encliL Onöenfiijk, IT. 1908. Zaterdag 30 Juli 1898 Feest NG iWMs SogkaiTBiL gen aan de Hout- F. VAN MILL, le tooj lormis to Schoonhoven. I Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht £081Ot0D U8 1898. Jestuur tter, 8 BRACK. K00PING 2D^, overstaan van e Waddinxveen itigden Notaris ader te bepalen 4 van Augustas r a. van: iiiiw, L7, rbij behoorende in den polder loemendaalschen ing. Officiëele Kennisgevingen. auweHolland- DERLAND", t Texas, TE KOOP, ANGEVELD ILVER ERKEN. KRUIJT. OP: 27 JULI, PIK STAM, TREE. EEN, BUIT^^AND. BINNENLAND. Panorama. PANORAMA SGHOOIfHOfflSCHE COURANT Jrijke opkomst Jomm ssie. aan het Bureau a S. &W. N. VAN NOOTEN ti Schoonhoven, Uitgeven. Gemeente Schoonhoven. un en 58 Centiaren, krijgen ten kan- taris Mr. MOLE- den Kerkweg te soort f - rend dorp in Zuid- IRECHT. Schoonhoven. lang een handel srswaren gedreven eiding vatbaar is. >or Steenkolen en rd tot Juli 1899, hecair Verband, beschikbaar He Prov.-plaats. tijd van de zaak soliditeit. Bureau Schoon- onds van Loplk”. toegankelijk. N. VA» SOQTKJi, De Burgemeester, Mr. A. D. H. KOLFF. gadering i waar als Klerk en Als pan „Hot nat an NEDERHOF, Inhuldigings- et een beroep ,LE Inwoners eente, om a. 8. )m half negen, lenigen in het dnde met ver- Feestviering ct en de zoo ng te helpen Spasje-Amerika. Eenige dagen geleden geen sprake nog van vrede of van bemid deling en nu eensklaps een vrede-bericht. Door Spanje werd de eerste stap gedaan. De Fransche gezant, de heer Cambon, ver scheen daartoe op het Witte Huis te Washington,om uitnaam van deSpaansche Regeering en op verzoek van den Spaan- schen Minister van Buitenlandsche Zaken, de boodschap over te brengen, die betrek king heeft op het beëindigen van den oorlog. Een rechtstreeksch verzoek dus van Spaansche zijde, om door bemiddeling van den Franschen gezant vredes-onder- handelingen te openen. Na het vertrek van genoemden gezant confereerden de Amerikaansche Ministers van Oorlog en Marine, Alger en Long, langdurig met President Mac Kinley, met dit resultaat, dat eerst dan tot een wapenstilstand zal worden besloten, als deze werkelijk tot een duurzamen vrede leiden zal. By een vrede behooren voorwaarden en worden de door de Vereenigde Staten als basis voor den te sluiten vrede gestelde con ditiën aan Spanje bekend, dan is het stellig uit met de vredelievende gezind heid en zal het wel weer voortzetting van den oorlog worden. Twee voorwaarden, waarop de Regeering staan zal, zijn: onafhankelijkheid van Cuba en afstand van Porto-Rico, beide vrij van schulden. De Amerikanen zijn nu druk bezig, om te trachten Porto Rico te verkrijgen en alsdan te „behouden’*. Generaal Miles is te dien einde te Guanico, op Porto-Rico, geland, waar 800 inboorlingen hem zullen bijstaan, aan wie door de Vereenigde Staten wapenen en amunitie werden toegezonden. Andere afdeelingen zijn nog zeilende, o. a. die van Generaal Brooke, die dezer dagen Newport-News verliet. Het doel is, te trachten al die troepeh op verschillende plaatsen van het eiland aan wal te zetten. Nog een ander eiland gaan de Ameri kanen „behouden” en wel het tot de Carolinengroep behoorende eiland Yap, waarheen het oorlogsschip „Montery” zal vertrekken, om er de Amerikaansche vlag te hjjschen. Uit San Fransisco vertrok ook weer een transportschip met 900 man naar de Philippünen. Admiraal Watson, de bevel hebber van het Ooster-eskader, gaat niet naar Spanje, om de havens te bombardeeren maar om Camara’s eskader te vernietigen. Guantanamo en Caimanera, die ook be grepen waren in de capitulatie van San tiago, hebben zich nu, na eenig verzet, aan