Tw8B leiselaarstelils, Betwame TÜHi M lip m Klaver S. Ti Me Joieis, LEZING A. C. EIJKELENBOOM ia-fe, EXTRA REIS later- ea Volui EifooÉÉitBrit, PILS EN ER MÜNCHENER OwWieM le Schildersknecht Pakhuisknecht, Huishoudster. jet SÉESttfflM „JOHAN 111". EEN M MET ERF, eenige Meubelen AIMHT-BEIJLMIACHT Wijziging Een Smidsknecht, Dienstbode. Dienstbode Flinke Dienstbode Een Werkmeid, Eene Dienstbode, den Heer P. Stapel, Inhuldigingsfeest ACHTT1L FEESTLIEDEREN, Het beste adres voor solied Schoenwerk. Aanbesteding. Aanbesteding. Naar UTRECHT it „JOHAN r, TEHHIIIITl üffiMUIEN II nflSSli Nieuwe Hoffmann's Kleuren-Stijfsel, MOORDRECHT, VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. AdvertentiSn. VERHUISD RjjksveeartsSchoonhoven. Naar DU1TSCHLAND111 20 MELKKNECHTS ZILVERSMIDSKNECHT, Zilversmid, MEID-HUISHOUDSTER, Gwot-Ammers. UITVOERING op Maandag 30 Mei 18% AMERIKA en de Nieuwe Holland- sche Kolonie „NEDERLAND", in Zuid-Oost-Texas, telkens te 7 uur 's avonds. Te Koop aangeboden: DOGKARREN, KORTE DAK, KERKSTRAAT. HL.BI- WIÜTEELIEESI TTIT. DINSDAG, 31 INei 1838, Van Sciiocntihovcn 's namiddags 3.30 uur. Rotterdam 's avonds 5.45 L. VAN ZESSEN ZONEN. AANBESTEDE» KARNMOLEN. L. VAN ZESSEN ZONEN. Te Koop aangeboden: TE KOOP: LOPIKER KAPEL. Schoonhoven. J. N. VALK. Van VOLLEMHOVEH'S vervangen het buitenlandschj fabrikaat. van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTREGELING. Omnibusdienst SCHOONHOVEN-GOUDA. Langerak, De Notaris M. DEN BLEKER en NA WEIDE, HOOIGRAS EN NAWEIDE, 'AlbUsserwaard an VL,,„r„ 27 Mei. De handel in kaas blijft flauw, in boter willig. Kaas is BO cent per BO kilo lager, boter onveranderd in prijs, Men besteedt thans in deze streken voor; kaas f 17 a f 19 per 60 kilo, naar wicht en kwaliteit Goeboter f 0,60, weiboter f 0,46 per j kilo. 'Ammeretol, 27 Mei. Bij de aanbesteding van het maken van een regelmatig rivier bed van een gedeelte der Regge, was van de 16 inschrijvers de laagste, tevens aan nemer, de heer Herrn. De Jong Pz. alhier, voor de som van f 16.600. De werkende leden der zang- vereeniging .Volharding" alhier vereerden deze week hun directeur, den heer K. Klomp, met een prachtig cadeau, als bewijs van waardeering in bovengenoemde betrekking. 'Benschop, 26 Mei. Het öjarig zoontje van J. V. alhier trof in het begin dezer week een droevig ongeluk. Met een groote schaar in de hand kwam hij nl. te vallen, met het gevolg, dat het scherpe voorwerp hem diep in een zijner oogen drong. Te Utrecht onder oogheelkundige behandeling gesteld, heeft hij daar het gekwetste lichaamsdeel moeten mispan 'Berg Ambacht, 26 Mei. Dat de volks bibliotheek alhier in eene behoefte vooiziet, is dezen winter weer overtuigend gebleken, daar op de Hdaagsche zittingen 943 boeken uitgereikt zijn. De bibliotheek, die in het vprig jaar een betere rang- 825 ^bokcl hi6eft °bflor|raan' teit than8 'Haastrecht27 Mei. Het grasgewas van den polder Beneden-Haastrecht heeft gisteren-avond bij publieke verpachting opgebracht f 248 en dat van den polder Hoog- en Laag-Bilwyk f 97. Woensdag middag viel de huisvrouw van B. achterover in de Groote Haven. Go lukkig had zy zooveel tegenwoordigheid v»n geest, dat zy nog naar den kant trachtte te krabbelen. Door het hevige plompen verschrikten de bewoner U. en zfjn dochter, die onmiddellijk daarheen gingen en mot veel moeite de drenkelinge op het droge brachten. Volgens de ter visie liggonde kening en verantwoording van het wa terschap „Den Hoogen-Boezem achter Haastrecht" werd in 1897 ontvangen f 16846,48 en uitgegeven f 14299,33s, derhalve een batig saldo van f 2047,09 s. §Jaarevdd, 26 Mei. De rekening van het waterschap Batuwe c. a. onder déze gemeente over 1897 bedraagt in ontvang f 3246,21s, in uitgaaf f 2914,27, batig Blot f 831,94s. 'Langernigeweide, 26 Mei. De rekening van don polder Ruigeweide over 1897 be draagt aan inkomsten f 2459,61s, aan uit gaven f 2363,49, batig saldo alzoo f 96,12s. De begrootiDg voor 1898 werd aan in komsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van f 1664,91s, terwijl de omslag zal bedragen f 2 per hectare. In de heden gehouden vergadering van ingelanden van den polder Langeweide werd de rekening over 1897 vastgesteld aan ontvangsten op f 4677,34, aan uit gaven op f 4467,06s, goed slot f 220,27s; en de begrooting voor 1898 aan ontvangsten en uitgaven op f 4329,58s, terwijl de om slag per hectare f 3 bedraagt. gLekkerkerk, 25 Mei. In do heden-arond gehouden vergadering van ooiumiBBariBsen dor volks-leeBbibliotheek alhier, bracht de secretarie verslag uit over het afgoloopen leesseuoou. In 12 littingon waren uitgereikt 2808 nummers, alioo 192 per zitting. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 44,88, terwjjl de uitgaven f 40,64* beliopen, zoodat de rokening Bloot met oen batig saldo van f 4,28*. Tovens werd be sloten aan het departementsbestnnr voor to stellen, do uitgifte van boeken in het vervolg des Vrjjdags avonds te doen plaats hebben. 26 Mei. Heden wapperde van het Diaoonie- huis do driekleur, want de stichtster- vierde haar Terjaardag. Aan elk der gezinnen werd, zooals door baar bepaald is, uit de rente van het fonds eene feestgavo gesohonkon. Dat voor de edele geefster menige goede wensoh geuit is, laat zich begrjjpen. 