LS, i Hooiland. DiOlGl MT 1897. Zaterdag 19 Juni. N°. 1792. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht /IJK. stemming js worden Officiëele Kennisgevingen. kerk, SBOIMD? - A IOVEN. BUITENLAND. Overzicht )OP LEERLINGEN, die, na af te leggen toelatings examen, op de School 8de soort (Hoofd de Heer F. HEMMES) wenschen geplaatst te worden. HERSTEMMING BINNENLAND. P S. W. N. VAN NOOTEN Schoonhoven, Uitgaven. i NI, 's avonds 8'/, HET BESTUUR* m AM. er P. BANTMAN, VAM MOOTBN, (prk„Dridioek. brk,,Driehoek.’ Gemeente Schoonhoven. SCHOOJHOVENSCEi; GOÜMST. stembureau werden benoemd de heeren C. en Joh. De Jong en ais 4de lid de heer Boogaerdt. Na afdoening van eene reclame Illge-Langerakbij erceelen. •WOERD. in Bonrepas, ge- SCHERPENZEEL. ;e Laagerakin de Willige-Langerak. Willige- Langerak maal te maaien. ENSWOUDE. Willige-Langerak, 1897, te verhuren: )ILAND de Polders Streef- 'an de Burgerlijke- n Streefkerk, van I STREEFKERK, IOER, J. VAN DEN I Wz. N REISGIDSEN boekhandel van !N te Schoonhoven. èn steedt voorradig. i. Prachtige Damce- en f 1J 0, met 1 jaar idea. Gratis onder ragen ban den. ielhersteller le Klaa, de Eigenaren. lELEUN te Streef- Woensdag den nds ten 6 ure, bij 3. wanneer de omstandigheden het nood zakelijk maakten, de crisis zou uitlokken. Te Barcelona is weder een dynamiet- bom ontploft bij het huis van een ge meenteraadslid. De ontploffing veroor zaakte aanmerkelijke schade en natuurlijk groote ontsteltenis. Op Cuba zijn de gevangen aanvoerders der opstandelingen tot den kogel veroor deeld. Men verwacht echter nog dat Mac Kinley (President der Vereenigde Staten), zal aandringen op verzachting van het vonnis. Weldra zal 22 Juni, de datum, waarop de Koninginnefeesten in Engeland zullen be ginnen, zijn aangebroken. Het programma wordt al langzamerhand openbaargemaakt. Telkens komt er weer wat bij, om de feest vreugde te verhoopten. Eén ding echter is er, dat algemeene eigernis wekt. De „roode” rok zal by de plechtigheden den „zwarten” rok bijna geheel verdringen. Dat wil zeggen, dat het militaire element en de hofbedienden den voorrang zullen hebben, terwijl aan bekende geleerden en staats lieden, parlementsleden en Ministers slechts een klein plaatsje zal worden gegund. Zoo zal, by voorbeeld, de oude Glad stone, een sieraad van het land, bij de feesten nergens te zien zijn. Aan Lord Chamberlain wordt verweten, dat hij er niet voor gezorgd heeft, dat ook eenige uitverkorenen met een „zwarten” rok aan, op 22 Juni achter de Koningin zullen ryjey in den stoet. De eerste bezending van de 20000 schapen, welke de Australische veehouders zenden als bijdrage voor het „maal der armen” van de Prinses van Wales, is alreeds te Londen ontvangen. Ierland en Schotland ontvangen ieder 4000 van de geschonken schapen, Londen, Manchester en Liverpool ieder 1500 en de overige worden evenredig verdeeld onder de voor naamste Engelsche steden. De berichten van eenige rampen ver boren de feestvreugde'wel wat. Zoo ver neemt men, dat te Calcutta eene hevige aardbeving heeft plaats gehad, die groote schade aanrichtte. Eenige stadswijken werden geheel vernield, de kathedraal, het stadhuis en eenige andere gebouwen zwaar beschadigd en 9 inlanders gedood. Tusschen Welshampton en Bettisfleld, in Wales, is dezer dagen een volle passagiers- trein ontspoord, waardoor verscheidene personen gedood en 24 gekwetst werden. Groot opzien maakt te Londen het be richt van den zelfmoord van den bekenden grooten speculant in Zuid-Afrikaansche waarden en onwaarden, Barnato. Met de stoomboot „Scot” (van de Union Line) naar Engeland onderweg, is hy op de hoogte van Madera overboord gesprongen en ver dronken. De opgestane Kaffers in Bechuana-land zyn moeielyker te bedwingen, dan men aanvankelijk dacht. Daarom zijn er meer troepen heengezonden. De Britsche over heid wordt beschuldigd den opstand te bevorderen, door het toelaten