KINDER-ZOMERMANTELS, Onitafciisi mms. WAARSCHÜfflBG. Bt We PMm MimiIfflSSEAMS W. BRANDWIJK TnisMii Een nlenVR BOERENWAGEN 1 DE DORDTSCHE BANK Zit- en Slaapkamer Een Woonhuis, 3 Paarden, Waarschuwing. Metselaarsknecht, Huishoudster. Dienstbode. f Zitting houden Afsluiting Kerkweg Aanbesteding Een perceel Water, VACATUREBEDETEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. HARTELIJK DANK DANKBETUIGING. GEVRAAGD: Lopikerstraat A 449, SCHOONHOVEN. DAMES- en Japonstoffen, Fantasiekatoenen, Corsets, Garen-, Zijden- en Glacé-Handschoenen, Avonddoeken enz. SCHILDERS! SMIDSLEERLING, Boerenknecht, EEN HUISHOUDSTER, Dienstbode, EEN WERKMEID. Boerenmeid, CHR. RUPKE Co. VAN DROOGE. TE KOOP: JAN SCHALIJ GAzn. DE le DUALITEIT W. J. WIJNANDS. THE IMPERIAL, De Nederlandsche Maatschappij van Brandverzekering, te Tl EL. C. OUDENAARDEN. ïl (GROENMARKT 47) W. A. VAN DER DONK, aOECUMI3DBJST JBLA^Gt- Te Huur gevraagd NIEUWERKERK a/d IJSSEL. HILLEGERSBERG, Bouw- en Melkgereedschappen. van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTBEGEUNG, BEEREN, Notaris S. F. DE VRIES flood*, 6 Mei. In de gister-avond ge houden vergadering der a.-r. kiesvereeni ging alhier is met bijna algemeene stemmen gekozen tot candidaat voor de Tweede Samer de heer L. F. Duymaer van Twist, le luitenant der infanterie, wiens kandi datuur ook in andere afdeelingen vin het district zal worden bevorderd. Op den Zondag na het vertrek der Koninginnen werd de versierde raadszaal voor het publiek ter bezichtiging gesteld tegen een entrée, welke ten goede zou komen van de armen. De gereformeerde kerk B alhier maakt nu bezwaar een deel dezer gelden in ontvangst te nemen, omdat de bezichtiging op Zondag geschiedde, en accepteerde alleen haar aandeel in het be drag van f 750, dat HH. MM. de Koning innen ten behoeve der armen den burge meester hadden ter hand gesteld. Ameide, 7 Mei. Het verzoek om ver betering van de vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente, namelijk om daarop alsnog als kiezer te plaatsen den 83-jarigen H. V. Az., is door het gemeentebestuur niet toege wezen. Tot en met 10 Mei a s. kan alsnu een ieder, die niet in die beslissing berust, de zaak onderwerpen aan de uitspraak van den Heer Kantonrechter te Gorinchem. 'Ammerstol, 7 Mei. De heer K. Klomp, hoofd der school alhier, die reeds menige verandering ten nutte der school in 't leven heeft geroepen, heeft thans voor eigen rekening een prachtig aquarium in de school geplaatst. Bji^het in de weide brengen van de koeien van don landbouwer C. D. alhier, brak een koe den poot, zoodat zü geslacht moest worden. 'Rerg-Ambacht, 6 Mei. In de op heden gehouden vergadering der vereeniging „Werkverschaffing" werd de rekening vastgesteld cwer het afgeloopen dienstjaar 1896/97 Deze bedroeg in ontvang f 332,90 in uitgaaf f 337,85 en sloot alzoo met een nadeelig saldo van f 4,941. het bestuur werden herkozen de heeren P. Van den Dool, P. Versluis, P. Blanken Dz. en K. Eegdeman. Bodegraven, 4 Mei. Kaas. Aangevoerd 144 wagens, te zamen 8353 stuks, wegende 86.689 kilo; 1ste soort Goudsche f 24 h f zwaardere f -,2desoort f 17,50 - k f 19,50; Derby kaas, 1ste soort f 23,- k f 2de soort f 20 k f 21,50 Edammer-kaas, 1ste soort f 25,— 4 f 2de soort f 20,— a f 22, Handel vlug. 'Brandwijk, 5 Mei. Bjj den veehouder G. d. M. zijn vier gevallen van mond en klauwzeer onder het vee geconstateerd. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, op een jaarwedde van f 600, heeft zich ééne sollicitante aangemeld. "Elshont a/d Kinderdijk, 7 Mei. Op den 19den Mei e. k. zal in het Geraeene- landshuis alhier eene vereenigde ver gadering word® gehouden van het water schap „de O/erwaard" ter behandeling der navolgende zakenMededeeling stuk ken. Onderzoek geloofsbrieven en instal latie van den heer J. Spek te Groot- Ammersnieuwgekozen hoofdingeland. Vaststelling van de rekening over 1896. Vaststelling van de begrooting over 1896. Onderhandsche verhuring van het sluis- huis te Neder-Hardingsveld. 'Glesen-Nleuwlcerk, 5 Mei. LI. Zondag namiddag nam onze geachte predikant Ds. G. Timmer een hartelijk afscheid Van deze gemeente, naar aanleiding van 1 Cor. 16 23. De plechtigheid werd bijgewoond door eene talrijke schare, die den geachten leeraar bij het einde der godsdienst oefening psalm 134 3 toezong. flroot-Ammers7 Mei. Zondag 1.1. maakte een der ringpredikanten in de Ned. Herv. Kerk alhier aan de gemeente bekend, dat Ds. E. J. Homoet te Staphorst ook de beroeping naar Groot-Ammers had aangenomen. Door do kaashandelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de navolgende prijzen: lstekwal. f 19 tot f 20,—, 2de kwal. van f 16 tot f 18,50 de 50 K G. De handel is over 't algemeen redelijk. De jaarlfiksche verhuring van de helft der mannelijke zitplaatsen plus 1 bank voor vrouwen heeft opgebracht 799 gld., zijnde 39 gld. meer dan 2 jaren geleden, toen ook deze helft verhuurd werd. 'Haastrecht, 5 Mei. Heden-morgen had de publieke aanbesteding plaats van den herbouw der afgebrande kerk. Zeven biljetten waren ingezonden en door heeren architecten goedgekeurd, zij waren: C. W. P. De Jong te Gouda, voor f 32100. J. H. De Wilde - 81243. J. J. Duijm - 31220. C. J. C. Hoogendyk, -28743. C. W. Den Hoed te Haastrecht, -27480. W. Bokhoven te Gouda, -26280. Th. Hooft te Haastrecht, 25987. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. 'Haastrecht, 6 Mei. Heeren architecten voor den opbouw van den toren en de kerk met consistorie hebben onder goedkeuring van het gemeente-bestuur en heeren kerk voogden tot opzichter benoemd den heer Th. Jansen Jz. 'Krimpen a/d IJsel, 6 Mei. Blijkens de ter visie liggende rekening van den polder Langeland en Kortland bedroegen over 1896 dö ontvangsten f 4361,89* en de uitgaven f 8864,46, goed slot alzoo f 997,48*. De voorgedragen begrooting voor 1897 sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 4308,53'. Let kerkerk, 7 Mei. Het 9 jarig dochtertje van den heer J. K. had Woensdag het ongeluk van den zolder te vallen en op een ijzeren pot te komen. Zij was zco ernstig bezeerd, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Heden morgen werd door den raad dezer gemeente tot hoofd der school voor m. u. 1. o. alhier benoemd de heer 0. D. Deenik, hoofd der school te Nykerk. 