E Arts A. C. Tan m 0: JL GROOTE OPRUIMING TimHts, HEÏ HUIS, 25-iarip EcMMiiWj en LimiMi 1 perceelen is. 10,11 en 12 Deze week nog Voortzetting Metselaars. VACATUKEBEUETMg 3» BUEQEEL1JKE STAND. A d vertentiSn. A. MOES, KINDERZIEKTEN. van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTREGELING LEKKERKERK A. VERBOOM. DE GENEESMIDDELEN TE HUUR: UIT DE HAND TE KOOP EEN PAKHUIS TE LOPIKER-KAPEL TE WILLIGE LANGERAK SCHOONHOVEN. HOEK DAM. DIENSTBODE, Dienstbode. TE KOOP: KAASBRIK, A. KRUIJT, „Reeuwijk, BERGAMBACHT, 'Gorlnehem, 8 Juli. Tot aanvulling van ona bericht van 28 Juni 11. dient, dat in de'op Zaterdag 17 dezer alhier in den Doelen te houden algemeene onderwijzers- vergadering van het arrondissement Gorin- chem zullen behandeld worden: 1° Het Russische verbanningssyateem naarSlberiö, door den heer G. J. Van Tongeren, te Wijngaarden en 2° Het onderwijs in de naamv. verdwijne van de lagere school; stellingen: et. Er zijn in onze taal geen naamv- meer. b. Er wordt veel tijd ver knoeid met iets te onderwijzen dat niet bestaat. Inleider de heer G. J. Ligthart te 's-Gravenhage. Amelde en Tienhoven, 9 Juli. Ds. Postma alhier heeft voor de beroepen te te Ouddorp en te Streefkerk bedankt. 'Benschop8 Juli. Een veehouder, onder Haastrecht woonachtig, kwam Zondag den Oudewaterschen Damweg afrijden, toen bij de Hooge brug, zijn jong, kregel paardje op zij sprong en in den kant terecht kwam, het oosthout van den wagen rukte en nog andere averij ver oorzaakte aan wagen en tuig. De vrouw van den boer was bijtijds van het rijtuig gesprongen, doch haar man raakte tusschen den wagen en een boom bekneld, waar door zijn kleêren niet weinig gehavend werden. Nadat paard en rijtuig te Pols- broekerdam in bewaring waren gegeven, werd met andere gelegenheid de onder broken reis naar hier vervolgd. 'Haastrecht^ 9 Juli. Had men reeds dagen gehoora de mare, dat de klokken in aantocht waren, telkens vernam men het tegendeel. Eindelijk hoorde men Woensdag de blijde tijding, dat zij er waren. Iedereen kwam naar het dorp om die gevierde voorwerpen te zien en tevens by te wonen, hoe zij naar boven zouden getransporteerd worden. Na een uur arbeids was de groote klok, 1000 KG. zwaar, boven en spoedig in eendaar- voor bestemden stoel geplaatst en toen, ja toen kon men zich niet bedwingen, men moest eens luiden,, want sedert 28 Nov. 1896 had men hier geen klokgelui meer vernomen. De geestdrift was groot, ja jong en oud, iedereen juichte meê, maar tevens sprak ieder over de helderheid en zuiverheid van het geluid, zootöat de bewerkers, de heeren Petit Fritzen te Aarle-Rixtel, eer hebben van hun werk. Na een flink hoera en eenige vroolijke oogenblikken werd het werk hervat en de kleine klok ging naar boven. Eere aan den aannemer, den heer C. W. Den Hoed, voor het flink optreden bij het werk, daar alles ordelijk en zonder ongelukken af- geloopen is. 'Hei- en Boeicop, 8 Juli. Gekozen tot raadsleden de heeren Aart De With Gz. en Govert De With Cz. gHekendorp, 8 Juli. De stoommaaldeiij van den heer P. Van der Toorn is Maan dag in volle werking getreden. Het ont brak niet aan nieuwsgierigen om te weten hoe alles in zijn werk ging. Met recht kan gezegd worden, dat alles uitstekend werkte. Wy wenschen den ondernemer dan ook geluk met zijne onderneming, die wellicht strekken kan tot welvaart rr gemeente. Vergeiyken wy onze gemeente van h^den eens bii vroeger, want toen was n$ts met; stoom, thans alles, want 9 fnaal daags de staatsspoor, 4 maal daags de stoombootjes van den heer Monty n van Oudewater, 12 maal de IJseltram. Zou al die stoom verbetering geven voor onze gemeente? Uw berichtgever hoopt later die vraag te beantwoorden. 'Hoornaar, 8 Juli. In de laatste 14 dagen is de pry's der kaas f 0,60 per 60 KG. gestegen. Door de op- koopers wordt thans hier en in de om streken f17,—4f21,— de 60KG.besteed. "Krimpen a/d Usel, 8 Juli. Het peil van beschaving waarop bewoners van platte lands-gemeenten staan, kan tegenwoordig vröwel afgemeten worden naar de wyze, waarop zü wielryders behandelen, die op doortocht de gemeente passeeren en rustig hun weg willen gaan. Hei haaldelyk hoort men klachten uiten over de ruwe bejege ning, die wielryders van elders alhier onder vinden, niet alleen en zelfs niet voor namelijk van kwajongens, maar vooral van volwassenen, die zich niet schamen den eenzamen wielryder hun macht en moed te doen gévoeleD. Deze lafhar tigheid mag wel eens aan de kaak gesteld worden. Wat een klein en nietig karakter verraadt het, onverwacht een wieliyder een slag te geven of hem opzetteiyk te doen vallen. Laat men dit niet na, om eigen eer en goeden naam op te houden, dan late men het althans voor de eer van onze goede gemeente en hare burgery, die met dergeiyke heldendaden slecht ge diend is. 'Langerak, 9 Juli. Van de 147 kiezers maakten gisteren 82 gebruik van hun stemrecht. Herkozen werden de aftredende raadsleden M. Demper met 46 en P. De Ruiter met 45 stemmen. Op de tegen- candidaten H. Verheuvel en M. Boer waren 81 en 27 stemmen uitgebracht. Lekkerkerk, 9 Juli. Den 15. Juli a. s. hoopt de heer C. D. Deenik zyn betrekking als hoofd der school voor m. u. 1. o. te aanvaarden. De verkoop van de drie huidjes aan de Lange Stoep en toebehoorende aan het diaconie armbestuur der Ned. Herv. Gem. alhier, gaat niet door. De huisje zullen worden afgebroken en daarvoor worden twee flinke ruime woningen gebouwd. De bescheidenheid verbiedt ons dienaan gaande nadere bijzonderheden te melden. Ter gelegener tyd kan hiervan meer worden bericht. In de gister-avond gehouden ver gadering van commissarissen der volks leesbibliotheek van het dep. Lekkerkerk der Maatschappy tot Nut van't Algemeen werden ter vervulling van de vacature van commissarissen de volgende dubbel tallen opgemaakt: C. Neven en A. Boon; H. Broere en D. v. d. Graaf; J. De Jong Juniorszoon en J. Van Limborgh. Tot commissie tot aankoop van boeken werden, behalve de voorzitter, benoemd de hb. A. Wiggers en A. Borsje Pz. 'Lopik8 Juli. Gisteren-morgen ge raakte J. O. te Utrecht, die by zyn ouders alhier een bezoek bracht, met paard en wagen in de wetering. Rappe handen brachten alles weer ongedeerd en onbe schadigd op 't droge, zoodat O., die by den bouwman P. van droge kleören werd voorzien, daarna zyn weg kon ver volgen. 'Meerkerk, 8 Juli. Onze dorpsgenoot, de heer W. Van IJzeren, heeft heden te Utrecht met gunstig gevolg het arts examen afgelegd. 