ïersjfis voor Kinderen, Thee t- SPAARBANK dei fleer ff. flflüKOöP, LBr^ndsm^ Geïllustreerd Zondagsblad. ien Woonhuis, VAN DER ELST LEBRET, Boerendienstmeid, BÜKGÜELIJKfci STAkD. Advertontiön. te Schoonhoven. KONING BOCKE. TE NIEUWPOORT. UIT DE HAND TE KOOP: L.J. KRUITHOF, BREUKZALF. VOLSTREKT GEEN BREUK MEER II DRUI VEN-BORST -HONIG KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN, DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat, No. 10. S. W. lil. VAN NOOTEN TE SCHOONHOVEN. PBE'IIM, 'Gorinchem, 16 Jan. Tengevolge van het natte onstuimige weder was er heden weinig volk en vertier in de stad. Ook waren van de veertien binnenschippers uit de Alblasserwaard, die gewoonlijk 's Maandags onze stad bezoeken, heden slechts vijf met hunne schuiten in de kom buiten d9 Kanselpoort aanwezig. §Amelde16 Jan. Het totaal der inlagen by de postspaarbank alhier gedurende het jaar 1898 beloopt f 6742,21 en dat der terugbetalingen f6226,57. De voornaamste voorschriften betrekkelijk deze nuttige inrichting zijn ten postkantore gratis in druk verkrijgbaar. 'Amelde en Tienhoven, 16 Jan. Met het oog op den sterken was der boven- rivieren is men hier druk in de weer met het bergen van de zich nog buiten dijks bevindende teen en houtbossen. Het in de vorige week met den Btorm en hoogen vloed weggedrevene is hier nog al tamelijk goed teruggevonden. 'Ammerstol, 17 Jan. In het jaar 1898 waren hier 5 vergunningen. Op 1 Januari 1899 bedroeg het aantal schoolgaande kindereu 99 jongens en 88 meisjes, te zamen 187 kinderen, waarbij 10 boven de twaalf jaar. 'Berg-Ambseht, 16 Jan. De storm van de vorige week en de hooge waterstand tengevolge daarvan, was voor Gebrs. a. H. alhier niet erg voordeelig. Eone partij bewerkt griendhout, buitendijks aan den •Lekdijk tot vervoer gereed liggende, is daardoor in de rivier gedreven en slechts een klein gedeelte koa te Streefkerk en Lekkerkerk worden opgevischt. Berken wonde, 16 Jan. By den land bouwer S. Baas, die in den laatsten tijd veel vee gekocht had, zijn 5 gevallen van mond- en klauwzeer voorgekomen. 'Haastrecht, 17 Jan. By de publieke veiling, door notaris Roeman gisteren alhier gehoudenwerd perceel 1 en 2 gekocht door G. C. Raateland, voor f 4500 perceel 3 door H Van Zinen Muiier, voor f 4400; perceel 4 en 5 door P. C. Den Hartog, voor f 6200 perceel 6 door J. Van der Steegt, voor f 2400; perceel 7 werd opgehouden en perceel 8 door H. Van Zanen Muller, voor f 3200, zoodat de 14 HA., 97 A. verkocht zijn voor f 20700. 'Hoog Blokland16 Jan. Wegens bet voorkomen van gevallen van keelziekte onder de kinderen in deze gemeente, was de school van af 19 December 11. gesloten. Met ingang van heden is zy echter weder geopend en het onderwys begonnen. Ge lukkig is de ziekte by vier gevallen bepaald gebleven, waarvan evenwel drie met doodeiyken afloop. §Klnderdtyk (gem. Nieuw-Lokkerland), 13 Jan. Heden morgen om 5 uur had alhier bij den heer F. Da G. een begin van brand plaats. Reeds zeer vroeg was men opgestaan, om alles uit de benedenverdieping weg te ruimen voor het hooge water. Eenige mannen uit de buurt, die op den dyk waren, zagen eerst vonken en spoedig daarna een hevige vlam uit den schoor steen komen. In alleryi werden de be woners gewaarschuwd; men mocht er gelukkig in slagen den brand met zout te blusscheu. Met den sterken wind zou het onheil een grootea omvang hebben kunnen krygen. Door den hevigen stoim zyn alle uiterwaarden overstroomd en de beneden verdiepingen van de woningen aan den buitenkant volgeloopen. Op de verschil lende établissementen heeft men een groot deel van den dag niet kunnen werken. In een polder, die met zand wordt voJgespoton om tot terrein te dienen voor eene nieuwe werf, waren drie personen 's nachts in eene keet ge bleven. Hoewel zy al spoedig last kregen van het water, werden zy eerst tegen den morgen door den veerman v. d. H. uit hun benarde positie gered. Gelukkig nog juist bytyds, want reeds zaten zy tot aan hun middel in het water. 'Krimpen a/d Lek, 16 Jan. J.l. Vrydag sprak de heer H. A. Westbroek, vanStol- wyk, in de .Volksvoorlezingen". Spreker had tot onderwerp gekozen „De vryage van een Groningsch b kof kapitein", van Wermeus-Buning, welke novelle op keu rige wyze werd voorgedragen. Daarna gaf spreker nog ten beste: „Het verhaal van een werkman", van Baiinfante, en „De schoenmakersleerling". Met een woord van dank aan den spreker, sloot de voor zitter de vergadering, die maar matig bezocht was. 'Lekkerkerk, 16 Jan. In de op 1.1. Zaterdag gehouden vergadering van het polderbestuur en gecommitteerde inge landen van den polder „den Ho k en Schuwagt" onder Lekkerkerk is tot pen ningmeester van den polder benoemd de heer C. Oudenaarden, secretaris van voor noemden polder. Onder den veestapel van de bouw- vrouw wed. B. Van der Wouden alhier heeft zich een geval van miltvuur voor gedaan, eerst ontdekt nadat het beest was geslacht. Onder toezicht is vleesch en allerlei wat daarvan kon by een ge bracht worden, volgens de wettelyke voor schriften verbrand geworden. Zooveel mogeiyk is alles wat in aanraking met het rund waa geweest ontsmet. Vervol gens is alle vervoer van de boerdery, als naar de wet, verboden. Lekkerkerk, 16 Jan. Toen 11. Donderdag de heer v. D. den Kerk weg afreed, schrikte het paard even over den Tiendweg van een koppel witte eenden. Het liep zoolang achteruit, tot de tilbury in 't water zat. Nadat de passagiers waren uitgestapt werd met inmiddels toegeschoten hulp alles weer op het droge gebracht en kon de onderbroken reis worden voortgezet. 'Leksmond, 13 Jan. Ds. T. Lekkerkorker te Hagestein heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. 