ltsti HARDDRAVERIJEN Bekendmaking!!! te BOTTERDAM s°t'o/re/n Discus II Be Onroerende Ooederen aiMflllE8flrJ.ff.FAII, ttaaHnlit, Huishoudster. TE DORDRECHT, HOOGSTRATEN HOFFEN. YAN DER ELST LEBRET, PAND. Aanbesteding. Wei- en Hooiland, Wei- en Hooiland Een Dienstmeisje Een Dienstbode, Dames Knipcursus. HOUT te Koop. Internationale HARDDRAVERIJ, E Boomvruchten BINNENLAND. VACATÜREBEUKTEN BURGERLIJKE STAND. Adwertentiën, HULDE EN DANK SCHOONHOVEN, Opening 17 Augustus 1896. SLA DIT NIET OVER! Brooddepot ACENTEN Huishoudster, Mej. M. GÜNTHER. 0. DE GROOT, H I T. Woensdag 5 Augustus 1896 op den Burgemeester de Raadtsingel, nabjj het Station. HARDDRAVERIJ MET HITTEN, TEN 10 URE. TEN 2 URE PRIJS: TWEE HONDERD VIJFTIG GULDEN. F. M. HEMMES, Instituteur. in Effecten, Coupons, Incasso's, Assurantiën. GROENMARKT 67, DORDRECHT. KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN. DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat, No. 4. Terstond te Huur, Benedenhuis, -<*33eee>c>- HET KOLOSSALE STJGCÈS LD-A.T 195 Hoogstraat 195 (naast de FRANSCHE BAZAR) heeft mogen ondervinden in plaatsen buiten Rotterdam CR heeft de Directie doen besluiten, van af heden ook ij alle soorten Goederen e X op afbetaling C verkrijgbaar te stellen voor de ingezetenen van Schoon* O jSj hoven. De meest gemakkelijke betalings-conditiën zullen eiken 1 kooper aangeboden worden. 3 Betalingen ook in 14-daagscke-, maandelijksche- en drie- maandelijksche termijnen. j Onze stelregels zijn: Soliditeit, strengste 0 discretie, concurreerende prijzen en v CC reëele behandeling. 1 Een ieder leze onze brochure „van groot belang - VOOr elk huisgezin", die deze week in groote 1 C getalen te Schoonhoven is verspreid. Op aanvrage franco Q en gratis verkrijgbaar. T tm~ Een ieder wordt tot een bezoek aan onze Magazijnen S O uitgenoodigd. jj| "jj Koop-bedragen boven de 25,worden franco door ons (p S geleverd en bij bezoek daarvan aan onze Magazijnen worden de bootkosten vergoed. Beleefd tot een bezoek uituoodigende teekent Hoogachtend DE DIRECTIE. AAN TE BESTEDEN, EXPORT-SLACHTERIJ, UIT DE HAND TE KOOP Streefkerk, WEI-, HOOI-, BOUW- EN RIETLAND, EN RIETGEWAS. BERICHT VIN INZET. BERGAMBACHT, Langerak, DE BOUWMANSWONING. BERGAMBACHT, i SCHOONHOVEN, VERKOOPINC. Stolwijk. die grond roor den koa- tenden prjja kan verkregen worden. De heer O. t. Willens waard CL», geeft te kennen, dat de aehoolboaw niet noodig is en met 4 lokalen geheel overbodig. De heer J. W. Valk «egt, dat er geen sprake ie tan lokalen, wel van de plaats waar ge bouwd aal worden. De heer P. Greup is het in hoofdzaak eens met de argumenten, door den heer Valk aan gevoerd, en verzoekt dat goede nota zal geno men worden van het aanbod van den grond naast de school met den Bgbel. De heer J. P. Niekerk betreurt het dat over de plaats nu opnieuw gesproken wordt en stelt sioh voor, dat juist door dien twist over de plaats van het tot Btand komen der school niets aal komen, wat voor de gemeente zeer tadeelig aal ijjo, daar reeds verschillende kinderen thans wegens onvoldoende sohoollokalen de sohool niet zullen bezoeken. De heer N. Kooiman wil doen uitkomen, dat bjj indertjjd wel voor den Bohoolbouw in den Doelen gestemd heeft, met bg voeging liever een andere plaats daarvoor te zien. De heer A. J. Overdjjkink is het eens met den beer Niekerk, dat de goede zaak weder wordt uitgesteld. Na 15 Augustus sullen de kinderen moeielgk geplaatst kunnen worden, dus er is wel behoefte aan een nieuwe sohool. De heer O. v. Wtllenswaard CLz. wil nog maals verklaren dat nu het aantal kinderen nog te klein is om daarvoor nu reeds te moeten bouwen. De heer J. W. Valk bejammert het dat de zaak verkeerd wordt beoordeeld; hoog noodig is een school, maar dan ook een goede sohool, die aau al de eisohen voldoet en het oponthoud voor eene nieuwe teekening behoeft niet groot te ajjo. De heer J. O. Doesburg verklaart steeds tegen den Doelen te igu als plaats voor een nieuwe sohool. De heer A. v. Lom wel vereenigt zioh geheel met al de argumenten van den heer Valk, om de sohool in den tuin van het Doelenhuis te plaatsen, uitgenomen één argument om pleinen te behouden. Onze gemeente is klein en iB men even buiten den wal, dan heeft men de geheele wereld voor Sioh. Men behoeft niet even als te Londen naar groote pleinen te zoeken. Een nieuwe sohool moet er komen en wel hoe r hoe beter. De heer P. Greup zegt: als men maar spoedig afwerkt, behoef* de indiening van de teekening en het bestek niet zoo lang te duren. De heer J. P. Niekerk bljjft steeds bevreesd dat uitstel, afstel wordt. De voorzitter bespreekt de zaak en zegt tot zfjn groote verwondering gehoord te hebben de argumenten om bp een eenmaal genomen besluit terug te komen. Waarom is het Doelen plein niet goed? Ruimte