Faillissement J. I. BIK. A. J. OUERDIJKINK, A. IN 'T VELD A. KUIJLENBURG Jl, L. LAFEBER. KUIJLENBURG Jz., A. OUERDIJKINK, A. J. UELO, IN 'T, A. tnctaisi VAN DER ELST LEBRET, STOUT LAGER DE DORDTSCHE BANK Ringvaart Stolwijk. Geen nieuwe strijd! Stemdag 8 Juli 1897. Schoonhovensche KNIJFF-CLUB. s III Boomvruchten .varia. BURGERLIJKE STAND. Adirertentiën, GESLOTEN ZIJN. Dienstbode, Boerehmeid KINDERMEISJE, Kiezers P. DE JONG Dz., Bij de a. s. stemming van drie Leden voor den Gemeenteraad bevelen wij dringend aan de Heeren ZEER VELE KIEZERS. Voor de stemming op Donderdag den 8sten Juli voor drie Leden van den Gemeenteraad alhier wordt ten dringendste aan bevolen de Heer DE LAFEBER-CLUB. Vergadering op den 8sten Juli 1897 in het Raadhuis, van des voormiddags acht tot des na middags vijf uur. AgendaStemming voor DRIE plaatsen in den Gemeenteraad. Onze Candidaten zijn: DE BANIERDRAGER. UIT DE HUISHOUDING DER MAATSCHAPPIJ. UIT DE HUISHOUDING VAN DEN STAAT. KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN, DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat, No. 4. VOLLENHOVEN'S meest versterkende drank. VOLLENHOVEN'S beste Bier voor dageljjksch gebruik. 1» (GROENMARKT 47) TIENDGEWASSEN, HAVER EN KLAVER IJsselstein M. DEN BLEKER, T. SCHREUDERS, CHR. RUPKE Co., „DE NEDERLANDEN". GRONDWET, DE GENEESMIDDELEN CREOLIN, CARBOL, C. VAN DILLEN Zonen, Het Depót van het NEDERLANDSCH voor Schoonhoven en om streken, is gevestigd in den Boekhandel van S. W. N. VAN NOOTEN. Seerj Meen!!! 1 Goad*, 5 Juli. Aan het gymnasium alhier deden heden nog 2 leerlingen der hoogste klasse met gunstig gevolg eind examen, namenlyk G. H. Beekenkamp, die het getuigschrift A verwierf, en H. W. Overbosch, aan wien het getuigschrift B werd uitgereikt. Alle leerlingen der 6de klasse z(jn dus geslaagd. Toegelaten tot het gymnasium1ste kl. 8 cand. Afgewezen 2. Toegelaten W. A. Hoek, J. De Nerée van Babberich, A. Van Dsendyk, E. J. J. Van der Heijden, A. M. De Larnaar en J. G. Dusseldorp. Afgewezen 1 voor de 61e, 2 voor de 5de klasse. Her examen toegestaan aan één cand. voor de 2de en één voor de 3de klasse. Door den burgemeester dezer ge meente zijn bevordetd met ingang van 1 Juli: 1. tot hoofdagent van politie J. Bosman, thans hoofdagent titulair; 2. tot agent der lste kl. J. Simonis, thans 2de klasse; 3. tot agent der 2de kl. G. Van den Dungen, thans 3de klasse. De gemeenteraad heeft op verzoek van de commissie van administratie van de bank van leening besloten het bedrijfs kapitaal van die bank, als maatregel van bezuiniging, te verminderen met f 10.000 en te brengen op f 30.000. Gorinchem, 3 Juli. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 1, 2 en 3 Juli, had aan het gymnasium alhier het eind examen plaats ten overstaan van de hh. Dr. U. Ph. Boissevain, hoogleeraar te GroningenDr. P. L. Muller en Dr. H. A. Lorentz, hoog leeraren te Leiden. Diploma A werd uitgereikt aan de leer lingen J. Elshout, A. Van Iterson en J. F. Versteeven. Diploma B aan de leerlingen Ph. J. Köhler en W. Waller. Een leerling en een extra neus werden afgewezen. 'Dalem, 5 Juli. Door de directie der stoomboot-reederij Fop Smit Co. daartoe in staat gesteld, maakten ai de leerlingen der openbare school alhier met de onder wijzers en eenige helpers, samen ongeveer 80 personen, Donderdag jl. een uitstapje naar Dordt, alwaar ze de tentoonstelling mochten bezichtigen. Eere aan genoemde directie en aan het bestuur der tentoon stelling, die op eene zeer goedkoope en alzoo onbaatzuchtige wjjze, ook het kind der armen en minder bedeelden een genot rijken en leerzamen dag tevens verschaften. Goadrlaan, 1 Juli. De rekening der gemeente over 1896 bedraagt in ontvang f 4756,84}, in uitgaaf 4132,88 en sluit dus met een goed slot van f 623,46. Aan onderwijskosten werd uitgegeven f 2254,79. Ilagesteln, 3 Juli. Herkozen als leden van den gemeenteraad de heeren T. Veen en G. De With, beiden aftredende leden. 'Lekkerkerk, 5 Juli. Niet alleen bij het rundvee blijft het met het mond en klauwzeer, ook de varkens worden daardoor aangetast en vergrooten de ver liezen voor de veehouders. De meeste biggen kunnen de ziekte geen weerstand bieden en bezwijken, en de mestvarkens worden daardoor bij de tegenwoordige al reeds lage prijzen nagenoeg waardeloos. Uit tijden als thans ontstaan dikwijls tijden van duurte als tegenhanger, wat in het verleden dikwijls is gebleken. Van daar 't Ia een knap man die zijn tijd weet". 'Meerkerk, 5 Juli. In de U. Vrijdag gehouden vergadering van het departement Meerkerk-Ameide c. a. der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, deed de Pen ningmeester rekening over het afgeloopen jaar. De heeren v. d. Voort, De Kleijn en De Ruijter werden als bestuursleden herkozen. Zoo ook de heeren v. d. Voort, v. d. Berg en De Ruijter als directeuren der spaarbank. De contributie werd vast gesteld op f 8 per jaar. Uit de verslagen van de commissarissen der volksbibliotheken te Ameide en te Meerkerk blijkt, dat van deze instel lingen een zeer ruim gebruik wordt gemaakt. Die inrichtingen, zoo eigen aardig in overeenstemming met het doel der Maatschappij, voorzien in een werke lijke behoefte en verdienen den steun van allendie het wel meenen met de Maatschappij. Moordrecht, 3 Juli. De stemming voor twee leden van den gemeenteraad zal plaats hebben op 9 Juli a.s. Tot candidaten zijn gesteld de aftredende leden, de heeren C. Hoogendijk en P. Vrijlandt Cz., en de heer J. J. Rupke. 