fiuloiidster praagd. f S. t W. N. VAN NOOTEN, Bom- of Munten,' 82IEPE-, Ml ESSCIE-, 125-jario EcMmiiiii Schaatsen!!! H.H. Landbouwers, H.H. VEEHOUDERS! KOFFIE. KOFFIE. KOFFIE. C. VAN 00STER0M, I J.R.H. VAN WILLENSW AARD, locoMe- bi Merierta, Borstplaat, Carto„, V. H. DOESBURG, E BOOMEN. A. C. FIJN VAN DRAAT, St. Nicolaas-Feest. Mij gril II lil ST. «LAAS. Volksbibliotheek Een Boerenmeid Bijzonder geschikt ais St. Nicolaas-Cadeaux: t. ii itwilofliet Snoei VACATUREBEURTEN Advertentiën. Oliiciëüle Kennisgeviugon. AANBESTEDING. LEERLING. KNECHT, BURGERLIJKE STAND. 9500 KG. L1JNMEEL 13500 KG. LIJNKOEK UITVOERING op 6 en 7 Dec. a.s. KOFFIE EN THEE Nieuw! Nieuw! W. J. WIJNANDS. die hunnen koebeesten puike LIJNKOEKEN willen voederen en flinke melkopbrengst verlangen, vragen het merk NLL van Gebr. SILLEVIS te Nf.MerW De beste LIJNKOEKEN, ad f9,25 per 100 Kg., levert C. GOUD Az„ TE HUUR: BOERDERIJ, gelegen te GOUDA. WINTERAVONDSPELEN, Wed. WOLFF Zn. ROTTERDAM, J. W. VALK, Grossier. 3 St. NICOLAAS-ETALAGE Boekhandel. Boekdrukkerij. o IA e o O e o o s O (ft SCHOONHOVEN. PRACHTWERKEN, JONGENS- EN MEISJESBOEKEN, Prenteboeken, Plaatwerken, Photographieën, Doozen Luxe-post, Scheurkalenders, e o a B) (Q (8 O 3- B) ■s Boekbinderij. Leesbibliotheek. D) a Voor slechts f 3 Banketbakker, LopikerstraatSchoonhoven St. NICOLAAS-ÉTALAGE Schoonhoven, to LUXE- en FANTASIE-ARTIKELEN H MOERCAPELLE, moercapelle. 22.67.40 Hectaren. De Notaris M. DEN BLEKER publiek verkoopen: 24 WILGE- en 17 POPULIEREBOOMEN ST. NICOLiAS ÉTALAGE. Wed. LENAERTS-SAS, SIGAREN, W. J. WIJNANDS. Neen! maar! ANTON DIAMANT, A. VAN DER LEUN, SIGAREN, SIGAREN, H. ADDICKS, BanketbakkerSCHOONHOVEN. Boterletters en Boterhanket. Spritsletters en Saucijzen.. Appelbollen en Pastijtjes. Fondant en Suikerwerken. Chocolaad in fijne sorteering. Borstplaat in fijne soorten, Surprises en Cartonnages. Gouda, 26 Nov. Naar men verneemt, zal een gedeelte der straatlantaarns by wyze van proef met gasgloeilicht-branders voorzien worden. Dit werk is aangenomen door de firma Selten en reeds heden avond zal een gedeelte, met die branders voorzien, ontstoken worden. Gorinchem28 Nov. Maandag werden aan de stadswaag gewogen 199 varkens, bestemd voor Engeland, tegen den luttelen prys van 14 4 15 ct per pond. - Omtrent het ongeluk in een caroussel op de kermis alhier leest men in de „N. Gor. Cour." het volgende: Maandag middag circa 1 uur had in de stoomcarou8sel van den heer Tewe een treurig ongeluk plaats. Twee dochters van zekeren De R., van Hardingsveld, zaten met hunne vrijers in een schuitje in ge noemde inrichting, toen de 17-jarige doch ter het in het hoofd kreeg om van plaats te verwisselen en op een paard, dat vóór hen onbezet was, te gaan zitten. Niet tegenstaande de herhaalde waarschuwin gen van den eigenaar der tent om zich niet op den beweegbaren vloer te begeven, zette zij, eenigszins verhit door het gebruik van eenige glaasjes zoet, toch haren wil door, met het ongelukkig gevolg, dat zy met haar rechterbeen beklemd raakte tusschen do beweegbare latten waaruit de vloer is samengesteld. Haar vrijer het gevaar ziende greep haar en hield haar stevig vast, hetwelk echter nood lottig voor haar was. De machine stopte onmiddellijk, doch hèt kwaad was geschied. Dr. De Lint, die spoedig op de plaats des onheils was, verbond het verbrijzelde been zoo goed mogelijk, waarop z\j per brancard naar het ziekenhuis werd vervoerd. Aldaar werd zy onmiddellijk door de geneesheeren in behandeling ge nomen. Het rechterbeen is geheel ver brijzeld en zij is nog op verschillende plaatsen erg beschadigd. Er bestaat vrees dat het been moet worden geamputeerd. 'Ammerbtol29 Nov. Dat men hier de kunst van varkensmesten goed verstaat, blijkt hieruit, dat men alhier bij een per soon een varken heeft geslacht van het buitengewone gewicht van 581 halve kilo's. Het varken was nog geen jaar oud. - Volgens advertentie, voorkomende in het blad van heden, zal de Rederij kerskamer „Onder Ons" op 6 en 7 De cember a. s. eene openbare uitvoering geven. „Eerloos", drama van Nouhuijs, is een zeer schoon en degelijk stuk, dat zeker in den smaak vallen zal en derhalve de kennismaking ten volle waardig is. —Onze gemeente-veld wachter is 'savonds na tienen door 4 personen aangevallen en mishandeld. Daar de daders bekend zyn, zullen zij zeker hun rechtmatige straf niet ontgaan. ♦Berg Ambacht28 Nov. De tweede leesavond der vereeniging „Winterlezin- gen" was heden zeer druk bezocht. De spreekbeurt werd dan ook waargenomen door den heer H. A. Westbroek, van 't Beiersche. Op zyne bekende meester lijke wijze droeg hij de novelle „De oude admiraal en zyne omgeving", van den heer A. Werumeus Buning, voor. Een welverdiend applaus viel hem ten deel. Na de .pauze werden door den spreker en den voorzitter nog eenige bijdragen geleverd. De eerstvolgende leesbeurt zal vervuld worden door den heer Diamant, van Schoonhoven. 'Berkenwoude, 27 Nov. In de heden avond gehouden Nutsvergadering trad als spreker op de heer D. 03kam, van Berg Ambacht. Als lezing droeg hy op boeiende wyze voor „Een bezoek in het museum Wiers", door Laurillard. Met de grootste aandacht werd de spreker door het talryk opgekomen getal leden gevolgd. Na de pauze werden nog bijdragen geleverd door den spreker en de heeren Jacs. Van Buren en J. De Visser. Gouderak, 27 Nov. Onze predikant, Ds. F. F. J. Van de Plassche, is beroepen te Vuursche. 