is daar in overvloed en de bezwaren van lioht en lucht hebben bg het tegenwoordig schoolgebouw altgd bestaan, zonder dat men ooit daarom aan verandering .dacht. Het bouwen in den tuin zal, volgens den arohiteot, kostbaarder zgn door heiwerk en het aal' weder lang duren eer teekening en bestek goedgekeurd sgn. Betreurend is al dat opont houd in het belang der zaak. 1 mogelgk het intrekken van het houden, doch mooht het worden dan ook met den meesten spoed sohool te bouwen. Het besluit tot intrekken van het Doelenplein en bepaling van een gedeelte tuin van het Doe lenhuis wordt goedgekeurd met 6 tegen 4 stem men. Tegen de heeren A. Vermeg, J. P. Niekerk, A. J. Overdgkink en de voorzitter. Slot in het volgend Nummer. De Koninginnen hebben een bezoek gebracht aan gravin Van Lijnden van Sandenburg op het buitengoed denburg" te Neerlangbroek en aan i Insinger Van Loon te Driebergen. De kapt. 0. Bosch, van het 2de reg. vesting-art. te Amsterdam, is benoemd tot kapitein voor speciale di sten by het korps aldaar. Door het provinciaal bestuur van Noord-Holland is gisteren by enkele- inschrijving aanbesteed: het baggeren van een vaargeul op het Pampus in de Zuiderzee, behoorende tot de werken voor de verbetering van het Vaarwater buiten den afsluitdijk by Schellingwoude, (Raming f 62,000) Minste inschrijver A. Prins Ad., te Sliedrecbt, voor f 60,400. Het verruimen en verdiepen van het Burensche Lmgevak is by de aanbesteding op 24 JuJi gegund aan den minsten inschrijver, L. Brand te dam, voor f 10792. Te Uselstein heeft mej. Van Stralen Walet, na 26-jarigen diensttyd, om gezondheidsredenen, haar ontslag ge vraagd als gemeente-vroedvrouw. De rechtbank te Rotterda veroordeelde Dinsdag o. a. J. A. R., huisvrouw van J. v. d. T., kaartlegster te Gouda, wegens oplichting, tot maanden. De heer L. J. Vriesman te Oudewater is te Gent gepromoveerd tot doctor in de genees-, heel en verloskunde. Voor het 1ste gedeelte van het notarieel staatsexamen is de heer H. Sanders, te Uselstein. De dames M. A. in 't Veld, van Hoornaar, en E. Groothoff, van Gouda, hebben met gunstig gevolg examen afge legd in de Engé'lsche taai 1. o. De heer J.O. Kleyn van Neder- Hardingsveld is geslaagd voor de hoofdakte. 'Gouda, 29 Juli. De kermis, die volgens oude gewoonte Maandag is begonnen, doch dan nog niet voor de helft is opgebouwd, begint nu meer en meer volledig te worden. „De ijsbaan", dit jaar voor het eerst hier, komt een beetje achteraan, nu dat is met zulk weer niet te verwonderen. Van de draaimolens, die andere jaren met hun vieren vlak bij elkander stonden, is er nu maar één komen opdagen.-In de sociëteit „Ons Genoegen" komt, te beginnen met 80 dezer, het gezelschap van Frits van Haarlem.-Alle tenten en tentjes, die dézer dagen op de markt komen te staan, vormen een ware kolonie, en wanneer men nu bij avondlicht den boei eens rond gaat, is het waarlijk schitterend, doch wee als men zich den andeten morgen wat vroeg tusschen de gtïmprovisoerde woningen begeeft. Dan ziet men wat andersin 'AJblasserwaard en Vgflieerenlanden, 81 Juli. De handel in kaas blyft gedrukt en de prys laag. Men besteedt in deze streken van f 16 tot f 21 per 60 kilo naar wicht en kwaliteit; slechts enkelen echter kunnen de hoogste noteering ver krijgen, zeer velen moeten zich met de laagste vergenoegen; boter is zeer gewild, en daar er niet veel aanbod is, in prijs: voor de goêboter word! 00 cents per kilo §Benöchop, 28 Juli. De heer J. Hoeksma, onderwijzer aan School No. 1 alhier, heeft met goed gevolg het examen afgelegd voor hoofdonderwijzer. Berg-Ambacht31 Juli. Als een curiosum mag vermeld worden,* dat de koekkramer Baatiaan Natzijl, van Stolwijk, op onze aanstaande kermis voor de 60ste maal' met zijne kraam zal verschijnen. Bodegraven, 28 Juli. Kaas. Aangevoerd 818 wagens, tezamen 18644 stuks, wegende 88.173 kilo; 1ste soort Goudsche f 24 &f-, 2de soort f 17 f19; Derby kaas, lste soort f 23 2de soort f 181 20; Edammer-kaas, lste soort f 2de soort f 19 a f 22. Handel matig. tilesendam, 29 Juli. De werkzaam heden, de a. s. Landbouwtentoonstelling betreffende, beginnen te vorderen, ofschoon men dit zoo van buitenaf nog niet zien kan. De op inteekenlysten opgehaalde gelden* ten bijdrage van f 226, zijn voor verschillende doeleinden als versie ring en verlichting, kinderspelen waarby muziek, en ringrydery uitgetrokken en de personen bënoemddie zich met het toezicht op een en ander zullen belasten. Eerstdaags zal ook met het bouwen der tent enz. een aanvang worden gemaakt, terwijl de inschrijvers voor de deelne ming van alle zijden komen opdagen. Groot-Am mere, 31 Juli. Tot politie agent te Sliedrecht is gisteren benoemd C. Van Loon, schoenmaker alhier. Het huis van wijlen den heer H. A. Vermeulen is gisteren gekocht door den heer K. Hakkesteegt, van Streefkerk, voor 2300 gld. Naar men verneemt zal er nu een bakkerij in komen, zoodat we ons dan, op eene bevolking van 1500 inwoners, mogen verheugen in 5 bakkers. De tuin met steeg is gekocht door den heer A. Ooms voor 685 gld. 