Ml. N°. 1707. Zaterdag 22 Augustus. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht Igebouw irswoning gelegen op het innendjjks, bene- gelegen ERF, >r kadastraal be- ckerland Sectie A, groot te zamen 1896.’ lizen, iTirkoojiiÊ. 4 IEN. dijk. Officiëele Kennisgevingen. in het aan t behoorend OP, STRAATSCHOUW. aek, t STEEGT, nder de gemeente ACHT, Benedenberg, te 4 Centiares. angeboden, en dorp in Zuid- andeen goed ante zaak in 'BBNIOLEN ieder, mr en Erf is in BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. en naam van. i ik en edt in perceelen eerv. Silkrodt, VAN NOOTKN. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Ultgeveri. Gemeente Schoonhoven. staling der koop- October 1896. ten kantore van inlichtingen geeft oemd. chuur bij de be- 8 en de overige 1 December 1896. skomen ten kan- Leer- o en LN DEN BRINK, ilblasserdamzal 28 Augustus et en op Vrijdag j afslag, telkens n het SoctóMts- K, publiek ver- AN DEN BERGH, staking van den BCHOONHOVEN- T, eenige goed id. en J. T. Schneidei vreemd ras. 1ste pr. i iveld, door i enz. verlicht sveld ogen. fees- Verz. Maatsch. Rotterdam InzenG. Hoogst Nederland SCHOONHOYEN8CHE MMHT. ett. A, aan het e Lcxmond, ïïêrSiï pr. J idem. pr. rips, Bestuur, 'EREN Azn. Voorzitter. Secretaris. B. STEHOUWER taf is voornemens gen 26 Augus- 1896, bjj veiling rmiddags 11 uur, ES te Langerak, Heer J. AANEN te verkoopen: ELEN ei Hooiland, IH, arak, 'ARE, 83 Aren, an. te: late pr. R. Stof- A. Verhoog, Le< meidors, Gorinohem BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat, in gevolge art. 41 van het Politie-Reglement, de straten moeten zijn uitgewied in de week vóór 7 September a. s.,op welken dag Schouw zal worden gehouden. Sbfeoonhoven, den 20. Aug. 1896. De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. aan die het terrein ijjk dank ook in Hardings v< als moreelen stet de tentoonstelling gewerkt. Dank i enz. ze het terrein om taak was hier pr. J. Kloek, f, Giesendam, w, -.reefkerk. pr. O. J. Du Croo, Hartog, Noordeloos, Giesen-Nieuwkerk. H. Voorspuy Jzn H. Verrips, Leer- voor 2; jarig paard. serdam, voor vos in enkelen dag het Waterschap lag 25 dezer, RECHTHUIS te niet toegekend, loos. 1ste pr. No< resolutie aangenomen, waarbij bepaald wordt, dat volledig stemrecht zal worden verleend aan ongeveer 5000 inwoners, die tijdens de jongste crisis de wapenen hadden opgevat, om den Staat te steunen. Eerder dan men verwacht had, zyn de geruchten omtrent wijzigingen in het Pruisisch Ministerie tot waarheid gewor den. De Minister van Oorlog, Bronsart van Schellendorf, is op zyn verzoek uitzijn ambt ontslagen en in zijn plaats is be noemd de commandant der Hessische diviesie, luitenant-generaal Gassier. Oneenighoid met het „militair kabinet” des Kei?ers moet hiertoe de aanleiding geweest zijn. In den laatsten tijd werden o. a. een reeks van besluiten genomen, die in ’t geheel niet overeen kwamen met het gevoelen van den Minister. Of de nieuwe het beter zal kunnen bolwerken, valt sterk te betwijfelen. De Czar schijnt zonder de Czarina naar Parijs (Frankrijk) te zullen komen, wat de vreugde wel een weinig dempt en het voor genomen wieggeschenk