IHUIS, andsnStaat. OUT, ilaars, Beschoei- 1896. Zaterdag 14 Maart. erkerk Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. Magen IBSlStOffBIl, N°. 1661. UNG NIGING SPANNING” graaf, «AART 1896, 2B0UW, erking van het aande Mannea- Directeur de EL avsads 7 «ar. rs. I. vraagd zn. Officieels Kennisgevingen. StolwükJ oonhoven. irdrecht. lit! OP: IEPAARD, rijk, AND treefkerk, Lek. BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. 1AAF Kzn. S. &W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. voor eiken O., winkelier te Stolwyk, tor zake als voren, Stolwjjk, ter zake als te Lopik, ter zake als ter zake als tor zake als VAM MOQTKK. 4 cm Omstreken Gemeente Schoonhoven. ecombineerd. staling van den ar Rykstoezicht t. brieken enz. enz. mwoordiger der zen genieten als Adviseur voor gebruikt. Adres in model, lett. G, •ld. >p netten stand, 3.STEH0UWER graaf is voorne- .terdagen 21 t 1896, telkens STERRENBURG Vuilendam, by openbaar te ver- te adresseeren. 1 ZWART d jaar, en weg. Te be- drukkerij „DEN SWüMÖVEBHE COMT. m groot 11 Aren, ding en met m beslag die een burger- r., m. postz. v. 1Z., Goada. adres een flinke gen, omzet 170 WOUDE, Deur- lerkerkis voor- i Maandag 16 9 uur precies liddags 12 uur des n./m. 3| uur Lekpubliek ter zake hecht, voren, ren, ter 2 X 1 ge- in- rn de i ge- i den tot het oprichten van „it verhuring van tuingrond onder den huurprijs begrepen koop- of aflos- penningen,” ten behoeve van veldarbeiders en daarmede gelijk te stellen personen; b. mocht het hoofdbestuur van meening zyn, dat dit niet kan geschieden door middel van de bekende kleine geschriften, door de van zijnentwege aan te wijzen sprekers tot het houden van voordrachten of door een artikel in het jaarboekje, zoo worde voor de te maken propaganda uit getrokken een bedrag van f 500.” De vereeniging van gymnas- tiek-onderwijzers in Nederland zal hare jaarlijksche algemeene vergadering houden op Maandag en Dinsdag, 6 en 7 April e. k., in Musis Sacrum” te Arnhem. Het programma wijst o. a. het volgende onderwerp aan: Eenige beschouwingen omtrent brochures, de gymnastiek betref fende en daaraan verwante zaken. (Door den heer J. A. L. De Ladhouder, van Arnhem.) Maandag, 6 April, ’s middags te 2 uren, hebben spelen en gymnastische oefeningen plaats door leerlingen van verschillenden leeftijd. (Leider de heer J. A. L. De Ladhouder, van Arnhem.) De rechtbank te Rotterdam veroordeelde Dinsdag o. a.: A. Den O., B. Van Z. en G. De V., arbeiders te Jaars veld, wegens diefstal en poging daartoe, ieder tot zes maandenH. P., schoenmaker te Utrecht, wegens diefstal van 4 boeze roenen te Gouda, tot zes maanden. Inhoud van het Maart-No. van „de Politiegids”: Eerste blad. Hoofdartikel: Het Voor beeld, door Jac. Van Waning. Marechausaéö; „het hoofdbestuur uit te noodigen, de leden, de departementen en de depar tementale spaarbanken aan te moedigen „instellingen tot of land met By Kon. besluit is lo. de ka pitein der artillerie H. Seret, thans op non-activiteit als lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld, en het bedrag van het pensioen bepaald op f 1560 ’sjaars; en 2o. dien kapitein, gerekend van den dag waarop zyn pensioen iugaat, de rang ver leend van majoor. - Namens H. M. de Koningin- Regentes is aan de familie van wylen generaal P. G. J. Van der Schrieck een brief van rouwbeklag gericht, waarin be tuigd wordt, dat door H. M. „met leed wezen de kennisgeving van het overlijden van dezen verdienstelijken opperofficier werd