'Ilaastrecht, 31 Juli. De heer G. Van der Graaf, onderwijzer alhier, is benoemd aan het instituut van den heer S. Ozinga te 's-Gravenhage, op eene jaarwedde van f 600. Dinsdag jl. zou een jongen in de vroegte voor zyn vader de aaldobbers onder deze gemeente lichten. Toen hy bijna gereed was, bemerkte hem de rijks veldwachter Van Spanje, die naar zyne akte en vergunning informeerde. Wegens het gemis daarvan kon hij ze niet toonen, waardoor de jeugdige visscher zijn ruim 100 dobbers en een zoodje paling moest missen. Als leden in de feestcommissie tot vieling van den a. s. verjaardag der Konin gin zijn gekozen de heeren Joh. Van Vliet en A. G. Muurling; de eerste in plaats van den heer W. Stolwyk, die bedankt had. •Hoog-piokland, 30 Juli. Het jongste zoontje van den bakker J. Verhoeven geraakte by het visschen in den diepen Vliet op Arkels grondgebied achter het dorp, doch werd intijds opgemerkt en gered door' onzen brievengaarder, zoodat de kleine visscher met den schrik en een nat pak vrijkwam. In de laatst gehouden vergadering van den Gemeenteraad is de rekening der gemeente over 1895 vastgesteld tot een bedrag van f 8002,19 in ontvangsten en van f 7077,87s in uitgaven, zoodat het batig slot f924,316 bedraagt. •Hoornaar, 30 Juli. Sedert de vorige week is de prys der kaas f 1 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 14 h f 22,50 de 50 KG. besteed. Tot zetters by de directe belastingen zijn hier herbenoemd de heeren H. Slob Bz. en A Donk Az. Kedlckein, 29 Juli. Onze predikant, Ds. L. B. Onnes, heeft het beroep naar IJzen- dyke aangenomen. •Leerdam, 29 Juli. In de heden alhier gehouden vergadering der afdeeling Vianen e. o. der Holl. Maatsch. van Landbouw is besloten de tentoonstelling uit te stellen tot Donderdag 17 September a. s., nadat vooraf met 26 tegen 24 stemmen was goedgevonden dat het te storten waarborgkapitaal met f 100 wordt ver meerderd. Daarna zijn gekozen: 1. Tot afgevaardigden naar de a. s. algemeene vergadering te Woerden, de heeren A. G. De Leeuw te Schoonrewoerd en G. De Vor Hz. te Vianen en tot plaatsvervangers de heeren J. Sterk en A. Meeuwen te Nieuwland. 2. Tot leden van het bestuur de heeren W. Van Iperen te Leksmond (aftr.), G. De Vor Hz. te Vianen en I. Van Klaveren alhier, de beide laatsten in de plaats van den heer G. S. A. Stuart, die niet meer wenscht in aanmerking te komen en van den heer J. A. A. Mevers, naar elders vertrokken, terwijl in de plaats van den den heer J. Romeyn te Meerkerk, die als bestuurslid heeft bedankt, is gekozen de heer H. Van Eeten aldaar. Nadat als plaats voor de volgende vergadering was aangewezen de gemeente Nieuwland, werd de vergadering besloten met de gewone verloting onder de aanwezige leden. 'Meerkerk, 31 Juli. Aan de kaasmarkt zy'n aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 42 vfachten. De handel is vlug. Men besteedt voor lste kwaliteit van f 21,50 tot f 28,50voor 2de kwal. van f 18,50 tot f 20,50 de 50 K.G. Nleawerkerk #/d IJsel, 81 Juli. Mocht er voor een paar weken ge meld worden, dat er, indien daartegen geen gegronde bezwaren werden inge bracht, onder onze gemeente door den T. De Vos een export-varkensslach terij zou opgericht worden, nu kan ver zekerd worden, dat die inrichting komt. Gisteren hield het college van B. en W. zitting om de bezwaren te vernemen, welke zulk een slachterij soms voor dezen of genen kon opleveren. Niemand is koinen opdagen en daar van de zijde van het dagelyksch bestuur ook niet het minste bezwaar bestond, is de vergunning ter- 30 Juli. Door den raad ite is de jaarwedde der onderwijzeres, mej. Van Aalsburg, met f 50 verhoogd en alzoo gebracht op f 600. Ondewater, 30 Juli. Dinsdag jl. zyn de volgende voorstellen door den gemeen teraad goedgekeurd: lo. De rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente, dienstjaar 1895, welke sloot met een batig saldo van f736,696. 2o. Aan A. Oudshoorn 234 M' gemeentegrond in erfoacht af te staan, tegen f 16,- 's jaars, om daarop te bouwen een steenen schuur, ingericht tot slachtplaats. Door genoemden O. was aangevraagd dien grond in eigendom te bezitten, doch door burg. en weth. dit voorstel gewijzigd in erfpacht. Se. Op de door burg. en weth. gestelde voorwaarden aan het R. K. armbestuur toe te staan by het Franciscus-gesticht een riool te leggen door gemeentegrond. A. s. Zaterdag, 1 Aug., hoopt mej. Goozen den dag te gedenken, dat zy vóór 26 jaren als verloskundige alhier werd aangesteld. In die kwarteeuw is door haar by pl m. 1900 kleine wereldburgers hulp verleend. Wy twyfelen niet, of mej. G., die steeds veel toewijding aau haar niet altyd gemakkelijke betrekking betoonde, zal het dien dag aan blijken van sympathie niet ontbreken. 