LFBRAAK n°. im Zaterdag 1 Mei. 1897. BKOOPING WAS rïoojM. oVorkooDinE. ^Galanterieën ?er best. opl. Be- irts voorh.,koops. is Woning, Win- >rr. zjjnde Goed. ;en. C. SPEIJER, is kooper 8 Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht INC INING. het .Laven. hop, rkooping. i iAREN teSchoon- Donderdag 29 ’s morgens ten IVEN, ru BUITENLAND. BINNENLAND.- 4 p. ▼an het 28 April. S. W. N. VAN NOOTEN tb Schoonhoven, Uitgevers. te water-te ver- m op het terrein Alleen de hoort aan ten- )den. rs terat. aangeb. 67. t 245. :«STRASZ R.Hzn. :eval). te Schoonhoven 5. Mei 1897, HOOMTOSM COnUiïT. 2 stemmen der pro- daarmede ïvinciale wet. mssie of stemming, t Bestuur. Tan Móotth. ten huize van aar, op Zater- 7, des morgens ’astorie, om con- mfterdam. legen. ravenhage. ikstraat 58, ’s-G ravenhage. te Schoonhoven 4. Mei 1897, i zoo noodig den tehuis De Bots", fcN DER MEER, ONINGS, te ster, liek verkoopen PARTU HOOL- en WEN, ?afel- en Dessert- aalsmede Post- naie’s en Luxe rmonica’s, Wek- Ber-persen, eene loppen, Kantoor-, ’otlooden, Stalen- hetgeen verder tan geboden. zerkoop te zien Notaris )ER KAADEN te jornemens om op 19 Mei 1897, iddags elf uur, in A. WINK te idam, o en te verkoopen Visschmj Jór de gemeenten Everdingen. im 215 Hectaren. - perjaar. rbetaling der 1897. en inlichtingen is. tl uiting stoomtram v* bjjbehoorem Voor de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in het hoofdkies- district Rotterdam zijn uitgebracht 1567 stemmen, waarvan van onwaarde 53. Gekozen is de heer Mr. E. E. Van Raalte (liberaal) met 1456 stemmen. De majoor-intendant W. N. Roldanus, thans toegevoegd aan den hoofd intendant te ’s-Gravenhage, is overgeplaatst naar Utrecht als intendant in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie. Blijkens bij den Raad van State, afd. vopr de geschillen van bestuur, ingekomen Kon. besluit, is: in het tus- schen de gemeentebesturen van Oudewater en Amsterdam gerezen geschil over de woonplaats van den behoeftigen krank zinnige Johannes Antonius Fröbe, de ge meente Oudewater aangewezen voor de toepassing van art. 26 der wet op het armbestuur. In de openbare vergadering van den Riad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, werd Woensdag o. a. behandeldHet beroep van D. Straver en F. Van Schrik te Snelrewaard, tegen art 23 sub 6°. van de door Ged. Staten van Zuid-Holland en van Utrecht, bjj hunne besluiten van 19 en 29 October 1896 goedgekeurde keur voor het water schap Snelrewaard, Zuid Linschoten, Scha- gen en den Engh. Rapporteur de Staats raad Mr. De Neréa van -Babberich. De Kon. beslissing volgt later. Naar men verneemt, heeft de reedery Fop Smit Co., tot proef voor 3 maanden het veerbootje tusschen Usel- monde en Kralingsche Veer gehuurd, met het doel op deze wijze de bewoners van Uselmonde in de gelegenheid te stellen van hare geriefelijke reisgelegenheid ge bruik te maken zonder verhooging van vracht. Het veerbootje opent daartoe een levering van aan hem toevertrouwde effecten, zondar torda op zijne zaken te stellen. De commissaris van politie der 2de afdeeling verzoekt, hem op te sporen en om contant geld, i, Touwen, groot Iers, Bluschbak, enz. lieu we Steenen, i blauwe Tegels, ipels, eene partij ?een verder te iracht. rkoop afgenum- Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bjj alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Ie aldaar, e party Kozijnen, Planken, Binten, Voorts ongeveer Steenen auw,alle schoon- Isteenen Tegels n en een party schijnt op den dijk eene gesluierde, in ’t zwart gekleeds vrqpw. die .bewegingloos blijft staan en niet antwoordt