t: 2 VageialersWts, e Bieosti 3 Kam op fem, Een TnaMiclit, t, Rieuwe kaasbrikken Heeren Bakkers! JET VERLOREN DOCUMENT" DANSLES. 25000 Dekteenen. Muziekstukken J. Bakhuizen Kz., ai- sa mïm ra laclen, Woonhuis OPENBARE 7EH1MG. 5ö-jaripEimBiiiii| MAG. „DE FAAM". CHARLES COHEN, 2 MANDENMAKERS, Timmerman. Boerenknecht, Een Boerenknecht, it. Eene Dienstbode, Een Boerenmeid, Kindermeisje. Lopik, Tuinzaden SCHOONHOVEN GOUDA li BOUWMANSWOSING, Het HUIS B 155, BOUW-, WEI EN HOOILAND, Vervolg der Nieuwstijdingen. AdvertentiSn. VACATUEEBEURTEM BURGERLIJKE STAND. BROOD-, BESCHUIT- TANDARTS ROTTERDAM, Betrekking, KOETSIER, Dienstbode, Dienstbode OUDERKERKj/djUSEL. A. ZIJDERLAAN. HOEFBESLAG. P. J. HASEBROEK, Inmiddels uit de hand te koop. A. KOUWENBERÖ. JAPAN-RIJST w. J. WIJNANDS, SLIEDRECHT. Omnibusdienst van J. U. BOTH. Uit de hand te koop een AHA Te Koop aangeboden, eftÜNG nieuw fllDk d0rp(Z'"Hj' HU I S, Uit de hand te koop: Lekkerkerk; LEKKERKERK. Ottoland, GROOT-AMMERS. Nier r iepaar d, Ekenitoin drong ui op oliroorlng Tin do wol ▼oor de kenaliutie ven Weeterwolde. De heer Nebbeni Sterling betoogde do noodiukeiykheid ▼en ver betering ran den Waterweg tan Dordrecht naar aee. De heer Prins betreurde de yerlaging Tan de subsidie aan de Tereeniging „Het Bui tenland." De heer Breebaart wensohte de aan- Traag ran een hooger subsidie roor intending op de tentoonstelling te Pargs. De heer Rahusen deed ook uitkomen dat het een illusie is ge bleken de salmTangst kunstmatig op te Toeren. De heer Regout bestreed, ter wille Tan besui- niging, de Teraohillende wensohen en wees op de te groote kostbaarheid Tan onse water staatswerken. De Minister Tan Waterstaat meent dat de proef met de salmteelt nog moet worden Toort- geset. Als de financiën het toelaten sullen de Dordtsohe Waterweg en de kanalisatie ran Weeterwolde ter hand genomen worden. Eu de beslissing der Tweede Kamer omtrent de sub sidie roor de tentoonstelling moet de Miester berusten. Hoofdstuk IX aangenomen sonder stemming. Hoofdstuk X (Koloniën) werd door den Minister ▼an Financiën in behandeling gebraoht, wegens aiekte ran >gn ambtgenoot ran Koloniën. Bg de begrooting roor Suriname keurde de heer Van Asoh ran Wjjok af dat, nu de rerhoogde inroerreohten en aoognsen in werking sgn ge steld, het hoofdgeld en het tapperspatent niet sgn afgesohaft. Verder maakte spr. eenige op merkingen omtrent het Terroer ran Jaraansohe immigranten. De Minister rerklaarde dat, soo 't mogelgk is, de belastingTerminderingen met 1 Maart sullen worden ingeroerd. Het rerroer ran Jaraansohe Koelies orer Amsterdam is inderdaad seer duur, maar tegen direoten orerroer ran Jara sgn beswaren. De saak wordt nader ondersooht. Na aanneming ook ran dit Hoofdstuk sonder stemming is de Kamer tot nadere bjjeenroeping gesoheiden. Bij Koninklijk besluit is be noemd met ingang van 20 Februari tot burgemeester van Bergschenhoek en van Hillegersberg. G. J. Le Fèvre de Montigny, secretaris dier gemeenten. Bij Kon. besluit is aan J. E. Van Voorthuysen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend ais burgemeester van Nieuwerkerk a/d Usel. Deregeering ontving Dinsdag het volgende telegram uit Atjeh: Troepen ter westkust van Atjeh ageeren tegen Toekoe Oemar. Een officier bekwam een schampschot. De Kölnische Zeitung krijgt uit Petersburg het volgende telegram: „Alle regeeringen, die een uitnoodiging tot deelneming hadden gekregen, hebben het voorstel van Rusland om in Den Haag ter conferentie over ontwapening te ver schijnen, aangenomen. Zooals de onder handelingen nu staan, is het waarschijnlijk dat de conferentie al in het begin van Maart bijeen zal komen. Het program zal de conferentie zelf pas definitief vast stellen." DeKoningin deed aan den Chr. Volksbond in Den Haag f 250 toekomen. In verband met het vroeger bepaalde heeft het hoofdbestuur der poste rijen en telegrafió thans aan het personeel der posterijen medegedeeld, dat aan het verzoek van sommige personen, om brief kaartformulieren te mogen bezigen, als waarvan zij zich tot dusver bedienden, met eene te uitgebreide aanduiding van hun beroep of waarop een telegramadres of telephoonnummer dan wei meer dan ééne woonplaats op voorzijde is ver meld, niet kan worden voldaan. Dientengevolge zullen n& 1 Juli a. s. geen kaarten, ook al voldoen deze overigens aan de voor briefkaarten gestelde eischen, als zoodanig ter verzending worden toe gelaten, indien het beroep van den afzender niet in een woord of daarmede gelijk gestelde uitdrukking is vermeld of indien op de voorzijde een telegram-adres, tele- phoonnommer of eenige andere ongeoor loofde vermelding voorkomt. §- Op Woensdag 15 Februaria.s., 's voormiddags om 11 uur, zal ten huize van den heer I. De Stigter te Groot- Ammera eene vergadering worden gehouden van de afdeeling „Alblasserwaaid" der Holl. Maatsch. van Landbouw. Punten van behandeling zijn: lo. Mede- deelingen. 2o. Voordracht van den heer A. Bos, zuivelconsulent in Zuid-Holland, over „Factoren die de waarde der melk bepalen." - 8o. Gratis-verloting. De Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, behandelde Woensdag o. a. het geschil tusschen de gemeentebesturen van Stolwijk en Zeven huizen (Z.-H.) over de woonplaats van de krankzinnige C. Kortleven, huisvrouw van H. J. Burger. Rapporteur was de staatsraad Mr. De Nerée van Babberich. Gemachtigde van burg. en wetb. van Stolwijk: Mr. B. 0. J. Loder, advocaat te Rotterdam; idem van burg. en wetb. van Zevenhuizen: Mr. W. Thorbecke, advocaat te 's-Gravenhage. De Kon. beslissing volgt later. De politieverordening voor de gemeente Kamerik bevat eene be paling, luidende: „Het ongemuilkorfd laten loopen van honden, die gevaarlijk worden geacht, kan door den burgemeester worden verboden." Tegen deze bepaling werd Dinsdag voor den Hoogen Raad door Mr. H. J. M. De Vries, namens iemand, wegens het ongemuilkorfd laten losloopen van zijn hond veroordeeld, aangevoerd, dat ze verbindende kracht mist omdat daarin de aan den gemeenteraad toekomende strafwetgevende bevoegdheid is overge dragen aan den burgemeester. Het O. M. zal 20 Februari conclusie nemen. De Staatscour. bevat de sta tuten van de volgende vereeniging: Muziek- vereeniging „Excelsior" te Leksmond. De ceintuurbaan om de stad Rotterdam nadert haar voltooiing. Men stelt zich voor haar met Mei a. s. in exploitatie te nemen. Het gedeelte, dat loopt door den polder Prins Alexander achter oud-Kralingen om tot aan de Rotte, en het gedeelte dat zich uitstrekt van de Schie af tot aan het station D. P., zijn reeds berijdbaar. Het achterlijkst is men met het deel van de baan dat begint aan de Rotte, daarna vóór den tol den Berg weg snijdt en zoo dwars door het weiland naar de Schie loopt. De beide spoor bruggen over de Rotte en de Schie zijn zoo goed als voltooid, terwijl ook met het bouwen van een halte aan den Berg weg onder Hillegersberg een begin is gemaakt. - Naar men verneemt zullen de mailtreinen van Amsterdam naar Vlls- singen v.v. van 1 Mei af niet meer over Utrecht, doch over Harmeien—Gouda— Rotterdam langs de nieuw aangelegde centuurbaan naar en van Vlissingen gaaD, waardoor deze reis aanmerkelijk wordt verkort. Bedankt voor het beroep te Barneveld door Ds. J. W. H. Kalkman te Woerden. 