'Meerkerk, 5 Mei. De langvereeniging „Nat en Genoegen" Tierde heden op feesteljjke wjjse haar 5 jarig beBtaaH. De «aal ran den heer A. Verhoef was daartoe keurig en smaak vol met groen en bloemen Teraierd. De roorzitter, de heer P. J. Speger, opende de rergadering, heette de aanwezigen welkom, «ohetste in 't kort de geschiedenis der rereeni- ging en «telde vooral de aanwezigheid van haren eere-voorzitter, don heer A. Van Eeten^1 op hoogen prijs. Namona de leden zeide hg verder den onbekenden gever, die tot drie malen toe de vereeniging geldeljjk iteande, openlijk dank. Daarna werd het programma uitgevoerd, waarbij de heeren Fabriee en Beek uit Am sterdam en Van Bonsel uit Ameide hunne medewerking verleenden. De zangnummers bestonden nit nieuwe stok ken en ook eenige bekende, vroeger reeda uitgevoerde. De geheele uitvoering liet niets te wenaohen over. Geen enkele aanmerking werd gehoord. Onder het zingen of spelen was het publiek doodstil, doch nauwelijks vernam men het einde van een nummer of een oorverdoorend applaus liet zich hooren, een bewgs, dat de toehoorders ten volle tevreden waren. Trouwens de zoo- even genoemde heeren, van wie de verwaoh- ting reeds groot was, toonden ware kunstenaars te zjjn. Zjj gaven nog menig nummer buiten het programma ten beste en zgn heengegaan, den dank erlangende van alle aanwezigen voor het geschonken kunstgenot. Aan het einde werd door den heer Van Eeten een woord van dank gerioht tot de aanwezigen, de leden der vereeniging en de heeren mede- workers. Hg uitte de beste wenschen voor het verder bestaan der vereeniging en riep de mede werkers een „tot weerziens" toe. Zeer gezellig was de avond, veel schoons werd er genoten, wanklanken werden niet gehoord en allee liep in volmaakte orde af. Moordrecht, 6 Mei. Een belangrijke verbetering ia aan het station S. S. alhier tot stand gekomen, doordat men een perron heeft aangelegd, waardoor de passa giers nu gemakkelijk in en uit de coupé kunnen stappen, hetgeen anders voor, ouden van dagen wel eens zeer lastig was.' Met 1 Mei is alhier als postbode in dienst getreden de heer G. Van Dantzig. Alhier hebben zich zea sollicitanten aangemeld Voor de betrekking van on derwijzer aan de openb. lagere school op eene jaarwedde van f 600. 'Nieuwerkerk a/d IJsel, 6 Mei. Volgens het goedgekeurde kohier voor den hoofde- lijken omslag wordt deze alhier geheven tot een bedrag van f 4500, verdeeld over 36 klassen. "Aan vergunningsrecht is voor 1897 ontvangen f 168,25, evenals in het vorige jaar. H« aantal vergunningen bedraagt 7. Nltflgr-LekkarlaBd 4 Mei. Zekere H. K. uit Krimpen a/d Lek kwam gisteren van Lekkerkerk naar deze gemeente over varen. Genoemde persoon had een vélo- cipède by zich. Toen hy' uit de veerboot was gestapt, wilde hy over de niet breede veerkade naar den djjk rijden. Nauwelijks was hy op gang, of hij geraakte met zyn rijwiel in de haven. Zwemmende wist hij de roeiboot te bereiken en kwam zoo op het droge. Zyn rywiel werd daarna opgehaald. Met een nat pak mosst hij naar zyn woonplaats terugkeeren. §Nleuw-Lekkerland, 6 Mei. In onze taal bestaat een spreekwoord, dat zegt „Men kan nooit weten, hoe eene koe een haas vangt." De waarheid van dit spreek woord werd deze week alhier bevestigd. De landbouwer J. B. deed het vee in de weide. Een der koeien gaf door dartele sprongen haar blijdschap te kennen over haar herkregen vry beid. Zy trapte daarbij toevallig op een haas, die zoodanig aan de achterpooten werd bezeerd, dat hy niet verder kon. J. B. nam het dier natuurlijk mee en had zoodoende een heerlijk boutje. 'Polsbroek, 6 Mei, By de in deze week gehouden aanbesteding van het amoveeren der hofstede, bewoond door den veehouder J. Van Vliet alhier, eigenaar de heer M. Van Vliet, werd ingeschreven als volgt: Timmerwerk: R. Strien en J. Kramer, beiden alhier, resp. 'f 565 en f 399. Mët- selwerkC. H. Hoogendoorn en J. Teeuw, beiden alhier, resp. r834 en f760. Aan de laagste inschrijvers werd het werk gegund. Rceawtyk, 6 Mei. Dinsdagavond jl. werd alhier eene afdeeling van den Chris telijk Histoiischen Kiezersbond opgericht met een aantal van 17 leden. Er werd een voorloopig bestuur gekozen, dat Dins dag a. s. in een vast bestuur zal worden veranderd. Hliedreeht, 3 Mei. De heer Dr. P. Langeveld, in de laatste vergadering van den gemeenteraad benoemd tot wethouder, heeft dje betrekking niet aangenomen. 'Spijk, 5 Mei. Maandag reed M. met kar en hit over den dfik, toen het paardje eensklaps schrok en op hol sloeg. In dolle vaart rende het over den weg, totdat het een ander voertuig tegen kwam, waarmede het in zulk eene onzachte aanraking kwamdat het belangrijke kwetsuren bekwam; ook het voertuig werd deerlijk gehavend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. 'Steln, 7 Mei. De rekening van den polder Willens over 1896 bedraagt aan ontvangsten f 2756,08} en aan uitgaven f 1638,95}, derhalve een batig saldo van f 1117,13. De begrooting voor 1897 bedraagt aan ontvangsten en uitgaven f 4104,69. 'Stolwijk, 6 Mei. Dinsdag avond hield de zangvereeniging „Eensgezindheid" eene buitengewone vergadering, waartoe ook de kunstlievende leden en allen, die bij gedragen hadden aan 't prachtige vaandel, bij de laatste uitvoering geschonken, waren uitgenoodigd. 