NOUVEAUTÉS rrrr.?: h. a. van baaren. AplUen, Boterletters, Spritste, Saucijzen, A. C. FIJN VAN DRAAT, 1 \£l Twee leizen, Seiner, mil Voor f 29,- Midtettonlra: Dr. J. P. YAN DEN BERG, OPENBARE VERKOPINGEN. ST. NICOLAAS. ZIE ETALAGE! 01 Graanmolen ST. NICOLAASFEEST. ALMANAKKEN, Zilversmids. Boerenknecht, Keukenmeid, Dienstbode, STEENKOLEN, J. R. H. VAN WILLENSWAARD, tliii n pull BrtH, SA-11 BERICHT VAN INZET. Een Woonbouwhuis VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. AdvertentiSn. LEESBIBLIOTHEEK BAKKERSLEERLING. Boerenknecht, Te Koop (wegens sterfgeval); en ELFTNETTEN. L. J. KRUITHOF's TE HUUR. LOOD- EN ZINKWERK, W. VFRHFIJ Sz., Circa 1500 Hectoliter St. Nicolaas-Cadeaux. SIGAREN. SIGAREN. J. MILTENBURG, KRIMPEN AAN DELEK. LEKKERKERK, Voorhanden eene groote collectie Kinder werkjes en Prentenboeken, die op aanvraag gaarne ter bezichtiging worden gezonden. Schoonhoven, S. W. N. VAN NOOTEN. GROOTE VERSCHEIDENHEID-W voor St. NICOLAAS-CADEAUX. Koek- en Banketbakker, Haven, Schoonhoven. Koek- en Banketbakker, Kok, van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTREGELING Jm TE KOOP, SAUCIJZEN, APPELBOLLEN. HEMSCHE BOOMGAARD TE KOOP: TE HUUR onder LEERBROEK, Meerkerk; Haastrecht, MEUBILAIRE- Gouden- en Zilveren Werken Voor do offers, die xjj rioh getroost hebben; ook balde au den GonT.-Generaal, die onver saagd voortgaat in de volbrenging van zijn taak. Bil Kon. besluit is benoemd tot officier van justitie by de arrondisse- ments rechtbank te Alkmaar. Mr. H. J. H. Modderman, thans substituut officier van justitie by do arrondissements-recht- bank te Rotterdam. Bif Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Almelo, Mr. H. J. Ladenius, thans kantonrechter te Vianen. In de vergadering van de Prov. Staten van dit gewest, die Dinsdag onder voorzitterschap van den heer Com missaris der Koningin, Mr. C. Fock. werd gehouden, nam de heer C. Hooeendiik Az., het nieuwgekozen lid voor Gouda, na onderzoek ziiner geloofsbrieven zitting. In antwoord op de interpellatie van den heer P. v. d. Hoog, omtrent den toestand van de Gouwe te Boskoop, waaraan waren toegevoegd adressen van het gemeente bestuur en van de Leidsc-he Stoomboot. Maatscb. „de Volharding", deelde de heer Blussé, namens de vergadering mede, dat reeds maatregelen zy"n genomen om her haling te voorkomen en de werken tot verbetering, waartoe reeds is besloten, zullen het volgend jaar gereed zyn. Nu heerscbt een toestand van overgang, waarby men zich tot het thans ter verbetering mogeiyke moet bepalen. De lste-luit. J. L. Bels, van het korps pantserfort artillerie, is over geplaatst van Muiden naar 's-Gravenhage. In den ouderdom van 68 jaar overleed Woensdag ochtend de heer J. H. Hingman, rykschartermeester, in welk ambt en in vorige betrekkingen aan het rijks- archief hü den lande en het archiefwezen groote diensten heeft bewezen. In ziin 42jarige loopbaan voor een paar jaar vierde hy onder algemeene deelneming, vooral uit wetenschappelijke kringen.zijn 40-jarig ambtsfeest - heeft de heer Hing man door groote werkkracht uitgeblonken. Van vele gemeenten en waterschappen werden door hem de archieven geordend, en wanneer het archiefwezen in onze dagen op goede grondslagen is geregeld, heeft Hingman daaraan in ruime mate zyn aandeel gehad. De jaariyksche ver slagen van het rijksarchief waren dan ook steeds vol van de vruchten van ziin arbeid, die. by zijn 40 jarig jubileum door de Regeering erkend werden in zijn be noeming tot ridder van den Nederlandschen Leeuw. De reohtbank te Rotterdam ver oordeelde Dinsdag o. a P. K., boerenkneoht te Onden-Rijn, wegens vernieling tot f 10, boete, sobs. 10 dagen hechtenis; G. T., ver laten hnisvronw van A. E. K., zonder beroep en vaste woonplaats, wegens diefstal van een panr pantoffels tot ódne maand. Te verantwoorden Vodden zich hierna: E. M. Cz., 81 jaar. schipper; P. H., 29 jaar, vissoher; 6. R. 28 jaar, landbouwer, en H. v. d. W., 28 jaar. metselaar, allen te Lek- kerkerk. Uit het verhoor der verbalisanten K. Zwaagstra en C. Van der Vos bleek dat de lste beklaagde in den laten avond zich tegen hen verzet bad, bjj gelegenheid dat zjj hem wilden arresteeren, omdat hg in besohonken toestand verkeerde. De andere bekl. hadden bjj die gelegenheid tot gesegde wederspannisrheid opgeruid door te roepen: „kameraad, doe je best, laat je de boeien niet aandoen, donder er op, toon dat je een vent ben, sla maar raak", terwjjl de 8de zioh bovendien tegen de over brenging van den arrestant met geweld had verzet door Van der Vos herhaaldolgk hevig op de hielen te trappen. Als men de drie laatste beklaagden gelooven mag, zonden zjj zoo onschuldig zjjn «ls „de zon", zooals zjj zioh nitdrnkten. Wel was er een opstootje geweest, doch aan oprniing hadden zjj zich niet sohnldig gemaakt. De lste gaf op zich van het gebeurde niets te herinneren, daar hjj besohonken was geweest. Met het oog op bet zeer ernstig karakter van de gepleegde feiten eisohte het O. M. ver oordeeling van den len beklaagde tot eeno maand, van de overigen ieder tot acht maanden gevangenisstraf. Niet versohenen was C. Den H., 50 jaar, landbouwer te Moeroapelle, die op 22 September te Zeverhuizen J. K. heeft uitgescholden voor „sohobbert, schooier en oplichter". Reeds ge durende 4 jaar bestaat er oneenigheid tussohen partijen, hierin gelegen dat K. eens aan be klaagde geld heeft geleend, dat hjj weder met groote moeite heeft teruggekregen. Eisch f 10 boete, subs. 12 dagen hechtenis. Nog stond terooht W. M.. 18 jaar, werkman te Berkenwoude, die bekende in den avond van 29 Augustus uit den boomgaard van Aria Suiker eenige pruimen te hebben weggenomen. Tot dien boomgaard bad zjj zich toegang versohaft door over een hek te klimmen. Daar het de eerste keer is dat beklaagde voor den rechter verschijnt, eisohte het O. M f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. In verband met de viering van den St. Nicolaas-avond welke dit jaar in de meeste plaatsen op Maandag 6 December is gesteld heeft de directie der Staatspoorweg-Maatschappy