„EeairacM"te Slolwijk. Tooneelvoorstellingen, Beis- en Najaarshoedjes, 1, L M- en HOOILAND, 11, 1 li IIJ. ra Be», Gez. van dantzig, Lerert Diners, Imm Queens Lemon Sgnash jaiHj MaM, Baggerlieden Teekenschool S DUSt Stoepmeid ËtotPMi TENTOONSTELLING. VAN DER ELST LEBRET, pot eD klein Gebak, STOUT LAGER rij Baggernetten, A. J. DEN UIJL. Straten en Riolen Munitiebrood. Roomboterfabriek Bouwmanswoning, "»iei ipTeS- Advertentiën, AGENTEN I I Dienstbode, Dienstbode. Boerenmeid, Cursus 1896/97, TANDARTS E. CASSUTO. GOUDA, Turfmarkt 172, G. SOOS, Markt, Gouda, J. LASONDER, Schoonhoven. en VËLOCIPÈDE-HANDEL HEILIGERLEE. KLAAS VAN OORT, Harddravery-Vereeniging RINGRIJDERIJ Prijs f 40, aan de rivier „DE LEK", SCHOONHOVEN. KERMIS 1896, LAMBERTS KUHN, IEDEREM DAG VAN AF 12 UUR MATINEE DE ONDERL. BR AN DSCH AD^VË^ÖEDTnG^M aTÏTSCHAPPIJ „CONCORDIA", Hiermede berichten wij de ontvangst der nieuwste modellen alsook van eene fraaie collectie Stalen, geschikt voor DAMES-COSTUMES. HavenSchoonhoven. SCHOONHOVEN. Fijne Iioeksoorten. Botersprits. KOFFIE. THEE. TABAK. SIGAREN. Schoonhoven. Weistraat 206 Hoofdprijs: UTRECHTSCH WAGENTJE MET PAARD Loten verkrijgbaar1 Lot a f 1,-. 11 Loten A f JO. KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN, DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat, No. 4. J. BLAUW, Rotterdam Geen uitgenepen citroen: PUDDINGEN, Fijne LIKEUREN Fontcinkoek. OPENBARE BESTEDING BENSCHOP. AANBESTEDING V OLLENHOVEN'S meest versterkende drank. VOLLENHOVEN'S beste Bier voor dageljjksch gebruik. AMSTERDAM. WEI- EN HOOILAND. te STOLWIJK, TWEE HUIZEN, Bouw-, Gras- en Griendland, Stolwijk, SchoonhovenD. DE PATER Czn. Stolwijk, t, 1 Sept. Zeker zullen er weinig gevonden worden in one land, waar met meer enthousiasme gevlagd wordt op den Koninginnedag, dan in Gouda. Liep men door welke straat ook, of op de markt, men ontwaarde een vlaggen massa, die bepaald een eigenaardigen indruk maakte. Of nu by de Oranjegezindheid ook een klein beetje „ruitenvreea" kwam, is moeilijk uit te maken, doch onmogelijk is het niet, want het zou niet de eerste maal zijn, dat een niet vlaggende door een bombardement van steenen op de ruiten er aan herinnerd werd, dat hij de driekleur moest uitsteken. Enfin, gisteren is niet de minste ongeregeldheid waarge nomen en de feeststemming was algemeen. Bewonderenswaardig was de optocht van sportkarren. De een al mooier dan den andere verBierd, namen niet minder dan 68 dezer karren deel aan den optocht. Enkele muntten zeer uit en men moet dagen daaraan gewerkt hebben en geen geld ontzien om het tot zoo iets werkelijk fraais te kunnen brengen. Na den sport karren-optocht had eene ringrijderij plaats. Ook hiervoor waren veel deelnemers, te veel zelfs, zoodat dikwijls oponthoud plaats had. Om 7 uur begon het orgel concert met zang, cornet en pauken, viool en viola in de groote/of St. Janskerk. Meesterlijk, zooals we dit van hem gewend zijn, bespeelde de heer Spaanderman weer het orgel. Ieder genoot ten volle, doch, applaus in een kerk, dat schijnt niet te gaan. Als echter een onbeschrijfelijk schoone vrouwenstem boven van het orgel „van eene koningsvrouwe" heeft gezongen, begeleid door orgel en viola, kan het publiek zich niet langer kalm houdeh en een donderend applaus, tot zes keer toe herhaald, weeigalmt door 't reus achtig kerkgebouw. Het slot van den feestdag was een vuurwerk, geleverd door Ruischuit Utrecht, dat uitstekend slaagde. Natuurlijk hadden gedurende den feestdag ook de traditio- neele volksspelen, als mastklimmen en sprietloopen enz., plaats. 'Gorinchem2 Sept. Op Woensdag 23 dezer zal ten huize van den heer F. Trapman te Goudriaan eene vereenigde vergadering gehouden worden van het Overwaardsbestuur, ter behandeling van: 1. Ingekomen stukken en mêdedeelingen. 2. Vaststelling der naamlijsten van stem gerechtigde ingelanden. 3. Onderhaudscbe verhuring aan A. Van Kesteren te Streef kerk van een perceeltje boezemland voor den tijd van tien jaren. Denzelfden dag zal «ddaar de benoeming geschieden van een heemraad in de va cature, ontstaan door het bedanken van den heer J. Kloek te Peuraum. - Wegens het aanstaand vertrek van Ds. G. Van Wjj he te Arkel is in diens plaats tot quaestor vau den ring Gorin chem benoemd Ds. Kuipéri te Schelluinen. 'Alblasaerwaard en Vyfheerenlanden, 4 Sept. De handel in kaas is williger en de prijs f 1 per 50 kilo hooger; naar boter blijft goede vraag, prijs onveranderd. Men besteedt thans in deze streken voor: Kaas van f 16 tot f 22 per 50 kilo naar kwaliteit, goeboter f 0,62' per kilo. 'Ameide, 3 Sept. Voor de loting der nationale militie lichting 1897 zijn in deze gemeente ingeschreven 12 personen 2 daarvan zijn eonige wettige zoon en 3 vermeenen recht op vrijstelling te be zitten wegens broederdienst. gAmeide, 4 Sept. Alhiftr werd deze week eene party nieuw binnenhooi afge leverd met bestemming naar Rotterdam, ad f 9 per 500 kilo. 