Betwame TiierMii, En aandeel groot i 400 Heli i Huisraad, VEER Fit ra raiTUIGE» HEERENHUIS Boerenknecht, NAAR UTRECHT. L. ?AB ZESSEN 4 ZOKEH. KOLONIALE-WERVING. Een Boerenmeid, JEDEEAKD Bl ORANJE" Jör. Ml van asch van wijgk, 0. SPOOR, OllOSÈllSt iator- ijwieli, EES HO BEKUNTE ZUL Een Boerenknecht, Broodwinning. V AGAXU EEBEUKTEÜi BURGERLIJKE STAND, Advertentiën. Krimpen a/d LekNieuw-Lekkerland. GESLOTEN ZIJN. OPRECHT GEMEEND. SCHILDERSLEERLING. ZILVERSMIDSKNECHTS. MELKINRICHTING MAANDAG 7 JUNI (2den Pjnksterdag). Stoomboot „JOHAN II". HANDGELD ƒ200,(twee honderd gulden), Aanbrenggeld: TWINTIG GULDEN. BOERENARBEIDER, ARBEIDER. Dienstbode, Dienstbode. KINDERMEISJE. HET WAPEN VAN FRIESLAND, AMSTERDAM, OPENBARE VERGADERING Jhr. J. ORTT, te Polsbroek. AMEIDE. UITVOERING „VOLHARDING". UITVOERING OPENBARE UITVOERING „Prijst den Heer met Mijd TE BENSCHOP, GBOOT-AMMERS. „SEMPER CRESCENDO" UITVOERING MAAGPIJN, MAAGKRAMP. bij BODEGRAVEN. van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTREGELING, Adr. van Aken. LEKKERKERK. Leeraar M. 0. Boekhouden en Handelsrekenen. KOST Ell INWONING MERK X1K en VORKEN TE KOOP, Boter, Kaas, Eieren enz. Lees dit. MELKSTAIMD SCHOONHOVEN. BERGAMBACHT. 19 Mei. De beer J. Hoek, administrateur dor Geneeskundige Veree- niging te Rotterdam, behandelde, daartoe uitgenoodigd, in zeer druk bezochte ver gadering alhier de verzekering in het algemeen en geneeskundige hulp by ziekte in het byzonder. Het resultaat van des sprekers optreden was, dat besloten werd tot do oprichting van een geneeskundige vereeniging op de door hem ontwikkelde grondslagen en dat staande de vergadering ruim 100 deelnemers zich lieten inschry ven. - Gister-avond is door de liberale kies- vereeniging „Burgerplicht" alhier met algeraeene stemmen definitief candidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, het aftredend lid, graaf Van Bylandt. 'Amelde, 20 Mei. De laatste dagen zyn hier enkele partyen hooi opgekocht, ge middeld tegen f tll per 500 kilo. Een gedeelte wordt hier geperst en daarna vervoerd. 'Berg-Ambacht, 21 Mei. De gewone jaariyksche landverhuring voor den polder Berg-Ambacht, heden door notaris Mahl- stede gehouden, bracht op f203,—. tecen f206,50 in het vorig jaar. - Alhier is door eenige dames eene vereeniging opgericht voor een liefdadig doel, o. a. het vervaardigen van kleeding- stukken enz. voor behoeftige kinderen, aan welke vereeniging de naam is ge geven van „Arbeid Adelt." 'Glesendam, 20 Mei. Door de vooruit strevende liberale kies vereeniging „Giesen- dam" is gister-avond tot candidaat voor lid van de Tweede Kamer gekozen de heer P. Langeveld Pz. te 's Gravenhage, met 19 stemmen. Op Mr. N. G. Pierson, oud- Minister van financiën, waren 18 stemmen uitgebracht. 'Goudriaan, 20 Mei. Heden werden tot leden van het polderbestuur herkozen voor de Noordzü de heer T. Terlouw Az. en voor de Zuidzy de heer G. Terlouw. gGroot-Ammers, 21 Mei. Doordekaas- handelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de na volgende prijzen: 1ste kwal. van f19 tot f21,-, 2de kwal. van f 17,- tot f 19,50. Zwaardere soorten tot f 22 de 60 KG. De handel is over 't algemeen niet zoo vlug als de voorgaande week. - Zaterdag 11. werd alhier tot heem raad van den polder met algemeene stemmen herkozen de heer A. Benschop. 'Haastrecht, 21 Mei. Tot voorzitter, van den polder Hoonaard is met algemeene stemmen benoemd de heer A. Van Vliet. - Dinsdag jl. had op de sociöteit Amicitia" onder de leden een prysbiljarten plaats. De eerste prys werd behaald door den heer J. C. Muller, oudste lid der vereeniging; de tweede prys door den heer J. C. Idenburg en de derde prys door den heer H..Van Zanen Muller. - De aannemers van de Hervorfnde kerk en van don toren, de heeren Hooft en Den Hoed, hebben hun werkvolk voor ongelukken verzekerd by de Onderiinge Verzekering-Maatschappy tegen de gelde- lyke gevolgen van ongelukken te 's-Graven- hage (Westeinde no. 83). - De heer H. Anker van Oudewater heeft mededeeling gedaaa, dat het vee van den veehouder G. Raateland en den land bouwer W. Stolwyk lydende is aan mond en klauwzeer. 'Hoornaar, 20 Mei. Sedert de vorige Week is de prys der kaas weder f 0,50 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 19 a f 21,50 de 50 KG. besteed. 'Krimpen a/d IJsel, 17 Mei. Donder dag-morgen 13 Mei hield de gemeenteraad eene openbare vergadering, waarin afwezig was de heer Van Walsum. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken werden: Io. benoemd tot leden van het stembureau voor de stemming van een lid voor de Tweede Kamer op 15 Juni a. s. de heeren Van Walsum en Mynlieff; Ho. benoemd op eene jaarwedde van f 550, tot onderwyzer, in de vacature van den heer Swanenburg, de heer W. Sterk van Schiedam en tot onder- wy'zeres, in de vacature van mej. Groen hof, mej S. Groeneweg van Duivendyke. HIo. vastgesteld een ontwerp raadsbesluit tot wyzigmg der gemeente-begrooting, dienst 1896. IVo. uitgoloot de nos. 84 en 67 der geldleening van f 15000, aan gegaan in 1883. Vo. besloten de onder- wyzers die op de voordracht voor hoofd der school geplaatst zullen worden, uit te noodigen in de school te komen werken. 'Langerak, 21 Mei. Onze vroegere dorps genoot, de heer A. A. De Bruin, onder wyzer te Dordrecht, is in gelyke betrekking benoemd te Utrecht. 'Leerbroek, 20 Mei. Tot predikant by de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen de heer W. Hellemans, cand. tot den H. D. te Utrecht. 