ioBien IW, uitmuntend en HOOILAND, iVeg en Water, IERS! UIS d IJSEL, r K. VAN DAM, avenwegten van den Notaris m, op Woens- des voormid- N°. 1625. Woensdag 6 November. VerkooDing «Hooi, meer ten ver en. eien, lLFVAARZEN, l STIERKALF, AARD, 1 ZEUG Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. I ek, iRAAF. E KOOP: tdschappen, ialve Kilo’s best er 32.000 halve ELS. BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. ITRECHT. o. SCHOOMOVEN8CHB COURANT. lorp, ter grootte Cent. m 1 Mei 1896. van Notaris n NOOTEN Notaris EHOUWER te raaf is voorne- 4 November tan de Hofstede, PELLIKAAN it openbaar te kalf, 1 GRAS EN en 1 HAAN. OTERKAAS- CHAP, MEST- invang te zien. aangeboden rtpaari. AKKER Sr. ,75 per HL. uks. iqual. f26,— h Noord-Holl. partijen. f 1,45 1,55, kilo. tangevoerd 600 e dito, 607 vette Were kalveren. Ie qual. 64 ct., 54 ct.melk- fkoeien f 170. YAM MOQ1EM. 94| 101’ 101A 105 85 J 83’ 83} 83^ 83} 25 95 J 100} 96 63} 54’, 103,\ 53H 98|| 99 J 96’ 104» 111 t»c 108» t by deze mede, P, welke door Mz., Reeuwijk, noeten worden n. iden van dezen enden mede te MEUBILAIRE de ór den verkoop, erkooper en de TEN. pC. 31 Oct .2| -V 3 53 flov. 5 Lug. 5 luli. 5 Oct 5 3 ■ritg. 4 769. 4 4 4 4 4 f. 3 OM. 4 Mk. 4 bl. 4 6 3 3 1TEN. Boter, le qual. r half kilo. O kilo, ct. per kilo. ZO ct per kilo. Aangev. 60 st •0. Prijs: Wat na den val van het Ministerie-Ribot (Frankrijk) voor waarschijnlijk werd ge houden, is nu zekerheid geworden. De heer Bourgeois werd belast met de vorming van een nieuw Kabinet, van welke taak hij zich op uitstekende wijze gekweten heeft, ofschoon het hem niet heeft mogen gelukken eenig lid van het vorige Mi nisterie tot aan blij ven te. bewegen. Het nieuwe Kabinet-Bourgeois bestaat dus geheel en al uit radicale elementen. Het verwonderlijkste in Frankrijk is, dat daar de Staatslieden „van alle markten thuis” schijnen te zyn. Toen nl. de heer Hanotaux, uit het vorig Ministerie, stand vastig bleef weigeren de portefeuille van Binnenlandsche Zaken te aanvaarden, met Cavaignac (benoemd Minister van Oorlog) als ambtgenoot, heeft de heer Bourgeois heel vernuftig in die vacature voorzien, door eenvoudig weg den heer Berthelot, aan wien schoone kunsten en onderwijs waren opgedragen, die portefeuille af te nemen en hem daarvoor in de plaats te geven de waarneming der Buitenl'andsche belangen. De onderwys-portefeuille werd door den nieuwen Minister President toe gewezen aan den heer Combes, die eerst belast was geworden met Koloniën. Een zeer aardig politiek „stuivertje ver wisselen!” Nog even dient opgemerkt, dat met de weinig begeerlijke portefeuille van Justitie werd belast de heer Ricard. Verondersteld wordt, dat het nieuwe Ministerie spoedig ten val zal worden ge bracht, vooral ook wegens de impopulari teit bjj het leger van den nieuwen Minis ter van Oorlog, den heer Cavaignac, die, zooals men weet, een voorstander is van de annexatie van Madagascar en bezuini gingen in het leger wil ingevoerd zien. Gaat men aan het verdrag met Madagascar tornen, dan is het heelemaal mis, want dat wordt voor Frankrijk’s belangen allerge vaarlijkst geacht. Het Ministerie-Bourgeois zoekt blijkbaar steun by de socialisten, die wel hulp willen verleenen, maar op de volgende voorwaarden: 1°. het instellen van een scheidsgerecht voor Carmaux (door de Kamer verworpen); 2°. gerechtelijke ver volging der schuldigen bij de zuiderspoor- schandalen en 3°. het invoeren eener progressieve inkomsten-belasting. Of dit alles zal ingewilligd worden, dat moet de tyd leeren. Te Carmaux zyn de werkstakers