THRB. Bn&Zonen, pjmer: 1896. Woensdag 24 Juni. N°. 1690. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht FDSMA, DAM. 1 Officiëele Kennisgevingen. NTZIG, 1, Rotterdam, londerdag van CASSUTO, iarkt 172, NC. BROERE. ’IETERSE, oek Komynsteeg, DU DA. SANDERS, (DEL, Meen!!! Fieuwe London de grijze haren binnen en-n dagen verdwijnen, maakt mar glanzend en zacht, be- let uitvallen en neemt de Ijea raa het hoofd weg. BUITENLAND. Overzicht. ^KIEZERSLIJST BANK. BINNENLAND. deling. f260,-. M. v. Triet, 195, Ijzerwerk. I SCHOOfflOVfflSCH! COURANT. Gemeente Schoonhoven. alles ing he rders in de meeste tot den eerstvolgen- ir Amsterdamsche boven de Amster- ing, zonder bere- ictuur voor grijze on. RTS 1, Hoogstraat 111. 11 uur te Schoon* ^LOGEMENT te 3TTANDEN, GE- pakjes, voorzien leerd handelsmerk, hoven by ENDE. Spklt. G. van der Rest. Pannekoek. VAN DER StEEGT. ed. Knoers. Homburg. wordt de aandacht THEE, f 1,80 uni 1896. geteekende brengt 3r kennis, dat hij en Vader, den Heer ■vorgenomen en op (ortzetten, ook wat rbonden Hoöitoflfil. De Waag”, 10SK00P, eposito i 2 overeen te komen iverkiezende tegen i P Effecten voor: - A 4 ’sjaars; •t den prolongatie- terdamsche beurs- )op 1 Nederhemert; oht in BOEKWEIT en Per mud f4,80. melige voorwaarden o van wissels op md. Tarieven op rijgbaar; APOTHEEK. n de Heer HEUVEL, aldaar. m. v. rnei, Timmerwerk. 0 Groeneschey, id., voor P. Mac Daniel, id., voor179,—. J. Mac Daniel, id, voor 267,95. B. J. Neerscholten ld., voor - 251,65. G. Vente, id., voor -210,49. Schilderwerk. J. Hoogeveen, id.,voor 201- Het werk werd aan de laagste in schrijvers gegund, zoodat aannemers zijn geworden voor het metselwerk M. v. Triet, voor het timmerwerk P. Mac F No. 197, DA. en buiten landsche .afde en geploegde RAALSCHROTEN, an Amerik. GRE- en der Spaarbank. i6. !FJ I* Fijs^aai? },85 per flacon. t. E. M. DRIESEN Nu de Transvaalsche Regeering hare taak van recht spreken en genade verlee- nen heeft volbracht, eischt het nu ook van Engeland, dat het zyne plichten ten uitvoer brengt, ten opzichte van het ge dane onrecht. De Transvaalsche Staats secretaris heeft dan ook door middel van den gouverneur der Kaap kolonie aan den Britschen Minister Chamberlain doen ken baar maken, ten eerste: „Dat men sterk aandringt op de gerechtelyke vervolging van de heeren Cecil Rhodes, Beit en Harris en ten tweede, dat de Britsche Regeering zelve de geheele burgerlyke en militaire administratie overneme, tot nu toe door de Chartered Company op haar gebied gevoerd. Dit telegram eindigt met eene betuiging van leedwezen over het lang talmen met het onderzoek naar de mate van mede plichtigheid der Chartered Company aan Jameson’s inval. De heeren Salisbury en Chamberlain hebben deze tyding zeer lakoniek opgevat, gelijk aan die lieden, welke niet voornemens zijn, orde op hunne zaken te stellen en van deneenen dag op den anderen leven, steeds uitstel lende dat, wat hun grootste plicht is. Wat het zwaarst is, moet toch immers het zwaarst wegen! Gelukkig, dat er in Engeland nog ernstige mannen ge vonden worden, die met den heer Leyds al het mogelyke in het werk willen stellen, om een einde te maken aan dezen toestand. Mannen als Lord Ripon, Lord Kimberley en Lord Rosebery en nog vele andere loyale Engelschen, die met ver eende krachten al het mogelyke zullen in het werk stellen, om het verzuim te herstellen. Aan een gastmaal te Johannesburg, daar ter eere van den beurs-koning Barnato gegeven, is het schier idyllisch toegegaan. Van de laatstelijk vrijgelaten