1897. Zaterdag 15 Mei N°. 1781. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Hoiland en Utrecht Officiëele Kennisgevingen. KIESWET. BINNENLAND. KIEZERSLIJST SCHUTTERIJ. STRAATSCHOUW. BUITENLAND. Overzicht. SCHOONHOVÏNSCHE COMT i. ran L. S. &W. N. VAN NOOTEN tb Schoonhoven, Uitgevers. I' ▼an W. in als voren, 2 X f 5 11», O. of ‘i da; H., Bleskensgraaf, als voren, f 5 boete 2 I I Gemeente Schoonhoven. stöd s of f 6 iach te V., E STAND. I p««. S). Arkel. SO AprH. d. van J. van Daalen >a aan; n C. c O. boete of 2 O. Z., f of 2 da; P. d. boete of 2 of f2,50 t. ■en en toland. April, en M. Bos. ond 83 j. pekop. April. it, oud 2 m. M. eohtgenoote van O. De Burgemeester, Mr. A. D. H. KOLFF. lop, ter i hecht., t geweer en i. 10 dagen •"weer en f 2 sub?. 2 dagen laas. urgemeester, D. H. KOLFF. Kok, oud 80 j. (van ond 27 j A. Koog, in N. Vervoorn,oud24 j. mgegeven kind van de Jong Da. en H. ibroek. t 4 Mei. van der Vliat on J. i Sohaik en A. Bugs, ol en C. Borst. de Gier. veld, oud 18 w. - na sluitingst ion, f 1 boete irsum. April. in 0. M. van Hou- Baartje, d. van ond 9 w. Z. van D. B., of 3 X 1 C. d. ter zake tot 2 X f boete of i, mot verb, en bevel tot of bet. ad f 10 subs. 10 ekensgraaf. 30 April. Hendrikus, i L. Smith. oms en J. F. Vlot D. Blom (van Btreef- an. randwijk, tot 5 Mei. I. van T. de Ruiter an H. Terlonw en van J. Hoegenboa d van K. Itje, d. van oorwinden, ond 89 j., Bos en B. van W|jn- awborat, oud «7 j., rogn. erbroek. tot 1 Mei. van G. Zijderveld en oerkerk. 9 April. van M. de Vri< a. van D. Lat De BURGEMEESTER van Schoonhoven brengt ter openbare kennie, dat de be slissingen op de verzoekschriften om ver betering van de Kiezerslijst voor een ieder ter inzage op de Secretarie der ge meente zijn nedergelegd. Schoonhoven, 10 Mei 1897. Do Burgemeester voornoemd, Mr. A. D. H. KOLFF. - Bij het Departement van ko loniën is Woensdag ontvangen het volgende telegram van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indiö, betreffende de krijgs verrichtingen in Atjeh: „In Lohong had gisteren een vuurge vecht plaats in het gebergte op de grens van Kloewang, waarbij een officier en drie militairen beneden dien rang gewond werden. De troepen keeren morgen terug. Da boete is grootendeels voldaan.” De bfi het 4de regiment ves tingartillerie benoemde kapitein W. J; Bieschel komt te Den Helder in garnizoen. Maandag had in het hotel „de Liggende Os” te Utrecht eene bij eenkomst plaats van leden uit het district Wijk bij Duurstede van den christelijk- historischen kiezersbond. Tot leden van het districts-bestuur werden gekozen: Ds. S. Van Dalen, van Benschop, voorz.; Ds. D. Meerburg, van Vreeswijk, secretaris; G. Van Hoeven, van Vreeswijk, penningm. W. Oskam, uit Benschop en Jan Oskam, uit Lopikerkapel. Als candidaten voor de a. s. verkiezingen werden genoemd Jhr. Mr. Boreel Van Hoogelanden, burgemees- ter van Haarlem, W. H. J. baron Van Heemstra, burgemeester van Driebergen, Mr. H. Verkouteren, van Amsterdam, Alexander baron Van Lynden, uit ’s-GFra- venhage. De liberale kiesvereeniging te Oud-Beierland (district Ridderkerk) heeft met algemeene stemmen tot voorloopig candidaat voor de Tweede Kamer gesteld Mr. G. J. Goekoop. De centrale anti-revolutionaire kiesvereeniging in het district Gorinchem heeft candidaat gesteld den heer H. Seret, aftredend lid. Benoemd tot directrice der gemeente bewaarschool te Leerdam mejuf frouw J. C. H. Chimaar van Oudendorp te Sliedrecht. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven brengen ter openbare kennis, dat de voor een ieder op de Gemeente Secretarie ter inzage ligt, terwijl een afdruk tegen 50 cents verkrijgbaar is. Schoonhoven, 14 Mei 1897. De Secretarie, De Bui H. G. GEELHOED. Mr. A. D. ig en A. W. van -Rulgeweide. 0 April. Cornelia, d iaan. Neelt, dag d. out-- of 1 dag hecht. M. C., Sliedrecht, overtr. drankwet, f 10 boete of 3 dagen heoht. G. 8., Sliedrecht, rgden met sneeuw zonder bellen, f0,50 boete of 1 dag hecht. A. d. K., Sliedrecht, als voren, f0,50 boete of 1 dag hecht. J. K., Sliedrecht, gillen en schreeuwen, f 1 boete of 1 dag hecht. Prijs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Qroote letters naar plaatsruimte, inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-tnaal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. rkenwonde. tot 1 Mei. 1. van A. Oudenes en en H. VorweQ. sn. S. Koster en en M Jongeneel. L. van Wgngaarden Wolf, oud 4j M. Verbeek, oud 28 j., geh} J. «trom, oud 20 j. Jgeluar, oud 69 j., uinen. .pril. 1'. Peele en C. de A. Hamerpagt en eduwnaar van A. lootsboofd en van ster, oud 5 j. Lekkerland. □t 7 Mei. van M. Mes. ;en en A. Broere. aal. oud 17 j. K. van Moorland, oud 79 j. de Jong, oud 15 j. j.N. Jongebreur, d 60 j. A. Btujje, s aangegeven kind van ittelander. n-Nleuwkerk. 30 April. 1. van II van Hoawe- .rie, i. van D. de Haan in. Teuntje Cornelia, van Harten. Geerit, Fogel. ïreö, ond 27 j. en A. 1. van Zjjll, oud 4 m. en Boeicop. 30 April. I. van A. de Jong en i d. van A. Zjjderveld aangegeven kind m H. de With en oud 78 j., weduwe Zwanepol. E. Ver- am, oud 50 j., echt- laarsgraaf. lot 5 Mei. da Hondrika, d. van r. Veldhuis. olten, oud 11 m. uwland. at 1 Mei. i, z. van H. de Koster fries en ibrie en Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. ontboden, om orde en rust te handhaven en maar blij waren toen de Turken kwamen, die, 10 batgljgns sterk,. Jieel bedaaid de stad in bezit namen. Edhem-Pacha be loofde leven en eigendom te zullen ont zien, als de Grieksche schepen in de haven geen vijandelijkheden begonnen. Admiraal Stamatelli gaf aan die roep- stem gehoor en vertrok kort daarop met zijn eskader. Het Turksche leger, dat Larissa en Pharsalus innam, bevindt zich op ’t oogen- blik halverwege Pharsalus en Domokus. Uit hunne bewegingen valt op te maken, dat zij eenen nieuwen aanval voorbereiden. De hevige regens, welke in den laatsten tijd vielen, zullen echter de operaties zeer bezwaarlijk maken. De beschuldi gingen aan het adres der Turksche troepen in Epirus duren voort. In het Louros-dal b. v. zouden zjj de Christen-boeren gruwelijk mishandeld hebben en afge houwen ledematen langs de wegen strooien, alleen om maar schrik te verspreiden. Nog eenige bijzonderheden omtrent de ramp te Parijs (Frankrijk) Zaterdag 11. om 12 uur (zie vorig overzicht) is in de Notre-Damekerk de plechtige lijk dienst" gehouden