N°. 1' I BUTTEIS Over; VACATUREBEÜRTEÜ op Zondag 6 Juni 1897. Ring Schoonhoven. BURGKRLUKE STAND. Gemeente Schoonhoven. INGEZONDEN. sc de Wit. echt- Overtook. jmeente- 5 school i: „In ingang Op lenen jndor oud 19 j. anger ak. Linsohoten van Weel- jn JYisser H. Terlouw d. van M. J. de Jong, 29 j. en P. A. Overleden: VERKIEZINGEN VOOR DE TWEEDE KAMER. Eindhoven. Benoemd de heer Smits van Oyen (Kath.), aftr. lid. Grave.Benoemd Mr. Harte (Kathaftr. lid. Helmond. Benoemd Dr. Vermeulen (Kathaftr. lid. Roermond. Benoemd Dr. Everts (Kath aftr. lid. Vechel. - Benoemd majoor Van Viy'men (Kathaftr. lid. het dorp passeerde op zyn tocht naar de Goudsche markt, sprong hu voor den wagen, dat het een lust was, om te zien. Doch zie te Stolwykersluis was hy nauweltfks uitgespannen, of onze nog zoo levenslustige vriend viel plotseling dood neder. Dat zou hem zeker niemand hebben durven vóórspellen. Woerden, 2 Juni. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 189 partijen prijs van Goudsche 1ste soort f 21,— f 28,—2de soort f 17 f 20, Edammer f 16,— per 50 kilo. Handel matig. >gen. C. f P. van Her van Herk, ond 83 j., i Vliet, oud Ij- Vervolg der Nieuwstijdingen. Bodegraven, 2 Juni. De heer Jhr. Ortt, candidaat van den Chr. Hist, bond in het district Bodegraven, trad Maandag avond in ’t hötel „Van Haaften” alhier voor de kiezers op tot uiteenzetting van het program van den bond, met ’t welk spreker zeide volkomen in te stemmen. Daarna werd gelegenheid gegeven uit sluitend tot ’t doen van vragen, dus geen debat. Nadat enkele vragen vstn den heer Van Muiswinkel te Zwammer- dam waren beantwoord, kreeg de heer Van Andel alhier ’t woord, ’t welk hem evenwel later door den voorzitter, Ds. Benning Bolt, werd ontnomen, omdat hij zich niet hield aan de gestelde voor waarden. De voorz. wees er toen op, dat ’t de bedoeling geweest was alleen gelegenheid te geven tot ’t stellen van vragen aan hen, die instemden met den Chr. Hist. bond. De heer Hempenius te Zwammerdam, die ook nog enkele vragen wenschte te stellen, moest om laatsgenoemde reden daarvan dan ook afzien. Boskoop, 2 Juni. In de vergadering met stemgerechtigde ingelanden van den polder Nesse werd de rekening over 1896 vastgesteld aan inkomsten op f 1003.09} aan uitgaven op f 907,63meteen batig saldo ad. f 95,46. De begrooting voor 1897 aan inkomsten op f 1402,88 en aan uitgaven op f 1402,50 met een omslag van f 4,50 per Hectare. De gehóuden grasverpachting van de copierde kade bracht f 42 op tegen f 45 in 1896. Tweede Kamer gesteld de navolgende heerenMr. G. J. Goekoop en Mr. A. P. R. C. Baron v. d. Borch v. Verwoldeen Mr. A. D. van Assendelft de Coningh. In het hoofdkiesdistrict Slie- drecht z|jn als als candidaten gekozen de heeren: G. Van Herwaarden, door den chr. hist, kiezersbond; Dr. A. Kuyper, door de anti revolutionaire en 0. B. Wis boom, door de liberale party. Dinsdag zyn voor de verkie zing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten Geneaalin het Hoofd-Kies- district Wyk by Duurstede, officieel de volgende candidaten gesteldJhr. Mr. H. M. J. Van Asch van Wyk, Jhr. Mr. W. H. De Beaufort, C. V. Gerritsen, Mr. H. Verkouteren. Biykens van (Jen Gouverneur- Generaal van Nederlandsch-Indiö ontvangen telegraphische berichten zyn, by de ver schillende onlangs in Atjeh geleverde gevechten a. gesneuveld: de kapitein der infanterie H. Jacobsde sergeant der artillerie J. E. Snyders; de sergeant der infanterie H. Stuurman en de fuseliers J. Sielis, J. J. Philipsen, J. C. Witzlep, C. Dykstra, J. Carsauw, G. Th. Lensing, H. De Smoker, J. P. H. Francken, P. G. Bloem, A. De Pauw; A. Van Hannen en K. Stadt; b. aan hunne wonden overleden: de kapitein der infanterie G. M. P. Scheuer, en de fuseliers G. Liniger, A. Van der Werf, J. B. De Froyer, E. Dubernard, E. Oh. Pauwels, F. A. Schneider en G. W. A. Raue; c. gevaarlyk gewond: de sergeant der infanterie J. Van der Linden, en de fuseliers H. P. Pyt, G. Zimmermann, A. H. M. Van Duyn, R. Keizer, J. H. te Loeke d. niet gevaarlyk gewond: de kapitein der infanterie J. N. C. baron van Heerdt, de eerste-luitenant der infanterie J. A. Jansen en de tweede luitenant der infanterie H. A. Messemaeckers van de Graaft; c. licht gewondde van het Nederland- sche leger gedetacheerde eerste-luitenant der artillerie J. 0. P. W. A. Steenkamp. De Chr.