Te Koop: PÉe PEP, r~ J. H. L t FIJN VAN Iet (jarig Eijsgaias G.J. 6. SPERMON, SckOUkOTin. C. VAN 00STER0M, FIJN MANDEWERK, st. 1 s J.R.H.VAN WILLENSWAARD, Met St. Nicolaasfeest te NieuwerM a/fl IJsel, öptolrijwliipfBrliflöjii HET HUIS, HET ifUIS, 70 zeor mm WilieHra si BOOMEN ei yertarms van BOUWLAND, KOFFIEHUIS wei-, hooi- ei Wonfl te Aanbesteding. Bjj H. van der HEK, Groenten in Blik, Etalages der St. Nicolaas-Cadeaux, Het WOONHUIS Vruchtboomen, VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Adirertentiën. en yJJ KNECHT, Huishoudster. Dienstmeisje. HUWELIJK. f 60, Tandarts E. CASSUTO, GOUDA, Turfmarkt 172, UITVOERING BOUWMANSWONING, C. VERMEULEN, LEESBIBLIOTHEEK H. ADDICKS, DANIËL BARON te Nieuwpoort. St. NICOLAAS-ETALAGE AMERIKAAN SCHE- geurige, fijne, droge SIGAREN, Schoonhoven s LUXE- EN FANTASIE-ARTIKELEN -H SCHOONHOVEN. Schoonhoven. fijne Chócolaad en Fondant, kleine Borstplaat, BOTERLETTERS, APPELBOLLEN, SAUCIJZEN, SCHOONHOVEN OPENBARE VERKOOPING WILLIGE LANGERAK. 42 zware Krimpen aan dep IJssel, Ouderkerk aan den IJssel, Notaris S. F, DE VRIES Rietveld 9 inmiddels uit de hand te Koop. Meerkerk: Jaarsveld. Vrijwillige Verkooping. STOLWIJK, SCHOONHOVEN, Gorinchetiiy WEILAND, De Notaris M. DEN BLEKER IJsselstein, WOONHUIS, Boerenwdning Inmiddels uit de hand te koop, 'Ameide, 21 Nov. Van drie runderen, toebehooiende aan de wed. C. v. M. alhier, zjjn een dezer nachten de pluimen der staarten afgesneden. Van zulke verach- telyke daden hoorde men hier te voren niet. "Ameide en Tienhoven, 20 Nov. Dins dag 12 Nov. herdacht Ds. E. S. Postma, predikant by de Ned. Hervormde Gemeente alhier, den dag, Waarop ZEerw. vóór dertig jaren de Evangeliebediening aanvaardde. Zondag j.l. hield ZEerw. voor eene talrijke schare een feestrede, tot herdenking van dit heugelijk feit, naar aanleiding van Galaten 6 14. Het ontbrak den waardigen jubilaris niet aan blijken van belangstelling en waar deering. Spare de Heere hem nog lang voor de gemeente! 'Ammerstol, 22 Nov. Het bestuur der ijsclub „Vooruitgang" alhier heeft besloten, zich aan te sluiten aan den ijsbond „Krimpener waard". Als eene bijzonderheid verdient mel ding, dat bij den landbouwer J. D. een varken van één jaar ouderdom is ge slacht, het zeldzame gewicht van 600 halve kilo's bereikende. 1 'Berg-Ambacht, 22 Nov. Ten einde zooveel mogelijk openbaarheid te geven aan de onlangs uitgevaardigde verordening omtrent vermomde bedelarij, heeft het gemeentebestuur die aan alle uiteinden der gemeente doen aanplakken, op daartoe aangebrachte borden. 'Bleskensgraaf, 22 Nov. De voorgeno men verbetering aan den molen van den polder Noordzijde in deze gemeente, be staande in het ry'zen van dien molen, is afgeloopen. Zoowel bouwmeesters als uitvoerders hebben eer van hun werk. Jammer echter dat al niet reeds vroeger de thans aangebrachte verbetering is daargesteld. gtiroot-Aminers, 21 Nov. Een ongeluk ligt dikwijls op eene kleine plaats, zegt men wel eens. De waarheid van deze woorden ondervond, eenige dagen geleden, de dochter van den heer Joh. K.zy viel nl. over een vloerzeil en kwam zóó op den grond ter neder, dat spoedig de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen, die, zooals men verneemt, - ontwrichting en beenbreuk constateerde. Gisteren had schipper C. F. onder deze gemeente, het ongeluk onder Kr. met zyn scheepje door een boot aange varen te worden, zoodat zyn schuitje in de diepte verdween. Genoemde F. werd met zyn zoon, die by hem was, gered. 'Haastrecht, 22 Nov. Elk kind uit deze gemeente, dat te Gouda onderwijs geniet op één der openbare scholen, moet met Januari a. s. behalve het gewone schoolgeld nog eene zekere toelage geven. Voor hen, die de 1ste burgerschool voor jongens of meisjes bezoeken, f 15 per jaar en zij, die de 2de burgerschool voor jongens of meisjes bezoeken, f 25 per jaar. Vrijdagavond had deeerste'openbare nutsvergadering plaats. De spreker, de heer A. A. Beekman, directeur der Burger school te Schiedam, droeg vóór de pauze zyne novelle „De Luitenants" en na de pauze „De klokken van Delft" voor. Jammer dat het publiek niet talrijk was opgekomen, daar de keurig uitgewerkte novellen Iedereen boeiden en menig leBje tot leering gaven. 'Uooruaar21 Nov. Sedert de vorige week is de prys der kaas weder f 1, - per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 21,- 4 f 26 en voor zware kaas tot f 27, - de 50 KG. besteed Bij Ministeriöele beschikking is F. Wallaard alhier benoemd tot postbode en belast met de bestelling der brieven enz. in deze gemeente, op een tractement van f 200 'sjaars. 'Krimpen a/d iJsel, 21 Nov. De heer K. v. d. Graaf, 1ste onderwijzer aan de o. 1. school dezer gemeente, staat no. 1 op de voordracht voor onderwijzer te Rotterdam. 'Langeruigewelde, 21 Nov. Benoemd tot onderwyzer aan de bijzondere school alhier, de heer C. W. Berghout, van Rotterdam. 'Lekkerkerk, 21 Nov. De Zondagsschool van de afdee ingaan den Protestantenbond werd Zondag 11. alhier geopend aanvanke lijk met 238 kinderen van 6 tot 12 jaar. Dr. L. A.Van Langt raad hield, als voorzitter van de commissie, eene hartelijke* tevens boeiende openingsrede. Een 15-tal dames waren aanwezig, die belangloos de taak voor het te geven onderwijs op zich namen. Tot notabelen zijn herkozen de heeren J. Van der Graaf Hz., C. De Jager Az. en W. De Vos. Door den notaris A. J. De Mooy werd heden alhier in het „Bonte paard" geveild en verkocht aan diversen, eene Landbou werswoning met 10 Heet. 69 Aren en 75 Centiaren wei hooi- en bouwland voor f 16.500. 'Leksmond, 20 Nov. Gisteren is alhier op ruim 73-jarigen leeftijd overleden de tieer Jan Kersbergen, door wiens overlijden verschillende ledige plaatsen zijn ontstaan,- want Kersbergen was reeds van vóór 1860 lid van het algemeen armbestuur, van af 1880 hoofdingeland-plaatsvervanger van 't hoogheemraadschap de Vyfheerenlanden, sedert tal van jaren brandmeester en van af December '94 lid van 't college van zetters. 