Jhr. Mr. W. H. de Beaufort Instil. Bedden, Matrassen, Dekens. ODmibnsdieost MeeryjISBOOH, NAAR UTRECHT. HET HUIS 50» EciHmiipg for N. N., JOH Of 2(lfl BaLtaKflflCM. Een Boerenmeid, Huishoudster, 1BTU WAGENTJE ilor- De Grondwettige Kiesvereeniging L. VAN ZESSEN k ZONEN. Dames Knipcursus. OÜD-DORDT. VENDEL. Aanbesteding. Fabrieken en Magazijnen van Meubelen. Hoedenmagazijn HET HUIS Era WBstlanflscb Vaartuig, BINNENLAND. VACATUREBETJRTEN BURGERLIJKS STAND. Advertentiën. iiffli. HALFWAS TIMMERMAN. Smidsknecht. MELKINRICHTING BOERENARBEIDER, Boerenmeid 9 ZEISEN. TE KOOP: KAASBRIK Te koop aangeboden: WIJK BIJ DUURSTEDE beveelt aan de Kiezers in het Hoofdkiesdistrict Wijk bij Duurstede met den rneesten aandrang aan, hunne stemj bij de ver kiezing, voor een Lid der 2de Kamer Staten- Generaal, uit te brengen op TE DRIEBERGEN, MAANDAG 7 JUNI (2den Pinksterdag). Stoomboot „JOHAN II". Adr. van Aken, LEKKERKERK. Leeraar M.0. Boekhouden en Iiandelsrekenen. Mej. M. GÜNTHER. DORDRECHT JUNI-SEPT. T. SCHREUDERS, BERICHT VAN INZE" HANDEL IN VENSTER-, NAT-, MOUSSELIEN-, GERIBT-. EN GEKLEURD- PUISPIEGELGLAS. W. A. VAN DER DONK, o-oectjm:, iDEiisr Christeljjk-Historische KIEZERS BOND. openbare Tergadering Jhr. J. ORTT, van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTREGELING, J. N. BOTH, Gouda. HEDEN AVOND OPENING „DE STER". C. KONING, Gouda, Stolwijk. leven. Er is ook veel vee verbrand. Onge veer 1700 menschen zijn door dezen brand zonder onderkomen. Te Calcutta is uit Hyderabad bericht ont vangen, dat de beroemde diamant van den „Nizam" aldaar uit de schatkamer ia gestolen en vervangen door een valschen steen. Het geval maakt groot opzien/te meer daar de diamant bestemd heette als een geschenk van den „Nizam" aan Koningin Victoria, ter gelegenheid van haar aanstaand jubelfeest. By Koninkiyk besluit van 24 Mei 1897 is bevorderd tot commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw de luitenant-generaal J. A. Vetter, com mandant van het leger en chef van het departement van corlop in Nederl.-Indifl. Biykens by het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms instructie-schip „Nautilus", tydeiyk onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse H. Van Praag, den 24. dezer van Santa- Cruz (Teneriffe) vertrokken. De kaptein W. Vosmaer, van het 4de reg. V6st.-art. te Den Helder, zal, naar men verneemt, binnenkort worden overgeplaatst by den generalen staf. Aan het Ministerie van water staat werd Woensdag o. a. aanbesteed: het uitvoeren van bezinklngen en be- stortingen, ten behoeve van de over brugging van het Hollandsch Diep. Minste inschryver was W. Volker te Sliedrecht, voor f 12.820. De Christeiyk-historische kiesvereeniging te Woerden heeft den heer N. D. Kemink te Alfen candidaat gesteld. De liberale candidaat in het district Sliedrecht, de heer C. B. Wisboom, zal den lsten Juni te Nieuwpoort, den Sden te Streefkerk, den 4den te Meerkerk en waarschyniyk den 8sten te Sliedrecht op treden, en vermoedeiyk daarna nog te AlblasserdamVianen, Leerdam en Goudriaan. De R. K. kiesvereeniging te Nieuwe Pekela stelde met 17 stemmen tot definitief candidaat voor de Tweede Kamer den heer M. H. A. Van der Valk. Mr. E. A. Smidt verkreeg 18 stemmen. Nu het bedanken van den heer V. Gerritserf voor de candidatuur inhet district Sliedrecht heeft de radicale kies vereeniging „Volksbelang" te Leerdam besloten in zjjn plaats geen anderen can didaat te stellen. Aan het te Brielle te houden concours-festival zullen 15 vereenigingen deelnemen, n.l. muziekvereenigingen Excelsior, van Ouderkerk a/d UselKunst liefde A, van Rotterdam; Harmonie, van Slikkerveer; De kleine Trompetter, van Abbenbroek; Kunstliefde B, van Rotter dam; Ons Genoegen, van Rockanje; Door eenvoud groot, van NieuwenhoornRotter- damsche Harmonie, van RotterdamExcel sior, van Schiedam; Apollo, van Schoon hoven; en de zangvereenigingen Poly hymnia, van Rotterdam; Volkszangschooi van Amphion, van RotterdamKunst na arbeid, van Delft; Excelsior, van Zwarte- waal, en Zanglust, van Rockanje. Maandag heeft voor de recht bank te Utrecht terecht gestaan de onder- wyzer W. R., beklaagd van het plegen van ontuchtige handelingen met het 18-jarig meisje van den bakker B. te Barneveld. Tegen R., die door Mr. A. A. Pit te Utrecht verdedigd werd, werd één jaar gevangenisstraf geéischt. Deze zaak werd met gesloten deuren behandeld. Na afloop der zitting werd het hoogst zwangere meisje, dat natuuriyk als getuige gehoord moest worden, ongesteld, en is reeds in een rytuig, waarin ze naar het Academisch ziekenhuis te Utrecht zou vervoerd worden, ontydig bevallen. Bedankt voor het beroep te Nieuwvliet en te Ravenswaay door den heer A. Dekker cand. te Berg-Ambacht. 'Alblaaserwaard en Vgfheerenlanden 28 Mei. De handel in kaas gaat redelyk, naar boter is goede vraagkaas is 50 cents per 60 kilo, boter 5 cents per kilo hooger in prys. Men besteedt thans in deze streken voor kaas f 17 tot f21 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit. Goêboter f 0,47* wei- boter f 0,40 per half kilo. 