m ietnnvd Paar, fl. C. FIJN VAN DRAAT,- Moon: Era «mSleê Boonnoiu C121, Eene fiomisvoÉg, SMiöEcMvflffl&rtS j25-iTOEcMyer08Miigi Volksbibliotheek Dienstbode. Molt, Boter, lm en Eieren MizietyoMiiii Jicelsior", LUIE DOEZEN POSTPAPIER, St. Nicolaas-Gadeaox. J. Bakhuizen Kz., VERGADERING II01H AAH DEI USSR, lii lil Hm J. BBOHHB. 1898 - St. Nicolaas - 1898. St. Nicolaas-Etalage tSt. Nicolaasfeest. BOTERLETTERSSPRITSLETTERSSAUCIJZEN Heerlijk DIK ST. NICOLAAS. OpiDareVriiflgflMiiii. Dienstbode. Manilla-Sigaren te: ERFHUIS te Lopik. VACATTTREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiön. ÏS&fêSiS&fëg®! DANKBETUIGING. HULDEBLIJK p. GAUTIEB. OPROEPING. OPROEPING. Attentie! Dienstbode, BROODWINNING. BERGAMBACHT. Iste Uitvoering J. SETON, Wed. WOLFF Zn. Chrysanthemums, in soorten, J. STRAVERS, Bloemist, PIJPORGEL. E. VAN DER HORST, Winkeliers doet uw voordeel I SLIEDRECHT. Linschoten, HOUTHANDEL, OPENBARE VERKOOPING van AFBRAAK, ALBLASSERDAM. Honderdduizenden Afdeeling „Krimpen aan den IJssel en omstreken op Donderdag 1 December 1898, des avonds 7 uur, A. K. OKKINGA, Cadeaux voor alle gelegenheden, H. A. VAN BAAREN, Schoonhoven. A. C. EIJKELENBOONI. ZIE ETALAGE. V. H. DOESBURG, Banketbakker, LopikerstraatSchoonhoven, P. A. GEIJSKES, BANKETBAKKER, DAGELIJKS VERSCH: Omnibusdienst SCHOONHOVEN GOUDA met bijna 21 HEKTAREN WEI-, HOOI- EN BOUWLAND, Lekkerkerk. VERKOOPING. Een Huis, C 84, LEKKERKERK, 17 Kalfkoeien, een volledigen INBOEDEL, TE HUUR voor 6 jaren: LOPIK, Da hoer Boatert aohreef hot verbroken eren- Wioht op de begrooting toe eon te weelderige haishoading; de begrooting sluitend te maken door een le^ninga-post of door het soheppen taa rlottende schuld kan hfl niet goedkeuren. De heer De Yisser bestreed de stelling van den heer Van Kol, dat wjj op Atjeh een on- reohtraardigen oorlog roeren tegen een dapper en rrjjheialioTend volk. Een groot deel ran dat volk wil Onderwerping; onse strgd is ge- rieht tegen de opgesweepte oorlogspartn die haar soekt te beletten. Spr. juioht een voort- gaan op den thans ingeslagen weg seer toe. De heer Van Karnebeek drukte >j}n besorgd- heid uit over de financiën en achtte, ter ver meerdering van inkomsten, een uitroerreoht op de producten der groote cultures, seer wensohelfik. De heer Verhey oordeelt een belangrgke in krimping van de legersterkte in Atjeh voor alsnog ondoenlijk en maande in dese tot groote behoedsaamheid aan. 8 De heer Van der Zwaag vindt ook den Atjeh-oorlog onrechtvaardig. Als wfl alleen tegen een partg strgden, dan is het er toch een, die 2ö jaar het verset heeft volgehouden tegen een sterke maoht, van de beste moord werktuigen vooralen. Ons prestige aal minder geschaad worden door terugtrekken, dan door het mislukken van een onderwerping, die soo groote finanoiëele en moreele nadoelen heeft. In den loop der vergadering werd de heer Van den Heuvel, nieuw gekoaen lid voor Eind hoven, na onderzoek sgner geloofsbrieven en na beSediging, toegelaten. De opnieuw samengestelde afdeelingen be noemden tot voorsitters de heeren Van Alphen, Smidt, Kolkman, Veegens en Sohepel; tot onder voorzitters de heeren Kerdjjk, Lieftinok, Donner, Conrad en Drucker. By de Dinsdag gehouden ver kiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten/Generaal in het kiesdistrict Deventer (vacature Mr. A. Van Delden) zyn lijsten ingeleverd met decandidaten: Jhr. Mr. W. H, De Beaufort, J. Van Loenen Martinet, Jhr. Mr. R. E. W. Van Weede, G. J. Bieleman en W. H. Vliegen, zoodat over deze heeren op 29 dezer een stemming zal plaats Rebben. De lète luit. J. Van der Stok, van het 8de reg. vest.-art te Gorinchem, is benoemd tot adjudant by' dat korps. De Staatscour. bevat de Ko ninklijke bewilliging op de verlenging van de naaiml. venn. de Goudsche Siroop- fabriek te Gouda, met 25 jaar. De Staatscourant bevat de statuten de|r vereeniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te Polsbroek. Naar men zegt is het bekende Huis van Sinkel op de Oude Gracht te Utrecht, volor eenigen tijd aangekocht door de firma Vlaer Kol, thans het eigendom van den staat geworden, die er het rijks- post- en telegraafkantoor zal vestigen. In do zitting der rechtbank te Rotterdaim van Dinsdag werd 14 dagen gevangenisstraf geöischt tegen H. De L., 22 jaar, tys werkman te Schoonhoven, die zich op! 18 October met geweld ver zette tegen den agent van politie G. Van den Berg, die hem naar het politiebureau wilde overbrengen, omdat hfi zich in beschonken toestand op den openbaren weg bevond. Beklaagde zeide zich van het gebeurde niets te herinneren. Uitspraak over 8 dagen. Te Rhenen is in den hoogen ouderdom van 102 jaar en 4 maanden overleden dé heer M. W. v. d. Waal. De heer A. Van Loen, opper rabbijn van Groningen, heeft op verzoek zijn meening kenbaar gemaakt over Israö lietischesecte-scholen. Hy acht deze, wegens het weinige godsdienstonderwijs dat de Israel, kinderen ontvangennuttig en noodig. Hij huldigt en waardeert eóhter het schoone beginsel, dat de openbare school verkondigt. 'Alblasaerwaard en VQfheerenlanden, 25 Nov. De handel in kaas is deze week flauw, naar boter blijft steeds goede vraag kaas is f 1 4 f 1,50 per 50 kilo lager, boter onveranderd in prijs. Men besteedt thaats in deze streken, voor: kaas f 18 f 28, per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit. Goêooter f0,65, weiboter f0,55 per kilo. 'Benschop, 24 Nov. Bij den veehouder A. Kool alhier werd verleden week op een morgen de 25 jarige knecht dood op het bed gevonden. De zoon van K., die bij hem Bliep, had, toen hij 's morgens zijn legerstede verliet, hiervan niets ge merkt, ofschoon hy nog beproefd had hem wakker te maken. 