LAWDBOÜW-TENTOONSTELLING 1- GYMNASIUM Goudsmidsknecht, RIJWIELEN. et anm ïïïe Een Knecht, Eene gezonde Min. Dienstbode. 1? N3N30H0S Tentoonstelling GIESSENDAM. Het Woonhuis, h.tDVÏÏ E' BEUrE'" *7 VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. T.A. VAN ROOI JEN. OPROEPING. te Gouda. METSELAARS. Keukenmeid, Dienstbode. STOEPNIEID. MANUFACTUREN, R. VEERMAN te Gouderak. E. CASSUTO, GOUDA, Boerenmeid, op Dinsdag 15 September 1896 VERLOTING, benevens Tentoonstelling van Oude- en Nieuwe Kunst, SCHOONHOVEN, GIESSENDAM HABOINXVELD 19 en 20 AUG. e. k. TERREIN NABIJ HET STATION. S. W. N. VAN NOOTEN TE SCHOONHOVEN. Levering van alle soorten DRUKWERKEN binnen den kortst mogelijken tijd; nauwkeurige en nette uitvoering en hoogst billijke prijs berekening. Huishoudster, AGENTEN N009N313)iri3 3 V 'xvvw ao N00KDEL00S NIEUWE VINDING. Z. VAN ZIJLL Zn., TE KOOP: I VELOCIPEDE, T. SCHREUDERS. H.H. WIELRIJDERS. J. C. DE RUITER, GEVESTIGD SLIEDRECHT: Rijksveearts. J. SCHREUDERS, WEGENS AFWEZIGHEID Attentie. NETTE ZAKEN Ter overname aangeboden, en Veevoeder. Polsbroek, De 2e snede van het aan het Waterschap behoorend Grasgewas. Gouderak, OPENBARE VERKOOPING. Meerkerk, Ruim 11 HECTAREN WEI-, HOOI- EN RIETLAND, oven, 18 Aug. Het voor- n aanstaanden verjaar- d jeugdige Koningin in deze ge- Meenten niet onopgemerkt te laten. Hoogst waarschijnlijk zal die herdenking hoofd zakelijk bestaan uit eene feestviering door de schooljeugd. •Arkel, IS Aug. De handel in aard- appelen is in de laatste dagen alhier tamelijk levendig; van 6 tot 13 Aug. zijn ruim 1100 HL. aan de beurs geleverd, heden besteedde men f 1,32' per HL. De quantite.it blijkt toch niet zoo ongunstig te zijn, als men eerst meende, voor 't meerendeel rooit men een IJL. uit de 3 roeden, op enkele stukken heeft men zelfs slechts 2 roeden daarvoor noodig. De tarweoogst is afgeloopen, en geeft over 't algemeen reden tot tevredenheid, beide qualiteit en quantiteit zijn goed. 'Berg-Ambacht, 13 Aug. Drie wiel rijders reden langs den Kerkweg naar ons dorp. Een hunner had het ongeluk, bij het oprijden van de laatste brug, met zijn wiel te water te gaan. Gelukkig werd hij door W. K. in oen ander pak gestoken. Zoo doende kon hij den tocht verder afleggen, daar zijne kleederen doornat waren geworden. 8 «root-Ammers, 14 Aug. Id de afge loopen week werd bij monde van mej. L. Voorspujj aan de zangvereeniging „de Volharding" als een geschenk van de vrouwelijke leden dezer vereeniging, een nieuw vaandel aangeboden. De heer H. Voorspuij Jz., voorzitter der zangver eeniging, nam met dankbaarheid dit cadeau in ontvangst, Door de kaashandelaars werden deze week voor de kaas de navolgende prijzen besteed: 1ste qual. van 20 gld. tot 22; gld. 2de qual. van 14 gld. tot 19 gld. de 50 KG. De handel is over het algemeen redelijk. 'Haastrecht, 11 Aug. Zaterdag jl. be haalde de heer A. H. Fournier to 's-Gra- venhage de akte voor Duitache taal. Genoemde onderwijzer is nu bezitter van de akten der drie levende talen. Zondag jl. zo.u H. Kn. in zijn kamer een pijp wegbergen. Hp stond daarvoor op eon stoel. Door een of ander toeval viel h(j van den stoel op den grond met één der armen onder het ïyf zoodanig dat hij daardoor do pols brak en ver plicht was dadelpk geneeskundige hulp in te roepen. 'Hoornaar, 12 Aug. Sedert de vorige week is de prijs der kaas f 0,50 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 15 4 f 22,60 de 50 KG. besteed. gjaaraveld, 14 Aug. Mej. Schenk alhier heeft eervol ontslag gevraagd als onder wijzeres aan de openbare school dezer ge- meen te. "Lekkerkerk, 14 Aüg. Noemt men deze eeuw ryk aan zwakke en zenuwachtige menscheo, zekere G. v. d. W. maakt hierop eene groote uitzondering. Hoewel by na 90 jaar, bebouwt hy nog zy'n 10 vim land, ia een der trouwste kerk gangers en leest zonder bril. Hy heeft 4 kinderen, 20 kleinkinderen en 35 achterkleinkinderen. By twee gezinnen in wyk C komen gevallen van roodvonk voor, tot nog toe van geen ernstigen aard. 'Nieuwerkerk a/d Usel, 11 Aug. Maan dag-morgen j.I. zou de landbouwer W. V., wonende onder Capelle a/d LJsel, een vracht maïs,naar onzen molenaar brengen. Ge- komen%y den handelaar V. wilde het paard Heden-middag 2 uren had de aangekondigde h.rddr.v.rj pU.,. vs0 pa.rdeB, voor de sulkey, die nimmer een prjja van f250 No. J. G. i prijs hebben. 13 1. br. merrie Wilhelmina, v,,ou„ Matze, Mijdrecht, beryder eigenaar; 2 Boh. hengst Martm, eig. Joh. De Mol, 's-Hage, ber. B. W. Schipper; 3. zw. hengst Vliegende Hollander, eig. J. Smulders, Utrecht, ber. J. G. F. d. Dop, hengst Hookfort, eig. P. H. Hofman, Woorden, her. 0. J. Do Boer; 9. br. vo.Da.id II, eig. T. d. Burg, Pynaoker, ber. eigenaar; 10. gw. hengst öraaf Adolf, eig. Krujjt, Stadskanaal, ber. S. Wit- toreen; 11. hengat Balir, eig Sohonl, Utrecht, ber. E. Stemnagol12 Mies Brongkton, eig. J. Steen, s-Hage, ber. A. r. d. Akker; 13, br. merrie Graaf Adolf, eig. 1. O. Matse, Mjjdrecht, ber. eigenaar. Akker; 1ste premie, groot f 40, door de Vlie gende Hollander, beryder J. G. De Boer; 2de Krks°n «r°ot f 20, door Sokol, beryder W. De harddravery, zoowel jd 1< fietsen-wedstryd "lokte Dog al en werd mede door muziek opgeluisterd. werf opgaan, zonder dat de voer man er eerst erg in had. Toen deze nog wilde trachten het paard door te laten loopen, was het te laat, en het gevolg was, dat men in het water terecht kwam. Met inspanning werd alles op het droge ge bracht en nu bleek, dat de wagen nogal wat a very had bekomen, terwyl de pooten van het paard hier en daar velloos waren. Maandag avond hield de Afd. N. a/d IJ., C. a/d IJ. en Omstreken der Holl. Maatsch. van Landbouw een vergadering. Besloten werd naar de op 25 Augustus a.s. te houden alg. verg. te Woerden twee afgevaardigden welke een vergoeding zouden vaq f2,50 de persoon. Daartoe gekozen de heeren D. Vis en A. J. Fyan, en tot hun plaatsvervanger de heer G. van Reeuwyk, In de plaats van de heeren T. Van Vliet, W. Verburg Jcz. en W. Verburg Az., die aan de beurt van aftreding warenwerden tot bestuurs leden gekozen de heeren H. Rolloos P. de Zwart en A. Van der Dussen. De punten van behandeling op de alg. verg. kwamen alsnu aan de orde. Ze gaven echter weinig stof tot bespreking. Na nog over het een en ander, den