'Ameide, 27 Mei. De zangvereeniging „Kunstliefde en Vriendschap, alhier, onder directie van den heer M. Van Bonzei, gaf heden-avond hare aangekondigde openbare uitvoering. Ondanks het vergevorderd seizoen was de belangstelling groot; de verwachting dat deze avond weder een zeer genotvolle zou zyn. werd niet beschaamd, integendeel overtroffen. Hetgeen by elk der vorige uitvoeringen het geval was, kan ook nu weder gecon stateerd worden, nameiyk dat het zangkoor vooruitstrevend is op het gebied der edele zangkunst niet alleen, maar ook. werkeiyk vooruit, of beter gezegd hooger gaand. Zy biyve dien goeden, naar een edel doel leidenden weg bewandelen en zal dan ongetwyfeld, onder de leiding van haren bekwamen en on vermoeiden direc teur, eenmaal in de zangkunst eene hoogte bereiken, die haar boven vele zuster ver eenigingen doet uitmunten. We nemen thans afscheid van „Kunst liefde en Vriendschap" (en van haren kranigen voorzitter), tot het aanstaand jaar, doch niet dan na een woord van harteiyken dank voor de genotvolle uren, die zy ook in het afgeloopen seizoen weder aan zoovelen heeft verschaft, wordende tevens hulde en dank gebracht aan allen, die zoowel heden als by de vorige uit voering veel tot hare opluistering hebben toegebracht en het kunstgenot verhoogd. Aan allen een harteiyk tot „weörziens!" Amelde, 28 Mei. In deze week is in eene vergadering van leden der a.-r. kies vereeniging „Nederland en Oranje" te Ameide en Tienhoven, met algemeene stem ming tot candidaat voor lid der Tweede Kamer gekozen, de heer Dr. A. Kuyper te Amsterdam, die zich bereid heeft ver klaard de candidatuur aan te nemen. 'Ammentol, 28 Mei. Tot opzichter der brandspuiten en verdere brandblusch- middelen is door den raad alhier benoemd de heer Johs. Van Loon. Gisterenavond had alhier de uit voering plaats der zangvereeniging „Vol harding". De verschillende nummers van het programma gingen zeer goed van a apel en deden zoowel directeur ala zangera alle eer aan. Een zeer groot publiek woonde deze uitvoering by 'Benschop, 27 Mei. In het kerkgebouw der Herv. Gem. alhier had zich een takpke schare vereenigd, om de uitvoering bp te wonen der Chr. Zangvereeniging. Die vereeniging heeft ons allen een genotvollen avond verschaft, want er is keurig gezongen, zy mag over vele degelyke krachten beschikken en allen wisten samen te werken, om een goed geheel te vormen. De dirigeerstok, met vaste hand gezwaaid, werd geen oogenblik uit het oog verloren. Maatvast en helder klonken de schoone liederen door het ruime gebouw. Een woord van lof komt ook toe aan den heer Ant. D. Zijn kunstig orgelspel heeft de pauzen niet alleen aangevuld; het heeft de gansche uitvoering opge luisterd. •Berg Ambacht, 23 Mei. Door den archi tect A. Kok Wz. is alhier namens den heer P. Pols aanbesteed het veranderen van een woonhuis in de Achterstraat. Laagste inschryvers waren: voor bet metselwerk G. De Vreugt voor f 99,75 en timmerwerk P. Blanken Dz. voor f 147,80. 'Berken wonde, 26 Mei. Heden werd onze gemeente bezocht door Z.E. den Commissaris der Koningin in deze pro vincie. Na de openbare gebouwen te hebben bezichtigd, bracht hy een bezoek aan de school en vertrok daarfla naar Goudörak. Bodegraven, 25 Mei. Kaas. Aangevoerd 248 wagens, te zamen 14593 stuks, wegende 63.767 kilo; 1ste, soort Goudsche f 24 Af-, zwaardere f 25,50, 2de soort f 17,60 f 19,50; Derby kaas, lste soort f 23 k f 2de soort f 20 k f 21,50; Edammer-kaas, lste soort f 28,50 f 2de soort f 19 f 21. Handel matig. Groot-Ammers, 28 Mei. Donderdag gaf de zangvereeniging „Volharding" weder eene uitvoering. Het twintigtal zangers en zangeressen toonde goed gebruik ge maakt te hebben van de nuttige wenken van hun directeur, den heer K. Muyiwyk, daar alle stukken op uitnemende wyze ten gehoore werden gebracht. Hoe aardig klonk dat „Harmonie" en wat lief was dat „plekje's grond", om de harmonieuse tonen te doen hooren en de geluidsorganen te ontwikkelen; „Volharding" gaf te ken nen, dat zy geheel van haar devies door drongen was en alles in 't werk stelde om de schoone muziek te beoefenen, en anderen te doen genieten van het schoone hetwelk de muziek bevat. Ook de kinderen bewezen weder, dat zy onder hun directeur, den heer J. v. d. Wal, steeds vooruitgingen en geruBt kan men zeggen, dat hetgeen grooten en kleinen gaven, een perzik was, die naar meer Bmaakte. Komt, zangers en zangeressen, het getal is te klein onder zulke directeuren, wekt uwe vrienden en vriendinnen op, werkend lid van de zangvereeniging „Volharding" te worden en zeker zal z{j dan het hare bybrengen om ons nog weder spoedig op zoo'n uitvoering te vergasten. De heer J. J. Hendrikse sprak, bü afwezig heid van den voorzitter, een woord van dank aan directeuren en werkende leden. Hy wenschte hun geluk met deze goed geslaagde uitvoering. Verder deelde hy mede, dat het bestuur met veel moeilyk- heden had te kampen gehad, maar getrouw aan het devies „Volharding" was het hun mogen gelukken deze uitvoering te geven. Het publiek was gering, velen schitterden door afwezigheid, m»ar toch merkte hy op, dat het zich geamuseerd had, daar het applaudissement telkens by het einde van elk stuk flink klonk. Van harte riep hy allen een tot weerziens toe. Door de kaashandelaars werd deze week zeer weinig kaas gekocht. Alleen was er vraag naar puike kaas boven 6 K G waarvoor men besteedde tot 22} gld. de 60 K. G. De handel is over 't algemeen zeer flauw. 'Haastrecht, 25 Mei. Heden is door ingelanden van den polder Bil wyk met algemeene stemmen tot poldermeester verkozen de heer W. Stolwijk. Uoog-Blokland, 26 Mei. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente dcor Dr. J. Schokking te Wezep (Gelderl.) 'Meerkerk, 28 Mei. Aan de kaasmarkt zfln aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 54 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor lste kwal. van f 21, tot f23,-, voor 2de kwal. van f 18,— tot f 20,— per 100 halve KG. Lammeren aangevoerd 28 stuks, p»ys f 6 f 10. 