van den handel in vuurwapenen. De Transvaal- sche en Oranje Vrystaatsche bladen brengen in herinnering, hoe Rhodes destijds ook Lobengula van vuurwapenen voorzag, die hy later tegen de blanken gebruikte. Ook in Dultechiand, te Berlyn, is men zéér onder den indruk van een aldaar plaats gehad hebbend ongeluk. Toen n.l. Zaterdag 1.1. de luchtreiziger Wölfert met een machinist opsteeg in een bestuur baren ballon, ontplofte de motor, waar- mtê hij werkte. De ballon vloog in de lucht in brand en de beide mannen vielen als „Itfken"1 naar beneden. Er moeten wijzigingen op handen zijn in het Pruisisch Ministerie. De Keizer hield reeds herhaalde malen eene con ferentie met den Kanselier Von Hoheniohe en Minister Miguel. Van Marschall is nog niet terug. De zoogenaamde „onafhankelykheids- partij” in het Hongaarsche Volkshuis heeft heel eenvoudig weg aan Minister- President Bauffy doen aanzeggen, dat zy door het rekken van de debatten de aan neming der nieuwe strafwet zal tegen houden, als er geen betere bepalingen zullen worden gemaakt aangaande de vryheid van drukpers. De Chineeache provincie Uliassutai heeft veel te lijden van een rattenplaag. De ratten vertoonden zich daar, volgens een rapport van den Gouverneur aan den Keizer, in ontzaglijke zwermen, en op drie stations van het district Khalhka moest de weg van de keizerlijke post daarom veranderd worden. Voor twee jaren hadden de weiden daar reeds veel te lijden van de ratten, maar in het laatste jaar hebben die dieren alle gras sprietjes opgegeten. De grond is er onder mynd door hunne gangen en holen, hetgeen de wegen voor ruiters gevaarlijk maakt. Paarden en kameelen hebban groot gebrek aan voedsel; het is!'haast niet mogelijk die dieren nog te houden in de districten waar de plaag heerscht. En men vond nog maar geen afdoend middel om de vernielers te verdelgen. gesloten. §Oaderkerk a/d IJeel, 15 Juni. Heden avond werden onzen burgemeester en zijne echtgenoote door eene commissie uit die ingezetenen, welke niet hadden bijge dragen in hunne feestelijke ontvangst binnen de gemeente op 25 Mei jl., een kost baar geschenk aangeboden, bestaande uit prachtig dessert zilver, in een étui met toepasselijke inscriptie. Dit stoffelijk blijk van belangstelling en genegenheid werd door het jonge echtpaar aanvaard onder hartelijke dankbetuiging aan allen, die daaraan hunne vriendelijke medewerking verleenden. Oadewater, 14 Juni. Onze stadgenoot, de heer G. De Jongh, heeft aan de Polytechnische school te Delft met goed gevolg het examen B (eerste gedeelte) voor werktuigkundig ingenieur afgelegd. —Eenige heeren alhier hebben het plan opgevat, eene zweminrichting tot stand te brengen, vooral met het oog op de gezondheid. Zij hopen, dat zij veel deel nemers zullen krijgen. 'Polsbroek, 18 Juni. Op uitnoodiging van de kiesvereeniging „Eendracht maakt macht” voor Polsbroek en omstreken trad Maandag-avond alhier de beer Mr. G. J. Goekoop, van ’s-Qravenhage, voor een 80 tal hoorders op met een politieke rede. Een uitvoerig verslag van deze lezing mag met het oog op de gesloten stembus en de gevallen beslissing in het district Wyk- bij-Duurstede overbodig heetenwij mogen volstaan met de mededeeling, dat de staatkundige beginselen van de liberale party door spreker warm werden verdedigd, terwijl de houding van de kerkelyke par- tyefl in dezen verkiezingsstrijd en eenige nnntan van hun nrnoramma’a vnnmftinaUi^ graanrechten, krachtig werden bestreden. De schoone, met gloed voorgedragen rede van den heer Goekoop werd met groote aandacht gevolgd en herhaaldelyk door applaus onderbroken. 