besloten al hare stations en factorijen ook Zon dag 5 December voor het aannemen van bestelgoederen open te houden, evenals op werkdagen. Ook de aflevering en de bestelling zullen dan evenals op werk dagen geschieden. Bil de betrokken Spoorweg- Maatschappyen bestaat het voornemen by wyze van proef, gedurende de maanden Januari, Februari en Maart van het vol gende jaar, kilometerboekjes van 5000 KM. verkrijgbaar te stellen tegen den prys van f 70 (3de klzynde dus f 5 goed- kooper dan 5 boekjes van 1000 KM. De geldigheidsduur dezer boekjes biyft vast gesteld op één jaar en de waarborgsom op f 5. Wanneer de afgifte der boekjes gedurende dit tijdperk belangrijk is te noemen, zal de uitgifte ook na Maart worden voort gezet; in het tegenovergestelde geval zal deze maatregel op 1 April buiten werking worden gesteld. Uit 's-Gravenhage meldt men dat (in het a. s. voorjaar) aldaar twee commissiön zullen benoemd worden, om te examineeren voor de hulpakte, en zulks met het oog op het groot aantal candidaten. Woensdag zyn ruim 200 leer lingen van de Chr. school te De Werken en Sleeuwyk mild onthaald voor rekening van den nieuwen burgemeester, Baron Mulert. Het schoolgebouw was van binnen smaakvol met groen en bloemen gedeco reerd. Een paar dagen geleden werden alle leerlingen van de openbare scholen In die gemeenten op kosten van den burgervader eveneens royaal onthaald. Bedankt voor het beroep te Genemuiden door Ds. W. Zyistra te Wad dingsveen c. a. Ds. J. Beukelaar te Bode graven is beroepen by de Geref. Gemeente te Middelburg. Honda. 15 Nor. Do aMoeiiog „Oonda"ran het Alg. Ned. Werklieden-Verbond had gisteren- aYond op de borenzaal Tan het café „Harmonie" voor hare leden met hunne vrouwen een gezel lige bjjeenkomst georganiseerd, welke met reoht goed geslaagd mag heeten. Het bestuur had daartoe den heer H. A. Westbroek, hoofd eener school te Stolwjjk, be kend om zjjne uitnemende wjjze van reoiteeren, uitgenoodigd een novelle voor te dragen, aan welke uitnoodiging deze bereidwillig voldeed. De heer Westbroek koos een der sohetsen van Werumeus Buning, getiteld „De oude admiraal en zjjn omgeving". De keuze der stof, maar meer nog de tact waarmede deze werd voorge dragen, waren oorzaak dat het talrjjke publiek terdeeg genoot, waarvan het door luide bijvals betuigingen aan het einde bljjk gaf Na een kleine pauze gaf de hefer W. nog een drietal bijdragen en wel: „De zevende", novelle van Emile Seipgens. „Een laoh-les" van Laurillard en „De vertrapte pier" van Henny, welk drietal de prettige stemming nog ten zeerste verhoogde. 'Gorinchem, 17 Nov. Gelyk te ver wachten was muntte de St. Maartens- beestenmarkt gisteren uit door een buiten gewoon grooten aanvoer van vee, 5596 stuks. Paarden waren er den vorigen dag 2002 aan de ïyD, doch Zaterdag en Zondag reeds meer dan 300 verkocht. De handel in vee was traag en bleef bij afwezigheid van de meeste voorname buitenlandsche kooplieden lusteloos, zoodat de pryzen van de St. Huibei tsmarkt niette bedingen waren. By 't station gingen eergisteren by aankomst van een trein 16 paarden te geiyk op hol, waarvan één ter waarde van wel f 600 zich tegen een paal zoo danig de borst verwondde, dat het dadelyk geslacht moest worden en voor f 40 verkocht werd. Horlnehem, 17 Nov. Voor d® betrekking van hoofd der school op de Kalkhaven, opengevallen door de benoeming van den heer Verlee tot hoofd der tusschenschool, hebben zich ruim 200 sollicitanten aan gemeld. De najaars-inschryving voor de Herv. Diaconie alhier heeft circa f 1100 opgebracht. 'Alblasaerwaard en Vyfheerenlanden, 19 Nov. De handel in kaas is deze week redeiyk, in boter vlug; beide producten ondergingen geen prysverandering. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 20 k f 25, per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; goeboter f 0,62», weiboter f 0,55 per half kilo. 'Ammerstol, 18 Nov. Tot onbezoldigd- rijksveldwachter alhier is aangesteld J. De Krey, gemeente-veldwachter. Dezer dagen viel een jongen van een ladder op de straat en kwam op het hoofd terecht. Bewusteloos werd hy opge nomen en naar huis gebracht, alwaar dadelyk geneeskundige hulp werd ont boden. De joDgen heeft enkele dagen het bed moeten gouden, doch is gelukkig herstellende. In de bestuurs vergadering der ysclub Vooruitgang" al hier is tot secret aris gekozen de heer W. Ooms Wz Jr. en tot penning meester de heer K. B. Stuurman Jz. §Bensehop, 16 Nov. Het oudste zoontje van C. Den Uil, een aanvallig kind van ruim drie jaar, is in een onbewaakt oogen- blik in de sloot naast zyn woning geloopen en helaas, verdronken. 'Berg-Ambacht, 18 Nov. De vereeniging „Winterlezinpen" hield beden-avond hare tweede by eenkomst in dit seizoen. Dit maal trad als spreker op de heer H. A. Westbroek, van Stolwy'k, die op de voor ons bekende wyze voordroeg eene novelle getiteld „Rooie, Hannes", welke, evenals de by dragen, daarna door spreker geleverd, met zeer veel genoegen werden aangehoord. Bodegraven, 16 Nov. Kaas. Aangevoerd 171 wagens, te zamen 9100 stuks, wegende 38780 kilo; lste soort Goudsche f 25, k f27,50, zwaardere f29, 2de soort f 22,- k f 28,50; Derby kaas, lste soort f2650 if-,-, 2de soortf23,-if-,-; Edammer-kaas, lste soort f29,— i f 2de soort f23,— f 25,—Handel matig. §Hroot-Aminers19 Nov. Doordekaas- handelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de na volgende pryzen: lste qual. van f 21 tot f 24, 2de qual. van f 18 tot f 20.50, zwaardere soorten tot f 26,— de 50 KG. De handel is over 't algemeen flauw. Door den regen der laatste dagen zyn hier en daar reeds koeien naar hun winterkwartier gebracht. Toch loopen er nog veel buiten, en staat, indien het weder niet ruwer wordt, by de minder bedeelden de kans goed om het zoo genaamde St Katryn-melken de volgende week ten uitvoer te brengen. Leerbroek, 17 Nov. Door het college van notabelen is by de Herv. Gemeente alhier herkozen als kerkvoogd de heer T. Kloek. Leerdam, 16 Nov. Tot godsdienston- derwyzer by* de Israëlitische gemeente alhier is benoemd de heer Bekker te Dedemsvaart. 