taai, 'teOM IEL, N°. 1757. 1897. Zaterdag 20 Februari. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht hage. elhuis, n Binds ruim 40 ne zaak in Manu ien gedreven is. bevragen by KOOPING. KOEIEN, edschappen. EWATER aangeboden: ir of te Koop: Herberg. iar, JIS. BUITENLAND. Overzicht. 1ECHT, :orische BOND. HE KIEZERS te •aaf, Bleskens lere omliggende ae afdeeling te en Kiezersbond, noodigd tot eene derdag 18 Febr. )P. lootach WJ, 0 bevragen by SM en in het paleis heerscht groote bedryvig- i heid. Ondanks de herhaalde protesten (jer groote Mogendheden tegen deze zending, welke haars inziens den Europeeschen vrede in gevaar bracht, gaat Griekenland’s Souverein nog steeds voort met toebe reidselen te maken voor nieuwe troepen- 1 zendingen. Kolonel Vassoff werd benoemd tot commandant der expeditie naar Creta. Als reden van deze benoeming werd opge geven, dat Griekenland het niet langer kan aanzieq, dat eene bevolking, die van hetzelfde ras is, zich in zulk een bekla- genswaardigen toestand bevindt. Zy wil, wat het ook kosten moge, trachten de orde en rust te herstellen en het eenige middel daartoe is: „Creta te bezetten”. Daartoe zal men op een geschikt punt aan wal gaan, het eiland in naam van I Koning Georgios bezetten en de Turken uit de forten verjagen. BINNENLAND. re», zal in het S. W. N. VAN NOOTEN tï Schoonhoven, Uitgevers. •rt. «7 W. te 'genummerd te model Bond”. EGANR VRIJ. Oranje". Franco neeren na plan om stil leven wordt te MAHLSTEDB imbacht •ydag den 19. voormiddags 10 end no. 444, in iet openbaar te KUISPINKEN, boden le ■ffl, van 500 stuks [eer s Lekkerkerk. SGHOOMOVENSGHE GOMT. L. J POT. VAM MOOTS*. .amen, Deuren, Latten, Planken, ANGEVELD op Donderdag ri 1897, des huifce van JAN rhouden ien andere Tafels, ïtoelen, Spiegels met Candelabres, n, Glasgordynen, 3werk, Fornuis, i. Ledikant, een 1BANK enz. Maart 1897 van Prjja der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrijdags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. Naar we uit het vorig overzicht ver nomen hebben waren de Mogendheden bezig het landen der Grieksche, zoowel als der Turksche troepen te beletten. De gebeurtenissen der laatste dagen echter noopten haar geheel van houding te ver anderen, maar niettemin op haar stuk te biyven staan, n. 1. niet te dulden, dat flrlekenland Creta (Turkse) zou bezetten, zij het dan ook volgens laatstgenoemde Mogendheid, om op dat eiland rust en vrede te herstellen. De Christen-eilanders begonnen van de omliggende heuvelen een hevig kanon- vuur te openen op de stad Canae, met dat gevolg, dat de gouverneur Berowitch zich genoopt zag het eiland te verlaten en zich aan boord van een der Russische schepen te begeven. Ook de consuls brachten hunne gezinnen aan boord van verschillende schepen. De Turken in de forten van Canae meenden het vuur, dat van de hoogten kwam, op dezelfde wijze te moeten beantwoorden. Zulks geschiedde en 4 kanonnen deden een uitval. Ook raakte men slaags te Halipa en te Retimo, waar - de winkels der Muzelmannen door de Christenen geplunderd werden. Turkije meende dat nu bet oogenblik gekomen was, troepen te zenden tot verdediging der Muzelmannen en werkelijk in eene byeenkomst der Mogendheden werd be sloten daartoe verlof te geven. Maar Griekenland, dat, zooals men weet, eene flotille onder Prins George gezonden had, om Creta te bezel ten, doch daarin tot nog toe door de Mogendheden was ver hinderd, besloot van de gelegenheid ge bruik te maken en zelfs zonder verlof te vragen, nog de noodige troepen te zenden naar het land van twist en tweedracht. Drie regimenten, onder aanvoering van den Hertog van Sparta (Kroonprins) ver trokken op drie stoombooten, onder de toe juichingen van de groote volksmenigte, naar de plaats des onheils. Koning Georgios heeft nu het geheele beheer, wat de aangelegenheden op Creta Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden 0,75. per post door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. het voor- 17-jarige voor- wien gezegd 'êëfich was, den doode- >ffer met de van den Notaris op Dinsdag 97, te 10 uren, in de Hoogstraat of 1 dag hecht. H. B, SülÏ.iï:, 1 dag hecht. C. v. GBliedrecht, al» voren, i 2 boete of 1 dag hecht. J. d. J., Bliedrecht, ala voren, f 0,50 boete of 1 dag hecht. ureop de .UIJS te md. pige Commissie. ïtiT RANTIFj-MAAT- ichade van 1805 re, jaarlyks de rende en Onroe- itste zonder ver- iw. de Agent Lekkerkerk. Bodegraven, 16 Febr. Kaas. Aangevoerd 69 wagens, te zamen 8522 stuks, wegende 15246 kilo; 1ste soort Goudsche f 23, k f 24,50, zwaardere f -2de soort f 19,50 A f 21,50; Derby kaas, 1ste soort f A f 2de soort f f Edammer kaas, 1ste soort f 25,— A f 2de soort f 20,50 A f 28, Handel vlug. Leerdam, 17 Febr. Alhier is oen kies vereeniging „Volksbelang” van vooruitstre vende vrijzinnige richting opgericht met 45 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren J. P. Renardel de Lavalette, P. C. v. Mid delkoop, H. C. Zorn Jr., J. Leguit en A. Leeman. De anti revolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje” alhier, die sinds eenige jaren alleen in naam bestond, is in de laatst gehouden vergadering van Patrimo nium dpmeuw gevestigd, en telt nu 58 leden. §Nieaw-Lekkerland, 16 Febr. Zaterdag 1.1. herdacht de zangvereeniging „Amicitia" alhier haar 10-jarig bei taan. Mot vee) opgewektheid heeft de vereeniging met haar eereleden, kunst lievende leden, oudleden en verdere geïntrodu- oeerden feest gevierd. Reeds geruimen tyd van te voren waren de noodige toebereidselen ge maakt. Een feestcommissie had sioh gevormd, die zich belast beeft met het insamelen van gelden. Zy had gezorgd voor een flink mniiek- korps en ook, dat het tooneel geheel met groen versierd wasloodst het er recht feestelgk uitsag. Voor dese gelegenheid waren keurige tekstboekjes gedrukt, waarin de geschiedenis stond van het 10-jsng leven der vereeniging, bet programma dar sangnummen, de Met* zou het uit zyn met den vrede. De heer Skonzes, de Grieksche minister van bui tenlandsche zaken, bovengenoemd voorstel aanhoorende, antwoordde daarop leukweg, dat de zending der troepen geen aanval lend karakter droegmaar integendeel dienen moest tot het tot stand brengen van rust en vrede voor geheel Europa. En Griekenland wil daartoe ook gaarne zyn deel bydragen! Het zal dus voort bly ven gaan met het oproepen van mari ne en leger reserve. Wel te veronderstellen is, dat hierop een nieuw protest der Mogendheden volgen zal. In het Brltsche Lagerhuis, zoowel als in de Franache Kamer, wordt dezer dagen heel veel gesproken over de Cretaansche aangelegenheden. Beide landen, als be hoorende tot het „Europeesch concert”, zyn van oordeel, dat Griekenland zoo maar niet op eigen gezag, zonder mach tiging der Mogendheden, hervormingen op Creta mag invoeren. Door beide Kamers werd nu besloten de verdere discussie over bedoeld onderwerp op te schorten en de zaak verder te bespreken, als de crisis voorby zou zyn. De Engelsche Lagerhuis-commissie van onderzoek naar de jongste gebeurtenissen in Zuid-Afrika kwam nu eindeiyk eens by een, onder voorzitterschap van den heer Jackoan. Alle leden waren tegenwoordig, en de Prins van Wales woonde de zitting by. Daar verscheen op eens Cecil Rhodes. Hy las eene vei klaring voor, waarin hy betuigde, van harte