Wen sland, k, aan den I Hectare, N1669. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht IS. ien, Eerste Blad. JJK DnEerste Kamer en ImlPersoDeel 1896. Zaterdag 11'April. ;hop. HURING IS. p, JRG OLWIJK. IOS, openbaar ver- C. A. de EN, Blokwagen dschap, IUISRAAD, et enz. larboven op schappen lo’s hooi, en w.it verder RIEND- ILAND, onder ERS, de Lek, bin- /IULLER op Woens- Apr il 1896, bij A. GEL- ensche Veer, et openbaar ort. MULLER BINNENLAND. SCHOONHOVEME COÏÏRAWT amachine, I .ria BODDE VAN NOOTEN. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. w:igen, Wan- Eggen, Ploeg dneerd. WIJK te 'DDE te openbaar en afslag iging, van ENBURG. 1UIMING amgaren, de Kerk sjarig zwart ïjarig zwart i dat men hem md. Een paar ver- reld- drie waa nder Noor- ,ren. Deze Courant bestaat uit Twee Bladen. 1ELDER te rijdag 24 lorg. 9 uur, >r P. DEN KLEIN. g. In 4 per- achreven. in aanmerking genomen, kan men uit de koopsom afleiden, dat de behoefte aan bouwgrond alhier niet groot is. Nieuw-Lekkerland, 7 April. 3 pQt. van de reserve der spaarbank alhier, t. w. f 1426,66, wordt ter beschikking gesteld van de besturon der betrokken departe menten om daarmee aan te moedigen, te steunen of in 't leven te roepen instel lingen, die gerekend kunnen worden ten nutte te komen aan den stand waaruit in hoofdzaak de inleggers van de spaarbank voortkomen. De tantièmes van deze 3 pCts. uitkeering waren: voor Alblasserdam f 243,44, voor Krimpen f 239,73, voor Nieuw-Lekkerland f 943,49. §Streefkerk, 8 April. De heer J. J. Van Zwieten de Blom legde heden voor het classicaal bestuur van Dordrecht met gunstig gevolg het examen als godsdienst onderwijzer af. Woerden, 7 April. By de heden ge houden verkiezing van een hoofdingeland en een plaatsvervanger in het 1ste district (hoofdplaats Woerden) van het Groot- Waterschap van Woerden zijn als zoodanig gekozen respectievelijk de h.h. J. 8. Vroege en A. Kemp, beiden te Rietveld. Woerden, 8 April. Kaas. De aan voer ter markt op heden bedroeg 18 partijen; prys van Goudsche le soort f 20,2e soort f 16 f 18. Edammer f 16 f 18 per 60 kilo. Handel flauw. n Nieuwpoort derdag den irgens 10 uur, )ubliek te ver- 1 1 896, A. DE Het is erg jammer van den arbeid die er aan besteed wordt, maar van al het geen in Nederland de pers verlaat is er zeker weinig dat nog minder wordt ge lezen dan het staatsstuk, dat van de Eerste Kamer uitgaat onder den naam van „Voor- loopig verslag der commissie van Rap- portents over het wetsontwerp no. zóóveel.” Met het verslag van het vei handelde in de andere Kamer heeft het dit gemeen, dat we de gewone onderscheidingen in „sommige, vele, andere en wederom andere” leden natuuilijk ook hier ont moeten, zonder te welen of hetgeen als de meening dier leden staat aangeteekend, van eenigen invloed kan zijn op het alge meen oordeeldoch daar zou aan die losse opmerkingen althans eenig recht van be staan kunnen worden toegekend, indien men ze kon beschouwen als de kiem be vattende van een amendement, of als wenken aan den Minister om het wets voorstel in den aangegeven zin te wijzigen of aan het geopperde bezwaar, zoo mogelyk, te gemoet te komen. Hier evenwel niets van dat alles; al hetgeen over een wet in het algemeen of een der onderdeelen in het midden wordt gebracht, heeft slechts een theoretische waarde, moge hoogstens dienen om een stem vóór of tegen te motiveeren, maar kan, doordien onze Senaat het recht van amendement mist, aan het ontwerp volstrekt niets veranderen. Waarom het dan zoo van stukje tot beetje medegedeeld Hiermee is niet bedoeld dat wij zouden wenschen dat ook aan de Eerste Kamer de bevoegdheid werd toogekend om in wetsvoorstellen, aan de overzijde van het Binnenhof aangenomen, wijzigingen te brengen. Want dan kwam men stellig nooit aan een eind. Er zou een eindeloos onderhandelen plaats hebben over bijzon derheden van heel ondergeschikten aard, men zou op nietigheden blijven pal staan. Dat ligt in de natuur der Nederlandsche natie: we zijn heel precies, verliezen de puntjes niet