waarschijnlijk zal doen vervallen. Men breekt er zich het hoofd al over wat men den Czar toeroepen zal, daar „Vive l’Empereur” te veel zekere herinneringen zou opwekken en „yive le Czarl” wat uitheemsch klinkt. In aan merking komen nu: „Vive laRussie!” en „Vive l’alliancel” welke laatste kreet, als zijnde het verbond nooit officieel erkend, ook zijne bedenkingen heeft. Het zal nog op een familiaar „Vive Nicolas!” uitdraaien. Zondag zyn in Frankrijk weer niet minder dan drie gedenkteekenen onthuld, namelijk een monument voor President Carnot te Chilons sur Marne; een te Grenoble voor den onderzoekingsreiziger Doudart de Lagree, „een der grondleggers van Frankrjjk’s koloniale macht in het verre Oosten”, en te Pontacq een stand beeld van een der helden van Napoleon’s leger, Barbanègre, den dapperen verdediger van Hüningen. De werkstaking der arbeiders aan de gasfabriek te Lissabon (Portugal) is nau welijks geëindigd of er loopen weer ge ruchten omtrent eene gisting onder de tabaksarbeiders in Zweden. Hun loon te Malmö en te Götaoorg verschilde en dit verschil willen ze opgeheven zien. De patroons te Götaborg weigerden en enkele arbeiders staakten het werk. Daarop volgde „een gedaan geven” op 6 fabrieken te Stockholm, 4 te Götaborg, 2 te Malmö en 1 in Zinköping van alle arbeiders, die lid der Vakvereeniging zijn. Takris, een van de aanvoerders der insurgenten in Macedonië (TurkQe), is, door de Turken achtervolgd, over de Grieksche grens gevlucht. Hij werd toen met 15 zijner makkers door de Grieksche autori teiten gearresteerd en naar Larissa gebracht. De onzekerheid, die tengevolge der Presidents-verkiezing in handelskringen in de Vereenigde Staten van Amerika heerscht, is zoo groot, dat verscheidene firma’s weigeren, ondernemingen aan te vangen met buitenlandsche firma’s, totdat de donkere wolken aan den politieken hemel zijn afgedreven. De New-York Herald raamt het verlies aan menschenlevens tengevolge van de hitte alleen in New-York op 2000 en de materiöele schade in New-York, Philadel phia, Chicago en St. Louis op 25.000.000 dollars. les Woensdags- en des Zaterdags- voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. i en 614, v gebouwd, met GODS, benevens met vele Vrucht- den betaling der koop- er 1896. ordt eene Koffie- en is tot velerlei Vrijdag 14 Augustus werden de zittin gen van het Britsch Parlement gesloten met eene boodschap der Koningin. In dat stuk wordt-gesproken van de betrekkingen tot dé Mogendheden, welke van vriend- schappelyken aard bleven. Voorts wordt daarin behandeld de expeditie naar Don gola, maar het meest is gesproken over den toestand op Creta, waarvan de Koningin verklaart, de strikte onzijdigheid te hebben betracht in den strijd tusschen de Turksche overheid en de opstandelingen. Na het slui ten der zitting woonde de Premier, 'de Markies van Salisbury, een feestmaaltijd by te Dover, alwaar hem gelegenheid werd gegeven eene redevoering te houden, die ook weer liep over de aangelegenheden in het Oosten. Het geheele wereldtooneel, zoo zeide Salisbury, heeft tegenwoordig een zeer vreedzaam aanzien, behalve het eene uiterste van Europa, waar een euvel