KEURGARVE. S 50-ianp EcM7erflfiii£iii£ S Het Kantoor Mr. H. H. SGH1U ?ai der LOBFF, 110 Kantoorboeken, E.Br^ndsm^ VAN DER ELST LEBRET, Abr. de Winter, MELKZAAK BUSGEBLUKk STAND. Advertentión. SPIJSUITDEELING Dienstbode Advocaat en Procureur, GOUDA, VERPLAATST NAAR DE PEPERSTRAAT, TE STOLWIJK. NA AFLOOP BAL. TE KOOP: L.J. KRUITHOF, A. N. VAN ZESSEN, j ÜRUIVEN-BORST-HONIG KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN, DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat, No. 10. Eene rijke verzameling Gedichten ZEUKN"STIQ-B EN LUIJVLIGKE GHEZDICSTIEIISr, ERNST. LUIM. 'Gorlnehem, 27 Pebr. Hedenmorgen geraakte een kind van vrouw Schram in de Dalematraat, doordat het te dicht bij de kachel waa gezet, in brand. De moeder, die zich even verwijderd had, vond bij haar terugkomst het kind reeds verkoold. 'Amelde, 27 Pebr. Eene vette koe, be stemd voor den heer M. alhier, die op de Culemborgsche stoomboot al teekenen van onrust had gegeven, is hier bij het van boord gaan, na zich van 'hare ge leiders te hebben losgerukt, in woeste vaart den Sluizendijk en daarna de Actat- hovensche waarden opgeloopen. Herhaalde pogingen om haar daar op te vangen zijp mislukt. Men zal nu de hulp in roepen van een rustend schutter, die op eepigen afstand een koe kan raken; nu, dié zijn er wel onder onze schutterij! Benschop, 27 Febr. De Chr. zang ver eeniging .Prijst den Heerl" directeur de heer A. Franke, hoopt a. s. Donderdag in het kerkgebouw der Herv. Gemeente eene uitvoering te geven. Wij vertrouwen, dat velen zich ge drongen zullen gevoelen, deze uitvoering bij te wonen, te meer, daar zij zal op geluisterd worden door het orgelspel van den heer J. Posthumus, organist te Oudewater. Berg-Ambacht, 27 Febr. Door den raad is vastgesteld het kohier van den hoofdelyken omslag dezer gemeente, dienBt 1899, tot een bedrag van f 4000, en dat der hondenbelasting tot een bedrag van l 279. BerkenWoude, 25 Febr. Het aantal schoolgaande kinderen op 15 Januari jl. bedroeg alhier minder dan 91. Een voorstel van burgemeester en wethouders om daarom eene onderwij zersbetrekking op te htffen en den onderwijzer H. Van Eyk te ontslaan, werd door den raad met 4 tegen 3 stemmen verworpen. 'Berlcenwoude, 27 Febr. Tot lid van het BargerJfiK Armbestuur is, in de plaats van den heer J. A. Van der Stok, die be dankt heeft, gekozen de heer P. Berkouwer. Groot-Awmers, 28 Febr. Door den raad alhier ia tot teiephoniste benoemd mej. P. Muilwijk alhier en tot telepho- niste-plaatavervangster mej. G. Muilwijk. Toen K. S. uit S. Maandag miduag uit de buurt Gelkenes naar het dorp reed, verschrikte zijn paard onderweg en sloeg op hol. Op het dorp liep het vast bij de oliekar van de wed. O. De kar, beladen met een ijzeren ton, gevuld met olie, bekwam groote schade, de olie ging te loor, doordat het vat een lek bekwam, daar de as werd afgereden. Het paard bekwam wonden aan de Jniieön enz. De voerman is met den schrik vrij gekomen. De werkverscha/fiag voor de min derbedeelden is voor dezen winter nu afgeloopen. Voor een groot bedrag is verwerkt; de arbeiders waren tevreden over hetgeen hun werd uitbetaald. Wij willen hopeD, dat het stuk land, waarop gewerkt is, meer productief is gewordeD. Voorzeker zal het dan een spoorslag zijn den volgenden winter het werk voort te zetteD. 'Haastrecht, 28 Febr. Donderdag-avond maakte een zoogenaamde koopman (bede laai) het den bewoners van Boven-Haast- recht zoo lastig, dat het de politie beter toescheen hem naar het arrestantenhok te brengeD, aaar hij te veel aan Bacchus geofferd had. Daar komende bemeikten de beide politie-agenten dat het een oude bekende was en waarschijnlijk zijn naam nog in het politieblad ook voorkwam. Alles nazoekende vond men dat hij nog 10 dagen gevangenisstraf moest onder gaan, hem opgelegd door de Zutphenache rechtbank en daarenboven nog eenige dagen voor de kantongerechten Woerden, Geldermalsen en Breukeien, alles wegenB dronkenschap. Den volgenden morgen werd hij door Oosterling naar Rotterdam gebracht om daar zijne rekening met de justitie te vereffenen. 'Hoornaar, 25 Febr. LI. Donderdag avond zijn hier de lessen van den winter- cursus voor het voorbereidend militair onderricht geëindigd, om in October weder voortgezet te worden. Drie en twintig jongelingen uit Noordeioos, Hoog Blokland en deze gemeente hebben daaraan met zeer veel ambitie deelgenomen, terwijl zes hunner eerstdaags hun militieplicht gaan vervullen. 'Lekkerkerk, 27 Febr. Alsnog een, doch sterker bewijs, voor het ongewone lente weder werd het volgende ter vermelding verstrekt: Door den landbouwer P. Ver waal Pz. alhier werd 25 dezer, achter een struikgewas, een eendennest ontdekt en vond hfi daarin 8 (zegge acht) eenden eieren. Is het jaaigetyde voor zioiets reeds buitengewoon, ook het aantal is zelfs zeldzaam. Montfoort, 21 Febr. Tot veler leed wezen is de weleeiw. heer F. B. F. Stroet- man, sedert bijna 1| j^ar kapelaan dezer parochie, benoemd te Workum (Fr.). De weleerw. heer B. F. Moekate, van Oudenrijn, ia naar hier verplaatst. 