de Amerikanen overgegeven. Eerst genoemde plaats had een uitgehongerd garnizoen van 6000 man, dat nu door de Amerikanen moet gespijzigd worden. Bovendien zijn er 1600 zieken in de hos pitalen. Daar er te Santiago 1500 zijn, heeft het Roode Kruis handen vol werk. Geen wonder, dat de Amerikaansche Regeering het repatriöeren der Spaansche gevangenen bespoedigt. De „Hesperia” is met 247 man aan boord dan ook van uit New-Yoik vertrokken. Uit Spanje zelf geen berichten omtrent on geregeldheden. De pretendent Don Carlos is met zijne gemalin te Lucern aangekomen. Eenige Spaansche geestelijken, die op de band der Oarliaten rijn, hebben van den rider Reeuwijk DER8LUI8JË, i den polder Reiziger, Paus eene waarschuwing ontvangen. Als zij zich schuldig maken aan verzet tegen de Koningin, zullen zij streng gestraft worden. De Koningin Regentes van Spanje heeft nu bij de rampen des lands, waardoor zij diep terneergeslagen is, nog het groote verdriet, dat haar zoon, de jonge Koning, ziek is. Zy gelooft, dat hij langzaam wordt vergiftigd, en laat hem nu geen spijzen meer eten vóór zij zelve die heeft geproefd. Terwijl in Frankrijk de Dreyfus-bewe- ging weer in vollen gang is, zit Frankrijk’s President met vrouw en dochter, genie tende van het schoone zomerweder, in vredige rust neder aan de boorden van de Seine, op zijne villa te Hivre, afwach tende, hoe de dingen loopen zullen. Zeker kwam hem dan ook reeds ter oore, dat kolonel Picquart een aanklacht indiende tegen kolonel Paty de Clam, als zijnde de aanlegger van het geding, dat Dreyfus ten val bracht. Het betreft hier derhalve den neef van den Minister van oorlog, want Du Paty staat in die betrekking tot den heer De Cavaignac. Vóórdat de heer Picquart zijn aanklacht deed, had Le Siècle het zyne al gezegd: Du Paty de Clam is de officier die Esterhazy heeft gewaar schuwd; die, om den verrader te redden, het geheim van de enquête heeft ver raden die Esterhazy heeft ingelicht, hem stukken heeft gegeven, hem geraden en by de hand heeft geleid. De falsaris Speranza, de gesluierde vrouw, de uit vinder van zooveel kuiperijen, hjj, die uit de geheime kist van het Ministerie van oorlog het document liberateur heeft laten komen en het aan Esterhazy heeft gegeven, enz. enzhet is alles de heer Du Paty de Clam. Nu, daar kan hy het voorloopig mee doen. Le Siècle is nu ver vólgd wegens laster, de heer De Cavaignac neemt het voor zyn neef op. Zola is nu dan toch eindelijk gevonden. Hij vertoefde in Frankrijk zelf, te Verneuil b|j goede vrienden. Zich ontdekt ziende, stak h|j over naar Londen. En nu is hij zoowaar ook al gezien in Noorwegen en nog op verscheidene andere plaatsen. Zou het niet wat al te sterke phantasie zijn? Niet enkel Frankrijk, ook Denemarken heeft zyne Panama-quaestie. Er z|jn in de stedelijke administratie van Kopenhagen malversatiën ontdekt. Raadsleden en ambtenaren hebben zich schandelijk ver rijkt met sommen, welke bij aankoop van terreinen door de stad te veel z|jn be taald. De heer Peter Holm, onder-voorzitter van den gemeenteraad, is de hoofdschul dige. Gevlucht, werd hy te Hamburg ge arresteerd. Het geval verwekte natuurlijk veel sensatie. Minder bevredigende berichten weder omtrent den gezondheidstoestand van den Daiteehen oud-Rijks kan seller Von Bis marck. Dr. Schweninger is by hem en laat hem het bed houden. Ook zyn beide zoons, Herbert en Wilhelm, kwamen met hunne echtgenooten naar Friedrichsruhe. Vorst Ferdinand van Bulgarije en zijne gemalin z|jn met hun zoontje Boris, een petekind van den Czar, een bezoek gaan brengen aan het Russische Hof en zyn daar