1C. BIJKELENBOOM, GROOTE OPRUIMING IMe- ei Zomer-ArütBlen en een groote rt Mersctonen en Laarzen. Arts A. G. Tan SCHOENEN- EN LAARZENMAGAZIJN. Mvas-BaltGMt, OhIkéM it „IJsel II". Leger des Heils. Schildersknecht Huishoudster, Eene Dienstbode Perkamentpapier i ii Aanbesteding. BINNENLAND. KORTE DAM, A 11SCHOONHOVEN. Van af Zaterdag 24 Juli: MT ZIE ÈTALAG-BI VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Adwertentiën. KINDERZIEKTEN. OPNIEUW ONTVANGEN: W. J. WIJNANDS. Dienstbode. INMAAK. van A. J. VAN DEN ^BERGH. DIENSTREGELING, n TE KOOP, HAVER, MELK, BOTER, KAAS, FAILLISSEMENT. Lekkerkerk, KRUIDENIERSZAAK, By Kod. besluit is aan den inspecteur der posterijen, J. J. Doffegnies te 's Gravenhage, op zgn verzoek, met 1 October, eervol ontslag verleend, wegens lichaamsgebreken, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten door hem bewezen, en is met gelijken datum benoemd tot inspecteur der posterijen en telegraphie, ter standplaats 's-Gravenhage, B. J.R. Engel- bregt, thans inspecteur der posterijen en telegraphie in algemeenen dienst. By Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arrondissements recht- bank te Rotterdam, Mr. J. W. Mulder, thans substituut-griifler by de arrondisse ments rechtbank te Amsterdam. By Kon. besluit is L. Roosen burg op zyn verzoek eervol ontslagen als ontvanger van het successierecht te Utrecht, met dankbetuiging voor de aan den lande bewezen diensten. Door den heer J. Post is eer vol ontslag aangevraagd uit zyn betrekking van dijkgraaf van den polder Heukelum. By Koninklijk besluit zyn de heeren A. Sprong en C. Kleyn opnieuw benoemd als Heemraden van gemelden polder. De kapt. A. J. De Booy, van het 3de reg. veat.-art. te Gorincüem, is overgeplaatst by den staf der artillerie en toegevoegd aan den commandant der be reden artillerie te 'a-Gravenhage. By herstemming tot lid van den gemeenteraad te Aarlanderveen is herkozen de heer J. A. Wolmerstelt (lib.), als oudste in jaren (74 jaar). De heer C. Boer (a.r.), had evenveel stemmen, maar is pas 72 jaar. In den ouderdom van 78 jaar is te Alblasserdam overleden de heer D. Van Wageningen, oud-notaris aldaar. Woensdag is door dgkgraaf en heemraden van den polder Prins Alexander te i onderhond van af den dag der gunning tot den I5den Juli 1898, der kunstwerken be- De rolgendo biljetten kwamen in: D. Lokhorst f 8900, J. Sprujjt en A. Van Staveren f 8934, beiden te Rotterdam, W. v. Verre te Capelle a/d IJ Bel f 3996, P. v. d. Berg te Bergsohenhook f 3999,09], W. J. v. Dort te Rotterdam f 4100, J. v. d. Broek te Zevenhuizen f 4*00, H. Verheul te Katendrecht f 4281, F. P. v. d. Dussen te Rotterdam f 4279, D. v. Vliet to Nieuwerkerk a/d Llsel f 4300, Gebroeders Stoffels te Capelle a/d IJsel f 4399, C. Van Leeuwen te Nieuwer- kerk a/d IJs^l f 4400, en O. Buys te Capelle a/d IJsel f 4570. Het onderhoud over hetzelfde tjjdvak gedeelten Btrlat- en grintweg, djjaen en Rottekade van den polder, waarbij het verhoogen >n nngdjjk. Uiervoor kwamen biljetten in vin: A. Dekker te Rieuweikerk a/d IJsel f 2T95, D. Van Wingerden f 2850, F. Verzegden f 2076, beiden te Rotterdam, W. Visser to Bbrg-Ambaoht f 8059, J. Rolloos te Capelle a/d IJsel f 8064, en F. P. v. d. "i-J i f 8848. Het festival van a. s. Zondag 25 Juli zal Reopeffd worden met den Ti H. L. A. Ludwig feest meêmakei ontbloot te vei De heer Ludwig Uelf met zgn corps „Ai zal het dan corpsen van dien dag 'n volgenden Zondag het it wollioht niet vau Detang üt»i ue keurige collectie bestemd tot prgzen (bg loting aan te wgzbn) v< het festival, en ajl^imstij, fabriek van den keer M. J. H. KeBsels te Tilburg, te zien zgn in den rechtervleugel van het hoofdgebouw. De vitrine, waarin deze fraaie prjjMn «SU giSutoerd, i« genummerd 203. Mbn schrift oqa uit lialo Behalve dat hier dit jaar weinig Kralen geteeld zyn, doet de aardappelüeurs te Gonnchem veel aibreuk aan die te Vuren, In het begin dezer week werd het eeiate partyije aan den afalag alhier geleverd tegen f 2,50 ,er H. L. Maandag 11. waren ter markt te Gorinchem de eerate peren, „Janbaaajes" geheeten, aangevoerd. In aanmerking ge nomen, dat we nog tamelijk vroeg inden tyd zyn, was die aanvoer reeda vry groot er waren 80 H. L. aanwezig, die spoedig opruimden tegen t 8 h t 4 per H. L. De brievengaarder te Schar- negoutum, tegen wien kort geleden een klacht werd ingediend by den inspecteur der posteryen te Zwolle wegens vermoe- delyk ophouden van verklezingsblijetten op 28 Juni, is door bedoelden inspecteur geheel in zyn eer hersteld en de klacht nlzoo ongegrond verklaard. Voor de rechtbank te Rotter dam werden Dinsdag 0. a. de volgende zaken behandeld: Op den 20. Mei ontstond er te Heken dorp twist in een herberg tusschen A.H., 34 jaar, koopman te Woerden, en zekeren Jan Van Harten over den aankoop van varkens. By die gelegenheid had H. Van Harten een duw tegen den neus ge geven. Beklaagde zelde daartoe gekomen te zyn, omdat v. H. hem in zyn goeden Het O. M. eischte f 8 boete, subs. 2 dagen hechtenis, met vryspraak van de mede ten laste gelegde beleediging. In den vroegen ochtend van den 14. Juni had er ten huize van den land- bouwer Van LinSchoten te Vllst ruzie plaats tusschen L. M., 81 jaar, boeren knecht, en Maria van Vegten, mede daar in dienst. Over en weer vielen er scheld woorden, waarbij beklaagde Maria met een juk hevig op de handen heeft geslagen en haar daaraan bloedend verwond. Daar beklaagde gunstig bekend staat eischte het O. M. f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. - Bij het examen der Neder- landsche Toonkunstenaars-vereeniging zyn geslaagdvoor piano, voor lager onderwijs mej. D. E. Klem te Gouda en de hger C. J. Spruijt Jr. te Woerden. De heer K. Ph. H. D.uyne, van Werkendam, Is geslaagd voor de hoofdakte. -De Synode heeft met groote meerderheid den heer M. A. Perk opnieuw benoemd tot president en Dr. G. J. Van der Flier tot vice-president, en koos tot secundus van laatstgenoemde den heug G. W. Van Eerde, na herstemming met Dr. A. W. Bronsveld. Gouda20 Juli. Uitslag der herstom mingen voor leden van den gemeenteraad. Uitgebracht 680. Van onwaarde 8 stemmen. Uitgebracht op de h.tn: H. Jager864, O. Brunt816stemmen, zoodat herkozen is de heer H. Jager. 