'Ameide en Tienhoven, 2 Sept. De prijs- en premiewinners bij de wedstrijden, gehouden op 81 Augustus jl-, door de leerlingen der openbare school dezer gemeenten, zijn de navolgende: Broekloopen (tweelingwedstrijd). Prijs I. Woudenberg en J. Kentie, premie Chr. Streefkerk en J. De Wit v. d. Hoop. Tonkruipen. Prijs G. Van Staveren, premie A. v. d. Ham. Hardloopen. Prijs G. Vroon, Jan Van Straten. Balwerpen. Prijs H. Schotman,jpffnle Chr. Van Krimpen. Balhalen. Prijs P. Veen, premie Jac. Bouter. Slofloopen. Prijs Lijsje Jongkind, pre mie Willemr ILavuicu, premie nwel, npje Van Ringrijden. Prijs Maria Van Loi premie Wilhelmina Van Dam. Balslaan. Prys Martina Van Oort, pre mie Neeltje Welner. Talhoutrapen. Prijs Hendrika Lakerveld, premie Josina Kool. Nog kan omtrent de feestviering worden medegedeeld, dat op een, namens de leer lingen, aan H. M. de Koningip gezonden telegraflschen gelukwensch, namens H. M., insgelijks per draad, eene dankbetuiging VYÜIU uunaujou. "Ameide ra Tlenhoven, 8 Sept. Ann den heer J. L. De Witte te Ameide ia op zijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de gemeenschappe lijke openbare lagere school dezer gemeen- hun een waar genot, dat lang in dank bare herinnering blijft. /Krimpen ./d IJeel, 2 Sept. In de gisteravond gehouden raadsvergadering werd de heer C. v. d. Giessen herbenoemd tot wethouder dezer gemeente. Gaarne zal ieder ingezetene met de woorden van gelukwensch van den voorzitter instemmen die weet op welke wyze onze wethouders hun taak opvatten niet alleen, doch ook hoe dikwijls reeds door den heer Van der Giessen het burgemeesterschap is waargenomen en op welke wijze hij het hoofd der gemeente verving. Wy hopen dan ook, dat hij nog vele jaren lust en opgewektheid moge gevoelen om zfine betrekking te kunnen waarnemen en zijn beste krachten te blyven wyden aan de belangen onzer gemeente. Op de voordracht aan den heer Com missaris der Koningin tot benoeming van twee leden voor het college van zetters zyn geplaatst de heeren A. C. Mynlieff, J. Koning, J. Otto en N. Hoogendyk. 'Lange-Rulgeweide, 1 Sept. Dat de keuze van een wethouder hier niet zoo gemakkelijk gaat, blijkt wel hieruit, dat na 4 stemmingen nog geen der candidaten de volstrekte meerderheid der stemmen had bekomen, zoodat ten slotte eene loting tusschen de heeren D. Eikel en D. Kok moest plaats hebben. Eerstge noemde, wien het lot gunstig was, heeft thans voor die benoeming bedankt. Leerdam, 2 Sept. In de heden gehouden raadsvergadering is afwijzend beschikt op adressen van korkeraden enz. om afschaffing der kermis. Een voorstel van den heer Flier om ook aan de school met den By bel subsidie te verleenen voor eereblyken en belooningen, werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. 'Lcxmond, 1 Sept. Herbenoemd tot wethouder de heer Jan De Vor. 'Moordrecht, 2 Sept. De kermis bohoort hier ook weer tot het verledene. De grijze vrouw schijnt dit jaar voor ons dorp een veijongingskuur te hebben ondergaan, ten minste wij hebben meer opgewektheid, meer frischheid by haar kunnen waarnemen. .Moesten wij ons een vorige maal zonder poffertjes en met oen onooglyken, verschim melden mallemolen behelpen, dezen keer pi ijkten een ferme „broedertjeskraam" en een groote, degelijke caroussel op het kermisterrein. Jammer, dat voor de laatste geen betere standplaats kon uitgekozen worden. Er was evenwel nog meer, dat het kermiseffect verhoogde. In de eerste plaats moet hier genoemd worden het nieuwe café van den heer De Wilde, dat een waar sieraad voor ons dorp is; het werd met de kermisdagen voor 't eerst geheel ie gebruik genomen. Vooral Zaterdag en Zondag avond heerschte er op de ruime en prachtige bovenzaal eene vroolyke drukte. Er werd gezongen, gedanst, ge dronken en geklonken, dat het een aard had. Zeer gezellig was het ook in het nieuwe en welgebouwde depöt van Herman en Zonen. Opmerkelijk is het, dat telken jare een nieuwe dame op het kermistooneel wordt opgevoerd. Eerst was het de schoone Daisy, die zoovelon in extase bracht en wie men als om strijd het jawoord afsmeefta- Later werd ons juffiouw^Siene vertoond. Zij scheen alles behalve bekoorlijke dame: met verachting werd haar toegeroepen: laat me los! Nu had ieder weer den mond vol van jonk vrouw Adèle. Van haar is ons alleen nog maar bekend, dat zy ods met ver leidelijke oogjes zal aanzien. Gelukkig mochten wy nog, als eene variatie op genoemde flauwe, zinlooze kermisdeunen, ook nog loftuitingen op de koene daal der „Transvaalsche Boeren" hooren klinken. 