hervormers zaten daar ook de hh. Farrar en Hammond j aan, en laatstgenoemde zeide in een toast, dat de Transvaalsche Boeren zich de beste vrienden van de gevangen samenzweerders betoond hadden. Farrar erkende, dat, waar hy en andere leden van het hervormings comité schuld bekend hadden, dit geschied was uit werkelijk schuldbesef. Hy voegde er by, dat de Boeren en de Uitlanders elkaar nu hadden leeren kennen, en nu ook elkaar naar waarde zouden schatten. Barnato zelf verklaarde President Krüger voor een man, by wien het hart op de rechte plaats zit en die het niets aange namer zou vinden, dan dat de beklaagden in het Jameson-proces genadiglijk mochten behandeld worden. Plotseling een bericht uit Buluwayo, dat de toestand aldaar weer zéér ernstig is geworden. Bereden infanterie is haas tig over Beira naar Mashowaland gezon den, waar de opstand zich zeer uitbreidt. Ouk de Rijkstroepen uit Mafeking, die zoo lang in den omtrek hebben vertoefd, tot groot wantrouwen der Transvalere, hebben nu bevel ontvangen om op te rukken. Nu, dan kunnen ze meteen Rhodes arresteeren. De Britsche opperbevelhebber, Generaal Carrington, heeft eene proclamatie uitge vaardigd, waarin geschreven staat, dat hij verlangt, dat alle onder zyne bevelen staande officieren en manschappen tegen over de gewonde opstandelingen barmhar tigheid in acht nemen. Vrouwen en kinde ren moeten onverlet blijven en waar het mogelyk is, moet de tegenstander ge vangen genomen worden. De officieren zyn aansprakelijk vpor de stipte op^lging dezer bevelen. Nu, dit bevel is wel hoog noodzakelyk, want naar gemeld wordt, vermoorden de inboorlingen de alleen wonende kolonisten gezinnen, zonder vrou wen en kinderen te sparen. Alles vlucht naar het versterkte kamp te Salisbury. Een groote scheepsramp valt weer te vermelden, en ongelukkig al weder van een schip met een groot aantal passagiers. De stoomboot „Drummond Castle” (tot de „Castle Line” behoorend, waarvan Sir Donald, Currie President is) is op reis van Kaapstad naar Plymouth op de hoogte van het eiland Ouessant gezonken en geheel verdwenen. Men gelooft niet, dat het schip schilderwerk J. Hoogeveen en ijzerwerk G. Vente. Schellnlnea, 19 Juni. Heden is te Utrecht tot arts bevorderd de heer C. De Haan alhier. ‘Schellolnen, 22 Juni. Tot heemraad van den polder Schelluinen is met alge meene stemmen herkozen de heer L. De Kujjper. De collecte ten behoeve van het fonds van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier, f IJOupgabracht. t in aanvaring kwam, maar wel, dat het op een rif is gestooten. De geheele ramp geschiedde binnen de drie minuten. Het is omstreeks middernacht geweest. Alle passagiers op drie na hebben het leven verloren by deze ramp. Onder de ver ongelukte passagiers van het stoomschip i „Drummond-Castle” was ook een Engelsch kolonist, uit Natal, de heer Peachey, die in 1850 naar Zuid Afrika vertrok en nu met zyn gezin 16 personen na een afwezigheid van 46 jarem wedff eejas^aar j zijn vaderiand kwam, oat hy niet heeft mogen bereiken. Er waren ook verscheidene van de eerst-ontslagen leden der Johan- nesburgsche „Hervormingspartij” onder. Toen het Kaapsch Parlement bericht ont ving van het verschrikkelijk ongeluk, hief het ten teeken van rouw zijne zitting op. Zooals gemeld werd, houden op ’t oogenblik twee Afgevaardigden in Duitach- land verblyf. De een, een Chinees, de bekende Li-Hung-Chang, wordt te Berlyn met buitengewoon veel eer ontvangen. Daarvoor betoonde hy zijne erkentelijk heid, door op het graf van ’s Keizers grootvader te Charlottenburg twee fraaie kransen neer te leggen met het opschrift „Li-Hung Chang aan den grooten Keizer Wilhelm!” Men kan begrijpen, dat deze daad zéér in den geest viel van Keizer Wilhelm. De Japansche gezant, Yamagata, wordt veel minder gefêteerd. Misschien krygt Japan een beurt, als China wat verderop is getrokken-. Op den „Kyffhauser-berg” is den 18den van deze maand een gedenk teeken onthuld voor Keizer Wilhelm I. Dat gedenkteeken op den „Kyffhauser- berg” is een groot gebouw, 81 meter hoog, een toren in obeliskvorm, omgeven door verscheidene terrassen. Aan den voet van den toren ziet men in een nis het beeld (in zittende houding) van Keizer Frederik I, Barbarossa, die volgens de volkssage, in den „Kyffhauser-berg” sliep, om eenmaal weer te ontwaken en Duitschland's een heid te herstellen. Daarboven, op een hoog voetstuk, staat het ruiterstandbeeld van den hersteller van Duitschland’s een heid, Keizer Wilhelm I, met een oud- Germaansch krijgsman en den genius der Historie, die den Keizer een lauwerkrans aanbiedt. De toren, welks binnenste een Gedenk Halle vormt, is bekroond met een groote keizerskroon. Anders dan te Moskou (Rusland), waar omstreeks den tijd van den Keizer intocht door de lagere klassen der bevolking niets dan hartelijkheid werd aan den dag gelegd, gevoegd by de oud-Russische volg zaamheid, anders dan te Moskou, ziet men nu te St. Petersburg het tijdstip te gemoet van den plechtigen intocht van den Czar en de Czarina. Er heeft n.l. juist in dezen tijd een werkstaking plaats. De werklieden eischen meer loon. Langzamerhand heeft zich de strike beweging uitgebreid. In 't eerst werd er weinig waarde aan gehecht, doch toen bleek, dat het „meenens” was, heeft de Russische overheid goede maatregelen genomen en in alle fabriekswyken kleine garnizoenen gelegd van troepen, gendar mes, politieagenten, ja zelfs van brand weermannen. Men wil natuurlyk al het mogelyke in het werk stellen, om den Czar er niets van te laten merken, maar toch de ware geest zal hier wel ontbreken. In verband met die werkstaking moet zich eergisteren de volgende vermakelyke scène hebben voorgedaan bij de Narwa- poort. Toen een troep werklieden, die zich daar verzameld hadden, niet snel genoeg uiteenging, begon op bevel der politie de brandweer waterstralen te richten op den troep. Maar het gewone en verwachte gevolg: het uiteenstuiven der menigte, bleef uit. Lachend liet men zich natspuiten; by de heerschende warmte, die ook te Petersburg ^buitengewoon was, vond men zulk een verfrissching blijkbaar lang niet onaangenaam, en een poosje later gingen de stakers uit eigen beweging naar huis. De plechtige intocht te St. Petersburg is bepaald op 29 Juni of liever uitgesteld tot dien datum, in verband met het bovenvermelde. De Republikeinsche Conventie, die te St. Louis in den Amerikaanschen staat Missouri zitting hield, is voor on bepaalden tyd uiteeogegaan, na alvorens besluiten te hebben genomen tegen de vrfie-aan munting van zilver. Dopen en verkoopen jen provisie van: ven de 30 °/t der 30 °/t (ook voor Leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De BURGEMEESTER der gemeente Schoonhoven noodigt hen in deze ge meente uit, die niet op de laatst vastge stelde kiezerslijst voorkomen maar aan spraak kunnen maken ter voldoening aan art. 6 van het Kon. besluit van 4 Mei 1896 (Stbl. No. 76) om op de lijst te worden geplaatst, daarvan voor 1 Juli a. s. aan gifte te doen, volgens het daarvoor vast gestelde ter Secretarie