in te stemmen met de pogingen der „uitlanders”, om deel te verkrygen in het bestuur van het land. Hy werd alsnu in verhoor genomen door den liberalen oul Minister van Financiën, Sir William Harcourt, ook voor geen ge ruchtje vervaard, maar altyd in het eerlyke. Deze vroeg geheel in zyn vak - aan Rhodes ophelderingen omtrent de wyze van flnanciöeren der „De Beers Company”, en haar deelneming aan het revolutie werk door het binnensmokkelen van wapenen. I Zyn heil zoekende in zeker air van ge raaktheid en onbeschaamde kortaf heid, ant woordde Rhodes, dat, wanneer hy van De Mogendheden ziende, dat de Grieken, de daad by het woord voegende, al aan stonds alle mogeiyke pogingen in het werk stelden, om eene landing te doen, meenden, dat nu voor haar ook de tyd dAAr was, om meer han lelend op te treden. In overleg met de Turksche overheid werd door een detachementbestaande uit 100 Russen, 100 Franschen, 100 En gelachen, 100 Italianen en 500ostenrykers, tot de bezetting der stad Canae overge gaan terwyi een tweede detachement reeds gereed wordt gehouden, om zoo noodig het garnizoen te versterken. En zoo wapperen thans van Canae’s wallen de Fransche) Russische, Engelsche, Italiaansche en Oóstenryksche vlaggen. Aan den commandant van het Grieksch torpedo eskader, den kolonel Vassoff, werd dadelyk kennis gegeven van de bezetting der stad, met de uitnoodiging, zich van verdere vyandeiykheden te onthouden. Kolonel Vassoff gaf hierop ten antwoord, dat hy met vier bataljons naar Creta was gekomen, met bevel dit eiland te bezetten, niet uit een oogpunt van vyandelykheid, maar om vrede te scheppen, en dat hy niets anders dan voornemens was dat bevel stipt op te volgen, tenzy hy van zyne Regeering een tegenbevel mocht ontvangen. En de daad by het woord voegende, liet hy dadelyk zyne troepen oprukken tegen het fort Aghia, hetwelk hy veroverde, tevens 400 krygsgevangenen makend! Nu, dat is alles pog goed en wel. Men heeft hier te doen met een krygsman, die stipt en letterlijk de be velen op volgt van hem, die hem gezonden heeft. Hy doet zulks enkel wel met wat te vefel haast, alsof hy bang is, dat een contra-order zou kunnen komen. Nü voor dat tegenbevel behoeft hy nog niet te vreezen, want de Grieksche regeering is niet van plan hare troepen terug te roepen, een voorstel, haar door de ver tegenwoordigers van een tweetal Mogend heden gedaan. Men is n.l. bang, dat Griek en Turk elkaar te lyf zullen gaan en dan In de vergadering van Hoofd ingelanden van het Hoogheemraadschap de Alblasserwaard, is Woensdag de vol gende voordracht opgemaakt van 3 per sonen voor de betrekking van Hoogheem raad, met 1 Mei 1897 openvallende door de periodieke aftreding van den heer H. Bos Az. 1ste cand. de heer H. Bos Az. te Slie- drecht; 2de cand. de heer Fl. Den Hartog te Hoog Blokland3de cand. de heer T. Van der Haven te Noordeloos. De Nederlandsche Vereeni ging van Werktuig- en Scheepsbouw kundigen houdt Zaterdag den 27sten dezer, in het gebouw voor Kunsten en Weten schappen te ’s Gravenhage eene buiten gewone vergadering. De heer W. H. M. De Gelder, scheepsbouwkundig ingenieur te Kinderdyk, zal eenige mededeelingen doen over Hr. Ms. pantserschepen Korte- naer, Evertsen en Piet Hein en Hr. Ms. kruisers Holland, Friesland en Zeeland. Na de voordracht, discussie. Belangstel lenden kunnen door leden voor deze ver gadering geïntroduceerd worden. De anti-rev. kiesvereeniging Nederland en Oranje te Papendrecht, die thans uit 55 leden bestaat, heeft zich aangesloten bij het centraal comité. Te Leerdam is overleden de heer N. Donkersloot, sinds vele jaren wethouder dier gemeente. In de