'Nieuwerkerk a/d IJeel, 3 Sept. In de raadsvergadering, gehouden den lsten dezer, is tot wethouder herbenoemd de heer A. Vis. - Aan de loting der nationale militie zullen vyf en twintig jongelingen uit onze gemeente deelnemen. "Oudewater, 2 Sept. Dinsdag-avond 1.1. ten 7; are had de vergadering ran den j raad plaats. Aanwezig waren 5 ledfin: afwezig do heoren M. C. Van W[jn- -kennis- ten ingaande 16 October a. -Goudriaan, 1 Sopt. Heden werd tot wethouder onzer gemeente herkozen de heer P. Maat. - Tijdens de vacantie is Tn de school alhier een houten vloer gelegd, inplaats van den ouden steenen, die tengevolge van het krimpen van den grond zoo was verzakt, dat het onmogelijk langer zoo kon, daar de banken niet vast stonden. - Tengevolge van de ziekte van den Poldeftcbout is tot waarnemend polder schout benoemd de heer C. Terlouw. •Uokradorp, 1 Sept. Herbenramd tot wethouder alhier de heer D. W. Van Beusekom. 2 Sept. De besmettelijke veeziekte .vlekziekte" by den veehouder C. Z. alhier is thans geweken. - De op hed' n gohouden verpachting van de tweede snede grasgewas in den boezem van den polder Sroot-Hekendorp alhier heeft opgebracht f 85, tegen f 99 in het vorig jaar. Hoos-Blokland. 2 Sopt, Aanstaanden Vrij dag zullen een 50-tal kinderen der open- hare school vla Gorinchem een reisje maken „nar Rotterdam om daar de voornaamste blizonderheden te bezichtigen. Natuurlijk is de Diergaarde het grootste aantrekking?- pu nt voor de kleinen. Indien het zonnetje de jeugdige reizigers wil beschijnen, wacht gaarden en geviug. Do notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan da orde was nu hot verkiezen vau een' wethouder. Herkozen werd de heer O. N. J. Van de Pavoordt met 4 stemmen; de heer A. Jonkheid verkreeg 1 stem. Do be noeming werd door den heer Van de Pavoordt staande de vergadering aangenomon, waarop de voorzitter hom geluk wensohto met het hem door den raad geschonken vertrouwen en do terwach- ting uitsprak, dat gonoomde heer ook verder tot het welzijn dor gemeente zou werkzaam zjjn. De voorzitter deelde verder mede, dat goedkeuring •was ontvangen van Heeren Gedeputeerden van het in erfpacht geven van grond aan den heer A. Oudshoorn en van de rekening over 1895. Ook werd don raad bekend gemaakt, dat de begrooting voor 1897 ter inzage lag, alsook, dat er op de lijst van den hoofdeljjken omslag eonige nieuwe ingezetenen waren geplaatst tot een ge zamenlijk bedrag van f93,40. Ten slotte werd bepaald, dat wegens het geven van gemeente grond aan den heer A. OadBhoorn als schade loosstelling aan den tegenwoordigon huurder, den heer J. M. Bos, f 5 vermindering zou worden toegestaan. Daarna niets meer aan de orde zjjnde, sloot de voorzitter de vergadering. Heden-avond had in het kerkgebouw der Ned. Herv. Oem. alhier, dat door hoeren Kerk voogden bereidwillig daartoe wub afgestaan, de door ons aangekondigde orgelbespeling plaats. De goede vorwaohting, die men koesterdo, is niet beschaamd goworden. Hot keurig programma werd uitstekend uitgevoerd en bestond uit de volgoudo III.8 Vari'atiön op het Oude Wi driks; IV. Oods maoht en voorzienigheid (Sopraan Solo)... Beethoven; V. Gebed, Vox humane (8 do)... SohubertVI. Fantaisie über Oesaug *1) S Do Lnnge; VII. Gezang 127 door de langveréenigiugVIII. Aria (Sopraan Solo) uit de Messias van H&ndol; IX Psalm 160, han- taisie van Volkmarr; X. Wieu Neérl. Bloed (VariatiSn)Van Kpken. De Christ Zangvereenigiog „Geeft Gode Lof,' dio hare welwillende meaeworking had tooge- seïd handhaafde haar oudon room en in 't buou- def komt een woord van lof toe aa i Mevr.J llock, wior schoone en klankvolle stem in de nummers 4 t.n 8 volkomen tot haar recht kwam, alsook aan onzen organist, den heer J. Posthumas, Zr wien J orgelbespeling geschiedde. Een vrii talrijk gehoor bowees het genot van zulk Hl avond ol den rechten prjjs te kunnen stellen en voldaan en dankbaar keerde men sondor Nieuwsblad, om een zeer gesohikten, maar korten zegenwensch voor onze jeugdige koningin Wil li. Psalm 25 door de Zangvereeniging; "'ilholinus Hen- w> Huwu, heeft nog al snoooz gehad. Velen hebben bljjk gegeven van hunne diohtgaven en hunne liefde voor ons oude Vorstenhuis, dat weer krachtig opleeft in deze jonge spruit. Het was voor de jury ten slotte moeil|jk uit zoovele goede gedichten, als waren ingozoudon, 4 te kiezen, die met een prjjs bekroond zouden wor- ^och is sjj daariD geslaagd en naar wjj an, heeft ook eene stadgenoote de eer 4 te behooren. Het door haar opge- lot die 4 te behooren. Het zonden gedioht is van den volgenden inhoud: O, lief'ljjk beeld! O, bloem van zestien jarenI Vol vuur'go geestdrift staart op U ons aller oog; En nu Gjj, Neerlands Hoop! weer moogt verjaren, Rioht zich ons hart vol dankbaarheid omhoog. O, schoon voornitziohtl slechts een twee-tal jaren Scheidt ons nog van den tgd, waarop de [Koningskroon Zal ruBten, eed'le Maagd, op Dwo blonde haren, En Gjj zult zitten op den Vaad'rentroon. Moog' in dan wéér herleven 't Vorstenhuis, Moog' [geljjk voorheen; het door altijd bljjven: God, Oranje [en Neêrland Eén! Papekop, 1 Sept. Benoemd tot wet houder alhier de heer J. Van Schaik Sr., ter vervanging van den heer G. Stolk, die metterwoon deze gemeente gaat ver laten. De heer Stolk vervulde 42 jaren deze betrekking. 