'Ntenwerkerk a/d, IJeel, 8 Juli. De ontvangsten onzer gemeente, dienstjaar 1896, hebben bedragen f 17015,28, en de uiigaven f 15768,05', zoodat het batig saldo beloopt f 1247,17', zynde f 400 meer dan over 1895. Heden ontving het bestuur der afd. van de 'Holl. Maatsch. van Landb. bericht, dat op het verzoek betreffende proefvelden in 1898 gunstig beschikt was. Zoodra be sloten is waar de velden aangelegd zullen worden, hoopt de heer Mansholt over te komen, om de zaken, voor zoover dit nu reeds kan, te regelen. §NIenw-Lekkerland, 9 Juli. Gisteren maakten de leerlingen der vier hoogste klassen van de lste en 2de openb. school alhier een uitstapje naar de tentoonstelling te Dordrecht. Begunstigd door prachtig weder, was deze reis een rechte pleizier- tocht. Een flink muziekcorps maakte de reis mee en verhoogde niet weinig de vroolyke stemming. De stoomboot „Berg ambacht" bracht de kinderen naar Dor drecht. Met muziek voorop trok de stoet van ruim 200 leerlingen door de stad. Na een groot deel der tentoonstelling te hebben bezichtigd, werden de kinderen onthaald op krentenbroodjes met melk. Daarna trok men naar „oud Dordt", waar het oude Wilhelmus en een paar andere liederen werden gezongen. Hoogst voldaan kwam men op de boot terug. Men maakte vervolgens nog een boottochtje tot ongeveer Giesendam. Op de boot werden de kin deren weer ruimschoots onthaald. In de opgewektste stemming kwamen ze s' avonds thuis. Men behoefde niet te vragen, of ze pleizier hadden gehad; het was aan hun stralende gezichten wel te zien. Het reisje is geheel bekostigd door Mevr. de Wed. L. Smit. Hulde en dank daarom aan onze edele Ambachtsvrouwe, die, hoe wel oud van jaren, nog jong van hart biyft en er nog steeds veel voor over heeft, de jeugd een genoegen te bezorgen "Oadewaier, 8 Juli. Zooals reeds vroeger in dit blad is gemeld, was het den Isten dezer maand 25 jaar geleden, dat de machinefabriek en 12$ jaar, dat de wasohinrichting Tan de flrma De Jongh en ©o. werd opgericht. De foesteljjke herdenking sou eohter eerst plaats hebben na de terugkomst ran een der teekon- meesters, den oudsten zoon van een der firmanten, die roor het stellen ran eene machine eenigen tyd in het buitenland vertoefde. Daar deze terugkomst echter nog weer werd vertraagd, heeft de herdenking; heden plaats gehad. Door de arbeiders en arbeidsters der beide inriobtingen waren de gebouwen en terreinen netjes versierd en eerepoorten aangebracht. Alles zag er reoht feesteljjk uit. Des morgens om negen uur begaven ziob do beide firmanten, de heeren De Jongh en Jozef, met hunne eohtgenooten naar de' maohinefabriek. Bp aankomBt in de teekenkamer, die smaakvol met vlaggen en bloemen gedecoreerd was en waarvoor een sier- lpk tuintje met fontein was aangelegd, werd den heeren patroons bp monde van den magazijn meester, den heer J. v. Doorn, namens de heide teekenmeesters, de heeren J. en F. Jozef^ en den magazijnmeester zelf een bronzen beeld aangeboden, voorstellende de „Industrie". Verder Knorf dn oudste werkman namens, de werklieden de portretten van de patroons en hunne eoht genooten (peinture-Bogaerts) aan. De beide geschenken worden met een woord van dank aanvaard. Als belooning werd den werklieden een spaarbankboekje gegevoD, waarop een bedrag was ingesohreven, evenredig aan het aantal dienstjaren, die zg op de fabriek werkzaam waréti geé-eeat, terwpl aan de beide teeken- meèsters en den magazpnmeester ieder een gouden horloge werd geBObonken. Verder werd aan allen met vrouwen en meisjes een genoeg lijke avond beloofd na de terugkomst van den afwezigen toekenmeester. Nu was het de beurt aan de wasohinrichting. Een Bchoone eerepoort was opgesteld met een schild, waarop de woorden: „Hulde aan onzo geachte patroons. 1885—1897". Binnengeleid in de workkamer, waar keurige versieringen van vlaggen en groen waren aangebracht, werd door de direotrice, mej. Van Doorn, namens allen aan de heeren ohefs met hunne eohtgenooten ieder een theetafel en nikkelen bouilioir aan geboden, welke gesohonken in dank werden aanvaard. Ook hier ontvingen de manlpke en vrouwlpke werklieden geschenken in geld, terwpl aan eene arbeidster, die van de oprichting af aan de wassoherp was werkzaam geweest, een zilveren flacon werd aapgeboden. Ook werd aan de werklieden van beide inrichtingen eenige vrjje tpd gesohonken, terwpl do dag verder door het lossen van eenige schoten en andore kleine feestelijkheden gevierd werd en de versierde gebouwen voor het publiek toegankelijk werden gesteld. Door den Aartsbissohop der Oud ltoomache kerk te Utreoht is den WelEerw. heer Van Rinkel, pastoor te Gouda, tpdelpk de waarneming der godsdienstplechtigheden in de Oud-Roomsche gemeente alhier opgedragen. Voor de rechtbank van het kantongerecht te Woerden werd 1.1. Dinsdag o.a. behandeld de zaak van A. r. W., koopman en landbouwer te Papekop nabij onZe gemeente, die bosohul- digd was van verzuim van aangifte van mond en klanwzeer onder zgn ree. Als getnigen werden gehoord de rpksreearts van 's-Graven hage en de heer H. Anker, plaatsvervangend districts-veearts alhier. Beklaagde ontkende de ziekte te hebben waargenomen, 't geen door den kantonrechter rrgwel eene onmogelijkheid werd genoemd, in aanmerking genomen de vele jaren dat beklaagde reeds het landbouwbedrijf had uitgeoefend. Met het oog op de reeds ge leden sohade door de inbeslagneming der beide besmette beesten, werd door den reouter slechts een saohte straf geöisoht, n.l. 2 geldboeten van flO. Uitspraak over 14 dagen. 'Polsbroek, 8 Juli. Aan den Overtocht stond Dondeidagmiddag ,alles in rep eh roer; het 3-jarig zoontje van A. S. was van een hooge brug in de Polsbroeksche vliet gevallen en hoe het kind te reddeD, dht wist men niet. H. Koenen was op een schouw uit, doch deze moest een eind ver worden gehaald en 't knaapje begon reeds te zinken, nog één oogen- blik getoefd en 't was te laat mischienl Opeens wordt een plomp gehoord: schipper J. Schouten begeeft zich gekleed te water op 't zelfde oogenblik byna is Koenen met de Bchouw genaderd en heeft den kleinen drenkeling te pakken. Het kind is gered wel wordt het half bewusteloos aan wal gedragen, doch even later komt het weer by. Met het mond- en klauwzeer wordt het er hier nog niet beter op. De weinige nog onbesmet gebleven hoeven worden voor en m door de ziekte bezocht en het meeatè vee lydt veel, voornameiyk aan de pooteo. Er zjjn hofsteden, waar de helft van het aangetaste vee niet gaan of staan kan. E«n zestal runderen in deze gemeente is tengevolge van het mond en klauwzeer gestorven 'Sehellninen8 Juli. Met 4/5 van de uitgebrachte stemmen zyn de aftredende leden van den Gemeenteraad, de Heeren G. Heymans en Fr. Pierhagen, herkozen. 