't Was een avond van ontspanning na de inspanning van den winter; een avond, aan de gezellig heid gewijd en zeker zullen allen, die 't mee doorleefd hebben, met aangename herinneringen er op terug zien. Nadat de voorz. de leden en de genoodigden had welkom gebeeten, werd de eerewyn aangeboden en met een hartelijken dronk het vaandel ingewijd. En daarna wisselden voordrachten, zang en dans elkander af en vlogen de uren om, zoodat de tyd van scheiden aangebroken was, eer men 't wist. Sedert eenigen tyd heerschen in 't Beiersche de mazelen dermate, dat de 2de openb. school voor een groot deel ontvolkt is. Ook in het gezin van den onderwijzer S. zyn kinderen aangetast; deze mag dus niet in de school werkzaam zyn en dientengevolge komt nu alles voor rekening van het hoofd alleen. Gelukkig evenwel, dat de meeste klassen erg gedund zijn, zoodat van geregeld onder wijs geven toch geen sprake kan zyD. 'Stormpolder, 5 Mei. Een ernstig on geluk had hier gister-avond op de werf „de Nijverheid" plaats. De werkman M. v. d. B. deed een misstap en viel* van de omstreeks 7 meter hooge stelling naar beneden, waardoor hü met zyn hoofd op de ijzeren sporen terecht kwam, waar h(j bewusteloos bleef liggen. In een roeiboot thuis gebracht bleek hij eene gapende wonde aan het achterhoofd en eene ver* wonding aan het been te hebben, welke door den dokter dichtgenaaid werden. 'Vllst, 6 Mei. Het vee van don land bouwer A. De Jager, die zich jl. Maandag eerst in deze gemeente vestigde, is door den heer H. Anker, rijksveearts te Oude water, lijdende verklaard aan mond en klauwzeer. 'Varen, 3 Mei. Op het doop den raad dezer gemeente over den dienst van 1897 vastgestelde kohier van den hoofdelyken omslag komen 310 namen van belasting schuldigen voor, verdeeld in 16 klassen. Het hoogste bedrag van den aanslag is f 76 16, het laagste f 0,70, totaal f 1341,56. Waddingsveen, 5 Mei. Bedankt voor het beroep te Ouddorp door Ds. W. Zylstra alhier. Werkendam, 1 Mei. De heer J. A. Van Tienhoven bedankte, wegens vertrek naar Hilversum, als wethouder dezer gemeente. De raad benoemde daarop met algemeene stemmen min één, den oud burgemeester den heer J. J. Van Tienhoven van den Bogaerd als zoodanig, een schitterend bewijs van het vertrouwen door den raad in den vroegeren voorzitter gesteld. De benoemde zwichtte daar dan ook voor en nam de benoeming tot ieders genoegen aan. Woerden, 4 Mei. Woensdag 11. werd alhier in het Gemeenlandshuis van het Groot Waterschap van Woerden aanbe steed het doen van herstellingen aan: lste de Goejanverwellesluis te Hekendorp 2de de Langewafoi qëie brug te Driebrugge 8de de Ruigeweidscne brug; 4de de brug over de dubbele Wiericke te Nieuwerbrug; 5de de buitenteen der noorder Uselkade. Voor deze vfif perceelen was onder scheidenlijk bet laagst ingeschreven door de heerenperc. 1 W. De Kramer, Lange- ruigeweide, f355; perc. 2 dezelfde, Lange- ruigeweide, f 887perc. 3 J. P. Boot, Waarder, f668; perc. 4 W. Jongeneel, Nieuwerbrug, f656; perc. 5 J. Vermeer, Hekendorp, f 543. Woerden, 5 Mei. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 187 partyen pry's van Goudsche lste soort f 20,— k f 23,-, 2de soort f 17 k 19, Edammer f 20,50 per 50 kilo. Handel vlug. 'Zevenhuizen, 5 Mei. De landman H. De T. alhier zond heden zfin knecht met den melkwagen naar Rotterdam. Op den terugweg schrikte een der paarden voor een anderen melkwagen, die gelost werd en beide sloegen op hol. De knecht werd \tan den wagen geslingerd en de paarden holden in de richting van Hillegersberg, waar zij tot staan gebracht werden. Dé wagen was zoodanig stukgeslagen, dat hij niet meer gemaakt kon worden; tuig en alles was stuk. Van den wagen waren alleen de wielen overgebleven. Een Amerikaansch biljart-concours met 5 kegels werd dezer dagen gehouden in Pax Intrantibua te Zevenhuizen. Een prachtige regulateur en een zilveren remontoir waren de prijzen, aan dezen wedstrijd verbondem Gelukkige winners waren A Roggeveen met 254 en A. Van Leeuwe met 243 punten. BU Kon. besluit is benoemd met ingang van 21 Mei tot burgemeester van Ridderkerk L. Kruyff Lz., secretaris dier gemeente. Bij Kon. besluit ia benoemd bfi het wapen dertnf^terie, tot lsten luit., de 2de luit. G. B. Noothoven Van Goor van het wapen, gedetacheerd bij het leger in Nederlandsch Indiö. Door den Min. van Koloniën is de heer J. Hellemans ter beschikking gesteld van den Gouv. Gen. van Ned. Indie, om te worden benoemd tot veearts bfi den burgerlijken veeartsenij dienst daar te lande. Tot ambtenaar bij de Zuid- Afrikaansche spoorwegmaatschappij is benoemd de heer W. J. Moojen te Gouda. Sedert de jongste verande ringen in het personeel dar ryksveldwacht is aangesteld tot rijksveldwachter-jacht opziener D. Van Weelonbezoldigd gemeente- en onbezoldigd rijksveldwachter te Den Bommel, (standplaats Capelle aan den IJsel.) De aanstelling tot rijksveld wachter, ter standplaats OudeTonge, van T. Van Arkel, te Gorinchem is ingetrokken. Sedert eenige dagen is aan al de kantoren der posteryen voor belang hebbenden op aanvrage kosteloos een geschrift verkrijgbaar gesteld, bevattende de belangrijkste voorschriften betrekkelijk den dienst der Rijkspostspaarbank. Nie mand kan dus voortaan onwetendheid aangaande deze zoo nuttige, maar nog altijd niet genoeg bekende instelling voorwenden. Door het provinciaal bestuur van Noord Holland is gisteren by enkele inschryving o. a. aanbesteed het ver broeden van het Noordzeekanaal in de bocht by Velsen. (Raming f 77.500.) Minste inachryver A. Prins Az., Sliedrecht, voor f 61 800. ilfc Onder de strafbepalingen, opgenomen in de Jüeflwet, komt (zie art. 155), ook de navolgende voor: „de voor zitter, de leden en deJ ter vervanging op geroepen plaatsvervangende leden van het stembureau, die gedurende de stemming buiten noodzaak afwezig zyn, worden ge straft met eene geldboete van ten hoogste honderd gulden. Werd onder de vorige kieswet, door de plaatsvervangende ledenhet aanwezig moeten zyn niet zoo streng opgenomen, thans is het, met het oog op bovenbedoelde strafbepaling, geraden behooriyk aan de oproeping te voldoen. Volgens het Dagblad van Gouda moet Mr. C. J. E. Graaf van Bylandt, lid der Kaqier voor Gouda, op eene hem gedane vraag verklaard hebben, dat hy zich volkomen kan vereenigen met het onlangs door 83 mannen van liberale richting uitgevaardigde manifest. In het district Sliedrecht zyn