recht vriéndelijk en vol eerbewijzen ontvangen. Op een gala-diner ter eere van het vorstelijk paar werden recht harteljjke toosten gewisseld op den voorspoed van beide landen en de goede gezondheid van hunne Vorsten. De Czar dronk nog eens afzonderlijk op zijn vierjarig petekind. Oud nieuws weer uit Servië. Vader Milan zit blijkbaar weer in geldverlegen heid. Bij de Skupschtina is werkelijk van Regeeringswege weer een voorstel ingekomen, tot het verstrekken van meer geld aan den ex-Koning, den tegenwoor- digen opperbevelhebber van Serviê’s leger, die intusschen in het openbaar als een meineedige is gebrandmerkt. Het Russi sche Hof deed zulks al sinds lang en wil van de Servische Regeering niets weten, zoolang Milan niet over de grens is. Koningin Nathalie is den laatsten tyd ook weer meer dan ooit gebeten op haar gemaal, omdat deze haar zoon tegenhoudt haar te bezoeken. Te Bucharest werd in de vorige week boven de stad een donkere wolk gezien, welke bleek te bestaan uit een onnoeme lijke hoeveelheid kevers, die, aangetrokken door het licht der straten, op de stad neerstreken. In een oogwenk waren alle straten, parken en tuinen met kevers bezaaid, zoodat in de tuinen der verschil lende koffiehuizen alle bezoekers de vlucht namen; op sommige straten lagen de onaangename gasten een vinger dik. In den zomer van 1870 is Bucharest even eens door zulk een keverregen geplaagd. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland hebben het verhoogen van den IJseldjjk op 23 Juli gegund aan P. De Vos te Berg-Ambacht voor f 1984. De kommies derde^ klasse, T. La verman, te Lisse, is met ingang van den Isten Augustus a. s. overgeplaatst naar Gouda en tevens benoemd tor scheeps meter van binnenschepen voor de inspec tiën Alfen en Gouda. te boekstaven. (Het beeld heeft als onderschrift Aangeboden door de leden der afdeeling „Lek ker kerk en Omstreken” van de Holl. Mjj. van Landb. aan den heer K. Smit Ja., 20 Juli 1898). Dat den heer Smit nog vele jaren worden ge schonken, genietend de aangename herinneringen des levens en waaronder ook deze bljjken van hulde mogen behooren. Langdurige bijvalsbe tuigingen gaven bljjken van instemming. De heer Smit brengt dank aan den secretaris voor sjjne harteljjke woorden en den leden voor de bljjken van hun goede gezindheid. Het geschenk zal hg aanvaarden en het sal hem een aangenaar teeken zjjn van de afdeeling „Lekkerkerk e Omstreken”. "Meerkerk, 26 Juli. De landbouwer B. uit Leerbroek passeerde heden-morgen deze gemeente. In de Tolstraat maakte z|jn tweejarig paard, voor eene tilbury gespannen, zich bang, week eenige meters van den rijweg af en kwam in het raam van den heer S. terecht. Vyf van dezes groote ruiten werden verbrijzeld en het latwerk van het onderste raam werd aan splinters geslagen. Met moeite bracht men het paard, dat met de voorpooten over den drempel hing, weer buiten. De vrouw en een kind waren uit de tilbury gevallen en hevig verschrikt. De voerman be kwam blessuren in het gezicht, terwijl het paard aan kop en borst zulke wonden had gekregen, dat de hulp van den veearts moest worden ingeroepen. Met een ge leend paard werd de reis voortgezet. Wederom betrapte de heer v. d. Vliet, ryksveldwachter alhier, in een naburige gemeente een paar bekende stroopers. Het dubbel jachtgeweer werd in beslag ge nomen. gNIeawerkerk a/d Deel, 26 Juli. De jaarwedde van den burgemeester is met f 200 en die van den secretaris met f 150 verhoogd; de eerste bedraagt thans f900, de laatste f 700. Nienwerkerk a/d IJsel, 27 Juni. Toe zegging van beroep naar deze gemeente is verleend aan