ontvangen.” De Minister Van Binnenland- sche Zaken, overwegende dat, tengevolge van het overlijden van den heer P. G. J. Van der Bchneck, eene verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal moet plaats hebben in het hoofd kiesdistrict ’s-Hertogenbosch, heeft goed gevonden te bepalen: lo. dat de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict ’s-Hertogenbosch zal plaats hebben op Dinsdag 31 Maart; 2o. dat de herstemming, is die noodig, zal geschieden op Dinsdag 14 April. Inde Woensdag gehouden openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, werd rapport uitgebracht: door staatsraad Mr. Huorecht, in zake, het be loep van den Commissaris der Koningin in Zuid Holland, waarby R. Den Haan te Ouderkerk a/d IJsel, van miiitiedienst is vrygesteld, op grond van den vry wil ligen dienst van zijn broeder, door een plaatsvervanger tot vyf jaar aangevuld. - Aan het Ministerie van Wa terstaat is aanbesteed: het uitvoeren van 11 Maart. Onze predikant, is beroepen te Rand- ATTEL. jeb. r 0,90. f. van NOOTEN [OVEN. Prys der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiënvoor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. ITJE, ERF en In de vergadering Dinsdag werd behai stelling vau een advies omtrent pens: macht, de landmacht, innohtingei by het la de heeren Seret en De Ras om ook neerde officieren in dien Raad op werd aangenomen met 54 tegen 6 Het wetsvoorstel werd daarna goedgekeurd, tegen 4 stemmen werd aangenomen p tot uitvoering van art. 162 al. 2 ietvolledige vergoeding van de het voorbereiden en stellen van plaats vinden, kan derhalve niet gedacht worden aan eene verslapping der betrek kingen tot Italië.” De hatelijke uitingen in dien geest van sommige Engelsche bladen, zyn dus niets waard. Door de Engelsche Regeering is behalve het gewone pensioen van 2200 pond Sterling voor den als opperbevelhebber van het Britsche l^ger afgetreden Hertog van Cambridge, nog een extra pensioen van 1800 p.S, in het geheel dus 4000 p.S. of f 48 000 aangevraagd. De oud Minister Campbell Bon oerman echter zal voor stellen die 180Ö pund te schrappen. Voor de heer Leyds zijn terugreis naar Zuid-Afrika aanvaardde, heeft hij, verge zeld van den Transvaalschen Consul te Londen, den heer Montagu White, nog een bezoek afgelegd bij den heer Cham berlain, aan het Ministerie van Koloniën. Reuter's agent te Londen heeft de heer Leyds en diens secretaris, Baron Quarles, zyne opwachting gemaakt en van hem de verzekering ontvangen.dat hunne reis naar Europa geen staatkundige beweeg redenen had gehad en dat in de betrek kingen tusschen Duitschland en Transvaal niets is veranderdgeenerlei nieuwe over eenkomst is gesloten tusschen de Trans vaal en eenigerlei vreemde Regeering. President Faure (Frankrijk) is, van zijn reis teruggekeerd, weer rustig op het Elysée te Pai ijs. Naarmate de President op zijn reis zuidelijker kwam, scheen men meer de hem vergezellende radicale en socialistische Ministers Bourgeois en Mesureur te willen huldigen, dan wel het dooriuchtig Hoofd van den Staat en zoo zyn een aantal on gepastheden geschied, die er den President nogeens tweemaal over zullen doen denken, eer hy zich weêr onder de bewoners van het Zuiden zal wagen. „Leve het Mi nisterie!” „Weg met den Senaat!” war«n gewone, onschuldige begroetingskreten. Maar elders heeft men de onbeschaamd heid gehad, van socialistische zijde den r.vuLL.