'Gorinchem, 9 Febr, Op Donderdag den 2den Maart zal in den Doelen alhier eene vereenigde vergadering gehouden worden van bet hoogheemraadschap „de Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe". In deze vergadering zullen o. a. de lijsten der stemgerechtigde ingelanden voor de 1ste en 4de districten, hoofd plaatsen Alblasserdam en Gorinchem, waar in April a. s. de verkiezingen zullen plaats hebben, na overweging der eventueel daartegen ingebrachte bezwaren, worden vastgesteld. 'Alblasserwaard en Vtyfheerenlanden, 10 Febr. De handel in kaas gaat redelijk, naar boter is steeds goede vraag; kaas 50 cent per 50 kilo en weiboter 10 cents per kilo lager in prijs. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 18 if 21,50 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit, goeboter f 0,55, weiboter f 0,45 per f kilo. Deze week was een ongewone tem peratuursverandering waar te nemen. Maandag 6 Febr. 's morgens 8 uren toch wees de thermometer 23 gr. Fahr. en Woensdag, 8 Febr. d. a. v. omtrent den middag 66 gr. Fahr. 's Morgens vroeg op laatstgemelden dag ontlastte zich in deze streek een tamelijk hevige donderbui. 'Ammerstol, 9 Febr. Als eene bijzonder heid kan vermeld worden, dat alhier geen enkel kind tusschen den leeftijd van 6 en 12 jaar is, dat geen onderwijs ontvangt. Berg-Ambaeht, 7 Febr. Bedankt voor het beroep bij de Herv. Gem. alhier door Ds. W. Zijlstra te Waddingsveen. Bodegraven, 7 Febr. Kaas. Aangevoerd 21 wagenB, te zamen 968 stuks, wegende ±4480 kilo; lstesoort Goudsche f22,50, 2de soort f 19,— k f 21,— Derby-kaas, 2de soort f Edammer-kaas, lste soort f25,50; 2de soort f —kt—. Handel vlug. Elshont (gem. Nieuw-Lekkerland), 8 Febr. Maandag 11. zou de bakker V. alhier naar Alblasserdam gaan arren. De hit, die voor de slede stond, maakte zich bang van de bellen, geraakte uit het tuig en ging er alleen van door. Te Alblasserdam werd het dier eerst tot staan gebracht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. In de laatste dagen worden de be woners alhier in hunne nachtrust gestoord door kloppen op deuren en vensters, ge loop rondom de huizen als anderszins. Bij een der ingezetenen heeft men door middel van een ladder zelfs het dak be klommen. Of dit alles geschiedt uit aar digheid, dan wel met verkeerde oogmerken, kan niet met zekerheid gezegd worden. Te hopen is het echter, dat spoedig aan dergelijke rustverstoring een einde mag komen. Glesen-Nleawkcrk8 Febr. Bij de hier gehouden verkooping van de nalaten schap van den op 28 December te Oosten- dam spoorloos verdwenen S. L. v. d. Giessen, waren op het zeer druk bezochte terrein o. a. eenige koekkramen opgericht en hoe rechte er den geheelen dag een groote drukte. Bij een twist ontving de zoon van den heer A. v. d. K. een mes steek in de borst van zekeren G. v. D. §Groot Ammers, 10 Febr. De heer C. Putte v. d. Wiel, oud-raadslid, de oudste der inwoners onzer gemeente, is Woensdag-morgen in den ouderdom van ruim 941 overleden. In 1865 tot lid van den raad benoemd, werd dit ambt 17 Sept. 1855 door hem aanvaard. Achtereenvolgens had hij 30 jaren zitting in 1885 op 80 jarigen leeftijd, by de periodieke aftreding, verzocht hij niet meer in aanmerking te komen. Tot zijn laatste levensdagen is hij in 't bezit gebleven van' al zijn vermogens. Alleen zijn gezicht was de laatste jaren verminderd, zoodat anderen hem moesten voorlezen, datgene wat hij gaarne wilde wetenen dat was veel, daar zijn belang stelling in vele opzichten groot was. De heer Van der Wiel was de vriend van jong en oud, vooral wat de buurt Graafland, waar hy woonde, betrof; van arm en rijk. De armen vonden bij hem steeds een warm kloppend hart, zoodat het geen wonder is, dat de minder bedeelden met droefheid de treurmare Woensdag-morgen vernamen: „De oude Put is dood." Onze gemeente verliest in hem een waardig burger en zeker zal hij nog lang in de nagedachtenis blijven voortleven. De plechtige teraardebestelling van den heer Jac. Voorspuij, president kerk voogd, had Donderdag alhier plaats. Zijn stoffelijk overschot werd naar den dooden- akker gevolgd door tal van familieleden en vrienden, de kerkelijke colleges, enz. Aan het graf werd het woord gevoerd door Ds. A. Dekker uit Nieuwpoort, die een indrukwekkend woord sprak en ten slotte den overledene herdacht in de kerkelijke betrekkingen, door hem ge durende een halve eeuw bekleed. 'Haastrecht, 9 Febr. Gisteren trad de heer L. Akkerhuijs JEz., van Schoonhoven, als spreker op in ons departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Voor een vrij talrijk publiek had de spreker vóór de pauze eene lezing over „Stokpaarden", waarin veel voorkwam dat waarlijk overdenking waard was. Na de pauze gaf ZEd. eenige voor drachten ten beste. Het publiek ging dankbaar huiswaarts, want het had zoo wel vóór als na de pauze veel genoten. In een volgend seizoen hoopt men den spreker hier weer te ontmoeten. J.l. Zondag vierde dtwEerw. heer Nolet, R. C. priester, het/Sst, dat hij 121 jaar lang bij deze parMTe was werk zaam geweest. Het ontbrax den jubilaris niet aan deelneming, niet alleen van zijne parochianen, maar ook van andere ge zindten. Een paar prachtige zilveren lustres ontving hij van zijne gemeenteleden ten geschenke. Moge het den waardigen leeraar gegeven worden nog menig jaar als hun leidsman te kunnen optreden. "Jaarsveld, 9 Febr. Het kiescollege der Herv. Gemeente alhier heeft heden tot predikant beroepen Ds. Vonk te Oldebroek. §Jaarsveld, 10 Febr. Op den 2den Maart e. k. zal in het raadhuis alhier de verkiezing plaats hebben van een hoofdingeland der waterschappen Batuwe c. a.door ingelanden van het waterschap Graaf, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Jhr. H. C. J. Barchman Wu(jtiers te Lopik. Lekkerkerk, 10 Febr. De voordracht voor onderwijzer aan de eerste openb. school alhier bestaat uit de heeren A. C. v. d. Vliet te Nijmegen, A. De Geus te Nieuw-Lekkerland en A. Steenwinkel te Gorinchem. Het zachte winterweer doet in alles zijn invloed gelden. Twee kanaries van den heer A. Pruijt, die beide den vorigen zomer 4-maal gebroed hebben, hebben nu weer jongen, waarvan een reeds het nest heeft verlaten. Voorzeker in het begin van Februari wel een zeldzaamheid! 