Ds. D. Gladder te Schoonrewoerd. §Nleaw-Lekkerland25 Juli. De koop man d. B. alhier stond met zyn paard en wagen by eene schutting. Doordat het paard vooruitging, voordat d. B. was ingestapt, geraakte deze beklemd tusschen den wagen en de schutting. De beide wielen gingen hem over de voeten, waardoor deze vry ernstig werden gekwetst. De rekening der gemeente over het afgeloopen jaar bedraagt in ontvangst f 17766,55 en in uitgaaf f 16602,38 en sluit dus met een batig slot van f 1164,17. Het adres aan den gemeenteraad, inhoudende het verzoek om een geneesheer op het dorp aan te stellen, bevat 107 handteekeningen. De gemeenteraad heeft het adres reeds ontvangen en in de 1.1. Donderdag gehouden vergadering behan deld. By eene volgende vergadering zal een definitief besluit worden genomen. Nieaw-Lekkeriand, 27 Juli. In eene algemeene vergadering van het pas op gerichte fanfarecorps is een volledig be stuur gekozen, bestaande uit de hoeren F. L. Schreij, voorzitter; I. Weppelman, vice-voorzitter; H. Kahn,secretaris; G.Van Helden, vice-secretaris; P. Verkerk, pen ningmeester A. Den Boer Cz. en L. Herlaar, commissarissen van orde. Aan de ver- eeniging is de naam gegeven van Apollo". De heer T. B. Bouma zal aan de leden les geven in de theorie der muziek tot ongeveer half September. Daarna zal de heer Hakkert uit Rotterdam de practische leiding op zich nemen. "Polsbroek28 Juli. In de jl. Zaterdag avond gehouden vergadering van de commissie voor de inhuldigingsfeesten is Maandag 12 September aangewezen voor de feestviering in deze gemeente. "Reeuwtyk (Afd. Sluipwgk), 25 Juli. Bjj de j.l. gehouden verkiezing van 4 leden van het algemeen bestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier zyn herkozen de heeren W. Via, A. Van Triet en G. De Knikker Ki., en ia in plaats van wjjlen den heer J. Plak gekozen de hper J. Plak Jaoobaa. Da. M. J. Brondera, voormalig predikant alhier, thans predikant voor den Indisohen dienst, is voorgedragen voor plaatsing te Medan (Noord oostkust van Sumatra). "Tlenhoven, 28 Juli. De rekening van het Algemeen.of Burgerlijk armbestuur dezer gemeente over 1897 wyst aan: in ontvang f 338,57, in uitgaaf f 78,30, en alzoo een goed slot van f 265,27. Subsidie uit de gemeentekas werd niet genoten. Willige-Langerak, 28 Juli. Op de zalmvisschery alhier zijn van Zondag op Maandag 1.1. 82 zalmen gevangen. De varkenstiend alhier is voor dit jaar verpacht voor f 191 en de koren tiend voor f 7. De pachters z|jn successievelijk Joh. Van Schalk en D. De Gier. Woerden, 27 Juli. Kaas. De aan voer ter markt op heden bedroeg311 partijen; prijs van Goudsche 1ste soort f 22 i f 24, 2de soort f 17 A f 21, zwaardere f f Edammer f per 50 kilo. Handel matig. Zwamnierdam26 Juli. Met ingang van 1 Augustus a. s. wordt de postbode 0. Lieshout van Vianen verplaatst naar Zwammerdam. Deze Courant wordt des Woensdags- en des Zaterdags morgens uitgegeven. Prijs: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Sebooahoven maken bekend, dat de KERMIS dit jaar zal gehouden worden van 1 tot 6 Augustus. Schoonhoven, den 28. Jali 1898. De Secretaris, Do Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven maken bekend, dat by gunstig weder de toegang tot den TOREN, om het te bezichtigen, GRA1?|8 is opengesteld op Woensdag, Donderdag en Vrudag, den 8., 4. en 5. Augustus, tusschen 12 en 2 uren. Een ieder, die van de gelegenheid wil gebruik makenmoet zich gedragen naar de voorschriften der Politie, aldaar te geven, terwijl kinderen zonder geleide niet worden toegelaten. Schoonhoven, 28 Juli 1898. De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde Dinsdag a a. J. K., 32 jaar, arbeider te Zevenhuizeb, wegens beleedi- ging van een ambtenaajj; tot twee dagen gevangenisstraf. 