-t met het aanbieden van een grafkrans of wel met het doen spelen van een doodenmarsch te huldigen, en te La Ciotat heesch men een driekleur met een vervaarlijken rooden wimpel er aan. „Vive la sociale!" werd geroepen. In den Senaat is er over geklaagd, dat Frankryk’s President op bovenvermelde reis, begroet werd met den kreet: „Weg met den Senaat!” Dat was eene belee diging, meenden de klagers, waai aan feitelijk het Ministerie medeplichtig was. De aanwezigeMinister Mesureur vond het voor enkele schreeuwers te veel eer en ook den Senaat onwaardig, om van dezen kreet notitie te nemen. De Regeering zou er wel voor zorgen, dat de Senaat geöerbie- digd werd. De klagers verklaarden zich met deze verklaring tevreden. Uit Hpnnje zijn weer nieuwe troepen naar Havana gezonden, die aldaar met geestdrift werden ontvangen. Generaal Weijler en Minister President Canovas wisselden daarby vaderlandslievende dé pêches. De opstandelingen moeten zeer gedemo raliseerd zijn na hunne nederlagen. Te Bilbao hal een vijandige betooging plaats voor het Spaansche Consulent. Er ontstond eene botsing met de gendarmerie, waarby 20 manifestanten en 9 gendarmes werden gewondVoor het overige heerscht er rust in Spanje en men begint er de Amerikaansche bemoeienis wat lichter op te vatten. Wordt Japan bij de kroningsfeesten te Moskou (Ruslnud) vertegenwoordigd door den man, die het tegen China ter over winning leidde, door maarschalk Jama- gata, de Keizer van China zendt den in gunst en geel vest herstelden onder- Koning Li-Hung-Chang. De Keizer van Japan, Mitsu Hito, zal, naar men bericht, in het volgend jaar een reis naar Europa ondernemen, om een bezoek te brengen aan het Engelsche Hof, waartoe Koningin Victoria hem heeft uitgenoödigd. Dat zal de eerste maal zijn, dat een Mikado, brekende met de overoude gebruiken, zijn land verlaat. Kantongerecht te Schoonhoven. Zitting van 6 Maart 1896. Veroordeeld: J. 8., winkelier te Schoonhoven, ter zake van overtreding der jjkwet, tot 2 X f 3 boete of 2X8 dagen hechtenis. L. O., winkelier te Stolwjjk, ter zake als voren, tot 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hecht. C. v. M., winkelier te Stolwjjk, ter zake als voren, tot f 1 boete of 1 dag hecht. II. L. v. Z., schilder voren, tot fl boote of 1 dag* hecht. A. 8koo pman te Schoonhoven, voren, tot f 1 boete of 1 dag hecht. J. d. U., winkelier te Benschop, ter voren, tot f 1 boete of 1 dag hecht. H. A. 8 koopman te Schoonhoven, als voren, tot 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag A. N., winkelier te Stolwjjk, ter zake als tot f 1 boete of 1 dag hecht. M. L., winkelier te Lekkerkerk, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag heoht. C. v. H., zuivelverkooper te Berkenwoude, ter zake als voren, tot 3 x f 0,50 boete of 8 X 1 dag hecht. 0, d. B., postbode ea winkelier te Lopiker- Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco st door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- I neeren Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. A. 8., kooj voren, tot C. v. als voren, G. C., v voren, t_. H. A. De Italiaansche Generaal Baldighera of Baldissera, opvolger van Generaal Baratieri, heeft, zooals men weet, het opperbevel- hebberschap in bet zoo deeriyk geteisterde Erythraea overgenomen. Hij seinde huis waarts, dat de toestand, hoewel zéér ern stig, toch nog niet hopeloos was. Er is groot gebrek aan krijgsvoorraad. Nu, die klacht is zeer begrijpelijk, als men weet, dat bij de nederlaag bfi Adowa door de Italianen zijn verloren een millioen geweer patronen, 5000 geschut-ladingen, 