voor de slachtoffers der brandramp. Het Hoofd van het Gemeene- best, Piesident Faure, woonde met den, expresselijk daarvoor overgekomen, Lon- denschen Lord Mayor en diens gevolg, de Ministers en de vreemde gezanten den dienst bij. Slechts twee kisten waren aanwezig, die met het overschot van Gravin Valin en die waarin men de over blijfselen van mevrouw Julian had neder gelegd. Er waren vele kransen, een o. a. van den Keizer van Duitschland en een van de Keizerin. De Aartsbisschop van Parijs leidde de plechtigheid, ’s Zondags is in alle kerken van Parijs gepredikt, naar aanleiding van de ramp. Alle lyken z|jn nu herkend, op zes na, die nog steeds in „de Morgue” liggen. Onder de kloeke redders wordt ook een meisje van 14 jaren vermeld, een klein dochter van mevr. De Sessevalle. Haar hulpbehoevende grootmoeder en een vier jarig nichtje, die in het gedrang van de been raakten, beschermde zij met haar eigen teeder lichaam. Zjj beschutte hen met haar parasol voor den gloei van de vlammen. Zij zorgde dat de oude dame en het kind eindelijk door het nauwe venster het hötel du Palais werden binnengetrokken, en eerst toen zij in veiligheid waren, kwam ook zjj daardoor. Zooals meer bjj dergeljjke gelegen heden gebeurt, waren ook hier weer de noodige „hyena’s” tegenwoordig, die dadelijk na de ramp, in het rookend puin gingen wroeten naar geld of kostbaarheden, zoodoende misschien de herkennings middelen voor de nabestaande vernietigend! „Le Figaro” heeft eene inschrijving geopend; zjj wjjst reeds een cjjfer van 582.000 francs aan. Het comité voor den bazar werd buitendien verrast door een daad van groote mildheid. Van een onbekende kwam een gift van nagenoeg een millioen francs. Men meent in me vrouw Hirsch de geefster te zien. Keizer Wilhelm deed aan bovengenoemd comité de som van 10.000 francs toekomen. De Keizerin van Oostenrijk is trooste loos over het verlies van de Hertogin van Alengon, haar meest beminde zuster. Zjj schreit den geheelen dag, wil niemand bjj zich zien en weigert nagenoeg alle eten of drinken. Men vreest, dat het aan haar gestel een ernstige schok zal toe brengen. Vorst Ferdinand van Bulgarije komt met zjjne echtgenoote naar Frankiyk over, om de begrafenis by te wonen van zjjn oom, den Hertog van Aumale. De groote brand te Parijs schijnt de rij geopend te hebben van verschillende andere branden, waarvan nog twee in Frankrijk zelf en een in Italië. Te Avignon is nl. een schouwburg met aangrenzende bewaarplaatsen in de asch gelegd. Het kostte veel moeite om de vlammen, die door den storm werden aangewakkerd, meester te worden. Te Parjjs zelf verbrandde tot den grond toe het CnqueMolier. Menschen waren er gelukkig met aanwezig. In Italië, in den Rappini schouwburg te Bologna, ontstond gedurende de voorstel ling brand door het springen van den gasmeter. In wilde haast trok het publiek naar de uitgangen en die in het donker niet gauw genoeg kunnende vinden, spron gen velen uit angst uit de vensters. Ver scheidene personen bekwamen brand wonden. In Engeland is weer eens eene groote werkstaking uitgebroken en wel onder de hoefsmeden, die in getale van 2500 3000 leegloopen, natuurlijk tot groot ongerief van de omnibus en spoorwegmaatschap pijen, die veel van die personen in dienst hebben. De mannen eischen loonsver- hooging, op grond, dat hunne loonen 25 jaar lang onveranderd bleven. Immers toch een goed teekenl De werkgevers willen wel eenige schikkingen maken, maar volgens de stakers niet genoeg. In Hyde-Park werd door hen een betooging gehouden; veel sympathie ondervonden rwljk. 