'Nieuwerkerk a/d IJsel, 5 Juli. Ongeveer een jaar geleden gaf de heer Bos, zuivel- consulent in de provincie Zuid Holland, te Nieuwerkerk a/d Usel en te Capelle a/d IJsel een cursus in het kaasmaken en daaraan verbonden melkonderzoek, waaraan door verscheidene personen werd deelgenomen. Tot nu toe onthield het bestuur onzer afdeeling zich er van, over dat onderwijs een verslag uit te brengen, wijl het begreep, dat, wilde men aan de waarheid niet te kort doen, men den leerlingen van dien cursus een niet te korten tijd moest laten, om in praktijk te brengen, wat op de lessen behandeld was. Het bestuur heeft dan ook niet verzuimd, zoo hier en daar inlichtingen te vragen. AI de bevindingen mede te deelen, acht het onnoodig, wijl men dan te veel plaats zou innemendaarom meent het te kunnen volstaan met in 't kort weer te geven de vruchten, welke het houden van den cursus heeft opgeleverd. Zij komen hoofdzakelijk op het volgende neer lo. De cursus heeft de meeste deel nemers en deelneemsters meer tot nadenken en onderzoek gebracht. 2o. Van de handelwijze bij het kaas maken kan men zich over 't algemeen meer rekenschap geven. 3o. Het inrapen van kaas (de nieuwere methode om vooral op de vetheid en opbrengst van de kaas te werken, wel ia waar met verlies van weiboter) wordt meer en meer in practyk gebracht en met succes bij een goede toepassing. 4o. Verschillende verschijnselen, die zich zoo nu en dan bij het kaasmaken opdoen, worden met meer nauwkeuiigheid en belangstelling nagegaan. §0, Da kwaliteit van de kaas wordt over 't algemeen beter. 6o. Meer en meer wordt de raad inge roepen van den consulent bij vele moeilijk verklaarbare verschijnselen op dit gebied. Hieruit kan men dus wel de gevolg trekking maken, dat de vruchten van den cursus vele zyn. Het bestuur der afdeeling durft dan cok elke Afd. der Holl. Maatsch. van Landbouw, waarin nog geen praktische lessen in de zuivelbereiding door den heer Bos gehouden zyn, aanraden, zich met hem in contract te stellen. Op dit terrein kan nog veel met succes worden ver beterd Nog is het bestuur zoo vrij, oen schrijven openbaar te maken van de firma J. Sirks en zoon te Rotterdam, die de kaas kocht, welke onder leiding van den consulent gedurende een cursus gemaakt is op de hoeve „Veldzicht" onder Cappelle a/d IJsel en toebehoorende aan de wed. A. Van Coppellen, welk schrijven bevestigt, het geen boven vermeld is. „De ondergeteekenden, gaarne voldoende aan het verzoek van mej. de wed. A. Van Coppellen te Cappelle a/d IJsel, om rapport uit te brengen over de zoete- melksche kaas, te haren huize bereid door den zuivelconsulent, den heer Bosin de maand Juli 1896, en sedert begin Sept. 1896 tot heden (10 April 1897) opgelegd in het pakhuis van de ondergeteekenden, kunnen omtrent deze kazen verklaren, dat dezelve van prima kwaliteit zijn, zoowel wat vetheid en kleur als smaak betreft en bij vereischte onderhoud tot heden gaaf en glad van korst gebleven zijn. Te oor- deelen naar de verkregen uitkomst ver dient de wijze van bereiding dezer kazen voorzeker aanbeveling." 'Nieuwerkerk a/d IJsel, 5 Juli. De vorige week is A. M. De Lamaar, leerling aan de 2de openbare school alhier, toe gelaten tot het gymnasium te Gouda. - Jl. Vrijdag-avond omstreeks 9 uur des avonds werd bij den burgemeester een knaapje van ongeveer vier jaar gebracht, dat verklaarde te Rotterdam te wonen. Het kind scheen na het uitgaan van de bewaarschool, waarop het ging, aan het dwalen te zijn geraakt. Denzelfden avond is het door den veldwachter nog maar Rotterdam teruggebracht. Ottoland, 1 Juli. De gemeenterekening, dienst 1896, bedraagt in ontvang f 5897,041, in uitgaaf f 3853,911, sluit dus met een goed slot van f 1643,13. Voor het onder wijs werd uitgegeven f 1682,88. "Oudewater, 1 Juli. In de maand Juni is aan de Rijkspostspaarbank alhier inge legd eene som van f 8177,66 en terug betaald f 1604,82. Het laatst afgegeven ]K>ekje is no. 2531. Schoonrewoerd, 3 Juli. Bij de verkie zing zijn Dinsdag alhier tot leden van den gemeenteraad gekozen de aftredende leden, de heeren F. De Leeuw Az., A. W. De Leeuw Johsz. en F. Den Harfcog. 'Slikkerveer, 5 Juli. Van de werf der firma wed. C. Boele Zonen alhier werd heden met goed gevolg te water gelaten de schroefsleepstoomboot „Rosalie I" ge bouwd voor rekening der heeren P. E. Hell Co. te Rotterdam. Dadelijk daarna werd de kiel gelegd van een dito boot, genaamd „Rosalie II" voor dezelfde firma. De machines en ketels voor beide booten worden vervaardigd door de Arnhemsche stoomsleephellingmaatschappijdirecteur de heer J. J. Prins, te Arnhem. 'Tienhoven, 5 Juli. Van gister-avond tot heden-morgen zijn op de zalmzegen- visscherü alhier 5 zalmen gevangen. Waddingsveen, 2 Juli. Tot candidaten voor 4 leden van den gemeenteraad z(jn gesteld de heeren: Joh. Alblas, J. Van Bergen, D. Bremmer Jz., D. Van Duiken, H. Jongenburgor, G. Spruyt Az. en D. Uitbeyerse. De stemdag is bepaald op 12 Juli a. s. 