nu weer vol moed. Door de rechtbank te Albi zyn vier gebroeders Valette, 16 tot 19jaren oud, wegens gewelddadig verzet tegen gendarmes te Carmaux veroordeeld tot gevangenisstraffen van 20 tot 4 maanden en kleine boeten. Een hunner was reeds in Maait wegens het roepen van „Leve de Commune!” veroordeeld. De Hertog van Cambridge heeft ook het werk gestaakt, doch op eene andere wy’ze. Hy heeft nl. het opperbevelheb- berschap van het Brltsche leger neder- gelegd met een dagorder, waarin hij zijn leedwezen te kennen geeft ov^ het verlaten van den actie ven dienst, na 58 jaren tot het leger te hebben behoord. Voorts wyst hy op de hervormingen ten goede, welke het leger onderging en verklaart, dat zyn bekwame opvolger, Lord Wolseley, een leger onder zyne bevelen krijgt, waarop de Koningin van Engeland en hetgeheele Rijk trotsch ïnogen zyn. Hjj gaat niet vrijwillig en het „schei- den thut weh,” wordt door den armen Hertog maar al te zeer gevoeld! Geen wonder! Zaterdag jl. was Koning Carlos van Portugal op het nieuwe paleis te Potsdam de gast van Keizer Wilhelm van Duitech- laud. Hy zat aan tusschen zijn gastheer en de Keizerin en tegenover den Ryks- kanselier Von Hohenlohe. Natuurlijk werd door dén Keizer een toast uitge bracht op zijn hoogen gast, waarna de muziek het Portugeesche volkslied liet hooren. Aan Carlos werd vervolgens overgereikt de keten van de Koninklijke huisorde de Hohenzollern. Volgens bericht, is tusschen Duitsch- land en China een tractaat geteekend, waarbij aan eerstgenoemde mogendheid de zoogenaamde Kroonconcessie wordt ver leend. Wat echter de strekking daarvan is, blykt niet met zekerheid, doch het zal in elk geval wel niet zulk eene wezen, als die van het verdrag, dat, volgens be wering, tusschen Rusland en het Hemel- sche Rjjk werd gesloten. Het personeel der Russische Legatie te Peking zal versterkt worden door officieren en financieöle specialiteiten en de Gezant zelf zal een lijfwacht van 28 Kozakken krijgen. Teeken des tyds! Uit Madrid (Spanje) komt belicht dat onmiddeliyk 35.CKX) man naar Cuba zullen vertrekken en dat weldra nog meer zullen volgen. De Cubanen schijnen eene bewe ging midden in het eiland voor te bereiden. Ze maakten zich meester van de stoom boot „Soledad” en gaan steeds voort, suiker plantages in brand te steken. Ook uit Constantinopel (Turkije) luiden de berichten allesbehalve gunstig. De Arme niërs gaan voort giuwelen te plegen en te Erzerum drongen ze zelfs de Regee- nngsgebouwen binnen en doodden de gendarmerie. Velen kwamen om in dit gevecht. deze gemeente gehouden ten behoeve van de vereeniging „Trouw aan Koning en Vaderland’’ heeft opgebracht f 20,22s. Willeskop, 4 Nov. In de Donderdag ge houden raadsvergadering is vastgesteld de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1896, welke bedraagt in ontvangst en in uitgaaf eene gelijke som van f 3742,64. Van de geldleefiing, thans groot f 48.000, ten laste van dit waterschap, zijn uitgeloot de aandeelen, genummerd 11 en 64, ieder groot f 500, welke op 81 December a. s. afgelost zullen worden. Oorspronkelijk was deze geldleening groot f 58.000, dus is 1 Januari a. s. daar van reeds f 6000 afgelost. De rente bedraagt f3} pet. ‘Zevenhuizen, 4 Nov. Geheel Zeven huizen is onder den indruk van het droevig afsterven van schipper H. Kuhne met twee zonen, woonachtig te Willeskop, die, zooals ik in een vorig bericht gemeld heb, alhier dood zijn gevonden in een steen schuit. Algemeen is de deelneming met de ongelukkige weduwe, die in één dag hare drie kostwinners verloor en nu nog