'Steln, 8 Juli. Gisteren-morgen schrok een jagerspaard door de tram, die juist voorbyging Het dier nam een sprong, waardoor het in den IJsel terecht kwam. Met behulp van een paar aankomende personen werd het na veel moeite op den oever gebracht. Het was echter niet in staat de schuit voort te trekken, zoodat de jager genoodzaakt was, een paar uren rust te houden." 'Vliet, 8 Juli. De collecte voor den gewapenden dUnst bedraagt, na aftrek der onkosten, f 1,78'. 'Wllllge-Langerak, 8 Juli. Op de vis- schery alhier z]jn van Zondag op Maandag 11. 28 zalmen gevangen. Dooi bet Armbestuur van de Her vormde Gemeente alhier zyn gisteren 2 perceelen van het vischwater van de Armen dier gemeente verpacht: perceel 4 is gepacht door H. Damsteegt alhier voor f 14 per jaar en perceel 6 door J. Kooiman alhier voor f 24 per jaar, beide perceelen voor den tyd van twee jaren. Wllllge-Langerak8 Juli. Door den plaatsverv. districts veearts te Oudewater is procesverbaal opgemaakt tegen J. S. te Schoonhoyart. wegens verzuim van aangifte van zjn door tongblaar aangetast vee, hetwelk eene weide onder deze gemeente liep. De uitvoering van Peter Benoits kindercantate „De wereld in" had Woensdag, onder begunstiging van uit stekend weder, op het terrein der Dordt- sche tentoonstelling plaats. De uitvoering is in alle opzichten geslaagd. Een schilder achtig gezicht was het, die massa kin deren, de meiijes in lichte toiletjes, op de tribune te zien gegroepeerd, en het zingen gaf zoowel blyk van de liefde waarmede de kinderen het lied ten ge hoor© brachten, als van de degelyke voorbereiding van het stuk. Aan den heer E, Erdelman, die als dirigent fun geerde, en aan de heeren Van Maurik en Voet Beets, die hem by het instudeeren ter zyde hadden gestaan, werden nameDS het „maagdefljnenkoor" manden met bloemen aangeboden; bovendien werd de heer Erdelman gehuldigd met een grooten lauwerkrans van het Uitvoerend Comité en met een bloemstuk van de leerlingen der muziekschool. Des avonds vereenigden de dirigent en de onderwyzers van openbare en byzon- dere scholen, welke by het instudeeren hunne medewerking hadden verleend, zich met het Uitvoerend Comité in de feest zaal, waar menige dronk aan het succes van den dag werd gewyd. Om te voldoen aan het verzoek der ouders van de medewe'kende kinderen, die ook wel eens graag de cantate zouden hooren uitvoeren, zal a. s. Dinsdag een tweede uitvoering plaats hebben. De entrée (die heden 1 gld. was) zal dan 60 ets. zyn, en voor de ouders slechts 10 ets. '■rrjie collecte voor het aan H. M. de Koningin-Weduwe-Regentes aan te bieden Huldebiyk heeft te Vuren en Dalem opgebracht de som van f 68,75. Onder begunstiging van goed weder werd Woensdag in het Middaohterbosoh van gravin Bentinck van Middachten het 84ste Ohrisielgk Nationaal Zindingsfeest gehouden. ReedB vroegtpdig voerden gewone en extratreinen en trams en vele rptuigen honderden personen aan en moest de directie van de stoomtram bpwplen met aes wagens rjjden, waaronder open goederen wagens, waarin zitplaatsen waren gemaakt, ten einde de passagiers rerroerd te krpgen. Ondanks deze groote menigte menBohen werd de orde geen oogenblik gestoord. Het terrein had zich bp don regen van den vorigen dag goed go- houden. Geschikter plaate dan het Middaohter bosoh is voor een dergelpke bpeenkomst wel niet te vinden. Niet alleen is het gemakkelijk te bereiken, doch er is ruimte roor duizenden, terwpl het met zyn lommerryk geboomte praoh- tige sprookpiaatsen aanbiedt, die diep in het bosoh te midden van een dioht geboomte waren uitgekozen. Voor de aohtste maal werd het zen ding» feest thans op Middaobten gehouden; in 1868 voor hot eerst. Op de vier verschillende spreekplaatsen traden zeventien sprekers op, die allen een aandachtig gehoor hadden. De feest liederen werden begeleid door hoornmuziek. Te Zaandam heeft Woensdag 7 Juli Ds. J. J. Van Hille, onder vele blyken van belangstelling, zyn 25 jarige ambtsvervulling als predikant by de Ned, Herv. Kerk aldaar (Westzyde) herdacht. Den 19den J uli a. s. hoopt de oudste dienstdoende Ned. Hervormde pre dikant,. Ds. L. Van Giffen DTzn., te Feerwerd, zyn negentigsten veij aardag te beleven. Hy werd den 6den December 1829 te Wijkel als zoodanig bevestigd, zoodat by meer dan 67 dienstjaren heeft. De waardige man geniet eene uitstekende gezondheid. *V A R I A. 'tWu Donderdag 25 jaar geleden, dat de Amsterdamaohe Omnibus-maatschappij bestond. Een felioitatie waard, niet het minst voor de geëmployeerden, die als feestgeschenk zooveel guldens op hand ontvingen als se jaren by de maatsohappjj in dienst waren geweest en nog het dubbele van dit bedrag op een spaarbank boekje. Al die kleine sommen samen beliepen 1Ó0 duizend gulden ongeveer! Met kilometer boekjes sohpnt men hier te lande nogal een beetje vreemd om te springen, althans al drie personen spn veroordeeld, omdat ae gesmokkeld hadden met die boekjes. Ter waarsohuwing aan het reizend publiek sollen nu die vonnissen aan al de spoorwegstations worden aangeplakt. De Blootjespringende schatter te Tiul, die zonder verlof 't exercitieveld verliet, is voor den schat- torsraad geweest. Na hoor en wederhoor werd een geldboete van f8 geëisoht. Te Assen gingen pas geleden versoheiden schutters tegelpk op den loop. De hadden twee uur geëxerceerd en konden na, ook aonder verlof, wel gaan meenden ze. Te Amsterdam heeft men een bloemententoonstelling gehad in 't Vondelpark, heel mooi; maar tooh waren er een menigte bezoekers, die onvoldaan huiswaarts keerden. Heeren zakkenrollers waren er ook, en 't publiek had zooveel oog voor het tentoongestelde moois, dat de vingervlugge piok-pookets alle gelegen heid hadden om een Hinken slag te slaan. Verleden jaar werd de klerk R. B. ten kantore van den ontvanger der registratie te ABsen ontslagen, als verdacht van oneerlgkheid. Epz geleden is gebleken, dat een andere klerk debet was aan het feit, waarvan man B. betichtte en door den ontvanger en den inspecteur is B. na openiyk in eer ea goeden dm» hersteld. Een Amsterdammer kwam verleden week by iemand in de Hemonystraat om de achterstallige huur te innen. De huisbaas had het beter kunnon treffen. Geld had de huurder niet; wel een boksijzer waarmeë de baas zóó werd toegetakeld, dat hjj terstond naar den dokter moest. De inwoners van 't stedeke Naarden konden verleden week op een naoht maar niet slapen. Men moet weten, dat de stad belegerd werd: kanongebulder klonk onophoudelijk uit het vpundeijjk kamp en ook uit de vosting brandde men er lustig op los. Gelukkig, dat de belegering niet housoh gemeend, doch alleen maar tot oefening der soldaatjes was. De jeraeente-veldwaohter in 't Overpselsohe