'Zevenhuizen, 30 Juni. Een melk- en een broodwagen zouden elkander pas- seeren op den smallen weg langs de Rotte. Beide voerlieden volbrengen dit werk goed, daar do melkwagen blijft stilstaan, terwijl de andere voorbijrijdt. Daar het eerste paard eene borstwonde heeft, en hem die bij het aanzetten veel pyn veroorzaakt, rijdt het achteruit en komt met wagen en al in een diepe sloot. Het paard heeft maar even den kop boyen, de wagen tuimelt omver. De voerman had evenwel nog tijd de melkkannen op 't droge te brengen, op ééne na. Spoedig is iedereen aan 't werk om 't paard uit zijn benarden toestand te redden, waarna de voerman met een anderen wagen, waarop de kannen geplaatst worden, wegrijdt, terwijl de wagen door de overigen na veel inspanning uit de diepte gehaald wordt. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier opgebracht de som van ruim negen gulden. Naar men verneemt heeft ze te Moerkapelle opgebracht f 1,56 bruto. De netto-opbrengst zal dan niet groot zijn. - Bij Koninklijk besluit is pen sioen verleend, krachtens art. 38 der wet van 17 Aug. 1878 (Stbl. no. 127), aan C. J. Verschoor, onderwijzer aan eene openbare lagere school te Gouda. Bij Kon. besluit is pensioen verleend aan H. Feitsma, hoofd der open bare lagere school te Bolnes, gemeente Ridderkerk (Zuid Holland), f 876. De Koningin-Regentes heeft den hoogleeraar Mr. J. Be Louter te Utrecht tot nu toe belast met het onderwijs in de bestuursinrichting van Nederlandsch-Indiö aan Koningin Wilhel- mina tevens opgedragen het onderwijs aan H. M. in de bestuurs-inrichting van Nederland en de Grondregels der Staat huishoudkunde. - Door Gedep. Staten is voor gesteld, weder de volgende provinciale bijdragen te verleenonaan de avondschool te Gouda f 1000; aan de teekenschoo! te Schoonhoven f 300; aan die te Woerden f 150. - Door Ged. Staten is een voor stel gedaan tot het aangaan eener geld- leening tot een maximum van f 1.280.000, o.a. ter voldoening der kosten van ver betering van den waterweg tusschen den Usel bij Gouda en de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder. In het reglement op de cor respondentie bij ijsgang en hoog opper- water in de rivieren heeft de Minister van Oorlog eenige wijzigingen gebracht. Als plaats, waar seinposten zyn gevestigd en het geschut door detachementen artillerie wordt bediend, is o.a aangewezen Schoon hoven. Door het bestuur van het waterschap Snelrewaard, Zpid Linschoten, Schagen en den Engh is aan do maat schappij Ijzergieterij „Da Prins van OraDje" te 's-Hage de levering gegund van een Cornwall stoomketel Van 5 atmos feer, voor f 2194. Dé heer Jacob B. Citroen te Amsterdam heeft zich met een adres tot den Min. van Waterstaat gewend om, door den nood der tijden gedrongen, ten be hoeve der goud- en zilverindustrie diens krachtdadige tusschenkómst of mede werking in te roepen. Adressant dringt er o. a. op aan, dat aan de ambtenaren van deu waarborg meer macht verleend worde, om te helpen fraudes tegen te ga an. Zoo moet aan die ambtenaren het recht worden gegeven, om by aanbieding van vermoedelijk buiten- landsch werk den oorsprong te onderzoeken, of er dient bepaald te worden dat geen afgewerkte, d. w. z. gekleurde of afgepoiyste werkeD, ter stempeling mogen worden aangeboden, tenzij nien bewijze, dat het werkelijk Hollandach fabrikaat is. Aan het gebouw van liet provinciaal bestuur te 'a Gravenhage werd gisteren aanbesteqfl: tot vernieuwen van beschoeiingen eh balaltmuur langs de Turfsingelgracht te Gouda en langs de Gouwe te Waddingsveen en te Boskoop, waarvoor minste inschrijver was C. P. H. Dessink te Gouda voor f 7200. Door den heer W. Molenbroek, architect te Rotterdam, is voor een vennoot schap een plan ontworpen voor een huis van tien verdiepingen, dat aan deGeldersche kade aldaar zal verrijzen en dienst zal doen voor winkels, kantoren en bergplaatsen, terwijl de bovenste verdieping ais photo- graphisch atelier dienst zal doen. Natuur lijk zal het van Uften. electrische schellen en verlichting enz. voorzien worden. —Op de groote tuinbouwtentoon stelling te Hamburg heeft de heer C. B. Van Nes te Boskoop de groote zilv. medaille en 200 Mark ontvangen voor een zijner inzendingen: 100 coniferen. Te Utrecht slaagde voor het practisch apothekers-examen mej. B. Dobbe, geb. te Gouda. -In de afgeloopen week slaagde te 's Gravenhage voor het notarieel staats examen, lste gedeelte: de heer M. Th. Mijnlieff, te Gouda. Op de Classicale vergadering, gehouden te Gouda, Woensdag 80 Juni 1.1., waren 52 leden tegenwoordig. Na opening der vergadering, door den praeses van het classicaal bestuur Ds. Wartena, met gebed en schriftlezing, ging men over tot de be noemingen. De aftredende leden werden alle, met bijna algemeene stemmen, her kozen, en wel als: Primi: Da. J. W. Margadant; Ds. J. v. d. Spekde heer A. Uittenboogaard, (ouder ling). Secundi: Ds. J. Hoek; Ds. H. Bruijel; en do heer G. A. Pelgrim, (ouderling). De vertrokken secundus Ds. C. Bout hoorn werd vervangen door Ds. E. Postma, en als secundus v. d. quaestor aangewezen Ds. J. W. Berkelbacn van den Sprenkel. Wat de synodale voorstellen betrof, de minder ingrypende werden unaniem aan genomen, (II, III, V, VI, VU, VIU). Over de meer ingrijpende ontsponnen zich lange discussiën. Na prae-advies van Ds. Wartena werd I verworpen. Na prae- advies van Ds. Steenbeek, onderging IV (minderheid) heizelfde lot, terwy] de ver gadering omtrent IX (beheer) niet tot eenstemmigheid komen kon. Tegen het prae-advies van Ds. Margadant, die tot aanneming adviseerde, verzette zich een meerderheid, die echter niet overtalrijk was. Een groote minderheid achtte aanneming