'Lopik, 9 Febr. Tot tijdelijk onder wijzeres aan de openbare school alhier is benoemd mej. B. S. A. Kolkman te Nieuwkoop. 'Nleuwerbnig (bij Woerden), 9 Febr. Aan den heer D. Schakel alhier is de levering tamriragen van een ijzeren hooi berg, wel^F%al worden geplaatst op de hoeve van den'heer G. J. Den Hertog te Oudshoorn. Op de fabriek van den heer Schakel zijn thans vier ijzeren hooibergen in bewerking. 'Nieuwerkerk a/d IJsel, 9 Febr. Woens dagavond zal de heer M. H. A. v. d. Valk, Hoofdredacteur van de N. Prov. Gron. Courant, in de Chr. school alhier eene politieke rede houden over het onderwerp „Beginselen en belangen". Vrij debat. De naam, dien de spreker reeds als rede naar heeft verworven, maakt elke aan sporing tot trouwe opkomst overbodig. 'Nlenwerkerk a/d Usel, 9 Febr. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de tweede openbare Bchool aan 's Gravenweg zijn geplaatst de dames M. S Bochove, volontair te Oud-Beierland, A. M. Teeling, idem te Gouda en W. C. Lazonder, idem te 's Gravenhage. Voor de nationale militie hebben zich in onze gemeente aangegeven 20 jongelieden. 'Noordeloas, 8 Febr. Hoewel het schillen van den hennep zoo goed als afge- loopen is, is er nog weinig leven in den handel daarvan te merken. Wel zijn eenige partijen verkocht, doch de prijs van f 12, die daarvoor wordt besteed, is zoo laag dat velen nog op betere tijden blijven hopen. Het is echter te voorzien, dat onder deze omstandigheden de verbouw van dit aan zoovele handen werk verschaffend product geheel zal gaan vervallen, want van jaar tot jaar wordt het steeds micder. "Ouderkerk a/d IJsel, 8 Febr. Heden werd alhier ten raadhuize door den subst. officier van justitie Mr. Josselin de Jong en den rechter-com missaris Mr. Teilegen eene instructie en confrontatie gehouden in zake de ongeregeldheden, hier onlangs door enkele personen uit eene naburige gemeente verwekt. Om eene arrestatie te voorkomen, waren deze thans ver schenen, zoodat het onderzoek in drie uur tijds was afgeloopen. Naar men verneemt hebben de beklaagden erkend op het erf geweest te zijn van F. R., maar ontkend, daar ruiten te hebben vernield. Gelukkig zijn de daders door getuigen herkend. Waar aan hun schuld niet te twijfelen viel, wekten hunne laffe ontkenning en hunne schaamtelooze houding terecht diepen afkeer. Het voorbereidend militair onderricht wordt alhier geregeld gegeven en met kracht doorgezet. Als men deze jongelui reeds zoo flink ziet marcheeren en exer- ceeren, is 't niet te verwonderen, dat de lust om militair te worden opgewekt en ver levendigd wordt. De oefeningen met het geweer zijn sedert korten tijd aangevangen en vallenhoe moeielijk aanvankelijk ook, bijzonder in den smaak. Werd dit onderricht op meer uitge breide schaal aan alle jongelui gegeven en tot stelsel verheven, de vraag, hoe 't best een volk weerbaar te maken zonder daaraan schatten van geld te besteden, zou wellicht hare oplossing gevonden hebben. Het zal wel geen verwondering wekken, dat het Haastrechtsche adres aan de Koningin, om de vrijstelling der ingezetenen van Gouda van de betaling van bruggeld voor 't passeeren der Haastrechtsche brug, te doen vervallen uit de nieuwe Goudsche verordening, ook hier sympathie vindt. Sedert jaar en dag brengen vele ingezetenen Donderdags hun landbouw- en zuivelproducten ter markt en voorzien zij zich dan tevens van winkelwaren, levensbehoeften enz. Is het niet te ontkennen dat dit ook voor hen eigenaardige voordeelen heeft, veel minder valt te ontkennen, dat Gouda daarvan toch 't mééste profijt heeft. In de tegen morgen belegde raadsvergadering zal deze zaak zeker wel aan de orde komen. De dezen winter opgerichte tooneel- vereeniging „Klimop" zal Dinsdagavond hare eerste openbare uitvoering geven. Ondewater, 8 Febr. De iijks-ambtenaar G. De Groot is verplaatst van hier naar Uithoorn. 'Polsbroek, 8 Febr. Aan het gisteren gehouden schutjas-concours om prijzen in geld in het koffiehuis van J. De Gilde alhier werd deelgenomen door 80 personen. Prijswinners waren C. Straver, W. Snoek, D. Straver te Polsbroek en W. Sluik te Lopik. De premies vielen ten deel aan H. Van Vuuren te Lopik, W. Da Gilde te Polsbroek, L. Kuif te Lopi# en W. Van Vliet te Polsbroek. 'Stola, 9 Febr. Dinsdag-morgen zou de zoon van de wed. N.f landbouwer alhier, een paar emmers drank naar het vee brengen. Eventjes buiten zijnde valt hij wegens de gladheid, slaat achterover en komt zoodanig op het hoofd terecht, dat hij een geruimen tijd buiten kennis was. Dadelijk werd geneeskundige hulp inge- ïoepen. Na een paar dagen kon hij, hoewel zeer afgemat, het gewone werk weer verrichten. Woerden, 8 Febr. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier ia benoemd de heer M. De Vries, thans in gelijke betrekking werkzaam te Nunspeet. Woerden, 8 Febr. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 9 partijen; prijs vhn Goudsche lste soort f 21,— a f 2de soort f 18,- k f 20,- per 50 kilo. Handel vlug. 'lJaelmonde, 7 Febr. Zekere A. K. had de onvoorzichtigheid een oud vuurwapen af te schieten, met het gevolg dat het wapen uit elkander sloeg en h(j zich zoo erg aan de hand verwondde, dat hfi de hulp van een geneesheer moest inroepen. 