'Meerkerk, 20 Nov. De ysclub „Zederik" hield hedenavond hare jaarlykscne verga dering. Na het openen der bijeenkomst en het lezen der notulen deed de penning meester rekening, waaruit bleek, dat er in het vorige jaar was ontvangen f 709,42s en uitgegeven f601,92. De rekening sloot derhalve met een goed slot van f 107,50s. Uitgeloot werden de nummers 5, 6, 7,24, 47, 55, 60. 71, 78, 103 en 119. Het be stuur, bestaande uit de heeren H. Van Eeten, voorz., J. Verduyn, secr., P. Kuipers, penn. en de leden M. A. Van Beekum en P. Schakel, werd herkozen. Ook de com missarissen van orde werden herbenoemd. In plaats van de heeren Blok en Van Wijk, die bedankt hadden, werden benoemd de heeren P. M. Van Iperen en D. Slob. De heer A. Sterk, die eerst benoemd was, bedankte. De voorzitter sloot daarna met een gepast woord de vergadering. 19 leden waren tegenwoordig. 'Meerkerk, 22 Nov. Aan de kaasmarkt zijn, aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 18 vrachten. De handel is vlug. Men besteedt voor 1ste kwaliteit van f22 tot f26; voor 2de kwal. van f 19 tot f21 per 100 halve KG. Voor zwaardere soor ten tot f28. 'Nieuwpoort, 20 Nov. Uit het opge maakte drietal candidaten, bestaande uit de heeren H. Bax Hz. te Doornspijk, N. P. E. G. Van Uchelen te Harderwijk en J. H. Eijkman AJz. te Amsterdam, is tot predikant dezer gemeente beroepen de heer J. H. Eijkman AJz., candidaat te Amsterdam. 'Polsbroek, 22 Nov. By den veehouder H. T. alhier werden in den nacht van jl. Zondag op Maandag al de in de weide loopende koeien uitgemolken. Misschien, dat de daders met St. Catryn in de war geweest zyn't scheelde ook maar even een heele week! 'Stormpolder, 21 Nov. Een brutale diefstal had hier Zondag middag plaats. De heer v. d. G. bespeurde van uit zijne woning met een verrekijker dat een viertal personen bezig was enkele zyner eenden, welke achter in den polder zwom men, te vangen en te dooden. De dieren werden meegenomen op een vaartuig, dat aan den buitenkant van den dyk in de rivier lag. De politie, inmiddels gewaar schuwd, begaf zich aan boord, ten einde tegen deze stroopers proces-verbaal op te maken. 'Streefkerk, 22 Nov. In deze gemeente doet zich wedeif een geval van diphteritis voor, terwijl in het naburige Nieuw-Lek- kerland een zelfde ziektegeval is gecon stateerd, waaraan de lijder is gestorven. Vanwege de ijsbond de „Alblasser- waard" is eene kaart der ijswegen in be werking, terwyl het bestuur alle zoodanige maatregelen neemt die kunnen strekken om in den a. s. winter zich op het ijs gemakkelijk te kunnen verplaatsen. Mocht het heeren bestuurders, in deze geheel belangloos optredende, niet aan belang stelling ontbreken, vooral niet uit die gemeenten waar geen ijsclub bestaat, daar juist daar het bereiken van hun doel dubbel moeilijk is. Vreeswyk21 Nov. Onder verschil lende blijken van hoogachting heeft de heer E. W. Van Maanen, hoofd der school alhier, zyn zilveren jubilé als onderwijzer gevierd. Zondag werden hem door den Ned. Herv. predikant, namens ingezetenen en de Christelijke zangvereeniging fraaie geschenken, een canapé met twee feau- teuils en een bouilloir aangeboden. Maan dag-morgen gaven de kinderen hun geachten hoofdonderwijzer twee stel over gordijnen, en werden zy zelf in de school onthaald. 'Zevenhuizen, 20 Nov. Heden-middag werd onze gemeente verontrust door het geroep van brand. Een vyf-jarig meisje nl. was in een woonkamer aan het touwtje springen. By ongeluk kwam het touw terecht in een brandend petroleumstel, dat omver geworpen werd. In een oogwenk stond de geheele kamer in brand. De moeder komt ijlings toegeschoten en een buurmeisje redt het jongste kind, dat in de reeds brandende wieg lag, terwijl de burep aan het blusschen gaan. Hun blus- schingswerk wordt met goeden uitslag bekroond, zoodat de brand tot eene kamer beperkt bleef. Daar alle meubelen in de kamer geheel of gedeeltelijk verbrand zyn, is de materiëele schade yij groot. Gemengd Nieuws. Op bevel der'°Rechtbank te Haarlem is Woensdag avond in hechtenis genomen mevrouw v. W.—J. te Krom menie, die verdacht werd van by herha ling in voor haar man bestemde dranken, als thee, jenever, bier, voor de gezondheid schadelijke hoeveelheden antipyrine te hebben gedaan, rnet het gevolg, dat de heer v. W. de kwade gevolgen daarvan reeds ten deele heeft ondervonden. De huishoudster betrapte op 5 dezer mevrouw v. W., terwyl zij antipyrine wierp in een glas bier, dat voor de helft reeds door den heer v. W. was opgedronken. Mevr. v. W. ontkende echter, maar het scheikundig onderzoek, ingesteld door de deskundigen Dr. H. D. Kruseman en H. A. Van Tu- bergen, bracht aan het licht, dat het bier antipyrine bevatte. De verhouding tusschen de echtgenooten v. W. was reeds lang zeer gespannen. Reeds vroeger is een 'eisch tot echtscheiding tusschen hen bij de rechtbank aanhangig geweest, doch ten gevolge van de ver zoening van partyen is daaraan geen ge volg gegeven. Thans had de heer v. W. weder een eisch tot scheiding van tafel en bed ingedienden de vreesdat diengevolge de beide kinderen aan den heer v. W. zouden toegewezen worden, kan mevr. v. W. tot de daad gebracht hebben. De beschuldigde ontkent echter tot nog toe alles en beweert het slachtoffer te zijn van een valsche, kunstig in eikaar gezette aantijging. De gevangenneming der verdachte wordt gemotiveerd in de beschikking der rechtbank „door het ernstig karakter der feiten, de zwaarte der daartegen bedreigde straffen, de maatschappelijke positie van verdachte en de wenschelyk- heid haar de gelegenheid te benemen om te vluchten." De verdachte was zeer kalm toen zy, per rijtuig, naar de gevangenis werd gebracht. Dinsdag-morgen ten half negen uur is door de te Gouda gestatio neerde Rykskommiezen Engelman en Zandvoort, bij een landbouwer onder Moordrecht een fradeuleus geslacht nuchter kalf als verbeurd voor het Ryk in beslag genomen en tegen den overtreder bekeu ring ingesteld. Woensdagavond even over zessen werd op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam by de remise van de stoom tram, dus onder den rook van Delfshaven, het ljjk gevonden