Hasselt kreeg verleden week een deserteur van 't koloniaal-werfdepót te pakken, maar deze, in zpn hart diep afkeerig van al wat politie heet, rukte zich los en sprong in 't Zwarte Water. De veldwachter volgde hem in 't natte element en greep hem bp eon been, maar ook in 't rjjk der vissohen bleek deze zoon van Mars geen gemakkeljjke party, zoodat moer personon te hulp moesten komen om hem op 't droge en in verzekerde bewaring té brengen. Bp een zwemwedstrijd voor dames, te Amsterdam, meldt men, heeft mej Berggreye een „koen stuk" volbraoht. Bp het figuurzwemmen sprong ze met een 4-jarig meisje op haar sohouders boven uit den zwemtoren en zwom toen met haar naar het vlot. Het kind, dat niet kon zwemmen, liet niet de minste vrees blpken Zoodra beiden onder daverend gejuich boven kwamen, wuifde het graoieus met haar handje I Als zoo iets in een kermistent gebeurde, sou de politie het waarsohpnljjk verbieden en zouden wp haar geljjk geven, zegt de „Arnhemsohe Courant". Geen man om een loopje meé te nemen. EnBohedé heeft verloden week een bezoek gehad van monsieujr Robin, den Pargzenaar, die om f 100.000 heeft gewed, 'binnen 8 jtfar een voetreisje om de wereld te doen met Parjjs als uitgangspunt. Van Enschedé was de rois naar Gronau; na Duitsohland komen Zweden en Noorwegen .aan de beurt. Op 't kroningsfeest van onze Koningin zullen verschijnen de prinsen van Solo en Koetei en ook de Sultan van Siak. De laatste heeft voor die extra gelegenheid bp de firma Van Kempen te 's-Gtavenhago een pakje in de maak gedaan, dat maar even f 15.000 moet kosten. Een boer te Lieshout, in Nd-Brabant, komt de eer toe een nieuwen vogelverschrikker te hebben uitgevonden, meer speciaal voor kersenboomgaarden. In een der boomen hangt hp een mand met een haan er in, die de haan onder een doek gevangen wordt gehouden. De haan, die niet erg op z'n gemak is, houdt de mand in voortdurende sohommeling en als hg zpn volkje hoort, kraait hp zoo raar en zoo wonderlpk onder zgn doek, dat de brutaalste kersendief op een afstand blpft. Gemengd Nieuws. Te Colynsplaat doet zich het zeker zeldzame geval voor, dat de stem ming voor lid van den raad Dinsdag niet kon plaats hebben, daar in den vorigen nacht de candidaat der antirevolutionaire party plotseling was overleden. De heer Oscar Carré zegt met September de circus-wereld vaarwel: hy ontbindt zyn circus en gaat te Keulen als ambteloos burger wonen. De jonge Carré's zullen waarschyniyk verbonden worden aan den circus van den beer Salomonska, zwager van den heer Carré, die de paarden van hem zal overnemen. Te Berg-Ambacht is j.L Vrydag de 67-jarige arbeider V., terwyl hy aan het maaien was, waarschyniyk tengevolge van de warmte plotseling bezwekeD. Men meldt uit Oud-Alblas aan het „üordr. Nwbl.": aeaert eenigen tyd noort men nogal van vermissingen. Inzonderheid op eieren, die 's nachts nog in de kippenhokken aan wezig zyn, is het vooral gemunt, in hoofd zaak b(j den landbouwer J. Eykelenboom a/d. Tolweg. Bestond er al eenig ver moeden op zeker persoon, zekerheid kreeg men toen Eykelenboom er den gemeente politiedienaar Jongkindt mede in kennis stelde en deze zich verdekt opstelde in de schuur, waarbinnen het roGsthok met de nesteieren aanwezig was, dat tameiyk goed gesloten was voor een onbekende. Doch ditmaal bleek het een daar zeer goed bekende te zyn, want ongeveer half- eon ure komt er gerucht van buiten zacht op de deur aan, weet haar te openen, sluipt (beloerd door zyn collega en den eigenaar) door naar het bedoelde roestbok, grypt een, twee k drie eieren weg. Daar springt onze in deze zoo flinke en door tastende agent Jongkindt den dief boven op het Jyf en herkent in hem niemand minder dan den hier gestationeerden rijksveldwachter E. Vink, die, gewapend met een revolver, er nog een verkeerd ge bruikt van dreigde te maken, doch door Jongkindt nog ontwapend werd en voor deze daad wel zwaar zal boeten. De gewone parade, ter gelegenheid van den verjaardag van Prinses Marie is te Utrecht gehouden zonder de gewaardeerde medewerking van het muziekkorps der genie, doch met assistentie van het nieuwe harmonie-korps der vesting artillerie. BU het afmarcheeren der troepen, die vrooiyk de muziek deden weerklinken, deed zich een voor Utrecht geheel nieuw incident voor. Er werd door eenige burgers met ateenen geworpen naar den bevel voerenden kapitein der vesting-artillerie. Deze gelastte drie zyner manschappen de daders te arresteeren, wat nog al moeielyk ging, omdat de troep, met het geweer gewapend, de handen niet vry had. Dezen slaagden er in den belhamel, een kwajongen van naar gissing 18 jaren oud, te arresteeren; doch op het Oud-kerkhof mengden zich eenige geestverwanten in het geschil en was een zeer krachtdadig optreden der militairen hoog noodig; dit duurde slechts zeer kort, waarna men den jongen man nair het hoofdbureau overbracht. De kapitein Drooglever volgde te paard de beweging. Een 12-jarige knaap te Wer kendam, die, om voor zijne moeder, eene arme weduwe, iets te verdienen, met een boer naar het land was gegaan, wilde een paard grypen, dat voor een hooiwagen was gespannen en keeren moest. De jongen greep mis, struikelde en viel. Toen de boer van den wagen sprong en den jongen oplichtte, hield by een ïyk in de armen. Waarschyniyk heeft het paard den jongen op eene byzonder gevoelige plaats een trap gegeven. De ïykschouwing zal dat moeten uitmaken. Dinsdag-namiddag is een man, te Moordrecht woonachtig, in een tappery, wéar weet hy niet juist, omdat hy half beschonken was, doch in den omtrek van de Veemarkt, in handen gevallen van kwartjesvinders, die hem t 40 hebbed af gewonnen. Toen de man zyn geld terug verlangde, werd h|j met een pak ai*»g bedreigd, waarna die lieden met het geld een goed heenkomen zochten. Woensdag-morgen omstreeks halfacht is op het station Utrecht der Staatsspoor de wegwerker J. V. tusschen de buffers bekneld geraakt en gedood. Omtrent den vreemdeling, die in Den Haag oplichting pleegde, wordt nader het volgende gemeld: üg noemde sioh oomte de Bretenil, heeft iloh onder bodriegelgke voorgevens, op 8 Juli avonds dóén afgeven een ooilier, bestaande nit 79 paarlen van verschillende grootten, wegende 97 karaats, mot een daaraan bevestigd gouden ovaalvormig slot met robjjn, omgeven door 8 kleine brillianten, alsmede 2 hemdsknoopjes van goud, rond, ieder voorzien vau een brilliant en van een voor sluiting van doublé. De waarde van eon en ander is 7800 francs. De vreemdeling beeft daarvoor in betaling gegeven 12 aotiën, ieder groot 500 frs., van de Banque fonoiére te Pargs, en een ohóque groot 3000 franos, afgegeven op 80 Juni 1897 door Rothsohild fréres te Pargs op de Amiterdamsohe Bank. Die aotiën zgn óf waardeloos óf, even als de ohqóue, valsoh. De man is dadelgk verdwenen. Zgn leeftgd wordt geschat op ongeveer 40 jaren. Hg heeft eene lengte van plm. 1,90 meter, een flink postuur, militair voorkomen; swart haar en knevel, donker uiterlgk; oraal aangelicht met «enigszins ingevallen wangen en gezonde gelaatskleur. Gemeenteraad van Schoonhoven. Zitting van 6 Juli 1897, voorm. 