'ReeawQk, 17 Juni. Wederom werd de Ned. Herv. Gem. alhier teleurgesteld door het bedanken van den heer A. Dekker te Berg-Ambacht. Te grooter was die teleurstelling, omdat het eenige bezwaar, tegen de aanneming van het beroep bestaande, het onvoldoende traktement, (zooals althans jl. Zondag aan de gemeente werd medegedeeld) reeds grootendeels door vrijwillige bijdragen was weggenomen. Ook ten opzichte van de nieuwe pastorie is het jammer dat de pogingen, om deze door een predikant bewoond te krijgen, telkens mislukken. Dit gebouw, dat Zondag jl. na de godsdienstoefening aan belang stellenden ter bezichtiging werd gesteld, wordt algemeen geprezen, niet alleen om zyne ruime kamers, zoowel boven als beneden, maar ook wegens zijne vele geriefelijkheden en nette afwerking. Ook de tuin, na den geheel nieuwen aanleg, verhoogt het smaakvolle van het geheel in hooge mate. Zoowel voor de gemeente als voor de pastorie is het te hopen dat een volgend beroep met gunstiger uitslag worde bekroond. ’Stein, 13 Juni. Het grasgewas van den polder bracht heden avond bij publieke verpachting op f 484 tegen f 439 in 1896. 'Tienhoven, 14 Juni. Van gister-avond tot heden-morgen zijn op de zalmzegen- visschery alhier 4 zalmen gevangen. 'VHst, 14 Juni. Heden-morgen is een koe van den landbouwer Joh. Neleman, die gisteren-middag aan mond- en klauw zeer gestorven was, op bevel van den ryks-veearts, den heer H. Anker te Oudewater, onder toezicht van de politie begraven. Willeskop, 10 Juni. De eerste snede grasgewas voor dit waterschap, ji. Woens dag in het openbaar verpacht, heeft op gebracht f 251. De boezem f 161, de bel- kade f 26 en de ringkade f 64. Het vorig jaar bracht de boezem op f 117 en debel- kade f 16, terwijl de ringkade toen nog in huur was by D. Baars te Benschop. 'Willige-Langerak, 17 Juni. De hooi bouw 1ste sneê is alhier in vollen gang. Het grasgewas is dit jaar zeer goed, zoowel wat kwantiteit ais kwaliteit aan gaat. Men verwacht dan ook geen hooge pryzen by de verpachtingen. 'Willige-Langerak, 17 Juni. Op de waard van J. De Hoop, waar steeds van Zondag op Maandag gevischt wordt, zijn door baldadigen de repen van zegens, die er te drogen hingen, bijna geheel afgehakt, zoodat ze onder het visschen, by het aan halen der zegens, afbraken en hierdoor oponthoud en schade veroorzaakt werden. Woerden, 14 Juni. Tot hoofd der open bare lagere school alhier is benoemd de heer J. Noordewier te Woltersum. Woerden, 16 Juni. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 327 partyen; prijs van Goudsche late soort f 21,— k f 23,50, 2de soort f 17 f 20, Edammer f - per 50 kilo. Handel redelijk. HILT. in Bonrepas, ge- ceelen. SPEK. onrepae, gemeente i D. TEÜINCK te zal op Vrijdag 189 7, ’s avonds torberg van A. J. lar, in het openbaar rste snede van dit De Grlekseh-Tarksehe onderhandelingen moeten, riaar men zegt, onder den be- bemiddelenden invloed van de Mogend heden, goede vorderingen maken. Door genoemde Mogendheden is voorgesteld: lo. eene schadeloosstelling van 1.600.000 ponden en de oogst in Thessalié, terwijl de Grieken voor het onderhoud der Turksche troepen na den wapenstilstand 7000 pond per dag zou moeten betalen, tot aan de on- derteekenlng van den vrede2o. ontruiming van Thessaliö door de Turken; 3o. be noeming eener commissie tot vaststel ling der strategische grens. De Porte toont zich in alles erg inschikkelijk en heeft zelfs verklaard, van eene oorlogs schatting te zullen afzien en bovendien zou zij gaarne Creta aan Griekenland afstaan, als zij daarvoor dan Thessaliö in ruil kreeg. Over dit laatste voorstel zullen de Mogendheden zich stellig nog wel eens tweemaal bedenken! Nog steeds komen uit Griekenland klachten over de houding der Turksche troepen in Thes saliö. Zy moeten reeds begonnen zyn met het inhalen van den oogst, terwyl plunderen hun lievelingswerk schynt te zyn. Ook het moorden en het mishandelen van vrouwen schynt tot hunne gelief koosde bezigheden tebehooren. Het aantal blokkeerende schepen voor Creta is voor elke Mogendheid met één verminderd. De Fransche Kamer besloot Zaterdag LI. de quaestie, naar aanleiding van de uitzetting en schorsing van den afge vaardigde Gérault, als