-Hist. kiesvereeniging te Alfen a/d Run, welke eerst den can didaat van den Chr. Hist. Bond, Jhr. Qrtt, had gesteld, is hierop teruggekomen en stelde den heer N. D. Kemink, voorz. van de anti-rev. kiesv., van den Boerenbond en protectionist. Bedankt voor het beroep by de Gereformeerde Gem. te Molenaarsgraaf en Brandwyk door den heer R. P. Haan, cand. te Scheemda. Benoemd tot pastoor te IJsel- stein de ZeerEerw. heer J. A. v. d. Vegte, pastoor te Deutichem. NAT. TENTOONSTELLING VOOR NIJVER HEID EN KUN8T. Dordrecht, 8 Juni. Heden feesteiyke opening van de natio nale tentoonstelling, waarmee de „Ver- eeniging voor Vak en Kunst” haar tiende lustrum viert en laten we het er maar onmiddeliyk by voegen viert op waardige wy'ze. Want hoe dikwerf ook misbruikt en daarom versleten, hier wenschen we die uitdrukking in zyn volle kracht toe gepast te zien. We zullen dit nader wel aantoonenthans moeten we ons bepalen tot de openingsplechtigheid. Aan het station werden de Minister van Binnenlandsche Zaken, de Commissaris der Koningin en de leden van Ged. Staten circa 11.15 ontvangen. In rijtuigen ging men vervolgens naar het raadhuis, waai de gasten, waaronder ook de leden van het uitvoerend comité der tentoonstelling, vérwelkomd werden door burgemeester en wethouders. Er werd niet gespeecht. De plechtigheid bepaalde zich tot het aanbieden van den eerewyn. Daarna werd de tocfat naar het tentoon stellingsterrein in het Oranjepark aanvaard. Daar aangekomen, speelde, het muziek korps der Vlaardingsche schutterij, kapel meester de heer L. P. Gaillard, het Volks lied en een marsch. Daarna werden de gasten door een commissie uit het hoofdbestuur ontvangen en om 12 uur begaf men zich naar de feestzaal in het hoofdgebouw. Daar waren o. a. byeen: Burg, en Weth., de leden van den Raad, de bur gemeester van „Oud Dordrecht”, de heer Hidde Nyiand, tal van besturen van Dordtsche vereenigingen, de leden van de feestvierende vereeniging enz. De eere-voorzitter der tentoonstelling, Dordrecht’s burgemeester, Mr. H. A. Nebbens Sterling, hield er een toespraak. Hy bracht hulde aan de vereeniging „Vak en Kunst” voor de groote werkkracht door haar ontwikkeld en hoopte, dat de tentoonstelling een groot succes voor de vereeniging zou zyn. Vervolgens was de voorzitter van de vereeniging „Vak en Kunst”, de heer Zoethout Azn., aan ‘t woord. Hy dankte voor den ondervonden steun, zoo van gemeentewege als van de ingezetenen. De tentoonstelling was de vrucht van samenwerking van kapitaal en arbeid. Spreker uitte de beste wenschen voor het vak en voor de kunst. Ver volgens nam de Minister Van Houten het woord. Hy wilde niet over de tentoon stelling fantaseeren wat hy ervan ge hoord had, boezemde hem sympathie in, vooral omdat deze tentoonstelling het nuttige met het aangename heeft ver- eenigd. Men heeft het my zeide de Minister wel eens ten kwade geduid, dat ik die aangename z|jde der tentoon stelling, de vermaken, op prijs stel, maar hu wyst op het voorbeeld der Amerikanen, die hun tentoonstellingen geen „Exhibi tions” maar „Worlds-Fairs” noemen. Hy hoopt dan ook, dat de herinnering, die de Dordtsche Tentoonstelling zal nalaten, zal zyn een aangename en nuttige. De hooge gasten maakten hierop een wangling door het hoofdgebouw en over het'terrein, om ten slotte aan de Riedyksche Pooit van „Oud-Dordrecht" door den burge meester van dat stedeke ontvangen en haar de Oude Beurs geleid te worden. Daar namen zy plaats, terwyi het vendel manoeuvreerde en de muziek het „Wilhelmus" (oude toonzetting) speelde. Daarop hield de burgemeester een toe spraak. Hy vroeg en verkreeg verlof, om aan het vendel een vaandel