Woensdag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de naamlooze vennootschap Straat weg Gouda—Bodegraven is het dividend over 1896 bepaald op f 6,80 per aandeel. Dinsdag werden door de rechtbank te Rotterdam o. a. veroordeeld M. M., arbeider te uapelle a/d IJsel, wegens mishandeling, tot zeven dagen; P. W., schipper te Oudewater, wegens bedelary, tot 12 dagen hechtenis.. Voor do Rechtbank te Rotterdam stond Dinsdag terecht de 17-jarige Leendert Boers, glasblazer te Capelle a/d IJsel, beklaagd, dat hy op 12 Deo. jl. in den nacht op den 13den, den 19-jarigen Albertus Johannes De Haas aldaar, een steek met een mes in de linker borst had toegebracht, ten gevolge waarvan De Haas was overleden. Beklaagde, die berouw toonde, herhaalde zyn in de instructie afgelegde bekentenis on gaf een omstandig verhaal van het gebeurde, waarna de vice-president hem wees op den ernst van zgn misdryf, dat een jong mensohen- leven vernietigde. Uit het getuigen-verhoor bleek, dat werp van beklaagde’s minnenyd de Geertruida Van Os was. Zy was by het val tegenwoordig. Boers, van —i“- - werd, dat hy onverschillig en jaloerse bracht, na een woordenwisseling, Ijjken steek toe, terwgl het slachtof handen in de zakken stond. De geboorde geneeskundigen waren van oordeel, dat de toegebrachto wond, ook al ware spoedige hulp verleend, doodelyk was. Verschillende getuigen verklaardeh, dat Boers het mes by zich droeg met het opzet om te verwonden. Het O. M. vorderde ter zake van doodslag veroordeeling tot 12 jaren gevangenisstraf. Mr. Jos. Van Raai te betoogde, dat hier slechts sprake kon zyn van mishandeling met doodelyk gevolg (waarop ten hoogste 6 jaren staat). Uitspraak over 14 dagen. De directeur der Martha- stichting, de bekende inrichting voor onverzorgde kinderen te Alfen aan den Ryn, heeft voor het nieuwe gebouw eene gift, groot f 3000, ontvangen. Tot leeraar aan de wis- en zeevaartkundige school te Harlingen is benoemd de heer A. Boer te Bliedrecht. commissie, de namen der eereleden en die der werkende ledende tekst der vorachillende nummers en het programma der voordrachten. Te half-seven begon het orkeat net het spelen der* twee aangekondigde nummers. De voor zitter der zangvereeniging, de heer P. G. Btreef- land, opende daarna de vergadering, sprak een welkomstgroet uit en wenschto allen aanwezigen een genoegelgken avond. Toen hield de voorzitter der feeetcommiMie, de heer H. J. D. Bakkes, eene feestrede, die hoofdzakeiyk hierop neerkwam„De maat schappij heeft te zorgen voor de harmonische ontwikkeling van den mensch, d. i. ontwikkeling van het lichaam, ontwikkeling van het verstand en ontwikkeling van het gemoed. Voor het eerste zorgt het huisgezin, voor het tweede de school en voor het derde, onder meer, de ver- eenigingen. Zoo kwam spreker van zelf op de zangvereeniging „Amicitia”, prees haar als eene eensgezinde vereeniging, die zich mag ver heugen in den steun en de sympathie van vele ingezetenen en die zulks ten vólle verdient.” Hy bood daarop namens de feestcommissie den leden een glas eerewgn aau en overhandigde ieder lid een keurig insigne. Een daverend applaus klonk door de zaal. Toen alle leden het insigne op de borst hadden, werd het eerste nummer gezongen eene feestcantate, vervaardigd door den heer Eller te Kinderdyk. Achtereenvolgens werden nog zes nummers ten gehoore gebracht. Het programma werd keurig uitgevoerd. Iedereen was hoogst voldaan. Hulde aan den bekwamen en gverigen direc teur, don heer P. Den Engelsen. Hy draagt „Amicitia” een warm hart toe, maar ook de leden van hun kant achten en eeren hem. Dat bleek dien avond weer. Een prachtig cadeau, eene