'Berg-Ambacht, 22 Nor. In eene op heden gehouden vergadering van de afdeeüng Berg- Ambacht en omstreken" der Holl. Maatschappij van Landbouw, hield de heer A. Bos, sim el- consulent te 'a-Dage, eene beJangrjjke roordracht orer veeveredeling en zuivelopbrengst. .Na eene korte inleiding, werd door den spreker aohter- eenrolgens ojj> seer duideljjke wgse behandeld hetgeen onder meer door den veehouder in aoht dient genomen te worden bg fokken, aankoopen Of melken vin vee in verband met suivel- opbrengst. In de eerste plaats is goed vee eene vereisohte; min dient daarbfi te letten op den bouw der kée, haar fljuheid van huid, uifirs en melk spiegel, m. a. w. of sjj aanleg heeft melkgevend té sgn. Niet alleen veel melk geven is voldoende, ook dient geregeld to worden onderzooht, door een melkweger of meter, het gewioht der melk, zoomede van welke koeien de melk genoegzaam of het meeste vetgehalte besit voor kaas- en boterbereidmg; koeien die niet voldoen dienen door goede te worden ver vangen. De «oort van land en voeding is in middels mede tan overwegenden invloed op het mindere of meerdere veigonaitc der meik. Ook de keuze van jden stier en diens eigenschappen sgn soms ooilzaak van het fokken van slecht vee; bloedverversohing, mits onder eigen ras, verdient volgens spreker aanbeveling. Een en ander, hoewel! moeielgk in practgk, in acht nemende en zooveel mogelgk controleertnde de sbort en het ras der koeien door aanleggen van een stamboek en aanteekenen van hot gehalte der melk van iedere koe, kan er toe leiden een goeden veestapel te verkrggen. In het buiten land is men volgens spreker, door in dien geest té werken, reeds ver gevorderd op het gebied van veeveredeling. Na de pause gaf de hoer Bos een onderzoek van melk te zien, n.l. ge wioht en hoeveel vet daarvan. Vervolgens werd nog gewezen In het belang van behoud van een goeden veestapel om jong vee zooveel mogelgk goed te doen, teneinde flink ontwik keld en melkgevend te worden, met te vroeg in dienst te nemen, op te letten dat de snor goed gezond is en aan de voreischUm kan vol doen. Het instandhouden van melkvee hangt ook volgons spreker veel van de behandeling at. o. m. de wyse en soort van voeding, het melken, do temperatuur in do stallen, die ook te warm kan sgn, terwgl ook de soort van Ürinitw.ter token, .ga. meeninl intloed op melk en kW» doet lelden. Ne onderlinfe be- •preklng ten eenlge ponten op gebied ten veevoeding, «loot deie leerrjko voordrnoht, die door de talrgk opgekomen leden en belangstel lenden met aandacht werd gevolgd. Een woord van dank van den voorzitter en een tot weer ziens voor den spreker was dan ook hier op de reohte plaats. *Berg Ambacht, 28 Nov. By de op heden gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature Boelhouwer), werden uitgebracht 288 stemmen. Van onwaarde 4 st. Gekozen de heer C. Voor- sluys (a.-r.) met 167 st., terwyi de heer G. Boer (lib.) 112 st. verkreeg. 'Berg-Ambacht, 24 Nov. De vereeniging „Winterlezlngen" alhier hield heden avond hare 2de byeenkomst in dit seizoen, waarin als spreker optrad de heer C. Stumphius, hoofd der late 0. 8., met eenige voor drachten, getiteld „het Bultje", Een groot man en een goed man" en „Hoe tante Van Alphen aan de boemel ging". Zoowel de inhoud als de wyze waarop die voor drachten door spreker werden weergegeven, droegen er het hare toe by, om de talryk opgekomen leden een recht genoegiyken avond te verschaffen. - De muziekvereeniging „Excelsior" alhier kan zich ten zeerste verheugen in den steun en de medewerking van inge zetenen. Zy telt nu reeds 15 werkende en 88 kunstlievende leden en hoopt, biykens achterstaande advertentie, aan staanden Dinsdag, met medewerking van de heeren Van Zutphen uit Gouda, de eerste uitvoering te geven. De heer P. Blanken Dz. is opnieuw benoemd tot administreerend armmeester van het Heilige Geest of Algemeen Arm bestuur alhier. Bcdcgravea, 22 Nov. Kaas. Aangevoerd 172 wagens, te zamen 9882 stuks, wegende 40514 kilo; 1ste soort Goudsche f 23,50 4 f zwaardere f 25,— 4 f 2de soort f 18,— 4 f 20,— Derby-kaas, 1ste soort f23,— Af 2de soort f -,- k f -,- Edammer-kaas, 1ste soort f27,50 4 f 2de soort f 23, - 4 f - Handel matig. Bodegraven, 23 Nov. Zondag-avond bleef de laatste tram van Gouda, die anders ongeveer half twaalf hier is, even vóór Reeuwyk steken, door het breken van een der assen. De reizigers waren nu verplicht de verdere reis te voet af te leggen. Enkele soldaten die mede de dupe waren van dit ongeval, eischten hun geld terug, wat werd geweigerd. Daar de conducteur reeds was vooruitgeioopeu gingen ze den koetsier, die bovendien nog met de zorg voor zyn paard was belast, te ïyf en maakten ze daarby zelfs van hunne wapenen gebruik. De man is dan ook nog al erg toegetakeld. Van een en ander is aangifte gedaan. 'Gleeen-Nlenwkerk, 24 Nov. Tot onder- wyzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school alhier ia benoemd Mejuffr. A. Van de Koppel. 'Gondrlaan, 25 Nov. St. Katiyn, waarop zoo vele arme luidjes gehoopt hadden, is aangebroken en in den afgeloopen nacht hebben velen, van eene oude gewoonte gebruik makende, hun geluk beproefd in de weilanden by de daarin nog loopende melkkoeien. Hoewel vele boeren hun vee gestald hebben in de laatste dagen, liepen er nog melkbeesten genoeg buiten en menigeen kwam met een emmer melk tehuis. 'Goudriaan, 24 Nov. Tot onderwy'zer alhier werd heden door den raad benoemd de heer P. A. De Jong te Ammerstol. gUroot-Ammcra, 25 Nov. Door de kaas handelaars werd deze week hier en in de environs de kaas gekocht voor de na volgende pryzen: lste qual. van f 20,- tot f 24,2de qual van f 17,tot f 19,50, de 50 Kg. De handel is over 't algemeen redeiyk. - De kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente alhier ontving deze week het be richt, dat Da. Van Kalshoven te Kesteren voor het beroep naar deze gemeente bedankte. Door het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier is besloten en bekend gemaakt, dat de keikplaatsen der vrouwen zyn verhoogd in huur. De plaatsen zyn in bank 1 tot 6 gebracht op f2,—, van bank 6 tot 12 op f 1,50, van bank 12 tot 18 op f 1,-. 