landbouw betref fende, gesproken te hebben, sloot de voor zitter, de heer A. G. Koolmees, de ver gadering. §§Nleuw-Lekkerland, IS Aug. Uitslag der gehouuen aanbesteding tot het bouwen van een woning by de hofstede B. 221 te Lekkerkerk, voor Mevrouw de Weduwe Adr. Heyms alhier, door den architect C. Broere Kz. aldaar. Timmerwerk: P. Borsye, Lekkerkerk, f 1698, G. Slyk, Lekkerkerk, f 1430. Smidswerk: W. T. Schrey, Nieuw- Lekkerland, f325, Wed. C. De Graaf, Lek kerkerk, f 183,40. Loodgieterswerk; W. Verhey, Ameide, f99, J. Ponsioen Tz., Schoonhoven, f95, Wed. C. De Graaf, Lekkerkerk, f94, G. Oskam, Lekkerkerk, f 79. Verfwerk: J. H. v. d. Velden, Lekker kerk, f298, W. J. De Vlaming, Lekker kerk, f290, L. Mudde, Lekkerkerk, f287. Totaal ingekomen 11 biljetten. Gegund aan de laagste ïnschryvers. "Oude water, 11 Aug. Heden-morgen 11 nren had op de harddraverybsan alhier de aan gekondigde wielerwedstrijd voor amateurs plaats. 11 Beteert namen er aau deel: 1. D. Van Dig gelen, Woerden; 2. W. Orerkleeft, Rotterdam; 8. P. Both, UouJa; 4. W. Van den Berg, Wil- leskop; 5. P. H. Van Ingen, Bodegraven: 6. W Both, Goada 7. A. Van Lier, 's-Hage; 8. J. id.; 9. W. Pottum, id., 10. P. n, 11. T. L. Baron, Both, Goada 7. G. r. d. Tujjn, i G. Janteen Jr., pr{js, gouden medaille, no. 4 der rjjders; >r., verguld zilveren id., no. 8; I 4 de pr., groote I 3de pr.. id., no. 6; late 24e zilveren id., no. 11; no. 9; 5de pr. 6de pr., kleine bronzen id., no. 2. De baan was 300 meter lang en er werd uit ziekend gereden. De sportmeter van den heer H. Berkhof alhier bewees goede diensten, daar er een rit direct door werd beslist, die anders door een kamprit bad moeten worden uitge- 4e nieuwsgierigen, ^geluisterd. Na afloop der harddravery bewoog zioh tige menigte door onze straten, en braotat' den drukston kermisdag een weinig tot haar recht. 'Polsbroek, 14 Aug. De 19 jarige dochter van P. V. alhier, die aan typhus leed, is aan die ziekte bezweken. By de ji. Dinsdag gehouden verkie zing van drie notabelen by de Herv. Gemeente van Polsbroek en Vlist werden gekozen de hh. T. Lekkerkerker, C. Vink en ArieVan der Vlist, te Polsbroek. Nog geen 30 van de ruim 130 stemgerechtigden waren opgekomen. De strijd om het bestaan. By den veehouder W. alhier lag de hond in 't veld met de pooten op een stuk brood, dat hy van het werkvolk gekregen had. Een kalkoen kwam aangestapt en meende het smakelyk hapje in te pikken, toen de hond woedend op hem aanvloog en hem met één hap, glad als vet, den kop afbeet. Ridderkerk, 12 Aug. De gemeenteraad besloot uit het batig saldo der gemeente rekening, groot f 4955,25, eene som van f 3000 te besteden om in de wyken Slik' kerveer en Bolnes op den dyk eene mid denbestrating aan te leggen. Dit werk zal nog dit jaar uitgevoerd worden. 'Ridderkerk, 12 Aug. Mej. M. ten Zythoff, sedert 16 jaren onderwyzeres in de handwerken aan de ryksnormaalschool te Rijsoord en de openb. school te Bolnes, heeft uit beide betrekkingen eervol ontslag aangevraagd. Dit ontslag is op de meest eervolle wyze verleend. Het Burgerlyk Armbestuur krygt van de gemeente eene subsidie over '97 groot f 7000. Dit is een groot bedrag, als men weet dat deze gemeente 8000 inwoners telt. In de groote wyken Bolnes en Slikkerveer woont ook in 't geheel geen burgerstand, alleen werkgevers en de werklieden. 'Steln, 11 Aug. Dijkgraaf en hoog heemraden van Rynland hebben de rekening en verantwoording over 1895 van het bestuur van den polder Stein niet goedgekeurd en teruggezonden wegens onnauwkeurigheid in de administratie. Er schynt een post van f66,55 niet ver antwoord te zyn. 'Streefkerk, 13 Aug. De raad dezer gemeente heeft aan het burgerlyk arm bestuur alhier voor het dienstjaar 1897 eene subsidie van f 1400 verleend. 'Willige-Langerak, 16 Aug. In 't begin van deze week had een schipper zyn schip geankerd in het vischwater van de zalmvisschery alhier, zoodat er niet ge gevischt kon worden. Op verzoek van de visschers wilde de schipper zyn schip niet buiten het vischwater verleggen, zoodat men genoodzaakt was de hulp van de ryksveldwacht te Schoonhoven in te roepen, waarop het vischwater weer vry kwam. Op de fruitverpachting, gisteren alhier gehouden, is het fruit van som mige boomgaarden vry duur verpacht: f 2 A f 2.50 per HL. op den boom. Ver scheidene boomgaarden brachten echter veel minder op dan verleden jaar, door dien er weinig fruit in is. Woerden, 12 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 228 partyen pry's van Goudsche lesoort f20 af 23,50; 2e soort f 16 k f 19, zwaardere f - per 50 kilo. Handel vry vlug. Woerden, 12 Aug. Wanneer men het oog wendt naar het voormalige exercitie veld, een terrein omringd door hooggaande iepenboomen, dan ziet men dat het be stuur der afdeeling „Woerden" van de Hollandsche Maatsebappy van Landbouw, bygestaan door eene commissie, yverig in de weer is om het hoofdbestuur dezer maatschappy waardiglyk te ontvangen. Wanneer men de biljetten inziet die de feesteiykheden vermelden, dan behoeft men niet bevreesd te zyn, dat men zich zal vervelen. De cirkelvormige baan voor het houden der schoonryderyeo is aangelegd. De restauratie-tent is gereed en men is druk in de weer de laatste hand te leggen aan de tentendie de inzendingen moeten bevatten. De tentoonstelling belooft veel, vele prachtige exemplaren zyn aangegeven, de namen der inzenders staan er borg voor. Verder inzendingen van kaas, boter, pluimvee, bloemen, sierplanten, werktui gen enz. enz. Ook zal er eene complete kaasmakerij in werking te zien zynalles te zamen zal een bezoek waardig zyn. Uit het bovenstaande en de door biljetten vermelde feestelykheden blykt, dat het bestuur niets onbeproefd laat om het den bezoekers zoo aangenaam mogelyk te maken. Zoo het weder nu geen parten speelt, dan zal het een feest zyn, Zooals hier nimmer heeft plaats gehad. 