Geen Likdoorns meer. te l c0., SPAARBANK Boerenknecht, P. NEUMAN en K. VOORMOLEN, J. Bakhuizen Kz., Bouw- en Hooiland, van j_ hst. both:. EEN HUIS, MMIM GOEDEREN, CHARLES COHEN, Een lederen Kussen Een Boerenknecht, Boerenarbeider, at) F. C. BIK Zoon, Schildersknechts! Huishoudster. Keuken-Werkmeid, Een Boerenmeid, ai- eo verhoop ra Effecten, Een HUIS, n°. 71, VACATUREBEURTEN BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. DANKBETUIGING. OPROEPING. Mr. I. MOLENAAR, TANDAKTS ROTTERDAM, VERLOREN: te Schoonhoven. SILLEVIS SMIT, „EXCELSIOR" Bureau voor Rechtzaken. TREKHOND, HUWELIJK. H.H. SCHILDERS. WIJNHANDEL, SCHOONHOVEN. 351. Schoonhoven. en een LEERLING, Fantasie-Meubelen. Petroleum-Hanglampen. O-EOOTB ZEZETTZEIsr GROOTE SORTEERING KINDERWAGENS Wegens de toenemende aanvragen zal de van de goederen uit mijn winkel, voor wier soliditeit steeds wordt ingestaan. SCHOONHOVEN. W. BRANDWIJK. Bouwmeidy Melkstand. Dienstbode, Dienstbode. RIJWIEL TE KOOP RIET, SCHOONHOVEN, D. BEZEMER. E. CASSUTO, Tandarts te GOUDA, W. KRAAL Junior, SLIEDRECHT. N. IMMINK te Deventer en M. DEN BLEKER te IJsselstein IJsselstein, TUINGROND MET WEG, BOUWLAND, GRIENDLAND OTTOLAND, Inmiddels uit de hand te koop. Omnibusdienst SCHOONHOVEN GOUDA NIEUW-LEKKERLAND, ELSHOUT (Kinderdijk), MOLENAARSGRAAF, 'Alblasserwaard en Vyrheerenlanden, 18 Jan. De handel in kaas gaat iets beter, boter blyft goed gevraagd; kaas is voor 1ste kwaliteit 50 cents per 50 Kilo hooger, boter onveranderd in prijs. Men besteedt thans in deze streken voorkaas t 17 k f 22 per 50 Kilo naar wicht en kwaliteit; goêboter f 0,60, weiboter f0,50 per kilo. 'Amelde, 12 Jan. In deze gemeente bestonden op 1 Januari jl. 10 vergunningen, zijnde 4 boven het maximum. 'Ammerstol, 13 Jan. Het suppletoir kohier van den hoofdeiyken omslag is goedgekeurd tot een bedrag van f 33,41* en dat van de hondenbelasting tot een bedrag van f 9,75. Tot schatters bij het personeel zijn aangesteld de heeren Fad van Gouda en A. J. Stuurman van Ammerstol. Door den hevigen wind zijn de be woners van buitendyksche huizen ge noodzaakt geweest hunne woningen te ontruimen, daar het water er in kwam. De visscherij heeft niet kunnen visschen. "Berg Ambacht, 12 Jan. Het aantal schoolgaande kinderen op de 1ste O. L. S. bedroeg op 1 Jan. 1899 109 jongens en 106 meisjes, totaal 215. Daaronder zijn 6 leerlingen van het jaar 1885, 13 van 1886 en 25 van 1887. Het schoolverzuim bedroeg: 1ste kwartaal 7 pCt., 2de kwar taal 6 pCt., 3de kwartaal 6 pCt. en 4de kwartaal 7<pCt., gemiddeld 6J pCt. la het 1ste en 4de kwartaal waren „weer en wegen" oorzaak van 'c grooter per centage. In het afgeloopen jaar is door het gemeentebestuur, ter nakoming der hinder en veiligheidswet, vergunning verleend tot het oprichten van 2 slachteiijen, 1 steen fabriek, 1 smederij en 1 rookery van vleesch en spek. 'Berken woude, 13 Jan. Aan vergunnings recht is over 1898 ontvangen voor 5 ver gunningen f 125. Blosken sgraaf, 12 Jan. Volgens de schooilyst bedroeg op 1 Jan. j.l. het aantal schoolgaande kinderen boven de zes en beneden de twaalf jaar in deze gemeente 95. Ter inschrijving voor de Nationale Militie (lichting 1900) hebben zich m deze gemeente 4 jongelieden aangemeld. Gleseu Oudekerk, 10 Jan. Het jongste zoontje van C. de Brum alhier had, in den tuin van Dr. Muller spelende, het ongeluk een .zijner armen uit elkander te vallen. Heden 'worden door de betrokken polderbesturen, bijgestaan door de heeren 0. Boelhouwer ed G. Kamsteeg, opmetin gen gedaan op den Damscheweg alhier, teneinde de som te kunnen berekenen, die noodig is om genoemden weg te zanden. Gouderak, 10 Jan. In den afgeloopen nacht is m een bewoond huis ingebroken en ongeveer f 25 ontvreemd. Door het ontwaken van de bewoners gingen de dieven aan den haal. De politie heeft twee personen als verdacht van den dief stal gearresteerd. 'Goudrlaau, 12 Jan. Heden hebben zich 8 jongelieden aangemeld voor de Nat Mil. 4 van hen hebben redenen tot vrijstelling, nl. 3 als eenige zoon en 1 wegens broederdienst. 'Haastrecht, \3 Jan. De hevige wind heeft gisteren avond alhier nogal schoor steenen naar beneden doen duikelen. Het was zelfs voor de voetgangers gevaarlyk over de openbare straat te loopen, daar men telkens een pan naar beneden hooide rollen. Heden nacht zijn er eenige boomen langs de IJseltrambaan omgewaaid, waar door de weg zoo versperd is geworden, dat de dienst heden morgen niet kon plaats heDben. 'Hoog Blokland, 12 Jan. Aan het hulp kantoor dor posteiyen alhier zyn in het afgeloopen jaar in de ryks postspaarbank 129 inlagen gedaan tot een bedrug vau f 2275,35. Daarentegen hebben 14 terug betalingen plaats gehad, te zamen be dragende f 1767,61. 'Jaarsveld, 12 Jan. Bij de heden ge houden lUBchiijviug voor de nationale militie hebben zich 19 personen aange meld, waarvan 4 redenen van vrystelhng inbrachten wegens broederdienst. "Jaarsveld, 12 Jan. Buim twee jaar geleden werd door den kerkeraad der Herv. gemeente alhier een adres aan den raad gericht, houdende het verzoek om een bus voor de aimen te mogen plaatsen in de raadzaal. De bus zou een plaats op de voor zittei stafel erlangen, by raads vergaderingen, trouwplechtigheden, enz. Of ze daar verleden jaar werkelyk gestaan heeft, mag haast worden betwyfeldterwyi toch in '97 de opbrengst ruim f7 was, bedroeg die in 'c afgeloopen jaar niemendal Krimpen a/d Lek, 10 Jan. Du. J. G. Dekking, predikant by de Hev. Gem. alhier, heeft bedankt voor het beroep te IJselstein. Lekkerkerk, 10 Jan. In de Zondag 11. gehouden vergadering van de zang- vereemgmg „Zang en Vriendschap" ia be sloten de vereeniging te ontbinden. 