'Haastrecht, 25 Nov. Door den heer 0. Den Baars, verleden week alhier overleden, is, vry van successierechten, gelegateerd aan de kerk der Hervormde Gemeente alhier de som van f500, om te dienen als reservefonds om daaruit by eventuöele vacaturen van predikanten te betalen de kosten van den te beroepen predikant; aan de Diaconie der Herv. Gemeente alhier f200 om die te gebruiken in buitenge wone omstandigheden ter uitdeeling en aan de armen der R. Gath. gemeente alhier f 100, evenals hierboven. J.L Zondag morgen was de echtge- noote van den heer D. bezig aan de stoep in den IJsel iets schoon te maken. Door de gladheid gleed zy in het water en zonk onmiddeliyk naar beneden. Nie mand was in den omtrek, die het zag, zoodat zy bepaald zou verdronken zyn, wan neer niet toevallig de beer S., naar buiten kofhende, een emmer op de stoep zag staan en by zyn komst haar reeds zinkende vond. Dadeiyk spande hy alle krachten in en na eenige moeieiyke oogenblikken had hy het groote voorrecht de drenkeling op het droge te brengen. - Wegens de gladheid door het afvallen der boombladeren, had j.l. Dinsdag de inwoner Van V. het ongeluk op de steenen trap te vallen, die den weg naar de Hoogstraat verkort. Hy bezeerde zich zoodanig aan het voorhoofd, dat genees kundige hulp noodzakeiyk was. 'Hekendorp, 23 Nov. Eenige dagen geleden was de slager J. T. O. alhier, werkzaam met de behandeling van een te Lange Ruigeweide aan miltvuur ge storven rund, dat ingevolge de voorschrif ten moest worden verbrand. By het snyden heeft by wellicht in een wondje aan zyn hand eenige smetstof gekregen, daar dit lichaamsdeel en de arm sedert zóódanig zyn opgezwollen, dat hy zich onder behandeling heeft moeten Bteiien in het Academisch ziekenhuis te Utrecht. Kamerlk, 15 Nov. In de laatst ge houden vergadering van de zangvereeni- ging „Hosanna", is tot hare opheffing besloten, daar er geen genoegzaam aantal leden meer is, om haar in stand te kunnen houden. "Krimpe* a/d Uael. Tot leden van het bestuur van het pas opgerichte fanfare corps alhier zfin benoemd de heeren: B. Koker Jz., eere-voorzitter, J. Maasdam, voorzitter, J. Timmerman, secretaris, 8. Prins, C. Minnes en W. F. De Vries, be stuursleden. 'Langerak, 25 Nov. Gisterenmiddag zag de werkman J. S. alhier op e«n zandplaat een dichtgebonden zak liggen. Dit kwam hem een beetje verdacht voor daarom ging hy op onderzoek uit en bevond, dat de zak een kinderfijkje bevatte. De burgemeester, die inmiddels met het gebeurde in kennis was gesteld, kwam terstond met Dr. Oldeboom, wien schouwing werd opgedragen. Naar men zegt, moet uit het onderzoek gebleken zyn, dat bet kind geleefd heeft. Omtrent de herkomst is niets bekend. 'Lange-Rnlgewelde, 28 Nov. De heer A. Rookhuizen, waarnemend hoofd der openb. lagere school alhier, is met ingang van 1 December a. s. benoemd tot onderwyzer te Roelof-Arendsveen. 'Lckkcrkerk, 22 Nov. Heden werd van de scheepswerf van den heer J. Van Limborgh alhier met goed gevolg te water gelaten een stalen hevel-aak, groot 20 last, en de kiel gelegd voor een stalen vlet-aak, groot 8 last, beide voor rekening van den heer C. Slagt te Hilversum. §Lckkerkerk, 24 Nov. De maatregel, door het bestuur der volks leesbibliotheek alhier genomen, iW. om de uitdeeling der boeken te houSRo op Vrydag-avond van half zeven tot half negen, schynt zeer in het voordeel der bibliotheek te zyn. Op de laatste zitting werden ruim 300 nummers uitgereikt, een getal, dat nog nooit bereikt is. Door het bestuur der Zondagsschool van den Nederl. Protestantenbond alhier is besloten met Kerstmis geen kerstboom te plaatsen, en het Kerstfeest een meer huiselyk karakter te geven. *Lopik, 22 Nov. Ten overstaan van notaris Cambier van Nooten alhier werd publiek verkocht het koffiehuis met schuur van de wed. Schoonderwoerd en een paar perceelen wei- en hooiland ter grootte van 4.25.76 H.A. Perceel één werd ingezet voor de som van f 5400; perceelen twee en drie voor de som van f 7210, te zamen f 12610. Afgemynd door den heer H. C. Kooi q.q. op f 1400, zoodat de opbrengst bedroeg f 14010. 'Loplk, 24 Nov. Tot rykspostbode te Lopikerkapel is benoemd H. Verwey te Jaarsveld. "Meerkerk, 24 Nov. Een jachtgezelschap schoot verleden week o. m. in twee dagen 61 bazen onder deze gemeente. Dit is wel een bewijs, dat het wild hier nog niet zoo heel schaarsch is. Begunstigd door het zachte najaars weer, loopen nog veel melkkoeien in de weide. Van het zoogenaamd St. Katrijn- melken kon dan ook in deze streken, gelukkig in zekeren zin voor aen land bouwer, dit jaar weer een ruim gebruik gemaakt worden. By het verhuren van rietgewas bracht de Zouwe, behoorende aan de Kerk alhier, ruim 46 ®/0 meer op dan verleden jaar. In deze week zyn ruim 1000 H.L. aardappelen alhier ingescheept tegen f2,75 tot f2,80 den H.L. 'Molenaarsgraaf, 22 Nov. Het onlangs op Zondag-avond by T. Van G. alhier ont vreemde geld is Woensdag morgen in eene haag by diens woning teruggevonden, 't Bedrag, f 235, was aanwezig in eene enveloppe, waarin vroeger portretten heb ben verblijf gehouden. De naam van den photograaf was onzichtbaar gemaakt. Op de eene zyde der enveloppe is met potlood te kennen gegeven, dat zy geen vrede met het geld hadden en onschuldigen verdacht werden gehouden. Op de keerzydekwam onder meer voor (in 't Fransch), dat de dader is Franschman. 't Is te hopen dat over deze tot nog toe zeer duistere zaak spoedig het noodige licht zal mogen opgaan. 