'Goudriaan, 29 Nov. Door ZE. den Minister is f 200 toegestaan voor den winterlandbouw-cur8US te Noordeloos. Groot-Ammers, 29 Nov. Door het college van notabelen der Ned. Herv. Gem. werd in de op Woensdag gehouden ver gadering tot kerkvoogd herkozen de heer J. Voorspuij. Door de kaashandelaars werden deze week voor de kaas besteed de volgende prijzen: 1ste qual. van f23 tot f25, 2de qual. van f20 tot f22. Zwaardere soorten tot f27 de 50 KG. De handel is vlug en alhoewel het meeste kaasmaken gedaan is, werd hier de laatste veertien dagen zeer veel kaas geleverd. 'Haastrecht, 28 Nov. Tot kerkvoogd der Hervormde Kerk alhier is met alge- meene stemmen benoemd de heer 0. Dog- terom te Reeuwyk. De Haastrechtsche IJsclub is als lid toegetreden tot den Nederlandschen schaat- senrydersbond. Dit is de eerste vereeniging in de Krimpenerwaard, die een zoodanig besluit genomen heeft. 'Haastrecht, 29 Nov. In plaats van den heer H. J. F. Heyman is tot directeur der Nuts spaarbank benoemd de heer J. Koeman, notaris alhier. 'Hoornaar, 28 Nov. Sedert de vorige week is de prijs der kaas nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 21,— 4 f 25,50 en voor zware kaas tot f 27,50 de 50 KG. besteed. 'Krimpen a/d IJsel, 27 Nov. De be keuringen, welke den laatsten tyd hebben plaats gehad, schynen de stroopers nog maar niet af te schrikken. Gister nacht werden door den ryksveldw. Van Loon en den gem. veldw. v. d. Bosch weder twee personen van Gouderak betrapt, welke in den IJsel aan het visschen waren zonder akte en zonder vergunning. Even voorby Ouderkerk konden ze pas worden inge haald en kon tegen hen proces-verbaal opgemaakt. 'Langerak, 28 Nov. Door stemgerech tigde leden der Ned. Herv. Gemeente al hier zijn tot notabelen herkozen d<? heeren J. Rozendaal en H. Schippers. 'Lange-Huigeweide, 28 Nov. Herbe noemd tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur heer D. Erkel Ez. 'Leerbroek, 28 Nov. De heer K. Bui)- serd Cz. ia herkozen tot kerkvoogd by de Ned. Herv. gemeente alhier. - Tot predikant bij de Ned. Herv. ge meente alhier is beroepen de heer J. J. Van der Grient, cand. tot den H. D. te Amsterdam. 'Lekkerkerk, 28 Nov. Door notabelen der Nederl. Herv. Gem. alhier is tot kerk voogd herkozen de heer L. Broere. 'Meerkerk27 Nov. De tooneelver- eeniging „Concordia" hield heden-avond bij den heer Kleijn eene uitvoering, die haren leden alle eer aandeed, want de verschillende rollen waren zeer goed inge studeerd en werden lang niet zonder verdienste uitgevoerd. Henri Burton" en „Eene raadsvergadering te Koekamp" voerde men op. De stilte, die den ge- heelen avond heerschte, bewees, dat het publiek met de grootste aandacht de ver schillende personen volgde. Een welver diend applaus viel aan 't einde het gezelschap ten deel. De zaal was tamelijk goed bezet. De heeren F. v. IJzeren en P. Schakel hielden in de pauze en na den afloop komische voordrachten, die zeer in den smaak vielen, terwijl de heeren Olman en Van Leeuwen, uit Rotterdam, weer voor aangename afwisseling zorgden. Dat „Concordia" zich spoedig weer doe hooren 'Meerkerk, 28 Nov. Heden werd het stoffelijk overschot van den heer J. Ver duin met eene lijkkoets van hier naar Nieuwland, de geboorteplaats van den overledene, gevoerd, om daar naast zijne familie begraven te worden. De heer Verduin was vroeger hoofd der school te Lopikerkapel, doch had op 56 jarfgdh leeftijd om gezondheidsredenen pensioen aangevraagd. De laatste vier jaren bracht hy in onze gemeente door, totdat hy 11. Zondag, na eene korte ziekte, op nagenoeg 70-jarigen leeftijd overleed. De kerkeraad, waarvan hy lid was, ver gezelde het lyk naar de naburige gemeente. 'Meerkerk, 29 Nov. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 21 vrachten. De handel is vlug. Men besteedt voor 1ste kwaliteit van f24 tot f 27voor 2de kwal. van f 20 tot f 28 per 100 halve KG. - Tot notabelen der Herv. Gem. zyn herkozen de heeren P. M. Van Iperen en H. De Ruijter. "Nieuwpoort, 28 Nov. Heden ontving de kerkeraad het teleurstellend bericht dat de heer J. H Eykman AJz., candidaat te Amsterdam, voor het beroep naar deze gemeente bedankte. 'Ouderkerk a/d IJsel, 28 Nov. De schipper M. Van Meieren bevond zich Maandag-morgen te 10 uur met zyn vaar tuig, geladen met steenen, op reis naar Delft, in de nabijheid van Overschie, toen een jaagschuit, van den tegenovergestelden kant komende en haar wal niet houdende, 't schip van v. M. aan den grond liep, waardoor deze thans van alles ontbloot is. De aanvaring was zoo hevig, dat het schip direct zonk en de beide aan boord zijnde kinderen slechts met moeite konden gered worden. Eigenaar van de jaagschuit is de beer Van der Kwast te 'a Hage. - Ook „Excelsior's" tweede muziek avond in dit seizoen is naar wensch ge slaagd. De zaal was weder geheel gevuld en aan toejuichingen ontbrak het niet. Ondanks het talryk publiek, waaronder ook velen uit de omliggende gemeenten, liep alles in de beste orde af. "Ondewater, 28 Nov. Woensdag 11. gaf de rederijkerskamer „Borger", met vereerende medewerking van eenige dames, voor hare kunstlievende leden eene tooneelvoorstelling in 't lokaal op de Donkere Gaarde. Voor een flink publiek werd opgevoerd„Onze Vrouwen", blijspel in 5 bedrijven van G. Von Moser en F. Von Schönthau. 'Polsbroek, 29 Nov. Ofschoon ook aan het laatste wintertje, in het begin dezer yveek, weêr werd bewezen, dat strenge heeren niet lang regeeren, was er nog zóóveel ijs, dat een paar liefhebbers van schaatsenrijden hier reeds een voorproefje konden hebben van het ijsvermaak, dat ze, liefst wat later in den tijd, nog volop hopen te smaken. Jl. Woensdag nl. zag men ze met de ijzeren vleugelen aan de voeten over de slooten zwieren. Een jongen te Vlist profiteerde op dienzelfden dag van den vroegen winter en op zyn manier: hij waagde zich nl. op ijs, dat hem nog niet dragen kon, en haalde kopje onder! 