FHEE. f AeBank deposito: vast op 3 pCt. N°. 1654. 1896. Woensdag 19 Februari. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht Hoest! jnstruuienteii- IllZOMl DSMA, )AM. ge mannen h enen bekroond* Hft ibavolen van den Bfl', I w<7 - ra IE-HANDEL o., Groningen, ttete! >A, BUITENLAND. Overzicht. STILLES BINNENLAND of Icale («nering. I oent la poetiegah U1 Inntchwili J Effecten voor: - Jl 4 °/0 ’sjaars; den prolongatie- irdamsche beurs tere in de meeste )t den eerstvolgen- Amsterdamsche oven de Amster- ngzonder bere- ilige voorwaarden van wissels op ad. Tarieven op jgbaar. de Heer HEUVEL, aldaar. gehouden verk< Gouda, zjjn k VIJONGH, SLIEDRECHT. iter omzet zyn de erendst. •uoht en 1 boete ibruik uitsluitend echte tjesDiw i trommel, per I doosje i verkrijgbaar. lie gerechtelyk ge niet misleiden door naakte Katjes Drop en, u pleegt, indien af baar feit en ten fnemers, aangezien die wij in andere A 90 cL per kilo. >e Waag”, josito 2 ivereen te komen erkiezende tegen g’. vrjjgespr C. 8., 2Xf i opgeven of 2 XI pakjes, voorzien leerd handelsmerk, loven bij R ENDE Spelt. G. van der Rest. Pannekoek. VAN DER STEEGT. ed. Knoers. Homburg. Scheer, Abrechs. van Eindhoven. wordt de aandacht 4 THEE, f 1,30 De Transvaal heeft, als antwoord op een telegram van Chamberlain, te kennen gegeven, dat zij geen inmenging hoege zaken. In dat telegram werden de grieven der uitlanders als de rechtvaardigste zaak der wereld voorgesteld, -zonder eenige af keuring van de wyze, waarop zij zich tegenover het Jand, waar zij als gasten Vertoeven, hébben gedragen. J Het antwoord van 21 gens 2 n 1 den en Coupons. i en bezorgt ön. geopend i 7 tot 8 uur. en kantoor. DE DIRECTIE. ?pen en verkoopen in provisie van: sn de 30 er 30 °/0 (ook SCHOOMOVEHSCÏÏE COURAifT. erf en tuin, i met een berj als goed erkend VERKOUDHEID verzachtende 1 HOLM, s Zeist. pothekers en ijes 20 Cent, ien Heer H. T. kpotheker. voor maal Geval deed zich ook'voor in 1812,1840 en 1868. In de 20ste eeuw krijgt men ’t ook vier malen, ’t eerst in 1908. - Donderdag middag viel te Gorinchem in de rivier voor de uitmou- De Opper ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin- Regentes, op den 18den dezer den lichten rouw zal aannemen, voor den tijd van veertien dagen, wegens het overlijden van H.D.H, Mevrouw de Prinses van Waldeck, geb. gravin Teleky van Szék. Thans heeft de Algemeene Rekenkamer de noodige bescheiden opge vraagd, teneinde de goedgekeurde gemeente- rekening over 1894 der gemeente Shedrecht aan een nader onderzoek te onderwerpen. Handelaren en fabrikanten, die betrekkingen met Japan wenschen aan te knoopen, worden uitgenoodigd zich in verbinding te stellen met den heer E. D. Van Walree, nieuw benoemd vice-consul te Yokohama, adres Ministerie van buitenland- sche zaken te ’s-Gravenhage. 27 Februari a. s zal genoemde heer aan hetzelfde adres voor belanghebbenden te spreken zijn. Te Rotterdam is aanbesteed het bouwen van eene Remonstrantsche kerk op de bestaande fundeeringen. Laagste inschrijver H. J. Nederhorst te Gouda, I voor f 103 895. De Vereeniging van Neder- landsche Sigarenfabrikanten „Trio” laat te Culemborg 100 arbeiderswoningen bouwen, waarvan er reeds 41 zijn aan besteed. Deze woningen komen in de on middellijke nabijheid der stad op hoog en droog terrein. Iedere woning is 9 M. lang, terwijl de breedte 4.50 M. binnenwerks is, bevat beneden twee ruime en hooge vertrekken met kelder en alkoof en boven beschoten daken en slaapplaatsen. Boven dien heeft iedere woning een tuin van 75 M. oppervlakte. De uitvoering van dit plan voorziet daar in eene ware behoefte, daar door de uitbreiding van het personeel der firma de meeste arbeiders woningen thans door twee gezinnen zijn ingenomen en alles in de stad Culem borg overbevolkt is. voren, 1 G. H., i dronkenschap, M. K., Slit dag hecht. Gemengd Nieuws. Februari heeft dit jaar, de vierde en natuurlijk de laatste in deze eeuw, vyf Zaterdagen. de grondwet en met magistraals personen, die daaraan partijdige rapporten leveren. Daartegenover moet de Senaat zijn plicht doen. Deze Regeering echter, besloot de - spreker, beschouw ik als dood, want zjj. dulden In hare Wnnenlandsche heeft (1,! staatkunde gemengd in de Jnstltie. 