornemens i den 23. en ans ’s namid- H. VAN ES lag, voor zjjne te veilen en de Notarissen te Rotterdam imd. CASTELEIJN oornemens op 24. October ure, te i van MARTs. penbaar, om 'AlblasHerwaard, 17 Oct. Met den fruit handel gaat het dit najaar zeer voordeelig; de vruchten zijn zeer meêgegroeid en ze gingen tot nog toe voor flinke pryzen vlug van de hand, zure winterappelen werden de laatste dagen bjj duizende mudden vlug opruimd tegen f 4,50 en zoete voor f 3,50 per hectoliter, terwijl voor kroelappels de ongekend hooge prijs van f 2 en meer per hectoliter werd be steed. Op 't oogenblik echter is de vraag heel wat flauweruitgelokt door de hooge prijzen, zijn de markten blykbaar over- voerd. 'Alblasserwaard en 17 Oct. De handel in kaas was deze week ais hecht. met verb, van de schakel. W. E., schippersknecht te Krimpei ter zake ah voren, tot 2 x f 3 boen dagen hecht, met j.uv. Iedere regel Inzending franco tot Vrydags-namiddags 5 uren. 3-maal plaatsing opgegeven, van werklieden in overleg te treden met, neen, sterker nog, de bevelen te volgen van bestuurders buiten den kring hunner eigen mannen, dat zij zich tegen deze overdracht van gezag niet zullen verzetten en liever hun bedryf naar elders verplaatsen of, zoo noodig geheel opgeven, dan zich onderwerpen aan on- redelijken dwang? Men geloove niet dat tegen het eerste onoverkomelijke bezwaren bestaande wereld is ruim en groot, en de uitbreiding der verkeersmiddelen maakt het bijna tot een onverschillige zaak, waar men zich vestigt. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. I__: uiterlyk tot Dinsdags-avouds 8- en 1. Alle biunenlandsche Advertentiën, voor 2 r' worden slechts 2-maal in rekening gebracht. fi) VI y inzet V r ü- en by afslag ober 1895, T. KLEUN te rk, Dat is een van de groote woorden van onzen tyd, en van alle tyden welke den hedendaagschen zyn voorafgegaan, dien der barbaarschheid uitgezonderd. Want let wel, dat in de republieken van het oude Griekenland dezelfde tegenstel lingen zich vormden en tot gelyken par tijstrijd, met afwisselende kansen, aanlei ding gaven; dat in het oude Romeinsche Ryk, vóór het in de boeien van ccsarisme en soldatenregeering lag beklemd, aristo cratie en democratie voortdurend worstel den om den voorrang, met ongeveer de zelfde inmengselen van économische ge schillen; dat in de Middeleeuwen het langdurige proces, hetwelk van de ver slaafde lijfeigenen machtige poorters, de beschikkers over hun land en volk heeft gemaakt, den breeden grondslag vormt van de geschiedenis van Europa. Het zyn dan ook geen nieuwe denk beelden, waarvoor thans strijd wordt ge voerd, overal, in alle beschaafde landen. Alleen de vormen verschillen. De vryheid van het ambacht was de leus in den tyd van het grafelyk bewind hier te lande, een leus, zoolang vooropgesteld totdat de overwinnaars hun verkregen rechten be zigden als middel om anderen van die zelfde rechten uit te sluiten; conflicten- tusschen landeigenaars en boeren, tusschen dezen en arbeidersdrang tot beperking van den om vang van het grondbezit, - men vindt ze in onderscheiden tijdperken terug. De pogingen tot vermindering van de macht der ondernemers in de groot industrie zyn natuurlijk van onzen tyd, omdat eerst de negentiende eeuw de fa briekmatige productie zulke kolossale af metingen heeft zien aannemen, maar het grondidée verschilt niet van hetgeen vroe gere tyden te zien gaven. Is er inderdaad niet een merkwaardige overeenkomst tusschen het overwicht der gilden in vroegere, dat