afgedaan te be schouwen (met 806 tegen 195 stemmen). De vrouwenbeweging gaat vooruit. Te Perpignan is een stierengevecht gehouden, waarby twee vrouweiyke toreadors op traden. Zy doodden twee stieren, en een manneiyke toreador, Patata, doodde er een. Laatstgenoemde, een jonkman van 18 jaar, had na bet gevecht een ongeluk. Toen hy, afgemat en dorstig, in de infir merie kwam, greep hy een flesch met water, zooals hy meende, en dronk daar gretig uit; maar hy viel, onder hevige pijn, op den grond; hy had namelyik car bol water gedronken. Zyn toestand is bedenkeiyk. Er ontstond ook nog gedu rende de voorstelling een begin van brand, maar dat werd spoedig gebluscht en liep, hoewel er eenig gedrang was, zonder ongelukken af. De zonderlinge wyze, waarop in Spanje de jongste ministriöele crisis werd be zworen, door Let aanblijven van het geheele oude Kabinet, heeft daar te lande zoo ontstemd, dat de Premier, Canovas, zich verplicht zag eene geruststelling te geven. Hij deed daartoe in de Epoca de wel ietwat zonderlinge mededeeling openbaar maken, dat hy ten allen tijde. EN BALIEMOLEN, van steen gebouwd ?en aan stoomboot am. op een groot 'd-Holland met 8000 De zaak ia ruim vert ean goed be- r veel uitbreiding del en toonmaten en 1 op het dorp. Te of later. Brieven der Schoonhoven- tters B Z. 324wagens,te zanten 19274stuks^wegende hoofdel. omslag^en behandelingvan^nige f21,50 k f 24, zwaardere f 26,50, 2de soort f 17,- f 19,-; Derby-kaaa, 1ste soort f 23 f 24,50, 2de soort f 21 f22,50, Edammer-kaas, 1ste soort f 28,— f 2de soort f 18 a f 19,50. Handel matig. 'Haastrecht, 15 Juni. De kermis van 1897 behoort weer tot het verledene. Toonde Vrydags de paardenmarkt (er waren ditmaal slechts 17 paarden aan de lyn) reeds dat het stil zou zyn, al de dagen heeft men over eene groote leven digheid niet kunnen roemen. Kwamen vroeger op beide hoofddagen, paardenmarkt- dag en ’s Zondags, vele familieleden of in tieme kennissen over, ook hiervan ziet men thans weinig. Waarlyk de kermissen „sterven hun eigen dood”. Gelukkig hebben wy gedurende die drie dagen geen twist of vechtpartytje gezien, zoodat de ware kermishouders een drietal genoeglyke dagen hebben doorgebracht. Zondag-morgen viel het 5-jarig zoontje van. den schippersknecht Van den Hoek in de Haven. Gelukkig werd dit opge merkt door den zoon van den telephonist Roth. Dadelyk neemt hy het besluit het kind te redden en springt gekleed het water in. Het lipve kind was reeds gezonken, doch d&ar R. het spoedig op de diepte vond, had hy het geluk, het te redden en het aan de bedroefde ouders over te geven, gLekkerkerk, 15 Juni. De onlangs alhier opgerichte anti-revolutionaire kies vereeniging heet „Nederland en Oranje”. Het bestuur bestaat uit de hh. W. J. Eger, voorzitter, C. J. Neven, secretaris, P. Broere Gz., penningmeester en D. De Ridder. §Lek kerk erk, 18 Juni. Zooals uit achter- v staande advertentie blykt, komt de heer punten van hun programma’s, voornamelijk B. Hart met zyn keurig ingéricht theatre onze kermis bezoeken. De heer Hart is geen vreemdeling voor ons: 4 jaar ge leden was hy ook hier en toen heeft hy ons vele genoegelyke oogenbiikken bezorgd. Nu wil hy nog iets extra doen. Als hem zyne hoog noodige kosten verzekerd worden, zal hy Donderdag middag eene kinder voorstelling geven, die nog al amusant belooft te worden, het programma belooft veel, - één nummer zal vooral wel bevallen: prysuitdeeling. Nu, wy wenschen den heer Hart een talryk bezoek toe! 'Meerkerk, 15 Juni. LI. Vrijdag avond hield de heer G. Van Herwaarden eene politieke lezing in de zaal van den heer Romeyn. Evenzoo sprak Dr. Honig, uit Zeist, 11. Maandagavond in de zaal van den heer Kleyn. Aangezien de stemmingen reeds hebben plaats gehad, onthoudt uw berichtgever zich van het inzenden van uit voerige verslagen. Beide vergaderingen werden druk bezocht. 