'Lekkerkerk, 12 Jan. Door het college van zeitoiB alhier is aangewezen tot schatter der huurwaarde voorde personeele belasting de heer C. Den Oudsien en tot diens plaatsvervanger de heer K. De Jong, belden alhier. §Lekkerkerk, 12 Jan. Tot bestuurs leden der zangvereeniging „Euphonia" zijn herkozen de heeren A. Den Oudsten Az. en Ant. Den Ouden, respectievelijk als penningmeester en comm. van orde. Bij de gisteren gehouden stemming voor notabel der Ned. Herv. gemeente alhier is gekozen de heer J. De Jong Jr. 'Leksmond, 9 Jan. Gelukkig hebben wij ook dit jaar hoegenaamd niets gemerkt van 't nieu wj aarwenschendoor vreemde lingen en inwoners, langs de huizeD. Daarentegen mocht de commissie het ge noegen smakenaan minstens 75 hoofden van behoeftige huisgezinnen eene groote hoeveelheid biood uit te reiken, een hectoliter steenkolen en bovendien nog van f 2 tot f 5,50 aan ieder, naar der grootte van ieder huisgezin. 'Loplk, 12 Jan. Ter inschrijving voor de nationale militie hebben zich 16 per sonen aangemeld. 'Molenaarsgraaf, 11 Jan. In de op heden pihiar gehouden vergadering van Voor zitter en Heemraden van de Nederwaard werd de heer D. Teeuw te Sliedrecht met algemeene stemmen tot hulpmacbinist, tevens smid, van het waterschap gekozen. 'Nleuwerkerk a/d IJsel12 Jan. Gis terenavond vergaderde het Bestuur van de Afdeeling Nieuwer kerk a/d IJ., Capelle a/ i IJ. en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw in het café „De Zwaan" van den heer G. Van Reeuwyk. Na het lezen van de notulen der vorige vergadering, werd mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken, o. m. een afdruk van de bij de Tweede Kamer aan hangige nieuwe Boterwet. Uit het verslag over den toestand der afdeeling bleek, dat het aantal leden met 8 verminderd en met 10 vermeerderd was, zoodat er een vermeerdering bestaat van 2 leden en de afdeeling er nu 77 telt. Besloten werd in deze maand nog een afdeelingsvergadering te houden, en daaraan te verbinden een verloting van drie prijzen. Nadat de agenda was opgemaakt, sloot de waarnemende voorzitter, de heer A. Van der Dussen, de vergadering. —Beroepen naar de Ned. Herv. Gemeente alhier Ds S. Van Daalen te Benschop. Nieuw Lekkerlaad11 Jan. Zekere S. uit het naburige Streefkerk was Maan dag 1.1. alleen met een roeiboot op de Lek onder onze gemeente. Onverwachts verspeelde de man zijn roeiriem en dezen willende grijpen, verloor hij het evenwicht en viel over boord. Hij behield zijn tegenwoordigheid van geest en wist zijn boot weer te bereiken, waarop hij met een nat pak naar zyn woonplaats kon terugkeeren. 'Noordeloos, 11 Jan. Blijkens de onder- wij sstatistiek staan in deze gemeente als leerlingen der o. 1. school ingeschreven 53 jongens en 58 meisjes, waarvan tusschen de 6 en 12 jaren 42 jongens en 47 meisjes. Tot penningmeester van de zang vereeniging „Excelsior" is benoemd de heer G. Vonk. Gedurende het jaar 1898 zyn op het hulpkantoor alhier in de rijkspostspaarbank in 152 inlagen f 5638 ingelegd, en werden 34 nieuwe boekjes uitgereikt. "Oudewater, 12 Jan. J.l. Woensdag avond trad in 't hotel „Doelen" voor de Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" als spreker op de heer Dr. H. A. Van der Meulen, van Bergen op Zoom. Vóór de pauze droeg de spreker voor: „Voorheen en thans", een der gedichten van den Controleur, en nk de pauze: 1. „Tom's tweede vrouw", uit 't Engelsch door spreker vertaald; 2. Naar het leven", en 3. „Naar de opvoering", beide gedichtjes door den spreker vervaardigd. De schoone voordracht en gedichtjes, met gloed en overtuiging aan zijne hoorders duidelijk gemaakt, vonden algemeen bijval, en het woord van hartelyken dank, door den heer A. Van Aelst (de heer G. J. W. De Jongh, voorzitter, was afwezig) den spreker gebracht voor den genotvollen avond aan de leden van 't departement Oudewater geschonken, was stellig wel de tolk van alle aanwezigen. Papendrecht, 11 Jan. Aan de werf van de heeren Kievits en Van Reede alhier, zijn met goed gevolg te Water gelaten: lo. de goederenboot „Herman", ge bouwd voor rekening van den heer H. Jansen te Lith; machine, verticaal compound 120 I. H. P. en ketel, zyn mede aan de fabriek van genoemde firma vervaardigd. 2o. de goederenboot „Vooruitgang II", voor rekening van de heeren Verschure Co. te Amsterdam; de machine diago naai coumpound 80 I. H. P. en de ketel eveneens aan dezelfde fabriek. De kielen werden gelegd voor een sleepboot van 80 I. H. P., voor de stoombootmaatschappij „Mercurius" te Rotterdam, en voor een goederen boot van gelijke kracht voor de stoombootmaat schappij „Rotterdam-EindhovenKetels en machines worden aan dezelfde fabriek vervaardigd. 'Polsbroek, 12 Jan. De gemeenschappe lijke openb. school van Polsbroek en Viist telde op 1 Jan. j Luit Polsbroek 71 jongens en 67 meisjes, samen 128 leerlingen, uit Vlist 16 jongens en 22 meisjes, samen 38 leerlingen. De geboele schoolbevolking bestond alzoo uit 166 leerlingen, waaronder 87 jongens en 79 meisjes. Tot predikant by de Herv. Gemeente alhier is beroepen Ds. J. K. Klomp te Lunteren. Pol» broeker dam12 Jan. De veehouder B. v. d. M. alhier, jl. Dinsdag van een bezoek aan Gouwsluis bij Alphen terug keerende, had bij Driebrugge het oDgeluk, dat een achterwiel van zijn tentwagen brak, en wel zóó, dat het zonder veilingen op de spaken bleef staan. Met een geleend wiel, dat iemand daar zoo welwillend was van zijn karretje te halen en dat net aan den wagen paste, werd zonder verdere ongelukken de onderbroken tocht vervolgd. Ridderkerk11 Jan. In de heden ge houden raadsvergadering deelde de voor zitter mede, dat de minister geen termen had gevonden om de verordening op het wielijjden ter veinietiging aan H. M. de Koningen voor te dragen; dientengevolge is de verordening goedgekeurd. Ze is reeds afgekondigd. 