2 Sept. By de op gisteren plaats gehad hebbende herstemming voor lid van den raad, tusschen de heeren H. Maayen en J. Blommesteyn, verkreeg eerstgenoemde 18 en laatstgenoemde 14 stemmen. De heer Maayen heeft de be noeming aangenomen. - De levering vdn ruim 200 kub. Meter grint ten behoeve van den polder Papekop en Diemerbroek alhier is gegund aan J. Speksnijder, schipper te Ouderkerk a/d IJsel voor den prijs van f 1,54 por M'. 'Stolwtyk, 3 Sept. De zangvereeniging „Eensgezindheid" hield dezer dagen hare gewone huishoudelijke vergadering. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit en de penningmeester deed rekening en ver antwoording. Niettegenstaande dit jaar verschillende buitengewone uitgaven ge daan warenbleken de financiën in goeden toestand. De aftiedende bestuursleden weiden allen met bijna algemeene stem men herkozen. Op dit oogenblik telt de vereeniging 32 vrouwelijke en 24 manne lijke werkende leden. - In het begin dezer week zag vrouw de V., wonende a^| den Gouw-weg alhier, een kind in het water liggen. Er was geen tyd te verliezen, want de kleine lag met het gezicht voorover en had veel kans in den modder te stikken. Fluks sprong genoemde vrouw'er bij en reikte het kind het bliek er een te zyn van H. M. aan een paar toegeschoten buurlui over. Op hetzelfde oogenblik echter raakte zij zelve den grotd kwijt en verkeerde spoedig in dezelfde netelige positie als even te voren het geredde kind. En toen werd zy er met moeite uitgehaald, doch kwam er gelukkig met den schrik en het onvermijdelijke natte pak af. - In de raadsvergadering van Dinsdag werd de heer N. Zijderlaan herbenoemd als wethouder en als lid van het burgerlijk armbestuur. De gemeeute-begrooting voor 1897 werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 14731,62. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1895 word viujicoateld toet eene outvangnt van f 1946,11 en-ofine uitgaaf van f 1655,79. De begrooting van datzelfde host uur voor 1897 bedraagt tn ontvangst en uitgaaf f 2224,22. Onder de ontvangsten komt voor eene subsidie uit de gemeentekas van f 500. 'Stormpolder, 8 Sept. Op de werf van de firma Van der Giessen had Vrijdag morgen een ongeluk plaats. De werkman G. B. viel van een stelling, waardoor hij zijn duim uit het lid viel en zjjn hoofd en heup gekwetst werden. Het ongeval liep betrekkelijk nog gelukkig af, zoodat hij weêr spoedig den arbeid hoopt te hervatten. - Werd het vorig jaar een gedeelte tusschen een krib en dendijkvan Storm polder door een zandzuiger opgehoogd, thans wordt weer een gedeelte door het Rijk aangevuld en daardoor een gedeelte dijk verzwaard. Een prachtig terrein komt op deze wijze vrij, uitstekend geschikt voor de eene of andere groote fabriek. 'Tienhoven, 3 Sept. Het getal inge schreven lotelingen der nat. militie van de lichting van 1897 bedraagt 6; een daarvan bevindt zich als vrijwilliger in militairen dienst en een maakt aanspraak op vrijstelling wegens broederdienst, 'Willige-Longerak, 2 Sept. Door het college van kerkvoogden der Hervormde Kerk is de jacht in dezen polder opnieuw verpacht. De pachtsom is ntr heel wat minder dan vroeger. De polder is dan ook tegenwoordig werkelijk minder wild rijk dan vroeger. - De Visscherij met drijfnetten voor deze gemeente brengt nog weinig op. In de laatstverloopen week werden door 4 schuiten slechts 3 zalmpjes gevangen. Woerden, 2 Sept. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 190 partijen prijs van Qoudsche 1ste soort f 22 a f 25, 2de soort f 18 i f 21, Edammer f 20 per 50 kilo. Handel vlug. 'Zevenhuizen, 8 Sept. Gaat de ver jaardag der Koningin hier gewoonlijk ongemerkt voorbij, dit jaar was dat anders. Verscheidene vlaggen prijkten van de woningen en de jeugd, die 'juist vacantie had, zorgde voor versiering op straat., 's Morgens's middags, zag men tientallen, 's avonds zelfs een honderdtal kinderen loopen met vlaggen, sjerpen, oranjestrilyes en petjes enz. onder het zingen van vaderlandsche liederen. Den heelen dag was het kleine volkje in de weer. Op ver scheidene plaatsen werden ze onthaald op bruidsuikers, kaakjes, koekjes en toen tegen den avond een ingezetene voor de zooveelste maal wilde tracteeren op bruid suikers, was or op 't geheele dorp geen pond meer te kiygen. Het kleine volkje had wil gehad van deze spontane uiting van gehechtheid aau 't Koningshuis. Eu de grooten? Die hadden pret gehad in 't kleine goedje. - In de jongste vergadering van den gemeenteraad is herkozen als wethouder da- beer E. Jongenen). - Eau landbouwer reed gisteren avond met zijn kar door den Zuidplaspolder. Ongelukkiger wjjze struikelde het paard, brak zjjn nek en was terstond düod. Een der berijders tuijnelde van de