'Zevenhuizen8 Febr. Het aantal jongelingen, dat zich voor de nationale militie heeft aangegeven, bedraagt 26. Eene reeds bejaarde viouw en een jongen liepen Maandag-ochtend over het fis van het kanaal, waar Zaterdag nog eene schuit door gevaren was, met het ongelukkig gevolg, dat beiden er door zakten. Daar het kanaal zeer diep en breed is, was het gevaar voor verdrinken zeer groot. Op hun hulpgeroep kwam 6en buurman aansnellen met eene lange lat, die hfi hun toestak en waarmede zij zich boven water konden houden, terwijl een ander met een ladder komt aansnellen en hen hiermede weet te redden. Zonder de hulp dezer wakkere mannen waren zij zeker verdronken. Zondag 1.1. trad in het lokaal „Pax Intrantibus" voor eone vrij talrijke menigte op de heer Samson uit Amsterdam. (De beer J. A. Bergmeier uit Dordrecht, die de spreekbeurt vervullen zou, was door omstandigheden verhinderd) De spreker had tot onderwerp: „Hoe de maatschappij is en hoe ze zijn kon". De gebreken der maatschappij waren z. i. het doode kapitaal, waarmede veel meer nut ge daan kon worden. Aan het debat werd deelgenomen door een ingezetene uit Nieuwerkerk, die door spreker werd beantwoord. Hij maande tevens aan tot aansluiting onderling, maar niet tot aan sluiting by de eene of andere party, 't welk hy afkeurde. Afloop van Publieke Verkooplngen van Onroerende Goederen. Bouwmanswoning A 186 met 18 hectaren wei- en hooiland te Lekkerkerk. Door notaris Mahlstede te Berg-Ambacht geveild 1 Febrnari 1899 op f 21045, ver hoogd en afgeslagen 8 Februari daaraan volgende met f 7330, totale koopsom f 28375. Gemengd Nieuws. Wie heeft wel eens negen honderd gouden tientjes bijeengezien 1 Te Amsterdam kan men dezer dagen dat gezicht genieten in de uitstalling van de firma Vos Le Grand, de bekende meu belfabrikanten in de Kalverstraat. Op rood peluche lagen ze hier byeen, vor mende ,de f 9000, waarvoor de „Ned. vereeniging ter bevordering van handel en nyverheid" verklaart by haar eerst daags te houden „goederen-verdeeling" (een lotery zonder nieten) haar hoofdprys, oen zilveren tafelgarnituur ter waarde van f 10.000 terug te nemen. De aandeelen in deze goederen-verdee ling, ad f 2,-, zyin o. a. te bekomen in den Boekhandel van de firma S. W. N. Van Nooten te Schoonhoven. De instructie in de zaak van de beide van den moord te Berkel verdachte personen wordt yverig voort gezet. Rechter commissaris is Jhr. Mr. W. H. De Savornin Lohman. Voor de bazaltwerf te Papen- drecht is Maandag, by het aanmaken der kachel, op de groote yzeren sleepkaan „Drie Gebroeders", kapitein J. Van Alphen, brand uitgebroken, tengevolge waarvan de geheele roef met inhoud een prooi der vlammen werd. Woensdag-morgen omstreeks acht uur ontlastte zich boven Zoetermeer een kort maar hevig onweder. Een schaap in het land werd gedood. '—Door de gladheid der wegen ging Maandag j.l. een der van Gorinchem uitgaande groote wagens van de Ameri- kaansche petroleum-compagnie aan den zoogenaamden Oudendyk te Vuren overzy, waardoor de geheele voorraad petroleum, welke na aftrek van circa 100 liter, die reeds uitverkocht was, nog omstreeks 1900 liter bevatte, te loor ging. Aangezien dit in de nabyheid eener hooimyt plaats had, zag het hoofd der gemeente zich verplicht, met het oog op gevaar voor brand als anderszins, in den daaropvolgenden nacht een wacht te stellen. Paarden en voer lieden bekwamen gelukkig geen letsel van beteekenis, terwyi de petroleum behooriyk geassureerd was. Te Drunen is een vrouw overleden, die naar het scheen niet wel by het hoofd was en in veertien dagen alle voedsel geweigerd bad. De dokter constateerde dat zy door den honger ge storven was. Te Boskoop is de boom- kweeker v. G. in een sloot geraakt en verdronken. Zyn verloofde, mej. A. V., met wie v. G. deze week zou trouwen, deed, toen zfj het ongeluk vernam, een poging om zich van het leven te berooven. Te Winecboterzijl ia Maandag avond door den trein, die te 9 uur van Nieuweschans naar Groningen vertrok, overreden de arbeider Harm Mein uit Scheemda. De lichaamsdeelen van den man waren overal verspreid. De heer A. J. S., hoofd der school te Noordbroek, is wegens misbruik maken van sterken drank door den ge meenteraad ontslagen. In een vorig No. werd door ons medegedeeld, dat het provinciaal kerk bestuur van Noord-Holland zich in de noodzakelykheid heeft gezien een predikant voor den tyd van twee jaren te schorsen en een anderen predikant uit zyn kerke- lyke bediening te ontzetten. De Haarl. Ct. deelt nu mede, dat de reden gelegen is in herhaalde dronkenschap dezer predikanten. Te Oostwold (gem. Leek) struikelde eene vrouw, terwyi zy den vloer veegde, over haar kind, en viel met het hoofd op den veger, waarvan de steel haar in een der oogen drong. Dit oog werd geheel verbryzeld, en ook uit het andere is het licht geweken, soodat de ongelukkige vrouw in een oogenblik vol slagen blind is geworden. - Woensdag zyn gevankeiyk en geboeid naar Breda overgebracht de drie personen, die verleden Zondag-avond door zoowat honderdvyftig steenen neer te leggen op de rails van de stoomtram van Ro8endaal naar Steenbergen, de tram hadden willen laten ontsporeD. Door de oplettendheid van den machinist was het gevaar by I yds ontdekt en werd een groot ODgeluk voorkomen. De laaghartigen hebben reeds bekend. Als een byzonderheld wordt medegedeeld dat gisteren middag in Den Haag het huweiyk is voltrokken tusschen een bruid van 79 jaar en II maanden en een bruidegom, die den leeftyd van 67 Jaar heeft bereikt. Het is 't derde huweiyk van het bruidje. r -In de provincie Utrecht wordt tegenwoordig een nieuw tenminste zeker nog weinig bekend - beroep uitgeoefend, dat van koeienopkaapper. Men heeft hier onder te verstaanvan oude koeien worden jonge geihaakt. De werkzaamheden be staan o.a. in het verkleinen der horens van oude koeien. Die horens worden daarna netjea bijgewerktde er om gelegen ringen, die den leefiyd aanwy'zen, worden ver- wyderd en het jonge dier is gereed. Of deze verjongingskuur bevorderlik zal biyken te zyn aan de uitbreiding onzer handelsrelatiénmag worden betwijfeld. Terwyi te Vlachtwedde het vyf-jarig dochtertje van den landbouwer W. Rengs eenige oogenblikken by haar grootouders vertoefde, had de kleine het ongeluk voorover in een grooten pot met kokend water te vallen, waardoor zy zulke hevige brandwonden bekwam, dat ze reeds den volgenden avond onder vreeseiyke pynen overleed. - Maandag-namiddag ging een knecht van den heer Pluymaekers te Canmermolen, by Heerlen met een ge laden dubbelloopsgeweer op de ïysterjacht. Toen hy van de eene weide