'Nteawerkerk a/d IJael, 14 Juni. In de laatste vergadering onzer afdeeling der Holl. Maatsch. van Landb. was op voor stel van den heer D. Vis met algemeene stemmen besloten, by hst hoofdbestuur pogingen aan te wenden tot het verkrij gen van proefvelden. Op een aanvrage werd toen geantwoord, dar de afd. voor 1897 niet in aanmerking kon komen, aangezien het vorige jaar reeds bepaald was, waar dit jaar proefvelden zouden aangelegd worden. Voor eenige dagen ontving het bestuur der afd. een schrijven, waarin gevraagd werd, of het voor 1898 in aan merking wenschte te komen voor proef velden, en zoo ja, welke het dan begeerde. In eene vergadering, daartoe jl. Donderdag ten huize van den heer G. v. Reeuwyk belegd, werd besloten, het verzoek te handhaven en proefvelden aan te vragen voor hooi- en weiland, wyl toch in onze streken veeteelt hoofdzaak is. By een gunstige beschikking zal later bepaald worden, waar die proefvelden aan te leggen. Vrydag 11 Juni werd door het be stuur van Esse-, Gansdorp en Blaardorp het polderwerk voor 1897 aan besteed. Door den heer G. Van der Sterre was inge schreven voor f 335 en door den heer C. Van Leeuwen voor f 310,50. 'Nleuwpoort, 16 Juni. Heden ontving deze gemeente het verblydend bericht, dat de heer A. Dekker, candidaat by het prov. kerkbestuur van Noord-Holland, het beroep naar deze gemeente heeft aan genomen. "Ouderkerk a/d Weel, 14 Juni. In de Vrydag avond gehouden raadsvergadering werd vastgesteld eene verordening toé aan- wyzlng van een stemlokaal (de raadzaal in het gemeentehuis) voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer, de Prov. Staten en voor den gemeenteraad, welke ver ordening hierna werd afgekondigd. Na regeling van het stemburean voor de ver kiezing van 15 Juni en c. q. de her stemming, werd benoemd tot bureau voor de stemming voor twee leden van den raad, in plaats van de heeren Hoogendyk en Rykaart, die aan de beurt van aftreding, doch herkiesbaar zyn. Tot leden van het BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat op Woeaadag 23 Juni 1897 ter Secretarie aangifte kan worden gedaan van Schoonhoven, 19 Juni 1897. Da Socretaria, De Burgemeeater, H.G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. Prys der Advertentiën: Van 1 tot 5 rebels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandqche Advertentiën, voor 3-inaal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. ter verkieslng van een Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De BURGEMEESTER van Schoon hoven brengt ter openbare kennis, dat op Vrydag den 25. Jnnl a. a.van des morgens acht tot des namiddags vyf uren, de HERSTEMMING zal geschieden ter vervulling van een plaats in de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het Kies district Bodegraven, waartoe deze ge meente behoort. De Candidaten in alphabetische volg orde zyn: BRIEL BASSE, JL C. VON KN1JFF Hin A. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Straf recht luidende: Hy, die opzetteiyk zich voor een ander uitgevende, aan eene krach tens wetteiyk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemtwordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Schoonhoven, den 19. Juni 1897. De Burgemeester voomoemd, Mr. A D. H. KOLFF. I f Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele fyk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Maandag k w^n e n onze Kóninginnen, te oagevtSz» kwart voor 4 uur, per extra trein, nit'hó^buitenland te Apeldoorn terug. By Kon. besluit is benoemd tot hoogieeraar in de faculteit der rechts geleerdheid aan de universiteit te Leiden, om onderwys te geven in het Romeinsche recht en zyne geschiedenis, Mr., P. A. Tichelaar, tydelyk lector aan die universiteit. Het heeft Hare Majesteit de Koningin Weduwe-Regentes behaagd, den grootmeester van wijlen Zyne Majesteit den Koning, J. C. E. graaf van Lynden, in buitengewone zending in hoedanigheid van buitengewoon