'Lekkerkerk, 26 Mei. LI. Vrgdag-avond omstreeks 9 uren werd er, tjjdenB een ton noorden dezer plaats voorbijtrekkend onweder, brand ge roepen. In weinige oogenblikken liep een groote menigte in den stortregen, om naar de in den donker zoo schel uitkomende vlammen te staren, welke siob in de richting van den Tiendweg verhieven. Weldra bleek het echter, dat men zich noodeloos ongerust gemaakt had, daar er op een open terrein, nabjj den Tiendweg, zoo genaamd „Ijjkstroo" verbrand werd. 27 Mei. Een nagenoeg 5-jarig zoontje van den landbouwer D. Do"gterom alhier was eergisteren met de melkers mode naar het veld gegaan en in een onbewaakt oogonblik te water geraakt. Toon het onheil bemerkt werd, kwam de redding reeds te laat, daar ondanks de aan gewende pogingen om het knaapje tot bewust- zjjn te brengen, men daarin niet mocht slagen. 'Lopik, 27 Mei. Voor de vacature vau onderwijzer aan de openbare school alhier, hebben zich 6 sollicitanten aangemeld. A. S. alhier, die in het begin dezer week van de trap viel, waarvan wij melding maakten, is thans aan zijn bekomen wonden overleden. 'Nleuwerkerk a/d IJeel, 26 Mei. Heden had in het Stations-koffiehuis van den heer J. Oudyk de aanbesteding plaats van het bouwen eener R. C. kerk en pastorie. De uitslag was als volgt: Raaimakers, Amsterdam, f 23.700, Verbiugge, Waddingsveeu, 24.172. G. Van Gassel, Utrecht, - 24.200. J. Koppe, Tilburg, - 24.400. Van der Plaijm en Co,, Rotterdam, - 24.500. Schulte, Delft, - 24,580. De Wilde, Gouda, - 24.983. J. Duim, 26.350. Burgbout, 25.700. C. v. Leeuwen, Nieuweik. a/d IJ., - 27.600. Nieuw Lekkerland, 25 Mei. Onze predi kant, Ds. H. J. Hulscher, is beroepen te Sliedrecht. 'Nieuwpoort, 26 Mei. Heden werd onze gemeente bezocht door Z.E. den heer Commissaris der Koningin in deze «provincie. Na eenigen tijd op het stad huis vertoefd le hebben, bezocht Z.E. de openbare school en andere gemeente inrichtingen en vertrok te 12 uur n3ar Langerak. 'Noordeloos, 26 Mei. Iu de gisteren gehouden vergaderingen van ingelanden van de polders Noordzij en Botersloot zyn de rekeningen dienst 1897 en begroo tingen 1*98 goedgekeurd en vastgesteld als volgt: Noordzij rekening ontvangst 1 1589,40, f 1419,38s, batig slot f 170,06s. Begrootingont vangat en uitgaaf f 1767,46s omslag per HA. f 2,50. Botersloot rekening ontvangst f 692,82, uitgaaf f 601,27, batig slot f 91,05. Begrooting ontvangst en uitgaaf f 1193,37s omalag per HA. f 2,60. Dienzelfden dag hebben ook plaats gehad de verkiezingen van voorzitters der besturen dier polders, en mochten beide aftredende titularissen zich in het algemeen vertrouwen der ingelanden ver heugen, want voor Noordzij werd de 82jarige heer Jan Van Muijlwijk met algemeene stemmen herkozen en voor Botersloot de heer A. Van den Dool met algemeene stemmen min 2. "Oudewnter, 26 Mei. In de laatst gehouden vergadering der commissie voor de inhuldigingsfeesten alhier zijn 14 en 15 September a. s. definitief als feestdagen vastgesteld. Het programma geeft aan voor den eersten dag: van 8-8uur Klokluiden; 10 u. Schoolfeest voor de kinderen van alle scholen; IIJ u. Optocht van de schoolkinderen; 21 5 u. Volks spelen; 6 u. Cantate; 9—10 u. Muziek van „Euterpe" op de Markt. Tweeden dag: 8-9 u. Klokkenspel; 10 u. Historische optocht; 2 u. Herinneringsboom planton; 3-5 u. Muziek op de Markt; 7 u. Optocht; 9J u. Vuurwerk, en na afloop daarvan tot slot muziek op de Markt. - In den loop dezer week is op de Scheepstimmerwerf der firma wed.>H. Stofberg alhier de kiel gelegd van een ijzeren aak, voor rekeniDg van den heer G. J. Van Nieuwpoort te Langeruigeweide. 'Polsbroek, 26 Mei. Tot predikant al hier ia beroepen Ds. C. Verhagen te Zuilen. - Tot notabelen by de Herv. Gemeente alhior zijn gekozen de heeren P. Schakel en G. Kok, de eerste met algemeene, de laatste met 28 van de 29 uitgebrachte stemmen. Hot aantal stemgerechtigde manslidmaten bedraagt nagenoeg 120. - Zaterdagavond kwam de commissie voor de inhuldigingsfeesten in het Recht huis bijeen tot nadere regeling der werk zaamheden. Benoemd werden vijf maal twee leden, die vóór 15 Juni a. s. in de gemeente zullen rondgaan om vrijwillige bijdragen in te zamelen. Het program der feestviering zal na genoemden datum worden vastgesteld; dat no. 1 op dit pro gramma een flink schoolfeest zal zijn, kan echter nu reeds met zekerheid worden vermeld. Bij den veehouder De P. alhier raakte Zaterdag een daar tijdelijk vertoevende 71-jarige vrouw te water. Ofschoon ze vrij spoedig op den kant werd geholpen, was ze zóó van streek, dat 's avonds de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen. *8tolw|jk, 26 Mei. In do vergadering der feestcommissie, Dinsdag-avond gehouden, werd het programma voor de a. s. feestviering voor- loopig vastgesteld. Daarop komen o.a. voor: hot houden van eeu' allegorisohen optooht, muziekuitvoeringen en bal-champètre, uitvoering der zang vereeniging en 's avonds waarsohgnlgk der muziekvereenigmg, illuminatie. Den tweeden dag: feestviering der