uit het oog, maar don meesten onzer ontbreektjde breedheid van opvatting, die grondbeginselen van bijkomstigheden weet te onderscheiden. Het doodblijven op de laatste heeft onzen legeerders en veitegenwoordigeis altijd belet, flinke schre den te zetten op de banen der wetgeving en als nu de gelegenheid tot geschillen nog grooter werd gemaakt, door aan twee colléges gelijken invloed te geven op de eindbeslissing in de onderscheiden zaken, o, dan geraakten we telkens in een steeg zonder uitgang. Elke Kamer maakt haar eigen Regle ment van Orde, bepaalt dus haar eigen werkwijze in zooverre, dat verplicht is (volgens art. 106 en 109 der Grondwet), aan de beraadslaging over eenig ingeko men voorstel door de volle Kamer, te doen voorafgaan een overweging „in de onder scheidene afdeelingen, waarin al de leden der Kamer zich verdeelen en welke op gezette tyden door loting vernieuwd wor den”. Als grondwettelyk voorschrift vinden we die bepaling zeer Chineeschzy be stendigt een vorm van onderzoek, die misschien voor een gemeenteraad geschikt is, doch voor een ruime behandeling van den wetgevenden arbeid minder doelmatig schijnt; zy belet de invoering van het stelsel der drie lezingen, met een com missie van een beperkt aantal leden, welke commissie in overleg treedt met de Regee- ring over veranderingen, ongeveer het stelsel van den Duitschen Rijksdag. Doch daaraan is nu niets te veranderenwel in het systeem der „voorloopige verslagen”, die met ter wille der onpartydigheid alle i meeningen behoeven te bevatten al is het die van één man van de honderd of van de vijftig, maar waai in men verwachten mag de stroomingen terug te vinden, die zich bij het ondezoek der wet hebben ge vormd, opdat men kunne nagaan of de al of niet gewijzigde aanneming in het plan der Kamer ligt. Van één man tegenover negen-en-negen- tig sprekende, willen we niet geacht zyn te beweren dat die ééne man per se on- gelyk heeft. De waarheid staat weleens aan den kant der kleinst mogelyke minderheid. Doch in de politiek heeft één stem onge veer niets te beteekenen en doet zy ver standig, zich niet te doen hooien, doch op andere plaats en in andere tijden en omstandigheden te spreken. *Ameide, 8 April. Ruim 6 hectaren weiland onder deze gemeente hebben heden bjj publieke verhuring opgebracht ruim f 400. Te rekenen naar hetgeen dit voor jaar elders besteed wordt, voorzeker een flinke prys. SA melde, 7 April. Even als helaas! in de meeste gemeenten van ons vaderland, worden de Christelijke feestdagen ook hier door verscheidenen zeer onchristelijk doorgebracht. Buitengewoon veel wordt door sommigen op zulke dagen aan Bacchus geofferd, zoodat ze in een toestand geraken ver beneden de dieren. Een on vermijdelijk gevolg van een en ander is ruzie te huis of in de kroeg. Zoo geschiedde 't Paasch Maandag avond alhier bij een vechtpartij in de herberg „’s Lands Wel varen dat een der vechtenden het met ’t verlies van nage noeg zyn eene oor en oog moest bekoopen, zóó dat hem heelkundige hulp moest worden verleend. Een tal van andere tragische tafereelen zouden kunnen worden opgenoemd, allen ten gevolge van drankmisbruik op zulke dagen, ’t Ware te wenschen dat zich hier eene commissie vormde tot het tegengaan van drankmisbruik, even als voor enkele jaren eene zoogenaamde Raad van zedelijkheid is ingesteld ter vermaning van echtparen wier gezin te spoedig na hun huwelijk verme< '.ert. Misschien zou de eerste met meer succes werkzaam zijn dan de laatste. Bodegraven, 7 April. Kaas. Aangevoerd 86 wagens, te zamen 2268 stuks, wegende 8625 kilo; 1ste soort Goudsche f 21, 2de soort f 15 A f 17,50. Edammer kaas, 1ste soort f 22, 2de soort f 11,50 f 19,50. Handel flauw. ‘Lekkerkerk, 4 April. De jongelieden As. Boers IJz. en L. A. Breedveld Lz., beiden vroeger leerlingen der gewone lagere school van den heer IJ. Boers, en gedu rende de laatste drie jaren geplaatst op de openbare school voor m. u. 1. o. in de kom dezer gemeente, hebben dezer dagen het vergelijkend examen afgelegd om op de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg te worden geplaatst. Beiden Prys der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels ƒ0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. Jen dier ge- n dezes jaars. art 1896. er voornoemd SR STOK. em zal op 17 April voorin. 