1 Mei. i, i. van R. J. van ter, z. van A. Grec ian Hendrik, i. van tveld. Gjjabertus, - Jansjo Catharina, ene. Jannigje, d. Hollander. Jan- rg en A. Perdgk. ie, z. van G. Jon- ekendorp. JO April. i. van J. Boer en W. P. J. J. van Hoornen ie, d. van D. Verwoord Aartje Margarete, d. van der Grift. mburg, oud 28 j. en >1, oud 5 m. J. Koor, ig, oud 5 w. edichem. 10 April. an D. de Jon; both, d. van ieier, oud 81 j. (van oud 28 j. j, oud 21 L- H. de van W. Verhaar Ja. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven brengen ter kennis, dat de Registers tot inschrijving voar de Schutterij, voor degenen die geboren zjjn in de jaren 1862 tot 1872 in gesloten, zjjn geopend van 15 Mei tot 81 Mei a. s. Zjj, die ingeschreven behooren te worden, ook die der lichting Nat. Mil. 1892, kunnen zich van af 15 Mei aanmelden ter Secretarie, van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, terwjjl speciaal voor die in schrijving zitting zal worden gehouden op Vrijdag 21 Mei 1897, van 10 tot 12 uur. Schoonhoven, 14 Mei 1897. De Secretaris, De Bui H. G. GEELHOED. Mr. A. L BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend dat de gewone 8TRAAT8CHOUW, ingevolge art. 41 van de Politie Verordening, zal plaats hebben op Dinsdag 1 Juni en Zaterdag 5 Juni a. s. ’a namid dags 4 uur. Schoonhoven, 14 Mei 1897. De Secretaris, H. G. GEELHOED. Zou het vrede worden? Het heeft er gelukkig wel al het aanzien van. Nadat de Grleksche Regeering heeft ingezien, dat hare troepen weldra voorgoed zullen moeten onderdoên voor de Turken, heeft zij een moedig besluit genomen en zich tot de verschillende Mogendheden gewend, daarbjj verklarende, dat het terugroepen van Kolonel Vassos uit Creta, gevolgd zou worden door de ontruiming van het geheele eiland door het Grieksche bezettingsleger. De verschillende gezanten antwoordden op deze verklaring met de aanbieding hunner bemiddeling, ten minste, als Griekenland zonder voorbehoud zijne belangen stelde in handen der Mogendheden. Duitschland en Rusland vonden er eerst nog wel wat bezwaar in, om aan het bemiddelingswerk deel te nemen, maar ten laatste gaven zy toch toe. De „Porie-” schijnt geneigd, de pogingen der Mogendheden in de hand te werken, en naar de bemiddelings-voor- stellen te luisteren. Tegen een voorafgaan- den wapenstilstand, die de Grieken schijnen te verlangen, komen zjj echter sterk op, omdat in dien tusschentyd I et vijandelijk leger, dat nu zoo wat geheel uiteengeslagen is, zich weêr zooveel mogelijk zou kunnen herstellen. De Sultan zal niet te veel- eischend zijn, maar zich eens heel „hu maan” toonen. Hy zal zich n.l. houden aan z|jne vroegere belofte, omtrent de aan t Creta te verleenen zelfstandigheid, geen groote oorlogsschatting eischen en wat grondgebied betreft, slechts een klein deel van