'Ileeowijk, 28 Nov. Woensdag jl. is voor de nieuw te bouwen pastorie der Ned. Herv. gemeente alhier de proefpaal geslagen, en nu kan binnen korten tyd, als de weergesteldheid het toelaat, met het heiwerk worden aangevangen. - Heden avond hield hot leesgezelschap zijne tweede bijeenkomst in dit seizoen. Voor het gezelschap trad als spreker op de heer A. Goudswaard, hoofd der school alhier (afd. Sluipwijk), met eene schets getiteld Haar tactiek" van mevrouw Van Hasselt-Willems (Fides). Na de lezing volgden nog eenige bijdragen, waarop de voorzitter onder dankzegging aan heeren sprekers, sloot. - De heer J. Snel, onderwijzer aan de o. 1. school A. alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een der openbare scholen te 's Gravenhage. "Stolwijk, 28 Nov. In de vergadering van onze afdeeling van den Nederl. Pro testantenbond trad Dinsdag 11. als spreker op Dr. L. A. v. Langeraad, van Lekkerkerk. Vóór de pauze schetste hy zijn' hoorders een der edelste figuren uit den tachtig- jarigen oorlog, den vriend van Willem van Oranje, Marnix van St. Aldegonde, den uitnemenden Christen, den voorstan der der echt Protestantsche beginselen. Na de pauze werd behandeldHet ontstaan vap onzen psalmbundel. Uit de vroeger gebruikte Souter liedekens, die op bekende melodieön gezongen werden, zagen we langzamerhand onze berijmde ontstaan. Nadat de spreker bij van den secretaris den dank der vergade ring had ontvangen voor al de moeite en zorgen, aan zyn' arbeid besteed, en voor hetgeen wy er uit mochten leeren, nam hij zelf het woord om afscheid te nemen als voorzitter der afdeeling, welke betrek king hy ook na zyn vertrek naar Lek kerkerk was blijven bekleeden. Nadat hy de beste wenschen had geuit voor den bloei der afdeeling, wier voorzitter hij gedu rende acht jaren geweest was, werd de bijeenkomst gesloten. - Woensdag-avond had ten huize van P. Stoppelenburg de algemeens vergade ring plaats der ijsclub „Stolwijk". In grooten getale waren de leden opgekomen. Do aftredende bestuursleden, de heeren T. Dekker, P. Van Wynen en G. Molenaar, werden allen herkozen, terwyl in de plaats van den heer J. De Vries Wz., die bedankt had, gekozen werd de heer D. Kroon JCz. Woerden, 26 Nov. Heden had alhier, ten overstaan van notaris S. F. De Vries, de aangekondigde verkooping plaats van het woonhuis, staande in den Leeuwen kuil te Rietveld, gemerkt no. 78. Kooper werd de heer D. Versloot te Rietveld, voor f 1210, behalve de kosten. By Kon. besluit is L. Linde boom voorzitter der Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders in Nederland, benoemd tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw. Daar het zich niet liet aan zien dat de Tweede Kamer deze week gereed zou komen met de regeling der Personeele belasting, is besloten de behande ling te schorsen tot na het Kerst reces, naar men zegt tot de eerste helft van Januari. De behandeling der Staatsbegrooting zal in de volgende week aanvangen. In de vergadering der Tweede Kamer is ingek(*men eene aanbevelings lijst voor de verruiling van de vacature in den Hoogen Raad. Op die lijst zijn geplaatst de hegren Mrs. Laman Trip. president der rechHank te Zutfen; De Sitterp raadsheer te Arnhem; folders, advocaat- generaal te 'sGravpnhage; Van Teylingen, raadsheer in het Hof te 's Gravenhage Roest, burgemeester van Den Haag; Van Panhuys, adv.-generaal te Leeuwarden. Benoemd tot surnumerair by de Staatsspoorwegen de heer C. R G. v. Ee te Zevenhuizen, ter standplaats Voorburg. Het aantal manschappen, door onderstaande gemeenten in de pronucie Zuid- Holland te lereren voor de lichting der Nat. Militie van 1896, bedraagt als volgt: 16de Kanton: Woerden 9, Waarder 2, Bar- woutswaarder 2, Rietveld 2, Bodegraven 9, Nieuwkoop 6, Zwammerda>n 8, llekeudorp, Papo- kop en Lange-Kuigëweide 2, Oudowater 5. llde Kanton: Oouda 45, Haastrecht 4, Ylist 1, Stolwjjk 4, Gouderak 8, Berkenwoude 2, Krim pen a/d IJsel 8, Ouderkerk a/d IJsel 9, Moor drecht 4, Reeuwjjk 5. 18de Kanton: Schoonhoven 7, Berg-Ambacht 5, Ammerstol 4, Lekkerkerk 10, Krimpen a/d Lek 7. 19de Kanton: Zerenhnisen 7, Bleiswjjk 4, Moercapelle 2, Waddingsveen 8, Nieuwerkerk a/d IJsel 5, Capelle a/d IJsel 10. 21ste Kanton: Vianen 9, Everdingen 3, Hage- Btein 8, Leerbroek ,2, Nieuwland 1, Meerkerk 4, Ameide 8, Tienhoren 1, Leksmord en Hei-en Boeikop 5. 22ste Kanton: Gorinohem 23, Kediohem en Arkel 2, Heukelua 8, Asperen 3, Leerdam 8, Soboo ure woerd 3, Noordeloos 3, Hoornaar 2, Uoog-Blokland 2. 23ste Kanton: Sfledreoht 24, Giesendam 7, Hardingsveld 16, Gieaen-Nieawkerk 3, Schel- luinen 2, Ottoland en Peursum 2, Goudnaan 2, Langerak 8, Nieuwpoort I, Groot-Ammers 4. 