9 uur, /an W. DEN één een dwaze bui, dan loopt alles in het honderd. Wetten men ook niet samenbindenhet is af een heele toer, er één door te sleepen die op eigen beenen staat; moet zij nog bovendien een kame raad trekken, dan is het heelemaal mis. Alle zaken op zichzelf beschouwen en be handelen, is ook in de staatkunde een goede regel. Is er voorts iemand, die nog gelooft aan de invoering van het peisoneel, indien het kiesrecht mocht vallen? Zóó mooi is die wet niet, dat de heeren zich zullen haasten om haar by eenig ongeval gauw in veiligheid te brengen. Als de Regeering over de kieswet struikelt, zal de volgende zelfs de moeite niet doen om de reeds aangenomen wet terug te nemen; zy zil eenvoudig de invoeringswet achterwege laten. Aanleiding daartoe is in de wet zelve genoeg te vinden. Al zeggen de leden der Eerste Kamer, dat zy technisch goed in elkander zit, een lof die ook door tegen standers van deze regeling kan gedeeld worden, als men slechts let op cijfers en op verhoudingen, toch zyn er bezwaren, die volstrekt niet gezocht behoeven te heeten als men ze eenmaal zou aan voeren om heel deze wettelyke hervorming te niet te doen. Want waartoe is zy ter hand genomen? Zeker niet omdat heel Nederland verlangend uitzag naar de ver wezenlijking van de denkbeelden, door den heer Sprenger van Eyk als journalist uit gesproken. Herhaaldelljk is gezegd, ook van de Regeeringstafel, dat zy in de eerste plaats werd aangevangen om een onrecht te her stellen. De bedryfsbelasting, die het patent verving, mocht wel een verbetering heeten, daar zy alle inkomsten uit beroep en be drijf treft en niet eenzijdig een gedeelte slechts, maar zy heeft dit nadeel teweeg gebracht dat personesy tor de middelklasse behoorende, die vaste Inkomsten hebben, niet in het patent betaalden, op welken vrij dom ook hun salarissen zijn berekend, terwyl de lieden, die handel of industrie dryveu, de belasting als productiekosten kunnen afwentelen op hun prijzen, dat deze personen, wier inkomsten nauwkeu- I rig bekend zyn en dus niet by benadering behoeven te worden bepaald, door de in voering van de bedrijfsbelasting in slechter conditie zyn ger&akt en onevenredig zwaar worden gedrukt. De heer Pierson ge voelde dat, en hy had beloofd voor dat verlies een vergoeding aan te bieJen in den vorm van verlichting van het perso neel. De heer Pierson kon, wegens zyn aftreden, zijn toezegging niet gestand doen, zyn opvolger nam haar op zyn manier over, - en het resultaat van de poging om haar te vervullen zal zyn, dat door genoemde klasse van burgers nog meer dan vroeger betaald moet worden. Het verlies, dat de schatkist lijden zal door de invoering van het nieuwe personeel, wordt veroorzaakt door de mindere belas ting van enkele groepen, hoofdzakelyk de tappers. Dat is alles. En voor zulk een „hervorming” behoeft men zich niet warm te makeneenzijdige ontheffing van één klasse van burgers is nooit in ’s lands belang. In het Voort Verslag is nog de opmer king gemaakt, dat „het vereischte eener invoeringswet tot het in werking treden dezer wet in elk geval deze lichtzijde heeft, dat daardoor de gereede aanleiding gebo ren wordt om enkele wijzigingen in de wet zelve aan te brengen.” Dat is óók een methode van opknapping: of zij de meest aanbevelingswaardige is, zouden wy betwijfelen. En aangezien by deze opmerking gewezen wordt naaraan- teekeningen door de leden der Eerste Kamer zelve gemaakt, krygen we hier toch in gewijzigden vorm, het denkbeeld van een soort van amendements recht, dat, wordt het algemeen toegepast, aan de in lichting en ook aan den vorm der wets ontwerpen kan ten goede komen. Om het in werking te brengen is slechts noodig, van alle belangrijke wetten den termijn van