ta, s rk. N°. 1886. Zaterdag 14 Mei. 1898. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. ING is, apel, ning ill), ILAND, sen. an de I 12 en 13 BBEN. M). Holland- .AND", as, Officiëele Kennisgevingen. UT. nweg BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. SCHOONHOVEWSCHE COÏÏRAIfT nkelijk. >LFF. n verkoop. r S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven, Uitgevers. INCK. uli 1898. la BODDE !G. RDLAND, chemsche iterachap oven zal des mid- m No. 8 del 1898 IBORD te ingenomen re van NAAR, lingsveen. h Stoelen ebehooren, eisd) 26 Cent., onder ider t ’8 avonds, rsEL, by E. avondste JLANKEN, laai onder •s een anderen weg den, van waar men :t te vertrekken, uur weer aan het Meerkerk verkoopen Mei 1898, sterf huize touwendjjk 1ODDE te t openbaar eiling op ei 1898, VERHOEF laterdag van den telkens raai Miles zal als opperbevelhebber deze eerste expeditie leiden. De Spanjaarden zyn intusschen op Cuba druk bezig met het verbeteren van de versterkingen aan de kust, het maken van nieuwe aard werken en telegraphische verbindingen van de sterkten onderling. Aan boord van het Spaansche schip Argonauts”, dat de Amerikanen prijs maakten en dat nu te Key-West ligt, zijn vier gevallen van gele koorts voorgekomen onder de daar geplaatste Amerikaansche matrozen. Volgens de dokters is de ziekte er slechts sporadisch. Het schip wordt in strenge afzondering gehouden. De Roomsch Katholieke Aartsbisschop pen der Vereenigde Staten hebben een brief rondgezonden, waarin zjj, hulde brengend aan President Mac Kinley’s „kalmte en lankmoedigheid”, gelasten, dat in alle kerken op Zondag zal gebeden worden voor het welslagen der Ameri kaansche wapenen en de rust der zielen van de gesneuvelden. In de Vereenigde Staten heerscht papier- nood gebrek aan courantenpapier. De massa extra bladen en bulletins der laatste dagen heeft den voorraad uitgeput. De verschillende fabrieken leveren dagelijks ongeveer 1.800.000 kilogram van dat papier; maar hot dagelijksch verbruik was in de laatste maand 2 100.000 kilogram. Daar zijn al bladen-de „Chicago Tribune” o. a. die niet kunnen verschijnen. Zoo wordt ten minste de vloed van wonder baarlijke berichten en telegrammen, die niet anders dan langs den afgesneden kabel van Manilla konden gekomen zijn, eenigszins gestremd. Intusschen is de staat van zaken in Spanje zelf er ook nog niet veel beter op geworden. Onlust in het Noorden, in het Zuiden, honger overal! De broodprijzen zijn tot bijna het dubbele van den gewonen prijs gestegen en dat in een land, waar „b.-ood” het hoofdvoedsel van de bevolking uitmaakt. Men rekent dat binnen een maand de graanvoorraad zal zijn opgeteerd er moeten dus nu maatregelen genomen worden om graan te koopen in het buitenland. Ia de provinciën Cindad de Real in Alicante is ook de staat van beleg afgekondigd wegens hevige oproe ren. Te Gigon waren ’t de vrouwen, die te hoop liepen, en waar die een werkzaam deel gaan nemen in den opstand wordt het gevaar grooter. De Spaansche vrouw is hartstochtelijk en fanatiek! Honderdduizenden Spaansche moeders hebben, uit vaderlandsliefde, met betraande oogen, maar met berusting hare zonen afgestaan, maar niet berusten kunnen zij in het feit, dat hare kinderen honger lijden! Dit alles gevoegd bjj de gele den nederlaag heeft een deel van het Spaan- sche volk in een toestand gebracht van groote neerslachtigheid. Een