MüzieUaleüder Optae WoopiDi h ïerzÉrii-iaatsÈpij m let Imn, LanlbouwerswoniDÊ, rip Mumm AMBRIKAANSCHE OEGELS, TUIN. II Kalf koeien, Hooi i HET HUIS, tü KERKBOEKEN Stioifirii 01 Ispaiii Het Willis Mlssoiie, RIJWIEL te Koop, 10 Kalf koeien, tot Afbraak: Pakhuis en Erf, Wei- en Hooiland, Een HUIS en ERF, VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. FLINKE WERKMEID. PENSION, Attentie NETTE ZAKEN J. DE VEN te Gouda, BRIEFKAARTEN. tl MINUTEN enz. 31. met annex Koffiehuis 31. inet annex Koffiehuis SCHOUW MEERKERK. UITVOERING Te Koop aangeboden: Neilerlandsclie Voor slechts f 3 STALEN BÉ DRUKWERK. H [ti en VÉLOCIPÈDE-HANDEL Piano- cn Orgelhandel. |©0©©©©©©©©@©! Uit de hand te koop: Nieuwland: 1. 1.42.76 Heet. HOOILAND 2. 2.17.60 Heet. HOOILAND Bergambacht, Bouw- en Melkgereedschappen TWEE HUIZEN, BOUWLAIMp, Stolwijk, OPENBAREVERKOOPING te Gouda, Bouw- en Melkgereedschappen, STOLWIJK S. W. N. VAN NOOTEN TE SCHOONHOVEN. §8F~ Levering van alle soorten DRUKWERKEN binnen den kortst mogelijken tijd; nauwkeurige en nette uitvoering en hoogst billijke prijs berekening. EERSTE NEDERLANDSCHE tegen Invaliditeit en Ongeluk een te 's-Gravenhage. A. DIAMANT, Agent voor Schoonhoven en Omstreken. VERKOOPING LANGERUIGEWEIDE, WEILAND WEILAND, HOOILAND, HOOILAND, Hooiland, VERKOOPING Lekkerkerk, BOUWLAND, Lekkerkerk, VERKOOPING STOLWIJK, HAASTRECHT, Ammerstol. NEDER HARDINXVELD, Teen voor 't Mes en Stikteen, Openbare Verkoopingen BOOMEN, Notaris M DEN BLEKER, TE VREESWIJK TE IJSSELSTEIN Langerak, TEEN-, RIJS- en RIETGEWAS, 'Alblasserwaard, 80 Oct. Op Maandag 28 October jl. viel alhier de eerste sneeuw in dit najaar; vier weken te voren stond de thermometer nog op 75° Fahr. in de schaduw. 'Alblasserwaard en Vjjfheerenlandcn, 1 Nov. De handel in kaas en boter was deze week weder willig; le kwaliteit kaas f 1 rBO kilo hooger en boter onveranderd prijs. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas van f 17 tot f 24 per 50 kilo naar wicht en kwaliteitgoéboter f 0,62s, weiboter f 0,52s per kilo. 'Ammrratol, 1 Nov. Dinsdag 11. trad in de vergadeiing der vereeniging „Nut en Genoegen" als spreker op de heer A. De Jong Kz., onderwijzer alhier, met eene lezing getiteld: „Het huishouden van Keea." Het talrijk opgekomen publiek volgde met belangstelling deze lezing, waarin menig tooneeltje de lachspieren in beweging bracht, even als de bijdragen, die de spreker daarna ten beste gaf. Amelde, 29 Oct. Heden heeft de Jus titie uit Dordrecht alhier een onderzoek ingesteld naar een vermoedelyken kinder moord, gepleegd op een kind van het mannelyk geslacht, waarvan de onge huwde 21 jarige A. S. ten huize harer moeder op den Achterweg alhier, zonder inroeping van verloskundige hulp, was bevallen. Het lijkje van het kind, dat op den zolder der woning was gevonden, is door de rechterlijke macht naar Dordrecht medegenomen. Amelde, 31 Oct. De begrooting dezer gemeente voor 1896 is door den Raad vastgesteld, in ontvang en in uitgaaf op f 9299,32s. De opcenten op de Grond-en Personeele belastingen, zoomede do ver schillende plaatselijke belastingen zijn gebracht tot gelijke bedragen als voor het loopend dienstjaar. BeiiHchop, 29 Oct. In de heden ge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van dit waterschap waren 568 stemmen vertegenwoordigd. Vastgesteld werd de begrooting van het waterschap voor het dienstjaar 1896, bedragende in ontvangst en in uitgaaf f13260,86. Daarna werd overgegaan tot de verkie zing van een heemraad, in de plaats van den heer J. Maaijen, overleden. 446 stem men werden uitgebracht op den heer j| C. Van Baaren en 122 op Jhr. N. H. Strick van Linschoten, zoodat verkozen is de heer C. Van Baaren, wonende alhier. De benoemde, ter vergadering tegenwoor dig, verklaarde zich bereid de betrekking te aanvaarden. 'Benschop, 1 Nov. Gister avond werd de nieuw gestichte kerk der doleerenden in deze gemeente tot hare bestemming plechtig ingewyd. De godsdienstoefening, die geleid werd door den predikant by de Geref. gemeente te Lopik, werd door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. Het 7 jarige dochtertje vanS. alhier, dat jl. Maandag, uit school komende, den weg naar huis achter de boomen, aan den waterkant, zocht, had het ongeluk te struikelen en in de wetering te raken. Ofschoon ze eerst een heel eind van den wal afdreef, wist de kleine zich zóó in te spannen en zóó gopd te werken met armen en beenen, dat ze heel op haar eigen handje vrij spoedig aan den wal en op vasten grondslag kwam. 'Haastrecht, 1 Nov. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1894 sluit met een batig saldo van f 543,91s. De begrooting voor 1896 bedraagt aan ontvangst en uitgaaf f 855,91s. Tot telefonist is in plaats van den heer G. Dupain, die bedankt heeft, be noemd de heer L. Roth. Een plaats vervanger zal later aangesteld worden. Woensdag middag zou het zes-javig zoontje van L. een hit vasthouden van den landbouwer Rdie even zich in het koffiehuis verwijderde. Het dier werd door eenige andere jongens zoodanig ge plaagd, dat het den kleinen jongen een stuk ter grootte van een rijksdaalder uit de wang beet. Onmiddellijk werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Heeren Directeuren van de Nuts- spaarbank alhier hebben f 50 van de overwinst aan verschillende deelhebbers bij loting uitgekeerd, zoodat zij ieder gulden extra renten by hun ii ontvingen. 