'Zevenhuizen, 10 Aug. Een achtjarig jongetje aan den Groenenweg wilde Zaterdag in een bootje springen, waarmede twee kinderen van ongeveer denzelfien leeftyd over het kanaal zouden varen. Hy spiong evenwel mis, daar het bootje doorvoer, zoodat hy in het diepe vaarwater terecht kwam. Gelukkig komt een bakker uit Nieuwerkerk aangereden. Deze ziet verkeert, bedenkt zich geen oogenblik en springt te water, precies nog bytyds, want de jongen is reeds zinkende, en de redder smaakt het genoegen hem van een wissen dood te redden, want was hy eenige oogen- blikken later aangekomen, dan zou het ventje het leven er by ingeschoten zyn. - De toovergeschiedeuis te Zevenhuizen zal nog een staartje hebben. Toen Zondag enkele personen eens een kykje gingen nemen, dreigde hy op hen te zullen schieten en toen allen zich niet spoedig verwyderden, schoot hy met een geweer geladen met hagel op hen en trof één ervan in zyne jas. De andeion sloegen op de vlucht, maar konden zich niet spoedig verwyderen door of onder het rasterwerk en scheurden daardoor hunne kleederen aan de scherpe punten van die afscheiding. Kon ik eenigen tyd geleden melden, dat het voornemen bestond een geregelden stoombootdienst to openen van hier naar Rotterdam, nu wordt weer verzekerd, dat er niets van komen zal. Wel zijn er op metingen gedaan, of de boot door de sluis zou kunnen en 't is gebleken dat dit geen bezwaar zou opleveren. Toch schynen er zich moeilykheden voorgedaan te hebben, die de directie genoopt hebben van hun voor nemen af te zien. Velen zullen dit zeker met leedwezen vernemen,vooral zy, die zich gevleid hebben met eene gemakkelijke verbinding met Rg0|kdam{ - By Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accynsen te Oud-Beierland c. a. J. Blok, thans te Steenwyk c.a. By Kon. besluit is benoemd tot directeur van het post- en telegraaf- kantoor te Vreeswyk P. Oorver, thans in gelyke betrekking te Drachten. By Kon. besluit is benoemd tot tweede-luitenant by het wapen der infanterie vaa het leger in Nederlandsch- Indiö de cadet M. T. Velsing. *- Tot ontvanger der directe belastingen en accynsen te Waardenburg is benoemd de heer J. J. B. Laeyendecker, thans te. Well. Het ryksbelasting kantoor Waardenburg is zeker, zoo niet eenig, toch behoorende tot de weinige, die aan een zeer verander- lyk beheer onderhevig zyn. Sedert primo 1870 tot heden, alzoo gedurende ruim 26 jaar, zyn aan genoemd kantoor 15 ryks- ontvangers in functie geweest, terwyl tus schentyds nog 13 surnumerairs als zoo danig voor langer of korter tyd dienstdeden. - Men meldt uit Bolnes: Nu Ged. Staten het besluit van B. en W. vernietigd hebben, waarby' goedkeuring geweigerd werd om eene R. Kath. kerk te stichten, zijn reeds dadelyk aanstalten gemaakt voor den bouw. Naar men verneemt zal vooreerst een klein kertye gebouwd worden. De grond is evenwel groot genoeg om, als 't noodig is, het gebouw te vergrooten. Er wonen hier eenige R. K. huisgezinnen. •- Wy vernemen, dat het be stuur der afdeeling IJselstein en omstreken van het genootschap van landbouw en kruidkunde voornemens is eene onderlinge verzekering van runderen op te richten onder de leden harer afdeeling. Zy vermeent daarmede, in den tegen- woordigen gedrukten toestand van het landbouwbedrijf, een geschikt hulpmiddel te vinden, om met zooveel mogelyk vereende kracht, onvermydeiyke verliezen te dragen op de minst kostbare wyze, waarvan dan ook de algemeene medewer king van den boerenstand verwacht wordt. Eene oproeping ter vergadering van hen, die hunne medewerking zouden willen verzekeren, ten einde de levensvatbaarheid der onderneming te kunnen overwegen, is binnen korten tyd te verwachten. De afdeeling bestaat uit de gemeenten IJselstein, Jutfaas, Vrfe'eswyk, Lopik, Jaarsveld, Willige-Langerak, Polsbroek, Benschop, Hoenkoop, Snelrewaard, Wil- leskop, Montfoort en Linschoten. By het te Utrecht gehouden examen voor klerk-telegrafist 3de kl. der My. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is geslaagd de hoer E. C. Van Deventer te Woerden. - Een arbeider-visscher uit Stol wyk stond Woensdag voor het gerechts hof in Den Haag terecht wegens diefstal van eenden te Vlist. Hy was deswege, in weerwil van zyneontkentenis van schuld, door de rechtbank te Rotterdam tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld enkel op grond van aanwyzingen. Mr. A. Slotemaker, door het bureau van consul tatie als verdediger toegevoegd, achtte die aanwyzingen ouvoldoende om eene ver oordeeling te wettigen en gispte voorts de houding en het optreden van de Ryks veldwacht ten deze, die, reeds voordat er iets van een diefstal bekend was, enkel op grond van een vermoeden den beklaagde aanhield en gedurende langen tyd opsloot, terwyl een politie beambte hem zelfs mishandeld zou hebben. Het Openbaar Ministerie vorderde be vestiging van het vonnis. De zaak van de officieren, die onlangs te Amsterdam een inspecteur van politie mishandelden, komt 8 Sep tember in openbare behandeling voor de rechtbank aldaar. gehouden publieke verkooping, zyn de bouwmanswoning met landeryen gelegen te Streefkerk, ter grootte van 24 hectaren 29 aren 15 centiaren, in massa gekocht door den heer C. Verwolf te Brandwijk, voor f 30385. en, probeerden verleden week Ze kropen door een luchtkoker VARIA. In het Haagsohe Voorhout werd verleden week een heele equipage, paard en rytuig, ge stolen. Gelukkig, dat de koetsier in een kroeg onder een bitterje zat; anders hadden de dievon hem missohien ook nog meégepaktl Te Parjjs stond Donderdag wegens diefstal een slagers knecht tereobt. Toen hg zioh tot ééu jaar eenzaam hoorde veroordeolen, trok hg onver- waobta zgu schoen van dft voeten en gooide er meê naar de heeren, onder don uitroep: „Daar, kooien!" Een der rechters kreeg het projectiel vlak in het gezioht, waarop de beleedigde rechtbank den slager op staanden voet veroor deelde tot vjjf jaar gevangenisstraf. Twes beruchte inbrekers to Wei zaten opgesloten, uit te breken. Z; en kwamen nit in deroohtszaal, waar ze eon paar agenten vonden, die hen dadelyk wcör achter de tralies braohten. In 't vorige jaar deserteerde uit Den Haag een milioien, die sedert onder een valsohen naam te Haarlem verblgf hield en het beroep van hardlooper uitoefende. Op de Haarlemsche kormis werd lig herkend en door een paar agenten ingepikt. Op het zangersfeest op „Lookhorst" onder Amersfoort telde ook een bedelaar zgn 40 centen entree uit, om toegang te verkrggen. 