heerscht, dat de gezondheid van het geheel ernstig zou kunnen bedreigen. De ziekte zou zich elk oogenblik kunnen overplanten op gezonde lichamen en afwerende maat regelen zyn daarom hoog noodig. De andere Mogendheden moesten, nu het nog tyd is, een of ander middel voorstellen tot keering van het gevaar, dat reeds veel te lang heeft geduurd. Nu, reeds meermalen werd op „datzelfde aambeeld” geslagen. De zitting van het Parlement is Vrijdag geëindigd met de aanneming van een maatregel van groot belang, nl. de lersche landwet. Ze zal echter weinig helpen en binnenkort weder een nieuwe landwet noodig maken. Maar de Ieren zijn voorloopig tevreden, omdat door de nieuwe wet de gebreken van het ler sche stelsel meer en meer aan het licht zullen komen en zoodoende dus eene vol komen hervorming noodzakelyk wordt gemaakt. Zaterdag jl. is door den Chineeschen Gezant Li Hung-Chang aan Gladstone een bezoek gebracht op Har warden. By zyn aankomst werd de bezoeker naar de biblio theek geleid, waar de gryze Staats man hem ontving. Nadat de begroetingen van weerszijden waren gewisseld, door middel van een tolk, werd Li aan mevrouw Gladstone voorgesteld. Toen zetten Gladstone en Li zich aan het raam, en na eenige wederzijdsche beleefdheidsbetuigingen over diensten, aan hun landen bewezen, enz., spraken zy over politieke zaken. Li merkte op, dat de Engelsche belangen en de Engelsche handel in China grooter zijn dan die van alle andere naties te zamen. Gladstone zei, dat Engeland sterk gemaakt is door den vrijen handel, en hi) hoopte, dat dit altyd zoo blyven zal. Li meende, dat China eenige beperkende bepalingen voor de kooplieden moet maken, en dat de toestand van China’s flnanciön veel om zichtigheid en zorg vereischt. Daarop kwam Engeland’s zeemacht ter sprake, en later verzekerde Li, dat hy zijn best deed om den aanleg van spoorwegen in zijn land te bevorderen. Li schreef, op verzoek van Gladstone, in drie boeken, en Gladstone koos uit zyne geschriften zes deelen uit, die hy aan Li ten geschenke gaf. Li nam eenige ververschingen aan, en aan ’t eind van het bezoek zyn ze beiden, op stoelen naast elkaar gezeten, gephotpgrapheerd. De Engelsche bladen gaan wel eens man kaan groote overdry ving.Zooberichtde „Weekly Sun” weder, dat President Kiüger met eene Europeesche Mogendheid een verdrag zou gesloten hebben, in strijd met de overeenkomst van 1884, waarin bepaald is, dat de Zuid-Afrikaansche Repu bliek geen verdrag met eenigerlei Staat (De Oranje-Vrjjstaat uitgezonderd) mag sluiten, tenzy dan onder goedkeuring van H. M. de Koningin. Nu, President Krüger heeft er geen oogenblik ^an gedacht, inbreuk te maken op beniger lei artikel der bestaande over eenkomst. De Volksraad van Transvaal heeft eene De Notaris TEUINCK te ionhoven zal op dag 4 Septeih- 1896, des voor- ize van C. BEZE- Bergambacht, in Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. Deze Courant wordt des Woensdag: morgens uitgegeven. Prys: v::r r Franco per post door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. ?pen, i Leerdam, P. A. bedragende in ontvangst f 14828,11s, in uitgaaf f 13734,92s en fluitende alzoomet een voordeelig