'Steta, 12 Jan. Heden morgen was de landbouwer K. met zijne zieke dochter naar Rotterdam gereden, teneinde daar een geneesheer te kunnen consulteeren. Op de terugreis zijnde, viel het paard voor den wagen neer en bleef onmiddellijk dood. 'Stolwtyk, 12 Jan. In de vergadering der afdeeling „Stolwijk" van den Nederl. Protestantenbond, Dinsdag j.l. gehouden, trad als spreker op Ds. Lolcama, pred. te Boakoop, met eene schoone en leerzame rede over het ont staan en de zegenrijke werking der Gustaaf Adolf-vereeniging. „Help den ver drukte", dat was het woord, dat den aanwezigen telkens op het hart gebonden werd. Ook de overeenkomst, die er be stond tusschen de genoemde vereeniging en den Protestantenbond werd besproken en aangetoond. Na de tweede pauze volgde nog de onberispelijke voordracht van een gedicht van Van Beers: „Lievelings- droomen". By het sluiten der byeen- komst had de Bpreker by monde van den voorz. den dank van alle aanwezigen in ontvangst te nemen. ja het jaar 1898 bestonden in onze gemeente 13 koffiehuizen, aan welke het vergunningsrecht verbonden was. De som van f 325 vloeide daardoor in de gemeentekas. Het aantal arbeidskaarten, in het vorige jaar alhier uitgereikt, bedraagt 12. 'Streefkerk, 12 Jan. Ter inschiyving voor de Nationale Militie (lichting 1900) hebben zich in deze gemeente 17 jonge lieden aangemeld. De langs de huizen der ingezetenen dezer gemeente gehouden collecte door de broodbedeelingscornmissie alhier heeft f 456,70 opgebracht. 'Tienhoven18 Jan. Alhier was op 1 Januari 11. 1 vergunning tot kleinhandel in sterkendrank. Het maximum bedraagt ook 1. WaddingHvem, 11 Jan. Vrydag 6 Jan. had het zoontje van den heer J. A. het ongeluk by het blindemannetje spelen te water te loopen. Zeker zou het kind ver dronken zyn, als niet de landbouwer D. Mak van Zevenhuizen daar juist was voorbijgekomen. Hy begaf zich te water en smaakte het genoegen den reeds zinkenden knaap op het droge te brengen, hoewel in bewusteloozen toestand. Door rollen gelukte het hem het kind weer by te brengen. Het hoofdbestuur der Ver eeniging tot oprichting en exploitatie van Volkaaanatoria voor borstiyders in Neder land heeft aan H. M. de Koningin Moeder zyn diepgevoelden datflf betuigd en zyne oprechte hulde aangeboden, dat het H. M. behaagd heeft het aan H. M. door het Nederlandsche volk aangeboden huldeblyk te bestemmen voor de oprichting van het eerste Nederlandsche Sanatorium op het landgoed OraDje Nassau's Oord. Het hoofdbestuur mocht daarop het volgende antwoord ontvangen ,'s Gravenhage, 24 December 1898. Gevolg gevende aan de bevelen van Hare Majesteit de Koningin-Moeder heb ik de eer het hoofdbestuur der Vereeniging tot oprichting en exploitatie van Volks sanatoria voor borstiyders in Nederland dank te zeggen voor zyn schryven van 22 December 11., en het hoofdbestuur te berichten, dat Hare Majesteit met groote belangstelling den arbeid der Vereeniging volgt. Het door Hare Majesteit op het landgoed OraDje Nassau's Oord op te richten Sana torium zal wel als stichting van Hare Majesteit op zich zelve staan, maai' zal medewerken tot hetzelfde doel door de Vereeniging beoogd. Het hoofdbestuur der Vereeniging zal derhalve geheel onbelemmerd kunnen voortgaan op den tot nu toe gevolgden weg, die, naar Hare Majesteit van harte hoopt, zal leiden tot het door de Ver eeniging en door Hoogstdezel ve eenstemmig gewenschte doel, opdat de stichtiug op Oranje Nassau's Oord in Nederland wel het éérste, doch stellig niet het éénige Volksaanatorium biy ve, veeleer de stichting van Hare Majesteit eene aansporing moge zyn, om de Vereeniging tot oprichting en exploitatie van VolkBsanatoria m Neder land krachtigen steun te verleenen. De Intendant van het Huis van H. M. de Koningin-Moeder, (was get.) S. M. S. DE RANITZ." BEVOLKING. Ammerstol. De bevolking dexer gemeente op 31 Deo. '97 bedroeg 626 m., 574 r., totaal 1200. 1898. M. V. Totaal Geboren 26 25 51 Uereetigd 19 24 43 Vermeerdering 45 49 94 Overleden 8 16 23 Vertrokken 30 27 57 Verminderd 88 42 80 Bevolking op 1 Jan. 1899 1214 sielen. Hel- en Boeleop In 1898 ïjjn albier ge boren: 8 jongene eu 8 meisje», ingekomen 46 en vertrokken 33 peraoouu. Gehuwd 6 paren. Overleden9 ongeouwden, 1 gehuwde vrouw en 2 weduwen. Bevolking op 81 Deo. jL 635 in woners; hieronder ia eene vrouw van 94- jarigen leeftijd en verder 4 peraocon van uusoban de 80 en 90 jaren en 19 van 70 tot 80. Leksmood. In 1898 sjjn alhier geboren: 23 jengena en 28 mewjea; één levenlooa ge boren kind aangegeven. lugekomen 77 por tonen. Overleden i2 ongehuwden, 3 gehuwden en 8 weduwnaar» of weduwen. Br vertrokken 94 personen. Gehuwd 17 paren. Bevolking op 81 December jl. 1690 inwoner», waaronder i boven den 90-jarigen leefigd, 16 tnaaoben de 80 en 90 jaren en 42 tuaaonen de 70 en 80. Streel kerk. M. V. Totaal Besolkmg op 81 Deo. 1897: la '98 sgu geboren 946 914 1840. 39 86 65. gereaiigd 82 88 10. 987 988 1976. overleden 28 31 64. vertrokken 61 66 116. 74 96 170. Zoodat de bevolking op AI Deo. '98 bedroeg 918 m., 892 vr totaal 1805 aielen. 