Een Me BoereM, J. 6. DOESBIS, Lopiiersiraal, mm THEE. Grof-1 MsiÉrij Grof- ei Hoefsmederij È25-jróEcltyramf Dienstbode, Dienstbode, Dienstbode. J. Bakhuizen Kz,, Boecialiteit in KARNS, BRANDSMA, Aan Besturen van Feestcommissiën OiiiHiiSt OpuMniiipVgitioiiit itantiboii te Kroningsfeesten Kroningsfeesten! Gehuwd Persoon. ;te: Landbouwzout, Orgels en Piano's. Aanbesteding. Werkpaard Een HUIS en Erf, VACATUBEBEUBTEN BÜBGEBLIJKE STAND. Advertentiën. DANKBETUIGING. DANKBETUIGING. BEKENDMAKING. C. PUTTE v. d. WIEL, SCHDDNHOVEN, J. VALK Jr., A A. HOOFT, TE KOOP: Een puik onderhouden le KLAS RIJWIEL, JONGEN. Dienstbode een net Meisje Dienstbode. SLIEDRECHT. W. J. WIJNANDS. C.&A.VAN EPENHUIJSEN, TE KOOP: een z, g. 100-jarige ALOË, C. VAN LEEUWEN, a B. DE JONG. A. A. VAN DER SIJS. BROODWINNING. ANT. VERLEGH, VOOR DE A. S. INHULDIGINGSFEESTEN. van A. J. VAN DEN BERGH. DIENSTREGELING. Omnibusdienst SCHOONHOVEN-GOUDA, van J. IN". BOTH. Spaarbank. MEUBELEN en INBOEDEL GOUDA, «•■ia, 14 Juni. In de gisteravond gehouden vergadering van de afdeeling „Gouda en omstreken" der Holl. Maat- •chappy van Landbouw werden tot afge vaardigden naar de algemeene vergadering te Opmeer benoemd de heeren D. Ruiter en M. Van Dantzig. Besloten werd het 60 jarig bestaan der afdeeling feestelijk te herdenken. 'Ameide, 16 Juni. De gemiddelde druk per hoofd der bevolking op 1 Januari ji. bedraagt in deze gemeente f 8,46. "Ameide, 16 Juni. Op de publieke verkooping van kersen, heden alhier ge houden, is besteed van 8 tot 12 cent per kilo aan het hout. De opbrengst zal minder dan middelmatig zijn. Op de daarna gehouden verkooping van polderhooigras werd besteed van f 6 tot f 7 per 500 kilo op stam of gemiddeld f 84 per hektare. De hooilanden staan vrij gunstig. "Ammeratel, 16 Juni. Op 1 Juli a. s. hoopt de heer W. A. Ëmeis den dag te herdenken, waarop by vóór 25 jaren te Ammerstol in betrekking trad als onder wijzer aan de openbare school. 25 lange jaren gearbeid aan de vorming der jeugd tot mannen van kennis en karakter, beide zoo onmisbaar in den harden stryd om het bestaan. Voor waar een schoone, maar zware taak voor hen, wien de zorgen des levens drukken. Dat die zorgen met 1 Juli voor den jubilaris wat verlicht mogen worden en hij nog tal van jaren ten nutte van zijn talrijk gezin moge werkzaam zijn, is de hartgrondige wensch van uw berichtgever. Ammerstol, 17 Juni. De heer J. Ver schoor alhier, minste inschrijver voor het vertioogen en verzwaren van een gedeelte dijk langs de Kil onder 's-Gravendeel, is op het door bem gedaan verzoek van die aanneming ontslagen, en is thans genoemd werk voor f 760 hooger gegund aan den heer P. J. Dubbelmanaannemer te Dordrecht. *Berg Ambacht, 10 Juni. De oor«ns in de lairelbereiding van wogo de afd. „Berg- Ambacht en oma»reken" der Holl. Haateohappy van Landbouw, door den beer A. Boe, «uirel- ooneulent in Zuid-Holland, alhier gehouden, ie geëindigd. De leeeen gewjjd aan de behandeling Tan: de melk, haar ontetaan, beotanddeelen, eigenschappen en gebreken en het ondereoek, werden gevolgd door gemiddeld 28 personen, terwjjl in de praotiioho lessen in de kaas bereiding ongeveer 80 landbouwers, hnnne vrouwen of dochters van hnnne belangstelling hebben doen blijken. Naar men verneemt heeft ook in ander op- siobt de werksaambeid van den heer Bos in dese gemeente goede vruchten gedragen. De kaaa op de hofstede van deu heer H. Ver doold Wi. onder i(jn voorlichting en mede werking in de eersle helft van Mei bereid, heeft op de markt boweaen seer good te kannen oononrreeren en ook thans mogen goede ver wachtingen betreffende de kwaliteit van 't product worden gekoesterd. Voorts is door een 8-tal landbouwers gebruik gemaakt van de gelegenheid om door don suivel-oonsnlent de melk van ban verschillende koeien op eventnëele gebreken te laten onderaoeken of in de kaas bereiding op hnnne boerderjjen zgn advies in te winnen; wel een bewijs dat de nattige wenken van den heer Bos ook in dese streek, wsar men reeds ver is gevorderd op bet gebied Tan kaasbereiding, op hoogen prjjs worden gesteld. De gewone jaarljjksche hooiland-verhuring, heden door notaris Mahlstede gebonden, had iets betere uitkomsten dan bet vorig jaar. De opbrengst voor den polder was ditmaal f 182 en voor de H. Q. Armen f 622tegen respeotieveljjk f 128 en f 694 in 1897. Bedegraven, 14 Juni. Kaas. Aangevoerd 869 wagens, te zamen 20428 stuks, wegende 98.860 kilo1ste soort Goudsche f 22,50 k f 26,-, zwaardere f27,-, 2de soort f 16,— k f 19,-; Derby-kaas, lste soort f28,- kt-,-, 2de soort f 17,60 4 f Edammerkaas, lste soort f24,- kt 2de soort f 20,— k f -. Leidsche kaas f46,60 k (89,- het schippond. Handel matig, Krimpen a/d Lek, 16 Juni. Tot onder wijzer alhier is benoemd de heer J. Van Arkel te Maarsen. Krimpen a/d Usel, 16 Juni. De collecte bU de ingezetenen gehouden tot het feest vieren ter gelegenheid van de kroning onzer geöerbiedigde Koningin, heeft in deze gemeente f 1140 opgebracht. Van de weif der heeren Otto Zonen alhier is met goed gevolg te water gelaten het yzeren Rynscbip genaamd „Wilhelm", groot 550 last, gebouwd voor rekening van den heer H. J. Mulder te Vallendam. In deze gemeente circuleert by de ingezetenen eene Jijat tot het inzamelen van gelden voor de stichting van eene christeiyke school. 'Lekkerkerk, 14 Juni. In het verslag van den toestand deser gemeente over het jaar 1897 komt o. a. voor: Het getal personen, rechtstreeks door het gemeentebestuur «onder tussohenkomst van armbesturen ondersteund bedroeg 74, terwfll bljjkens de vroeger in- gesonden ongenummerde tabel, aan geld in natura aan diverson is uitgegeven f 84 10,28', terwjjl aan beioldiging of belooning van ge- neef, heel- en Terloskundigen is betaald f 760. Blijkens mede vroeger ingezonden tabel no 9 werden door het Diaconie-Armbestuur der Hed. Herv. öemeonte, niet door de gemeente Kabaidiëerd, ondersteand: gedurende het ge le jaar onafgebroken 2 hoofden van ge- «innen, 6 weduwen, 8 eenloopende personen en gedurende enkele weken 7 hoofden van ge- sinnsn en 1 enloopond persoon, to «amen 28 personen. Te hunnen behoeve is uitgegeven in geld f 1516,24, terwjjl op andere wjjse of in nature geene uitgaven hebben plaats gehad. De ontvang bodroeg wegens collecten, in- •ohrjjvingon, giften en bjjdragen f 1162. 'Lekkerkerk, 16 Juni. Aan de Volks- laasbibliotheek van het dep. „Lekkerkerk" van da maatschappij „tot Nut van 't Algemeen" is door den gemeenteraad op een deswego ge daan venoek een toelage verleend van f 26. De subsidie-aanvraag, door de oommissie voor de Kroningfeesten aan don gemeenteraad gericht, over tot hoogstens f 800 uit de gemeente kas voor dst doel te kunnen beschikken, is in de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad besloten in te willigen. Behoudens goedkeuring van God. Staten heeft de gemeenteraad alhier besloten, voor do vacature van ondsrwjjser aan do school voor m. n. L o. een oproeping te doen tegon een traktement van f 660 's jaars. gLopik, 16 Juni. De heer A. De Groot, ambtenaar ter Secretarie alhier, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd als cand.