'Polsbroek, 31 Juli. Het hooi,'ongeveer 8000 halve kilo's, van een der op jl. Zondag 26 dezer verbrande bergen, bly'kt toch niet verzekerd te zyn. De polis van verzekering was op den 22sten dezer maand afgeloopen en niet vernieuwd, welk vierdaagsch verzuim den eigenaar nu zeker tusschen de 80 en 100 gld. kost. By een der molens van den polder Willige-Langerak sloeg gisteren een met gereedschappen geladen schouw van den metselaar H. alhier om. De bovenlast raakte te water, ftéüUotook te beurt viel aan den knecht van H., die echter nog al weêr gauw op.'t droge stond. Nadat de knecht zich nog eens te water begeven had, nu om den drijvenden inventaris van de schouw in veiligheid te brengen, ver schafte de .molenaar hem een ander pakje en werd de natte wasch aan den molen opgehangen om te drogen. •StolwQk, 30 Juli. Een landbouwer van Berkenwoude, die Zondag zyne moeder hier een bezoek had gebracht, miste by zyne tehuiskomst eene portefeuille met f 75. Dinsdag werd dit onze gemeente by klokgeklep bekend gemaakt met ver melding, dat de nummers der banknoten bekend waren en dat de eerlijke vinder eene flinke belooning zou ontvangen. De hoop was reeds opgegeven, toen heden morgen de portefeuille ongeschonden werd terugbezorgd en de vinder de uitgeloofde belooning in ontvangst kon nemen. De goedgekeurde rekening over 1895 van het waterschap „Stolwijk c. a." wyst de volgende cyfers aan: La. A. ontvangst f 5108,23s uitgaaf f 5001,95, batig slot f 106,286. La. B. ontvangst f 6812,636, uitgaaf f 6244,56s, batig slot f 568,07. De begrooting voor 1896 bedraagt: Voor La. A. in ontvangst en uitgaaf f 5197,81. Voor La. B. in ontvangst en uitgaaf f 6387,67s. De omslag bedraagt f 3 per ELA. Waddings veen, 28 Juli. Een byna 2-jarig zoontje van den landbouwer J. d. V. viel van den draai in 't water. Hoewel het direct gered werd door zyn broeder, bleken de levensgeesten reeds geweken te zyn. Willige-Langerak, 29 Juli. Op de dezer dagen gehouden verpachting der tienden werd de vaikenatfend gepacht door den heer Johs. Van SchaiCk voor f 126 en de koreotiend door «enheer D. de Gier voor f 10. Op de visschery „Renswoude" alhier werden van Zondag op Maandag 1.1. 18 zalmen gevangen. Woerden, 29 Juli. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 324 partyen prys van Goudsche le soort f20 a f23; 2e soort f 16 éi f 19, zwaardere f - per 50 kilo. Handel redeiyk. 'Zevenhulzen, 27 Juli. Wat was het verleden week heet! Do kar wy, die sinds eemge clag?n gemaaid was, moest ge- dorscht worden en teder weet, dat het een warm werkje is by een hitte van 90° Farenheit iu de brandende zon den kneppei te hanteeren. Eén dier arbeiders viel ten minste flauw van de hitte en het duurde byna drie volle uren, eer hy zyn bewustzijn terugkreeg. Een jongen van een jaar of twaalf onderging hetzelfde lot. Ook deze was niet in staat denzelfden dag zyn werk te hervatten. Afloop Tan Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Uitslag veiling van onroe rende goederen te Gouda, ten overstaan van notaris G. C. Fortuin Droogleever aldaar, dd. 28 Juli 1896. Een huis en erf. Wyk R no. 534 aan de Karnemelksloot, kooper A. Rykaart Mz. te Ouderkerk a/d Usel, voor f 2775. Een dito. Wyk D no. 53 aan den Langentiendeweg, kooper C. P. W. Dessing te Gouda, voor f 28U0. Een dito. Wyk B no. 3i in den Molenwerf (met vergunning), kooper K. G. Van Buuren te Beesd, voor f 2770. 3 heet. 62 aren 61 centiaren wei- en hooiland in de Voorwiilens, kooper 0. Erberveld te Gouda, 'voor f 6500. 1 heet. 6 aren 80 centiaren weiland in de Achter wil lens, kooper Johs. Erberveld te Gouda, voor f 1700. Dito op 29 Juli 1896 van notaris Fortuin Droogleever van eene Bouwmans woning c. a. met eenige perceelen wei- en hooiland, boschhakhout en water enz., te zamen groot 11 heet. 48 aren 60 centi aren, gelegen in den Tempelpolder, ge meente Reeuwyk, kooper L. De Jong Sr. te Reeuwyk, voor f 15000. kracht in de linkerzijde stak, dat het lemmet boog. De getroffene zakte ineen, hij werd naar het politie-bureau in de Lange Torenstraat en vandaar onmiddellijk naar het Ziekenhuis vervoerd. De hem toegebrachte verwonding is zeer ernstig. G. zelf werd mede naar dat politie bureau en vandaar naar het Ziekenhuis getrans porteerd. Zyne vrouw werd naar het politie bureau gebracht. Dinsdag ochtend werd uit de Oostenburgergracht te Amsterdam opge haald het lijk van eene jonge vrouw, die met een touw een kind om haar middel had vastgebonden. Door tal van menschen begeleid, werden de drenkelingen naar het politiebureau overgebracht. Dinsdag-ochtend