1 1 De beide aanwezige Ministers Berthelot (Buitenland) en Doumes (Financiën), pro testeerden tegen deze woorden, waarna het incident gesloten werd, verklaard. Daarop vroegte heer «ens het wóörd én vtel, ‘om véflör té"v?Sfeh, tot het houden eener interpellatie over de zaak der Zuiderspoorweg maatschappij, Hij wees daarvoor een bepaalden dag aan. Namens de Regeering evenwel, verlangde de Minister President Bourgeois vaststel ling van een anderen datum, welk voor stel door den Senaat beantwoord werd door eene nieuwe vijandelijkheid n. 1. om op den door den heer Monis bepaalden dag te vergaderen. De overgang van Kroonprins Boris tot de Grieksch orthodoxe kerk heeft met groote plechtigheid in de Kathedraal te Sofia plaats gevonden. De Bnlgaar- sclie exarch leidde de plechtigheid waarby een tweede hoofdrol werd ver vuld door den Russischen Generaal Golenitscheff Kutusoff, vertegenwoordiger van den Csar als peter. Verder waren nog aanwezig twee buitengewone vertegen woordigers van den Turkschen Sultan en de gewone van Frankryk, Griekenland en Servië. Na de plechtigheid werd een wapen schouwing gehouden, waarby Vorst Fer dinand aan Graaf Kutusoff het grootkruis der Alexander-orde verleende. De Itallaaneclie Kamers zullen den 5. Maart weër bijeenkomen. Uit Afrika nog geen gevecht bericht. Generaal Baratieri moet ontmoedigd en zeer slecht over de Regeering te spreken zijn wegens het uitblijven der gevraagde versterkingen. De vredes onderhandelingen met den Negus zijn afgesprongen en deze heeft zich wat teiuggetrokken in de rich ting van Adoua, na eerst nog eenige „demonstratiën” te hebben gedaan. De nieuwe Spaanache gezagvoerder op Cuba, Generaal Weyler, heeft zich in een gesprek zeer ongunstig over den toestand uitgelatenAlles vond hij in de war en den vijand op 15 kilometers afstand van de hoofdstad. Krachtig en snel dient gehandeld te worden, zal het leger niet geheel verloopen, zeide hy. Het is nu verspreid, maar hy zal het samentrekken, en misschien dat er dan nog iets van te maken is. Niet zeer bemoedigend zekerlijk. Maar hervormers stellen den gevonden chaos wel eens meer wat overdreven voor, om meer eer van hun ordeningswerk te hebben. Uit Yokohama (Japan) is bericht ont vangen, dat honderd man Russische troepen met een kanon op Korea zijn aan wal gezet. Dit blijkt in verband te staan met een opstand te Seoul, waar de eerste Minister en zeven ambtenaren vermoord moeten wezen, en de Koning en de Kroon prins zich in het gebouw van het Russisch gezantschap hebben in veiligheid gebracht. De Koning heeft daar een nieuw Kabinet gevormd, vanwaar hij een decreet uit vaardigde, waarin de terdoodbrenging van nog eenige der vroegeie Ministers gelast werd. Britsche, Amerikaansche en Fran- sche mariniers-detachementen ztfn even eens naar Seoul vertrokken. .jibvcvou, iieuuoj Het antwoord van de Tranvaalsche regeering heeft, naar uit Bloemfontein vermeld wordt, de hoofdstad van den Oranje Vrystaat, daar teen bedenkelyken indruk gemaakt en het wordt er opgevat als een teeken van weinig verzoenende gezindheid. In het naburige, trouwens Engelsche Natal, gaat men nog veel ver der en beweeit