reedB drie candidaten gesteld, n. 1., het afcredend lid Dr. A. Kuyper door de anti-rev. en de heeren C. V. Gerritsen door de radicale kiesv. te Leerdam en G. Van Herwaarden, gepena. kapt. ter zee, door een afd. van den Ohr. Hist. Bond. De libsrale kiesvereenigingen zullen in de eerstvolgende dagen vergaderen, ten einde Woensdag a. s. in eene vergadering van het centraal comité de voorloopige candida- turen te kunnen bespreken. Eerst daarna heeft in de verschillende aangesloten kiesvereenigingen de definitieve keuze plaats. In het district Emm en treedt, tegenwoordig van anti revolutionaire zyde op verschillende plaatsen op de heer M. H. A. Van der Valk uit Ezinge. Hy bespreekt wat zyne party wil, en licht in het kort het program van actie toe. De reohtbank te Rotterdam ver oordeelde Dinsdag o. a: J. B, arbeider te Schoonhoven, wegens mishandeling, den dood ten gevolge gehad hebbende, tot «es maanden J. v. d. T., boomkweeker te Goada, wegen» oplichting van een gulden, tot eeD maand, J. T. G. T. en C. T., landbouwers te Reeuwyk, wegens mishandeling, ieder tot drie maanden A. R, arbeider te Uouda, wegens het plegen van ontuohtige handelingen, tot drie maanden. Tereoht stond in de eerste plaats J. J. P., 59 jaar, opperman te Gouda. Hg sou op den 6den Januari jl. aldaar met het oogmerk om «ioh wederrechtelijk te bevoordeelon, H. Spits, huisvrouw S. Staal, hebben bewogen tot de afgifte van een naaimachine, door haar deie te koop te vragen tegen maandeljjksohe afbe taling, daarbjj, nadat hjj haar had medegedoold, dat hij de vader was van Potharst, die een beddenwinkol te Gouda in de Doelensteeg heeft, valsoheljjk voorgevende dat hjj een werkman in dienst van den heer Deesing was, door welk voorgeven haar vertrouwen werd gewekt, daar gemelde heer Dessing lid was van den gemeente raad te Gouda en b|j haar ter goeder naam en faam bekend stond, daarbjj tevens in strgd met de waarheid opgerende, dat sgn vrouw die naaimaohine Beklaagde ontkende de bedoeling te hebben dag jarig was en hg haar met wilde verrassen. gehad de machine «ioh toe te eigenen; wel had hjj dese beleend en daarna het beleen- briefje verkocht, doch sgn plan was geweest den prjjs der machine ad f 41 ten volle te betalen Het O. M. vermeende dat beklaagde «ioh had sohuldig gemaakt aan oen strafbaar feit en eischte «es maanden gevangenisstraf. Vervolgens stond o. a tereoht W. V., 65 jaar, bouwman te Hoenkoop. Volgens de getuigen had hg op 5 Maart jl. te Hoenkoop moedwillig Cdrnelis Winterswgk eenige gevoelige stooten tegen de borst toegebracht. Beklaagde ontkende dit eohter, bewerende alleen W., van wien hg een kapitale som te goed heeft, van «ioh af te hebben geweerd, bg gelegenheid dat hjj met dezen daarover sprak. Eisoh f 80 boete, subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Van wylen mevrouw de weduwe Tromp Meesters, overleden te Steenwykheeft de Maatschappy van Weldadigheid te Frederiksoord eene som ontvangen, groot f 500, ten behoeve van Rustoord. Aan de gemeente Vuren ia ten behoeve van haar lager onderwys, ingevolge art. 49 der onderwijswet, voor 1897 eene buitengewone rykssubsidie verleend ad f 900. Benoemd tot onderwyzeres aan de school met den by bel te Sliedrecht mej. W. P. Hemmekam te Dordrecht. Den 6en Mei is door het Pro vinciaal Kerkbestuur van Noord-Holland tot de Evangelie-bediening toegelaten de heer A. Dekker, cand. tot den H. D. te Krimpen a/d IJsel. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente' te Iieiden heeft besloten af- wyzend te beschikken op het verzoek van ongeveer 1700 leden dier gemeente, die by adres verzocht hadden, dat de kerkeraad by het kiescollege hun wensch zou steunen, om in plaats van Dr. Hagen een predikant van vryzinnige richting te beroepen. Aan de commissie zal in een schry'ven breedvoerig uiteen gezet worden waarop deze weigering steunt. Gemengd Nieuw,. - Omtrent den noodlottigen brand te Parys, waarby zoovele kostbare menschenlevens verloren gingen, verwyzen wy naar ons Buitenlandsch Overzicht. Te Oss zyn de pryzen van het rund- en kalfsvleesch met 10 cent per kilo afgeslagen, zoodat ze thans be dragen voor het rundvleesch 35 cent en voor het kalfsvleesch 45 cent per kilo. By een der slagers is het rundvleesch nog lager in pr\js. Ook te Rozendal (N.-B.) hebben de slagers wegens de buitengewoon lage prijzen van het vee het vleesch 10 cents per KG. afgeslagen. Een reiziger in den trein van Vlissingen naar Roosendaal stak ZDndag- avond, omstreeks een half uur van het station Goes, het hoofd buiten den trein en verloor by die gelegenheid zyn hoed. Terstond opende hy het portier en sprong den hoed na. Hy kwam gelukkig in de waterleiding neer en wist zich door zwemmen te redden, zocht toen zyn hoed op en ging daarna naar een logement te Goes. De landbouwer J. R.van Rouveen, keerde Maandag-avond met zyn paard, dat hy te Coevorden gekocht had, van daar naar huis terug. Naby Sluis 6 schrikte het dier zoo hevig van de stoom tram, dat het door den geleider niet dan met de grootste moeite in toom kon gehouden worden. Intusschen was de tram reeds zoo dichtby gekomen, wat R. niet scheen bemerkt te hebben dat hy door de locomotief aangegrepen en op de rails geworpen en overreden werd. De ongelukkige was terstond dood. Woensdag-ochtend is naby Prinsenhage eene wachteres door de Staats spoor overreden en gedood. In de gemeente Dantumadeel heerscht groote verslagenheid onder de aanstaande echtparen. Men heeft daar namelyk Zondag vergeten de huwefijks- afkondigingen te doen. De man, die dit gewoonlyk doet, heeft het ditmaal niet willen doen, en nu moeten, naar men zegt, 26 paren hun huwelyk veertien dagen uitstellen. Maandag-avond had te Maag denburg een vreeselyk voorval plaats. In het modemagazyn van Pincus, hoek Kaiser- en Hasselbachstraat, een zeer hoog gebouw, brak brand uit. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de bewoners nog slechts met brandladders waren te redden. Een dienstmeibje, in haar doodsangst ongeduldig geworden, wachtte de komst van de brandweermannen niet af, maar wierp zich uit de vierde verdieping, met het hoofd omlaag op een ladderdoor het o var wicht van haar lichaam sloeg de ladder om en zoowel het bedoslde meisje als een andere dienstbode, die reeds langs de ladder afdaalde, sloegen het hoofd tegen de straatsteenen te pletter. Een paar eenvoudige middel tjes om vogels van tuinbedden te houden lo. overspan de bedden met gewoon zwart naaigaren; 2o. hang een spiegeltje, om en by de 2 dM. lang en breed, door middel van een draad aan een stok boven het tuinbed. Daar de spiegel vry hangt, wordt hy door den wind heen en weer bewogen. De vogeltjes zien zich zei ven en het omrin gende weerspiegelen. Dit ongewone ge zicht schynt hun schrik aan te jagen; ten minste, men zag dit middel met succes toegepast. STADSNIEUWS. 8ohoonhovan, 7 Mei Het bestuur der Nyverheids- vereeniging alhier heeft een zeer nuttig besluit genomen in het belang der Schoonhovensche goud en zilverindustrie. Door den heer F. A. Tepe, directeur en leeraar der teekenschool alhier, zullen om de drie weken lezingen worden ge houden over stylleer, welke ongetwyfeld met belangstelling zullen worden gevolgd en de Schoonhovensche industrie ten goede zullen komen. Ook zal eiken Zaterdagavond gelegen heid bestaan tot het bestudeeren der plaatwerken in de bibliotheek, uitgezon derd op die avonden, waarop lezing wordt gehouden. Op de wekeiyksche markt waren Woensdag aangevoerd een 200tal lammeren en 40 biggen. Onze Btadgenoote, mej. H. J. Kuylenburg, kweekelinge der Ryksnormaal- lessen alhier, verwierf Donderdag te 's-Hage de akte als onderwyzeres. Vervolg der Nieuwiti|dlngen. De dames A. C. Venöl en H. Oostenryk, beiden van Gouda, zyn ge slaagd by het akte examen lager onderwys. Ds. P. Bongers te Kamerik is beroepen te Elburg. 'Ameide, 7 Mek De heer J. C. De Bie alhier is benoemd tot onderwyzer aan de byz. school te Ridderkerk. 'Lekkerkerk7 Mei. Naar men ver neemt, zal de heer A. Breedveld zich by de aanstaande verkiezing van leden voor den Gemeenteraadwegens zyn verge vorderden leeftyd, niet meer verkiesbaar stellen. In de weide van den landbou wer D. De Gier alhier, heeft zich een geval van mond- en klauwzeer onder aangekocht vee voorgedaan. De markten schynen dus aan de verspreiding dezer ziekte veel by te dragen. 'Meerkerk, 7 Mei. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 44 vrachten. De handel is vlug. Men besteedt voor lste kwal. van f20,- tot f 22, voor 2de kwal. f 17 tot f 19.- per 100 half KG Noordeloos, 6 Mei. Toezegging van beroep naar deze gemeente is verleend aan den heer K. Wolfensberger, cand. te Groningen. Ondewater, 6 Mei. Gisteren had alhier de teraardebestelling plaats van den ZEerw. heer H. J. Hooykaas, pastoor der Oud R. K. Kerk alhier. Eerst was 's morgens in de kerk eene plechtige requiem mis opge dragen door pastoor Rinkel, van Gouda, waarna door denzelfde de beaarding van den overledene geschiedde. De aartsbis schop van Utrecht, Mgr. G. Gul, sprak daarna een woord van troost tot de familie en de gemeente. In de begrafenisstoet bevonden zich behalve de bovengenoemde, Mgr. Spit, bisschop van Deventer, de kanunnikken Van Zanten, van Dordrecht en Wykert, van Amsterdam, en de pastoors Van Harderwyk, van Delft, Rinkel, van Gouda en Van Oort, van Schoonhoven. By de geopende groeve werden door den ZEerw. heer Van Harderwyk eenige woorden gewyd aan zyn overleden aca demievriend. "Ouden ater, 6 Mei. De exportslachter van kalveren by den heer A Oudshoorn alhier is geëindigdongeveer 6000 kalveren zjjn er geslacht en naar Londen verzonden. CORRESPONDENTIE. Het Iogeionden stuk van Lekkius is niet voor opname geschikt Evenmin als wg, souden ook de lezers van ons Blad de bedoeling des insenders uit «gu sohrjjven kunnen opmaken. op Zondag 9 Mei 1897. Ring Schoonhoven. Berksnwoude. Voorm. Ds. Bruyel te Willige-Langerak. VisscheriJ-Berichten. 'Ammeratoi, 7 Mei. Van Zaterdag 1 tot en met Vry dag 7 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 45 winterzalmen prys per kilo van f 1,80 tot f 1,45; elft per stuk van f 0,60 tot f 1,60. 'Krallngen, 7 Mei. Deze week werden ter markt aangevoerd 465 winterzalmen prijs f 1,20 k f 1,50 per 6 ons. Nog werden ter markt aangevoerd 7713 elften, prys f 0,60 a f 2.40 per stuk. BEURSBERICHTEN. pCt 6 MeL Nederl. Werk. Schuld. 2} 87} Dito dito8 97} Hong. Obl. 1889. 4} - Dito ln zilver. 4} 85} Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 85j Dito Feb.-Aug. 5 84 f| Dito zilver Jan.-Juli. 6 8öj»r Dito Apr.-Oct 6 84ff Portugal, Oblig. m/t 3 20}} Dito m/t. 924} Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 97} Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 101} Dito Obligatieleen. 1880. 4 97^ SpanjeBuitenl. Perp. 4 58} Dito BinnenL Perp. 4 46} Egypte Oblig. 18764 104} Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 8 55}} Russ. S. K. Chk.-Az.500A2000 M. 4 99} Dito Orel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 99 Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 97} Centraal-Paciflc. Oblig. 6 99 Loten Amsterdam f100. 8 105} Loten Rotterdam8 106}} MARKTBERICHTEN. Schoonhoven5 Mei. Boter, le qual. 44 et2e qual. 38 et per half kilo. Kaas f 19 k f 21,- per 60 kilo. Biggen f 7 k f 9 per stuk. Lammeren f 6 A f 9 pér stuk. Overloopera f - A f Iper stuk. Aardappelen (geele) f\$75 per HL. (blauwe) f 2,00 Eieren f 8,50 per 100 stuks. fianda, 6 Mei. Kaas, le qual. f22,—A f 24, 2e qual. f 19,- A 21, Noord-HolL f20,— A 25. Aangev. 