liep te Breda een 6-jarig knaapje tusschen de rails van de stoomtram op den Tramsingel te spelen. Toen de tram aankwam, greep de jongen naar de locomotief, viel, en had het on geluk dat hem beide beenen werden overreden, die verbrijzeld werden. Het knaapje is in het gasthuis overleden. Een brutale inbraak is te Utrecht ontdekt. Dr. Qort, aldaar wonende in de Voorstraat, doch tijdelijk met zyn féfmilie buiten verblijf houdende, kwam Vrydag-middag even aan zyn huis, doch vond de voordeur met de knip gesloten. Onmiddellijk werd de politie daarvan in kennis gesteld en werden posten voor en achter uitgezet, zoodat de inbrekers niet konden ontsnappen. De politie arresteerde daarop twee personen, als heeren gekleed, oude bekenden der justitie. In het huis was alles overhoop gehaald. Alle Jtasten waren geopend en de inhoud lag over den vloer verópreid, ten deele reeds ingepakt. De heeren zijn blykbaar het geheele huis door geweestenkele meubelen zyn met geweld, opengebroken en de bedden zyn beslapen, zoodat de inbrekers daar één of meerdere nachten hebben doorgebracht. Het is niet goed na te gaan of er veel wordt vermist. Ware de heer Oort één dag later in zyn huis gekomen, dan zou hy zeker een groot deel van zyn inboedel daar niet hebben teruggevonden. De heer Oort ia echter tegen inbraak verzekerd b(j de verzekerings-maatscbappy „Mercurius" te Amsterdam. Op het dak van een boerderij onder Zevenhuizen, by Gouda, is thans de kop van een paard gelegd, oin de be- too vering te deen wyken van een drie jarig knaapje 1 „De zwarte kip" was reeds gekookt, doch zonder succes I Gemengd Nieuw*. De hoofdprijs van de Haar- lemsche paardenlotery een landauer met 2 paarden is gevallen op nummer Een. De tapper P. G. uit de Zand straat te Rotterdam, die Dinsdag namiddag met zyn vrouw en kind wandelde op de gedempte Botersloot, werd onverhoeds door een drietal daar rondslenterende mannen, zonder dat er aanleiding voor was, aangegrepen, over de straat gegooid, geslagen en een breuk getrapt. De vrouw vaa G., haren man aldus kermende van py'n op straat ziende liggen, ontstak in diift, ylde naar een der aldaar staande kraampjes, greep er een broodmes af en ging hiermede het drietal te lijf, waarvan zy er een, den metselaar W. V., wonende in de Kal verstraat, het mes met zulk een STADSNIfcUWS. KnKnanhauu 31 lull vWiuvliiiii-on j öi *11,1. De kommies 8de klasse bij 's ryks belastingen A. G. Roozen alhier is met 1 Augustus benoemd tot kommies- venfleateur te Alkmaar. By onderhandsche aanbe steding van het verbouwen van perceel B 22, voor den heer J. P. Niekerk, is de uitslag als volgt: Metselwerk: A. Woudenberg f 789, Z. Geleus f725, A. Bouter f688 (gegund). Timmerwerk: J. Lyklema f935, G. De Vos f926, C. Vermey f910, J. W. Dog- terom f888, J. Van Aartryk f880, G. H. Kuilenburg f877 (gegund). Vei f werk: A. Rietveld f574, A. Corbyn v. Willens waard f574,99, J. Corbyn v. Wil- leuswaard f531, K. Verhoef f497 (gegund). •- Op de gewone weekmarkt waren Woensdag aangevoerd ruim 60 big gen, prijs van 4 tot 12 gulden. •-De aandacht wordt gevestigd op achterstaande advertentie van het be stuur der Vak-Tentoonstelling. Daarin wordt medegedeeld dat inzendingen voor de ten toonstelling de volgende week na Woens dag zullen ontvangen worden. Nogmaals woruen de ingezetenen op merkzaam gemaakt op die tentoonstelling, daar deze belooft zeer byzonder te worden. Wanneer men de voorbereidingen en de vele moeiten en zorgen, aan het geheel besteed, nagaat, dan verdient de tentoonstel lingscommissie niet alleen alter steun en medewerking, maar ook nu reeds erkente- lykheid voor de wyze waarop onze ge meente zal worden gerepresenteerd. Wy waren m de gelegenheid, het voor front voor het tentoonstellingsgebouw te zien en moeten erkennen, dat de voor stelling een buitengewoon schoon geheel zal vormen. In forsche lynen stelt het voorfront in décoratief den ingang van een oud kasteel voor uit den tyd van „Albrecht Beyling". De ophaalbrug en gracht geven werkelijk een ouden toestand terug, terwyl een voorplein, als entrée, aan het geheel een flink en schoon aan zicht zal geven. Waar zoo gewerkt wordt, daar kan men iets goeds verwachten. De commissie voor de feest viering van den Koninginnedag hield Woensdag-avond eene algemeene ver gadering, waarin de voorloopige plannen van het feest werden besproken. Na een opwekkend woord van den voorzitter werd met algemeene stemmen besloten om 31 Augustus weder feestelyk te herdenken, en wanneer de plannen verwezenlykt kunnen worden, dan belooft de dag weder een feestdag voor jong en oud te zyn. Wij twyfelen er dan ook niet aan, of Schoonhovens ingezetenen zullen door ruime bydragen de commissie in staat stellen aan de voorloopige plannen uit voering te geven. In plaats van den heer J. Schreuders, die bedankt heeft, werd tot lid der com missie benoemd de heer C. L. Van Wil- lenswaard. Onze vroegere stadgenoot, de Eerw. Heer L. Van den Bergh, van het Missiehuis te Mill-Hill, is Zaterdag 1.1. aldaar tot priester gewyd en door Kardi naal Vaughan benoemd voor de missie van Mgr. Hanlon, om 12 Nov. a. s. van Marseille te vertrekken naar Zanzibar en van daar te voet naar Mengo, de hoofd plaats van Oeganda (binnenlanden van Afrika.) Woensdag 11., voorm. 