aan te bieden, waartoe zich een aantal Dordtsche dames hebben vereenigd. Het werd door den Eindeiyk zyn dai onder handelingen, ol toebereidselen tot de lingen tussche» Gri aangevangen in he Constantinopel. Aan de behandeling er va over. Zij hebben plas van de voorstellen voorstellen der Mogen deurs enteMinister I er drie uur lang ovt het werk verdeeld. Nelidoff zal de grer rekening nemen, zijn aangelegenheid van zegging van voorret het Ottomanische ri gezant Sir Philip Cur schatting. Ondanks c waarop men deze za toch volgens het o( lang duren voor de gezet. Binnen 14 alles in orde is. Int de Grieksch—Turkt (tot zoolang de vre duren) geteekend, v< de Majoors Soutzo en Turken door Mustapl Een verbiydend t heeten, dat de Ko. Athene niet meer v In hare plaats heef anderen zondebok ge geheim patriottisch Hetairia”, dat de eer organiseerde en de get heeft opgezweept. Het eischt zelfs, dat gei tegen dat genootschap Koning Georgios m klaard hebben, van het bedrag af te staan ten be des lands. Ook een deel van z|j Deze laatste heeft v< bu woning derVictorii Het Brltsche Lag( stel van Minister 1 17 Juni vacantie te Welk eene. tegen zoowel in Ne Ierland toen men het verd den inval van Dr. vaal maar wilde conservatieve blade over, maar de libei voor hunne gevoelei dat deze handel w| ontstaan over voorn de journalist W. F groote verontwaard dat men het gedrag berlain zoodoende w Grey is in ’t gehei verhoor van den h afgeloopen en de he hadden veel meer F ze deden. Over „Times” is maar den sluier opgelicht, betreft, de Telegraa wel de telegramme Harris, maar uit d< wéér een paar gem mede te deelen, f alles half werk gev die „vertooning” biyven. De leden onderzoek, het Lag regeering heeft zul niet in hooger a tegendeel. Zaterd commissie van ond wuseiyk zitting gel De zittingen v; Huis van afgevat weet, in den laatst groote rumoerighei Kamer vacantie is Een treurig staal het publiek in eei Pesth - of juii minderheid, hoofd studenten en journ Duitsch tooneelgezi het Weener Burg-t sissen en stampt zich te doen hoort In het proces Vo: (Dultscbland) is maar de andere sch de getuigenis van mer, die Von Taui en schandeiyke mei daan aangaande d van Keizer Wilhel reldkundig te makt dat de mededeel dat ’s Keizers o< wyze was vereri hersen-operatie zo Hoe het ook zy, commissaris van terwyi Von Liltz vangenisstraf heef Er staat den „rei Liefdadigheidsbal zoowaar nognieuv heeft tien gouden i aan President Ft zoek, die in pei overhandigen aai moedigst hebben Khrlkkeiyken bn Leerdam, 1 JuniEven als mejChimair van Oudendorp te Sliedrecht heeft ook mej. Hania te Dordrecht bedankt voor hare benoeming als bewaarschoolhouderes alhier. Olieland, 3 Juni. Met algemeens stemmen is herkozen als voorzitter van den polder Laag-Blokland de heer 0. Tukker JOz. ‘Papekop, 31 Mei. In de vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder Papekop en Diemerbroek werd met algemeens stemmen tot heemraad of lid van het bestuur herbenoemd de heer D. Maaüen. Besloten vast te stellende rekening over 1896, in ontvang op f 4515,51* en in uitgaaf op f 3815,20, batig saldo f 700,81*, en vervolgens de begrooting voor 1897, bedragende aan ontvang en uitgaaf f 4306,11* en den omslag op f 4,25 per hektare. Verder werd met algemeens stemmen besloten voor rekening des polders de noodige hoefslagpalen te doen maken en te plaatsen langs de verschillende wegen, kaden en weteringen. Ten slotte werd met 187 tegen 48 stemmen besloten, in dit jaar voor onderhoud van den Pape- kopperdyk, vanaf Tappersheul tot het spoorwegstation, aan te koopen voor f 50 grind, ingeval ook de gemeente Papekop een gelijk bedrag disponibel stelt,. 