kar af en verloor zijn bewustzfin. Men zegt, dat hij zijn schouder gebroken heeft. Daar het ongeval vlak bfi het dorp gebeurde, was er spoedig een menigte volks byeen, waarvan eenige hielpen en andere (hoe menschlieveni!) zqpgen hiep, hiep, hiep, hoera!" enz. en zelf geen hand uitataken om te helpen. Het doode paard werd terstond verkocht. De eigenaar beliep toch nog een schade van een paar hon derd gulden. - Een boerenmeid zou een melkkan met een vyftig Liter molk in de atoepsloot zetten, maar viel by ongeluk zelf met de kan in de circa 2 Meter diepe sloot. De meid werd gelukkig gered, want op haar angstgeroep kwamen terstond de huis- genooten toesnellen, maar de melk was weg. Om een herhaling van dit ongeluk te voorkomen, zal de sloot gedempt worden. Gemengd Nieuws. Door een veldwachter uit Lek- kerkerk is Woensdag-namiddag aan het politiebureau in de Lange Torenstraat te Rotterdam afgehaald een inwoner van eerstgenoemde gemeente. Deze man, die niet wel bQ het hoofd is, was te Lekker- kerk wijs gemaakt, dat by op Koningin's verjaardag hem toekomende gelden by de rechtbank te Rotterdam in ontvangst kon gaan nemen. Geloof slaande aan dit praatje, wist hy aan zijn toezicht te ont komen en aanvaardde de reis, die natuurlijk op niets uitliep. Zonder cent op zak, kwam hy ten laatste in handen der politie. De aannemer der stations- werken te Boxtel is plotseling verdwenen, zoodat men een nieuwe inschrijving zal moeten openstellen. Dit was het eerste groote werk van dien aannemer. De man had niet de minste kennis van spoorweg bouw. Men beweert, dat hy wel f 20,000 te laag had ingeschreven. By het vuurwerk op Maan dagavond te Amsterdam is een schip persvrouw met haar zuigeling op den arm door een dringende en hossende menigte zoodanig in het gedrang gekomen, dat het kindje letterlijk werd doodgedrukt. Eenige omstanders, die met het lot der radelooze vrouw - wier mau op zee is - zeer waren begaan, brachten haar naar hare woning in de Wagenaarstraat. Een scheepssloper uit Bolnes, die Dinsdag-middag met eenige kennissen in het café Fritschy aan de Geldersche- kade zat, bemerkte eensklaps dat zyn portefeuille, met ongeveer f 2000 aan bankpapier, weg was. Dadelijk daarop zag men een man zich snel verwijderen, het café verlaten en op den tram springen. Doch eveu vlug renden hem de kennissen van den bestolene na en grepen hem, toen itond. Het bleek zyn, die, toen hij zich ontdekt de" portefeuille op straat wierp. De eigenaar vond het bankpapier er nog in. Politie werd te hulp geroepen, de zakken roller gearresteerd en naar het bureau aan de Pauwensteeg overgebracht, waar hy thans in bewaring zit. De man had een medeplichtige, die evenwel ontkwam. Deze medeplichtige was tegen den scheeps sloper aangeloopen, terwijl hy met zijn vrienden stond te praten; hierdoor ging zlja las open, waarvan de zakkenroller fluks gewu^ic maakte om de portefeuille er uit te kapen. e,r [n den laatsten tyd in den omtrek van het »wioü Beurs meermalen dergelijke diefstallen «.ijq voorgekomen, mag deze aanhouding een belangrijke vangst genoemd worden. Later schrijft menTe 8 uren Woensdag avond is de Belgische zakkenroller op een bevel van voorloopige aanhouding, afge geven door den commissaris van politie, naar het huis van bewaring aan de Korte Hoogstraat overgebracht. Het juiste bedrag, dat de portefeuille iuhield, was f 2085. De aaugehoudene blyft hard nekkig weigeren zyn medeplichtige te 1 Van 1 tot 31 Geboren: Jan, tan T. ran Genderen en P. Steehouwer. Willem, a. van J. C. Hoek water eD J. Vink. Overleden: A. de Groot, oud 88 j., eoht- genoote van P. Wilschut. A. den Braven, oud 63 j., eohtgenoote van J. Wallaard. J' Gemeente Krimpen a/d IJsel. Van 2 tot 81 Augustus. d. van A. J. Otto en A. A. Heikoop en D- BnÖ* en 5L Vuik. Neeltje Neelina', d. van P. Kolloos en J. de Kwant. Cornelia Pietertje, d. van G. Hegkoop en J. S. Pors. Pieter, i. van L. Boom en P. van Dam. Johanna, d. van J. F. de Vriea en G. Hegleoop. Grietje, d. van K. de Man en E. Muilwpk. Tennis, s. van G. de Jong en D. Verkerk. Neeltje, d. van C. Maat en M. de Kwant. Getrouwd: A. van der Giessen As., oud 24 j. en T. de Jong, oud 23 j. A. Rook, oud 21 j. en H. Vuik, oud 20 j C. A. Donker, oud 20 j. en M. Sohouten, ond 24 i. Overleden: B. Snoek Cd., oud 18 j. W. van der Laau As., ond I j. R. Bnjjs Ds., Ha., (van Rotter- Od.,oudl4d. Van 1 tot 81 Augustus. Getrouwd: P. Sterk, oud 5i j., weduwnaar van G. Brouwer (van Noordeloos) en A. van Iperen, oud 61 j., weduwe van T. van der Ham. Overleden: G. Kok, oud 82 j., echtgenoot van M. Timmer. Gemeente Lekkerkerk. Augustus. van D. Ver Arie, s" ran D. Slgk en H. Molenaar. Neeltje, d. van F. J. Barnhart en G. C. van Gent.Dirk, z. van J. de Lange en J. Bugs. Cornelia, d. van C. Zwartenbol. Elizabeth, d. van J. Sohep en A. Mounk. Marie, z. van A. Hoogenboezem en C. van