'Nleawerbrng (by Woerden), 24 Nov. Op de fabriek van den heer Schakel alhier zyn op het oogenblik weêr twee yzeren hooibergen in bewerking, welke beide zullen geplaatst worden op de hoeve van den heer J. Streng te Aar- laoderveen. Pas geleden is een buiten gewoon groote berg afgeleverd voor een onder Baambrugge gelegen hofstede van Mc. Du Quesne te Utrecht. 'Noordeloos, 23 Nov. Biykens een be richt, voorkomende in de N. R. Courant van Maandag j.l., is aan Dr. Van der Meer, officier van gezondheid by het O. L. leger, thans met verlof hier te lande aanwezig, de Militaire Willemsorde uitgereikt. Voorzeker zal deze onderscheiding in deze en omliggende gemeenten van harte worden toegejuicht, want by wie onzer heeft genoemde heer niet een gunstigen indruk gemaakt, tydeDs de influenza epidemie in het jaar 1891, toen ZEd. als assistent van Dr. Van Beekum alhier werkzaam was. Hy heeft toen door zyne humaniteit de genegenheid der bewoners zoo ruimschoots verdiend en verworven, dat de hem te beurt gevallen onder scheiding voorzeker met bfijdschap zal worden vernomen. "Ouderkerk a/d IJsel, 25 Nov. Voor de van gemeentewege te houden teeken school voor aanstaande ambachtslieden hebben zich reeds 22 jongelui aangemeld, als: 10 timmerlieden, 5 scheepmakers, 5 smeden, 1 schilder en 1 loodgieter. Allen wenschen by te dragen in de kosten van bet onderricht, zoodat de totstandkoming der sctjpol ruim ver zekerd is. Heden-morgen werd alhier door burg. en weth. in het openbaar aanbesteed het maken van eene uitbreiding rivier- waarts van den aanlegsteiger der stoom- booten, in de kom der gemeente. Van de zes inschryvers bleek de laagste die van den heer Arie De Jong alhier voor f 670, aan wien het werk is gegund. 'Scheilnlnen24 Nov. Bedankt voor het beroep naar Sas van Gent door D?. C. H. Kufjperi, predikant by de H. G. alhier. Door de lage houtpryzen en de duurte der aardappelen worden weer ver scheiden grienden, vooral op Hardingsveld, uitgerooid. Verscheidene arbeiders kunnen by gunstig weder weèr een paar maanden werk vinden, daar de grienden heel diep gespit moeten worden. 'bptyk, 24 Nov. Ter vervulling van de sedert 1875 bestaande vacature is tot herder en 1 eeraar by de Hervormde Gemeente alhier beroepen Ds. Klomp te Lunteren. - Op klaarlichten dag werd Maandag j. 1. alhier by den bouwman C. M. H., tydens de afwezigheid der bewoners, ongeveer f 1400 aan bankpapier en eenig goud en zilver gestolen. De kast, waarin zich het geld bevond, was opengebroken en de geldtrommel met bovengenoemden inhoud medegenomen. Overigens was niets beschadigd of vermist. 'Willige Langerak, 25 Nov. Bij de stemming voor een lid van den gemeente raad alhier is gekozen de heer Van Roasum te Cabauw. Het traditioneele „Katryn melken" heeft hier nog plaats kunnen hebben, dewyi nog verscheiden melkkoeien in 't land loopen. Gemengd Nieuws. De nasporingen der politie in zake de beide aanrandingen te Amster dam op de Nicolaas Witsenkade bleven tot heden vruchteloos, ondanks het uit loven eener belooning van 500 gulden voor deugeen, die inlichtingen kan geven, welke tot ontdekking van den dader leiden. De toestand der beide meisjes is bevre digend. Toch laten de geneesheeren in de eerste dagen geen verhoor toe van Cato Heiloo, die in het Binnengasthuis verpleegd wordt Betreffende het ongeluk, dat een dienstbode in de Laan Copes v. Cat- tenburgh in Den Haag overkwam, wordt nog het volgende medegedeeld: Een heer, die uit de Timorstraat kwam, hoorde vreeseiyk gillen en zag een vrouw op straat liggen, met haar goed in vlam, terwyi iemand bezig was haar brandende kleeren van het lyf te trekken. De heer snelde toe, wierp zyn winterjas over het brandende meisje en op betzelfde oogen blik wierp ook een koetsier van een daar wachtende tram een paardedeken over haar heen. Met hun beiden hebben zy daarop de vlammen gedoofd, maar daar het meisje maar door bleef gillen, vermoedde men, dat baar ondergoed nog brandde, en scheurde men haar dat nog smeulende van het ïyf. Toen de vlammen gedoofd waren kon ze opstaan, werd haar de winterjas om geslagen en kon zy, gesteund door een paar pleegzusters, die daar juist waren, haar huis binnengeleid worden. Op het verzoek van de kinderjuffrouw des buizes haalde bovenbedoelde beer een dokter, ter- wyl de beide pleegzusters het meisje ter zyde stonden en trachtten bare pynen zoo veel mogelyk te stillen. Als een curiosum kan nog verder gemeld wordendat de heer, wiens winterjas totaal bedorven is, geen ver goeding van zyn assurantie-maatschappy kan krygen, omdat by zyn jas „moed willig in het vuur heeft gegooid". Maandag-avond te half acht, by dichten mist, is de Dordrechtsche nachtboot „Oatharina", in de Maas, ter hoogte van de zalmvisschery onder 'de gemeente Uselmonde, door een onbekend gebleven sleepboot aangevaren. De kapitein van de vrachtboot, de 68 jarige heer N. Franken, wonende .in de Voorstraat te Dordrecht, werd door bet indrukken van den voorsteven van zyn schip ernstig aan het hoofd verwond. Men bracht hem naar Kralingscbeveer, waar een geneesheer, die hem verbond, zyn opneming in bet ziekenhuis te Rotterdam noodzakeiyk achtte. In de aardappelmeelfabriek van de firma Meihuizen, Boon Co. te Veendam geraakte Dinsdag de werkman Niddelmeyer met zyn rechterhand bekneld tusschen een sneldraaiende centrifuge waardoor de geheele arm werd verbryzeld. De man is dadelijk naar Groningen vervoerd. STADSNIEUWS. 