11$ uur. Tegenwoordig de heeren J. P. Niekerk, A. J. Orerdgkink, A. Vermeg, A. v. Lomwei, A. W. Lazonder, J. W. Valk, N. Kooiman, J. O. Doesburg, C. v. Willenswaard CLz., P. Group en Mr. A. D. H. Kolff. Voorzitter de heer Mr. A. D. H. Kolff, bur gemeester. De voorzitter brengt ter tafel: 1°. Twee bezwaarzohriften tegen den aanslag van den hoofdelgken omslag van M. v. Klaveren en J. F. Verstee ven. 2 Sollioitatiestnkken van B. v. d. Weel als onderwjjzer. 8°. Van Gedeputeerde Staten goedgekeurd bet besluit vdfkoop van grond aan P. Vermeg en A. v. Lomwei en koninklgke dispensatie van het verbod voor den heer A. v. Lom wel om als raadslid gemeentegrond te koopen. 8°. Een versoek van J. Anemaet en anderen omtrent eene verbetering van de pomp aan de Albrooht-Beylinggraoht 4°. Het jaarverslag van de teekensohool. 5°. Een verzoek om te bouwen door A. O. Fjjn van Draat. 6°. Een verzoek van de oommisiie voor het Koniuginnefeezt tot wpziging van den tgd voor de jaarmarkt. De voorzitter brengt in behandeling het rap port van de Gommiszie van Fabrioage omtrent het «dres van J. Van Willenzwaard, waarbg gevraagd wordt een riopl te mogen leggen onder de straat van de Oude Haven. De oonolusie van het rapport luidt: om aau adressant te verleenen do vergunning om aen riool te leggen onder de straat van de Oude Haven, weike conclusie wordt goedgekeurd met algemeene stemmen. De voorzitter ztelt aan de orde het rapport der commissie voor verordeningen zonder ztraf omtrent do verordeningen voor do gemeente- lgke gasfabriek. De heer J. W. Valk bespreekt het rapport en zegt, nu van het lid der oommiiaie, den heer P. Greup, weer aanmerkingen te leien, hoewel in de vergadering der oommissie geen aanmerkingen waren, want de geheele oom missie was het eens. De hoer A. r. Lom wel bespreekt de veror dening en geeft in overweging om art. 11 ^te wjjzigen, zoodanig, dat de werklieden zteedz geheel alleen onder den direotenr staan, zoodat de goa-oommiaaio niet te ordonneeren heeft. Da heer A. W. Lazonder acht het goed, dat de direotenr een aandeel in de winzt als be looning zal ontvangen, doch zag liever dat aandeel van de netto- in plaats van de bruto winst bepaald. De heer P. Greup blgft bezwaar maken, dat er volgens de verordening vau de overwinst een reservefonds zal gemaakt worden, wat zeer onbillgk zou zgn voor de gas ver bruikers, zoolang de onbillgke verhouding van den gas- prps van 5 cents blpft bestaan voor motoren. De heer J. P. Niekerk beklaagt sioh over de uitdrukking van den heer P. Greup, dat er een onbillpkheid zou bestaan. Na en ook later zal bg verminderden gaBprgs voor kookgat of verwarming een verschil bestaan voor degenen die gas tot verliohting gebruiken, maar dat versohil is geen onbillgkheid of onrecht vaardigheid. Dat verschil dient om de industrie1 tegemoet te komen, daar de drgfkraoht ander» even goed door stoom of door petroleum kan vorkregen worden en in oonourrentie daarvan de gaspigs op 5 cents is gesteld. De voorzitter licht het bezwaar van den heer A. v. Lomwei en A. W. Lazonder nader toe en verneemt, dat het netto winztogfer geheel buiten het belang van den directeur gelegen iz, dzar het bruto winstogfer op alle wgzen kan verminderd worden, zoodat hot nettoogfer zeer weinig kan worden. De heer O. v. Willenswaard CLz. hoopt dat bg eenige winst de prgB van het gas ook voor de fabrieken zal verminderd worden. De heer P. Greup aoht het wensohelgk dat behalve de direotenr ook de fitter benoemd wordt door den raad. De voorzitter vraagt of de heer A. W. Lazon der een voorstel maakt van sgne beswaren tea opziohte van het bepalen van het aandeel vaa de bruto of netto wiuat. De heer A. W. Lazonder maakt een voontol om te bepalen van de netto winzt, welk voorstel wordt ondersteund. Het voorstel in omvraag gebraoht wordt ver worpen met 6 tegen 5 stemmen. Yóór de boeren A. v. Lomwei, A. W. Lazonder, P. Greup, A. Vermeg en O. v. Willenswaard CLz. De voorzitter vraagt of het voorztel van den heer P. Greup omtrent den fitter wordt onder steund. Aangezien dit niet het geval is, wordt het voorstel niet in omvraag gebraoht. De voorzitter brengt daarna in omvraag de1 verordening regelende de gemeentelpke gasfa briek en de instruotie voor den directeur, die goedgekeurd worden met 10 tegen 1 stem.. Tegen de heer P. Greup. De voorzitter stelt voor eene gaa-oommiaaio< te benoemen, welk voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. De voorzitter stelt aan de orde het rappor# der commissie omtrent de wijziging der verorde ning voor het innemen van gemeentegrond en water en op de marktgelden. Het rapport in omvraag gebraoht wordt goed gekeurd met algemeene stemmon. De voorzitter biedt namen* Burg. en Wetb. aan eene situatie-teekening voor het aankoopen van grond, voor een weg vanaf den tuin van het Doelenüuis, De heer A. v. Lomwei is niet voor den aankoop, als zgnde deze onnoodig, dooh wil er sioh niet tegen verzetten. De heer P. Greup meent, dat de geheele grond naaat de Sohool met den Bgbel aan geboden was tegen den kostenden prgs. De heer J. W. Valk releveert deze zaak en zegt, dat toen indettgd de nieuwe sohool zou gebouwd worden, hg ook besproken heeft de wensohelgkheid van een weg van af den Doden MU 4w V(lw <w m «Wh «a ei.Mur, bereid wu den pond, benoedipi .oor Sin w«r. teren den hem kortenden pry. ie willen afstaan aan de gemeente. Het was toen een berin.el-kwe.tie. De heer J. 6. Doeibnrg hed eerrt lekerheid ren de eigenaar. gewenMht. De eitortie-teekemog wordt deerne In om weeg gebraoht en goedgekenrd met 8 tegen 8 stemmen. n Tegen de heeren A. W. Lazonder, P. Greup en J. G. Doesburg. De voorzitter brengt ter tafel twee teekeningen van de gebouwen, die door den heer G. Sant man zullen worden gebouwd in de Doelenitraat en op den hoek Korte Weistraat en Lopiker- straat. en stelt voor, daarop do goedkeuring te Torleenen, in .erkend met het g.nomen reedrt besluit tot verkoop van gemeentegrond. Dit voorstel wordt aangenomen met algemeen» De heer P. Greup blgft als familielid buiten stemming. De voorzitter stelt namens Burg. en Weth. voor, machtiging te verleenen