ander deel laat zich opruien door partijleiders en murmureert tegen de Regeering, tegen de Koningin, tegen den Minister Sagasta. Men spreekt zelfs van eene onvermijdelijke revolutie! Dinsdag heeft de heer Sagasta het hoofd moeten bieden aan alle partijleiders, en een ooggetuige verklaarde, dat de oude staatsman van de Kamerzitting in zijn bureau was teruggekomen in de uiterste neerslachtigheid, de uiterste verontwaar diging, en, zijn portefeuille in een hoek smijtende, gezegd had te zullen aftreden, indien men hem nogmaals op gelijke wijze aanviel. Nog veel erger oproer, dan in Spanje, wordt gemeld uit Italië, waar men te Milaan den staat van beleg heeft moeten afkondigen, tengevolge van hevige onge regeldheden en gevechten tusschen het volk en de militairen. Op verschillende plaatsen werd geplunderd en brand gesticht. Bar ricades werden opgeworpen van omge worpen trams, rijtuigen, huisraad enz. en als de oproerlingen daarin door de soldaten verhinderd werden, klommen ze op de daken en heten dakpannen, flesschen, steenen enz. neêrdalen op de hoofden van hen, die de orde moesten herstellen. Toen men alzoo geen uitweg meer wist om de rust te handhaven, werd op bevel van generaal Bava Beccaris, die na het af kondigen van het beleg, het gezag in handen had, met kanonnen op het volk geschoten, met het treurig gevolg, dat 300 menschen gedood en 1000 gewond werden. Ook een klooster te Milaan werd met 2 kanonnen beschoten. Weldra was er een gat in de muren en de sol iaten dron gen binnen, om zich te wreken op een troepje studenten uit Pavia, die in dit klooster verschanst, vandaar uit op de troepen hadden gevuurd. De studenten ontkwamen echter, maar de arme monni ken moesten het ontgelden en werden allen naar de gevangenis gebracht. Ook te Napels is het verre van rustig. Daar spelen de studenten ook een groote rol in de ongeregeldheden. En onder al dat treurig nieuws door, toch nog een feest- bericht en wel uit Turijn, waar Zondag de Koning met de aanzienlijken des lands het öOjarig bestaan vierde van de parle mentaire instellingen. In een redevoering •p f 6100. -3400. 2700. 2860. - 700. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele rijk f 0,90. Men kan zich abon- neeren bjj alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Gemeente Schoonhoven. Iimctinwwrs. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekenddat het onderzoek van alle in deze gemeente ge vestigde verlofgangers te land der Nat. Militie, behoudens de uitzonderingen, zal plaats hebben vóór het RAADHUIS alhier, op Donderdag den 16. Juni e. k., des toormiddags ten 10} ure. Schoonhoven, den 14. Mei 1898. De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. (MAKERS- 'en, Zagen, ngs, Kaap- i, Klauw- 8, Ladders, mistelling, Vater- en KGOTEN. Eindeljjk definitief bericht omtrent den zeeslag in de baai van Manilla, waar Amerika glansrijk de overwinning be haalde en Spanje zulk een groote neder laag leed, ondanks zjjn moedig strijden. Want die nederlaag is groot. Negen Spaansche schepen werden geheel ver nield, terwjjl het verlies der Spanjaarden op 1000 dooden en gewonden wordt ge schat. Voorts meldt Commodore Dewey dat hij alle Spaansche batterijen tot zwjjgen bracht en do geheele baai in zyn macht is, maar dat hjj Manilla nog niet heeft kunnen bezetten, by gebrek aan manschappen. De Amerikaansche Re geering zal daarin zoo spoedig