kinderen en volksspelen. Namens den gemeenteraad werd door het be stuur medegedeeld, dat voor rekening der ge meente het raadhuis zal geïllumineerd en de kinderen onthaald zullen worden. Als do kalender hot niet verkondigde hoewel de koude noordwesten-wind het schgnt te willen tegenspreken zouden de Stolksohe huismoeders het ons wel vertellen, dat Pinksteren in aantocht is. Wat wordt er met het oog op de a. s. kermis gewerkt, opdat alles er toch maar zoo keurig mogeigk zal uit zien geen plekje in en aan huis wordt ver geten. Eu op het dorp vermaakt zioh de woelige jeugd en heeft nu reeds pret in het voornitzioht op de heerlijke dagen, die strakB zullen aanbreken. Onze jongens en meisjes, ze treuren nog niet over het feit, dat de glans der kermis langzaam maar zéker rerdwjjnt, doch ze verheugen zioh in hetgoon hun thans nog geboden wordt. §Vliet, 26 Mei. Opgestaan in zyn slaap, viel Zaterdagnacht het lOjarig zoontje van den veehouder S. alhier van den stalzolder, den z.g. til, achterover op de steenen. De jongen bezeerde zich geducht, doch kwam er met een paar vervaarlijke builen en schrammen af, wat heel anders had kunnen wezen. Wijngaarden, 25 Mei. Onze predikant, Ds. N. C. Bakker, heeft bedankt voor het beroep te Loon op Zand en te Oud-Vosmeer. In een Dinsdag te Utrecht onder leiding van den heer Horsman uit Krimpen a/d Lek, gehouden bijeenkomst van Nederlaudsche graan-, schors- en pel molenaars, bijgewoond door een dertigtal molenaars, werd besloten tot de oprich ting van een algemeenen Nederlandschen molenaarsbond. Bij de daarop gevolgde behandeling der concept statutenwaarop de koninklijke goedkeuring zal worden gevraagd, bleek, dat als zetel van den bond Utrecht is gekozen, terwijl als doel wordt aangegeven, door alle gepaste middelen verbetering te brengen in de positie der molenaars en hunne belangen te behartigen, welk doel men zal trachten te bei eiken door samen werking en door het oprichten van afdee- lingen van den Bond door geheel Nederland. Het Bondsbestuur zal worden gekozen door de afgevaardigden der afdeelingen. By de den 11. Mei ten over staan van den notaris D. H. Senator ge houden trekking der premie-bewijzen, door d$ uitgevers van „De Bazar" ten geschenke aangeboden aan de abonnée's op dat Mode- Weekblad, nos. 13—24 van den loopenden jaargang, zyn de prijzen gevallen op de nummers 7785 en 7874. Elk der winners (dames Fuhrmann, Laat 93 to Alkmaar, en mevrouw C. v. d. Muysenbergh te Tilburg) ontving eene Singer-Naai machineVibraring-Shuttle no. 8. (Gewone inkoopsprijs f 67,50 Voor de inteekenaressen op nos. 25—36 van dezen jaargang zijn weder 2 Singer- Naaimachines bestemd. De inteekenaresseu zullen het premie-bewys ontvangen bij „DeBazar" no. 32, terwijl de trekking zal plaats hebben in Augustus a. s. mensch, zich ontdekt ziende, nam de vlucht, doch werd door den maréchauseóe Van der Wal achterhaald en naar het arres tanten-lokaal overgebracht. Na ondervraagd te z\jn, is hjj nog denzelfden avond geboeid naai' de gevangenis te Breda over gebracht. -Zaterdag-middag is te Utrecht aan den Zeedyk een bijna vijfjarig knaapje gestorven, dat met een ouder kind samen in één bed sliep. De moeder hield het overlijden voor den vader stil, die het eerst Zondag-ochtend bij het wekken van het oudste kind merkte, omdat dit laatste zich beklaagde over het feit, dat zyn moeder hem bij het reeds byna een dag gestorven broertje had doen slapen. De vader, op 't hoogst ontsteld, haalde de buren er by - de politie ontfermde zich over het lijk om voor den schouw en de teraardebestelling te zorgen. Zondagmorgen j.l., omstreeks half elf, is tijdens de godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk in het bovendeel van Hardingsveld, een stuk kalk van het plafond, ter grootte van ongeveer 2 M. lang en 1 M. breed, naar boneden gestortwas dit niet in zijn val gestuit door op een kruisijzer terecht te komen, waardoor 't aan stukken brak, dan waren de onheilen niet te overzien geweest. Onmiddellijk was in de kerk de ont steltenis zeer groot, en een ieder op de been om de vlucht te nemen, uit kerk instorten zou, t alle i Gemengd Nieuws. Aan het station te Rozendaal wilde Zondagavond een heer uit Amster dam den trein van Brussel verlaten om de douane zaal door te gaan, toen hij plotseling een hand in zyn binnenzak voelde, welke naar zyn portefeuille greep. De zakkenroller, een net gekleed jong- danig zelfs, dat alle uitgangen versperd werden, en de een voor den ander de kerk trachtte ts verlaten, waardoor er eenigen min d meer werden gekwetst, doch dat aanta is zeer gering, zoodat de meesten met den schrik vrfj kwamen. Het was dei predikant, Ds. D. J. Van Brummen, ni«t mogelyk de gemoederen tot bedaren tf brengen en Z Eerw. was genoodzaakt, noewel te vroeg, zyn rede te eindigen. *- Dinstagmorgen, omstreeks 11 uur, bral te Vuren in de bouwmans woning vai G. M. een hevige brand uit, waarachünljk tengevolge van het oven- stoken. Gtlukkig was de wind gunstig en de spuit spoedig ter plaatse en in werking, waardoor de belendende be huizingen gespaard en de inboedel byna geheel geied werd. Het aangetaste