- secretaris of ambtenaar ter secretarie. Het schriftelijk gedeelte van dit examen werd te Utrecht, het mondelinge te Den Haag gehouden. "Kleawsrkerk e/d IJsel, 18 Juni. Toen gisteren het 6 jarig zoontje van D. v. V. op de stoep in het water speelde, verloor het zyn evenwicht en viel in de sloot. Ge lukkig werd het spoedig door een buur vrouw gemerkt, die dan ook het voorrecht smaakte den kleinen kroo3visscher op het droge te halen. §Nleaw Lebkerlaad, 12 Juni. De ver- eeniging „Hulp in Nooi" alhier heeft haar jaarverslag aan de ingezetenen aangeboden. Het batig slot van het vorig jaar was f 55,72. De ontvangen bedroegen in het afgeloopen jaar f 725,20, zoodat het totaal der ontvangsten was f 780,92. Het totaal der uitgaven bedroeg f 443,37». Aldus een batig slot van f 837,64». Bovendien is nog in de spaarbank aanwezig f 490,20, pluB de rente. Het afgeloopen jaar was dus gunstig voor de vereenigiDg. Voornamelyk is dit toe te schryven aan den zachten winter en aan de vele werkzaamheden in deze gemeente. „Een ongeluk komt zelden alleen," zegt het spreekwoord. Toen de 74 jarige arbeider H. d. J. hedenmorgen met een schouw hooi uit het veld kwam, had hy het ongeluk in do vry diepe wetering te vallen. Hy wist echter zelf weer op het droge te komen. Nog denzelfden dag maakten drie anderen, twee dienstboden en een jongentje, kennis met het natte element, die door inmiddels toegeschoten hulp bytyds werden gered. Nleuw-Lekkerland, 17 Juni. De heer A. W. Stam alhier is benoemd tot onder- wyzer aan eene byzondere school te Hendrik Ido Ambacht. §Noordelooa, 18 Juni. Indertyd ia door ruim 80 ingezetenen dezer gemeente ge reclameerd tegen hun aanslag in de personeele belasting, grondslag „huur waarde". Slechts op een 5 tal dier reclames is eene gunstige beschikking gevolgd. Ouderkerk a/d IJsel, 15 Juni. Heden middag nam mfj P. J. H. Wynne, sedert 5 jaren onderwyzeres aan de o. 1. school I alhier, wegens haar a. s. huweiyk afscheid van hare leerlingen. Deze vereerden baar als biyk van hartelyke genegenheid eene sierlijke etagère, alsook een bouilloir, terwyi haar een afscheidsgroet werd toe gezongen. Getuigde de toespraak van het hoofd der school, den heer M. Van Tol, van waardeering voor do wyze, waarop de vertrekkende onderwyzeres zich van hare taak had gekweten, de burgemeester voegde hierby den dank van het ge meentebestuur en wenschte haar eene recht gelukkige toekomst. "Ouderkerk a/d IJsel, 16 Juni. Do heer Herman Gorter, seder 9 November 1896 volon tair ter secretarie deier gemeente, slaagde heden te VOravenhage voor het aldaar ge- honden examen voor candidaat-seorotaris. In de Woonsdag-avond gehouden raads vergadering, waarin alle leden tegenwoordig waron, werden, na mededeeling der ingekomen stokken, de volgende besluiten genomen: 1. tot aanwjjzing van de vroegere raadkamer ten huize van den hoer J. Broere, Aor de ver gaderingen van de oommissie tot herziening van de belastbare opbrengst der gebonwde eigendommen; 2. tot maohtiging van Borg. en Weth. om, in overleg met knrkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier, de noodige maatregelen te nemen tot plaatsing op hot Zoid-Kerkplein, dat eerlaog in een plantsoen zal worden hercoht pen, van een Koningin Wilhelmina- boom, mot monumentaal hek; 8. tot uitreiking, ter gelegenhoid van het a. s. kroningsfeest, van toepasseiyke boek- en plaatwerkjes aan die leerlingen der soholen, welke sioh dit jaar door buitengewoon trouw Bohoolbezoek onder- soheidon hebben, in het vertrouwen, dat ditmaal de feestoommissie voor het onthaal van al de schoolkinderen sal «org dragen; 4. tot ver hooging van de jaarljjksohe rcoognitie van f 80 tot f 45 voor het gebruik van het ateiger- hoofd door do reederjj „Maas en IJsel", thans onder de firma J. en A. Van der Sohujjt varende; 5. tot onderhandsoho verpachting aan den heer A. M. Hoogendjjk te Nienwerkork a/d IJsel van het sohoitenveer aan de kom der gemeente, op Nieuwerkerk, ioot JO jaren 6. tot plaatsiog van een hek tegenover de Nesse-school, op don djjk, riviersjjde. Ten slotte werd benoemd tot onderwyzeres aan de o. L sohool I mej. 8. M. De Kroes te Ridderkerk, tgdelgk onderwyzeres te Oudewater. Tot lid van het burgerlgk arm bestuur werd herbenoemd de heer A. Den Dojjf. "Oodewater, 16 Juni. Zaterdag jl. werd door burgemeester en wethonders alhier, voor den tyd van 8 jaar, in te gaan 1 Joli a. s., publiek verhuurd: twee bergplaatsen onder het raadhnia. Een werd verhuurd aan 0. Van Ek voor f 81 jaars en de andere aan L.J. Ver leun voor f 26; dus te zamon een opbrengst van f 66 per jaar voor de gemeonte. Onse stadgenoot, Dr. H. P. van Praag, is na een bjjna vjjfweeksoho afwezigheid gisteron weer in do gemeente teruggekeerd. Eene kleine operatie, door hem ondergaan in 't academisch Ziekenhuis te Leider, ontrukte hem dien tyd f-n aan >yne familie èo aan zgne vele patiënten hier en in den omtrek. Eerst de heer Birkhof en later de heer Djjk graaf, toekomstige artBen, studcerende aan de Universiteit te Leiden, hebben xjjne praktgk waargenomen; dtikh wie gewent niet aan syu huisdokter e£ daarom aonder te kort te doen aan de bekwaamheid van genoemde heeren wordt door velen de vurige wensoh genit dat Dr. v. P. weer spoedig in staat «al zijn zelf «yne patiënten te beaoekeD. Do beide laatste Zaterdagen had alhier do oefening met- en de probeering van de brandblnsohmiddelen plaats. <Golukkig waren do spuiten tnsscken de vorige oefening en deze niet uit hare rustige rust te voortohyn be- hoevon gehaald te worden, want van brand bleef ons stadje gespaard; maar niettegenstaande die rust waren de biandblusohmiddelen goed in orde, en werd er over 't algemeen ferm ge spoten en gaven de vyf spuiten een fiinken straal water ten beste. Zelfs soo'n spuit- avond schenkt san 't opkomend geslacht eenige afleiding, en by gebrek aan gelegenheid tot baden profiteerde menig jeugdig Oudewatersoh burger Ten een stortbad, al tyn dan ook de ouders van soo'n primitief bad voor hun kleinen minder gediend. Ken en ander is natnnriyk weer in de rustplaats opgeborgen, sonder voorkomende ongelukken, tot de probeer- avonden in 1899. §Pearanm, 15 Juni. De jaarwedde van den burgemeester dezer gemeente is ver hoogd van f 250 tot f 800 en die van den secretaris van f 160 tot f 200 "Polsbroek, 18 Juni. Over den tragen handel in graskaas wordt zooveel geklaagd op 't oogenblik en pry zen hooger dan 21, 22 gld. zyn zóó zeldzaam, dat het zeker vermelding verdient, wanneer iemand f26 maakt. Een onzer veehouders levorde dezer dagen tegon dien prys een party, ge middeld van 15} a 16 halve kilo's het stuk. Een karretje op een zandweg reed. Een kar, met tonnetjes bier geladen, een hond er onder, één man er voor, één er achter,-zoo ging het den weg af en zou het Kerkelaantje op, toen het spulletje met zooveel kracht tegen een yzeren lantaarnpaal reed, dat de tonnen al dansende de kar verlieten, de paal in stukken vloog en de bestuurders even hun hart vasthielden over alles, wat kon gebeuren in dit hacheiyk oogenblik. 