in de andere wilde gaan, kroop hy door een gat in de heg, na zyn geweer in die open ruimte te hebben neergelegd. Doorgekropen zynde vatte hy het geweer met den loop en trok het naar zich toe. Waarschyniyk is daarbij de haan in een takje of in den grond biyven haken en vervolgens neer geslagen, waardoor een der schoten afging en den onvoorzichtigen jonkman trof. Het schot nam een deel van zyn kin af en doorboorde de halsaders, zoodat de getroffene haast onmiddeliyk een ïyk was. INGEZONDEN. Geachte Heer Redacteur! Uit een aohrgren, gisteren door mg uit Sohoonhoren ontvangen, waarin kwestie is, ran niet eerder te hebben geschreven, omdat men mgn adres niet wist (de kwestie dateerde van 1895) bleek mg hoe weinig Indië nog in Nederland bekend is en hoe weinig men den weg weet iets omtrent Indië te weten te komen. Naar aanleiding van dat sohrjjven versoek ik U beleefd, het onderstaande in Uw blad te willen opnemen. Door mg, ondergeteekende, werd het vorige jaar (Mei 1898) een adresboek samengesteld voor Batavia en Mr. Cornelia en de overige voorsteden. Door de voortdurende toeneming der Euro- peesohe bevolking in Indië en de daarmede geljjken tred houdende uitbreiding der steden, voorzag dat werk in eene dringende behoefte en had het dan ook een kolossaal snooes. Het werk werd uitgegeven door den boek- en kunst handelaar, ter snelpersdrukker]) van F. B. Smits, Batavia (Noordwjjk 14—480) en kost f4,—. In Juni a. s. hoop ik dat werk opnieuw uit te geren, maar nu uitgebreid orer geheel Nederlandsoh-Indië. Dat de samenstelling ran dat werk seer moeilgk is suit U kunnen be grepen, omdat het seer moeielgk is alle Euro- rnen, die honderde uren van elkaar en rsr de binnenlanden wonen, bg elkaar te soeken. Dat adresboek xal voor ieder, die eenig belang in Iodië stelt, ran seer reel nat sgn. Hst werk sal bg denselfden uitgever het lieht sien en aal f 6,— kosten. Een prachtige gelegenheid biedt dat werk aan om relatiën met Indië aan te knoopen, daar men er alles in sal vinden wat roor goede oonnectiën noodig is. De ge legenheid die dat werk aanbiedt om pioh en sgne waren bekend te maken door het plaatsen Tan advertentiën, is buitengewoon, omdat dat werk niet alleen orer geheel Ned.-Indië, maar ook in Nederland en het buitenland sal verbreid worden. De loodwit-fabriek, de kaas- en boter- fabrieken en andere industnëelen k oosti, hebben dus eene schoone gelegenheid sioh in Indië ens. bekend te maken. In de hoop dat dat adresboek het volgend jaar seer zeker in de logementen en de sociëteiten te Sohoonhoven sal te vinden sgn, bied ik U dit epistel ter opname in Uw blad aan, terwgl het, soodra het gereed is, nader bg advertentie sal worden bekend gemaakt. De prgs van eene advertentie orer eene ge heele bladsgde is f 20,— voor het geheele jaar. De bestellingen en advertentiën moeten vóór 1 Mei (met remise) sgn ingekomen bg den boekhandelaar F. B. Smits, Batavia, Noord- Wgk 14—486. Met de meeste hoogachting, ÜEd. Dw. Dienaar, F. A. KLEIAN, Dep. Kapitein, Batavia, (Weltevreden.) Bg tgdige toesending der oliohé's kunnen de advertentiën, sonder verhooging van prgs, worden geïllustreerd. STADSNIEUWS. Sohoonhoven, 10 Februari. ♦—Dengenendie vermeenen kiezer te kunnen worden, wordt herinnerd, dat de aangifte vóór 15 Februari moet wor den ingeleverd op de gemeente secretarie. Op 1 Januari 1899 waren alhier in omloop 104 arbeidskaarten voor jongens en 21 voor meisjes beneden 16 jaren, en wel in 56 inrichtingen. Gedu rende 1898 zyn 4 inspectiën gehouden, terwyi 1 proces verbaal wegens overtreding is opgemaakt. 't Was een avond vol af wisseling, dien de zangvereeniging „Caecilia", directeur de heer M. Van Bonzei, gisteren onzen stadgenooten te gemetéb gaf, by hare aangekondigde uit voering in het Heeren-Logement. Na een in welgekozen bewoordingen en harteiyk „welkom", uitgesproken door den voorzitter der vereeniging, den heer K. Van Wynen, vergastten de werkende leden, bygestaan door een viertal heeren uit Ameide, den talryken aanwezigen niet alleen op eenige zeer goed gezongen num mers, maar de kunstvrienden uit Ameide gaven een viertal kwartetten ten beste, die waariyk een hoogst gunitigen indruk maakten. Vervolgens gaven eenige werkende leden een paar tooneelstukjes die flink van stapel liepen, terwyi een komisch d.uet van een paar dames by zonder in den geest viel. u _JJ De stampvolle zaal was wel een bewfis, dat men een genoegiyken avond verwachtte. En aan die verwachting is ten volle be antwoord, zoodat ongetwyfeld alle aan wezigen zullen hebben ingestemd met de waardeerende woorden van dank en hulde, in den loop van den avond gesproken. Door het college van Nota belen der Ned. Kerk alhier is, ter voor ziening in de vacature, ontstaan door het overiyden van den heer I. C. Van SonBbeek, tot kerkvoogd benoemd de heer A. W. Lazonder. De heer K. Van Wynen, on derwijzer aan de openbare school lste soort alhier, is benoemd tot 2den onder- wyzer aan eene openbare school lste klasse te Amsterdam. De Opper-Ceremoniemeester maakt bekend, dat het Hof, ingevolge de bevelen van de Koningin, op Vrydag 10 Febr. den lichten rouw zal aannemen voor den tyd van 3 dagen, wegens het overiyden van de Vorstin van Bulgarye, en voor den tyd van 8 dagen wegens het overiyden van den Erfprins Afred van Öaksen-Coburg en Gotha. By Kon. besluit is Dr. H. Snel len Jr., plaatsvervangend geneesheer- directeur en lste geneesheer aan het Ned. Gasthuis voor .minvermogende oog lyders te Utrecht, benoemd tot hoog leeraar In de faculteit der geneeskunde aan de ryks-universiteit te Utrecht, om onderwys te geven in de oogheelkunde. De kapitein F. Dell en de majoor A. W. Kattenbusch, beiden van het 3de reg. vest.-art. te Gorinchem, zyn bestemd om op te treden respectievelijk als lid en plaatsvervangend lid der commissie tot het afnemen van het eind-examen aan de Kon. Mil. Academie in 1899. Onder de minste inschry vers voor de aanbesteding op 8 Februari ge houden te Amsterdam door het departe ment van koloniön, komen o.a. voor: Perc. 9. 