men, dat slechts een wonder de vijandelijkheden tusschen Engeland en de Transvaal kan voorkomen. In de Tiansvaal wordt alles in het werk gesteld, om Kiüger te weërhouden van eene reis naar Engeland. Nu, de President heeft er misschien wel ooren naar, vooral in aanmerking genomen de haastige terug kepr van Sir Cecil Rhodes naar Zuid- Afrika, die in de Transvaal groot wan trouwen heeft gewekt. Zelfs wordt beweerd, dat Rhodes zoo snel en overland reisde, om Jameson nog even te Napels te ont moeten. Bij de beraadslaging in het Lagerhuis (En geland) over het adres van antwoord op de Troonrede, werden door den oud Minister Harcourt bewijzen gevraagd voor de be wering, als zouden de Transvalere de hulp van Duitschland en Frankrijk hebben inge roepen. Dat bewijs, zoo antwoordde Mi nister Balfour, was vervat in de verzekering, op 31 December door den Britschen agent te Pretoria, den heer De Wet, aan de Regeering deswege gezonden, en immers ook in het feit, dat Duitschland troepen heeft willen ontschepen aan de Delagoa baai. Heeft de Transvaal zich tot andere Mogendheden gewend, dan is dit uitslui tend geweest, om tegen het aangedaan of dreigend onrecht of geweld te protesteeren. Helpen doen de Trans valers zich zei ven doorgaans Minister Balfour besloot aldus: „Indien de Boeren bevolking voorgoed in de Trans vaal het bewind wil blyven voeien en indien de Britsche bevolking der Transvaal blijft toenemen op gelijken voet als tegen woordig, komt er een tyd, waarop de Boeren bevolking niet langer het niet ge controleerd bestuur over het land kan uitoefenenhetwelk zij thans heeft. „Ik hoop”, dus voegde de Minister er nog aan toe, „dat President Kiüger naar Engeland zal komen en dat eene voor alle partijen bevredigende oplossing zal kunnen gevonden worden.” Door den Ier Harrington is een amen dement voorgesteld, waarin bevrijding der „om staatkundige redenen gevangen zit tende leren” verlangd wordt. De Minister van Binnenlandsche Zaken antwoordde hier echter op, dat die onderscheiding niet van toepassing was op de door Harrington bedoelde personen, die gevangen zaten wegens het werken met dynamiet en derhalve niet in aanmerking kwamen voor vervroegde invrijheidstelling. In den Daltschen Rijksdag heeft zich uit den begrootings post, rakende de be zoldiging van den Minister van Buiten- landsche Zaken, eene gedachtenwisseling ontsponnen over het beleid der Regeering ten opzichte der gebeurtenissen in Zuid-Afrika. Minister Von Marschall zette de betrek kingen uiteen tusschen Duitschland en de Transvaal, welker grondslag is, het han- delsverdrag. Daarbij bedongen wy be handeling als meestbegunstigde en we behoeven derhalve by geenerlei mogend heid, ook niet bij Engeland, achter te staan. Handhaving van den bestaanden toestand wordt wenschelyk geacht. De betrekkin gen tusschen Duitschland en Engeland zijn immer vriendschappelijk en goed ge weest. De verhalen, door de Engelsche pers verspreid, omtrent booze aanslagen van Duitschland, bewijzen alleen onbe kendheid met den Duitschen aard en de Duitsche zeden. Wat het telegram betreft, door Keizer Wilhelm aan President Krüger gezonden, verscheidene sprekers, als Richter, Bebel, Haussmann en Liebermann, gaven hunne waardeering te kennen over de houding der Regeering. De anti-semiet Liebermann zeide o. a.: Wy allen lazen het telegram van den Keizer met geestverrukking! Het gaf uit drukking aan wat het geheele volk ge voelde I” En wat betreft de verhouding tot Engeland, zeide de sociaal democraat Bebel: „Wy moeten goede vrienden zoeken, die wat vermogen. Een vereenigd Duitschland en Engeland zou onoverwinnelijk wezen!” Hiermede sloot het debat en werd de be grootingspost, waarvan