van een tienjarigen jon gen, verminkt aan hoofd en armen. Een geneesheer, die ter schouwing geroepen was, constateerde den dood tengevolge van overrijden, waarschijnlijk door de stoom tram. Op het oogenblik dat men het lyk vond, was echter geen stoomtram in ko mende of gaande richting te zien. Het verminkte lichaam van den jongen is naar de woning zijner ouders, in de Geuzenlaan, gebracht. Laat in den avond had het onderzoek der justitie nog niet met zeker heid uitgemaakt dat dit ongeluk aan de stoomtram moet worden toegeschreven. - Te Helder is ten kantore van de heeren P. Groen «Sc Zn., correspondenten der Nederlandsche Bank, een valsch bank biljet van f 100 in betaling gegeven, dat slechts met moeite van een echt biljet kan worden onderscheiden. Het is ge merkt EE 5996 en gedateerd 4 Mei 1886. —Te Enkhuizen keerden Dinsdag avond R. Hokkeling en zijn zoon Annes van het veld met eene zeilschuit naar huis. Door een rukwind werd het vaar tuig omgeslagen; beiden geraakten te Water onder het zeil en verdronken. Op den trein, welke 9.20 uit Utrecht vertrekt, wilde Woensdag-avond tusschen Maarsbergen en Venendaal een der reizigers naar zijn hoed grijpen, die uit het portierraam was gewaaid. Onge lukkig viel hy uit den trein en werd door een uit Arnhem komenden trein overreden. Nadat men den trein had doen stilhouden en achteruitstoomen, vond men lyk, dat vervolgens naar het Diaconeshfnhuis te Arnhem is vervoerd geworden. —Goede raad. Bejaarde vrouw tot haar man„Owat een malsche regenalles verjongt er door." Man. „Dan zou ik je raden dat je een beetje in den tuin ging." Gemeenteraad van Schoonhoven. Zitting van 21 Nov. 1895, nam. 2} uur. Tegenwoordig de heeren A. Vermejj, P. Greup, A. J. UTerdflkjnk, fc. T. WillenBwaard OLi., J. G. Doesburg, J. J. Lazonder, A. v. Lomwei, J. W. Valk en Mr. A. D H. Kolff Afwezig de heeren J. P. Niekerk en N. Kooiman. Voorzitter de heer Mr. A. D. H. Kolff, Burg. De notulen yan de vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter stelt aan de orde het door staking van stemmen in de vorire vergadering aangehouden punt: adres H. A. Sohreuder Co. De voorzitter doet nogmaals lezing van het advies van Burg. en Weth. om aan de firma H. A. Sohreuder Co. alhier in huur af te staan een gedeelte gemeente-grond in de Beeren- ruht of op den Wal aohter het terrein voor nieuwe Gasfabriek, ten einde eene gelegen heid te maken tot het stoken van oliSn, ver nissen en verfstoffen, en wel tot weder- opzeggings toe, tegen f 5,— per maand huur. De heer P. Greup aoht het wonschelyk, dat over dit punt andermaal de disoussiën worden geopend, daar sedert de laatste raadsvergadering wellicht andere ideeën bjj de Raadsleden zyn ontstaan, ten opzichte van do te maken inrichting. De voorzitter opent de discussiën. Do heer A. J. üterdykink zegt, dat het hem bjj ondersoek gebleken is, dat de stank, dien het stoken van oliën verwekt, buitengewoon is. Zelfs heeft een persoon, in wiens nabjjheid op den Dyk dat stoken heeft plaats gehad, hem gezegd, dat vreemdelingen dagen na dat stoken in zjjn woning de stank nog konden ruiken, en hoewel industrie willende bevorderen, moet hy zich tegen de vestiging van zulk een in richting verklaren. De heer J. W. Valk betreurt het ten zeerste, dat een aanvraag, in den raad gebrachtr in de maand September, nu nog zjjn beslag moet krjjgen en zoo lftng moet duren; bovendien wordt door den hoogen huurprys de proef, die men wenscht te nemen, onmogelijk gemaakt. Hjj meent dat het bewys geleverd is dat er geen stank verbonden is aan het koken van vernis, doch hoe het ook moge zjjn, de firma Sohreuder zal toch wegens den hoogen huur prys de zaak moeten opgeven. De heer A. J. Orerdjjkitik kan mo-dlyk ge- looven, dat al de menschen, die hem juist over den stank geklaagd hebben, zouden liegen, daar zjj zelfs voornemens waren, hoewel ten onrechte, zich bjj den raad te beklagen. De heer A. Vermejj kan, hoe gaarne ook industrie willende bevorderen, er toch nu niet voor zyn, wegens de informatië-i, die hem zyn verstrekt, dat de stank buitengewoon is De voorzitter zegt: het onderzoek is zeer ver schillend; de een verklaart dat er veel en de ander dat er weinig stank ontstaat. Hjj zelf heeft niet het minst ontdekt van dien buiten gewonen stank, hoewel Schreuder hem heeft verklaard dat hjj vernis gestookt heeft tjjdens spreker eenige malen op een middag diens woning en pakhuis heeft gepasseerd. Doch wanneer nu perse een terrein achter de nieuwe gasfa briek wordt aangewezen, dan zal het wel niet veel hinderen, want de gasfabriek geeft ook een buitengewone lucht, en vooral met de westenwinden zal die lucht zioh over de ge meente verspreiden. Het voorstel van Burg. en Weth. omvraag gebracht wordt goedgekeurd met 5 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren C. v. Willenswaard CLz., J. 'J. Lazonder, A. v. Lom wel en Mr. A. D. H. Kolff. De heer A. v. Lomwei aoht den huurprjjs veel te hoog. Vervolgens brengt de voorzitter ter tafel als ingekomen 1°. eene missive van den Ambtenaar ter Secre tarie G. v. d. Molen, waarbjj deze zjjn dank betuigt voor de toegestane verkoogiug van jaarwedde;' 2". van het Géreform. Weeshuis de begrooting voor 1806. Wordt gesteld in handen der Com missie vau Financiën; 3°. eene missive van Ged. Staten, waarbjj goed gekeurd wordt de Bubsidie voor 1896 van f 8^00 voor het Burgerljjk Armbestuur; 4'. eene missive van Regenten van het Gere- form. Weeshuis, waarbjj wordt berioht dat van af 1 Januari 1806 de rente van het geleend kapitaal ad f40000 zal bedragen 8j- pCt. 'sjaars, met eene aflossing van minstens 1500 per jaar. Tevens wordt bericht dat op 1 Januari 1896 aan de beurt van aftreding is de Regent, de heer N. J. H. v. Gelderen. 