'Meerkerk, 28 Mei. L.L Zondag trad alhier in het lokaal Tan den heer T. Kleyn op de heer Gerhard, daartoe uitgenoodigd door de afd. Gorinohem ran de rereeniging„de Dageraad". Zeer traag kwam het publiek opdagen, aoodat in plaats ran om 1.80 nar do Tergadering or er tweeSn begon met een 80-tal hoorden. Door den toonitter werd het doel der bgeen- komat uiteengeietde wenaoh om doel en ■treren der vereeniging meer algemeen bekend te maken. Als een bewjjs hoe de vrgdenkera by velen in een kwaden reuk staan, las hg eenige rogels voor nit een werkje, waarin de auteur Napoleon Roussel de vrijdenkers gelgk stelt met roovers, brandstiohters ens. Na eene inleiding, naar aanleiding van de voorgelesen woorden, hield de heer Gerhard sjjne rede, waarin hy het streven der vrydenkers toe lichtte en trachtte te doen uitkomen, hoe de vrye gedaohte noodsakeiyk moet leiden tot een afwijzen van het geloof aan eene leidende en besturende Godheid; maar dat niet alleen, dooh ook tot een streven om de maatichappelnke toestanden te verbeteren. Verder betoogde hy, dat er vrydenkende geloovigen zyn (Columbus) en geloovige vrydenkers, mannen die aweren by Büohner, Multatuli etc. Het scheen, dat er weinig animo by het pnbliek bestond voor debat. Toen echter de voorsitter daaruit de conolutie meende te mogen maken, dat alle aanwesigen het met hem eens waren, meende de heer Degenhardt, van Ameide, niet te mogen swygen, maar duideiyk te moeten laten uitkomen, hoe a.i. de vrye gedaohte in het ondersoek seer wel tot andere oonclusies konden leiden, dan waartoe de spreker gekomen was. Hij wensohte echter het geloof niet tot een onderwerp van publiek debat te maken. Z. i. was dSS «Uartoe te hoog, te heilig. De heer De Wit, van Meerkerk, verlangde Tan den spreker be ur ijzon voor de beschuldigingen door hem «uit tegenover de modernen. De heer Gerhard be antwoordde beide sprekers den eerste toege vende dat het Godsgeloof aioh niet leent tot M. publiek d.b.t dra Irat.t» »#»nd. op w.t ge.ehr.veu U In Ni.uw-L.TM, Btemm.n uit d. njo gwmmto wwbfi hu do hofligo bo- atryding der modernen toeschreef aan vrees, dat de geheele loslating van den godsdienst mocht leiden tot verlies van overmacht over minder ontwikkelden. Daartegen meende de heer Degenhardt wederom protest te moeten aan- teekonen; s. i. werd die tegenstand daardoor verklaard, dat de modernen hen wel moesten bestryden, die Mondden wat hun heilig en l^f is: hun hoogste ideaal. Nadat de heer De Leur, van Gorinohem, een voorbeeld van onverdraagzaamheid had aange haald van een modern predikant en de spreker nog een laatste woord had gesproken, waarin hjj vooral waarschuwde tegen het generaliseeren, sloot de voorzitter de samenkomst, waarbjj bjj de inrichting voor opvoeding van weezen van vrijdenkers aanbeval. Het laat beginnen der pauze en het debat hadden het intusschen voor velen wat laat gemaakt. "Van de roerdompen, een vogel, die volgens sommige dagbladen steeds zeldzamer in ons land voorkomt en ook sedert den strengen winter van 1890 alhier niet meer gezien werd, hielden zioh verleden week weer een viertal op in de Oude-Zedqrik. 'Nleuwerkerk a/d IJsel, 27 Mei. Door den raad onzer gemeente is in zyn laatst gehouden vergadering b. n. g. besloten, in plaats van een onderwyzeres een onder- wijzer aan te stellen aan de tweede open bare school, op een tractement van f 650. J.l. Dinsdag trad in het café „de Zwaan" van den heer G. Van Reeuwyk de heer De Clercq voor de kiezers op. Door de zeer matige bezetting van de zaal toonde men zeer weinig ^langstelling. Achtereen volgens behandaKfehy d#volgende punten; kiesrecht, onteigeningsrecht, arbeid, leer plicht, onderwy8, belasting, staatspensio- neering van den arbeider, graanrechten, afschaffing van den oorlog, bestryding van den sterken drank. Alleen de heer G. Hogeweg kwam met den spreker in debat. 'Noordeloos, 27 Mei. In de gisteren-avond gehouden openbare vergadering der antirevo lutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje' trad de heer H. Seret, thans zittend lid en opnienw geproclameerd oandidaat dier party in het district Gorinohem, als spreker op. Na eerst het hoofddoel dezer bijeenkomst, nameiyk de versterking van den zedeiyken band tussohen kiezen en gekozenen te hebben besproken trad hy in een historisoh overzioht der ver schillende liberale regeeringen, en na haai zondenregister op tamelyk bezadigde wyze te hebben gelicht, kwam de ohristeiyk historische bond aan de beurt, die van nieta meer of minder werd besohuldigd, dan hare lading te dekken met een valsohe vlag. Daarna behandelde de begaafde spreker den steeds toonemenden achteruitgang van den landbouwenden stand, verklarende dat alle tot hoden aangewende pogingen, om daarin verbetering te brengen, als door het opriohien van proefstations, aan leggen van stoomtrams en proefvelden enz. hadden gefaald, terwyi door bem daarentegen als redmiddel werd aanbevolen besohermende rechten op granen. Sleohts nadat hem des betreffende een paar vragen waren gedaan, verklaarde spreker dat er ook inkomende reohten op de in deze streek verbouwd en geproduoeerd wordende produoten kan worden geheven. Vervolgens verklaarde spreker zioh als voorstander van pensioneering van arbeiders, als ook voor scheiding van kerk en staat, en de afsohaffiug van den vleeschaooyns. Van de gelegenheid tot debat, die, ofschoon niet op de strooibiljetten ignde vermeld, tooh werd gegeven, is door niemand gebruik gemaakt. In de gehouden vergaderingen van inge landen der polders Grootewaard en Overslingeland zyn de rekeningen over 1896 en begrootingen 1897 vastgesteld al* volgt,; OrMiovMrd rekening JuCr. zuoo,zo, Bug. f 1892,46, saldo f 678,82. Begrooting Ontv. en nitg. f 1764,19, omslag per H.A. f 