'Hoornaar, 31 Oct. Sedert de week is de prijs der kaas nagenoeg gebleven. Door de opkoopers thans hier en in de omstreken f 19,— f 24.50 en voor zware kaas tot f 26,50 de 50 KG. besteed. 'Jaarsveld, 28 Oct. In de houden vergadering van den raad dezer gemeente werd vastgesteld de begrooting voor den dienst 1896, opgemaakt in ont vangsten en uitgaven tot een bedrag van f 5052,47 s. 'Krimpen ad IJsel, 81 Oct. De in deze gemeente gehouden collecte voor de vereeniging „Trouw aan Koning en Vader land" heefc eene som van f 13,30 opge bracht ^Krimpen a/d IJsel, 1 Nov. De kool teerfabriek in Stormpolder verheugt zich niet in eene goede reputatie. Vele ver- wenschingen worden haar naar het hoofd geslingerd en vele daarvan ni»-t ten onrechte. Enkele dagen is dan ook de lucht, diozy om zich verspreidt, ontuitstaanbaar. Was het alleen nog maar da lücht van teer of pek, dan zouden redenen tot klagen minder gegrond ztfn. doch wanneer enkele van de andere stoffen in de reservoirs gedaan worden is het onbegrijpelijk hoe de weik- lieden het daar uithouden. En werden die reservoirs nu maJïr overdekt, doch tot nog toe zijn ze open en is hun smerige inhoud aan de buitenlucht blootgesteld. Het verontreinigen van het rivierwater, waarvoor zooveel vrees bestond, is niet noemenswaard; in de onmi Idellyke nabij heid van de fabriek wordt het rivierwater gedronkon, doch het verontreinigen van de atmosfeer is eene zaak, waarop het gemeentebestuur wel de aandacht dient te vestigen en door het treffen van de noodige voorzieninge n zal het niet alleen den dank van de ingezetenen, doch ook dien der om liggende gemeenten verdienen. 'Langerak, 1 Nov. Zondag 1.1. werd de vacature L>y de Ned. Ger. Gemeente alhier vervuld door de overkomst van den I Eerw. heer J. Vesseur, cand. tot den H. D. te Kampen. Na des voormiddags, naar aan leiding van 1 Cor. 16 vers 10, door zyn schoonvader Ds P. Kaptefin to Amstelveen te zijn bevestigd, deed hij des namiddags zyne intrede met de woorden uit Ephese 6 vers 19. De bel an gsl el ling by beide gelegenheden was zeer groot, vooral van buiten de gemeente. In Januari 1894 werd bfi den klom penmaker Jb. Hakemulder alhier, een hittenkar vermist. Men vermoedde dat zy door kwaadwilligen in de Lek was geworpen. Dit vermoeden is bewaarheid geworden. Deze week is zij op de vis schery te Ammeistol opgevischt. 'Lekkerkerk, 31 Oct. Eenige dames hebben het initiatief genomen, gratis voor werpen te vervaardigen en deze te ver loten, welke opbrengst voor een liefdadig doel zal worden gebezigd. Moordrecht, 29 Oct. Een landbouwer uit deze gemeente, gister-middag te Rotter dam in een gezelschap van kwartjesvinders verdwaald en medegelokt naar een tapperij, werd daar binnen het half uur van ruim f 20 beroofd. Toen de man zyn geld terug- eischte waren de lieden in een oogwenk verdwenen. De politie, wier hulp was ingeroepen, kon hen ook niet meer vinden. 'Nleuwerkcrk a/d IJsel, 31 Oct. Bfi de laatst gehouden aanbesteding van brand stoffen voor do gemeente was de wed. W. Van Hemert de laagste voor do steenkolen en G. Dekker voor de turf. Aan beiden is de levering gegund. - Schreef ik reeds geruimen tyd ge leden, dat de school aan 's-Gravenweg door uitbreiding van personeol inwendige verandering zou ondergaan, nu kan gemeld worden, dat er van die verbouwing niets zal komen, aangezien de autoriteiten het niet eens konden worden. Nu is er echter besloten in het volgende jaar een lokaal bij te bouwen, wat even duur zal zyn als de eerst voorgenomen verandering. 'Noordeloos, 30 Oct. De bouwman C. De Jong Jz. alhier, heden morgen met een zwaar beladen wagen van Meerkerk komende rijden, had by het afrijden der noogeindsche brug het ongeluk den draai 'hiet goed te kunnen nemen, zoodat de wagen tegen de boomen terecht kwam, waar tusschen hij bekneld geraakte. Be wusteloos en inwendig zwaar benadeeld, werd hy do woning van den bouwman K. De Groot binnengebracht. Dr. Van Beekum, afwezig zynde, was evenwel binnen betrekkelijk korten tjjd tegen woordig en verleende geneeskundige hulp. De persoon bevindt zich thans redelyk wel, zoodat er veel kans op het behoud van zyn leven bestaat. Baas boven baas. Leest men ver schillende berichten van kolossale beet wortelen van 10 tot 15 kilo, de heer G. Damsteeg alhier sloeg dat record, door er namelijk een te rooien wegende ruim 18 kilo's. 