tot het opnemen van kasgeld, tot een bedrag van f2600, be- noodigd tot het betalen van een gedeelte van de aanneemsom van het nieuwe schoolgebouw, aan gezien de Bgkssnbsidie eerst later wordt ont- T"e6 voorzitter ztelt voor, naar aanleiding van de thans goedgekeurde verordeningen voor de gemeentelpke gasfabriek, om de benoeming aan den directeur, den heer A. A. Alting, opnieuw te bevestigen. Dit voorstel wordt goedgekeurd mat algemeene stemmen. Ter volgen» stelt de voorzitter voor, de beloo ning van den Direotenr vast te stellen op een wedde van f 650, vrge woning en 3 aan deel in de bruto winst, met bepaling, dat een eventueel aan te vragen ontslag moet geschieden 8 maanden vóór de dienstbetrekking eindigt. Dit voorstel in omvraag gebraoht wWrdt goed gekeurd met algemeene stemmen. Da voorzitter ztelt aan de orde het bepalen van de belooning voor den kassier en den secre taris voor de gas-oommiszie en Btelt namens Burg. en Weth. voor, deze belooning te bepalen op f800 en f75. Dit voorstel in omvraag gebraoht wordt goed gekenrd met algemeene stemmen. De voorzitter stelt aan de orde het benoemen van 2 leden voor de gas-oommissie en van 8 leden voor het stembureau, benevens 8 plaats vervanger». Daartoe overgaande worden benoemd tot leden voor de gas oommlszie de heeren J. W. Talk en N. Koolman en tot leden van het stembureau J. W. Talk, P. Greup en A. m Lasooder en tot plaatsvervangers de'heeren N. Kooiman, 0. v. Willenswaard en J. G. Doesburg. De voorzitter stelt aan de orde het benoemen van 2 leden voor de Plaatselgke Schoolcommissie. De heer P. Greup bespreekt de twee brieven, die zgn ingekomen van de Plaatselgke School commissie. Zooals thans over de Sabooloom- missie wordt geeproken, zal men niet óón fat- zoenlgk man krggen, die lid der Commissie wil worden. Spreker vraagt den voorzitter of die brieven ter tafel worden gebraoht. De voorzitter zegt, dat van hem niet is te ver wachten, dat die brieven sullen worden ter tafel gebraoht. Zg liggen ter visie voor de raadsleden, ea wil de raad dit behandelen, dan moet daaromtrent eon voorstel komen, doch hg t opi wel weer aanleiding De beer C. v. Willenswaard CLz, heeft de brieven ook gelezen, dooh hg aoht den inhoud vau dien aard, dat het niet goed iz, det zg in de vergadering behandeld worden. Spreker ■telt voor, de Commissie op te beffen. De voorzitter sal dit voorstal steunen. De hesr J. P. Niekerk wensoht over te gaan tot het benoemen van 2 leden. De voorzitter geeft te kennen, dat wanneer de oommissie opgeheven wordt, dese benoeming onnoodig is. Hg sal in de volgende vergadering het voorstel van den heer O. v. Willenswaard CLs. in behandeling brengen. Niets meer aan de orde sgnde, sluit de voor- sitter de vergadering. ST A DS N I U W S. Sohoonhoven, 9 Juli. é- By de gisteren gehouden stemming voor drie leden van den Gemeen teraad werden uitgebracht 391 stemmen, waarvan 6 biljetten van onwaarde werden verklaard. Uitgebracht werden op de heeren H. A. Van Baaren 108, H. Hooykaas 8, A. Kuy- lenburg Jz. 208, L. Lafeber 59, A. Van Lomwei 128, A. J. Overdykink 203, H. A. Schreuder 67, A. In 't Veld 164 en A. Vermey Pz. 175 stemmen. Heden morgen 9 uur verklaarde het stembureau, dat tot leden gekozen waren de heeren A. Kuylenburg Jz. en A. J. Over dykink, en dat er een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. In 't Veld en A. Vermey Pz. De Dinsdag gehouden ver gadering van den Raad werd voorafgegaan door eene confidentléele by eenkomst van de raadsleden, waarby, naar wy verne men, Burgemeester en Wethouders verslag en rekening hebben uitgebracht omtrent de gemeenteiyke gasfabriek alhier. In de daarna gehouden openbare vergadering werd slechts mededeeling gedaan, dat het rapport en de rekening van de gasfabriek waren ingekomen en gesteld waren tot onderzoek in handen der Commissie van Financien. Tot nu toe is officieel omtrent het verslag en de rekening niets bekend en moet men alzoo het rapport der betrokken commissie afwachten, dat voorzeker door velen met belangstelling wordt tege moet gezien. Uit het raadsverslag zal men echter met genoegen vernemen, dat tot directeur der gasfabriek thans definitief is benoemd de tegenwoordige titularis, de heer A. A. Alting, die als gastechnicus by de oprich ting en daarstelling der fabriek zyn sporen heeft verdiend. "-Sedert 1 Juli 11. mag Schoon hoven zich verheugen in een vierden postdienst op Gouda, waardoor een einde is gekomen aan den vroeger ongeriefiyken toestand, dat tusschen voorm. half elf en 's avonds half negen geen post aankwam en tusschen namiddags drie uur en 's mor gens vier uur geen post vertrok. Deze voor onze gemeente zoo belang rijke verbetering heeft zy hoofdzakeiyk te danken aan de krachtige en yverige be moeiingen van den heer postdirecteur alhier, die, het groote belang voor handel en ny verheid inziende by een flink ge- organiseerden postdienst, daarby gesteund door de Kamer van Koophandel en Fa brieken, alle pogingen in het werk stelde om den dienst zoo geriefeiyk in te richten en deze aan alle billy ke eischen te laten voldoen. Maandag 11. had de jaarver gadering plaats van de vereeniging „On derling Belang" met hare afdeeling „Zieken- en Invaliditeita fonds". Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het ziekenfonds 42 leden telt, terwyl in het afgeloopen jaar aan ziekengeld werd uitgekeerd eene som van f 67. Aan herverzekering by de „Onderlinge Verzekering maatschappy" te 's Graven- hage werd uitbetaald f 65,07. Het saldo in kas bedroeg Juli 1896 f 186,78$, ter wyl het thans gestegen was tot f 231,90, makende met het batig saldo der tentoon stelling, ten bedrage van f640 een totaal bedrag van f 871,90. Moge deze uitkomst bevredigend heeten, voorzeker zou deze vereeniging nog meer aan haar doel beantwoorden wanneer nog meerdere patroons konden besluiten als lid toe te treden. Eene zoo hoogst nuttige zaak als deze verdient algemeenen steun en medewerking. Evenals by de Tweede Kamer-verkiezing beklom gisteren ook by de raadsverkiezing de oudste kiezer onzer gemeente, de byna 89-jarige krasse grys- aard Marcus Van Klaveren, de trappen van het raadhuis om zich van zyn burger plicht te kwyten. Vervolg der Nieuwstijdingen. In de Dinsdag gehouden zomervergadering der Provinciale Staten van Zuid Holland legden de nieuwbe noemde leden de heeren Juta (Leiden) Hymans van Wadenoyen en Van Hattum van Elfewoutsdyk ('s Gravenhage), en v. d. Straaten (Goüda) in handen des voorzitters de vereischte eeden af en namen zitting, na door den commissaris met hunne benoeming te zyn geluk gewenscht. De provinciale rekening over 1895 werd in handen gesteld eener commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Evers, Knyff, Kemink, Bevers en Hein. Aan de Prins-Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee is door wyien den heer Van Voorst van Beest, te De Bilt, eene som van f6000 vermaakt. Ds. W. zyistra te WaddingB- veen heeft bedankt voor het beroep te Bruinisae. Gouda, 8 Juli. Door burgemeester en wethouders albier is aanbesteed 1. het onderhoud der kaaimuren ge durende 1897, waarvoor waren ingekomen 4 lnachryvingabiljettennl. van de heeren P. A. Burghout alhier, voor f 2656. C. W. d. Hoed, Stolwykeraluis, voor f 2530. W. Bokhom alhier, voor f 2285. J. H. De Wide alhier, voor f 2280. 