Kekerix. Willem, z. van A. J. Kraagenbrink en 8. B. Costeris. Getrouwd: C. van der Heul, oud 21 j. (van oud 41 j. weduwe ran Geboren: Geertje, d. van A. J van Walsum. Jannigje, d. van 1 J. van der Kreeke. Rokns, s. ond 12 d. W. Ruitenberg Ha., (i dam), ond 3 m. 0. P. Hegkoop Gc Gemeente Leerbroek. hij reeds op den tram stond, een Bft te tu^Mlde BURGERLIJKE STAND. Gemeente Ammerstol. Van 31 Juli tot 81 Augustus. Geboren: Balige, d. van W. Kok en M. Verhi'jj. Aart, ft, van A. Versohoor en M. de Jong. Adriaua Stefana, d. van T. den Ouden en W. Looren de Jong. Koosje, d. van G. de Jong en T. de Brugn. Zoetje, d. van H. Bubberman en G. van der Kuil. Getrouwd: K. de Man, oud 23 j., weduw naar van W. W. de" Bruin en P. C. de Jong, oud 25 j. Gemeente Berfl-Ambacht. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Aalbert, z. en Christina, d. A. van der Hee en A. van Wgngaarden. Tennis, z. van J. F. de Brugn en B. Kroone. Neeltje, d. van J. van der Bas en M. J. Gou driaan. JohaDna, d. van W. O. van Vliet en S. Blanken. Paulus, z. van T. Stalenburg en C. Goudriaan. Getrouwd: J. den Ouden, ond 26 j. en K. A. Voorslujjs, oud 31 j. J. den Boer, ond 26 j. en A. Hamerpagt, ond 28 j. -- K. van Dam, oud 81 j. on P. P. Koot, oud 29 j. J. Burger, oud 26 j. en C. Mak, oud 28 j. Overleden: K. van de Velde, oud 8 m. Levenloos aangegeven kind, van W. Vermeer en H., van der Pjjl. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Maria Gerritje, d. van A. Visser en P. Vuik.Johanna, d. van C. Oosteromen C. de Jong Hendrik, s. van H. Versnel en A. Loendersloot. Jan Cornelis Leonardos, s. van F. 8. W. Gautier en F. J. Smit. - Elisa beth, d. van W. Verboom en L. de Jong. Cornelia, d. van D. Tom en M. Kok. Getrouwd: J. Terlouw, ond 81 j. en B. Bloot, oud 28 j.-L. Vleggeert, oud 21 j. en L. Groene veld, oud 17 j. O verleden: A. Bak, oud 71 j., weduwe ran P. van Lange.—J. W. van Dam, ond 18 m. Levenloos kiud van G. Moténaar en P. Both. J. M. Kasbergen, oud 8 w. Levenloos kin») vsn J. A. Berkonwer en C. Brnssee. Gemeente Goudriaan. Van 1 tot 31 Augustus. Ge boron: Janni^jo, d. van B. vsn Rtiswnk on A. Slob. Apolonus, z. van L. Leenderiso en J. den llartog. Curuelia, d. van K. Dekker en J. Van de Griend. Gemeente Hei- en Boeicop. Van 1 tot 81 Augustas. Geboren: Teuntje, d. van M. T. s. van J. Makop eDlR. Muis. Overleden: M. den Ilartog, oud 10 j. T. de Wildt, oud 82 j .weduwnakr van C. Brou wer, eerder van de Jong. J. van der Endt, ond 48 j., weduwe van W. den Hartog. Gemeente Hoog-Blokland. Van 1 tot 3i Augustus. Gsene aangiften. Van 1 tot 31 An(. Geboren: Sjjgje, d. van D. Verkaik en J. Krimpen a/d Lek) en M. Slingerland, oud 23 j. C. Rons, weduwn. van W. Lagerweg, l'ö ünweneel, oud 80 j. Overleden: J. de Brugn, ond 4 i Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Johsnnis Govort, s. van T. Kool en A. Veen. Jilis, z. van E. K. Aliada Franoina, d. van P. Bon en A. G. Fortuin. Adriana, d. van A. Vermeulen en G. van Hon- welingen. Getrouwd: A. Holl en A. de Jong. Overleden: D. Dazler, oud 8 m. Van 1 tot 81 Augustus. Geboren: Adriana, d. van P. H. Oorschot en A. van Daalen. Johannes MarinuB, s. van J. Brakel en M. Bikker. Geertruida, d. van G. Bogaard en A. de Vries. Antonetta, d. van W. den Besten en B. F. van Krimpen. Overleden: G. J. de Rugter, ond 48 j.„ echtgenoot van J. de Gier. D. Brouwer, oud 11 m. Gemeente Nieuwland. Van 1 tot 81 Augustus. Getrouwd: G. Vink, oud 22 j.(van Hoog- Blokland) en L. Noorland, oud 21 j. Van 1 tot 81 Augustus. Geboren: Cornelis, z. van J. Terlouw en L. de Jong. Getrouwd: W. Versluis en W. Klein. Overleden: 8. de Jong, oud 4 m. Gemeente Ottoland. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Msrgjo, d. van A. van Kleg en N. den Dikken. Gemeente Oud-Alblas. Van 1 tot 31 Augustus. Geboren: Cornelia, d. van J. Boer en A. de Groot. Marinus, z. van P. den Braanker en S. den Hartog- Johannis, z. vun M. Aantjes eu G. van Houwelingen. Teums, a. van A. Vlot on A. Houwelmg. Authonie, z. van J. de v.^M en x. A. Ejjkeleuboom. Overleap.», C. A. Sprong, oud 4 m. L. Boers, oud 75 j. O. Haan, oud l« j. Gemeente Reeuwijk. Van 1 Augustus tot 1 September. Geboren: Trgntje, d. van J. Verwaal en G. Butter. Frans, z. van J. Verwejj en J. Jon- geneel. Cornelia Geertruida, d. van C. Hofland en N. Stouthart. Gerrigje, d. van J. Sloof en N. OoBtrom. Teunis, z. van T. Kwakornaak en J. H. Boer. Aartje, d. van P. Hofmanen G. van der Wolf. Maria Adriana, d. van P. van Leeuwen en A. Bunnik. Uerrit, z. van L. den Houdjjker en N. van Vliet. Adriana, d. van M. Sohouten en L van Es. Getrouwd: C. Ooms en T. Kalkman. A. Buitelaar en A. van Es. B. Fokkens en C. W. Overleden: A. Sohouten, oud 4 m. de Borst, oud 68 j. M. E. Niekerk, oud 67 j. A. van de Ruit, oud 73 j. J. C. Bunnik, oud 87 j. D. Jansen, oud 61 i. Zie verder 2de Blad. V'eryolg der Beriohten en