'Lekkerkerk, 13 Nov. Aan de scheeps werf van den heer J. Van Limboigh alhier, is met goed goed gevolg te water gelaten een yzeren hevelaak, groot 35 ton, gebouwd voor rekening van schipper N. Van Loon te Vreeswyk. Daarna is de kiel gelegd voor een yzeren boeieraak van ongeveer 12 last, voor schipper W. Verwaal te Lekkerkerk. 15 Nov. In de laatst gehouden ver gadering van den gemeenteraad alhier is aan den heer M. Neven, onderwy'zer aan de o. 1. school in wyk C, eervol ontslag verleend. Lekkerkerk 19 Nov. Het aantal leerlingen, dat de herhalingsschool be zoekt, is in geen jaben zoo groot geweest. In wyk A maken 11, in wyk B 19, en in wyk C 7 jongens van de lessen gebruik. In de 11. Woensdag gehouden ge combineerde vergadering van het Diaconie- Armbestuur met de leden van gemeente armenzorg is besloten de gift van den heer Nienhuys voor de armen een feest gave te doen zyn. Er zal namelijk-een vette koe, éerste qualiteit, ter zwaarte van 6 a. 700 halve kilo's, worden aango- kocht, die den Sösten November a. b., des middags van 1 tot 8 uur, zal worden uitgedeeld. Als eene by zonderheid kan worden gemeld, dat in het blok huizen tusschen Korte en Lange Stoep, bestaande uit 18 woningen, waarvan 1 bewoond wordt door 8 gezinnen, 8 door 2 en 9 door 1 gezin, niet minder dan 18 weduwen wonen. 'Loplk, 18 Nov. In het koffiehuis van F. Schoonderwoerd alhier had heden de jaariyksche verkooping plaats van hak hout en teengewas. Het 8 jarig hakhout bracht op f 10 tot f 18, het 4-jarig hakhout f 8 tot f 10, per 1000 stokken of 40 bossen. Voor snij teen werd besteed f 18 tot, f 54, voor stikteen f 20 tot f 84, per vim of 104 bossen Jaarsveldsche maat. Moordrecht, 18 Nov. Gister-avond trad alhier voor de afdeeling van den Ned. Prot. Bond op Ds. Oldeman uit Gouda. In breede trekken sprak h(1 over de vryheid als de eenige voorwaarde tot godsdienstige ontwikkeling. Jammer dat deze rede niet door een grooter aantal belangstellenden werd aangehoord. Vooral ook om de zoo pak kende novelle „Familie en Kennissen", welke de spreker na de pauze nog ten beste gaf. Hierna deed de voorzitter, Ds. v. d. Meer van Kuffeler, verslag van de algem. verg. te Middelburg, gehouden op 20 Oct. Uit dit verslag, bkek, dat de bond bestaat uit 161 afderfln^n en verscheidene cor respondentschappen, te zamen met ruim 19000 leden. Ten slotte bedankte de voorz. Ds. Olde man voor het gesprokene op deze eerste by'eenkomst en sloot daarna de vergadering. 'Nienwpoort, 19 Nov. Als notabelen der Herv. Gem. ziin herkozen de heeren G. Van Herk en W. Pols. 'Noordeloos, 18 Nov. De inzameling van gelden voor het aan H. M. de Koningin- Regentes aan te bieden huldebiyk heeft alhier f 83.65 opgebracht. Hoewel er het geheele najaar weinig gras in de weiden is geweest, zoo is er toch op slechts enkele stallen eenig vee te zien; schier alles is nog buiten. Het ongekend mooie weer is daarvan de gelukkige oorzaak. Ook aan de arbeiders komt dit ten goede, voor wie allen thans werk te vinden is, in tegenstelling van andere jaren, wanneer om dezen tijd slechts voor enkelen wat te verdienen valt. "Ondewater, 18 Nov. Jl. Maandagavond vergaderde in 't Hötel „Doelen" de Ondewater- sohe Usolab. De voorzitter, de heer 8. Mejjer, heette de aanwezigen welkom en alvorens de vergadering te openen, wensohte hg een woord van herinnering en waardeering te wjjden aan de nagedaohteniB van het overleden bestuurs lid, den heer H. De Zwart. De overledene toch was mede-oprichter der olnb geweest, had van den beginne af deel uitgemaakt van 't bestuur, den laatsten tijd zelfs ais 2de voorzitter, en was altjjd met jeugdigen jiver bezield geweest waar het gold den bloei der jjsolub te bevor deren. Zjjn aandenken son steeds èn bjj be staar, èn bjj leden in dankbare herinnering bljjven. Met dit woord stemden nataurljjk alle aanwezigen van harte in. Vervolgens opende spreker de vergadering en verzocht den secre taris de notnlen der vorige vergadering te lezen, welke na lezing werden goedgekeurd. Do heer P. Jonker Idenbnrg deed daarna rekening en verantwoording odRJt afgeloopen jaar: de ont vangst, met 't batig" slot van het vorige .jaar, bedroeg f 283 08i; de uitgaaf f 186,18(, alzoo batig «lot f 146,90, behoudens f 27,50 van niet afgehaalde uitgelote aandeelen der geldleaning. Bjj de nitloting van de 5 laatste aandeelen der geldleening groot f 500 werden uitgeloot de nos. 82, 22, 15, 17 en 64, elk groot f 5; bene vens 5 aandeelen der geldleening groot f 400. waarvan werden uitgeloot de nos. 56,17,19,70 en 114, elk groot f 2 50. Daarna had de ver kiezing plaats van vjjf aftredende bestuursleden, nl. de heeren O. r. "Wjjk, O. J. Verhoef, J. C. Jozefh, W. Kruiswijk en D. v. Ingen, welke allen herkozen werden, en voor zoover ze aan wezig waren hunne benoeming aannamen. Voor de tussohentjjdsohe vacature, wjjlen H. De Zwart, werd gekozen de heer Th. Wildberg. Hiermede waren de punten van behandeling afgeloopen en nadat nog door een paar leden aan den voorzitter eenige vragen gedaan waren en be sproken, sloot bjj. onde,g dankzegging voor de betoonde belangstelling, de vergadering. Gisteren-avond had in 't hótel „Doelen" de eerste bjjeenkomst in dit seizoen plaats van de Ondow. afd. rkn de maatschappjj tot Nut van 't Algemeen. Als spreker trad op de beer P. H. Lamberts, van Amsterdam, met een kenr van voordraohtenbestaande in: 1. „Een karnavalsbeeld," van Lambrecbt Hnrrelbrinok, 2. „Bruur Joapik," van J. J. Cramer, 8. „De rollen verwisseld," van Dr. E. Laurillard, 4. „De eerste locomotief," van B. Van Meurs, 5. „Weet jeP" van B. Van Menrs, en 6. „Grootje aan Wilhelmina," van B. Van Menrs. De zeldzaam sohoone voordraohten, wier sohoon niet weinig verhoogd werd door een onberispeljjke voor dracht, versohaften aan het talrjjk opgekomen publiek een zeer genotvollen avond. De heer Kiewit de Jonge, voorzitter, bracht dan ook een woord van dank aan den heer Lamberts voor sjjoe boeiende déolamatie, en roede aan de vele belangstellenden, die allen hadden mede gewerkt om den avond zoo genotvol te maken. 