'Lopik, 16 Jan. Wegens militieplicht is aan' den onderwyzer De G. tydeiyk verlof verleend. Id de vacature zal voor zien worden door een onderwyzer of eene onderwyzeres. Sollicitanten zyn opgeroepen op ©ene jaarwedde van f 525. Moordrecht, 16 Jan. De tooneelvereeni- ging „Ons Gezellig Samenzyn" alhier gaf Woensdag j*l. hare uitvoering ten huize van mej. de wed. C. Den Braber. Een talrijk publiek was opgekomen om een tweetal blijspelen en een kluchtspel te zien opvoeren. Deze stukken waren: „De sleutel van de secretaire" in 3 beüryven, „Myn queue is wegen „Een thé danBant" in 2 bedryven. Dat mon volop genoot, kon men op de gezichten der aanwezigen lezen. Menige gulle lach word g6hoord en sloeg soms tot een algemeen gelach over, waardoor de spelers even moesten ophouden. Elk bediyf verwierf dan ook flink applaus, zoodat meu wel kan zeggen, dat de stukken, waarvan een paar met zang, met Bympathie door het publiek zyn ontvangen, terwyl de vertooners hun best hebben gedaan, om hunne rollen zoogoed mogelijk te vertolken. §Nleuw-Lekkerland, 16 Jan. Tot onder wyzer voor het uitgebreid lager onderwys aan de openbare lagere school te Elshout is benoemd de heer M. A. De Man te Ierseke. Met den benoemde stond op de voordracht de heer E. Van Zwetselaar te Stratum. Ia de gehouden vergadering van de zangvereeniging „Amicitia" werden tot bestuursleden herkozen de heeren P. G. Stretfland, H. Kahn, G. B. Luyten en G. Van Helden, terwyi in de plaats van den heer B Stam, die als werkend lid heeft bedanktwerd gekozen de heer P. Verhaar. Tot commissarissen van orde werden gekozen de heeren A. Den Ouden Gz. en C. Den Ouden Cz. 'Nieuwpoort, 17 Jan. Op 1 Januari 1899 bedroeg het aantal leerlingen aan de openbare school alhier 67 mannelyke en 61 vrouwelyfce, totaal 128 leerlingen. Hiervan waren Doven 12 jaren 5 mannelyke leerlingen en beneden 6jaar 3 mannelyke en 3 vrouwelijke leerlingentotaal 11, leerlingen. "Oudewater, 16 Jan. Den koffiehuis houder N. M. Konings alhier zyn door de te Rotterdam gevestigde naamlooze vennootschap van zelfwerkende rywiel- bewaarders er-eenige toegezonden tot ge bruik der fletsryders. De bewerking is zeer eenvoudig: men plaatst zya rywiel in het toestel, werpt een 2f centstuk in een sleuf by het deksel, licht daarna het deksel op en neemt den daaronder te voorschyn komenden sleutel genommerd met hetzelfde nommer van het toestel in zyn bezit tot tyd en wyle men het rywiel terug komt halen. De machinale sluiting geschiedt door een stalen ring, welke zich om het wiel van de flets sluit, en zich slechts ontsluit by het openen met denzelfden genommerden sleuteldie daarop in hetzelfde open vakje wordt neergelegd, en na even rechts te draaien, staat do fletabewaarder voor nieuwe ontvangst gereed. Het ia dus nu eene onmogelykheid geworden dat een ander - wat tnans zoo vaak gebeurt in dien tusschentyd met het rywiel ervan door gaat. By het verliezen van den sleutel is men verplicht f 2,50 schade vergoeding te betalen, ter tegemoetkoming in de onkosten voor het veranderen van het slot, daar alle sloten verschillend werken en men by verlies van den sleutel niet gewaarborgd is dat een ander er niet van zou proüteeren. Jl. Donderdag-avond werd door den heer en mevrouw Wesselman, evangelisten in de achterbuurten van Amsterdam, in het hötel „Konings" alhier eene evangelisatie- samenkomst gegeven met lichtbeelden; te 5 uren voor kleinen, welke daar een gezellig uurtje sleten, en vooral by het aanschouwen der portretten vah H. M. de Koningin en andore vorstelyke personen, kwamen de bekende kroningsliedjes uit volle borat te voorschyn. Na de kleintjes volgden de grooten, en ook aan dezen, - die, het ruwe weder in aanmerking geno men, redelyk vertegenwoordigd waren, kon men merken dat zy onderhoudend werden bezig gehouden door ernstige en luimige 'voordrachten met lichtbeelden opgehelderd. Vooral de voordracht van de jongejuffrouw Visser by het zien van Eliza's vlucht maakte een diepen indruk. De storm van Donderdag op Vrydag, die ook hier geweldig optrad, vernielde, behalve een menigte leien van het dak der Ned. Herv. Kerk, dakpannen by par ticulieren enz. enz., een lindeboom, welke het yzeren hek aan de Romein brug in zyn val meesleepte. Streefkerk, 16 Jan. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door Ds. J. Vonk te Oldebroek. 'Tienhoven, 16 Jan. Sedert 11. Vrydag is op de zalmztigenvisschery alhier gevischt. Er werden slecüts 2 zaimon bemachtigd; voorzeker een schrale belooning voor 3 etmalen visschen en dat met zulk bar weder. Op de gisteren te Utrecht ge houden paardenmarkt waren 350 paarden en veuleDS aangevoerd. De piyzeu beliepen voor weeldepaarden f 400 k t 500, werk paarden f 100 k f 400, oude paarden f 40 a f 100, 2 jarige veulens f 140 k f 240. De zalmvisschery „Prins Hendrik" in de Nieuwe Maas, aie meer zeewaarts is verlegd en waarvoor een nieuwe vischkade, gebouwen enz. worden gemaakt, is by na voltooid en zal spoedig met visschen kunnen beginnen. Zoowel de gebouwen als de visschery zullen electrisch worden verlicht. —Door de geneeskundige staats commissie te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer C. J. B. Piekee te Gorinchem. Te Zetten waren op I Janu ari jl. in de Heldring gestichten 325 meigjes en kinderen geplaatst, als: in Steenbeek 50, Magdalena en kinderhuis 85, Bothel 46, Tahtha Kumi 161, oplei dingshuizen 34, normaalschool 49. Sedert de oprichting van deze inrichtingen tot heden zyn daarin reeds 5800 meisjes en kinderen geplaatst geweest, als: in Steen beek 1689, Magdalena- en kinderhuis 