't Liep boven verwachting met een verbryzelde lantaarnpaal en wat scha aan kar en bier vaten af en de voorste man vooral, die best tusachen de kar en de paal had kunnen raken, kon men uit 's harten diepsten grond feliciteeren met niet weinig geluk by zoo'n ongeluk. 'Tienhoven, 18 Juni. Van gister-avond tot heden-middag zyn op de zalmzegen- visschery alhier 17 zalmen gevangen, De geraamde gemiddelde druk per hoofd der bevolking op 1 Januari 11. be draagt in deze gemeente f 8,87}. 'Willige-Langerak, 15 Juni. Als een zeldzaamheid kan zeker wel vermeld worden, dat de landbouwer J. De Bruin albler een door hem gefokt pinkkalf ver kocht heeft aan den heer v. Kesteren te Schoonhoven voor den prys van f 110. 't Behoeft stellig niet in 't byzonder aan getoond te worden, dat het van een uit muntende kwaliteit is. Op de visschery alhier zyn van Zondag op Maandag jl. 10 zalmen gevangen. De hooibouw is in vollen gang. De opbrengst belooft veel. Op de Uiterwaarden heeft echter de herhaalde hooge waterstand nog al schade aan 't erasgewas veroorzaakt. "Zevenhuizen, 1» Junf. De feestcom missie heeft al weinig succes op hare pogingen gehad. Slechts f 200 beeft zy by de ingezetenen opgehaald. Daar het onmogelyk is met zulk gering bedrag een feest te organiseeren op eenigszins groote schaal, heeft zy besloton zich te ontbinden. By Kon. besluit van 18 dezer is aan Mr. Th. H. De Meester, tengevolge zyoer benoeming by dat van 27 Mei 1898 tot vice-president van den Raad van Nederlandscb-Indié, op zyn verzoek, met ingang op 1 Juli 1898, eervol ontslag ver leend uitzyne betrekking van administrateur der generale thesaurie by bet departement van financien, onder dankbetuiging voor de diêlfsten den lande in die betrekking bewezen. In het „Handelsblad" va,n gisteren-middsg komt een Aijeh telegram voor, inhoudende dat de colonnes Komela bereikt hebben. Van Heutsz werd gewond benevens 7 iclandsche soldaten. By aan komst te Tjot Moering bleek To^koeOemar te zyn gevlucht. De troepen keeren naar Segli terug. De rechtbank te Rotterdam ver oordeelde Dinslag o. a.A. V., 26 jaar, varens- gesel te Capolle a/d IJsel, wegens nrnhandeling van J. Brnssé, iot 21 dagen gevangenisstraf; W. 8., 21 jaar, tnrfboer te Capelle a/d IJsol, we gens wederspannigheid, tot 21 dagen gevangenis straf; A. J. D., 22 jaar, slagersknecht te Gouda, wegens mishandeling, tot 8 maanden ge vangenisstraf; J. H., 28 jaar, sjouwer to Gouda, gelgk misdrijf, tot 21 dagen gevangenisstraf. Behandeld werd o. a.: de aaak togen W. K., 20 jaar, varensgesel (niet versohenen); J. A., 27 jaar, en J. v. d. M., 19 jaar, beiden Boheeps- jager en allen wonende te Gouda. Op den 5. Mei hadden beklaagden eenige vertering gemaakt in de herberg van Johannes Borst te Gouda en wilden heengaan «onder betalen. Toen Borst nu om betaling vroeg, hadden beklaagden hem to «amen en in vereniging geslagen en geschopt. Eisch voor ieder 2 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Aan de universiteit te Leiden is bet candidaate examen in de rechten afgelegd door den heer H. J. F. Hcyrnan. Uitslag der Staten-Verkiezingen in de provincie Utrecht. Amerongen. Uitgebracht 2748 stemmen; geldig 2688. Gekoaen Jhr. Mr. L. H. J. M. Van Asoh van Wyok (aftr. antir.) met 1795, Mr. W. H. J. Baron Van Heemstra (aftr. antir.) mot 1767 en G. O. D. d'Autnale Baron Van Harden broek van Hardenbroek (aftr. antir.) met 1714 stemmen. H. Sprayt (lib.) had 1086 stemmen. Amersfoort Herkosen de heeren Van Asoh, Bosch, Sohimmelpenninok; gekozen de heer P. Hartman. Kreukelen. Geldige stemmen 2792. Geko- sen W. J. Doude van Troostwyk (aftr. lib.) met 1967 en Mr. J. M. Sohout Veldhnys (aftr. antir.) met 1897 stemmen. Herstemming tusschen J. H. De Waal Malefijt (aftr. antir.) met 1886 en Dr. D. De Bruyn (lib.) met 781 stemmen. Utrecht (district I). Uitgebracht 2665 stom men, van onwaarde 71. Gokoaon Jhr. Mr. J. E. Huydecoper van Maarssoveen en Nigteveoht (aftr. lib.) met 1666 en Mr. S. J. Van Geuna (aftr. lib.) mot 1665 atemmen. Herstemming tusscbon Mr. J. De Louter (lib.) met 1062 en 0. L. Zellerhoff (r.-k.) met 986 stemmen. Jhr. Mr. F. H. Radermaoher Sohoorer van Nieuwer- kerke (ohr.-hist.) had 646 atemmen. IJselsteln. Uitgebrachte geldige stemmen 268i. Gekozen Mr. B. J. Lintelo Baron de Geer van Jntphaas (aftr.) met 2005, E. G. Wentink (aftr.) met 1822, Jhr. H. P. 0. Bosch van Dra- kenstein (aftr.) met 1788 en G. Van Hazendonk (aftr.) met 1714 atemmen. J. A. Van Buma kreeg 881, 8. I. Cambier van Nooten 746 en Jhr. H. 0. Barohman Wuytiers van Vliet 495 stemmen. VARIA. In oen pas vóór enkele jaren gebonwd huis te N ge veen by Meppel «akte een echtpaar met bed en al dooi den vloer heen in een half vol water staanden kelder. De vrouw hield bet hoofd nog boren, doch haar eohtgenoot word nat tot aan do pluim van «'n slaapmuts. B. Holman, een pompenmaker te Wildervank heeft voor de 24ste maal een drenkeling gered, „van een anders wissen dood," aooals hh. dag bladcorrespondenten dat gewooniyk noemen. Holman mag wel eervol worden vermeld, ook in de „Sohoonhovensohel" Arnhem heeft s'n ijjksten ingezetene door den dood verloren, den heer E. H. Soheidiua, lid van den raad aldaar. Zgn hoofdelgke omslag werd berekend naar een jaariykaoh inkomen van f 180.000. Ter navolging. Op 't gebied van adverteeron sloeg eon man in Zeeland deser dagen het rooord. Zgn dankbare gevoelens voor de vele bij)ken van deelneming by den dood syner vrouw ondervonden, gaf fay luoht in een 181 regels lange advertentie. In de „Bergnmer Courant" komt, verkort, de volgende advertentie voor: „Gevraagd, voor eeu weekblad ten plattelaude, een gesohikt feuilleton, met hoogstens drie of vier moorden, een verdrukte onschuld, een val- sohen prins, een verdonkeremaande erfenis ens., ter lengte van ongeveer 20 meter, 't Moet op trouwen uitlooperf." Hotie Piotera Bakker in 't Frieache Stiens in dese maand 60 jaar op de boor- dery van de familie Sjvenster in dienateen orgel trapper in een der kerken te Amersfoort vierde deser dagen «jjn 60jarig jubilé als „windmaker."