18 Uuwelgken werden gesloten. Gemengd Nieuw*. 8- De 84-jarige weduwe Tukker, geo. T. Van Luun, ie Lekaiuond mag zich in een flinke nakomelingschap verheugen. Er zyn van haar in leven: 6 kinderen, 56 kleinkinderen en 23 achter-klem kinderen. Het oucye is nog gezond en kras. '—Men schryft ons uit Utrecht: Eene zeer geachte familie, genaamd v. A., alhier ls plotseling in rouw ge dompeld door het vreeseiyk ongeluk, dat een narer bejaarde leden, den heer V. v. A., onder Rynsburg is overkomen. Die heer is daar Maandag-avond door de atoomtram van Leiden overreden en plotseling gedood. Men veruiept zich in gissingen omtrent dit ongeval, en daar de heer v. A. by zyne vele bekenden voor een zeer net en accuraat mensch bekend stond, wekt diens plotselinge en vreeselyke dood by hen algemeene deelneming. De ïykschouwing van den kapitein der infanterie O., te 's Gravenhage, concludeert dat de dood het gevolg is van een ongeluk: het plotseling afgaan van de revolver, waarvan de kogel hem in het hoofd drong. - De Haagsche politie heeft Dinsdag ten huize van een student te Leiden aangehouden een 19-jarig Haagsch meisje, dat reeds gedurende veertien dagen by hem vertoefde. Thans zyn er ook Mormonen te Sliedrecht. De heele familie W. v. d. G. aldaar is tot deze sec te toegetreden. Vader en zoons hebben op een zandplaat by de spoorbrug de ondeidompeling ondergaan. Moeder en dochters zyn voor deze ceremonie naar Dordrecht geweest. Een treurig voorval vond Zater dag-morgen plaata in de banrtaohap Holtheme onder de gemeente Oramabergen. De landbou wer O. J. WUpahaar aldaar had een koe ge slacht voor eigen gebruik en eenig afval daarvan buiten op den mesthoop geworpen, waarop de vogela afkwamen. De ondate drie en-lwintig- jarige soon, dit tiende, had een geweer genomen om nit de schuur door een raampje daarop te ■ohieten; doch wat gebeurde? Wel werd een kraai gedood, maar het geweer sprong nit elkander en de jongeling werd legen bet hoofd getroffen, er volgde een bloeding, men wiat geen raad, soodat de vader onmiddellgk met hem ging naar den arts, den luer Van Maanen, te dier plaatse. Daar gekomen werd dadelijk het ergste gevreesd en over een oversendiug naar Zwolle gedacht. Spoedig werd echter de pati5nt zoo swak, dat vervoeren met meer kon plaats hebben en hg ten huiso van den dokter te bed moest worden gelegd. Wel werd mede de hulp ingeroepen van den arts Van der Veen, uit Har- denberg, maar wat ook werd gedaan, de toestand van den ongelukkige, die nog sprakeloos ligt, is bedenkelijk, en de familie, die onophoudelijk in ijjn tegenwoordigheid ia, siet het ergste voor oogen. - Te Oud-Gastel (N. B.) la de landbouwer M. Panen 100 jaar oud geworden. De man is zóó kras, dat hy dagelijks nog op het veld of in de schuur arbeid verricht. - Te Geul (L.) zyn Woensdag drie ïyken komen aanspoelen: dat van een meisje, dat herkend is als de achttien jarige dochter van den heer A. uit Beek (L.), en twee andere ïyken, van een man en een vrouw, aan elkander gebonden. Toen men den man op het droge haalde, biak het touw en verdween de vrouw In de diepte. Het ïyk van den man is nog niet herkend; naar zyn kleederen te oor- deelen was de man mynweiker. - Dezer dagen werd gemeld, dat de koopman v. d. G. uit Giesen- Nieuwkerk op een vreemdsoortige manier was verdwenen. Woensdag stond de vol gende advertentie in de Dord. Ct.: VUF-EN TWINTIG GULDEN BKLOONING voor dengene, die eenig naricht kan geven, dat leidt tot opsporing, levend uf dood, van den vermisten heer L. P. Van der Giesen uit Giesen-Nieuwkerk. Brieven onder No. 17 aan het Bureau dezer Courant. Te Ridderkerk en te Dordt liepen ver balen van een ïyk dat in de Noord zou zyn opgevischt, een Ïyk dat in een met lood gevulden zak was; gevonden en waaraan barbaarsche sporen van geweld zichtbaar waren en dat van niemand anders zou wezen dan van den ver misten heer Van der Giesen. Die berichten zyn echter weer tegen gesproken STADSNIEUWS. ftohoontiovM, 13 isnuari. Postkantoor Schoonhoven. In 1898 werden ontvangen: 159529 binnen- en buitealandscbe brie ven, benevens 6220 brieven binnen den kring van het Postkantoor; 1107 onge- fraukeerde of ontoereikend gefrankeerde brieven; 111287 enkele en 1958 dubbele briefkaarten; 262.885 nieuwsbladen ge frankeerd met cent 89112 gefrankeerd met 1 cent; benevens 149181 drukwerken van allerlei aard6478 monsters of stalen van koopwaren22981 dienstbrieven 1884 aangeteekende brieven; lOaangetee koude monsters of stalen van koopwaren en drukweiken665 aangeteekende brieven met eene gezameolyke aangegeven gelds waarde van f 271329,70*9 berichten van ontvang en 75 expresse brieven. Er werden verzonden 28690 en ont vangen 24859 postpakketten. De zuiveie ontvangsten be droegen f 18675,83 Werd ontvangen Wegens zegel- en legesgeldenf 290,30* binnen- en buul. postw. -171862,48* postbewyzen .- 448,50 binnenl. kwitantiön-182304,72 buitenl. .- 2061,70* inl. ï/d rykspoatspaarb. 55040,49 belasting op den invoer van pakketten 823,14 buitenl. verr.