'Reenwtylc, 18 Nov. Heden-morgen ver spreidde zioh in de gemeente de trenrmare van het overljjden vgp den heer J. J. Schrender, geneesheer Alhier. Dokter Sobreuder dood! was ieders uitroep. Ons aller vriend voor altjjd heengegaan, reeds op 59-jarigen leeftjjd aan «tin familie en werkkring ontrukt! Halaas! de droeve tjjding, met schrik vernomen, bleek maar al to zeer waarheid te bevatten. Een korte m«ar bljjkbaar hevige ongesteldheid had een einde aan zjjn werkzaam leven gemaakt. Men moet hem gekend hebben als dokter ten allen tjjde bereid hulp te verleenen waar die werd verzocht, troostende en deelnemend wanneer zjjn kennis niet mocht baten, onver poosd «tjn tgd bestedende aan zjjne patiënten; als ingezetene, welwillend en voorkomend jegens een ieder; als vriend in engeren kring, om te kunnen begrjjpen, dat zjjn sterven allen treft, alsof een lid uit eigen familie ware heengegasn. Dat zjjne familie kracht ontvange dezen onverwaohten slag te dragen en hjj na zjjn nuttig en werkzaam leven ruste in vrede, is de wensoh van alle gei Met moeite kon men de schuiten eerst loskrijgen. Enkele Bchippers hadden met het laden nog wel op de ondiepe plekken gerekend. Heden-morgen is de oude school publiek verkocht voor afbraak voor f295, aan den beer Van Mill te Gorinchem. In de laatste weken zyn hier groote partyen aardappelen verkocht (blauwe) tegen f 2,45 en f 2,60 per H.L. Enkele bouwlieden kunnen niet besluiten om te verkoopen, daar zy rekenen dat de prys wel tot f 8 zal stygen. Woerden, 17 Nov. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 141 partyen; priis van Goudsche lste soort f 24,— k f 27,2de soort f 20, k f 23, zwaardere 28 k f 29; Edammer 2de qual. f 28, per 50 kilo. Handel matig. Ridderkerk, 18 Nov. Besloot de gemeente raad ionlangs afwyzend te beschikken op een verzoek van inwoners der wyk Bolnes tot invoering van straatverlichting, op nieuw hebben die inwoners zich thans met een adres tot den raad gewend, onder overlegging van een plan tot verlichting met zelfontwikkelend gas, waartoe zy zich in contact hebben gesteld met de firma Reuser Co. te Rotterdam. 'Hchellalnen, 18 Nov. Door don lagen waterstand in den boezem, geraakten Maandag 11. byna al de marktschippers, tusschen de heulen alhier, aan den grond. VARIA. Een vrouw te Rotterdam, voor de 100ste maal veroordeeld wegens te laot bezoek In haar tapperij, droeg zelf voor de rechtbank haar verdediging voor. Ze begon met aanmer king te maken op de dagvaarding, waarin stond, dat ze in de Driewindenstraat 27 woonde. Dat moest de Vier win den straat 29 wezen. „Een verkeerd nnmmer en een Wind te weinig," zei de vrouw. Een bewoonster van de Leidsohe- dwarsstraat te Amsterdam liep verleden week haast-je, rep-je naar de politie om te vertellen, dat ze wel drie inbrekers in haar huis had opgesloten, 't Bleken even zooveelambte naren bjj de gemeentebelasting te zjjn, die woedend over de vrjjheidsberooving, terstond prooearverbaal lieten opmaken togen de vrouw. Een groote winkelruit van Maison Diesenthal te Amsterdam vond men verloden week op een morgen van onder tot boven met een dikke, taaie laag bruine lak of vernis besmeerd. Waar- sobjjnljjk het werk van een conourrent, of van iemand, die niet langer de „mooie" uitstalling van platdn wilden zien. Een gebunrd mannetje, bedreven in 't vak, bad een hal ven dag werk om te maken, dat de zon weer vrooljjk door de groote spiegelruit soheen. Een dame te Groningen kreeg verleden week een flesohje inkt oadean. Een ventor in sohrjjf-artikelen, van wien ze niets verkoos te koopen, gooide n.l. een „reolame"-flesohje dwarB door de glazen heen. Wie te Ondenbosoh vandaag raadslid wordt, zit morgen achter stak gegooide venster ruiten. Yerieden week was mjjnheer P. Tan Bom gekozen en 's avonds had men het lieve leventje weer gaande. Ditmaal echter werd de dader op heeterdaad betrapt en overgeleverd aan de politie, 't Was de knecht van den burgemeester, die terstond door dezen nit zjin dienstbetrekking ontslagen werd. Een bruiloft te Meppel ein digde verleden week roet een onderwetsobe snjjpartjj. Een der gasten moest daarbjj ernstig gekwetst naar den dokter en zjjn tegenpartjj werd op staanden voet aobter de tralies gezet. „Honderd en tien steken in de rng, vier en tachtig in de borst, twee en twintig in den schouder". „Maar dat is afgrjjseljjk," zegt een der hnis- genooten; „waar is die moord gebeurd P" Och bom, zegt de dochter, ik weet van geen moord; ik zat te rekenen over een nienwen borstrok, dien ik breien will" In 't stille Delft is 't razie tussohen heeren studenten van de poly- teohnisohe sohool. De oorpsleden meenen de vooraanzitting te mogen hebben in de ooilege- zalen en de niet-oorpsleden dingen ook naar den eersten rang. Heel studentikoos heeft men elkaar al eens om de ooren geslagen. Te Oude-Pekela is onverwaohts Frans Lawatsie gearriveerd. Een halve eenw geleden ging hjj op 19-jarigen leeftjjd het zeegat nit. Hjj vond bjj zjjn terugkomst weinig kennissen meer in zjjn geboorteplaats. Geen wonder na 50 jaarl Te Amsterdam is geëxposeerd „de dikste man ter wereld", 's Mans waagbriefje vermeldt 528 halve kilo's en zjjn persoons-besohrjjving Ijjkt merkwaardig veel op die van een olifant Iemand te Nienwen-Zaidpolder is in het bezit van een paard, dat 36 jaar ond nog geregeld in het tnig loopt en nog flinker op zjjn vier pooten staat dhn.de beide Drentsche sob apen die verleden week op de markt te Rolde werden verkooht voor 75 oenten samen 1 In de Friesohe gemeente Oostdongeradeel overleed dezer dagen iemand, in wiens nalatensohap men 2000 heele en 1000 halve oenton vond. Hjj was diaken en expres kleine munt- verzamelaar in de hoop, dat in de kerk geld stukken van groote waarde zonden worden gecollecteerd. Pollman, de rjjke Amerikaan, laat aan zjjn vrouw een mooie woning en 3 millioen galden na. Elk zjjner dochters zjjn opgeknapt met 1 millioen, dooh de beide zoons, die bjj te groote weelde niet te best op hnn beenen moeten staan, zhllen zioh moeten „behelpen" met een inkomentje, dat, per