8ohoonhovefi, 25 November. De by het 4de reg. vest. art. benoemde kapitein C. Tromp komt te Helder in garnizoen. "—Onder zeer vele biyken van belangstelling herdacht gisteren de heer F. P. H. Van der Schrieck, directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, zyn 26 jarig ambts-j ubiló. In den voormiddag werd den jubilaris, namens de ambtenaren ten kantore, de brievengaarders, onder bet ressort Schoon hoven behoorende, de postboden en brieven bestellers, als bewys van hoogachting en genegenheid, een even kostbaar als smaak vol cadeau aangeboden, bestaande in een schryfbureauwelk doelmatig geschenk door den geachten chef met erkenteiyk- heid werd aanvaard. Onder de velen, welke den jubilaris op dien dag kwamen complimenteeren, behoorde ook eene commissie uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken, bestaande uit de heeren N. Kooiman, F. H. Hehewerth en H. G. Geelhoed, welke, by monde van eerstgenoemde, den heer Van der Schrieck o. a. dankzegde voor zyne krachtige medewerking by het tot stand brengen der talryke verbete ringen, gedurende de laatste jaren alhier in den postdienst gebracht. By monde van den heer H. J. E. Van der Kop werd den directeur later op den dag toezegging gedaan van een huldebiyk, door bydragen van een groot aantal ingezetenen ver kregen. Talryk waren nog de overige geschenken, in bloemstukken als anderszins, den jubilaris van verschillende personen ten deel gevalleD, welk een en ander hem zeker de overtuiging zal hebben geschonken, hoe zeer zijn arbeid in ons midden wordt gewaardeerd. In de Nutsvergadering van Dinsdag 29 November a. s zal als spreker optreden de beer Dr. H. C. Muller, van Utrecht. Gaarne verwyzen wy naar de advertentie in het nommer van heden, betreffende de opening der Nuts-bibliotheek op Donderdag 1 December a. s. Voorzeker beboeft deze instelling geen aanbeveling, De catalogus bevat 1100 nummers en Is verdeeld in twee gedeelten romans en verhalen en kinderwerken; voor jong en oud bestaat dus gelegenheid te over om de a. s. winteravonden nuttig te besteden. Het bestuur der bibliotheek beBtaat uit de heeren A. J. Overdykink, bibliothecaris en de heeren G. Qreup Pz., S. E. Van Nooten WNz. en Jan Schaiy GAzn., commissarissen. In het Lokaal „Van Zeisen" werd Woensdag-avond door de SohoonhoTenache gsclub de jaarljjksche vergadering gehonden. Uit de gedane rekening en verantwoording bleek, dat eene som van f217,69 in kas waa. De rekening werd, ingevolge het reglement, nage- zien door eene oommissie, daartoe door den voorzitter aangewezen, beetaande uit de heeren A. M. J. Moussaolt en A. G. Fjjn van Draat Jr. Deze heeren verklaarden de rekening voor aoooord. De voorzitter 'dankte den penning meester voor het riohtig beheer en de heeren der oommissie voor de genomen moeite. Het verslag over het afgeloopen dienstjaar, dat uit den aard der zaak over ysaangelegen- den niet groot kon zgn, hield eohter ook in: de waardige wjjie waarop de ijsolnb zich heeft vertegenwoordigd bg de gehouden feeatvieringon op 81 Augustua en 1 September, ter eere van H. M. de Koningin. Het verslag eindigde met den wenaoh, dat onder een gezegende Eegeering van Hare Majesteit de olub steeds moge bloeien en in ledental toenemen en allen mogen genieten van het genot des vredes en het edele schaat senrijden, met welken wensoh onder applaus ten volle werd ingestemd. In de bestaande vaoaturen van twee leden van het bestuur werd voorzien door de benoeming van de heeren P. Versloot en A. J. Driesen, terwijl herbenoemd werd het aftredend lid de heer G. Greup DHz. Eveneens werd in de bestaande vaoaturea van twee leden der oommissie van uitvoering voor- sien door de benoeming van de heeren Nico Gejjskes en J. Lasonder, terwgl herbenoemd werden de aftredende loden, de heeren G. De Pleijt, Z. Gelens en P. de Jong. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat van het gemeentebestuur weder de vergunning waa ontvangen om by den aanstaanden winter te mogen beschikken over de zoogenaamde droge gracht, die dan ook reeds geheel in orde ia gemaakt. Vervolgens werden versohillende be sprekingen gehouden over de wensoheiykheid om zooveel mogelgk door gepaBte middelen te trachten het ledental te vermeerderen. Ook werd ter sprake gebraoht om middelen te be ramen ten einde onse gabanen meer aantrek kelijk te maken, waartoe ook de meening werd uitgesproken, dat een jjstent daartoe veel sou bydragen. Daar het bestuur omtrent het onder- hoad, exploitceren enz. van een gstent steeds bezwaren blgft opperen, werd op voorstel van den heer O. B. Van Baaren een motie aange nomen, waarby aan eene oommissie werd op gedragen een onderzoek in te stellen omtrent de kosten van aankoop en exploitatie enz. ver bonden aan een gstent en daarvan binnen 14 dagen verslag nit te brengen. Tot leden dier oommissie werden aangewezen de heeren O. B. Van Baaren, P. Versloot en J. Wilieman. Na een opwekkend woord van den voorzitter werd de vergadering, die seer geanimeerd was, gesloten. §8- De afdeeüng Schoonhoven van het Ned. Ond. Genootschap heeft zich tot den raad dezer gemeente gewend met verzoek om schoolvergaderingen ver plichtend te willen stellen, als zynde in het belang van het onderwys. Ook de afd. Rotterdam van den Bond van N. O. heeft zich met gelyk verzoek tot hun gemeentebestuur gewend. Naar men verneemt hebben eenige leden der afdeeüng „Schoonhoven en Omstreken" van het Nederl. Onder- wyzers-genoot8chap, die zich niet kunnen vereenigen met den geest, welke tegen woordig in die afdeeüng meer en meer dreigt veld te winnen, in ernstige over weging genomen om voor dat lidmaat schap te bedanken. Het water is in de rivier zóó laag als in menschenheugenis niet het geval is geweest. De scheepvaart wordt daardoor zeer belemmerd. •—Door derykspolitie is proces verbaal opgemaakt tegen een persoon die voorgaf middelen te verkoopen om insecten te verdry ven van vruchtboomen. Daar voor verkocht hy een stukje geel goed, veel overeenkomst hebbende met zwavel en dat hfi In den grond by een wortel van den boom legde Des avonds zou het rondom den boom gaan