't Was hier ook: een spierinkje uitgooien om een kabeljauw te vangen. De bedelaar maakte nl. beste zakoD en had nog betere gemaakt, als de bemoeizieke politie niet was gekomen om hom zijn „inzamelingen" te verbieden. De bakkers van Hoogezand—Sappemeer staan met die van 81ooh- teren op voet van oorlog. Aan hun eigen vaste afne mers leveren ze het brood voor 21, 22 oents, maar van mekaars klanten willen zo het voor 5, 6 cents minder doen! Te Amsterdam wordteen fiets- besteldienst geopend, voorloopig mot 36 boden. Er %jjn 150 bestelkantoren in de stad, waar pak ketten ter bezorging kunnen worden aangeboden tegen 15 et. per pakket. Abonné'a hebben slechts een sein aan hun woning te bevestigen om ver zekerd .te zgn, dat hun pakjes in ontvangst worden genomen en bezorgd. Te Brussel heeft men pas geleden wiel wedstry den voor dames ge had en een 12-tal juffers uit Parys, Brussel en LondeD namen daaraan deel. De uitslag was: blauwe oogen, beonkneuzingen, ontvellingen en verwondingen en, mitsgaders groote ruzie onder de vrouweljjko kampioenen. Een heer en een dame leverden Zaterdag een navolging van de „Levensmoede»,want met het plan om zich te „verdoen," sprongen ze samen het water in. Een bad is altjjd gezond, maar aan dit twee-tal sohonk het zelfs levenslust: nauwelijks hadden eenige werklieden don drenkelingen oen lat toegestoken, grepen beiden dit redmiddel met beide 1. D. B. en 2. J. v. d. V., Sliedrecht, al. voren, 1. 2Xf3 boote of 2 X f 1 dag heoht.. 2. 2 X fö boete of 2 X2 dagen heoht. 1V., Ond-Alblaa, al. voren, f 5 boete of 2 dagen heoht. C. v. B., Sliedreoht, overtr. pol. verord. Slie dreoht, f 0,50 boete of 1 dag heoht. H. v. E., Groot-Ammers, jaoht-overtr., f 2 boete of 1 dag heoht., uitl. geweer f 1 boete of 1 dag heoht. H. v. d. W Noordeloos, laten staan trekdier anders of 1 onbeh., fl boete of 1 dag'hecht. A. H., Oud-Al bias, loopen over e in den oogst staanden grond, fl boete dag heoht. P. v. d W Sliedreoht, spoorweg-overtr., f 0,50 boete of 1 dag heoht. M. V., Papendrecht, overtr. regl. wegen en voetpaden, f 1 boete of 1 dag heoht. W. M., Sliedreoht, losloopen van een hond, f 0,50 boete of I dag heoht. A. v. d. W., J. R. en P. R., Streefkerk, vis- «oherg-overtr., vrijgesproken. C. v. H., Sliedreoht, overtr. boterwot, f 1 boete of 1 dag hecht. A. H., Sliedreoht, als voren, vrggesproken. A. v. D., Alblasserdam, vissoherg orortr., f2 boete of 1 dag heoht. L. N. Pa., 8. J. K, Papendrecht, als voren, 2XfO,ÖO boete of 2 X l dag hecht. G. T. en W. d. V., Sliedreoht, overtr. regl. zand afgraven, ieder fl boete of 1 dag heoht. J W. en 3. J. K., 1. Papendrecht, overtr. wegen e 2. H. v. d. W. B, Groot-Ammers, 2. en 3. Lekkerkerk, burengi rucht, ieder f 2 boete of 1 dag heoht. C. V., Brandwjjk, overtr. art. 427 W. v. 8- fl boete of 1 dag heoht. W. P., Papendrecht, overtr. regl. wegen en voetp., f 1 boote of 1 dag heoht. H. v. W., Papendreoht, als voren, 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag heoht. A. B., Woudriohem, vissoherg-overtr., 2 X f 10 boete of 2 X 3 dagen heoht. M. E. LSliedreoht, dronkenschap, f 1 boote of 1 dag heoht. J. M. d. J. en A. d. B., Sliedreoht, als voren, ieder 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag heoht. J. K., Sliedreoht, als voren, f 1 boete of 1 dag hooht. J. J. KAlblasserdam, als voren, f 1 of 1 dag heoht. H. J., Giesendam, als voren, f 0,50 boete ol 1 dag hecht. J. V., Sliedreoht, als voren, vjjf dagen hecht. A. C. K., Sliedreoht, als voren, f0,50 boete of 1 dag hecht. boete ze liepen weg van den waterkant mot waaruit men mocht opmaken, dat ze radioaal van hun doodsverachting genezen waren. Wat is RadioaalP Radicaal zegt „De Standaard" duidt op zioh zelf sleohts een verschil in graad aan van de consequentie, waar mee men zgn beginsel doorvoert. Er zjjo in onze politiek vier graden. De Reaotionair gaat achteruit, de Conservatief staat stil, do Liberaal wandelt en de Radioaal loopt. Een Berljjnsohen ingenieur probeerde verleden week te vliegen en met behulp van zgn spiksplinternieuwe machine gelukte dit al te wel. „Wie hoog klimt, laag valt," en onze uitvinder kwam ten slotte zóó slecht neer, dat hg een paar uur later aan de gevolgen van don ged&nen val overleed. Een Amerikaansoh wielrjj der, Murphy, heeft de eerzucht een Eagolsohe mjjl van ruim 1600 meter te willen afleggen in een minuut. Hij heeft in Amerika te vergeefs beproefd een locomo tief als gangmaker te verkrjjgen en zoekt nu in Frankrgk een hellende baan. Een Engelsch blad geeft hem den raad met zjjn fiets van een rots te springenhg zal (Jan zeer waars alle wereldrecords wel slaan 1 Te kwamen verleden weok roet vaoantie twee kweekelingen van de kweekschool voor onder wijzers te Maastricht thuis. Zo hadden de reis te voet gemaakt en waren 9 dagen onderwog geweest. Bg een deftige trouwplechtigheid te limgsted, in Denemarken, werd de bruids koets voortgetrokken door tien bruidsmeisjes in vuurroode kleedjes. Het maakte een zeer eigenaardigen indruk. Maar of die verzwaring van de taak der bruidsmeisjes algemeen zai worden nagevolgd, is zeer de vraag. In den qpstand op Cuba trekken veel vrouwen mot de opstandelingen meé, maar bjjna allen blgven gedurende den strgd in het kamp. De eenige vrouw, die zelf meestrgdt en zelf commando Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. •- De bouwmanswoning no. 9 en 10 met 6.67.48 hectaren wei- hooi- en bouwland aan de Hoeksche sluis onder Berg-Ambacht. Veiling 12 Augustus 1896 door Notaris Mahlstede. Koopsom f 8580. De woonhuizen B no. 490 491, 494, 496, 498, 499 en 501 aan den Ouden Singel te Schoonhoven. Veiling 13 Augustus 1896 door Notaris Mahlstede. Koopsom f 8500. De Bouwmanswoning C 60 in Benedenkerk met 9.77.86 hectaren wei en hooiland te Stolwyk met drie jaren huur. Veiling 14 Augustus 1896 door de Notarissen Mahlstede en Casteleyn. Koopsom f 14260. •- B# de op den 7. Augustus j.I. notaris A. Oasteleyn te Streefkerk voert is Paula Ruit, de vrouw van den opstan deling Gonzales. Paula is 28jaaroudon beroemd om haar schoonhoid en haar moed. Haar haat tegen de Spanjaarden echter is zóó groot.dat ze er zich op beroemt, twee Spaansche soldaten met de sabel hot hoofd afgeslagen te hebben. Een fabrikant te Haarlem, die met zjjn familie voor een weok of drie op reis ging, liet op een tafel een briefje aohter met de meedeeling aan.... hh. dieven en inbrokers, dat er niets van hun gading in de woning was te vin den, omdat alles in veiligheid was gehraoht. Voorts werd bericht, dat alle sleutols in deuren en kasten staken, zoodat ze zelf zioh van de waarheid, dat er niets te halen was, kondon overtuigen. Hg verzocht hun een onderzoek in te stellen, maar liefst zonder den boel te be schadigen, en hjj had twee rjjkadaalders neergelegd als vergoeding voor de te nemen moeite, terwjjl hg zgn soürgven eindigde „met alle achting". Jammer, dat er bg de familie niet ingebroken werd' Sliedrecht. Kantongerecht te Zitting van 13 Augustus 1896. O. d. B., Sliedreoht, overtr. pol. verord., fl boote of 1 d&ir hecht J. H, onbek. woon- of verblgfpl., als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. C. V. Dz., Sliedreoht, als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. J. v. d. M., Sliedreoht f 1 boete of 1 dag heoht. A. VPapendreoht, overtr. prov. regl. Z.