men zoover was algedwaald (het tractement van Minister Von- Marschall) goedgekeurd. In den Franschen Senaat heeft de heer Monis, dezelfde, die de jongste stemming ten nadeele van het Kabinet uitlokte (welke door de Kamer met een votum van vertrou wen is beajic woord), zyne beschuldigingen aan het adres van den minister van Jus titie, den heer Ricard, volgehouden, on danks diens ontkenningen in de andere Kamer. Wy hebben hier te doen, zeide hij, met een Ministerie, dat opstaat tegen De thans afgeloopen tentoon stelling te Rotterdam van op de Singer naaimachine vervaardigde borduurwerken is in 9 dagen door 12823 personen be zocht geworden. Te Amsterdam waren in 10 dagen 13659 bezoekers. Ds. A. L. Geselschap te Kocken- gen is beroepen te Hooge-Zwaluwe. ’AmmerMol, 17 Febr. Er heeft zich alhier, een geval ^9 beaijjettelijke keel ziekte (dipKtentis) voorgedaan bij het kind van den heer W. O. •Berg-Ambacht, 17 Febr. Er hebben zich alhier twee lodgers aangemeld, om op de kiezerslijsten geplaatst te worden. In plaats van wijlen den heer Joh. A. van der Straaten is de heer E. Langerak door de notabelen gekozen tot secretaris kerkvoogd. Aan het benedeneind van het dorp, op 26 April 1891 zoo deerlijk door brand geteisterd, wordt nu weder door den heer A. Van der Straaten een net gebouw met twee verdiepingen gesticht. Het inkomen van het dorp aan die zijle zal er zeker door verfraaien. •Berkenwoade, 17 Febr. Vrijdag-nacht jl. ontstond hier in de woning, die bewoond werd door den schoenmaker O. De J., een begin van brand. Gelukkig werd dit door een buurman bijtyds ontdekt on de brand spoedig gebluscht. •Brandwijk, 17 Febr. Heden had de gerechtelijke verkoop plaats van de in beslag genomen inboedels van de Wed. J. De K. en G. De K. Daar een zoon van de eerste weigerachtige een koe kocht voor de kosten, was de verkooping daar spoedig en kalm afgeloopen, niettegenstaande den viij grooten toeloop van belangstellenden. Tegen 1 uur verzamelden zich hon derden vóór de woning van den tweede bij enkele tusschenpoozen, wanneer een halsstarrige te veel bood naar den zin van het publiek, was het soms wat rumoerig, ofschoon alles zeer ordelyk en geregeld is afgeloopen. Hier werden door een familie lid 7 stuks koeien gekocht, waardoor de kosten juist gedekt waren. ’“Groot-Aminers, 17 Febr. Op den 29sten Februari e. k. zal in de polder-raad- kamer de verkiezing plaats hebben van een schout van den polder Ammers, Graaf land, Achterland en Peulwijk, in de plaats van den heer A. Hakkesteegt alhier, die wegens zijne benoeming tot Heemraad van de Overwaard ontslag genomen heeft. Terzelfder dage zal eene vergadering van stemgerechtigde ingelanden worden ge houden ter benoeming van een secretaris van bovengemelden polder, aangezien door den heer Hakkesteegt ook als zoodanig eervol ontslag is verzocht. Voor die be trekking werden door het bestuur voor gedragen de heeren 1. D. Schep en 2. Jb. De Vos. Haastrecht, 15 Febr. Gister-avond trad als spreker in ons Nuts-departement op de heer P. H. Lamberts uit Amsterdam. Op zeer verdienstelijke wijze droeg hy voor „Een Carnavalsbeeld” van Mr. L. Hurrelbrinck en „Onze oude Admiraal” van Werumëus Boning; terwijl hy ten slotte eenige gedichten ten beste gaf, die zeer den lachlust opwekten. Onze voor zitter sprak dan ook in aller geest, toen hij den heer Lamberts met een woord van dank een hartelijk „tot weerziens” toeriep. 