gewenscht. De vergadering kenmerkte zich door een opgewekten toon en broederlijken geest en werd te half vijf ure door den praeses met dankzegging gesloten. Bedankt voor het beroep te Hardingsveld door Ds. J. M. E. Steenbeek te Steenderen. -Bedankt voor het beroep bij de Geref. Gem. te Montfoort en Linschoten door J. H. Koé?s, te Kockengen. -De nationale Velddag van het Leger des Heils zal dit jaar worden ge houden op Woensdag 18 Augustus a. s., op het landgoed Velserbeek te Velsen, bij Haarlem. Voor deze gelegenheid zal generaal Booth overkomen, die de bijeen komsten zal leiden. „Veel tegen ia Jt piea/re jaar l" Zoo'n felici tatie werd verleden week nog bezorgd by myn heer G. W. Van de Water te Gelderinalien. Bljjkena het postmerk was de gelukwensoh op 81 Deo. '96 te Amsterdam op de post gedaan Te Aken is een man onder een ralsohen naam aangifte komen doen van zyn eigen overlyden. De grappeqmaker werd voor de reohtbank ge daagd en kreeg, wegens het doen opmaken van een valsohe akte, drio weken gevangenisstraf. Mynheer Batherland Royaards te Amsterdam, de bekende doofstomme wielryder, gaat nog eens een bnitenlandsoh uitstapje doen. Van Deventer nit gaat hy na per fiets naar Jeru salem. Te Winsohoten ia een man, die geen kaartje had, nit den in volle vaart synden trein gesprongen, tegen den grond goslagen, weer opgestaan en weggeloopen, of er niets was gebeurd. Een kunststuk, maar dat men lievor maar niet na moet doenl In de Paulus Potterstraat, in Don Haag, viel een 5-jarig meisje nit do tweede verdieping. Dood, morsdood misschien? Mis! Men nam haar ongedeerd van een spyker, waaraan se met de kleertjes was biyven hangen. Te Luinjeberd, by Hoeren- voen, heeft Jan Hendriks Ten Boom, die over 14 dagen zyn lOIsten verjaardag zou hebben getierd, sich van 't leven beroofd. Zeker een zeldzaam geval op soo'n leeftyd. De man vond het wanhopig, dat voor hem niet het uur van soheiden sloeg. By een boer te Woudenberg wordt een Bommetje van f8000 vermist, waar onder f 2000 aan effeoten. De ex-eigeuaar kwam tot de ontdekking, toen hy zyn portefeuille moest hebben, om naar de markt te gaan. Te Utrecht heeft men een stomdronken kerel oggepakt, die in 't bezit was van f800 en van wien men denkt, dat hy er wel meer van weet. Een beereosooo in «en der buiteagemsenten van K Utreoht ging verleden week met f 900 van zyn vader op den loop. Hij aooht, met die warmte en mot die drnkto in rt hooiland tegenwoordig, wat p (leiding. Eon deel van het gestolen geld werd nl hooi gauw bologd in Schie dammer, geon seoure belegging, wat bleek toen de jongen in gezelschap raaUe van juffrouw vergunning en van depolitie. In de Friescho gemeente Opsterland sobynt men nog al behoefte te hebben aau een „spatje". De wet staat in die gomoente den liefhebbers „maar" 52 „heilige huisjes" toe en er zya er 1091 - Oppassen de boodschapl Drie jaar geleden betrok een gepensionneerd militair met zyn vrouw een huisje op het Hattemsohe Veld, van den „Oranjobond van Orde" te Apeldoorn. Hg bezat toen niets dan f 290 pensioen. Nu heoft h(j twee mooie meikgeiten op stal, twee lammeren om op te fokken en twee biggetjes om te mesten. Hy eet syn eigen verbouwde aardappelen en zyn rogge en andere gewassen heeft hjj prachtig te veld. De Fransobe stad Hjjsel belooft hot el dorado te worden van de vrooljjke academische jongeling schap. Aan airae studenten en die zyn erl wordt geld tor icon verstrekt, enkel tegon bclofto, dat ze hot terug zullen betalen, als ze kunnen. Behalve de aoademisohe senaat en onn byzondere oommissie uit den gemeenteraad, komt niemand te weten, wie van de studiosen onder de jongelui wel eens niet te dik in zyn duiten zit. Boer S. te W., in de Ftiesohe Zuidwesthoek, hoeft onder zyn Duitsohe grsamsaierB een Pruitiaobe burgemeester, tevens voorzifter de r sohooi- oommissie in de door hem bestuurde gemeente. Deze magistraat leeft in alles het eenvoudige leven van een grasmaaier, heeft heelemaal geen airs of pretenties, doch toont overigens boter ontwikkeld dan zyn kameraden en rrjj goed op de hoogte van Nederlandsohe toestanden to\«yn. Al sedert weken weigerde een klassiaan te Vliasingen dienst te doen; hy had een naald in zyn rug, vertelde bydus kon hy niet bukken. Wie, die hem het tegendeel bewyzen kon. De goede jongen had missohien nooit van Röntgen stralen gehoord, want hiermeé „verlicht", deed zich de „bezwarende" omstandigheid voor, dat geen naald was te vinden en sedert werd de dienst voor ons soldaatje er niet gemakkoiyker op. Om vyf uur 's middags waren ze aan getreden, de schatter* te Tiel; 't was nu zeven uur; art. zooveel van de zohutterywet bepaalt, dat een sohutter niet langer dan 2 nren onder de wapenen mag worden gehouden, ergo, rede neerde een Tielsehe onderwyzur, die ook de eer heeft tot de dienstdoende te behooren, „dan mag ik opkrassen". Aan het hek gekomen, dat hem uitgang van het excoroitieveld moest verleenen, vroeg de sohildwacht hem het waoht- woord, dat onze sohutter niet kende, en „bly ven", klonk het bevel. Maar onze schatter, gedachtig aan art. 42 van de wet op de sohnttery en aan zyn afgelegd examen in de vrye- en orde oefeningen, wiple even over een sloot, die het exeroitieplein van den weg scheidde en daar ging hy. 