8de district. Uitgebracht 472. Van onwaarde 8 stemmen. Uitgebracht op de h.h.G. Prince 250, A. J. Vos 219 stommen, zoodat herkozen is de heer G. Prince. •Goud., 22 Juli. Nauwelijks was heden de markt afgeloopen, of met de spellen en kramen voor de aanstaande Goudsche kermis werd een begin van opbouwing gemaakt. Het is alsof er bij die opbou wing meer nieuwsgierigheid is dan andere jaren, ja het is alsof men op sommige gezichten een weemoedige uitdrukking leest en een stille zucht ontsnapt: zou het voor den laatsten keer zijn?! De liberale gemeenteraad van Gouda is in een cleri- calen veranderd. Onder die clericalen zyn de antirevolutionairen vyanden van de kermis. Die van ouds bekende alom ver- maarde Goudsche kermiszou haar levensdraad afgesneden worden? Maar kom, laat ons het beste hopenmisschien dat bij de vyanden der kermis ook bet belang der neringdoenden eenig gewicht in de schaal legt en dan gelooven wy nog niet aan de afschaffing. 'Alblasserwaard au VtyfliMrenlailden, 28 Juli. De handel in kaas zoomede de prys is onveranderd, naar boter blyft goede vraag, mede zonder prysverandering. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 16 k f 21 per 50 kilo naar wicht en kwaliteit. Goeboter f0,55. Weiboter f 0,45 per kilo. 'Ammerstol, 23 Juli. Alhier heeft zich □e commissie gevormd voor het in zamelen van gelden voor het Huldeblijk aan Hare Majesteit de Koningin-Regentes. - De gemeenteraad heeft aan het burgerlijk armbestuur over '98 een subsidie verleend van f 100. De begrooting van het burgerlyk arm bestuur over '98 bedraagt in ontvangst en uitgaaf eene som van f 568,56s. 'Benschop, 22 Juli. Op 17 Aug. a. s. zal het veertig jaren geleden zyn, dat de heer C. P. Van Beusekom werd benoemd tot gemeente-geneesheer alhier. Eenige invloedrijke gemeenteleden wenschen dien dag niet ongemerkt te laten voorbijgaan en reeds is van een onbekenden gever een gift ingekomen van f 100 voor te houden ringrydery en van f 25 te geven muziek. De beide openbare scholen in deze gemeente en de school der Gereformeerden zullen feestvieren dien dag en verdere plannen zullen na worden uitgewerkt door de reeds bestaande feestcommissie. Op de hoeve van den veehouder A. Verburg alhier is Dinsdag-middag .ingebroken, althans uit de secretaire, die met een valschen sleutel schynt geopend te zyn, werd een bankbiljet van f 60 vermist. De eigenaar en zyn vrouw waren tijdens den diefstal afwezig. De vermoedelijke dader, een ingezetene uit deze gemeente, bevindt zich in voorloopige hechtenis en zal morgen ter beschikking worden gesteld van den officier justitie te Rotterdam. 'Benschop, 23 Juli. De in voorloopige hechtenis genomen sigarenmaker G. alhier heeft gisteren-avond bekend de dader te z,(|u Tan don by don voohoudor A Verburg gepleegden diefstal. Bodegraven, 20 Juli. Kaas. Aangevoerd 289 wagens, te zamen 18321 stuks, wegende 80785 kilo; 1ste soort Goudsche f22,50 k f24,50, zwaardere f27, -2de soort f 17,60 k f 19,—Derby kaas, 1ste soort f 24,- k f -, 2de soort f 20,50 k f22; Edammer-kaas, 1ste soort f25,- k f -, 2de soort f 18,50 a f 20. Handel vlug. 'Brandwijk, 22 Juli. Bij de op 21 dezer gehouden verkiezing voor één lid van den gemeenteraad zyn uitgebracht 44 geldige stemmen. Hiervan vei kreeg de heer C. A. Goedhart 8 en de heer A. Slob 36, zoodat deze gekozen is. Capelle a/d IJsel, 22 Juli. In de sme derij der firma A. Kalkman Zoon, had gister •avond te half zes een ongeluk plaats. Door een onbekende oorzaak sprong in den linkerpols van den vuurweker R. B. een slagader. Tappelings stroomde het bloed uit de versche wonde. Per as werd hij naar den gemeente-dokter vervoerd, die met behulp van den geneesheer te Krimpen a/d IJsel het bloed stelpte door de wond dicht te naaien. Uitgeput door bloedverlies werd de man naar zijn woning gebracht. §Groot-Ammers28 Juli. Door eenige ingezetenen in deze gemeente werd het plan opgeworpen, de kinderen der hoogste klassen van de Openb. Lag. School de tentoonstelling te Dordrecht te laten be zoeken. Op een avond der voorgaande week werd het plan in de bovenzaal van den heer De Stigter besproken en eene commissie benoemd tot het innen van gelden om dat plan tot werkelijkheid te brengen. De ingekomen gelden zijn zoo ruimdat het plan reeds de volgende week zal verwezenlijkt kunnen worden. Voor de kinderen is dat niet alleen een gezellig, maar tevens een zeer nuttig, leermam en practisch reisje, waardoor hun kennis belangrijk vermeerderd wordt. Eere aan de ontwerpers van dit planl Door de kaashandelaars werd deze week de kaas hier en in de environs ge kocht voor de volgende prijzen: le qual. van 19 gld. tot 21] gld., 2e qual. van 17 gld. tot 18] gld. Zwaardere tot 24 gld. de 50 K.G. De handel is over 't algemeen redelijk. - Woensdag ontlastte zich een hevige onweersbui boven onze gemeente. De regen, waarnaar met vurig verlangen ge- wenscht was, kwam en viel in zoo'n groote hoeveelheid, dat in een kort tijdsverloop 46.8 m.M. viel. Kort onder onze gemeente zyp een paar boomen getroffen, overigens zijn gelukkig geen onheilen voorgekomen. 11 el- en Boelcop, 21 Juli. Eenigen tyd geleden overleed alhier zekere V. Kort te voren was ook zyn vrouw gestor ven. In het laatst van zyn leven klopte hij bij het armbestuur dezer gemeente aan, om ondersteuning. Die ondersteuning werd verleend, mits zyn eigendom (een huisje) by overlijden aan de armen zou De man had het, volgens zyn zeer arm en zelfs geen geld om hetnoódigste te koopen. Toen bij echter op sterven lag bekende hij, dat er een som gelds in den grond zat, welke men maar moest opgraven. Bij nader onderzoek bleek er in den grond f 600, in een kast f 270 en in een bijbel f 60 gestopt te zijn. De ondersteuning was de armen op f 500 komen te staan. Daarvoor werd nu terug gegeven: een huisje en f 930, dus het batig saldo is een huisje en f 430. Hoornaar, 22 Juli. Sedert de vorige >k is de prijs der kaas nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers :dt thans hier en in de omstreken f 18,— h f 22,-, en voor zoogenaamde stolpkaasjes, ter zwaarte van 1 KG., tot f 25 de 50 KG. besteed. - By het hevig on weder van gister- namiddag sloeg hier de bliksem in den Esse-watermolen zonder brand te veroor zaken en verbrijzelde een eind verder in de Lage Giesen een wilgenboom. De geringe schade werd echter meer dan duizendvoudig vergoed door een malschen, verkwikkende regen, die langer dan een uur aanhield. - Ds. Eringa, te Hemelum in Friesland, heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente alhier bedankt. 