'Aioordeloos, 20 Mei. Door de liberale kiesvereeniging „Noordeloos'en omstreken" is tot definitief candidaat gekozen voor de a. s. verkiezing voor de Tweede Kamer Mr. N. G. Pierson, oud-Minister van Finan'ciön. In de gehouden vergaderingen van ingelanden van den polder Noordzij en Botersloot zyn de rekeningen vastgesteld als volgt: Noordzyontvangst f 1789,40, uitgaven f 1789,40, omslag per HA. bepaald op f 2,60. Botersloot: ontvangst f975,99», uitgaven f 564,40, saldo 411,59», omslag per HA. bepaald op f 2,50. Oadewater, 20 Mei. Alhier is onder het vee van P. Boere een geval van mond en klauwzeer geconstateerd. Sedert Novem ber j.l. is dit nu de derde maal, dat deze ziekte zich aldaar voordoet, eerst achter eenvolgens op den stal van twee veekoop lieden, thans in de weide van den land- bouwer-zuivelbereider. De liberale kiesvereeniging Oudewater alhier heeft tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld het aftredend lid den heer A. Knijff Hzn., burgemeester van Rietveld. "Oadewater, 20 Mei. Dinsdag 1.1. is in het hötel „Doelen" alhier, ten overstaan van de notaris-en J. J. Sohaljj te Bftnkelen-.Ngenride en J. W. v. Wieringen te Amerongen, publiek verkooht eene hofstede met toebehooren, ter grootte van ruim 26 hectaren, liggende in de gemeente Serkenwoude, en behoorende tot de nalatenschap van wglon den heer N. F. önel, oud-notaris, overleden te Breukelen-N genrode. Peroeel 1, een boerenhofstede ens., 't hoogst in bod gebraoht door den heer W. 0. Dogterom te WUIeskop, op f 5000, werd niet gemijnd, K6r°üii 1" en tee,Und' 't hoogst ia ouu gebracht door den heer Mr. 8nel te '•-Graven hage, op f 4000, word niet gemijnd. Pero. III, hooiland en water, 't hoogst bod gebraoht door den heer Mr. Snel voor noemd, op f 2000, werd niet gemnnd. Petc. Iï- wel. ra headland, 't hoogat in bol gabraaht door don ben, M. Verdoold le Stnl- wjk, op f 1100, word bjj «f,lag niet mmijod. Pero. V, boaob-hahhont, werd 't boog.t ii bod gobraobt door den hoor Slingerland I. Berkonwondo, op f 60, en bj| nftl.g nioi gemijnd. Pern. VI, hooiland on water,'t hoogst in bod gebraoht door don boer P. Both te Roiendaal. op f 250, werd bjj afslag niet gempnd. Pero. VII, wei-, hooi- en borohlaod.'t hoog.t a bod gebracht door den beer Jb. Slingerland te Boxendanl, op f 5100, werd niet gempnd. Vm, weiland en water, 'l hoogst bod gebraoht door den heer M. t. Dort te Berken- woude, op f 1800, werd niet gemnnd. Ver volgens de combinatie van de pero. 1,2 en staande te samen op f 10.100, bg afslag niet gemgnd. u D« combinatie Tan de pero. 1, g, 8 en «taande te «amen op f 18.100, werd met f 200 dierbaren gempnd door den beer Mr. voornoemd. De oombinatie der pero. 1, 2, 8, 4 «u staande te samen op f 17.700, werd niet gemgnd. De oombinatie der pero. 1, 2, 8, 4, 7 en 8, staande te samen op f 19.000, werd niet gemgnd. De otmbinatie van alle acht perceelen, Btaande te santen op f 19.810, werd bij afslag f 2200 daarboven gemgnd door den Van Vollenhoven te Zutfenvoor Mevrouw Van Vollenhoven te Moordrecht, die alsoo koopstor van 't geheel werd voor de som van f 21.610. De firma De Jongh A Co. alhier heeft voor de som van f8214 aangenomen de levering der gieren deuren en andere ijzerwerken voor de sohatslnis op het Coevordensohe kanaal (Orerjjsel). Polsbroek, 17 Mei. In de laatst gehouden vergadering van den raad dezer gemeente is goedgekeurd de rekening van het alge meen armbestuur over 1896. De ontvang sten bedragen f4215, de uitgaven f2636,93, batig slot f 1678,07. Tot ambtenaar van den burgerlyken stand dezer gemeente werd met algemeene stemmen benoemd het lid A. Van Zeideren, wethouder, die zich deze benoeming liet welgevallen. Aan den gemeente-veldwachter J. Spinhoven en den rijksveldwachter A Van Brakel werd wegens nachtdiensten de gewone gratificatie van f 25 toegezegd. 'Polsbroek, 21 Mei. In deze gemeente bestaat de commissie voor de aanbieding van een nationaal huldeblyk aan H. M. de Koningin uit den gemeenteraad met den heer burgemeester als voorzitter en den gemeente-secretaris als secretaris. Bedoelde commissie zal de volgende week eene inzameling van by dragen houden. Door den waarnemenden rijks-veearts H. Anker te Oudewater is mond- en klauwzeer geconstateerd onder het vee van den veehandelaar J. V. alhier. Wegens verzuim van aangifte is één rund verbeurd verklaard. 'Polsbroek, 21 Mei. Heden overleed alhier de heer J. De Pkter, sedert ver scheidene jaren wethouder dezer gemeente. 'Steln, 20 Mei. In de Maandag avond gehouden vergadering van ingelanden is de rekening over 1896 behandeld. De inkomsten waren f 3950,89 en de uitgaven f 3629,47», derhalve een batig saldo van f 621,41». De begrooting voor 1897 bedroeg aan ontvangsten en uitgaven f 8788,43. Slledrecht, 14 Mei. In de heden gehoudedf zitting van den gemeenteraad werd ten tweeden male benoemd tot wethouder en ambtenaar van den burgerlyken stand de heer A. Prins Thz., die thans verklaarde zich de benoeming te laten welgevallen en zoodoende - goiyk de voorzitter het uitdrukte - een einde maakte aan de be staande wethouderscrisis. Door den heer P. P. Seret is wegens zyn a. s. vertrek naar 's Gravenhage ont slag genomen als lid van den gemeenteraad. 'StolwQk, 20 Mei. Maandag jl. ver gaderde de vooruitstrevende kiesvereeni ging „Volksbelang" tot het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Nadat door den voorz. was medegedeeld hetgeen er op de byeen- komst te Gouda was besprokenwerd met algemeene stemmen de heer A. Knyff Hz. aftredend lid, candidaat gesteld. Een voorstel van een der leden, om ons aan te sluiten by de Centrale Kiesver eeniging te Bodegraven werd met algemeene stemmen op twee na verworpen; een ander voorstel, n. 1. om te trachten een bond te stichten van vereenigingen uit de Krimpenerwaard, daarentegen aange nomen. Een ingezetene onzer gemeente ver kocht eenigen tyd geleden zyn oud, doch nog flink paard, aan iemand uit eene naburige gemeente onder beding, dat deze het dier nog een bepaalden tyd gebruiken mocht maar dat het dan geslacht moest worden: hy wilde niet, dat zyfi oud, trouw dier op diens ouden dag zou afgebeuld worden. En zie, datgene, waartegen hy meende te waken, gebeurde toch en het dier werd uitgeleend of verhuurd en toonde door zyn uiteriyk ten duideiykste, dat de behandeling veel te wenschen overliet. Dat kon zyo vroegere baas niet uitstaan en hy stelde den kooper voor deze keuze: 5f een proces, bf het paard terugverkoopen voor denzelfden prys, als ervoor gegeven was. Wysalyk koos men het laatste en thans loopt het oudje weer in zyne vroegere weide om wat te bekomen van den slechten tyd, in vreemdelingschap gesleten. Voorwaar een niet alledaagsch geval van liefde voor dieren. 'Vlist, 20 Mei. De volgende polderreke ningen over 1896 zyn j.l. Maandag door ingelanden dier polders goedgekeurd I. Vlist Westzyde: ontvangsten f4220,91, uitgaven f4035,88', batig saldo f 185,02'. 2. Vlist-Oostzijde: ontvangsten f2398,48, uitgaven f 1763,98, batig saldo f644,50. 3. Bonrepas: ontvangsten f 1829,97, uit gaven f 1180,87', batig saldo f649,09'. 