886, Bethel 1078, Talitha Kumi 1514, oplei- jlingshuizen 171 en normaalschóol 462. Drie-en twintig aanvragen tot plaatsing zyn weder ontvangeD, als: voor Steen beek 2, Magdalenahuis 4, Bethel 4, Talitha Kumi 4, opleidingshuizen 5 en normaal school 4. Het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwyzer» heeft uit zyn midden drie commissies aange- wezen tot het instellen van een onder zoek naar: a. de positie van de onderwyzers, werk zaam aan van rykawege gesubsidieerde bijzondere scholenwat betreft hun jaar wedden, by verdiensten, pensioenen enz., en naar de pogingendie door hen zyn of worden aangewend, om daarin verbe tering te krygen. De resultaten van dit onderzoek zullen worden gepubliceerd. b. naar het aantal onderwyzers en onderwijzeressendat in de eerste jaren kan worden geplaatst aan openbare en by zon der e scholen en naar het aantal kweekelmgendat thans in ons land tot onderwyzer en onderwyzeres wordt op geleid. c. naar het onderwys en de resultaten daarvan aan normaalscholen, wat betreft methode, leermiddelen, leertyd, keuze van leeraren, practische opleiding enz. Dit onderzoek zal gegevens kunnen leveren, die een machtig wapen kunnen zyn in den stryd voor eene betere opleiding. Aangezien de thans bestaande wet een geheel verbeterde opleidmg in den weg staat, kan het hoofdbestuur zich met het resultaat van dat onderzoek tot de regee ring wenden met het verzoek meer kweek scholen op te richten voor onderwyzers en onderwyzeressen. Aan de synode der NederL Herv. kerk heeft fl, M. de Koningin by vernieuwing twee,aanzieniyke giften ge schonken. De eene van f 2000, ten behoeve van het fonds voor noodlydende kerken, de andere van f 750 ten behoeve van dat ter voorziening in de geestelijke behoeften van gemeenten, waar eigen middelen daartoe ontbreken. Beroepen te Moerkapelle de heer H. J. Van Rooyen, cand. te Ridderkerk. Ds. W. H. Van Kalken te Woerden is beroepen te Barneveld. Bedankt voor het beroep te Jutphaas door Ds. C. Lingbeek te Cubaard. Afloop vai Publieke Verkooplogeu van Onroerende Goederen. '-Uitslag verkoop d.d. 11 Januari 1899 van onroerende goederen te Gouda door notaris G. 0. Fortuijn Droogleever aldaar. Huis, wyk D no. 2, aan den Tiendeweg en pakhuis A no. 78, Stoofsteeg, in com binatie. Kooper L Cats te Gouda, voor f 6845. Huis c. s., Spoorstraat, Q no. 211 en 212. Kooper I Cats voornoemd, voor f 4400. Pakhuis, in een gang aan de Wilbelrmna- straaf, M no. 65. Kooper K. G. Van Buuren te Gouda, voor f 170. 5 huizen, in de Messemakersteeg, O nos. 461, 462,465, 466 en 468. Kooper P. Van Vliet te Gouda, voor f 569. 2 dito's, 0 nos. 463 en 467. Kooper B. L. Van Veen te Gouda, voor f 260. 1 dito, O 469. Kooper A. H. Kulik te Gouda, voor f 180. 1 dito, O 470. Kooper P. Hornes te Gouda, voor f 180. 4 dito's, O nos,-471—474. Kooper I. Cats voornoemd, voor f 620. '- Het huis, A. 83 en 84, met erf, bouwterrein en water te Krimpen a/d Lek, den 18. Januari 1899 in openbaren verkoop ten overstaan van den notaris A. J. Da Mooy te Lekkerkerk gehouden, is toegewezen aan C. J. De Jong Albzo. te Krimpen a/d Lek, voor f 3000. Gemengd Nieuw*. Op 1 Januari bedroeg de be volking van de rijkswerkinrichting Veen huizen 8207 personen. Gedurende 1898 zyn er opgenomen 1682, ontslagen 1298 en overleden 92. In de Maas ter hoogte van IJselmonde, sloeg de schippersknecht J. v. d. Wind, bevarende den botter van de firma Van Klaveren, by het ophalen van het anker overboord en verdronk. Zyn lyk werd niet gevonden. De Haagsche politie heeft Donderdag aan het paleis la het Noord einde te 's-Gravenhage een Rotterdamsch koopman moeten verwyderen, die met alle geweld de Koningin wilde spreken. Zondag is den vroegen mor gen kwam een bewoner aan de overzyde van den Zyisingel nabij de Schryversbrug te Leiden tot de ontdekking, dat de deur open stond van het daartegenover gelegen kantoor van de scheipkalkbrandery van de firma Van Houten en Zilleaen. Nadat de boven het kantoor wonenae boekhouder was gewaarschuwd, bleek na onderzoek dat uit het kaatoor verdwenen was de brandkast, waarin de firma gewoon was haar boeken te bewaren. Gelukkig bevond zich in de kast een niet zeer belangryk bedrag aan geldswaarde, pi. m. f 15. Men vermoedt, dat de kast is vervoerd met een schuitje door de Singelgrachten. Op de aanwyzing, welke tot ontdekking van de daders kunnen leiden, is een belooning gesteld van f 100. Tot dusverre is men hen in het geheel niet op het Bpoor. Een verslaggever van de Dord. Ct. is er Donderdag op uit gegaan om inlichtingen te verkrijgen aangaande het raadselachtig verdwynen van den heer L. P. Van der Giesen te Giesen-Nieuw- kerk en deelt als vrucht van zyn onderzoek het volgende mede: Woensdag veertien dagen geleden kwam de ruim 60-jarige Israölietiache koopman in kaas L. P. Van der Giesen uit Gieaen- Nieuwkerk over Dordrecht naar Zwyn- drecht, waar hy een bezoek bracht aan Tobias Den Hartog, wien hy vertelde, dat hy naar Oostendam moest, naar Jan Van Wyk, om geld te ontvangen, en vervolgens naar Simon Den Hartog, even eens te Oostendam, voor wien hy een boodschap had. 