der werklieden ver- eenigingen of liever der vakbonden in onze dagen? En evenals de eersten zijn onder gegaan ten gevolge van haar machtsmis bruik, waarmede ook het goede, door het welk zij zich kenmerkten, verloren werd,— worden ook de bonden, welke wenschelyke hervormingen ook door hen, by bezadigd overleg, zyn tot stand te brengen, in hun voortbestaan bedreigd door de heerschzucht en de aanmatiging van bestuurders, die, zelf ijverende voor vrijheid, er hoegenaamd geen begrip van hebben dat ook andere menschen aanspraak doen gelden op eer biediging van de hunne. Alleen, in de negentiende eeuw ontwikkelen zich de toestanden wat sneller dan in vroeger dagen, zyn de tegenstellingen scherper, de overgangen minder geleidelijkhadden de gilden eeuwen noodig om neder te dalen in het graf door eigen misbruiken gedolvenvoor de bonden zal het ver loop van het ontbindingsproces minder langdurig zyn, tenzy er leiders optreden die een ruim inzicht hebben in maat schappelijke toestanden en voorzichtig ge noeg zijn om de industrie, die het brood moet verschaffen aan vele duizenden, niet te vermoorden omdat zij niet alle wen- schen bevredigt van de honderden. Immers, is het wel te verwachten, dat by de steeds hooger stijgende eischen de werkgevers, en in ruimeren zin nog het publiek, de afnemers, zullen kunnen toegeven? Elke prijs vei hooging wordt beperkt door het gebruik, dat minder wordt naarmate men meer zaj moeten betalen. Kan men gelooven, dat de onder nemers er in zullen berusten, dat van hen gevorderd wordt over de regeling van werkzaamheden, van loon, van inwendige administratie, van aanneming en ontslag het geding. By Kon. besluit is benoemd: tot ambtenaar van het openbaar ministerie by de kantonger. in hetarrond. ’s-Giaven- hage, voor de kantons ’s-Gravenhage en Delft, ter standplaats ’s Gravenhage, Mr. B. R. Royer, thans ambt, van het openb. ministerie by de kantonger. in het arrond. Rotterdam voor de kantons Rotter dam no. 2 en Gouda, ter standplaats Rotterdam. By Kon. besluit is: lo. aan Mr. E. J. H. M. v. Ryckevorsel, ambtenaar van het openb. ministerie bij de kanton gerechten in het arrond. Rotterdam, thans voor de kantons Rotterdam no. 1 en Schoonhoven, ter standplaats Rotterdam, voortaan als rechtsgebied aangewezen het kanton Rotterdam no. 2; 2o. aan Mr. H. Vaillant, ambtenaar van het openb. minis terie by de kantonger. in het arrond. Rotterdam, thans voor de kantons Rotter dam no. 2 en Gouda, ter standplaats Rotterdam, voortaan als rechtsgebied aan gewezen de kantons Rotterdam no. 3 en Gouda. Door den gemeenteraad van Kuilenburg is Woensdag in zijn vergade ring aan de heeren J. Holland Co. te Rotterdam, concessie verleend voor den aanleg van een tram Tiel over Buren naar Kuilenburg, met een hoofd bepaling, dat men op de Varkensmarkt aldaar een halte zou maken. Te Delft zal binnenkort eene geheel in ijzer opgetrokken fabriek worden gesticht, dienende tot het fabriceeren van kachels. Als directeur dezer fabriek zal optreden de heer J. F. Van Hattum, te Sliedrecht, en als commissarissen de heeren L. G Kok en F. W. Braat, beiden te Delft. Tegen 1 November is benoemd tot hoofdredacteur van het Utrechtsch Pro vinciaal en Stedelyk Dagblad mr. J. H. Valckenier Kips, advocaat en procureur, lid van den gemeenteraad van 's Gravenhage. De Erven Loosjes te Haarlem, uitgevers van „De Hollandsche Revue”, waarvan wij de uitgave al hebben aan- gekondigd, hebben een idee gehad, dat, naar wy gelooven, voor zoover Holland