'Haastrecht, 18 Febr. Dat het aanbou wen zelfs op kleine dorpen in dezen zach ten winter in vollen gang is, kan men ook hier opmerken. Men is alhier aan het bouwen van zeven woningen, waarvan vijf in de kom der gemeente, één aan het begin en één aan den Useldijk. - Het vergunningsrecht heeft in 1895 alhier opgebracht f 262,50. •Krimpen a/d IJsel, 17 Febr. Vrijdag avond halden de gemeenteveldwachter Van den Bosch en de lijksveldwachter Van Loon een buitenkansje. Reeds ge- ruimen tijd hadden ze geloerd op een bier en koffiehuis, waarin in stilte sterke drank werd verkocht. Thans hadden ze zich ook weer een paar avonden achtereen verdekt opgesteldtotdat ze Vrij dag-a vond een vrouw de deur zagen uitkomen, in het bezit van een fleschje jenever. De veld wachters sprongen op de ontstelde vrouw toe, die juist een „slokje voor de kiespyn” wilde nemen en vroegen haar om ook een beetje. In hare verwarring gaf ze het fleschje over onvertelde dat zij juist voor 18 centen had gekocht. Met hun drieën gingen ze het bierhuis binnenwelks eigenares op het gezicht van hen geen kies pijn maar buikpijn kreeg en die vertelde dat ze die jenever aan die vrouw cadeau ge geven had. Nu de politie eenmaal het fleschje met den inhoud en de verklaring der koopster in haar bezit had, wilde ze dat natuurlijk wel graag gelooven. Of de justitie zoo’n verklaring van de verkoop ster echter zal aannemen, betwijfelen we wel. Het aantal kinderen in deze gemeente op 1 Jan. jl. tusschen de 6 en 12 jaar be droeg 388. Hiervan ontvingen er in deze gemeente 304 onderwijs en 22 in andere gemeenten. Onder die 388 waren er 62, die geen onderwijs genoten, waarvan 27 die nog te jong geacht werden en 27 die de school vóór het 12de jaar hadden verlaten. Langeralgeweide, 17 Febr. Een vee houder in deze gemeente kwam verleden week met een zak veevoeder van den is, erf en groote tuin, H no. 240. Dortlaud 8rte Gouda, voor zolder, toen hy op de trap uitgleed en zyn last moest laten vallen. Een 2-jarig kind, dat aan de trap zat te spelen, kreeg den zak op het been, tengevolge waarvan dit lichaamsdeel brak. •Meerkerk, 17 Febr. By den landbouwer IJ. B. kreeg 11. Zaterdag eene koe twee kalveren. Het eerste was een gewoon kalf, doch het tweede had een paarden kop met twee volkomen en twee minder ontwikkelde ooren. Ook de pooten waren misvormd. Het eerste stierf spoedig na de geboorte; het tweede kwam levenloos voor den dag. Voor de vacante onderwijzersbetrek- king, jaarwedde f 575, hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld. 'Nieuwerbrog, 17 Febr. Enkele dagen geleden werden in het gezin van den vee hoeder Van D. alhier de huisgenooten plotseling onwel na het gebruik van worst by het middagmaal, Waarschijnlijk had zich schimmel in de worst ontwikkeld. Een geneesheer werd ontboden en de patiënten herstelden. ‘Nieuwerkerk a/d IJsel, 17 Febr. In de vorige week werd in het café van den heer A. Radder een biljart concours ge houden. Er moesten 500 partijen, elk van 15 stooten, gespeeld worden. Er waren drie prijzen uitgeloofdeen gouden, een zilveren en een nikkelen remontoir. Zy werden behaald door K. Van Reeuwijk met 40 punten, M. Vergeer met 38 punten en J. Den Outer Fz. met 37 punten. Gisteren, den 16 Februari, werd in de morgen-godsdienstoefening der Ned. Herv. Gem. een collecte gehouden voor de visschersweduwen en kinderen te Pernis. De opbrengst bedroeg f 10,50. 