mo- gelyk voorzien en 5000 man zullen worden afgezonden, ter versterking van de strijd krachten van Commodoie Dewey. Dooreen medewerker van „The New York Herald” wordt omtrent den slag nog het volgende gemeldIn den nacht, by helderen mane schijn, voeren de Amerikaansche schepen, het Admiraalschip „Olympia” voorop, de baai van Manilla binnen en kwamen tegen het aan breken van den morgen voorbij Manilla, van waar schoten werden gelost, die echter door de Amerikanen slechts met een paar bommen werden beant woord. Bij Cavite ontploften twee onder- zeesche mijnen, vlak vóór het Admiraal schip, doch zonder eenige schade aan te richten. Zoo naderde de „Olympia”, ge volgd door andere schepen, het Spaansche eskader, doch zóó stil, dat men niets hoorde, dan het geluid van de ma chines, Eensklaps sprong een bom, vlak bij den grooten mast en dadelijk daarop liet zich het wraakgeroep hooren: „Denk aan de „Maine”!” Toen volgde het kanon gedonder. Het Spaansch eskader ontving een hagelbui van kogels; het vernielings werk was in vollen gang. Toen de schepen der Spanjaarden brandden en hun kanon vuur minder werd, gaf Admiraal Dewey zijnen manschappen gelegenheid wat te gebruiken. Daarna werd het gevecht her vat met het voor Spanje recht treurig gevolg, dat de geheele vloot vernield werd. De Spaansche Admiraal Montejo werd gewond in den slag. Ook deze berichtgever brengt hulde aan de dapper heid en volharding, waarmede de Span jaarden zich hebben verdedigd. En nu liep dezer dagen het gerucht, dat weer een zeeslag was geleverd en nu met gunstigen uitslag voor Spanje, ditmaal bij Haïti, tusschen het Amerikaansch eskader onder Admiraal Sampson en het Spaansche eskader der Kaap Verdische eilanden onder Admiraal Cuzera. Door de Regeering te Washington echter werd Dinsdag jl. de tijding ontvangen, dat genoemd Spaansch eskader, hetwelk, weer volgens een ander telegram uit Madrid, by de Antillen hevig zou gevochten hebben, te Cadix is aange komen. Te Cadix ligt nu ongeveer de geheele vloot, waarover Spanje te beschikken heeft. Mededeelingen omtrent die vloot kunnen echter niet gegeven worden want het geven van berichten daarover is streng verboden. Getuige het volgende: TeCadix is een Engelschman gevangen genomen, die telegraphische berichten over de be wegingen der Spaansche vloot wilde ver- zendeo. Een teekenaar-verslaggever van een groot Londensch blad, die te San-Juan op Poftorico een schets maakte van de forten aldaar, is deswege gevat en op staanden voet tot 9 jaren dwangarbeid veroordeeld. In Amerika oordeelt men algemeen, dat de terugkeer van het Kaap Verdisch eskader den staat van zaken geheel verandert en dat een handelend optreden der Ameri kanen op Cuba en Portorico er door wordt verhaast. Uit Tampa naar Cuba vertrok Dinsdag middag het transportschip Gussie met twee compagnieën soldaten, 7000 geweren, 200.000 pakjes patronen, mondvoorraad en geneesmiddelen voor de opstandelingen, benevens eenige Gatling-kanonnen. Gene- De heer Bakker heeft zich door zyn welwillendheid en voorkomendheid gedu rende zyn verbiyf alhidr aller sympathie verworven, zoodat zyn vertrek door zeer velen wordt betreurd. Moge bet hem en zyn gezin in zyne nieuwe standplaats voortdurend welgaan! Bodegraven, 7 Mei. De liberale kies- vereeniging „Burgerplicht” alhier heeft tot candidaat voor de Provinciale Staten in het district Alphen gesteld den heer H. Ie