't Zaakje bracht 's mans snperiouren zoodanig nit hun plooi, dat ze hot voor den schuttersraad braohten, welke raad nu in deze gowiohtige schuttersaangelegiinheid uitspraak zal doen. Veendam stond verleden week eerige aren op stelten. Onder poiitie-toeziobt do burgemeester werd er ook bygehaald was men den heelcn nacht en ook den volgenden dag nog bezig to dreggen naar een fietsrjjder, dien twee dames 's avonds in vliegende vaart in hot Diep hadden zien rgden. Wat de dames eigenlyk niet gezien, maar gehoord hadden, bleek ten slotte eon.... mand met afval to zyB, die in het Diep was uitgestort 1 Een 12-jarige deugniet nam by een bakker te Breda oen koek van 25 cents uit de winkelkast. De baas kreeg hem te pakken den koek en don jongen en 't vonnis wasopeten, tot den laatsten brok. Toon de knaap halverwege was, kreeg hy by hooge gratie een woinig water en toen hy het laatste stuk naar binnen had ge werkt, werd hy, walgecd van zooveel zoetig heid, ontslagen; missohien wel genozen van zijn snoepzuoht en vankoeketeul Schei kundig. Za had wal een kwartier op straat gestaan, altyd turend naar het koperen naam bordje aan de deur, maar eiudelyk waagde ze het en trad ze by den apotheker binnen. Wat ze wensohtef „Ja, mynheor, 'tis nou niet meor nit to houdn met mjjn man. Ik zit zelvers met acht bloeien van kinders en hy doet niet anders dan die stampers te trappen en te slaan, en rog ook." „En wat wou je dan vrouwtje „Ja, ziet U, non kom ik by Uwes, om me van dat schepsel to scheien." „Maar dan znl-je toch niet by mjj moeten wezen t" „Ja, toch, op Uw dear staat ommors S oh ei- kundige? Gemengd Nieuws. Door het springen van een petroleumstel kreeg een der huisgenooten van den heer V. te Waddingsveen een hoeveelhbid kokend water van ruim 2} liter over de beenen. De geweldige brand wonden maakten geneeskundige hulp direct noodzakelijk. Te Nieuwediep is, door het ontploffen van een petroleumtoestel, een begin van brand uitgebroken ten huize van den kapitein ter-zee Jeekel, aan de binnenhaven. De dienstbode, wier klee deren met de brandende pretroleum in aanraking kwamen, geraakte mede in brand. Gelukkig had het kordate meisje tegen woordigheid van geest genoeg om terstond het huis uit te snellen en in de binnen haven te springer), waardoor de vlammen werden gebluscht. Zij heeft over het geheele lichaam ernstige brandwonden bekomen. —Nab(j het station Zeist Drie .bergen werd Zaterdag-ochtend door een van Utrecht komonden trein de 71-jarige vader van den wissel wachter P., terwijl hü bezig was het gras langs de bermen af te maaien, overreden en onmiddellijk gedood. Bij het hevige onweder van Dinsdag-avond is te Nieuwkoop (Z.-H.) de spits van den toren der Roomsch Katb. kerk door den bliksem getroffen geworden en daardoor in brand geraakt. Aan het spoedig en flink optreden der brandweer is het te danken, dat de brand in zijn begin werd gestuit, zoodat de aangerichte schade niet feroot is. Wijl deze kerk midden in het dorp staat, en er op het oogenblik, dat de brand ontstond, veel wind was, vreesde men aanvankelijk bet ergste. Te Uithuizen (Gr) is een 10- jarige knaap vermoord, en zoo als later bleek, het slachtoffer van zijn 13-jarigen makker. Omtrent dit vreeselijke geval meldt men het volgende: Mot den vermoorde had hfi een nestje uitgehaald waarin een ei. Bij het strootje- trekken, de gewono handeling om te beslissen, wien dit ei zou toebebooreD, viol het lot ten gunste van den vermoorde uit. Verstooid over dezen uitslag, schijnt de dader daarop twist gezocht te hebben, waarin zijn kameraad het onderspit dolf en met een mes vermoord, ja, letterlijk geslacht werd. Na deze verschrikkelijke daad bedreven te hebben, wierp hij het lijk in de zich onmiddellijk daarbij be vindende sloot en ging daarop, alsof er nietB gebeurd was, naar het andere einde van het dorp, om eens te kijken, wat er bjj de haven voorviel. Een uur later terugkeerende, verneemt hy, dat men den jongen v. d. Hoek vermist en nu disebte hy een verhaal op van een man, zoo en zoo gekleed, die hem en zyn kameraad met een lang voorwerp had achtervolgd. Hy bood zich aan mee te helpen zoeken en nooiigde zelfs andere jongens daartoe uit. Weldra „vond" hü het vroeseiyk verminkte lichaam. De mare hiervan verspreidde zich ais een loopend vuur door het dorp; men ging een klopjacht houden op den „man met witte broek, blauwe jas en pet zonder klep", die zich waarschynlyk in het hooge koren verborgen had, doch natuuriyk nergens te vinden was. Men zette posten uit op de wegen, waarlangs dit onmensch des nachts waarschyniyk ontvluchten zou. BU het verhoor, dat de jongen den volgenden dag onderging, heeft hy bekend. Een zeer brutale inbraak heeft gisteren nacht vóór 1 uur plaats gehad ten huize van den hoefsmid H. L. Klein, op het Oostvestplein te Rotterdam. Deze was Zondag den geheelen dag met zun gezin afwezig, en van deze gelegen heid heeft een geraffineerde dief (of dieven) gebruik gemaakt om by hem in te breken. Een ruit in de deur werd verbryzeld en door den arm door de gebroken ruit te steken heeft men daarna de deur aan de binnenzyde weten te openen. Uit de lade van een kaslje, in de keuken staande, werd ontvreemd een yzeren geldkistje, inhoudende f 2300 aan bank biljetten van f 25, f 40, f 60, f 100, f 200 en f 300, en ook werden ontvreemd drie spaarbankboekjes, waarop een bedrag van ongeveer f 2700 was ingeschreven. Verdacht zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt is aan het