'Polsbroek, 4 Juni. In deze gemeente is het badseizoen wéér geopendten minste onze lieve landjeugd betoont zich als vanouds weêr zeer waterzuchtig en het redden van drenkelingen is aan de orde van den dag. Eergister avond raakte een kind van 8. in de diepe Kerkvliet te water. De moeder bemerkte het gelukkig, en geholpen door een buurvrouw kreeg ze de kleine nog bytyds op den kant. Ongeveer 10 weken geleden stierf by een veehouder alhier een zeug, die een paar dagen te voren aan 16 biggen het leven had geschonken. Drie der jonggeborenen stierven, drie werden er aan een anderen veehouder cadeau, gedaan, zoodat tien overbleven, die zonder moeder of pleegmoederiyke hulp zóó goed groeiden, dat ze pas zeven weken oud, samen voor f 82 konden worden verkocht. Stolwtfk, 2 Juni. In de jl. Vrijdag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den polder „’t Beiersche” alhier werd met algemeene stemmen tot heemraad herkozen de heer J. VerBurg Sr. In dezelfde vergadering werd de rekening en verantwoording over 1896 goedgekeurd, bedragende in ontvangsten f 2850,11 en uitgaven f 2080,70}, batig saldo f 269,40}. De begrooting over 1897 bedraagt in ontvangsten f 2176,80}, in uitgaven f 2172,92, batig saldo vermoedeiyk dus f 8,38}. De omslag is f 2,50 per H.A. •Stolwijk, 8 Juni. Gepasseerden Zondag reed de dienstmaagd van den heer S. te Stolwykersluis de beide kinderen van haren heer in een’ kinderwagen, toen er plotseling een hollend paard aankwam. Een ruk aan den wagen, om in veiligheid te komen, doch ongelukkig, de wagen kantelde en viel met de beide kinderen midden op den weg. Daar komt het hollende paard aangevlogen! Goddank, de vader heeft het gevaar gezien, waarin zyne kleinen verkeerden; hy vliegt zyn huis uit en vóór het paard zijne kinderen kon bereiken, heeft hy de teugels gegrepen en met inspanning van alle krachten het dier tot staan gebracht. De angst voor het lot zyner lievelingen gaf den vader den moed en de krachten om te doen, wat hy misschien anders nooit zou hebben durven ondernemen. Ter waarschuwing. Vrouw Z. alhier had deze week de onvoorzichtigheid om wat men meermalen door breidsters ziet doen eene breinaald in het oor te steken. Ongelukkig liep zy in die houding met den arm tegen eene deur met het gevolg, dat de naald haar vry diep in het oor drong. Thans is dat orgaan inwendig zoo gezwollen, dat de geneesheer nog niet kan constateeren, of het trommelvlies gekwetst is; een feit evenwel is 't, dat de vrouw sinds dien tyd met dat oor totaal niets hooren kan. Al was hy oud, „de Zwarte” van den landbouwer J. B., hy liep als een kievit en was steeds zoo dartel als eene jonge maagd. Van morgen nog, toen hy Geboren: N. Natzyl. Janna Jong en J. de Jonj L. Verkerk en O. dier firma onbemerkt eene portefeuille - ontrold met f 2000 en twee twintigste Staatsloten 10381 en 10485. De daders zün onbekend. Tusschen Ryswyk en Delft zyn Dinsdagmiddag eenige reizigers in trein 27 Amsterdam—Parus aan een groot gevaar ontsnapt. Er werd nameiyk 1 op genoemden trein geschoten; de kogel vloog door het raam van een coupé 2de klasse en ging aan de andere zyde door het portier, waarvan het raam open stond, Gelukkig werd niemand getroffen. Ee-n zeer ernstig spoorweg ongeluk had gisteren-namiddag 1 uur plaats op 300 meters afstand van het station Leerdam. Plotseling derailleerde trein 333 (van 11.29. De locomotief met tender bleef in de rails, de daarachter volgende goederen- waggon en de 3de klasse-waggon kantelden om, de laatste met passagiers en al. De achter den 3de klasse-waggon volgende eerste- en tweede klasse-waggon bleef dwarsgekanteld op de rails staan. De passagiers in den omvergevallen derde klasse-waggonwaaronder eenige kinderen, werden spoedig uit hun netelige positie verlost. Enkelen klauterden er beneden uit, anderen moesten door de raampjes heengetrokken worden. Een dame werd door glasscherven ernstig aan de wang getroffen, terwyi een heer zeer ernstig het been werd gekneusd. Een conducteur bezeerde zich ernstig aan de borst. Onmiddeliyk waren twee geneesheeren uit Leerdam op de plaats des onheils aanwezig om de noodige heelkundige hulp te bieden. Het spoor werd niet versperd, daar een derde lun vrij bleef. Uit Leerdam werd om een extra trein getelegrafeerd voor aansluiting met Den Bosch. Het ongeluk