— Eon fabrieksarbeider te Oldenaaal had aioh te verbiydeo over de geboorte van een jongen althans, dat «ei de baker. Volle 14 dagen na het heugelijk „feit" begaf de man aioh naar 't gemeentehuis om te aeggen, dat de sooo ceo dochter wasl De gemeente-veldwachter te Wauenaar heeft in een oprisping van ambts ijver 116 prooesaen-verbaal opgemaakt tegen fietsrjjdera, die langa een verboden paadje gingen. Van dese 116 bekeurden lieten aioh 111 ver- oordeelen by verstek. Een Belgisch ry wiel- fabrikant huurde onlangs een heele fiatsclub in oostaam af om een party karretjes over de grens te smokkelen. De hh. fietsers maakten door Limburg een, naar 't scheen, onsohnldig tochtje naar een Daitsohe stad, doch keerden, toen se de ry wielen goed en wel hadden afge leverd, langs verschillende wegen per spoor naar België terug. „Mottige Jaap", een be ruchte Amsterdamsohe dief, is deser dagen heel modern op een fieta het rasphuis inge reden. Jaap had nl. een prachtige maobine gestolen en werd deswege veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Heel wat Engelsohen heeft men te verwaohten op den dag der Inhuldiging te Amsterdam. Voor rekening van een bekend Engelsoh reizigers-bureau werden verleden week 160 tribune-plaatsen besproken k f 20 per stuk. Op de Dordtaobe landbouwten toonstelling is bloemenmest geëxposeerd in busjes, versierd met het welgeljjkend portret van de Koningin. Zeer gesohikt die busjes om te bewaren als souvenir aan het kroningsjaarI In de uitstalkast van een juwelier te Amsterdam kan men kleine sohildpadden bewonderen, wier harde hnid met diamanten ia beset. Tegenwoordig een mode-artikel 1 De draagster bevestigd het diertje met een kettinkje aan haar japon, soodat het gelegenheid vindt een wandeling te maken over de armen en de borat van s'n moeeteree. Met vleesoh worden deze levende sieraden gevoed. Acht Kralingsche politie-agenten stonden ver leden week op een vroegen morgen in de Oude Plantage te Rotterdam tevergeefs te wachten op twee vurig verliefde jongelingen, die zouden duelleeien om een buitengewone schoonheid, waarop beiden tot over de ooren waren geraakt. Twee nieuwsgierige dagblad- oorrespondenten en een iiefhebber-photograaf maakten ook een vergeefsohe reis. Jammer genoeg was geen tweede amateor-photograaf by de hand, om het teleurgestelde groepje eren op te nemen. In 't Friesohe Achlum een snder praatje 1 heeft een awalnwenpaar s'n nest in de sohool gemaakt; te Tiel ont snapte deser dagen een paard, dat een onder komen bad geaooht in dekerk, waar het wel een uur na sjjn geheimzinnige verdwgning werd teruggevonden. Te Edam waa verleden week een 8-jarig knaapje soek. Nadat men tot laat in den avond overal vruchteloos had ge aooht, werd het hoofd der school opgebeld en de vermiBte eindeljjk gevonden. De jongen had moeten sohoolbiyven en bleek door ayn onder- wyser vergeten te ago. Concurrentie. In de Friesohe gemeente W. is een onderwgzers- betrekking vacant en 't aantal sollicitanten vry aanaieniyk. Terwjjl na de heeren liefhebbers hun best deden om benoemd te worden, kwam een vrouwelgke collega haar diensten aan 't gemeentebestuur aanbieden voorf60, minderI In verscheidene garnizoensplaatsen in België krygen de miliciens onderriobt in landbouwzaken, zeker voor 't geval, dat eenz het swaard zal worden omgesmeed in een ploeg. 't Allernieuwste middel tegen kiespyn is ortboform. 't Is niet vergiftig, werkt antisep tisch en beeft by verscheidene proefnemingen gunstige resultaten. De wetensohappelgke, tan- dentrekkende naam van het product is: p-amido- m-oxybensoezuurmethylestor. Op een boel- huis te Zuidhorn, Groningen, sakto verleden herfst een der kjjkers, een soboenmaker, door den sinds jaren kranken zolder met het gevolg, dat hy zich ernstig bezeerde, niet kon werken en de hulp noodig had van een dokter. Hy stelde een eisoh tot schadeloosstelling ad f 120 in tegen den boer en de kantonrechter stelde hem in het geiyk. Pas geleden evenwel werd hem in hooger beroep zyn eisoh ontzegd. ln „de Graafschap bode" leest men 't volgende gedichtje: „Mooi Elsken zat an 't venster, Met 't breiwark op der knéé, Zee droeg zes ponney-lökakes, An iedre kante dréé. 'n Jongsken, dol van léefde, Dat kwam venrbie, en héé, Hee had zes heurkes op do lippen; An iedre kante dréé. Diep veur zien Elsken baog-gie, Zéé waaien 't ens dee twéé. En béé stuirden der aea knakeoa, An iedre kante dréél Hear vader kwam en sag dat, Eu sohreenwden 't uit: „Zéé, aéél" En gaf d'rm sesse van aohtren, An Iedre kante dréél" Gemengd Nieuw». Nog niet begrepen. By de jl. Diüsdag in het kiesdistrict IJselstein gehouden stemming werden nog biljetten ingeleverd, waarop geen enkel stemvakje was zwart gemaakt, doch waarop achter zoo'n vakje de naam van den candidaat of enkel een streepje was geplaatst. De 56-jarige timmerman B. V. te Papendrecht, die verleden Zaterdag met nog 8 andere timmerlieden naar Hedel was gezonden, om aldaar behulpzaam te zyn by het lichten van een vaartuig, had verleden Zondag het ongeluk te water te geraken en geheel onopgemerkt te ver drinken. Vermoedeiyk heeft hy des avonds laat de lichten willen bereiken met een roeiboot, die op eenige meters afstand van den oever lag. zyn lijk is onder Poederooien gevischt en aldaar ter aarde besteld. Te Montfoort is uit Rotter dam bericht ontvangen, dat de recherche de hand heeft gelegd op de jl. Zaterdag aldaar gestolen gouden Bieraden der dienstbode van den veehouder W. Spruit. Men meent den dader op het spoor te zyn. Een 28-jarig meisje, wonende te De Werken, is zoo hevig geschrikt van een spin, dat zy aan de gevolgen is overleden. De heer Van der Slikke, opzichter der visschery politie te Bergen- op-Zoom, heeft uit de Schelde het in staat van ontbinding verkeerend lyk van een onbekend persoon opgehaald. By het uit het water halen had de heer Van der Slikke bet ongeluk zich aan de hand te verwonden, welke kort daarna hevig opzwol. Terstond werd een geneesheer ontboden, en deze constateerde ernBtige bloedvergiftiging. Te Grathem (L) kreeg zekere J. K., terwjjl hy by den herbergier Th. K. uitging, eene ernstige snede met een mes over zijn arm, waarna hy zich dadeiyk naar binnen begaf en mededeelde wat er gebeurd was. Een der aanwezigen, A. p., ging daarop naar buiten, om te zien wie de dador was, doch kreeg onmiddeliyk pen slag op het hoofd, waarna de woesteling hem een zwaren messteek in de borst toebracht, dicht by het bait. G. werd de herberg binnengedragen en gaf weinige oogenblikken later den geest. De vermoedeiyke dader, d. B., uit het naburige Ooider, is door de maréchauaaéea van Thorn in veiztkeide bewaring gebracht, Oniehnldif veroordeeld! In bet jaar 1894 had te Delft een diefUal met braak en inklinaming plaata. De politie, by een dadeiyk ingesteld ondersoek, legde de hand op twee by haar welbekende mannen, en desen werden respeotieveiyk tot 4 en 5 jaren gevangenisstraf veroordeeld, in verlenging ven een straf die «y nog te goed hadden. Het is nu echter gebleken dat de beide veroordeelden aan den diefstal te Delft onsohnldig «tin en dat de werkelyke daders de Rotterdammer W. M. en de Hagenaar M. de G. zgn. Dese beiden «aten reeds voor een ander deliot in de Leeu warder strafgevangenis, waar sy onderling brief jes wisselden in verband met de Delftsohe inbraak. Er was te deser sake nog een kleine veote tns- sohen de twee, omdat by de verdeeling de een den ander niet „eeriyk" behandeld had. Natnnr iyk vielen de briefjes in handen van den direo- tenr der gevangenis en daaruit bleek de sohuld der beide gevangenen, tevens de onschuld der andere veroordeelden. Een party gestolen silver was door hen verkocht op het Aohterk looster te Rotterdam en van daar naar Schoonhoven ge bracht, waar no nog een deel kon worden in beslag genomen. Op Donderdag 28 deser sollen voor de Haagsohe rechtbank de beide schuldigen W. M. en M. de G. terechtstaan tor sake van dezen voor vier jaren in Delft gepleegden diefstal. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 17 Jnnl. De lste luit M. Faassen, van het 3de reg. vest.-art., die met ingang van 15 Juli a. s. overgeplaatst is by de Instructie-Compagnie alhier, wordt op genoemden datum ontheven van zyne detacheering by de normaal-schietschool te 's-Gravenhage. In de gisteren gehouden raadsvergadering werden de geloofsbrieven van den heer A. Van Lomwei onderzocht en goedgekeurd, waarna tot toelating van genoemden heer als lid van den raad werd besloten. Het volledig raadsverslag volgt in ons a. s. Nommer. Woensdag-avond hield de heer P. Van der Hoog, van Krimpen a/d Lek, voor de kiezers zgne aangekondigde lezing in het lokaal „Van Zessen" alhier. Na een inleidend woord van den waar- nemenden voojtMtter, den heer Mr. J. K. Van Weel, besprak de h«fc< Van der Hoog de groote be- teekenis van de verkiexingon voor de Pror. Staten en het gewichtige belang, om door af vaardiging van liberale leden, mede te werken dat ook de meerderheid der Eerste Kamer de tegonwoordige regeoriog in haar werk steune. Daarna ontwikkelde de geaohte spreker op bo- vatteiyke wjjse verschillende punten, door de Liberale Unie op haar program geplaatst, om met een krachtig woord van opwekking tot flinke opkomst bg de a. s. verkiesing «yne rede te eindigen. Van de gelegonheid tot debat werd gebruik gemaakt door den heer J. W. Valk, die, hnlde brengende aan den besadigden toon waarop de referent sgne meening had kenbaar gemaakt, dezen op verschillende punten trachtte te be- strgden en het standpunt der anti-revolutionairen uiteenzette. De heer Van der Hoog diende den heer Valk daarop van repliek, waarna de heer L. Akkerhugs JEz. een krachtig en wel sprekend woord nitte in het belang van het openbaar onderwys en den leerplioht. Ten slotte betrad de heer M. Boogaerdt Bs,, van Krimpen a/d Lek, het spreekgestoelte, om op kraohtigo wjjie de kiezers aan te sporen go- trouw ter stembus op to komen en de oandida- tuur te steunen van de aftredende leden der Staten, de heeren P. Van der Hoog, A. Knyff Hs. en Mr. D. N. Brouwer. Met oen woord van dank van den waaro. voorzitter werd de avond besloten, die sioh, ia weerwil een seer talrgk publiek van versohil- lende richtingen in de zaal vertegenwoordigd was, door een wél enthousiastisohen maar ordelievenden geest onderscheidde. Heden werd voor het kanton gerecht o. a. behandeld eene aanklacht tegen D. G., veearts, wonende te Willige- Langerak, wegens het buiten noodzaak onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Een aantal getuigen werden in deze niet alledaagsche zaak gehoord. Door het Openbaar Ministerie werd geéischt 800 gulden boete, subsidiair 60 dagen gevangenisstraf. De beklaagde erkende aan een land bouwer een recept te hebben afgegeven, bestemd voor iemand die ïydende waa aan een maagkwaal, hoewel hy by dien landbouwer ontboden was voor hulp van aan mond- en klauwzeer ïydend vee. Gisteren werd alhier aange houden een persoon, wiens aanhouding wegens diefstal werd gevraagd in het Politieblad van 1895 door den heer com missaris van politie te Gouda. Na tele- graphisch onderzoek werd de aangehoudene van wege de politie te Gouda alhier af gehaald. SLAG BU WATERLOO. Morgen 18 Juni sal het 83 jaren geloden zyn, dat de Slag by Waterloo plaats had. Ds uitslag van dien veldslag is niet alleen van overwegond belang geweest voor heel Europa, maar ook iosonderheid voor ons land. Na de jaren lange uitputting werden in 1816 ander maal van onze voorvaderen sware offers ge vraagd, ten einde ons kostbaarst recht, ons volksbestaan, te helpen handhaven. De nitslay van dien stryd van de vereenigde Mogend heden werd bij Watetloo bevoohten tegen Nanoleon, den alleen-heerscher. óns volksbestaan werd gered en Nederland hernam de eenmaal zoo roemryke plaats in de ry der Natiën. Maar duitenden bleven op de slagvelden b|j Qaatre-Bras en Waterloo en daaronder honderden Nederlanders. De ellende, die ook weder daar door ontstond, was groot; vele huisvaders hadden vrouw en kinderen verlaten om hnn leven op te offeren voor het vaderland. Maar aohterbiyvenden hadden hnlp noodig en werden ook geholpen. Eene algemeene oolleote voor lag ln de behoeften en jaariyks werd op 18 Jnnl die oolleote herhaald door het geheele land, en in vele gemeenten waren plaatselgke commissiën werksaam om de smart te lenigen van zoovele weduwen en woeien en hnlp en bystand te verleenen aan zoovele door den kryg ongeschikt geworden personen. Jaren lang heeft de opbrengst dier oolleoten aan het doel beantwoorddoch gaandeweg werd het getal overgeblevenen nit de dagen van 1816 kleiner. Dooh nieuwe holp werd ge vraagd en wel voor behoeftige ond-stryders van 1880 of voor veteranen en verminkten nit andere oorlogen, vooral nit Oost-Indiën. Koning Willem III gaf een vonteiyk voor beeld door het Nationaal kapitaal, hem door het Nederlsndsohe volk aangeboden by zyn 26-jarig Koningschap, geheel te storten in het fonds van Waterloo, en steeds worden jaariyks, onder den naam van „Waterloo-oolleote", gelden versameid, teneinde nit dat fonds de oud gedienden en verminkten nit den stryd, vooral nit Indië, eene ondersteuning te geven, waardoor de sorgen van hon laatste levensdagen zooveel mogeiyk worden verliobt. Daarom is elke aanbeveling voor de Waterloo-oolleote een waardige herinnering es elke ondersteuning een sohoooe plieht, die op ieder rechtgeaard Nederlander cast. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Yriendeiyk versoek ik, het onderstaande te villen opnemen: In een berioht door my opgesonden en ge plaatst in nw blad van Zaterdag 11 Jnni j.l. is achter het woord „doktersrekening" abusie- veiyk weggelaten, „die van Dr. G. te O." Uw Correspondent Ie Nieuwerkerk a/d IJsel. Buiten verantwoordeljkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur! Het berioht in de Sohoonhovensohe Courant van Woensdag 16 Juni onder „Stadsnieuws", als sou eon inwoner deser gemeente den kan tonrechter bg eene uitoefening der Wet hebben bemooiiykt, en naar men zegt selfs bedreigd hebben, is geheel bezgden de waarheid. Het lag niet in de bedoeling om den kan- tonreobter te bemoeilgken, maar meer om den ersoon, die een schande aandeed, welke door tem had kunnen voorkomen worden, verwyderd te honden. U dankseggende voor de verleende plaats ruimte heb ik de eer te syn een Inwoner deser gemeente. pe. hei UITSLAG der STATEN-VERKIEZING ln de Provincie ZUID-HOLLAND. Kiesdistrict Gouda. Schoonhoven. Uitgebracht 462 atemmen. Hiervan verkregenMr. D. N. Brouwer 223, C. Brunt PJz. 219, J. Van Galen 196, P. Van der Hoog 207, A. Knyff Hz. 228 en M. 0. J. Van der Weyden 194 st. X Van onwaarde 11 st. Ammerstol. Uitgebracht 123 stemmen. Hiervan verkregen: Mr. D. N. Brouwer 120, P. Van der Hoog 118, A. Knyff Hz. 119, J. Van Galen 8, C. Brunt PJz. 2, M. 0. J. Van der Weijden 1 at. Berg Ambaoht. Uitgebracht 199 stemmen. Hiervan verkregenMr. D. N. Brouwer 117, C. Brunt PJz. 86, J. Van Galen 82, P. Van der Hoog 114, A. Knyff Hz. 114 en M. C. J. Van der Weyden 72 at. Van onwaarde 1 st. Krimpen a/d Lek. Mr. D. N. Brouwer 126, C. Brunt PJz. 87, J. Van Galen 87, P. Van der Hoog 160, A. Knyff Hz. 129 en M. C. J. Van der Weyden 59 at. Lekkerkerk. 861 kiezers hebben aan de stemming deelgenomen. Uitgebracht werden op de heerenMr. D. N. Brouwer 269, 0. Brunt PJzn. 88, J. Van Galen 88, P. Van dei Hoog 269, A. Knyff Hz. 256 en M. C. J. Van der Weyden 67 st. Van onwaarde werden verklaard 2 biljetten. ALGEMEENE UITSLAG: Herstemming tusschen aiie zes candi- daten, de heeren Mr. D. N. Brouwer (aftr., lib.) met 2797, C. Brunt PJz. (chr.-hist.) met 2814, J. Van Galen (anti rev.) met 2820, P. Van der Hoog (aftr., lib.) met 2607, A. Knyff Hz. (aftr., lib.) met 2724 en M. C. J. Van der Weyden (katb.) met 2463 stemmen. Kiesdistrict Sliedrecht. Groot Ammers. Uitgebracht 114 stem men. Hiervan verkregenL. A. Langeveld 65, J. Von Lindern 47, T. Swets Tz. 58, A. Pyi Jszn. 61 st. Van onwaarde 1 st. Langerak. A. Pyl Jszn. 45, T. Swets Tzn. 45, J. Von Lindern 15 en L. A. Langeveld '16 stemmen. Nieuwpoort. A. Pyl Jszn. 80, T. Swets Tzn. 29, J. Von Lindern 16 en L. A. Langeveld 15 stemmen. ALGEMEENE UITSLAG: Gekozen de heeren: A. Pyl Jszn. met 1549 en T. Swets Tz. met 1628 stemmen (beiden antirev.) De heer L. A. Langeveld (lib.) bekwam 1078 en de heer J. Von Lindern (lib.) 977 at. Vervolg der Nieuwstijdingen. VERVOLG STATEN-GENERAAL. voortzetting der discussie in de ver gadering van Donderdag protesteerde de heer van der Zwaag als anti-militarist tegen de nut- teloose uitgaaf tot verdediging tegen een niet bestaanden vgand, terwgl men het geld soo goed soa kannen gebruiken tot besteding van werkelyke vyanden als armoede en werkloos heid. Voor dit sohip wil hg niets geven, omdat de specialiteiten het niet eens sgn of het goed is. Moeten wy voor een vyand buigen, dan beter vóór dan na een oorlog. De Minister van Marine seide dat hy spoe dig geld aal aanvragen voor een tweede sohip, en weet nogmaals op het noodige van dit sohip voor de verdediging van den vaderlandsohen bodem. Het ontwerp werd aangenomen met 69 tegen 15 stemmen. Onder de verder nog goedgekeurde voordrach ten waren: Aanstelling van een technisch adjunot-inspeo- teur voor gevangenis-arbeid. De Minister,van Justitie kondigde aan, dat hg een oommissie van industriealen en werklieden sal instellen voor advies omtrent een regeling van dien arbeid sonder sohade van partioolieren. Voorziening in de verdediging van de Noord- seekust tusschen Den Helder en de Hondsboesohe zeewering. De heer Conrad drong aan op apoe- digen aanvang van de werken met het oog op "Ven ongonstigen toestand aldaar. De Minister van Waterstaat seide dat de voornaamste werken het volgend jaar sullen uitgevoerd worden. De Kamer is niteen gegaan. By Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Dordrecht, ter standplaats de gemeente Dordrecht, Mr. J. R. De Koning, candidaat- notaris aldaar. Het personeel der pyro- technische werkplaats, voor zoover thans nog te Delft gevestigd, zal tegen Mei 1899 overgaan naar de Hembrug (Amsterdam). De dames J. G. De Mol en A. W. Groenendal te Gouda, M. E. S. Mackay en M. S. Roetman te Sliedrecht, zyn ge slaagd by het akte examen lager onderwy8. w 8 Groot-Ammers17 Juni. Door de kaashandelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de navolgende pryzen: lste qual. van f 19 tot f 20{, 2de qqal. van f 17 f 18} de 50 KG. De handèïMa over 't algemeen redeiyk. Als een by zonder heid kan gemeld worden, dat deze week by de wed. K. een kuiken geboren weid met 4 pooten, 4 vleugels en 8 oogeD. Jammer dat het diertje niet lang den adem des levens tjffcat. 'HNnur, 16 Juni. De jaariyksche collecte voor den gewapenden dienat, gisteren en heden aan de huizen gehouden, heeft hier f 4,86 opgebracht Jaarsveld, 16 Juni. Op de heden alhier gehouden publieke verkooping van uiterwaardshooigras is gemiddeld besteed f 9 A f 10 per 500 kilo op stam of f 80 f 85 per hektare. Zoowel de hoedanig heid als de hoeveelheid van het gras op de uiterwaarden is dit jaar zeer bevredigend. 'Meerkerk, 17 Juni. Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen geleverd 36 vrachten. De handel is vlug. Men besteedt voor lste kwal. van f 20, - tot f 22,-, voor 2de kwal. van f 17,- tot f 19,—, zwaardere soorten f-,—per 100 halve Kg. De heer A. Oosterbeek te Ben schop heeft de benoeming tot onder- wyzer aan de openbare lagere school alhier aangenomen en treedt 4 Juli a. s. in functie. Nieuw Lekberland, 16 Juni. De jaar iyksche veipAc'iting van de landeiy'en der diaconiearmen bracht in 't geheel op f 882, zynde f 80 minder dan het vorige jaar. 'Polsbroek, 17 Juni. Uitslag stemming Prov. Staten in het Btemdiatrict Pols broek. Aantal kiezers 132. Uitgebracht 84 geldige, 2 ongeldige atemmen. Uitge bracht werden op den heer Jbr. Bosch van Drakestein 81, Van Buma 62, Baron Lintelo de Geer van Jutfaas 37, Van Hazendonk 30, Cambier van Nooten 28, Wensink 86. Ds. C. Verhagen te Zuilen heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. Een rytuig, waarin de predikant van Jaarsveld, die in deze gemeente een vacaturebeurt had vervuldontmoette Zondag-middag niet ver van den Pols- broekerdam een 10-tal dames en heeren uit Oudewater, die een fietstocht maakten. By de poging om uit te wyken, kwam een der rywielen in aanrakiDg met het paard, een kregel, 4 jarig ding, dat, ofschoon goed in toom gehouden, toch stond te trappelen van ongeduld en met zyn hoeven het rywiel even bewerkte, dat het totaal onbruikbaar werd. De belijdster van het gehavende karretje liet zich per rytuig naar Oudewater brengen. Woerden, 15 Juni. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 380 party en prys van Goudsche lste soort f 21 k f 25, 2de soort f 17 A f 20, zwaardere belegen f 28; Edammer f per 60 kilo. Handel matig. Op de lammerenmarkt waren beden on geveer 84 stuks aangevoerd. Prijs f 8 h 18 per stuk. Men kan de lammeren markt voor dit seizoen als geëindigd beschouwen. Eenige berichten wachten op plaatsruimte. op Zondag 19 Juni 1898. Ring Schoonhoven. Berg-Ambacht. Voorm. 