betreft, nieuw is. Zjj hebben besloten zich, wat den omslag betreft, niet tevieden te stellen met gewoon boekdruk of typogra fisch werk, maar te zorgen, dat het utterlyk een artistiek aanzien heeft en werkelijk een kunstwerk zal wezen. Daarom hebben zy een prijsvraag uitgeschreven ouder onze artisten voor het ontwerp van een titelblad, en tot de genoodigden behooren o. a. Derkinderen, Dysselhof, Veth, Colen- brander, Daalhoff, Henricus, enz. De be oordeeling der ontwerpen zal geschieden door Jozef Israëls, J. Toorop en Frans Netscher. Zjj, die geen uitnoodiging ont vangen hebben en gaarne mede zouden wenschen te dingen, kunnen die alsnog aanvragen bjj bovengenoemde uitgevers. BURGEMEESTER, en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend: P.dat de loting voor de lichting van 1896 zal plaats hebben alhier op Donderdag 24 October 1895des namiddags ten twee ure; 2°. dat zy, die verlangen als Vrijwilliger op te treden, zich ter Secretarie kunnen aanmelden vóór of op 25 October a. s. Schoonhoven, den 16 October 1895. De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr A. D. H. KOLFF. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Beek handelaren, Agenten en Brievengaarders. derling vertrouwen gegrond. De voor name, die in contact treedt met personen, lager staande op de maatschappelijke ladder dan hy, met bet bewustzijn dat hy daardoor „afdflaft", -zal er niet in slagen dat vertrouwen te winnen; het moet uit al zyn woorden en daden, uit geheel zijn houding blyken, dat hij zich één gevoelt met de minderen, dat het niet bij hem opkomt hen als zoodanig te beschouwen. Er bestaat een soort van nederbuigende toenadering, die nog kwet- sender is dan trotsche terughouding; wie met de eerste aankomt, vindt gesloten deuren, en dat is waarlyk niet le ver wonderen. Naar verbroedering der klassen trachten allen, die het wél meenen met de belangen van hun volk; maar laat het dan zijn van heeler harte. En ook dit toone men te weten, dat de openbaringen van vriendschappelijke ge zindheid niet van één kant moeten komen. De democratie in haar gewone uitingen is dikwyis ruw en onverschillig, stoort zich niet aan beleefdheidsvormen, houdt geen rekening met de eischen der betame lykheid. Maar zy heeft het recht niet te eischen, dat men zich in alles naar haar schikke en alles voor lief neme wat zij goedvindt te doen. Ook voor haar bestaan de ongeschreven wetten, welker inacht neming het maatschappelijk leven gemak kelijk maakt. Een denkbeeld van hetgeen wij op het uitgestrekt gebied van de samenleving verlangen, geeft wat ieder kan opmerken by zoogenaamde volksfees ten. De bedoeling daarbij is zeker niet, den minder bedeelden een uitspanning te verschaffen, die anders buiten hun bereik zou liggen, maar wél, de geheele burgeiy in een gemeenschappelijk vreugdebetoon samen te brengen. Welnu, er wordt een concert gegeven in de open lucht; men zou wenschen, dat arm en ryk, dooreen- gemengd, er naar stond te luisteren. On- mogelyk: in de bijeengedrongen menigte staan de lui te roeken in het aangezicht van vrouwen, of verlustigen zich in nog onoogeljjker wijze van tabaksgebruikhoort men ruwe kreten, wordt op allerlei ma nieren het genot verstoord. Hoe komt dat? Eenvoudig omdat dio menschen nog niet geleerd hebben hun gedachten verder te doen reiken dan eigen genoegen, dat zy volstrekt niet aan anderen denken. De democratie, die een toekomst heeft, moet leven van toewyding en zelfopoffe ring, moet beschaving aankweeken, moet vóóigaan in het opsporen van wat goed is en waar en schoon. Zy moet inder daad, in het kleine zoowel als in het groote. het één voor allen en allen voor één in toepassing brengen. Ook zij be hoort, om recht van medespreken te heb ben, welopgevoed te zyn. Kantongerecht te Schoonhoven. Zitting van 11 October 1895. Veroordeeld: J. O. v. E., arbeider te Jaarsveld, ter sake van strooperjj, tot i 10 boete of iO dagen hechtenis. 