7 By gelegenheid dat de veldwachter J. Struik op 4 Juni aan C. Den H., 50 jaar, landbouwer te Moercapelle, namens den ambtenaar van het O. M. bij het kanton gerecht te Gouda eene dagvaarding be- teekende om voor dat kantongerecht te verschijnen, had hij den veldwachter zeer gevoelig op de armen geslagen. Beklaagde zeide dat er niets van aan was; hij had den veldwachter niet aangeraakt. Eisch een maand gevangenisstraf. Op 10 Juni had D. M., 40 jaar, vracht rijder te Waddingsveen, eenige moeite met J. M. over een geit, waarbij M. hem tot tweemaal toe het woord „schurk” toevoegde. In woede hierover ontstoken, had hij M. eenige slagen tegen het hoofd gegeven. Eisch f 10 boete, subs. 4 dagen hechtenis. Uitspraak Vrijdag. "Alblaeeerwaard en VUfheeienlanden, 29 Juli. De handel in kaas is middel matig, naar boter blijft goede vraag, beide producten ondergingen geen pr|js- verandering, alhoewel mindere kwaliteit kaas wel wat flauwer in prijs is. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas van f 17 tot f 22 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; goêboter f 0,60, weiboter f 0,50 per half kilo. gAmelde, 28 Juli. Met ingang van 1 Aug. a. s. wordt de postbode J. Alblas verplaatst naar Meerkerk en belast met den bodeloop van Meerkerk over Ameide naar Leksmond v. v. De bodeloop Leks- mond-Ameido v. v., thans uitgevoerd door J. Horden van Leksmond, vervalt en de postbode A. Van Bruggen, thans tusschen Ameide—Leksmond v. v., wordt dan belast met den dienst Ameide— Vianen v. v.vertrek van hier 10.45 m terug 4.85 a. (gpoort|jd).“* "Ameide, 29 Juli. Hr. Ms. riviervaartuig „Rhenus” zal op haar werftocht tot aan monstering van stokers bij de Koninklijke Nederlandsche Marine, op 19 Augustus a. s., deze gemeente aandoen. De rekeniog van het algemeen arm bestuur dezer gemeente 1897 bedraagt in ontvang f 1307,06*, in uitgaaf f 1658,06 en levert alzoo op een nadeelig slot van f 850,99*, en zulks niettegenstaande de instelling in dat jaar een subsidie uit die gemeentekas genoot van ruim f 900. Ammerstol, 27 Jali. Zaterdag-avond hield de afdeeling „Ammerstol” van het Algemeen Nederl. Werklieden-Ver bond een openbare ver in het lokaal van J. Stuurman alhier, sprekers optraden de heeren D. De Th. De Rot, uit Rotterdam. >unt ter bespreking was aangekondigd „net nat der samenleving”, wat den heer De Rot, als eersten spreker, aanleiding gaf voor „samenleving” samenwerking te leien en op verschillende wjjzen werd door hem aangetoond dat door samenwerking der werklieden on ook van werkgevers veel heil en verbetering te wachten was. Door den heer De Klerk werd nagegaan hoe van 1848 af stryd was geweest op ”■*-*- gebied en dat zoowel door regeering initiatief van particulieren samenwerk verkregen en vele verbeteringen waren tot stand gekomen. Spreker ging ook na v* deze regeering was gedaan en wat d( nog gedaan kon worden, aoo zjj op digen steun kon rekenen van hen die hervormen willen ten bate van allen. Beide sprekers hadden een dankbaar en groot publiek, dat met aandacht het gesprokene volgde. Aangezien door den heer De Rot de werk staking, welke plaats gehad heeft te Oud- Ammers, was afgekeurd als geheel onvoorbereid en zonder vereenigd te zyn, bepleitte een der aanwezigen het goed recht, dat die werklieden daarvoor hadden, tevens den afloop daarvan bejammerende; scherp werd gegispt dat voor ruim 100-arigen arbeid per week van f 9 tot f 11 werd betaald, terwgl het