Advertentiën in het Tweede Blad. Op den 15den September a. s. hopen ooze geliefde Oom en Tante £wj Sï ARIE LEKKERKERKER Pz. JJy f GEERTJE BOER i den dag te herdenken, dat zy voor M JAREN in den echt werden £5 Namens hunne dankbare (§g Nichten en Neven, ftp M NEELTJE LEKKERKERKER JMd. j§3 Benschop, 5 Sept. 1896. gj Getrouwd: FREDHRIK HENDRIK DE VISSER Jr. en NELLIJ VAN BRINK, die, ook namens wederzijdsche Familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, b(j hun huwelp ondervonden. Scmhiedamm' 8 189«' Voorspoedig bevallon van eene Dochter Mevrouw NIEKERK - KOOIJMAN. Schoonhoven, 4 Sept. 1896. Op alle plaatsen worden door een Blnnenlandache Levensverxekering-Maftt- HchappU actieve gevraagd. Zeer hooge provisie. Brieven franco, onder motto „AgeQt"f a/h Bureau van dit Blad. t f f kunnen dadelijk werk bekomen op de Steenfabriek „ZANDRAK", Krimpen a/d IJsel. Zich vervoegen by den Baas aldaar. gevraagd, ongehuwd, bekwaam in zyn vak en van goede getuigschriften voorzien. Adres: G. VAN DEN HOVEN, Molen, Bnnnlk bij Utrecht. Mevrouw CAVIËT te Gouda, tegen 1 November naar Rotterdam verhuizend, vraagt eene flinke beneden 23 jaar en goed kunnende Zonder goede getuigen onnoodig aan te melden. Zich in persoon te vervoegen Dinsdag en Vrijdag 10 en 5 uur, Crabethstraat 23 TERSTOND GEVRAAGD: van den P. G.goed kunnende werken en met de wasch omgaan en van een goed zedelijk gedrag. Loon f 100, Adres fr. br, letter C, aan het HULP POSTKANTOOR te Nlenwerkerk a/d IJsel. Wordt gevraagd, met 1 November, eene DIENSTBODE, P. G., van goede getuigschriften voorzien. Te bevragen bij Mej. BRANDWIJK - KOOUMAN, Lopi- kerstraat, Schoonhoven. GEVRAAGD, liefst dadelijk. Melken geen vereischte. Brieven, onder letter A, aan den Boekhandelaar J. DE VEN te Gouda. Wordt gevraagd, tegen 1 Oct. a. s.,eene P. G., boven 17 jaren, goed kunnende melken en werken. Brieven, onder letter B, Hulppostkantoor Ameide a/d Lek. van de Ny verhelds-Vereenlglng voor Goud en Zilversmeden te Schoonhoven. De cursus 1896/97 zal aanvangen op Maandag 14 September e. k. De lessen zullen gegeven worden de vyf eerste werkdagen der week's avonds van zeven tot negen uren. Zy, die don a. s. cursus weuschen te volgen, behooren zich daartoe aan te geven op Maandag 7 September a. s.van twaalf tot twee uren, in de Bibliotheek der Teekenschool. Oud-Leerlingen moeten zich opnieuw aanmelden. De vereischte leeftyd voor den avond cursus is twaalf jaar. Het schoolgeld bedraagt 60 ct. per maand bij vooruitbetaling, onvermogenden ontvan gen gratis onderwijs. Tevens bestaat er gelegenheid tot het inschrijven van leerlingen voorden DAG CURSUS, waarvoor geen leeftijd is vast gesteld. Het schoolgeld voor dezen cursus be draagt voor den eersten leerling uit één gezin f3,— per kwartaal en voor den tweeden of meerdere leerlingen uit het zelfde gezin f2,-. De lessen van den Dagcursus worden gegeven 's Woensdags- en Zaterdags middags van twee tot vier uren. Leerlingen van elders kunnen tegen betaling de lessen volgen. Namens het Bestuur der Teekenschool, N. KOOIMAN, Voorzitter. A. A. GRAVES KOOIMAN, Secretaris. Schoonhoven, 5 SepW mi er 1896. WORDT GEVRAAGD: P. G.kunnende melken, om dadelijk in dienst te treden. Loon naar bekwaamheid. Zich te vervoegen in persoon bij BASTIAAN DE VRIES, Gonderak. is Woensdag van 10 tot 12 uur te Schoon hoven in het HEERENLOGEMENT te consulteeren voor KUNSTTANDEN, GE BITTEN enz. MT Ptynlooze behandeling. uitsluitend van Uollandsch met de hand gesponnen Hennepgaren, en met nauwe mazen op een vierkanten lap gebreid, waardoor zy gemakkelijk storten. Concorreerende maar vaste prijzen, by Fabrikant in Garens en Toaw. ALBRECHT BEULINGGRACHT, van 's voorm. 9 tot 's nam. 5 uur. van J. H. CROMJONGH, Muziekonderwijzer te SLIEDRECHT. WGF~ Door steeds grooter omzet zyn de prijzen het eonenrreerendst. Vraag prijsopgave. Bekroond op de Tentoonstelling te LEEUWARDEN 2MF* in Juli 1896, met de hoogste onderscheiding, Zilveren Medaille van H. M. de Koningin-Regentes en de Gouden Medaille van de Jury, voor TORENKLOK KEN, TORENUURWERKEN en BRAND SPUITEN, met mededingiDg van Gebr. VAN BERGEN te Mldwolde en BIKKERS te Rotterdam. Onder vriendelijke aanbeveling. Bode te AMEIDE, rijdt Dinsdags, Donderdags en Zaterdags van AMEIDE naar SCHOONHOVEN en terug. Boodschappen en pakjes kunnen afge geven worden bij den Heer A. A. v. Wijk, Lo- pikerstr., Schoonhoven. Prompte bediening. Woensdag 16 September e. k., des voorraiddags 10} uur: van PAREN, op'tweewielige rytuigen, om fraaie Kanstvoorwerpen. Dame of Heer moet ingezetene zyn. Uitgesloten zyn zy, die 3- of meer malen een lsten prijs met ringrijden hebben gewonnen. Aangifte 10 unr v.n». Inleggeld f 1,— per paar. OP DE KORTE BAAN, van Paarden, die ,nog nimmer een' prys of premie gewonnen hebben. Ie Premie f 20,-. 