Thessallö, nu aan Grieken land behoorende en vroeger aan Turkije. Intusschen hebben de Turken de stad Volo bezet, die ook weer geheel door de Grieksche troepen was verlaten. Deze heb ben zich nu begeven over Halmyros naar Domokus, waar nu hun hoofdkwartier is. Overeenkomstig hun „principe” (want dat schijnt het te zyn), hebben de Grieken, toen het critiek oogenblik naderde, weer de verschillende gevangenissen opengezet, zoo dat de „luidjes” vry konden rondloopen, tot groote ergernis van de Engelsche, Russische, Fransche, Puitsche en Oostenr|jksche con suls, die al hunne troepen van de schepen P. W., Sliedrecht, hondenkar tonder steun, f 0,50 boete of 1 dag hecht. A. V., Sliedrecht, als voren, f0,50 boete of 1 dag hecht. H. d K, Sliedrecht, loaloopen hond, f0,50 boete of 1 dag hecht. H. C. B., Sliedrecht, gooien met sneeuwballen, f 1 boete of 1 dag hecht. 4 A. K Sliedrecht, onbah. laten staan trekdier, ontsl. van rechtsvervolging. G. B., Sliedrecht, politie-overtr., f 2 boete of 1 dag hecht. M. E. L., Sliedrecht, overtr. regl. wegen Z.-H., 2 X f0,50 boete of 1 dag hecht. J. B., Sliedrecht, als voren, ontslagen van rechtsvervolging. A. R. en J. V., Giesendam, overtr. art. 631 str ieder f 5 boete of 2 dagen hecht. C. 8., Rotterdam, overtr. scheepvaart regl., f 5 boete of 1 dag hecht. 0. 8., Sliedrecht, oveitr. drankwet, 5 X f 6 boete of 5 X 2 dagen hecht. J. V., Sliedrecht, als voren, f 5 boete of 2 dagen hecht. L. C. v. H., Sliedrecht, als voren, f 5 boete of 2 dagen hecht. J. A. v. d. V., Sliedrecht, als voren, f 5 boete of 2 dagen hecht. n v. d. V., Giesendam, 2X2 dagen hecht. Streefkerk, vissoherg-overtr., f5 boete tgen hecht. V., Groot-Ammers, als voren, 2 X 1 '2X2 dagen hecht., verb, verkl. vie boete of 2 dagen hecht. A. v. H. en L. KStreefkerk, politie-overtr., ieder f 3 boete of 1 dag hecht. W. T., Bleskensgraaf, ah voren, f 5 boete of 1 dag hecht. A. MSliedrecht, dronkenschap, f 0,50 boete of 1 dag hecht. T. L., Sliedrecht, als voron, f0,50 boete of 1 dag hecht. J. R. en P. R., Streefkerk, visscherg-ovortr., uitgest. tot 3 Juni a. s. C. d. R., K. B L. d. B. en G. R. H., allen Giesendam, verbl. na sluitingstijd in eon bier huis, ieder f 1 boite of 1 dag hecht. O. A. v. d. V., Giesendam, in een bierhuis bezoekers hebbe 1 dag hecht. A. v. K., Laeuwen, overtr. scheepv. regl.fl boete of 1 dag hecht. J. L, Wgngaarden, overtr. regl. Ivegen in Z.-H., f 1 boete of 1 dag hecht. G. v. M. Gz., Langerak, overtr. jjkwet, f 0,50 boete of l dag hecht. T. L., Wjjngaarden, rgden hondenwagen sender licht, f 1 boete of 1 dag heoht. T. 8., Papendreoht, rgden sondar bellen mot sneeuw, f 0,50 boete of 1 dag heoht. K. A. R., Dordrecht, als voren, f 0,50 boute of l dag hecht. 0. B., Papendrecht, overtr. boterwet, ontsl. van reohtf N. J. d. viijgesprv. irgemeester H. KOLFF. tsvervplging. I. V., Nieuwpoort, rgden hondenwagen, vrijgesproken. A. R, Meerkerk, honden zonder muilkorf, f 0,50 boete of 1 dag hecht. B. d. R, Dordrecht, overtr. regl. wegen in Z.-H f0,50 boete of 1 dag heoht. E. 8., z. b. w. of vpol.-overtreding, f 1 boete of 1 dag heoht. C. T., Streefkerk, overtr. scheepv.