huis ging echter grootendeels in de vlammen op. -Tengevolge van een hevig on we der, dat Maandagmiddag boven Oosterhout woedde, weiden twee mannen in het veld door den bliksem getroffen, waarvan de een, G. Boers, doodeiyk. Te Ierseke is een man doo- delyk dcor den bliksem getioffen. Gisteren ochtend is uit de Rijnhaven te Rotterdam het lijk van den stoker J. Van G. uit Sliedrecht opgehaald, die in den nacht van 14 op 15 dezer aldaar te water is geraakt. Een wielrydstef te Utrecht, de dochter van een geacht predikant aldaar, had Dinsdag het ongeluk op de Kromme Nieuwe Gracht in botsing te komen met een wagen, waarvan de wielen haar over de beenen en den hals gingen, tengevolge waarvan zy ernstig verwond werd. Ter verpleging gedragen, in de woning van een familie ^ldaar, schrikte de vrouw des huizes, die reeds ziek was, zoo hevig by het gezicht der gekwetste jonge dame, dat zy reeds is overleden. De wielrydster verkeert niet in levensgevaar, Te Ossendrecht is Maandag de weduwe v. d. R., eene 70jarige doove vrouw, door de van Bergen op Zoom komende stoomtram overreden en op slag gedood. Haar l|jk was onherkenbaar Dinsdag-avond zou te Slie drecht een berenleider in een der koffie huizen zyn beestje kunsten laten vertoonen. Toen de voorstelling bijna afgeloopen was, viel de beer onverhoeds den herbergier aan en gaf dezen, terwyl by reeds op den grond lag, een paar knauwen in het been. Toen h(j aanstalten maakte om zyn prooi nog verder toe te takelen, gelukte het den waard, geholpen door den berenleider, om aan deze ongewenschte kunstvertooning te ontkruipen. Het zaaltje was natuurlek in een oogenblik door de angstige en gil lende toeschouwers en toeschouwsters ver laten en het gelukte daarop spoedig den beer in zyn hok op te sluiten. Gelukkig had by maar twee tanden, maar toch zyn de knauwen leeiyk aangekomen. De postbode K. Van Boggelen, tusscben Gorinchem en Herwynen, wordt sedert eenigen ty'd by zyn bestellingswerk te Herwynen steeds gevolgd door een duif, welke, zoodra by des avonds weer te Gorinchem aankomt, terstond naar Her wynen terugvliegt. Zoolang de man aan het brieven bestellen is, biyft de duif ge stadig om of by hém. Zelfs wanneer hy hier of daar een huis moet binnengaan, gaat de duif mede. Dat de duif den man kent, biykt hieruit, dat, wanneer een enkele maal een plaats vervanger den dienst verricht, zelfs in de kleeding van postbode, het duifje dan niet mede gaat. —Een treurig voorval hoeft gisteren morgen te Groningen plaats gehad. De kaserne aan het Nieuwo Kerkhof wordt afgebroken. Reeds eenigo weken ijjn daarmede vele mannen bezig en veel is er reeds gesloopt. Na waren vgf'mannen aan den frontmaar bezig met den bovenkant los te maken, toen plotseling een alleenstaande zjjmuar van eenige steenen dikte omverviel. De mannen geraakten er onder. Een hunner, Hendrik Jan Dieters, een flinke 17-jarige zoon van den aannemer, was on middellijk dood. Twee anderen, Jaoob Fokkes Borgman en Jan Hoogeveen, werden belangrijk gekwetst, de eerste aan den linkerarm, die, totaal verbrijzeld, vermoodelgk geamputeerd zal mooten worden, de ander aan den rng. De eerBte is in bet aoademisoh ziekenhuis op genomen, de andere is naar sfjn woning ge- braoht. De beide laatsten, Rutger Radema Van Foxhol en Mekko Duns, kwamen er beter af. Beidon gingen op aanraden van eenige genees kundigen, die spoedig op de plaats des onheils tegenwoordig waren, naar hunne woning. Za konden zioh daar onder geneeskundige be handeling stellen Radema heeft aan de reohtenjj een rib gebroken, en is verder aan den rag llobt gekwetst. Dans was op den steel van een honweel gevallen en daardoor aan de borst lioht gewond. De ongelnkkigo jonge doode heeft men eerst naar het aoademisoh zieken huis vervoerd, terwjjl bg later naar het ouder lijk huis te Foxham zal worden gebracht. De aannemer heeft sfln werkvolk verzekerd by de moataohappjj „Philantroop" te Bolsward. - Te 's-HeitogenboicJi stierf leefde van liefdegaven. Na zyn dood vond men, behalve een niet onaanzieniyke som gelds, een aantal juweelen, gouden en zilveren voorwerpen, kistjes sigaren en... eenige fiesschen champagne. Door de te leggen sny-, prin- cesse- en andere stok- en stamboonen met petroleum ietwat te drenken, even vóór zy in den grond komen, houdt men de vogels ervan verwyderd niet alleen, maar ook het ongedierte in den gtond wordt er door geweerd. Nadeelige gevolgen zyn van dit middel niet te duchtenzelfs de meeste tuinzaden kan men gerust met een weinig petroleum bevochtigen, aleer ze gezaaid worden; de zaden zullen wel zoo goed ontkiemen, doch biyven gevry- waard tegen de vernielzucht van de schadeiyke larven en insecten. -Dat hoenders plotseling blind worden, ziet men dikwyis gebeuren. Zy worden dan doorgaans geslacht. Maar men heeft, volgens een Duitsch blad, een middel gevonden om die blindheid te genezen. By nau wkeurig onder zoek bleek dat de blind geworden kip een gezwollen en ontstoken kam en een blaar op de tong had. Die blaar werd doorgeprikt; men stak de kip een stukje boter in den snavel en sloot haar alleen op in een rustig hok. Later gaf men haar graan