jaar uitgekeerd, slechts 70C0 gulden bedraagt. Een gelukkig vader te Zevenbergen liet Zondag in de Kath. Kerk zjjn zoontje „Adrianns" doopen. Den volgenden dag liet hjj het weer over doen: Een mensch kan ziob vergissen, en dit zoontje was gebleken een dochtertje te zjjn, dat nu „WouteriDa" moest heeten. Uit een oonoert-verslag in de „Telegraaf": „In een paar woorden saamgevat, is het een der beste van de tegenwoordige conoerteerende virtuozen, wier pels, zoo niet altjjd door warmte, dan toch zeker door juistheid, nauwkeurigheid en gratie bewondering afdwingt." De zetter had voor „spel" „pels" gelezen, wat in de maand November best te verklaren is. Een geval van brand te Doornenburg (Geldwordt in 't „Nieuws van den Dag" als volgt beschreven: Te kwart voor drie wordt het dorp opgeschrikt door het slaan op de brandklok. Verschrikte gezichten, geloop, gevraag, een schouder ophalen, een kort antwoord, een gezamen lijk snellen naar een opstjjgende tlammenzuil, dikke rookwarrelingen barend. Te drie uur: heel wat gepeuter aan het slot ran 't brand spuitenhuisje, een verwensohen van beroerde jongens, die er een kiezelsteentje in stopten, een znoht van verliohtlng als etndeljjk de sleutel in 't slot draait. Nog wat moeite bp 't voor spannen van een jong paardeen rammeling van wielen en een kort, onregelmatig stooten van hout- of leergesohoeide voeten, meedravend. Te vier nnr: een nitgebrand woonhuis, damp wolken brakend, kleine flikkervlammetjes, het doornatte houtwerk lekkend, gedienstige handen met emmers water nablnssohen, ingestorte en omvergestooten muren, een telephoonpaal drie kwart doorgebrand. De bezetting van het fort Pannerden de spuit weer optakelend, een officier met bemodderde uniform zwjjgend heen en weer loopend over den djjk. Dooh ter: „Ja, ik heb nu eind-examen gedaan en ik wil me nn toeleggen op psyohologie, philologie, biblio Praotisoho moeder: Dat beeft nog geen haast. Maak nn eerst eens een onrsns in koko- logie, bradelogie, wassohelogie. strjjkelogie, knip- '|ke werkelogie. brengen. toegang weten te verschaffen, door de stopverf rondom een glasruit weg te nemen om geheel een ruit uit te lichten en daarna het raam gemakkeiyk te kunnen openen. Er worden vermist: twee gouden hor loges met dito kettingen en nog eenige gouden en zilveren voorwerpen, twee honderd gulden aan specie, benevens een heerenkostuum (twee loterybriefjes der Staatslotery had men wel in handen gehad doch achtergelaten). Nadat de in dringers hun slag geslagen hadden begaven zy zich naar de gelagkamer en gebruikten daar een overschot van biefstuk en een flesch wyn. De bewoners bleven gerust slapeü. By het sluiten van de kermis te Breda schynen de cadetten der K. M. Academie tameiyk brooddronken te zyn geweest. Een van hen. een cadet-sergeant, moet een messteek hebben opgeloopen, die voor zyn leven doet vreezen. -De heer L. J. Van Erp Taalman Kip, directeur der gasfabriek te Harlingen, die verleden Maandag 's-avonds 9 uur zyne woning verliet om inspectie over de verlichting te houden, is sedert niet terug gekeerd. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Door de politie is opsporing en bericht omtrent den vermiste verzocht. pelogie en verdere huishoudelijke we En ga nn eerst je japon eens in orde Gemengd Nieuws. - Te Zevenbergen (N. Br.) heerscht tegenwoordig de influenza in nog al hevige mate. Het getal lyders en lyderessen aan die ziekte is zeer groot. Byna geen huisgezin of één of meer zyner leden zy'n er door aangetast. Ge lukkig is de ziekte niet van ernstigen aard en eischt zy weinig offers. Maandag-nacht is in hot stations-koffiehuis aan de Kanselpoort te Gorinchem inbraak met diefstal gepleegd. Op voorzichtige wyze heeft men zich STADSNIEUWS. 8ohoonhovM, 19 November. Biykens publicatie, aan het hoofd van dit blad voorkomende, geven Burgemeester en Wethouders in over weging om het St. Nicolaasavondfeest te bepalen op Maandagavond 6 December. Dit verzoek zal wel, evenals te Rotter- dam en te 's-Gravenhage, door de inge zetenen met ingenomenheid worden inge willigd, daar toch de Zondag avond wegens de eigenaardige St. Nicolaasdrukte door velen minder gewenscht zal zyn. Op de gewone weekmarkt waren Woensdag aangevoerd 80 Btuks hoornvee en 50 biggen. Prys van de biggen van f7 tot f 10. Biykens achterstaande advertentie hoopt de Vereeniging tot Spys- uitdeeling aan behoeftige zieken 29 Nov. weder haar werkzaamheden te beginnen. Wy kunnen niet nalaten deze vereeniging ten zeerste aan te bevelen; veel is er noodig, als we nagaan, dat op voorschrift der geneesheeren in het afgeloopen jaar werden verschaft 582 porties eten, 1754 eieren, 1154 L. melk, 17} fl. wyn en 8 kilo vleesch. We spreken daarom den wensch uit, dat het deze hoogst nuttige vereeniging niet aan steun moge ontbreken, en dat de pogingen, die eerstdaags zullen worden aangewend by hen, die tot nog toe geen belangstelling toonden, met een gunstigen uitslag mogen worden bekroond. Door het vertrek van Mej. J C. A. E. Van Nooten werd Mevr. J. C. Kolff-Greve in het bestuur gekozen. Tot kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk zyn herbenoemd de1 heeren I. C. Van Sonsbeek en A. Kuyienburg Jz. '—Door de gemeente- en ryks- politie is alhier en in de omliggende ge meenten een groote party manufacturen en kleederen in beslag genomen, afkomstig van diefetal ten nadeele van den heer W. B winkelier alhier. Als verdacht van deze zeer aanzieniyke party goederen te hebben ontvreemd, werden gehoord de Weduwe D. alhier, die als werkster werk zaam was by genoemden heer W. B., en J. S., werkman te Langerak bez. de Lek. Deze laatste is heden morgen opgezonden naar Rotterdam en ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie. Een groote kist met overtuigingsstukken, die op eene waarde van 500 gulden worden geschat, is eveneens naar de Rechtbank gezonden INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Heden-namiddag werd midden op den Dam alhier, ten aansohouwe van een talrjjke groep kinderen en nolens volens ook van de omwo