'Krimpen a/d IJsel, 20 Juli. Van de scheepstimmerwerf „de Nijverheid", van de heeren Van der Giesen Zonen, is het schip „Maria", groot 850 last, met goed gevolg te water geloopen. - Dezer dagen had J. M. te Ouderkerk a/d IJsel het ongeluk alhier met paard en wagen van den dijk te tuimelen. Ge lukkig kwamen voerman en paard met den schrik vrijde wagen evenwel werd nogal beschadig™ 'Lekberkerk, 2*1 Juli. Dezer dagen wordt de openbare school in wyk C alhier, voor het laatst opgenomen. In het gebruik was reeds gebleken, dat de verbouwing, die daarin heeft plaats gehad - onder opzicht van den architect, den heer A. Dirkzwager te Rotterdam - de gunstigste resultaten opleverde, wijl het geheel nu meer aan de eischen des tijds voldoet. De lokalen hebben eene afmeting verkregen, zooals de wet dit aangeeft, terwijl ook de gangen en privaten thans gunstige gelegen zyn. - Bij de op heden gehouden herstem ming van een lid voor den geemeenteraad hebben van de 462 stemgerechtigde kiezers er 237 hun stem uitgebracht. Gekozen is de heer L. Breedveld Az. met 121 stemmen. De heer P. Kleyburg bekwam 113 stemmen, terwijl 3 biljetten van onwaarde werden verklaard. 'Lekkerkerk, 22 Juli. Het maken een plan voor het te bouwen huis aan de Lange Stoep, opgedragen geworden aan den heer A. Dirkzwager, architect te Rotterdam, heeft reeds als bestek teekening voor de aanbesteding begin van uitvoering gekregen. Het te bouwen pand moet dienen voor bewoning van gezinnen die op kosten van de Diaconie worden onderhouden, en waarvoor een geacht ingezetene de noodige gelden heeft toe- - Op een verzoek van den heer S. J. M. Mogendoiff, rijksveearts te Wijhe, - ingekomen bij den gemeente raad om gemeente subsidie in geval van vestiging alhier, is dcor den raad afwijzend beschikt. - Voor den geregelden gang van het onderwijs in de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwys werd door den gemeenteraad alhier besloten wederom een oproeping voor een onderwijzer te d Lekkerkerk, 23 Juli. Vau gemeente wege is by elk der acht trapgaten of plankieren in de kom der gemeente een exemplaar der algemeen bekende Ock- huyzen's dreggen gedeponeerd. In geval van nood zyn ze te bekomen by de heeren T. Mudde, J. P. Van Zoest, P. De Jager, H. De Vos, L. Van Zoest, Ph. Bernhardt, P. Fennet en H. Den Oudsten. De collecte voor de weduwe Van Zoest, in den loop dezer week door de dames der Zondagsschool in de gemeente gehouden, heeft opgebracht f 365. 'Leksmond, 23 Juli. De gemeenteraad heeft gisterenavond de onderwijzeres mej. N. Van 't Sant op haar verzoek tegen 1 Sept. a. s. eervol ontslagen, wegens hare benoemiDg te Amsterdam. §Nlenw-Lekkerland, 22 Juli. By de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad zyn 216 stem- billetten ingeleverd. Vier waren van onwaarde. Van de 212 geldige stemmen verkreeg J. T. Heyms er 113 en A. Stam Hz. 99, zoodat eerstgenoemde gekozen is. 'Nteuwpoort, 23 Juli. De commissie voor het nuldeblijk aan H. M. de Koningin bestaat uit de volgende heeren: C. v. d. Stok, Burgemeester, Voorzitter; C.Nysen, H. d. School, Secretaris; W.P. Voormolen, Gem. Ontv., Penningm.; J. Gelderblom, WethouderH. De Groot Wethouder, 22 Juli. Toen gisteren- éenige leerlingen der Christelijke op de speelplaats druk aan het spelen waren, werd dit op eenmaal ver stoord doordien het zoontje van den land bouwer d. H., wonende onder de gemeente Meerkerk, daarbij een been brak. Nadat hij per sportwagen naar zijne ouders was gebracht, is hem door Dr. Van Beeku: geneeskundige hulp verleend. - De hooibouw is binnen, het mooie weer heeft de werkzaamheden zeer bevor derd, en ook op de qualiteit een gunstigen invloed uitgeoefend, terwyl de opbrengst over het algemeen de verwachting heeft overtroffen. De aardappelen, hennep en beetwortelen staan allen zeer goed en beloven een goeden oogst, zoodat in dit opzicht landbouwers tevreden-kunnen zijn. Minder gunstig is de toestand van den veestapel, tengevolge van het heerschende mond- en klauwzeer, waarvoor schier niets is spaard gebleven, en hoewel de meei der aangetasten herstellende of hersteld zijn, zijn er toch nog velen die de weiden niet of gebrekkig kunnen bezoeken, het welk niet alleen moeite maar ook aan merkelijke schade veroorzaakt. Ouderkerk a/d IJeel, 21 Juni. De Commissaris der Koningin in deze provincie heeft den gemeente-veld wachter B. Schipper met ingang van 1 Augustus a. s. eervoi ontslagen uit zijne betrekking, wegens hoogen leeftijd, en hem toegekend een pensioen. Met ingang van dezelfde dag teekening heeft de gemeenteraad hem gelijk ontslag gegeven als bode enz. Naar men verneemt vertrekt hij reeds eerstdaags naar elders. "Ouderkerk a/d IJsel, 22 Juli. De Zaterdag jl. gehouden verhuring van het grasgewas der eigendommen van den polder Kromme, Geer en Zijde heeft op gebracht f 445 en dus f 127 meer dan 't votig jaar. Oudewater, 23 Juli. De werkman G. Wolfenbuttel werd deze week de gelukkige winner der flets, welke bij den sigarenfabrikant Heezeman op gratis bons is verloot. - Zooals reeds bij advertentie in dit blad is bericht, zullen door de harddraverij- vereeniging op 10 Augustus e. k. twee wedstrijden plaats hebben op de bekende n. 's Morgens voor fietsrijders, waar- r 6 medailles zyn uitgeloofd, n.l.: 1 gouden1 verguld zilveren1 zilveren en 8 bronzen. En 's namiddags voor paardenbespannen voor tweewielige rijtuigen, waarvoor een prijs is uitgeloofd van f 150, een premie van f 40, - en een van f 20,-. Met 't oog op de uitbreiding van sport zal het wel niet aan deelne mers ontbreken. 