'Woordeloos, 15 Febr. Door het buiten gewoon zachte winterweder zijn den ge- heelen winter de werkzaamheden op de landerijen onafgebroken voortgezet, wat vooral aan de arbeiders ten goede komt en ook zeker aan de werkgevers niet na- deelig zal blijken. Voor het bouwland zou evenwel wat meer vorst zeer gewenscht zyn geweest, want zoo w(j deze nu nog moeten krijgen, ziet het er voor de wei en hooilanden niet gunstig uit, daar vele dezer tengevolge van het groot aantal zich daarin bevindende mollen veel op bouw land geïyken, en zoo daarop nu veel vorst moet volgen, kan hèt gras, doordien de wortel los is gewroet moeielyk groeien. Met het spitten der aardappel en heet- wortellanden wordt zoo hier en daar een begin gemaakt en zelfs zijn door een on geduldige reeds aardappelen op den kouden uitgepoot. Of dit laatste veel succes zal hebben, wordt door velen betwijfeld. Donderdagavond is in het gebouw der Chr. school door den heer Van der Valk, uit Sehoveningen, voor een talrijk opge komen publiek eene Unierede gehouden, waarin spreker op gematigde wijze de ouders aanspoorde, voor hunne kinderen van het Chr. onderwys gebruik te maken. “Ouderkerk a/d IJsel, 14 Febr. Naar men verneemt, zal de steenfabriek „de Doornboom” nog dit voorjaar bewoond en in werking gebracht worden door den tegen- woordigen eigenaar, den heer Van Elk, thans nog burgemeester van en te Hendrik- Ido-Ambacht. •’Oudewater, 17 Febr. In veler mond en zooals wij zagen ook in een hier veelgelezen blad was het bericht, dat op de z. g. Zuringkade nabij deze gemeente dooreen meisje een klein kind was gevonden en zooals sommigen er nog wel bij wisten te vertellen met een korstje brood in de hand. De kleine vondeling zou reeds naar Utrecht zijn getransporteerd! De zaak komt echter op ’t volgende neêr: Een meisje met een brood in den arm naar huis keerende zeide schertsende tot een voorbijganger: „Ik heb een kindje ge vonden!” De scherts schijnt voor waarheid te zyn gehouden; althans A. vertelde ’t B. en B. weêc aan ieder op zijne eigene wjjze zooals dat gaat ’t geen zeggen wil dat de zaak in den mond van B. reeds grooteren om vang had dan bij A., terwijl C. er natuurlijk ook ’t zyne bij deed, tot ten slotte het bericht van ’t gevonden kind hier gangbare munt was geworden. Hoe groeit toch soms een gerucht in den mond des volks en houden veibreiding en vergrooting gelijken tred! Gisteren overleed alhier de heer P. A A. Molenaar, in den ouderdom van 66 jaren. Geruimen tijd werkzaam geweest als Rjjks- ontvanger in deze gemeente c. s werd de heer M. in ’94 als zoodanig vervangen door den heer H. J. Messer. In den over ledene, die dus slechts korten tyd van de hem zoo noodige rust mocht genieten, verliest ons plaatsje een zijner meest ge ach te ingezetenen. Zijne nagedachtenis blij ve in eere! ‘Stolwijk, 17 Febr. Voor de vacante betrekking van onderwijzer aan de 1ste openb. school alhier hebben zich slechts drie sollicitanten aangemeld. ‘Tlenhoven, 17 Febr. De landbouwer P. L. alhier werd gister-morgen dood te bed gevonden. Woerden, 17 Febr. Zaterdagavond ontstond brand in twee aangrenzende woningen, waarvan één onbewoond, inde buurt Kromwijk, ongeveer een half uur buiten Woerden. Beide perceelen waren spoedig uitgebrand. Er kon zeer weinig gered worden. De oorzaak was weër onbekend. •Zevenhuiien, 17 Febr. De gemeente raad benoemde In zijne vergadering van Vrijdag 14 dezer tot onderwijzer aan de 1ste openbare school den heer J. J. Van der Vlist te Neerlangbroek en tot onder wijzeres mej. N. A. Mispelblom van Al tena te Berkenwoude. Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. Bjj de op 17 Febr. te Gouda, ten overstaan van den te Haastrecht resideerenden Notaris J. Koeman, gehouden verkooping van huisen en erven te Gouda, zjjn koopers ge worden als volgt: No. 1. Een heerenhuis, erf en groote tuin, aan de Gouwe, wpk C no, 1, Koopar E. De Leeuw Ai., te Gouda, voor f 6700. No. 2. Een woonhuis, erf en tuin, aan de Gouwe, wjjk C no. 34, met een bergplaats daarachter. No. 3. Een pakhuis, erf en tuin, met kan toortje en bovenwoning aan de Gouwe, wjjk C no. 85. In combinatie, kooper H. J. Nederhorst qq, te Gouda, voor f 6220. No. 4. Een heerenbuit aan de Turfmarkt, wjjk 1 Kooper 1 f 6800. No. 5. Opgehouden. Nu. 6. Een winkelhuis en erf, aan de Kui- pe^traat, wjjk K no. 217. Kooper D. Gerritsen, te Gouda, voor f 1080. No. 7. Een huis en erf, aan de Vrouwesteeg, wjjk H no. 194. Kooper de wed. I. G. Bibbes, te Gouda, voor f 430. No, 8 tot 15. Acht arbeiderswoningen, naast elkander gelegen in het Paradgs aan de Vo gelenzang, wjjk M no. 41 tot en met 48. In combinatie, kooper G. W. Den Hoed, te Haastrecht, voor f 1390. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van (3 Febr. 1896. J. 0. v. N., Sliedrecht, drankwet-overtr., 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag hechtenis. G. d. K., Slie Ireoht, overtr. pol -verordening Sliedrecht, f 0,50 boete of 1 dag hecht. W. v. d. A., Pap ndreoht, rjjden hondenwagen, f 1 boete of 1 dag heent. A. B, Bleskensgraaf, jjkwet, 4 X f0,50 boete of 4 X 1 dag hecht. A. W., Bleskeusgraaf, als voren, f 0,50 boete of l dag hecht. G. B., Bieskensgraaf, a!a voren, vrijgesproken. C. V. Tz., Sliedrecht, Hsaoberg-overtr., vrij gesproken. D. J. <1. J., Aminerstol, als voren, f 5 boete of 2 dagen hecht J. N. N., Giesendam, straatschenderij, 2 X f5 boete of 2 X 1 dagen hecht. Q O., Goudriaan, onbeh. laten staan trekdier, f 1 boete of 1 dag hecht. A. d. G. Hz., Papendrecht, rgden honden wagen, f 0,50 boete of l dag hecht. N. L., O ad-Al bias, hond zonder muilkorf, f 1 boete of I dag hecht. I. W. B., 2. M. K., 3. P. L, Sliedrecht, dronk, en burengerucht, 1. 2xf5 boete of 2X2 dagen hecht., 2. 2 x f3 boete of 2 X 1 dag hecht., 3. 2 X f 2 boete of 2 X 1 dag hecht. M. B., Dordrecht, onbeh. laten staan trek dier, f 1 boete of 1 daj hecht. M. Hz., Sliedrecht, loepen over 't spoor, iroken. d., Streefkerk, honden zonder muilkorf, f 0,50 boete of 2 X l dag hecht. I. P. Jr., Sliedrecht, overtr. arbeidswet, fl boete of 1 dag hecht. H. v. d. H Sliedrecht, overtr. regl wegen, 2 X f 0,50 boete of 2X1 dag hecht. M. J. v. d. W., Gorinohem, honden zonder muilkorf, f 1 boete of 1 dag hecht. H. C. B. en K K., Sliedrecht, straatschenderij, verwezen naar den bevoegden rechter. D. B. Uz Sliedrecht, honden zonder muilkorf, f 1 boete of 1 dag hecht. G. d. G., Papendreoht, burengerucht, f2 boete 1 dag hecht. J. v. W., Sliedrecht, als voren, fl boete of 1 dag hecht. A. B., Sliedrecht, burengert van valsoben naam, 2 X f-1 dag hecht. D. B., Sliedrecht, dronkenschap en burenge rucht, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hecht. W. B., Sliedrecht, ryden hondenwagen, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hecht. A. A., Ottoland, dronkenschap, f 5 boete of 2 dagen hecht. P. K. Tz., Sliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag hecht. J. V, en K. B., Sliedrecht, als voren, 1. f6 boete of 2 dagen hecht, en 2. f2 boete of 1 dag hecht. A. d. GHoornaar, als voren, f 0,50 boete of 1 dag hecht. P. WSliedrecht, als voren, f 2 boete of 1 dag h' cht. O. L., Sliedrecht, dronkenschap en burenge rucht, f 5 boete of 2 dagen hecht. 8. P. B., Nieuwpoort, dronkenschap 5de herh., 8 weken hecht. G. v. d. G., Sliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag hecht. A. B., Molenaarsgraaf, als voren, f2 boete of 1 dag hecht. P. V., Sliedreoht, als roren, f 1 boete of 1 dag hecht. A. B., Sliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag hecht. A. L. 8 Sliedrecht, als voren, f 2 boete of 1 dag hecht J. M. K., zonder bek. woon- of verblijfplaats, overtr. van venten Groot-Ammers, f 0,50 boete of 1 dag hecht. H. A., zonder bek. woon- of verblijfplaats, als voren, f 0,50 boete of l dag hecht. zonder bek. woon- of verblijfplaats, f 2 boete of 1 dag hecht, iedrecht, als voren, f2 boete of 1

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 1