bovendien zoo dikwyls voorkomtdat by werkloosheid de werklieden aan han lot overgelaten worden. Door den heer De Rot werd die spreker beantwoord en bleef hy af keuren dat aan een werkstaking altjjd moest voorafgaan een goede organisatie. Door den president, den heer P. H. De Waard, werd den sprekers dank gezegd voor de gedane moeite en een tot wederziens toege roepen, waarop de druk bezochte vergadering gesloten werd. "Arkei, 25 Juli. De pryzen der aardappels zyn alhier stagende; in het laatst der vorige week werden ze in het schip geleverd tegen f 2,20 de HL. Donderdag miste de koffiehnishouder v. M. alhier eenig geld uit de toonbanklade; hy had echter geen voldoenden grond, om met eenige zekerheid den dador te kannen aanwjjzen. Zaterdag gebeurde hetzelfde by den heer v. L; deze was evenwel gelukkiger. Even te voren had hy een jongen van een jaar of tien, elf, uit een zoogenaamde kermiskast, de gelag kamer sien uitsluipen; de jongen werd achter volgd on gegrepen, doch het geld werd niet by hem gevonden; dit bleek later verborgen te zyn by een boom in de nabyheid van het koffiehuis. De verdachte is naar Dordrecht vervoerd. Bodegraven25 Juli. Op initiatief van den Geneeskundigen Kring te Alfen en omstreken is ook in de Rijnstreek eene commissie opgetreden voor de stichting van een volkssanatoria voor borstlijders in Nederland, Tot bestuuraleden van dese commissie, welke bestaat uit 15 personen, z|jn benoemd de heeren C. Dekker te Bodegraven, voorzitter; Dr. P. De Graaf te Alfen, secretaris; H. Le Coultre te Bodegraven, penningmeester; Mr. C. J. Von Briel Basse te Nieuwveenvice- voorzitter, en H. Overes te Alfen, vice- secretaris. Bodegraven, 26 Juli. Kaas. Aangevoerd 350 wagens, tezamen 19727 stuks, wegende 94.669 kilo;lstesoortGoudschef22,— k f 24,zwaardere f 25,50 f 2de soort f 16,— f 18,— Derby-kaas, 1ste soort f28,— Af 2de soortf 18,50. Edam merkaas, 1ste soort f26,— Af—,—, 2de f 19 A f 21,50. Leidschekaas f het schippond. Handel matig. "Hoornaar, 27 Juli. Sedert de vorige week is de prijs der kaas weder f 0,50 per 50 KG. gestegen. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 18,50 f 24 de 50 KG. besteed. Glesen Oadekerk, 27 Juli. Door de be noeming der heeren H. Houweling, D. Van Harten, Jac. Muilwijk, J. A. Boon en G. De Vos is de commissie voor de a. s. feestviering geheel voltallig. SGroot-Ammere, 28 Juli. In de algemeene vergadering der Ijsclub „de Telegraaf” alhier, die ditmaal niet gehouden werd om te spreken over ysaangelegenheden, maar om met elkander van gedachten te wisselen over do vraag: Wat de ijsclub mot het a.s. inhuldigingsfeest zou doen, werd met algemeene stemmen besloten deel te nemen aan den te houden optocht en uit eigen kas, wat daartoe noodig is, te bekos tigen. Tevens werd het besluit genomen een nieuw vaandel aan te schaffen. Door de kaashandelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de navolgende pryzen: 1ste qual. van 19 gld. tot 21 gld., 2de qual. van 17 tot 18£ gld. de 50 KG. De handel is over ’t algemeen minder dan de voorgaande week. Deze week werd aanbestoed het ameuble ment en het verven der Ned. Herv. Kerk alhier. Voor het ameublement werden ingeleverd 4 bil jetten: C. Kontte alhier 858 gld., D. Witsier alhier 855 gld., T. Maodaniöl alhier 848 gld., Adam v. d. Wal alhier 829 gld. Het werk werd aan A. v. d. Wal gegund. Het verfwerk werd aangenomen door J. Ham burg en P. Den Boer voor 180 gld. ""Jaarsveld, 28 Juli. *t Werkvolk in deze gemeente heeft geen besten zomer. Met de kersen is het dit jaar bijzonder slap geweest en appelen en peren z|jn er heel