24ste Kanton: Alblaaaerdam 10, Oud-Alblas 2, Nieuw-Lek kerland 9, Streef kek 4, Bleskens- graaf 2, Brandwjjk en Molenaarsgraaf 2, Wpn- gaarden 1, Papendreeht 8. Met het oog op de bfl gelegen heid van het aanstaande St. Nioolaasfeeat te verwachten drukte,wordt de vergunning om rdere per pakketpost te versenden pakketten hetielfde adres van slechts éói te doen vergeseld geen, voor den tyd van 2 tot en met 6 Deoember ingetrokken, en sal derhalve by elk, gedurende dat tydvak ter ver- sending aangeboden pakket, een adreskaart gevoegd moeten tyn. Voorts wordt met nadrnk aanbevolen, om bjj de onderwerpelyke gelegenheid lo. voor een doalpuitige en stevige verpak king der te versenden voorwerpen sorg te dragen, in dier voege, dat deze op afdoende wjjse voor breken of beschadigen gevrij waard syn; 2o. de adressen, too mogelyk op den omslag der pakketten self te sohry.en en waar op- plakktng of aanhechting van het adres onver- mjj ieljjk is, dit in ieder geval soo te doen plaats hebben, dat vpor het verloren geraken daarvan, tydeus het vervoer, redelykerwys geen 3o. in de pakketten, waarvan bet adres niet op den omslag geeobfeven is, een tweede los adres in te sluiten. In den Raad van State werd Woensdag rapport uitgebracht door Staats raad Mr. Hubrecht in zake het beroep van C. Tukker Bzn. te Giesen-üudekerk, gemeente Giesendam, tegen de beslissing van Ged. Staten van Zuid Holland dd. 19 Aug. 1895, waai by de op 15 J uni te voien te Giesen-üudekerk gehouden verkiezing van een hoofd-ingeiand in het waterschap Overwaard vauwege den polder Giesen- Oude Bovenkerk is vernietigd. Het heeft Hare Majesteiten de Koningin en de Koningin-Regentes be haagd in te teekenen op het by de firma E. J.BriLlte Leiden uitgegeven „Koningin Wilhelmina- Album". De gemeenteraad van Noot dorp heeft in zijne vergadering op 22 Nov. jl. eervol ontslag vateend, tegen 1 Jan. e.k.,aan den heer G.if/Bettink, als onder wijzer aan de openb. Tichool aldaar. '-De heer A. Boisje Jz., milicien- korporaal by het lste reg. Vesting-Art., 7de comp. te Utrecht, is I enoemd tot onderwijzer aan de openb. school te Nootdorp. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde Dinsdag o. a.C. J. v. E., sjouwer te Gouderak, wegens weder- spannigheid, tot 2 maanden; C. H., hout draaier, en J. v. G., arbeider, beiden te Uselstein, wegens mishandeling, ieder tot 6 maandenD. d. G., slager te Gouderak, wegens vernieling, tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis. De heer L. Hooftman, te Bos koop, is geslaagd by het examen M. O. Schoonschryven. slooten, gelegen rondom de landerijen tusschen den Binnenweg, Kruiskade en oud-Üelfshaven af te dreggen, in verband met de vermissing van den 10-jarigen schooljongen A. F. Hoog- Reeds omstreeks 10 aren in den voormiddag kwam by den hoofdcommissaris het bericht in, dat het lyk van den knaap ontdekt was. Door een rechercheur werd het lyk, van alle klee deren ontdaan, onder gras en graszoden ver stopt gevonden op het land aan den Sohoonen- bergerweg, aan de buitenzjjdo van het onlangs opgehoogde terrein in den Coolpolder. De moordenaar, die het daar verborg, heeft het kind eerst, hoogstwaarsohynlyk nabjj eene sloot, sooals uit voetsporen in de nabyheid daarvan viel op te merken, geworgd. Onmiddellijk werd het parket hiermede in kennis gesteld en is de officier van justitie met den hoofdcommissaris naar de plaats gegain, waar het ljjkje werd gevonden, om de piek, waar de gruweldaad werd gepleegd, op te nemen. Na afloop daarvan is het lyk per raderbrancard naar het Ziekenhuis overgebracht, ten einde gerechtelijk te worden gesonauwd. Eene belooning van f 1000 is gesteld op de aanwysingen, welke de aanhouding van den moordenaar sullen ten gevolge hebben. Het signalement van den vermoedelyken dader is als volgt: rnim SOjarigen leeftyd, niet groot van gestalte, hoogo schouders, kort dik gezioht, dikke handen, zachte stem, donkere knevel en sik, poney haar, gekleed met pilow- broek en vest, ruige lange awarte jas, aan een der mouwen losgetornd, en donker laken pet met blauwen rund. Van de kleederen van den vermoorden knaap is niets gevonden. Het lyk waa, naar men verneemt, nog niet tot ontbindtaff overgegaan. Gisteren-morgen(braoht de pouHkan het hui»» der ouders van den knaxp in <fe Gonverne- straat «en ongefrankeerden brief, waarvoor de moeder strafport betaalde. Op het oouvert waarom heen een touwtje was gebonden, stond met onbeholpen hand het adres geschreven. Die brief is van den volgenden inhoud: Hoogsteden dat valt je niet erg meede dat je Zoon weg is maar ik het wraak genomen den 18 November 's avons om 10 nar hy is dood hjj ljjd begraven op dat land bjj die pol dert) uisjes daar achter die laagten in dat vier kanten stuk grond met gras bedek verlengde binnenweg daar die laan met die sloot is ik ben gisteien naar Mookem vertroken. En kom nog eens terug om wraak ten neemen met julie ik ben een per soon die alleen staat en beD sj tak ik het een langen haariegen jas ik ben tamuljjk van lengte soms gaan ik naar Ant werpen snor en sik is weg met geel engels broek, het ik sjaak dat je hem vind. Om acht nur waa ik met hein H iagsoheveer om 7-ven uur ook nogg om olliekoekken te gaat koopen voor zyn galgmaal tot julie als ik hier koom nit van mooken denk dan om je dogter van 11 jaar Nu dag scboberdt. Halden Mookem. Amsterdam Op het adres: A Hoogsteeden Govern estraat postmerk 28 Nov. 95 11—12 V De brief was met potlood gesohreven en de enveloppe ongefrankeerd en niet gesloten in een bus gedaan. In den nacht van Zaterdag op Zondag stortte te Waddingsveen, van de „Aurora", nachtboot op Amsterdam, een passagier in de Gouwe. Zoo spoedig mogelyk trachtte men ter hulp te komen, doch geen spoor was meer van den onge lukkige te vinden. Tot op het oogenblik is men aan het dreggen doch zonder succes. Men meldt uit Molenaarsgraaf aan de N. R. C.De laatste twee Zon dagen bleef het matig. Zwarte Antje laat nog steeds op zich wachten. De vrouw van De K. is weer hersteld en by haar man teruggekeerd en J. B die er zoo geducht van langs heeft gehad, kan weer zyne gewone werkzaamheden verrichten. Een meisje te Vianen, even 6 jaar