'Polsbroek, 22 Juli. Heden had de herstemming plaats voor een lid van den raad dezer gemeente tusschen de hh. G. Van der Heeden en A. Sluys, beiden ididaat van de vrijzinnige kiesver- eeniging „Eendracht maakt macht". Uit gebracht werden 80 geldige stemmen, waarvan 46 op den heer G. Van der Heeden en 34 op den heer A. Sluys. Gekozen werd alzoo de heer G. Van der 'Polsbroek, 23 Juli. De rekening dezer gemeente, over 1896, welke op 16 dezer door burgemeester en wethouders van den gemeente-ontvanger is overgenomen, be draagt aan ontvangsten f 5795,24, aan uit gaven f 5048,24het batig slot is alzoo f 747. - Op zyn tocht door deze gemeente raakte verleden week een fietsrijder in brand. Een pand van zyn jas ging nage noeg geheel verloren en zijn dubbele been- bedekking werd zelfs door het vuur ge schroeid. De oorzaak van het ongeval school waarschijnlijk in den kop van de tabakspijp, die de reiziger onder het rijden in zyn zak gestoken had. - Dat men by het eten van visch niet te voorzichtig kan wezen, bleek hier j.l. Zaterdag weêr bij eenvarken. 7 baarsje, dat het werd voorgeworpen, kwam overdwars in het keelgat te zitten en de gulzige viervoeter stikte. 'Stolwijk, 22 Juli. Bij klokgeklep werd dezer dagen den volke bekend gemaakt, dat in de eerste dagen van Augustus het aantal inwonenden dezer gemeente voor enkele dagen zal vermeerderd worden met 200 veld-artilleristen en ongeveer 150 paarden. Inkwartiering dus! Nu, dat is voor Stolk iets extra-buiten gewoons en het zal dan ook eene heele drukte iu onze gemeente geven. De ge sprekken er over brengen al heel wat levendigheid te weeg. Telkens hoort men Die krijgt „een hooge"; deze één paard en één manschap; zijn buurman twee idems en twee dito's; Jan zus „eenhooge'" en „een heele hooge" enz. enz. Maar ook verwekt die inkwartiering bezorgdheid in sommige gezinnen. Zoo vertelde een lief achtjarig meisje aan hare vriendin netjes: bij ons thuis krijgen we één sol daat en twee nichtjes enwe hebben Dat er een aantal jonkvrouwelijke hartjes sneller kloppen in het vooruitzicht van zoovele blinkende knoopen, blyft natuurlijk voor de oningewijden verborgen Wier ouders juist in die dagen een paar logótjes verwachten. Willige-Langerak22 Juli. Bij de herstemming voor een lid van den ge meenteraad alhier zijn van de 93 geldige Btemmen 53 uitgebracht op den heer Jacob Vermeulen, aftredend lid. De heer Van Vliet had 40 stemmen op zich vereenigd, zoodat het aftredend lid herkozen is. Woerden, 21 Juli. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 234 partijen prijs van Goudsche 1ste soort f 21,— i f 24, 2de soort f 17 k f 20, zwaardere f 26 per 50 kilo. Handel vlug. Gemengd Nieuws. - Reizigers, die plan hebben Brussel en de tentoonstelling aldaar te gaan bezoeken, zullen zeker met genoegen vernemen, dat het gemeentebestuur van Brussel een dienst in het leven heeft geroepen om vreemdelingen in het krijgen van logies behulpzaam te zyn, Het is gevestigd Rue du Midi 54 en is open van 9 tot 6 uur. Het bureau heeft ka mers van alle prijzen te zijner beschikking. De meeste zyn van 2 tot 4 fr. per nacht persoon (met dejeuner) of van 25 tot fr. per maand. Voor hen, die in de hotels geen onder komen kunnen vinden, is het bureau een ware uitkomst. Dat de kamers by fatsoen lijke burgers zyn, spreekt vanzelf. In lichtingen worden gratis verstrekt. De stoompont, bestemd toot den dienst Dordreoht—Zwgndreoht, kwam Zaterdag middag te Dordreoht aan. Dit vaartuig, gebonwd op de werf der fii Jan Smit C*n. te Alblasserdam, voldoet geheel aan de daar f oor gestelde eisohen en staart seer goed. Het is een platbodem-raderstoomboot, welke lioh soowel vóór- alB aohterwaarts kan bewegen. De boegen zjjn zoowel boven neden de waterlgn aan elkander geljjk en elk van een roer voorzien. De roeren kun eenvoudige wijze worden vastgezet. De pout wordt verdeeld in vgf waterdichte De midsoheepsohe ruimte is stoomwerktuigen en ketel en kolenberging. Deze ruimte is door 2 stalen schotten van het voor- en achtereinde gesoheiden. Stalen Bobotten sobeiden de kajuiten van de ruimten aan den voor- en achtersteven. In laatstgenoemde ruim ten bevinden zich de roerkwadranten Van den eenen tot den anderen boeg is een doorgaand glad dek van Amenkaansch grenen hout met vurenhouten verdubbeling. Het overige dek is eveneens van Amerikaansoh grenenhout, met uitzondering van waaronder de ketel staat. Aan eiken boeg be vindt zioh eene mot togen wiohten voorziene klep. De beide pontons, cilindervormig en van staal, elk bestemd om de gemeenschap te vormen tussohen de stoompont en de oprgbruggen, die nen om de bruggen te drage twee waterdichte dwarssohotten van manegaten De beide oprjjbrnggen, meerendoels van balk- jjzer geconstrueerd, hebben Amerikaansoh gre- De stoomwerktuigen zgn van het compound systeem en van eene sohuiahellende houding met injectie condensatie. Zjj zgn in itaat om or- en aohterkajuit zgn en in het midden zgn Aan de zjjden zgn de noodige licht- aangebraoht met ruiten van dubbel Fransoh glas. De ingangskappen zjjn ruim met goed sluit- bare deuren. Dese kappen «jjn ook van glas voorzien, ten einde eene behoorlgke verlichting boneden te krjjgen. - In de Duitsche grensplaatsen )rdt tegenwoordig geen Nederlandsch bankpapier in betaling aangenomen, wyl aldaar eenige malen valsche bankbiljetten van f 25 zyn ontdekt. - Den löden Juli zyn vermist de vier volgende aangeteekende brieven, per spoot vervoerd en bestemd voor het postkantoor te Leiden: 1 afgezonden te Hasselt aan het adres van Hulsmans te Hazerswoude, inhoudende dagvaardigingsstukken 1 afgezonden te Laeken, bestemd voor Ludwig frère te Hillegom, bevattende eene onbetaald gebleven quitantie, groot f 61,87 1 uit Goes, bestemd voor den heer J.L. Goemans te Leiden, inhoudende een bank biljet van f 100, F. V. 9781het couvert daarvan was klein en voorzien van 5 lakstempels met geslachtswapen; 1 uit Zierikzee aan het adres van mej. B. Müller te Leiden, post restante, bevat tende een muntbiljet ad f 10. De commissaris van politie te Leiden verzoekt opsporing en inbeslagneming van voorzegde brieven en inhoud, alsmede bij vinding bericht. De