2. Overslingeland rekening ontv. f 768,99', uitg. f 626,76, saldo f 132,24. Begrooting ontv. en nitg. f 906,89, omslag per H.A. f 3. §Ouderkerk a/d IJsel, 25 Mei. Door heeriyk weder begunstigd hadden heden de feestelg k- heden plaats ter eere van onzen burgemeester, den heer J. Van Waning en diens eohtgenoote, die, terngkeeronde van hunne huweiykareis, sioh door Ouderkerk's bnrgery zagen ontvangen, zóó laisterryk en tevens soo hartolyk, als telden werd gesien. Vcoraf waren reeds een massa geschenken aangeboden, waarvan wy sleohts noemen die van de onderwyzers en leerlingen van de beide openbare sohoien en der byzondere school, be staande in eene praohtige canapé, en van den Gemeenteraad en het bestuur van den polder „Kromme Geer en Zyde", waarvan Z E.A. secre taris ia, een étni met prachtig swaar tafelzilver. Preoiea 12 uur verkondigden vyf kanonschoten dat het eohtpaar in de gemeente was aangekomen. Dóór, op de grens der gemeente Gouderak, waar de eerste der vier praohtige eerepoorten was opgericht, werden sy door de commissie van ontvangst, bestaande uit de heeren Dr. O. J. Gorter, W. Hoogendyk van Cappellen, A. Mjjn- lieff, J. v. d. Leeden en M. v. Tol, begroet en sprak Dr. Gorter een hartolyk woord van welkom. Vervolgens steeg het eohtpaar in het met vier paarden beapannen fceetrytuig en zette de «toet aioh in beweging. De eerewaoht was gekleed in wit overhemd met silvergryse sjerpen, de klenr van het Ouderkerksohe wapen en met petten in de nationale kleuren. Vaandels met het gemeente wapen „Welkom" en „Hulde aan het Eoht paar", werden gedragen door mannen te voet. Behalvó open landauers, elk met twee paarden bespannen, waarin de feest-oommissie en orde commissarissen, bevond aioh ook in den stoet een enorm groote met groen en bloemen ver sierde wagen, waarop het 25 man sterke fanfare- oorpt „Excelsior", gedurende den tooht, muziek stukken ten beste gaf. Aan de steenfabriek van den heer Van Eik werd halt gehouden en door oen der kinderen van aohool II aan mevrouw Van Waning een bouquet aangeboden, terwyi de kinderen dier aohool welkomst-liederen songen. Langs den IJseldyk ging het na verder tot aan den ingang van het ryk met vlaggen ver gierde dorp, waar de tweede eerepoort, pokende met de beeldtonissen van den heer en mevrouw Van Waning, was opgerioht en weder een bonqnet werd aangeboden en de kinderen van school I liederen zongen. Van daar ging men naar het raadhui*, waar het dagelüksoh bestuur der gemeente ter oom- plimonteenng van het eohtpaar aanwezig was. De heer J. Boogaerdt, oudste wethouder, wensohte don heer en mevrouw Van Waning geluk met de komst in de gemeente en in het bysonder met de feestelyke ontvangst, hun door de ingezetenen bereid. Niet twyfelende of deze dag sou lang in beider herinnering blyven voort leven, sprak hy de hoop uit dat de stemming, die nu zoo duideiyk van de zyde der ingezete nen bleek, steeds onverminderd zou mogen blyven bestaan. Do burgemeester dankte met een enkel woord, waarna de eerowyn werd aangeboden en na eenige oogenblikken toevens de tocht in de richting Krimpen a/d IJsel werd hervat. Nadat aan de steenfabriek „do Molenplaat" door de jongejuffrouw J. A. Hoogendyk van Cappellen nog een bouquet was aangeboden, werd aan de grens der gemeente gekeerd en teruggereden naar 'a burgemeesters versierde woning, waar aan da eerewaoht verversohingen werden aangeboden en de stoet werd ontbonden. De tooht door de gemeente een ware triomf- tooht was hiermede geëindigd en het feest kreeg ton huize ran &RJL een meer Intiem karakter. Op straat bewoog sioh intussohen eene vroo- ljjke menigte poffertjes- en koekkramen, een krachtmeter, een schiettent en een draaimolen, dat alles gaf het aanzien van echte kermis vreugde. Van 4 tot 7 nor hadden onder leiding van orde commissarissen volksspelen plaats, als tob- bestoken, turfrapen, tonkruien, draadjeknippen. Om de versohillende mooie pryzen werd flink gekampt en als altjjd wekten daarbjj de meest koddige tooneeltjes den laohluBt der julryke toe- ■ohouwers. Na afloop der spelen gaf het muziekgezel schap „Excelsior" een concert in de open lucht van 7 tot 9 uur en trok natuurlijk een talryk belangstellend publiek. Een schitterend vuurwerk besloot dezen wel geslaagden feestdag. Een woord van lof komt zeker toe aan de feestcommissie en orde oommissarissen, die alto nammera ran hot programma too flink dedeh van stapel loopen. Ten slotte zy nog een eigenaardige hulde vermeld. Die ingezetenen, welke in beginsel tegen feest viering waren, sloten zioh aaneen en zullen nog een kostbaar cadeau in zilver aanbieden. Woensdag 26 Mei bezocht Z.E A. met zjjne eohtgenoote de beide openbare en de bjjzondere school, waar de kinderen met milde hand werden onthaald. Door een der kinderen van de by zondere sohool werd toen nog een bouquet aan geboden. 'Polsbroek, 28 Mei. Op uitnoodiging van de hier bestaande anti-revolutionaire kiesver eeniging „Nederland en Oranje", trad Woensdag avond, in de kerk der Ned. Herv. Gemeente alhier, de heer Van Asoh van Wyk, oud- Gouverneur van Suriname, op met een politieke lezing. Spreker schetste eerst de opkomst der anti.-rev. party, waarna hy eenige oogenblikken stilstond by het anti.