'Nleuwerkerk a/d IJsel, 27 Febr. Don derdag avond ji. gebeurde er bü den land bouwer A. Reym in den Zuidpias een ongeluk, dat zeer treurige gevolgen had künnen hebben. Op eens kwam in het dak boven den koeienbtal werking, hevig gekraak volgde, en eindelijk schoof een gedeelte er af. Zoo spoedig mogelijk werd een groot gedeelte der koeien, waar van niet één letsel had bekomen, een plaats gegeven in een schuur. De schade bepaalt zich gelukkig alleen tot het gebouw. Heden werd ten huize van den voorzitter, den heer A. C. Koolmees, een vergadeiing gehouden van het bestuur der afdeeiing Nleuwerkerk a/d Usel, Capelle a/d IJsel en omstreken der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw. Na het lezen der notulen werd mede- deeling gedaan dat de heer U. J. Mansholt, rijkslandbouwieeraar voor Zuid Hohand, te Dordrecht, voor onze afd. hoopt op te treden op Maandag 18 Maart e. k. Be sloten werd de tentoonstellings-commissie na afloop van bovengenoemde voordracht verslag van haar bevindingen te doen uitbrengen. Nadat nog eenige zaken de afdeeiing betrtffende waren besproken en de agenda voor de afdeelings-vergadering was opgemaakt sloot de voorzitter de vergadering. §Nleuw-LckkerUnd, 28 Febr. In een onbewaakt oogenblik geraakte het vfif-jar'g knaajje van Den Br. alhier gf spelende in de vrij dtepe wetering achter de woning. Door een paar buurvrouwen, die het ongeval nog bijtijds bemerkten, werd het kind gelukkig gered. -t; De voorbereidende militaire oefe ningen zijn ook in deze gemeente ge ëindigd. De instructeurs kunnen met voldoening terugzien op hun werk, want door een 30 tal jongelieden zijn de lessen geregeld gevolgd. "Ondewater, 25 Febr. Gisteren was men in de gelegenheid even buiten deze gemeente, oader Willeskop, een zeer kras oudje te kunnen bewonderen: daar was n.l. de bijna negentig-jarige landbouwer J. De J., in zijn boezeroen nog wel, zonder buis of jas, bezig zijn akker om te spitten, en nog wel zoo, dat geen jeugdiger kracht het hem zou verbeteren. Het gewone geval bij 't begin van vriezend weder gebeurde ook heden alhier Een paar jongens wilden het ijs pro- beeren, doch of de eerste vlugger van gang of de laatste zwaarder van wicht was?... no. 1 kwam er ten minste goed over en af en bad succes op zijn fis- keureD, maar met no. 2 was het al spoedig krak, krak, en sinjeur was tus- schen 't ijs in plaats van er bovenop, en hoewel hy met behulp spoedig uit zijn benaide positie was verlost, aan zijn kameraden oen reclame te geven van betrouwbaar ijs, dat kon hij nietl Papebop, 22 Febr. Door den heer H. Berkhof, timmerman te Oudewater, is het schilderwerk aanbesteed van een woon huis met schuur, voor rekening van den heer D. M..Snaterse. Vier biljetten waien ingekomen/ als van: A. P. J. Buys, f 161; J. A. Meesters, f 122.20; A. Guddeefl05; en S. J. Moniijn f 92, allen wonende te Oudewater. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Reenwyk, 27 Febr. Donderdag avond jl. hield het Leesgezelschap" alhier zijn ge wone vergadering. Als spreker voor dezen avond trad op de heer A. Goudswaard, die tot onderwerp zijner lezing had ge kozen een schets van E. J. Potgieter, ge titeld: „Hoe 't weeuwtja uit ,'t Hof van Holland" gevrfid werd." Op zeer boeiende wijze wist ZEd. de verschillende karakters, in de verhandeling voorkomende, weer te geven. De dank, hem door den voorzitter voor deze zeer interessante lezing gebracht, was dan ook ten volle verdiend. Na nog eenigen tijd gezellig te hebben doorge bracht, werd deze bijeenkomst gesloteD. Dé gemeente Hekendorp heeft voor eenige ingezetenen, welke schoolgaande kinderen hebben en woonachtig ?fiu in de buurt Oukoop, het volgende ingiijpende besluit genomen: Met 1 April a.s. zal eene onderhandsche overeenkomst, gesloten in 1882 met de gemeente Reeuwijk, om kinderen uit de buurt Oukoop op de school te Sluipwijk en wederkeerig kinderen uit de buuit Stein op de school te Hekendorp toe te laten, worden ingetrokken. De kinderen uit de buurt Stein kunnen naar de school te Haastrecht, daar onze gemeente in conti act ia getreden met Haastrecht, doch de kinderen uit de buurt Oukoop zullen op ruim een uur gaans van hunne woonplaats ter schole moeten gaan. En waarom is dit besluit door den raad der gemeente Hekendorp genomen? Omdat door dezen maatregel het getal van 101 schoolgaande kinderen daalt tot 86, zoodat in de bestaande onderwyaers- vacature niet behoeft te worden voorzien. Hekendorp hééft zeker geen aanko mend geslacht meer!! D. v. O. 'Stein, 27 Febr. Zaterdag-middag had het litf zesjarig zoontje van den heer L. het ongeluk al spelende in den IJsel te vallen. Gelukkig dat het dicht bfi het tramstation gebeurde, waardoor het spoe dig opgemerkt was. Spoedig was de vader er bij, die onmiddellijk te water ging en het geluk smaakte zyn eenigsten Leveling op het droge te brengen. 'Stolwyk, 27 Febr. Kon men eenigen tijd geleden van hier melden, dat er in onze gemeente gedurende een groot tijds verloop zeer weinig sterfgevallen waren voorgekomen, thans is dat anders: in den laatsten tijd sterven hier veel menschen. Verleden week werden zelfs op óónen dag vier lijken ter aarde besteld, iets, dat hier nog nimmsr heeft plaats gehad. 'Tienhoven, 27 Febr. Van gisteravond tot hedenmorgen zfin op de zalmzegen vis8cherij 2 zalmen gevangen. In den nacht en morgenstond werd het visschen door de strenge vorst bemoeilijkt. 'Vllst, 27 Febr. Heden-middag waagde zich het 10-jarig zoontje van den land bouwer B. op het ijs langs den Vlisterdyk. Aan de kanten ging het best, doch in h6t midden komende zakte hy er door, daar de zon reeds te veel kracht had uit geoefend. Dadelijk spreidde hij zijne handen uit en bleef zoodoende hangen. Na eenige oogenblikken trachtte hij voort te spartelen en kwam aan den oever, zoodat hfi zich nu zelf redden kon. Met een nat pak en den schrik kon hij zijne ouders het waag stuk mededeelen. Waddlogsveen, 25 Febr. Op Woensdag 22 Februari 11. werd de algemeene ver gadering van het fanfarecorps „Concordia" onder presidium van den heer Regt ge houden. De voorzitter betuigde zijn inge nomenheid met het feit, dat de repetitie's door een allengs grooter aantal belang stellenden worden bijgewoond. Hij hoopte en mocht ook vertrouwen, dat „Concordia" steeds op de warme sympathie 4er inge zetenen kon rekenen. Uit het rapport der floanciéele commissie bleek, dat de ont vangsten f 1014,45 en de uitgaven f829,43 bedroegen, zoodat er een batig saldo was van f 185,02. Tot bestuursleden zijn gekozen de h.h. Alblas, Haidijzer, Hoogendoorn en Van der Geer. Het aantal werkende leden be draagt 24 en dat der donateurs 43. De leiding der oefeningen blfift aan den heer Regt opgedragen. Bij Kon. besluit is benoemd tot substituut officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Utrecht Mr. J. J. Carsten, thans substituut-officier van justitie bfi de arrondisaementa-rechtbank te Groningen. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende van 26 dezer gedagteekende telegram van den gouverneur-generaal van Ned. Indiö betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh: „Gouverneur Van Heutz kwam gis teren te Kota Radja terug. Oemar benden vluchtten. In Tenom werd nergens weer stand geboden. Meeste hoofden en een deel der bevolking kwamen zich aanmel den bfi den Iman. Colonne van den majoor Schmidt bly ft, om het binnenland van Tenom op te nemen. Bfi de colonne van overste Van der Dussen werd luitenant F. H. Ockerse onbeduidend gewond. Sneuvelen van Toekoe Oemar wordt algemeen geloofd." Het N. v. d. D. ontving gisteren het volgende telegram uit Batavia: Toekoe Oemar is den 19den te Moego door zijne volgelingen begraven. De gou verneur van Atjeh herstelde den Iman van Tenom in zfin verwoeste landstreek. „De kolonne Van der Dussen keenie den 24aten te Boe boen terug en vertrbk den 26sten naar Boven Meulaboe, waar de hoofdmacht gevestigd is. „Tjoet Nja Din (Oemars weduwe) be vindt zich te Langga". Naar men meldt, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken, over eenkomstig het vei langen van den Minister van Oorlog, ter kennis van de burge meesters doen brengen, dat zij voortaan nimmer zullen mogen beschikken over militaire macht, zonder voorafgaande onderhandeling met de betrokken militaire autoriteiten, behoudens enkele uitzonde ringen, b. v. tot het onderdrukken van plotseling opgekomenoproerige bewegingen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben vernietigd de beslis sing van den militieraad in het derde district, waarbfi Cornelia van Vliet te Bodegraven van den dienst werd vrfi ge steld, en is die loteling alsnog voor den dienst aangewezen. -Het visschen met kuilnetten, waaronder ook bebooren ankerkuilen en staalboomen, is verboden van 1 April a. s. tot en met 31 Mei d. a. v. Kooilieden zullen dit jaar hun kooi eenden moeten opsluiten of ophokken van den 2ien Juni tot de opening der jacht op waterwild. De uitoefening der jachten op water wild, opgenoemd in art. 15, lett. d. f en b. der wet van 13 Juni 1857, woidt ge sloten op Zaterdag 8 April a. s. De uitoefening van het weispei van kwartelen met steekgaren of vliegnet ia toegelaten van 24 April a. s. tot en met 3 Juli d. a. v., doch het vliegnet mag ln geen geval tot het tirasseeren van kwar telen worden gebruikt. Da visscherfi in de binnenwateren, waaronder ook verstaan worden rivieren door sluizen afgesloten, zal gesloten zyn van 15 Maart a. s. tot en met 31 Mei d.a. v., met uitzondering: a. van de visscherfi door middel van fuiken, aalscharen, aalkorven, dobbers en door peuren naar aal en paling b. van de viascheifi met de gebbe, om kleine viscbjes te scheppen tot aas voor dobbers. Te Montfoört is-in de plaatB van wylen den heer J. Van den Berg tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer Jac. Van Kooten, met 99 van de 155 stemmen. De heer J. Vendrig ver kreeg 56 stemmeD. In de Zaterdag gehouden ver- gadeiing van stemgerechtigde ingelanden van den Noord- en Zuideinder polder te Aarlandeiveen werd met algemeene stem men (612 werden er uitgebracht) besloten tot het verleenen van een jaarlykache subsidie van f 50 gedurende vyftien jaar aan de Hollandsche Ëiectrische Spoor weg maatschappij te Amsterdam ten be hoeve van den aanleg van een tramspoor weg Alfen - Amsterdam. Ook de polder „de Aarlaoderveensche Droogmakerij aan de Westzfide" nam, insgeiyks met algemeene stemmen, der- gelyk besluit. Op 81 December 1897 waren er in Nederland 24.610 „vergunningen1* van kracht. In den loop van dat jaar werden er 136 boven het maximum ver leend en 60 om verschillende redenen ingetrokken, terwyl er bovendien 192 vervielen wegens niet-betaling van het „vergunningsrecht". Eene contra-manifestatie is in wording tegenover de beweging van den Nederlandscben Vrouwenbond ter internationale ontwapening. De leiding daarvan is in handen vau den bekenden predikant Dr. Louis A. Banier te Schier monnikoog. Ter onderteekening is eene verklaring voor mannen en vrouwen door het geheele land verspreid, gericht aan den Nederlandscfien Vrouwenbond, en luidende „Ondergeteekenden, betreurende de ka- rak terloosüeid die spreekt uit uw mani fest, hetwelk oorlog afkeurt en weer baarheid aanprijst; van meening dat diplomatiek geconfereer op den grondslag van 'nationaal eigenbelang nimmer tot een heilryk resultaat kan leiden, en dat van de regeeringen omdat zfi regeeringen zyn—geen radicale uitkomst te verwachten is, overtuigd van de noodzakelijkheid om daartegenover te stellen de uiting van bunnen absoluten afkeer van alles wat met miUtairisme defensief en offensief in eenig verband staat; verklaren geen deel te nemen aan iets, dat oorlog en krijgsdienst op eenigerloi wyze verdedigt, vergoelijkt of bestendigt." Het Openbaar Ministerie by het Hof te 'a Gravenhage nam gisteren conclusie in de zaak van het waterschap „de Overwaard", tegen de gemeente Go- nnchem. Van oordeel zynde, dat het hier aanhangige geding overeenkomstig art. 95 van het waterachaps-regiement betrof een geschil van bestuur, hetwelk behoort tot de competentie van Ged. Staten, be houdens beroep op de kroon, concludeerde het O. M. tot bevestiging van het vonnis a quo. Uitspraak 5 April a. s. Naar men