Coultre, burgemeester van Bode graven. Bodegraven, 10 Mei. Kaas. Aangevoerd 168 wagens, te zamen 9762 stuks, wegende 42 438 kilo1ste soort Goudsche f 28,- A f zwaardere f 2de soort f 16,50 A f 18,50; Derby kaas, 1ste soort f21,50 Af2de soortf 18,— A f Edammer kaas, lste soort f24,— A f25,50, 2de soort f21,— Af—. Handel flauw. gElshout, (gem. Nieuw Lekkerland) 12 Mei. Door den heer L. Boele alhier ia aangenomen de verbouwing van de lste openbare school te Krimpen a/d Lek voor de som van f 4692. Giesen Nieuw kerk, 7 Mei. Benoemd tot onderwyzer (byz. school) alhier de heer B. Van Nes Czn., te Ridderkerk. gfloadrlaan, 13 Mei. De jaarwedde van den burgemeester dezer gemeente is ver hoogd van f 850 tot f 450, en die van den secretaris van f 300 tot f 350. ’Hoornaar, 11 Mei. Sedert de vorige week is de prys der kaas f 0,50 per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 19,— A f 22,- de 50 KG. besteed. ‘Nieuwerkerk a/d Uael, 12 Mei. üit- genoodigd door de heeren G. Van Reeuwjjk en A. Stout waren gisteren-avond ten huize van den heer J. Oudgk een zestigtal ingeze tenen bjj elkander gekomen, teneinde te be raadslagen hoe men feest zal vieren ter gelegen heid van de kroning onzer veelgeliefde Koningin Wilhelmina. De heer G. Van Reeuwgk schetste in breedo trokken boe door do vier eeuwen heen Nederland en Oranje één waren geweest, één in strgden, één in Igden, één in vreugd. Waar nu eon zoo belangrijk feit als op handen is zal plaats hebben, daar mogen de inwoners van Nieuwerkeik niet achterbleven, daar moeten ook zg evenals op alle plaatsen in Nederland feestvieren, maar een feest onseren der Koninginne waardig. De rede van den voorloopigen voorzitter werd met groote ingeno menheid aangehoord en met daverend applaus beantwoord. Op voorstel van een der aanwesigen werd met algemeene stemmen op één na besloten een commissie te benoemen van 20 leden, terwgl deze uit baar midden een hoofd-commissie zal samenstellen van zeven leden. Ten einde de stemming voor die commissie gemakkelgker te maken, werd eerst door de vergadering een gros opgemaakt van veertig personen, waaruit men de leden kon kiesen, acht voor het dorp en de beide polders, zes voor 's-Gravehweg en zes voor Kortenoord. Nadat de namen der gekozenen, die niet allen ter vergadering tegen woordig waren, bekend waren gemaakt, sluit de voorzitter de vergadering. In de plaats van den heer J. Kluit, ambtenaar van 's rgks belastingen, die overgeplaatst ia naar Nieuwesluis, is benoemd de heer A. Van Duin, tevens kommies-deurwaarder. 'Ottoland, 11 Mei. Even als vorige jaren hoopt ook thans weder de zang- vereeniging „Semper Crescendo” alhier op den avond van den aanstaanden Hemelvaartsdag eene uitvoering te geven. ‘Reeawgk (afd. Sluipwyk), 12 Mei. De rekening dienst 1897 en de begrooting dienst 1898 van den polder de Broekvelden en Vetten broek zijn door ingelanden en het hoogheemraadschap van Rynland goed gekeurd. De begrooting dienst 1898 bedraagt aan inkomsten f 13255,33 s en aan uit gaven f 13240,48 derhalve een batig slot van f 14,85s. Thans heeft men ook besloten over te gaan tot het betalen van omslag, De omslag Is bepaald op f 10 per HA. ‘Sptfk, 12 Mei. De Zuider-Lingedyk wordt hier op zeer vele plaatsen weder aanmerkeiyk versterkt, ’t Is of men het „kleine rivierke” van verraderiyke plannen verdenkt, daar men zyne boeien, waarvoor zelfs vader Ryn diepen eerbied zou koesteren, nog voortdurend zwaarder maakt. ‘Willige Langerak11 Mei. Op de visschery alhier zyn van Zondag op Maandag 11. 