-regl., f 5 boete of 2 dagen hecht. M. d H., Langerak, onbeh. laten staan trekdier, f 0,50 boete of 1 dag heoht. J. H., Oud-Alblas, overtr. arbeidswet, f 1 boete of 1 dag hecht. J. T., Moordrecht, overtr. scheepv.-regl., f 5 boete of l dag hecht. 0. 8., Rotterdam, als voren, f 5 boete of 1 dag hecht. 0. d. G., Rotterdam, als voren, f 5 boete of 1 dag heoht. W. BSliedrecht, burengerucht, f 5 boete 2 dagen hecht. I. A. B. en 2. J. H., Sliedrecht, dronken schap, 1. f 5 boete of 2 dagen hecht., 2. f 1 boete of 1 dag hecht. O. B., Sliedrecht, als voren, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag heoht. J. P., Sliedrecht, als voren, f 2 boete of 1 dag heoht. W. v. R., Sliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. P. v. d. V., Sliedrecht, als voren, f 0,50 boete of 1 dag heoht. B. W. V., Sliedrecht, als voren, 2 X f 0,50 boete of 2 X 1 dag hecht. W. B., Sliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. J. V., Giesendam, als voren, f 6 boete of 2 dagen heoht. J. L., Giesendam, als voren, f 5 boete of 2 dagen heoht. 8. P. B., Nieuwpoort, dronkenschap 6de herh., 3 weken heoht. en opz. naar Rgks-werkinrioh- ting voor den tijd van 4 maanden. L. V., Giesendam, dronkenschap, f 1 boete of 1 dag hecht. A. d. B., Groot-Ammers, als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. J. H. C., Langerak, als voren, f 0,50 boete of 1 dag heoht. C. V., Bleskensgraaf, als voren, 2 X f 5 boete of 2 x 2 dagen heoht. P. d. K., Papendrecht, als voren, f 1 boeto of 1 dag hecht. J. v. d. V., Sliedrecht, als voren, f 10 boete of 3 dagen heoht. K. N., Bleskensgraaf, als voren, f 5 boete of 2 d igen heoht. W. H., Bleskensgraaf, als voren, f 5 boete of 2 dagen heoht. P. W., Sliedrecht, als voren, f 5 boete of 2 dagen heoht. M. K., Sliedrecht, als voren, f 6 boete of dagen hecht. G. V., Bleskensgraaf, als voren, f 2 boete of 1 dag heoht. W. L. G., Nieuwpoort, als voren, 2 X f 2 boete of 2 X 1 dag hecht. A. ZPapendrecht, als voren, f 0,50 boete of 1 dag heoht. 'Alblasserwaard en Vyflieerenlanden 14 Mei. De handel in kaas gaat redelijk en in boter vlug; de prys van beide pro ducten is onveranderd. De opkoopers in deze streken besteden thans voor kaas f 17 f 20 per 50 kilo naar wicht en kwaliteit. Goeboter f 0,45 per half kilo. 'Amelde, 12 Mei. Het recht van 10 vergunningen in deze gemeente heeft dit jaar opgebracht f 281,25. Bodegraven, 11 Mei. Kaas. Aangevoerd 196 wagens, te zamen 12475 stuks, wegende 51.968 kilo; lste soort Goudsche f 24 f zwaardere f -,2desoort f 17,50 f 19,50; Derby kaas, lste soort f 23,50 i f -, 2de soort f 20,50 f 22 Edammer-kaas, lste soort f 25,50 f 2de soort f 20,— f 22,—Handel vlug. Bodegraven, 12 Mei. Door de Landbouw- afdeeling alhier is eene commissie benoemd tot het instellen Van een onderzoek naar de wenscheiykheid om eene coöperatieve vereeniging tot aankoop van veevoeder te stichten. De plaatselyke antirevolutionaire kiesvereeniging alhier heeft tot voorloopige candidaten voor de a s. Kamerverkiezing het volgende drietal gesteldMr. H. A. Van de Velde te Loosduinen, J. Van Andel te Bodegraven, en Mr. J. 0. Von Briel Sasse te Woerden. Kedichem, 10 Mei. By’ de verkiezing van leden van het bestuur der gecommit teerde ingelanden voorden