1. B. Rvisscher te Schoonhoven, 2. K 8., viaacher, 3. H. d. F., waterinolunaar en 4. J. O., watermulanaar, wonende te Haastrecht, ter zake van visscher jj-overtreding, de 1ste en 2de ieder tot t 5 boete of 2 dagen hecht, en de 3de en 4de ieder tot f 3 boete of 2 dagen hecht., met verb, en ba vel (ot uitl. van de zegen of bet. ad f 30 of 10 dagen hecht, voor lederen ver oordeelde, met bevel tot vernieling van het not indien het uitgeleverd wordt en met vrjjspraak van den 2den beklaagde van hetgeen met als bewezen is aangenomen. A. Da., arbeider te Leksmond, ter zake voren, tot 2 X f 8 boete of 2x2 dagen - u J3 Jn beslag genomen Over democratie willende spreken, zyn wij niet op een dwaalweg geraakt, door vluchtig de aandacht te richten op den socialen strijd. Want in werkelijkheid is de worsteling om het gezag, die de klassen onderling voeren, in hoofdzaak een middel tot bevordering van stoffelijke belangen, door gebruikmaking van de macht, die de invloed op wetgeving en staatsbestuur schenkt. Niet geheel en al, maar toch voor een groot deel, is elk politiek vraag stuk een quaestie van brood en van nog iets. Dat veroordeelt geenszins de democra tische strooming dezer dagen; integendeel, het maakt die begrijpelijk en toont haar billijkheid aan. Verruiming toch der be- staansbronnen is een zeer natuurlijk stre ven, zonder hetwelk van geen algemeenen vooruitgang sprake zou kunnen zijnniets zou dwazer wezen dan in maatschappelijke groepen en individuen te misprijzen, dat zy naar het betere haken en, ter bereiking daarvan, een passend aandeel in de poli tieke macht zoeken te verwerven. En, waar de toestand zóó is, dat geheele lagen van de burgerij door de wetten des lands van allen staatkundigen invloed zijn uit gesloten, daar behoeft men slechts te rade te gaan met de allereenvoudigste recht vaardigheidsbeginselen, om tot de erken ning te komen, dat verandering dringend noodzakelyk is. Er wordt beweerd, dat wegneming van grieven alleen langs wet tigen weg mag gezocht wordenzeer juist, maar als die weg door een onoverklim baren slagboom is afgesloten, wat dan? Is het dan niet in de eerste plaats plicht, dien hinderpaal te doen verdwynen, om het recht te behouden, elke poging tot geweld pleging als een misdaad te brandmerken? Een stroom, door kunstmatige afdamming in zijn loop belemmerd, zwelt steeds aan en zal dan bf de dammen verbreken, bf buiten zyn oevers tredende, schade aan richten. Een wijs beleid zocht dit te voorkomen. De gevaren, die van de veldwinnende democratie gevreesd worden, zijn niet denkbeeldig; maar de geschiedenis heeft reeds lang geleerd dat men die niet be zweert door zich vierkant te stellen tegen over den drang naar hervormingen. Wel omgekeerddoor intijds rekening te houden met de eischen van recht en billijkheid, zal men verkrijgen dat de reactie niet bovenmatig stark wordt en te spoediger een kalmen loop verzekeren aan den nieuwen stroom. Wat die gevaren betreft, het grootste is wel dat de volksmenners, eenmaal meesters geworden van den toestand, meer nemen dan hun toekomt. Ook dat heeft