verneemt, zyn ter vervulling van de door het overlijden van professor Mr. C. Asser opengevallen hoog- leeraarsplaats in de rechtsgeleerdheid aan de rfika-universiteit te Leiden door het college van curatoren voorgedragen de Ik eren Mr. A. C. Visser, advocaat en pro cureur, lid der Provinciale Staten van Zuid Holland, te Qorinchem, en Jhr. Mr. W. H. De Savornin Lobman, rechter in de arrondissements-rechtbank te 's Graven hage. Mejuffrouw A. M. Van de Graaf te Lekkerkerk is bfi het te Ütrecht gehouden examen geslaagd voor de akte nuttige handwerken. - Bedankt voor het beroep bfi de Evang. Luthersche Gem. te Woerden door Ds. G F. Drejer te Zierikzee. BEVOLKING. Lekkerkerk. Staat Tan berolking op 31 Deo. 1898. De werkelijke bevolking op 81 Deo. Tan bet Torige jaar bedroeg: M. V. T. 1775 1778 8558. Vermeerderd in 1898 door: M. V. T. Geboorte 67 57 124 Vestiging 57 65 122 Geh. rermeerd. 124 122 246 Vermindering in 1898 door: M. V. T. Steifce 87 84 71 Vertrek 66 71 187 Gab. Ter mind. 103 105 208 De werkelgke ber. ie das in 1898 Termeerderd met 21 17 88. En bedroeg op 81 Deo. '98 1796 1795 8591. Het aantal hnweigkrn in 1898 bedroeg 86. Gemengd Nleuwt. Naar men verneemt, zfin de f 1000, uitgeloofd door de Associatie-Cassa voor de aanwijzing van de verblijfplaats van den bediende Van Jaarsveld, aan de schrijfster van het bekende briefje uit gereikt. Do Associatie-Cassa moet de zorg voor Van Jaarsveld's kind op zich genomen hebben. Te Rotterdam werd vermist de barbier A. B. Dirckx, Beurssteeg no. 17. Hfi had een afscheidsbrief achtergelaten en is nu opgespeurd te Amsterdam en naar de echtelfike woning teruggevoerd. Het onderzoek naar de onlangs te zynen huize plaats gehad hebbende bran den duuit nog voort, daar er volgens „De Telegraaf" handdoeken met spiritus ge drenkt gevonden zfin. Gisteren-nacht omstreeks 4 uur had eeu binnenbrand plaats in een lokaal (genaamd gloeioveD) van 's Rijks Munt te Utrecht, vermoedelijk ontstaan in een kist zaagsel. Behalve die kist ver brandden nog eenige geldzakken, een vloer en een deur. De brand werd met emmers water gebluscht, zoodat het personeel der brandwacht, onier den kommandeur Grondfis, enkel de schade had weg te ruimen. De kommandant, benevens de onder-kommandant waren in het gebouw aanwezig en leidden de werkzaamheden. De arbeider V., in Schoterland, ving Zaterdag-ochtend op leuke wfize een grooten roofvogel, dien bfi niet kende. Hy zag hoe het dier op een troep kraaien neerschoot, en er een van bemachtigde. Dadelfik filde by naar de plaats en voed de kraai reeds dood, terwyl de roofvogel hoog in de lucht bleef zweven. V. haalde nu een ratteklem, zette deze in den grond vaat, en legde de doode kraai erop. Pas had hfi zich verwijderd of de vogel schoot weder op zfin prooi toe; de klem sloeg dicht en de vogel was gevangeD. VolgeDB deskundigen is het een arend van de grootste soort; zfin vlucht is circa 1| M. Donderdag viel te Culemborg het ruim 2-j arig kind van Van W. in een pot met kokend water en bekwam daarby zilke hevige brandwonden, dat het Zater dag is overleden. Te Dieren werd in de steen kolen een dynamiet-patroon gevonden. Eenige arbeiders gingen er met een stop naald in peuteren, met het gevolg dat de patroon ontplofte en van zekeren E. drie vingers werden verbrijzeld en de werk man P. in het gezicht verwond werd. In Augustus 1898 ontstond des nachts brand in de woning des bur gemeesters van Kethel en Spaland, die aan kwaal willigheid werd toegeschreven, terwyl daarop uit die woning een aantal gouden en zilveren voorwerpen werden gestolen. De daders dier misdrfi ven werden tevergeefs gezocht. Thans heeft de toen malige dienstbode des burgemeesters, ver blijf houdende in het gesticht Veldzicht te Apeldoorn, bekend zich aan beide feiten te hebben scnuldig gemaakt. Op haar aan wijzing zfin verscheidene zilveren lepels en vorken teiuggevonden in den tuin van voormelde woning, onder het kippenhok, waar zfi ze had verstopt. De ontbrekende voorwerpen heeft zfi, volgens haar opgaaf, zoowel te Kethel en Spaland als te Schiedam, in het water geworpen. Tevergeefs is daar naar gezocht. -In de Hobbemastraat in Den Haag had Zaterdag-ochtend een treurig ongeluk plaats. De timmerman N., die zich in de dakgoot van een in aanbouw zfiud huis aldaar bevond, wilde zich naar beneden begeven, doch viel tengevolge van een misstap of door het uitglfiden van de ladder en overleed korten tfld daarna. Op een dorp in de omgeving van Rotter lam had Zaterdag een aardige vergissing plaats. Twee leden der Chr. Geref. gemeente gingen per rfi tuig naar het station, om don predikant, die den volgenden dag zou optreden, af te halen. Toevallig bevond zich aan het station de heer Van Es, pro ponent uit Rotterdam, die een predikbeurt zou waarnemen in netzalfde dorp, doch voor een geheel andere kerkelfike gemeente. Op de vraag der twee dorpelingen „u is zeker de dominé?" wordt door den heer Van Es bevestigend geantwoord en deze, denkende door zyn geloofsgonooten ont vangen te worden, Btapt in het rfituig en rfidt dorpwaarts. Doch onder het ifiden voortpratende, blfikt de vergissing: 'c was niet de predikant, dien men moest hebben 1 De heer Van Es moest zich getroosten óf verder te wandelen, óf met hen naar het station terug te keeren om den „echten" predikant af te halen. De heer Van Es verkoos het laatste. Te Oosterbeek is gisteren avond door trein 1186, bfi de Laren Bche straat, van eene reizigster een der beenen overreden. Zfi werd met dienzelfden trein naar Arnhem vervoerd. De tapper J. V. te Krimpen a/d IJsel, die tijdens de kroningsfeesten met een roeiboot naar Capelle a/d Usel voer, waar alle tapperfien gesloten waren en zoo de drinkgragen van sterken drank voorzag, is deswege door den