-H., f 1 boete of 1 dag heoht. K. v. M., Peursum, overtr. pol. verord., f 1 boete of 1 dag heoht. C. V., Papendreoht, vissoherg-overtr., f 2 boote 1 dag hecht. C. K, Oud-Alblas, overtr. prov. regl. Z.-H., 2 X f0 60 b »ete of 2 X 1 dag heoht. O. R., H.-Ido-Ambacht, als voren, 2 X fl of 2 X 1 dug hecht. W. M., Schoonhoven, overtr. pol. verord. Gon- driaan, f 1 boete of 1 dag heoht G. N. en A. S., Lekkerkerk en Alblasserdam, visscherjj-overtr., ieder fl boote of I dag hecht. W. K. en L. B., SlieJreoht, loopen over eens anders grond, ieder f 0,50 boete ol 1 dag heoht. J. D., Papendrecht, vissoherg-overtr., 2 X f3 boete of 2 X 1 dag hecht., verb, verkl. sohakel of f 0,50 boete of 1 dag heoht. C. de B., Papendreoht, als voren, 2 x f 6 boete of 2 X 1 dag hecht., uitl. werpnet, f 1 boete of 1 dag hecht. C. D, Streefkerk, burengerucht, f3 boete of 2 dagen hecht. J. N. en P. C. B., Sliedreoht, loopen over eens andera grond, ieder f 2 boete of 1 dag hooht. O. R., H.-Ido-Amb&cht, overtr. regl. wegen en voetp., f 1 boete of 1 dag heoht. C. V., Bleskensgraaf, burengeruoht, f 5 boete i of 2 dagen heoht. Gemengd Nieuws. Men schryft ons uit Dalem: Met de etweiden is het hier nog altyd bedroevend gesteld, alles tengevolge van de aanhoudende droogte en den schadelyken invloed der muizen. Het volk drukt het zeer karakteristiek uit, door te zeggen: „de muis lydt honger." Op allerlei wijzen is men dan ook in sommige kampen ge noodzaakt het vee voedsel by te zetten, en als er niet spoedig verandering komt, zal de stal tyd dit jaar al bijzonder vroeg aanbreken. - De heer Beynes, lid van den gemeenteraad, heeft der gemeente Haarlem 300 stoelen ten geschenke gegeven, ten dienste van het pupliek b(j muziekuit voeringen. - Den huzaar V., van het 1ste regiment huzaren te Amersfoort, die juist 0 jaar dienst had bij de remonte, overkwam gisteren-ochtend het ongeluk bij het binnenrijden van de Lange- stallen door zjjn paard, eerst onlangs van het remonte-depót te Millmgen aangekomen, te worden afgeworpen. Met zijn hoofd werd hij tegen de hardsteenen pomp geslingerd, tengevolge waarvan zijn schedel letterlijk gespleten werd. De dokter kon slechte den dood constateeren. -Bjj gelegenheid van den wieler wedstrijd, Maandag te Leerdam gehouden, waren op het terrein twee doctoren aan wezig, die de deelnemers in onderzoek namen vóór het begin van den strijd en dadelük na de aankomst. Vooral werd gelet op polsslag en ademhalingswerk- tuigen. Het groote nut van zulk een deskundig onderzoek kan niet ontkend worden. En algemeene navolging zal ten goede komen aan de gezondheid van alle wielrenners. - De sergeant K., uit het gar nizoen te Gouda, die sedert Maandag- middag was vermist, is levenloosopgehaald uit eene sloot in den Zuidplaspolder bij Nieuwerkerk. H(j was lijdende aan vlagen van zwaarmoedigheid. - Men schrijft ons: De sedert September 11. by de manoeuvres in de provincie Utrecht, naby Zeist, vermiBte soldaat milicien P. Langeveld, van het 7de regiment infanterie, over wien zooveel te doen is geweest, naar wiens lijk toen gezocht is en van wien men alleen de wapenen gevonden heeft, is terecht. Onder Arcen werd hy Zondag, naby de Pruisische grens, door twee marechaussees aange troffen, als deserteur aangehouden en overgebracht naar Venlo, van waar hij gevankelijk naar zyn korps te Amsterdam zal worden gebracht. - Te Amsterdam is Zaterdag het stoffelijk overschot van een der offi cieren van het Leger des Heils, den enseign P. Morel, op eene zeer luidruchtige wyze ter aarde besteld op de Oosterbegraafplaats. Al de te Amsterdam gevestigde mannelyko en vrouwelijke officieren en soldaten van het Leger waren op de been. Er werd bij het giaf gezongen, gebeden en muziek gemaakt. De baar was gesierd met een bloemenkrans, en de pet, de jas en de btibel van den overledene werden met hom begraven. Honderden nieuwsgierigen woonden de vreemdsoortige ter aardebe- stelling by. - Toen gisteren-ochtend de vrachtrijder P. v. S. te Kedichem met een voer hooi naar de hooipers aldaar reed, sloeg de wagen by het uitwijken voor een rytuig om, zoodat v. S. tengevolge van den val byna oogenblikkelyk overleed. - Bedelaars op fietsen! Te Lommei kon men dezer dagen twee vreemde bedelaars zien, die van het eene huis naar het andere fietsten om aal moezen te vragen 1 STADSNIEUWS. Schoonhoven14 Augustus. By Koninklijk besluit is be noemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Appingedam c. a. J. G. Lobry van Troostenburg de Bruyn, ont vanger der directe belastingen en accijnsen en van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Schoon hoven c. a. §- Tegen den 18. dezer waren by de Instructie-Compagnie weder volon tairs tot vrijwillige dienstneming opge- Van de 12 opgekomenen trok 1 zich terug, werden 8 geneeskundig afgekeurd en 8 in dienst gesteld. VAKTENTOONSTELLING. A. s. Maandag, des middags ten een uur, zal de plechtige opening plaats heb ben van de te houden vaktentoonstelling. Het muziekgezelschap Apollo" heeft zyne medewerking daarby toegezegd. Behalve het Eere-Comité, de Jury leden en exposanten zyn een tal van autoritei ten en besturen van verschillende veree- nigingen benevens de deelnemers in het waarborgfonds en schenkers van finan- tiöele bijdragen en de vertegenwoordigers der pers tot by woning van de feestelyke opening uitgenoodigd. Er schynen geen moeiten en