5°. Eene missive van het hoofd der school 8de soort, waarbjj wordt gewezen op de nood zakelijkheid, dat bjj eenige vermeerdering van het getal leerlingen, een grootere lokaliteit vereischt wordt. De voorzitter stelt voor, dezen brief te stellen in handen van de Plaatseljjke Sohooloommissie, ten einde haar advies in te winnen. De heer J. W. Valk vraagt eenige inlich tingen, hoe het komt dat nu een nieuwe school noodig is. De voorzitter geeft te kennen, dat reeds indertjjd besloten is een nieuwe school te bouwen, dooh toen waren er minder kinderen dan nu. Daar echter verleden jaar lokaliteit noodig was voor de sohool 1ste soort, is een lokaal afgestaan voor die sohool en de overige lokaliteit op advies van de sohooloommissie verdeeld, maar hot zal toch tjjd worden, dat meerdere ruimte wordt gemaakt. De beer P. Greup zegt, dat wel is waar de schoolcommissie geadviseerd heeft om do overige lokaliteit te verdoelen, dooh dit is geheel in overleg geschied met den heer Westbroek, die de overblijvende lokaliteit tooh in vertrekken wensohte verdeeld te hebben. De heer J. W. Valk meent, dat de PI. Sohool oommissie geroepen is zelfstandig advies uit te brengen en de raad eveneens te besluiten heefc. Het is ta betreuren, dat er zoo is geknoeid en gold is weggegooid. Do heer v. Willenswaard CLz. zegt: het was toen in het belang van de sohool van den heer Akkorhujjs, daar een lokaal van de sohool van den heer Westbroek werd afgestaan voor de school vau dan heer Akker buys en toen de overige lokaliteit van den heer Westbroek werd verdeeld. Do heer A. v. Lomwei acht het stellen van den brief iu handen van de sohooloommissie geheel onnoodig, want voor 2 jaren is reeds in beginsel besloten een nieuwe sohool te bouwen. Haalt dat beginsel maar uit den, doofpot en laten wjj handelen, want anders is het maar weer „knoei maar raak". Een koeien- boer kan wel zien, dat het lokaal niet deugt voor een grooter aantal kinderen. Do heer J. J. Lazonder is er wel voor om den brief to stellen in handen der PI. School commissie, dan zullen wjj meer lioht ontvaugen. De heer A. v Lom wel zegt: die commissie weet het al lang. De heer J. J. Lazondor vraagt den voorzitter of er ook meer kostleerling en komen. De voorzitter meent van ja De beer J. J. Lazonder vraagt, of wjj dan moeten bouwen voor vreemde kinderen. De voorzitter geeft te kennen, dat zulks een voordeel is voor de gemoonte en zooals men weet, is het juist de bedoeling geweest, om te traohten weder een kostschool te krjjgen. De heer J. J. Lazonder wil wel eens hooren waarin dit voordeel zit. De heer A. J. Overdykink zegt: het is zoowol moreel als finanoiëel in het belang der gemeente, want waarsobjjnljjk komen er meer kinderen, dooh als de lokalen niet goed zyn, dan komen die niet, maar zjjn die goed, dan komen zjj en betalen ook sohoolgeld, dus dat is in het be lang der gemeente, en de renteu en aflossing van den bonw kunubn worden voldaan. De beer J. J. Lazonder is het daarmede niet eens, want bjj bouwen heeft men op reuten en aflossing te rekenen, terwyl bovendien bjj veel kinderen nog meerdere onderwjjzers noodig zjjn. De voorzitter meent, dat dit punt* voldoende besproken is en de brief in handen zal gesteld worden van de plaatseljjke Schoolcommissie. Vervolgens stelt de voorzitter aan de orde eene missive van Ged. Staten, waarbjj wordt medegedeeld dat P. A. v. Heumeu, J. H. Bik, A v. d. Leun, C. Schoon Thim en G. J. D. Deg&haar, die zich bezwaard achten mot hun aanslagen in den Hoofdeljjken Omslag, dierst 1895, zyn opgeroepen om hun beroep nader mondeling toe te lichten op 16 December en bjj die toeliohting een lid van den raad of de Burgemeester ban worden toegelaten. De voorzitter stelt voor, iemand van wege don raad af te vaardigen, zoowel voor deze als voor eene volgende oproeping. Tot benoeming overgaande wordt benoemd de heer Mr. A. D. H. Kolff. 1 De voorzitter stelt aan de orde het voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van 6 boomon, staande aan den exeroitiewal. De heer A. v. Lom wol bespreekt de boomon en zegt: zoowel als die 6 boomon staan ook de overige boomen op hun bederf en worden gaandeweg geheel waardeloos. Waarom zou men niet kunnen rooien en opnieuw aanplanten, dan blóef men in hot hout; dooh men behoeft niet in eens al de boomen te vellen, men zou kunnen gaan tot aan do Meent. De heer A. Vermey zegt, dat men meer boomon kan rooien, en vooral wanneer men van de opbrengst iets wil doen, moeten er meer boomon dan die 6 geveld worden. Men kan beide rjjen wegnemen, doch dan moet ook tegelyk de weg verlaagd worden, want de aan grenzende eigenaren hebben met hun afschei dingen daar veel overlast van. De voorzitter is in het algemeon tegen het rooien van boomenhet is een sieraad voor deze gemeente. Er waren twee boomen die gevaar lijk geacht worden, en ten einde nu geen open hgat of ruimte te maken, hebben Burg. en Weth. Besloten ook de vier volgende te rooien, en dan op nieuw boomen te planten, dan krjjgt men ook ruimte voor do noteboomen. Het eenige schoone, dat wjj hebben, laat ons dat behouden hebben wjj geld noodig, laat ons dan liever een leeuing aangaan, dan onze schoone boomen daarvoor te verkoopen. Do heer J. J. Lazonder kan aiet be- grjjpen waarom men niet meer boomen wil rooien, die nu alle tot schade van de gemeente tot hun bederf staan. Bovendien, als men op nieuw aanplant, dan is het maar voor een enkel jaar, dat men het schoonheidsgevoel moet missen. De voorzitter blyft het bejammeren dat het schoone van onze gomeonte wordt weggenomen en zeer zeker een aantal ingozeteneu de boo men wensohen te behouden. De huer J. J. Lazonder vindt het juist geon jammer, want wat zouden de particulieren doen f Natuurljjk verkoopen, als daarvoor de tjjd is. De heer C. v. Willenswaard CLz. wenscht ook te rooien, doch slechts tot de Meent en dan opnieuw boomen planten langs den geheelen wal, zooals zoo menigmaal besloten is. De heer A. v. Lomwei is ook voor het behoud van boomen, maar er moet toch eens een tjjd komen, dat men met rooien begint. De heer J. W. Valk zegt: voor verschillende zaken kan men geld gebruiken, vooral tot ver betering van de havens en aanlegplaatsen, en hoewel ook voor boomen zjjnde, moet wat het zwaarste is ook het zwaarste wegen en ook bet sieraad gebruikt worden en niet de boomen tot bederf laten overgaan. De