'Noordeloos, 81 Oct. Heden middag heeft alhier de opening der Christelijke school op plechtige wyze plaats gehad. Ds. Buitenhuis van Sleeuwyk, aan wien de leiding daarvan was opgedragen, moest wegens familieomstandigheden daarvan afzien. Ds. Raman van Leerdamin zijne plaats daartoe uitgenoodigd, had deze taak welwillend op zich genomen. Nadat ZEw. de bijeenkomst met gebed had ge opend, nam hy het woord en heette alle tegenwoordige belangstellenden hartelijk welkom, wenschte Noordeloos geluk met de gestichte school en den heer Angelino met zijne benooming als hoofd daarvan. Vervolgens hield spreker eene rede en besprak daarin het doel van Christelyk- en het verschil daarvan met het openbaar onderwijs. Door een vijftal personen wer den daarna nog eenige hartelijke en op wekkende woorden gesproken. Aan het voornemen om de toekomstige leerlingen feestelijk te onthalen is door het klein aantal aanwezigen daarvan (veroorzaakt door het heerschen der ma zelen) geen gevolg gegeven. Naar men verneemt, zal dit later, wanneer allen aanwezig kunnen zijn, plaats hebben. 'Ilceuwijk, 1 Nov. Woensdag 1.1. is tot kerkvoogd by de Ned. hervormde ge meente alhier herkozen de heer J. N. Van Spengen en zyn tot notabelen dierzelfde gemeente herkozen de heeren J. Kaptejjn en D. v. d. Starren. - Donderdag-avond hield het leesge zelschap alhier zyne eerste bijeenkomst in dit seizoen. Na voorafgaande regeling van eenige huishoudelyke zaken, o. a. het twee bestuursleden periodieke aftreding, (beiden werden her kozen) trad de voorzitter voorde vergadering ning, die bijzonder in den smaak van het gezelschap vieldat bovendien nog waarna de voorzitter deze eerste bijeen komst sloot. Slledrecht, 30 Oct. De op 25 dezer gehouden raadsvergadering kenmerkte zich door twee dingen: door langen duur en broederlijke eensgezindheid, iets, wat men by de behandeling der laatste begrootingen niet gewoon is geweest. Alvorens tot de vaststelling van de gemeente begrooting werd overgegaan, werden verschillende alressea van ambtenaren tot verhooging of betere regeling hunner jaarwedden irl behandeling genomen. De jaarwedden vaD den gemeente-architect en de beide ge meente-vroedvrouwen werden met f 50 verhoogd, die van den aanplakker en aflezer met f 25, doch het verzoek der onderwijzers tot eene betere regeling hunner traktementen naar dienstjaren en leeftijd word van de hand gewezen. Door al 't geen in deze gemeente in het laatste jaar aan 't licht is gekomen, gaf de be grooting heel wat stof tot bespreking. De begrooting kon f1500 lager in ont vangst en uitgaaf worden vastgesteld en de belasting op hot inkomen werd met f 1000 verlaagd. 'Stormpolder, 31 Oct. De werkzaam heden aan de normalisoering van de Nieuwe Maas naar den Hoek van Holland zyn ook in het belang van Stormpolder. Sinds enkele weken is eene machine bezig een massa zand tegen don dfik to werpen 'en de ruimte tusschen eene daar gelegde krib efi den dijk aan te vullen. Het zand wordt door baggermachines uit de rivier gehaald en door e< den dyk gespoten. Het werk, kostbaar, verschaft aan vele handen arbeid. *Stolw{jk81 Oct. Door do benoeming van den heer N. Dogtorom tot hoog heemraad van de Krimpenerwaard was er eene vacature ontstaan in het college van hoofdingelanden. Ter voorziening daarin had gisteren ter polder raadkamer alhier de stemming plaats. Uitgebracht werden 412 stemmen; van onwaarde 7, volstrekte meerderheid 203. Gekozen de heer R. Van der Bas te Berken woude met 286 stemmen. Verder verkregen de heeren J. Verdoold 54, C. Verdoold 42, C. Ver burg 19 en T. Schilder 4 stemmen. Op onze 2de najaarsmarkt prijkte heel wat meer vee aan de lyn dan den eersten keer. Thans waren aangevoerd: 11 koeien, 17 vaarzen en 22 kalveren. Niettegenstaande er veel koopers aanwezig waren, waaronder zelfs een Franschman, was de handel traag, zoodat velen het aangevoerde vee weör mede naar huis konden nenun 'Streefkerk, 1 Nov. By de Herv. Kerk alhier zijn herkozen tot notabelen de heeren A. Schep en J. Kleijn en tot kerk meester do heer P. J. Ooms. Vreeswijk, 30 Oct. Door den Raad dezer gemeente is met algeraceno stem men het besluit genomen de openbare bewaarschool alhier tegen 1 Mei 1896 op te htffon. Het voorstel daartoe ging uit van burgemeester en wethouders, die meenden, dat het onderhouden van eene dergelijke inrichting de flnancieele draag kracht der gemeente te boven ging. V^len betreuren het verdwijnen dezer school, die gedurende haar 17 jarig bestaan in eene weikelyke behoefte voorzag en nog steeds in een bloeienden toestand verkeert. Woerden, 30 Oct. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 224 partijen prijs van Goudsche le soort f 22,50 k 27, 2e soort f 18 22, zwaardere f29,— per 50 kilo. naudel vlug. 