4. Vlist-West Oostzyde en Bonrepas: ont vangsten f577,95», uitgaven f599,06, na- deelig saldo f21,10'. Door den ryksveearts, den heer H. Anker van Oudewater, is besmetteiyke veeziekte „mond- en klauwzeer" gecon stateerd by de landbouwers J. Kasbergen, G. De Pater en P. De Pater. Waddingsveen20 Mei. Gister-avond trad alhier voor de kiezers op de heer D. De Clerq uit Nunspeet, de candidaat der kiesvereeniging „Ons Belang" te Gouda. Spreker zette voor een vry talryk opge komen publiek zyne stellingen uiteen over staats- en gemeentebemoeiing in demo cratischen geest. In het byzonder stelde hij de groote voordeelen van uitbreiding der onteigeningswet in 't licht, breedvoerig de mogeiykheid toelichtende, om door wy'ziging der grond bezitsregeling vele misstanden uit den weg te ruimen. Verder betoogde spreker de noodzakeiyk- heid van meer en meer afdoende staats bemoeiing in zake: onderwys, drankmis bruik, arbeiders-pensioneering, kinderarbeid enz. Daarna wydde de heer De Clerq nog eenige woorden aan vry handel en vrouwenkiesrecht. Evenals vorige jaren hebben ook thans weör nagënoeg alle burgemeesters verschillende staten ontvangen met op en aanmerkingen betreffende de invulling van het gemeentelyk landbouwverslag over 1896. Eén van de moeilijkheden, waarop men by het opmaken van het verslag stuit, is de onwil, voortspruitende uit domheid van sommige boeren, om opgaaf te doen van de door hen in het afgeloopen jaar vervaardigde kaas en boter. Zy beseffen niet, dat de opgaven gevraagd worden in bun eigen belang. Immers, in het buitenland geeft men genoeg af op onze zuivelproducten en beweert men hoe langer^hoe meer, dat hier veel minder roambobr -m roomkaas gemaakt wordt, dan ondei'Tije namen worden uitge voerd. Als onze regeering dus geen cyfer heeft \yaarmede dit te logenstraffen is, dan wordt het wantrouwen van den handel steeds grooter en is boer de dupe van zyn onwil. De cyfers van de landbouWverslagen zyn tot nog toe de eenige offlciöele, die de Minister kan publiceeren en deze zyn gewoonlyk te laag, daar de boeren, die nog opgaaf doen, gewoonlyk te laag aangeven, daar velen in de meening verkeeren, dat hun opgaven ook een van de grondslagen vormen, waarop bun aanslag in gemeente of rijksbelasting gebaseerd wordt. De boeren zouden dus in hun eigen belang handelen door, zoo nauwkeurig en zoo volledig mogeiyk, de van hen gevraagd wordende inlichtingen te verstrekken. Door de directie der marin, te Willemsoord is aanbesteed de levering van uitrustingsgoederen. De laagste in- Bchry vingen waren voor: perc. 5, schiemans garen, J. De Gruyter en Zn., Lekkerkerk, f 3366,7f j6ylaggelynen, Goudsche Ma chinale Garenspinnery, Gouda, f 268. De gemeenteraad van Culem- borg verleende met 19 tegen 13 stemmen den heer W. De Liefde te Hoorn, eigenaar van de gasfabriek aldaar, opnieuw voor 26 jaar concessie; het zal na dit ty daver- loop geene verplichting voor de gemeente zyn, de fabriek over te nemende gasprys is in het nieuwe contract bepaald op 7 ets. voor licht- en 6 ets. voor kookgebruik. Programma der feesteljjkhedei op 27 Mei 1897, tor gelegenheid ran het tien jarig bestaan der seilrereeniging „Lekkerkerk' te Lekkerkerk. I. Yoorm. 8 uur. Vertrek der sleepboot Tan het clubgebouw dor roei- en seilrereeniging „De Maas" to Botterdam, teneinde alle aan eene admiraal-ieilpartjj deelnemende pleisier- jachten op to sloepen tot Slikker reer. II. Voorm. 9} nnr. Vertrek Tan de leden stoomboot van Rotterdam (Station Maas), waarop toegang dohateÖrs en leden met ééno dame, tot"H^?olgen Tan den tooht. Aan alle steigers Tan de „Stoomboot-Beederg op de Lek" aal op Teraoek, of oen to geTon sein, wordon aangelegd. III. Voorm. 10 uur. Afrasrtregeling te Slik kerveer, tooi eenen onder admiraalschap te houden seiltooht, met den vloed Lokopwaarts. IV. Voorm. 10) uur. Vertrek Tan de ge- paroiseerde jaohten van Slikkerveer, onder oom- mando Tan een of meer Tlootroogden, nader te bepalen; dit Tertrek aal door 8 kanonsohoten Tooraf worden aangekondigd. V. Nam. 12) uur (of eerder). Ten anker komen Tan de deelnemende vaartuigen benedon of te Schoonhoven, naar gelang wind eu we der dient. VL Nam. 1) uur. Terugtocht der jaohten tot Lekkerkerk, Tooraf door 8 kanonschoten aangekondigd. VII. Nam. ran 8—4 unr. Worden alle deel nemende jaohten, soo sierijjk mogelgk ge- javoiseerd, Toor het Sociëteitsgebouw te Lekker- terk in Tolgorde Tan hunne nummers eu iu kiel- linie ton anker gebraoht, ter beoordeolmg. YIH. Nam. 4 uur. tieoocdeehng der boven bedoelde jaohten, door eene daarvoor benoemde mmissie. IX. Nam. 4) uur. Uitreiking der prgaen op de leden-boot. X. Nam. 5 uur. Tooht van de leden-boot tot Slikkerveer en terug; sulks verlangende, kunnen sjj, die niet aan den gemeensohappelgken maal- tjjd deelnemen, bg die gelegenheid aan boord k la oarto dineeren. XI. Natn. van 5—7 uur. Gemeensohappelgken maaltijd in de Sooiëteitszaal te Lekkerkerk. XIL Nam. van 7—9 nar. Stoom-sleeptooht in de versierde jaohten tot Bolnes en terug naar Lekkerkerk, gevolgd door de loden-boot. XIII. Nam. 9 uur. Vuurwerk op de rivier de Lek voor het Sooiëteitsgebouw te Lekkerkerk. XIV. Na afloop vuurwerk. Terugtocht van de sloepboot met pleisierjaohteo, gerolgd door de leden-boot, naar Botterdam eu tussoheugelegeu Door den Christeiyk-Histori- schen kiezersbond is in het district Wyk- by-Duurstede candidaat gesteld Mr. H. Verkouteren te Amsterdam, Voor de kiezers te Giesendam- Oudekerk trad Zaterdag-avond op de heer D. De Klerk. Hy behandelde het urgentie program van de Liberale Unie en wekte op, eendrachtig ter stembus te gaan en zorg te dragen dat ook in dit district de liberale beginselen by de stembus de over winning behalen. Debat werd niet gevoerd. De synodale commissie heeft gisteren uitspraak gedaan in het hooger beroep van het prov. kerkbestuur in Zuid-Holland, in zake Da. Hoevers te Stolwyk. Het heeft de uitspraak vernie tigd en de zaak verwezen naar het prov. kerkbestuur van Groningen. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. Uitslag veiling van onroe rende goederen te Gouda, d.d. 17 Mei 1897, door notaris G. 0. Forluyn Droogleever. Vier huizen en erven met grond, wykL, nos. 36-89, aan de Geuzenstraat, in com binatie gekocht door de heeren W. M. De Jong te Gouda en B. W. De Jong te Haarlem, Haarlem, voor f2800. Een dito, wyk Q no. 60, aan het Jaagpad Gouda. Koopers <le heeren C. Jonker en 0. Usselatyn te Gouda, voor f 280. De overige geveilde perceelen zyn niet gegund, ••-Afloop openbare verkooping, 21 Mei 1897 door notaris Teyinck te Schoonhoven gehouden in het koffiehuis van C. Bozeraer te Berg-Ambacht: Heerenhuis met aanbehooren op het dorp Berg Ambacht, en eene party hooi en griendlandperceelen 12 en 8 der verkooping, gekocht door E. Langerak te Berg Ambacht, voor f 9575. Eene party bouwland, onder dezelfde gemeente, perceel 4 der verkooping, ge kocht door Hs. De Jong te Ammerstol, voor f 625. Gemengd Nieuws. Met het oog op het ongeluk te Parys is het voor bezoekers van de Tentoonstelling te Dordrecht van belang te weten, dat aldaar tegen brandgevaar en de gevolgen eener paniek de volgende maatregelen zyn genomen. Op het terrein is in de onmiddellyke nabijheid van het hoofdgebouw een brandspuithuis met het noodige materieel geplaatst, waarvan de bediening is opgedragen aan een vast brandweercorps, gehuisvest in een der ge bouwen op oud-Dordrecht. Behalve de water- partyen op het terrein levert destedelyke noogdrukwaterleiding overvloedigen toe voer voor de spuiten. In eiken vleugel van het hoofdgebouw zyn brandkranen, terwyl men er twee gewone en drie nooduitgangen aantreft. De feestzaal is omgeven door een brandgang van 4 meter breedte en heeft zestien uitgangen bonevens brand kranen in de zaal en op het tooneel. De gebouwen van oud-Dordt zyn aan de vóór- en achterzijde toegankelijk. Het stadhuis, waarin eene verzameling kost baarheden van circa een half millioen gulden gerangschikt wordt, staat geheel vry -en is met plaatyzer beslagen. Op het marktplein ie een brandkraan aangelegd, terwyl de brandweer naast het stadhuis dag en nacht verblyf houdt. Nog zyn vier bliksemafleiders opgesteld en tal van extincteurs en parafeu's in de afdeeliug aanwezig. By eene zoodanige inrichting is het gevaar voor brand en de gevolgen daarvan, tot een minimum terug gebracht, •- Als byzonderheid op mete- reologisch gebied kan gemeld worden, dat in de week van 9-16 Mei drie-en twintig, zegge 23 hagelbuien, en twee buien van sneeuw en hagel gemeogd zyn waarge nomen. De werkzaamheden aan de Sluis te Dalem, vóór een paar weken begonnen, gaan uitstekend vooruit. Reeds raakt de put leeg, en komen de fondamenten bloot. Daarby is veel visch buit gemaakt, vooral pracht exemplaren van aal en paling, waarvan de aannemer de verschillende buurtbewoners heeriyk heeft doen smullen De aan de buitenzyde aangebrachte dam biykt meer en meer voor het doel geschikt te worden, terwyl de tegenwoordige rivier stand het werk zeer begunstigt. Dinsdag-ochtend werd door twee visschers uit Hardingsveld op de Nieuwe Merwede onder de gemeente Werkendam dryvende gevonden het iyk van een drenkeling van het manneiyk geslacht, naar gissing oud van 26-28 jaar. Onder geleide van den gemeente veld wachter werd de drenkeling naar het ïykenhuia op de - gemeente begraafplaats vervoerd en daar geschouwd. Den volgenden dag is het lyk van den drenkeling herkend als dat van G. Van Andel, oud 19 jaar, knecht van den schipper M. Van Triet De verdronkene is op 5 dezer by Brakel overboord geslagen. De schipper, die het lyk aan de kleedingstukken her kende, roemde Van Andel als een oppassend jongmenscb. Op de tentoonstelling te Brussel is een treurig ongeluk gebeurd. Een werkman van den papierfabrikant De Naeyer istusschende raderen vaneen machine geraakt en jammerlyk verpletterd. „Premlebanken". Opnieuw wordt in Duitsche bladen gewaarschuwd tegen de Hollandsche premiebanken en met name wordt in de „Berl. Börsen Ztg.'r vermeld de Bankvereeniging Grün Co., eigenaar Beni of (Benjamin) Giün, zich ook noemende Hollandsche Creditbank te Amsterdam. De „Reichaanzeiger" van 6 Febr. j.l. gaf reeds eene waarschuwing omtrent deze firma. Slachtoffers schijnen in Duitschland, zoowel als hier de „kleine" of „mindere" man te zyn. STADSNItU WS. Schoonhoven, 21 Mei. "- By Koninkiyk besluit van Mei jl. is de Christelyke Jongelings- Vereenigipg „Jozef" alhier, na goedkeuring harer statuten, erkend als rechtspersoon. De heer Jhr. J. Ortt, kapi tein der artillerie te Utrecht, candidaat voor de Tweede Kamer van den Christ. Historischen Kiezeisbond in het district Bodegraven, zal op een later te bepalen dag te Schoonhoven en in andere ge meenten van het district als spreker voor de kiezers optreden. Op den gewonen marktdag waren Woensdag aangevoerd 361 lam meren, prys f4 k f8 per stuk, en 56 biggen, prys f 6 k f 9 per stuk. - Heden herdacht Ds. M. Keule- mans, predikant der Geref. Kerk B alhier, den dag, waarop hy vóór 40 jaren in de Evangelie-bediening werd ingeleid. ZEerw. was achtereenvolgens werkzaam te Woer den, Zwartsluis, Middelburg, Zierikzee en sinds 11 Aug. 1895 in zyn tegenwoordige standplaats. Niettegenstaande het korte verblyf in deze gemeenteging deze dag niet onopgemerkt voorby. Des morgens ver- eemgden zich een groot aantal leden der gemeente met die van kerkeraad kerkelijke kas in het kerkgebouw. By het binnentreden van ZEerw. met zyn gezin werd hem Ps. 184, vs. 3 toe gezongen, waarna hem, by monde van den oudsten ouderling, den heer E. Note- boom, met een gepaste toespraak namens de gemeente een keurig cadeau werd aangeboden, bestaande in een mahonie houten salon-ameublement. Door den heer Dyken werd namens een 120 tal catechisanten een prachtige pendule met coupe's aangeboden als bHjk van hoog achting en waardeering. Na een korte toespraak van Ds. Keule- mans tot de aanwezigen werd dit samen zijn met psalmgezang en gebed gesloten. Dè heer H. J. Landeweer, onderwyzer aan de school voor uitgebreid lager onderwys alhier, is benoemd tot on derwyzer te Veendam. §§- Op Vry dag 14 Mei ver gaderde de afl. „Schoonhoven" van het Ned. Onderw. Genootschap In het Heeren- Logement. De heer B. H. Van Brenk, hoofd der school te Langerak b/z. Lek, werd gekozen tot afgevaardigde ter gewestelijke verga dering, te houden op Zaterdag 12 Juni a. s., in het Westland. De heer A. Kars, hoofd der school te Goudriaan, hield eene politieke lezing, waarin hy het goed recht van den onder wyzer bepleitte om aan politiek te doen, ja dat het zyn plicht is, te waken, te stryden voor de belangen der volksschool met wat daarmee in verband staat. De vergadering stemde hiermee geheel in. De tentoonstelling van Oude en Nieuwe Kunst te Dordrecht zal Don derdag 3 Juni a.s. worden geopend. Het geheel maakt een zeer goeden indruk. Vooral aan oud-Dordrecht wordt veel zorg besteed. De hoofdgebouwen zyn alle gereed en men is reeds druk bezig met étaleeren. Ook uit deze en omliggende gemeenten zyn door de zorg van de plaatseiyke commissie veel kostbare voor werpen voor de afdeeling „Oude Kunst" ingezonden. '—Het hippodröme wordt voort durend zeer druk bezocht. Morgen (Zater dag) avond zal het voor het laatst geopend zijn en heden-avond zyn de ontvangsten bestemd voor de algemeene armen. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie, Mijnheer de Redacteur Met leedwezen las ik in de Courant Tan 19 dezer het ingezonden stuk Tan den heer Hemmes, hoofd der sohool roor. m. u. 1. o. Ik zeg „met loedwezen", omdat reeds zoo spoedig de uitwerking wordt gezien van dö^rernederende uitdrukkingen Tan den Toorzitter en enkele leden Tan den gemeenteraad, aan bet adres Tan de Schoolcommissie, in de Raadszitting Tan 7 Mei jl. Waar ZEd.Achtb. meende, dat de Commissie had „afgedaan" en zich Terder „te hoog achtte, om een dergelijke Commissie te antwoorden", daar is het prestige te grabbel gegooid en daar kan men ook rerwaohten, dat een ieder, be- Toegd of onberoegd, een steon zal oprapen om het steenigings-prooes te helpen Toltooien. Zaakrjjk was het stuk van den heer Hemmes niet, alleen kan men bemerken, dat het ge sprek yan den heer Hemmes met den Burge meester op Donderdag 6 Mei, aanmerkeljjk anders is geweest, dan door Z.Ed.Aohtb. in de Raadszitting van 7 Mei is medegedeeld. Het doel van dit mgn schrgven is eohter geenszins om door een ingezonden stuk deze zaak verder te bespreken; (ter bevoegder plaatse zal hierover meer licht worden ontstoken), ter loops echter zg medegedeeld, dat de School commissie zich geheel alleen het reoht zal voor behouden, den duur der schoolbezoeken te be palen, alsmede het oordeel, of een beioek aan de scholen, als een officiëel sohoolbozoek kan gerekend worden. De Commissie zal in deze aan niemand advies vragen. Het doel eohter Tan rojjn sobrjjven is, in het publiek den handschoen op te nemen voor een man, die gedurende circa een halve eeuw zegge 60 jaren aan het hoofd hoeft ge staan van een zeer belangrjjke inrichting van onderwys, eene inrichting waaraan groote mannen in den lande hunne opleiding hebben genoten en nog steeds met lof gewagen over die opleiding. Ik heb hier voor mjj liggen do Sehoonb. Courant van 1 Juni 1895, waarin het stenografisch verslag van de Raadszitting van 81 Mei 1895. Die Raadszitting was genoegzaam geheel gewgd aan het afscheid van den heer We»tbroek alt hoof(( der sohool van m. u. 1. o. Ik wensoh uit dit verslag enkele zinsneden over to nemen. Nadat de heer Westbrook door tweo leden der Schoolcommissie in een landauer van zjjne woning was afgehaald, werd hg naar het Raad huis geleid, alwaar, behalve de Raadsleden, ook aanwezig waren de ambtenaren der gemeente, de onderwijzers en onderwijzeressen, benevens de Plaatsolgke Schoolcommissie. De voorzitter, de heer Kolff, nam het woord en zeide o a. tot den heer WeBtbroek f „de taak, •die gjj hebt Tolbraoht, is de schoonste taak, ,die men kan vervullen. U hebt voor zoovelen, ,die thans in den lande belangrijke betrekkingen vervullen, de fundamenten gelegd, waarop werd voortgebouwd en velen zullen voor datgene, „wat zjj van u genoten hebben, dankbaar zjjn. „Maar ook de dankbaarheid van de gemeente „Schoonhoven wordt u toegebraoht voor de „nauwgezette plichtsbetrachting in uwe moeielgke „betrekking en wjj alien gevoelen met u, hoe deze dag voor u een hoogst ernstige dag is, om een werkkring vaarwel te zeggen, die u zoo nauw aan het harte lag." En iets verder gaat de heer Kolff voort: „neem die rust, welke n van harte wordt ge- „gund en blgf als ambteloos burger in ons „midden steeds uw steun verleenen daar, waar ,die wordt'gevraagd," enz. Uit het antwoord van den heer Westbroek wil ik slechts de volgende woorden aanhalen: „Een zaak hoop ik uit den grond van mgn „hart: steeds heb ik voor de jeugd geleefd en „gearbeid, laat ook steeds de belangen voor „het onderwijs bjj u allen op den voorgrond „blijven en wees overtuigd, dat de belangen „dezer gemeente mjj altjjd zeer ter harte gaan." En reeds in de zitting van den 17. October 1895 meende de Raad der gemeente Sohoon- hoven een beroep te moeten doen op den steun van den heer Westbroek en riep hem in de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs. En de heer Westbroek, gedachtig hot ge sproken woord van den voorzitter in de feesteljjke zitting van 81 Mei, aarzelde niet, aan die roep stem gehoor te geven, hjj aanvaardde zyne be noeming, niet uit zuoht van „nieuwsgierigheid, spionnage of maohtsvertoon", zooals de heer Hemmes vermoedt, maar uit liefde voor het ondërwgs, waaraan hjj bjjna een halve eeuw zyne kraohten had gewgd. En na lees ik in het ingezonden stuk van den heer Hemmes, dat „het lioht, dat bg van ,den heer Westbroek, als president der sohool- iCommissie verkrjjgt, meer Ijjkt, dat van een „walmend olielampje en dat nog wel op een „pyramidale hoogte sohjjnt to zyn gezet I" Zie, Mjjnheer de Redacteur, een dergelijke uitdrukking heeft de heer Westbroek nimmer verdiend, daarvoor staat hg bg sgne mede- ingozetenen te hoog en daartegen teeken ik krachtig protest aan, en het doel van dit mgn Bohrgven is, den heer Hemmes mot aandrang to verzoeken, deze zinsnede te willen intrekken. Ik aoht den heer Hemmes te veel een eerlgk en loyaal man, dat hg niet volgaarne zal bekennen, dat deze woorden slechts hebben dienst gedaan ils knaleffect voor een mooi (f) slot aan sgn ingezonden stak; of wel, de gulhartige beken tenis, dat bg, bg het sohrgven van zgn stok, voor een zeer kort oogenblik agn verstand had ter ruste gelegd en zgn gal in agn inktkoker had gegoten 1 Wanneer de heer Hemmes aan dit billgk ver zoek voldoet, zal bg ten zeerste verpliohten, op de eerste plaats den ondergeteekende en voor zeker ook die Raadsleden, die in de feestolgke Raadszitting van 81 Mti 1895 hunne instem ming betuigden met de waardeerende woorden van hun voorzitter, ook vooral die Raadsleden, die het sioh in die Raadssitting een voorreoht noemden, oud-leerlingen te zgn van den heer Westbroek (de H.H. Van Willenswaard, Does burg en Greup), en eindelgk ook zal hg ver pliohten honderdo ingezetenen van Bohoonhoven, die het nog niet betreuren hun lioht te hebben ontstoken aan het walmend olielampje van den Ouden Westbroek". U, Mgnh. de Red., dank zeggende enz. A. M. J. MOU8SAÜLT. Bohoonhoven, 20 Mei 1§97. Vervolg der Nieuwstijdingen. -By Kon. besluit is benoemd tot dijkgraaf van den polder de Uiter waarden, gem. Vianen en