gebeurde, terwyi de trein in volle vaart reed. De schok was verschrikkeiyk. Als zeker niet alledaagsch kan gemeld worden, dat de koopman v. W. te Vuren de fiets gebruikt om het paard uit en naar de weide te leiden. Met een koord aan de fiets gebonden, loopt het dier, hetwelk natuuriyk zeer mak is, vooruit, terwyi zün meester al fietsende volgt. Men deelt ^»n de N. Rott. Cour, mede: De commissaris der Koningin was op officieel bezoek in de gemeente N. Na afdoening der taken op het gen huis, wenschte hij de nieuw gebouwde eens te tien. Burgemeester begeleidde hem natuurlgk en weldra heeft men ’t schoolgebouwwaarbg nieuwe onderwijzerswoning, bereikt. Burgemeester opent eene deur, verzoekt den commissaris binnen te treden endeze staat in 't turf- en gruishok. Algemeene verbazing! Burgemeester stottert verlegen iets van: T- de war met de oude school,had den ir bier!” Men richt zgne schreden naar eene deur in den anderen gevel. 'Met angst en beving wordt deze door den burgemeester geopend en.... de commissaris staat tegenover eene blozende keukenprinses en is op 't punt, de keuken van de onderwyzers- woning binnen te treden. Burgemeester staat versteld, en de commis saris kan na deze tweede vergissing niet na laten de meening te uiten, dat de burgemeester klaarblgkelgk ’t nieuwe gebouw nog niet met een bezoek had vereerd, en ’t evenals hg zelf nu voor de eerste maal zag! Zoo was ’tl (Historisch.) Het bybelverhaal van Abra ham’s offerande heeft een neger-predikant, Oscar Williams, te Elha, in den Ameri- kaanschen Staat Alabama, tot een daad van gruwelu'ke dweperij gebracht. De altyd hoogst geéxalteerde predikant ging ’s morgens uit, met zün tien-jarigen zoon aan de hand, en vertelde aan een buurman, dat God hem in den droom had bevolen hem zun zoon te offeren. De buurman hechtte eerst niet veel gewicht aan dat verhaal, maar na verloop van een half uur werd hy er toch ongerust over. Hy ging den neger na en vond hem weldra in het bosch, in geestver voering biddend by het iyk van zu’n zoon, het mes, waarmee hy het kind gedood had, nog in de hand. By de komst van den buurman verklaarde hy plechtig, dat hy niets anders had gedaan dan God’s bevel gehoorzaamd, en nam daarop de vlucht. De politie zoekt naar hem, maar tot dusver tevergeefs. Berkenwoude. ’s Avonds Dr. Van Lange- raad te Lekkerkerk. o Vealoo. - Benoemd Drt Nolens (Kath.), aftr. lid. Weert. Benoemd de heer J, Truyen (Kath.), aftr. lid. In het hoofd-k iesdistrict Bodegraven zyn de volgende candidaten gesteldA. Knyff Hzn liberaalN. D. Kemink, Chr.-hist., J. C. Von Briel Basse, anti-revol., Jhr. J. Ortt, Chr.-hist. Volgens de in het hoofdkies- district Gorinchem ingeleverde candidaats lysten voor een lid der Tweede Kamer, zyn als zoodanig voorgedragen: Door de chr.-historischen de heer G. Van Herwaar den, door de liberalen de beer Mr. N. G. Pierson en door de anti revolutionairen de heer H. Seret. - In het Hoofdkiesdistrict Gouda zyn tot candidaten voor de Tweede Kamer gesteld de navolgende heeren MMrC.' J. E. Graaf van Bylandt, aft?’. lid, Van der Hoog, L. F. Duymaer van Twist, Dr. i. Th. De Visser, O. Baron van Wassenaar van Catwyck en D. De Clercq. In het HoofdkiesUistrict Ridderkerk zyn tot candidaten voor de Zessen, oud 22 j. en H. Lakerveld, oud Mourik, oud 21 j. Bakema, oud 58 j., isen, eerder weduwnaar ende te Amsterdam). Gemeente Loplk. Van 16 tot 81 Mei. Geboren: Huig, z. van W. de With en M. van Vulpen. Salomon, i. van W. Hogen doorn en N. Neuman. Christiaan, z. van C. van den Berg en J. Bouwman. Getrouwd: A. T. Ver voorn en A. M. Balvert. Overleden: B. Bogaard, oud 84 j.,echtge- noote van O. Aantjes. M. A. Straver, oud 18 m. Gemeente Molenaarsgraaf. Van 14 Mei tot 1 Juni. Geene aangiften. Gemeente Nleuwerkerk a/d IJsel. Van 21 Mei tot 4 Juni. Geboren: Arie, z. van J. van Gelderen en C. Tom. Willem, van J. Brussée en W. Schouten. Getrouwd: J. Verkaik, oud 22 j. en T. Stam, oud 19 j. Gemeente Nieuw-Lekkerland. Van 7 tot 29 Mei. Geboren: Cornelia, z. van J. Boon en E. Boerman. Lena Maria Johanna, d. van C. Advokaat en A. Holder mans. <Lan, z. van G. Verzee en M. Breed veld. Christina, d. van A. Stout en Chr. Verslugs. Willem Johannis, z. van J. van Genderen en N. Sgnhorst. Willem, z. van A. den Boef en H. Boele. IJ da, d. van J. van der Dussen en M. M. de Jong. Adranis Teunis, s. van J. de Klugver en M. de Haan. Sjjgje, d. van E. den Boer en J. van Rgnsbergen. Getrouwd: J. Boele en J. de Haan. Overleden: M. Hofmans, oud 79 j. J. Pols, oud 13 m. Gemeente Ouderkerk a/d IJsel. Van 1 Mei tot 1 Juni. Geboren: Marines Hendrikus, z. van Chr. van Zwienen en M. W. Boef. Ariaantje Lena, d. van J. Lagerwaard en C. N. de Groot. Jan Cent, z. van J. van der Starre en J. M. de Brugn.Jannigje Agatha, d. van B. Boogaerdt en J. C. Vos. Christiaan, z. van B. Broere en C. v. d. Werken. Getrouwd: T. Schouten en P. Hollemans. J. de Jonge en J. Lingen. C. Spek en N. Ment. A. van Vliet en P. van Herk. Overleden: O. G. echtgenoote van J. Snoei. J. van 7 m. A. J. H. Spoormaker, oud 1 Gemeente Reeuwijk. Van 1 tot 81 Mei. Geboren: Arie, s. van G. Jon; Ket. Pieter Jacobus, s. van W. M. van den Berj en Margaretha Maria, d. van B. Korte. Adriaan, i. igeneel en J. A. Kraan en tg. Janna Jacoba, d. van C. Hoogendoorn en M. van Spongen. Anthonia Margaretha Maria, d. van B. J. Neerscholten en C. de Korte. Adriaan, s. van C. Kompier en M. Sluis. Simon, i. van A. van Vliet en C. A. Klaverveld. Magdalena, d. van M. de Knik ker en N. Bol. Cornelia, d. van W. J. Straver en C. Strien. Wilhelmina, d. van M. Hoogen doorn en I. Hoogendgk. Johannes, 1. van D. Mourits en E. L. de Jong. Getrouwd: J. C. Gentenaar en A. Stofberg. Overleden: G. Graafland,oud 71 j., weduwe van G. Rooken en J. J. de Bruin. T. Vink, weduwnaar van H. van der Nat. K. van Dam, echtgenoot van O. Vermeulen. A. J. van der Meersch, echtgenoot van R. H. J. H. Fon- tugn (Burgemeester van Zwammerdam). Gemeente Tienhoven. Van 21 Mei tot 4 Juni. Getrouwd: T. Versluis, oud 80 j., weduw naar van A. de Gans en N. van Middelkoop, oud 30 j. J. van der Leeden, oud 25 j. en A. M. van Middelkoop, ouJ te Gemeente Wlllige-Lt Van 16 tot 81 L Geboren: Jannigje en Maria, dochters van T. Schreuder en W. de Ruiter. AntÖnius Bartholomeus, z. van J. Zwartebol en A. van Roogen. Merrigje, d. van A. Oosterling en P. de Haag. Getrouwd: H. Kugf en Bteoassnalpmdr. 8. 4t W. M. VAM MOOTEN. Van S tot 4 Juni. Geene aangiften. Gemeente Ameide. Van 21 Mei tot 4 Junk Geboren: Frank Arie, a. van J. G. Die penhorst en N. de With. Getrouwd: J. Leeuwerke, oud 87 j. en A. P. Vermeulen, oud 28 j. Overleden: J. van Kekem, oud 6 m. - L. van Zessen, oud 40 j., echtgenoote van O. de Wit. Gemeente Ammeretol. Van 1 tot 81 Mei. i: Jlendrika, d. van L. Verkerken Hendrika, d. van Looren de Jong en J. de Jong. Janna Cornelia, d. van L. Verkerk en C. de Man. Aartje, d. van J. van den Dool en P. de Bruin. Gemeente Jaarsveld. Van 16 tot 81 Mei. Getrouwd: A. Rijkeen en A. de Wgman. Overleden: J. van Tugl, oud 19 m. C. de Groot, oud 13 d. A. Manschot, oud 15 d. A. J. Hogendoorn, oud 58 j., echtgenoote van G. van Tu|l. Gemeente Krimpen a/d IJsel. Van 15 tot 81 Mei. Geboren: Wouter, i. van C. van 1 en A. Boer. Huibert, s. van H. W. den en G. Schouten. Cornelia, a. van en D. Versnel. Janna, d. van H. Terlouw en E. van Cappellen. Maria Cornelia, d. van T. Biemond en L C. Erkelens. Cornelia, d. van A Neven en B. Mudde. Arie, a. van A. Rook eri H. Vuik. Getrouwd: J. Krouwel, oud 26 j. (van ’s-Gravenzande) en E. Snoeg, oud] 22 j. M. Verduin, oud 27 i. en T. Boudertegn, oud 22 j. Overleden: J. Lans Dz., oud 17 d. N. Snoeg, oud 77 j., echtgenoote van G. van Herk. Levenloos kind van het mannelgk geslacht van H. Trouwborst en D. van der Kley. Gemeente Lekkerkerk. Van 1 tot 81 Mei. Geboren: Gerrit, z. van J. van der Wal en J. A. Zwgnenburg. Arie, z. van A. Middel koop. Cornelia, z. van A. Koogman en C. J. Neef. Adriana, d. van P. van der Wouden en W. van