op tot haar gerichte vragen. Voor het eerst is zy ge zien in den nacht, volgende op Paasch- Maandag en sinds dien nacht heeft zjj zich reeds eenige malen aan enkele bevoorrech ten vertoond. Zaterdag-nacht is er zelfs een vrouw ernstig van geschrokken, doch toen een familielid den volgenden nacht tot 1 uur de wacht hield, verscheen ze niet. Zoodra we in de gelegenheid zijn, zullen we de gesluierde om een onderhoud ver zoeken en onzen lezers nadere bijzonder heden meedeelen! gLekkerkerk, 27 April. Een zeldzaam heid op het gebied der mesterij. Door den heer Ph. Van Blankensteen alhier zijn van den heer R. v. d. Bas van Berkenwoude drie vette kalveren gekocht, dat prachtexemplaren waren. Het eene woog 466 halve kilo’s en was op de tentoonstelling van de Hollandsche Maat- schappij van Landbouw, afdeeling Rotter dam, bekroond met den 3den prijs. De beide andere beestjes wogen 316 en 306 halve kilo’s. Deze drie dieren brachten den eigenaar de kapitale som van f326,40 opWel een bewys, dat men met kalveren mesten goede zaken maken kan. Genoemde dieren waren aangekocht voor de coöperatieve slagerij „Eigen Hulp” te ’s-Gravenhage. Door zijne benoeming tot rijks veearts by den burgeriyken dienst in Ned.-Indiö zal do heer J. Hellemans Jr. onze gemeente verlaten. Met 1 Mei a. s. zal genoemde heer de praktyk nederleggen. We wenschen den altjjd hulpvaardigen veearts een gelukkige toekomst toe. Meerkerk, 29 April. Toen de land bouwer P. B. 1.1. Vrydag zijne kaas zou leverenwerd het paard schichtig door het geluid der ijzeren hoepels, waarmede de jongens speelden. De wagen viel van den dyk en de kaas geraakte onder den wagen. De burrie brakdoch overigens liep alles, dank zij de sterkte van den wagen, zonder ongelukken af. Door het hevige on weder, dat zich 1.1. Woensdag boven deze gemeente ont lastte, werden op drie plaatsen boomen getroffen. Een ervan werd halverwege den stam aangetast. Het bovenste deel zakte met de kruin loodrecht naar beneden; de onderste helft werd geheel tot splinters geslagen, die tot op een afstand vap 80 Meters werden weggeslingerd. ‘Nieawerkerk a/d IJsel, 29 April. Den 26sten dezer werd door de Zangvereeniging „Harmonie” een huishoudeiyke vergade ring gehouden, waarin o. m. de penning meester rekening deed over het dienstjaar 1896/97. Ontvangen was f 82,25 en uit gegeven f 86,14, alzoo een nadeelig slot van f 3,89. J.l. Maandag avond naar huis terug keerend struikelde op den nieuwen weg de hit van bakker O. Kregelig van aard vond het dier daarin aanleiding eens duch tig te keer te gaan. Al heel spoedig was het nog nieuwe slikbord beschadigd en het lemoen in tweeön. Gelukkig bleven de beide knechts ongedeerd. §Nleaw-Lekkerland, 29 April. Als eene treurige by zonderheid kan worden vermeld, dat binnen een week negen sterfgevallen zün voorgekomen in deze gemeente. Sedert een epidemie hier geheerscht heeft, is zulks niet voorgekomen. lederen dag van deze week hebben één of meer begrafenissen plaats gehad. "Ouderkerk a/d Usel, 28 April. De voorj aars verhuring van het grasgewas der landeryen van den polder Kromme, Geer en Zyde, op Zaterdag jl., heeft opgebracht f 288 en alzoo meer dan het vorig jaar. In de heden gehouden raadsverga dering is met algemeene stemmen her benoemd tot lid van het armbestuur de heer A. Vonk Noordegraaf. - Ongewoon hoog is dit jaar het sterfte- cyfer in deze gemeente. Tegenover 28 geboorten staan 26 overledenen, meest hoogbej aarden. 