10.000 geweren en 5000 muilezels. Er gaan dan ook stemmen genoeg op in l i£eId. &el? Italië, vooral onder de vrouwen, die het F President eenige afdoende middel zien in bet ont ruimen van het land on het opgeven der kolonie, maar de Regeering kan natuurlijk dien weg niet op. Di Rudini, die bij de vorming van het nieuwe Ministerie als President optreedt en voor Binnenlandsche Zaken, moet aan Koning Umberto verklaard hebben, dat voor een „revanche” op de Abessyniërs, een leger van 200.000 man en een uitgaaf van 1000 millioen zou noodig zijn, ’t welk de toestand des lands ondoenlyk maakt. Hy voor zich zou dus aanraden, zich terug te trekken in en te beperken tot Italië's oorspronkelijk bezit in deze streken, den driehoek Massowah Amara- Keren. Dit zou echter door den Koning niet overeenkomstig zyn geoordeeld met Italië’s wapeneer. Óp verscheidene plaatsen heerscht de grootste onrust en dwingt het volk om onmiddellyke terugroeping van alle troepen uit Afrika. In Genua, Florence, Milaan enz., blijft de toestand van verzet voortduren. In Genua begon het oproer, tengevolge van de nederlaag van Erythraea. Het volk rende schreeuwend en tierend door de straten. Te Milaan was het nog veel erger gesteld. Daar werd geschoten op het gepeupel en allerlei geweldenaiijen werden begaan. Er waren 4000 soldaten op de been. Het volk echter bekommerde zich daar niets om. Een trein werd tegenge houden, waarmede nieuwe troepen naar Afrika zouden gaan. Die zijn toen aan een ander station ingestapt en vandaar de razernij. Eenige honderden jonge Italianen, tot de reserve behoorend, welke het eerst onder de wapenen zal geroepen worden, zyn over de Oostenrijkse tie grens gevlucht, om den actieven dienst, te ontgaan. Zaterdag a. s. is het ’s Konings jaardag. Z. M. wil ditmaal evenwel niets van fees telijkheden weten. Daarentegen zou Di Rudini voornemens zijn, voor dien dag eene amnestie af te kondigen, voor een aantal, destijds door den krijgsraad ge- vonnisden. Het nieuwe Ministerie is samengesteld UitDi Rudini, President en voor Binnen landsche Zaken; Ricotti voor Ooriog; Ad miraal Biin voor Marine en de Hertog van Sennoveta voor Buitenlandsche Zaken. Justitie is ten deel gevallen aan den Sena tor Costa, Financiën aan Bianco, Schat kist aan Colombo, Openbare Werken aan den Senator Perazzi, Onderwys aan Gian- turo, Landbouw aan Guiccardini en Post wezen aan Carmine. De OoBtenrjjksche Minister-President, Graaf Goluchowsky, is te Berlijn aan gekomen en aan het hótel der Oos- temyksche Ambassade afgestegen. De „Norddeutsche Allg. Zeitung” verwel komt den hoogen gast in een artikel, waarin o. a. het volgende gezegd wordt: „Voor Duitschland en Oostenryk kunnen de gebeurtenissen van den Kolonialen oorlog, dien Italië te voeren heeft, geen invloed oefenen op de plaats, welke Italië inneemt in den Driebond. By de gedachten wisseling, die tusschen de Oostemijksche en Duitsche- staatslieden dezer dagen zal Met 52 t" het ontwerp der Grondwetvolledige vergoedn sonade, door het voorbereiden en e militaire inundatiön veroorzaakt. Met 44 tegen 27 stemmen aangenomen het voorstel van den heer Gerritsen tot het facul tatief stellen van den eed voor het lidmaatschap van Provinciale Stalen en Gemeenteraden. De verdediging in de Eerste Kamer is aan den heer Gerritsen opgedragen. Nog werd aangenomen het wetsontwerp, waarby de gerechtskosten in strafzaken in hun geheel worden gebracht ten laste van den Staat, met een amendement van den heer Smidt, deze