korrels. Na verloop van 5 dagen begon de kip weder te zien en nog drie dagen later was zy weder zoo gezond als te Meerkerk, 26 Mei. Tot voorzitter van de vereenigde polders Middelbroek, Ameide en Tienhoven werd heden alhier door stemgerechtigde ingelanden herkozen de heer B. J. Bodde en tot heemraad de heer C. Van IJzeren, beiden alhier; de laatste met algemeene stemmen, eerst genoemde met 842 van de 857 uitge- STADSNIEU WS. Sohoonhoven, 27 Mei. '-De voortdurende wyzigingen, die gemaakt worden in de dienstregeling der omnibus gelegenheden op Gouda, kun nen niet anders zyn dan in het belang van het publiek, aangezien de uren van vertrek meer en meer in overeenstemming met de behoeften worden vastgesteld. Op den gewonen marktdag waren Woensdag ruim 300 stuks lam meren en 50 stuks varkens aangevoerd. Biykens achterstaande advertentie zal op a. s. Maandag, Tweeden Pinksterdag, het Oude Mannen- en Vrou wenhuis alhier geopend worden. Niet in de mogeiykbeid zynde allen, die op eenigerlei wyze tot dit doel hebben bygedragen, in het gebouw zelf te kunnen ontvangen, besloot de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente de plechtige opening in de kerk te doen plaats hebben, terwyi dienzelfden dag de stichting zal te be zichtigen zyn van 's namiddags 4 tot 's avonds 7 uur. Naar wy vernemen zyn reeds drie verpleegden in de stichting opgenomen. "—De processie naar de graven der Gorcumsche Martelaren te Brielle is voor Schoonhoven en Kabauw bepaald op 8 Augustus a. s. Door het Leger des Heils zal op Tweeden Pinksterdag, op het terrein van den heer Bolh alhier, een groote Provinciale Kampdag worden gehouden, onder leidiDg van Kommandant Booth Clibborn, hoofdleider van het werk in Nederland en België, vergezeld van de Majs. Van Rossum en de Adja. Marpurg en verdere staf- en veld-offlcieren. De aankomst der Noordelyke en Weste lyke troepen beeft plaats te 8.30 uur en der Zuidertroepen per boot 9 uur 's morgens met den Kommandant. Drie muziekkorpsen en honderden sol daten zullen vereenigd zyn. Het handwerk, voorstel lende de Kroning van H. M. do Koningin, door onze stadgenoote, mej. M. Koning De Vos vervaardigd, mocht, tydens het ter bezichtiging werd gesteld, de belangstelling webken van zeer velen, Nog slechts weinige dagen wordt die gelegenheid aangeboden, waarvan onge twyfeld gedurende de a. s Pinksterdagen, ook door hen die dan van elders onze gemeente komen bezoeken, een druk ge bruik zal worden gemaakt. Eene vry- willige bydrage voor een liefdadig doel, te storten in een gesloten bus, zal daarby voor niemand eenlg bezwaar uitmaken. Vervolg der Nieuwstijdingen. —By Kon. besluit is, met 1 Juli, benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Waddingsveen, H. Van Drimmelen, thans klerk der posteryen en telegraphie 1ste klasse. Het provinciaal bestuur van Noord-Holland heeft gisteren by enkele inschryving o. a. aanbesteed: Het verbroeden van het Noordzeekanaal bewesten de Hembrug. Raming f 97.000. Minste inschry ver A. Prins Pz. te Sliedrecht voor f84.300. Het uitvoeren van baggerwerk in de zykanalen B en G van het Noordzeekanaal. Raming f30.000. Minste inschry ver A. P. Volker te Sliedrecht voor f24.957. Het vernieuwen van het remmiogwerk van de draaibrug over zy kanaal C, be- hoorende tot de werken van het Noord zeekanaal. Raming f 10.600. Minste in schry'ver M. Visser te Papendrecht, voor f 8047. Voor het maken van ryzen dammen en het uitvoeren van bagger- werken in de Maas ten oosten van de Voorhaven van Schiedam, is het laagst ingeschreven door G. A. Van Hattum te Sliedrecht voor f 69.700. De hoogste in schryving bedroeg f106.300. Een commissie heeft zich te Amsterdam geconstitueerd van 12 goud en zilversmeden, die het plan beraamden om by gelegenheid van de a. s. feesten hun vak by den historischen optocht te doen vertegenwoordigen. Het hoofdpunt van de groep zal zyn een zegewagen. In het midden van den wagen zal een groot kunstwerk worden opgesteld, met twee gezellen er by, die geacht worden aan het stuk de laatste hand te leggen. Het Openbhar Ministerie by het Haagsche gerechtshof heeft gisteren bevestiging gevorderd van de levenslange gevangenisstraf, door de Haagsche Recht bank opgelegd aan Van Kampen, wegens de bekende vergiftigingen te Lisse en .ssenheim. - De heeren J. C. Korevaar te Lekkerkerk, J. G. Baars te Oudewater en L. Versteeg te Hardingsveld hebben te 's-Gravenhage met goed gevolg examen afgelegd all onderwijzer. I De rekening dier polders over 1897 werd vastgesteld in ontvang op f 4363,85s, in uitgaaf f3254,73, batig slot f 1109,12s, en de begrooting voor 1898 in ontvang op f 4355,62s, in uitgaaf f 4353,84s, batig slot f 1,78. De omslag is bepaald tot gelyk bedrag als voor 1897, namelyk f 2 per hektare. Met algemeene stemmen werd besloten aan D. Van der Heiden, wegens ouderdom, op verzoek eervol ontslagen watermolenaar dezer polders, eene jaarlyksche toelage ad f 70 toe te kennen. 'Meerkerk, 27 Mei. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen geleverd 38 vrachten. De handel is redeiyk. Men besteedt voor 1ste kwal. van f 19,- tot f 20,50, voor 2de kwal. van f 17,- tot f 18,50, zwaardere soorten f -per 100 halve Kg. Molenaarsgraaf26 Mei. By de op heden gehouden verkiezing is tot heem raad van den polder Molenaarsgraaf gekozen de heer O. Brouwer, met 287 van de 473 uitgebrachte stemmen, en tot secretaris van genoemden polder de heer D. Tukker. 'Reeawtyk, 26 Mei. Hedenavond had in het lokaal van K. Rademaker aan de Reeuwyksche brug de vergadering plaats van de commissieleden voor de feestviering ter gelegenheid van de in huldiging van H. M. do Koningin. Aan de orde was de benoeming van een be stuur uit de commissieleden. Ais zoo danig werden gekozen de heeren Dr. J. A. Schreuder, Dr. C. Hille, J. Kaptein, 8. Moons, J. De Jong, G. De Jong en P. De Jong. Aan hot bestuur zelf werd overgelaten uit zyn midden een president, secretaris en penningmeester te kiezen. Na eenige algemeene besprekingen over de vraag, waartoe de commissieleden zich by de feestviering zullen bepalen, werd de by een komst gesloten. 'Zevenhalten, 25 Mei. Burgemeester en wethouders hebben de volgende voor dracht by den raad ingediend voor onder- wyzer aan school No. 1, n.I. de heeren J. P. Van den Bosch, GoudaJ. De Feyter, Stavenisae, en W. De Moojj, Schiedam. op Zondag 29 Mei 1898. Hing Schoonhoven. Berg-Ambacht. Vooim. Ds. Bruyel te Willige Langerak. Krimpen a/d Lek. Nam. Ds. De Vries te Gouderak. Ring Sliedrecht Streefkerk. Nam. Ds. H. J. Hulscher te Nieuw Lekkerland. Ring IJselstela. Polsbroek. Nam. Ds. S. Van Daalente Benschop. VissoheriJ-Borlohten. 'Ammeretol, 27 Mei. Van Zaterdag 21 tot en met Vry dag 27 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 70 zalmen; prys per kilo van f 1,80 tot f 1,50. Elft per stuk van f 0,40 tot f 1,25. 'Kralingen, 27 Mei. Deze week werden ter markt aangevoerd 654 zalmen; prys f 1,40 k f 1,65 per 5 ons. Nog werden aangevoerd 992 elftenprys f 0,60 f 1,60 per stuk en 205 zomer- zalmen, prys fl,30 h 1,45 per 5 ons. BEURSBERICHTEN. .pet. Nederl. Werk. Schuld. 2* Dito dito8 Hong. Obl. 1889. i\ Dito in zilver. 4f Ooetenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 Dito Feb.-Aug. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 6 Dito Apr.-Oct 5 Portugal, Oblig. m/t. 3 Dito 88/89 m/t. 92. 4* Rusl., Obl. 89/90 le en 2euitg. 4 Dito Obl. Nicol. Spw. 1867/69. 4 Dito Obligatieleen. 1880. 4 SpanjeBuitenl. Perp. 4 Dito Binnenl. Perp. 4 Egypte Oblig. 18764 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 26 Mei. 86 97 100* 84 86 84* 84f 86* 1614 27* 97* 101+ 97f| 34* 20 107+ 674 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 25 Mei. Boter, le qual. 43 ct.2e qual. 40 ct. per half kilo. Kaas f 19 k f 22, - per 50 kilo. Lammeren f 7 k f 12 per stuk. Weivarkens f k f per stuk. Biggen f 7 k f 10 per stuk. Rotterdam, 24 Mei. Aangevoerd 810 vette en 1032 magere runderen, 322 vette en graskalveren, 884 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 29 ct, 2e qual. 24 ct, 3e qual. 20 ct; ossen le qual. 28 ct, 2e qual. 25 ct. 8e qual. 21 ct.; stieren le qual. 24 ct., 2e quaL 14 ct; kalveren le qual. 37 ct., 2e qual. 31 ct, 3e qual. 25 ct per kilo. Gemeente Sohoonhoven. Van 25 tot 27 Mei. Geboren: Adrians, d. ran A. Zaider* liet en G. Bakker. Leendert Cornelia, van E. ran Knotsen borg en H. Rietveld. Abraham, s. van W. van Wjjk en L. Boon. Overleden: A. J. de Groot, ond 8 w. Ondertrouwd: P. a ISING, Commies der Posteryen, en W. S. G. KOOIMAN. 's Ha ge, 26 Mei 1898. Getrouwd: JOHANNES ADRIANUS VAN DER STRAATEN en CATHARINA BREEDUK, vonden. Berg-Ambacht,) Q7 w Waddingiveen,) 4i 10 Ondergeteekenden betuigen hun harte- lilken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, zoowel van hier als elders, by gelegenheid van hun Zilveren Huwe- liikafeeetondervonden. JOH. UITTENBOGAARD Czn. J. UITTENBOGAARD - Van Haarlem. Ameide, 27 Mei 1898. Da en Mevrouw VAN DER SPEK betuigen hunnen hartelyken dank voor de talryke bewyzen van belangstelling, op Donderdag l.L door hen ontvangen. Schoonhoven, 28 Mei 1898. Voor de vele bewyzen van belangstel ling bh het overly den van onze geliefde Dochter en Zuster MERRIGJE DE PATER ondervonden, betuigen wy hief mede onzen hartelyken dank. Uit aller naam, H. DE PATER. M, DE PATER - Benschop. Wilüge-Langerak, 27 Mei 1898. De Ondergeteekende betuigt zyn harte ïyken dank voor de vele bewyzen van deelneming, by gelegenheid van zyn 25 jarig Penningmeesterschap van de Pol ders Vlist-Oost- en Weatzyde en Bonrepas. A. SCHEP. Vliet, 27 Mei 1898. Allen, die iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zyn aan- of stukken onder hunne berusting hebben, behoorende aan den Onderge teekende, gelieven daarvan opgave, beta ling of afgifte te doen vóór I Jnnl a. J. SCHREUDERS. Schoonhoven, Haven A 313. naar (OUDEN SINGEL) No. 481, (het huis waar vroeger de Heer J. A. SMITS heeft gewoond), in den Omnlbusdienst van A. J. van den BERGH, directie J. W. J. MOES. Dienstregeling van af I Juni 1898: Van SCHOONHOVEN: Werkdagen v.m. 6 30, 8.30, n.m.ï.