2. het; uitvoeren van buitenverfwerken aan eenige gemeentegebouwen, waarvoor was ingeschreven door de heeren. W. Van Soest, perc. I, voor f 1280, perceel H, voor f 250 en perceel III, voor f 120. B. Brouwer, voor f 1254, f 149 en f 97. N. Binnendyk, voor f 1280, f 166 en f 88. §Groot-Ammers, 9 Juli. Door de kaas handelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de navol gende pryzen: late qual. van 19 gld. tot 21 gld. 2de qual. van 14 gld. tot 18 gld. Zwaardere, boven 8 KG. tot 24 gld, de 50 KG. De handel is over 't algemeen redeiyk. By de stemming voor twee leden van den gemeenteraad, op 8 Juli, verkreeg de heer A. J. Voorspuy (wethouder) 126 stemmen, de heer A. Verlek 158 stemmen, en de heer C. Korevaar 53 stemmen, zoo dat met overgroote meerderheid zyn herkozen de aftredende heeren A. J. Voorspuy en A. Verlek. 182 kiezers maakten van hun recht gebruik. 'Haastrecht, 9 Juli. Uitslag der heden gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad. Van de 248 kiezers brachten 222 hunne stem uit. Hiervan waren 4 van onwaarde, terwyl voorts waren uitgebracht op de heeren H. Uitten- boogaard 190, D. Reneman 128 en J. Jansen 94 stemmen, zoodat gekozen zyn de heeren H. Uittenboogaard en D. Reneman. 'Lekkerkerk, 9 Juli. Bij de op gisteren gehouden stemming van 4 leden voor den gemeenteraad waren uitgebracht 270 stem men. Van onwaarde waren 8 biljetten, de volstrekte meerderheid aldus 134. Her kozen zyn de heeren A. Van der Graaf Mz., met 197 en T. Van Duyvendyk, met 169 stemmen. Gekozen de heer T. Mudde Tz., met 166 stemmen. Herstemming tusschen de heeren L. Breed veld Az., op wien 129 en P. Kleyburg (aftr. lid), op wien 94 stemmen waren uitgebracht. De heeren J. A. De Vries en T. De Jong Jz. bekwamen 92 en 54 stemmen. Herstem ming den 22. Juli a. s. §Lekkerkerk, 9 Juli. Iu de gisteren-avond gehouden vergadering van het Departement „Lekkerkerk" der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen werden tot bestuursleden gekozen de heeren H. De Vos en Adrs. Smit Az. 'Meerkerk, 9 Juli. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 84 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor lste kwal. van f 20,— tot f28,—, voor 2de kwal. van f 16,— tot f 19,- per 100 halve KG. §Nteawpoort, 9 Juli. By de heden gehouden stemming voor twee leden van den gemeenteraad werden herkozen de heeren A. W. Gelderblom en 0. D. Den Besten. §§Oaderkerk u/4 IJsel, 9 Juli. Met goed gevolg werd by den heer P. Bouter, scheeps bouwmeester alhier, te water gelaten een goederenboot, voor rekening van den heer De Ridder, machinefabrikant te Delftshaven. Daarna werd onmiddeliyk de kiel gelegd voor een klipperschip, groot 150 last, voor rekening van den heer H. v. Ophuizen te Millingen. "Polsbroek, 9 Juli. BU de heden gehou den Btemming voor twee leden van den ge meenteraad zyn uitgebracht 81 geldige stemmen. Hiervan verkregen de heeren H. Griffioen 26, G. Van der Heeden 29, H. De Heer 27, G. Lekkerkerker 51, A. Sluys 30 stemmen. Gekozen de heer G. Lekkerkerker, aftredend lid. Herstemming tusschen de heeren G. Van der Heeden en A. Sluys. 'Vliet, 9 Juli. Van de 61 kiezers in deze gemeente brachten heden 44 hunne stem uit Gekozen werden de heeren L. Linschoten met 40 en A. Nobel met 81 stemmen, terwyl de heeren D. Rykeffjk- huizen 12 en A. De Jong 5 stemmen bekwamen. 'WiUfge-Longerak, 9 Juli. By de heden gehouden stemming voor twee leden van ■den gemeenteraad waren uitgebracht 94 stemmen, waarvan 1 van onwaarde; vol strekte meerderheid alzoo 47 stemmer. Uitgebracht werden op de heeren J. Eikelon- boora 72, J. Hakkesteegt 21, Jacob Ver meulen 42 en J. Van Vliet 42 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. Eikelenboom, terwyl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jacob Vermeulen en J. Van Vliet. 'Zevenhuixen, 7 Juli. Het is beter een kleinigheid uit te geven, dan later door misplaatste zuinigheid groote schade te lyden. Dit ondervond laatst een bouwman in deze gemeente Om geen risico te lyden had deze zyn vee laten verzekeren. Terwyl nu by het onweder van verleden Dinsdag elke boer naar buiten snelt om zyn vee te tellen, en onze boer dit ook doet, vindt deze zy'n paard dood in de weide met gras in den bek, getroffen door den bliksem. Terstond zendt hy zyn knecht naar den agent, en.... het slot is natuuriyk, dat hy voor de verzekerde som een ander paard kan koopen. Moge dit bericht eene aan moediging zyn voor de veehouders om hun vee te doen verzekeren 1 Tot ons genoegen kunnen wy melden, dat onze dorpsgenoot, de beerJ. Saarberg, is geslaagd voor het eind examen van het gymnasium te Doetinchem. Nu zal hy züne studiön in de godgeleerdheid te Amsterdam of Utrecht voltooien. CORRESPONDENTIE. Het Ingezonden stuk uit O. zou gaarne worden opgenomen, indien het niet van al te persoon- lpken aard ware. j^d. op Zondag 11 Juli 1897. Ring Schoonhoven. Berkentooude. Voorm. Ds. v. Deinse te Ammerstol. Gouderak. Nam. Ds. Pool te Haastrecht. VisscheriJ-Berichten. 'Ammerstol, 9 Juli. Van Zaterdag 3 Juli tot en met VrDÉLag 9 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 288 zomer- zalmen, pry's per f kilo van f 0,86 tot f 1,10; 49 St. Jacobszalmenprijs per kilo van f 0,90 tot f 1,00. BEURSBERICHTEN. pCt Nederl. Werk. Schuld. 2$ Di» dito 3 Hong. Obl. 1889. 4$ Dito in zilver. 4$ OostenrykObl. pap. Mei-Nov. 5 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr. Oct 6 Portugal, Oblig. m/t 8 Dito m/t. 92 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 SpanjeBuitenl. Perp. 4 Russ. S. K. Chk.-Az.50042000 M. 4 Dito Orel-Griasi. 500 k2000 Mk. 4 Dito Zuid-Weet Spoorw.-obl 4 Centraal-Paciflc. Oblig. 6 Loten Amsterdam f100. 3 Loten Rotterdam8 8 Juli. 88TV 99 108$ 3 28rV 10 100" 107 111$ MARKTBERICHTEN. Schoonhoven7 Juli. Boter, le quaL 45 ct2e qual. 40 pér half kilo. Kaas f 19 k f 23,- per 50 kilo. Nieuwe aardappelen f 6 per HL. Eieren f 4,00 per 100 stuks. Gonda, 8 Juli. Kaas, le quai. f24,— k f 26, 2e qual. f20,— 4 23,—; Noord-Holl. f k Aangev. 