Hagestein, T. Veen. Door den heer J. Aarnoutse te Dordrecht is het water vóór de stad Culemborg en toebehoord hebbende aan mej. de wed. Van der Straaten te Berg- Ambacht, aangekocht voor de som van f 9100. Door het bestuur van het cen traal comité der vryzinnige kiesvereeni- gingen in het kiesdistrict üliedrecht iB de candidatuur aangeboden aan den heer C. B. Wisboom, burgemeester der gemeenten Noordeloos, Hoornaar en Hoog-Blokiand, te Gorinchem. Jöy de definitieve keuze van een candidaat door de verschillende kies- vereenigingen werd op den hoer Wisboom één stem meer uitgebracht dan op Mr. H. J. Smidt, oud-Minister van Justitie. Door de vryzinnige kiesver eeniging te Vuren en Dalem is tot candi daat m het kiesdistrict Gorinchem gesteld Mr. N. G. Pierson, oud-mmister van financiën. De heer B. Diamant van Rot terdam, ook hier niet onbekend, is na een gehouden examen met algemeene stem men benoemd als directeur der gemengde zangvereeniging „Excelsior" te Rotterdam. Niet alleen aan de diaconie der Hervormde Gemeente te öliedrecut, doch ook aan het oude mannen en vrou wep- huis aldaar is door wyien Mej uffr. Wed. Schram-Seret, daar onlangs overleden, een© som van f2000 gelegateerd. De dames C. W. Schrieck en J. W. 0. Vermeulen, beide van Gouda, zyn geslaagd by het akte-examen 1. o. Beroepen te Moercapelle de heer W. J. De Leeuw, cand. te Eist by Amerongen. De heer A. Dekker, cand. te Ouderkerk a/d IJsel, heeft een beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Gemeente van Grypskerke (Zeeland). 'Ammerstol, 21 Mei. Volgens achter staande advertentie zal alhier op Donder dag 27 Mei a. s. eene openbare uitvoering der zangvereeniging „Volharding" plaats hebben, onder directie van den heer K. Klomp. 'Krimpen a/d Lek, 19 Mei. Tot definitief candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer by de a. s. verkiezing is door de liberale kiesvereeuiging van Kiimpen a/d Lek en omstreken gekozen de beer P. v. d. Hoog Krimpen a/d Lek. 'Lekkerkerk, 19 Mei. Vau de scüeeps- bouwwerf by den heer T. Van Duivenüyk is met goed te water gelaten het op zeilage gebouwde staalyzeren klipperschip genaamd „Dolfijn", groot plm. 150 tonnen, gebouwd voor rekening van den heer J. C. Cornet te Sliedrecnt. Dadelyk is de kiel gelegd voor een dito zeilschip, groot ruim 3uü tonnen. §Lekkerkerk, 21 Mei. Alhier is opge- rient, behalve de kiesvereeniging „Ge meentebelang", eene anti revolutionaire kiesvereeniging. 15 leden hebben zich aangemeld op de daartoe gehouden bijeen komst. Naar men verneemt, zullen de slagers alhier den prys van het vieesch met 10 ets. per KG. verminderen, wat by de goed koopte van het vee dan ook niet meer dan biliyk is. 'Meerkerk, 20 Mei. Aan de kaasmaikt zyn aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 39 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor 1ste kwal. van f21, tot f23,—, voor 2de kwal. van f 18,— tot t 20,— per 100 halve KG. Eene schippersvrouw viel ongemerkt van het schip. Gelukkig riep zy om hulp, wat door haren man werd opgemerkt, die spoedig in de boot sprong en haar redde. Stolwyk, 18 Mei. Heden ochtend te on geveer half elf ontstond er brand in de woning van den herbergier W. B., in de buurtschap 't BeierBche. Aangewakkerd door den krachtigen Noord-Oostenwind en geholpen door de droogte der laatste dagen, grepen de vlammen zoo fel om zich heen, dat byna de geheele woning reeds tegen den grond lag eer de brand spuit gearriveerd was. De belendende woningen bleven gespaard. Huis en in boedel zyn, hoewel laag, verzekerd. 'Zevenhuizen, 19 Mei. De heer J. L. Winkler Prins, arts alhier, heeft om gezondheidsredenen tegen 1 Juni a. s. zyn ontslag aangevraagd als gemeente geneesheer^^ op Zondag 23 Mei 1897. Aing Schoonhoven. Berkenwoude. 's Av. 6 u. Ds. Van Deinse e Ammerstol. Vittoherij-Berichten. 'Ammerstol, 21 Mei. Van Zaterdag 15 tot en met Vrydag 21 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 229 winterzalmen; prys per kilo van f 0,95 tot f 1,15; elft per stuk van f 0,70 tot f 1,60. 'Krallngen, 21 Mei. Deze week werden ter markt aangevoerd 1665 zalmen pry's f 0,95 k f 1,40 per 6 ons. Nqg werden ter markt aangevoerd 2272 elften, prys f 0,50 a f 1,80 per stuk. BEURSBERICHTEN. pCt 20 Mei. Nederl. Werk. Schuld. .2) 88) Dito dito8 98 fr Hong. Obl. 1889. .41 108) Dito in zilver. 4) 85}) Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 86 Dito Feb.-Aug. 5 85 Dito zilver Jan.-Juli. 6 85,'T Dito Apr.-Oct. 6 85) Portugal, Oblig. m/t. 8 21 j Dito m/t. 924| 82} Rusl., Obl, 89/90 le en 2e uitg. 4 98» Dito Obl. Nicol. Spw, 1867/69, 4 102/, SpanjeBuitenl. Perp. 4 58} Dito Binnenl. Perp. 4 47} Egypte Oblig. 18764 106} Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 56} Russ.S. K. Chk.-Az.500&2000 M. 4 99} Dito Örel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 99 Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 97 Centraal-Paciflc. Oblig. 6 99} Loten Amsterdam f100. 3 106|V Loten Rotterdam. 8 106/, MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 19 Mei. Boter, le qual. 40 ct2e qual. 88 ct. per half kilo. Kaas f 19 k f 21,- per 60 kilo. Biggen f 8 k f 12 per stuk. Lammeren f 6 k f 12 per stuk. Overloopers f - k f per stuk. Aardappelen (geele) f 2,76 per HL. (blauwe) f 2,— Eieren f 8,00 per 100 stuks. Gondn, 20 Mei. Kaas, le qual. f 28,— k f 24, 2e qual. f20,- 4 22,—; Noord-Holl. f20,- k 24. Aangev. 110 partyen. Han del vlug. Boter: prys der goöboter f 0,96 k 1,05, weiboter f 0,80 k 0,90 per kilo. Rotterdam, 18 Mei. Aangevoerd 620 vette en 1008 magere runderen, 220 vette en graskalveren, 271 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 29 ct, 2e qual. 26 ct, 3e qual. 20 ct; ossen le qual. 30 ct., 2e qual. 26 ct 3e qual. 22 ct; stieren le qual. 25 ct. Gemeente Schoonhoven. Van 19 tot 21 Mei. Geboren: Jan, a. van J. Kapper en N. van der Ree. Cornelis, z. van J. Huisman en J. Donker. Ondertronwd: J. E. Krieger (to Amster dam) en H. van Nooten. Gemeente Ameide. Van 80 April tot 14 Mei. Geboren: Wessel en Bertns, zoons van G. de Krujjk en H. G. O. de Kiefte. Roelina, d. van R. van Zjjl (overleden) en M. van den Wjjngaard. Maria, d. van P. den Hartog en W. van Djjk. Cornelia, d. van G. J. Zweere en D. Baas. Gerrit Jan, s. van G. de Groot en W. den Hartog. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht, van A. L. Diepenhorst en G. W. Sohrejj. A. Tukker, ond 25 j. Gemeente Tienhoven. Van 30 April tot 14 Mei. Getrouwd: H. J. Wassink, ond 21 j. en A. Bouwmeester, ond 22 j. Overleden: C. van Es, ond 6 j. 5 Den 81. Mei a. s. hopen onze geliefde Ouders j KLAAS VAN HOU WELINGEN rj en i GERRIGJE OUDERKERK den dag te herdenken waarop zy voor i\ 25 JAREN ri in den echt zyn verbonden. f. Hunne dankbare Kinderen. S Bleskensgraaf, 22 Mei 1897. Ondertrouwd: JOHAN ENGELBERT KRIEGER "lste Luitenant der Artillerie, en HELENA VAN NOOTEN. Zaandam (Hembrug)J v 1RQ7 Schoonhoven, jWMeii»»/. Receptie te Schoonhoven Zondag 80 Mei a. 8., van 2} tot 4 uren. Ondertrouwd A. DONKER en S. D. VONK. Be?gambCaci,t,}20M 1897- t Voorspoedig bevallen van een Jongen A. C. CRANSBERG - VAN GEELEN. Haarlem, 19 Mei 1897. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig ïyden, meermalen gesterkt door de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig ge liefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw ELIZABETH LISMAN, Weduwe, van wyien den Heer Johannes Doesburg Michaelzoon, in den ouderdom van 78 jaar. De Familie LISMAN. De Familie DOESBURG. Utrecht, 12 Mei 1897. Den 12. Mei overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig ïyden, na meermalen voorzien te zyn geweest van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mfi'ne Innig geliefde, onvergeteiyke Tante, Mejuffrouw ELIZABETH LISMAN, Weduwe van wyien den Heer Johannes Doesburg Michaelzoon in den ouderdom van 78 jaar. Een ieder die weet hoezeer ik haar in hare ziekte verpleegde en verzorgde, zal deelnemen in myne droefheid. Haar bedroefd Nichtje, MARIE LISMAN. Heden werd onze veel geliefde eenige Zoon CORNELIS, na een smarteiyk Ïyden van eenige dagen, aan ons ouderhart ontrukt, in den jeug digen leeftyd van 13 jaren en 3 maandeD. A. J. FIJAN. J. C. FIJAN - KNOOP. Nieuwerkerk a/d IJsel, 17 Mei 1897. Heden overleedna een langdurig ïyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Be- buwdvader, de Heer JAKOB DE PATER, In leven Wethouder, in den ouderdom van ruim 62 jaren. Wed. J. DE PATER - VAN INGEN. T. DE PATER. A. DE PATER -VERHOEF. Polsbroek, 21 Mei 1897, Heden overleedna een jaar van smartelyk ïyden, tot groote droef heid van mij en mijne Kinderen, mÓne geliefde Echtgenoote MARINA PIETERNELLA GOEMANS, oud 39 jaar. S. KAKEBEEKE. Lekkerkerk, 19 Mei 1897. Voor de vele bewyzen van belang' stelling, ondervonden by ons 25-jarig Huweiyksfeeat op 8 Mei 1897, betuigen wij onzen hartelijken dank aan alle vrienden en bekenden. C. P. v. d. AA. E. v. d. AA, geb. MOTZ. Schoonhoven, 20 Mei 1897. Voor de bewyzen van deelneming, ont vangen by het overiyden van onzen Vader en Behuwdvader, den Heer R. BLOK, betuigen wy onzen harteiyken dank. W. F. ZEGERS VEECKENS- BLOK. J. E. J. ZEGERS VEECKENS. Amsterdam, 19 Mei 1897. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen na het overiyden van onzen veelgeliefden Vader en Behuwdvader, den Heer J. A. VAN DER STOK, betuigen wy onzen harteiyken dank. '8-.Gravenhage H. J. VAN DER STOK. (A. W. GÖTTE - Lage-Zwaluwe] VAN DER..STOK. (Dr. W. K. M. GÖTTE. (C. VAN DER STOK. Nieuwpoort M. H. G.VAN DER STOK— REIMERINGER. 22 Mei 1897. Hier by betuigen wy onzen hartelyken dank voor de vele bewyzen van deel neming in ons treffend verlies, door het overiyden van myne Echtgenoote MERRIGJE KOOIMAN. Uit aller naam, K. VERHOEF. Willige-Langerak, 20 Mei '97. De afkomelingen van de Echtelieden JAN DORSMAN, overleden 7 Maart 1846 en PIETERTJE HUYZERT, overleden 21 Mei 1814, alsmede de afkomelingen van JOHANNES SPRÜYTENBURG, volgens informatie vroeger gewoond hebbende aan de Kaasmarkt te Rotterdam, worden in hun belang verzocht zich ten spoedigste aan te melden by den Notaris A. 0. VAN WIJNGAARDENaan de Zuidblaak no. 24, te Rotterdam. Wegens REPARATIE der pont zal het Veer van ZATER DAG 22 MEI tot en met DINSDAG daaraanvolgende voor Rijtuigen De Administrateur, J. SPEENHOFF. Een jongmensch, 25 jaar oud, P. G., een eigen zaak dryvende en niet on bemiddeld, zoekt in kennis te komen met een MEISJE tusschen 20 en 25 jaar oud, om na wederzyds goedvinden een Huwelyk aan te gaan. Brieven franco, liefst met by voeging van Portret, onder letters M H, aan het HULPPOSTKANTOOR te Goaderak. Stipste geheimhouding wordt verzocht en verzekerd. Direct gevraagd: door J. L. VAN RIJ, Mr. Timmerman te Bolnes. GEVRAAGD: Een flinke Adres I. DEN HARTIGH, Mr. Schilder, Ond-Alblas. ER WORDEN GEVRAAGD 1 of 2 Adres: P. HOOGENDOORN te Wlllige- Langerak. Om terstond in dienst te treden wordt gevraagd een bekwaam Adres C. W. DUIJM, Mr. Broodbakker te Haastrecht by Gouda. Een flink, jong gehuwd Landbouwers zoon, die goqd kan melken en wat de bouwerij betreft goed met alles bekend is, wenscht aan eene of in eene BOUWERIJ geplaatst te worden, daar hy ook met paarden kan omgaan. Adres: Hulpkantoor, Schelluinen. TERSTOND GEVRAAGD: P. G., goed kunnende melken en met >aarden omgaan, by J. LEKKERKERKER ;e Zevenhuizen (Z.-H.). Wordt gevraagd, wegens huwelyk van den tegenwoordigen, een flinke t A, VAN DEN HEUVEL, RETOUR Van LEKKERKERK 's morgens SCHOONHOVEN UTRECHT 's avonds lste klasse r 1,00. 2de - 0,75. 5 aar. 6 by het aangaan van eene vry willige verbintenis voor ZES jaren, en voor ingelyfden by de Nationale Militie, met onbepaald verlof of in werkelijken dienst, by het aangaan van een verbintenis om TWEE JAREN gedetacheerd te worden naar Oost-Indië. Men melde zich aan: Vrijwilligers en Mllitleplichtigen met onbepaald verlof by den Commandant van het Koloniaal Weifdepót te Harderwijk of by een der plaatselijke of Garnizoens-Com- mandanten. Mllltiepliohtigen, onder de wapenen, tot hun onmiddeliyken Chef. Terstond gevraagd, voor vast, een flinke goed kunnende melken en van den P. G., bif J. BEUM, Landbouwer te Nieuwer- kerk a/d IJsel. P. DE JONG, Landbouwer te Ouderkerk a/d IJsel, vraagt zoo spoedig mogeiyk, voor vast, een flinken ARBEIDER, die goed kan melken. TERSTOND GEVRAAGD: die goed kan melkenin een klein gezin. Adres T. J. VAN DEN DOOL, Bles- kensgraaf. GEVRAAGD, zoo spoedig mogelyk, eene voor meid-alleen, niet beneden de 18 jaren, In een gezin met 4 kinderen, te Rotterdam. Wasch geheel buitenshuis. Br. fr., lett. M., aan den Boekhandelaar G. BEKINK Jzn., Delfshaven. Er wordt gevraagd, tegen 15 Juni, eene fatsoeDiyke Te vervoegen in 't Mag. „DE FAAM", Schoonhoven. Mejuffrouw BRANDWIJK, Lopikerstraat, Schoonhoven, vraagt zoo spoedig moge lyk een net - HOTEL-RESTAURANT 84 Damrak Warmoesstraat 84 van ouds bekend; thans geheel nieuw geïnventariseerd en gerestaureerd. Wordt beleefd aanbevolen door -A.. ICLA-IMIj Propriétaire. Afd. OUDEWATER. op MAANDAG 24 MEI 1897, 's avonds ten 7} ure, in het Lokaal van den Protestantenbond, te Oudewater. Spreker: Kapt. Veld-Artillerie. Toegang vrjj. Geen debat. HET AFD.