'Ridderkerk, 29 April. In de zitting van den gemeenteraad werd de armen praktijk te Bolnes tot 1 Jan. 1898 opge dragen aan Dr. v. Wagtendonk te Usel- monde. Besloten wordt eene veldwachters- woning te Bolnes te bouwen. Dit werk wordt gegund aan J. Schippers te Bolnes voor f 1637. Besloten werd den loon- standaard niet te verhoogen, maar te houden op 16 ets. per uur. ‘Zevenhuizen, 28 April. Een vrjj groot ongerief trof Zaterdagnacht één onzer in gezetenen, toen hy des nachts van de Goudsche feesten terugkeerde en haagt zün huis bereikt had. Ötf een omdraai raakte hy met zyn wagen te water. Zyne zuster sprong uit het voertuig en midden in de tochtsloot, een andere geraakte tot over zyn knieén in het nat, terwijl de beryder en zyn echtgenoot by tyds den wagen verlaten hadden. Het paard werd losgesneden, de wagen kreeg avery, het meisje werd gelukkig gered, doch de tocht naar huis moest te voet worden aanvaard. Te verwonderen is het, dat er geen verdere ongelukken plaats hadden, Prys der Ad verte ntien: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterljjk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. Overzicht De oorlogskansen in Thessalié zyn zéér ten nadeele der Grieken gekeerd. Door het voortdurend sterk vooruitdringen der Turken besloten de Grieken den terugtocht aan te nemen, hetgeen eerst in behoor- lyke orde geschiedde op Turnavo, doch eindeiyk moesten ze deze stelling prijs geven en even later zelfs ook die te Larissa (men weet, het doelwit der Turken), om zich terug te trekken op de tweede ver- dedigings-linie, die van Pharsalus. Zaterdag avond (een week geleden dus), ongeveer te half zeven, was Larissa geheel door het Grieksche leger ontruimd. Die terugtocht biykt, by nader ontvangen bericht, meer en meer een overhaaste vlucht geweest te zijn, waarby èn wapenen èu bagage werden achtergelaten. Men vermoedt, dat de krygsbewegingen der Turken aanleiding geweest zijn tot „het hals over kop” wegijlen der Grieken. Vrydag-avond werd besloten tot terug trekken en den geheelon nacht ging men voort de stad te ontruimen. Een deel der inwoners had haar reeds eerder verlaten, zooveel mogelyk alles met zich medeslee- pende, als vee, stoelen, tafels, bedden enz. Om 12 uur, den volgenden dag, waren alle bewoners weg, op den prefect en eenige politie- en telegraafbeambten na, en om 2 uur was er niemand meer dan één telegrafist, die, toen hy in de, verte een stofwolk zag, die hy hield voor de Turksche cavalerie, verlof vroeg, om het telegraafkantoor in de lucht te laten springen, waarop hy ten antwoord kreeg, dat hy niets anders te doen had dan de stad te verlaten. Eenige uren later trokken de Turken Larissa in goede orde binnen. Zy vonden er veel oorlogs- materieel. De commandant nam de Bank en het aldaar aanwezige geld in bezit. De Grieksche gewonden waren onder be scherming van de Roode-Kruisvlag te Larissa achtergebleven. Wat het „Roode Kruis” betreft, dit staat de „beide” oor- logspartyen bij. Aan een aanvraag van Grieksche, zoowel als van Turksche zyde, om artsen, geneesmiddelen enz., werd oogenblikkeiyk gevolg gegeven. De insurgenten op Creta hebben medi- cynen, welke kolonel Chermside hun zond voor zieken en gewonden, teruggezonden, met de boodschap, dat zy niets willen aannemen wat van de internationale troe pen komt. Over de wyze, waarop de Turken de Grieksche gevangenen en gekwetsten behandelen, wordt zéér verschillend ge oordeeld. Van de eene zyde hoort men hen beschryven als de grootste „wreed aards”, van de andere zyde echter weer als de humaanste menschen der wereld. Wat waar is, is dus moeielyk uit te maken. Meldden we hierboven, dat de Grie ken in Thessalié veel verliezen leden, ook van de overige gedeelten van het oorlogstooneel luiden de berichten