kanton rechter in het tweede kanton te Rotter dam veroordeeld tot f 20 boete. Zooala gemeld is, had V. zfin kruik met jenever in de rivier geworpen; maar de rijks veldwachter Laman was de kruik na gesprongen en had die boven water gebracht. Te Oostendam heeft men elndelfik het dreggen en graven om het lfik van den spoorloos verdwenen v. d. G. te vinden, gestaakt, zonder iets gevonden te hebben, dat licht geeft in deze duistere zaak. Eene huiszoeking, die verleden week plaats had ten huize van v. W., den veerman, leidde evenmin tot eenig resultaat. Toch zal er licht doorbreken, doch ik meen, dat het een dwaallicht wezen zal: iemacd uit de buuit van Oostendam is naar Dordrecht geweest, en heeft daar, volgens zfin zeggen, een bezoek afgelegd bfi.... twee kaartlegsters, die beide het zelfde hebben gezegd, en wel dit: „Voor den iöien Maart zal het lfik van v. d.G. gevonden worden; die hem zoeken, zullen hem niet vinden; die hem vinden zullen zeer ontstellen, want het lfik ligt ongekleed. De kleeren en het gouden horloge van v. d. G. liggen goed bewaard". Treurig, dat er toch nog enkelen sebfinen te zyn, die aan dergelfike zotternij geloof hechten 1 N. R. G. Het bericht omtrent Andróe schfint door een pelsjager in de wereld te zfin gebracht, zekeren Ljalin, die aan de „Siberischer Anzeiger" een brief ge schreven beeft van den volgenden inhoud „Ik haast mij u mee te deeleD, dat de ballon van Andróe gevonden is. Ik liep op sneeuwschoenen achter elanden in het Zuid Jenistïsche Oerwoud en stiet bfi die gelegenheid op de sporen van Andiée. Dat was op 350 west van Krassnojarak en 100 west van de gouiwasscherfien te Sawinich. De ballon was gescheurd; op eenigen afstand lagen drie lfiken, ééa met gespleten schedel. Bereid het zenden van hulp voor. Men kan den ballon en de lyken tot Sawinich brengen in de goudwasscheifi zulks kan echter alleen gelukken met sneeuwscfaoeneo. Voor het feit sta ik in ik ben spoedig in Tomsk. A. Ljalin." Men wacht nu den terugkeer van dezen jager af, om te zien of er een nader onder zoek onder zfin leiding noodig zal zfin. INGEZONDEN. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur l In Uwe mededeeling Tan het oprichten «ener z*lm«i»*cherg te Sohiedam, voorkomende in no. 1968 Uwer oonrant, behoort nog te worden vermeld, dat de daarin genoemde personen als soodanig optreden als bestaarden eener Maat- Mb»ppjj. Onder dank too* de opname, Uw Dw. Drn J. P. MAllLBTEDE. Berg-Am baoht, 27 Febr. 1899. Mijnheer de Redacteur! Voor hat onderstaande wordt plaatsing ver- sooht in awe geachte courant: Deter dagen las ik in oen der bladen het berioht, dat het stadhuis te Ljo&em, een ka raktervol gebouw van 1684, met een modernen voorgevel, sal gerestaureerd worden, volgens het advies van een commissie uit het bestuur van de Maatsob. tot bevordering der Bouwkunst. De herstellingswerken sjjn aanbesteed voor f 11.588 en moeten in November gereed sjjn. Dit berioht geeft mg aanleiding te wjjien op het stadhuis in onze gemeente, dat indertjjd ook van een zoogenaamd modernen voorgevel werd Toorsien, maar daardoor alle arohiteotoniaohe waarde heeft verloren. Wanneer een kunst kenner dien voorgevel aansohonwt, dan roept hg wraak over het wandalisme, gepleegd aan dit gebouw, dat een sieraad kon weien van onse gemeente en haar thans ontsiert. Eenige jaren geleden nam onse gemeente een besluit, om de raadzaal te reataureeren en baar sooTeel mogelgk in den oorspronkelgkcn staat terug te brengen. De eikenhouten solde ring werd van de dikke laag kalk ontdaan, het nieuwmodisch behang door een vervangen, dat meer in overeenstemming was met het hout werk, de antieke schoorsteen gerestaureerd en alsoo werd een geheel verkregen, waardig en passend. Maar laten de vroede mannen, die daar zetelen, nu ook eens hunne aandacht wgden aan het uitwendige van het gebouw. Wanneer ook tg evenals te Loohem besluiten konden om het bestuur der Maatsoh. tot bev. der Bouw kunst te raadplegen en voor dat advies een zeker bedrag n)t te trekken, dan konden althans de mogelgkheid beoordoeld on de vermoedtlgke kosten begroot worden, om in verband daar mede pogingen te doen tot het bijeenbrengen der noodtge fondsen. Het is te verwachten dat men te dien aansien o a. bjj het Rjjk niet te ver geefs zal aankloppen. Veel wordt er in de laatste jaren gedaan om de wandelwegen onzer stad te verfraaien, door nieuwe beplanting en aanleg van plantsoen. Maar ook de stedeljjke gebouwen mogen niet ver geten worden, en waar ondernemende ingesetenen wedjjveren om vriendeljjke woningen te doen ver rijzen en aan onde huizen een beter aanzien te geven, daar mag de gemeenteraad niet achter- big ren en het hoofdgebouw onzer gemeente in een toestand laten, die stadgenoot en vreemde ling tot ergernis strekt. Met dank voor de opname, A. Z. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 28 Februari. Zaterdag werd alhier in het bótei „Van Zessen" eene gecombi- noerde vergadering gehouden van het bestuur der Krimpenerwaard Spoorweg maatschappij met de besturen der ge meenten, die reeds vroeger voor een locaalspoor van hunne belangstelling hebben doen .blfiken. Ook was de Maat schappij tot Exploitatie van tramwegen vertegenwoordigd, door den directeur, den president commisaai ia en den ingenieur. *- De vrijwillige oefeningen in den wapenhandel zyn ook alhier ge ëindigd. Aan de afgeéxerceeiden, die in dienst moeten, werd de gelegenheid ge geven om uit een viertal garnizoenen te kiezen. De oefeningen werden door een 14-tal jongelieden gevolgd. Sedert de oprichting der gemeente gasfabriek1 Juni 1896, is het gebruik van gas dermate toegenomen, dat men nog dit jaar er toe denkt over te gaan, het aantal gashouders met één te vermeerderen, waartoe het terrein