'Zeveuhnizen, 31 Oct. De heer C. R. G. v. F.e alhier benoemd tot surnumerair bij de staatsspoorwegen, ingaande 1 Dec e.k. Drie personen, een vader met zyne twee zoons, legden zich gisteren avond in hunne steen schuit, die aan den oever der Rotte lag, ter ruste. Daar het regende \yerd het luik gesloten en ook het lucht gat. Do kachel brandde en weldra vielen zij in slaap. Toen men heden ochtend een kijkje in do schuit ging nemen, vond men hen alle drie door den kolendamp gestikt. Dadelyk werd do politie er mede in kennis gesteld, die hen naar het lijken- huisje deed vervoeren.' Uit het onderzoek, ingesteld op de voorwerpen die zich in de schuit en op de lichamen bevonden, is gebleken, dat zy uit Montfoort afkomstig zyn. Per telegraaf is de eigenaar der steenen in kennis gestold met dit droevig ongeluk. Naar gissing is^ de vader 50 jaar, terwijl de zoons geschat worden op 17- en 20jarigen leeftijd. Afloop van Publieke Verkoopiugen van Onroerende Goederen. '- By openb are veiling geho u- den door den notaris A. Casteïeyn te Streefkerk, den 30sten October jlzyn 7 hectaren aren wei en hooiland onder Langeiakin massa gekocht door den heer W. Rozendaal aldaar, voor f5455. VARIA. Een met rijksdaalders volgestopte boterpot in den kelder biedt ook al geen zekere geldbe legging. Een smid te Hom, in Limburg, die zóó 1400 van die mooie sehjjïen had „ingemaakt," vond op oen goeden morgen den pot op zjjn plaats, inaar al de dierbro achterwielen verdwe nen.—Aan 't station Vleuten, tusschen Utreoht en Harmeien, ziet men den Btationeohef de ireinen afluiden met een gewono tafelbel. Vo«-gesteld wordt, dat de oonduoteur er zjjn signalen niet mmr op een fluitje maar even schril als eenvoudig op twee viugers geeft.—In „het Vaderland" biedt zioli een vrouw aan „om dagelijks eenigo heeren te komen soheren zet mede scheermessen aan tegen oivielen prjjs." Do behandeling zal zachter en het onderhoud tjjd.-ns de operatie even gezellig als van haar mannelijke concurrenten zjjn. 't Nieuwste nieuws op 't gebied van reolame komt uit Liverpool Wie bg een firma daar wekeljjks minstens een kwart pond thee koopt, vier weken lang, krijgt geneeskundige behandeling en medicijnen present. De thee is prima en ver klaringen van tevredonheid over .de ontvangen medische hulp liggen ter inzage. 't „Nieuws van don Dag" deelt meó, dat onze minister van financiën is gevallen. Niet in een oririoke kamerzitting, maar gewoon weg in zjjn huis. De linkerarm van ZE. in een weinig opgezet, dooh men verwacht binnen enkele dagen vol ledig herstel. Te Swalmen, in Limburg, werd pas do nieuwbenoemde burgemeester ingehaald. De corewuoht bestond uitfietsers, all-maal in praontig wieirpderseostuum. Uit l'arjjs zjju dezer dagen vertrokken drie personen met een kruiwagen, om een reis om de wereld te doen. „Ze hebben om J5.000 francs gewed, dat ze al kruiende binneu een jaar de Persieohe zandwoistynen zullen hebben bereikt. De dikste d.kkerd ter wereld moet op het oogenblik te Parijs vertoeven, 'tls een Zwitsor, die 2.45 meter lang is en 520 halve k.lo's weogt. Meer geschikt voor kermisvertooning dan voor com mensaal; er wordt ten minste bjj veiteld, dat do kerel aan tafel een heel huishouden staat. Op de kermis te Bergon-op-Zoom werden de vor stellingen in het oirous Martini besloten inet een vechtpartij tusschen den hercules van het gezelschap en den directeur. De heroulos kreeg bjj deze extra-vertooning een sohodelbreuk en moost naar het gasthuis, de direotour werd gevan kelijk naar de „paruplu" te Breda gebracht en bet cirous gesloten. Üu Leeuwarden is Donderdag een bataljon infanterie naar Assen overgeplaatst. Verscheidene dienstmeisjes te Leeuwarden had den tegen 1 Nor. haar dienst opgezegd en trokken ook naar Abbou raeó! Ouzo leger uniformen zyn, ten minste wanneer er geen strijdlustig soldaat moer in steekt, bizonder in trek byde negers iu de binnenlanden van Afrika. Vooral die van de vermaarde „go:e rjjders" uit Arnhem doen opgeld bjj de neger- prinsen in het Congo-gobi.d Meer bescheiden zwartjes stellen ziob ook al tevreden met een afgedankt pakje van een Lundeusch politie agent. De uniformen worden aan de kust plaatsen ingeruild tegen olifantstanden, palui- pitten, enz. Eon „junkman" te Brussel, die verleden weck aan de gioene zyden van zjjn bruidje de trappen van het stadhuis afkwam, werd verwelkomd door een van allo kanten toe gestroomd publiek, waaronder zeveu meisjes, die, elk mot eou levend „overtuigmgsstuk" van verbroken oeden aan de hand, hem bestrooiden met ohromaat-geel, zoadat l-jj, wat de kleur betrof, precies leek op een kanariovogel. Zjjn bruidje is nu alle dagou met boiBtel en wrjjf- doek bozig, om haar echtvriend vuu „vreemde smotton vrjj" te maken. Op sommige plaatsec In Drente is het gewoonte, dat een Herv. pre dikant bjj zyn vertrek een som gelds aohterlaat voor zyn opvolger. Het geld kwam oorspron kelijk van du gemeente en ging steeds van den eonen predikant op den anderen over. De som men zjjn verschillend en men noemt ze „ijzeren koeien", omdat daarvoor, in den tyd, toon alle predikanten in die provincie ceu boerdorjj had- dun, het eerste vee werd aangekocht. Te Borger b.