saldo van f 1093,19. Ver volgens werd een crediet toegestaan om alle leerlingen, die zich door trouw school bezoek onderscheiden hebben, op den a. s. Koninginnedag in de scholen te onthalen, alsmede om de leerlingen van de hoogste afdeeling der hoogste klasse van elke school, die door trouw schoolbezoek hebben uitgemunt, in de gelegenheid te stellen gezamentiyk de diergaarde te Rotterdam te bezoeken, op een nader te bepalen dag. Deze maatregelen tot wering van alle willekeurig schoolverzuim zyn wederom bijzonder doeltreffend gebleken. “Oudewater, 19 Aug. Mochten wij twee maanden geleden melden, dat men met de restauratie van het kerkorgel der Ned. Herv. Gem. alhier was begonnen, thans kunnen wij berichten, dat men met dien arbeid zoo goed als gereed is. Het hulporgel, dat tijdens de herstelling goede diensten heeft bewezen, kan nu weer buiten dienst worden gesteld, daar Zon dag a. s. het groote orgel weer zal wor den bespeeld. Ongetwijfeld zullen zich dan velen kerkwaarts spoeden om niet alleen het woord van den feestredenaar, Ds. Hoek, te hooren, maar ook om van de welluidende orgeltonen te genieten, als „vox humana” en „vox celestis’*, nu in volkomen har monie, te zamen stemmen in een heerlik en hartverheffend lied. Dat onze organist, de heer J. Posthumus, dan nieuwe talenten aan nieuwen ijver zal paren, durven wy verwachten, als wy’ terugzien op ’t verleden en bedenken, met hoeveel toewijding genoemde heer steeds zijn werk heeft vervuld, ook al liet het instrument, dat hij moest bespelen, werkelijk veel te wenschen over. Eu hen, die niet naar innerlijke waarde vragen, maar naar uiterlijk schoon, raden wy aan op een der werkdagen eens een kijkje van naby te gaan nemen en zy’ zullen de schoono en degelijke afwerking moeten bewonderen. Alle eer dan ook aan de heeren Timminga Oo, orgel- fabrikanten te Leeuwarden, die zich zoo uitstekend van de hun opgedragen taak hebben gekweten en ten slotte onzen d aan heeren kerkvoogden, wien het beJL der kerkelyke goederen blijkbaar ter harte gaat en die verstandig genoeg zijn geweest om geane zuinigheid te betrachten, diode wijsheid bedriegt 1 ‘Papekop, 18 Aug. Bij de op heden plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid van den raad alhier werden uitgebracht 31 stemmen, en wel op de heeren J. Blommesteijn, H. Maayen en A. Boer respectievelijk 12, 10 en 9 stemmen. De herstemming tusschen beide eerstgenoemde candidaten zal plaats hebben op 1 Sept. a. s. ‘WIHIge-Langerak20 Aug. Door het bestuur van het waterschap Willige- Langerak c. a. is voor de benoeming van een voorzitter van dat waterschap een voordracht opgemaakt, bestaande uit de heeren A. W. Lazonder.als 1stecandidaat, H. Rijneveld als 2de en H. Kooiman als 3de candidaat. En op de voordracht voor secretaris-penningmeester komen voor de heeren A. W. Lazonder bovengenoemd ais 1ste en A. Vermeulen als 2de candidaat. In het vischwater van Renswoude alhier zyn tijdens den verboden tijd voor de zalmvisscherjj met zegens 6 zalmsteken geplaatst, terwijl door 8 a 10 visschera met drijfnetten gevischt wordt. Tot nu toe heeft die visscherij nog weinig of niets opgebracht. Als een bijzonderheid