invoering voor te behouden, opdat de mogelijkheid blyve bestaan van de in diening eener „novelle”. Laten we maar afwachten wat verder gebeuren zal. In elk geval, en dit zeg gen we afgescheiden van alle belasting en kiesrecht politiek, zal het zeer noodig zijn in den eersten tyd, de Regeering krach tig en eensgezind te steunen; er is een onweersbui losgebarsten over de Oost, en kloek optreden is nu het wachtwoord. Maar daarover later. - Bij Kon. besluit zyn benoemd De opper kamerheer, baron Van Hardenbroek van Bergambacht, en de cbef van het militaire huis van Hare Majesteit de Koningingraaf H. du Mon ceau, maken bekend, dat Hare Majesteit de Koningin-Regentes op Woensdag 22 April aanstaande, in het paleis te Amster dam, gelegenheid zal geven by Hoogst- dezelve hunne opwachting te maken, des voormiddags te 10 uren aan militaire en civiele autoriteiten, des namiddags te IJ uur aan commissiën en op Donderdag 23 daar aanvolgende te 10 uren particuliere audiëntie zal verleenen. Degenen die verlangen daartoe te worden toegelaten, worden uitgenoodigd zich in te schryven op eene der lysten, welke aan gezegd paleis gereed zullen liggen, van heden af tot en met Zaterdag 18 April, des avonds te 8 uur, op welken tijd die lysten zullen worden gesloten. De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zyn bijeengeroepen tegen Maandag 13 April, des avonds te 8| uur. De heer Mr. E. Van Popta heeft tegen 15 April a.s. eervol ontslag als kantonrechter te Ridderkerk gevraagd. De Minister van oorlog brengt ter kennis van belanghebbenden: 1®. dat de kolonel J. T. T. C. Van Dam van Isselt, in verband met diens benoe ming tot commandant van het 8ste regi ment infanterie, eervol is ontheven van zijne functiën van hoofd-offleier voor het Reservekader 2°. dat in plaats van genoemden hoofd officier met bedoelde function wordt belast de majoor A. J. Gevers Leuven, van het 4de regiment infanterie, met bepaling, dat diens standplaats zal zyn Leiden. In de Maandag gehouden jaarvergadering van de zeilvereeniging „Lekkerkerk” werd de heer M. Boogaerdt, te Krimpen a/d Lek, altj bestuurslid, en de heer C. P. Smit, te Nieuw-Lekkerland, als commissaris gekozen, terwyl de aan de beurt van aftreding zynde commissa rissen, W. A Boogaerdt te Krimpen a/d Lek en P. Leis te Alblasserdam, werden her kozen. Besloten werd op Hemelvaartsdag, 14 Mei, op de Lek een zeilwedstrijd te houden. Op de aandeelen der Maat schappij exploitatie van de onder neming „Krasnapolsky” te Amsterdam, zal over 1895 een dividend worden voor- gesteld van lOpCt., waarvan reeds 4pCt. is uitgekeerd. mannen, betwisten loghond en i raad op wilt, en gebood den -en en den hond in als rietvinken wetsontwerp by het afdeelings-onderzoek maakte op de leden, die daaraan deelnamen. Eenige leden hadderi tegen het ontwerp overwegend bezwaar. De meerderheid zou zich met het voorstel, zooals het daar ligt, vereenigen, hoewel ook bij haar tegen ver schillende bepalingen bedenking bestond.” Zietdaar, nu weten we er eigenlijk alles van. De verklaring is zoo duidelijk als maar kande heeren Senatoren beloven dat de wet zal worden goedgekeurd, on danks hetgeen er tegen is in te brengen. En daarna volgen nog, in plaats van de namen der commissieleden tot slot, 19, ja waarlijk, negentien kolommen van de handelingen, eer het verslag uit is. Wat de heeren hun taak ook ernstig hebben opgevat! Ofschoon de practische waarde van al die beschouwingen reeds door de aangehaalde volzinnen tot het kleinste minimum werd teruggebracht, worden zij niettemin uitvoerig medege deeld; als bijdragen tot de theorie der belastingwetgeving kunnen zy wellicht later nog dienst doen, wanneer de groote doofpot zich ook heeft geopend voor dit met zooveel moeite tot stand gekomen, onder voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde wetsontw Halt, die ondeugende gedachte zal stel lig niet in het hoofd van een onzer deftige Senatoren zyn opgekomen. Toch vinden we, in den breeden stroom der meeningen, waarvan de 19 kolommen ons