politiebureau in de Lange Torenstraat in bewaring gesteld een man, nu eens het beroep van smid, dan weder dat van stukadoor of verver uitoefenende. Deze persoon, die ongunstig bekend staat, ont kent echter alle schuld. Van het ont vreemde is nog niets teruggevonden. Een vreemdeling, die zich noemde graaf Da B., uit Frankryk, is, na eenige dagen in een groot hotel in Dan Haag te hebben gelogeerd, Zaterdag avond met de noorderzon vertrokken. Na zyn plotseling vertrek is men tot de ont dekking gekomen dat hy een Hagenaar bad opgelicht en d3t h(j boyendien den poitier van het hotel er voor f 50 had laten inloopen. Woensdag-avond overkwam den heer J. Verhey te Heusden, kapitein van de stoomboot „Metta", een ernstig ongeluk. Behulpzaam by het vaatmeeren aan de gewone aanlegplaats aldaar, raakte hy met een zyner beenen tusschen het (jzeren staaldraad zoodanig beklemd, dat het boven den enkel byna afgeknepen werd. De ongelukkige, die vreeselyk pyn leed, werd terstond onder geneeskundige behandeling gesteld van Dr. Houwing te Heusden. Op de Schiedamache kormis werd Zondag-avond een persoon uit een Amerikaanschen luchtschommel geworpen en met het hoofd tegen een paal geslingerd. Hy werd hevig bloedend en bewusteloos weggedragen. Zyn tosstand is niet zonder gevaar. Het eenvoudigste, gemakke lijkste middel tegen muggebeten is, volgeas het Maandblad tegen Verv., do ontstoken plek in te wry ven met een doorgesneden citroen, 't Eerste oogenblik doet het pyn, maar dan houdt het branden aanstonds op. Azyn en salmiak worden ook wel gebruikt, maar helpen minder goed dan citroen. Een droom. Een werkman, die hem nog al „pakt," had dezer dagen een onaangenamen droom. Vier ratten liepon hem over het lichaam. De eerste was dik en vet, do tweede en derde waren mager, en de vierde was blind. Daar ratten naar de volkslegende onge luk brongeD, sprak hy er min of meer ongerust over met zyne vrouw, die er echter geen verklaring van kon geven. „Ik weet het, vader" sprak zyn zoontje, dat stond te luisteren. „Do eerste rat, dik en vet, is de tapper op den hoek, waar je zooveel borrels gaat drinken. De twee mageren z(jn moeder en ik, en de blinde rat dat ben jy." STADSNIEUWS. Schoonhoven6 Juli. Zaterdag 11., 'smiddags half twee, keerde de Instructie-Compagnie, onder bevel van kapitein A. J. Dekker, uit de legerplaats by Oldebroek alhier terug. Ter gelegenheid van den geboortedag van H. K. H. Prinses Maria der Nederlanden, gemalin van den Prins Von Wied, werd door het garnizoen alhier eene groote parade gehouden, opgeluisterd door het muziekcorps der onderofficieren, en wapperde de nationale vlag uit het kazernegebouw. Tot leden van het Stem bureau voor de verkiezing van drie leden van den Gemeenteraad zyn benoemd de heeren J. W. Valk, P. Greup en A. W. Lazonder, en tot plaatsvervangers de hee ren N. Kooiman, C. Van Wiilenswaard CLz. en J. G. Doesburg. Door Burgemeester en Wethouders is aan den raad uitgebracht het verslag met de rekening van de gasfabriek. Tot onderzoek is de rekening gesteld in handen der Commissie van Financiën en van de te benoemen Gaacommissie. Tot leden der Gascommissiezijn benoemd de heeren J. W. Valk en N. Kooiman. De heer N. Keulemans legde aan de stads-universiteit te Amsterdam met goed gevolg het lste natuurkundig examen af. "—Onze stadgenoot, de heer J. F. Versteeven, is by het eindexamen aan het gymnasium te Gorinchem geslaagd, voor diploma A. §§-De afdeeling „Schoonhoven" van het Ned, Ond. Gen. beeft in hare laatstgehouden vergadering tot haren af gevaardigde ter algemeene vergadering -benoemd mej. F. Van der Wyden, onder- ^yzeres te Polsbroek en tot haren plaats vervanger den heer A. Kaïs, hoofd der school te Goudriaap. POLITIE. By het Politie-bureau is als gevonden gedeponeerd een beursje met geld. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LIJST VAN BRIEVEN, geadresseerd aan 'onbekendenover de late helft der maand Juni 1897: Dames v. DamLeiden. D. Burger, Rotterdam. CORRESPONDENTIE. Het bericht uit Benschop in ons laatste No., betreffende de telefoon, is niet van onzen gewonen Correspondent aldaar af komstig, zooals trouwens het daarvoor geplaatste teeken aanduidt. Van verschillende zyden vernemen wy uit die gemeente, dat de strekking van bedoeld bericht geheel bezyden de waar heid is. Wel degelyk wordt de wenschelyk- heid tot vestiging eener telefoon in die gemeente erkend, en zelfs heeft de raad indertyd met algemeene stemmen daartoe pogingen in het werk gesteld. Redactie. Allerlei op het gebied van Land- en Tuinbouw, Zuivelbereiding enz. Door de heeren Dr. Van Hamel Roos en Harmens wordt ia het M. t. V. gemeld: Wg hadden dezer dagen gelegenheid te oonstatee- ren, dat zich in den handel tafelzout bevindt, hetwelk vervalseht is met een niet onaanzien lijke hoeveelheid zwavelzure soda. Behalve dat de smaak door deze toevoeging er niet beter op wordt, is sjj als schadelijk voor de gezond heid te beschouwen, daar, zooals bekend is, de zwavelzure soda (het zoogonaamde Glauberzout) sterk pnrgeerende eigensobappen bezit, welke natnnrljjk lang niet ieder gestel op den daar vordragen kan, gegeven daarbjj het feit, dat vele personen betrekkelijk groote hoeveelheid zont verbruiken. Bnitendien wordt de kooper weder door toe voeging van een prodnkt van veel geringer waarde bedrogen, en achten w{j het derhalve wenioheljjk