over hen minder gunstig. Ook ia Epirus leden zy de nederlaag. Het Grieksche Ooster-eskader heeft Lefttokaria gebom bardeerd, gelegen aan de kust van Mace donia en aan de golf van Saloniki. Het Wester-eskader schoot aan de kust van Epi rus Mourto en Santi Quaranti in brand en bombardeerde Nikopolis. Te water gaat het dus den Grieken beter af en zouden zy misschien nog schade genoeg kunnen aanrichten, maar zy hebben nu natuuriyk geen medewerking van het landleger, na al het gebeurde te land. Te Athene heerscht voortdurend groote gisting en ontroering en is men sterk voor de voort zetting van den oorlog. Verscheidene manifestation in dien geest worden ge houden. Groote samenscholingen hebben plaats op het grondwetsplein en voor het paleis, waar vurige toespraken gehouden worden. Op raad van Ralli, de oppositie leider en eenige andere afgevaardigden besloot Koning George tot byeenroeping der Kamer in buitengewone zitting. Pharsalos, het nieuwe Grieksche hoofd kwartier, ligt in de vlakte, waar in het jaar 48 v. C. de legers van Caesar en Pompejus streden. In het Zuiden verheft zich de berg Pharsalos of Kassindiri, een der eerste Othrysbergen. Men gelooft, dat de Grieken ook Pharsalos niet lang kunnen houden en dat zy weldra die stad zullen verlaten, om hun derde ver- dedigingsiyn te brengen op de bergen zei ven, van welke de voornaamste ruim 1700 meter hoog en de meeste ontoè- gankeiyk zyn. En wat ia het oordeel van de Mogend heden? Ze zyn het er alle over eens, dat de eenige houding die zy moeten aannemen, die van onzydigheid is, maar zoodra zich een gunstige gelegenheid voordoet, zullen zy hare bemiddeling aanbieden. Voorts is er niet veel nieuws in de politieke wereld! Een gedeelte der Engelsehe pers slaat nog steeds een twistzoekenden toon aan tegen de Transvaal. Chamberlain’s uittartend optraden In het jongste .blauwboek” wordt by vinding voor hem te brengen. Wylen mej. de wed. A. J. Seret— Schram te Sliedrecht legateerde aan het Oude Mannen- en Vrouwenhuis aldaar en aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. f 2000. - Beroepen tot predikant te Hardingsveld Ds. J. G. Harthoorn te Opynen c. a. ‘Alblaeserwaard en Vgfheerenlanden 29 April. Een ommekeer in het weder zóó plotseling als tusschen II. Zaterdag en Maandag, komt zelden voor; op den 24sten een volslagen winter op den 26sten totaal een zomerdag. Gister was het zelfs druk kend warm, er broeide voelbaar een on- weder. ’t Liet zich niet lang wachten; 's namiddags ontlastte er zich een van de hevigste soort, dat over het noord oostelijk deel van de Alblasserwaard gepaard ging met hevigen en zeer zwaren hagel. Het pas ontluikend groen en de in vollen bloei staande pere- en kerseboomen hebben er geducht van geleden. Eene allerdroevigste gewaarwording was het dan ook na de bui, dat nog zóó jeugdig, ja nauwelyks ontloken natuurschoon reeds te zien afge slagen, liggend tegen den grond tusschen de koude, harde hagelsteenen, en de boo men voor een half uur nog zoo on- uitsprekelyk schoon, nu stonden ze daar, met ter ncêrhangend blad en bloesem gansch verscheurd en verflenst!! ‘Alblasserwaard en VQlheerenlanden, 29 April. De handel in kaas gaat redelyk het warme weder werkt nadeelig, de prys is 59 cents per 50 kilo lager, naar boter is goede vraag, prys 5 cents per kilo hooger. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 16 tot f 18,50 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit, goéboter f 0,45 per I kilo. gAmeide en Tienhoven, 28 April. Voor het eerst sedert het in werking treden der arbeidswet vertoonde zich hier gister en eergister een inspecteur van den arbeid. De teenschillery, thans op zyn drukst, scheen in ’t byzonder des inspecteurs aan dacht te trekken. Bodegraven, 27 April. Kaas. Aangevoerd 167 wagens, te zamen9513 stuks, wegende 41.217 kilo; 1ste soort Goudsche f 22,50 A f zwaardere f -,2de soort f 16, A f 18,50; Derby kaas, 1ste soort f 22,50 f 2de soort f 18,50 f 21; Edammerkaas, 1ste soort f 24,— A f 2de soort f 19,- f 20,50. Handel iets vlugger. Glessendam, 28 April. In navolging der Sliedrechtsche molenaars, hebben de molenaars alhier en te Hardingsveld ook het maalloon van 50 op 40 ct. gebracht. Heden middag ontlastte zich boven onze gemeente een hevig onweder, verge zeld van hagelslag. De bliksem trof de schuur van Andr. Romeyn Cz., Buitendams, en veroorzaakte een begin van brand, welke door spoedige hulp met eenige em mers water werd gebluscht, zoodat de aangerukte brandspuit geen dienst behoef de te doen. By L. Verhoeff sloeg de bliksem de sluitketting van den molen aan stukken en bracht nog eenige schade aan een der roeden toe, terwyl een zeil geschroeid werd. ‘Goadriaan, 28 April. Hedenmiddag woedde een vreeselyk onweer boven deze gemeente. Er viel daarby zooveel hagel, dat de wegen en velden bedekt waren. Vreeselyk was de uitwerking. De vrucht- boomen, welke zooveel beloofden, waren ontdaan van blad en bloesems. De tuinen leveren een treurig gezicht op. De groenten zyn geheel stuk gehageld en velen zullen dan ook hunne gronden opnieuw spitten. ‘Hoog-Blokland29 April. Als eene by zonderheid mag zeker wel medegedeeld worden, dat een hit van den bouwman G. Sterk alhier 2 levende, welgeschapen veulens heeft ter wereld gebracht. Met zekerheid mag bericht worden, dat aan het naby gelegen station Arkel weldra zal worden overgegaan tot den aanleg van eene los- en laadplaats voor goederen. Dit zal tot groot gerief strekken voor vele inwoners dezer gemeente, die herhaaldelyk goederen ontvangen of ver zenden met de goederen-treinen. ‘Krimpen a/d Usel, 27 April. Terwyl de koopman M. v. D. van Ouderkerk gister avond tegen 10 uur naar huis reed, ging het lemoen van zyn wagen en reed deze den dyk af. Van D. viel boven van den dyk met zyn hoofd tegen een muur aan, waardoor eene gapende hoofdwonde ontstond en hy bewusteloos bleef liggen. Hy werd een woning binnengedragen en daar door den inmiddels ontboden genees kundige verbonden en daarna naar huis vervoerd. Ook deze gemeente heeft haar spook geschiedenis. Hier wordt wel niet met steenen geworpen, zooals te Rotterdam, doch op enkele uren van den nacht ver* geregèlden dienst pp elke stoomboot van C. Smit Co., (’JlraV, Kralingsche Veer passeert. Deze booten kunnen door den lagen waterstand het dorp Uselmonde niet aandoen. Te Utrecht is overleden Jhr. Mr. Dr. A. D. Van Riemsdyk, voor zitter van het muntcollege. Tevens was hy belast met de functie van inspecteur assaieur-generaal, welke betrekking hy sinds 20 Nov. 1882 vervulde. Dat zyne ver diensten door de hooge regeering gewaar deerd werden, bewees zyne benoeming tot ridder in de oïde van den Nederlandschen Leeuw. Do rechtbank te Rotterdam ver oordeelde Dinsdag o. a.B. P., touwslager te Gouda, wegens diefstal van een schapenvacht, tot 45 dagen. Te verantwoorden had zioh hierna o. a. J. B., 21 jaar, arbeider te Schoonhoven. Hem werd ten laste gelegd op don 20. Januari jl. te Schoonhoven moedwillig Leonardos J. Stekelen- burg eon zoo hevigen slag met een hard voor werp op het hoofd te hebben toagebracht, dat daardoor een schedelbreuk is ontstaan, gevolge waarvan S. den 9. Febr. is overlee Beklaagde bekende S. een slag te hebben toegebraoht. De