bepaling uitstrekkende ook tot zekere gevallen vau verstek. Daarna eenige conclusion. ICHT Dagelijks te be- Begrooting 1896, Beraadslagingen over het Wapen. Nieuwe uitgaven: Alphabet Burg. Wetboek. Buitenlandsche litteratuur. Ver scheidenheden: Vorming van Inspecteurs; Type van misdadigers; Eene onderscheiding 50-jar. dienst en belooning; Genade voor recht; Veldwachters gevraagd; Een stroo- persstukje. Vraag en antwoord. Inge zonden De Inspecteurs van Politie verde digd, met antwoord der Redactie. Tweede Blad. Staten GeneraalBeraad slagingen over Rijkspolitie. Perskroniek: Bevoegdheid van Rijkspolitie en Mare chaussee. Rechtzaken. Berichten. Sprokkels. Advertentiön. BV de Ned. Herv. Kerk be staan 343 vacatures, verdeeld over de volgende provinciënGelderland 29, Zuid- Holland 48, Noord-Holland 34, Zeeland 50, Utrecht 13, Friesland 68, Overysel 14, Groningen 43, Noord Brabant 23, Limburg 9 en in Drente 15 vacatures. Voor deze vacatures zijn nog 13 candidaten be schikbaar. Door den dood ontvielen in 1895 der Ned. Herv. Kerk 19 predikanten, terwijl 17 predikanten hun emeritaat namen. Gorinchem, 11 Maart. De afdeeling Gorinchem van „Volksonderwijs” hield Maandag avond eene buitengewone ver gadering, waarin als spreker optrad Dr. H. A. Van den Meulen. Met onverdeelde aandacht werd zoowel de rede over „Ons volksonderwijs voorheen en thans” als de voordracht van „Annie’s missie” van Hooyer, door het weinig tal rijke publiek aangehoord. 'Alblasserwaard en Vyfheerenlanden, 13 Maart. De handel in kaas en boter was deze week willig, kaas onveranderd, boter door steeds toenemend aanbod 5 cents per kilo lager in prys. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 18 h f23 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit. Goeboter f0,45 per kilo. 'Ameide, 12 Maart. Op de aangeplakte Jysten van kiezers voor deTweede Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad in deze gemeente komen voor 91 namen. Berkenwoude, 10 Maart. Volgens de opgemaakte kiezerslijsten bedraagt het aantal kiezers voor den Gemeenteraad, de Provinciale Staten en de Tweede Kamer 68. Bodegraven, 10 Maart. Kaas. Aangevoerd 11 wagens, te zamen 414 stuks, wegende 1728 kiloprijs le soort Goudsche f 2e soort f 21 f 221. Edammer kaas, 2e soort f 22. Handel matig. 'Haastrecht, 10 Maart. In de gisteren avond gehouden vergadering der Haast- rechtsche kiesvereeniging deed de heer J. Brouwer De Koning rekening en ver antwoording over 1895. Daaruit bleek dat de ontvangsten waren f 56,25 en de uitgaven f 28,525derhalve een batig saldo van f 27,72*. Tevens werd de heer C. J. M. Kroon met algemeene stemmen tot bestuurslid gekozen. 'Haastrecht, 12 Maart. De suppletoire begrooting voor het Waterschap „De Hoogen Boezem achter Haastrecht” voor 1896 bedraagt aan ontvangsten en uitgaven f 18350,44. Jaarsveld, 11 M Ds. J. G. Dekking, wyk (Geld.). 'Lopik, 10 Mrt. Door Burgemeester en Wethouders werd aanbesteed de levering van grint ten behoeve van den Lopikschen voordijk en den Biezendijk. De inschrijving was als volgt: P. Visser te Streefkerk voor f2,13 per stère, T. Borst te Lopik voor f 2,04 per stère, G. J. Sturrie te Groot- Ammers voor f 1,91 per stère. De levering is gegund aan den laagsten inschrijver. Molenaarsgraaf, 11 Maart. Waarschijn lijk zal deze gemeente telephonisch met Sliedrecht worden verbonden. 