's Middags omstreeks half één kwam de heer Van der Giesen, op den bewusten 28sten December, te Oostendam aan, waar hy aan de echtgenooie van den hoofd onder wyzer uit Molenaarsgraaf, mej. Punt, die by haar familie logeerde, vroeg waar Van Wyk woonde. Djzö juffrouw wees den man de een paar huizen verder lig gende woning aan en zag den koopman daar inderdaad binnengaan. Niemand heeft hem die woning zien verlaten, terwijl hy ook verder niet meer op het dorp is gezien. De heer Van der Giesen was weg en bleef weg. Pas Vrydag-middags kwam er een telegram waarin de familie mededeelde dat de heer Van der Giesen nog altijd niet was teruggekeerd van zyn reis en aaa Van Wyk - die een winkeltje drijft en het veer op Alblasserdam onder houdt vroeg of Van der Giesen niet by hem was geweest. Dit telegram ge bracht door een zoontje van den telegram besteller zou door Van Wijk zyn ontvangen met de woorden: „Wat moet ik daarop antwoorden? Daar heb je een kwitantie." De familie informeerde verder, en Zater dagmiddag kwam de schoonzoon van den vermiste over om met den ryks- en ge meente veldwachter een onderzoek ter plaatse in te stellen, dat echter geen resultaat opleverde. Van Wyk moet toen verklaard heb ben, dat de heer Van der Giesen by hem is geweest, dat hy aan hem f20 heeft betaald, het restant van eene schuld van een goede f 100, waarvan by de kwitantie toonde, en ook dat hy den be wusten Woensdag-middag te bed heeft gelegen. Ook zou Van der Giesen by hem een cognacje gedronken hebben. Meer leverde het onderzoek niet op. Zooals reeds gezegd, had de heer Van der Giesen het plan ook een bezoek te brengen aan den heer Hartog te Oosten dam, een geloofsgenoot en goede kennis van hem. Iotusschen is nader gebleken, dat zyne huishoudster Sara Levi, tevens een nicht van de familie Hartog, hem had verzocht aan deze mede te üeelen dat zy binnenkort zou komen logeeren. Het blijkt dua dat Van der Giesen stellig ook de familie Hartog zou hebben opgezocht, Ware hy daarin niet op de eene of andere wyze verhinderd. Hoe de zaak zich heeft toegedragen, kan niemand met zekerheid zeggen, maar algemeen houdt men 't er in Oostendam voor dat er bier een misdaad in het spel is. Het is opgevallen dat Van Wyk, die aan de veldwachters verklaarde dat hy den 28sten Dec. te bed lagtoch 'a avonds met een boot is overgeweeat, hoewel by dit anders 's avonds aan zyn knecht overlaat. Hy moet toen een boot geleend hebben van zyn buurman, schipper Barendrogt. Den volgenden dag moet Van Wyk van den wal af in de door hem gebruikte boot hebben staan turen, zoodat Baren- dregt'a opmerkzaamheid er door getrokken werd. Hy moet toen in die boot gegaan zijn, er een voorwerpje uitgenomen en in het water geworpen hebben. Ook moet hy den 28iten Dec. by den slager kalfsvelletjes hebben laten halen, omdat hy zoo bloedde. Ziedaar allerlei geruchten, waarvan we niet weten of ze waarheid bevatten, maar die we toch meedeelen. Zeker is dat er by na niemand op Oos tendam isdie Van Wyk niét. met een leelyk oog aanziet. Maar niemand kan stellige aanwyzingen doen. Een praatje schynt het te zyn dat de vermiste veel geld by zich had. Men schat het geheele bedrag dat hy by zich had op f 24, en het eenige voorwerp van waarde dat hy droeg was een gouden horloge. Roof kan dus de dryfveer niet wezen van de misdaad, - kis er een misdaad in het spel is. Maar zonderling is de verdwyning zeker. Woensdag ochtend was er te Ridderkerk een groote oploop, op het gerucht dat het lyk van Van der Giesen zou zyn ge vischt, maar ook dit bleek tot het ryk der praatjes te behooren: zyn lyk is nog niet gevonden; wel moet in de Lek het lyk gevischt zyn van een Engeischman. Ook de justitie uit Dordrecht is ter plaatse geweest, maat ook zoader resul taat. zy moet zelfs niet aan een misdaad geloof hechten. Iq verband met deze raadselachtige ver dwyning ontvangt de „D. C." thans van goede zyde de mededeeling, dat de winke lier en veerman J. Van Wijk te Oostendam Zaterdag door een majoor-veldwachter is afgehaald, om door de justitie te Dordrecht gehoord te worden. Ook de brigadier Hardevelt was ter plaatse aanwezig om zoo noodig assistentie te verleenen. Van Wyk ging echter zonder eenigen tegenstand mede en verliet zyn woning zelfs eenige minuten vroeger dan de majoor. - In het Achterom in Den Haag heeft Dinsdag-avond een ernstige mis handeling plaats gehad. Een berucht per soon, die daar ter plaatse een jonge vrouw, met wie hy vroeger verkeerde, ontmoette, bracht, in woede ontstoken, haar met een mes eenige steken in rug, hoofd eu hals toe. Ernstig, hoewel niet ievensgevaariyk verwond, werd de vrouw per raderbaar door de politie naar het gemeentezieken huis vervoerd. De dader is aangehouden. —In den avond van Donderdag 5 Januari werd in het gangpad van een hofje in de Lambeitusstraat te Kralingen een broodmandje gevonden, waarin een levend kind lag van het vrouweiyk ge slacht, omstreeks 2 of 3 weken oud. Eene bewoonster van het hofje trok zich het lot van het kind aan en nam het by zich in huis. De heer J. G. Inhulsen, commissaris van politie aan het bureau Meermans- straat te Rotterdam, deed onmiddellijk een uitgebreid ondeizoek instellen. Zaterdag kwam men tot de ontdekking, dat eene ongehuwde vrouw van 19 jaar, wonende in de Zaagmolenstraat, in de kraamzaal bevallen was, doch haar kind niet kon vertoonen. Zu werd medegenomen naar genoemd politiebureau, doch ontkende qui vankelyk hare bevalling. Toen men haat echter tegenover getuigen plaatste, tegen over wie geen ontkennen meer hielp, viel zy door de mand en bekende dat hare moeder het kind had medegenomen. Deze vrouw, eene 48-jarige, werd nu aan het zelfde bureau gehaald en toen haar het vuur na aan de schenen werd gelegd, bekende zy het kind harer dochter, het welk toen nog leefde, in een sloot bij den Mathenesserdyk in het water te hebben geworpen, waar het verdronk. Onmiddeliyk werd zy nu, door de politie begeleid, der waarts gebracht en op hare aanwijzing, werd er gedregd, met het gevolg dat na korten tyd het kinderlijkje boven water gehaald werd. Het verkeerde reeds in vergevorderden staat van ontbinding De