weinig. Nu de hooibouw is afgeloopen z|jn er velen, die maar moeilijk weten wat te beginnen. Enkelen zyn nu aan het zaadzoeken gegaan, een werkje dat maar schrale verdiensten geeft. Krimpen a/d IJeel, 23 Juli. Een varken van A. Hoek alhier is gestorven aan besmettelyke vlekziekte. "Lekkerkerk, 22 Juli. Vervolg der verga dering der afdeeling Lekkerkerk en Omstreken van de Holl. My. van Landbouw, den 20sten dezer gehouden in „De Groote Boer” alhier. Aan de orde werd gesteld de trekking der jaarlgksohe verloting. Er waren 80 deelnemers voor de loting en 18 prgzen. Deze pryien vielen ten deel aan de heeren: A. B. 8wets, een wrongelmes, J. Van der Graaf Kz., een veiligheids petroleum-lantaarn, O. Kersbergen, een kaas, A. Breedveld Tz., een klgnsjjzer met teems, A. Hak, een kaas, P. Van der Hoog, een caoutchouc paardeborstei, O. De Jager Az., een 5-tands riek, Ph. Van Blankensteen, een kaas, C. E. Do Jager, een emmer 16 L., A. Van der Graaf Hz., een kaas, C. W. Dogterom, een kaasvorm no. 2, A. Breedveld Ts., een kaasvorm no. 1, en H. De Jong Mz., een stoeltje om by de wringtob te gebruiken. Daarmede waren de werkzaamheden ter behandeling ver meld ten einde. Op de vraag van den voorzitter of nog iemand iets had mede te deelen in het belang der afdeeling, werd door den heer J.Van der Graaf Kz. gebruik gemaakt, voor de mededeeling dat hy in opdracht had van den heer Ookinga te Arnhem om over een lezing te onderhandelen door genoemden heer te houden over „voedings waarde in verband met de aanschaffing van kraohtvoederartikelen voor het vee.” Met ge noegen wordt aangenomen om over het wan neer de lezing te honden, in onderling overleg te treden. Niemand meer iets in het midden te brengen hebbende nam de voorzitter den hamer ter hand tot sluiting der vergadering. Het is voor het laatst dat ik als voorzitter de verga dering heb geleid en zal sluiten; vergun dns, zoo sprak hy ongeveer dat ik, voor ik als voor zitter afscheid neem, een woord van dank breng aan den secretaris voor de bereidwilligheid waar mede hy mij steeds heeft ter zyde gestaan en voor den steun van hem ondervonden, ook aan de overige bestuursleden, zoomede den leden der afdeeling myn hartelyken dank voor de welwil lendheid my steeds betoond. Dat het allen wel ga 1 sluitende met den wensch dat de afdee ling in bloei moge toenemen. De heer Kakebeeke brengt den heer Smit dank zoowel voor zich zelf als zyne mede-bestuursleden en voor de leden voor de hartelyke on waardeerende woorden door hem gesproken. In een bondige toespraak wyst hy er op hoe de heer Smit een der personen is die door woord en daad zich geven aan een zaak die zoovele belangen omvat. Daarvoor kon gezegd worden: de heer Smit was de roohte man op do rechte plaats. Van 1875 af kan getuigd worden dat de belangen door hem behartigd zyu; voor zoo iets heeft men ontzag en eerbied; om dat te doen uit- komen wilde men in de eerste plaats den heer Smit het eere-voorzitterschap opdragen, doch het mede toonen door een geschenk aan te bieden. Daarvoor wordt een bronzen beeld aangeboden, een beeld voorstellende den engel der victorie, met de linkerhand eau lauwerkrans aanbiedend en in de rechterhand een veder houdende, om do historie Prijs der Advertentiè'nVan 1 tot 5 regels 0,50. Iedere regel meer 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiterlyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. AUe binnenlandsche Advertentiënvoor 8-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. 7 politiek ig als op rking was wat door door haar den noo- werkelyk

Schoonhovensche Courant | 1898 | | pagina 1