'Tienhoven, 12 Maart. Op elk der 3 aangeplakte kiezerslijsten in deze gemeente komen 34 kiezers voor. §Vianen, 11 Maart. De verkiezingen van bestuursleden in het Hoogheemraad schap „de Vyfheerenlanden”. zullen dit jaar plaats hebben den 5den April a. s. en wel in het 1ste district, hoofdplaats Vianen, van een hoofdingeland plaatsver vanger in de plaats van wijlen den heer J. Kersbergen Jr. te Leksmond, en in het 3de district, hoofdplaats Leerdam, ter vervullipg der plaatsen, opengevallen door de benoeming van den hoofdingeland B. Kooij Az. te Kedichem, tot Hoogheemraad, van den hoofdingeland-plaatsvervanger J. Van Iperen te Leerdam, tot hooflin- geland, en van die der heeren welke op den Isten Mei a. s. volgens den rooster aan de beurt van aftreding zyn. 'Vllst, 12 Maart. De nieuwe keur op de slooten, voetpaden, enz. voor de polders Westzijde, Oostzijde en Bonrepas is door heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Waarder, 10 Maart. H-iden hal alhier, ten overstaan van notaris S. F. De Vries te Woerden, de aangekondigde verkoo- ping plaats van een woonhuis met schuur, erf en tuin, gelegen in het Westeinde naby Driebrugge. Kooper werd de heer G. De Kruijf, bouwman te Roozendaal, gemeente Haastrecht, voer f 1900, baggerwerk in het Aardappelgat, behoo- rende tot de werken van het Hollandsch Diep en Haringvliet. Minste inschrijver was: A. Prins Thzn., Sliedrecht, voor f 0.103 per kub meter. -Bij de aanbesteding van wege het waterschap „der Vijfleelen Zeedijken buitendijks” te Harlingen was laagste in- schrij ver voor 346 meter steenglooiing met bijbehoorende werken van paal 20 23 (be grooting f72.583,05) 23 inschrijvers, Arie Prins Thz. te Sliedrecht, f70.000. Aan dezen gegund, behoudens hoogere goed keuring. De toren en verdere by’hoo- rende werken te Boskoop zyn in massa gegund aan den heer H. J. Nederhorst te Gouda, voor f16043. - De van regeeringswege inge stelde commissie tot regeling der quaestie in zake het baggeren van grint en het zalmvisschen op de Waal, Lek en andere wateren, vergaderde Woensdag 11. te Nijme gen in het hotel „Keizer Karei”; leden de heeren A. Pot en P. F. Baron Van Heerdt. Bij de door haar eerst met belanghebbenden bij het baggeren van grint, daarna met zalmvisschers gehouden besprekingen bleek, dat het moeilijk zal zyn tot eene voor beide partyen bevre digende oplossing der zaak te komen. Tegen het plan der commissie om voor te stellen het baggeren van grint gedu rende 2 maanden (December en Januari of Januari en Februari) te verbieden, wat naar haar oordeel zoude zijn in aller belang, werden door de belanghebbenden bij hetgrintbaggeien (7 hunner waren opge komen) bezwaren ingebracht, daarop neer komende dat zij in dergelijken maatregel niets zagen dan tijdverlies aan hunne zijde. De voor de commissie verschenen vis schers (slechts 2, welk cijfer niet van groote belangstelling getuigt!) waren met haar van gevoelen, dat het bekende verbod om op Maandagen te baggeren voor de visschery geen nut had. Een hunner deelde als zijne meening mede, dat het geschil niet zal eindigen, dan door opheffing der concessie voor het baggeren of opheffing der visschery, doch daar het daartoe wel niet zoude komen, werd door hem in overweging gegeven de vis schery schadeloos te stellen, indien voor het baggeren van grint geene nadere beper kende bepalingen mochten worden gesteld. Aan de verkiezing voor twee leden van het hoofdbestuur der maat schappij tot Nut van ’t Algemeen is deel genomen door 111 departementen, samen uitbrengende 350 stemmen. Gekozen wer den de heer Mr. E. Star Busmann te Amster dam met 308 en de heer H. J. Steghers