regulateurklok, werd hem aange boden. De heer Den Engelsen dankte met een kort woord voor dit stoflxlyk bewys van erkentelijkheid. Hg rekende het zich geen opoffering, maar eene eer, zoo sprak hg, direc teur van „Amicitia” te zyn. Toen het laatste nummer van het programma was gezongen, was het oftioiëele gedeelte van den avond afgeloopen. Daarom nam de voor zitter der zang vei eeniging het woord en bedankte in de eerste plaats de heeren H. J. D. Bakkes en P. Jongebreur, als leden der feestcommissie, voor hun moeite en opoffering, daarna de in gezetenen, die de vereeniging geldelyk hadden gesteund, zoodat ze onbekrompen en prettig kon feestvieren, toen den heer Eller voor zgn keurig gedicht en verder alle aanwezigen voor hun getoonde belangstelling. Het programma der voordrachten nam daarop een aanvang. Een tiental werd ten gehoore gebracht, sommige met, andere zondor zang. Een luid applaus viel den spelers ten deel en een gulle lach weerklonk dikwpls door de zaal. Hulde moet gebracht worden aau de dames G. Blot, A. Kahn, E. Kahn en aan den heer H. Kahn, die zich loffelgk hebben gekweten. Een geanimeerd bal maakte een goed slot aan den avond. Er heeft den geheelen tyd een prettige geest geheerscht en geen wanklank is vernomen. De wensch van den voorzitter zal wel vervuld zgn, de wensch uamelgk, dat alle aanwezigen aangename herinneringen meö naar huis mochten nemen van de viering van het 10-jarig bestaan der zangvereeniging „Amicitia”. Nieuw Lekkerlaod16 Febr. Heden-avond had onder presidium van den heer Jan Bmit Jz. de jaarvergadering plaats van commissarissen der spaarbank te Nieuw-Lekkerland van het aldaar gevestigde departement en de afdeelingen der departementen Alblasserdam en Krimpen a/d Lek der Mg. t. N. v. h. A. (opgericht in 1861). Het verslag uitgebracht door den vioe-kaaaior, den heer L. J. Bmit te Kinderdyk, wees op den tojnomeuden bloei der instelling. We ontlee- nen daaraan do volgende onfers: op 1 Jannari jl. bedroeg het aantal deelhebbers 2150 met een gezamenlgk kapitaal groot f 427.307,98 of gemiddeld per deelhebber f 198,70. Het geheele kapitaal der bank bedroeg op dien datum f 477.911,70, zoodat de reserve werd vastgestold op f 477.911,70 miu f 427.807,98 f 50 608,72. Volgens de statuten wordt jaar- Igks 8 pCt. van de reserve tor beschikking ge steld van de departementen, die met do spaar bank verbonden zgn, en wel voor doeleinden, die gerekend kunnen worden den inleggers op de spaarbank ten goede te komen. Het bedrag dier uitkeering 8 pCt. van f 50.603,72 werd bqpaald op f 1518,11. 'Papekop, 17 Febr. In de vergadering van den raad op 12 dezer legde de heer G. Stolk, wegens vertrek naar elders, zyn mandaat als raadslid neder. Van af 13 Februari 1846, alzoo ruim 50 jaren, waar- van meer dan 40 als wethouder en ambtenaar van den burgeriyken stand, heeft Stolk de belangen dezer gemeente mede helpen bevorderen. Als aandenken aan dezen dag, bood de burgemeester, namens den raad en ambte naren hem onder een kernachtige toespraak een wandelstok met gouden knop, waarop inscriptie, aan. 'Zevenhuizen, 18 Febr. Twee ongelukken op één dag en haast op dezelfde plaats vielen voor langs de Rotte onder deze ge meente. Een broodwagen, die onder langs den Rottedyk gereden werd, viel om en raakte in een sloot. De eigenaar moest zich te water begeven om wagen en honden op het droge te halen. Het tweede ongeluk was van ernstiger aard, doordat een wagen in de Rotte tuimelde met paard en voerman. Beiden werden door ylings toegeschoten menschen gered. De voerman had zich erg bezeerd. De zuivelcursus, onder leiding van den heer A. Bos, zuivel-consulent voor Zuid-Holland, zal