rooken en weg waren de Insecten. Vele personen sloegen geloof aan den weisprekenden insectenverdryver en zyn er ingevlogen voor 35 cents per stukje. Van rook werd niets vernomeD, terwyi de insecten ook niet verdwenen. Tusschen Schoonhoven en Nieuwpoort kan men enkele malen daags een achtergebleven ooievaar de Lek zien oversteken. Zoolang het open weer blyft, zal hy den kost nog wel vinden, maar als vorst en sneeuw komen, zal hy wel de liefdadigheid van een of ander moeten inroepen. *- Byna December en nog ziet men in de weiden een massa vee loopen, wat natuurfijk zeer voordeelig is voor de veehouders. In de laatste natte dagen is er echter veel vee gestald. POLITIE. Als gevonden la by de politie aan gegeven: een kinder-bloedkoralen hals ketting met slootje, een sleutelring met twee sleutels en een kinderjasje. Vervolg der Nieuw«ti|dlngen. - De luit.-kol. F. H. A. Sabron, van den generalen staf, hoofd der 2de afd. van het Departement van Oorlog, zal op zyn verzoek by het wapen der infanterie worden teruggeplaatst. - De rechtbank te Breda sprak gisteren het vonnis uit in de zaak van den moord te Leur. De beschuldigde G. Fasen werd veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. - De heer A. Van Noortwyk, van Rotterdam, is geslaagd by het examen M. O. Boekhouden K XU. Gorinchem, 23 Nov. Door burgemeester en wethouders is tot derden gemeente bode, tevens marktmeester, benoemd N. J. Van Muilwyk alhier. 'Meerkerk25 Nov. (Per telegraaf.) Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in de pakhuizen geleverd 22 vrachten. De handel is matig. Men besteedt voor lste kwal. van f21,- tot f 28,—, voor 2de kwal. van f 19,- tot f 20,60 per 100 halve KG. '•Oadewnter, 24 Nov. Door ruime hy drogen der ingezetenen daartoe in staat gesteld, waren da kinderen van alle lohol&n Zaterdag namiddag jl. in den buitentuin van den heer W. jTVan der Meer alhier in de gelegenheid eene voontelling by te wonen van den heer Boltieni in de gooohelkunst en aoorobatisohe toeren en tot slot het vertoonen van lichtbeelden. Trokken de eerste nommers de aandaoht der kleinen, toen de liohtbeelden kwamen en vooral het portret van H. M. en gang van haar naar de kerk om gekroond te worden, toen daverde de «aal van het gejuioh. Ten slotte werden door alle kinderen het Kroningslied en Wien Neerlandsoh Bloed met geestdrift aangeheven. Dankbaar en «eer voldaan kwam de sohool- jeugd huiswaarts, om thuis het kinderhart lucht te geven van het genotene. De heer Boltieni heeft voldoening van zgn voorstelling en de ingezetenen van hunne bydragen; een biy kindergezicht is immers de grootste dank. §8ehellaiaen, 24 Nov. De door Gedepu teerde Stoten goedgekeurde begrooting dezer gemeente, dienst 1899, bedraagt in ontvang en uitgaaf f8211,12*. - B(j gelegenheid van de verkiezing van een lid van den Raad dezer gemeente op heden, in de plaats van wylen den heer P. Hoogendoorn, la één lyst van candidaatstelling ingeleverd, waarby is gesteld de heer Ewoud De Kuyper Ez., die derhalve is benoemd geworden. 'Slikkerveer, 24 Nov. Door den heer Johs. Pas, scheepsslooper te Bolnes is een groot stuk griendland ter grootte van 3t H.A. aangekocht. Een groote Bcheepssloopery zal aldaar aangelegd wor den. De grootste zeeschepen kunnen dan daar gesloopt worden. Een 100 M. lange haven zal voor dit doel gegraven worden. Eenige berichten wachten op plaatsruimte. op Zondag 27 November 1898. Hing Schoonhoven. Berg-Ambacht. Voorm. Ds. Bruyel te WilÜge-Langerak. Stolioijk. Voorm. Dr. Van Langeraad te Lekker kerk. Ring Sliedreeht. Streefkerk. Nam. Ds. Heineman te Alblasserdam. Hing IJselstetn. Jaarsveld. Voorm. 9| uur, Ds. De Lind van Wyngaarden te Utrecht. Polsbroek. Nam. 2 uur, Ds. Zoete te Lopik. ViMcherij-Berlchten. 'Ammerstol, 25 Nov. Van Zaterdag 19 tot en met Vrijdag 26 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 28 nieuwe of win- terzalmen, prijs per kilo van f 2,75 tot f 3,20; 3 oude of zomerzalmen, prys per I kilo van f 0,70 tot f 0,80. 'Kralingen, 25 Nov. Deze week werden ter markt aangevoerd 55 zalmen; prys winterzalm f 2,95 4 f 8,26, zomerzalm f 0,60 a f 1,- per 5 ons. BEURSBERICHTEN. pCt 24 Nov. Nederl. Werk. Schuld. 2| 85| Dito dito 3 96fV Hong. Obl. in zilver. 4J 84,V Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 84,*, Dito zilver Jan.-Juli. 6 88} 4 Dito Apr.-Oct 6 84,1, Portugal, Obüg. m/t. 8 22 Dito 88/89 m/t. 92. 4} 824 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 974 Dito Obligaüeleen. 1880. 4 974 Spanje, Buitenl. Perp. 4 41 Zuid-Itol. Spoorweg Oblig. 8 58 ,V Russ. Zuid-West Spoorw.-obl. 4 99,7, Centraal-Paeiflc. Sp. M. Aand. 6 27} Antwerpsche loten 1887. .2} 99} Oostenr., Loten 4pC. fl. 250,1854. 188} Loten Turkye 1870. 3 26,y MARKTBERICHTEN. Schoonhoven28 Nov. Boter, le qual. 55 ct2e qual. 50 ct per half kilo. Kaas f 19 4 f 23, - per 50 kilo. Vette kalveren 21 4 24 ct. per 4 kilo. Vette varkens 17 4 19 ct per kilo. Biggen f5 4 f 7 per stuk. Weivarkens f 4 f - per stuk. Kalfkoeien f 130 4 f 150 per Btuk. Kalf vaar zen f 110 4 f 125 Vaarkoeien f 90 4 f 115 Kalveren f 30 4 f 40 Aardappelen (kleingeel) f4,— per HL. (blauwe) f 2,76 Eieren f7,— per 100 stuks. Gouda, 24 Nov. Kaas, le qual. f24,- 4 f - ,2e qual. f 19,— 428,—;Noord-HoU. f 25 4 Aangev. 