het verleden meer dan voldoende aange toond. De oppositieleiders van gisteren worden morgen harde en onverzettelyke dwingelanden; zy, die met het woord „vrijheid" op hun banier geschreven, bij den aanval in het eerste gelid stonden, zullen weldra de eersten zyn om de vryheid van allen, die hen niet willen volgen, te betwisten. Vaak is het gebeurd dat de grootste revolutionnairen, na het despo tisme te hebben ten onder gebracht tegen hetwelk zy de wapens aangordden, in den overmoed der zegepraal den overwonnenen zwaarder juk oplegden dan zijzelven ooit hadden getorscht. En dan begint de strijd opnieuw, totdat een volgende kentering de pas opgetreden meesters op hun beurt uit de hoogte nederwerpt. Daarom is het zoo noodig, dat er zy een democratie des vredes en der verzoe ning. Niet een die het zwaard harer getals meerderheid in de schaal werpt en naar eigen willekeur heerscht en regelt, maar een, die het „recht voor allen” met waarlyk vrijzinnigen geest in toepassing brengt. Zoolang de menschen nog geleid worden door begeerlijkheid en zelfzucht, zullen we in deze nog ver van het ideaal verwyderd blyven; maar laten wij er niettemin naar streven. Elke stap, in die richting gedaan, is reeds een vooruitgang, hoe klein ook, en levert vruchten op voor de toekomst. In de eerste plaats is hiertoe noodig dat de verschillende klassen elkander goed leeren kennen en in veelvuldige aanraking komen. Hooghartige afscheiding vindt men nog overal, en waarlyk niet alleen in de kringen van de aristocratie van geboorte, van vermogen of van verstan delijke ontwikkeling, en al te gering zijn de bewijzen van echt broederlijke en vnendschappelyke samenwerking, op on- tamelyk willignaar boter blyft steeds goede vraag; in den prijs van beide producten kwam geen verandering. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas van f 17 tot f 23 per 50 kilo naar wicht en kwaliteit; goöboter f 0,60, weiboter f0,50 per J kilo. *Ainelde, 15 Oct. Van de rentelooze geldleening der ijsclub „Hollandia” alhier zijn uitgeloot de navolgende 10 aandeelen nos. 21, 24, 205, 221, 248, 252, 263, 273, 331 en 370. ’Capello a/d IJsel, 16 Oct. In deze ge meente is bij een veehouder opnieuw onder zijn rundvee het mond- en klauw zeer uitgebroken. Het vee is op last van den plaats vervangenden districts veearts C. M. Mazure onmiddellyk onder toezicht gesteld en opgestald. Vermoedelijk zullen de dieren, die met de aangetaste in aan raking zijn geweest, na onteigening worden afgemaakt,ter voorkoming van verdere besmetting. Ook de personen, by den veehouder werkzaam, zyn geheel geïsoleerd. ‘Goudriaan, 16 Oct. Heden hield de afd. Alblasserwaard” van de Holl. Maatsch. v. Landbouw hare vergadering ten huize van den heer F. Trapman. De voorzitter, de heer Wisboom, deelt mede, dat door het Hoofdbe stuur voor 't jaar '96 onze afdeeling de ver gadering niet in haar midden zal hebben en dus ook niet de tentoonstelling, maar dat het vrjj zeker is, dat in '97 onze afdeeling, die een van de grootste der maatschappij van landbouw is, de eer zal hebben het hoofdbestuur in hun midden te zien vergaderen. Verder ign eenige boekwerken ingekomen, die voor de leden ter inzage liggen. Daarna wordt de presentielijst gelezen, waarop ruim 80 leden voorkomen, dus eon zeer goed bezette vergadering. Het voorstel tot aanvulling van het Bestuur met één lid werd aangenomen en zelfs werd bepaald dat die aanvulling niet 2 leden zou plaats habben. Alsnu werden tot leden van het Bestuur ge kozen: de heeren I.ango.cld te Sliedrecht en Versteeg te Giesendam. Verder werd op deze vergadering door den heer A. Kars, landbouw- onderwjjzer te Goudriaan, gesproken over het oprichten van een Landbouw-cursus. Spreker’s improvisatie werd met de meeste aandacht ge volgd. Hg schetste den toestand van het lager onderwys, zoowel over dag ah op de herha lingsschool gegeven; hoe vroeg reeds de meeste leerlingen de school verlaten en hoe weinig gebruik er gemaakt wordt van bet herh. on derwijs. Den ouders gaf spreker de schuld van dien toestand, want zjj zyn het, die hunne kindeien aan den arbeid zetten op een tgd, dat ze nog op de schoolbanken moesten plaats nemen. Dat ook de ouders huone kinderen liever langs den weg lieren slenteren, waar ze allerlei kwaad uithalen, dan ze naar de herh. school te zenden. En wat wordt er voor het opkomend geslacht, dat niet goed onderlegd is met kennis en welks verstand niet goed is ontwikkeld Spreker stelde hel ler in 't licht hoe vooral onze tgd behoefte heeft aan meer kennis, nu de stryd om het bestaan zoo groot is en de concurrentie hou laager zo j sterker wordt. Verder ging spreker over op de behoeften van de land- j ugd. Hg besprak de Wageningsche inrichting als een zeer nuttige, maar voor slechts enkele gegoeden uit den boerenstand te bereuen, dus voor het gros van geen direct nut. De regee- ring heeft daarom zeker ook landbouw-winter- sohoieii te Goes en Groningen en later ook te Sittard geopend, maar ook deze scholen staan nog te hoog voor verreweg het meerendeel der jeugd. Zoo er verbetering zal komen, moet men bg het fondament beginnen en daarom bjj het lager onderwys vooral op de herhalingscholen. Daar moet reeds rekening gehouden worden met wat de landjeugd noodig heeft en elk onderwijzer ten platten lande, die zgn plicht be- grjjpt en zich op de hoogte stelt van zgn om geving, zal de belangen der landjeugd niet uit het oog verliezen en zgu ouderwgs daarnaar inrichten, vooral in gemeenten, waar de bewo ners uitsluitend land >ouwers zgo. Verder zette spreker uiteen wat bedoeld wordt met land bouwonderwijs aan de wintercursussen gegeven. Met voorbeeldm uit de praotjjk stelde hjj helder in *t licht, dat de landbouwer oorzaken en gevolgen in vele gevallen niet kont en toch dient te weten. En al is het dat er vele uitstekende lieden gevonden worden in het landbouwbtdrjf, toch is de weg vooruit en moeten onze kinderen staan op onze schouders. Zoover moet het komendat de ouders het belang van het onderwgs in ’t algemeen meer gaan waardeeren. En waar de leerlingen tot 12 jaar de dagschool en daarna tot 14 a 15 jaar de herh. school hebben bezocht, daar zullen zjj zeker wel lust gevoelen om hunne kennis te vermeerderen op de wintercursussen. Spreker, die ruim een uur voor de vuist had gesproken, kwam met vuur op toot de jeugd en hare rechten en ontzag zich niet ronduit den toestand bloot te leggen zooala hg werkelgk is en daarvan de schuld m do eerste plaats aan de ouders to geven. Do voorzitter bracht den spreker dank voor zjjne rede en zeidö dat het een woord was geweest uit zgn hart gegrepen. Daarna werd in rondvraag gebracht of er iemand tegen het oprichten van een winter-cursua te Noordeloos was, daar er zich na herhaalde oproeping te Groot-Ammers niemand had aang-meld. Het bleek dat er niemand tegen was, zoodat de oprichting is verzekerd, daar de voor zitter verklaarde reeds een genoegzaam aan tal leerlingen te hebben. Ge aldeeling zal zich tot de regeering wenden om nog voor dit jaar de subsidie te mogen ontvangen aan een dergelgken cursus toegez.