-pakketten - 485,46 In 's rykskaa werd gestort -173774,86 Wegens botal.opde staatabegr. te verevenen werd uitbetaald 2181,79 Aan andere postk. werd subsidie verstrekt ten bedrage van 2400,— Aan binnen- en buitenl. postw. werd uitbetaald 123614,61* Aan postbew. werd uitbetaald - 448, Er werden HOOI binnenlandsche kwi- tantién ter invordering aangeboden, waar van 9385 tot een bedrag van f 84482,27* werden betaald, en 1667 ten bedrage van f 7572,83 onbetaald terugkwamen. De terugbetalingen in de rykspostapaar- bank bedroegen .f 46208,12 HettotaaL bedrag van den omzet wegens den Postdienst was groot .f758862,96 Telegraafdienst over 1898. Verzonden telegrammen 8408 Ontvangen t 8070 Verzonden en ontvangen dienst- telegrammenA3 Opgenomen en verder geseinde telegrammen86 Totaal 6567 De ontvangsten bedroegen f 1026,66 Tot schatters van het mobi lair alhier voor de personeele belasting zyn voor het dienstjaar 1899 aangewezen de heeren M. Binnendyk en J. H. Faay te Gouda, en tot deskundige voor het schatten van de huurwaarde de heer A. Verrney alhier. De tydeiyke postbode P. J. B. Weimar, gepaap. kanonnier 1ste kl. by de Instr. Comp. alhier, is benoemd tot agent van politie 2de klasse te Dordrecht, op een aanvangsjaar wedde van f500. Naar men verneemt, is de politie de daders op het spoor van het inwerpen van ruiten op Nieuwjaars-avond. Het la te wenachen, dat voor zulke laffe baldadigheid, waaraan een ieder bloot staat, een voorbeeldige straf zal worden gegeven. Gisteren-avond trad In het Prot. Militair Tehuis alhier op de heer G. Leen- hard, nit Amersfoort, als vertegenwoordiger van den Ned. Bond voor Militairen. De vergadering werd geopend met gebed en het zingen van Pt. 119, vers 1 en 5. Naar aanleiding van de woorden in Ps. 119: 1—8, behandelde de spreker daarna het hooge nnt van bgbellesing, ook voor den soldaat. Velen seggen soo vervolgde spreker dat de bjjbel een verouderd boek ia en bestreden het. Vandaar die vele aelfmoorden, die levens moeheid. In de kaserne wordt dit Woord ver worpen. Ziet eena rond in de kerk; geen of weinig soldaten. Is het de schnld van de wet? Neen, de wet spoort aan tot godsdienstig leven, 't Is de sohnld van de autoriteiten. Velen min achten het onde geloof. God heeft mannen doen geboren worden, die sioh het iot van de militairen aantrekken. Die mannen willen zorgen voor geestelgk voedsel. Ze stichten hnisen, waarin de soldaten dat kannen krggen. Spreker wees vervolgens op de gevaren waaraan de jeugdige militairen blootstaan en liohtte dit met een paar «oorbeelden nader toe. Daarna spoorde de spreker de aanwezigen aan te waken voor de belangen van de Militaire Tehnisen in het algemeen en insonderheid voor het Sohoonhovensch Militair Tehuis, opdat het ten tegen sou kunnen sjjn voor het corps te deser stede. De soldaat moet niet alleen een dienaar sjjn van onae geëorbiedigde Koningin Wilhelmina, maar ook van Koning Jeans. De christenen sgn de bette krggskneohten. Ds. J. v. d. Spek dankte den vertegen woordiger van den Bond voor de goede woorden, die een plaata mogen vinden in onae harten, en sprak den wensoh uit, dat de gemeente sioh meer en meer moge gaan wjjden aan de sede- lgke belangen van onse militairen. Nadat Ps. 84, vers 3 was gezongen, sloot ZEw., met een warme aanbeveling voor de oolleote, dese bgeenkomst met dankgebed. De storm uit het noord westen met hevige regenvlagen, gisteren namiddag en heden-nacht, was zeer on rustbarend. Behalve tal van dakpannen, schade aan achoorateenen enz.,zyn hier geen byzonder© verwoestingen te constateeren. Alleen werd op den Wal de zooveelste schoone iep van kop en takken beioofd en In een stomp herschapen. Het aantal taklooze boomen is daarmede weder met een ver meerderd. Tengevolge van het opstuwende water rees de rivier op hevige wyze en moesten maatregelen genomen worden tot voor ziening der waterkeering in de Veerpoort. Vervolg der Nieuwstijdingen. '—In de gemeente Vuren waren op 31 Dec. j.l. 9 vergunningen voor den kleinhandel m sterkendrank verleend, en werd in 1898 aan vergunningsrecht ont vangen de som van f 290,62*. Gedurende 1898 hadden aan het hulpkantoor der poster yen te Dalem 182 inlagen by de iy ka-postspaarbank plaats, tot een gezamenlyk bedrag van 1 1511,76, benevens 40 terugbetalingen, samen ten bedrage van f 2687,56. Te Vianen had Woensdag ten huize van Mr. H. W. Waardenburg de plechtige aanbieding plaats van een Turkscben fauteuil, welk geschenk werd aaD geboden uit naam van den gemeente raad, ter herinnering aan het 26-jarig jubileum des heeren Waardenburg alB ontvanger van Vianen. Aangenomen het beroep te Bleiswyk door den heer G. Th. Van Beusekom, cand. te Utrecht. 'Capelle a/d IJsel, 12 Jan. DeChristeiyke school aan de IJselmondache laan alhier iB geopend met 108 leerlingen. §Uroot-Ammers, 18 Jan. Op 1 Jan. bedroeg de schoolbevolking in onze ge meente 228 leerlingen, waarvan 122 jongens en 101 meuyes. Van dit getal zyn er 198, die boven de 6 en beneden de 12 jaar zyn. In deze gemeente is een muziekge zelschap opgericht onder den naam van „Excelsior". Het aantal werkende leden bedraagt 12. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. ontving dezer dagen het bericht, dat De. W. Zylstra te Waddingsveen voor de beroe ping naar hier bedankte. De kerkeraad zag zich alzoo voor de tweede maal teleur gesteld. Haastrecht, 11 Jan. De heer C. Den Baars, onlangs alhier overleden, heeft, behalve nog andere legaten, vry van successie geschonken f 500 aan de Ned. Hervormde Kerk, om die te besteden wanneer de fondsen der keik by het beroepen van een Dieuwen predikant daarvoor te kort schieten; f 200 aan de diaconie dier kerk, om daarvan in slechte tyden een extrauitdeelmg te houden; en f 100 aan de diaconie der R. K. kerk, om daarvan een extra-uitdeeling te houden. 'ReeuwQk (afd. Sluipwyk), 13 Jan. Iemand, die onbekend wenschtte blijven, heeft aan de diaconie der Ned. Herv. Gem. alhier een gift geschonken van f 40, welke gift door heeren diakenen met dankbaarheid is aanvaard. 