9 uur, werd door Z Ew. in deR. K. Kerk alhier de eerste H. Mis gecelebreerd, geadsisteerd door de Eerw. heeren J. J. Bruning, kapelaan te Delfahaven, als diaken; E. Bruning, als dikatie geschiedde door den Z.Eerw. heer P. Van den Berg, pastoor alhier. By het examen ter verkrij ging eener akte als Israëlitisch godsdienst- onderwyzer is o. a. geslaagd de heer P. Hilfman, kweekeling aan het Nederl. Israël, seminarium te Amsterdam. Eenige berichten wachten op plaatsruimte. op Zondag 2 Augustus 1886. Hing Hchooohoven. Berkmwoude. Voorm. Ds. Boonstra te Ouderkerk a/d Usel. Hing IJselsfoln. Lopik. Voorm. Ds. Van Daalen te Benschop. Visscherij-Berichten. 'Ammerstol, 31 Juli. Van Zaterdag 26 tot en met Vrijdag 31 dezer ajn alhier ter markt aangevoerd 227 zalmen; groote zomeraalm per j kilo van 10,96 tot f 1,15; kleine zomerzalm per J kilo van f0,80tot f 1,00; Jakobszalm per 1 kilo van f 0,76 tot f 1,00. 'Krallngen, 31 Juli, Deze week werden ter markt aangevoerd 1263 zomerzalmen grooie zalm gold f 1,10 4 f 1,30, kleine f 0,80 a f 1,00; 817 St. Jakobzalmen; prijs f0,75 4 f0,90 per 5 ons. MAKKTUEKlühTEN. Schoonhoven, 29 Juli. Boter, lequal. 56 ct.2e qual. 60 ct per half kilo. Kaas I 20 4 f 28 per 60 kilo. Vette varkens 16 4 17 per kilo. Weivarkens f 10 4 f 18 per stuk. Biggen f 4 4 f 6 per stuk. Aardappelen (geele) f4,- per HL. (blauwe) f8,- Eieren f 8,50 per 100 stuks. Gemeente Schoonhoven. Vm 29 tot 81 Juli. Geboren: Johannes, s. ran D. ran den Bergh en A. P. de Bondt. Ondertrouwd: J. Valk en J. C. Tan Eijk (Tan Hilrersum). Overleden: F. de Gidts, ond 60 j., echt- genoole ran A. Vonk. J. Brouwer, ond 64 j., echtgenoot ran H. Sprong. Ondertrouwd: JAN VALK Jr. en JACOB A C. VAN EUK. HüverVum?0'j Heden behaagde het den Heere van ons weg te nomen ons Pleegdochtertje JOHANNA VERMEER, in den ouderdom van ruim 8 jaar. P. RIETVELD. C. RIETVELD-KOOU. Lekkerkerk, 28 Juli 1896. Heden overleed, zacht en kalm, na een korte ziekte, tot onze innige droefheid, onze innig geliefde Dochter ALIDA GEERTRUIDA DE JONG, in den ouderdom van 28 jaren. Namens de Familie, P. DE JONG. Ammerstol, 30 Juli 1896. Voor de talryke blyken van belangstelling op 7, 12 en 17 dezer, zoo van de ingeze tenen van Reeuwyk als van elders ondervonden, betuigen de Heer en Mevrouw BULAËUS BRALK hunnen harteiyken rius, de beide laatste heeren van het St.-Joseph college van Mill-Hill. De pre- Voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden by bet overlyden van haren geliefden Echtgenoot, den Heer C. VAN DE BUNT, betuigt, ook namens de Kinderen, haren welgemeeuden dank De Wed. C. VAN DE BUNT, geb. SPERNA WEILAND. Schoonhoven, 1 Aug. 1896. Voor de vele bewyzen van belangstqlling, ontvangen by het overlyden van mynen geliefden Zoon JAN, betuig ik myn harte- lyken dank. Mede namens myne Kinderen, Wed. J. BRAND. Streefkerk, 1 Aug. '96. Voor de vele bewyzen van I lipg en deelneming, tydens de ziekte en by het ovetlyden van onzen geliefden Echtgenoot en Zoon GERRIT ZUIDER- VLUfiT ondervonden, betuigen wy onzen harteiyken dank. Wed. G. ZUIDERVLIET— DE BRUUN. Wed. D. ZUIDERVLIET - SPEK3NUDER. Polsbroek, 31 Juli 1896. Voor de vele bewyzen van belangstel ling ons betoond tydens de ziekte en b\j het overlyden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wy' onzen harteiyken dank. Uit aller naam, Wed. R. DE HOuP, geb. OUDËNES. Vlist, 31 Juli 1896. Voor de veie en hartelyke bewyzen van deelneming, dezer dagtrn ondervonden, betuigen wy oy deze onzen oprechten dank. S. VELSING en Echtgenoote. Borgambacht, 31 Juli 1896. door wiens kraentig optreden het scnoone en merkwaardige Doelenplein niet zal verbrokkeld worden. ZEd. gelieve ook nog zyn best te doen om den toegang tot dat plein te verbeteren. GODSülEN aT-OEFENING op Zoodag Augustus a. 8., 's morgens 10 uur. onder leiaing van Ds. TERNOOU APEL Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Hablingen. te houden te De COMMISSIE maakt bekenddat na Woensdag de in te zenden voorwerpen kunnen ontvaDgen worden, terwyl door de zorg der Commissie de toegezegde goederen zullen worden afgehaald. Gouden-, Zilveren-, Porceleinen- en verdere Voorwerpen, van by zondere waarde, ■worden door een speciale Commissie be handeld. Behalve de reeds toegezegde voorwerpen zal het de Commissie hoogst aangenaam zyn, wanneer meerdere voorwerpen van byzondere waarde zullen worden beschik baar gesteld en gaarne zal by kennisge ving een der leden zich aan huis by de ingezetenen vervoegen tot het geven van inlichtingen. Voor brandschade enz. zyn de meest mogelijke beschikkingen genomen. HET COMITÉ. Terstond ter overname, door sterfgeval, een te Seheveningen, waar wekelyks f 25 tot f 30 verdiend wordt Bewyzen van omzet voorhanden. Overname f750. Fr. br., met postz. v. antw., aan C. ZUIDAM Cz., Gouda. BIJVERDIENSTE. Ieder, die in zyn vryen tyd zich een inkomen van 1000 gulden per jaar wil verschaffen, wende zich met lranco brieven, onder letters IJ X, a/b INTERN. ADVERT.