oud, was aan het spelen in een schuur, toen een oudere jongen een riet mat in brand stak. Het meisje, dicht by die mat staande, voelde spoedig de vlam aan hare kleederen en liep naar buiten. In een oogenblik stond het toen geheel in het vuur, en deerlyk gebrand werd zy in huis gehaald. Den volgenden ochtend is het kind aan de gevolgen bezweken. -Te Schiedam werden Dinsdag ochtend de wed Kok en haar IJ jarig kleindochtertje door een sleeperswagen overreden. Het kind werd byna onmid dellijk gedood. De toestand der weduwe is zorgelyk. De moeder van het kind, die op korten afstand getuige was van het ongeval, pleitte dadelijk den voerman van schuld vrij. Te Alfen a/d Rijn brak Woens dag-namiddag naby het Goudsehe Rypad een felle brand uit in de hooiberg van den bouwman J. Wiltenburg. In korten tijd werd de woning door het vuur ver nield en slechts het zomerhuis bleef be houden. Door het flink optreien der brandweer werd een onmiddellijk aan grenzende hooiberg gespaard. De kantonrechter te Amster dam veroordeelde den circus-directeur Schumann, wegens het doen optreden van kinderen beneden den leeftyd van 12 jaren, tot eene boete van f 144, subs. 48 dagen hechtenis. Tegen beklaagde wp geöischt f 648 boete of 4'-maanden gevangenisstraf. *—Op de gewone weekmarkt op Woensdag waren aangevoerd 60 stuks biggen, prijs f4 i f 8 per stuk en 51 runderen. Tot predikant by de Ned. Herv. Gem. alhier is heden avond beroepen Da. J. M. Conradi, predikant te De Lier. Gemengd Nieuws. Op Maandag 18 Nor. werd een 10-jarige knaap ie Botterdam, bj bet uitgaan der school aau de Josephstraat, (los namiddag 4 aar, door een persoon de weg gevraagd naar den Nieuwen Binnenweg en u van den knaap gezien of gehoord en alle na- sporingeu der politie bleven vruohieloos. Gisteren in den vroegen ochtend rukte op heer W. Voormolen, gewapend met een aantal dreggen, onder leiding n politie uit, om alle STADSNIEUWS. Schoonhoven, 29 November. Het departement Schoonho ven van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft van zjjne belangstelling in het teekenonderwys op nieuw doen blijken, door de jaarlykBche Bubsidie van f50 aan de Teekenschool alhier tot f100 te verhoogen. In de Nutsvergadering van Dinsdag-avond hadden we het genoegen als spreker te zien optreden den heer Mr. G. 8. Brantsma, van Arnhem. Vóór de pauze hield deze gevierde spreker zyne hoorders aangenaam bezig met eene beschouwing van hetTooneel. Op onderhou dende wyze en in keurigen vorm schetste hij de eigenaardige gewoonten en gebruiken, die op het tooneel doorgaans worden gevolgd, welke schets getuigde van bijzon dere opmerkingsgave en echten humor. Na de pauze gaf de heer Mr. Brantsma een viertal voordrachten ten beste, die met zóóveel talent werden uitgevoerd als wy hier slechts zelden iets hoorden. Vooral het laatste, getiteld „de moeder in het straatlied", waarbij de verschillende straatliederen in categorieön weiden Ver deeld, die een eigenaardig licht werpen op onzen volksgeest in het algemeen, vond uitbundige toejuiching. Zeker is het de wensch van alle aan- len heer Mr. Brantsma nog alhier te mogen hooren. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LIJST VAN BRIEVEN, geadresseerd aan onbekendenover de lste helft van November 1895: W. A. Keeraan, Rotterdam. Van Goudriaan A. v. Houwelingen, Goudriaan. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur I Wie 't geurend reld en 't groenend loof der boomen Verdwaasd wilde afstaan tot dien prys, Hem moet geen bloed door d' ad'ren stroomen Maar sneeuw en ns. (Naar 't Land.) Tollexs. Na het lezen der beraadslagingen van den Gemeenteraad in uw oourant ran 23 deser kwamen my bovenstaande regels in de gedaobten. Oase raadsleden mogen orer het algemeen practische mannen syo, gevoel voor het soboone besitteu sy niet, helaas I Wie onze wandelwegen besohonwt, en siet, hoe slecht sy voortdurend worden onderhonden, hoe welig het onkruid tussoben heesters en bloemen tiert, hoe paden en wegen worden vervuild door koolasch en puin, hoe grasranden en walkanten worden verwaarloosd, begrijpt ter stond, dot Hit alles is tdhvertrouwd aan de' zorg van hen, die slecht gevoelen. Daarbij vergeet men, dat ook, als voorbeeld voor anderen, deze slordigheid verkeerd werkt; een gemeente-bestuur moet trachten, in alles ©en tooatteeld te *yn van orde, reinheid en sindelykheid. Maar dit is voor 't grootste deel wéér goed te maken, wanneer men met last aau het werk gaat en men zyne positie en zyn plicht beter begrypt. Maar na is er iets aan de orde, wat van meer gewicht is en dat, eenmaal geschied, nooit meer le herstellen valt. Nu zal men de schendende hand uitstrekken naar de byna een eeuw oude reusen, die oase wallen sieren; nu zal men met bjjl en houweel uittrekken, om de boomen, wier hooggeplnimde takken ons stadje als met een guirlande van groen omkransen, néér te vellen voor enkele gnldeos I En dat geld wordt gebruikt om dep wal vlak te maken, en dan poot men nienwe boomen, boonestaken met een kwpstje van vyf of zes Uk jee er op; terwyl het tekort (want de op brengst van de boomen is voor dit werk niet voldoende) wordt geput uit onze welgestelde gemeentekas. Had men tooh wat meer schoonheidsgevoel en wat meer eerbied voor de met moeite saém- gebrachte stadsdnbbeltjos I U, Mynheer de R-idnoteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. X Z. Aan de Leden van den Raad der gemeente Schoonhoven wordt met beleefden aandrang tor overweging aaubevoleD, of het niet meer in 't belang van ons stadje soude zjjn, de nu