bezitter van het bank biljet ad f 100 F. V. 9781 kan daarvoor f 125 bekomen indien hy omtrent de herkomst inlichtingen weet te geven. - Zondag-avond had Ds. J. G. Bruining te Leerdam den predikdienst in een naburige gemeente vervuld. Op de terugreis wilde de voerman B., onder Schaik, omstreeks 9 uur de lantaarns >t paard wilde niet stilstaan en steigerde achteruit, zoodat de tilbury met Ds. B. in de vliet terechtkwamen. Door snel toegeschoten hulp was Z.Eerw. weer spoedig op het droge gebracht, zoodat hy met een nat pak en den schrik vry kwam. Het paard en de tilbury hebben ook geen letsel bekomen. Zondag middag had te Asperen de aangekondigde socialisten-vergadering plaats in het lokaal van de wed. Zondag en waarin F. Domela Nieuwenhuis uit Amsterdam zou optreden. Op de gewone wijze zette spr. zijn socialistische denk beelden uiteen, hetwelk door een groot publiek werd aangehoord. In het dorp heerschte bepaald eenige drukte, daar velen uit den omtrek uit nieuwsgierigheid waren gekomen. Na afloop der bijeenkomst, toen D. N. naar Leerdam wilde vertrekken, om van daar per spoor naar Amsterdam te gaan, werd hij gevolgd door een groote menigte, die op hem gemaakte liederen zongen. Som migen wilden hem te lijf, zoodat de politie hem moest beschermen. Zondag werd te Poederoijen godsdienstoefening gehouden in de open lucht. De prediker, een dominé uit Den Helder, sprak naar aanleiding van het gebeurde met allen ernst tot de groote menigte, die zich in den boomgaard rond het spreekgestoelte geschaard had. Het aangeheven psalmgezang klonk plechtig in de rondte en maakte, evenals de woorden van den spreker, zichtbaar indruk. Luitenant F. De Ridder, van het 1ste regiment veldartillerie te Amers foort, thans gekampeerd in de legerplaats bij Oldenbroek, heeft daar by een val den hals gebrokeD, zoodat de dood onmiddellijk intrad. De overledene was eerst vier jaar officier. Dezer dagen ontving een familie te Breda op 't onverwachts de aangename tijding, dat de zoon, dien men nog steeds in Indiö waande, op den terug weg was naar Holland. Deze heuglijke tijding greep de oude moeder dermate aan, dat zij aan de gevolgen is overleden. Tijdens een hevig onweder, dat Woensdagmiddag boven het dorp Huizen losbrak, werden vier mannen, op een wagen gezeten, door den bliksem ge troffen. Twee er van waren onmiddellijk dood, één werd gewond, terwijl de vierde de spraak verloren heeft. Wagen en paard bleven ongedeerd. Woensdag-middag omstreeks 4 uur sloeg de bliksem in een in aanbouw zijnd huis aan den Hengeloschen straat weg te Borne. Twee werklieden werden door den bliksem getroffen, waarvan een doodelijk. Woensdag - nacht werden de zoon en dochter van den brievengaarder Klaassen te Hapert (N.-Br.) door den blik sem getroffen; zij waren onmiddellijk een lijk; de dochter woonde bij haar vader in, daar zij weduwe was met twee kin deren; de zoon was ongehuwd. Te BI adel (N.-Br.) werd Woens dag-nacht een jongen van 10 jaar door Te Manting (gemeente Wes- terbork) is de ijmker Roelof Hekman door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. Te Loo (bij Duiven) sloeg de bliksem in het huis van E. B. Drie kinderen werden getroffen, een waarschijn lijk doodelijk, een meisje van 11 jaar, wier gezicht, borst en hals verbrand zyn. De burgemeester van Duiven was weldra ter plaatse, zoomede de dokter. Het huis (eene hofstede) was verleden jaar gebouwd; het was laag verzekerd; het meubilair echter niet, zoodat het voor de menschen, die arm zijn en 13 kinderen hebben, een ontzettende Blag is. Een ernstig onh-eil heeft de tentoonstelling op Sonsbeek te Arnhem getroffen. Dinsdag-avond te ruim acht ure is door een onbekende oorzaak (men ver moedt een gebrek aan de electrische ge leiding) brand ontstaan in een gebouwtje, dat zich links van den hoofdingang be vindt en waarin de twee groote doeken met voorstellingen uit Dante's Hel en Hemel zyn van Witkamp en Van der Waaij. Gebrek aan voldoende brandb'uach- middelen deed het vuur in een oogwenk overslaan op de daarnaast gelegen oranjerie, die drie kunstzalen bevat, voor marmeren beelden, voor bronzen beelden en zeldzame horloges en voor de twaalf-apostelenklok. Gelukkig hebben de bedienden, muzikanten van Wolfe' kapel, bezoekers (alles hielp mee) veel kunnen redden, zoodat het ver- lies bepaald Is tot genoemde doeken en de klok. Alles was verzekerd, de klok, naar Sen verzekert, voor f60.000. Duizenden menschen - ook uit de omstreken van Arnhem - waren naar het phantastische schouwspel komen zien, per fiets, rijtuig 0f J^Te Capelle aan den IJsel is een 61 jarig knaapje al spelende te water geraakt en verdronken. Gisteren-middag is tegen een der havenhoofden in den Stormpolder te Krimpen aan den IJsel een tjalkschip lek geloopen. De opvarenden wisten zich te redden. Te Gieterveen waren eenige jongens aan het spelen. Een hunner, de 12jarige zoon van den landbouwer R. Koopman, viel bij ongeluk in een recht opstaande zeis, waarvan de punt door drong tot in de maag van den knaap, hetgeen onmiddellijk den dood tengevolge had. - In het dorp Ypecolsga (Fries land) zijn een aantal volwassenen en kinderen lijdende aan het mondzeer, vrij zeker tengevolge van het gebruik van de melk van koeien, welke aan die ziekte lijdende waren. De personen kunnen byna geen eten nuttigen, zoo geblaard is de tong; zelfs valt hun het spreken moeilijk. ST A DS N I EU W S. Sohoonhoven, 23 Juli. Tegen 22 Juli waren weder jongelingen tot vrijwillige dienstneming bij de Instructie-Compagnie opgeroepen. Van de 29 opgekomenen werden 5 ge neeskundig afgekeurd en voldeden 4 niet aan het examen, zoodat 20 volontairs in dienst werden gesteld. Deelden wij reeds in ons No. van 23 Juni 11. mede, dat het bestuur der Nijverheids-Vereeniging voor Goud en Zilversmeden alhier zich met het bestuur va® het Nijverheidsmuseum te Haarlem in verbinding had gesteld om alhier in het gebouw der Teekenschool eene collectie kunstvoortbrengselen te exposeeren op het gebied der kunstnijver heid, thans vernemen wy, dat deze collectie zal bestaan uit het volgende: Verschillende schilderstudiën. Teeke- ningen