heer A. J. Overdykink zegt, dat wannoer men een gedeelte van de boomeu wil verkoopen om daarvan het gold te gebruiken, men daarvan echter weinig zal overhouden, vooral wanneer men daarvoor den grond wil afgraven, zooals de heer Vermey wensoht. De heer Vermey antwoordt: neen, mynheer Vermey heeft dat niet gezegd; denkt u, dat ik het hier mankeer, (naar zyn hoofd wjjzende), of n lubt mjj niet begrepen. Afgraven kan alleen geschieden wanneor al de boomen van den wal gerooid worden. De voorzitter vraagt: wat zullen al die boomen opbrengen? Misschien 1400 galden en neemt daarvan de renten, dan behoeven wjj voor zulk een bagatel ons sieraad niet weg te doen. De heer A. v. Lomwei zegt: als onze voor vaderen niet op tjjd gerooid hadden en weder geplant, dan zouden wjj nu niet zulke boomen hebben. Wy moeten ook op tjjd rooien en weder opnieuw planten, willen wjj ons nage slacht niet voor kadavers stellen. De voorzitter brengt het voorstel van Burg. en Weth. in omvraag, dat verworpen wordt mot 4 tegen 5 stemmen. Vóór de heeren A. Vermey, P. Greup, A. J. Overdjjkiuk en de voorzitter. Alvorens een nieuw voorstel te doen, welke en hoeveel boomen nu gerooid moeten worden, stelt de voorzitter voor, dat Burg. en Weth. eerst een nader onderzoek sullen instellen. De heer C. v. Willenswaard CLz. wenscht te rooien tot de Meent. De heer J. W. Valk verlangt, dat eerst een onderzoek moet volgen. De heer J. J. Lazonder verzoekt Burg. Weth., wat spoed te maken, anders is de tjjd van rooien weer voorbjj. De voorzitter stelt aan de orde het voorstel van Burg. en Weth. om van de leening van f 80 000 jaarljjks miaste.is f 2000 af te losseD, en wel in verband met den wensoh van Ged. Staten, dat de leeniog spoediger dan in 50 jaren wordt afgelost. De voorzitter zegt: Ged. Staten verlangen het, dus m_n moet er toe besluiten. Burg. en Weth. hebben nog getraoht om den termjjn van 50 jaren te behoudöD. Het is eohter geen be zwaar, want de raad heeft besloten te leenen tegen 3J pCt. en men heeft het geld gekregen tegen 3j pCt., dus dat voordeel komt juist ten goede voor een hoogere aflissing. De lieer P Greup zegt: men kan er nu niets meer aan doen, men moet er vóór wezen, hoewel de Gasfabriek hooger komt dan ik ge meend heb. Het voorstel om de aflossing te bepalen op f 8000 ia omvraag g«bracht, wordt goedgekeurd mot ulgemeeau stommen. De vooriitter zegt: de overige zaken, het vergrooten van de kolenloods, bet aanbrengen van een scheidingsmuur, een ventilatie-rooater, met koker en het aanbrengen van zand is een' gevolg van het ad»ies van onze deskundigen, zoodot die zaken voor kennisgeving moeten aangenomen worden, dat die zullen plaats heb ben, en vervolgt: na al het gebeurde omtrent de gaszaak is het nobdig dat er een algemeen overzicht van de zaak gegeven wordt, en daar om is van het geheel een resumó gemaakt, waardoor ieder kan oordeelen. Do seoretaris leest het resumé voor. Dit resumé benevens het vervolg en slot der raadszitting in het volgend No STADSNIEUWS. Schoonhoven, 22 November. Aan de Ki impenerwaard- Spoorwegmaatschappy is op haar verzoek door de Regeering tot 1 Mei 1896 uitstel verleend voor het storten van haar waar borgkapitaal voor het tot stand komen van den locaalspoorweg Gouda-Schoonhoven. •- Dé heer W. F. K. Verhoeff, deurwaarder der Rijksbelastingen alhier, is tegen 1 Januari 1896 benoemd tot deurwaarder der Rijksbelastingen te Voor burg. Heden had op het exerci tieveld alhier de plechtige uitreiking plaats van de gouden medaille voor 36 jaren trouwen dienst, toegekend aan den Sergeant H. Modders der Instructie-Compagnie. Na het uitreiken der medaille defileerden de troepen voor den jubilaris, waarbij het muziekcorps, opgericht door de onderoffi cieren der Instructie-Compagnie, voor het eerst zyne welluidende tonen deed hooren. Daarna werd een carré geformeerd en door den Kapitein-commandant in een hartelijke toespraak de sergeant Modders geluk ge- wenscht met de bijzondere ohderscheiding, hem ten deel gevallen, en werd hem namens de officieren van het garnizoen als blyk van waardeering en hoogachting een gouden remontoir horloge aangeboden, waarna bij monde van den aijjudant- onderoffleier Otten een gouden ketting werd vereerd als blijk van toegenegenheid zijner kameraden. Zichtbaar aangedaan dankte de gedeco reerde voor de eer, hem op dezen dag bewezen. Vele bewijzen van belangstelling moch ten den feestvierende nog ten deel vallen, waarbij 'eder den wensch uitte, dat het hem gegeven moge zijn nog vele jaren dezen voor hem zoo heuglijken dag te herdenken. Sedert 27 jaren onderofficier, is de heer Modders reeds meer dan 25 jaren by de Instructie Compagnie werkzaam. Menig officier em onderofficier der artillerie heeft van hem het eerste militair onderricht ontvangen. "-In de Nutsvergadering van Dinsdag 26 November a. s. zal als spreker optreden de heer Mr. G. S. Brantsma, van Arnhem. '- Op de gewone weekmarkt waren Woensdag aangevoerd 40 stuks big gen, prijs f5 4 f9 per stuk en 60 stuks runderen. POLITIE. Heden is alhier een onbeheerd hondje aangehouden, voorzien van een halsband, waaraan een penning. Informatiön aan het politie-bureau. INGEZONDEN. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Aan het Bestuur der„Schoon- hovemche IJsclub"'. Waar bljjft de jaarlykBche algemeene ver gadering, die volgens art. 9 van het reglement al in de eerste helft van Ootober had moeten plaats hebben? En Wordt het laugzamerhand geen tjjd om de Drooge Gracht eens onder water te zetteo, daar, zoo de voist nu intrad, wjj weer even als voor eeuige jaren gefopt waren f U, Mijnheer de Redacteur, dankzeggende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mjj, hoog achtend, Ken Liefhebber van Schaatsenrijden, l.ld van de IJsclub. Vervolg der Nieuwstijdingen. '-Den 13., 14. en 15. Dec. a. s. zal te Utrecht in de „Fruithal" op het Vreeburg de 2de internationale tentoon stelling van pluimgeiierte worden ge houden, uitgaande van de vereeniging „Ornithophilla". Mocht de eerste tentoonstelling met circa 1000 nummers in 1894 volkomen geslaagd heeten, deze zal veel uitgebreider en schitterender wezen. H. M. de Ko ningin, H. M. de Koningin Regentos ZEx. de Commissaris der Koningin en vele anderen hebben van hunne hooge belangstelling in deze tentoonstelling doen bl(jken, door het uitloven van zeer vele eerepryzen, zooals: zilveren bekers, gouden, verguld zilveren, zilveren en bronzen me dailles. Moge het bestuur voor zyn edel streven met een druk bezoek dezer ten toonstelling beloond worden, dat ze ten volle verdient. De toegangsprijs is bepaaldop Vrijdag 18 Dec. f 0,99, op Zaterdag 14 Dec. f 0,50, op Zondag 15 Dec. f 0,26. De heer C. J. Van Hemert te Waddingsveen is geslaagd by het examen M. O. Boekhouden K XII. Beroepen bij de Gereformeerde Gem. te Boskoop Ds. O. Eerdmans te Ierseke. Onder tal van bewijzen van liefde, hoogachting en belangstelling her dacht gisteren Mgr. G. Gul, aartsbisschop van Utrecht, zijn 25jarigen priesterlijken arbeid. 'Goudriaan, 22 Nov. De mazelen heb ben ook in onze gemeente hunne intrede gedaan. In twee gezinnen zijn ze uitge broken. De landlieden hebben hier nog zoo- voel gras in de weiden, dat, als het weêr gunstig blyft, het vee nog wel drie weken kan blijven loopen. §Leksmond, 21 Nor. Heden-arond gaf de Chr. Zangrereeniging „Hosanna", in vereeniging met het alhier bostaaude Kindjrkoor „Halleluja", hare eerste uitvoering in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemunte, daartoe welwillend door heeren Kerkvoogden afgestaan. Ten 6 ore op»ndo do predikant Ds. P. A. Steen bakker Morilyon Loysen djje samenkomst met gebed, riep de talryke aanwezigen het welkom toe, wees in zjjao toospraak op de hooge be- teek-nis en de waarde van het Uhristeljjk ge zang en op hetgeen de bekende gereformeerde god geleerde Wilhelmus h Brakel daarvan zegt, die in zjju Imeud werk „Reieijjke Qodadieuzt" een geheel hoofdstak wjjdt aan hét Christelijk gezang. ,9 Na deze rede, die met aandacht Werd gevolgd, werden achtereenvolgens de 22 nummers van het, programma goed gezongen. De predikant waa dan ook de tolk van allen, toen hy aan het einde van deze good geslaagdo uitvoering, den directeur en den leden den dank d«r aan wezigen bracht voor den genoegljjken avond door hen versohaft, voor het schoone en goede dat ten gehoore was gebracht en uitte den wensoh, >dat deze avond velen zal aanpporen de vereeni- gingen te steunen in het goede doel dat zjj beoogen. "Qadewater, 21 Novv Als eerste spreker van dezen winter is voor het departement „Oudewater van 't Nut van 't Algemeen" opgetreden de heer P. Huét, uit Goes, die in het hótel Doelen 11. Woensdag avond eene lering gehouden heeft over „Transvaal en Nederland". Visscherij-Berichten. 'Ammerstol, 22 Nov. Van Zaterdag 16 tot en met Vrijdag 22 Nqv. zijn alhier ter markt aangevoerd: 15 winterzalmen; pry's per kilo van f 2,10 tot f 2,40; 4 zoraerzalmen; prys per 1 kilo van f 0.40 tot f 0,60. OOKKKSPON DEN TI E. Enkele berichten, het Varia, benevens twee Ingezonden stukken wegens plaatsgebrek in ons volgend Nommer. op Zondag 24 November 1895. Ring Uorinchem. Giesen-Oudkerk. Nam. Ds. Wissing te Hardingsveld. Hoog-Blokland. Nam. Ds. Timmer te Giesen-Nieuwkerk. Hoornaar. Nam. Ds. v. Wyhe te Arkel. Spijk, voorm. Ds. De Pecker te Gorin- chem. Ring Gouda. Reeuwijk. Voorm. Ds. Wartena te Gouda. Waarder. Voorm. Ds. Margadant te Oudewater. Ring Schoonhoven. Berkenwoude. Nam. Ds. v. d. Meulen te Haastrecht. Krimpen aid Lek. Voorm. Ds. v. Willens waard te Krimpen a/d Ujjel. Stolwijk. Voorm. Ds. v. d. Meulen te Haastrepht. Ring Slledrecht. Bleskensgraaf. Nam. Ds. Bronsveld te Brandwyk. Goudriaan. Nam. Ds. Lieftinck te Sliedrecbt. Oud-Alblas. Nam. Ds. De Lind v. Wijn gaai den te Utrecht. Hing Vianen. Langerak. Nam. Ds. Bouthoorn te Groot-Ammers. Nieuwpoort. Nam. Ds. Zweedyk te Noordeloos. Ring IJselatein. Lopik. Voorm. Ds. Dekking te Jaarsveld. MARKTBERICHTEN. Schoonhoven20 Nov. Boter, le qual. 68 ct.2e qual. 58 ct. per half kilo. Kaas f 25 k 25,50 per 50 kilo. Vette kalveren 22 4 25 ct. per kilo. Vette varkens van 18 4 20 ct. per J kilo. Biggen f 4 k f 8 per stuk. Aangev. 40 st Runderen aangevoerd 60. Prijs Kalf koeien f 180 a f220. Vaarkoeien f 100 k f160. Kalfvaarzen f140 a f160. Graskalveren f50 4 f70. Aardappelen f 1,75 4 f2,75 per HL. Eieren f7,— per 100 stuks. Gouda, 21 Nov. Kaas, lequal. f27,— 4 28,50, 2e qual. f 24,- 4 26,-, Noord-Holl. f 24 4 30, Aangev. 83 partyen. Boter: prys der goêboter f 1,40 4 1,50, weibotor f 1,16, 4 1,25 per kilo. üemeente henuonhover. Van 20 tot 22 November. Ondertrouwd: D. Leegsma en G. Wie- renga (te Groningen). Gemeente Ameide. Van 8 tot 22 November. Geboren Koenraad, z. van N. Schrijvers hof en A. Plieger. Overleden: M. Streefkerk, oud 2 m. Gemeente Tienhoven. Van 8 tot )}2 Nov. geene aangiften gedaan. Zaterdag 28 November 1895 hopen onze innig geliefde Pleeg- üw] ouders AART NELEMAN GEERTRUIJ VAN LEEUWEN hun te vieren. Hunne Pleegkinderen OEERTRÜ1DA MAIUA vak D1EM EN- Jansen. JOHANNES van DIEMEN. Ondertrouwd: ROZALIA VAN BEEM en IZAAK FONTELJN Szn. VH8dseinbB" n8,'j20 Novemb®1 1896. Algemeene kennisgeving. Heden overleed, na eene langdurige ongesteldheid, tot onze diepe smart, onze veelgeliefde Broeder, de Heer ARIE POT, in den ouderdom van ruim 69 jaren. LEENDERT POT. JANNIGJE POT. Elshout bij Kinderdijk, 19 November 1895. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van deelneming, zoowel van hier als elders, ondervonden by het overlyden van onze geliefde Echt- genoote, Dochter en Zuster, betuigen wy by deze onzen harteiyken dank. Uit aller naam, G. C. VAN LOMWEL. Tienhoven, by Ameide, 22 November 1895, Na zeef vele jaren als arbeider in dienst ■van den WelEd. Heer-D. OSKAM te zyn geweest, gevoel ik my gedrongen ZEd. mynen harteiyken dank te betuigen, daar hy my' en myne vrouw zoo'n gerusten oude® dag heeft bezorgd. AART KOK. e Berg-Ambacht, 23 Nov. 1895. M. VERGEER, Vleeschhouwer te Haastrecht, vrkagt een bekwamen tegen goed ,-loon, kost en inwoning. Brieven franco, doch liefst in persdën zich aan te melden. In een klein, net burgergezin, P. "G vraagt men tegen 1 Feb. e. k. van het platteland uit den burger of boerenstand, eene bekwame HUISHOUDSTER, P. G. Adres ff. br., met opgaaf van leefiyd, lett. G, Boekhandel van H. T. HENDRIKSEN Hoogstraat 287, Rotterdam. Mejuffrouw Z A N E NNieuwehaven- steeg 7, Rotterdam, vraagt zoo spoedig mogelyk een net, zindeiyk Iemand met fl. eigen Zaak, 26 j. oud, zoekt kennism. met een net deg. MEISJE. Fr. br. met portret worden ingewacht onder No. 22, aan het Bureau van dit Blad. Geh. verz. ter leen gevraagd door een vertrouwd en eeriyk persoon. Driemaandelyksehe af lossing van f20,-. Rente lOpCt. Obli- fjatie naar verkiezing. Franco brieven, ett N N, Bureau dezer Courant. is iederen WOKNSDAG van 9 tot 12 uur in het „HEEREN-LOGEMENT" te Schoon hoven te consulteeren. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 24 November 1895, 's voorm. 10 ure,'onder leiding van Ds. P. KNUTTEL, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Sliedrechl. te MEERKERK. op WOENSDAG 27 NOVEMBER 1895, in de Zaal van den Heer T. KLEIJN. Aanvnng 7 uur. Een Tapperij en Slijterij te Utrecht f1200. Melkaffaire - ||00. Brooddepót - 500. Melkaffaire - 1200. Water- en Vuur- en Kruideniers- affaire - 500. Melkstand te 's-Gravenhage. -2000. Brieven om inlichting met postz. voor antw. aan C. ZUIDAM Cz., Gouda. De Heer J. F. SCHALIJ te Jntphn.s zal namens de Heeren H C. A. HEE LINGS en N. W. GERLINGS, op Don derdag den 5. December 1895, des middags ten twaalf ure, in de herberg „DE STRIK" te IJscl.leln, trachten aan te besteden: Het afbreken van een bestaande- en het bouwen van een nieuwe in de gemeente Jaarsveld. Bestek en Teekening zyn van af Maan dag 25 Nov. a. s. verkrygbaar, tegen betaling van f 1,25, by E. DE GRAAF, Mr. Timmerman te IJaelsteln, alwaar te vens nadere inlichtingen verkrygbaar zyn. Westhaven, SCHOONHOVEN, is dagelyks versch verkrygbaar By heele en halve VARKENS, schoon, voor 22 cents per pond; by minstens 10 pond tegeiyk26 cents. Bestellingen worden ook aangenomen door J. DE GRUIJTER. Te koop: OUD EIKENHOUT, zeer ge schikt voor Sloving en Schoeiingwerk Bruggen enz. Tevens steeds BRAND HOUT voorradig. Krimpen a/d IJsel. Versche- en Ingemaakte GROENTEN, ZUURKOOL, SNU- en PRINSESSE BOO- NEN, ANDIJVIE, POSTELUN, ZURING, AUGURKEN enz. Concurreerende pryzen, zindelyke bediening. van S. W. N. van NOOTEN, Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts per doel. Catalogus 5 Cts, uit de Stoomfabriek van den Heer HENKES te Halsteren, zijn in ruimen vootraad te bekomen te Schoonhoven by Firma W. HOOGENDIJK. by ladingen van 40 4 50 last voor f 1,25 de duizend Kilo. Franco voor den wal. Dadeiyk te leveren. Te bevragen by 8TE1 BCHOONUOVEI dat zyne STEENENBRUG, bericht aan 't geachte publiek I gereed en ruim voorzien is van KINDERSPEELGOED, SPELLEN,-GAL TERIEËN, BYOUTERIEËNËIJN LAKWERK, KRISTAL, GLAS- I AARDEWERK, enz. enz., dlies/zeor geschikt vopr CADEAUX. Lh MT SOLIDE waar en CIVIELE PRIJZEN. t/UUUUUllU I Uilj bericht door deze aan zyne geachte begunstigers, zoowel binnen als buiten te zijn met de welke by zonder uitmunten door OVERGROOTE verscheidenheid van Artikelen, buitengewoöh prachtige Voorwerpen van Nat en Smadk. Door uitbreiding myner Magazijnen in de gelegenheid gesteld'met de grootste plaatsen te kunnen wedyveren in keuze en pryzen, beveel ik my minzaam aan Voor een druk bezoek. Ondergeteekende bericht de ontvangst eener mooie sorteering KINDERSPEELGOED, waaronder Ledekantjes, Schommelwiegjes, Poppenwagens, Stoeltjes, enz. enz., PARFUMERIÈEN en TOILET ARTIKELEN, alsmede zeer net verpakt, uit de gunstig bekende fabriek van W. G. BOELE Sr. te Kampen. Steenenbrug, over 't Stadhuis, jk W A IU HCD I BTlllU SCHOONHOVEN. Aa V All ULli LCUIIl ichten heeft do eer te berichtendat de O ►TJ W M fd co H fL, BESTAANDE IN P GEREED ZIJN. voorheen N. J. H. VAN GELDEREN, Banketbakker, Gedurende de St. N'rolaas ruim voorzien van BOTERLETTERS, APPELBOLLEN, SAUCIJZEBROODJES, SPRITSLETTERS. Groote voorraad I UUllUUUU b««| SURPRISES, MARSEPEIN. De steeds gunstig bekende ST. NICOLAAS enz. Heeren Slijters flinke korting. BANKETBAKKER, HÖFLE VEli AN GIER. WEDER RUIM VOORZIEN VAN STEEDS VOORHANDEN: Geurige ST. NICOLAAS, SPRITSLETTERS, BOTERBANKET enz. De Notaris D. TEIJINCK te zal op Dinsdag 17 December 1895, des voormiddags 10 uur, in het Koffiehuis van A. BRANDWIJK aldaar, ten verzoeke van het GEMEENTEBESTUUR van Schoonhoven A. Voor den tQd van ZES JAREN verhuren van af het terrein der in aanbouw zynde Gasfabriek tot den Nieuwen Weg. 8 perceelen BOUWLAND, van af den Nieuwen Weg tot den Opweg. 20 perceelen GRASLAND, rondom de Stad. Het RIETGEWAS in de Buitengracht. De VISSCHERIJ in het gemeentewater. De WIK- ,en WEEGLOONEN. B. Om contant geld verkoopen: ELZENHAKHOUT, langs Langen Wal en Singel. TAKKEN aan den Opweg en den Nieuwen Weg. BOOMEN op de Begraafplaats, den Exercitiewal en den Doelen. BOOMSTAMMEN en TAKKEN, OUD IJZER en PAPIER, in do Aschloods. STRAATMEST, op de Aschbelt, in per ceelen. De perceelen zullen in tyds zyn afge nummerdterwyl nadere inlichtingen inmiddels zyn te bekomen ter Gemeente- Secretarie. ten overstaan van den Notaris REIJNDERS, op Vrydag 29 November 1895, des voor middags 11 uur, in het Stations-koffiehuis van den Heer J. OUDIJK, van: van ruim 5 Hectaren GRIENDLAND, in Sectie F van den Zuidplaspolder van Schieland, polderno?. 