2e Premie f 10,-. Aangifte tot 1 nar van dien dag bfi P. STOPPELENBURG. Inleggeld f I, HET BESTUUR Woensdag 9, Donderdag 10, Vrijdag II, Zaterdag 12 September: te geven door het alom beroemde en| bekende Amsi.rdam.rhe Tooneelgrael.ch.p dat door geheel Nederland, alsook hier, enorm suceès behaalde door opvoering der „PERMETAOSIE". MT PROGRAMMA'S GRATIS. VRIJ hlHTHKE.vmj I VfHKK gevestigd te ZWOLLE, opgericht 1830, VERZEKERT ROERENDE en ONROERENDE GOEDEREN TEGEN BRANDSCHADE onderling of'tegen vajte billijke premiën. Nadere inlichtingen zyn te bekomen by den Correspondent voor GOUDA en S"',"r?AeLo,nnnHmril: PIf0MP A2"'' Wachtelatraat no. 186 en by den Agent 3. L. RAASTROP, Turfsingel no. 91 te Gouda. Onder minzame aanbeveling, KOKERIJ. 1. U. A1J11 IUUU1UUI, HOFLEVERANCIER BKKROOND met Gouden en Zilreren Medailles op de Internationale Tentoon stellingen te Antwerpen, Keulen en 's-Grarenhage. FABRIEK VAN Export naar Oost-lndie enz. en ook afzonderlijke Schotels Vleesch, Visch, Gevogelte enz., met bijlevering van Servies, Zilver, Glaswerk en Bediening. Schoonhovensche Trekking 21 September 1896. (BESPANNEN). De Commissie: D. BOER Dz., Penningmeester. IN- ra VERKOOP van alle Binnen- en Buitenlandsche Effecten. INCAHNEEHING van wlarala op alle plaatsen van Nederland en Bollenland. 1NWIHBELING, van alle Coopona tegen do hoogate pryzen. Nemen geld in bewaring tegen vergoeding van reule on teruggave naar keuze van den geldgever. JW" KANTOOWJBENt 'a morgana II 2} our, avonda 0 j uur. OPGERICHT 1828. ST" Spoedige afwerking - BlUBki prilaen. AGENTUUR te Schoonhoven de Heer ROUS Wz. dat is te troebelte -waterachtig en te flauw, maar de echte (kunst) wordt door goi.n enkele geëvenaard. Verkriigba.u- bfi allo voorname Winke liers, Cpfé's en Restauiatienen engros bfi den alleen verkooper den Heer P. 8ANTMAN, Schoonhoven. ALLE SOORTEN VAN FIJNE BRUID8UIKKHS, Schoonhovensche van BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Benschop zullen op Woensdag 16 September a. s., des voormiddags 11 uur, op het Raadhuis, in het open baar, bfi inschryving, aanbesteden: Het vernieuwen en herstellen der Gemeente-Straten en Riolen in de kom dezer gemeente, met bijlevering van de noodige mate rialen. Het bestek ligt van af den 8. dezer op het Raadhuis ter inzage. De Heer D. BARNEVELD te Utrecht zal op den dag der besteding, des voor middags 9 uur, ter plaatse aanwfizing doen. Benschop, 3 September 1896. Burgemeester en Wethouders voornoemd, BUMA, Voorzitter. R. VAN BEUSEKOM, Secretaris. van Verkrijgbaar: te Schoonhoven uitsluitend bij den Agent G. BRANDWIJK, Voorstraatte Oude water bij den Agent W. J. VAN DER MEER en te Stein bij Haastrecht bij G. BEZEMER. Op Donderdag 10 September 1896 'smiddags ten 12 ure, zal teu Bureela van den Garnizoens-Commandantonder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, worden aanbesteed: De levering)van het MUNITIE BROOD, ten dienste van het Garnizoen alhier, voor het 4de kwartaal 1896. Inschrfivings-biljetten, op gezegeld pa- piw, moeten voorzien zfin van adres, namen en handteekeningen der beide borgen. De Garnizoens-Commandant voornoemd, A. J. DEKKER. Wegens vertrek (er overname aange boden: Een in werking zfinde met handkracht, waarbjj (e haar een HOF8TKDK met 12} BA. best De fabribk direct te aanvaarden, het land met Kerstmis a. s. De tegenwoordige fabrikant zal, des- verlangd, zoolang blyven, dat de kooper voldoende bekend is met de bewerking en de klanten. Adres: R. SMITS, Sliedrecht, C 105. ten huize van J. ZUIDER- VLIET, op Woensdag 23 September 1 896, des voormiddags 10 uur, ten overstaan van de Notarissen J. P. MAHL- STEDE te Bergambacht en J. VAN DER LEEDEN te Ouderkerk a/d IJsel, van de geteekend C, no. 63, met SJHÜREN, HOOIBERGBOOM GAARD, TUIN en ERF, geteekend C, nos. 26 en 64, mot aanbehooren, benevens diverse per- staande en gelegen, in Benedenkerk, onder de gemeente ter grootte van 20 Hektaren, 15 Aren,14 Centiaren. Breeder omschreven bfi notitiön, te bekomen ter plaatse der verkooping en ten kantore van genoemde Notarissen die alle verdere Inlichtingen geven. .0 Pe Notarl8 J' p. MAHLSTEDE gètut. te Bergambacht is voornemens HraSÖ'op Woensdag 23 Septem ber 1896, des morgens 11 uur, ten huize van J. ZUIDERVLIET te StolwyiT,T„ hS! openbaar te verkoopen ÜÊttP* Do 0n<iei'8bteekende heeft het genoegen by deze te berichten, dat hy ill tot AGENT voor bovengenoemde Brouwery is aangestelden beveelt zich ten zeerste aan voor de levering van de verschillende BU3HKN uit die Brouwerll welke steeds zoowel gebotteld als op fust by hem verkrygbaar zijn. Koestraatnaaat hat Hearan-Logamant. SwntoATEWNG'gele8en 0nd6r de 6b- over Koolwijk strekt van C. Verhoef tot halver 1 lend watering, helend west 0. Over- bosch en oost 0. Verhoef. 'ï'16 11nra'1778 en 28<H> samen groot 95 Aren, 95 Centiaren. Om te aanvaarden bjj de toewyzlng.

Schoonhovensche Courant | 1896 | | pagina 2