mededeeling doen, plaatsen, waar vier kant gezegd wordt waar het op staat. De wonderlijke staatkunde der Tweede Kamer, die de invoering der wet op het Personeel verdaagde tot een nader te be palen tijdstip, werd ook hier heel verschil lend beoordeeld, en eigenlijk zyn er ook geen touwen aan vast te maken, omdat ieder lid dezer Kamer, die aan het des betreffend amendement zyn stem gaf, er iets anders mee voorhad dan een ander. Het was geen eerlijk votum van het eene beginsel tegenover het andere. En nu zit men opgescheept, eenerzyds met het ver band tusschen de belasting en het kiesrecht, anderzijds met dat tusschen de belasting en de regeling van het gemeentelijk finan ciewezen, en de Regeering zal haar beleid nog in heel wat vreemde bochten moeten wringen alvorens zich uit die twee „ver banden” te hebben losgewerkt. De heeren van de Tweede Kamer hadden beter ge daan, zich te plaatsen op het flinke, echt- Hollandsche standpunt, dat wy vinden uit gedrukt in deze regels: „Nog een andere groep leden wenschte het wetsontwerp, thans in behandeling, te beschouwen ge heel afgescheiden van de regeling van het kiesrecht en vooral van die van de ge meente financiën. Is dit wetsontwerp op het peisoneel op zichzelf goed, of althans beter dan het bestaande, zoo behoort het volgens hen te worden ingevoerd. Daarna verdient overweging, of en hoe het kies recht in verband met het nieuwe personeel moet worden vastgesteld. Is deze Ry'ks- belasting op zichzelve goed geregeld, dan kan en moet het gemeentelijk financie wezen zich daarnaar richten.” Ziet u, dat is de taal van het gezond verstand. Jammer maar, dat zij niet de eenige is, naar welke de „politiek” pleegt te luisteren. Hoe nu verder die „verbanden” zich zullen ontwikkelen, hopen we binnen kor- ten tyd te mogen weten. Immers, alge- j meen is de wensch uitgedrukt „om van de Regeering te vernemen, welk werkplan zij nu voornemens is te volgen. Onder scheidene leden vroegen, of dit aldus mag worden aangenomena. regeling van het kiesrecht; b. van de gemeente financiën c. invoering van het personeel? Ja, daar zyn wy zeker ook nieuws- I gierig naar. Zooals bekend is, was dit de meest op den voorgrond geschoven reden voor het uitstellen van de invoering: als eens de nieuwe kieswet niet werd aangenomen, en men dus nog een jaar of wat moest voortleven met de oude, die door de Ad ditioneele Artikelen der Grondwet verband houdt met het bestaande personeel, dan zou aan het kiesrecht laatstgenoemde grond slag zyn vervallen. Dan kregen we een kiesrecht met de beenen in de lucht, steu nende op niemendal. De Minister had wel is waar dat geval voorzien, en beloofd dat, zoo het zich mocht voordoen, de plaats van het niet goedgekeurde kieswetvoorstel zou worden ingenomen door een noodwet, die de voorschriften der additioneele arti kelen in overeenstemming zou brengen met de bepalingen van het nieuwe per soneel. Maar met noodwetten zijn we in ons land zelden gelukkig, en men moet er ook heel voorzichtig mee wezen. De VARIA, Een mynheer te Roermond kwam verleden week aan de politie vertellen, zyn valies met f600 ontstolen hi agenten gingen op ondersoek uit en als de i moedelyke dader brachten ze een dorpsvi wachter meel Iemand in den Haag, die i - achter de tralies had doorgebraoht en pas i o cslageo, verzocht den officier van justitie te spreken. Nauwelijks by dezen toegelaten, greep hy Z.E.A. in de borst, een „aanvalligheid die hem terstond wéér gratis logies by don cipier bezorgde. 