naar pleisterafgietsels. - Teeke- ningen van stillevens. Ontwerpen van ornamenten. - Lyn- en bouwkundig teekenen. Natuurstudiön. Drijfwerk in koper en zilver. Geperst ornament. Gedreven bekers en bokalen. - Gedreven sierschilden. Geémailleerde platen, een overzicht gevende over den loop van het werk. - Geïncrusteerd goud- en zilver in staal, (Spaansche kunst.) Japansch incrustatiewerk. - Moorsch kunst-smeed werk. - Afgietsels van koper- en ijzer- smeedwerk. - Houtsnijkunst. - Intarsia: (houtinlegwerk.) - Japansche nijverheids- voortbrengselen. - Afgietsels van origi- neele antieke stukken. - Vele photho's en platen, betrekking hebbende op de edol-metaalbewerking Deze hoogst belangrijke verzameling zal ongetwijfeld groote belaugstelling wekken, vooral in eene gemeente als de onze, waar de bestaande industrie uit het tentoongestelde bijzonder nut kan trekken. Een druk bezoek aan deze tentoonstelling, welke in den loop der maand Augustus zal plaats hebben, mag zeker wel voorspeld worden. "-Onder dankbetuiging aan de gevers verzoekt men ons mede te deelen, dat de Woensdag 1.1. gehouden collecte ten voordeele van de Weesinrichting „Beth- Pólet" te Vianen heeft opgebracht de som van f 19,99]. Het was gisteren voor een groot deel der Sohoonhovengohe jeugd een geluk kige dag. Dank ig de onvermoeide zorgen van het hoofd der sohool No. 1, den heer L. Akkerhujjs JEin., mocht het dezen heer gelukken, door flinke bijdra gen van het Gemeentebestuur, de Sohooloommissie on eenige partionlieren, voldoende gelden bjjeen te krjjgen om met een 168-tal zjjner leerlingen eene bootreis te maken naar Dordrecht en aldaar de Tentoonstelling te bezoeken. Te 8jj uur in het schoollokaal aangetreden, wer den de kinderen aldaar in 8 groepen verdeeld, welke olk door een onderwijzer of eene onderwij zeres werden geleid, daarin weder bggestaan door een kweekeling, waarna de stoet zioh in optocht begaf naar de gereed liggende en met vlaggen versierde stoomboot „Lekkerkerk" van de reederjj Maas en IJsel. Klokslag 9 uren werd het sein tot afvaren gegeven en onder lnide hoera's nam de tocht een aanvang. Het weder, dat zioh eerst dreigend liet aan zien, klaarde spoedig op en bleef gedurende do geheele reis uitstekend. Gedurende de vaart werden de kinderen rjjkelgk op krentenbroodjes en melk onthaald, tot men tegen 11 uur de plaats van bestemming bereikte. Langs den naasten weg trok de talrjjke kinderschaar daarna in geregelde orde door Dordreohts straten tot het tentoonstellingsterrein, waar in de eerste plaats een bezoek werd gebracht aan de lokalen der tentoonstelling. Menig voorwerp trok daar de bjjzondere aandaoht der jeugd, terwjjl de geleiders niet nalieten baaropveel bezienswaardigs te wgsen. Vervolgens ging men naar Oud-Dordreoht, waar do antieke gevels en vroegere kleederdrachten werden bewonderd. Ook de inwendige mensoh werd weer niet vergeten. Nadat men de melkinrichting had bezocht, trok men in 2 ploegen naar de groote poffertjeskraam, waar de kinderen zich dapper weerden en de eigenaar, de heer C. De Vroedt, van Oud-Beierland, alles in het werk stelde om het den jeugdigen bezoekers aangenaam en goed te maken. Onder het genot der mili taire muziek bleef men vervolgens eenigen tjjd rustig op het terrein vertoeven, waarna de kinderen zich in het oaroussel vermaakten, waarbg alle maatregelen van voorzorg genomen werden. Eindelgk naderde de tjjd van vertrek en begaf men zich in optooht door het fraaie plantsoen, waar ook de groote fontein en de hertenkamp wer den bewonderd, naar de aanlegplaats der boot, die weder op de ontvangst der kinderen wachtte. In de meest opgewekte stemming werd de terug tocht aanvaard en menig lied werd door het jonge volkje op de reis aangeheven. De algemeene sympathie,' welke deze tooht bjj Schoonhoven's ingezetenen moeht verwerven, bleek ten duideljjkste, toen de boot hier klokslag halfaoht arriveerde. Honderden en honderden meniohen waren bg de aankomst tegenwoordig, en ongewoon was de geestdrift, toen, met het muziekgezelschap „Apollo" voorop, de dankbare kinderstoet zioh in optooht door de straten begaf, om vóór het raadhuis halt te honden. Hier werd het Oude Wilhelmus driestemmig door hen aangeheven, daarin begeleid door „Apollo", waarna de heer AkkerhujjB een woord van dank riohtte tot allen die hem tot dezen Bchoonen dog hadden in staat gesteld, tot hen, die hem jn hot welslagen Tan den fee»telg ken tooht zoo nltitekend h«dden bj|ge.t..n, lol den directeur en de leden run het muelekgeeeleohap „Apollo" en tot de kinderen, voor de voorbeeldige ordo door hen tot het einde too bowaard. Nadat nog het „Wien-Neérlandsoh bloed" was aangeheven, kon den de kinderen aioh huiswaarts begeven om de hen wachtende ouders deelgenooten te maken van alles wat zjj hadden gezien en genoteD. Wg wensohen ons verslag niet te eindigen zonder een woord van bewondering en hulde voor hem, die zioh zooveel moeite en opoffering voor deze zaak beeft getroost, die nog met zoo jeugdig vnnr en vasto hand alles wist te leiden, zóó dat geen wanklank werd gehoord en alles in de voorbeeldigste orde afliep. Wg bedoelen het onvermoeide hoofd der school No. 1, den heer L. Akkorhugs JE«. Maar niet alleen aan hem, ook den heeron onderwyzers en damos onderwijzeressen komt een woord van dank en hulde toe voor hunne zorg en toewgding om dezen foefltelnken tocht zoo nitnemeDd te doen slagen. Na afloop bracht het onderwgzond personeel met de leden van „Apollo" nog eenige oogen- blikken gezellig in het Heerec^Logement door. Gisteren kwamen oen viertal jongens van 16 jaren, die wegens het niet voldoen aan de gestelde voorwaarden niet waren aangenomen by de Instruotie-Gompagnie, bg de politie om onderstand en gaven voor, geen geld te bezitten om naar Orooingen, Hoogoveon en 's Hage te reizen. Als minder jarigen zonder middel van bestaan gaven zg zioh alzoo als zwervelingen aaD. Na ingesteld onderzoek werd eohter in "de kleederen bg de jongens gevonden gezamenlgk een som van f 12,89. Hot onbeschaamd leugenaohtig optreden van die jongens werd echter voor nu en voor het vervolg door het hoofd der gemeente