achterblijft met zes dochters, van welke verscheidene nog niet in staat zyn in haar onderhoud te voorzien. Mag men de ge tuigenis gelooven van de schippers, die, in hunne plaats, de steenen vervoerden, dan moet men wel aannemen, dat het oppassende lieden waren, te meer, daar zy hier een goeden indruk hebben achter gelaten en de gesprekken van den vader daags voor zyn overlijden nog geheel ge tuigden van zorg voor zyn gezin. De lijken zyn met dezelfde schuit, die zij be voeren, naar hunne woonplaats overge bracht, waar zy ter aarde besteld zijn. Moge der weduwe het kruis, dat zy te torsen heeft, door welgezinden verlicht worden Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. •- Het huis en erf aan de Zeug straat, wyk G. no. 39, te Gouda, op 4 November jl. ten overstaan notaris G. C. Fortuijn Droogleever aldaar publiek ver kocht, is voor f 4700 gekocht door den heer C. H. A. Oliflers te'Gouda. Gemengd Nieuws. Dat het zeer gevaarlijk is, met honden in nabyheid van koeien te komen, ondervond dezer dagen ook vrouw v. d. W. te Vuren. Genoemde vrouw zou zich, in gezelschap van een klein hondje, met eten begeven naar haar man, en moest daartoe eene weide passeeren, waarin eenige koeien graasden. In een minimum van tijd werd ze door het vee aangevallen en onderstboven geworpen. Ware er geen hulp van buiten gekomen, dan zou ze er zeker het leven hebben moeten laten. Door bedoelde hulp echter werd ze uit haar benarden toestand gered, en had ze gelukkig, behalve eenige schrammen en den schrik, slechts het eten te betreuren, met het voorwerp, waarin het vervat was. A. Van Bennekom te Schel- luinen ging Vrydag jl. met zijn vader jagen. Uit de schuit springende werd hij door zijn vader gevolgd, doch deze had het ongeluk te struikelen, waardoor diens ge laden geweer afging en de zoon het volle schot in een der beenen kreeg. Naar het gasthuis te Gorinchem overge bracht zijnde, is dat been zoo hoog mogelijk afgezet. Zijn toestand moet nog al redelijk zijn. - Vrijdag middag ontstond er onder de gemeente Papendrecht, nabij de grens dezer gemeente, brand in eene hoepenschelf, toebehoorende. aan J. Van de Graaf Tz. Door den lagen waterstand was er geen water in de nabijheid om den brand in den aanvang te stuiten, zoodat nog een hoepenschelf, een groote hooischelf en eene hoeveelheid spanen mede verbrandden. Door het wel late, doch flinke optreden der brandweer, werden de belendende en de tegenoverstaande huizen bewaard en was men na anderhalf uur de vlammen meester. - Er was Woensdag ten stad- huize te Amsterdam een jong paartje getrouwd. Na de plechtigheid moest de bruid zich even verwijderen, en ze was nog niet by de hand, toen de koetsen voorkwamen. Om voortgang te maken, sprong daarom de bruidsmoeder maar vast in de bruidscoupé en het instappen der familie had daarna zonder stoornis plaats; het bruine werd in het achterste rijtuig geplaatst Tot groote verbazing van een ieder was de bruidegom zoo verdiept geweest in zyn toekomstig geluk, dat hy van de gansche verwisseling, niets bespeurde vóór mon weer moest uitstappen. - Den vorigen Zondag werd er in de Ned. Herv. kerk te -Monster geen godsdienstoefening gühouden, omdat er slechts een viertal toehoorders verschenen; eergisteren deed zich het eigenaardig geval voor, dat vele toehoorders, gekomen om de godsdienstoefening bij te wonen, teleur gesteld konden vertrekken, daar de pre dikant niet verscheen. - In de Limburgsche gemeente Helden, met eene bevolking van 4000 zielen is de vorige week het 107de bierhuis geopend. Als eene bijzonderheid voor