nog aan welige schaduwrijke boomen op de Wallen soolang te sparen tot de nieuw gepoote op de Buitensingels de uoodige beschutting aanbieden. Direct moge het door waarde-vermindering der boomen oen kleine sohadepost voor de gemeentekas syn, indirect is houtgewas, zoowel voor het aangename als ait een gezondhoids- oogpnnt, van het grootste voordeel voor iedere gemeente. Ontfermt a dus èn over de boomen, wier leven nu aan een zyden draad hangt, èn over de vele wandelaars op de Wallen, voor wie geen plekje zou overbly ven, zioh op een hoeten zomer dag buiten te verpoozen Werkt er liever met al uwe ten dienste staande macht toe mede, dat de nieuw gepoote boomen door geene baldadige handen worden besohadigd of ver nield, de« te spoediger sollen sy sieh tot flinke kracht ontwikkelen en de taak der oude con fraters kunnen overnemen. Dit zal wel de eenige practische wyze zyn om in het schadaw- rjjk houtgewas te blyven en zoodoende jaist het toekomende geslacht geen kadavers na te laten. Laat daarbjj in geon geval de boomen in den gemeentestrjjd deelen, want dan is de af loop gewoonlyk als bjj 't spelen der jongens mui knikkers: „Niet om de boomeD, maar om de eer van 't spell" U, Mjjnbeer de Red., dank seggende voor de af gestane ruimte, bljjve ik hoogachtend, 8., 26—11—'95. X. Vervolg der Nieuwstijdingen. 'AlblaHserwaard en vyf boerenlanden, 29 Nov. De laatste dagen weiden in deze streek nog belangrijke partyen appelen afgeleverd. Alleen die kooplieden, welke ze goed vorst vrij kunnen bewaren, houden er nog wat onder zich. De prys der zure soorten houdt zich flink, doch die der zoete brokkelt meer en meer af; men besomt nu voor goede zure soorten f4 4 f4,25, zoete f2 a f2,25 per hectoliter. Awelde, 28 Nov. In de heden-avond gehouden algemeene vergadering van ,de ijsclub „Hollandia" alhier is, na ballotage der nieuwe leden en het doen van eenige mededeelingen, de rekening van den penningmeester over 1894/95 vastgesteld njet. een batig slot van f 28,08*. De beide aftredende bestuursleden, de heeren J. L. De Jongh en P. G. J. De Jong, werden met nagenoeg algemeene stemmen her kozen, eerstgemelde tevens als president. Verder is besloten, zich in den aan staanden winter vanwege deze ijsclub hoofdzakelijk te bepalen tot het maken van goede verkeerswegen en het organi- seeren van ijsvermakelijkheden voor be- hoeftigen, het laatste buiten bezwaar van de-kas. 'Loplk, 29 Nov. De heer H. Smelt, candidaat te Vriezenveen, heeft voor het beroep by de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Polsbroek29 Nov. Heden-morgen werd alhier bij vier volgelingen van Zwarte Jannigje uit Veenendaal, namens het bestuur der registratie, executoriaal beslag gelegd op hun have en vee, ten gevolge der herhaalde weigering om de gerechtskosten te betalen, waartoe zij bij vonnis van het kantongerecht te Schoon hoven waren veroordeeld, wegens het niet doen van aangifte van besmettelijke veeziekte. Niettegenstaande zij allen goed kunnen betalen en die gerechts- met vervolgings- kosten nog geen f 5 voor ieder bedragen, blyven zy pertinent weigeren, onder voor wendsel dat gemoedsbezwaren hun dat beletten. Bij elk hunner werd een ge rechtelijke bewaarder aangesteld en bij voortdurende weigering zal op Maandag 9 December e. k. de verkoop bij executie van het in beslag op Zondag 1 December 1895. Hing Gorinchem. Giesen- Oudekerk. Nam. Ds. Hulstyn te Giesendam. Hoog-Blokland. Voorm. Ds. De Pecker te Gorinchem. Hoornaar. Nam. Ds. v. Wyhe te Arkel. Spijk. Nam. Ds. Wissing te Har dingsveld. Ring Gouda. Reeuwijk. Voorm. Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel te Gouda. Waarder. Voorm. Ds. v. Kuffeler te Moordrecht Hing Schoonhoven. Berkenwoude. Voorm. Ds. v. Langeraad te Lekkerkerk. Krimpen aid Lek. Nam. Ds. v. Deinse te Ammerstol. StolwijkNam. Ds. v. Wiilenswaard te Krimpen a/d IJsel. Ring Sliedreeht. Bleskenagraaf. Nam. Ds. Lauts Jr. te Molenaarsgraaf. Goudriaan. Nam. Ds. Bronsveld te Brandwijk. Oud-Alblas. Voorm. Ds. v. d. Plassche te Gouderak. (Bevestiging.) Nam. Ds. Kuylman. (Intrede). Hing Vianen. Langerak. Voorm. Ds.Postma te Ameide. Nieuwpoort. Nam. Ds. Pont te Meer kerk. Hing IJoelBteln. Lopik. Voorm. Ds. Ten Cate te Lopi- kerkapel. 18 December 1895 hopen onzo j geliefde Ouders j GERRIT VAN DER VELDEN en MARIA AUFTERHEIDE hunne te gedenken. Hunne dankbare Kinderen J. v. d. VELDEN. E. v. d. VELDEN v. Rossum. I Amsterdam, 80 Nov. 1895. f Zoo de Heere wil en zy leven, hopen onze geliefde Ouders TEUNIS OOSTROM en ADRIANA CORNELIA LEKKERKERKER op 9 December a. s. hun te gedenken. p Hunne dankbare Kinderen. /'Polsbroék, 80 Nov. 18$>. Visscherij-Berichten. 'AmmcrBlol, 29 Nov. Van Zaterdag 23 tot en met Vrijdag 29 Nov. zijn alhier ter markt aangevoerd: 17 winterzalmen pry's per j kilo van f 2,85 tot f 2,90. 'KralingeD, 29 Nov. Deze week werden ter markt aangevoerd 19 zomer- en 67 winterzalmenzomerzalm, prijs f 0,60 f 1,35, winterzalm f 2,40 a f 2,80 per 6 ons. MARKTBERICHTEN. Schoonhoven27 Nov. Boter, le qual. 60 ct2e qual. 55 ct per half kilo. Kaas f 27 4 24, per 50 kilo. Vette kalveren 23 26 ct. per J kilo. Vette varkens van 17 4 19ct per kilo. Biggen f 4 4 f 8 per stuk. Aangev. 60 st. Runderen aangevoerd 50. Prijs Kalf koeien f180 k f120. Vaarkoeien f 110 4 f180. Kalfvaarzen f150 4 f180. Graskalveren f40 4 f60. Aardappelen f 1,75 4 f2,75 per HL. Eieren f7,- per 100 stuks. Gouda, 28 Nov. Kaas, lequal. f27,- 4 28,-, 2e qual. f23,- 4 26,-,Noord-Holl. f24 4 29,-. Aangev. 