voor beeldig gestraft, daar de jongens van politiepost op politiepost tot hunne bestemming worden gebraoht. Vervolg der Nieuwstijdingen. Het is ons geblekeD, dat het bericht omtrent de samenstelling van het Ministerie, hetwelk ons per telegram uit Den Haag werd medegedeeld en nog in een gedeelte der oplaag van ons vorig No. kon worden opgenomen, voorbarig is. Thans verneemt de „N. R. Cour.", dat het nieuwe Kabinet zou worden of zyn voorgedragen als volgt: Pierson, Kabinetsformeerder, financiën. De Beaufort, buitenlandsche zaken. Gort Van der Linden, justitie. Goeman Borgesiusbinnenlandsche zaken. Jansen, marine. Eland, oorlog. Lely, waterstaat. De naam van den minister van koloniën in het nieuwe Kabinet werd niet mede gedeeld. Overeenkomstig den eisch van het O. M. heeft de kantonrechter te Beetsterzwaag den veehouder E. A. te WfiDjeterp, die naliet een kind uit het water te redden, wat zonder eigen levens gevaar kon plaats hebben, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Tot de 1ste afd. der afdeeling Scheepsmachinisten van de Kweekschool voor Machinisten te Amsterdam is o. a. toegelaten de heer H. P. v. d. Jagt te Oudewater. 'Gorinchem, 22 Juli. Het brandalarm bij het hevig onweder van gisteren-na middag bracht hior niet weinig ontsteltenis te weeg, vooral toen men bemerkte dat de groote toren getroffen was. Gelukkig was in den toren eene brandspuit aan wezig, waarmede de uit een der hoek- spitsen slaande vlammen nog dadelijk gebluscht konden worden. Bij zekeren Staf in de Blauwe Torenstraat sloeg de bliksem door het dak in een kleerenkast en richtte door het verbranden der kleeren eenige schade aan. 'Berg Ambacht22 Juli. Tydens het onweder, dat gisteren morgen woedde, is bij den landbouwer W. Vermeer in Boven berg alhier de bliksem ingeslagen in een schuurtje nabij zijn woning, dienende tot varkenshok. Een zeug en 5 biggen werden getroffen en gedood, het schuurtje brandde byna geheel af, een en ander is niet ver zekerd. Voor den eigenaar, die hierdoor al zijn levende have moet missen, die hy bezit, is dit eene ware ramp. 'Goudrlaan22 Juli. Heden zyn op de aangeplakte candidaten-lijsten voor lid van het gemeentebestuur, in plaats van wylen den heer A. De Hoop, als candidaten ge steld de heeren Arie de Hoop, Marinus Beusekom eu Bastiaan Pelikaan. 'Meerkerk, 23 Juli. Aan de kaasmarkt zijn aangevoerd of in de pakhuizen ge leverd 21 vrachten. De handel is vlug. Men besteedt voor 1ste kwal. van f 20,— tot f24,—, voor 2de kwal. van f 16,— tot f 19,- per 100 halve KG. 'Nlenwerkerk a/d IJsel, 22 Juli. Zoo niet geheel, dan toch voor het grootste gedeelte is de hooibouw onder onze ge meente afgeloopen. Door het prachtige weder kon men in weinig tijd veel werk verrichten, zoodat de oogst zoo goedkoop mogelijk ia binnengekomen, terwijl kwa liteit en kwantiteit niets te wenschen overlaten. De regen van de laatste dagen komt den ouden weiden en den etgroen zeer te stade, want zoo hier en daar was er gebrek, soms groot gebrek aan gras. Enkelen zijn evenwel al bevreesd, dat we nu wel eens zes weken regenachtig weer konden houden, aangezien het is gaan regenen op St. Margaretha. De tijd zal 't ons doen zien. Woensdag-morgen vermiste de land bouwer W. S. een paar zoo goed als nieuwe klompen, waarvoor versleten waren achter gelaten, een kleed en een twaalf-tal bloemen, terwijl bij J. van B. op het dorp een paar flanellen kleedingstukken verdwenen waren. Al spoedig werd een persoon (een zij) van den Groenenweg onder Zevenhuizen verdacht. Bij onderzoek, dat in den loop van den dag werd ingesteld, bleek, dat de verdenking juist was geweest. Alle bovengenoemde voorwerpen werden, hoe ook verstopt, gevonden, zoodat zij den rechtmatigen eigenaars konden worden teiuggeven. 'Schellnlnen22 Juli. Verleden week is alhier publiek besteed voor 450 gulden het bouwen van een noodschool aan den heer D. Baron te Hoornaar. Door het buitengewone weder is er hier voor den handel veel en mooi hooi gewonnen. Er is nog niet veel handel, daar er slechts enkele hoopjes zyn ver- kocht voor 12 k 13 gulden de 600 kilo. •LU INJ VAN zalmen, prijs per i kilo van f 0,80 tot f 1,30; 190 St. Jacobszalmen, prjjs per j kilo van f 0,76 tot f 1,10. 1 steur 60 halve kilo's f op Zondag 26 Juli 1897. Hing Schoonhoven. Berkenwoude. Voorm. Ds. Bruijel te Willige-Langerak. Gouderak. Nam. Ds^Boonstra te Ouder- kerk a/d IJsel. BEURSBERICHTEN. pCt Nederl. Werk. Schuld. 2] Dito dito3 Hong. Obl. 1889. 4] Dito in zilver. 4] OostenrijkObl. pap. Mei-Nov. 6 Dito Feb.-Aug. 6 Dito zilver Jan.-Jull. 6 Dito Apr.-Oct. 5 Portugal, Oblig. m/t. 3 Dito m/t. 924] Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 Russ. S. K. Chk.-Az.500^2000 M. 4 Dito Orel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 Centraal-Paciflc. Oblig. 6 Loten Amsterdam f100. 3 Loten Rotterdam8 13 Juli. 88H 98] 86] SBH 86] 85] 22H 100 100 98] 100] 109] MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 21 Juli. Boter, le qual. 48 cL2e qual. 45 ct. per half kilo. Kaas f 19 A f 22,— per 50 kilo. Vette varkens 17 k 19 ct. per kilo. Nieuwe aardappelen f 4,50 per HL. Eieren f 8,50 per 100 stuks. Gouda, 22 Juli. Kaas, le qual. f24,- f 26, 2e qual. f20,- k 23,-; Noord-Holl. f k -. Aangev. 139 partyen. Han del vlug. Boter: prijs der goöboter f 1,10 1,25, weiboter f 0,90 k 1,05 per kilo. Rotterdam, 20 Juli. Aangevoerd 700 vette en 1105 magere runderen, 264 vette en graskalveren, 106 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 30 ct., 2e qual. 25 ct., 3e qual. 19 ct; ossen le qual. 30 ct., 2e qual. 26 ct. 3e qual. 20 ct.; stieren le qual. 25 ct. VisscherlJ-Berlohten. 