-rev. program van beginseleD, om vervolgens meer uitvoerig het program van aotie na te gaan, zooals dit werd vastgesteld op de laatst gehouden Deputaten-vergadering te Utrecht. Zioh houdende aan dit program, verklaarde de spreker zioh voor de instelling van een ministerie van landbouw en ny verheid, voor pensioen-regeling ten behoeve van oude of gebrekkig geworden arbeiders, voor graan rechten, een wettolyke rogeling van het pachtoon- traot, onteigening van gemeente-gronden voor het boawen van arbeiderswoningen, voor afsohalflng van don vleesoh-acoyns, voor gelijkstelling van het byzonder met het openbaar onderwys, weder invoering van de doodstraf, besoherming van de kinderen tegen willekeurig handelende ouders, voor volkomen scheiding van Staat en Kerk, enz. Spreker noemde den stryd tussohen de versohillonde staatspartijen een stryd tussohen Geloof en Ongeloof, en wekte ten slotte de anti.- rov. kiezers op om tron w ter stembus te komen, ton einde met behulp der Katholieken den oandidaat der anti.-rev. in dit district te doen zegevieren. Door den waarn. voorzitter, Ds. A. Ten Have, werd de vergadering met gebed geopend en met dankzegging gesloten. Door Gedeputeerde Staten van Utrecht en Zuid-Holland is voor den tyd van vyf jaar ontheffing verleend van de verpliohte invoering van de vrye- en orde-oefeningen op de gemeen- sohappeiyke openb. sohool van Polsbroek en Vlist, en wel op grond, dat by de sohool geen afgesloten speelplaats zioh bevindt. J.l. Dinsdag werd het Btoffelyk oversohot van onzen geaohten wethouder, den heer J. De Pater, tor laatste rustplaats geleid. De burge meester en al de raadsleden, de gemeente ontvanger en het hoofd der sohool hadden sioh by den ïykstoet aangesloten. Aan het graf sprak Db. T. Lekkerkerker, Herr. predikant te Hagestein, een iykrede uit. Bjj de jl. Dinsdag gehouden verkiezing van twee leden van het polderbestuur werden herkozen de hh. J. Hoogouduuru m II. Snoek. Op versoneidön bonteden m dese gemeente is mond- en klauwieer uitgebroken. Op die van de wed. S., een yverig aanhangster van „Zwarte Jannigje van Yeenendaal", zyn, wegens opzettelijk verzuim van aangifte, twee runderen verbeurd verklaard. Woerden, 26 Mei. Blaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 199 partijen prjja van Goudsche lste soort f 21,— A f 22,50, 2de soort f 17 k f 20, Edammer f per 50 kilo. Handel flauw. Gemengd Nieuws. Hoewel niet in hevige mate deden zich bij het kind van v. H. Waddingsveen verschijnselen van vergif tiging voor. De kieine had bloemen ge plukt en waarschijnlijk in den mond gehad van den gevaarlijken „Gouden regen". - In de vuurwerkfabriek van den heer Van Baaren op den Jutfaaschen Weg, by Utrecht, had Dinsdag avond na 6 uur eene ontploffing plaats, waardoor de glasramen gesprongen zyn. De buren werden door den hevigen slag opgeschrikt. —Te Sappemeer viel het zoontje van den daglooner E.9 jaar oud, in het Borgercompagniesterdiep. Een buurman D. H. het gevaar waarin de knaap ver keerde ziende, sprong onmiddellijk te water met het ongelukkig gevolg dat beide verdronken. De lijken werden spoedig daarna uit het water gehaald. H. laat eene vrouw met 7 kindereu achter. Historisch. In een bekend magazijn van gemaakte kleederen te Gorin- chem vervoegde zich dezer dagen iemand, met verzoek hem een „Luthersch" jasje te verschaffen. Gelukkig begreep de be diende spoedig, dat een „lustre"-jasje be doeld werd. Dat het geval echter niet weinig hilariteit verwekte, is te begrijpen. overal rijders en rijderessen per rijwiel aantrof. De kolossale hagelbui van gisteren morgen heeft zeer veel schade toe- gebracht aan de jonge groenten en vruchteD. TER NAGEDACHTENIS. Eene brave vrouw is door den dood van ons weggenomen. Wij zullen Vrouw De Vos niet meer ontmoeten op onzen weg. Na 48 jaren van onverpoosden arbeid- gevormd door Dr. De Jaager, ontving zij hare aanstelling als Vroedvrouw den 1. Nov. 1853. Begon zy dezen winter te sukkelen, in het vooijaar knapte zij wat op en her vatte hare taak, tot nu voor enkele dagen eene verheffing der oude kwaal hare laatste krachten sloopte. Zy zal in onze gemeente niet spoedig vergeten worden. Zy bezat de achting en toegenegenheid van velen. De oud-Vader- landache deugden: vlijt, toewijding, geduld en mededoogen bezat zy in ruime mate. Aan een helder verstand, paarde zij een goed hart en een opgeruimden geest. Zij wist met een grap eene moedelooze op te beuren. Zy behoorde tot een oud-Schoonhovensch geslacht, dat zich ondorscheidde door het bereiken van hoogen leeftijd- toch mocht zij den ouderdom van haar vader niet be reiken. Zij had- zoo gaarne nog langer geleefd. Wy deelden haar wensch en staren haar met weemoed na. Dr. GALLANDAT HUET. S., 27 —5—'97. POLITIE. Als gevonden is bij den commissaris van het veer gedeponeerd, een portemon- naie met eenig geld. Vervolg der Nieuwstijdingen. Bij Kon. besluit is aan Mr. G. Polak Daniels, op zijn daartoe gedaan ver zoek, met 1 juni e.k., eervol ontslag ver leend als rechter in de arrond.-rechtbank te Rotterdam. -Door burgemeester en wet houders van Rotterdam is aanbesteedhet verrichten vah grondwerken voor straat- aanleg op het terrein achter de Avenue Prins Alexander. Hiervoor kwamen in 7 biljetten, waarvan het minst dat van H. De Jong Pzn. te Ammerstol, f 11,350. In het district Gorinchem is thans definitief candidaat gesteld Mr. N. G. Pierson, oud-Minister van Financiën. Op den heer P. Langeveld Pz. waren in de verschillende kiesvereenigingeu in dat district uitgebracht 36 stemmen en op den heer Pierson 279, terwyl de heer Wisboom mede op het drietal voor komende zich ten behoeve van de candidatuur van den heer Pierson had teruggetrokken. Door de Christ.