- uur. Zon-en Feestdagen v.m. 6.30, 6 30 t Van GOUDA: Werkdagen v.m. 8.50,11.30, n m. 6.10 uur. Zon-en Feestdagen v.m. 8.50, 9 15 TERSTOND GEVRAAGD: by R. C. DE BRUIJN te Streefkerk. Gevraagd: een bekwaam door A. J. STUURMAN, Amtnerstol. gevraagd, by A. VAN DER STRAATEN Jr., Noordeinde 36 te Krallngen. gevraagd, by J. BENSCHOP te Lopik. TEN SPOEDIGSTE GEVRAAGD: bekend met boerenwerk en hoefbeslag. Adres: W. BLUDORP, Nienwerkerk a/d IJeel. Een gehuwd Persoon, 26 jaar oud, P. G., goed kunnende lezen en schreven, ook met paard en wagen kunnende omgaan, zoekt plaatsing als of iets dergeiyks. Br. lett. M, aan den Boekb. J. DE VEN te Gouda. BEVRAAGD tegen 1 Jnnl en Inter en een KAASMAKER. Loon f 220-f800. Adres: J. STOUTHART te ReeawKk, by Gouda. GEVRAAGD EEN goed bekend met het vak, by JOHs. WENDEL6, Oude Singel, Schoonhoven. Aanmelding in persoonliefst zoo spoedig mogelyk. GRAVES KOOIMAN vraagt om in het vak te worden opgeleid. GEVRAAGDEen aankomend liefst zoo spoedig mogelyk, by G. DE PLELJT, Korte Dyk, Schoonhoven. Mevrouw DE WEERD te Lopik vraagt met 1 Augustus a. s. eene zindelijke DIENSTBODE, P.G. Er biedt eleh aan in een klein gezin, om met Juli of iets vroeger in dienst te treden, een P. G.van middelbaren leeftyd, van goede getuigschriften voorzien. Adres, onder letters Z Z, by Gebr. LUIJT, Sliedrecht. Er biedt zich aan een Burgerd., 83 j.f P. G., die bekwaam is de geheele huis houding op zich te nemen. Beste get. Br. fr., lett. B A, Bureau van dit Blad. Mevrouw NIEKERK - JONGENEEL Koestraat, Schoonhoven, vraagt, wegens huweiyk van de tegenwoordigetegen 1 Augustus eene flinke P. G.kunnende koken en netjes werken. GEVRAAGD: JJJJU Ui.UJ.lU 1 UUUU niet beneden 23 jaar, P. G., goed kunnende melken en met de kaasmakery op de hoogte strekt tot aanbeveling, by L. M. VERWELJ, Landbouwer, Reeuwyk by Gouda. gevraagd, tegen 'Juni. Loon f 140, Zich in persoon of schriftelyk te ver voegen Hoogstraat 221Rotterdam. WORDT GEVRAAGD in de „Van Cap- pellen Stlehtlug" te Kapelle a/d IJael" liefst Boerenmeid, P. G., en loon naar bekwaamheid, tegen 1 Augustus a. s. De stichting dient voor 14 oude men- schen, waarvan er voorloopig 5 worden opgenomen. Brieven franco en rechtstreeks aan den „HUISMEESTER" van de „Van Cappellea Stichting" te Kapelle a/d IJsel naby Rotterdam. Tegen 1 Augustus a. s. gevraagd P. 9., door A. BEIJEN, Mi'. Broodbakker te Gonderak. PLECHTIGE OPENING in eene Open bare Samenkomst, Zden Pinksterdag, des namiddags ten 2 ure, in het KERK GEBOUW der Ned. Herv. Gemeente. Dien dag zal, van af 's namiddags 4 tot des avonds 7 uur, de Inrichting te bezichtigen zyntegen betaling van 10 Cts. per persoon, ten behoeve der Stichting. Zy die, hetzy geldelyk, hetzy op andere wyze hebben medegewerkt tot de inatand- koming dezer Inrichtinghebben op genoemden tijdop vertoon van een Toegangsbewijsmet huone huisgenooten vrijen toegang. TOEGANGSBEWIJZEN te bekomen in de Consistoriekamer, 2den Pinksterdag, van 13 tot l* uur. DE COMMISSIE. (Zden Pinksterdag), des avonds ten 6 ure, in het SCHOOLGEBOUW. Entrée f 0,25. HET BESTUUR. over door (die deze streken heeft bereisd), op DINSDAG 31 MEI te SLIEDRECHT, by Wed. T. MORET. WOENSDAG 1 JUNI te NOOHDELOOS by A. DE JONG. DONDERDAG 2 JUNI te BLESKEN8- GRAAF, by H. PELLIKAA^ VRIJ ENTREE. Ook voor Dames toegankelijk. Twee nette Engelsche twee gebruikte TIL* BURIES en een HITTENTENT WAGEN TJE. Te bevragen by C. KOOIJMAN, Wagenmaker te GleseB-Nleuwkerk. By S. Sc W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven verschynt een door L. AKKEHHUIJS JEi. Prjjs (lezer liederen, op bekende zang wijzen, 1 ct per stuk, 100 «tuki koor f 0,80, 600 stuks voor f MO, 1000 stuk» toot f ook gesorteerd. b/d Vischbrug. rh.onder .oorde.ll. ...bod in sterke LEEREN SCHOOLLAARZEN en WERKSCHOENEN. Maatwerk en reparatlèn worden spoedig en net uitgevoerd. IN NAAIMACHINES OF HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. p- jn e]fce plaats wordt een verkooper of afnemer gevraagd voor de ECHTE Br., motto „Koningin", a)h Advettentie-Bureau^^Ji^KENDIJK^Rotterdam^ Het BESTUUR van den folder Hel Lend der Zee Molens zal voer den tjjd van ZES JAREN Het opmaken en volgens de keuren verhoogen en onderhouden van de SLAGEN KADEN van den Polder, gelegen langs den Lagen Boezem van de Overwaard. De inschry'ving8biljetten worden inge wacht by den Groote-Waardeman D. K. A ANEN te Hoornaar en geopend op Dinsdag 31 Mei 1898, des voorm. 9 uur, in de Polderkamer by D. BARON aldaar. Het bestek ligt intusschen ter inzage by den Secretaris T. ANEMA te Gorinchem. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van de Alblasaerwaard met Arkel beneden de Zouwe zullen op Zaterdag 11 Juni 1898, des voormiddags ten 10* ure, in DE DOELEN te Gorlnehem, in het open baar aanbesteden: A. Het onderhouden en vernieuwen van RIJSWERKEN, STEENEN BERMEN en BESLAGWERKEN. B. Het onderhouden van hetSLUlSJE en de RIJSWERKEN in den Nieuwendijk, onder Hardinxveld en Giessendam. Aanbesteding by Inschryving. Aan wy zing: op Maandag 6 Juni, des morgens om 9 uur, aan te vangen aan den Veerdam te Papen drecht; op Dinsdag 7 Juni, des morgens om 9 uur, aan te vangen by Dyk paal 224 te Groot-Ammers. C. De levering van GRIND en GROF BIGGELZAND, ten be hoeve van de Dijken van het Hoogheemraadschap. Aanbesteding by Opbod. De bestekkenvoor ieder dezer werken afzonderiy'k, zyn van af Maandag 80 Mei 1898, tegen 25 cent per stuk, verkrygbaar ter Secretarie van het Hoogheemraadschap in DE DOELEN te Gorlnehem, en bij de Dijkopzichters te Gorlnehem, Papendrecht en Ameide. EENE GROOTE PARTIJ van een tot *ea Meter lengteuitmuntend geschikt voor Tilbalken, Brugboomen, Hein.