-. was die soin op f200, te Gasselte op f 120, te Ruinen op f 400 vastgesteld. Een herber gier te Boxtel kreeg dezer dagen bezoek van een aangeschoten boer, die om een glaasje klare vroeg. Om den klant kwyt tb raken, bedacht de kastelein een ÜBt. Hjj begon te vertellen, dat de groi.to hoeren in Den Haag oen wets bepaling hadden aangenomen, volgens welke twyfelaehtigo dronkaards voortaan gepeild moes ten worden met den „klaroometer". Wjjst het werktuig 15 aan, dan ben-ckent dat löboorde- volleijes en is èn de kastelein on do gepeilde Btrafbaar. Na dtzo voorafspraak nam de her bergier een thermometer van don wand. plaatste" hem met het bolletje in den mond van den boer, die nu met een paar verwilderde oogen in angst aflas: 16, 16, 18, 21, 24! „Halt!" riep nu do kastelein en de boer maakte dat hy weg kwam. Onderweg sohnddo hy het hoofd en ipelde: „Duvelscb, wie dèt toch uitgeprek- het!'' Gemengd Nieuws. Van 1 November tot 15 April zullen alle reizigerstreinen der Staats spoorwegen door stoom verwarmd worden. Dinsdag-ochtend geraakte te Oudshoorn een ijzeren Rynschip, geladen met 200 kar steenkolen, beklemd in de 's Molenaarsbrug, hetgeen een groote op stopping van vaartuigen veroorzaakte in de thans zoo drukke vaart tusschen Am sterdam en Rotterdamzelfs de pogingen van vijf stoombooten waren niet in staat het vaartuig te verplaatsen. Het Hoog heemraadschap „Rijnland" is hiermede in kennis gesteld, van hetwelk men thans nadere orders wacht. Een jongeling van Aalsmeer, die dezer dagen te Haarlemmermeer voor de nationale militie had geloot, bond zijn nummer aan een postduif, welke hy had medegenomen. De duif vloog snel naar huis terug en boodschapte aan de ouders, dat hun zoon had vry geloot. Oude kaas. De weduwe P. Stam te Nieuw-Lekkerland is in het bezit van een kaas, die 27 jaar geleden gemaakt werd. Op het oog ziet de kaas er nog heel goed uit. De dikste man ter wereld is op het oogenblik te Parys. Het is een Zwitser, Ganon Berg genaamd. Hy weegt 260 kilogram. Zyn middel is 2.45 meter en zyn dy't n zijn 145 meter in om trek. De dikke mandie voor vyf personen eet, is zeer gezond en schijnt niet veel last van zijn dikte te hebben be halve die, welke een gevolg is van zyn reusachtigen omvang, als b.v. op den spoortrein, waar hy in een goederenwagen moet zitten, omdat hy niet door de portieren der personen waggons, kan. Het strooien van broodkrui mels, in cognac of brandewyngewosk t, verdrijft ratten en muizen. op Zondag 3 November 1895. Hing fiorinchem. GicsenOadkerk. Nam. Ds. Hulstyn te Giesendam. Hoog-Blokland. Nam. Ds. Timmer te Giesen Nieuwkerk. f Hoornaar. Nam. Ds. Kuipóri te Schel- luinen. Spijk. Nam. Ds. v. Wjjhe te Arkel. Ring Gouda. Recuwijk. Voorm. Ds. Margadant te Oudewater. Waarder. Voorm. Ds. Zylstra te Wad dingsveen. (Dankz.). Ring Schoonhoven. Berkenwoude. Voorm. Ds. Dekking te Berg-Ambacht. Krimpen aid Lek. Nam. Ds. v. Willens- waard te Krimpen a/d IJsel. Stolwijk. Nam. Ds. v. d. Plassche te Gouderak. Ring Slledrecht. Goudriaan. Nam. Ds. Knuttel te Sliedrecht. OudAlblas. Nam. Ds. Lauts Jr. te Molenaarsgraaf. Hing Vianen. Langerak. Nam. Ds. Postraa to Ameide. Nieuwpoort. Nam. Ds. Bouthoorn te Groot-Ammers. Ring IJselstein. Lopik. Voorm. Ds. Ten Have te Polsbroek. Van 80 October tot 1 November. Geene aangiften gedaan. Gemeente Bleskensgraaf. Van 1 tot 31 October. Geboren: Jan, z. van B. J. Treure en B. 8. Streefland. Grietjo. d. van K. Muilwyk en J. J. van Wjjk. Adrianus, z. van C. de Kluyver on J. Boole. Cornelia, d. van J. C. Korevaar en A. Romojjn. Tennis, s. van A. van der Laan en M. de Jong. Getrouwd: M. A. Ooms en A. de Jong. Overleden: T. J. de Kluyver, oud 7 w. Gemeente Krimpen a/d IJsel. Van 16 tot 8i October. Geboren: Wouter, z. van B. Kalkman en J. M. do Borst. Willem, z. van T. Baas en A. O. Iloogendyk. Cornells Willem, z. van W. Westbroek en M van Vliet. Overledon: K. öohouten, oud 72 j, we duwnaar van O. Stolk. Gemeente Ouderkerk a/d IJsel. Van 1 OaHobpr tot 1 November. O o boren: Barend, z. van M. den Ouden en J. C. Slingerland. Bastiaan, z. vaii E. Albers en A. J. Visser. Johannes, z. van J. Trouw borst en M. li. Slingerland. Teunis, z. van A. Spek on P. Boer. Maria, d. vau J. Ot terspeer en C. W. Üroonendyk. Adrianus, z. van J. Otterspeer en M öpruit. Teuntje, d. van J. C. van Ommen en M. C. van Hork. Marinus, z. van J. J. v. d. Heuvel en J. W. Rook. - Johanna Marin, d. van A. Vuik en O. van Hork. Christina, d. van M. van Dam en H. de l^deljjkheid. Hanna Cornelia Géer- truida, d. van A. Uitten bogaard en L. Verbrugge van Asporen. Pieter, z. van A. Goudriaan en P. Kleybeuker. Getrouwd: A. Bonte (van Krimpen a/d IJsel) on A. C. van Vliet. Overleden: A. Ottersiieer, oud 6 m., (over leden te Schiedam). C. Koomen, oud 69 j., eohtgenoote van Joh. de Graaf. Gemeente Streefkerk. Van l tot 81 October. Geboren: Maarten, a. van M. Mourik en J. den Butter. lierrigje, d. ran B. Groenendjjk en N. de Haan. Abraham, Tan G. Tan Harten en E. den Ouden. Pietertje, d. Tan P. Boel en C. Spruijtenbnrg. Johannes Arie, z. ran C. Brouwer en M Boel. Johanna Maria, d. van J. van der Wal on M. van Vliet. Bastiaan, „z. van G. Koorevaar en E. Muilwyk. Bastiaan, z. van K. van der Wal en A. Visser. Hendrik, z. van J. den Butter en A. v. d. Berg. Getrouwd: J. van Wjj k (van Groot-Ammers) en A. van Bergejjk. W. Baardman (van Lek kerkerk) en J. van Vliet. Overleden: E. J. J. van As, oud lm. K. Simons, oud 4^ j. G.Rraanker, oud 61 j. Vervolg der Beriohten en Ad verten tién in het Tweede Blad Op den 7. November i onze geliefde Ouders DIRK VAN GENDEREN en ADRIANA KLEUN hunne te herdenken. B. VAN GENDEREN. M. VAN GENDEREN - VAN BEZOOUEN. j Streefkerk, 1 Nov. 1895. Ondertrouwd: GERARD BAARDWIJK en GEERTJE VAN BERGEIK. Nieuwpoort. 