-BUREAU, Amsterdam. Op alle plaatsen worden door een Blnnenlandscbe Levensveriekering-Maat- scbappty actieve gevraagd. Zeer hooge provisie. Brieven franco, onder mótto „Agent", a/h Bureau van dit Blad. Terstond gevraagd, wegens sterfgeval van den vorige, die iuim 20 jaar in myn dienst is geweest, een bekwaam by A. C. EIJKELENBOOM, Scboonhoven. Een "Weduwnaar met kinderen, burger stand, vraagt met 1 October een om met behulp eener werkvrouw de geheele huishouding waar te nemen. Goede getuigen vereischt. Brieven fr. letter C, Bureau dezer Courant. Een Wedr., P. G., van het platteland, vraagt voor nu of later van buitenuit den burger- of boerenstand, eene bekwame HUISHOUDSTER, P. G. Adres fr. br. met opgaaf van leeftijd, lett. L, Boek handel van H. T. HENDRIKSENHoog straat 287, Rotterdam. gevraagd by Juffrouw SETONop de Haven te Schoonhoven. GEVRAAGD: P. G.by J. LAGENDIJK, Kastelein, Opperstok, gem. Streefkerk. De Ondergeteekende, opgeleid aan en gediplomeerd door deAkademie teBeriy'n. geeft kennis, dat zy een CURSUS zal openen tot' 't grondig leeren KNIPPEN van CoatumeH, Mantel* en Ondergoed, als mede in het MAATNEMEN en PATBOON- TEEKENEN volgens 't Berly nsche (met den hoogsten prys bekroonde) driehoek systeem. Prys van den geheelen cursus f lt, Zich te vervoegen by Korte Dijk, Schoonhoven. AMERIKAANSCH GRENEN, pl.m. drie dnlzend voet, 3-4 by 6 Eogelsche maat, zeer geschikt voor Scheepsbouwers, als mede een party BRANDHOUT. Te bevragen by Café „Landbouw", West-Zèedyk 16, Rotterdam. Wegens sterfgeval te koop: Een HIT, 7 jaar oud, mak en vlug loopend, met overdekte BRIK op .coidu ou TUIG. Te bevragen by de Wed. G. ZUIDERVLIET te Polebroek. te verkrygen, by 10 of meer halve fleschjes tegelyk, k 10 eents per half fleschje, by H. BEZEMCR te Bergstoep. niet hooger nietende dan 1.45 stokmaat, aangespannen. Prijs: Vijftig Gulden. 2e Premie: Tien Gulden. le Premie: Twintig Gulden. 3e Premie: Vijf Gulden. open voor alle Paarden, aangespannen, le Premie: Vijf en Zeventig Gulden. 2e Premie: Vijftig Gulden. 3e Premie: Vijf en Twintig Gulden. AANGIFTEN moeten geschieden nlterltyk 3 Augustus 1896, by den Secretaris, den Heer G. REES te Dordrecht. (Inschrijvingen sluiten dien dag des middernachts.) Alle rijders moeten in costuum of jockeypak rijden. De LOTING zal door het BESTUUR geschieden op Dinsdag 4 Augustus, des avonds ten 8 ure, in het Hotel „PONSEN", tegenover het Station, waarby alle belanghebbenden kunnen tegenwoordig zyn. De mededingers moeten een half uur vóór eiken wedstryd den Secretaris kennis geven, dat zy aanwezig zyn. Er wordt gereden onder de Reglementen der Ned. H. en R. V., korte baan. De leden der Dordrechtsche Harddravery-Vereeniging hebben, op vertoon van hun bewys van Lidmaatschap,., toegang op het gereserveerd terrein en tribune, nlet-Leden tegen betaling van 50 Cent entrée voor iedere Harddravery, of k 75 Cent voor beide Harddraveryenmits daarvoor een kaart genomen wordt. Het Bestuur der Dordrechtsche Harddraverij- Vereeniging, H. P. DE KAT VAN HARDINXVELD, P. F. L. KOLKMAN. Voorzitter. W. J. H. ALBERS, Penningm. Mr. A. C. CRENA DE JONGH. G. REES, Secretaris. Dit riant gelegen en geheel naar de eischen des tyds ingericht INSTITUUT, met ruime slaapzalen en prachtigen tuinwordt ten zeerste aanbevolen. Conditiën zeer biliyk. De beste aanbevelingen staan ten dienste. Opleiding voor verschillende examens. Het vorige jaar slaagden van myne leer lingen: l voor Kleik by de Posteryen en Telegrafie, 1 voor de 3de klasse Hoogere Burgerschool te Utrecht en 1 voor Surnumerair by de Posteryen. OPGERICHT IN 184 8. Firmanten JOHn. FEIRABEND en A. C. van den KIEBOOM, KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS naast het Koffiehuis „Koophandel en Zeevaart" van den Heer J. C. VAN DER HORST. IN- en VERKOOP van alle Binnen- en Buitenlandsche Effecten. 1NCASSEER1NG van wissels op alle plaatsen van Nederland en Buitenland. INWISSELING van alle Coupons tegen de hoogste pryzen. Nemen geld in bewaring tegen vergoeding van rente en teruggave naar keuze van den geldgever. DBF" KANTOORUREN: 's morgens #-!