in de maand Juni ge houden worden. Reeds hebben zich een veertig tal personen als deelnemers aan gemeld, waaronder een groot deel meinet. B. R. B., Nieuwpoort, dronkenschap 6de her haling, 8 weken hecht. STATEN-GENERAAL. De Tweede Kamer kwam Dinsdag-namiddag na haar vacantie weder bgeen. De nieuwge- kozen leden, de heeren De Bieberzteiu en Quarles van Ufl'ord, werden toegelaten. De nieuw ingekomen wetsontwerpen werden verzonden naar de afdeelingen; daaronder een tot verzekering van werklieden tegen ongevallen. Datrna zyn de afdeelingen opnieuw samen gesteld Na hervatting der vergadering deelde de voor zitter mede, dat de afdeelingen gekozen hebben tot voorzitters de heeren Vos de Wael, Van Delden, Rutgers, Bastert en Vermeulen; tot onder-voorzittors de heeren. De Beaufort (Amst.), Schepel, Van Alphen, Miohiels en Veegens. De heer Lohman vroeg en verkreeg verlof, om op een nader te bepalen dag een vraag te mogen richten tot den Minister van Binnen landsche Ziken over het ontslag, door den directeur van het Mauritehuis aangevraagd. De Provinciale Staten van Gelderland hebben Woensdag gekozen tot lid der Eerste Kamer den heer Mr. W. G. Baron Brantsen van de Zyp, met 32 stemmen, tegen 27 op Baron Van Nagell van Ampsen. By het departement van Koloniön is ontvangen het volgende, van 17 dezer gedagteekende telegram van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indie. „Eergisteren en gisteren vijand uit eene positie in het gebergte tusschen Monttassik en Indrapoen verdreven.- Gesneuveld een Europeesch sergeant en een Amboineesch marechausee. Niet gevaarlyk gewond achttien militairen beneden den rang van officier, waaronder negen Europeesche.” Het veilof naar Nederland van den kapt, der genie M. C. Fauel, van van het O.-I. leger, is nogmaals met zes maanden verlengd. De kapt. W. J. L. Womans, van het 4de reg. inf. te Gouda, heeft aangevraagd, wegens langdurigen dienst op pensioen te worden gesteld. -Door den Minister van Financiën is vastgesteid het model-aanslag biljet voor de personeele belasting naar de nieuwe wet. Daaruit biykt, dat de aanslagen voor een vol jaar ook in het vervolg in 10 termynen betaalbaar zyn. Die termynen vervallen op den laatsten dag der maanden Februari tot en met November van het belastingjaar. De belastingkantoren zullen gesloten zyn op den laatsten werkdag der maand, den Nieuwjaarsdag en de algemeen erkende Christeiyke feestdagen. W. G., Bliedrecht, orertreding Btr., fl boete of 1 d.ig hecht. A. d. W., Bliedreeht, wpukenechap en buren gerucht, 2 X f 0,50 S X 1 dag hecht. J. d. G^ Bliedrecht, ah voren, f 0,50 boete of 1 dag hecht. W. B., Bliedrecht, ala voren, 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag hecht. J. M. K-, zonder bekende woon- of verblgf- plaata, dronkenschap en burengerucht, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hecht. G. 8., Ottoland, pohtie-overtreding, f 0,50 boete of 1 dag hecht. M. F Bliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag hecht. J. V., Schoonhoven, hondenwagen zonder licht, f 1 boete of 1 dag hecht. C. v. B., Bliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag hecht. M. J. G., Bliedrecht, niet void, bevel der politie, f 8 boete of 2 dagen hecht. H. 