kan zeker vermeld worden, dat door een fruitpachter de peren van één boom van den land bouwer S. alhier weer aan een ander verkocht zijn voor f 38. Naar men ver neemt zijn dan ook de peren, goede soorten, zeer duur. IJselmonde17 Aug. In de laatst gehouden vergadering van den gemeente- 'raad werd de rekening van ’t burgerlijk armbestuur 1895 vastgesteld in ontvang f 2554,71} en in uitgaaf f 2493,75, batig saldo f 60,96}. De begroeting, voor ’97 in ontvang en uitgaaf op f 2446,32} begroot, werd goedgekeurd. De subsidie der ge meente werd bepaald op f 1550. Den onderwijzer A. Pas werd eene verhooging van zijn salaris toegekend, en het trak tement gebracht op f 650 (Hy had de hoofdakte behaald reeds verleden jaar). ‘Zevenhuizen, 17 Aug. Bij een grooten bocht in den weg kwam een ingezetene dezer gemeente, op een hondenkar geze ten, op onzachte wyze in aanraking met een fietsrijder, daar deze bij ongeluk tegen de honden opreed. Beiden vielen van hun voertuig af. De eerste bezeerde zich zeer, zoodat hij op verscheidene plaatsen zich het vel geschaafd heeft, de tweede kwam met den schrik en een gescheurde broek vry, daar een der honden hem in zijn been beet. De honden waren intusschen nydig geworden, zoodat de eigenaar moeite had ze bedaard te houden. Wijl op dien bocht een huis staat, konden ze elkander niet zien aankomen. Beiden waren dus onschuldig aan het ongeluk, Twee «tuks vette schapen. 1ste pr. A. Groe nendijk, Streefkerk. Een Ooilam met 2 Lammeren, late pr. Dr. v. d. Hoeven, Hardingsveld. 2de pr. H. Voorspujj Jz., Groot-Ammers. Ramlammeren. 1ste pr. Dn Croo, Gorinohem. 2de pr. id. Zeug met biggen, late pr. C. v. Vliet, Giesendam. Beren, late. pr. H. v. Beuzekom, Gieaendam. 2de pr. id. By beschikking van den mi nister van binnenlandsche zaken is, voor het tydvak van 1 September 1896 tot en met 31 Augustus 1897, aan de Polytech nische school benoemd tot assistent: de heer J. M. G. Scheffer, voor de natuurkunde. Aan het Ministerie van Wa terstaat werd Woensdag aanbesteed de uitvoering van baggerwork tot verbetering van de rivier de Nieuwe Maas, tusschen de kilometerraaien CXXXV en CXXXVIII, onder de gemeenten Krimpen aan den LJsel, Gapelle aan den IJsol, IJselmonde en Rotterdam, behoorende tot de werken van den waterweg langs Rotterdam naar Zee. Minste inschrijver G. A. Van Hattem te Sliedrecht, voor 9 cents per kub. meter. - De bevolking der Heldring- gestichten te Zetten was op 1 Augustus jl.: Steen beek 49, Magdalenahuis 23 vrouwen en 60 kinderen, Bethel 44, Talitha Kumi 148, opleidingshuizen 27, normaalschool 38, totaal 393. Er kwamen weder 33 aanvragen om plaatsing in. ‘Alblasserwaard en Vgfheerenlanden, 21 Aug. De handel in kaas is deze week williger, de prys f 1 per 50 kilo hooger; naar boter blijft goede vraag, prijs onver anderd. Men besteedt thans in deze streken voor kaas gan f.16 tot f22 per 50 kilo naar kwaliteit; goeboter f 0,62s per kilo. ‘Ameide en Tienhoven, 20 Aug. De heer J. L. De Witte, onderwijzer aan de gemeen schappelijke openbare lagere school, dezer gemeenten, heeft eervol ontslag uit die betrekking aangevraagd. De feestviering op 31 Aug. e.k. door de