107 partyen. Han del vlug. Boterprys der goöboter f 0,85 A 0,95, weiboter f 0,70 k 0,80 per kilo. Rotterdam, 4 Mei. Aangevoerd 660 vette en 1777 magere runderen, 260 vette en graskalveren, 459 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 28 ct, 2e qual. 25 ct, 8e qual. 21 ct ossen le qual. 28 ct, 2e qual. 26 ct. 8e qual. 20 ct; stieren le qual. 26 ct. Gemeente Schoonhoven. Van 5 tot 7 Mei. Geboren: Frederik August, s. van J. C. Wewer en J. M. Kleian. Overleden: G. van Aartrjjk, oud 1 m. Gemeente Jaarsveld. Van 16 tot 80 April. Geboren: Evert, s. van A. Versluis en E. van Bruggen. Getrouwd: W. Kers en F. Lakerveld. Overleden: M. Hoogendoorn, oud 85 j., eohtgenoote van H. van Dam. Gemeente Krimpen a/d IJsel. Van 28 tot 80 April. Geboren: Janna, d. van H. Heuvelman en G. W. Banen. Johannes, s. van D. Lans en B. Offermau. Getrouwd: B. van Groningen, oud 30 j. (ran Cappelle) en A. G. Blappendel, oud 35 j. Gemeente Leksmond. Van 1 tot 80 April. Geboren: Gerrit, s. van J. Vroon en A. den Hartog. Joban, s. van don Heak en E. van Veen. Jan, x. van J. van Kekum en A. Veen. Baatiaantje, d. van J. de Jong en A. Hol. Ljjsje, d. van H. Baaaa en I de With. Annigje, d. van E. J. van den Heuvel en A. de Groot. OverledenM. 8. de Vries, oud 20 j. Gemeente Lopik. Van 16 tot 80 April. Geboren: Johannes, s. van H. Slnis en E. Straver. Johannes, s. van W. van Rosanm en L. Buis. Getrouwd: J. van Kats en H. J. Aerta. A. van Vliet en E. Hohoon der woerd. Overleden: N. van Dam, oud 10 d. A. Muider, oud 84 j., echtgenoot van M. van Kata. H. W. Blommestein, oud 5 m. Gemeente Nieuwerkerk a/d IJsel. Van 28 April tot 7 Mei. Geboren: Maria, d. van O. Heuvelman en J. Terlonw. Simon Johannes, s. van P. Ede- Ibg. Cent, s. van P. Pols en T. Vuik. Getrouwd: M. A. Vergeer, oud 84 j. en J. van Vuren, tfud 85 j. Overleden: M. E. Gepken, oud 48 j., echt- gen oo te van S. van der Klok. 6emeente Streefkerk. Van 1 tot 80 April. Geboren: Ariaantje, d. van A. Nieuwpoort en L. de Bes. Pietertje, d. van R. van der Veer en E. Ooms. Aart, s. vau H. Uitten- bogaard en A. van Dam. Fjja, d. van W. Kwakernaak en M. Prins. Marrigje, d. van M. Nieuwpoort en M. de Kogel. Heiltje Jo hanna, d. van G. de Bondt en J. van der Hejjden. Cent, van G. Liefhebber en J. van Es. Willem, s. ven W. Boel en P. Goed hart. Hendrika, d. van J. de Vos en B. Voorspujj. Willempje, d. van B. van der Wal en A. Lagendjjk. Geertrui Margaretha, d. van H- J- Monsjou en G. A. Kattenbroek. Getrouwd: E. van de Griend (van Brand- wjjk) en G. Ooms. A. Braanker en N. Huis man. - J. van Dieën (van Rietveld) en W. Voorspujj. Overleden: H. Groen, ood 74 j. A. de Lange, oud 42 j., eohtgenoote van W. Kore- vaar. J. Hut, oud 24 j. (van Groningen). Gemeente Willige-Langerak. Van 16 tot 80 Apni. Geboren: Anna, d. van J. Kooiman en J. Bebop. Getrouwd: J. de Vos en M. Boef. Ondertrouwd: JOHs. DE JONG en P. H. VAN DEN BERGH. Schoenhoven, j 1897. Mei 1897. Ondertrouwd: NICOLA AS ANTONIUS PONSIOEN en GOSINA ENGELINA HUTING. Nymegen, Mei 1897. Getrouwd: J. A. VOORWINDEN en B. VAN WIJNGAARDEN, die, mede namens wederzydsche betrek kingen, hun hartelyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Schiebrook, Lange-Ruigeweid Den eersten Mei dezes jaars overleed te Oudewater, in den ouderdom van ruim 51 jaren, na een zeer smarteiyk ïyden, myn hooggeachte en onvergete- ïyke Vriend HERMANUS JOHANNES H001JKAAS, Pastoor der O. R. K. Gemeente aldaar. Hy was een uitmuntend en zeldzaam redenaar, een onverschrokken verkondiger van het Woord des Heeren. Zyn diepbedroefde Vriend, J. H. VAN OORT. Schoonhoven. Heden overleed, na een kortstondig lyden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, GIJSBERT GRAAFLANDWedr. van Jannigje Jacoba de Bruin, in den ouderdom van 71 jaar en 7 maanden. Sluipwyk, Uit aller naam, 2 Mei 1897. GERRIGJE GRAAFLAND. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, plotseling, onze innig geliefde Echt genoot, Vader en Behuwdvader, de Heer JAN BOER, in den ouderdom van by na 71 jaren. Mede namens Kinderen, Wed. J. BOER DE HAAN. Ridderkerk, 4 Mei 1897. Heden overleed myn geliefde Echt genoot en der Kinderen liefhebbende Vader AUKE M. BROUWER, in leven Gemeente-Veld wachter te Stolwyk. Wed. A. BROUWER- KELLER. Stolwyk, 5 Mei 1897. Heden overleed, tot diepe droefheid van my, haar Ouders, Zusters en Broeders, onder zeer smarteiyke omstandigheden myn Echtgenoote MERRIGJE KOOIMAN, my nalatende 4 kinderen, nog te jong, om hun verlies te beseffen. Uit aller naam, K. VERHOEF. Willige-Langerak, 6 Mei 1897. De Familie KLEIN geeft kennis van het overiyden van haren ge liefden Zoon, Broeder en Behuwd- broeder FLORIS MARINUS KLEIN, in den ouderdom van 28 jaren. Eenige algemeene kennisgeving. Rouwbezoek kan niet worden af gewacht. Culemborg, 6 Mei 1897. aan allen, die ons blyken van belang stelling schonken op 1 Meiby de her denking van ons Zilveren Huwelyksfeest. C. DE JONG en Echtgenoote. Schoonhoven. De Ondergeteekenden betuigen hun oprechten dankook namens hunne Kinderen, voor de vele blyken van be langstelling en vriendschap, ondervonden by hun Zilver Huwelyksfeest op 4 Mei 1897. H. VAN ERK. A. VAN ERK-BOTH. Berkenwoude, 6 Mei 1897. Voor de vele bewyzen van deelneming, ons betoond by de ziekte en het overiyden van onzen geliefden EchtgenootZoon, Broeder en Behuwdbroedor CORNELIS VRIJLANDT Izn., betuigen wy onzen hartelyken dank. Uit aller naam, Wed. C. VRIJLANDT Izn.- DE VRIES. Moordrecht, 4 Mei 1897. Voor de talryke bewyzen van belang stelling gedurende de ziekte en deelneming by het overiyden van onze innig geliefde Echtgenoote, Dochter, Zuster en Aanbe- huwdzuster Mej. JOHANNA WILHEL- MINA STAM, betuigen wy onzen harte lyken dank. Mede uit naam van wederzydsche Familie H. DE VOS. Lekkerkerk, 8 Mei 1897. Hiermede betuig ik myn hartelyken dank aan allen, die my op den 3. Mei zoovele en treffende bewijzen van belang stelling hebben gegeven, by de herdenking van de veertigjarige vervulling myner betrekking als Hoofd der Openbare School te Jaarsveld. G. P. VAN SLUPE. Jaarsveld, den 6. Mei 1897. De Ondergeteekende betuigt zyn harte lyken dank aan zyn geachten Patroon en diens Huiigenooten en aan allen die hem bij zyn 25 jarig jubilé blijken van belang stelling gaven. J. HOOGENDIJK JLz. Schoonhoven, 8 Mei 1897. Het is den visschers, niet in de gemeente LEKKERKERK wonende, ten strengste verboden in het vischwater in den polder „den Hoek en