kosteloos verkrijg baar model. Schoonhoven, den 28. Jani 1896. De Burgemeester voornoemd, Mr. A. D. H. KOLFF. bet Reglement der Haastrecht 3 verzocht, hunne br 20 Juni 1896 er S. DE JONG Jz., ten einde de rente >ekjaar 1895-1896 toestand der kas besloot men, geen afge vaardigde naar de algemeene vergadering te Leeuwarden te zenden. Daarna hield de heer S. Velsing zijne lezing over de verschillende stroomingen in de gedachten der menschheid gedurende de laatste 100 jaar, om te eindigen met eene beschouwing over het streven der vrouwen tot gelijk stelling met den man, en eene warme waardeering van het leven en streven vin Ada Negri, de beroemde Italiaansche onderwijzeriitfi en dichtere^. Vervolgens trad de heer G G. Van Wagensveld op met eene beschouwing over de wissels, hun ontstaan, hunne waarde, nominaal en reëel, waaraan hij eenige berekeningen met wissels vastknoopte. Nog verdient medegedeeld te worden, dat 2 nieuwe leden zich bij de Afdeeling aansloten, zoodat deze in weerwil van het vertrek van sommigen, nog 24 leden telt. Met een woord van dankzegging aan de beide sprekers, sloot de voorzitter de ver gadering. ‘Haastrecht, 23 Juni. De publieke gras verpachting van Vrijdagavond bedroeg voor den polder Beneden-Haastrecht f 187, voor dien van Bilwyk f 33 en voor dien van Agterpoort f 8. Hoenkoop, 18 Juni. De collecte ten bate van hot fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft in deze gemeente opgebracht f2,07. ‘Hoornaar, 22 Juni. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst heeft hier 11. Donderdag f4,34| opgebracht. ‘Krimpen ad IJsel, 22 Juni. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f 21,06 opgebracht. §Langerak, 20 Juni. Ten behoeve van het fonds voor den gewapenden dienst in de Nederlanden werd alhier gecollecteerd eene som van f 3,58. Leerbroek, 22 Juni. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door den heer B. J. Bolwerk, cand. te Utrecht. Leerdam, 19 Juni. Gisteren werden in het hötel Boerboom, door notaris Kolff te Zaltbommel, de uiterwaarden „den Oei", gelegen in de gemeente Kedichem, ver kocht voor de som van f 26000. Voor pl.m. 20 jaren werden diezelfde uiter waarden geveild voor f 42000. ‘Leksmond, 20 Juni. Na installatie van het nieuwbenoemde lid van den raad A. De Hoop, is tot wethouder benoemd de heer Christiaan De Jong. Llnschoien, 19 Juni. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft in deze gemeente opgebracht f 8,50, en in Snelre- waard f 3,20. Molenaarsgraaf, 20 Juni. Beroepen by de Geref. Gemeente alhier Ds. W. Ver- hoeff Nz. te Ridderkerk. Montfoort, 19 Juni. Bij de rykspaar- denkeuring, gehouden in „de Zwaan”, werden voorgebracht 7 paarden uit Mont foort, 3 uit Hoenkoop, 25 uit Willeskop. De Montfoortsche paarden werden allen voor den krijgsdienst ongeschikt bevonden uit Hoenkoop 2 en uit Willeskop 18. 'Nlenwerkerk a/d IJsel, 22 Juni. Volgens het kohier bedraagt de hoofdelijke omslag van de Ned. Herv. Gem. f 473, verdeeld over 16 klassen. De hoogst aan geslagene betaalt f 55 en de laagste f 1. Het aantal belastingschuldigen bedraagt 125. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opge bracht f 10,77. §Nieuw-Lekkerland, 20 Juni. De col lecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 20,30. Nieuw poort, 20 Juni. De in deze ge meente gehouden collecte ten behoeve van het fonds voor den gewapenden dienst heeft opgebracht de som van f 4,20. Oude water, 20 Juni. De harddraverij- vereeniging „Voorwaarts” alhier heeft besloten dit jaar weder een wielerwedstrijd te houden, en wel voor amateurs, voorzien van rybewyzen van den A. N. W. B. Pryzen 1 gouden, 1* verguld zilveren, 1 zilveren en 3 bronzen medailles. De wed strijd zal plaats hebben Dinsdag den llden Augustus, des voormiddags, terwijl des namiddags eene harddraver^ zal gehouden worden van paarden, die nooit hooger prijs wonnen dan f 200. ‘Reeuw^k, 22 Juni De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht de somma van f 18,75. ’Reeuw(jk, 22 Juni. Aanbesteding van het gemeentewerk. Inschrijvers: Metselwerk. W. v. d. Lecq, Reeu- wijk, voor' C. v. Wingerden, ld., voor- 275. G Bontebal,id.,voor 255, Xl ooj en van Binnenlandsche Zaken de noodaakelgkbeid en de billijkheid tan den maatregel verdedigde. Als bestrijders traden nog op de heeren Heems kerk en AS. Mackay, voornamelijk op grond dat de uitbreiding van Leiden grooter was voorge steld dan het plan dat aan het oordeel der dubbele Raden uit de betrokken gemeenten was onderwor pen. Het voorstel werd verdedigd door de heeren Drucker en Rutgers van Rtnenburg, daarna aan genomen met 65 tegen 23 stemmen. Nog enkele kleine wetsontwerpen en oonclusiën of rapporten betreffende verzoekschriften, alles goedgekeurd, en daarna*' de eindstemming orer de-Kieswet. Eerst iSrdbïi eenige redactie wijzigingen, waarmede de Regeering zich ver- eenigd had, achtereenvolgens goedgekeurd. De uitslag is medegedeeld. De Kamer ging op recès. - Bij Kon. besluit is benoemd tot hoogheemraad van het Groot Water schap van Woerden, provinciën Zuid-Hol- land en Utrecht, G. Van der Lee. De majoor W. P. Veeren, van het 3de reg. vest. art. te Gorinchem, is overgeplaatst bij het 2de reg. veld-art. te 's-Gravenhage. Aan het gebouw van het prov. bestuur te ’s Hage werd gisteren o. a. aan- besteed: het bestorten van de dammen beoosten de Goereesche haven en vóór het Flauwe Werk en van den Oudelandschen zeedijk op Goedereede, behoorende tot de zee werken in de prov. Zuid Holland. Eenige inschrijver was J. Itoskam Czn. te Sliedrecht, voor f 4642. Naar men verneemt zullen de postboden nog in dezen zomer van zomerkleeding worden voorzien, bestaande uit linnen kiel, pantalon en pet. Voor zeker een goede maatregel. Hare Majesteit de Koningin- Regentes heeft als blijk van belangstelling in de vereeniging voor gezondheidskoloniën voor zwakke en ziekelijke schoolkinderen te 's Gravenhage een gitt van f 250 doen toekomen aan het bestuur dier vereeniging, te weten f 150 namens H. M. de Koningin en f 100 vanwege H. M. de Koningin- Regentes. Te Haarlem is op ruim 80- jarigen leeftijd overleden de heer W. F. Barbiers, emeritus predikant by de Evang. Lutherschen, laatstelijk (van 1847 tot 1883) te Gouda. Beroepen te’Waarder Ds. E. B. Gunning te Oosthem c. a. Gouda, 22 Juni. Tot bestuursleden van het Ned. onderwyzers-Genootschap „Afdeeling Gouda" zyn gekozen de heeren B. P. Van Cittert en Ed. Van Dantzig, beiden te Gouda. ‘Gorinchem, 22 Juni. Op de 11. Don derdag alhier gehouden paardenmarkt warën slechts 141 paarden aangevoerd, die bij vluggen handel goed opruimden. Ook met het oog op de van 18 tot 25 dezer te houden Beusichemsche hengsten en paardenmarkten waren vele buiten- landsche paardenkoopers aanwezig, die voor goede soorten goede prijzen besteedden. ‘Aiblasserwaard en Vtyfheerenlanden, 22 Juni. De handel in kaas is de laatste dagen iets williger, met eenige verbetering in prysook naar boter ia eenige meer dere vraag en de prys 5 cents per kilo hooger. Men besteedt thans in dezo stre ken voor: kaas f 18 f 21 per 