9f- n 1RQ- Tienhoven bjj Ameide,/ Ondertrouwd: FREDERIK ALEXANDER RIETVELD en SARA MARIA VAN DER REE. Schoonhoven, 1 November 1895. Geboren: GEERTRUIDA SUZANNA Dochter van Dr. L. A. VAN LANGERAAD en A. J. DE WILDE. Lekkerkerk, 28 Oct. 1895. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by de ziekte en het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader en Behuwdzoon, den Heer J. D. BRUSSEN, betuigen wy onzen harte- lyken dank. Uit aller naam, Wed. J. D. BRUSSEN - VAN DER HAM. Schoonhoven, 31 October 1895. Ondergetee&ende betuigt zyn hartelyken dank voor de vele bewyzen van belang stelling, by zyne benoeming tot Notaris te Haastrecht ondervonden. J. KOEMAN. Alblasserdam - Nieuw-Lekkerland - Streefkerk. Wie kent hem niet in bovenstaande gemeenten, den trouwen postbode JAN VERHOEVEN, die dagelijks van het post kantoor Alblasserdam naar Streefkerk loopt Op den 15. November a. s. hoopt deze trouwe rijksambtenaar den dag te herdenken, waarop hij vóór 121 jaar in functie is getreden. Laat ons hopen, dat onze vriend, in de wandeling genaamd „JAN DE POST", deze betrekking nog jaren zal mqgen EENIGE van goed gedrag en met zwaar werk bekend, kunnen geplaatst worden bij TEMPELMAN bij Schoonhoven. GEVRAAGD, tegen November, bij de Familie VAN KRUGTEN te Arkel, een P. G., tusschen de 30 en 40 jaar, van goede getuigen voorzien. Hoog loon. Zich aan te bieden in persoon. Aan 1 of 2 Dames met of zonder huis. verk., aangeb., bij 2 Dames, P. G., tegen n. over. te k. cond. Franco br., lett. M, aan het Bureau van dit Blad. Gy, die een ZAAK zoekt, vraagt C. ZUIQAM Cz. te Gouda, by wien ter overname te bevragen'zyn, waaronder een paar nette MELKSTANDEN en een TAPPERIJ en SLIJTERU. Fr. br. met postz. v. antw. om inlichting. en BIJBELS van Wet Ned. Bijbelgenoot schap uitsluitend te verkrijgen by Markt by de Hoogstraat. In den Boek- en Kantoorhandel van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven zijn de BRIEFKAAR TEN tegen denzelfden prijs ver krijgbaar als aan het Postkantoor. Ongefraokeerde briefkaarten, nafy ver langen bedrukt, worden geleverd tegèn rz,8o per 1000 stuks. bericht door deze|, dat hy de van wijlen zijn Ambtsvoorganger, van den tijdelijken bewaarder, Notaris D TEIJINCK te Schoonhoven heeft OVERGENOMEN. fltolwjjkerslulsOctober 1895. Door deze heb ik de eer mijn geachte clientèle kennis te gevendat ik my'n met 1 November a. s. heb overgedaan aan den Heer F. CHRISTENSEN. Dankende voor het zoo ruimschoots genoten vertrouwen, beveel ik mijn opvol ger in UEd. gunst aan. C. F. VAN DEN BERGH Utrecht, October 1895. Naar aanleiding van het vorenstaande, stel ik mijn geachte begunstigers in kennis, dat ik van af 1 November a. s. de met zooveel succós door my'n voorganger gedreven, heb overgenomen. Niet twijfelende of het vertrouwen, door hem ondervonden, zal ook ik niets onbe proefd laten om dat op waardige wfize te behartigen. Aanbevelend heb ik de eer te zijn, Uw Dienstw. Dienaar, F. CHRISTENSEN. Het BESTUUR van het Waterschap VLI8T c. maakt bekend, dat op Zaterdag 16 November a. s. de zal worden gehouden over het onder houden en gedeeltelijk bezanden van den weg door Bonrepns en Vllst-Oostzijde, alsmede dat ook op dien datum over de zoogenaamde Ringkadedienende tot waterkeering van den polder Vllst-West- z(jde, zal geschouwd worden. VI 1st, 28 October 1895. Namens het Bestuur, A. W. LAZONDER, Voorzitter. OP DINSDAG 5 NOV 1895, in de Zaal van den Heer A. VERHOEF. Aanvang 7 uur. HET BESTUUR. De l8te Prijs Verloting Gouda: bespannen met bruine Merrie, 4 jaar, mak in tuig en goed aan den weg loopend. Adres WILLEBRAND, Rotterdam, Baan 103. TE KOOP GEVRAAGD: Adres J. v. WEZEL, Stolw{jkersluis. In den Boekhandel van S. W. N. VAN NOOTEN to Schoonhoven is ver krijgbaar: voor 1896. Medewerkers: Richard Hol, W. F. G. Nicolaï, Th. H. H. Verheij, C. H Coster, W. Kes, L. Adr v. Tetterode, Joh. Wagenaar, J. Renard Jr., Mevrouw Thérèse Hoven e. a. HU bevat stukken voor Plano, Zang en Viool, die in ieder gezelschap kunnen worden voorgedragen en zal dus spoedig blijken te zyn onmisbaar voor dé winter avonden. De prijs is slechts 90 cenls, bovendien ontvangt men gratis door Marnix van St. Aldegonde, bewerkt door W. van der Linden, Directeur der Koninklijke Militaire Kapel, met tekat. verzend ik tegen rembours mjjne allerwege als de beste erkende Concert Hand-Har monica „TJtlOMPH", met 10 Toetsen, 2 Kogist., 2 Dubbele Balgen, met diepe vouwen, waardoor aeer lang kan worden uitgehaald, 2 Bastonen, 20 dubbele tonen, 2 Pedalen en 75 stnka prachtig Nibkelbeslag, open met nikkel beslagen klavier en als 2 koren klinkende orgelmuziek. Elke vouwhoek van den balg is met metalen b«l©gsel versterkt, waardoor die onverslytbaar is. De grootte is 35 oM. Cursus voor zelf onderricht gratis. Emballage kos'eloos. Vracht 60 cta. Men bestelt slechts het zekerste bjj FRIEDR. MÜCHLER, Fabrikant van Muziekinstrumenten, Kcuenrade (Westfalen). Aangezien ik instrumenten, welke niet vol doen, terugneem, is er geen risico. n voorhanden in den Boekhandel van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. te Schoonhoven in Depót: eene ruime collectie van de Linnenfabriek van VAN DIJK en Comp. te Eindhoven, bestaande in LINNEN, KATOEN, KEPERS, VOERING, BONT, VLAGGENDOEK, FLANELLEN, TAFELGOEDrondgeweven KATOEN JAEGER enz. Catalogus te verkrygen. 