'Sehetlulnen, 12 Jan. Het aantal schoolgaande kinderen boven de 6 en beneden de 12 jaren bedroeg volgens de Bchooiiy sten 70 leerlingen en wel 39 jongens en 81 meisjes; ?yf leerlingen en wel 4 meisjes en 1 jongen boven de 12 jaren. W illlge-Laagerak, 12 Jan. Tot kerk voogd der Hervormde Kerk alhier is benoemd de heer L. Ryneveld. Het rietsnyden langs de Lek is afgeloopen. Het gewas la niet zoo goed als verleden jaar. Het is er even mede als met het teengewas; dat was over 't geheel ook maar middelmatig. OOEfiESPONDEJam Het Ingesonden stuk uit G. kan alleen ge plaatst worden wanneer de insender het met ign naam onderteekent. Eenige berichten wachten op plaatsruimte. op Zondag 15 Januari 1899. Ring Schoonhoven. Bcrg-Ambacht. Voorm., Ds Deetman te Amsterdam. Stolxoyk. Nam., Ds. Homoet te Ouder kerk a/i Usel. Ring Slledreeki Streefkerk. Nam., Da. Kuyiman te Oud-Alblas. Ring Vinnen. Groot-Ammer8. 's Morgens uur eu 'b avonds 6 uur, de Eerw. heer Van Ingen, cand. te Utrecht. Ring IJeelatdn. Polsbroek. Nam. 2 uur, Ds. Zoete te Loplk-- Viwcherlj-Bertohten. 'Ammerstol, 18 Jan. Van Zaterdag 7 tot en met Vrydag IS dezer zijn alhier ter markt aangevoerd 13 nieuwe of win- terzalmenprys per kilo van f 1,90 tot f 2,85. BEURbBERlCHTEN. pCt. 12 Jan. Nederl. Werk. Schuld. 2\ 86{ Dito dito3 96| Hong. Obl. 1889. 4J - Dito in zilver. 4j 84* OostenrijkObl. pap. Mei-Nov. 6 84| Dito zilver Jan.-Juli. 6 84jV Dito Apr.-Oct. 6 84^ Portugal. Oblig. m/t. 8 28| Dito 88/89 m/t 92. 4j 84j Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 98i Spanje, Buitenl. Perp. 4 44 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 8 59 J Ruas. S. K. GhL Az.500^2000 M. 4 99H Centraal-Paciflc. Sp. M. Aand. 44 Loten Amsterdam f100. 3 112 Loten Rotterdam3 104 Thelas-loten4 llfljj MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 11 Jan. Boter, le qual. 56 ct2e qual. 50 ct per half kilo. Kaas f 18 k f 21, - per 60 kilo. Biggen f4 k t 7 per stuk. Aardappelen (kleinigeel) f 8,76 per HL. m (blauwe) f 2,76 Eieren f4,— per 100 stuks, flenda, 12 Jan. Kaas, le qual. f 28,- f 26,2e qual. f 19, - i 22,Noord-Holt f 24 k Aangev. 82 partyen. Han del vrijwel. Rotterdam, 10 Jan. Aangevoerd 665 vette en 1084 magere runderen, 228 vette en graskalveren, 154 nuchtere kalveren. Prijzenvette runderen le qual. 80 ct, 2e qual. 25 ct, 3e qual. 21 ct; ossen le qual. 29 ct, 2e qual. 26 ct 3e qual. 22 ct; stieren le qual. 25 ct Sfsnesnts Schoonhoven. Ven 11 tot 13 Jannen. Overleden: N. L. Dailer, oad 11 weken. Gemeente Stolwijk Va» 16 December tot 1 Januari. Geboren: Arie, s. van L. Treuren en T. Treuren. Wilhelmina Hendrina Bertha, d. van D. ven Genderen en C. F. Well. Cornelia, <L van G. Verburg en N. Palsgroof. Ütó Maandag 16 Januari hopen onze £3 geliefde Ouders JACOB BORSJE en (ft PIETERTJEvanHOUWELINGEN (V) hunne 03 te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Nieuw Lekkerland, 14 Jan. 1899. Ondertrouwd: L. v. d. SCHUYT en A. E. NIELSEN. Rotterdami 13 j lg99 Oudewater, j Receptie: Oudewatkb 15 Jan., 2—4 uur. Rotterdam geen receptie. Hu wei.-voltrekking: Oudewater 26 Jan. Volstrekt eenige kennisgeving. Getrouwd: V. H. DOESBURG, van Schoonhoven, en G. H. PELGRIM. Mede namens weder zydsche Familie dank voor de betoonde belangdtelling. Brummen, 9 Januari 1899. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader, de Heer WILLEM VAN BAAREN, in den ouderdom van ruim 77 jaren. Uit aller naam, Wed. W. VAN BAAREN- Ds Pater. Delft, 9 Januari 1899. Molenstraat 24. Heden-middag overleed zacht en kalm, na eene korte ongesteldheid, myae hartelyk geliefde Echtgenoote GERTRUDE VAN LEEUWEN, in den ouderdom van byna 67 jaar, na eene zeer gelukkige echtverbintenis van 27 jaar. AART NELEMAN en zyne dankbare Pleegkinderen MARIA VAN DIEMEN- JANSSEN.' JAN VAN DIEMEN. Vlist, 9 Jan. 1899. De Ondergeteekende betuigt by deze, ook mede namens zyne Echtgenoote en hare Ouders, openiyk zyn oprechten dank aan den ZeerGeleerden Heer Dr. J. v. d. WIELEN, Arts te HtolwRk, voor de zeer goede behandeling zyner Echtgenoote tydens hare ziekte en by hare verlossing. Verder dank aan allen die biyken van belangstelling heb ben gegeven. D. v. GENDEREN, Gemeente-Veldwachter. Btolwyk, 14 Januari 1899. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overiyden van onze innig geliefde Dochter WILLEMINA, be tuigen wy, mede namens onze Kinderen, onzen hartelyken dank. M. SLINGERLAND. W. BLINQRRijAinn— Btolwykersluis, Dec. 1808, De Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelyken dank voor de vele biyken van belangstelling, die zy op 6 Januari j.l. mochten ondervinden, en in 't byzonder aan den EdelAchtbaren Heer en Mevrouw VAN 8LIJPE alhier, die ons dien dag tot een onvergeteiyken hebben gemaakt. A. J. BOTH. A. BOTH - v. d. Wolf. Goudriaan, 13 Jan. 1899. Die iets te vorderen heeft van-, ver schuldigd is aan- of papieren, Btukken of bescheiden onder zich hebben van wylen den Heer HENDRIK HOGERBRUG, ge woond hebbende te Waddlnxveea, en aldaar overleden zynde op den 6. Decem ber j 1., gelieven daarvan opgave, betalmg of afgifte te doen vóór den 1. Februari 1809, ten kantore van Notaris. Waddinxveen, 6 Jan. 1899. HOOGSTRAAT 317, u WOENSDAGS le SCHOONHOVEN le eoasnlteeren in 't Heeren-Logement, van des morgens 91 -1 ure. van een Dogcar. Adres: J. N. BOTH te «ouda. COMMISSARISSEN der Spaarbank te Sekoenbovea brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ten behoeve van laleggers bulten Mehoonhoven