grootmoeder werd daarop met het iykje teruggevoerd naar het politiebureau in de Meermanstraat, waar zy opnieuw aan een verhoor werd onderworpen, waarbij nu ook de substituutofflcier van justitie Mr. Mazel tegenwoordig was. De moeder van de vondelinge was inmiddels nog altyd niet gevonden, doch terwijl de heer Inhulsen het onderzoek in de hier vermelde kindermoord leidde, gingen anderen voort met hun onderzoek, tot men eindeiyk ook de moeder van dit kind vond, zynde eene 84-jarige weduwe, te Katendrecht woonachtig. Deze bekende haar kind te vondeling te hebben gelegd, zeggende uit armoede te hebben gehandeld. Heel van Katendrecht was zy komen loopen om haar kind te Kralingen te vondeling te leggen, denkende dat het dan wel nooit uit zou komen. Zaterdag-avond laat is de jeugdige moe der van het vermoorde kind vrygelaten, doch bare moeder bleef in verzekerde bewaring. Bet lijkje ia naar het zieken- huis overgebracht voor de gerechteiyke schouwing. De moeder van de vondelinge is voor- loopig op vrye voeten. Later schryft men, dat vrouw S., uit de Zaagmolenstraat, die het kind, waarvan haar 19-jarige dochter bevallen was, in een sloot onder Oud-Delftshaven verdronk, Zondag avond naar de strafgevangenis aan den Noordsingel ia overgebracht. Een der beide door den heer Van Eeghen onlangs aan Artis te Amster dam geschonken jonge Nyipaarden, het mannetje, is onder verschynselen van koliek gestorven. De hevige storm, die in den avond en nacht van 11. Donderdag woedde, heeft op vele plaatsen ongelukken en schade teweeggebracht. In de Lekstreken ia veel schade ver oorzaakt, zoowel aan gebouwen en boo men, ais aan de buitendyks staande teen, die door het hoog opgezweepte water der Lek by duizende bossen weid medegevoerd en overal verspreid; persoonlyke ongeluk ken kwamen, zoover bekend, in diestreek niet voor. Door den hevigen wind en de regen vlagen, die het zien by het lyden zeer belemmerden, is de postwagen te Vianen aan die zyde van de rivier van den Veerweg afgereden en de wagen omge kanteld. De conducteur had zich vooraf van den wagen begeven, doch de postiljon durfde dat wegens de duisternis met doen. Ofschoon by den val aan het been be zeerd, begaf de postiljon zich naar het post- en telegraaf kantoor aldaar met den inhoud van de kar. Na mievering van de postzaken en medeneming van 't geen weer ter verzending gereed lag, begaf by zich naar het veeihuis, waar hem hulp verleend werd. Het vervoer geschiedde terug naar Utrecht met een daartoe ge huurd rytuig. Door den hevigen storm ia het schip van schipper Meeuwsen, geladen met oud yzer en bestemd naar Runrort, ter hoogte van Kortenoord naby Culemborg in de rivipr de Lek gezonken. Met zeer veel moeite kon zich de schipper met vrouw en twee kinderen in het bootje redden. Naar men verneemt waren schip en lading verzekerd. De bewoners van het laagste deel van de kom der gemeente Ouderkerk a/d Uael waren dien nacht druk in de weer, om huis en goed te beveiligen tegen het door den hevigen storm opdringende water. Zy konden echter niet allen voorkomen dat hun woning onderliep. Da rivierdyk werd daar ter plaatse afgekiat door de vaste ploeg, hiervoor aangewezen. Alleen de niet gebazalte deelen van dien dyk kregen wat afslag. Tengevolge van den storm is op ds Maas naby Wel de stoomboot „Neutraal", varende tusachen Gorinchem en Den Bosch, gezonken. De passagiers en bemanning zyn gered. Te Roekan ia is door den storm de duinenry langs het Btrand verbazend af genomen. Door den storm en het hooge water hebben vele menschen, die te Bolnea en Slikkerveer aan den buitenkant wonen, veel schade, bekomen. Een menigte kip? pen zyn by verschillende personen ver dronken. Veel is er weggespoeld. De werven hebben alle onder water gestaan ook daar is schade. Een paar boomen zyn omgewaaid. De zwavelzuurfabriek te Werkendam werd van een groot deel van zyne pannen beroofd en muren, hemingen en schut tingen bezweken op vele plaatsen. Een vet varken kwam in den vloed om. Ernstiger is het dat beddegoed, een wieg, een tafel en stoelen daar aandreven, waar uit men opmaakt, dat een schip moet zyn vergaan. Bijzonderheden daaromtrent onbekend. Het schip van schipper P. Van Roosmalen is by den storm van Vrij dagnacht j.l. gezonken op plm. 100 M. uit den oever van den Ooyschen polder tegen een zandbank, tegenover bet dorp Gent, aan den rechter-Waalover. Een paar vlagL getjes aan den boven het water uitste kenden mast van het verongelukte schip, het sein voor de scheepvaart nu aange bracht, duiden de plaats aan, waar in dien verschrikkeiyken nacht de schipper met zyn gezin in een roeiboot het zinkende verliet om alleen het leven te redden; doch die boot schijnt door de woedends'/' golven te zyn omgeslagen eer men'den oever bereikte, waardoor allen in den Waalstroom hun graf vonden. Het schip, genaamd „Garribaldi", was gela den met 100.000 metselsteenen van de steenfabriek der Qebr. Terwindtop den Zandberg, onder Gent. Bevriende schippers van Van Roosmalen, die in lossing liggen aan een steenfabriek onder de gemeente Bemmel, deelden mede, dat Pieter Van Roosmalen, oud 32 jaar, ge trouwd was met Elisabeth Van der Laan, oud 26 jaar, beiden van 'a Hertogenboach, waar ook beider ouders wonen. Aan boord waren voorts Cornelia Van der Laan, oud 15 jaar, en twee kinderen van Van Roos malen, reep. oud 5 en 7 jaar. De omge slagen roeiboot is op grooten aft tand van de plaats van het onheil by een zandbank teruggevonden, waar ook het lyk van het 5 jarig meisje werd aangetroffen. Zondag is door de familie uit 'a-Hertogen bosch het lijkje in het Ziekenhuis te Nymegen herkend. Te