vol doende ruimte aanbiedt. Bfi gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, in April a.s., hoopt de zangvereeniging „Caecilia" alhier, bfi ge noegzame deelneming, een Zangwedatrfid van gemengde koren te houden, en ver zoekt, blfikens achterstaande advertentie, aan veieenigingen, welke hieraan wenschen deel te nemen, vóór 15 Maart a. s. daar van aan het bestuur opgave te doen. Het succès, hetwelk aan genoemde vereeniging ten deel viel bfi de viering van haar 20-jarig bestaan, doet verwachten, nu het haar zilveren jubiló geldt, dat zfi niet mindere sympathie op hare pogingen zal ondervinden en in de gelegenheid zal worden gesteld, op waardige wfize aan haar voornemen gevolg te kunnen geven. Dozer dagen werd in onze en andere gemeenten, in den omtrek van Gouda gelegen, eene circulaire verspreid van den navolgenden inhoud: „Niet bfi enkele, doch bij bfina alle geneeskundigen bestaat warme ingeno menheid met het plan der Oprichting van Volkssanatoria voor Teringlijders in Nederland. Op het groote nut daarvan is in den laatsten tfid door circulaires en artikelen in dagbladen en tijdschriften herhaaldelijk gewezen. Het spreekt van zelf, dat voor de oprichting en instand houding geld, veel geld. noodig is. Ge lukkig worden overal bewyzen van be langstelling gegeven en niet alleen in groote, maar ook in kleine gemeenten hebben zich Subcommissies gevormd om gelden bijeen te brengen. Deze taak hebben ondergeteekenden voor de gemeente Gouda en omstreken op zich genomen. Met aandrang noodigen zfi u uit tot het schenken van bfidragen. Immers hier geldt het de bevordering van een te lang verwaarloosd volksbelang. Zoo algemeen verspreidt is de longtering, dat ieder haar in zfin omgeving heeft gezien en velen in smart hebben neergezeten bfi het lfiden van hun dierbaren, een smart des te heviger omdat leniging niet meer mogelfik was. Dat lfiden voor uwen behoefugen medemenach zoo mogelyk te voorkomen is het doel van het Sanato rium. Wat tot nog toe alleen voor de gegoeden in het buitenland bereikbaar was, het herstel van een geknakte ge zondheid, kan ook hier verkregen worden voor de minder met aardscbe goederen bedeelden, mits slechts uwe bfidragen mild vloeien. Elke gift, hetzfi in eens of als jaarlyk ache bfidrage ia natuurifik welkom. Vol gens de statuten der vereeniging tot op richting en exploitatie van Volkssanatoria voor Borstifiders in Nederland, welke zich onlangs gevormd heeft, zyn leden der vereenigibg: a. donateurs, die aan de vereeniging f 500 of meer hebben gegeven; b. begunstigers, die aan de vereeniging van f 60-f 600 hebben geschonken; c. contribuanten, die jaarlfiks f3,— of meer voor de exploitatie bfidragen. Namens de Subcommissie voor de gemeente Gouda en omstreken Het Bestuur, P. W. IjlARI, Voorzitter. J. A. P. MONTUN, Penningmeester. Dr. P. J. A. LEVKDAG, Secretaris. De volgende heeren hebben zich bereid verklaard als sub-commissie op te treden Voor Gouda: R.L. Martens; J. M. Noot hoven van Goor; Mr. D. J. van Heusde; P. W. Van de Velde; Mr. M. M. Schim van der Lotff; P. 0. T. Maliugié; A. War- tena; J. W. Berkelbach van der Sprenkel; L. R. Oideman; A. Ketellapper; Dr. H. Uasel de Schepper; G. C. Fortuyn Droog- leever; W. Julius; G. Prmce; J.J. A.Mon- tfin; A. Vingerling; J. C. Hartman Jr.; A. H. Teepe. Voor SchoonhovenMr. A. D. H. Kolff; J. F. Blom van Geel; Dr. J. P. Van den Berg; Dr. D. M. Pronk. Voor Haastrecht: Mr. J. T. C. Viruly; F. L. Deterding. Voor Berg-Ambacht en Ammerstol P. Hoytema van KonfinenbuigJ. A. A. Uilkens; E. A. Fauei; O. A. Van derLoo. Voor Krimpen a/d Usel: B. Koker Jzn.; J. Koning; W. M. Blom. Voor Capelle a/d IJsel: D. Bakker; C. M. Den Boer; G. W. Lans; J. Van der Wissel. Voor Ouderkerk a/d UselC. J. Gorter W. Hoogendfik van Cappelle. Voor Lekkerkerk: Dr. A. Vonck. Voor Moordrecht: A. Cb. Snei; J. A. F. Van der Meer van Kuffeler; P. A. Lejeune; L. Ex&lto. Voor Gouderak: F. S. W. Gautier; J. C. Van Vliet; Dr. T. Beekenkamp. Voor WaddingsveenS. C. Tuymeiaar; F. Van der Torren; Dr. C. W. Corta; J. W. Blanken Hzn. Voor Zevenhuizen: A. A. Van Pelt Lechner; J. H. Van der Torren; Dr. H. J. De Witt. Voor Reeuwfik: J. A. Schreuder. Heden-morgen werd op de openbare straat een onbekend man aan getroffen, die, alle verachynseien van krankzinnigheid vertoonde. Hfi ontkleedde zich en weigerde de kleeren weer aan te trekken. De politie nam de zorg voor den man op zich en na telegraphiBche inlichtingen bleek het dat de man te Rotterdam tehuis behoorde, waarheen hy dan ook heden middag door de zorg der politie werd getransporteerd. Naar men verneemt, moet hy reeds van af Zaterdag de gemoenschappelyke woning verlaten hebben en thans zwervende zyn. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LIJST VAN BRIEVEN, geadresseerd aan onbekendenover de late helft der maand Februari 1899: Standaar, 's-Gravenhage. J. v. Rieme, Zwolle. BEUKSJdERiCIi Tm pCt 27 Febr. NederL Werk. Schuld. 2» 87,V Dito dito 8 9ö}{ Hong. Obl. in zilver. Oostenrfik, Obl. pap. Mei-Nov. Dito Feb.-Aug. Dito zilver Jan.-Juli. Dito Apr.-Oct. Portugal, Oblig. m/t. Dito 88/89 m/t 92. Rust, Obl. 89/90 le en 2e uitg. 8panje, Buitenl. Perp. Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. Ruaa. S. K. Chk.-Az.500^2000 M. Dito Orel-Griaai. 