101 partyen. Han del matig. Boter: prys der goéboter f 1,80 4 1,40, weiboter f 1,10 4 1,20 per kilo. 6eniNntfl Sohoonhoven. Vau 23 tot 26 November. Geene aangifte gedaan. Den 27. November a. s. hopen JjL §5 T. J. DE VOS §gj 2$ S. DE VOS, geb. De Graaf Sj Öfi; hunne x® (W) te heidenken. Schoonhoven, 26 Nov. 1898. Op Maandag 5 December hopen onze geliefde Ouders JACOB TEEUW en BERENDINA WILLEMINA i j WITTEVEEN hunne te heidenken. Hunne dankbare Kinderen. Polsbroek, 25 Nov. 1898. Ondertrouwd: TEUNIS VERHOEFF en MARGARETHA CORNELIA van DIEREN, arr«t!Imm.r.,| 25 No'emb8t 1898' Heden overleed, na eene kort stondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Oom LEONARDUS CHRISTIANUS VAN DORST, in den ouderdom van 76 jaar en 6 maanden. R. SLANGEN. Stolwyker8luis, by Gouda, 22 November 1898. Hedeq ontvingen wy de treurige tyding, dat onze Vader en Behuwdvader Mr. F. KEMP, Wh it stable (Engeland), door een on geval op zee is overleden. A. VAN VISVLIET - Kemp. H. A. M. VAN VISVLIET. Schoonhoven, 24 Nov. 1898. Eenige kennisgeving. Voor de vele bewyzen van belangstel ling en deelneming, ons betoond by de viering van ons 45-jarig Huwelyksfeest, betuigen wy onzen harteiyken dank. P. VAN OORTD en Echtgenoote. Polsbroek, 23 Nov. 1898. Door deze betuigen wy onzen oprechten dank, ook namens onze Kinderen, voor de vele en hartelyke blyken van belang stelling, zoowel van hier als elders onder vonden bfj gelegenheid van ons Zilveren HuweüjkBfeest. H. VERBAAN. M. C. VERBAAN- Montfoort. vaN den Bergh. my De Commissie uit de Ingezetenen tot aanbieding van een aan den Heer F. P. II. VAN DER SCHRIECK, Directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, stelt allen, wien de lyst nog niet is aangeboden, in de gelegenheid daarop alsnog te teekenen m den Boekhandel van de Firma S. &W. N. VAN NOOTEN, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag a. s. De Ondergeteekende brengt ter kennis van het publiek, dat hy, in verband met de schaderegeling van den Heer A. J. RIJKAART alhier, ONTSLAG heeft genomen als CORRESPONDENT der Onderlinge Brandwaarborg-Maatachappy enkel voor Landbouwers en Veehouders, onder Directie van den Heer EVERT VAN BEUSEKOM te Loenen a/d Vecht (thans te Utrecht). Voor de Maatschappy Tiel, alsmede voor die onder Directie van den Heer VAN VEEREN te Amsterdam, bfijft hy als Vertegenwoordiger werkzaam. Streefkerk, 24 Nov. 1898. De COMMISSIE voor de van „HET NUT" zal Donderdag 1 De cember, ten half één ure, in het Heeren-Logement wtèr aanvangen met het kosteloos ter lezing verschaffen van BOEKEN. De Commissie. Die iets te vorderen hebben van - of verschuldigd zyn aan nu wylen HUIBERT VAN DER WOLF, in leven Bouwman, gewoond hebbende op Gelkenea, gemeente Groot Ammers, en aldaar overleden, wor den verzocht daarvan vóór 1 December a. s. opgave of betaling te doen ten kantoie van den Notoria D. TEU1NGK te Schoonhoven. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zyn aan den Heer A. KRUIJT, Koopman en Winkelier te Schoonhoven, worden verzocht hunne rekeningen en betalingen vóór of op 15 De cember aanstaande in te zenden ten zynen huize. De DIRECTIE eener solide Levensver zekering-Maatschappij met afdeeüng Be grafenisfonds, wenscht voor Schoonhoven en Omstreken een soüed persoon aan te stellen, om met behulp der Inspecteur als AGENT werkzaam te zyn. Hooge provisie en bodeloon wordt toegestaan. De voorkeur genieten personen die eenigszins op de hoogte zyn. Brieven, lett. B, Firma EDAU W, Boekhandel, Gouda. Door vertrek wordt gevraagd voor de L. en N. SMIT-STICHTING te Nieuw- Lekkerland zonder inwonende kinderen, waarvan de vrouw als Dienstbode en de man als Huisknecht en tevens ais Tuin-arbeider dienst kan doen. Leeftyd niet boven 46 jaar. Informaties ty den Huismeester BOETJE. TERSTOND GEVRAAGD: TERSTOND GEVRAAGD, voor een jaar vast, een bekwaam GEVRAAGD: bekend met molenwerk. Zich te ver voegen by G. DE GROOT, Timmerman te Lexmond. Te Rotterdam, terstond of tegen 15 De cember, gevraagd een nette DIENSTBODE, goed kunnende koken en netjes werken P. G. Niet als meid-alleen. De beste getuigschriften kunnende overleggen. Loon f 100,— met f 26,— waschgeld. Adres, letter S, Bureau van dit Blad. Tegen 1 Febr. wordt verlaagd een fat soen) yke P. G., van goede getuigen voorzieD. Zich aan te melden by Mevrouw DE VRIES ROBBÉ te Goriaehem. Gevraagd, tegen Kerstmis, een nette DIENSTBODE, als meld alleen (geen wascb). Adres: Wed. A. SMIT, Nieuw- Lekkerland. Door 't huren eener Boerdery wordt te 'a-Gravenhage op netten stand een goed beklante Zaak in ter overname aangeboden, waar dageiyks 280 Liters s zoetemelk wordt vei kocht. Huur en overname billijk. Fr. br., met postz. voor antw., aan C. ZUIDAM Cz., Gouda. OP DINSDAG 29 NOVEMBER 1898, dea avonds 7 ure precies, ten huize van C. BEZEM ER. Schoonhoven, Haven, beveelt zijne SIGAREN aan met het oog op St. Nleolaaa: vanaf 6 ets. per stuk; en verder zyne gewone merken. Vooral wordt men attent gemaakt op de vierkantjes, 2 Cts. Sigaar, klein en groot model, in kistjes van 60 4 90 Cts., per 100 4 f 1,75. Ook nog Vierkantjes van 6 4 10 Cts., per kistje van 60 4 75 Cis. mtgr Deze zelfde soorten zyn mede te bekomen by Mej. VERMEIJHoek Veer- steeg, Schoonhoven. De Ondergeteekenden maken bekend, dat zy weder zyn uitgepakt met eene zeer nette Collectie Artikelen PRACHTIGE PRENTENBOEKEN, KINDERSPELLEN in alle soorten, LOTTO, DOMINO enz. Hopende met een ruim bezoek vereerd te worden, SCHOONHOVEN. van af 40 Cent; losse Chrysanthemums- bloemen Bloemenmandjes en Kurkschors, in alle vormenKamerplanten en Varens, by Wlllige-Langerak Halve Maan. TE KOOP een KERKORGEL. Adres Bureau dezer Courant, onder letter A. Grootste Huis in ECHTE LYONSCHE ZIJDE in zwart en gekleurd. Eogelsche en Fransche WOLLEN STOF FEN, voor de helft der gewone pryzen, by Borgwal 8, Den Haag. Stalen franoo door het geheele land. Goederen niet naar genoegen zijnde, worden gaarne omgeruild. PRIMA aUALITEIT LUCIFERS: Without-bruinkop Lucifeisp. 