'Ammerstol, 23 Juli. Van Zaterdag 17 Juli tot en met Vrijdag 23 dezer zijn alhier ter markt aangevoerd 98 zomer- Gemeente Schoonhoven. Van 21 tot 23 Juli. Geboren: Neeltjo Maria, d. van H. Wou denborg en O. de Krugk. Anthonio, d. van W. Rikkoert en W. tan Wgk. Jaoobus Jo hannes, i. tan O. Dazler en 0. van der Hek. Adrianns, s. van O. Copier en A. van de Wiel. Ondertrouwd: J. Staalenburg en C. van Oosterom. Getrouwd: A. A. Sohuitemaker en E. Rik koert. Overleden: M. C. E. Brehm, oud 2 m. J. J. Wendels, oud 3 j. Gemeente Leerbroek. Van 1 Juni tot 1 Juli. Geboron: Annigje Bastiaantje, d. van J. W. Termaat en N. H. van Oenderen. Jan Hendrik, z. van C. Bikker en L. ran Buuren. Haak, s. van H. Bor en J. Kooiman. Cornelia Hermina, d. van P. Wiggelinkbnizen en H. 8. Krugt. Hendrikus Johannes, z. ran D. Ver baan en C. Koog man. Overleden: T. de Jong, oud 84j.,weduw naar van N. Pesselse. Gemeente Nieuwland. Van 1 Juni tot 1 Juli. O eb oren: Leendert, z. van W. Koog en P. Vonk. Maria Jaooba, d. van W. Kok en A. M. Doeser. Overleden: A. Goajongb, oud 8 m. Gemeente Peursum. Van 1 Juni tot 1 Juli. Qeene aangiften. Gemeente Schelluinen. Van 1 Juni tot 1 Juli. Geboren: Arigje, d. van A. van Hou welin gen en A. Nomen. Overleden: P. K. de Oroot, ond 8 m. )1857. 1897. EBEN-HAEZER! Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders PIETER SUUR j en GEERTRUIDA DEN TIETER den 30. Juli a. s. hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. 's-Gravenhage (Hoogezand 29) 20-30 Juli 1897. Den 3den Augustus 1897 hopen ca onze geliefde Ouders F. VAN DER GRUN en PIETERTJE VAN BRUGGEN hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Tienhoven bij Ameide. Ondertrouwd: J. W. BLOK en N. C. OOMS. Amsterdam, 22 Juli 18()7 Ammerstol, Huwelijksvoltrekking 5 Aug. 1897. De Familie VAN WAGENINGE geeft kennis van het overlijden van haren geliefden Broeder en Behuwdbroeder den Heer DIRK VAN WAGENINGE, Oud-Notaris te Alblasserdam, in den ouderdom van ruim 78 jaren. Alblasserdam, 20 Juli 1897. Eenige en algemeene kennisgeving. Rouwbezoek wordt niet afgewacht. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mej. ANNA ALEIDA AALBERS, in den ouderdom van bijna 74 jaren. Uit aller naam, B. J. AALBERS. Krimpen a/d Lek, 20 Juli 1897. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijnen geliefden Echtgenoot, betuig ik, mede namens myne KinderenBehuwd- en Kleinkinderen, myn harteiyken dank. Wed. G. WINK - VAN OS. Linschoten, 24 Juli 1897. Ondergeteekende betuigt zyn oprechten dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van den onvergetelijken feesttocht met 168 zijner leerlingen naar de Tentoonstelling te Dordrecht. L. AKKERHUIJS JEz. Schoonhoven. is dagelijks van 12 I te spreken uitsluitend voor Albert Cuyp Singel 205, Dordrecht. Kosteloos: Dinsdag, Donderdag en Zaterdag van 2-3 nar in de POLIKLI NIEK, Corns, de Wittstraat 32a. Zond»s li Juli BIJZONDERE SAMEN KOMSTENgeleid door Stafkapitein BE WILDE, D.O. STItU KMM., Kapt Veie soorten H|oe BI8QLIT» in diverse prijzen. Vraagt Monsters! Aanbevelend gevraagd by A. VERMEIJ Cz., Sohoonhoven. Er wordt gevraagd, wegens ziekte van den tegenwoordige, een Chr. of P. G., van goede getuigen voorzien, bfi M. KOOPMAN, Oostzeedyk No. 147, Rotterdam, v/h Kralingen. Terstond gevraagd, by een Weduwnaar zonder Kinderen, een uit den Boerenstand, tusschen 30 en 40 jaar, P. G. Zich te vervoegen in per soon bij A. QROEN, Melkboer te Haast recht, by Gouda. ER WORDT GEVRAAGD te Amsterdam, met 1 Augustus, eene zindelyke Loon f 100,—. Zich te vervoegen in persoon by Mej. D. VAN BLANKEN8TEIJN te Lekkerkerk. gevraagd b]j J. SETON, Schoonhoven, Haven. CANDIJGRUIS. Prima WIJN-AZUN. PIJPKANEEL. LAURIERBLADEN. VANILLE. SPAANSCHE PEPER. VANILLE-SUIKER. enz. Aanbevelend, W. J. WIJNANDS. Haven B 65, Schoonhoven. voorhanden in den Boekhandel van S. W. N. VAN NQOTEN, Schoonhoven, aangevangen 25 FEBRUARI 1897. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.30, 12.—, 2.— en 4.— uur. Zon en Feestdagen 6.80, 2.— en 6.30 uur. Van GOUDA: Werkdagen 8.45, 4.06, 6.10 en 9.15 uur. Zon-en Feestdagen 8.45, 5.— en 9.15 uur. De OMNIBUSSEN van 6.30, 12.— en 2.— uur zullen 6 minuten vóór het vertrekuur op de Markt, b/d Groote Kerk, staan. Op 12 AUGa. a. a. zullen de Zangvereeni- gingen van Stolwtfk, GouderakMoordrechtOuderkerk en Berkenwoude de reis naar DORDRECHT maken met het uitmuntend ingerichte Stoomschip „IJSEL II". Voor belangstel lenden bestaat gelegenheid de reis mede te maken voor f 0,75 retour. Kaarten zijn tot een beperkt getal ver krijgbaar bij de Heeren JOH. DE VREUGT te Stolw]jk; A. RADDER te Gouderak; G. DE WILDE te Moordrecht; D.SONNE te Ouderkerk en W. 0. VAN ERK te Berkenwoude. Aan boord bevindt zich het gun stig bekende MUZIEKCORPS van den Heer J. KNAUL te Utrecht. Vertrek vau GOUDA 'a morgens 6 ure. De Ondergeteekende zal, namens den WelEdelen Heer G. P. SANTMAN te Schoonhoven, op Zaterdag 31 Juli a. s., des namiddags 8 uur, in het Kof fiehuis van K. MURCK aldaar, besteden: Het BOUWEN van een I op den hoek van de Lopikewtraat en Korte Weistraat, en het boawen vaneen PAKHUIS, op een terrein aan het Doelenplein. Bestek en teekeningen liggen in voor noemd Koffiehuis ter visie. Aanwijzing zal worden gedaan Woens dag 28 Juli, om 3 uur. Inlichtingen dienaangaande z]jn te ver krijgen by L. F. REDEKER, Architect. Schoonhoven, 23 Juli 1897. in maaaa of bij party, by den eigenaar CORNELLS BLONK te Groot-Aumers, ongeveer 420 roe uitmuntende te veld staande op den z. g. Hemschen Boomgaardaan den Dijk onder Berg Ambacht. UÊÊF* Ter °vername aangeboden te Rotterdam een ZAAK in GELDERSCHE WAREN en verdere arti kelen. Brievenonder letter Laan het Bureau dezer Courant. JT, De Deurwaarder 0. B. VAN BA AREN te Schoonhoven zal WKSbP op Maandag 26 Juli 1897, 's morgens 10 ureten verzoeke van den WelEdelGestr. Heer Mr. C. F. A. HOOGE- WEEGEN, Advocaat-Procureur te Rot terdam, in kwaliteit van Curator in het Faillissement van WILLEM DE JONG, Winkelier te op het dorpom contant geld, verkcopen Den INVENTARIS eener als: groote Koffiemolen, Bascule met koper en ijzer Gewicht, Winkelbakken Bussen en Flesschen, gedeeltelyk gevuld met Kruidenierswaren, eenig Havermout, Stout, divers Borstelwerk, Bezems, Tabak en Sigaren. Voorts eenige MEUBILAIRE GOEDEREN, als: Bureau, Pendule, Tafel, Stoelen, Hanglampen, KachelKoper-, Blik Glas- en Aardewerk en eindelijk een GROOTE KAR met TREKHOND en HONDEHOK, Kruiwagen, Trapleer, ledige Kisten, Pakpapier en Zakken. Te zien 'a morgens vóór de verkooping, j

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2