50 kilo naar wicht en kwaliteit; goêboter f 0,45 per kilo. ‘Ameide en Tlenhoven, 22 Juni. De benoemde veldwachter dezer gemeenten, C. Van Toorn te Vianen, heeft voor die benoemingen bedankt, ten gevolge van verhooging zyner jaarwedde in zijne tegen woordige betrekking. ‘Ameide en Tlenhoven, 23 Juni. Al hoewel de kersen thans flink aanrijpen en kloek van stuk worden, zyn nog geen goede zoete te bekomen. Als het weder zoo gunstig blyft, zal echter de pluk einde dezer week hier wel algemeen een aanvang nemen. ‘Ammendol, 22 Juni. Door den Minis ter van Justitie is als onbezoldigd rij ka vel dwachter aangesteld J. Van. der Vaate, gemeente veldwachter alhier. ‘Ammerstol, 23 Juni. De heer A. De Jong Kz., onderwyzer alhier, staat op de voordracht voor hoofd dep- school te Bleiswyk. Benschop, 18 Juni. Voor de ryks- paardenkeuring, in deze gemeente ge houden, op Dinsdag j.l., waren uit deze gemeente opgekomen 10 paarden, waar van 4 werden geschikt bevonden, 1 voor batterypaard en 3 voor trekpaarden. Van de 2 opgekomen paarden uit Pols broek werd 1 waardig gekeurd als trek paard te dienen. Capello a/d IJsel, 20 Juni. Het gemeen tewerk is dit jaar gegund aan de laagste inschrijvers: v. Lóóyen (metselaar), D. Hoogendyk (timmerman) en A. Herpst (verver), allen alhier. Glesendam, 20 Ji|ni. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht f 16,88*, tegen f 16,25 in 1895. §§Groot-Ammera, 20 Juni. Dejl. Don derdag gehouden collecte voor den gewa penden dienst in de Nederlanden bracht op de som f 13,70. “Groot-Ammere, 22 Juni. Zaterdag jl. hield de alhier gevestigde afdeeling van het Nederl. Onderw. Genootschap hare gewone vergadering ten huize van den heer L De Stigter.^ Met bet oog op'den minder gunstigen STATEN-GENERAAL. In de vergadering der Tweede Kamer van Donderdag werden o.a. goedgekeurd: Aan sluiting bjj de te Bern onderteekende verklaring omtrent goederenvervoer op spoorwegen; onder- handsche verkoop van drie kribben in de .Maas onder Nederhemert; het ontwerp tot verbetering van de Vecht in Overgsel on bgbehoorende werken. -1 De heer Cremer interpelleerde over de sluis- werken te IJmuiden. De Minister van Waterstaat verklaarde, dat de sluis op het eind des jaars in gebruik sal kunnen komen, behoudens onvoor ziene omstandigheden. M Het voorstel van den Voorzitter, om nog de Buikerwet te behandelen, werd verworpen. Aangenomen zgn verder een wgziging der Pensioenwet bg de Zeemacht en de aanleg van een spoorweg van Batavia naar Anjer. Het wetsontwerp betreffende de grens verande ring van Leiden werd uitvoerig bestreden door den i^er Donner, verdedigd door den heer Bool. Do discussie over dit onderwerp werd voortgezet in de vergadering van Vrjjdag, toen de Min. Sliedrecht, 22 Juni. Nu er sprake is of geweest is van het oprichten van een gemeentelijke gasfabriek, heeft de eigenaar der bestaande gasfabriek reels een begin gemaakt met eene aanmerkelijke prfis- veilaging. Behalve voor verwarmings en kooktoestellen en voor verlichting in keuken en werkplaatsen, wordt ook voor alle woningen met één vertrek het gas thans aangeboden voor 6 cents den M*. ’t Is duidelyk, dht men op die wijze de concurrentie tracht te voorkomen en het maakt de oplossing der quaestie voor den gemeenteraad daardoor niet gemakkelijker. Vrijdagavond komt de gasverlichting trouwens reeds aan de orde. ‘Steln, 20 Juni. Heden werd aan besteed door het bestuur van den polder Stein het uit diepen door uitkruiing van de Wijk by het Stoomgemaal. Ingekomen waren de volgende biljetten: 1. P. E. Langeveld, Hardingsveld, f 649. 