50 pak 4 f 1,60. roodkop -1,80. Vonkvrij -2,—. Tevens diverse artikelen, alskistjes Pepermunt, Biequits, Dweilen enz., tot uiterst concurreerende prfj zen. Aan bevelend Haven, Schoonhoven W. J. WIJNANDS. of HALFWAS (draadwerker), by D. L. WENDELS Jr., Molenstraat, Sohoonhoven. P.G. Adrea A. VAN DEN DOOL, Hwkirk, B 453, bij de Kerk, Goedkoopst edroe voor Mr. FUHRI 8NETHLAGE, fa+Pf Notaris te Woerden, zal op Éraw Donderdag 22 December 1898 en zoo noodig Vrijdag d. a. v telkens 's v.m. 9 ure, op „Liefhoven" te publiek, contant, verkoopen Den volledigen INVENTARIS van een bestaande in: gezaagd Iepen-, Esschen-, Beuken Acaciahout enz. enz., vooral ge schikt voor Wagenmakers; voorts: Malie- jannen, Wagens, Gereedschappen enz. Alles van af Maandag 19 December e. k. van 9-4 uur te bezichtigen. Meerdere inlichtingen geeft voornoemde Notaris. Jp H. v. d. WOUDE, Deurwaarder te Slikkerveer, is voornemens Érw*ry om op Woensdag 80'No vember 1898, des v/m 9} ure, a/d Haven te Alblasserdam, publiek, 4 oontant, te verkoopen: Eene groote party, ongeveer 400 koopen, puik beste AFBRAAK, vaiPhet gesloopt wordende Proveniershuis te Rotterdam, als: Balken, Bindten, Ribben, Baddinga, Kolders, Ramen, Deuren, Damleggers, Platen, Planken, Kozynen, Schrooten, LattenRasterwerkVloer Dak-Vlot-, Zolder-, Achter- en Siypdelen enz. enz. Vier fatsoenlyke Boerenzoons uit Wad- dlaxveen vragen vier neMe BOEREN DOCHTERS. Dus dames üef en net, zendt brieven met portret, onder lett. A, aan Wed. KREUPELING, Boekh., Wad- dlnxveen. gebruiken H.-O. en varen er wel by; maar dit getal moet vertienvoudigd wor den en dan eerst zai de algemeene ge zondheids-toestand een gouden ttydperk intreden. Daarom is H.-O. met GOUD bekroond. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Als Spreker zal optreden de Heer met het Onderwerp: „Voederen met oordeel is voederen met voordeel". De Voorzitter, B. KOKER It. F* Dexe vergadering Is ook torgankeiyk voor Niet Leden. (ook speculatieve) COUPONS enz. Komt op verzoek aan huis. GROOTSTE VERSCHEIDENHEID .GOEDEREN en WINTER-AVONDSPELLEN, geétalleerd in de ynen van FILTEN PANTOFFELS, KINDERLAARSJES, SCHOENTJES, MUILEN, i ZOOLTJES, in verschillende soorten en piyzen. SC HOEN KLOM PEN, OVERSCHOENEN en prima doozen VET, tot zachthouding van tuig en 1 schoenwerkvan 10, 20 en 60 Cent. bericht zynen geéerden Begunstigers, dat zyne vanaf 29 November gereed is. Ruim voorzien van fijne BORSTPLAAT, CHOCOLADE- en SUIKERWERKEN, BOTER- en 8PRITSLETTERS, geurige ST. NICOLAAS enz., alles eigen fabrieaat, beveelt hy zich beleefd aan. Wederverkoopers hebben flink rabat. Weder verkiygb&ar alle Zaterdagen zyne geroemde SAUCIJZENBROODJES en APPELBOLLEN. By tydige bestelling alle dagen. Steeds voorbanden dc fijnste soorten Chocolade- en Suikerwerken, Borstplaat, Appelbollen, Gebakjes, groot en klein St. Nicolaas enz. SCHOONHOVEN, Oude Haven. BANKETBAKKER. P.8. Beleefd maak ik myne begunstigers opmerkzaam, dat ik niemand voor my met St. Nicolaas Artikelen laat loopen. Hofleverancier, i, uppuiuuiiuu, Voorhanden de bekende groote en kleine BORSTPLAAT, W fijne CHOCOLADE en BLOKLETTERS. VICE VERSA, van Jm IN"- BOTHZ. WINTERDIENST. W* De uren zijn Amsterdamsche tijd."NNI Op Werkdagen: Van SCHOONHOVEN vm. 6.80 8.30, 12.— en nm. 2.80. Van GOUDA vm. 8.47, nm. 4.80, 6.10 en 9.16. Zon- e* Feeatdagen: Van Schoonhoven vm. 6.80, pm. 2.—en 7. Gouda 8.47, 5.— „9.16, Vrachtprijzen: f 0,60, Retour f I,—. Afrit te Schoonhoven: Hótel „De* Heed" en de Stads-Herberg, by den Heer H. M. VAN DUK. Gouda: Hótel „Statiën". en een HONDENKAR met een HOND, hoog 71 d., lang 116 d., oud 16 maanden (reu), by J. VAN WIJNGAARDEN te Schoonhoven. De Notarissen A. J. DE MOOU te Lekkerkerk en Mr. J. P. MgÜjjH VAN DEN BRINK teAlblaa- ^SJp serdam zullen in het open baar veilen en verkoopen op Woenada- gen 7 December 1808, voorm'. 10uur, in „de Groote Boer" en 14 December 1898, voorm. 10 uur, in „het Beate Paard" te Lekkerkerk: DE In SCHUA6T te Verhuurd: de Woning tot 1 Mei 1900 en do Landeigen tot 1899, 16 November voor f 1510,- 'a jaars. Alles In het breede omschreven by no- titién, die intyds te kantoren van genoemde Notarissen verkiygbaar zyn. Nadere inlichtingen geven de Notarissen. OPENBARE VRIJWILLIGE De Notaris A. J. DE MOOU te .Lekkerkerk zal,onmid- dbuy* ua utn afiwup der veiling en van den afslag der Bouwmanswoning, op Woens dagen 7 en 14 December 1898, voorm. 10 uur, roBpectieveiyk in „da Groots Beer" en in „het Bonte Paard" op het dorp aldaar, in het openbaar veilen en verkoopen: SCHUUR en ERF, BOU W- en GRASLAND, in Schuagt te in zeven perceelente zamen groot 0.87.04 HekUre. Te aanvaarden by de betaling der koop penningen. Nadere inlichtingen geeft de Notaris. ÉMÏÏ) De Notaris N. F. CAM- BIER VAN NOOTEN te Lopik zal Dinsdag 18 ïtbucuiuct i898, v.m. 9 ure precies, aan het Kolfiehuis van wylen F. SCHOON DER WOERD te Lopik, naby het dorp, wegens steifgeval, om contant geld, publiek verkoopen: waaronder 6 Kalfvaaizen, 2 Vaarkoeien, 6 Pinken, 1 zwart aftandsch MERRIE- PAARD, 7 MEST-VARKENS, ongeveer 40000 kilo HOOI, Tentwagen, Tilburrie, 2 Boerenwagens, 2 Karren, Schouw, Arreslede en Tuigen^ D IV ff* benevens waaronder: 3 Bedden met toebehooren, Kabinet, antieke Secretaire, Trap-Naai- machme, Kachel, Kasten, Tafels, Stoelen enz.en eindeiyk een volledigen KOFFIEHUIS-INVENTARIS, waaronder: een Buffet met toebehooren, een goed Biljart met Keuenrek, Tafels, StoelenLampenBankenJaiousidn Karaffen, Glasweik en hetgeen verder te vooischyn zal worden gebracht. Te zien daags vóór den verkoop van 10—8 ure. tevens ingericht tot Koffiehuiswaaraan vergunning - uitge zonderd des Zondag* rnet ruime "Vee- en Wagenschuur, benevens 16 of desver- lacgd ruim 19 Hectaren WEI- en HOOILAND, alles zeer gunstig bg elkander gelegen te naby het dorp. Te aanvaarden: de Be timmeringen 15 December aanstaande en de Landerijen terstond, Nadere information ten kantore van Notaris N. F. CAMBIER VAN NOOTEN te L*ftk.

Schoonhovensche Courant | 1898 | | pagina 2