600 h 2000 Mk. Centraal-Paciflc. Sp. M. Aand. Antwerpsche loten 1887. Rusl. Loten 1864 5pC. Rs. 100. Dito 1866 Loten Madrid Loten Turkfie 1870 i\ 85J 6 841 5 84| 5 84H 5 84 4 98J 4 51 3 591 4 100 4 100 54A 2J 1001 176) 3 35) MARKTBERICHTEN. Gorinehem27 Febr. Aangevoerd 200 runderen, 16 nuchtere kalveren, 4 vette varkens en 817 biggen. Pryzen: zware kalf koeien f 160 180, kalfvaarzen fllO 180, melkkoeien f120 180, 2)-jarige ossen f 140 160, guiste vaarzen f80 a 90, pinken f 60 60, graskalveren f 40 60. nuchtere kalveren f 10 12, vette varkens 16 19 ct per half kilo, biggen f 4 ii 10,— Rotterdam, 27 Febr. Tarwe f 5,60 tot f 6,80. Per 100 kilo f 8,20 tot f 8,50. Rogge f 4,80 tot f 5,30. Rotterdam, 27 Febr. Aangevoerd 858 vette runderen, 0 magere dito, 249 vette en graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 264 schapen of lammeren, 840 varkens. PryzenVette runderen le qual. 31 ct-, 2e qual. 26 ct, 3e qual. 20 ct, kalveren le qual. 48 ct, 2e qual. 40, 3e qual. 84 ct, varkens le qual. 17) ct, 2e quaL 16 ct, 3e qual. 15 ct QsMMnte bohoonhovan. Van 25 tot 28 Februari. Geboren: Uendrikus, van W. den Hoed en N. Ooeterling. Johanna, d. van 0. van Vliet en H. M. Hoeloffzen. Ueertruida Hep- drina, d. van W. Veldhuis en W. van der Ree. Gerardus Antonius, s. van G. Heeseünk en O. Blonk. Lodewgk, s. van L. van Ëgk en J. Stalenburg. Barendina, d. van A.J. Wester waal en E. vau Anroojj. Ondertrouwd: M. G. Blauw en A. A. Vermeg. Overleden: W. Versteeg, oud 80 j., eoht- genoote van C. Mtferkerk. Gemeente Brandwijk. Van 1 Jaauari tot 28 hobruari. Geboren: Uornelia, d. van A. Kuren aar en P. Korevaar. Man», d. .van M. van Essen en O. Rekoert. Jan Cornelia, z. van A. G. Donk en J. Bos. Cornelia Hosanna, d. van A. Hak en B. Baardman. Getrouwd: P. Sprong, oud 27 j. en J. den Dunne, oud 24 j. C. Versluis, oud 27 j. en G. van Klejj, oud 28 j. Overleden: A. Vlot, oud 85 jM weduwnaar van A. de Krgger. E. van der Wal, oud 25 j., eohtgenoote van B. Borsje. W. Hobakel, oud 66 j., weduwnaar van C. Verhoef. N. de Jong, oud 28 j. A. Vermeg, oud 6 j. O. Hoenaak, oud 61 j., eohtgenoote van J. vu Mujjiwgk. Gemeente Molenaarsgraaf. Van 1 Januari tot 28 kebruari. Geboren: Jan, m. van P. brouwer en C. Brouwer. Barbara, d. van H. Hwgneuburg en N. van Vuuren. Geert Willem Adriaan, s. van P. Pruis en A. L. M. Hiotemaker. Overleden: Levenloos aangegeven kind ran C. ötam en 8. Donk. V. ran der Helden, oud 6 m. Gemeente Oudewater. Vau lü tot 24 Februari. Geboren: Ebenhard Cornells, s. vu M. Rahms en D. Zgp. Gerardus Jooannis, s. vu Job. Kraan en P. M. Wildenberg. Overleden: Ant. Rietveld, oud 78 j., weduw naar van O. van Vliet. J. Blokland, oud 79 j., weduwe van P. v. d. Velden. U. Uuele, oud 4 m. Nio. Hoogeuboom, oud 64 j., eoot- genoot van A. Brouwer. Corn, vau Kossum, oud 82 j., weduwe van Joh. Vcrlenn. *£5 Zondag a. s.6 Maart, hopen onze geliefde Ouuers ug] a WILLEM VERDOOLD Kz. OHANNA METTHA OU WERKERK® hunne ie goüonken. Afj Hunne dankbare Kinderen, Stolwyk, 28 Febr. 1899. (jg Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Eohtgenoote, Moeder en Behuwd- moeder, Mtjuffiouw ARIEAANTJE H006ENDIJK, in den ouderdom van 81 jaar en 6 maanden. Mede namens myne Kinderen, GUBBt. VAN DAM. Aarlanderveen, OA p 1QQQ nanü ZwammerU&ixi, j 26 febr' 1899' Het BESTUUR der lasielliag ter oitdeeliag van Warme bpga en Brandstof geelt kennis, dat de LAATSTE in dit winterseizoon zal plaats hebben op Dinsdag 7 Maart a. s.en dat al zoo de nog voorhanden Kaartjes vóór Maandag a. s., 's middags 12 uren, in het bezit van belanghebbenden behooren te zyn. Gevraagd, met 1 Mei of eerder; of een flinke JONGEN. Adres, met fr. br. of in persoon zied aan te melden by de Korenmachine van A. VAN BERGEUK, Molenaarsgraaf (Z. H.). EEN FATSOENLUKE gevraagd. Ltefat peiauomyk aan te melden t>u S. JlOOJiNJJUBFF, ByHs-Veearia Albrecht'BeUlnwacht, Hekeoihoven. van is met ingang van 1 MAART 1899 tegenover de KOMIJNSTEEG. MF~ Het KANTOOR is geopend van 9-4 uur. OPTREDEN van den gunstig bekenden Karakter-Komiek OP DINSDAG 1 MAART 1899,'aavonds 7) ure, in het Lokaal van P. STOPPE LENBURG. Entree f 0,50. Balkaarten f 0,25. Wegens ziekte direct over te nemen te Rotterdam een met Kruideniers- en Geidersche waren, koopsom f 700,—. Bewfizen van flicken omzet voorhanden. Brieven franco, let ter R 270, aan de NEDERL. KIOSKEN- MAATfiRotterdam. 80 uitmuntende lange reehte by id. GR A VELAND te Haastrecht. MONTFOORT (Utr.). Compl. VEERENBEDSTELLEN met toe behooren, bestaande uit: 2 pers. Veeren- bed, Peluw, 2 Kussens, gemaakt Bed en Peluw-overtrek, 8 Dekens, wollen, gestikte en molton, en 2 halve Stroomatrassen. Solide, gewaste Tfiken, zuivere, nieuwe Veeren: f 29,-, f 35,-,f40,-en f 50,-. Dito stellen, gevuld met de beste Ka pok: f23,-, f 27,50, f 82,50 en f 40,-. Uzeren LEDEKANT met Stroo en Zee grasmatras, Peluw en Kapok Kussens, met 3 Dekens: l-persoons f 20, f 22,60; 2 persoons f 24,— en f 27,50. Gegarn. WIEGEN f 9,50; Schommel- wiegen, ryk gegarn., f 12,50. De zendingen geschieden franco tot naastbyzynd station of aanlegplaats door geheel Nederland, na toezending van het bedrag^qf onder remb8|ra; vrfi zicht. Prijscouranten, monsters enz. gratis. Snelst en zekerst werkend middel tot VERDELGING VAN MUIZEN. in doozen van 30 en 60 Cte. Alleen echt, met handteekeniDgver- kifigbaar bij: DrogistSchoonhoven. Import. Gebrs. GOEDHART, Zuiveraars v. gebouwen, Singel 496, Amsterdam. ALLE SOORTEN SOHRUFBOEKENNOTITIEBOEKJES enz. worden tot zeer eoneurreerende pryzen geleverd. VRAAGT PRIJSOPGAAF 1 Bfi hernieuwd bestellen van Registers en Schvyfboekjes is opgave van het nommer voldoende. S. W. N. VAN NOOTEN, Magazfin van Kantoor- en Schrijfboeken, Schoonhoven. Voor één jaar vast op 8 pCL zes maanden 2) Met veertien dagen opvragens „2 drie I Koopt en verkoopt effecten en Coupone. Incasseert Wissels en bezorgt assurantiön. Het Kantoor is geopend: van 9 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, verkrijgbaar te Schoonhoven bfi E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Noordeioos, J. G. van dek Rest. Ouderkerk a/d IJsel, M. Pannekosk. G. de Jong Czn. Krimpen a/d Lek, A. J. Dogtkbom. A. Dekker. MoordrechtJ. van