Maastricht is een negen jarige knaap smoordronken en bewuste loos in een greppel gevonden. Hy behoorde tot die wezens, welke voor eenige centen jenever aan de klanten rondbrengen. Waarschyniyk heeft hy aan de verleiding geen weerstand kunnen bieden en het vocht gedeeltelyk uitgedronken. Hy werd pour het gesticht Calvariönberg vervoerd, waar men hem tot bewustzijn bracht, zoodat hy later weder naar huis kon worden gezonden. Wat het feit nog treuriger maakt la, dat kort nadat de zoon in het gesticht was opgenomen, daar ook het lyk van den vader gebracht werd. Deze was plotseling ongesteld geworden, en op weg naar het gesticht overleden. Het vermoeden is niet uitgesloten, dat de schrik over het gebeurde met zyn zoon den dood heeft veroorzaakt. Hoe te Londen een straat in doorsnede er uitziet. Ais type nemen wy Queen-Victoria-street en zien dan: 1. boven de straat een luchtspoorweg; 2. de straat; 8. onder den grond: gas- en water leidingbuizen 4. daaronder een onderaardschen spoor weg; 5. nog lager het hoofdriool 6. en daaronder ten slotte nog een onderaardschen spoorweg. Of daar van de ruimte ook profijt ge trokken wordt I Wanneer kinderen zich ver slikken of wanneer, zooals men zegt, hun iets in het verkeerde keelgat schiet, is men gewoon ze op den rug te kloppen, welk middel slechts zelden het gewenschte resultaat heeft. Een middel, even een voudig als practisch, is beide handen van het kind te grypen en de armen eenigen tyd gestrekt naar boven te houden, waar door de boiBtkas verruimd en het beletsel Bpoedig uit den weg geruimd wordt. STADSNI EU WS. tehoonhovta, 17 Januari. By Koninkiyk besluit is benoemd tot ontvanger der directe belas tingen en accynzen en van den waarborg en de belasting op de gouden en zilveren werken te Schoonhoven c. a., H. G. Van Duyl, ontvanger der directe belastingen en accynzen te Wamel c. a. Met 1 Februari a. s. zal het 25 jaren geleden zyn, dat de heer W. C. J. Van der Gryp, ais olflcier van gezondüeid, van 'sRyks hospitaal te Utrecht naar het garnizoen alhier werd overgeplaatst. In December 1880 op zyne aanvrage als officier van gez. lsie kl. gepenaion neerd, mag onze gemeente den heer Van der Gryp nog steeds onder haxe meest geachte ingezetenen tellen en bezit hy, in weerwil van een ruim 75-jangen ouderdom, nog zyn gewonen levenslust en oene uitstekende gezondheid. Moge de achtenswaardige giysaaid, aan wien de behoefugen in onze gemeente zooveel te danken hebben en die met recht een vriend van alle kinderen mag worden genoemd, nog lang voor onze gemeente gespaard blyveni Heden-avond trad in het Prot Militair Tehuis alhier op de WelEerw. heer Siilevis Smit, predikant by de Geief. Gem. te Rotteidam, tot het houden van eene Unie-rede. Veie belangstellenden waren tegenwoordig. Nadat Ps. 68, vers 14 gezongen en Matih, 24 87—51 gelezen was, oeriad de spieker aen kaïheüer en opende ue vergadering met gebed. Naar aanleiding van Hebr. 11:7 hield spieker daarna eene boeiende iede, ten doei hebbende de be vordering van het (Jhristoiyk onderwys, die met aandaent werd gevoigd, en afge wisseld door net zingen van P». 89 7 en 13. De vergadering weid gesloten met gebed en het zingen van Ps. 1188. Het gunstig bekende Goud- sche strykorcüeat, onder directie van den heer J. G. Axentz, kapelmeester der d.d. schutterij, zal, biykoua acnterstaanue advertentie, op Dinsdag 24 Januari a. b. aimer eene uitvoering geven m het lokaal van den neer Van Zessen. Het met zorg gekozen programma doet een schoonen avond ver wacüien. De heer Aremz, op muzikaal gebied zoo gunstig bekend, geelt eene solo voor viool, terwyl ook de overige solo's, voor darwetvoor cornet en voor fluit, aan uitstekende krachten zyn toe vertrouwd. Ook de op het programma voorkomende marschen, waaronder „Bre- nenhaus" een ddr nieuwste is, zoonrede de overige nos. van het programma zullen voorzeker tot het succes van den avond medewerken. Ungeiwyfeld mag dien avoud een belangstellend en taliyk publiek worden verwacht. Gisieren-middag tegen 2 uren, toen een met lynkoeaen zwaar ge laden wagen by het kaaspakhuis aan de Kat van den dyk afreed, schoot de wagen vooruit en viel de zware last boven op het paard, dat hulpeloos daaronder lag. Om het arme dier te beviyden moesten de wielen van den wagen doorgezaagd worden. BEVOLKING. Leerdam. De bevolking op 31 Dec. 1897 bedroeg .<511 m. en 24UU vr., totaal 4911; geboren 1U1 ra. en 112 vr.; gevesugd 181 m. en 167 vr.; overleden 42 ra. en 52 vr.; gemeente verlaten 27U ui. en 242 vr. Bevolking op 31 Dec. 1898 2474 m. en 2385 vr., totaal 48(jü; levenloos geboren 5; huwelyken 38 en echtscheidingen 1. Mouttoort. De bevolking dezer gemeente verminderde in 1898 met 31 personen en bedroeg op 1 Januari arioo 1782 zielen, waaronder 8z9 ra. en 953 vr. Ingekomen zyn 51 nu., 00 vr.j er werden 35 j. eu ±0 »u. geboien. Vertrokken zyn 09 ra. en 81 vr.; er oveiledeu 22 ra. eu 21 vr. Het aantal huwelyken bedroeg 11. In het ryksopvoedingsgesticut vermeer derde de bevoikiiig uooj- vestiging met 24 vr., vermmuerde door vertrek met 27 fin bedroeg alzoo op 1 Januari 1 m. en 109 vr, Vervolg der Nieuwstijdingen. - By Kon. beBluit ia benoemd tot inspecteur der posteryen en telegraphie ter standplaats 's-Hertogenboech, J. W. Vorster, thans directeur van het post- en telegraafkantoor te Gouda. - By Kon. besluit is: a. den directeur van het telegraafkantoor te Rotterdam M. C. De Graaff Jr., op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's ryks dienst, met dankbetuiging voor de vele en goede diensten door hem aan den lande bewezen; b. benoemd tot directeur van het telegraafkantoor te Rotterdam G. G. J. Verkerk, thans in geiyke betrek king te LeideD. - Door Burg. en Wefch. van Delft is ten behoeve dier gemeente opge dragen de levering van 100.000 Waal klinkers, aan Hoeffc Co. te Gorinchem, voor f 16,26; 20.000 Ry a-trottoirklinkers, aan D. F. Van Frankenhuyzen te Mont- foort, voor f 14.90, per 1000 stuks. OORRESPONDENm Wegens ongesteldheid van onzen ver slaggever moet het Buitenlandsch Over zicht ditmaal achterwege blyven. BEUBSBLJUCHTLN pCt 16 Jan. Nederl. Werk. Schuld. 