polderKedichem met Oosterwyk, zyn herkozen tot bestuurs leden de heeren P. De Klerk Jz. en A. Van JBruchem en tot gecommitteerde ingelanden de heeren G. Van Bruchem, D. De Jong en G. Van Gent. §Nleuw-Lekkerland, 12 Mei. Gister middag zou de vleeschhouwer 8. Kahn alhier met een os aan het Middelveer van de boot gaan. Nauwelyks van de boot zijnde, geraakte het dier uit de handen, sprong van de glooiing af de Lek in en was in korten tyd midden in de rivier. Een, schipper, die juist in de nabijheid was, sprong in de roeiboot, wierp het dier een touw om den nek, roeide toen naar den wal en liet het zwemmende volgen. Aan den dyk gekomen, werd het dier, dat schichtig was geworden, weer tegen de glooiing opgeleid en met behulp van eenige mannen zonder ongelukken thuisgebracht. ’’Overwaard, 13 Mei. De begrooting van dit waterschap voor 1897 is opgemaakt in ontvang en uitgaaf op f27588,65*. De daarin opgenomen omslag bedraagt, even als het vorig jaar, f 1,30 per hectare. vinnen, 11 Mei. Zondagavond heeft Ds. J. Ooiuga voor een overvolle kerk afscheid genom-jn van de Geref. Gem. alhier, in wier midden hij sedert Hemelvaartsdag van het vorige jaar werkzaam was. De woorden, door den scheidenden leeraar tot grondstof zyner rede genomen, waren die van 1 Petri 5 10 en 11. Woerden, 12 Mei. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 203 partijen* prijs van Goudsche lste soort f 21,- f 24,25, 2de soort f 17 20, Edammer f per 50 kilo. Handel vlug. ze niet b(j het publiek, dat de werkstaking blijkbaar weinig ggajc’jveerd vindt. De schuld meet dwWvoer geiocht worden bfi eenige „roervinken”, die tot verzet hebben opgewekt. De Britsche Parlementscommissie van onderzoek naar de Zuid-Afrikaansche aan gelegenheden vernam het getuigenis van eenige directeuren der Chartered-Company. Zij ontkenden allen te voren iets van Jameson’s aanslag te hebben geweten. De Hertog van Fife verklaarde zelfs door Rhodes bedrogen te ztjn. Kantongerecht te Schoonhoven. Zitting van 7 Mei 1897. Veroordeeld: A. v. B., werkman te Hekendorp, van jacht-overtreding, tot 2 X t 10 2X4 dagen hechtenis, mot verb, en bevel tot uitl. van het geweer o. w.. .v dagen hechtenis. A. v. d. A., landbouwer te Benacht zake als voren, tot f 5 boete of 3 dagen met verb, en bevel tot uitl. van het gev den haas of bet. ad f 10 boete auba. hecht, voor het gew« hecht, voor den haas C. M., arbeider te Jaarsveld, ter zake ala voren, tot f 20 boete of 4 dagen hecht. A. d. L. d. B., visaoher te Berg-Ambacht, P. v. L. en J. B., viaaohera te Ammerstol, ter zake van vissoherg-overtreding, ieder tot f 15 boete of 4 dagen heoht. - M. v. Z., A. v. Z, B. v. Z. en C. 8., via- achera te Woudrichem, ter zake ala voren, ieder tot f 10 boete of 2 dagen heoht. J. B., viaaoher te Wondriohem, ter zake ala voren, tot 7 dagen hecht., met verb, en bevel tot uitl. van de viaoh of bet. ad f 0,50 auba. 1 dag hecht. W. V visacher te Stolwjjk, ter zake ala voren, tot f 8 boete of 2 dagen hecht. W. W., schipper te Pannerden, ter zake van overtreding politie-reglement voor de scheep vaart op den Rijn, tot f 3 boete of 3 dagen heoht. B. W., viachventer te Oude water, J L, koop man te Lekkerkerk, N. .te Oudowater, A. v. d. P., koopman te Gouda, ter zake van het onbeheerd laten staan van een trekdier, hder tot f 3 boete of 2 dagen hecht. A. B., koopman te Oude water, R. K., koop man te Montfoort, J. V., koopman te Benschop, P. W koopman te Schoonhoven, H. v. d. H vleeschhouwer te Schoonhoven, ter zake van overtreding prov. regl. op de wegen en voet paden in Z.