20 zalmen en 60 elften ge vangen. Woerden, 11 Mei. Kaas. De aan voer ter markt op heden bedroeg 115 partyen; prys van Goudsche lste soort f 20 A f 22,50 2de soort f 17 A f 19, Edammer f per 50 kilo. Handel kalm. Op de voorj aarslammerenmar kt waren heden ongeveer 850 stuks aangevoerd. Prys naar kwaliteit f 6 A f 12 per stut Op de varkensmarkt waren 83 biggen aangevoerd. By tragen handel was de prys f 7 A f 12 per stuk. Zevenhuizen, 9 Mei. Als gevolg van het optreden van Dr. Bieders, uit Vlaar- dingen, heeft zich alhier een commissie gevormd, aan wie is opgedragen naar middelen uit te zien ten einde te komen tot den bouw van een Christeiyke school alhier. De commissie bestaat uit de heeren: M. De Man, voorzitter; A. Van Rys, secretaris; H. G. Van den DoolFzn., penningmeester; A. Van der Knoop en H, Van Booyen, Prys der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. van op 7 September, eene week later be paald nl. op 14 September, terwyi ditmaal voor ’t eerst op den Dinsdag van de opening der £taten-Gew*nl .trekking zal plaats hebben, maar nen dag te voren. De laatste 100 nummers worden op Vrydag 7 October getokken. -Voor de Rotterdamsche recht bank stond Dinsdag o. a. terecht A. J. E., 22 jaar, slagersknecht te Gouda. Op den 5 April bevond hy zich in een bierhuis van De Waard te Gouda en had daar toen uit de keuken weggenomen een horloge, toebehoorende aan Antoon van Krieken. Beklaagde beweerde dit feit in dronkenschap gepleegd te hebben en van plan te zyn geweest het terug te brengen, waarin hy echter verhindord was door de komst van de politie te zynen huize, die het horloge daar op hem in beslag nam. Tegen beklaagde, die hoogst ongunstig bekend staat, word drie maanden gevan genisstraf geéischt. Uitspraak over 8 dagon. Da centrale commissie voor Drankbestrgdorsvereenigingen te Rotterdam heeft besloten, evenals het vorige jaar, met Hemel vaartsdag wederom een propaganda-boottocht in te richten. Ditmaal zal het gaan naar Rhenen met zyne schoone omstreken. Men vertrekt met de in feestdos getooide boot Krimpen a/d Lek, plaats aanbiedende voor 800 personen, te kwart voor zes van het Oude Hoofd. Te Kuilenburg zal mon een uurtje vertoeven om een propaganda- wandeling door het stadje te maken. Om half ééo hoopt men in Rhenen aan te komen. Hier zal eerst eene groote vergadering belegd wor den, w^ar Miss Charlotte A. Gray, afgevaardigde van de loges der Good Templars in Europa en de heer Th. W. Van der Woude, van Amster dam, het woord zullen voeren, terwgl het Zangkoor Sluit Sobiedan en de Kamermuziok- veroeniging Apollo de vergadering zullen op luisteren. Daarna gemeenschappelijke wandeling door bosch en over heuvels naar de Grebbe. Vermoedelgk zal men daar een uur vertoeven, om daarna langs een anderen weg naar Rhenen terug te wandelen, van waar men om half vgf ongeveer denkt te vertrekken, zoodat men ’s avonds om 9 uur weer aan het Oude Hoofd terng is. Den 29sten Mei, alzoo op den eefsten Pinksterdag, woidt het Kurhaus te Scheveningen geopend. Het wederop- treden van het Philharmonisch Orkest is bepaald op 1 Juni, thans onder leiding van den nieuwen Hofkapelmeester, den heer J. Rebicek. •—Een onvergetelijke verras sing.