21 871 Dito dito8 961 Hong. Obl. 1889. .41 - Dito in zilver.,*. .41 84j Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 84 Dito Feb.-Aug. 6 831 Dito zilver Jan.-Juli. 5 84 Dito Apr.-Oct. 6 84 Portugal, Oblig. m/t. 3 23| Dito 88/89 m/t. 92. 41 34,\ Ruai., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 98,', Spanie, Buitenl. Perp. 4 46 Zuid Ital. Spoorweg Oblig. .8 68 J Russ. S. K. Ohk. Az.600&200ü M. 4 - Dito Orel Griasi. 500 a 2000 Mk. 4 99jV Dito Zuid-West Spoorw.-obi. 4 981 Oentraal Pacihc. Sp. M. Aand. 4öj Loten Amsterdam f100. 3 1081 Antwerpsche loten 1887. 2[ 100,', Oostenr., Loten4pC. fl. 250,1854. - Dito 6p0.fi. 600,1860. 118{ Rusl. Loten 1864 5pC. Ra. 100. - Dito 1866169 TERSTOND GEVRAAGD: Een P. G.in een klein gezin. Br. fr., onder letters M J, by de Uitgevers dezer Courant. WORDT TERSTOND GEVRAAOD: EEN FINKE tegen hoog loon, v. d. P. G. Brieven franco, letter A, HULPKANTOOR Capelle a,d IJssel. MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 16 Jan. Aangevoerd 84 runderen, 11 nuchtere kalveren, 7 vette varkens en 55 biggen. Pryzen: zware kalf koeien f 190 k 210, kalf vaarzen f 140 k 160, melkkoeien 1130 k 150, 2J-jaiige ossen f 140 a 150, guiste vaarzen f 80 a 90, pinken f 50 a 6o, graskalveren 130 a 40, nuchtere kalveren f 10 a 13, vette varkens 16 k 17 ct per half kilo, biggen f4410,— Rotterdam, 10 Jan. Tarwe f 6,80 tot f7,-. Per 100 kilo f 8,40 tot f 8,75. Kogge f 4,60 tot f 5,50. Rotterdam, 16 Jan. Aangevoerd 830 vette runderen, 0 magere dito, 162 vette en graakaiveren, O nuchtere kalveren, 708 schapen of lammeren, 537 varkens. Pryzen Vette runderen le quaL 29 ct., 2e quai. 26 ct., 3e quaL 21 ct., kalveren le quai. 40 ct., 2e quai. 40, 3e quai. 34 ct,, varkens le quai. 18J ct., 2e quai. 17 J ct, 3e quai. 16 ct betaeeiue ttunounhoven. Ven 14 tot 17 Jaoaturl. Overleden: A. ran Vliet, oud 16 j. Gemeente Jaarsveld. Ven l tot 15 Januari. Geboren: Arie, i. van li. W. Ligohaam en M. Rieweid. Arie, i. van C. van öoohugen en M. de bruyn. Uerngje, d. van A.den Oudaten en J. van Altaren. Oerruje Jannetje, d. van 0. de Kramer en N. ue Uyk. Jonama, d. van B, van ue li ooi en P. Mogeudoom. Wil lem, s. van 1 van der Vlui eu J. L. den Ugl. Jonauna Pietarnelia Merngje, d. van U. Kuopper eu P. Hogendoorn. Getrouwd: H. van der Bilt en J. Vos. Overleden: A. Oekam, oud 12 weken. Gemeente Uudewater. Van ztf Uouember lot ïz Januari. Geboren: Johanuu Marinus, a. van L. de Groot on M. van dur Reut. Janna, d. van G. Houtman en D. van der Meer. Dtmaua, d. van A. Veenenüaai en A. Kaatelein. Cor nelia Adriana, d. van G. van den Heuvel en Job. Vermeulen. Uetrouwd: G. Streng met Joh. Stulwyk. Overleden: M. de Lange, oud 64j., weuuwe van A. Verboeren. U. H. Ueuung, oud bb eoutg. van G. Tn. VuteL J. A. van Wpu- gaai dun, oud 76 j., weduwnaar van Job. Dgkman. Jao. Hieiveid, oud 6 w. Gemeente Willige-Langerak. Van 1 tot lo Jaiiuail. Geboren- Maria, d. van P. Overboek en J. öohalkwyk. W ïltielmma Adriana, d. van W. A. Vernuoy en A. b traver. Overleden: U. Korevaar, oud68j., weduw naar van M. van den Berg. (Zie verder peg. 4.) Helituj-iuiüdag ovtuieed zacht eu kalm, na büuü kone ongesteldheid, my ue harteiyk geiielue Echtgenooie GERTRUDE VAN LEEUWEN, in den ouderaom van byna 67 jaar, na eene zeer gelukkige echiverbintenis van 27 jaar. AART NELEMAN en zyne dankbare Pleegkinderen MARIA VAN D1EMEN- Jansskn. JAN VAN DIEMEti. Vlist, 9 Jan. 1399. Heden overleed, tot onze diepe dioef- heid, zacht en kalm, na eene korte ongesteldheid, onze geliefde Zuster NIESJE 6RAVELAND, in den oudeidom van 75 en een half jaar. J. GRAVELAND. W. GKAVELAND. T. GKAVELAND. A. GKAVELAND. Polsbroek, 16 Januari 1899. Aan zoo velen, die in verschillenden vorm op ons Gouden Huweiyksfeest biyk hebben gegeven van vnendscnappe- lyke belaiigbteuuigbrengen wy met deze onzen narteiyken dank. K. SMIT Jz. en Echtgenoote. Krimpen a/d Lek, 11 Januari 1899. DEPOTHOUDERS. Gevraagd, op zeer gunstige voorwaarden, H.H. Kruideniers, Drogisten, Banketbakkers, Wijn- en Sigarenhandelaren tra andere per Bonen met reiaiiöu op alle plaatsen in Nederland voor buitengewoon goedkoope, gewaarborgd zuivere Natuur wynen, ge analyseerd door en onder toezicht van den algemeen bekenden Hoogleeraar 8WARTS van de Universiteit te Gent. Voor verdere inlichtingen zich te adresseeren aan den Heer Wm. WINS. Molenstraat 10 te 's-Hage, Directeur voor Nederland en Koloniën van de Naamlooze Vennootschap General Wine Company te Antwerpen. (Kapitaal 250.000.) COMMISSARISSEN der Spaarbank te Schoonhoven brengen ter kenniB van belanghebbenden, dat ten behoeve van Inleggers ballen Schoonhoven woon achtig eene EXTRA ZITTING zal gehouden worden en wel op Donderdag 26 Januari a. s.des namiddags van 1 tot 3 ure. HET BESTUUR. D E De DIRECTIE der Onderlinge- en Premie- Brandwaarborg MaatschappyA" 1819, te Zaandtfk, bericht, dat zy tot AGENT heeft aangesteld Vaste Premlfin zeer btllflk. EIGEN GEBOUW. Reserve f55000 Kapitaal f 100 000. MP* Vraagt tarieven en prospectussen. Premie Veemede tegen bliksemschade in de weide, in stallen met riet f2,60 #/00, in stallen mot pannen f 