64 partijen. Boter: prys der goêboter f 1,80 4 1,40, weiboter f 1,10, 4 1,20 per kilo. Rotterdam, 26 Nov. Aangevoerd 800 vette runderen, 1656 magere dito, 976 vette en graskalveren, 84 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 68 ct, 2e qual. 62 ct. 3e qual. 56 ctmelk- koeien f 160 4 270, kalf koeien f 180. Ondertrouwd D. MOLENAAR en T. VAN 'T VEER Cappelle a/d IJssel, Rietveld b(j Woerden, j 28 Nov. 1895. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van eene welgeschapen Dochter C. VAN GELDEREN - HOOGENBOOM. Schoonhoven, 26 Nov. 1895. Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlijden van haren geliefden Echtgenoot, den Heer JOHANNES ADRIANUS VAN DER STRAATEN, betuigt de Ondergeteekende, ook namens de Familieharen harte- lijken dank. Wed. JOH. A. van der STRAATEN- LANDHEER Bergambacht, 29 Nov, 1895. Gemeente Schoonhoven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven zullen op Woensdag 4 December 1895, voormiddags 11 uur, aanbesteden De levering van STEENKOLEN, SCH00L- M SCHRIJFBEHOEFTEN, benevens het schoonmaken van de Schoollokalen, gedu rende het jaar 1896. De voorwaarden liggen ter lezing op de Gemeente-Secretarie. Bohoonhoren, 29 Norember 1896. De Secretaris H.G. GEELHOED. Dc COMMISSI»! voor de van „HET NUT" zal Donderdag 5 De- eember, ten half één ure, In het Heeren-Loqement weêr aanvangen met het kosteloos ter lezing verschaffen van BOEKEN. De Commissie. A. D. RIETVELD. Mr. Schilder te Berg-Ambaebtvraagt een' Aanbiedingen in persoon. M. VERGEER, Haastrecht, vraagt eei Vleeschhouwer bekwamen tegen goed loon, kost en inwoning. Brieven franco, doch liefst in persoon zich aan te meiden. De Burgemeester, Mr. A. D. H. KOLFF. Gemeente Sohoonhover. Van 27 tot 29 Norember. Geboren: Mergje, d. van J. Kok en M. ran der Horat. Cornelia Coratina, d. van J. von Gelderen en C. Iloogenboom. Gemeente Benschop. Van 4 tot 18 November. Overleden: G. de Gier, oud 11 w. A. van WgDgaarden, oud 7 m. Gemeente Brandwijk. Van 28 October tot 19 Norember. Geboren: Anna, d. ran L. ran Bergeyk en E. ran Hof. Johannis Adrian us, a. ran P. Conjong en M. den Besten. Cornelis, a. von W. Boonstoppel en J. Bos Arie, a. ran B. Brandwyk en L ran den Berg. Getrouwd: C. Stam en 8. Donk. Gemeente Hoenkoop. Van 4 tot 18 Norember. Geboren: Alida Anna, d. ran H, Stelling en E. de Wit. Cornelis Adrianus, s. ran C. Oorschot en A Bietreld. Overleden: H. Timmer, ond 9 d. Gemeente Hoog-Blokland. Van 19 October tot 20 Norember. Geboren Arie, z. van A. van der Syden en E. Braanker. Getrouwd: M. de Jong en M. de Groot, Gemeente Molenaarsgraaf Van 28 Ootober tot 19 Maureniber. Overleden: J. de Voe, oud 62 jwed. Tan A. A Spronkers. Gemeente Nieuwerkerk a/d IJsel. Van 8 t»t 22 Norember. Geboren: Hormanus, a. ran A. r.d. Drift en A. de Kwaadsteniet. Janna Adriana Cor nelia, d. van A. Seele en J. ran Stjjn. Gemeente Nieuw-Lekkerland. Van 4 tot 21 Norember. Geboren: Cornelis, z. ran C. Meerkerk en T. Jongebrenr. Janna, d. ran G. Paardekooper en B. Opmeer. Adriana, d. ran A. ran Vliet en C. H. C. ran der Pjjl. Marinas Arie, z. van A. Groen en H. Loopik. Grietje en Wil- lemina Petronelia, dochters van A. C. de Jong en P. M. Pant. Overleden: H. Boater, ond 26 j. M. Holdermuns, oud 2 j. J. Holdermans, ond 6 m. A. do Lange, oud 6 j. en 11m. A. Pot, ond 69 j. en 8 m. G. Liefhebber, oud 2 m. Lerenloos kind, ran A. Groen en H. Loopik. Gemeonte Noordeloos. Van 19 Ootober tot 20 Norember. Geboren: Hendrik, z. ran W. Knil en N. Sohrjjver. Albertns, z. ran G. Zalm en K. Bietreld. Getrouwd: C. de Jongen C. ran der Haren. Overleden: J. Bikker, oud 1 j. Gemeente Polsbroek. Van 4 tot 18 November. Geboren: Jaoobas, s, van A. Schouten en Gi A. Gooien. In een klein gezin woidt terstond een HUISHOUDSTER gevraagd, P. G., mid delbaren leeftyd. Adres, letter B, HULP KANTOOR Molenaarsgraaf. GEVRAAGD, tegen Kerstmis, P. G.goed melken vereischte. Adres: G. VAN DER GRAAF te Krimpen a/d Lek. welke met (Joad bekroond en door beroepsryders en vakkundigen geroemd wordenvan HOEKSTRA to Warga, zyn in de voornaamste modellen tegen fabrieks prijs te bekomen by den eenigen Agent G. OSKAM te Lekkerkerk. De "COÖPERATIEVE VEREENIGING te NIEUWERKERK a/d IJSEL vraagt vóór den IIden December e. k. PRIJSOPGAVE van minstena (inclusief zakken) en (100 KG. 104 stuks). Nadere informaties zyn te bekomen b(j den Secretaris der C. V., A. J FIJAN. te AMMERSTOL 1. EERLOOS, Drama in drie bedrijven van W. G. van Nouhuijs; en Z. KLAVEREN VROUW, Blyspel met Zang. Aanvang 61 nar. ijUIlllUliUUfoüilUlJil, te SCHOONHOVEN, is verkrijgbaar de van N. BONTEN, 1820, Dordrecht. Geen degelijker en doelmatiger CADEAU dan een Lnxe kistje THEE, verpakt in een prachtig Japansch verlakt kistje met nikkel sluiting en circa 4 kilo inhoud. Alleen verkrijg baar bij SCHOONHOVEN. EENE Te bevragen by F. A. VAN LANGE, Steenfabrikant te Woerden. De Ondergeteekenden maken bekend, dat zy zyn uitgepakt met zeer nette Artikelen: KINDERSPELEN, PREN1EBOEKEN in alle soorten,'zeer fijne doozen POSTPAPIER enz. enz., hopende met een ruim bezoek vereerd te worden. Schoonhoven. HANDEL IN LIJNKOEKEN EN MESTING. Admir. de Liefdekade 21. MT MONSTERS op aanvrage franco. De lekkerste, geurigste KOFFIE is de ALEX. MEIJER'S KOFFIE, gebrand naar een geheel nieuw systeem. Wordt verkocht in pakken van 1 pond en 1 pond, tegen den prijs van f 0,90 en f 0,77* per K.G. Voor SCHOONHOVEN en Omstreken alleen verkrijgbaar bij I gereed I terie: I AARDi STEENEN BRUG, SCHOONHOVEN, bericht aan 't geachte publiek, dat zyne d en ruim voorzien is van