JHzn. te Groningen met 312 stemmen. Op den heer Mr. M. W. F. Treub te Amsterdam werden 42, op den heer D. W. Stork te Hengelo 38 stemmen uitgebracht. De 110de algemeene ver- gadering der Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen zal gehouden worden op Woensdag 27 Mei a. s., in het Concert gebouw te Amsterdam, onder voorzitter schap van Mr. J. E. Veltnian. Onder de te behandelen voorstellen komt een voor van het departement NieuwLekkerland, luidende: BURGEMEESTER on WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend: 1 dat de Igaten der personenbevoegd tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, zjjn vastgesteld en aan geplakt en met de sohattings-staten durende 14 dagen, ter Secretarie ter zage zyn nedergelegd; bezwaren tegei lysten, door de noodige bewijsstukken staafd, moeten vóór 28 Maart a s. aan Gemeenteraad worden ingediend; 2'. dat is aangeplakt een opgave van de ten gevolge der herziening, overeenkomstig art. 35 der kieswet, geschrapte namen van kiezers. Schoonhoven, den 13. Maart 1896. De SecretarisDe Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr A. D. H. KOLEF. kapel, ter zake als VOïOT, tot f 0,50 boete of zake voren, tot 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag hecht. F. J. B., winkelier te Stolwjjk, ter zake als voren, tot 4 X f 0,50 boetè of 4 X 1 dag heoht. M. Z., bakker te Stolwjjk, ter zake ala voren, tot f0,50 boete of l dag hecht. J. v. D, winkelier te Siolwyk, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag heoht. A. M., winkelier te Stolwjjk, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. V., broodbakker en winkelier te Polsbroek, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag heoht. a -)pmau te Haastrecht, ter zake als f0,60 boete of 1 dag heoht. H., winkelier te Stolwjjkersluis, ter zako tot f0,50 boete of 1 dag heoht. winkelier te Schoonhoven, ter zake als tot f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. v. Bkoopman te Sohoonhovi zako als voren, tot 2 X f0,50 boete of 1 dag heoht. H. d. yissoher te Schoonhoven, ter zake als voren, tot t'0,50 boete of 1 dag heoht. P. P. v. d. A., schilder te Schoonhoven, tor zake als voren, tot 2 X f0,50 boete of 2 X 1 dag hicht. L. L., loodgieter te Schoonhoven, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag heoht. W. L, kastelein te Zavender, gem. Willigo- Langerak, ter zake als voren, tot 3 X f 0,50 boete of 3 X 1 dag heoht. C. J. H. wed. Cwinkelierster thans te Rot terdam, ter zake als voren, tot f 0,50 boete of 1 dag heoht. W. L. d. Jmandenmaker te Ammerstol, ter zake van openbare dronkenschap, tot f3 boete of 3 dagen heoht. G. J. v. B, kamerbehanger te Schoonhoven, H. H., timmerman te Haastrecht, W. H., arbei der te Benschop, P. 0. d. J., koopvrouw te Leiden, J. T. d. J., boerenknecht te Ammerstol, H. d. L werkman te Schoonhoven, J. W. 8., klompenmaker te Jaarsveld, K. 8-, metselaar zonder bekende woon of verbljjfpiaats, A. d. V., hoepelmaker te Ammerstol en A. v. d. W., vis- scher te Ammerstol, ter zake alg voren, ieder tot f 1 boete of 1 dag heoht. Allen in da kosten va» hU gedii verbeurdverklaring van de L genomen maten en gewichten. STATEN-GENERAAL. >g der Tweede Kamer van indeld het ontwerp tot in- i militairen Pensioenraad, voor ■'“osioentoekeDDiog by de zee- uont, de marine-reserve, bjj de en vau sRgks zee- en landmaont en loodspersoneel. Een amendement van gepeusion- te nemen, i stemmen.

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 1