nende ingezetenen van dat deel der gemeente, een beest geslacht; een riool werd gebezigd tot af roer van het bloed. Hetzelfde gebeurt daar van tjjd tot tjjd met varkens; 't is afgrjjseljjk, maar waar! Lait hen, die er lnst toe hebben zulke nood zakelijke, dooh voor ieder die gevoel bezit, nare werkzaamheden bjj te wonen, hnn gang gaan; maar men verbiede toch ten spoedigste dat znlke afsohnwwekkende toonoelen op de publieke straat vertoond worden. Een Dambewoner. Ameide, 17 Nov. 1897. Vervolg der Nieuwstijdingen. Door den Minister van oorlog is naar aanleiding vap een by hem ontvangen bericht van don inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht voor de provincie Gelderland en Utrecht, in houdende dat roodvonk epidemisch heerscht in de gemeente Jutphaas, de commissaris der Koningin in dit gewest uitgenoodigd, den burgemeester van laatstgenoemde ge meente mede te deelen, dat, zoolang de aldaar heerschende epidemie biyft aan houden, verlofgangers der militie te land uit die gemeente niet onder de wapenen mogen komen, ook al mochten zy daartoe krachtens gegeven bevelen bereids zyn opgeroepen. 'Hondernk19 Nov. De predikant. Ds. K. Eekhof, van WerkhoveD, heeft het beroep naar deze gemeente aangenomen. 'Hoenkoop, 18 Nov. Heden had de publieke verpachting plaats van het teen gewas van het waterschap Hoenkoop, Vliet en Dykveld. De opbrengst zal voor den Hoenkoopschen boezem bedragen ruim f 700 en voor den Vlietschen boezem ruim f 800. 'Krimpen a/d IJael, 18 Nov. De be grooting van het 5de bataljon rust. schuttery voor dit gewest is door heeren Ged. Staten vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 193,50, terwyi het aandeel aan deze gemeente is bepaald op 12,87. 'Lopik, 19 Nov. In de op heden gehouden vergadering van notabelen der Hervormde Gemeente werd gekozen tot kerkvoogd de heer P. Van Schieveen, in de plaats van den heer A. Vink, overleden. 'Meerkerk, 19 Nov. Aan de kaasmarkt ziin aangevoerd of in de pakhuizen geleverd l"l vrachten. De handel is iets trager, Hm beeteedt toot l«t« kwal. «n 126,- tot f 27,-, voor 2de kwal. van f22,- tot f 2d,—zwaardere soorten f-,-, per 100 halve KG. By de gisteren alhier gehouden verpachtingen bracht het hout en het bouwland iets minder op. Voor rietgewas werd meer (soms ruim 26 #/0) besteed dan verleden iaar. Onze vroegere dorpsgenoot»mej. A. Van Nes, heeft gisteren te Arnhem met gunstig gevolg examen afgelegd als apothekers bediende. 'Polsbroek, 19 Nov. In de heden ge houden vergadering van den raad dezer gemeente is benoemd tot onderwyzeres mej. H. J. Kuyienburg te Schoonhoven. 'Vllst, 19 Nov. Tot arm meester van het burgerlijk armbestuur is herbenoemd de heer Jacob Oskam. op Zondag 21 November 1897. Ring Schoonhoven. Ammerstol. Voorm. de Heer P. H. Van Papendrecht, cand. tot den H. D. te Dordrecht. Berkenwoude. Voorm. Ds. Pool te Haastrecht. Qouderak Voorm. Ds. Dekking te Berg-Ambacht. Ring SUedreeht. Streefkerk. Voorm. Dr. J. W. Lteftinck te Sliedrecht. Vissoherij-Berlohten. 'Ammerstol, 19 Not. Van Zaterdag 18 tot en met Vrydag 19 Nov. zijn alhier verkocht 24 nieuwe of Winterzalmen prys per kilo van f 1,90 tot f 2,25. 'Krallngen, 19 Nov. Deze week werden ter markt aangevoerd 56 winterzalmen, prys f 1.90 A f 2,50; 28 zomerzalmeD, prys f 0,70 A f 1,10; 9 St.-Jacobszalmen, f 0,60 A f 1, per 5 ons. BEURSBERICHTEN. pa. 18 Nov. Nederl. Werk. Schuld. 2} 87 Dito dito8 99,V Hong. Obl. 1889. 41 105 Dito in zilver. 4j 86) Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 86] Dito Feb.-Aug. 5 85, Dito zilver Jan.-Juli. 5 85] Dito Apr.-Oct 5 851 Portugal, Oblig. m/t. 8 19] Dito m/t. 9244 80 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 98] Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 105 Dito Obligatieleen. 1880. 4 98] Spanje, Buitenl. Perp. .4 57} Dito Binnenl. Perp. 4 48] Egypte Oblig. 18764 IOC Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 581 Russ. S. K. Chk.-AZ.500A2000 M. 4 IOC Dito Orel-Griasi. 500 A 2000 Mk. 4 IOC Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 97} Centraal-Paciflc. Oblig. 6 IOC Loten Amsterdam f100. 3 IOC Loten Rotterdam8 IOC Antwerpsche loten 1887. .2} 101 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 17 Nov. Boter, le qua). 13 ct2e qual. 60 ct. per half kilo. Kaas f 24 A f 27,- per 50 kilo. Vette kalveren 21 A 28 ct. per kilo. Vette varkens 19 k 21 ct. per kilo. Biggen f 7 A f 10 per stuk. Weivarkens f Af— per stuk. Kalfkoeien f 100 A f 130 per stuk. Vaarkoeien f 85 A f 100 Kalveren f 25 A f 85 Aardappelen (kleingeol) f 3,50 per HL. (blauwe) f 2,50 i f 6,— per 100 stuks. Gemeente Schoonhoven. Van 17 tot 19 November. Geboren: Krjjn, s. van J. Kroon en A. Brninne. Adrians, d. van W. Rond en L. Edeüng. Helena Maria Arnolda, d. van H. J. van den Bergh en M. A. P. Sprnjjt. Getrouwd: O. van de Kolk en P. Bonter. Overleden: A. C. van den Berg, oud 78j., weduwe van J. Sohonten. J. Hoefnagel, ond 82 j., eohtgenoot van J. C. Mark. (Zie verder pag. 4.) Op Donderdag 25 Nov. a. s. hopen onze geliefde Ouders ANTONIUS JONKERS en ADRIANA DE VRIES hunne te gedenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen. Jaarsveld, Nov. 1897. Zoo de Heere wil en zij leven, I hopen onze geliefde Ouders LEENDERT VERHOEF en BAARTJE VAN DER HEE den 8. December a. s. hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen Behuwd-, Klein en Achterkleinkinderen. Bergambacht. Op Maandag 22 November a. s. onze geliefde Ouders NICOLAAS HEIJKOOP en NEELTJE SPEK bunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Nieu wpoort. Zondag 28 November hopen onze geliefde Oudere SIMON DE JONG Jz CAROLINA ANGANITA VAN GRIETHUIZEN bun te viereD. Hunne dankbare Kinderen, i Haastrecht, 20 Nov. '97. Receptie: Maandag 29 Nov van 2-4 uur. Gehuwd A. SPEK Ca. DE KLEIJN, die, ook namens hunne wederzydsche Familie, hunnen harteiyken dank betuigen voor de talryke bewyzen van belangstel ling, zoowel van hier als elders by hun huweiyk ondervonden. Tienhoven, bij Ameide, 18 Nov. 1897. Tot diepe droefheid van mymyne Kinderen en Behuwdkinderen overleed heden, zacht en kalm, in den ouderdom van 77 jaren, myn geliefde Echtgenoot, de Heer FREDERIK HENDRIK DE VISSER, rustend Hoofd eener School. De Wed. F. H. DE VISSER- VAN VARIK. Gouda, 16 Nov. 1897. Na 16 jaar by onze firma werkzaam te zyn geweest, overleed heden, tot myn groot leedwezenna een korte doch hevige ziekte, myn trouwe Knecht KOOS HOEFNAGEL, in den ouderdom van 82 jaren. J. L. DOESBURG, Firma J. Okhuijzen Zoon, Bloemist. Schoonhoven, 18 Nov. 1897. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en by het' overlyden van onze innig geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster MARIA, betuigen wy onzen barteiyken dank. F. BOER. J. BOER-Verlek. ADR. BOER Fzn. M. BOER- Hakkesteeg. Giessen-Nieuwkerk, Nov. 1897. De ODdergeteekende betuigt, ook namens de Familie, zyn harteiyken daDk voor de vele bewyzen van deelneming, bij het overlyden van Mejuffrouw CORNELIA ZUIDBROEK, Weduwe van den Heer Dirk Boom G. BOER. Vlist, 16 Nov. 1897. Dankbetuiging aan den Heer A. SPEK en Echtgenoote alhier voor de verrassing, ons van hunnentwege bereid op 18 dezer. T. v. ZESSEN. C. v. ZOMEREN. C. ZIJDERVELD. W. BOUWMEESTER. G. v. MIDDELKOOP. G. v. d. GRIJN. Tienhoven, by Ameide, 19 Nov. 1897. WBSÊS^ *ets te V0l(^eren hebben van- of verschuldi gd zyn aan de nalatenschap van wylen Mejuffrouw MARGARETHA POT, in leven particuliere, gewoond hebbende te Haastrecht en aldaar op den 2den November 1897 overleden, worden verzocht daarvan vóór den lstcn December a. s. opgave of betaling te doen aan den Heer BAS VETH te Dordrecht, Executeur-Testamentair, of ten kantore van den Notaris MAHLSTEDE te Het BESTUUR der Veree- niging tot Spysuitdeeling aan behoeftige zieken maakt aan de mede werkende leden bekenddat, te beginnen met 29 Nov., weder aanvragen om spy's zullen gedaan worden. Tevens zal de ïyst aangeboden worden by ben, die nog geen lid dezer vereeniging zyn. Op rüime deelname wordt ten zeeiste aangedrongen, vooral tot verstrekking van eten, daar door het vertrek van velen de vereeniging groot verlies geleden heeft, W. J. VERSTEE VEN-Bosch, Pres. A. TEIJINCK-Koch, Vice-Pres. A. A. VAN WEEL - dü Celliée Muller. J. C. KOLFF Greve. L. BLOM VAN GEEL - Huijsman Secr. van S. W. N. van NOOTEN, Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts per deel. Catalogus 5 Gts. Gevraagd te Schoonhoven 4 KNECHTS, niet beneden zestien jaar, ook geen Leer lingen, tenzy men zich voor zekeren tyd verbindt. Aanmelding of br. fr. Bureau dezer Courant. Gevraagd tegen 25 November a. e.: goed kunnende melken, P. G.t by J. HOOGENDOORN te Rozendaalby Oudewater. A NATZIJL, Ammerstol, vraagt Ondergeteekende, Bakker te Goudrlaan, vraagt zoo spoedig mogelyk een bekwaam LEERLING. C. v. VEENHUIZEN. MENNEKUS SCHAKEL, Bouwman te Bleskensgraaf, vraagt tegen Kerstmis een goed kunnende melken. WORDT GEVRAAGD, tegen Kerstmis of eerder, een P. G. Adres: D. DE LANGEN, Langerak. loon 17 Ct. (goed werk) en eenige GIST- MANDENMAKERS, loon 9 Ot. 19" Ook JONGENS die glstmanden maken kannen. Mevrouw VIRULY te Haastrecht ver langt tegen 1 Febr. een bekwame ook genegen huiswerk te verrichten. Dames VAN NOOTEN vragen tegen 1#. Februari te Arnhem eene nette P G., niet beoeden de 20 jaren. Franco brieven, Weststraat 7, Arnhem. ST. NICOLAAS. Beleefd verzoek ik, vóór men een keuze voor een CADEAU maakt, eerst het SIGAREN-MAGAZIJN te bezoeken van W. J. WIJNANDS De voorraad is dit jaar buitengewoon groot en wat pracht zoowel als qualiteit betreft eenig Gewone zoowel als de fijnste Havana's verpakt in kleine en in groote kistjes, alsmede diverse soorten fijne luxe-kisten. Aanbevelend W. J. WIJNANDS. SCHOONHOVEN, Haven B 65. 4, 1, 2, 11, 12, 18, is een eiland in Nederland, wyi dezelfde plaats op dat eiland ligt. 10, 4, 4, 2, is een jongens- Een domme jongen noemt men wel eens een 12, 6, 12, 11. 1, 6, 11, 11, 3, 9, is een dorp in Fries land. 5, 7, 11, 9, is een dure visch, die gekookt zeer lekker is. 8, is de naam van een noot. My dunkt de naam is nu ontbloot. Myn geheel vindt men in groote steden. de eerste 100 goede oplossers zullen wederom worden cadeau gegeven 100 prachtige Kosters Scheurkalenders, met een genummerd aandeel welke kans geeft in de verloting naar één der 10 prachtige Rijwielen, elk rywiel heeft een waarde van f 228, het schild van deze Kalenders draagt de beeltenis van H. M. Koningin Wilhelmina en andere schilden. Verder zal onder al de op- worden verloot: le prys een keurig mooi kamerorgel (Ariosa) met bladen 2e een prachtig gouden heeren-remontoir- horloge (gwb); 8e twee vette bonynen; 4e twee fazanten; 5e een groote haas; 6e een prachtig gouden dames remontoir horloge (gwb); 7e een prachtig heeren- remoDtoir-horloge8e 1/20 lot in de 356ste Staatslotery9e een groote vette gans; 10e een prachtige regulateur- klok; 11e een prachtig heeren-remontoir- horloge; 12e drie vette hanen; 18e een fijn gouden dames medaillon (gwb); 14o een paarlemoer lucifers-doosje met goud gemonteerd; 153 twee groote vette eendvogels. Verder ontvangen de 11 verste oplossers, uit elke ptoviccie één, een keurig mooi boekwerk in pracht band. Voor deze prachtige pryzen zendt fr. brieven aan A. VILLERIU8, Sptybcnlsse, onder letter O, in houdende 5 postzegels van 5 cent, wil men drie kansen hebben dan zendt men 12 postzegels van 5 cent. Oplossingen worden ingewacht tot en met 29 November. Alle piyzen waaronder ook het gevogelte en verdere bout worden den pryswinnere voor St Nicolaas franco toegezonden. Haast U! Haast U! De eerste hebben de beste kans. Ieder ontvangt weder een gedrukte trekkingsiyst franco thuis I E*ne party In goeden staat zijnde Adres JAN UITTENBOGAARD Wzn. te Ameide. KINDERVOEDSEL, door Heeren Doctoren aanbevolen: Gecondenceerde Melk in bussen (merk Hollandia) k 85 cent por bus; Van Bee- kums Kindei meel; Eikelcacao; Scbotsch Havermeel; Griesmeel; Papbeschuit (Nur- serey); Papbeschuit (Bath). Aanbevelend, W. J. WIJNANDS. SCHOONHOVEN, Haven B 65. wordt franco, na toezending van postw. of onder rembours, verzonden: Een best