KINDERSPEELGOED, SPELLEN, GALAN- I TERIEËN, BYOUTERIEËM, FIJN LAKWERK, KRISTAL, GLAS- en I AARDEWERK, enz. enz., alles zeer geschikt voor CADEAUX. RF' SOLIDE WAAR EN CIVIELE PRIJZEN. tm DE GÉNESTET'S Complete Dichtwerken, met lllustratiën naar teekeningen van Ch. Rochussfn, J. C. Greive Jr., F. Carl Sierig, J. C. d'Arnaud Gerkens en por tret op staal gegraveerd. Prijs: Gebonden, kop verguld f7,90; Gebon den, goudsnede 1'8,50; Gebonden, reliure d'Amateur f 10,50. De Fabelen van La Fontaine, nagevolgd door J. J. L. ten Kate, met 81 platen en veie vignetten naar teekeningen van Gustave Üoré, 870 bladz. Prijs: Gebonden in prachtband f 6,90. KLIKSPAAN, Studententypen met Pho- togravuren naar Teekeningen van Johan Hraakensikk PrijsIngenaaid I 8,40; Gebond. in prachtband, verguld op sneè 1 10, De Complete Werken van Justus van Maurik, waarvan het l»te deel (Uit het Volk) reeds is verschenen. In deze editie zullen nog volgen: Van allerlei slag, Met z'n achten, Uit één pen, Krates, Burgerluidjes, Pa pieren kinderen en Verspreide Novellen. Prijs: Ingenaaid per deel f 0,50; gebonden in prachtband f 0,75. Nederlandsche Muziekkalender voor 1896, bevattende, behalve den kalender, de levens beschrijvingen van R. Hol, W. F. G. Nicolai, Th. II. H. Verheij, C. H. Uoster, W. Kes, L. Adr. v. Tetterode, Joh. Wa genaar, J. Renard Jr.benevens een door hen gecomponeerd muziekstuk, alsook hunne portretten, enz. Als gratis-premie wordt hierbij gegeven het Wilhelmus van Nas- souwe", door Marnix van St. Aldegonde. Prys: in sierlijk omslag f 0,90. VOORTS EENE GROOTE COLLECTIE in diverse genres enz. PAKKETTEN en AANBIEDINGEN, geannonceerd door de firma's I). BOLLE te Rotterdam, Gebrs. E. M. COHEN te Arnhem, Gebrs. KOSTER te Amsterdam e a. worden zonder verhooging van prijs ten spoedigste geleverd. voorheen N. J. U. VAN GELDKREN, Banketbakker, SCHOONHOVEN. Gedurende de 8t. Mrolaos ruim voorzien van BOTERLETTERS, APPELBOLLEN, SAUCUZEBROODJES, SPRITSLETTERS. Qroote voorra veraend ik tegen rembours mjjne allerwege als de beste erkende Cunoert Hand-Har monica „TRIOMPH", met 10 Toetsen, 2 Regist., 2 Dubbele Balgen, met diepe vouwen, waardoor seer lang kan worden nitgehaald, 2 Bastonen, 20 dubbele tonen, 2 Pedalen en 75 Btaks prachtig Nikkelbeslag, open met nikkel beslagen klavier en als 2 koren klinkende orgelmuziek. Elke vonwhoek van den balg is met metalen belegsel versterkt, waardoor die onverslijtbaar is. De grootte is 35 oM. Cursus voor zelf onderricht gratis. Emballage kos'eloos. Vraoht 60 ets. Men bestelt slechts het zekerste bij FRIEDR. MÜCHLER, Fabrikant van Muziekinstrumenten, lïeuenrade (Westfalen). Aangezien ik instrumentenwelke niet vol doenterugneemit er gun risico. SUHPIU8ES, MAHSKPKIN. De steeds gunstig bekende ST. N1C0LAAS enz. Heeren Slijters flinke korting. bericht zynen geéerden begunstigers de van af VRIJDAG 29 NOVKMBER gereed is. Ruim voorzien vau FIJNE BORSTPLAAT, CHOCOLADE en SUIKERWERK BOTER- en SPRITSLETTERS, geurige St. NICOLAAS enz. enz., beveelt hy zich beleefd aan. Ook alle Zaterdagen versch SAUCIJZENBROOD en APPELBOLLEN mede by tydige bestelling alle dagen verkrijgbaar. Wederverkoopers genieten flink rabat. ct heeft de eer te berichten, dat de BESTAANDE IN O h* H-t W M EO co GEREED ZUN. van UITMUNTENDE gelegen in den Zuidplaspolder van Schie- land, vlak by het dorp, binnen de gemeente Poldernummers: 13 tot en met 18 van Sectie B, ter grootte van De afslag j°P Woenadavj^jDecember 1896, des middags ten 12 ure, in het Koffiehuis van den Heer HUGO VERSLOOT, ten overstaan van Mr. I. MOLENAAR, Notaris te Waddinxveen. De perceelen zyn verhuurd aan den Heer J. v. d. Spek Jz. te Moercapelle, tot blootschoof 1899, tegen f45,- p. h. 's jaars, welke huur gestand moet worden gedaan. Aanvaarding direct; betaling op 1 Fe bruari 1896. De veiling geschiedt in 6 perceelen, die in combinatie en in massa worden aangebodenen breeder in biljetten omschreve» zijn. Alle informatiön worden gegeven ten kantore van genoemden Notaris. te IJsselstein zal aldaar in de Her- bgrg „DE STRIK", op Woensdag 18 December 1895, 's voorm. 10 uur, onder de gemeenten IJsselstein, Benschop en Lopik. De Boomen zy n geschikt voor werkhout en gemakkelijk per as of te water te vervoeren. Breeder by biljetten, die op franco aan vrage te verkrijgen zyn ten kantore van genoemden Notaris. De Ondergeteekende beveelt zich min zaam aan. Rnlme keuze. Lopikerstraat, Schoonhoven. WÊÊ^ Evenals altyd is kende ruim voorzien van een uitgebreide keuze degelijke fijne welke door prj's en qualiteit zich recom- mandeeren. Aanbevelend SCHOONHOVEN. komt nu eens kflken naar de St. Nicolaas- Étalage bij ANTON DIAMANT op den Dam daar kunt Re van alles krijgenmooie piek fijne SURPRISES, kistjes SIGAREN lste kwaliteit, van 26, 60 en 100 stuks, I tegen alle prjjzen, en vergeet als 't u belieft niet te probeeren het geurige merk „INTERMEZZOS", van 2} cent, lekker! lekker I lekker I In 8 maanden tyds meer dan 6000 stuks verkocht. Onder minzame aanbeveling, Schoonhoven. over t Stadhuis, Schoonhoven, is weder ruim gesorteerd in geurig, fijn en droog, nette verpakking. EEN RUIME SORTEERING in verschillenden prys en verpakking zyn steeds voorradig in het Sigaren-' Magazyn van SCHOONHOVEN. Firma W. Hoogenduk, BEKROOND MET GOUDEN EN ZILVEREN MEDAILLES. HOFLEVERANCIER. D. St M( OI,i»AS-ÉTAI,AGE bevat MH ruime gorteering e^_i„W0rd,en onze geachte begunstigers verzocht bestellingen vroegtydig te willen doen, inzonderheid onze buiten-cliöntèle.

Schoonhovensche Courant | 1895 | | pagina 2