zorgen gespaard te worden om den openingsdag zoo luisterryk mogelyk te doen zyn. Wy waren in de gelegenheid een kykje te nemen en gelooven nu reeds te mogen zeggen, dat de algemeene bedrijvigheid, die in het lokaal heerscht en de vele toebereidselen een goed succes zullen waarborgen. Maandag 3 uur wordt de tentoonstelling voor het publiek geopend. Mejuffrouw W. Kirrwald, onderwyzeiea aan de openbare lagere I school alhier, heeft te 's Gravenhage met gunstig gevolg examen afgelegd in de Fransche taal 1. o. De verwonding, den heer J. P. toegebracht by het slaan van een nortonpyp, waarby een hand onder het blok geraakte, was van zoodanigen ernstigen aard, dat de wysvinger van de linkerhand geheel is geamputeerd moeten worden. Woensdagmorgen schrikte op de Haven'alhier een paard, gespannen voor een tentwagen, waarschyniyk voor een kruiwagen. Een der passagiers, wo nende in de Vlist, sprong uit het ïytuig, ten einde het paard te grijpen, doch be zeerde zich daarby zoodanig, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De zoon van dijn heer H. alhier is door het springen van een viool snaar zoodanig aan het oog gewond, dat opzending van den patient naar het oog ziekenhuis te Rotterdam gebiedend nood zakelijk was. Wy vernemen dat de toe stand, hoewel zorgelyk, hoop geeft op herstel. Alsof deze week nog niet ryk genoeg was aan ongelukken, ont vingen wy even Yóór het afdrukken onzer Couiant het bericht, dat de zoon van den heerW. alhier heden, onder de gemeente Streefkerk, het ongeluk had, by het in den wagen stappen te vallen en daarby een been te breken. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LIJST VAN BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, over de 2de helft van Juli 1896 R. Keyzer, Amsterdam. Van Polsbroek. C. Mazarel, 's Gravenhage (2 stuks.) INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Ik Terneem, dat de plaats voor den Terkoop en afslag van visoh eene verandering zal onder gaan, naar ingne opvatting in het belang van het publiek en niet minder van den handel. De verplaatsing zon zgn van de Visehbrug naar den Dam, de juiste plaat&ing mg onbekend. Aanleiding daartoe zou zgn aohting voor het publiek, dat o. a nu in den regen kan staan enz. en voor den handel, die door juistere plaatsing beter tot zgn recht zou komen. Schoonhoven. A. J. VAN DER KOP. Vervolg der Nieuwstijdingen. —By het departement van kolo niön is ontvangen het volgende van 11 dezer gedagteekende telegram van den gouverneur generaal van Nederlandsch Indie betreffende de krygBverrichtingen in Atjeh „Eergisteren naar Lepong. Vyand uit benting Dea Mamplan verdreven. Aldaar bivouak opgeslagen. Een militair beneden den rang van officier gewond. Vyand uit Btrandbentings door het vuur der marine verjaagd." By het departement van koloniën is ontvangen het volgende van 13 dezer gedagteekende telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indié be treflende de krygsverrichtingen in Atjeh: „Eergisteren vyand verdreven voorby Senmg in de heuvels ter weerszyden van het dal van Lam Teh. Toekoe Oemar's benden veispreid. Vooral by Tjagoe tegenstand ondervonden. Gesneuveld een Amboneesche fuselier, gewond twee Euro- peesche fuseliers en 14 iniandsche mili tairen. Toekoe Oemar gevlucht naar Lehong (een landschap op de N. W. kust van Atjeh ten zuiden Lepong) waarheen kolonel Stemfoort zich gisteren met een bataljon inscheepte uit de Retienbaai. Gezondheid en geest der troepen uit- - Nog seint men uit Batavia: Generaal Swart is benoemd tot chef van den generalen staf. Uit Sliedrecht meldt men, dat het etablissement der firma Volker en Bos, aldaar, van den Hoek van Hol land naar Vlaardingen zal worden over gebracht, en wel naar bet terrein dier firma aan de westzyde van de gemeente aan Als alles wel gaat, zal de oudste inwoner van Nederland, de heer Boomgaardt, in het Jacob en Annagast- huis te Groningen, zijn 108sten geboortedag mogen herdenken. Den 21sten van herfst maand treedt de patriarch zyn 109de levensjaar in. De oude man is nog in het volle bezit zijner geestvermogens, slaat met aandacht gade wat er in zyne naby- heid gebeurt, eet nog flink en, volgens zyne eigene verklaring, smaakt het hem lekker. Hy vindt echter zelf, dat hij niet vroeg opslaat, hoewel hy voorzeker in het tydig opstaan velen jeugdigen van jaren een voorbeeld geeft. De heer Boom gaardt staat nl. des morgens tegen zessen op en begeeft zich des avonds te ruim 9 uur eerst ter ruste. Maandag-morgen was hy o. a. te balf-zes uur reeds uit de veeren. Zooals bekend is, is H. M. de Koningin-Regentes in het bezit van een portret van den nestor in jaren van Haar Koninkryk. De heer J. S. Westerveld, onder- wy'zer te Amsterdam, is by het aldaar gehouden examen geslaagd voor de hoofd akte. De heeren A. Van Herk en H Van Hunnik, beiden van Gouda, en J. H. Nieuwenhuis, van IJselstein, zyn geslaagd voor de hoofdacte. De dames G. W. Enserinck, van Meerkerk, en V. HymaDS, van Wad dingsveen, zyn geslaagd voor de acte Fransche taal 1. o. De heeron F. Goudriaan, van Ouderkelk a/d Usel en H. J. Verburg, van Moordrecht, zyn geslaagd by het examen vrye- en orde-oefeningen der gymnastiek. Ds. R. Smeding te IJselmonde is beroepen by de Geref. Gem. te De Lier. Goada, 13 Aug. In een alhier gehouden vergadering is besloten den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus ook dit jaar niet onopgemerkt te doen voorbygaan. Eene commissie, bestaande uit de heeren J. IJpelaar Jz., voorzitter; L. Bisschop, vice-voorzitter; J. Ouderkerk, secretaris; R. H. Cools, 2de secretaris; B. W. Van de Pavoordt, penningmeester J. Zwart Pz., 2de penningmeester; J. H. Kok, W. Van de Kasteelen, J. A. Verhoefl, D. De Jong, J. N. Both en J. D. Van der Want, zal dezer dagen een inteekenlyst aan de ingezetenen aanbieden. De processie van Gouda, die Maandag eene bedevaart maakte naar het graf der Gorkumsche martelaren te Brielle, bestond uit 250 personen. Dr Los, predikant te Bruchem, die vorige week een beroeping by de Herv. Gem. alhier had aangenomen, heeft nu daarvoor bedankt. Hoenkoop, 10 Aug. Door den raad dezer gemeente zyn in zyne vergadering van den 7. dezer geplaatst op de voordracht van zettqrs de twee aftredende leden, de heeren A. Van der Sprong en P. Blok, en voor 3 en 4 de heeren F. De Wit en J. Van Zuilen, en besloten voorloopig vast te stellen de rekening dezer gemeente over 1895; de ontvangsten bedragen f 1781,33s, de uitgaven f 1220,85s, batig slot f 560,48. 