compleet VEERENBEDSTEL met toebehooren, dat is: 2-persoons Veerenbed Peluw en 2 Kuss. Een best Bed en Peluw Overtrek van loostyk of bedderuit. Een flinke, blanke, zware Wollen Deken. Een mooie Ciêton en Molton Deken. Twee bypassende halve Stroomatrassen. Alles goede qual. en solide afgewerkt. Voor dit Bedstel worden goed gezui verde, nieuwe veeren en goede gewaschte tijk gebezigd. Dito stel, gevuld met prima KAPOK, f 23,-. Voor betere Veeren en Kapobstellen, alsook voor Lediknntcn, Wiegen, Dekens, Matrassen enz.vrage men do uitgebreide pryscouranten van BeddenmagazijnMontfoort ARTS. HAVEN, tegenover het Stadhuis. Te bevragen by J. SETONSteenen- brug, Schoonhoven. De Ondergeteekende beveelt zich aan voor de levering van goedkoop voor dakwerk en goten, het maken van ZAK-, WEL- en REGENWATERPUTTEN, tevens voor het slaan vaD WELPOMPEN en het maken van zuivere ZINKEN WATERFILTERS. Koper-, Blik-, Lood- en Zlnkwerker en Pompmaker. AMEIDE, Nov. 1897. geschikt voor Kachel en Machinegebruik, geheel of by gedeelten te koop voor 66 Cent per Hectoliter. Adres P. DE VROEDT, Westhaven 178, Gonda. LUXE VERPAKKING.! Kistjes van 25 50 100 stuks. SIGARENKISTEN MET MUZIEK. 9GF* Vierkantjes, de beste 2-cents sigaar. Alles Schoonhovensch fabrikaat, uit de fabriek van J. W. VALK Zn. Zie de Étalage! Aanbevelend SCHOONHOVEN. De Notaris A. J. DE MOOIJ te Lekkerkerk zal, ten verzoeke van de Beneficiaire Erfgenamen van wyleik de Echtelieden J. STREEF- LAND en G. TIELAND, in het openbaar verkoopen A. Op Vrydag 8 December 1897, des voormiddags ten jO ure, in het Sociëteitsgebouw te Krimpen aan deLek, met ERVEN, DIJKGROND daarvoor en OPEN GROND daarachter, binnendyks, te geteekend A nos. 47, 46, 4&, 44, 43, 42, 41, 40, 39 en 88, te zamen kadastraal groot 20 Aren, 59 Centiaren, en zulks in tien perceelen en gecombineerd. Ieder perceel is verhuurd voor f 1 's weeks. En B. Op Woensdag 8 December 1897, des voormiddags 10 uur, in „de Groote Boer" te Lekkerkerk, ERVEN, TUIN of OPEN GROND, getee kend B nos. 94 eD 96, op het dorp te 4 in twee perceelen en gecombineerd, res- pectieveiyk verhuurd voor f 1,50 en f 1,— 's weeks. Alles in het breede by aanplakbiljetten omschreven. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. Minzame aanbeveling, voorheen N. J. H. VAN GELDEREN, Gedurende de St. NICOLAAS ruim voorzien van aerscbillende soorten St. NICOLAAS, BORSTPLAAT, SUIKER- en CHOCOLADE WERKEN, CARTONNAGES, SURPRISES enz enz. 9" Heeren Sltyters flinke korting. 4,owlN/cyi; aangevangen 1 AUGUSTUS 1891. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.80,11.—en 2.—uur. Zon-en Feestdagen 6.80, 2.— 6.80 Van GOUDA: Werkdagen 8.45, 4.80 en 6.10 uur. Zon-en Feestdagep 8.45, 5.— 9.15 De OMNIBUSSEN zullen 5 minuten vóór het vertrekuur op de Markt, b/d Groote Kerk, staan. De Retours, genomen op dezen dienst, zyn ook geldig op den dienst van den Heer C. A. J. DE GOEIJ, Firma Gebr. BLOM, en omgekeerd. EEN besten stand. Bewyzen van een burgerbestaan voorhanden. Brieven franco, onder motto „Molen", by de Uitgevers van deze Courant. CHOCOLAAD, prima kwallteltrn. ST. NICOLAAS enz enz. Prima kwaliteit COMESTIBLES, LIKEUREN enz. HAVERSTROOBONBON8 Levert DINERS, SOUPERS en ook afzonderlyke SCHOTELS, PUDDINGEN enz'. P.S Beleefd wordt verzocht BANKET, SPRITS en CHOCOLAAD-BLOKLETTERS vroegtydig te willen bestellen. K*1 In den Boekhandel van S W. N. VAN NOOTEN teSchoonhoven w zyn voorhanden diverse soorten Hotterdaniflcbe-. Dordrechtarhe-, Utrechlache-, Enkhulzer- enz. enz., benevens vele soorten SCHEURKALENDERS. onder BERGAMBACHT. best gewonnen, op stalk staande VOLLE HAVER, goede kwaliteit. Zoolang de voorraad strekt, SPUI8CHE JAMMEN (zoogenaamd); groote f4,— per mud, poters f 2,50 per mud, buitengewoon gesorteerd. In dien Boomgaard: BOUWLAND. Te bevragen in den Wynbandel van A. J. VAN DER KOP, A 10, Schoon hoven. Ue op 17 November jl., ten overstaan van de Nota- rissen Mr. V. G. A. BOLL te Gorinchem en A. G. DE KRUIJFF te Leerdam, in het openbaar geveilde in den polder Middelkoop, zyn in bod gebracht als volgt: Perc. 7 op f 1250,—, 8 -1260,-. 9 -1400,-. 10 - 600,-. 11 -1000,-. Perc. 1 op f5100,—. 2 760,-. 3 -1600,-. 4 -1160,-. 5 -1800,-. Alzoo te zamen op f 18725,—. Afslag Woensdag 24 November 1897, des voormiddags om 10 uur, te Meerkerk, in het Brughuis by J. ROMEIJN, ten overstaan van voornoemde Notarissen, te wiens kantoren notities van den ver koop, benevens alle verdere inlichtingen, gratis worden verstrekt. Notaris B. J. BODDE te Meerkerk zal in het openbaar verkoopen, by inzetting op Zaterdag 4 December 1897 en by afslag op Zaterdag 11 December 1897, telkens 'svoormiddags om 10 uur, in „Het Brnghnis" te Meerkerk Van den Heer P. PAPENHU1JZEN en Mej. IDA DE WIJMAN. met ACHTERHUIS, SCHUUR en ERF, BOOMGAARD-, BOUW- en GRASLAND, op Middnlbroek onder Een WOONHUIS met ERF op Blommen- daal onder Meerkerk en eenig ZOU WEN- LAND onder Ameide, te zamen groot 2.12.22 HECTAREN. In 6 perceelen. Betaling kooppenningen 28 Jan. 1898. Breeder by biljetten omschreven. Nadere inlichtingen geeft Notaris BODDE voornoemd. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergambacht is voornemens op Woensdag 1 December 1897, des morgens ten 9 ure, aan het huis B no. 85, op het dorp in het openbaar te verkoopen: en andere ROERENDE GOEDEREN, waaronder Eikenhouten- en andere Ledi kanten met Gordynen, Bedden, Matrassen, Dekens en toebehooren, Kabinet, Kasten, Uhiffjnnière, Ronde-, Ovale-, Vierkante- en Speeltafels, Stoelen, Spiegels, Schilderyen, waaronder met gekleurde en zwarte En- gelsche gravures, Tapyten, Glas- en Over- gordynen, Haarden, Kachels en Fournuizen. GLAS-, KRISTAL- en AARDEWERK. Voorts: en eindeiyk waaronder diverse Gouden Kettingen Gouden- en andere Parures en Ringen met granaat, zwart met goud, Juweel en Paarlen, Zilveren Theeservies, andere Gouden- en Zilveren Voorwerpen en het geen verder te voorschyn zal worden ge bracht. Kykdag daags te voren van 10 tot 8 uur. Inlichtingen by den Notaris.

Schoonhovensche Courant | 1897 | | pagina 2