brug liep, waardoor de wagen omsloeg en de kruidenierswaren grootendeels te loor gingen. Lopikerkapel, 4 Nov. Donderdagmor gen hield notaris N. F. Cambier van Nooten ten huize van Eegdeman eene verkooping van 69 populieren, 30 appel en 20 pereboomen, allen staande op grond van Jhr. Barchman Wuytiers alhier. Bij zonder veel koopers waren opgekomen, vooral klompenmakers; de prijzen waren buitengewoon hoog. Voor de populieren werd, behalve de onkosten, besorad f585; er waren er 2 b$, die te zamen f35 deden. De appelboomen, waaronder enkele ge schikt voor werkhout, deden f 110 en de pereboomen f 19. ‘Nlenwerkerk a/d IJsel, 4 Nov. Den Sisten October jl. hield de Nieuwerkeik- sche werklieden-vereeniging „Onvermoeid vooruit”, een afd. van het Alg. Ned. werklieden-verbond, een gewone vergade ring in de school op het dorp. Van de Zwolsche afdeeling was een verzoek inge komen om ondersteuning voor een ziek lid. Besloten werd daarvoor een gulden bij te dragen. Het voorstel om naar de openbare vergadering, te houden te Zwolle op 17 November e. k. en uitgeschreven door het comité van kiesrechtuitbreiding, één of meer afgevaardigden te zenden, kon geen meerderheid verwerven. Eindelijk werd overgegaan tot het^kiezen van drie bestuursleden volgens periodieke aftreding. Herkozen werden W. De Wit, T. Morbis en J. Den Outer Jz., als 2de voorzitter, 2de penningmeester en commissaris van toezicht. Hierna werd de vergadering, die zeer goed bezocht was, door den voorzitter gesloten. §Nleaw-Lekkerlan<l, 30 Oct. Heden had de algemeene jaarvergadering plaats van de ijsclub „Heemskerk”. Uit de rekening van den Penningmeester, bleek, dat de vereeniging een batig saldo heeft van f 5,86. Daarna werd overgegaan tot de ver kiezing van eenige bestuursleden. De heeren P. Den Engelsen en P. G. Heynis waren aan de beurt van aftreding. Beiden werden met algemeene stemmen herkozen^ In de plaats van W. P. Boer, die de ge meente heeft verlaten, werd gekozen J. A. Luijten. Tot commissarissen werden herkozen A. De Haan Az., A. De Jong Cz. en D. Streefland. Gekozen werden A. De Jong Az. en Joh. Verhaar. Nog werden benoemd als afgevaardigden voor den ijsbond, P. G. Heynis en L. SmitAz. en als plaatsvervanger P. Den Engelsen. Besloten werd om in den a. s. winter een hardrydery te houden onder de leden. Tegelijkertijd hield de afdeeling Werk-’ verschaffing” behoorende bij de ijsclub „Heemskerk”, haar jaarlyksche vergade ring. Do penningmeester deelde mede, dat in den afgeloopen winter was uitge geven f 280,70 en dat nog een batig slot overbleef van f218,15. In den a. s. winter kan men dus ,nog menig daggeld laten verdienen. Tot baancommissarissen wer den herbenoemd Joh. Verhaar, A. De Haan Az. en N. De Leeuw Az. “Ouderkerk a'd IJsel, 4 Nov. Hettele- phoon kantoor behandelde in de vorige maand 85 telegrammen; ontvangen werden 40, verzonden 45 tijdingen. Ouderkerk a/d IJsel, 4 Nov. Vrydag had alhier de eerste openbare NutsvergS dering in dit seizoen plaats en trad als .spreker op de heer O. Eller van Kinderdijk. L)p uitstekende wy’ze werd door spreker voorgedragen „’t Blinkende Hoanje” van J. J. Cremer. Het vry goed opgekomen publiek betuigde zyne ingenomenheid met het gehoorde en de Voorzitter was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij den spreker oen „tot wederziens” toeriep. ‘Heeuwjjk, 4 Nov. Ds. H. J. Nieborg, predikant by Gereformeerde kerk alhier, heeft bedankt voor de beroepen naar Rosenburg en Axel. Slledrecht, 4 Nov. De collecte alhier gehouden ten behoeve van de oud-stryders van 1830-1831 heeft