9} uur, Ds. Deur te Gouda. Nam. Ds. Conradi te Schoonhoven. Krimpen a/d Lek. Voorm. Dr. Van Langeraad te Lekkerkerk. Ring Sliedrecht. Streefkerk. Nam. Ds, H. J. Hulscher te Nieuw-Lekkerland. Ring IJselstein. Polsbroek's Avonds 6 uur, Ds. J. G. Dekking te Jaarsveld. VIsicheriJ-Berlohten. 'Ammerstol, 17 Juni. Van Zaterdag 11 tot en met Vrydag 17 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 161 zalmen; prys per kilo van f 0,95 tot f 1,50. 'Krallngen, 17 Juni. Deze week werden ter markt aangevoerd 1628 zalmenprys f 0.90 k t 1,50 per 5 ons MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 15 Juni. Boter, le qual. 46 ct, 2e qual. 43 ct per half kilo. Kaas f 19 k t 28, - per 50 kilo. Lammeren f 7 A f 11 per stuk. Weivarkens f 14 k 118 per stuk. Biggen f 7 k t 9 per stuk. Aardappelen (kleingeel) f6,— per HL. (blauwe) f 0,— Eieren f 8,50 per 100 stuks. Gouda, 16 Juni. Kaas, le qual. (25,— k t 27,50, 2e qual. f 19,- k 23,—; Noord-HoU. f k Aangev. 231 partyen. Han del matig. Gemeente Sohoonhoven. Van 16 tot 17 JnnL Geboren: Engelina Judith, d. van P. Ver hoef en A. Hoogendoorn. Viotorinus Maohiel, s. van L. Lafeber en P. van Kasteel. Den 20. Juni aanstaande hopen onze geliefde Ouders TEUNIS VAN ESSCHOTEN en SOPHIA DE GROOT hunnen SA jarigen Echt te her- denken. Hubne dankbare Kinderen. Jaarsveld, 16 Juni '98. Ondertrouwd: ADRIANUS KRUIJT ADRIANA JOSINA TIMMERMAN. Ameide, 17 Juni 1898. Getrouwd: P. VAN WILLENSWAARD Herv. Predikant, en M. E. VAN WALSUM, die, ook namens wederzydsche Familie, dank zeggen voor de vele bewyzen van belangstelling, dezer dagen ondervonden. Krimpen a/d IJssel, 16 Juni 1898. Getrouwd: J. SCHREUDERS Leiden M. A. 16 Juni 1898. De Heer en Mevrouw SCHREUDER8- HAGEN betuigen, mede namens weder zydsche familie, hunnen hartelyken dank voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Voor de vele bewyzen van belang stelling, ons betoond by ons 40-jarig Huweiyksfeestbetuigen wy onzen har telyken dank. C. MOLENAAR. A. MOLENAAR de Pater. Stolwyk, 17 Juni 1898. Ondergeteekende betuigt zyn hartelyken dank voor de tahyke blijken van belang stelliDg, zoowel van hier als van elders hem 10 Juni j 1. betoond. JACs. VOORSPUU, Groot-Ammers, 18 Juni 1898. De Ondergeteekende betuigt aan den heer S. MOGENDORFFRykaveearts te Schoonhoven zyn oprechten dank voor de flinke wyze waarop hy zyn paard, dat hoogst gevaariyk ziek was, heelt behandeld en genezen. Bonrepas. B. SCHEP. J. SCHREUDERS. V p. p. c. Dordbecht. Ondergeteekende maakt zyn velen vrien den van Groot Ammers en elders bekend, dat hy op 23 Jnnl, zyn 949ten vei jaar dag, geen persoonlijke bezoeken kan afwachten. Tot zyn leedwezen is hy wegens af neming van lichaamskrachten genoodzaakt zyn vrienden hiermede in kenDis te stellen. Oud-Lid van den Raad. Groot-Ammers, 10 Juni 1898. „Wie den arme geeft, leent den Heer". God moge het den milden gevers ver gelden, die ons een varken schonken, toen het onze stierf, waarvoor onzen innig- sten dank. P. BOEREFIJN en Familie. Lange-Roigeweide. Wegens reparatie gesloten van af 23 JUNI tot en met 3 JULI 1898; de overtocht per Roeiboot blyft geregeld doorgaan. G. J. DE JONG, Veerman. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 19 Jnnl 1898, 's avonds 6.15 ure, onder leiding van Dr. TERNOOY APEL, Pre dikant der Ned. Herv. Gemeente te Harlingen. 30 31 Angnstna—1 September 1898. Zy, die gedurende de Kroningsfees ten op het Feestterrein willen staan met WafelkraamVerverBcbings-Bloemen- Koek- en Banket-tenten, enz. enz., gelieven biervoor aanvraag te doen vóór I Joll e k. by den Ondergeteekende, waarna toezen ding van condities volgt. Namens de afdeeling „Feestterrein", Voorzitter. Goedkoopst adres voor ILLUMINEER- en FEESTARTIKELEN, als: Guirlandes, Lampions, Bloemen, Illumineerglazen, Mikaglazen en Emmertjes, in verschil lende kleuren, Blokkaarsen, Wapenschil den, Vlaggen, enz. VUURWERK. Scherp concurreerende pryzen; vraag pryzen en monsters. HAAHTHKCUT. met luchtbanden, in 't Magazyn „DE FAAM", Schoonhoven. Tegen half Juli gevraagd een GEHUWD PERSOON, P. G., geschikt voor Tuin- en Huiseiyk werk. Franco brieven, aan- of aanmelding in persoon by den heer C. VAN DER GIESSEN Senior te Storm- polder (Krimpen a/d Ussel). R. C., goed kunnende melken^bledt zich aan. Men zal meer op een# goede be handeling dan op hoog loon letten. Brieven franco, aan S. DE JONG Jz. te Haaatreeht, by Gonda. gevraagd, vlug werkman, P. G., vast werk tot November, by J. BONTENBAL, Zevenhulien by Goud?. Zich persooniyk aan te melden. TERSTOND GEVRAAGD: tegen vergoeding van kost en inwoning, by B. KOKMr. Broodbakker te Bergambacht. Ter Boekbinderij van W, DUEL wordt gevraagd een belast zich met het KOOPEN, VERKOOPEN en BELEENEN van EFFECTEN; VERWISSELEN van COUPONS; INCASSEEREN van WISSELS, ook Buitenlandsche; ASSUREEREN tegen BRANDSCHADE, desverkiezende tegen vaste premie; AGENT van de Hypotheekbank «ORANJE NASSAU". In een klein, stil gezin te Rotterdam wordt met Augustus of eerder gevraagd eene eenvoudige, fatsooniyke van buiten, P. O., liefst boven de 20 jaar, die koken en flink werken kan. Adres, onder lett. G, Boekhandel H. A. KRAMERS en Zoon te Rotterdam. Er biedt cieh aan als in een klein gezin een net Meisje, P. G., van goede getuigen voorzien. Brieven franco, letters M R, aan het Bureau dezer Courant. Mej. A. VAN DER HEK, Haven O. Z Schoonhoven, vraagt met Augustus een dié met de wasch kan omgaan. In een klein burgergezin te Gonda wordt gevraagd, om met de vrouw des huizes ge meenschappeiyk alle voorkomende huise ïyke bezigheden te verrichten, P. G. Opgave van salaris wordt verlangd. Br. fr., lett. P, aan SWARTSENBURG'S ADVERTENTIE BUREAUGonda. Tegen Augustus wordt gevraagd een flinke DIENSTBODE, P. G. Loon naar bekwaamheid. Adres: M. DE JONG Jr., VleeBchhouwer en Spekslager te Vreeswijk. Mevrouw KOOIMAN-SCHEPP, Laan N. O.