hierop opmerkzaam te maken. Het is inderdaad teekenend, dat zelfs voor een zoo goedkoope levensbehoefte als zont, de knoeiers nog een goedkooper surrogaat weten nit te denken sjj het dan ook ten koste van de ge zondheid der verbruikers. Moge deze bekend making een nieuwe prikkel zgn voor onze wetgevende maoht, om ons de beste „bescher ming" te geven, nl. deze: dat onze gezondheid en beurs door strenge wetten on straffen tegen de vervalechers beschermd worden 1 HET VUREN DER TUIN WORTELEN. Elk heeft 's zomers een of moer bedden wor telen in den tuin, doob velen hebben een ont zaglijken last van hetvurennu is het waar dat sommige gronden, liet eene jaar wat meer, het andere wat minder er erg mede geplaagd zgn, maar om het varen zooveel mogelfik te voorkomen raden wjj een elk aan de wortelen voor den voet op nit te trekken en daarna de gaten dieht te trappen of flink dicht te gieten. Ten strengste moet men er voor waken dat er nimmer hier en daar wortelen uit het bed getrokken worden. IETS OVER 'T GEBRUIK VAN VRUCHTEN. Uit het oogpunt der voeding stelt het warme jaargetijde andere eisohen dan koud weder. In tropische en half tropische landen vindt men een menigte vrachten en een overrloedigen plan tengroei. Daaruit zoude, als ware het, op te maken zgn, dat deze b{j warm weder de meest geschikte voeding opleveren. Hoe dit z(j, zoo veel is zeker, dat zg vele der beste elementen bevatten, die in de behoeften van bet liohaam gedurende de zomermaanden voorzien, daar ijj van hot verteringsvermogen de minste krachts inspanning vorderen, om er nut van te trekken. Ofsohoon vrachten vele eigensohappen be- sitten, die gunstig voor do gezondheid zgn, zoo zgn z{j, alleen genuttigd, voor de voeding onvoldoende. De voedingswaarde der vruohten is verschillend. De dadel, de pisang en zgn variëteit, de banaan, staan in dat opsioht bovenaan, daar elk dezer vruohten gedurende langen tjjd het leven kan onderhonden. Het gebruik van vruchten is nuttig: lo. ter afwisseling van het diëet; 2o. tot lessching van den dorst en om water in het organisme toe te voeren; 8o. als voeding; 4o. voor den toevoer van de roor de roediag zoo belangrgke orga nische zouten; 60. tot versterking der nieren, tot bevordering der waterlooaing en om het znnrgehalte der urine te verminderen; 60. om de laxeerende werking; 7o. om den eetlust op te wekken en te verbeteren; 80. als middel tegen sohenrbnik. (M. t. V.) Visscheri]-Berichten. 'KrnlInKcii, 2 Juli. Deze week werden ter markt aangevoerd 105 winterzalmen prijs f 1,20 k 11,85; 1555 zomerzalmen, 10,75 kil—; 119 St.-Jacobszalmen, 10,96 if 1— per 5 one. BEURSBERICHTEN. pCt 6 Juli. Nederl. Werk. Schuld. .21 88 ,V Dito dito8 98}} Hong. Obl. 1889. 4j 108} Dito in zilver. ij 861 Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 85} Dito Feb.-Aug. 5 85} Dito zilver Jan.-Jull. 5 86} Dito Apr.-Oct. 6 86} Portugal, Oblig. m/t. 3 28} Dito m/t. 924} 881 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 99 Dito Obl. Nicol. Spw, 1867/69. 4 102} Dito Obligaüeleen. 1880. .4 98(4 Spanje, Buitoul. Perp. .4 60 Dito Binnenl. Perp. 4 47} Egypte Oblig. 18764 100} Zuid-Iial. Spoorweg Oblig. 8 571 Rues. S. K. Chk.-Az.500k2000 M. 4 100} Dito Orel-Oriasi. 500 h 2000 Mk. 4 99 u Dito Zuid-West Spoorw.-obl. .4 981 Centraal-Pacific. Oblig. 6 100} Loten Amsterdam 1100. .8 1101 Loten Rotterdam3 106(1 Antwerpsche loten 1887. .21 104} Hong. Loten 1870128} Theiss-loten1J8{ Oostenr.Loten4pO. fl.250,1854. 182 Dito BpO. fl. 500,1860. 123} Dto fl, 100, 1864. 168 Rusl. Loten 1864 BpC. Ra. 100. 182} MARKTBERICHTEN. Gorlnebem, 5 Juli. Riatarwe f 6 76 6,90, roode dito f 6,25 6,40, witte' dito f 6,25 h 6,50. Inl. rogge f 4,20 4,80 Aangevoerd 77 runderen, 5 nuchtere Wveren, 12 vette varkeaa en 288 biggen. Pryzenzware kal/koeien f 140 h 160, kalfvaarzen f 130 h 140, melkkoeien f 120 130, 2}-jarige ossen f 120 140, guiste vaarzen f 70 h 80, pinken f 50 h 60, graa- kalveren f20 h 30, nuchtere kalveren f6 8, vette varkens 17 i 19 ct. per half kilo, biggen f 5 k 12. Rotterdam, 5 Juli. Tarwe f 5,90 tot f 6,70. Per 100 kilo f 7,90 tot f 8,40. Rogge f 3,90 tot f 4,35. Rotterdam, 5 Juli. Aangevoerd 188 vette runderen, 0 magere dito, 268 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 1266 schapen of lammeren, 570 varkens. Pryzen Vette runderen le qual. 29} ct, 2e qual. 26 ct., 8e qual. 21 ct., kalveren le qual. 34 ct., 2e qual. 28}, 8e qual. 24 ct., schapen le qual. 27 ct, 2e qual. 25 ct., varkens le qual. 18 ct., 2e qual. 17 ct, 3e qual. 16 ct. Gemeente Schoonhoven. Yan 3 tot 8 Jnli. Geboren: Johannes Valentinns, z. van A. Patyn en P. Soesdorp. Overloden: J. B. de Rjjk, ond 21 j. C. H. Karreman, ond 1 j. Gemeente Arkel. Van 15 tot 30 Jnni. Overleden: Ph.H. G. Bnrgersdgk, oud 57 j., echtgenoot van E. O. S. Nauta Peters, eerder weduwnaar van W. M. S. 