-BE9TUUR. Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging Woensdag den 26sten Mei, des avonds ten 6 ure, zal D. V. de Hoogwelgeboren Heer Oud Gouverneur van Suriname, in het KERKGEBOUW der Ned. Herv. Gemeente te Polsbroek, eene POLITIEKE REDE houden ter bevordering van de kennis der Anti-Revolutionnaire beginselen. HET BESTUUR. Polsbroek, 19 Mei 1897. ZANGVEREENIGING op DONDERDAG 23 MEI n. s.'a avonds 8 uur, in de Zaal van Mqj. de Wed. L. H. DIEPENHORST. MT Na afloop BAL Ammer8tol8che Zangvereeniging op DONDERDAG 27 MEI 1897, in het KERKGEBOUW, 's avonds te uur. Entrée f 0)25. Programma's, tevens bewyzen van toegang, 's avonds aan het Kerkgebouw verta-ygbaar. der CHR. ZANGVEREENIGING op HEMELVAARTSDAG, 27 Mei 1897, in het KERKGEBOUW der Ned. Herv. Gemeente, met medewerking van den Heer ANT. D., organist te Utrecht. Aanvang half zeven. Programma's, tevens toegangsbewyzen, 4 f ö,25 te verkrijgen by de Heeren A. SCHALEU, G. LEKKERKERKER en W. BROUWER, leden van het Bestuur. jjfUlUUIIUU& UITVOERING op Donderdag 27 Mei a. s. (Hemelvaartsdag), des avonds ten 6 ure, in het SCHOOLGEBOUW. Entrée f 0,25. HET BESTUUR. ZANGVEREENIGING te 0TT0LAND. op HEMELVAARTSDAG, 27 MEI, 's avonds 6} uur. Entrée f 0,25. Donderdag 27 Mei vaart een RADER BOOT, na afloop van het VUURWERK, van Lekkerkerk naar Schoonhoven. De Directeur der Stbt.-Reederij op de Lek. Door hot Maagpoeder van Apotheker BOOM zjjn daizendon Maagljjdere genezen van Maag pijn, Maagkramp, Zunr, Hartwater en eleohte Spjjsverteering. Na ontvangst van 75 cent wordt een doos met gebruik en 500 attesten en dankbetuigingen franoo toegezonden door Apotheker BOOM, Kastanjelaan 5 te Arnhem. Dit uitmuntend Maagpoeder is in alie plaatsen bjj Heeren Drogisten verkrijgbaar. voor de ZUIVELBEREIDING, SPOOR'S Landbouwkantoor: Hooaewoerd 55, LEIDEN. BEKROOND: Bestuursprys, Gorinchem 1886. Gouden Medaille, Bolsward 1889. Eerste prys, verhoogd met een Bestuurs prys, Woerden 1890. Eerste prijs, Dordrecht 1890. Eerste prijs, Alfen 1891. Twee eerste pryzen, Dokkam 1891. Eerste prys, Lelden 1892. Eerste prijs, Nymegen 1898. Eerste en tweede prys, Goada 1894. Twee eerste pryzen, Groot-Ammers 1894. Zilveren Medaille, Antwerpen 1894. Drie eerste prijzen, Arnhem 1895. Eerste prijs, Bodegraven 1895. Zilveren Medaille, Leeuwarden 1890. Twee eerste prijzen, Glessendam-Hardlnx- veld 1896. Twee eerste prijzen, Woerden 1896. Eerste prijs, Meerkerk 1896. 19" lui® Fabrikant en Uitvinder van KUIP WERK met ronde Kimmen. Maakt en levert in den kortst mogelijken tijd: Stoom-, Paarde- en Hondekarnmolens. Holsteinsche Karns voor Handkracht, late en 2de soort. Bo terkneedmachines. Melk- en Transportkannen, Melk- en Voederemmers. Botervloten. Room-, Zuur- of Molkenvaten met deksels. Weikuipen. Wringtobben of Kaaskuipen. Kaasvormen voor Edammer kaas van Teak- en Olmenhout. Zouters en Dopjes. Teakhouten Vormen voor Gouda-, Derby- en Komynekaas. Zuid-Hollandsche- en Edammer Kaaspersen. Kaasketels. Pekelbakken. Plantenkuipen enz. Vertegenwoordiger der Fabriek van Centrifuges van LUDLOFF SÖHNE te Berlin. Oeïllmtreerde Prijscouranten worden gaarne op aanvraag toegezonden. BU onze Agenten W. M. DE JONG, Korte Tiendeweg D 14, Gouda, K. SPEIJER te Meerkerk, J. RUFERS te Woerden, J. C. WOORTMAlN te Utrecht, A. C. DE VRIES te Oudewater, JOHs. VOORSPUU Hzn. te Groot-Ammers zyn depóts gevestigd en worden bestellingen Mngenomen. ..■serangen 29 FEBRUARI I80T. Vaa SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.80, 12.-, 2.- en 4.- uur. Zon-en Feestdagen 6.S0, 2.- en 6.80 uur. Van GOUDA: Werkdagen 8.46, 4.06, 6.10 en 9.15 uur. Zon- en Feestdagen 8.46, 6.— en 9.16 uur. De OMNIBUSSEN van 6.80, 12.— en 2.— uur zullen 5 minuten vóór het vertrekuur op de Harkt, b/d Groote Kerk, staan. Mercurlus-diploma als practiaoh boekhouder. Opleiding voor den HandelStaats- en Praetlsehe Examens. Inrichten van Koopmansboeken. Controleertng en opmaken der Ba lansen. Inlichtingen op aanvrage gratie. Te Nlenwpoort wordt met VRLJE KAMER gevraagd, voor iemand, z. b. b. h. h. Brieven met conditiën, onder lett. E B, franco aan de Uitgevers dezer Courant. Als Vertegenwoordiger voor den ver koop van de voor Schoonhoven eu Omstreken, ia aan* gesteld de Hoer A. KHUIJT, Handelaar in Rywielen te Schoonhoven. by J. POLS, Smid te Bergambacht. en negen ondereinden van BERGROE- DEN. Te bevragen by F. v. d. DOOL, Zevenhuizen. UIT DE HAND TE KOOP (wegens sterfgeval): Te bevragen h(j de Wed. T. A. VAN BOOUEN, Lopikerstraat No. 441, Schóón- heven. Er wordt te Utreeht op netten stand een flinke ZAAK in ter overname aangeboden, die een burger bestaan oplevert. Huur en overname biliyk. Fr. br. met postz. voor antw. aan C. ZUIDAM Cz., Gouda. Er wovdt te "s-Gravenhage op netten stand een goed beklante ter overname aangeboden. Huur en over name biliyk. Fr. br. met postz. voor antw. aan C, ZUIDAM Cz., Gouda. Uit de hand te koop aangeboden: nominaal in het BERGSTOEPSCHE PONTVEER. Aanbiedingen worden ingewacht ten kantore van Notaris D. TEUINCK te Schoonhoven. Wegens vertrek wordt alt de hand te koop aangebeden, een sterk gebouwd en goed onder houden met KANTOOR en TUIN, op een der beste standen van de stadtegenover het Stadhuis, bevattende beneden: Salon-, Tuin- en Binnenkamer, Keuken en Kelder, boven4 Logeerkamers, Zolder met Dienst bodenkamer; meest alle behangen en van stookplaatsen voorzien, de ramen aan de straatzyde alle van spiegelglas en de Tuinkamer met Warande. Het perceel, voorzien van Gasleiding en door grootte en ligging by uitstek geschikt tot Handel- of Winkelsaak, is te aan vaarden 1 Augustus 1897. Nadere informatién zyn te verkrygen ten kantore van den Notaris D. TEUINCK te Schoonhoven. De Notaris D. TEUINCK te Schoonhoven zal op Dinsdag 1 Juni 1897, 's morgens 10 uur, ten sterfhuize van Wed. OAS- TELEIN, aan den Kerkweg, publiek, om eontant geld, verkoopen: HANDWERK, alsmede eene KOE. Morgens vóór den verkoop te bezichtigen,

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2