-Hist. kies vereeniging te Vreeslwyk, district Wyk by Duurstede, is Mr. H. Verkouteren te Amsterdam candidaat gesteld. De heer M. P. Schreuders van Leerdam is geslaagd by het akte-examen 1. o. STADSN I EU WS. Schoonhoven28 Mei. Op den gewonen marktdag warenWoensdag aangevoerd 110 lammeren, prys f5 f 8, en 60 varkens, prys f 6 A f 9. •- Eergisteren is alhier in den ouderdom van 76 jaren overleden mejuf frouw de weduwe T. De Vos. Met haren dood is een van Schoonhovens meeat bekende burgeressen verdwenen. Zy toch heeft sedert 46 jaren de gewichtige taak van verloskundige uitgeoefend en ge durende byna een halve eeuw aan ruim 4600 vrouwen bystand geboden by de geboorte van meer burgers en burgeressen dan onze gemeente thans aan inwoners telt. En al bewoog zy zich meer op den achtergrond van het leven, toch zal ieder die de overledene van naby heeft gekend, moeten erkennen, dat door haar ver scheiden een ledige plaats achterblijft, die vooral door de minder bevoorrechten zeer zal worden gevoeld; zy toch was de hulp en vraagbaak van hen, die in hooflzaak tot de arbeidende klasse behooren, terwyi zy ook buiten onze gemeente van velen het vertrouwen genoot. Hemelvaartsdag schynt dit jaar byzonder bestemd geweest te zyn tot algemeenen reisdag. Honderden menschen zyn met de verschillende reismiddelen vervoerd. Vooral de atoombooten hebben ruimschoots haar deel gehad, terwijl men Gouda, 26 Mei. Beroepen by de Gerefor meerde Gem. alhier Dr. L. H. Wagenaar te Arnhem. Benoemd tot onderwyzeres aan de lste openbare school te Capelle a/d IJsel mejuff. H. Van Oosterwyk alhier. Lekkerkerk28 Mei. Woensdag-avond geraakte door een of ander toeral bet 5-jarig zoontje van den heer K. Kujjpers in een mod dersloot. Gelukkig werd het onheil bemerkt door den heer Ms. v. Zwiecen, die aioh niet lang bedaoht, er bysprong en het genoegen had het knaapje, hoewel reeds bewusteloos, gelukkig op het droge te brengen. Na van modder gezuiverd te zyn, keerden de levens geesten spoedig terug. Onder begunstiging van praohtig weder had gisteren de viering plaats van het tien jarig bestaan der «eilvereeniging „Lekkerkerk" te Lekkerkerk. Honderden vreemdelingen be wogen zioh op het dorp en voornamelyk langs den Lekdyk, waohtonde op de dingen die komen zouden. Het was een mooi gezicht al die jaohten te zien voorbjj zeilen, het eene al fraaier dan het andero. En bovenal was het een praohtig gesioht, toen de jaohten in kiel- linie voor 't dorp geankerd lagen om beoor deeld te worden, wolk 't fraaist versierd was. Hot was voor de oommissie geen gemakkelijke taak, alle waren mooi. Tooh moest «r beslist worden en die beslissing was: „Najade" van P. O. Boogaerdt te Krimpon a/d Lek, lste prjjs; „Elizabeth" van C. Hooykaas te Rotter dam, 2de prys, en „Blondine" van J. v. d. Giessen te Krimpen a/d IJsel, 8do prys. Met een toepasselijk woord werden de prgzen uitgereikt. Men vereenigde zioh aan een ge- moensohappelyken maaltyd, waarby het vroolyk toeging en menig hartolyk woord gesproken werd. Toen men van den stoom-sleeptooht van Bolnes terug kwam, waren de meeste jaohten ge ïllumineerd, wat een betooverenden aanblik gaf. De verguld silvers» medaille, uitgeloofd door onzen geaohten burgemeester voor het mooist verlichte vaartuig, werd toegewezen aan de „Elizabeth", van 0. Hooykaas te Rotterdam. Nog steeds drentelden honderden en nog eenB honderden kjjkers langs den djjk. Men wachtte op bet vuurwerk. Nu, niemand zal zioh dat wachten beklaagd hebben. Het vuurwerk waa mooi en maakte een praohtig effect. Het doet èn zeil vereeniging èn vervaardiger (de heer A. Gall, van Rotterdam) alle eer aan. Het eigenaardige van den avond werd voor- ■eker nog verhoogd door het werken met het eleotrisoh zoeklioht, waardoor op een gegeven oogenblik een gedeelte van het dorp hel verlicht was, om plotseling in pikdonket gehuld te zjjn. De zeil vereeniging mag trotsoh op haar feest ityn, dat in alle opzichten zoo uitstekend geslaagd is, en in soo beate orde is ^afgeloopen. "Oudewater, 28 Mei. Heden vergaderden ten huize van den heer W. De Wit alhier de stemgerechtigde ingelanden van den polder Klein-Hékcndorp, liggende onder onze gemeente. Rekening werd gedaan over 1896: de ontvangsten bedroegen f 41,88*, de uitgaven f 82,07, alzoo een batig Blot van f 9,81*. Verder werd be handeld de begrooting over 1897: de uit gaaf was geraamd op f 41,59*, waarby de omslag over 1897 is bepaald op 40 ct. per hectare. Dinsdag 11. is de afgegraven spoor- dyk weder voor 't eerst in gebruik ge nomen Door de afgraving is de weg aanzieriiyk 'verbreed; ook is hy met een flinke laag kiezelzand bestrooid. Het entiée aan die zyde der stad is er inder daad keer door verfraaid en waariyk grootscher geworden. Naar wy vernemen, bestaat verder het plan om, als de tijd daarvoor dAAr is, de beide kanten te beplanten met iepenboomen. Indien dit verwezeniykt wordt, zou Oudewater in de toekomst nog een heeriyke laan rijker kunnen worden, op Zondag 30 Mei 1897. Ring Schoonhoven. Berkmwoude. 's Avonds 6 uur de heer A. Dekker, cand. te Berg-Ambacht. Visscherij-Berlchten. 'Ammerstol, 28 Mei. Van Zaterdag 22 tot en met Vrydag 28 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 123 zalmen prys per j kilo van f 0,95 tot f 1,16; elft per stuk van f 0,70 tot f 1,60. 