in deze gemeente opgebracht f 28. ‘Stolwijk, 4 Nov. Vrijdagavond trad in de afdeeling „Stolwijk” van den Nederl. Protestantenbond als spreker op de weleerw. heer Dr. H. A. Van der Meulen van Haastrecht. Vóór do pauze behan delde spreker de vraag: „Wat is de eigenlijke beteekenis van de kerkhervor ming?” Daarna werden de indrukken medegedeeld, door Ds. Van der Meulen ontvangen op de algem. verg, van den bond, kort te voren te Zwolle gehouden. De boeiende wijze van vertellen en de talrijke menschkundige en leerrijke op merkingen, die aan zyn verhaal werden vastgeknoopt, vielen ten zeerste in den smaak der hoorders. By monde van den voorzitter, Dr. L. A. Van Langeraad, die in eene vurige rede de leden van den bond aanspoorde tot pal staan voor de beginselen der vrije vroomheid, ontving de geachte spreker den hal telij ken dank der vergadering. De heer J. Verdoold, secretaris kerk voogd der Nederl. Herv. Gemeente alhier, heeft voor zijne betrekking bedankt. Hij zal echter de functie van Secr. blijven waarnemen, totdat zijn opvolger door de notabelen zal benoemd zijn. 0 ‘Tienhoven, 4 Nov. Ónder een koppel van 10 jonge varkens van den bouwman J. Van Zolneren alhier is de besmetteiyke vlekziekte uitgebroken heden zy‘n reeds 8 der aangetaste dieren gestorven. Vijftigduizend man van de reserve en 16 Redif-bataljons, 20.000 man tellend, zijn te Constantinopel onder de wapenen ge roepen, waardoor de strijdkrachten in Klein-Azië zullen verdubbeld worden en alzoo in staat gesteld, ieder, ook het ergste oproer te onderdrukken. De aardbevingen zijn tegenwoordig aan de orde van den dag. Woensdag werd er een gevoeld te Korfoe; gisteren was, blijkens een telegram, Rome aan de beurt. Donderdagochtend tusschen 5 en 6 uur Is in het gansche gebied van Michigan tot aan Louisiana en Missouri een aardbeving gevoeld. De huizen trilden, sommigen vyf minuten lang, en verscheidene schoor steenen vielen naar beneden. De materiöele schade moet aanzienlijk zyn. Ten laste der provincie Zuid- Holland zal een 4 pets, geldleening, groot f 300.000, worden aangegaan, behoudens de goedkeuring der Provinciale Staten. De gemeenteraad van Zierik- zee heeft den gasprys met cent ver minderd. Deze zal nu over 1896 bedragen 6} cent per kub. meter. Op de te Utrecht, op 4 Novem ber gehouden paardenmarkt waren 1008 paarden en veulens aangevoerd. De paarden werden verkocht van f 50 tot f 700; de veulens van f 100 tot f 250. De stroom van mededeelin- gen in de couranten van giften door H.H. M.M. de Koninginnen aan behoef- tigen en ongelukkigen geschonken is steeds verminderd en thans zeer gering. Ja, zelden treft men dergelijke berichten meer in de nieuwsbladen aan. De liefdegaven hebben echter niet opgehouden te vloeien verzoeken om ondersteuning komen nog steeds in, doch bij de toezending van de giften ter uitreiking heeft H. M. sinds eenigen tyd het verzoek gericht de uit reiking geheim te houden, zoodat zulks niet meer ter ooren van de dagbladen komt. Om verschillende redenen een uitste kende maatregel. De overdracht van het ge- denkteeken, dat door een aantal vrienden en vereerders van wijlen Dr. C. E. van Koetsveld geplaatst is op diens graf ter begraafplaats Oud Eik en Duinen, is be paald op aanstaanden Donderdag te 2} uren. Bedankt voor het beroep te Gorinchem door Ds. G. Nijhuis te Venendaal. De heer J. C. Voorduin, cand. te Nijmegen, heeft voor het beroep te Scharwoude bedankt. Ds. G. De Braai, pred. by de Geref. Gem. te Kralingen, heeft het be roep naar Oosterbeek aangenomen. De heer H. A. Minderman, cand. by de Chri Geref. Gem. te Gouda, is tot de evangeliebediening toegelaten. Gouda, 4 Nov. Donderdag avond werd eene algemeene vergadering gehouden van de ijsclub Gouda, ter herziening van het reglement en ter benoeming van 7 bestuurs leden. Tot bestuursleden werden benoemd de h'h.C. A. J. De Goey, A. De Raadt, J. Van Essen, 8. Braat, J. Willems, D. C. W. Van der Laar en A. Jaspers. Tot predikant by de Ned. Herv. Gem. alhier is beroepen Ds. C. B. Oost- huis te Katwijk aan Zee. ‘Gorinchem, 4 Nov, Onze 11. Vrydag ge houden St.