ambassadeur der Konin gin, af te vaardigen naar Hare Majesteit de Koningin van Groot-Brittanniö en Ierland, Keizerin van Indiö, ter gelegenheid der plechtige viering van Hoogstderzelver 60-jarig Rsgeerings-jubileum. Aan den buitengewonen ambassadeur Is toegevoegd Mr. W. P. graaf van Bylandt, kamerheer van Hare Majesteit de Koningin. Aan het Ministerie van Wa terstaat, Handel en Ny verheid te ’a Hage werd Woensdag o. a. aan besteed het onderhoud van de ryks-ri vier werken en hun toebehooren op de Boven-, Be neden- en Nieuwe Merwede met daartoe noodige leveringen, herstellingen en ver nieuwingen van 1 Juli 1897 tot en met 30 Juni 1898, in 4 perceelen. Minste inschry vers waren: voor perceel I C. De Jong Jzn., Hardingsveld, voor f 25.972; perceel IIM. G. Schram, Sliedrecht, voor f 18.200; perceel IV Joh. Schuller CoRaamsdonk, en G. Van Oost, Werkendam, ieder voor f 18.638. het onderhoud van de ryks rivier werken en hun toebehooren op het Pannerdensche kanaal, den Neder-Ryn en de Lek, met de daartoe noodige leveringen, herstellingen en vernieuwingen van 1 Juli 1897 tot en meb-80 Jeffl 9898, in 1 Minste inschryvers waren voor: per ceel III J. P. De Groot, Giesendam, voor f 23 780perceel IV J. Van der Plas, Hardingsveld, voor f 28.849. Te Rotterdam is aanbesteed de aanleg van eene tramlyn Rotterdam Hoeksche Waard. Laagste inschry vers waren de heeren Nigerink Terwindt te Amsterdam, voor f 272.000. Voor eenigen t(jd werd in de „N. R. C." door den heer Van Waning, burgemeester van Ouderkerk a/d IJsel, in stryd met het gevoelen van eenige auteurs over de kieswet en van Mr. Goeman Borgesius, de meening verdedigd, dat een aangift kiezer, die verzuimd had zich aan te geven vóór 15 Februari, niet op de kiezerslyst mocht worden geplaatst, ook niet door reclame, volgens art. 29 der wet. Met handhaving van de bekende beslissing van den kantonrechter te Haarlem heeft thans ook de Hooge Raad in dien zin uitspraak gedaan. '—Zondag 13 Juni, de openings dag van het festival der Dordrechtache tentoonstelling, heeft enorm succes gehad. Ruim 4000 betalende bezoekers passeerden de tourniquets, terwyl Oud-Dordt door circa 3000 betalenden, word bezocht. De stoomboot-reedery Fop Smit Co. vervoerde alleen van- en naar Dordt 5874 personen. Volgende week Zondag 2de festivaldag. Te Ridderkerk is in den ouderdom van 84 jaar overleden de oud- stryder J. Van der Stel, gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis. - De heer J. S. Westerveld te Amsterdam is benoemd tot hoofd der byz. school te Sloterdfik, gem. Sloten. Zaterdag herdacht Ds. Ph. Bogers van Buuren, predikant te Baard- wyk, den dag waarop hy vóór 55 jaren het predikambt te Spyk by Gorinchem aanvaardde. Achtereenvolgens was hy werkzaam als predikant in de Ned. Herv. Kerk te Spyk, Oudenbosch, Naarden, Made en Drimmelen en Baardwyk, alwaar hy alsnog dienst doet; op ruim 82-jarigen leeftyd zich steeds verheugende in goede gezondheid, helderen opgewekten geest en stem, en schier jeugdigen y'ver. - Het bestuur van de classis Heusden heeft Ds. Groeneveldt, predikant te Aalburg, geschorst in zyn ambt voor den tyd van een jaar met behoud van het halve tractement. 'Ammeretol, 18 Juni. Ingevolge art. 49 der onderwys-wet is aan deze gemeente een subsidie toegekend van f 900. Dezer dagen viel de heer E. van een beladen schouw, die tegen een onder water staanden paal stootte, te water. Gelukkig raakte hy by zyn val grond, waardoor hy zich een zet gaf en op den kant aanwerkte. Door het lange gras te grypen hielp hy zich uit zyn netelige positie. By de gehouden aanbesteding van schoeiingwerk, ten behoeve der kade van de zalmzegenvisschery „De Snackert”, waren ingekomen 7 biljetten. Minste inschry ver, tevens aannemer, ia de heer A. J. Stuurman alhier, voor de som van f 1598. Bodegraven, 15 Juni. Kaas. Aangevoerd s

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 1