'iitfT" 0°k de zoo gunstig bekende THEE van THUERÉ in verschillende pryzen, van af f 0,80, f 1,-, f 1,25 en hooger. Goedkoopste adres voor- VISITEKAAR TJES, ADRESKAARTEN, ENVELOPPEN, HUWELIJKSKAARTENREKENINGEN enz., by J. DE VEN te Gouda, Markt by de Hoogstraat. geheel vernikkeld en in zeer hesten staat, voor f 25, by A. ROOK te Knmerik. van J. H. CROMJONGH, Muziekonderwijzer te SLIEDRECHT. wr Door steeds grooter omzet zyn de prijzen het concnrreerendst. Vraag prijsopgave. MAGAZIJN van echt van af 80,— met vijf octaaf. PIJP-ORGELS voor Kerk-, Lokaal en Huiselijk gebruik voorhanden. SchoonhovenW. ROTH, Verl. Lopikerstr. 374. Muziekonderwijzer. Vernieuwde bewijzen van j uitstekende werking. Den Iloer W.H ZICKENHEIMER te Mainz. Ik verzoek u mij weder 2/2 fles- I schen van uwen Rynlandschen I I Druiven-Borst-Honig te zenden, daar het gebruik der ontvangene 1 flesschen zeer goede gevolgen heeft gehad. H. FRANKE, huisvader van het gemeentehuis Wupperfeld te Barmen. Strigau21 Aug. 1891. Ook ik heb in mijn gezin uwen I Ryr.landschen Druiven Borst-Honig I aangewend by het hoesten der kinderenen dit preparaat, dat zeer gaarne door de kinderen wordt ingenomenheeft steeds bewezen I een voortreffelijk huismiddel te zijn. I HEINRICH HAEUSLER,^ Koopraah. Alleen echt verkrijgbaar in fles- schen A f 2, f 1,en 65 cents te I Schoonhoven bij de wed. Wolff&Zn Gouda by F. H. A. Wolff Gorin- chem by A. PhijffernissenHaast- recht by J. D. den Hartog; Lek- kerkerk bij C. OudenaardenOude- i water bij F. Jonker Idenburg; Stolwijk bjj C. G. v. d. Berg; Bergambacht by Gebr. v. d. Dool Meerkerk by M. A. van Beekum; I I Krimpen a/d Lek by W. Donker. ^met Vergunning, benevens i geheel e INVENTARIS, alsmede een BILJART, te Gouda, in de nabijheid van het Spoor. Br. fc., lott. K., aan het Bureau van dit Blad. Men vraagt te koop een klein stukje GROND voor Tuinin of by de stad. Brieven, onder letter S, Bureau dezer Courant. Notaris B. J. BODDE te Moerkerk zal in het openbaar verkoopen, bij inzet en afslag, op Woensdagen 20 en 27 Novem ber 1895, telkens 's voormiddags om 10 uur, bij J. VAN DIJK te Van den Heer S. DE GROOT te Hoog Blokland. op Kort-NIeuwland onder Nlcnwland. op Quakernaak onder Meerkerk. Betaling kooppenningen op 17 Januari 1896. Nadere inlichtingen geeft Notaris BODDE voornoemd. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Woensdag 6 Novem ber 1895, des voormiddags ton 9 ure, aan de Bouwmanswonihggeteekend no 622, in Benedenberg, onder de gemeente in het openbaar te verkoopen: 1 VAARKOE, 2 PINKVAARZEN, 4 KALVEREN, 1 HIT, 5 VARKENS, 1 ZEUG met BIGGEN. TentwagenBoerenwagen Karretje 2 Schouwen. Voorts en ongeveer 50000 Kilo's best gewonnen HOOI. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voor nemens op Woens dag 13 November 1895, des morgens II uur, ten huize van Jb. ZUIDERVLIET, op het dorp Stolwijk, in het openbaar te verkoopen geteekend E, No. 35 en 37, aan den Tentweg, alsmede een perceel in het Hoffiandonder de gemeente zooals die breeder by biljetten zyn om schreven. ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, op Woensdag 6 November 1895, des morgens te 10 uren, Lkfe.llraft. ten Bterfhuize van de Wed. BLOM, aan den Winterdijk, Wijk Q No. 110, van 2 PINKVAARZEN met Kalf, 2 KALVEREN, een smalle SCHOUW enz. Des morgens vóór de verkooping te zien. Nadere inlichtingen geeft bovengenoem le Notaris. tSW Het POLDERBESTUUR van zal op Woensdag 13 Nov. a. s., voorm. 9/ uro, ten huizo van P. STOPPELEN BURG aldaar, verkoopen, een MOLENHUIS inet annfx WOONHUIS, SCHUUR enz., staande in den Achtcrbrock, onder de gemeenfe Berkenwoude. Het Bestuur. VAN Directeuren Mr. H. GOEMAN BORGESIUS, Lid v/J 2de Kamer der Staten- Generaal en Jhr. Mr. W. SIX, Oud Minister van Binnenlandsche Zaken. Sluit Contracten van Levensverzekering en tegen Invaliditeit cn OngMukken, zoowel voor enkele personen als voor personeel van Fabrieken, Werkplaatsen enz. OP ZEER BILLIJKE CONDITIËN. jjaëP Prospectussen en nadere inlichtingen te bekomen tyj den Heer OPENBARE VRIJWILLIGE op Dinsdag den 26. Novem ber 1 8 9 5, des voorm. ten 11 ure, ter Herberge van L. DE BRUIJN, aan Driebrugge aldaar, ten overstaan van den Notaris MONTIJN te Goudavan No. 1. Een voor verschillende doel einden, in het byzonder voor hh. Kaas- of Graanhandelaars, geschikt aan de Wierikke, nabij Driebrugge, gem. Waarder; Kad. Sectie B, No. 1840, groot 1 Are en 16 Centiaren. No. 2-12. 1 Hectare, 59 Aren en 80 Centiaren uitmuntend best en Watering (waarvan 0.71.35 Hectaren in 10 perceelen voor tuingrond of bouw terrein), aan de Noordzijde van den Kerk- weg te LangeruigeweideKad. Sectie A, Nos. 938 en 1529. No. 13. 