Gennep. Berkenwoude, Z. Vink:. Berg-Ambacht, Wed. D. Blanken. K. v. Dam. StreefkerkE. Hilgkman. Ble8ken8yrcu)f, F. van Rees. Ammerstol, H. de Jong Pzn. Brandunjk, M. van Essen. Groot-Ammers, E. v. d. Vlist. In het Dyzonaer wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON THEE, a f 1,30 per6ons. 7f Ter Boekdrukkerij van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven worden iüO Naam kaartjes, op helder wit carton, in net étuigeleverd voor slechts 75 CENTS. Op ftjn bristol carton in luxe-étui f 1,— huis-, genot-, voedings- en krachtmiddei bfi hoest, heeschheid, slijm, beklem ming der borst, hals-, borst- en long ziekten, kuch- en kinkhoest der kin deren opgeven van bloedvluimen longteering in de beide eerste graden, verder tot versterking van zwakke kin deren en reconvalescenten is de RUNLANDSCHE reeds sedert 81 jaren in de geheele wereld ongeëvenaard en eenig. Alleen echt verkrfig- AS»* baar infleeschen afl.2,— (•éS& 361 k ü-1»~ en 65 0001 V1 voorzien van capsule met V/frilVY'V nevenstaand fabriekstem- peite Schoonhoven bfi de Wou. Wolff &2n.Gouda bfi A.Thim; Gorinchem by A. Phyffernissen; Haastrecht bfi J. D. den HartogLek kerkerk by C. OudenaardenOudewater bfi F. Jonker Idenburg; Stolwyk bfi 0. G. van den Berg; Bergambacht bfi Gebr. Vau den Dool; Meerkerk bfi M. A. van BeekumKrimpen a/d Lek bfi W. Donker; Nieuw-Lekkerland bfi E. de Jong, voorheen J. Verburg. Hoofd-Dep6t voor Nederland by de Firma H. 8ARDEMANN te Emmerik a/d Ryn en Zevenaar. IN- en VERKOOP van alle Binnen- en Buitenlandsche Effecten. INCASSEERING van wisaela op alle plaatsen van Nederland en Buitenland. INWISSELING van alle Conpona tegen de hoogate pryzen. Nemen geld in bewaring tegen vergoeding van rent# en taruggava naar ksuxé van den geldgever. HT KANTOORUREN: 'a morgens 9—1) nar, 's avonds l-ï) uur. VINDT MEN IN DEN BUNDEL BIJEENGEBRACHT DOOR W. J. HOFDIJK en L. F. J. HASSELS. ZEVENDE, veel vermeerderde druk, herzien door F. H. VAN LEENT. Hflp* Ten einde over den ryken inhoud van dezen Bundel te kunnen oordeelen, volgt hierby de volledige Inhoudsopgave J. D. Wetsels, Het kind van de planken. Nicolaas Beets, „Met zen achten". Louis Couperus, De elfen, G. H. J. Elliot Boswel, Adagio con expressione. Herman Gorter, In den zwarten nacht. Eduard Brom, Lente. W. J. Hofayk, Een ballade van Pink steravond. C. P. Tiele, Grootmoeders pleitrede. Dr. H. J. A. M. Schaepman, Uit: „Aya Sofia". P. A. de Géaestet, De heiden apostel. B. ter Haar, De inkwartiering. Mr. A. Bogaers, Teunis Ruwhart. Mevr. J. D. Gourtmana - Berchmans De spinster. Mr. J. R. A. Engelenberg, Doctor Ruprecht. A. Beiinfante Jr., 't Heiligenbeeld en de herdersknaap. Mr. J. E. Banck, Een levend standbeeld. Jhr. P. A. Alting von Geusau, Oorlog. F. H. van Leent, Rozenlied. J. D. Wetsels, De schipbreukeling. Ant. L. de Kop, De Amsterdamsche Brandweer. H. J. Schimmel, Pieter Dirkszoon Hasselaar. J. D. Wetsels, De Paria's. Rosalie Loveiing, De gouden bruiloft. Eateila Hertzveld, De priesterzegen. A. Belmlante Jr., Een treurige historie. Dr. H. J. A. M. Schaepman, Caritas. Marie Boddaert, Annunzi&ta. Mr. Prudens van DuyseDe vedel des landmans. E. Laurillard, De geslachte hit Marie Boddaert, Sterven. E. J. Potgieter, 't Was maar een weesje. J. J. L. ten KateDe kleine Savoiaart. Jhr. P. A. Alting von Geusau, Vader landsliefde. Jan van Beers, Tante Geertruid. P. Louwerse, De twee veer huisjes. Wiliem Kioos, Oudejaarsavond. S. J. van den BerghDe twee spelers. Fiore Delia Neve, Notturno. W. J. Hofdfik, Het doode paard. Virginie Loveiing, Het liedje mfiner kindsheid. Nicolaas Beets, By een kind. Hóiène Swarth, Van 's maagdelfina hoveken. Willem Meeschert, De wfize koning. C. E. van Koetsveld, Achttien jaren. H. Tollens Cz., De gevels van de huizen. Eduard Brom, Leven. C. E. van Koetsveld, Droomen. Daar zou er een meisje vroeg opstaan. Ballade. Naar Hoffman von Fallers- leben, door F. G. H. J. Eliiot Boswel, Dood-bedaard. F. H. Greb, Drie voor één. H. J. Hem, Eene overpeinzing, die op niets uitloopt. L. van den Broek, Eene kiesvergadering. W. M. Terwogt, Hans Michei. J. Brester Az.De gebroken schaats. Piet Vluchtig, Op ,'t Cloister". B. van Meurs, Van een pomp die piepte, Mr. A. Bogaers, Truitje. Dr. S. de Jonge, Brug omhoog. Mr. J. van Lennep, De aanhaling. A. J. de Buil, Een heel lieve brief! G. H. J. Elliot Boswel, Klopgeesten. W. E. N. Muskeyn, De papegaai. W. J. HofdfikChristiaan Cornelissen. H.Asschen bergh, De filozofische eieren. F. H. van Leent, Het breistertje van Veenwouden. P. T. Helvetiué van den Bergh, De gelukkige. A. van der Hoop Jrs'zoon., Het twaalfde. G. van der Schraft, Een legende uit de 19de eeuw. D. F. van Heyst, 't Is maar een kind. E. Laurillard, Een vers, dat als een nachtkaars uitgaat. W. J. van Zeggelen, Een rfi toertje. H. G. Roodhuyzen, Weldadigheid. H. J. HeinSchoon Elsjen. A. L. Thieréns, Het visschertje. L. Schipper, De collectant. W. J. van Zeggelen, Oom en neef. Mr. G. J. W. v. d. Oever, De boonenproef. P. Louwerse, De huishoudster. L. F. J. HasselsDe oude dienstmaagd. S. Visacher, Waarheid en logen. H. Binger, De minstreel. T. Keyzer Tz.De dwaze koning en de wyze man. J. F. Sikken, De oude vryster. G. A. Gude, Myne keus. Dr. J. Nolet de örauwere van Steeland Vaderles aan eenen ter Hoogeschool trekkenden zoon. L. F. J. Hassels, Het schaap. Gerard J. Spoor, Fapjaaie en werke lijkheid. met meer piepte en weer piepte. - De prijs van dezen Bundel schoone verzen van de voornaamste dichters, meer dan 400 bladzijden groot en op zwaar papier met duidelijke letter gedrukt, be draagt slechts i 1,50, m praentband i 1,90. Uitgave van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven en alom te bekomen.

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2