6150 diverse fluitjes, J. Ooiman. Vianen, f 958. Perc. 18. Sloepsriemen, hoosvaten en hakenstelen, B. Schilte Zn., Uselstein, f 1220,20. Gisteren is te 'sGravenhage, na eene ongesteldheid van slechts weinige dagen, in den ouderdom van 69 jaar overleden de heer Dr. A. T. Van Aken, inspecteur van het middelbaar onderwys voor de provinciën Zuid- en Noord-Holland, Friesland, Groningen en Drente. De heer Van Aken, die zyn leven wydde aan 't onderwys, verwisselde in 1877 de betrekking van directeur der Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus in Den Haag voor die van inspecteur. De rechtbank te Rotterdam ver oordeelde Dinsdag o.a.: A. v. V., 80 jaar, boe renzoon te Polsbroek, wegens bedreiging van vader en soon Lekkerkerker, die Jenneke L. niet uit wilden laten gaan en welk meisje om hulp en moord had geroepen, tot een dag ge- vanganisstraL M. J. R., 31 jaar, smid te Gouda, die zekeren B. Streefland had geslagen, werd ontslagen van alle rechtsvervolging, daar hem niet was tea laste gelegd dat hij dit „moedwillig" sou hebben M. v. D., 21 jaar, arbeider te Jaarsveld, die Jen rijksveldwachter W. Verheg had geslagen en beleedigd, kreeg zeven dagen gevangenisstraf. P. V., 27 jaar, arbeider te Waddings veen, die zioh aan mishandeling zou schuldig gemaakt hebben, werd vrijgesproken, terwgl op heden over 8 dagen werd gelaat een nieuw getuigen verhoor in de saak tegen L. A., jager te Nieawerkerk a/d IJael, beklaagd van het sohieten en wegnemen van 8 tamme eenden, toebehoorende aan R. C. Begon. G. v. M., 22 jaar, boerenarbeider te Baarn, vroeger in dienst geweest bg den veehouder A. De Goeg te Wilieskop, bracht desen op den 18. December een bezoek. De Goeg, die echter niets met hem te doen wüde hebben, had hem toen het huis ontzegd. Een oogenblik later was hg weder door een raam binnengeklommen en had hg met een mes voor sgn vroegeren patroon gestaan, desen om geld vragende. Eisoh twee maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 dagen. Voor het tweede kantonge recht te Rotterdam werd Dinsdag o.a. de volgende zaak behandeld: Op 29 September was het feest te Capelle a/d Usel. De burgemeester had toen aan de tappers verzocht dien dag geen sterken drank te verkoopen. Jan Vet waal uit Krimpen was toen met een roeiboot, waarin kruiken jenever waren, naar Capelle gekomen, en toen de ryks- veld wachter Laman een 10 literskruik in beslag wilde nemen, wierp beklaagde deze over boord. Laman sprong de kruik na en haalde haar binnen boord. Bekl. ont kent den drank te hebben willen verkoopen, niettegenstaande de getuigen anders ver klaren. Eisch f 25 boete, en tegen de overige tappers f 10 tot f 40 boete. - Voordracht voor hoofd der school no. 1 te Leerdam: de heeren R. G. Bruinsma, h. d. a. te Norgervaart; a Van Ruggen te Hedel: A. Schuur, onderw. te Nymegen; J. Mulder, h.d.a. te Bronk- horst; J. Boogerd, onderw. te Middelburg; G. Kempers, h. d. s. te Sint-PancrasH. P. Boeihouwers, onderw. te Gorinchem. Bodegraven, 7 Febr. Op 1 Jan. 1899 bedroeg het aantal kinderen van 6 tot 12 jaren in deze gemeente 267 j. 277 m., te zamen 584 kinderen. Hiervan gingen niet school 6 j. en 14 m., te zamen 20 kinderen. De vier scholen in deze ge meente werden op 1 Jan. bezocht door 205 j. en 208 m., te zamen 418 kinderen. 74 j. en 78 m. ontvingen onderwys buiten de gemeente, terwyi 28 j. en 23 m. uit andere gemeenten alhier de scholen be- zochten. aantal ingeschrevenen voor de nationale militie voor de lichting 1900 bedroeg alhier, by de sluiting der inschry ving op 81 Jan., 86. Brandwjjk, 8 Febr. In de heden ge houden raadsvergadering werd mej. H. C. Braam te Utrecht als onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier benoemd. Op de voordracht waren geplaatst. No. 1 mej H. 0. Braam te Utrecht. No. 2 mej. I OortMlari (Zeeland). No. 8 mei. M, A. Dagevoa te Heinkerunand. §Uoenkoop, 8 Febr. Door het bestuur van het waterschap Hoenkoop, Vliet en Dykveld is het lste perceel grondwerk opgedragen aan J. Jansen, voor f 75. De laagste inschry ving voor dit perceel be droeg f 140; toen door het bestuur met 't oog op tehoogeinschryving niet gegund. "Ondewater, 8 Febr. Gisteren-avond gaf de redergkerskamer „Borger" alhier voor hare kunstlievende leden eene tooneeluitvoering, be staande uit: „Op Manoeuvre", bljjspel in 4 bedrgven, naar het Hoogduitsoh van G. Van Moser en Thiio Von Trokka. Over het algemeen werden de verschillende karakters zeer goed weergegeven; alleen een weinig meer vlugheid in de handeling ware hier en daar zeker ge- wensoht geweest, dooh over 't geheel genoot het vrjj goed opgekomen publiek van deze uit voering, die werd opgeluisterd door muziek van de dilettantenvereeniging. Een zeer ge animeerd bal besloot dezen zangenamen avond. Heden-avond trad in het hotel „Doelen" voor de afd. „Oodewater en Omatreken" van de Hollandsohe Maatfohappjj van Landbouw de heer A. Bos, zoiveloonsulent, op met het onder werp: „Veefokkerij in verband tot melk- en zoivelprodaoten, toegelioht door melkondersoe- kingen". De heer D. Boer Js. opende als voorzitter de vergadering, het woord gevende aan den heer A. Bos. Dese sprak, alvorens over te gaan tot het melkpeooee, een inleidend woord, waarbjj hg wees op het groote belang dat een boer heeft om nauwkeurig te weten de opbrengst der melk van elk sjjner koeien, opdat hg wete welke koeien hem voordeel op brengen en hjj al zoo van deze kan voortfokken. Hg toonde aan, naar aanleiding van ervaringen door hem opgedaan, hoe verbazend het rersohil in melkopbrengst kan zgn en geeft den raad de melk van elke koe eens per 14 dagen te meten en af te wegen, om zoodoende tot de juiste opbrengst te komen. Is het van veel belang de melkopbrengst te weten, nog belang- rgker is het vet- en kaasgehalte der melk te kennenhiertoe kan men komen door melkonder- soek, wat vaak verrassende uitkomsten te sien geeft. Het vetgehalte in melk, gemiddeld 8 percent, varieert bg verschillende beesten van 2.5 tot 8.5 peroent, wat een kolossaal verschil in botor-opbrengst tengevolge heeft. Door spreker werden een 9-tal monsters melk als proef ondersooht en bg dit onderzoek kwam al reeds een groot verschil van gehalte aan het lioht. Middelerwgl gaf spreker eenige nattige wenken, ook wat de keuze betreft van lokdieren en verklaarde zioh ook bereid alle hem ten dienste staande inliohtingen te versohaflen. Eenige vragen, tot hem gerioht, werden door spreker allerduidelijkst beantwoord. Door den voorzitter werd den heer Bos, ook namens de opgekomen leden en niet-leden, aan welke eveneens toegang was verleend, dank gebraoht voor zgn duidelijke uitlegging enz. De vergadering toonde door de groote op lettendheid veel belang te stellen in het ver handelde. CORRESPONDENTIE. Het Ingezonden Stuk nit B. kan alleen „onderteekend" worden opgenomen. Verslag Kantongerecht Sohoonhoven en het Ingezonden stok, geteekend „een dankbaar toeschouwer", wegens plaatsgebrek in een volgend nommer. op Zondag 12 Februari 1899. Hing Schoonhoven. Berg-Ambacht. Voorin., de heer Bernard te Gouda. Stolunjk. Voorm., Dr. Van Langeraad te Lekkerkerk. Hing Sliedrecht. Streefkerk. Nam., Da. Hulscher te Nieuw-Lekkerland. Hing Vianen. Groot-Ammers. 