175 partyen. Han del vlug. Rotterdam, 6 Juli. Aangevoerd 690 vette en 722 magere runderen, 231 vette en graskalveren, 121 nuchtere kalveren. Prijzenvette runderen le qual. 30 ct, 2e qual. 25 ct, 3e qual. 20 ct; ossen le qual. 30 ct, 2e qual. 26 ct Se qual. 20 ct.stieren le qual. 24 ct. Gemeente Sohoonhoven. Van 7 tot 9 Jnli. Geboren: Johanna Jaooba, d. van J. Kok en M. van der Horat. Basliaan, s. van C. H. A. Kring en A. Kaating. Franciaoa Cornelia, d. van J. H. Bik en G. M. E. Boer. Getronwd: G. M. Huuaaen en J. M. Kap lan burg. Gemeente Nieuw-Lekkerland. Tan 15 Jnni tot 5 Juli. Geboren: Margrietha, d. van W. Termond en T. Verkerk. Antonie, a. van D. Dzlmeper en M. C. *ok. Jaoob Cornelig, s. van E. de Jong en N. de Haan. Wouter, i. van W. Deelen en L. Gondriaan. Adrians, d. van B. van Zeggen en M. 8. Stolk. Getrouwd: W. van der Hoeven en L. Koopman. Overleden: H. M. van Strien, oud lm. W. Vonk, oud 46 j. van LEENDERT KRUIT JOHANNA DE WIT. Algemeene kennisgeving. Moordrecht, 18 Juli 1897. Ondertrouwd: HUIBERT VAN BEUZEKOM en JACOBA VAN DER HEIDEN. Lopl"6'3, 9 Ju" 1897, Heden overleed, tot diepe droefheid van my en myne kinderen, myn geliefde Echtgenoot GIJSBERT BLONK, in den ouderdom van 70 jaren. Wed. G. BLONK - RIETVELD. Groot-Ammers, 8 Juli 1897. Myn welgemeenden dank aan alle Kiezers van Lekkerkerk, die medegewerkt hebben tot myne herbenoeming ais lid van den Gemeenteraad. A. VAN DER GRAAF Mz. Lekkerkerk, 8 Juli 1897. MVe BU acte, verleden voor den ondergeteekenden Notaris, ge vestigd te Lopik, den 28. Juni 1897, is door WILLEBRORDUS MOES, zonder beroep, en GERRIT STEKELENBURG, Koopman, beiden wonende te Schoon hoven, ontbonden, met ingang van 16 Juni 1897, de tusschen hen by acte, verleden voor den Notaris D. TEUINCK te Schoonhovenden 6. April 1895 aangegane Vennootschap onder de Firma A. MOES, en is daarby overeengekomen dat GERRIT STEKELENBURGhetzU alleen of met anderende Firma A. MOES zal kunnen aanhoudenechter buiten aanaprakeiykheid van WILLEBRORDUS MOES. By acte, verleden voor den onderge teekenden Notaris, den 7. Juli 1897, is door GERRIT STEKELENBURG voor noerad en JOHANNES WILLEBRORDUS JACOBUS MOES, Koopman te Schoon hoven aangegaan eene Vennootschap onder de Firma tot het uitoefenen van den Handel in Wyn, Bier en Gedistilleerd en wat daar mede in verband staat, zynde eene voortzetting van de Zakenvroeger door GERRIT STEKELENBURG en WILLE BRORDUS MOES voor gemeenschappe- lyke rekening gedreven. De Vennootschap is gevestigd te Schoonhoven, aangegaan voor onbepaal- den tyd, ingegaan den 16. Juni 1897 en eindigende 6 maanden na schrifteiyke kennisgeving door den eenen Vennoot aan den ander, welke op den 1. Juli van ieder jaar kan geschieden. Elk der Vennooten is bevoegd ten name der Firma te handelen, voor haar gelden uit te geven en te ontvangen, de Vennootschap aan derden en derden aan haar te verbinden en met den naam der Firma te onderteekenen. Tot het huren, verhuren en vervreem den van onroerende goederen, het ter leen opnemen van gelden, het aangaan van verbintenissen van borgtocht, het sluiten van dadingen en het verrichten van alle handelingen die niet tot den gewonen werkkring der Vennootschap behooren, is de toestemming en onder- teekening van beide Vennooten met hunne gewone handfceekening vereischt. N. F. Cambier van Nooten, Notaris. is dageiyks van 12—I te spreken uitsluitend voor Albert Cuyp Singel 205, Dordrecht. Kosteloos: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van t-S aar in de POLIKLI NIEK, Corns, de Wittstraat 32a. GEVRAAGD, voor dadeiyk, 2 bekwame by J. VAN DAM Az., Timmerman te Stolwijk. aangevangen 25 FEBRUARI 1897. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.30, 12.-, 2.— en 4.— uur. Zon-en Feestdagen 6.30, 2.— en 6.80 uur. Van GOUDA: Werkdagen 8.45, 4.05, 6.10 en 9.16 uur. Zon-en Feestdagen 8.45, 6.- en 9.16 uur. ttSMMp» De OMNIBUSSEN van 6.30; 12.— en 2.— uur zullen 5 minuten vóór het yertrekuur op de Markt, b/d Groote Kerk, staan. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot de levering van alle soorten SCHOENEN en LAARZEN, tegen de meest concurreerende pryzen. Alles prima handwerk. Aanbevelend van Apotheker BOOM te Arnhem, waar onder het zoo gunstig bekende MAAG POEDER, zyn, zonder prjjsverhooglng, voor dit gewest uitsluitend verkrygbaar by J. P. KASTELEIJN Dzn. te Pols- broekerdam. der VOORMALIGE GASFABRIEK, opper vlakte 450 M1; tq bevragen aldaar. I. SCHOONHOVEN m«t METSELAARS-GEREEDSCHAPPEN. Te bevragen onder No. 21 aan het Bureau van dit Blad. Notaris CAMBIER VAN NOOTEN te Lopik zal zyne Jaar- lyksche verpachtin gen van houden DONDERDAK 29 JULI 1897, v.m. 10 ure, ten huize van Wm. VAN VLIET, in „de Roode Leeuw"; WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1897, n.m. 1 ure, ten huize van JOHa. DE GIER. Breeder by biljetten. van de JAARLIJKSCHE TWEE METSELAARS gevraagd door C. MOHR, Mr. Metselaar te Ouderkerk a/d IJsel. Tegen 1 Aug. a. s. gevraagd eene fatsoeniyke P. G., by Mej. Wed. DEN UUL, Voor haven, Schoonhoven. Mej. P. DE JONG, Koestraat, Schoon hoven, verlangt tegen 1 of half Augustus eene flinke Loon naar bekwaamheid. Een nieuwe zeer soliede by W. VAN MEIJEREN, Wagenmaker te Stolw|Jb. 4 Wielryders, bedenkt toch uw voordeel, als ge een RIJWIEL koopt by den vertegenwoordiger van de Gladiator, Toreador, Mercury, Simplex, Crescents en Nothmann's Ry wielen; zie Kam pioen No. 19, blz. 46, „Hy weet wat goed is." Ry wiel handelaar te Schoonhoven. Wp Pry'scouranten en alle verlangde merken van Rywielen zonder pryaver- hooging verkrijgbaar. De Notaris J. P. MAHLSTEDE ifffifRÉk te Bergambacht is voorne- meDS om °P Woensdag 21 Juli 1897, des morgens ten 11 ure, ten huize van K. HOOGEN- BOEZEM te Reeuwyk, in het openbaar to verkoopen; ingericht tot 4 WONINGEN, geteekend E nos. 159,160,161 en 162, met 8 SCHUREN, groóten TUIN en Wateringstaande en gelegen onder de gemeente afdeeling Sluipwijkbelend oost J. Gouds waard, west Jb. Vis, te zamen groot 86 Aren, 50 Centiaren. Grootendeels in eigen gebruik en overigens by monde verhuurd. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen den 2. September 1897. Inlichtingen ten kantore van genoemden Notaris. op Maandag 26 Juli 1897, des middags 12 ure, in het voormalig Reebibals te ten verzoeke van den Heer Baron VAN HARDENBROEK VAN BERGAMBACHT, den Heer Baron VAN HARDENBROEK VAN AMMERSTOL, den Heer LIEFTINCK en den polder Bergambacht, als van ouds. Notaris MAHLSTEDE.

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2