-Huiberts beestenmarkt muntte ditmaal weder uit door een buitengewoon grooten aan voer van vee. Volgens officieele opgave, dat is naar het ontvangen aantal dubbeltjes, stonden 4348 stuks aan de lyn, een heel verschil by verleden jaar, toen er slechts 1723 stuks aangevoerd waren. Hoewel de handel niet zoo vlug was als men by de openstelling van Frankrijk voor Hollandsch vee wel verwachtte, werden toch over ’t geheel goede pryzen besteed. *Ameide, 4 Nov. Alhier is'eën geval van vlekziekte geconstateerd bij een vaiken van den metselaar H. 8. Door den nachtwaker, tevens lan taarnopsteker dezer gemeente, J. Uitten- bogaard alhier, is wegens gevorderden leeftijd en lichaamsgebrek eervol ontslag uit die betrekkingen, welke hy 32 jaren bekleedde, aangevraagd. Moge voof dezen ambtenaar, die zoo vele nachten waakte, terwyl anderen sliepen, een rustige oude dag zyn weggelegd. gAmeide, 5 Nov. Het jachtrecht onder deze gemeente, behoorende aan den Am bachtsheer, den heer A. Van Stolk 'Czn. te Rotterdam, is voor 3 jaren verhuurd aan de heeren Borret en Van Appeltere te ’s-Hage. Het wild is hier dit najaar schaarsch. ‘Arkel, 2 Nov. Door den Raad dezer gemeente zyn aan den heer Van .Wyk en aan mejuffrouw Van Gelder, onder wijzer en onderwijzeres alhier, gratificatiën toegekend, respectievelijk van f 50 en f 25. Benschop, 4 Nov. De Polsbroekerdam- sche IJsclub hield jl. Dinsdag avond eene algemeene vergadering, ter verkiezing van acht bestuursleden, in de plaats van G. Utotd. Van Rooijen, A. Kool, A. Boere, P. VerJO^ir douw, G. Van der Heeden, P. Van BrtJ^^^)] kelen, die volgens rooster moesten aft®r daar den, en waarvan de laatste verzocht had uadï niet meer in aanmerking te komen, als mede voor J. Kloot en J. P. Kastelein, die hun ontslag hadden ingezonden. Kool, A. Boere, P. Verdouw en G. Van der Heeden. In de plaats van P. Van Breukelen, D. Kastelein; voor J. Kloot, J. Van Lyden en voor J. P. Kastelein, A. Van der Mei. Het aantal leden der club bedraagt thans 45. ‘Berg-Ambacht, 4 Nov. Eergisteren avond vertoonde zich aan het hemelgewelf een fraai luchtverschijnsel. Te 10 uren 45 was de volle maanschijf omi ingd door eenen friyaiija.JjreeijeiK gelüa.krans; om dezen vertoonde zich een prachtige maan- regenboog, waarin vooral de roode en groene kleuren scherp uitkwamen. Geen vyf minuten later waren krans en regen boog weder geheel verdwenen. Aan de zangvereeniging „Crescendo” alhier is nu eene talrijke aanvangsklasse verbonden, die mede onder de leiding staat van den heer W. Van Rossum. Deze klasse ontvangt haar onderwijs op Maandag avond in een der lokalen van de 1ste openbare school. ‘Berkenwoude31 Oct. Hedenavond werd alhier de eerste nutsvergadering van dezen winter gehouden. Als spreker trad op de heer J. De Visser met eene novelle van Therèse Ho ven, getiteld „Kleine Gerrit”. Na de pauze werden bijdragen geleverd door den spreker en de heeren W. Groe nendijk en Z. Vink. Cnpelle a/d IJsel, 4 Nov. Vrydag j.l. is van de werf van Gebrs. Van Dyk met goed gevolg te water gelaten een