— Het damescomité dor doofstom men vereeniging „Door Liefde Saamge- bracht" gevestigd aan de Wostermarkt- No. 16 te Amsterdam, werd deze week in hare belangryke uitgaven voor huis- en werkverschaffing gedeeltoiyk tegemoet gekomen, met een belangryke gift van f 2000 ter vermelding onder letters W. G. te A. Met ingenomenheid maken wy melding van deze belangryke schenking, die tevens bewyst dat het doel van het comité, zich in de werkelyke sympathie onzer weldadige landgenooten mag ver heugen. Wy wenschen het comité, dan ook geluk met haar behaald succes ten behoeve dezer vereeniging, die in haar huis reeds menig gezellig uur aan de arme doofstommen verschafte en weer werkverschaffing voor menige misdeelde een ware uitkomst was. Beide zyn dage- lyks voor belangstellenden van 10—4 te bezichtigen. Alblasserdam heeft voor de zooveelste maal zyne schoolgeldkwestie. Ten gevolge eener vry aanzienlyke ver- hooging van het schoolgeld zyn sommige klassen gehalveerd. Ongeveer 200 leer lingen der beide openbare scholen zyn thuis, tot groot verdrjet der ouders en tot ergenis der onderwyzers. die, zoolang deze zaak niet in orde is gebracht, on- mogelyk kunnen voortgaan met geregeld klassikaal onderwys. Als leerplicht was ingevoerd, wat zou dan gedaan kunnen worden, als de ouders verklaren niet in staat te zyn het hooge schoolgeld te betalen ‘Alblasserwaard en Vtyfheerenlanden, ISJfei. De handei in kaas is zeer fliuw, naar boter blyft redelyk goede vraag. Kaas is f 1 per 50 kilo lager, boter onver anderd in prys. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 18 A f 20 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; goêboter f 0,55, weiboter f 0,45 per f kilo. §Arkel, 12 Mei. De jaai wedde van den burgemeester dezer gemeente is met f 100 en die van den secretaris met f 50 ver hoogd: de eerste bedraagt thans f 450 en de laatste f350. ‘Arkel, 12 Mei. Onze gemeente is dezer dagen eeno vereeniging ryker geworden. Onder directie van den heer J. Verhoef is nl. een zangvereeniging opgericht, die aanvankelyk reeds 37 leden telt en den naam draagt van „Eendracht maakt macht”. Wy wenschen der jonggeborene eene flinke ontwikkeling toe en hopen, dat zy velen ten zegen zyn zal. De heer J. Bakker, sedert de opening van de iyn Gelder malsen-Gorinchem chef van het station „Arkel”, is tegen 15 Mei a.*. verplaatst naar Hemmen-Dode waard, herdacht Koning Umberto ook de treurige gebeurtenissen van deze dagen. Hartelyk waren de toejuichinge»\ovaties, die de koninkiyko familie byWlX'r door d% stad ten deel vielen. Keizer Frans Jozef heeft Zaterdag te Weenen plechtigiyk de groote Oostenryk- sche „Jubileums-tentoonstelling” geopend welke daar wordt gehouden ter eere van zyn aanstaand gouden regeeringsfeest. Koning George van Griekenland heeft op zyn naamdag, welken hy teTripolitza vierde, vele gelukwerschen en huldeblijken ontvangen. De CretcDsers zonden by die gelegenheid een adres van gelukwensching aan Prins George, waarin zy den wensch uitten hem spoedig Gouverneur van hun eiland te zien. Carditzi en Georgi, de plegers van den aanslag op het leven van Koning George van Griekenland, zyn Maandagmorgen in het fort Palamidi ter dood gebracht. De Grieksche leening is, volgens een bericht uit Parys, 231-maal volteekend. Prins Heinrich van Pruisen is thans eindelyk aan boord van den kruiser „Deutschland”, vergezeld van de kruisers „Gefion”en „KaiserinAugusta”, teTsintau, in Kioutschou het nieuwe