IJpen. Gerritje, d. van J. Mudde en G. M. Kgkuit. Sggje, d. van A. P. de Jong en J. van Vlgmen. Getrouwd: W. de Jager, oud 83 j. en J. Verhoef, oud 33 j. P. Gouwens, oud 27 j.en A. H. Boon, oud 83 j. M. van Dam, oud 25 j. en A. Dekker, oud 25 j. A J. Verhoog, oud 25 j. en L. Mudde,, oud 29 j. A. van der Velden, oud 29 j. en C. H. Vermeer, oud 81 j. Overleden: G. Verhoog, oud 79 j., echt genoote van A. Breedveld. P. Karreman, oud 69 j., weduwnaar van C. Verhoog. J. K. Neven, oud 72 j., weduwnaar van W. Noor- lander. E. J. Deelen, oud 8 m. P. de Jong, oud 14 j. M. P. Goeman», oud 89 j., echt- gen. van S. Kakebeeke. A. Dekker, oud 21 j. W. den Oudsten, oud 25 j., eohtgen. van J. Bas. B. de Grugter, oud 59 j., eohtgen. van D. Stolk. G. Hoogenboezem, oud 79 j., echtgen. van M. Verhoog. A. de Jong, oud 1 m. P. Borsje, oud 74 j., wed. van A. P. van Vuuren. D. Berköüwer, oud 10 j. A. Ligthart, oud 88 j., wed. van P. Nobel. Gemeente Leksmond. Van 1 tot 81 Mei. Geboren: Arie, z. van L. W. de Jong en A. de Beeld. Getrouwd: C. van oud 24 j. van genoot van A. M. Hane“’ van B. de Koster (wonent commandant van het vendel, den heer JohB. Tuinenburg, met een harteiyke dank betuiging in ontvangst genomen. Nadat het vendel, dat in zu'n schilder achtige kleeding een kranig figuur maakte, eenige evolutién had uitgevoerd, brachten de hooge gasten een bezoek aan het stad huis op Oud-Dordrecht, dat de oude kunst en de preciosa herbergt. Ten slotte vereenigde men zich, onder voorzitterschap van den eere-voorzitter, aan een collation in de feestzaal. VARIA. Jaap Eden „onze Jaap” heette hg in de Nederlandsohe sportwereld is „onze” Jaap niet meer. Jaap is nl. geschrapt als lid van den Algemeenen Wielrgdersbond, omdat hg in gebreke bleef zijn contributie te betalen. Te Rotterdam heeft men dezer dagen Joe Grimes gehad, de Amerikaansohe reuzen-wielrjjder, die 450 Hollandsche pondjes weegt. Er zgn er, die het nog meer de moeite waard achten, hem aan tafel te zien dan op de fiets. Het goedkoopste tramvervoer heeft men tegenwoordig te Ülm. De regeering heeft de tarieven voor de stede- lyke eleotrische tram nog niet goedgekeurd en omdat de gemeenteraad de exploitatie niet wil ophouden en er het publiek alvast aan wil ge wennen, mag men meêrgden voor niemendal. Een vissoher te Lemmer had verleden week een aardig fortuintje. Hij ving in één nacht maar even 27.500 stuks ansjovis, die tegen f 8,50 per 1000 verkocht hem een verdienste opleverden van f 233 ruim. Te Drunen werd verleden week een snoek gevangen door een... koe. De koe, die aan de spoorsloot haar dorst leschte, voelde een pgnlgken steek in de lip, trok plotseling den bek terug en bracht zoo den gesohubden waterbewoner meé, die door den boer dankbaar in ontvangst werd genomen. Te Schellingwoude heeft de politie een vervol ging ingesteld tegen een persoon, die een hond bjjna den heelen staart afhakte, ’t Stuk is by het prooes-verbaal gevoegd, om als bewgsstuk te dienen. Verleden jaar verloor een dame te Maastricht f 1400 aan bankpapier. Dezer dagen heeft de Maastriohtsche politie iemand aange houden, van wien men vermoedt, dat hg den schat gevonden en ten eigen bate aangewend heeft. Te New-York is mynheer Scruggs ge arresteerd. De gearresteerde, die de grootste handelaar in St. Louis en... millionnair is, werd onder verdenking van smokkelary aangehouden en ook werkelyk in het bezit van een groote col lectie horloges, kanten on juweelen gevonden. De Nederlandsohe Vegetariërsbond heeft de Koningin-Regentos een request doen toekomen, waarin verzocht wordt de in de gevangenis vertoevende planteneters uitsluitend van plant aardig voedsel te voorzien. Misschien wil de bond wel zoo vriendelyk zgn het menu voor te schrgven! De voorzitter van het burgerijk armbestuur te Franeker werd Ziterdag-avond verrast, doordat een ouderpaar in zgn winkel een kind van ongeveer een halfjaar en op de stoep, in een kinderwagen, een dito van twee jaar deponeerde. De armvoogd begaf zich dadelgk naar de