-gd. Voor het herhalings-onderwjjs heeft lich slechts 1 leerling aangemeld. Nu is door B. en W. besloten den ter mg n van aangifte te ver lengen tot 24 Oct. Komen er dan geen genoeg zaam aantal leerlingen, dan zal dezen winter geen herhaling* onderwjjs worden gegevea, on a/d Lek, Jte of 2 X 2 verb, en bevel tot uitl. van het werpnet of bet. ad f 2 of 1 dag hecht. P. K., visscher te Nieuwerkerk a/d IJsel, ter zake als voren, tot f U,5U boete ot 1 dag hecht, en tot f3 boete ui' 2 dagen hecht., met verb, en bevel tot uitl. van de visoh of bet. ad f 1,50 of 1 dag hecht. O. d. K., schipper to Lopik, ter zake als voren, tot 2 X f 3 boete of 2 X Z da^en hecht, met verb, verkl. van de in beslag genomen trommel. B. v. d. P., visscher te Lekkerkerk, ter zake als voren, tot 2 X f 5 boete of 2 x 1 dag hecht, met verb, en bevel tot uitl. van de 10 fleuren of bet. ad f O,1Q subs. 1 dag hecht W. v. d. P., visscher te Lekkurkerk, terzake als voren, tot 4 X f 10 boete of 4 X 2 dagen hecht, met verb, en bevel tot uitl. van de 10 fleuren of bet. ad f0,10 of 1 dag hecht, en van de 29 11-uren of bet. ad f0,30 of 1 dag hecht. J. d. V inland landbouwer te Lekkerkork, ter zake als voren, tot f 3 boete of 2 dagen hecht. verb, oa bevel tot uitl. van de fuiken of ad f 1 of 1 dag hecht. H. v. V. en C. v. V., visschers te Krim pen a/d Lek, ter zake als voren, ieder tot f 0,50 boete of 1 dag hecht, met verb, eu bevel tot uatl. van de visch of bet. ad f 1,50 of 1 dag hecht. 1. A. v. Z, 2. B. v. Z en 3. N. K., visschers te Woudrichem, ter zake als voren, ieder tot f 10 boete of 2 dagen hecht, en ieder tot hecht, van 7 dagen. P. Kvissoiier te Ilselmonde, ter zake als voren, tut f 5 boete of 3 dagen hecht. G. K., werkman te Schoonhoven, ter zake ali voren, tot f5 boete of 3 dagen hecht. K. d. L visscher te Berg-Ambacht, ter zake als voren, tot f3 boete of 2 dagen hecht, met verb, en bevel tot uitl. van de visch of bet. ad f0,15 of 1 dag hecht. J. B., grossier in aardewerk te Schoonhoven, ter zake van overtreding vau ozt. 437 W. v. 8., tot f 1 boete of 1 dag hecht. A. O., koopman te Schoonhoven en W. 8., te Oudewater. ter zake van op den openbaren weg een trekdier laten staan los en onbeheerd, ieder tot f 1 boete of 1 dag hecht. W. J. V., tuinman te Berg-Ambachtter zake ais voren, tot f 3 boete of 2 dagen hecht. A. D-, werkman te Lekkerkerk, ter zake van openbare dronkenschap bjj 10de herhaling, 3 maal gepleegd, tot 3/1 woek hecht, en plaat sing in eene rjjkswerkinrichting voor den tgd van 6 maanden. C. J. G. 8 koopman te Schoonhoven, zake van oponbare dronkenschap bjj 1ste I haling, tot 3 dagen hecht. L. 8 werkman te Willige-Langerak, ter zake voren, tot f 5 boete of 3 dagen hecht. d. B., arbeider te Gouderak, J. D arbeider te Haastrecht, C. J. v. E., sjouwer te Gouderak. T. v. d. H., werkman en J. P. d. H., zonder beroep te Schoonhoven, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot 1'3 boete of 3 dagen hecht. K. B., werkman te Ouderkerk a/d IJsel, G. d H., arbeider to Ammerstol, W. 11., venter in schoensmeer te IJselstein, M. K., koopman te Groot-Ammers, J. K., workman te Krimpen a/d Lek, II. M., metselaar te IJselstein, M R., zonder beroep te Hoog-Blokland, A. d. R., koetsier te Schoonhoven, A. W., smid te Groot-Ammers, ter zake als voren, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis. Allen in de kosten van

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 1