2. P. Renswoude, Jaarsveld, 3. M. M. Brand, Gieseridam, 4. P. De Vos Jz., Berg Ambacht, 5. L. Steu, Sliedrecht, 6. W. Visscher, Berg-Ambacht, 7. H. Stuurman, Ammerstol, 8. 0. Leenheer, Heinenoord, 9. H. Bode, Ammerstol, 10. L. Brouwer, Gouda, 11. J. Trouwborst, Ouderk. a/d IJsel, - 870. 12. J. Neuman, Jaarsveld, 885. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. *8tolw|jk, 22 Juni. Hoe zullen we op 6 Aug. a. s. de reis naar Oud-Beierland maken; zullen we ons in verbinding stellen met andere vereenigingen aan de Lek of wel moeten we ons wenden naar den IJselkant? Deze vragen zyn in onze zangvereeniging ernstig overwogen en men kwam tot de conclusie, dat het voor ons beter was, met de rijtuigen op Gouda aan te trekken en van daar de reis per boot te vervolgen. Gouda toch is voor onze ingezetenen „de stad”, daar komen z|j eiken Donderdag; daar zfin ze thuis. In overleg met de besturen der zangvereenigingen van Gouderak, Moord recht en Ouderkerk is thans beslofelj de reis te doen per Goudsche boot, die reeds afgehuurd is. Een degelijk muziekcorps zal het noodige tot veraangenaming der reis bijdragen. De Waterioo-collecte heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 10. *8torinpolder, 20 Juni. Van de werf „Nijverheid” van de heeren C. v. d. Giessen Zonen alhier liep Donderdag met het beste gevolg van stapel een van staal en ijzer vervaardigd Rynschip genaamd „Hendrikus”, groot 740 last, gebouwd voor rekening van den heer J. Van Steen te Rotterdam en werd dadelijk de kiel gelegd voor een dergelijk schip, groot 620 last, te bouwen voor rekening van den heer W. Mühlenfeld te Duisburg. VreeHw|jk, 19 Juni. Heden is eender groote schepen van een sleeptrein met zulk een geweld tegen de schipbrug gekomen, dat eenige brugschepen losraakten en weg dreven. Voor den overtocht is een en ander zoo goed mogelyk hersteld. De kosten kunnen nog al aanzienlek zijn. Gemengd Nieuwe. Naar de „N. Rott Ct.” ver neemt, is de voorloopige hechtenis van J. F. De Vos, verdacht van den moord op den jongen Hoogsteden te Rotterdam, door de rechtbank aldaar verlengd. Vrijdag avond is te Scheve- niugen een tienjarige jongen by een der hoofden voor het dorp gaan zwemmen en in de golven omgekomen. - Twee jongelingen uit Het Laar, die in de Overyselsche Vecht aan het baden waren, zyn plotseling in een diepe kolk weggezonken en verdronken. Eerst eemgen tijd later werden hunne lijken opgehaald. - In den Stormpolder te Krim pen a/d IJsel is gisteren-middag te twee uren ecu 4| jarig knaapje al spelende te water geraakt en levenloos opgehaald. -Op een kantoor op de Nieuwe- haven te Rotterdam is een zeer juist nagemaakte, uit koper vervaardigde, valsche rijksdaalder ontvangen. - Zaterdag avond werd in Den Haag naar het commissariaat van politie per raderbaar een man vervoerd, die zoo danig misbruik vau jenever had gemaakt, dat hy byna geen teeken meer van leven gaf. Naar het ziekenhuis overgebracht bleek de man reeds te zijn overleden. - Te Marum mochten zich eene poes en een konijn tegelijkertijd in moeder vreugde verheugen. Evenwel, het konijn stierf, 8 hulpbehoevende weesjes achter latende, terwijl aan de kat slechts 1 der jongen werd gelaten. Bereidwillig heeft thans de laatete de zorg voor alle kleinen v. axiöi, op zich genomen, zoodat zij met haar Daniel, I eigen jong ook de 8 konyntjea zoogt. 640. - 550. - 530. 502. - 497. 496. - 468. 436. - 878. - 234,50.

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 1