Duitsche ge bied in Chiba aangekomen. Dinsdag reist hy naar Peking. Blykens de Zwitsersche bla den zyn HH. MM. de Koninginnen Dins dagnamiddag te 4 uren, over den Brenner- pas komende, met een extra-trein te Zug aangekomen. Terstond hebben HH. MM. zich naar Kummer’s kur inrichting Schön- fels op den Zugerberg begeven, waar zy eenige weken zullen vertoeven en waar met dit doel 42 kamers voor de Koning innen en haar gevolg besteld zyn. - De voornaamste festiviteiten te ’s-Gravenhage bjj gelegenheid van de inhuldi ging, welke mot do tegenwoordigheid van H. M. de Koningin sullen worden vereerd, sgn de volgende Vrgdag 9 September. Ciroa 12 uur. Aan komst te 's-Gr^venhage.8£—4.60. Plechtig heid in de Groote Kerk. 9—10. Rgtoer langs de illuminatie. Zaterdag 10 September. 10llf. Aubade der schoolkinderen achter het Paleis. l|. Bloemenoptocht van leden van den Alg. Nederl. Wielrgdersbond.— 23}. Rgtoer naar Bohevenin- gen. 3£ 4|. Hulde-betooging en défilé van fanfare-muziekkorpten. 8 9* A 10. Gala voorstelling, tableaux-vivants. Zondag 11 September. Rgtoer buiten de ge meente ’s-Gravenhage. Maandag 12 Sdptember. 24. Rgtoer, waarbg te 2j uur een bezoek wordt gebracht aan de schoolfeesten in de Maliebaan. 9. Militaire fakkeltocht. Dinsdag 13 September. 9—1. Volksspelen. 11—12. Bezoek ^ran Hare Majesteiten aan de volksspelen. 2J—4. Concours-hippiquo. Hare Majesteiten rgden te 2 uren uit. 9. Groot vuur werk op het straijd te Scheveningen. Aan hbt Ministerie van W aterstaat, Handel en Ny verheid te 's-Hage is Woensdag aanbesteed: 1°. Het aanbrengen van oever voor zieningen langs de Nieuwe Merwede, be- hooiende tot de werken der Merwede en Killen. Minste inschryver was P. A. Bos te Gorinchem, voor f 11.480. 2°. Het maken en leveren van roei- en zeil booten ten behoeve der rivieren de Maas (gedeelte Mook-Woudrichem), den Nieuwen Maasmond, en den Amer en de Waal, in 2 perpeelen: Eenig inschryver was voor: het lste perceel J. Slieker te Sliedrecht, voor f 1297; het 2de perceel, dezelfde, voor f 672. •- Woensdag jl. had de aan besteding plaats van het gedeeltelijk af breken en verbouwen der bakkery van den heer F. Van Hof te Dalem. Voor beide perceelen 'waren 3 inschrijvers; de laagste voor het timmer- en yzerwerk H. Pellikaan te Gorinchem, voor f 1098, voor het metselstukadoor- en hardsteen- werk H. De Kriek, mede te Gorinchem, voor f 1250. By de aanbesteding van 10.000 HL. steenkolen voor de gasfabriek te Woerden, is de levering gegund aan de heeren Pb. Hoos Zoon te Rotterdam, met Townley A 65 cent per hectoliter. Met toestemming der exploi- tatie-maatschappy zal te Gouda op het stationsterrein een petroleum-reset voir worden opgericht door de American Petro leum Company te Rotterdam. De algemeene vergadering van aandeelhouders der IJselstoomtram- weg maatschappy te 's-Gravenhage heeft de balans per 31 December 1897 goed gekeurd en Mr. H. Zillesen herkozen als commissaris. Volgens het plan der 358ste Nederl. Staatslotery is de opening der collecte ditmaal vervioegd, en bepaald op 6 Juni, dus slechts twee dagen na afloop der 857ste Staatslotery. De trekking der eerste klasse zal aan vangen op 11 Juli, en is voor de volgende klassen, zooals gebruikeiyk, om de 14 dagen. Uit hoofde van de inhuldigings- feesten Is echter de aanvang van de trekking voor de &de klasse, in plaats gde Ver-

Schoonhovensche Courant | 1898 | | pagina 1