zaak had zich aldus toe gedragen. In den avond van bewusten dag bavor^d S. zioh in staat van kenneljjke dronken schap en bracht hij de moeder van beklaagde mot een mes eenige sneden over do hand toe. Op het geroep van deze vrouw: „Leen, snij zoo niet,” was beklaagde komen toesnellen en had S. Mn slag op het hoofd toegebraoht, met bovengenoemd gevolg. Na het verhoor der deskundigen en getuigen achtte hot O. M. bewezen het ten laste gelegde, vraag blijft over, welke straf be- beklaagde te worden opgelegd P Deze staat allergunstigst bekend. Wat eohter niet in zyn voordeel pleit, is dit, dat hg niet zou weten met welk voorwerp hjj zou geslagen hebben. Dit is niet tot klaarheid gebracht. Er blijkt eohter wel nit, dat beklaagde nu niet met zulke zachte bedoelingen naar binnen is gegaan. Voor het feit waarop do wet een maximutn-skaf vw^lMaar stelt, achtte het O. M. dat onder de omstandigheden waaronder het is gepleegd, aan beklaagde 1 jaar gevangenis straf behoort te worden opgelegd. Vervolgens stond terecht J. v. d. T., 46 jaar, boomkweeker te Gtoada. Hg zou op den 4. Januari jl. of daaromtrent te Haastrecht met het oogmerk om zioh wederrechtelijk te be- voordeelen Anthonius A. Spruit hebben bewogen tot te afgif.e van f 1,door hem, voorgevende dat hy geen geld bjj zioh had, een gulden ter leen te vragen, onder belofte die in den avond van den zelfden dag tesug te zullen geven, daarbg, terwyl hy toen nieland in zyn dienst bad, in stryd mot de waarheid opgevende, dat zyn werkvolk te Hekendorp was en eten hebben moest en dat zjjn werkvolk bjj Gsrrit De Kruif de boomen moest snoeien, hebbende hg aan bovenbedoelde belofte van teruggave niet voldaan*. Tegen beklaagde, die zioh in den laatsten tjjd aan vele kleine misdrjjven schuldig maakt en onlangs tot een maand is veroordeeld wegens diefs’al, werd nu weder 1 maand gevangenis straf geëischt. Beklaagde, vroeger in goeden doen, is door het misbruik van sterken drank aan lager wal geraakt. Ten slotte werd nog behandeld de zaak tegen J. T., 26 jaar; Q. T., 33 jaar, en C.T., 29 jaar, landbouwers te Reenwyk. Zjj zouden op den 16. Februari jl. aldaar te zamen en in ver- eeniging Cornells Jongeneel hebben mishandeld door hem met een stuk hout (kneppel) een aantal gevoelige slagen toe te brengende eerste zou bovendien bjj diezelfde gelegenheid Simon Jongeneel eenige gevoelige slagen met een kneppel hebben toegebraoht. Uit de behandeling bleek dat over en weer klappen zjjn gevallen. Geschil over het vissohen was aanleiding tot het gebeurde. Met vrjjspraak van het feit, in de tweede plaats aan den eersten beklaagde ten laste gelegd, achtte het O. M. bewezen het meerder ten l»te phgde. Beklaagden die steeds trachtten hun eigen rechter te zjjn, behoorden een ernstige les te krjjgen. Het oisohte voor ieder 9 maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. Jos. Van Raalte, achtte het gepleegde feit lang niet zoo ernstig als het door het O. M. is voorgesteld. Pleiter ge loofde dat deze beklaagden, die allergunstigst bekend staan, wat gestaafd wordt door de over legging van getuigschriften, niet zouden worden veroordeeld tot gevangenisstraf, maar dat hun eene geringe geldboete zal worden opgelegd. Uitspraak over 8 dagen. De krygsraad te ’s-Graven hage veroordeelde Dinsdag H. R., milicien by het 3ie regiment vestingartillerie te Gorinchem, ter zake van 1°. diefstal in de chambree ten nadeele van een kame raad; 2°. diefstal, waarby de schuldige het weg te nemen goed onder zyn bereik heeft gebracht door middel van braak; 3°. diefstal in het slaapkwartier ten na deele van een