'Wimmere en A. C. Lieneman. Gemeente Benschop. Van 18 Juni tot 4 Juli. Geboren: Elizabeth Pioternella, d. van J. Verbnrg en P. Roodenbnrg. Wjjnand Johannes, i. van J. van Dgk en Th. van der Ven. Overleden: J. Lokkerkerker, oud 42 j. N. Pennowoard, oud 74 j., eohtgenoote van K. F. Lakerveld. T. Klomp, oad 66 j., echtge noot van G. Middelkoop. A. Koetsier, ond 76 j., eohtgenoot van P. Koetsier. Gemeente Kedichem. Van 15 tot 80 Jnni. Overleden: Levenloos aangegeven kind van het mannelgk geslacht van K. van Sprang en P. Versluis. Gemeente Oudewater. Van 19 Jnni tot 1 Juli. Geboren: Aljjdia, d. van P. Verburg en E. Zomerveld. Getrouwd: J. vanOadenallenenM.Verburg. Gemeente Polsbroek. Van 18 Jnni tot 4 Jnli. Geboren: Dingeman Gerrit Bartas, z. van G. van der Heeden on H. P. D. Wink. Gemeente Willeskop. Van 18 Juni tot 4 Juli. Overleden: H. Koster, oud 65 j., eohtge noot van A. Hufener. Levenloos aangegeven kind van het mannelgk geslacht van P. Baars en G. van den Nieuwendgk. Gemeente Willige-Lanflerak. Van 16 tot 30 Juni. Geene aangiften. (Zie verder pag. 4). Ondertrouwd: CORNELIS SCHEER, Wedn. J. de Groot, en CORNELIA VERHOOG. Gouda, 2 Juli 1897. Den 6den Juli overleed, zacht en kalm, onze geliefde Zoon en Broeder, de Heer TEUNIS DE BES, in den ouderdom van ruim 48 jaren. De Heere leide ons ook weder door dezen weg der rouwe Wed. A. DE BES - DE BOER, Kinderen en Behuwdkinderen. Groot-Ammers, 6 Juli 1897. Tengevolge van het ver- plaatsen eener brug zal de vaart door de bruggen in BENEDENKERK van af 8 JULI s. tot nadere aan kondiging Dykgraaf en Hoogheemraden van de Krimpenerwaard D. OSKAM, Dykgraaf. J. VAN DER LEEDEN Secr.-Rentm. By beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris in bovengemeld fa.il- lissement, dd. 2 Juli 1897, is bepaald: 1°. dat de indiening der schuldvorderingen aan den Curator moet plaats hebben vóór 20 Juli e. k., 2°. dat de Verificatie-vergadering zal worden gehouden op Woensdag 4 Augustas a. s., n.m. ten 2' ure, in het Gerechtsgebouw, aan het Haag- sche Veer te Rotterdam. De Curator, Mr. J. DE RAAYDT, Geldersche Kade 4, Rotterdam. Rotterdam, 2 Juli '97. In de Pastorie te Nienwpoort wordt gevraagd tegen half Juli of 1 Aug. eene flinke goed kunnende werken en wasschen. Men gelieve zich in persoon te vervoegen by den Heer JAN MOURIK te Rroot- Ammers. Zy, die van goede getuigschriften voorzien zyn, hebben de voorkeur. GEVRAAGD ten spoedigstewegens ziekte der tegenwoordige, een P. G., goed kunnende melken, eerlyk en beschaafd. Zich in persoon te vervoegen by P. DUBBELDAMAinmerstol. Gevraagd, zoo spoedig mogelyk, een net boven 18 jaar. Information aan het Bureau van dit Blad. Kiest de DRIE aftredende Leden van den Gemeenteraad. KRIMPZALM, uitgesneden, f 1,20 p.kilo. OEHEELE ZALMf - 0,05 St. JACOBZALM, 2-5 pond, - 0,05 Visch levend in ijs verpakt. AMMERSTOL. AFTREDEND LID en WETHOUDER, EN OUD-LID VAN DEN RAAD. By S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven 1b verschenen: Schetsen door H. M. J. WATTEL. Prys 65 Cents, gebonden 90 Cents. )R9~ VdD denzelfden Schryver verscheen vóór enkele maanden en werd met groote belangstelling ontvangen de bundel Schetsen: Prys 65 Cents, gebonden 90 Cents. IN- en VERKOOP van alle Binnen- en Buitenlandsche Effecten. INCASSEERINO van wissels op alle plaatsen van Nederland en Buitenland. INWISSELING van alle Coupons tegen de hoogste pryzen. Nemen geld in bewaring tegen vergoeding van rente en teruggave naar keuze van den geldgever. M"1 KANTOORUREN; morgens 9—2} aar, avonds 6—7} aar. Verkrijgbaar: te Schoonhoven uitsluitend bij den Agent G. BRANDWIJK, Veerstraat, te Oude water bij den Agent W. J. VAN DER MEER, te Steln bij Ha'astreoht bij G BEZEMER en ie Nieuwpoort bij C. VAN DAMPEN. KOOPT en VERKOOPT Binnen- en Buitenlandsche EFFECTEN. INCASSEERT WISSELS. en van zullen te gehouden worden, respectievelijk: Op DONDERDAG 22 JULI 1897, 's voorm. 10 uur, in het Hótel „De Horlaan"; En op VRIJDAG 30 JULI 1897, 's voorm. 10 uur, in het Koffiehuis „'t Wapen van IJsselstein". Notaris te IJsselstein. DAMESWIELEN In soorten. REPARATIE spoedig en billik. GIESSENDAH. gratis onderricht.) gebruik dan steeds VERBETERDE KAASSTREHSEL en KLEURSEL, alom verkrygbaar, van Fabrikanten, Waddinxveen. 20MF" Op plaatsen, waar geen Depóls gevestigd zyn, worden wedérverkoopers gevraagd. 75 Tér Boekdrukkerij van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven worden 100 Naam kaartjes, op helder wit carton, in net étui, voortaan geleverd voor slechts 75 CENTS. Op ftjn bristol carton in luxe-étui f I, D E Voor één jaar vast op 3 pCt. zes maanden 2} Met veertien dagen opvragens „2 n drie 1 Koopt en verkoopt efTeoten en Coupons. Incasseert Wissels en bezorgt assurantiën. Het Kantoor is geopend: van 9 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. VERZEKERINGBANK MaatschappQ van Levensverzekering, gevestigd te ROTTERDAM. Agent P. DE WIT, Singel, Schoonhoven. h 10 Cents, verkrygbaar in f den Boekh. van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. van Apotheker BOOM te Arnhem, waar onder het zoq gunstig bekende MAAG POEDER, zyn, zonder prysverhooglng, voor dit gewest uitsluitend verkrygbaar bij J. P. KASTELEIJN Dzn. te Pol»- broekerdam. HET BESTE WASCHMIDDEL. HET BESTE ZUIVERINGSMIDDEL voor vee, lydende aan MOND- EN KLAUWZEER. Verkrygbaar by inVAOOEilini niODEUJB. JS KOOPT COUPONS tegen de hoogste pryzen. ij Neemt geld k deposito (in bewaï goeding van S} tot 4 percent bewaring) tegen eene rente-ver» De Nieuwe London doet de grUM heren binnen en kele degen Terdwljnen, naakt het heer glamend en saoht, be- k lel het uitvallen en neent de IpeUetJee ven het hoofd weg Prijs: f 1,50 en f 0,85 per flacon- Verkrijgbaar b(j Mejuffr. E. M. DRIESEN te Schoonhoven. Speciaal adres voor Tlnotnur voor grijze baarden fc f 1,26 per flacon,

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2