Schuwagt" onder Lekkerkerk te visschen, aangezien hiertoe alleen aan inwoners vergunning is verleend. Geen credlet te verleenen aan myne Huisvrouw „AARTJE DE JONG," daar hiervan door my NIETS zal worden voldaan. D. BLANKEN Pz. Ammerstol, 8 Mei 1897. Een WINKELIER, die genegen is op nader overeen te komen voorwaarden. Brieven franco, onder letters B W, Bureau dezer Oourant. tegen hoogs prijzen gevraagd. Adres S. BOOT, Spoorstraat Q 206, flooda. TERSTOND GEVRAAGD: by H. P. v. d. AA, Barbier, Schoonhoven. GEVRAAGD, om dadelyk in dienst te treden, een bekwaam yoor geruiraen tt|d werk. Adrea JAN DE VEEUÖT te Stelwgk. STEEDS VOORHANDEN EENE RUIME KEUZE TERSTOND GEVRAAGD: TWEE BEKWAME by G. VAN DER VOET, Mr. Metselaar en Stukadoor te Lekkerkerk. Ten spoedigste gevraagd een vergevorderd Adres: J. VAN KLAVEREN, Mr. Tim merman, Ameide. Er wordt gevraagd een SCHILDERS KNECHT of vergevorderd LEERLING, P. G., door J. HAMBURG, Mr. Schilder, Grool-Ammers. WORDT GEVRAAGD, zoo spoedig mogeiyk, een P. G., door G. CASTELEIJN, Mr. Smid, Streefkerk. GEVRAAGD, om terstond in dienst te treden, een P. G.vereischte is te kunnen melken. Adres A. BUIZER te Krallngen, by Rotterdam. ER BIEDT ZICH AAN: oud 35 jaren, om 25 Mei of eerder in dienst te treden. 6 jaren in de laatste betrekking geweest. Adres P. VAN DER WAL, Opperstok, Streefkerk. Direct gevraagd een flinke, nette HUISHOUDSTER, van den P. G. en mid delbaren leeftyd. Zy, die eenige kennis hebben van Manufactuurzakengenieten de voorkeur. Adres fr. br.aan G. GEL DERBLOM in Manufacturente Bolnes. Mevrouw MOUSSAULT te Schoonhoven vraagt eene fatsoenlyke DIENSTBODE, om dadelyk in dienst te treden, voor noodhulp of voor vast. Tegen 1 Augustus a. s. wordt gevraagd Zich te vervoegen ten huize van den Heer A. J. OTTO Sr. te Krimpen a/d IJuel. GEVRAAGD, by Burgerlieden (man en vrouw), eene P. G., 20 - 60 jaar. Fr. br., letter X, a/h HULPKANTOOR te Ouderkerk a/d IJsel. DIRECT GEVRAAGD: Adr-es: Heeren-Logement, Schoonhoven. Wegens ziekte der vorige, terstond ge vraagd een melken geen vereischte. Adres: A. DE BRUIN, Landbouwer, Bleskensgraaf. gebruik dan steeds VERBETERDE KAASSTREMSEL en KLEURSEL, alom verkrygbaar, van Fabrikanten, Waddlnxveen. MF* Op plaatsen, waar geen Depóts gevestigd zyn, worden wederverkoopers gevraagd. De Inspecteur der Registratie te G ()U D A zal te zijnen huize, Markt A 147, iederen werkdag, vanaf Maandag 10 Mei tot en met Zaterdag 22 dier maand, van des voormiddags 10- tot des namiddags 1 uur, tot het geven van inlichtingen aan belanghebbenden omtrent hunne verplichtingen in zake de Vermo gensbelasting. De Inspecteur voornoemd, onder BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ouderkerk a/d IJssel maken bekend, dat de KERKWEG onder deze gemeente van 11 tot 16 Mel a. s AFGESLOTEN zal zyn voor Rytuigen, Paarden en Vee. Ouderkerk a/d IJssel, 1 Mei 1897. De Burgemeester, JAC. VAN WANING. De Secretaris, J. BOOGAERDT, Weth. m. toebeh. en twee gebr. ST. KARREN met br. 1., by W. G. VAN STEENIS, Wagenmaker te Noordeloos. merk „3 ACHTJES" en „PURMEREND", steeds voorhanden in het steen kolen pak huis Oude Haven Schoonhoven. GENUA- of SLAOLIE is by elke hoeveel heid verkrygbaar, alsmede de bekende prima WIJN AZIJN, by Schoonhoven, Haven B 65. Gevestigd te LONDEN, opgericht in 1803. Deze Maatschappy verzekert tegen Brandschade op vaste premién en billyke voorwaarden. Vergoedende alle schade voor de by haar verzekerde Onroerende en Roerende Goederen door brand veroorzaakt. Nadere inlichtingen zyn te bekomén by den Agent G. DEN OUDSTEN Az., Lekkerkerk. OPGERICHT IN 1833. KAPITAAL EEN M1LLIOEN GULDEN. RESERVEFONDS 253.228,52. ANDERE RESERVEN 756.000,-! Verzekerd tegen billijkevaste pfemie alle Onroerende en Roerende Goederen binnen het Koninklijk der Nederlanden, tégen schade ontstaan door brand of door h$t inslaan van den bliksemook al heeft aat inslaan geen brand ten gevolge gehad. Agent voor Lekkerkerk en Omstreken o. J® KOOPT en VERKOOPT Binnen- en Buitenlandsche EFFECTEN. "5 INCASSEERT WISSELS. KOOPT COUPONS tegen de hoogste pryzen. JWÊÊFm Neemt geld A déposito (in bewaring) tegen eene rente-ver- goeding van t} tot 4 percent. o H - 6» a H m alle worden krlmpvrij vervaardigd. 90 modellen Stoelen. (Gemeubileerd). Brieven te bezorgen by den Heer H. W. VERSTEEVEN alhier. en ander VEE op puik best land willen be steden, vervoegen zich by H. HOFFLAND Gzn. te Bergambacht, by de Voornebrugt Puik beste grauwe Boonensfaken te koop aangeboden. Te bevragen by L. VAN ELJK, Landbouwer te Roozendaal, gemeente Haastrecht. op het Waterschap „de Gecombineerde Uiterwaarden onder Jaarsveld", op Don derdag 13 Mei 1897, des middafirs ten 12 ure, in het RAADHUIS te Jaarsveld. Aanwyzing in loco daags vóór de aanbesteding, des voormiddags om 9 uur, te beginnen op de dwarskade van de Uiterwaard „De Wiemel". TKfcUriJNiüii, ARKELSTRAAT. DAG. GROENMARKT, De Notarissen SCHRAUWEN en SLIN- KERT, resideerende te Rotterdam, en NIC. resideerende te Moord recht, zyn 'voornemens op Vrydag 21 Mei 189 7 by veiling, ten Kofflehuize van G. VAN REEWUK op 't dorp te Nieuwerkerk a/d IJssel, en op Vryaag 28 Mei 1897 by hooging en afslag, in het Stations Koffiehuis van J. OUDIJK aldaar, telkens des voormiddags 11 uur, in het openbaar te verkoopen, voor de Erven van wyien den Heer MATTHIAS MOONS Azn. No. 1, SCHUUR en ERF te Nieuwerkerk a/d IJsselaan de zuidzyde van de Dorpstraat, kadaster Sectie A, no. 2230, groot 10 Aren, 5 Centiaren, met de daarop staande HOOIBERG. Verhuurd voor f 8,25 per week of f 160,— 's jaars. No. 2. TWEE HUIZEN, SCHUREN, ERF, TUIN en Water, gelegen naast bet vorige perceel, kadaster Sectie AJ nrs. 1838, 1839, 1840 en 1841, te zamen groot 14 Aren, 20 Centiaren. Verhuurd in perceelen voor f 137,20 's jaars. L No. 3. Een kamp WEI-of HOOILAND, groot 6 Hectaren, 90 Aren, 10 Centiaren, gelegen binnen de gemeente Nieuwerkerk a/d IJssel, in den Zuidplaspolderlangs den Ringdyk, kadaster Sectie Bbis, nrs. 821, 822, 