'Kralingen, 28 MeL Deze week werden ter markt aangevoerd 1031 zalmen prys f 0,90 h 11,20 per 5 ons. Nog werden ter markt aangevoerd 870 elften, prys f 0,50 a f 1,60 per stuk. MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 26 Mei. Boter, le qual. 45 ct.2e qual. 40 ct. per half kilo. Kaas f 19 k f 22,— per 50 kilo. Biggen f 7 k f 11 per stuk. Lammeren f 8 k f 12 per stuk. Overloopers f k f per stuk. Aardappelen (geele) f 3,25 per HL. (blauwe) f 2,25 Eieren f 3,00 per 100 stuks. CORRESPONDENTIE. Het bericht nit ZcTenhuizon is niet voor opname geschikt. De vonnissen van het kantongerecht te Sohoon- horen benevens eenige beriohten waohten op plaatsruimte. VERBETERING. In ons vorig No. zyn een paar fouten ge slopen, en wel in een berioht uit Groot-Ammers, waar als dag van bevestiging van Ds. Homoet in een gedeelte der oplaag staat vermeld Zondag 20 Mei, hetwelk natuuriyk moet zyn Zondag 30 Mei, en in een berioht uit Viist, alwaar de heer A. Nobel niet met 288, maar met 888 stemmen werd herkozen tot poldermeester van het waterschap Vlist-Westayde. Gemeente Schoonhoven. Van 26 tot 28 Mei. Geboren: Maria, d. van A. de Jong en M. Verkerk. Alida Maria, d. van K. Murok en P. van Vliet. Getrouwd: J. de Jong en P. H. van den Bergh. P. Maat en A. Hartman. W. de Jooden en N. Gaillard. üverjeden: A. M. Bitzer, oud 76 j., eoht genoote van J. Opsteyn.T. Ytrmejj, oud 76 j., weduwe van H. de Vos. P. vanderSluys, oud 72 j., eohtgenoote van G. Murk.A. de Zeouw, oud 7 ra. Den 5. Juni hopen onze innig geliefde Ouders MARKUS VERKERK en DIRKJE DEN HOED hunne te gedenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Nieuwpoort, 28 Mei 1897. Getrouwd: P. MAAT A. HARTMAN, die, ook namens wederzydsche Familie, harteJyk dank zeggen voor de veie blij ken van belangstelling, by hun Huwelyk ondervonden. Schoonhoven, 26 Mei 1897. Getrouwd: J. LEEUWERKE en A. P. VERMEULEN, diemede namens de wederzydsche betrekkingen, hunnen harteiyken dank betuigen voor de talryke bewyzen van belangstelling, zoo van hier als eiders, by hun Huwelyk ondervonden. Ameide, 28 Mei 1897. Heden overleed, na een langdurig en smarteiyk lyden, in den ouderdom van ruim 17 jaar, onze geliefde eenige Zoon JAN BAAS, diep betreurd door zyne Ouders en Grootouders. T. BAAS. N. J. BAAS- GRAVELAND. As. GR A VEL AND. Ca. GRAVELAND- VERDOOLD. Stol wyk, 24 Mei 1897. Eenige algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig lyden, onze geliefde Zoon JOHANNES JACOBUS BECKER, in den ouderdom van 14 jaar en 8 maanden. A. TAMSE. 0. TAMSE - RIETVELD. Schoonhoven, 24 Mei 1897. Heden overleed onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. Wed. H. DE VOS, geb. T. Vermeij, in leven Verloskundige alhier, in den ouderdom van ruim zes en zeventig jaren. Uit aller naam, H. DE VOS. Schoonhoven, 26 Mei 1897. De Heer en Mevrouw VAN WANING brengen by deze hun harteiyken dank aan allendie den 25sten Mei jl. voor hen maakten tot een blyden, onverge- telyken dag. Ouderkerk a/d Ussel, 26Mei 1897. melmgen ïan 00 ISchtelieden JAM DORSMAN, overleden 7 Maart 1846 en PIETEftTJE HÜYZERT, overleden 21 Mei 1814, alsmede üe afkomelingen van JOHANNES SPRUYIENBURG, volgerS informatie vroeger gewoond hebbende aan de Kaasmarkt te Rotterdam, worden in hun belang verzocht zich ten spoedigste aan te melden by den Notaris A. 0 VAN WIJNGAARDENaan de Zuidblaak no. 24, te Rotterdam, onder postmerk Lekkerkerk van 22 Mei* jl., wordt beleefd verzocht den waren naam op te geven, met een franco brief, onder let ters M H, aan het HULPPOSTKANTOOR te Gouderak. Was Verhinderd op den bepaalden tyd te komen. gevraagd by.H. TEMPELMAN Dz., Hoogendyk, by Schoonhoven. TERSTOND GEVRAAGD: TWEE BEKWAME door P. VAN HOUWELINGEN en L. VAN DAALEN te Noordeloos. TERSTOND GEVRAAGD, tot Februari 1898, een Aanmelding in persoon bfi JOH. NUHOF, Mr. Timmerman, üud-Alblas. Terstond gevraagd een SMIDSKNECHT, P. G., bekwaam in hoefbeslag en boe renwerk. Adres: J. KRAMER, Mr. Smid te Loplk. GEVRAAGD i flinke Adres: A. SLEGT, Nieuwe Haven, Gonda. Een ilifck, jong gehuwy Landbouwers zoon, die goed kan melken en wat de bouwery betreft goed met alles bekend is, wenscht aan eene of in eene BOU WERIJ geplaatst te wordeD, daar hy ook met paarden kan omgaan. Adres: Hulpkantoor, Schelluiden. Terstond gevraagd, voor vast, een flinke goed kunnende melken en van den P. G., by J. REIJM, Landbouwer te Nleuwer- kerk a/d IJsel. Gevraagd, wegens huwelyk der tegen woordige, een tegen 1 Juni. Melken geen vereischte. Adres A. ANKER, Capelle a/d IJssel, 's-Gravenweg, TERSTOND GEVRAAGD: die goed kan melken, in een klein gezin. Adres T. J. VAN DEN DOOL, Bles- kensgraaf. TERSTOND GEVRAAGD, by P. SOL, Landbouwer, Zevenhuizen (Z.-H.), eene bekwame P. G., tusschen 80-40 jaar. GEVRAAGD, in een gezin met drie kinderen, een liefst boven de 80 jaar, P. G.voorzien van goede getuigen. Aanbieding liefst in persoon. A. DE LANGE Gz., Mr. Schilder, Bergambacht. MERK en VORKEN TE KOOP, by J. POLS, Smid te Bergambacht. De zeer geroemde ZEISEN, zonder of met Boom, zyn te bekomen onder garantie by J. HUISMAN, Oud-AIbfas. Een nieuwe zeer soliede en fijn afgewerkte en een nieuwe BOERENWAGEN, by W. VAN MEIJERENWagenmaker te StolwQk. Een goed onderhouden met Afsluitraam en Zyportieren. Te be vragen by J. DE VOS, Kastelein te SchoonhovenLopikerstraat. Aan hetzelfde adres een goede BROOD WAGEN te koop. Als Vertegenwoordiger voor den ver koop van de voor Schoonhoven en Omstreken, is aan gesteld de Heer A. KHU1JT, Handelaar in Ry wielen te Sehoonhoven. CIJFER: THOMSON'S THEE. AFTREDEND LID. Het Beelqar. J. VAN MARIËNHOFk Voorzitter, H. W. J. ROOI]AARDS, Secretaris. RETOUR Van LEKKERKERK 's morgens SCHOONHOVEN UTRECHT 'a avonds lste- klasse f 1,00. 2de - 0,75. 