schooljeugd in deze gemeente zal zich bepalen tot de leerlingen der openbare school, wat wel jammer is. Zoowel voor de kinderen als voor de algemeenheid der feestviering ter eere onzer geliefde jeugdige Koningin, ware hot gewenscht geweest dat ook de leerlingen der bijzondere school, overeenkomstig de gedane uitnoodiging, aan het feest hadden kunnen deelnemen. Bodegraven, 18 Aug. Kaas. Aangevoerd 237 wagens, te zamen 13044 stuks, wegende 62.100 kilo; 1ste soort Goudsche f23} kf25, 2de soort f 19}f21; Derby kaas, 1ste soort f23} èf 2de soort f 19 f20}; Edammerkaas, 1ste soort f 24}, 2de soort f20 a f 2L‘. Handel vlug. Bodegraven, 19 Augustus. Tot lid van den gemeenteraad is bij herstemming gekozen de heer W. Turkenburg (cons.) met 133 stemmen. De heer C. van Muiswinkel (a. r.) verkreeg 112 stemmen. ‘Goudriaan, 19 Aug. Heden-morgen geraakte een landman ujt het naburige Ottoland met paard en tilbury in den boezem in deze gemeente. Gevaarlijk was de toestand, maar gelukkig kwam het paard weer op het droge, terwijl ook geen der personen ernstig letsel bekwam. Jammer voor den landman, want dat paard moest meedingen op de tentoon stelling en stond bekend als een uitmun tend dier. Hekendorp, 17 Aug. De begrooting voor 1897, door burg, en weth. den Raad aangebodenbedraagt in ontvangst en uitgaaf f 6487,17. De hoofdelijke omslag is geraamd op f 1400, evenals in 1896. Voor schoolgelden is uitgetrokken f 90. De kosten van het onderwijs zijn geraamd op f 2595, tegen f 2645 in het vorige jaar. ‘Uoog-Blokland, 20 Aug. Ten overstaan van Notaris Maaskant te Gorinchem is heden eene hofstede met 3,1340 H. A. wei- en hooiland publiek ingezet en verhoogd tot de som van f 5000. Langerak, 18 Aug. De heer Jac. Cok alhier is in het bezit van een noteboom, die bij verpachting de som van 55 gulden heeft opgebracht. ‘Langerak, 20 Aug. De Langeraksche vlouwvisschers hebben een begin gemaakt met de uitoefening van hun bedrijf. De vangst is aanvankelijk zeer bevredigend. Langerulgewelde, 17 Aug. De begroo ting voor 1897 door B. en W. den raad aangebolen bedraagt iu ontvangst en uit gaaf f 4998,73. De hoofdelijke omslag is geraamd op f 650, tegen f 850 in 1896. Voor schoolgelden is uitgetrokken f 200. De kosten van het onderwijs zijn geraamd op f 1400,* tegen f 1425 in f 1896, en die van den geneeskundigen dienst op f 1250, waarvan echter door Waarder de helft wordt terugbetaald. “Ouderkerk a/d Usel, 20 Aug. In de Woensdag avond gehouden raadsvergade ring, die door alle raadsleden werd bijge woond, is na onderzoek van alle posten en bijlagen voorloopig vastgesteld de gemeente-rekening over het dienstjaar 1895, hunne tuk te verrichten. Die en daar niet gemakkeljjk, daar waarlyk de inzendingen van dien aard waren, dat het some moeiljjk viel eene beslissing te nemen over het toekennen van den 1 sten of 2den pr[/8. Er waa goed en veel ingezonden. Vooral de heer Busé, boomkweeker te Hardingai heeft het terrein heel wat opgeluiaterd zjjne inzendingen van planten, vruchten i Des avonds was het terrein prachtig v< en de gemeenten Gieaendam en Hardingai vierden feest. Overal eerepoorten en eereboj Eere aan beide gemeenten, die