'Meerkerk, 14 Aug. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 27 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor 1ste kwaliteit van f22,- tot f 24,— voor 2de kwal. van f 18,— tot f 20-, de 100 h. K.G. Montfoort, 12 Aug. In de Maandag avond gehouden vergadering van de feest commissie is besloten tot viering van het achtste Oranjefeest voor Montfoort en omstreken op Maandag 7 September a.s. Het programma is voorloopig vastgesteld als volgt: 1. Voorm. 10 uur: ringrydery (gepaard) in tweewielige rytuigen. Prijzen 25, 10 en 5 gulden. 2. Nam. 2 uur: harddravery voor paarden onder den man, die nimmer een pry's of premie hebben gewonnen. Pry's f 100, premie f 25. 3. Tot slot groot vuurwerk op den Usel. Sliedrecht, 12 Aug. Tot directeur der Ryksnormaalschool alhier is benoemd de heer J. A. Busé, hoofd der school te Har- dinxveld; tot leeraar de heer F. Janse, hoofd aan school I en tot leerares (nuttige en fraaie handwerken) mevr. M. D. Van der Schuy't De Lange, beiden alhier. Waddingsveen, 13 Aug. Door den ge meenteraad werd aan de 4 scholen (2 open bare en 2 byzondere), 100 gulden verstrekt ter waardige viering van den aanstaanden geboortedag onzer geöerbiedigde Koningin. op Zondag 16 Augustus 1896. Ring Schoonhoven. Berkenwoude. Voorm. Ds. Bruyel te Willige Langerak. Hing IJaelateln Lopik. Voorm. Ds. Dekking te Jaarsveld. Vis8cherij-Berichten. 14 Aug. Van Zaterdag 8 tot en met Vry dag 14 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 142 zalmen groote zomerzalm per kilo van f 0,95 tot f 1,10; kleine zomerzalm per J kilo van f 0,90 tot f 1,00; Jakobszalm per J kilo van f 0,85 tot f 0,95. 1 steur, 50 halve kilo's, f 15,50. 'Kralingen, 14 Aug. Deze week werden ter markt aangevoerd 1025 zomorzalmen groote zalm gold f 1,05 k f 1,25, kleine f 0,80 a f 1,00; 1221 St. Jakobzalmen; prys f0,75 k f 1,00 per 5 ons. BEURSBERICHTEN. pCt. Nederl. Werk. Schuld. 2{ Dito dito8 Hong. Obl. 1889. 4» Dito in zilver. i\ OostenrykObl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug, 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr.-Oct. 6 Portugal, Oblig. m/t. 3 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e ui tg. 4 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 SpanjeBuitenl. Perp. 4 Dito Binnenl. Perp. 4 Egypte Oblig. 18764 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 Russ. S. K. Chk.-Az.500&2000 M. 4 Dito Orel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 Centraal-Paciflc. Oblig. 6 Loten Amsterdam f100. 3 Lotën Rotterdam3 Antwerpsche loten 1887. 21 Hong. Loten 1870 Theiss-loten4 Oostenr., Loten4pC. fl. 250,1854. Dito 5pC. il. 500, I860. 13 Aug. 91 ,V 10US 105{ 85' 84'8 85 J 85 fV 84 s 25» 98; 102 97»f 59; 50 103» 52 99s 99» 107 107J 1021 125J 117 121 121» MARKTBERICHTEN. en12 Aug. Boter, le qual. 53 ct.2e qual. 50 ct per half kilo. Kaas f 18 f 22 per 50 kilo. Vette kalveren 18 k 20 ct. per 1 kilo. Vette varkens 16 k 18 per i kilq. Weivarkens f 12 k f 14 per stuk. Biggen f 4 k f 6 per stuk. Aardappelen (geele) f2,75 per HL. (blauwe) f2,- f 8,50 per 100 Gouda, 13 Aug. Kaas, le qual. f25,- k 27,-, 2e qual. f 19,— k22,-; Noord Holl. f - k Aangev. 115parlyen. Han del vlug. Boter: pry's der goêboter f 1,20 k 1,30, weiboter f 1,00, k 1,10 per kilo. Rotterdam, 11 Aug. Aangevoerd 600 vette runderen, 1186 magere dito, 305 vette en graskalveren, 56 nuchtere kalveren. Pryzen: vette runderen le qual. 70 ct, 2e qual. 62 ct, 3e qual. 58 ct.; ossen le qual. 70 ct., 2e qual. 62 ct., 3e qual. 58 ct; stieren le qtial. 58 ct., 2e qual. 50 ct.; kalveren le qual. 78 ct., 2e qual. 68 ct., 3e qual. 58 ct.; varkens le qual. - ct, 2e qual. ct, 3e qual. ct., per kilo. Melkkoeien f 160 k f 240, kalfkoeien f170 a f250, stieren f70 k f180, pinken f—k—, vaarzen f85 k f160. Van 12 tot 14 Augustus. Geboren: Dirk, z. van K. F. N. Schut en W. van Gent. Overleden: M. Rejjnen, oud 6 m. J. A. Staol, oud 62 j., eebtgenoote van G. J. Wahl. Gemeente Van 1 tot 15 Augustus. Geboren: Johanna Wilhelmina, d. van J. C. Hoejjenbos en N M. de Lange. Gemeente Reeuwijk. Van 1 Juli tot 1 Augustus. Geboren: Elisabeth Willemina, d. van G. Plak en P. van Triet. Gerardus Jacobus, van M. Sobouten en L. Oostrum. Gerrigie, d. van D. Slappendel en M. A. Kwinkelen- berg Jacob, z. van A. Kruit en J. Verbree.— Louise Maria, d. van M. J. Bronders en L. E. Hamburg. Keeltje, d. van J. Verbree en W. Stouthart. Marin us, z. van P. Vervrejj en A. Iloogendoom. Wilhelmus, z. van C. Streng en E. Boere. Overleden: G. Burger, oud 3 w. H.ran Diemen, oud 44 j. Gemeente Tienhoven. Van l tot 16 Augustus. Geen aangiften. JAN VALK, van Schoonhoven, JACOB A C. VAN EIJK. Hilversum, 13 Aug. 1896. De Heer en Mevr. VALK - VAN EIJK betuigen, ook namens wederzydsche fa- miliénhunnen hartelyken dank voor de vele blyken van belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Heden overleed naeene kortstondige ziekte, myn in dienstjaren oudste Knecht CORNELIS STOLKER oud 43 jaarwaarvan hy ruim 25 jaren als Metselaar by wylen raynen Vader en by ray trouw en eerlyk is werkzaam geweest. C. MOHR. Ouderkerk a/d LJsel, 7 Augustus 1896. Heden overleed ons geliefd Dochtertje A D R I A N A, in den ouderdom van 1 jaar. P. J. ROSENBOOM. M. ROSENBOOM - HOOGENDOORN. Bodegraven, 12 Aug. 1896. Voor de vele en hartelyke blyken van belangstelling, ondervonden zoowel tydens de ziekte als by het overlyden van myne geliefde Echtgenoote JANNIGJE DE GROOT, betuig ik myn hartelyken dank. Cs. SCHEER. Gouda, 15 Aug. 1896. De Ondernemer van den Wagendienst SCHOONHOVEN- LÜPIK-UTRECHT betuigt hiermede aan de geachte Begunstigers zy'n hartelyken dank voor de flinke ondersteuninghem tydens de donkere dagen der concurrentie verleend. De boeren van Lopik enz. hebben 't over- Hip, Hip, Hoera! [wonnen, Achtend Die iets te vorderen heeft van- ver schuldigd is aan- of papieren of bescheiden onder zich heeftbehoorende tot de nalatenschap van den WelEdelen Heer JACOBUS JOHANNES LAZONDER, ge woond hebbende te Schoonhoven en aldaar op den 22. Juli 