't H., Bohoonhoven, politie-overtreding, f 1 boete of 1 daf hecht A. R. Mi., Bliedrecht, rgden hondenwagen, f0,50 boete of 1 dag hecht. H. v. ABliedrecht, niet void, bevel der politie, f3 boete of 2 dagen hecht. M. K., Bliedrecht, politie-overtreding, 2 X f 8 boete of 2X2 dagen hecht. A. d. K., Papendrecht, rgden hondenwagen zonder licht, f 1 boete of 1 dag hecht. M. A. B., Bliedrecht, rijtuig zonder licht, f 1 boete of 1 dag hecht. J. B. J., zonder bekende woon- of verblgf- plaate, politie-overtreding, f 1 boete of 1 dag hecht. A. V., Gieaendam, burengerucht, f 5 boete of 2 dagen hecht. J. M., Nieuwpoort, rgdeu hondenwagen, f 0,50 boete of 1 dag hecht Ch. St, Bliedrecht, overtreding drankwet, f 5 boete of 2 dagen hecht J. T. N., Bliedrecht, overtreding provinoiaal- reglement, f 1 boete of 1 dag hecht. G. VStreefkerk, ala voren, f 1 boete of 1 dag hecht. F. v. d. W Bohelluinen, dronkenschap, f 5 boete of 2 dagen hecht. J. G. K., Bliedrecht, als voren, f 0,50 boete of 1 dag hecht. G. J. R., Gieaendam, ala voren, f 1 boete of 1 dag hecht. H. L., Bliedrecht, dronkenschap en burenge rucht, 2xf0,50 boete of 2 X 1 dag hecht. J. v. d. V. Jz., Bliedrecht, als voren, 8 x f 10 boete of 8 X 8 dagen hecht. P. J. V., Nieuwpoort, als voren, f5 boete of 2 dagen hecht. J. v. d. ABliedrecht, als voren, f 2 boete vf 1 dag hecht. Bliedrecht, als voren, f0,50 boete of wenden. Hy voor zich was niet van plan zich, ten koste van anderen te rechtvaar digen. Niet onhandig vergeleek hy ten slotte zyn zaak met da tegenwoordige gebeurtenissen op Greta. De inval der Grieken, zeide hy, was ongetwijfeld een daad van onrecht, maar toch werd zy algemeen gebillykt. Dinsdag vierden de Daltoche Ryks- kanselier Vorst Von Hohenlohe en de Vorstin hun gouden bruiloft. Wegens het smartelyk verlies, dat hen on langs getroffen heeft, wordt het feest alleen in den engen huiselyken kring gevierd, met de naaste I familieleden. Kardinaal Kopp, Vorst bis schop van Breslau, komt over, om aan het paar den zegen der kerk te geven. De bruid wordt juist heden 68 jaar, de bruidegom is 78, en, schoon klein en tenger, nog steeds krachtig en gezond, dank zy vooral ook zyne voorbeeldeloos geregelde en matige levenswyze en de trouwe zorgen zyner echtgenoot», die voort durend er voor zorgt, dat zyn geregelde levensgang hiet worde gestoord. In dit opzicht is de Rijkskanselier dus even gezegend als zyn grooten voorganger en als Gladstone. De commissie voor de Buitenlandsche Zaken uit den Noord-Amerikaanschen Senaat heeft ten opzichte van het reeds veel besproken arbitrage verdrag met Enge land besloten daaraan eene resolutie toe te voegen, waarin staat, dat elk geschil met Engeland, waarover scheidsrechter lyke uitspraak verlangd wordt, te voren zal worden overgelegd aan en besproken door den Senaat. Dit heeft den doodsteek gegeven aan het arbitrage verdrag, dat nu, althans voor den duur van den tegenwoordigen Senaat, als afgedaan kan beschouwd worden. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van II Februari 1897. A. t. d. W., Nieuw-Lekkerland, burengerucht, f 5 boete of 2 dagen hechtenis T. G., Bliedrecht, dronkenschap, f 1 boete of 1 dag hecht. C. B., Bliedrecht, dronkenschap en zingen, 2 X f 0,50 boete of 2 X l dag hecht. R. B., Bliedrecht, als voren, 2 X f 2 boete of 2 X 1 dag hecht. J. L., Bliedrecht, zingen, f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. v. d. V., Sliedrecht, politie-overtreding, 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag hecht. P. v. d. V., Bliedrecht, als voren, f 0,50 boete of 1 dag he<?ht. R. B. en W. K., Bliedrecht, als voren, ieder f2 boete of 1 dag hecht. J. L. en C. BBliedrecht, als voren, ieder f2 boete of 1 dag hecht. J. v. H., Bliedrecht, als voren, 8 X f 0,50 boete of 8 X 1 dag hecht. F. B., Bliedrecht, als voren, 2xf0,50 boetq. of 2 x 1 dag hecht. A. B., Bliedrecht, niet void, bevel der politie, 2 X f8 boete of 2 X 1 dag hecht. H. H., Streefkerk, burengerucht, f5 boete of 2 dagen hecht.

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 1