politie om van deze on verwachte vermeerdering van zgn huishouden kennis te geven. Een met twaalf kinderen gezegend echtpaar in ’t Friesohe Donkerbroek stak onlangs den wjjden plas over naar Amerika en trok te New-York zoozeer de aandacht, dat de heele familie op verzoek van ’t „gouvernement” door een bekwaam photograaf op één plaatje werd gebracht. In verscheidene Amerikaan- sche bladen doet die familie nu de ronde. Het „Weener Wereld-Nieuwsblad” geeft een portret vanja dat is moeilyk aan het portret te zien. Volgens het onderschrift wordt bedoeld „de jonge Koningin van Holland, op wie,” zoo staat er letterlijk „alle Neder landers verliefd zgnl” Het Italiaansohe kroon- prinsenpaar bracht dezer dagen een drie-daagsoh bezoek aan de kunst-tentoonstelling te Venetië. Als prettige herinnering kwam hot thuis met ruim 1100 bedel-brieven, die hun in die drie dagen waren aangeboden. Er waren er, die den kroonprinseljjken gondel nazwommen, om hun brief op die manier aan ’t adres te be- zozgen. Zes bedelaars verdronken en hadden dus geen antwoord noodig. In 't oude stedeke Woudriohem is ’t niet pluis tegenwoordig, verschillende plaatsen is een spook versohe in hondengedaante, dat als een bezetene, zoi te blaffen, rondvliegt en weêr even raadsel achtig verdwynt. *t Moet, zeggen de Woer- kummers, een weerwolf zjjn. Een schildwacht heeft er op geschoten, doch met geen ander gevolg, dat half Woudriohem uit de zoete sluimering, waarin het pas verzonken lag, wakker werd en het verdere gedeelte van den nacht den slaap niet kon vatten. Het spook vloog een meter of drie omhoog en de schildwacht zag het niet meer. Te Zaandam liep Zondag morgen half negen, toen pas de klok geluid had, alles uit, omdat men niet anders dacht, dan dat er brand was. De klokluider begreep er niets van tot hy op zyn horloge keek en bemerkte, dat hy precies oen uur in de war was. Hg maakte zoo gauw mogeljjk bekend, dat hy zich een „weinig” vergist had, waarna de brand weermannen, de schutters en vier spuiten konden inrukken. Een Amerikaansoh professor in Kansas heeft een middel uitgevonden om... negers blank te maken. Door een eleotrische bewerking nl. wordt de donkere kleur uit de huid verwjjderd en worden Moor of Indiaan zoo blank als een lelie, 't Zou misschien over weging verdienen, dien professor eens in ons land aan 't werk te stellen na de verkie zingen. Heele Btaatspartgen en Tweede Kamer- oandidaten, die nu zoo in 't zwart gezet worden, konden dan weêr een weinig worden opgeknapt. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Lekkerkerk, 4 Juni 1897. Mynheer de Redacteur! Tot myn spjjt moet ik u bekennen, dat myn verslag over het> feest der zeilvoreeniging „Lekkerkerk” niet volledig was. Ik ben ver geten melding te maken van do fraaie ver siering van en voor het sociëteits-gebouw „de Groote Boer”. By avond was de indruk over weldigend. Uit het gebouw straalde een zee van licht; voegt men daarby het fantastische schijnsel van tallooze lampions, hangende onder de zware iepeboomen, dan behoef ik u voor zeker niet te zeggen, M. de R dat den eigenaar, don heer P. Fennet, alle eer daarvoor toekomt. U dankend voor de plaatsruimte, Uw Correspondent. Gemengd Nieuw». Door den Minister van Oorlog is bepaald, dat de proef, om het overge schoten eten den volgenden dag wederom opgewarmd als toespys te doen dienen, zal gestaakt worden. Dit eten zal dus voortaan niet meer aan den troep worden verstrekt. By H. S. te Laag-Dalem heeft een gewone boerenkip een ei gelegd, wegende 122 gram, ovetlangs gemeten 22 cM. en breed 17 cM. In aanmerking nemende, dat een gewoon kippenei 56 gram, dus nog niet de helft wéegt, en genoemde afmetingen dan respectieveiyk 17 cM. en 18 cM/bed ragen, kan boven staand zeker wel tot de „zeer kolossale" gerekend worden. Te Rotterdam zün Dinsdag middag om 12 uur drié mannen op het bankierskantoor Mart Co. (Zuidblaak) gekomen en hebben denjongsten bediende

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 4