40 en 41, onder Nieuwerkerk a/d IJael. Aan wy zing doet A BR. DE GROOT, in den Zuidplaspolder te Nieuwerkerk a/d IJsel. Nadere inlichtingen ten kantore van den WelEd.Geb. Heer P. C. JORISSEN te Dordrecht en van den voornoemden Notaris te Zevenhuizen. Notaris CAMBIER VAN NOOTEN te Lopik zal Woensdag 4 December 1895 n.m. 121 ure, by JOHs. DE GIER te publiek verkoopen: staande achter de Kerk. op Vrydag 18 De cember 1895, dea morgens ten 11 Ure, in het Koffiehuis van C.VERMAATte Krim pen a/d IJsder, ten overstaan van 'den Notaris J. VAN DER LEEDEN "te Ouder kerk a/d IJssel, van: geteékend B-nrs. 22 ,22a en Sj2b, in drie gedeelten bewoond, metSCHtJUR en^ ERF, staande en gelegen onder de gemeente- in Stormpolder aan de Slyksloot, helend door de eigendommen van de maatschappy tot bereiding van koolteerprpducten aldaar en groot 3 Aren, 96 Centiaren. By monde verhtiurd aan J. Prins, voor^ f 1,80; M. Goudriaan, voor f 1,50 en de Weduwe Zondervan, voor f 0,75,. allen per week. Te aanvaarden 1 Maart 1896. op Vrydag 13 December 1896, des avonds ten 7 ure, ten huize van A. BROERE te Ouderkerk a/d IJssel, ten overstaan van den Notaris J. VAN DER LEEDEN aldaar, vaq: p gettekend C nr. 62, met verdere GETIMMERTEN, TUIN en ERF, staande en gelegen,onder de gemeente op het dorp, strekkende van de dorpsstraat tot den IJssel, béleni noordoost J. H. Spoormaker en zuidwest'M. van Duyven- dyk, groot 2 Aren, 46 Cehtiareri. By monde verhuurd aan den'Heerv D. Roos, voor f 2,50 per week. Te aanvaarden by du betaling 15 Fe bruari 1896. le Woerden is voornemens om op Dinsdag 26.Novem ber 1895, 'svoorm. 11 uur> te het Koffiehuis van den Heer J. KLEIJNE, aan Blokhuis- brug by Woerdenpubliek te verkoopen: met ERF, TUIN en BOOMGAARD, staande en gelegen in den Leeuwenkuil te gemerkt No. 73, groot 17.22 Aren. Te aanvaarden by de betaling op 24 December 1895. Inlichtingen verstrekt de Notaris. Notaris B. J. BODDE te Meerkerk zal in het openbaar verkoopen op Donderdag 28 November 1895, 's voormiddags om 11 uur, iu het BRUGHUIS'te Van den Heer J. KLOEK te Peursum. (zeer geschikt voor Timmerlieden en Klom penmakers) staande in het Hoogeind van Middelkoop onder Leerdam. In perceelen, zooals genummerd, cn diverse combinaties. Aanwyzing geschiedt door A. Versluis, in het Hoogeind van Middelkoop. Betaling 1 Nov. 1896. Koopers en borgen moeten voorzien zyn van een bewys van gegoedheid afgegeven door den Burgemeester of een Notaris hunner woonplaats. van zware opgaande WIL8E-, POPULIERE- en andere op Donderdag 12 December 1895, 's morgens ten 10 urein het Raadhuis te Informatién by den Heer DE KLEIJN te Ameide. C. B. VAN BAAREN te Schoonhoven zal op Maandag 26 November 1895, 'smor- gens ten 10 ure, te aan de Nieuwe Vaart naby het dorp en op Woensdag 27 November daarsan- volgende, 's morgens ten half tien ure, te op de Stadhuisbrugverkoopen EEN GROOTE PARTIJ Conifeeren, Rhododendrons, Stom- en Struikrozenalsmede groen blyvende Heesters en Sierplanten. Vóór den verkoop te zien, 1 Notaris Mr. V. G. A. BOLL te Goripchem zal op Woens dagen 4 en 11 December J895, desnvoormiddags opi 10 uur, te in DE DOELEN, in het openbaar Onder SCHELLUINENf: 1. 61 Aren, 80 Centiaren - op den polder Schelluinen, binnen de Wetering; belendende eigenaren W. Gel derblom, B. Post en F. de Bruljn. Kadaster» no« 389, 2. 46 Aren, 40 Centiaren BOUWLAND, alsvoor, over de Wetering; belendende' eigeqaren de Diaconie Armen va» Schel- 4 luinen, W. Gelderblom, J. Gelderblom, Wed. J. de Bruyn en F. de Bruyn. Kadaster nos. 866, 847 en 348. 3. 1 Hektare, 84 Aren, «70 Centiaren BOUW- en GRIENDLAND (dat tot Bouw land moet worden aangelegd), afsvoor, over de Wetering; belendende eigenaren A. H. Luyken Glashorst, Wed. J. de Bruyn, Dammes de Kuiper en B. Post Kadaster nos.' 809 en 708L 4. 41 Aren, 90 Centiaren BOUWLAND, alsvoor, aan den Nieuwen Weg; be lendende eigenaren F. Pierhagen en D. J. Du Croo. Kadaster nos. 98 en 99. Onder GORINCHEM: 6. 1 Hektare, 61 Aren, 20 Centiaren, GRIENDLAND „de Achterste Potarftd", op den polder Lang-Scheiwyk, langs den Nieuwen Weg; belendende eigenaren Wed. H. Steehouwer, J. de Vos c. s. en de'Diaconie Armen van Schelluinen. Kadaster, Sectie A, rio. 5. 6. 1 Hectare, 59 Aren, 57 Centiaren, HOOILAND „de Elfhond", alsvoor, aan de Lang Scheiwyksche Wetering, bè- lendende eigenaren Erven Dr. J. C. van Eeten, B. C. Wisboom en P. van Arkel Az. Kadaster, Sectie A, nos. 69 en 70. Onder NIEUWLAND: 7. 1 Hektare, 7 Aren HOOILAND, op den polder Lang-Nieuwland,aanden Parallel weg; belendendp eigenaren De Gods kamer van Gorinchem en W. L.,Die- mont. Kadaster, Sectie A, nos. 1832 en ged. van 1338. Onder LEERBROEK: 8. 60 Aren, 67 Centiaren WEILAND „de Heuvel", op den polder Leerbroek, aan den Zandweg r belendendeeigenaren C. M. Blom en W.-J. S. J. 'Blom. Kadaster, Sectie B, nos. 703 lot en met 708 en Sectie C no. 480. 9. 99 Aren, 70 Centiaren WEILAND „de V Hekkenkamp", alsvoor, achter no. 8; belendende eigenaren Mr. Van der Hardt Aberson, Diaconie-Armen van Leer broek C. M. Blom én W. J. S. J. Blom. Kadaster, Sectie" B, no. 701. 10. 41 Aren, 32 Centiaren GRIENDLAND, N alsvoor, binnep de Middel wetering belendende eigenaren Mr. Van der Hardt Aberson, de Algemeene- en de Diaconie- Armen van Leerbroek. .Kadaster, Sec tie B, nos. 698 en 699. De perceelen, met daaraan verbonden huren, zyn breeder omschreven by bil jetten, evenals verdere inlichtingen, gratis verkrygbaar ten kantore van Notaris Mr. BOLL voornoemd. te IJsselsteiu zal aldaar in na te melden Koffie huis, op Dinsdag 26 November 1895, 'smid- dags 12 uur, in één per ceel puoiieK veilen en verkoopen ;-*■ V, Het gunstig gelegen, wel beklante en goed onderhouden MET VERGUNNING, genaamd „DE PAUW", met acaUUR, ERF en STEEG, te op den hoek van de Kerk- en Voorstraat, benevens het daaraangrénzende staande aan de Voorstraat, ter gezamenlyke grootte van 2 Aren, 89 Centiaren. Het Koffiehuis c. a. is verhuurd tot 1 Mei 1897 voor f 403 per jaar en het Woonhuis voor f 0,90 per week. Betaling en aanvaarding op 30 Decem ber 1895. Nadere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Notaris W. DE GELDER te Montfoortzal op Dinsdag 8 December 1896, 's mor gens 11 uur, in het Koffiehuis van D. LIEVERTSE te Benschop, verkoopen: NIEUWGEBOUWDE met STEENEN SCHUUR, VIJFROEDIGE HOOIBERG, ERF en uitmuntend te Benschop, beneden de Kerk, groot 10 30.30 HECTAREN, in 3 perceelen, ondermassa en generale massate aanvaarden de Landeryen 25 December 1895 en de Gebouwen en Erf 1 Mei 1896, zynde tot dien tyd ver huurd aan P. Den Hertog voor f 860 per jaar. Betaaldag 20 Januari 1896.

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2