- en Scboeiingpalentot lage pryzen te bekomen by L. v. d. WEIDEIN te Krimpen a/d Lek. Te Koop aangeboden: Een Te bevragen by ARIE KASTELEUN te Streefkerk. met de MAANDAG 30 MEI, 2den Pinksterdag: Van Lekkerkerk 's morg. 5. - uur. Schoonhoven 6.— Aankomst Utreeht circa 9.— Vertrek Utreeht 's avonds 6.- le Klasse f 1, 2e - 0,15 Tarief: Retour. Goedkoop, Deugdzaam, Doelmatig. voor de KAASMAKERIJ. Kaasvormen van no. 1 (1 Kg.) tot no. 20 (20 Kg.) voorhanden of ten spoedigste te leveren; grootere vormen dan no. 20 op bestelling. Prijzen naar verhouding, bijv. een no. 8 (8 Kgmet volger f 3,30een no. 24 (24 Kg.) met volger f 8,00. Vraagt Pryscouranten aan, en koopt Kaasvormen met ingebrand Fabrieksmerk, by J. VAN DER GRAAF Kz. te Lekker kerk, Handelaar in Landbouw-Artikelen. zeer geschikt voor klompmakers. Te zien by C. VERMEIJ Pz., Sehoonhoven. en eenige HOUDEN bfl B. STOUT te Streefkerk. Ter overname aangeboden een goed beklante met WATERFORNUIS. De kooper kan zich eerst eenige dagen van de zaak over tuigen. Pr. br-, letter W, aan den Boek handelaar A. JONGENEEL, Honda. jw - a. fit Notaris N. P. CAM- BIER VAN NOOTEN Vrijdag 10 Juni 1898, 'a avonds 6 uren, bi) A. KARS te Lopik, aan den Uitweg, publiek verkoopen: onder aan den Biezenoyk, waarin de herberg „de Zeven boomen". Verhuurd tot 1 Mei 1899, gedeeltelyk voor f 84,— per jaar en gedeeltelyk voor f 84,- per jaar. Betaling der kooppenningen 25 Juli 1898. Ondergeteekende bericht de ontvangst van de HOSE, BLAUW en VIOLETTE (lila), In l/4-kilo-dooejes. Uitstekend geschikt voor het verwen en tevens stijven van wrtta en crème katoenen Blouaea, Japonnen, Hemden, Fronts, Boorden, Manchetten enz. Tevens verkrijgbaar Doozen ORÊME-STIJFSEL en GROENTEN IN BLIK, tot verminderde prijzen. Aanbevelend Verkrijgbaar: te Schoonhoven uitsluitend bij den Agent G. BRANDWIJK, Veerstraat, te Oude wat er bij den Agent W. J. VAN DER MEER, te Stein bü Haastrecht bij C. BEZEMEK, te Nieuwpoort bij C. VAN CAMPEN en te Bergambacht bj| C. BEZEMER. Directie 1. W. I. M0E8. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen 6.30,11.- en 2.- uur. Zon- en Eeestdagen 680, 2.— 6.30 Van GOUDA: Weikdagen 8,45, 4 30 en 6.10 uur. Zon- en Feestdagen 8.46, 5,- 9.15 a MRb De OMNIBUSSEN zullen 5 minuten vóór het vertrekuur op de Markt, b/d Groote Kerk, staan. Pakjes en boodschappen te bezorgen by J. W. J. MOES. VICE VERSA, van IET. BOTH. MP De uren zijn Amsterdamsche tjjd."^MI Op Werkdagen: Van SCHOONHOVEN vm. 6.30, 12.-, nm. 2.-, 7.47. Van GOUDA vm. 8.45, nm. 4.30 6.10, 10.64. Zon- ©n Feestdagen: Van Schoonhovkn vm.6 30, nm. 2.—en 7.—. Gouda 8 45, 6. 9.16. Vrachtprijzen: f0,60, Retour f lt— Afrit te Schoonhoven: Hótel „Den Hoed" en de Stads-Herberg, by den Heer H. M. VAN DUK. Gouda: Hótel „Station". SPOORBOEKJES EN REISGIDSEN voorhanden in den Boekhandel van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. De Notaris A. J. REUMER te Gorinchem zal op Vry- dag 8 Juni 1898, 's morgens 10 ure, in het Koffiehuis van de Wed. J. BARON te Nieuwpoort, voor de Erven van den Heer Dr. DUITSHOFF, verkoopen 1. Het HEERENHUIS met Tnln, be woond en in gebruik geweest by wyien Dr. Duitshoff, gelegen aan de West- hoofdstraat te Nieuwpoort, groot 8 Aren, 29 Centiaren, staande op f 3300. 2. Het HUIS met Erf, gelegen alsvoren, aan de Westbuitenhaven, groot 1 Aje, 24 Centiaren, staande op f 1500. 8. Het nieuwgebouwd KOETSHUIS en Erf, gelegen alsvoren, aan den Achter weg, groot 1 Are, 76 Centiaren, staande op f 100. Een en ander omschreven by biljet, dat gratis verkrygbaar is ten kantore van voorn. Notaris REUMER, alwaar infor- matiën zyn te bekomen. De Notaris A. CASTELEUN te Streefkerk is voornemens op Woensdagen 8 en 15 Juni 1898, telkens 's voor middags ten 11* ure, by de Wed. H. VAN ES te Langerak, by inzet en afslag, in het openbaar te veilen en te veikoopen: Van Mej. de Wed. A. van der MEUDEN Az. TUIN, BOOMGAARD en DIJK, te aan den Lekdyk, te zamen groot 10 Area, 63 Centiaren. In huur by J. Aanen te Langerak. Te aanvaarden by de betaling der kooppenningen op den 18. Juli 1898. Nadere inlichtingen geeft genoemde Notaris. ff) (waaronder een groot eiken Kabinetopgelegd met Mahonie* bout, Bedden, Tafels, Stoelen, Kasten enz.), eenige WINKELWAREN en wat SCHOENWERK, op Dinsdag 14 Juni 1898, des morgens te tien uren, op het dorp te vóór het huis van JOHANNA PETRO* NELLA SCHOONDERWOERD. Betaling Contant. NIO. TREURNIET, Notaris. ff) te IJsselstein zal aldaar in myy het Koffiehuis „DE ROODE mSs^ L E E U W", publiek a. Op Maandag 6 Juni 189 8, 'a nam. 6 uur: onder de gemeenten Jaarsveld en IJsselstein. b. Op Maandag 18 Juni 1898, 'a nam. 6 uur onder de gemeenten Benschop en Usselsteln. Alle. breeder bij biljetten,

Schoonhovensche Courant | 1898 | | pagina 3