'a Morgens 9J uur en 'b avonda 6 uur, de heer Polhuis te Amsterdam. Ring IJeelateln, Jaarmeid. Voorm. 9J uur, Da. Meerburg te Vreeswyk. Polsbroek. Voorm. 9J uur, Ds. Touw te Linachoten. ViMoherlJ-Berlohten. 'Ammerstol, 10 Febr. Van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 dezer zyn alhier ter markt aangevoerd 28 nieuwe of winterzalmenprya per I kilo van f 1,80 tot f 2,40. BEURSBERICHTEN. pCt 9 Febr. Nederl. Werk. Schuld. ...21 86 }f Dito dito 3 96{ Hong. Obl. 1889. 4| - Dito in, zilver. 4J 85 Oostenryk, OW. pap. Mel-Nov. 6 84 Dito Feb.-Aug. 6 84 J Dito zilver Jan.-Juli. 6 84,"» DIN) Mm Apr.-Oct 6 84^ Portugal /"Oblig. m/t 3 261 Dito 88/89 m/t. 92. 41 87 J Rual., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 99J Spanje, Buitenl. Perp. 4 50{ Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 69 J Russ. S. K. Cbk.-Az.600k2000 M. 4 - Dito Zuid-West Spoorw.-obl. .4 98}| Centraal-Paciflc. Sp. M. Aand. 61 Antwerpeche loten 1887. 2\ lOOff Oostenr., Loten 4pC. fl. 250,1854. Dito 5pC.fl. 600,1860. 118^ Loten Madrid3 34 Loten Turkye 18708 28{ MARKTBERICHTEN. 8 Febr. Boter, le qual. ct, 2e qual. 62 ct. per half kilo. Kaas f 19 it f 22,- per 50 kilo. Biggen f 4 4 f 7 per stuk. Aardappelen (kleingeel) f4,- per HL. (blauwe) f 8,25 Eieren f4,— per 100 stuks. Gouda, 9 Febr. Kaas, le qual. f - k 2e qual. f 19,— 422,-;Noord-HolL f 23 k 26,—Aangev. 10 partyen. Han del vlug. Rotterdam, 7 Febr. Aangevoerd 678 vette en 769 magere runderen, 200 vette en graskalveren, 336 nuchtere kalveren. Pryzenvette runderen le qual. 30 ct, 2e qual. 25 ct, 3e qual. 21 ctossen le qual. 80 ct, 2e qual. 26 ct., 8e qual. 20 ct; stieren le qual. 26 ct., 2e qual. 20 ctkalveren le qual. 60 ct., 2e qual. 42 ct, 3e qual. 37 ct per kilo. Se qual. Gsneente 8ohoonhoven. Van 8 tot 10 Februari. Geboren: Adriana, d. van J. Boe re en J. M. van Gelderen. Getrouwd: J. J. Hogendoorn en J. H. Mesker. Overleden: G. M. Hoofs, oud60j.,weduwe van G. A. van Wamel. G. M. Pieper, oud 9 m. Gemeente Sohelluinen. Van 1 tot 81 Januari. Overleden: M. Verschoor, oud 11 j. Gemeente Tienhoven. Ysa 28 Jaa. tot 10 Febr. Geeae aangiften. Maandag 13 Februari a. s. hopen 5 onze geliefde Ouders Swj 1 JOHANNES van IPENBURG Fzn. ri en Owt 1 WILHELMINA KOOIMAN fjj 9 hunne vS u te herdenken. R Hunne dankbare Kinderen, j 3 Schoonhoven. Ondertrouwd: PHILIP BERKLEU en BERNARDA MEUERS. Schoonhoven, Almelo, j en Febr. 1899. Ondertrouwd: JAN KLOEK Jz. en AARTJE VERHEUL. Peursum, 0 1QQO Giessen-Nieuwkerk, j 9 Febr. 1899. Heden overleed, na eene korte onge steldheid, onze geachte Oom, de Heer C. P. VAN DER WIEL, in leven rustend landbouwer te Graaf land, gemeente Groot-Ammers, in den hoogen leefiyd van ruim 94 jaar. Uit naam van L. POT, J. POT. Elshout, gem. Nieuw-Lekkerland, 8 Februari 1899, Ondergéteekenden betuigen hunnen en hunner Kinderen oprechten dank aan de Familie VAN BEEKUM, voor den feestdag, hun berëid op den 6. Februari, zynde de dag hunner 25-jarige Echtvereeniging. C. VERSLUIS en Echtgenoote. Noordeloos. De Ondergeteekende betuigt, ook namens hare Ouders, haar oprechten dank aan allendie blyken van belangstelling gaven tydens de ziekte en by het overiyden van haar geliefden Echtgenoot LUCAS MA.RS; in 't by zonder aan den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. E. A. FAUÉL, Arts alhier, voor de liefdevolle behandeling tydens zyn ziekte. Wed. M. MARS—Visser. Bergambacht, 11 Febr. 1899. Die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan ae Wed. J. VAN AARTRIJK, vroeger te Schoonhovengelieve daarvan opgaaf of betaling te doen aan J. VAN AARTRUK te Schoonhoven. HT Be Ondergeteekende bericht hier mede aan zyn geachte Begunstigers, Familie en Kennissen, dat hy zyn en KLEINGOEDBAKKERIJ heeft overgedaan aan P. ROMEIN van Glecen Nlenwkerk. U dankende voor het gedurende zeejaren reeds ruimschoots genoten vertrouwen, beveelt hy zyn opvolger beleefd aan. UEd. Dw. Dienaar, A. GROEN, Mr. Bakker. OTTOLAND, 11 Febr. 1899. Van af 1 Maart zal geregeld 1EDEREN DONDERDAG een onzer bekwaamste COUPEURS te Schoonhoven zyn voor Maatnemen, Passen enz. Onberispelijke Coupe gegarandeerd. Aanbevelend HOOGSTRAAT SI], is WOENSDAGS te SCHOONHOVEN te eoualtecrea in 't Heeren-Logement, van des morgens ure. SPOORBOEKJES EN REISGIDSEN voorhanden in den Boekhandel van 8. A W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Ondergeteekende, 8 jaar in betrekking geweest zynde by een Graanhandelaar, van goede getuigen voorzien, P. G., 28 jaar, geh.z. k., zoekt zoo spoedig mogelyk een liefst by een Graanhandelaar. J. WOR, Groot-Ammers. Adres TERSTOND GEVRAAGD: by W. LUTHART, Schoonhoven. TERSTOND GEVRAAGD: by CHR. KENTIE, Mr. Timmerman te Groot-Ammen. TERSTOND GEVRAAGD: P. G.met kost en inwoning en loon naar bekwaamheid, by JOHs. VERVEER, Willigt-Langerak, Wordt gevraagd Mei a. s. een tevens TUINMAN en huiswerk kunnende verrichten, P. G. van goede getuigen voorzien en viy van sterken drank. Franco brieven, lett. A, POSTKANTOOR, Krimpen a/d IJssel. Ten spoedigste gevraagd: Een bekwaam gehuwd of ongehuwd, voor vast werk, by P. MAC DANIEL, Mr. Timmerman te Reenwtyk by Gouda. Gevraagd tegen 1 Maart a. s. een aankomend TIMMERMANSKNECHT of vergevorderd LEERLING, voor een jaar vaat werk, by A. L. SCHIPPERS, Mr. Timmerman te Nleawpoort. TERSTOND GEVRAAGD: by C. VAN DAM, Wagenmaker te Stolwijk. Aan 'c zelfde adres te koopt en gebruikte TILBURY'S. Er biedt zich aan een R. K. BOEREN KNECHT als Baaskneoht, goed kunnende melken, met tij- en vaartuig omgaan en met boerenwerk bekend. De beste getuigen staan ten dienste. Br. fr., lett. R, ter Drukkery van H. GOORISSEN, Gouda. Tegen 1 Mei a. s. of eerder gevraagd een goed kunnende melken. Adres HAGEN BOER, Bergambacht (Zuidbroek). Gevraagd