woon aebtlg eene EXTRA ZITTING zal gehouden worden en wel op Donderdag M Januari a. s.des namiddags van I tot 3 ure. HET BESTUUR. UNIE-REDE in het MILITAIR TEHUIS alhier Dlaadag 17 Jannarl 189». Aan vang 's avonds 6^ uur. Uale-upreker de WelEerw. Heer Predikant le ROTTERDAM. TOEGANG VRU. Het Bestuur Looaal-Comlté. Schoonhoven, Jan. 1899. t, 6R00T-AMMERS. Degenen, die belangstellen in de uit breiding van dat corps, kunnen zich vervoegen tot het Bestuur, ten einde zich te doen laten inachiy/eu als Werkende en Kunstlievende Leden, Donateurs en Donatrice's. Inning van dubieuse posten, langs min nelijken en gertchtelyken weg. Verstrekken van Adviezen. Regeling in zaken ter vermyding van Faillissement. Aanbieding van Accoord. Opmaken van Koop en Huurcontracten, Requesten en andere Acten. Verdediging in civiele zaken voor het gerecht. ONVERMOGENOEN GRATIS. Sluiten van LovensBrand-, Nering-, Ongelukken- en Ziekte Verzekering. Kantoor: Gorinohem, A. SU8HOLZ, achter de Kerk C 508. Practizyn. Te Koop gevraagd: EEN GOEDE door H. TRAPPENBURG te Noordetooa. Iemand, van onbesproken gedrag, 29 j., niet onbemiddeld, uit den Boerenstand, wenschte gaarne in kennis te komen met een Boerenmeisje of Weduwe, van ongeveer gelyken leeftyd. Br. fr., no. 4, aan de Boekh. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Wordt gevraagd een HALFWAS SCHILDERSKNECHT, voor een jaar vaat werk. Brieven fr., onder letter W, aan 't Bureau van dit Blad. Tegen half Maart wordt gevraagd een P. G.tusschen 15 en 20 jaar, goed kun nende melken. Persooniyk te vervoegen by J. HOFMANZevenhuizena/d Rotte. TERSTQND GEVRAAGD: die goed ken melkenbij W. VAN VUET, Bergambacht. DEPOTHOUDERS. Gevraagd, op zeer gunstige vooi waarden, H.H. Kruideniers, Drogisten, Banketbakkers, Wijn- en Sigarenhandelaren en andere per Bonen met relatien op alle plaatsen in Nederland voor buitengewoon goedkoope, gewaarborgd zuivere Natuurwynen, ge analyseerd door en onder toezicht van den algemeen bekenden Hoogleeraar SWARTS van de Universiteit te Gent. Voor verdere inlichtingen zich te adresseeren aan den Heer Wu WINS Molenstraat 10 te 'e-Hage, Directeur voor Nederland en Koloniën van de Naamlooze Vennootschap General Wine Company te Antwerpen. (Kapitaal f 250.000.) WORDT GEVRAAGD: die goed kan melken, of een BOEREN KNECHT, die genegen is den tuinbouw te leeren, P.G., liefst spoedig. Br. fr., lett. R H, SWARTSENBURG'S Adv.-Bureau, Gonda. Tegen half Maart of eerder wordt ge vraagd een goed kunnende melken en werken. Hy, wiens vrouw soms behulpzaam kan zyn, geniet de voorkeur. PerBooniyk te ver Joegen by G. STRENG te Nlenwerkerk a/d IJeel. BORDEAUX WIJNEN van af f 30,— per anker. BOURGOGNE- en RIJNWIJNEN in diverse merken. ROODE en WITTE PORTWIJNEN. PALE en GOLD SHERRY, MADERA. Geïmporteerde COGNACvan af f 1,50 per 11. JAMAICA RUM f 1,40 SCOTCH WHISKY - 2,-, 2,40 PUNCH- 1,1,20, 1,40 KIRSCHWASSER, CHARTREUSE, KÜMMEL, TRIPLE SEC en andere fijne LIKEUREN, VERMOUTH, ADVOKAAT enz. BW Prijscourant en proeven op aanvraag. Gevraagd voor een jaar vast werk een bekwaam SCHILDERSKNECHT, ongeh. en P.G., door P. DEN BOER, Groot-Ammers. Ruime sorteering MEUBELEN, STOELEN, SCHILDERIJEN, SPIEGELS. in STROO-, ZEEGRAS-KAPOK- en SPRINGVEEREN MATRASSEN. IIZEREIT LEDIKANTEN in alle soorten en maten. en SPORTWAGENS, van de fijnste tot de gewoonste soorten. De levering geschiedt contant franco alle plaatsen. Ziet de Etalagekasten met prijsnoteering Aanbevelend TERSTOND GEVRAAGD: circa 6 weken kraams. Brieven franco, let ters D K O, Algemeen Advertentie-Bureau NIJGH Sc VAN DITMAR, Rotterdam Er biedt zleh aan een alleszins bekwame HUISHOUDSTER, P. G. Br. fr., onder lett. Z, a/h Bureau v/d Blad. Op een stil dorp in Noord Holland wordt zoo spoedig mogeiyk gevraagd eene loon f 130, Zich te vervoegen by Me vrouw KROON KIKKERT te Haastrecht. Gevraagd, om dadelyk in dienst te treden, een P. G. Adresliefst in persoonby W. VERKAIK te Btolwtfk. Op een der schoonste dorpen by Gra- venhage wordt een goed beklante MELK STAND ter overname aangeboden. Fr. br., met poatz. voor antw., aan C. ZUIDAM Cz. te Gouda. n TERSTOND GEVRAAGD: goed kunnende melken, by de Wed. J. KAPTEIJN, a/d Tiendweg, Lekkerkerk. Ten spoedigste gevraagd: goed kunnende melken. AdresW. P. BOER te Nieuw Lekkerland. GEVRAAGDliefBt spoedig of met 1 Februari, een P. G., by D. DE BRUIJN te Berkenwoude. Terstond gevraagd een fatsoeniyke DIENSTBODEP. G. Brieven franco onder letters A Bby de Uitgevers dezer Courant. METSELAARS en STUCADOORS te Sehoonhovea en Omstreken, bevelen zich beleefd aan voor het maken wat tot het vak behoort, 't zy Witwerk of Water dicht werk, belovende eene nette en prompte bediening. TE KOOP: een uitstekend onderhouden met CUSHIONBANDEN, zonder gebreken. Te bevragen, lett. B, Bureau dezer Courant. by de Wed. DUBBELDAM-BIKKER, a/d Hoogendy'k by behelluinen, verschillende soorten van vooral van de kalteacenm. Ondergeteekende bericht hier- mede, dat hy de BROOD-, BESCHUIT- en KLEINGOEDBAKKERIJ gedreven door wyien A. W. DE LANGE, in het pand B no. 33, aan de weatz||de van de Haven te zal voortzetten en zich den tftden Januari aanstaande aldaar zal vestigen. Hopende door prima kwaliteit, in het byzonder door levering van sulver TAR WE- BROOD en door eene nette en'vlugge bediening zich het vertrouwen waardig te maken Aanbevelend Turfmarkt, is voortaan WOENSDAGS van 10 tot 12 uur te Schoonhoven te consulteeren in het Hótel „VAN ZESSEN", te beginnen met Woensdag 26 Januari. Vóór