sleep- kaan, groot ongeveer 170 last, voor reke ning van den heer J. Nijenhoff te Nijmegen. Groot-Aminers4 Nov. Aan het her- halingsonderwijs, dat 4 November alhier» begonnen isnemen slechts vier leer lingen deel. De heer 8. alhier had zyne kalveren verkocht aan den heer G., veehandelaar alhier, die ze Donderdag mede nam naar de St. Huibertsmarkt te Gorinchem. Des nachts werden zy in een weide gedaan, maar vreemd keek men op, toen men ’s morgens een drietal miste. Waar zouden zij zijn? Men besloot eens terug te gaan en waarlijk de kalveren hadden den weg naar Groot-Ammors alleen weder gevonden en waren op hunne oude plaats by 8. Zeker hebben deze dieren het bij den heer 8. zeer goed gehad en wilden dus ongaarne hun ouden eigenaar verlaten. Hel-enBoeicop, 4 Nov. Onze oud-leeraar, Ds. D. Niessen, die het beroep naar Drunen aannam, hoopt aldaar a. s Zondagmiddag zyne intreêpredikatie te houden, na des voormiddags bevestigd te zijn door Ds. Boogaard van Buren te Baardwyk. ‘Iloog-Blokland, 4 Nov. Heden namid dag had de bouwman W. Verwolf op z|jne terugreis van Gorkun} het ongeluk, om, door het schrikken van het paard, met paard en wagen terecht te komen in den Vliet langs den Hoog Blok- landschen weg, naby het dorp. Door het lossnyden der strengen was het paard spoedig op den wal en met behulp van anderen was weldra ook de wagen uit den Vliet, zoodat het ongeval gelukkig afliep. ‘Jaarsveld, 4 Nov. Zondagmorgen/)ver leed een knaap van 9 jaren van den klompemhaker 8. alhier, die lijdende was aan febris typboidea. ‘Krimpen a/d IJsel, 4 Nov. Gedurende de afgeloopen maand werden door het telefoonkantoor alhier behandeld 175 tele grammen, als verzonden 74 en ontvangen 101 stuks. “Lekkerkerk, 31 Oct. In de algemeene jaarvergadering van de Ijsclub „Recht aan Allen”, de vorige week gehouden, werd het aan de beurt van aftreding zijnde be stuurslid, de heer J. De Jong Jr. en de aftredende commissarissen, de heeren L. De Hartog, C. v. d. Graaf Az. en A. Broere Lz. met bijna algemeene stemmen herkozen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat in 1894/95, alleen aan arbeiders f 894,14 en aan ver schillende ambachtslieden f 107,78 was uitbetaald geworden, geen wonder, dat de kas een nadeelig slot aanwees en dat de voorzitter, dank zeggende voor de reeds toegenomen belangstelling, er de aanwe zigen met nadruk op wees, dat dé ijsclub, dan, wanneer de winter zich buitengewoon doet gelden, ook voor de minder bevoor rechten een lichaam is, dat reden van be staan heeft, vooral omdat zy niet klakke loos geeft doch laat arbeidendaarvoor, waar zóó het nut zich aan genoegen paart, kan men niet genoeg steun verleenen, maar toone dit dan ook door steeds elkander tot medewerking aan te sporen, dan zal ook de club moedig kunnen voortgaan. ‘Lopik, 4 Nov. Dat het met onwillige honden moeielyk hazen vangen is, onder vond Zaterdag-nacbt de veehandelaar A. V. aan den Uitweg, toen hij eene koe uit de weide wilde halen om naar de markt te gaan. In den beginne ging alles goed, maar op den weg gekomen, weigerde het beest een stap verder te doen. V. had zijn stok echter niet vergeten en weigerde geen oogenblik om de koppige koe ruimschoots met klappen te bedeelen, -i-)tdat zij woedend op hem aansprong en >r geleider in het water stootte. 5p zyn angstig hulpgeroep kwam daarna zijne wederhelft opdagen, die, nadat zy haren man uit zijn benarden toestand had geholpen, er in mocht slagen het wreedaardige dier te vangen. Evenmin gelukkig was de winkelier V.

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 1