tegen 15 Haart: P. G., die goed kan melken en werken, by W. M. DIJKSHOORN, Zevenhnlsen bij Gouda. Gevraagd tegen 1 Maart: P. G., by L. TIMMERMAN te Waddings veen (Spoorbrug). Wordt gevraagd tegen half Maart: goed kunnende melken, v. d. P. G. Br. fr.liefst in- persoonby As. VAN CAP- PELLEN, 's Gravenweg te Capelle a/d IJssel. Terstond of half Maart gevraagd: goed kunnende melken. Loon f 8,50 per week. Adres H. DEN TOOM, aan de Rotte te Zevenhuizen. GEVRAAGD tegen 1 Maart a. s. P. O.by P. VAN DER MIJLEN, Mr. Bakker te Streefkerk. H. RENEMAN te Ondewater vraagt tegen half Februari of 1 Maart een 2den KNECHT, niet beneden de 16 jaar. Brieven franco, doch liefst in perfioon. Er biedt zleh aan, om zoo spoedig mogelyk in dienst te treden, een net 15-jarig Meisje, als DIENSTBODE, liefst in den burgerstand. Adres JAN JANSZEN te Lopik. Mevrouw NIEKERK-KOOIJMAN Schoonhoven vraagt tegen half Maart voor noodhulp of vast, goed kunnen koken en werken. Wegens huweiyk der tegenwoordige wordt door Mej. VAN DER GRAAF- DUUVENDUK te Papendreeht tegen 1 Mei a. s. gevraagd een flinke tegen hoog loon. Er biedt zleh i i een R.-K. 5 jaar in een betrekking zynde en van goede getuigen voorzien. Fr. br., lett. W, Bureau van dit Blad. WORDT GEVRAAGD: P. G., In de PASTORIE te Wlülge- Langerak. TERSTOND GEVRAAGD: P. G., goed kunnende melken, by W. E. KASTELIJNBonrepaa. Mej. BIK, Lopikerstraat, Schoonhoven, vraagt zoo spoedig mogelyk een net Er wordt gevraagd tegen half Februari of 1 Mei een BOERENMEISJE, liefst R. C.niet benedeu 15 jaar, by A. VAN DER KROET, Bouwman te Waddluxveen. Mej. SIMONS-BERKLEU, Kolber- straat, 's-Hertogenboaehvraagt terstond een flinke P. G.loon naar bekwaamheid. Onnoodig zich aan te melden zonder goede getuig schriften. Brieven franco te zenden aan bovenstaand adres. te geven door eenige Ouderkerkeohe en Heeren, i OP DINSDAG 14 FEBRUARI 1899, de Bovenzaal „Harmonie", van den teer J. BROERE te* t OPVOERING VAN of „DE TWEE VIS8CHERSKINDEREN", Tooneelspel in vier Bedryven. Aanvang te 7 nnr preeles. Entrée 60 Ct., gereserveerde plaatsen k 15 Ct. Aanmelding voor deelneming openge steld tot Dinsdag 14 Februari. STOLWIJK. Na met goed gevolg het Practisch en Theoretisch Onderwijs aan 's RUks Vee- artseny'8chool te hebben doorloopen, stelt Ondergeteekende zich ten dienste -zyner Begunstigers en beveelt zich beleefd by H.H. Paardenhoudera in den omtrek aan. Gediplomeerd Hoefsmid, DR1EBHUGGE. Notaris N. F. CAMBIER VAN NOOTEN te Lopik zal Dinsdag 28 Februari 1899, v.m. 11 ure, in het Koffiehuis van W. LEKKERKERKER te Lopik, naby het dorp, publiek verkoopen: met SCHUUR, WAGENLOODS en HOOI BERG, benevens BOUWLAND, Erf, Weg en Water, staande en gelegen te in het benedeneinde, belend oost Gebrs. Strien en west de Wed. P. van den Berg, tor grootte van 23 Aren. Te aanvaarden het Bouwland na de toewyzing en de Betimmeringen met Erf 1 April 1899. Nadere infqrmatiön ten kantore van voornoemden Notaris. TE KOOP AAN6EB0DEN voor Paard of Hit, geschikt om Varkens of Kalveren te vervoerenmet 1 nieuw HITTENTUIG. Te zien by L. DE JONG Pz. Groot-Ammers. Voor soUden pr«o te KOOP AAN GEBODEN Te bevragen by G. VAN DER HAM, Groot-Ammers. Ondergeteekende bericht by deze aan zyn geachte begunstigers te Schoonhoven en omstreken, dat zjjn evenals vorig jaar weder verkrygbaar zyn by AART RIETVELD, Mr. Schilder, Haven, Sehoonhoven. LEERDAM. De heerlijke, zachtkokende is weder aangevoerd en te verkrygeo tegen 10 en 12 et. de 5 ons by Westhaven, Schoonhoven. voor Plano, Zang, Viool, Orgel enz. enz. worden, indien niet voorhanden, steeds zeer spoedig geleverd door de Boek en Muziekhandelaars S. W. N. van NOOTEN, SCHOONHOVEN. B 453, bij de Kerk, Goedkoopst adres voor (ook speculatieve) COUPONS ens. Komt op venoek aan huls. WINTERDIENST. HT De uren zijn Aaeterdaauhe tgd.'M Of Werkdagen Van SCHOONHOVEN ra. 6.80 8.80, 12.- en nm. 2.80. Van GOUDA ra. 8.47, nm. 4.80, 6.10 en 9.16. Van SoHooHHovot ra. 6.80, nm. 1.en 7. Gouda 8.47, 9.16. Vrachtprijzen: f 0,60, Retear f L— Afrit te Schoonhoven; Hotel ,Dw Haag- en de Stads Éerberg, bi] den Heer f H. M. VAN DIJK. i Gouda: HOtel 3. W. N. VAN NOOTEN tb SCHOONHOVEN, Agenten van het Nieuws vai den Dag, bevelen zich beleefd «m voor hat niaat- aen van 20 Koeien-stalling, twee Schuren en circa SO Area LAND, te GOUDA. Te bevragen by THEODORUB SPRUYT, Jaagpad No. 1, Goada. SCHUUR met PAARDENSTAL, ERF en' TUIN, geschikt voor Rentenier of Vracht rijder of iets dergeiyks. Koopsom 4 dui zend gulden. Br. fr., motto „Huia". SWARTSENBURG'S Adv.-Bureau, Goada! EEN met afzonderiyk staande Schaar, waarin Btalllag, Erf, Werf en met Vruchtboomen beplanten Dgkgraad, in 8obuagt te alsmede een perceel WEILAND, daarbij gelegen, groot ruim 8» Area. Het Huls enz. te te aanvaarden 1 Mei 1899 en het Welland la tot 16 November 1899 verhuurd. Te bevragen ten kantore van den Notaria A. J. DE MOOIJ te Lekkerkerk. De Notaria A. J. DE HOOXJ te Lekkerkerk aal op Woensdag 22 Fe- bruari 1899, voorm. elf uur, in bet Koffiehuis .HET VEERHUIS", op bet dorp aldaar, ln bet openbaar verkoopen: Erf en Open Grond, in een Steeg aan den Achterweg te Te aanvaarden den 26. Maart 1899, tyj de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen geeft de Notaria. Notaria LANGEVELD te SUedrecbt zal op Woenadag nw 22 Februari 1899, dea morgens 10 uur, ten huize van L.REUER- KERK, aan de Vlietebrug te Ottoland, voor bet seizoen van 1899ln bat open baar verburen: ONGEVEER 10 Hectaren, 12 Aren, 78 Centiaren op Laagbloklaad Nocrditydconder de ute laatst in huur geweest by J. Stkshinbibo, InUchtingen geven de Heer L, VAN DE* GIESSEN te Gy beland en voornoemde Notaris. De Deurwaarder M. C. N. MAQUINÉ te Gorinchem zal op Don- derdag den I6den Februari 1899, des voormiddags ten 10 uretep huize van PAULUG VAN DE WERKEN, aan den Lekdyk te iiuuuek verkoopen Een donkerbruin alsmede een groote partij JHESTUNl- artikelkn als Gerat, Haver, Maïs, Maïsmeel, Tarwe, Rogge, Tarwe- en Rogge- mee), Groene Erwten, Erwtenmeel, Griee- meel, Kalfmeel, Voertarwe, Hennlpzaad, LUnzaadmeel, Havermout, Bloem, drutte- meel, Lijnkoeken, Aardappelen, benevena een partij Buseen CACAO, en wat meer zal worden geveild. Vóór den verkoop te bezichtigen, van dea voormiddag! 8 tot 10 ure. ZEGT 1 VOOKfV

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2