2,— °/00. Uitgave van S. W. N. van NOOTEN te Schoonhoven: door AGATHA SNELLEN. Met plaatjes van HENRIETTE de VRIES. PrtyH 60 Cente. ingericht voor Winkelhuis. Te bevragen HULPKANTOOR Nieuw poort, letter C. Trademark AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaandgedeponeerdhandelsmerk- verkrygbaar te Hchoouhovea by E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Noordeloos, J, G. van dkb Rest. Ouderkerk ajd IJsel, M. Pannekojsr. G. de Jong Czn. A. J. Dogtbbom. A. Dekker. J. van Gennep. Z. Vink. Wed. D. Blanken. K. v. Dam. E. Hilgeman. F. van Rees. M. VAN ËS8KN. H. de Jong Pzn. M. van Essen. Radicale genezing binnen3dagen door de Likdoornpleisters van W. KRAAL Junior, KAMPEN. Gemakkelyke behandeling, daar de Pleister 3 dagen blyft zitten en volko men verwydering van eiken Likdoorn, Eeltgezwel enz., zonder eenige pijn. VerkrOgbaar k 26 Cente per doos b/d Firma's A. N. v. ZESSEN, Schoonhoven, C. KROON, Gouda, C. v. WIJK, Oudewater en by de meeste solide Drogisten. Voor één jaar vast op 8 pCL zes maanden 2fc Met veertien dagen opvragens „2 dne 1 Koopt en verkoopt efTeoten en Coupons. Incasseert Wissels en bezorgt assurantiën. Het Kantoor is ceopend: van 9 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Zaterdaqavond aten kantoor. DE DIRECTIE. MONTFOORT (Utr.). Compl. VEERENBEDSTELLEN met toe- behooren, bestaande uit: 2 pers. Veeren- bed, Peluw, 2 Kussens, gemaakt Bed en Peluw-overtrek, 3 Dekens, wollen, gestikte en molton, en 2 halve Stroomatrassen. Solide, gewaste Tyken, zuivere, nieuwe Veeren: f 29,-, 35,-, 40,- en f 60,- Dito stellen, gevuld met de beste Ka pok: f23,-, f 27,60, f 32,50 en f 40,-. IJzeren LEDEKANT met Stroo- en Zee- grasmatra8, Peluw en Kapok Kussens, met 3 Dekens: l-persoons f 20, f 22,60; 2-persoona f 24,— en f 27,50. Gegarn. WIEGEN f 9,60; Schommel- wiegen, ryk gegarn., f 12,60. De zendingen geschieden franco tot naaatbyzynd station of aanlegplaats door geheel Nederland, na toezending van het bedrag of onder rembours; vry zicht. Pryscouranten, monsters enz. gratis. Door Pastoor MARTIN BECK's Breukzalf wordt in heel korten tyd, zonder operatie en zonder p|jn, volko men genezing gegarandeerd, mits de Zalf goed volgens de voorschriften wurüt gebruikt. Ook verkrygbaar pastoor M. BECK's MAAGDRUPPELS, tot dusver het eemgste middel dat met gunstig resultaat werkt tegen elke Maagkwaal. Het gebruik van de Breukzalf kost per dag sleehto 10 eent, wat Iedereen voor korten tyd kan besteden. Mfln vrage dus [gratis gebruiksaanwyzing met honderden dankbetuigingen van Breukzalf cf Maagdruppels by M. REIMANNS, Generaal-Agent, Badhuis straat 12, te Haarlem, an by A. N. VAN ZE88ENHoofdagent en Drogist te Schoonhoven, G. v. d. WOUDEN, Drogist, Lekkerkerk, Gebrs. V. D. i)OOL, Winkeliers, Bergambacht, J. P. KASTELE1JN, Winkelier, Polsbroek, G. v. D. WERKE, Winkelier, Ammerstol, M. dk JONG, Winkelier, Streefkerk. Krimpen aid Lek, Moordrecht, Berkenwoude, BergAmbacht, Streejkerk BLeekemgraa^, Vuilendam, Ammerstol, Brandwijk, in aui uyzonder wordt de aanuacni geves tigd op 30UUH0N THEE. k 11,30 per 6 ons. wgi3aa:iBBa, huis-, genot-, voedings- en krachtmiddel by hoest, heeschheid, siym, beklem ming der borst, hals-, boist- en long ziekten, kuch- en kinkhoest der kin deren, opgeven van bloedvluimen longteering m de beide eerste graden, verder tot versterking van zwakke kin deren en reconvalescenten is de RUNLANDSCHE reeds sedert 81 jaren in de geheele wereld ongeëvenaard en eenig. Alleen echt verkryg baar in flesschen a fl. 2, k fl. 1,— en a 65 cent, voorzien van capsule met nevenstaand faonekstem- pel*te Schoonhoven by de W eu. Wolff &Zn.Gouda by A. Thim; Gormcnem by A. Pnyffermaaen Haastrecht by «L D. den HartogLek kerkerk by C. OudenaardenOuuewater by F. Jonker ldenburg; Stoiwyk by C. G. van den Berg; Bergambacht by Gebr. Van den Dool; Meerkerk by M. A. van Beek urn, Krimpen a/d Lek by W. Donker; Nieuw-Lekkerland by E. de Jong, voorheen J. Verburg. Hoofd Depót voor Nederland by de Firma H. 8AHDEMANN te Emmerik a/d Hyn- en Zevenaar. voorhanden m den Boeküanuei van W. N. VAN NOOTEN te Schoonhovsn. IN- en VERKOOP van alle Binnen- en Buiteniandsche Effecten. INCASSEER1NG van wissels op alle plaatsen van Nederland en Buitenland. INWISSELING van alle Coupons tegen de hoogste pryzen. Nemen geld in bewaring tegen vergoeding van rente en teruggave "aar keuze van den geldgever. IT KANTOORUREN: 'e morgens 9—tl uur, 's avonds 6—II uur. Door eene groote uitbreiding dezer Inrichting kunnen alle werk zaamheden met den .meest mogelijken spoed worden uitgevoerd, terwijl door vermindering van het tarief aan alle billijke eischen der concurrentie kan worden voldaan. Leverantiën naar elders worden vrachtvrij uitgevoerd. By spoedbestellingen van klein drukwerk per expresse kan zoo noodig, worden gewacht. verkrijgbaar gesteid voor de iezers van ons blad. Verschijnt dk» week in 8 d 10 pagina's met tal van Illustratiin en belangwekkenden tekst. Pry* per 8 maanden SO ets., franco per post 87 cis. mf D«z« Illustratie ls dan ook voor de lezers van ons blad •eu rremle b(j nllne mondheld. De Ondergeteekende verlangt geld te ontvangen het (aeilluslreerd Bar.dagsblad tegen den prijs van 30 ets. per 8 maanden, franco per post 3ets. WOONPLAATS NAAM Wte deze Illustratie nog niet bij zijne Courant ontvangt, verzuime niet onderstaand intee- kenbiljet in te vullen en aan ons in te zenden. De prijs is zoo gering dat het voor niemand onzer lezers een beletsel kan zijn zich de ge regelde toezending van deze uit muntende premie te verzekeren.

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2