-Indiö No. 9 's-Gravenhage, vraagt tegen 1 Aug. eene eenvoudige mutsdragende,P.G., niet beneden 28 jaar, die goed kan koken en werken. Brieven franco aan bovenstaand adres. GEVRAAGD, om zoo spoedig mogelyk in dienst to treden, een flinke Loon naar bekwaamheid. Zich te vervoegen, liefst in peiaooD, b\j Mej. DE KONING te Stolwijk. B 453bij de Kerk Goedkoopst adres voor (ook speculatieve) COUPONS enz. Komt op verzoek aan huis. Zeer groote Rozijnen met 1 pit, prachtig wit Candij-gruis, zeer groote gedroogde Abricozen en verder alles lste kwaliteit voor de Inmaak voorradig alsmede diverse Puddingsoorten, Jams, Ontbijtkoek, v. Houten'» Cacao enz. Aanbevelend, SCHOONHOVEN. p. 100 kilo f 2,50zak inbegrepenvry boord Dordt. Verkijjgbaar by Zoatcledera, 'L WIJNDHECHT. H.H. Handelaars flink rabat. Een zeldzaam prachtig SALON-ORGEL te koop aangeboden, schoon van toon, 4} spel, 17 registers; alsmede alle andere soorten van nieuwe en gebruikte ORGELS •n PIANO'S, ook op termyn-betaling van f6,— per maand. Ook gebruikte PIANO'S ln ruU of te koop gevraagd. Adres: C. DOBBELAAR, Brouwers straat 68, Rotterdam. groen blad, boog ongeveer 1 M., pracht exemplaar. Adres, onder letter K, Bureau dezer Courant. Mr. KUIPER, Welk alpenkleine en groote Staren, Kaaa- knlpen en Melkemmers enz. enz.; ook voorradig Grondtoanea, Regentonnen en Drankknlpen. Groenoweg, Hoek Vy'verstraat, Gonda, L 299 - 300. Uitgestald Woknsdaqs te Woerden en Donderdags te Gondaop de Kaasmarkt. Schoonhoven, 16 Juni 1898. Onder dankbetuiging voor het in hem meer dan veertig jaren gestelde vertrouwen, brengt Ondergetee kende ter kennisse zijner begunstigers, dat hy zijne heeft overgedaan aan den Heer A. A. VAN DER SIJS, die deze zaak op den zelfden voet zal voortzetten. Met verwyzing naar boven- staande advertentie, bericht On dergeteekende, de door hem overgenomen van den Heer B. DE JONG op denzelfden voet te zullen voortzetten. Belovende eene nette en goede bediening. Aanbevelend Op Maandag den 27. Juni 1898, des voormiddags ten 11| ure, zal ten Kofflehuize van L. MARCK, by bet Station te Moordrecht, worden aanbesteed: Het opbouwen van de 130UW- MANSWONINC, »'t Land Ka- naiin", bewoond door D. C. MARCK te Zevenhuizen. Bestek en teekening liggen ter inzage ten Kofflehuize voornoemd en zyn op franco aanvrage, tegen betaling van f 1,50 per stel, verkrygbaar aldaar en by den ondergeteekende. Aanwyziug op het terrein op Woensdag dan 22. Juni 1898, des voormiddags ten 10} ure. Nadere inlichtingen geeft op franco aanvraag de Architect, B. VAN DAM Jhas. te Capklle a/d Usel. Door onverwachts vertrek naar elders wordt in een stadje van de provincie Utreeht een KOFFIEHUIS met Vergnn- nlng, Biljart en Uitspanning, tevens Kraldenierawlnkel met verkoop van Vee voeder, ter overname aangeboden. Fr. br., met postz. v. antw.aan C. ZUIDAM Cz.Gonda. Er wordt te 's Gravenhageop netten stand, een good beklante Zaak in ter overname aangeboden. Fr. br., met postz. v. antw., aan C. ZUIDAM Cz., Gouda. te koop aangeboden, mak langs den weg en zonder gebreken. Te bevragen by den Molenaar te Stolw|k. 2 maal per week verseh, uitsluitend eerste kwali teit De beesten geslacht te Schoonhoven en Utrecht, worden gekeurd en voorzien van het eerste keurmerk. 0^ GROOTSTE WAARBORG!!! Conenrreerende pr(jx<-u. Oude Haven Schoonhoven. AMSTERDAM, Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, verkrygbaar te Schoonhoven by E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, 0. Spilt. Noordelooe, J. G. va» dib Rist. Ouderkerk aid IJul, M. Pannikoik. G. Di Jong Czn. Krimpen aid LekA. J. Dogtkbom. A. Dekker. Moordrecht, J. va» Ginnip. Berkenwoude, Z. Vink. Berg-Ambacht, Wed. D. Blankin. K. v. Dam. StreefkerkE. Hilgkman. Bleekensgraaf, F. van Rees. In het oyzonder wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON THEK. k f 1 JO per 5 ona Alle PLATEN, PORTRETTEN, BOEKWERKEN, LIEDEREN enz., uitgegeven met het oog op de a. s. Inhuldigingateeetenworden zonder eenige prfleverhooging geleverd door de Boekhandelaars S. W. N. VAN NOOTEN te Sohoonhoven. Directie 1. W. 1. MOES. Van SCHOONHOVEN: Werkdagen v.m. 6.80, 8 30,n.m.2.-uur. Zon-en Feestdagen v.m. 6 AO, 6.80 Van GOUDA: Werkdagen v.m. 8.60,11.80,n.m.6.10uur. Zon- en Feestdagen v.m. 860, 9.16 Hp- De OMNIBUSSEN zullen 6 minuten vóór het vertrekuur °P 4e Markt, b/d Groote Kerk, staan. Pakje, en beodachapeen te bezorgen btl J- W. J. MOES. VICE VERSA, ■V De uren zijn AeuterdaaMhe tjjd."Wa Op Werkdageat Van SCHOONHOVEN vm. 6.80, 12.-, nm. 2.- 7.«. Van GOUDA vm. 8.46, nm. 4.80, 6.10, 10.64. Zoo- en Feeatdagea: Van Schooshoven vm. 6.80, nm. 2.en 7. Gouda 8.45, 5.- ,9.16. Vraohtprijzen: f 0,60, Retonr f I,—. Afrit te Schoonhoven: Hotel „Dn Hoed en de Stade-Herberg, bij den Heer H. M. VAN DUK. Gouda: HOtel .Station". Volgens art. 25 van het Reglement der Spaarbank te Haastrecht, worden do deelhebbers verzocht hunne Bpaarkaakbaekjea vóir tl Jell 1808 te bezorgen bij den Heer S, DE JONG Jz., Directeur-Boekhouder, ten einde de rente over het afgeloopen boekjaar 1897—1898 bi) te Bchrhven. De Directeur» der Speerbeek. Haastrecht, 3 Juni 1898. JB I op Dinsdag 21 Juni 1898, mSX des morgens ten 10 ure, een w' bet buis geteekend no. 41, op het dorp te LEKKERKERK, van: ten overstaan van Notaris MAHLSTEDE te Bergambacht. Voor den verkoop te zien. De Notaris H. GROENENDAAL te Gouda is voorne mens opfWoensdag 6 Julil 1898, des voormiddags 11 uur, in het Hótel „4e Zalm", aan de Markt te in het openbaar te veilen en te verkoopen: No. 1. de Turfmarkt, Wyk H no. 94, te la, kad. Sectie B, no. 1879, groot 1 Are, 50 Centiaren. Verhuurd aan G. Puijk per maand, tegen f 280,- 's jaars. No. 2. Een hecht, sterk en goed onder houden PAKHUIS, achter perceel No. 1, strekkende van No. 1 tot de daarachter gelegen zyi., gemerkt Wyk H noe. 96 en 96, te Goada, kad. Sectie B, no. 1668, groot 2 Aren, 60 Centiaren geheel, en Sectie B no. 1878, ged. tusschen dit en No. 1 en het recht van Erfpacht van de zyi, Sectie B,no. 1961, groot 40 Centiaren, en het recht van mede gebruik van den geheelen gang 'van- en naar de Turfmarkt, behoorende by No. 8. No. 8. Een hecht, sterk en goed on derhouden GEBOUW aan de Turfrnarkt, Wyk H no. 101, te Goada, naast Noe. 1 en 2gediend hebbende tot Kantoren met twee Zoldersannexe Pakhalsea en den daarnaast gelegen Gang van de Tui (markt tot aan de Zyi, kad. Sectie B, no. 1666, groot 849 Centiaren. De Nos. 1, 2 en 8, naast elkander ge legen, hebben te zamen eene oppervlakte van 760 Centiaren. No. 4. Een HUIS met beschoten Kap, annexe Keuken, Tuin en Open Plaata, aan de Nieuwe Haven, Wyk N no. 114, te Goada, kad. Sectie B, no. 1469, groot 98 Centiaren. No. 5. Een HUIS en Erf aan de Nieuwe Havenmet PAKHUIS daarachter, Wyk N 111 en 118, te Goada, kad. Sectie B, noe. 1656 en 1657, groot 88 Centiaren, met het recht van medegebruik van de daarnaast gelegen gang tusachen dit en No. 6, kad. Sectie B, no. 278. Het Huis No. 111 is verhuurd aan H. Vlag, voor f 1,80 per week. No. 6. Een hecht, sterk en goed onder houden PAKHUIS met twee Zolders en beschoten Kap, achter Noe. 4 en 6 te kadv Sectie B, na 1658, groot 410 Centiaren met den gang uitkomende aan de Nieuwe Haven, kad. Sectie B, no. 278, groot 48 Centiaren en het recht van gebruik van de Zyi, kad. Sectie B, no. 1479, groot 56 Centiaren, naast de Noe. 1668 en 1950. De Noe. 4, 5 en 6 naast elkander ge- gen hebben te zamen eene oppervlakte van 684 Centiaren. Betaaldag der kooppenningen 18 Augus tus 1898 Te bezichtigen drie weikdagen vóór den verkoop van 9-12 en van 2—4 uur en op den dag der velling van 9-11 uur, en wat de niet verhuurde gebouwen betreft op verzoek ook op andere dagen. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris H. GROENEN» DAAL te «Mëa.

Schoonhovensche Courant | 1898 | | pagina 2