327 en 328. No. 4. Een kamp WEI- of HOOILAND en Weg, groot 5 Hectaren, 79 Aren, 10 Centiaren, gelegen achter het vorige perceelkadaster Sectie Bbis, nrs. 320,323, 326, 329, 587 en 588. No. 5. Een kamp WEI of HOOILAND en Weg, groot 5 Hectaren, 97 Aren, 83 Centiaren, gelegen achter bet vorige perceel en strekkende tot aan den Land weg „de eerste Togt"kadaster Sectie Bbis, nrs. 319, 324, 825, 330, 679 en 580. De perceelen 8, 4 en 5 vormen een aaneengesloten geheel, belend ten zuid westen door den Ringdyk, ten'noordoosten door den gemelden Landweg, ten noord westen door den Heer Gerardus Streng en ten zuidoosten door Mej. Wed. L. van Vliet. De kadastrale nrs. 325 en 330 zyn ver huurd tot Kerstmis 1898, te zamen voor f 189,- per jaar, terwyl de Landen ove rigens zyn geweest In eigen gebruik. No. 6. VIER HUIZENSCHUUR, ERF en Water, te Nieuwerkerk a/d IJssel, aan 's Gravenwegin den Essepolder kadaster Sectie Anrs. 2238, 2239, 2240, 2487, 734 en 737, te zamen groot 28 Aren. Verhuurd in perceelen voor f 278,— 's jaars. Alles breeder by biljetten omschreven. Aanvaarding dadelyk na de toewyzing, mits borgen stellende. Betaling der kooppenningen 1 Juli 1897. Nadere inlichtingen ten kantore van de voornoemde Notarissen SCHRAUWEN en SUN KERT te Rotterdam aan de Leuve- haven 135 en van genoemden Notaris TREURNIET te Moordrecht, terwyi de eigeudomsbewyzenkadastrale extracten en kaarten ter inzage liggen by eerat- genoemden. by den Kastelein KOENEN, in den Prins Alexanderpol- Ier te ten overstaan van Notaris VINK aldaar, op Woensdag 19 Mei 1897, 's mor gens 10 uur, om contant geld, van: TentwagenMelkwagensMolenwagen Rytuigen, Boerenwagens,"Arreslede, Spoe- lingkist, Kruiwagens, Windmolen, Kaas pers, Hondenmolens, Ploegen, Beslagbak- ken, Staren, Emmers, Tobben en verdere Vóór den aanvang te zien. Tot het in brengen van Goederen vervoege men zich by den Kastelein, aangevangen 25 FEBRUARI 1897. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.30, 12.—, 2.- en 4.— uur. Zon-en Feestdagen 6.80, 2,— en 6.30 uur. Van GOUDA: Werkdagen 8.46, 4.05, 6.10 en 9.15 uur. Zon- en Feestdagen 8.45, 5. en 9.15 uur. De OMNIBUSSEN van 6 30, D^F 12.— en 2.— uur zullen 6 minuten vóór het vertrekuur op do Markt, b/d Groote Kérk, staan. De Ondergeteekende bericht aan H.H. Landbouwers in deze gemeente, o. a. in het naby ge legen buurtschap Koolwijk en Schoonauwen, dat by hem beschikbaar zyn DRIE goed in staat zynde alle geschikt tot dekking der zeugen, één van een half jaar, één jaarling en één van anderhalf jaar oud, alle witgeborene. P. NOOMEN te Stolwijk, Dorp. te WOERDEN ais voornemens om op Woens dag 26 Mei 1897, by inzet, en ép Woensdag 2 Juni d. a. v., by afslag, telkens voorm. 11 uur, in het „Café Neuf" aldaar, be woond door den Heer WALTZ, publiek te verkoopen: I. De kapitale HOFSTEDE, genaamd „Landleven", bestaande in eene hechte en sterke BOUWMANS WONING met Stalling voor 30 Koeien, ZOMERHUIS met KARNHUIS, SCHUUR met Stal ling voor 16 Koeien, WAGENSCHUUR, 2 VARKENSSCHUURTJES, 2 HOOIBER GEN en ERF, alsmede 2 ARBEIDERS WONINGEN en diverse perceelen byzonder welig WEI-, HOOI- en BOUWLAND, BOOMGAARD, BOSCH, KADE, Weg en Water, alles zeer gunstig by elkander staande en gelegen in den Oost-einder polder te Waarder, op uur afstand van Woerden, te zamen groot 32.2101 Hectaren. Verhuurd aan den Heer JAN DE VOR, de Landeryen tot Kerstmis 1902 en de Getimmerten tot 80 April 1908, voor f 2200 per jaar, benevens f 800 mest, jaariyk8 door den huurder aan tekoopen. Te veilen in 4 perceelen, combinatiën II. De kapitale HOFSTEDEgemerkt no. 67, bestaande in eene hechte en wel doortimmerde BOUWMANSWONINGmet Stalling voor 21 stuks Hoornvee, ZOMER HUIS met PAARDENSTALLING en SCHUUR met Stalling voor 10 Koeien, nieuwe VARKENSSCHUUR, HOOIBERG en ERF, alsmede diverse perceelen extra best WEI, HOOI- en BOUWLAND, BOOMGAARD, BOSCH, Weg en Water, alles staande en gelegen in Noord- en Znld-Dlemerbroek, onder Papekop, te zamen groot circa 24 Hectaren. Verhuurd aan den Heer WILLEM CAZANT, de Landeryen tot Kerstmis 1900 en de Gebouwen tot 80 April 1901, voor f 1650 per jaar, benevens jaariyks f 100 mest door den huurder en f 100 mest door den verhuurder te leveren. Te veilen in 4 perceelen, combinatiën III. Het hecht, sterk, weldoortimmerd i goed onderhouden HEERENHUIS, met daarnaast gelegen GANG, BERG PLAATS en ERF, allergunstigst staande en gelegen aan den Straatweg in de Pannebakkeryen te Woerden, in de on- middeliyke nabyheid der Stad, gemerkt A, No. 242, groot 1.40 Are. Het perc. bevat 6 Kamers, Alcoof, Keuken, Kelder, Droogzolder, Welwater- pomp en verdere gemakken. Alles breeder by biljetten omschreven, die gratis verkrygbaar zyn. Aanvaarding onder gestanddoening der loopende huren van no. I en II, by de betaling op 31 Aug. 1897. De perceelen zijn iederen werkdag te bezichtigen, echter het Heerenhuis alleen des Dinsdags en Donderdags, van 's nam. 2—5 uur, en op de beide verkoopdagen. Inlichtingen verstrekt Notaris DE VRIES voornoemdten wiens kantore n& den inzet en vervolgens van Donderdag 27 Mei tot en met Dinsdag 1 Juni 1897 - behalve op Zondag 30 Mei dageiyks van 9-4 uur hoogingen kunnen gedaan worden, tegen genot van der ver- hoogsom. De ONTVANGER der REGISTRATIE en DOMEINEN te Goada zal op Don derdag den 18. Mei 1897, 's namid dags om twee uur, te zynen kantore publiek by inschryving tot Houtbergplaats verpachten groot 92 Ares, gelegen onder KRIMPEN a/d IJSSEL, in den benedenmond der Bakkerskil naby den Stormpolder. Pachttyd vier jaren, ingaande by gunning. Onkosten 15 over één jaar pachtsom. Perceelsbeschryving en voorwaarden liggen ter lezing aan de Secretarie der gemeente Krimpen a/d IJssel en ten kan tore van verpachter. Aanwyzing van het perceel op 10 Mei e. k., uitgaande 's morgens om 10 uur van Bolnes. Inlichtingen worden gegeven door den Hoofdopziener der Domeinen te Dordrecht en door Ontvanger-verpachter,

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2