1896 overleden, wordt verzocht daarvan vóór den I. Sep tember 1896 opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven. CURATOREN maken bekend, dat het tweede Toelatings examen den 1. en 8. September a. s. zal worden gehouden. Aanmelding by den Rector Dr. A. VAN IJSENDIJK, vóór den 30. Augustas e. k. GEVRAAGD een bekwaam van goede getuigschriften voorzien, cantile- werker en tevens goed kunnende repa- reeren. Salaris naar bekwaamheid. Adres, liefst in persoon, by J. C. RACKWITSZ, Korte Brecdstraat No. 16, Dordrecht. Gevraagd tegen I November a s.: voor StalTuin- en Landwerk, het liefst man en vrouw zonder kinderen, van middelbaren leeftydbeiden moeten goed kunnen melken. Loon f7 en f 8 per week. Zonder goede reputatie onnoodig zich aan te melden. Adres: J. C. VAN VLIET Dz., Steen- plaats, Gonderak. Wordt gevraagd een goede vaste METSELAARSKNECHT, van den P. G., door C. MOHR, Mr. Metselaar te Onder- kerk a/d IJsel. DADELIJK GEVRAAGD: Informatién by P. W. MARI, Arts te Moordrecht. Mevrouw GREUP - REGTDOORZEE te Schoonhoven vraagt, wegens huwelijk der tegenwoordige, tegen November eene flinke P. G., die te/ens huiswerk verrichten kan. Mejuffrouw Wed. DEN UIJL, Voor haven, Schoonhoven, vraagt terstond een fatsoenlijke Wordt direct of 15 Sept. gevraagd eene DIENSTBODE, P. G., die een burgerpot kan koken. Adres Bureau dezer Courant, iftder letter R. Wegens ziekte der tegenwoordige wordt verlangd, om direct in dienst te treden, eene flinke Adres Hoeve „Altijd Wat", Zwammerdam. AANSTAANDE WEEK teK.il SPOTPRIJZEN, bij TANDARTS zal WOENSDAG 19 AUGUSTUS HOLLANDSCHE Afdeeling Oudewater en omstreken Zoo spoedig mogelyk GEVRAAGD een P G.goed kunnende melken. Adres: HULPKANTOOR Noordeloos.' van PAARDEN, RUNDVEE, SCHAPEN, VARKENS, PLUIMGEDIERTE, LAND BOUWPRODUCTEN en WERKTUIGEN, Aangiften voor de Tentoonstelling moeten plaats hebben vóór den 8sten September a. s. bij den Secretaris J. BOER te Snelrewaard. N.B. Aan deze Tentoonstelling is ver bonden eene waarvoor de pryzen zooveel mogelyk zullen worden aangekocht op de Ten toonstelling. TE HOUDEN TE in het Lokaal gelegen aan den Exercitiewal. des middags eën nar. ALLEEN TOEGANKELIJK VOOR DE GENOODIGDEN Toegang voor het publiek des middags 3 uur. ENTRÉE-PRUS VIJF EN ZEVENTIG CENTS. De volgende dagen van de week ENTRÉE-PRIJS VIJFTIG CENTS. JT LOTEN verkrygbaaf h 50 Cent, in BUSÉ'a Boekhandel, Hardlnxveld. Een Weduwnaar met kinderen, burger stand, vraagt met 1 October een P. G., om met behulp eener werkvrouw de geheele huishouding waar te nemen. Goede getuigen vereischt. Brieven fr. letter C, Bureau dezer Courant. Gevraagd, zoo spoedig mogelyk, een P. G.van middelbaren leeftydin een burgergezin. Brieven franco aan A J. F1JAN te Vieuwerlicrk a/d Usel. Op alle plaatsen worden door een Blnnenlandsche Levensverzekering-Mnat- Bchappty actieve gevraagd. Zeer hooge provisie. Brieven franco, ondor molto „Agent", a/h Bureau van dit Blad. 'N3AOHNOOHOS aovivig aiz Inzenders van VEE voor bovengenoemde Ten toonstelling wordt bekend gemaakt, dat 20 Augustus a. s. van zal varen een BEURTSCHIPPER tot kosteloo* vervoer van VEE heen en terng. Het Bestuur. TEAKHOUTEN 1 van een stuk gebogen, met ingelegde vertind yzerenf banden (hierdoor is af schuiven onm/gelyk). Verkrijgbaar by de Fabrikanten^ Giesen-Nleuwkerk. ■NB^ Op de a. s. Landbouwtentoon- stelling te Giesendam gefixposeerd. geheel compleet, met luchtbanden, voor f 65,— en 1 VÉLOCIPÈDE (Cushion), voor f 45,-, by de Wed. C. SCHAKEL, Benschop. Een ieder, die zich van een prachtig Rywiel wil vooizien, verzuime vooral niet de Landbouwtentoonstelling te Giesendam-Hardingsveld te komen be zoeken, op 19 en 20 Augustus a. 8., alwaar een prachtige collectie Ry'wielen door den ondergeteekende zal worden tentoongesteld. HEEREN-, zoowel als DAMES-MACHI NES ii f 90,-, met 1 jaar garantie op machine -en banden. Onderdeden, als: LANTAARNS, BELLEN enz., in ruime keuze voorhanden. Nieuw! ZWEEP,tevens Pomp, zeer practisch, prys f3,—. Spe cialiteit in KINDERWAGEN- en SPORT KARBANDEN. Aanbevelend Bondsrijwielhersteller, le klasse. Lange Tiendeweg, GOUDA. in Effecten, Wissels en Assurantiën. ia het KANTOOR PCT Gy, die een ZAAK zoekt, vraagt C. ZUIDAM Cz. te Goada, by wien ter overname te bevragen zy'n. Fr. br. met postz. voor antw. om inlichting. tt °P een d°rP Zuid- Holland, een goed beklante zaak in Het HUIS met Schuor en Erf is in den verkoop begrepen. Brieven fr.onder lett. Aaan het HULPPOSTKANTOOR te Lexmond, Door het Bestuur van het Waterschap Polsbroek zal op Dinsdag 25 dezer, 's morgens 10 uur, in het RECHTHUIS te worden verpacht: Namens het Bestuur, C. VAN ZELDEREN Azn, Voorzitter. P. DE JONG, Secretaris. (J De Notaris J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk aan den IJssel is voornemens op Donderdag 27 Augustus 1896, des middags ten 12 ure, in het Koffiehuis „Harmonie", aan de Markt te Gouda, in het openbaar te verkoopen geteekend A nr. 39, bevattende Vier Kamers, Keuken, Berg plaats en Kelder, met TUIN, BOOM GAARD, DIJKGROND en Water, zeer gunstig staande en gelegen onder de gemeente beneden het dorp, strekkende uit den IJssel tot T. van Schieveen, belend noord oost P. Kluit en zuidwest L. Verstoep en den polder Kattendijksblok. Kadaster Sectie Anummers 1812,1818, 1816 en 1241, samen groot 22 Aren, 63 Centiaren. Te aanvaarden 15 October a. s. en te bezichtigen Maandag, Dinsdag en Woens dag vóór den verkoop. Inlichtingen by den Notaris. Notaris Mr. V. G. A. BOLL te Gorinchem zal op Woensdagen 26 Augus tus en 2 september 1896, des voormid- dags om 10 uur, te in het Brughuis by J. ROMEIJN, in het openbaar veilen en verkoopen: Van P. PAPENHUIZEN en Echt genoote I. DE WIJMAN. met SCHUUR, onder Meerkerk, in den Zouwendyk en in Meerkerksbroek 3/4 in 117.40 Uekt. in de Zouwe aldaar; en ERF, TUIN en BOOMGAARD te Hoog. Blokland, op het dorp, groot 12 Aren, 8 Centiaren. f Een en ander op te veilen in 16 per- ceelen, in het breede omschreven by biljet, gratis verkrygbaar ten kantore van Notaris Mr. BOLL voornoemd, alwaar de kadastrale kaart en eigendoms-bewyzen ter inzage liggen. Inlichtingen geven de Notarissen 0. ANDRIESSEN te Rotterdam en Mr. BOLL voornoemd,

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 2