door hun telgk aanzien toonden met de tentoonstelling ten zeerste ingenomen te zjjn. Bekroninger D. Pluimgedierte vreemd soort, .uvüi, 2de pr. J. T. öchi )n, Leerdam. ppen, inlandsch ras. late pr. rdam, 2de pr. J. T. 8chnei- 1ste pr. J. Prins, pr. A. J. Voorspujj pr. K. Versteeg, Gieaen- 3de pr. idem. u pr. P. Barendreoht, Charloia, Groot-Ammera, 3de pr, J. In im. Afdeeling Toomkippen, v berg, Gorinohem, dam, Beatuurapr. H. T. Koppen, L< Haan en twee kipj P. A. Verhoog, Leerd dera, Gorinchem. Haan en twee kippen, vreemd raa. 1ste pr. P. A. Verhoog, Leerdam, 2de pr. L. Loojjen, Molenaarsgraaf en P. A. Verhoog, Leerdam, Beatuurapr. J. G. Sweta, Hardingsveld, J. J. Blokland, id. en J. T. Schneiders, Gorinohem. Eenden, vreemd ras. 1ste pr. niet toegekend, Beatuurapr. T. Vink, Hardingsveld. Afd. E. Zuivel: Kaas boven 8 kilo, late pr. 2de pr. W. A. Bikker, Noordeloos. Q Kaas beneden 8 kilo. 1ste pr. H. Slob, Hoornaar, 2de pr. A. Beuaekom, Noordeloos. Noord-Hollandache Edammer kans. 1ste pr. niet toegekend, 2de pr. West-Frisia (Noord- Holland). Goêboter. late pr. A. Groenendjjk, Streefkerk, 2de pr. H. Voorapujj Jz., Groot-Ammers, Eerv. verm. Roomb.-fabriek Njjverheid, Dubbeldam. Weiboter. 1ste pr. A. Korevaar, Giesendam, 2de pr. F. De Bruin, Hoornaar. Afd. F. Land- en Tuinbonwprodukten: Verzameling Fruiten. 1ste pr. J. A. Bu^Jr., Hardingsveld, 2de pr. B. C. Wisboom, Noorde loos en K. Versteeg, Gieaendam. Verz Groenten. 1ste pr., I. Vermeer, Gie sendam. Verz. Aardappelen, late pr. J. Vermeer, Giesendam. Verz. Planten ter opluistering. 1ste pr.Maataoh. Nederland, Dordrecht. Verz. Planten (bloeiende). Dezelfde. Hoepels, grauwe. 1ste pr. B. C. Wisboom Zn., Hardingsveld, 2de pr. K. Versteeg, Giesen dam.Witte. 1ste pr. W. A. v. Kekem Co., Ameide, 2de pr. K. Versteeg, Giesendam. Teenen, grauwe en witte. 1ste pr. J. D. Blokland, Hardingsveld, 2de pr. C. d. Jong J^., id. Hennep, geschild. 1ste pr. A. Donker Lz., Gorinchem, 2de pr. H. Muis, Giesen-Nieuwkerk, 3de pr. J. Bakker, Ottoland. Ongeschild, late pr. M. v. d. Dool, Noordeloos, 2de pr. G. v. W[jk, Giesen-Nieuwkerk. Afd. G. Werktuigen voor Zuivelbereiding: Werkt, voor kaasmaken, late pr. D. Spoor, Bodegraven, 2de pr. Fred. Bujjzer, Noordeloos. Werkt, voor Boterbereiding. 1ste pr. D. Spoor, Bodegraven, 2de pr. G. Oskam, Peursum. Kuiperswerk voor Zuivelbereiding. 1ste pr. 0. v. Zgl Zn., Giesen-Nieuwkerk, 2de pr. D. Spoor, Bodegraven. Afd. H. Handgereedsohap voor Land- Tuinbouw: 1ste pr. H. J. Reekers, Gorinohem, verm. J. H. Kamper, Gorinohem. Afd. I. Varia: Verz. Zadelmakersvoorwerpen. 1ste pr. I Gorinchem, 2de pr. G. J. Hesaels, id. Verz. Touwwerk. 1ste pr. G. v. Brandwjjk, Gorinchem, 2de pr. A. Donkers Lz. id. Verz. Hoefijzers. 1ste prjjs H. Vermeulen Az., Ameide, 2de pr. H. W. Meijerink, Houten. Vez. Werktuigen StaDoedering. 1ste pr. Firma Reekers, Gorinohem. Verz. Boekwerken. 