dien tyd geen spreekuur te Schoonhoven. Radicale genezing binnen3dagen door de Likdoornpleisters van KAMPEN. Gemakkelijke behandeling, daar de Pleister 3 dagen blijft zitten en volko men verwydering van eiken Likdoorn, Eeltgezwel enz., zonder eenige pijn. Verkrijgbaar 33 Cento per doos b/d Firma's A. N. v. ZESSEN, Schoonhoven, C. KROON, Gouda, C. v. WIJK, Oudewater en by de meeste solide Drogisten. B 453, bij de Kerk, 6oedkoop>t adres voor (ook speculatieve) COUPONS enz. Komt op verzonk aan huis. Voor één jaar vast op 8 pCt. zes maanden 2\ Met veertien dagen opvragens „2 drie 1 Koopt en verkoopt effeoten en Coupons. Incasseert Wissels en bezorgt assurantlSn. Het Kantoor is geopend: van 9 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. zullen op Woensdag 1 Fe- bruari 1899, 's middags 12 uur, in „DE MORIAAN" te DE NOTARISSEN publiek veilen en verkoopen: I. Km perceel in het waterschap Hoogebiezen en Over Oudland te lJBselateinnaby de Ben- schopperbarriè:e, kad. Sectie B, nos. 17 en 17bis, groot 14.81 Aren. II. Een perceel in het waterschap Broek en Lagebiezen en Neder Oudland te IJsselsteinnaast de Algemeene Begraafplaats, kad. Sectie E, nos. 529 en 530, gioot 3 41.70 Hectaren. II f. Een perceel te Benschop, aan de Noordzyde, boven de Kerk, tegenover het Hemeltje, kad. Sectie A, nos. 803 803a en 803b, groot 83.80 Aren. IV. Een perceel aldaar, naby het Hemeltje, kad. SectieA, no. 881, groot 72.90 Aren Breeder by biljettenverkrygbaar ten kantore van Notaris DEN BLEKER te IJsselstein, alwaar tevens alle nadere inlichtingen worden verstrekt. De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voornemens op Zaterdagen 21 en 28 Ja nuari 1899, telkens 's voormiddagsten 10 ure, ten huize van J. C. ZAANEN te Ottoland, te veilen en te verkoopen, voor don Heer J. J. GELDERBLOM: EEN PERCEEL gelegen te by de Kerkgroot 1 HECTARE, 97 Aren, 10 Centlaren. Laatst in huur geweest by P. de Ruiter te Ottoland. Te aanvaarden by de toewyzing. Betaling der koopsom op den 18. Fe bruari 1899. Nadere inlichtingen geven de eigenaar en genoemde Notaris. VICE VERSA, WINTERDIENST. HF* De uren zijn Amsterdameche tijd Op Werkdagen: Van SCHOONHOVEN vm. 6.30 8.30, 12.— en nm. 2.30. Van GOUDA vm. 8.47, nm. 4.80, 6.10 en 9.15. Zon- en Feeetdagen: Van Schoonhoven vm. 6,80, nm. 2.en 7. Gouda è.47, 5.- „9.15. Vrachtprijzen: f 0,60, Retour f I,—. Afrit te Schoonhoven: Hótel „Den Hoed" en de Stads-Herberg, by den Heer H. M. VAN DUK. Gouda: Hótel „Atatlon". SPOORBOEKJES EN REISGIDSEN. voorhanden in den Boekhandel van 8 ftW N VAN NOOTEN to Schoonhoven. Tegen 1 April a. s. beschikbaar 27 MILLE, tegen biliyke rente, uit sluitend op landeryen met flinke over waarde. ten kantore van Mr. i. P. VAH DEN BRINK, Notaris te Alblasserdam. Mr. J. P. VAN DEN BRINK, Notaris te Alblasserdam, zal op Woensdag 25 Januari 1899 by inzet en op Woensdag 1 Februari 1899 by af slag telkens des morgens te 10 urenin het Koffiehuis van J. DE KLUIVER te Nieuw-Lekkerlandten verzoeke van W. LOPIK aldaar, in het openbaar ver koopen bestaande uit 7 WONINGEN met Schuur, een ten oosten daarvan staand afzonderlek HUISJE met SCHUUR, verdere GETIM MERTEN, BINNEN- en BUITENERF, BOOMGAARD, WATERING, strekkende van de Lek tot halver Bakwetering, be nevens een akkertje TUINLAND aan de Bakwetering, alles staande en gelegen in bet Benedeneinde der gemeente belend oost W. Blok c. s., de Wed.Johs. van der Perk Mz. c. s., T. Roozendaal en A. Verhaar Jz., west J. den Ouden Cz., de Wed. Johs. van der Perk Cz. c. s. en G. Smit. In 8 perceelen, breeder by biljetten omschreven. 7 WoniDgen zyn by de week verhuurd tegen f 6,95 per weekterwijl het overige in eigen gebruik is. Aanvaarding en betaling kooppenningen 15 Maart 1899. Nadere inlichtingen ten kantorevan den Notaris. Mr. J. P. VAN DEN BRINK, NotariB te Alblasserdam, zal op Woensdag 25 Ja nuari 1899 by inzet en Woeusuag 1 Februari 1899 by afsla?telkens des avonds te 7 uren, in het Sociëteitsgebouw te Kinderdijk, in het openbaar verkoopen: Het solied gebouwd, geriefeiyk inge richt, ruim geteekend D 3, met voor- en achtergelegen TUIN on bjj- behoorende STEENEN BERGPLAATS, staande en gelegen in het gem. NIEUW-LEKKERLAND, binnendyks, kadaster Sectie A, No. 1918, groot 8 Aren, 80 Centiaren. Voormeld pand, aangenaam gelegen tegenover Slikkerveer en Krimpenin de onmiddellyke nabyheid van de aanleg plaats der Stoombooten, bevattende geiyk- vloers: 7 Kamers met Gang en Vestiaire; boven: Slaapkamer, 2 Dienstbodenkamers en ruimen Zolder; beneden: 2 KeukenB, Bad Mangel- en Dienstbodenkamers, Serre, flinke Kelders, waarin Brandkluis, en van vele verdere gemakken voorzien, is door zyne grootte en ligging byzonder geschikt voor elke veel ruimte behoevende Inrichting. Aanvaarding en betaling der kooppen ningen 15 Maart 1899. Dagelyks te bezichtigen van 1—4 uur, met bewys van toegang, evenals alle in lichtingen, te bekomen ten kantore van den Notaris. De Notaris G. B. STEHOUWER te Molenaarsgraaf is VQorntmens in net openbaar te verkoopen 1°. Op Donderdagen 9 en 16 Fe bruari 1899, telkens 's voorm. 10 uur, in het Gemeentehuis te Mole naarsgraaf: met SCHUUR en ERF te by de Brug, alsmede TWEE SCHU REN, ERF en TUIN aldaar, achter de Kerkte zamen groot 8 A., 1-4 C. Te aanvaarden by de. betaling van den koopprys. 2°. Op Donderdag 28 Februari 1899, by gemeld huis: EENIGE waaronder een groote Eikenhouten Kaet. Inlichtingen te bekomen hü den Notaris,

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2