2 Hectaren, 8 Aren, 70 Cen tiaren dito gelegen naast het voorgaandeKad. Sectie ANo. 899, benevens No. 900 (watering) gedeeltelijk. No. 14. 1 Hectare, 7 Aren, 50 Centiaren uitmuntend best naast het vorigeKad. Sectie A, No. 898, benevens No. 900 (watering) gedeeltelijk No. 15. 37 Aren dito naast het vorigeKad. Sectie A, Nos. 896 en 897. No. 16. 2 Hectaren, 43 Aren, 50 Cen tiaren dito met Weg en Watering aldaar (oen weinig meer Noordwaarts dan het vorige); Kad. Sectio A, Nos. 771 tot en met 776. Betaling der Kooppenningen en aan vaarding: 2 Januari 1896. Te bezichtigen op iederen werkdag van 9-12 en van 2 4 uur. Nadere informatien verstrekken Notaris MONTIJN voornoemd en de Eigenaar, de Heer J. DE BRUIJN te Langeruigeweide. Breeder by biljetten. OPENBARE van do geteekend A 36, en diverse perceelen en verdere aanhoorigheden, in den Hoek te te zamen groot 10 Hektaren, 69 Apen, 57 Centiaren, in 13 perceelen, in het breede omschreveh in notitiön, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Op Donderdag 14 November 1895, by inzetting, en op Donderdag 21 November 1895bfi afslagtelkens des voormiddags ten 10 uro, in „liet Bonte Paard", op het dorp te Lekker kerk, ten overstaan van den aldaar resideerenden Notaris A. J. DE MOOIJ, die nadere inlichtingen geeft. C 63, en twee perceelen in Schuagt te te zamen groot 27 Aren, 68 Centiaren, op Woensdag 20 November 1895, des voormiddags ten 10 ure, in „HET BONTE PAARD" te Lekkerkerk, ten overstaan van den aldaar iesideerenden Notaris A. J. DE MOOIJ, die nadere inlichtingen geeft. OPENBARE VRIJWILLIGE op Woensdag 13 Novem ber 1895, des morgens ten 10 ure, in het Kóffiehuis van P. STOPPELENBURG te Stolwijk, ten overstaan van den Notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk a/d IJssel, van EENIGE PERCEELEN met Weg en Watering, staande en ge legen onder de gemeente in Benedenkerk, helend oost A. Vonk en de Wed. A. Hol en west C. Zfiderlaan en C. Verburg, ter grootte van 5 Hectaren, 51 Aren, 76 Centiaren. Te aanvaarden bij de toewijzing. Breedor bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris J. KOEMAN, ten verzoeke van het Armbe stuur van den polder RO ZENDAAL te Haastrecht, op Woensdag 6 November 1895, des voormiddags half elf ure, inde Herberg „Het Klompje", van en eenige perceelen WEI-, HOOI- en BOUWLAND, staande en liggende in de polders Rozendnal en (i routen Draak te Haastrecht, te zamen groot 10 H.A 5 A 98 cA., en zulks in 5 perceelenvoor den tijd van 6 jaren, aanvangende wat het Huis betreft 1 Mei 1896 en wat de Landerijen aangaat 22 Februari 1896. Dagelijks te bezichtigen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van Notaris KOEMAN voornoemd. De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op Zaterdag 2 November 1895, des namiddags 2 ure, in het Koffiehuis van P. BLANKEN te Ammerstol, in drie perceelen, in het openbaar verkoopen: in drieön bewoond, geteekend nrs. 13, 14 en 15 met ERF en TUIN, bonevens eene party DIJK en BUITENGROND, staande en gelegen te Ammerstol. Kad. nrs. 706, 950, 958, 1464 en 1465, samen groot 30 Aren, 60 Centiaren. Gedeeltelijk in eigen gebruik en gedeel telijk bij de week verhuurd aan de Wed. Maasland en do Wed. Broere voot f 2, - per week te zamen. En een perceel LAND en aanbehooren, gelegen te Bergambacht, strekt van A. Oskam tot de grens met Ammerstol, belend aan de eene zyde H. de Vos, A. Oskam en W. Kok Az., aan de andere zyde W. Kok Az. Kadaster Sectie B, no. 945. groot 14 Aren, 20 Centiaren. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen op den 4. December 1895. Breèder bjj biljetten en inlichtingen by den Notaris. De Notaris GELUK zal op Vry dag den 8. November 1895, des avonds om 6 urenin de Herberg van den Heer A. SCHALK te o a. in het openbaar verkoopen: staande langs de Spoorb.van onder Dub beldam, Siicdret'bt, OleaHciidain on Hnrdinxveld, in do perceelen, by nota omschreven. en opgaande ten overstaan van den te IJsselstein ge- k vestigden in het Koffiehuis van SPARENBURG, op Donderdag 21 November 1805, en in „DE MORIAAN", op VrUdng 22 November 1805, beide dagen ten tien ure. 75 Hertaren 2-, 3- en 4-jarig WAAR DENHOUT, 136 Hectaren SNIT, PIN- en STIKTEEN in 167 perceelen, w.iarvan do nos. 1—43 te Vreeawyk en de nos. 44 167 te IJNMelHtein worden verkocht. Onder de nos., die te IJsselstein verkocht worden, behooren 10 WILGE- BOOMEN, achter „Niievelt", onder Veld huizen, en 10 WILGEBOOMEN naby „de Looiebrug", onder Jutfaa», geschikt voor klompenmakers en kaasvatenJrauiers. Alles broeder omschreven by Catalo gussen, die gratis veikryglmr zyn ten kantore van voornoemden Noturis M. DEN BLEKER. De Notaris A. CASTELEI IN te Streef kerk is voornemens op Maandag 4 November 1895. 's voormiddags ten 11 ure, by de Wed. H. VAN ES te te verkoopen: staande te Oroot-Ammar* in G.'lkenes en te Laugrrak, en bthoorende aan den Heer J. A. VAN DER STOK, M j. J. VAN' DER STOKhet Burgoi lyk Armbestuur van Nieuwpoort en het Burgerlijk-Arm- bestuur van Langerak.

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2