1ste pr. B. D. K. Bueó, Hardingsveld. Verz. Kunstmeststoffen. Beatuurapr. G. Oskam, Peursum en Maatsch. Nederland, Dordrecht. Veevoederartikelen. Bestuursprjjzon, Nederland, Dordrecht, Sohepp 4 Zn., am, en Joh. Vermeer, Giesendam. idingen buiten het programma „-t eervolle vermelding. Maatschappg Nederland, Dordrecht, met verz. leer- en hulp middelen, werktuigen, kaasstremsel enz. Later meldt men ons nog de volgende bekro ningen Paarden van 3—6 jaar. 1ste p- Peursum, 2de pr. G. Van ’t Hoog, 8de pr. P. Brouwer de Koning, Btrt Veulen met Moeder. 1ste Gorinohem, 2de pr. G. Den 8de pr. T. Koopman, Ruin 1‘ jaar. 1ste Groot-Ammers, 2de pr. Merrie 1} jaar. late r broek, Bestuurspr. H. Verrips, voo Bestuurspr. A. Baan, Alblasst hengst van 5 jaar. Melkgevende Koeien. Sliedrecht, 2de pr. idem, 3de Gz.,^Groot-Ammers. Melksohotten. 1ste dam, 2de pr. idem, Rystieren. 1ste p 2de pr. L. Schep, t ’t Veld, Dubbeldam. Kalfdragende Koeien. 1ste pr. L. De Groot, Noordeloos, 2de pr. A. J. Voorspujj Gz., Groot- Ammers, 3de pr. H. Voorspujj, Groot-Ammers. Kalfdragende Schotten. 1ste pr. A. J. Voor spujj Gz., Groot-Amtners, 2de pr. C. Barendregt, Barendreoht, 3de pr. K. Versteeg, Giesendam. Vette Koeien. 1ste pr. K. Versteeg, Giesendam. Kuispinken. 1ste pr. K. Versteeg, Giesendam, 2de pr. J. Muilwjjk, Giesendam, Bdd pr. G. De Man, Brandwjjk. Stierkalveren. 1ste pr. J. Den Boer,’s Gra vendeel. Kuiskalveren. 1ste pr. G. De Man, Brand- wjjk, 2de pr. K. Versteeg, Giesendam. Collectie Vee. 1ste pr. K. Versteeg, Gie- lendam. Landbouw-T entoonstelling GIESENDAM. Door den voorzitter, den heer C. B. Wisboom van Noordeloos, werd de tentoonstelling met een toepasselijk woord geopend. Z.E.A. wees er op dat het terrein zoo uitnemend geschikt was voor het houden van de tentoonstelling. Daarvoor zjjn dank aan de spoorweg-maat schappij, die het terrein gratis heeft gegeven. Harteljjk dank ook aan de gemeenten Giesen dam en Hardingsveld, die zoowel door geldeljjken jun het tot stand komen van krachtig in de hand hadden aan allen, die door by dragen de commissie hadden verblyd en waardoor in staat gesteld werd haar plan te verwe- zenljjkeD. Dat de tentoonstelling aan de ver wachting zal voldoen en dat daardoor weder in het belang van den boerenstand zal zyn gewerkt hoopte spreker van harte. Hy riep vooral den aanwezigen toe: vereenigt u, sluit u by de Holl. Maatschappij van Landbouw aan om daar door nog meer in staat gesteld te worden te werken aan de opheffing van den nog zeer gedruk- ten boerenstand. Hiermee verklaarde de voor zitter de tentoonstelling voor geopend. Daarop nam de burgemeester van Hardingsveld, de heer Schoohuuen, het woord. ZEd. kon niet na laten zyn volle sympathie voor de tentoonstelling en den landbouw in het algemeen te betuigen. Hjj verklaarde dat het voor de gemeenten Hardingsveld en Giesendam eene eer was dat de tentoonstelling op het gebied dier gemeenten gehouden werd. Oleral ook in beide gemeenten vond men meewerking, overal blijdschap over de gevallen beslissing. Spreker dankte daarvoor het bestuur der H. M. v. L. en hoopte dat over eenige jaren GiesendamHardingsveld andermaal het voorrecht mocht te beurt vallen, dat de tentoonstelling op hun grondgebied zal gehouden worden. Beide sprekers werden door de vele aanwe zigen met geestdrift toegejuicht. De verschil- lendo leden van de jury verspreidden >ich over

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 1