1% Valter reen brandde verleden week een arbeiderswoning at, een heele ramp, voor de vrou-v en de kinderen ten minste. Da man ging op de assurantie-penningen uit en werd nu zóó door de weelde verblind, dat hy den weg naar zyn arme huisgenooten niet meer kon vinden. Een vryer in 't Friesohe Suameer had heel veel lust om te trouwen, maar zat niet te best in zyn duiten en vergetende, dat er een wet bestaat op het „myn en dyn”, nam by by iemand een schaap weg, met de opbrengst waarvan hy eens heel „netjes” in zyn huis houden dacht te komen. Dat was nu echter heelemaal het huwelyksbojtje misgestapt: in plaats van met zyn bruid naar 't gemeentehuis te wandelen, werd hy door de politie gehaald, die hem een plaatsje bezorgde achter de tralies. Veld-artilleristen in Den Haag, vertellen de Haagsobe kranten, hebben tegenwoordig een aardig spelle^e, hetzelfde, waarvoor een kleine jongen weleens een warm broekje krygt. Ze zyn nl. dol op deurtje schellen, Vrydag-naoht werden er een paar betrapt door een politieagent, die terstond naar de wacht liep om de twee helden aan te bevelen voor een niet-eorvolle vermelding Op een boerderjj te Mjjdrecht werd verleden de kelder schoongemaakt en 't vleesch en spek gebracht in 't zomerhuis. *s Nachts kwamen dieven, exemplaren van buitengewone bescheidenheid: de vleeschwaren lieten ze onaangeroerd en alleen een stukje droog wittebrood namen ze meel Als door de rechtbank te Venetië een beschuldigde ter dood veroordeeld wordt, treedt een man in een lang, zwart gewaad de rechtszaal binnen, groet eerbiedig en zegt: „Denkt aan den bakkerI” Toen eens, 800 jaren geleden, bleek, dat men een bakker onschuldig gehangen had, werd dit gebruik ingesteld en het bleef standhouden tot op den huidigen dag. Een uitspraak, die aan Salomo herinnert, deed onlangs een rechter in *t Fransohe Ale^on. Twee mannen, een scharenslijper en een voddenraper, mók aar het bezit van een fraaien dc de rechter, die er anders geen liet het beest in quaestie halen mannen in de handen te klappei te 'duiten. De beide kerels floten en zetten een allervriendelijkst gezicht tegen den hond, doch deze keek ze allebei eens nydig aan, liet de tanden zien, keerde ze toen den staart toe on zette het door de opengebleven deur op een loopen I De rechter meende hieruit te mogen besluiten, dat ze allebei al even weinig aanspraak mochten maken op den hond. By een weduwe te Hulst was in den laatsten tyd een jonge man gelogeerd, die, naar de wereld zei, zoowel de honneurs van papa waarnam, als optrad als de vryer der oudste dochter. De vorige week echter kreeg het heerschap het te kwaad met het vrouwvolk, waarom hjj den Augiasstal uitveegde, d w. z. de dames etc. de deur uitzette. Natuurlyk ver oorzaakte dit een volksoploop. Met een paar emmers water en een bus petroleum evenwel werd nu de straat schoongeveegd, doch even later drongen de vrouwen het huis weêr binnen en werd bjj er uitgehaald door een stuk of drie jongens, die niet byzonder gesticht schenen over het hun toegediend bad. Het slot van de historie was, dat twee vechtersbazen half dood werden geslagen en de beide anderen door de mare- chaussées in arrest genomen en naar Middelburg werden gebracht. „Een spook I” riep men Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. en de hemel weet, hoe lang we daar nog mee moeten huishouden! Voor het overige kunnen toekomstige Regeeringen uit het gebeurde en de nog te gebeuren dingen leering trekken. Het is altijd gevaarlyk, twee onhandelbare paarden aan elkander vast te koppelen tot het verrichten van eenig werkkrygt er terie de generaal majoor H. P. J. Hennus, inspecteur van het wapen, en by het wapen der artillerie de generaal-majoor J. W. Bergansius, mede inspecteur van het wapen. Bij Kon. besluit is aan M. F. Boonzajer, op zijn verzoek, met 1 Mei eervol ontslag verleend als notaris te Gorincbem. zyn benoemd. Naar de lyst, die voorkomt in de Middelburgsche Courant, is de eerst genoemde, A. Boers, no. 1 van het twintig tal, terwijl ook aan Breedveld een goed nummer is toegekend. Moordrecht, 7 April. De grond, waarop het afgebrande café „De Unie”, eigenaar Willem Van Berkel, stond, is verkocht voor f <00. De ligging van het perceel over het Personeel, bij den aan vang der algemeene beschouwingen, drie korte vol zinnen, dfe best als bestendig formulier voor alle soortgelijke stukken der Eerste Kamer zouden kunnen dienen. Maar dan moest er niets mter aan worden toege voegd. Wilt u ze lezen? Verschillend was de indruk, dien dit

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 1