5 uur. O 6 Mercurius-diploma als practisch boekhouder. Opleving voor den HandelStaats- en Praetlsehe Examens. Inrichten van Koopmansboeken. Controleering en opmaken der Ba lansen. Inlichtingen op aanvrage gratis. De Ondergeteekendeopgeleid aan en gediplomeerd door deAkademie te Beriyn, geeft kennis, dat zy een CURSUS zal openen tot 't grondig leeren KNIPPEN van Costumes, Mantels en Ondergoed, als mede in het MAATNEMEN en PATROON- TEEKENEN volgens 'tBerlynsche(met den hoogsten prys bekroonde) driehoek systeem. Prys van den geheelen cursus f li, -. Zich te vervoegen by Tegenover 't Stadhuis, Schoonhoven. FEESTELIJKE-OPENING 3 JUNI a. s. Op 10 Juni 1897, des middags om 8f uren, zal door de MAATSCHAPPIJ NASSAU LA LECQ worden aanbesteed: Het uithalen vaja eene oude en daarna slaan van eene NIEUWE SCHOEIING, over eene lengte van 160 Meter, aan de Visscherij de Snakkert te Ammerstol. Bestek ligt van af één Juni a. s. ter inzage in het Koffijhuis van den Heer STUURMAN aldaar. Aanwyzing den 5. Jujni a. s.des mor gens om tien uren; verdere inlichtingen zy'n te bekomen bEj den Architect C. BROERE Kzoon te hjieuw-Lekkerland. Het Bestuur van den Palder STOLWIJK is voornemens op Zaterdag 12 Juni 1897, des voormiddags ten 10} uur, in de Poldebraadkamer te Stolwyk, pu bliek aan te besteden: Het droogleggen van den BERG- VLIET op net eind van Schoon- auen, het ontruimen van den ouden - en het maken en leggen van een Nieuwen EIKEHOUTEN DUIKER enz., |in één perceel. Het Bestek en teekenjing ligt ter visie vanaf 4 Juni 1897 in) de Polderraad kamer. Aanwyzing op Zaterdag 12 Juni 1897, des voormiddags ten 9 uur. Inlichtingen, verkrijgbaar by den Op zichter van den Polder StolwJjk, den Heer W. OOMS te Gouderak. DAMESWIELEN in soorten. REPARATIE spoedig en billik. UIESSKNOAM. (Bij aankoop gratia onderricht.) Notaris S. F. DE VRIES te Woerden bericht, dat by de op 26 Mei 1.1. gehou- dene veiling van VASTE GOEDEREN de perc. zyn ingezet a. v.. No. 1. Hofstede met ruim 28 H.A. Landte Waarder op f 29000. Terstond verhoogd met 8500. f No. 2. Hooiland aldaar, groot ruim 7 H.A. op f 10200. Terstond verhoogd met - 800. Daarna met - 600. onder Waarder, Papekob» en Woerden, No. 6. Hofstede met Lander yen te Papekop, groot 8.76 H.A. opf 11200. Teratond verhoogd met - No. 8. Weiland aldaar, groot 1.46 H.A., op f 1800. Terstond verhoogd met 200. Daarna met - 400. No, 4. Hooiland aldaar, groot 7 Aren, op - 11100. 80. Totaal van Nos. 1-4, zynde de Hofetede te Waarder, groot ruim 82 H.A., slechts f45580. 1800. No. 6. Wei- en Hooiland aldaar, groot 6.22 H.A. op - No. 7. Hooiland aldaar, groot ruim 3 H.A. op f 2100. Terstond verhoogd met - 900. - f 12500. 4200. No. 8. Wei- en Hooiland aldaar, groot 5.84 H.A. op -- 8000. 6100. Totaal van Nos. 6-8, zyhde Hof stede met Landerijen m Pape kop, groot circa 24 H.A.j, slechts f 15800. Woer- No. 9. Heerenhuis c.a. den opI f 4700. De TOESLAG biyft bepaald op Woensdag 2 Juni 1897, dels voorm. 11 uur, in het Café NEÜF te Woerden. f Inmiddels worden tot en met Dinsdag 1 Juni e. k. behalve op Zondag 80 Mei- dageiyks van 9-4 uur, ten kantore van Notaris DE VRIES voornoemd, hoogingen aangenomen tegen genot van 10 der verhoogsommen. GLAZEN DAKPANNENDEURPLATEN enz. Verfwaren, SchilderegereedsohappenKogelblauw, Soda, Chloor, Potlèod, Lucifers enz AanbevelendH. ZANDVOORT, Doelesteeg 220 en 219, Magazijn 219, GOUDA. MF" De goederen worden geleverd In prima kwaliteit met garantie. ARKEL8TKAAT. DAG. GROENMARKT. Afd. SCHOONHOVEN en Ometreken. op DONDERDAG 3 JUNI 1807, 'a avQüds te 8 uren, in het MILITAIB-TEHUISt Spreker: Kapt. der Veld-Artillerie. MT Toegang voor de leden vry. Voor niet-leden 10 Cents entrée. HET AFD. BESTUUR. Candidaat voor de 2de Kamer in 't Dis trict SLIEDRECHT, zal voor de kiezers optreden 's avonds 7 nnr: Te NIEUWPOORT Dinsdag 1 Juni. by de Wed. BARON. Te STREEFKERK Donderdag 3 Jnnl, by A. DE KOGEL. Te MEERKERK Vrydag 4 Jnnl. De Heer A. KARS zal Za- terdag 29 Mel te OTTOLAND en Maandag 31 Mei te BRANDWIJK, by VERSLUIS voor de Kiezers optreden 's avonds 7 nnr. aangevangen 25 FEBRUARI 1897. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.§0, 12.—, 2.— en 4.— uur. Zon- en Feestdagen 6.30, 2.— en 6.30 uur. Van GOUDA: Werkdagen 8.45, 4.06, 6.10 en 9.15 uur. Zon-en Feestdagen 8.45, 5.— en 9.15 uur. WÊÊÊF* De OMNIBUSSEN van 6.30. 12.- en 2.— uur zullen 5 minuten vóór het vertrekuur op de Markt, b/d Groote Kerk, staan. van Op Werkdagen: Van Schoonh. 6.30 v., 12 15 n. en 2.—n. Van Gouda 8.45 v., 6.15 n. en 9.16n. Op Zon- en Feestdagen: Van Schoonh. 6.30 v., 2.— n. en 7.80 n. Van Gouda 8.46 v., 6. n. en 9.15 n. Aanbevelend, DE ONDERNEMER. van het Lopikerstraat, Schoonhoven. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voor nemens op Maandag 14 Juni 1897, des voormiddags ten 11 ure, in de HAR MONIE, op de Markt te Gouda, in het openbaar te veilen en te verkoopén: gemerkt O No. 144, zeer gunstig staande en gelegen te aan de bogen, op den hoek der Hooikade en aan de Gouwe, bevattende, behalve beneden ruime Localiteit tot alle doel einden geschiktook nette BOVEN WONING en afzonderiyken Opgang, met Waterleiding en Zolder met beschoten Kap. Grondlasten over 1897 f 10,98. IC De INVENTARIS der tot heden daarin gedreven Smedery kan door den kooper, indien hy dat verlangt, worden overgenomen. Te aanvaarden 1 Juli 1897. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voor nemens op Woens- in hmii dag den 23. Juni 1897, des voormiddags ten 11 uur, in de Herberg van J. ZUI DER VLIET te Stoiwyk, in bet openbaar te verkoopen: geteekend E, no. 4, met 2 SCHUREN, OPEN GROND daar naast en TUIN daarachter en Watering, staande en gelegen naby het dorp en onder Kadaster Sectie D, nos. 2338 en 2588 samen groot 5 Aren, 39 Centiare». Om te aanvaarden den 1. Augustus 1897. En onraiddeliyk na afloop daarvan by het gemelde Huis: een Aak, een Schouw, een Karos, 8 Kruiwagens, Kolenmaten en andere Roe rende Goederen. Eén uur voor den verkoop te bezichtigen,

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2