( nar, 's avonds 6-7| nar. De Heer T. DE VOS te Nieuwerkerk a/d Ussel is voornemens op het dorp te Waddings veen, een net, ruim en vry geschikt voor nette burgerlieden. Huur blllflk. Te bevragen by den Opzichter TEUNISSEN aldaar. „Het Vofkscrediet", m (8 den 15. Augustus, in het Café I. OUDLJK, aan den Nieuwerkerkschen weg HET MAKEN VAN EENE waar het bestek en teekening van af 5 Augustus ter inzage liggen. Aanwyzing 13 Augustus, 's middags 2 uur, op het terrein. (wegens vertrek door den eigenaar): Een goed onderhouden waarin sedert onheugelyke jaren met uitstekend succes een HERBERG is ge vestigd, met ruime STALLING, ook voor Koeien, groot'e SCHUUR, HOOIBERG en ruim TERREINbenevens een perceel WEILAND, te zamen groot ongeveer 50 Aren, gelegen in de Rynstreek, tus schen Alfen en Bodegraven. De Koffiehula-Inventaris moet worden overgenomen. Dadelyk te aanvaarden. Adres: Notaris DEN BLEKER te IJsselsteln. De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voor nemens op Vrydag den 7. Augustus 1896, '8 voormiddags ten 10 ure, by Jb. LAGENDIJK in den Opperstok onder Streefkerkby afslagte verkoopen Voor de Erven van den Heer A. J. VOORSPUU. EENE staande te aan den Lekdyk, in het boveneind, ten westen van de stoep naar de Ammersche kade, bestaande in een WOONHUIS met ACHTERHUIS, 2 afzonderlyk staande SCHUREN en HOOIBERG, alsmede ERF, TUIN, BOOMGAARD en daarby behoorend te zamen groot 24 Hectaren, 29 Aren, 15Centiaren In 22 perceelen ingezet en verhoogd totf 28545,—. Te zamen verhuurd aan JDE VOS Jr., voor f 1500,—. Nadere inlichtingen geven de huurder, de Heer J. DE VOS Jr. en genoemde Notaris. De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voorne mens op Zaturdag den 15, Augustus 1896, '8 voormiddags by ue Wed. H. VAN ES te Op Donderdag den 6den Augustus 1896, des morgens ten 10 ure, zal In de Herberg van den Heer E. VAN EIJL te Wtyngaarden worden aanbesteed Bestek en teekening liggen van af 3 Augustus a. s. in genoemde Herberg ter inzage. onder Vrydag 31 Juli 1896 aldaar geveild, zijn, in de perceelen by notitien omschreven, in bod gebracht, te weten: Perc. 1 op f 1600,Perc. 12 op f 120,—, ten 10 uie, te verkoopenB Het FRUITGEWAS van de Heeren J. A van der STOK, A. GOEDHART, P. de RUITER, P. de RUITER en cons., W. S. COK, J. van BLOKLAND, D. ROZENDAAL, P. ROZENDAAL, ARIE ZWIJNENBURG, van het Diaconie-Arm bestuur van Langerak en van de Gemeente Nieuwpoort. En het RIETGEWAS van het Diaconie-Armbestuur van Langerak en van het Burgerlyk- Armbestuur van Nieuwpoort, 2 - 650,- 3 - 50,- 4 850,- 5 - 350r 6 -1000,- 9 10 11 -1250,-. -2550.-. -1500,-. - 180,-. - 160,-. Samen 13 - 675,-. 14 - 575,-. 15 - 120,-. 16 - 575,-. 17 -1650,-. 18 -1875,-. 19 -1750,-. 20 - 450,-. 21 - 100,-. f 18030,- De toewijzing blyft bepaald op 7 Au gustus 1896, des voormiddags 10 uur, ten huize van W. H. VAN ZOEST aldaar, terwyl intusschen ook verhooging wordt genomen tegen eene premie van 10 ten kantore van Notaris MAHLSTEDE te Bergambacht. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens om op Woensdag 12 Au- gustus 1896, des voormid dags 10 uur, ten huize van B. BROERE aan de Hoekscha Sluis, in het openbaar te verkoopen: geteekend nos. 9 en 10, met SCHUREN, GETIMMERTEN, BOOM GAARD, ERF en Aanbehooren, benevens diverse perceelen BOUW- en GRASLAND, DLJKGRONDen Watering, staande en gelegen aan den Lekdyk naby de Hoeksche Sluis en strek kende van den buitenteen des dyks tot halver Groenen Kerkweg, onder de gemeente te zamen groot 6 Hektaren, 67 Aren, 48 Centiaren. Breeder omschreven bU billetten en inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Don- derdag 13 Augus tus 1896, des namiddags ten 6 ure, in het Koffiehuis „Krimpenerwaard", aan den Lekdyk te Schoonhoven, in het open baar te verkoopen: geteekend B, nos. 490 491,493 494, 496498499 en 501allen staande en gelegen aan den Ouden Singel, binnen de gemeente strekkende van den Ouden Singel tot Stadsgrond, en bevattende Boven- en Be. nedenkamers, Keuken, Zolder en Tuintje, Om te aanvaarden 1 November 1896. Breeder by biljetten en inlichtingen by den Notaris. OPENBARE VRIJWILLIGE De Notarissen A. CASTELEIJN te Streefkerk en J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht zyn voornemens op Vrijdag 14 Augustus 1896, des voormiddags ten 10 ure, ten huize van P. STOPPELENBURG te Stolwyk, In het openbaar te verkoopen: DE C No. 60, met SCHUREN, HOOIBERG, verdere Ge timmerten, alsmede 9 Hektaren, 77 Aren, 86 Centiaren en Aanbehooren, Btaande en gelegen naby het dorp en onder de f Verhuurd tot 1 Mei 1900 en 1 Decem ber 1899 met 1.80.28 Hektaren Hooiland aldaar voor f 1000,—. Aanvaarding in genot en lasten 20 Breeder by biljetten en inlichtingen by de Notarissen.

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 2