kameraad, tot: voor de feiten sub 1 en 3 twee maanden militaire gevangenisstraf, voor het feit sub 2 drie maanden gevangenisstraf. In een buitengewoon Politie blad wordt gesignaleerd B. V., geboren te Veendam 26 Maart 1853, commissionair in effecten, wonende Spuistraat 54 te ’s-Gravenhage, lengte middelmatig, voor hoofd gewoon, wenkbrauwen en oogen donker, tanden gaaf, volle baard en knevel zwart, aangezicht rood; gekleed in zwart kamgaren costuum met hoogen hoed of wel in een fantasie costuum met fantasie hoed. Hy is sedert Zaterdag 24 dezer ver* dwenen, na gesommeerd te zyn ter op* in de Transvaal druk besproken. Nog juist voor het 60-jarig Regeerings- jubileum van Koningin Victoria wordt H. M. verbiyd met de geboorte van een achter kleindochter. De Hertogin van York, schoondochter van den Prins van Wales, schonk gistorea op het kasteel Sandring ham het leven aan een dochterken. Het Mansion-House-fonds te Londen voor de ondersteuning der slachtoffers van den hongersnood in Indiö bedraagt thans ruim een half millioon pond sterling of zes millioen gulden, welke respectabele som in 15 weken is byeengebracht. Keizer Frans Jozef van Oostenryk vertoeft op ’t oogenblik te St. Peters burg (RaelAnd). Woensdag jl. had er te zyner eere een galadiner plaats in het winter paleis. De Czar bracht by die gelegenheid een dronk uit op zyn hoogen gast, daarby wyzende op de harte- lyke vriendschap, welke tusschen de beide Keizers bestaat. In zyn antwoord dankte Keizer Frans Jozef voor de hartelyke ontvangst, hem bereid, waarin hy een nieuw bewys zag voor de nauwe vriend schap, die voor de twee volkeren een waarborg is van vrede en welvaart. President Grévy was by zyn officiöele bezoeken aan het Parysche Salon altyd nogal rondborstig in zyn oordeel. Eens riep hy, by het zien van een schildery „Dat stfBt is^afschuwelykEr ontstond een pynlyke stilte. De President begreep, dat hyjata goed had te maken, en hy vroeg|im den Minister, die hem vergezelde „Van wien is het?” „Van dezen heer,” antwoordde de Minister verlegen, op den aanwezigen schilder wyzende. Toan stak Grévy den schilder de hand toe en zei, met een goedigen, ondeugenden glimlach „Het is zoo *t gebruik, als men iets wil koopen, te beginnen met het voor slecht uit te maken.” Zoo was alles goed. De schilder boog met een biy gezicht, en de Staat, die een breeden rug heeft, whs eén slecht schildery iyker. STATEN-GENERAAL. De Eor»te Kamer herratte Maandag-avond haar aitting. Nadat do voorzitter medodeeling had gedaan van do ingekomen Regoerings- besoheiden, vroeg en verkreeg de heer Muller verlof om op een nader te bepalen dag tot de Regeering eenige vragen te richten over de bestendiging van het uitvoerrecht op suiker in Ned.-ladië. Dinsdag werd beraadslaagd over het wets ontwerp tot splitsing der gemeenten voor do Raads-verkiezingen. De heer Fransen van de Putte verklaarde er zich tegen, als een noode- looze doordrgverjj van den Minister. De heer Muller was van hetzelfde gevoelen. De Min. van Binnenl. Zaken verdedigde het ontwerp als noodzakeljjk gevolg van de invoering van het couloir-stelsel. Het werd met 38 tegen 6 stemmen aangenomen. Zonder debat werd met 42 tegen aangenomen de gewjjzigde splitsing vinciën in kiesdistricten, alsmede de verbandhoudende wjjziging der Proi Aangenomen, zonder discussie o het ontwerp tot toekenning van rentelooie voor schotten voor don aa-ileg van een stoom- tramljjn BrouwershavenSteenbergen, tot aan- van de haven te Numansdorp bjj den iweg Zuid-Beieriand—Rotterdam en inde havens en aanlegplaatsen.

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 1