-H ieder tot f 1 boete of 1 dag hecht. J. Bkoopman te Oudewater, C. v. d. B., broodbakkerskneoht te Oudewater, A. d. L., koopman te Benschop, O. v. d. B., broodbak ker a knecht te Oudewater, J. V., bakkersknecht te Montfoort, C. v. d. B. bakkersknecht te Oude- wator J. V., broodbakkerskneoht te Montfoort en A. V., broodbakkerskneoht te Utrecht, ter zake overtreding prov. regl. op het rgden met hondenwagens in de prov. Utrecht, tot f 1 boete of 1 dag heoht. P. v. d. 8., werkman, P. A. Bschoenmaker, beiden te Schoonhoven, ter zake van overtreding politio-reglement van Schoonhoven, ieder tot f 1 boete of 1 dag heoht., met verb, van de in beslag genomen centen. W. 8 II. K., M 8., 8. 8.. K. C. H., allen te Stolwgk, ter zake overtreding politie-verorde- ning van Stolwgk, ieder tot f 1 boete of 1 dag heoht. D. d. R., zilversmid te Schoonhoven, J. P. v. D., H. 8P. V., A. O., arbeiders te Gapelle a/d IJsel, C. M, boerenknecht, A. K., varkens snijder, J. H., landbouwer, allen te Lekkerkerk, K. B., schipper te Jaarsveld, W. Bboeren arbeider to Berg-Ambacht, A. K varkonasngder te Lekkerkerk, P. O., broodbakkeraknooht te Lekkerkerk, 0. v. d. P., viaaoher te Stolwgk, K. C. H., viaaoher te Stolwgk, W. 8., werkman te Stolwgk, J. J. V., schippersknecht to Streef kerk, ter zake van verwekken van nachtrumoer, ieder tot f 3 boete of 8 dagen hecht. O. d. O. en J. D., werklieden te Stolwgk, ter zake ala voren, ieder tot 2 X f 2 boete of 2 X 2 dagen hecht. P. d. B., sjouwer te Krimpen a/d IJael, J. v. d. H., sigarenmaker te Schoonhoven, O. v. d. P., viaaoher te Stolwgk, G. 8., arbeider te Jaarsveld, W. 8., arbeider te Krimpen a/d IJael, ter zake van openbare dronkenschap, ieder tot f 8 boete of 3 dagen hecht. P. A. d. H. en M. M., acheepstimmermana- knechta te Gapelle a/d IJael, W. H. P. v. E., arbeider te Jaarsveld, W. R., werkman *- Schoonhoven, J. 8., metselaar te Lopik, J. J. schippersknecht te Streefkerk, P. V. werkman te Rotterdam, en L. v. Z., maohiniat te Rot terdam, ter zake ala voren, ieder tot f 1 boete of 1 dag heoht. V r jjgeaproken: P. d. J. Dz., viaaoher en viachhandelaar te Ammeratol, beklaagd ter zake van in een rivier een zalmateek zetten in atrgd met de vergunning van den Minister van W., H. en N. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van 13 Mei 1897. Veroordeeld: O. d. K., Sliedreoht, overtr. arbeidswet, 2 X f 1 boete of 2 X 1 dag hechtenia. Sliedrecht, politie-overtr., 8 xf2boete 1 dag hecht. J., Sliedrecht, ala voren, f 0,50 boete of 1 dag hecht. P. A. G., Sliedrecht, hondenkar zonder bellen met sneeuw, f 0,50 boete of 1 dag hecht. J. V., Sliedrecht, overtr. drankwet, f5 boete of 2 dagen heoht. A. d. W., Sliedreoht, burengerucht, fl boete B., Nieuwpoort, dronkenschap 6de herh., voor den tijd

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 1