4 22 Sfertru. SCHOONHOVEN. Gfleiswaaisn 4 Zonen, 1UDA, Markt, naast „De Waag", en BOSKOOP, Veerkade, nemen gelden h deposito: 1899. Woensdag 28 Juni. N°. 2003. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht. KAARTEN roder Veer Imina-Verloting, m zullen worden aangekocht: twee Paarden, compleet, t één Paard, compleet, één Paard, compleet. ÏLEN. E. CASSUTO, Walorscbo LaDüöonilDlBD, a 50 CENTS, erm zonder af lo oti, CFHerjj van I. BLAUW, Rotterdam. ARDENMARÏT t8 IJsellöaÜB 28 JUKI A. S. idhuisstraat 12, Haarlem. NDBOUWLOTEN. 1TEN.) DE GROOTE BUITENLAND. Overzioht BINNENLAND. DE DIRECTIE. werd tot □ger ook F. Bliktand» ZONDER STALEN VEER S. W. N. VAN NOOTEN tb Schoonhovbn, Uitgevers. bespannen met één PAARD. i PAARD. jUIMGEDIERTE, RIJWIELEN enz. 55 CL; 11 Loten f5,—, franco per f 45,15. looi onderstaande Commissie: D. W. VAN BEU8EKOM. D. BOER Dzn. MET Veer, omdat zij hwl gwn pijn I. v. ZESSEN, Drogist, Schoonhoven. met ZÜportieren, bespannen met smoiiiioma coïïraht. Haven Weatzijde met Boterhuia. Veer pooit. ■an i atuka IS CU, hikt voor verzamelingen. M NOOTEN te Schoonhoven. •tlkelen van Nut en Weelde, benevens cent, 11 loten voor f 6,50, franco reken verkrijgbaar bij de Boekhande- a bij J. T. 8WARTSENBURG; voor OSKAM. TANDARTS Turfmarkt 171. GOUDA. preekarea, van 8 tot 5 uur, behalve lags en Vrijdagmorgen. tijjgbaar in den Boekhandel van t W. N. VAN NOOTEN te Schoen en. zijn zy bijzonder aan te bevelen, chten. voorkomende soorten Breukbanden (breuk- en Navelbreukbanden etc., bij Albluserdam, 23 Juni. Bij de gehou den aanbesteding van den bouw eener kerk voor de Geref Gem. alhier, werden 40 biljetten ingeleverd. Daar al de bil jetten een hooger bedrag aangaven dan de begrootingssom, is het werk voor de begrootingssom - f 18 750 opgedragen aan den ontwerper, den heer T. P. Stans. Braadwgk, 24 Juni. Woensdag-morgen half twaalf vergaderde ten huize van J. Voorsluis te Gjjbeland de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Alblasserwaard. Wegens den hooibouw en de Beusichemsche paardenmarkt waren zeer weinig leden (slechts 11 en een geïntroduceerde) tegenwoordig. De voor zitter, de heer Wisboom, telegrafeerde nog even voor den aanvang der vergade ring, dat hij wegens ongesteldheid niet kon aanwez g zijn. De rekening over 1898 sluit met een batig saldo van f 140.77 J. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Middelharnis werden be noemd de heeren P. Pruis te Molenaars graaf en F. Den Hartog te Hoog Blokland. De voordracht door den heer A. Bos, zuivel-consulent in Zuid Holland, over „ge halte der melk- en zuivelopbrengst”, was zeer leerzaam en vooral duidelijk, zoodat het zeer te bejammeren is dat er zoo wei nigen waren opgekomen. Na de gratis verloting werd de verga dering met een woord van dank aan den heer Bos gesloten. gKiaderdgk (gem. Nieuw Lekkerland), 24 Juni. Voor rekening van de heeren L. Smit en Zoon alhier werd heden aan besteed het bouwen van een ketelmakerij Deze Courant wordt des Woensdags- en dee Zaterdags morgens uitgegeven. Prjjs: voor Schoonhoven per drie maanden f 0,75. Franco per post door het geheele rjjk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. en machinefabriek op het établissement Fop Smit te Kinderdijk. Er waren 14 biljetten ingekomen. Hoogste inschrijver was de heer A. Kooy te Dordrecht voor f 56696; laagste inschrijver de heer Key te Rotterdam voor f 41170. Krimpen a/d Lek, 26 Juni. De afd. Gouda van het Algemeen Nederlandsch Werkliedenverbond, die reeds op enkele plaatsen in den omtrek van Gouda propaganda maakte voor het Verbond, o. a. te Ammerstol, Lekkerkerk, Schoonhoven en Moordrecht, in de drie eerstgenoemde plaatsen z(jn reeds flinke afdeelingen op gericht, in laatstgenoemde gemeente hoopt men er weldra een te vestigen, trok Zaterdag naar deze gemeente om ook alhier een afdeeling op te richten. De heeren D. de Klerk, lid der Tweede Kamer, en Tb. de Rot zouden als sprekers optredenlaatstgenoemde heer was door een sterfgeval in zijn familie verhinderd hieraan gevolg te geven, zoodat alleen de heer De Klerk als spreker optrad. Spr. zette op duidelijke wijze uiteen, waarom het noodig was, dat men zich vereenigen moest, met verschillende voorbeelden toonde h(j dit aanhij werd met aandacht gevolgdnu en dan eenige teekenen van applaus van de aanwezigen ontvangend. Na de pauze besprak de heer De Klerk de verplichting die op de leden rustte, alsmede het finan cieel gedeelte, namelijk wat betrof de te heffen contributie. Een flink applaus werd spr. na het einde der voordracht gebracht voor zijn gehouden rede, die niet zonder vrucht was gebleven. Verschillende per sonen meldden zich aan, zoodat ook alhier een afdeeling is gevestigd, die voorzeker zich spoedig zal uitbreiden. De heer P. Van der Hoog beval deze afdeeling aan en hoopte dat velen zich geroepen zouden gevoelen haar te steunen, was het niet als lid dan toch als donateur, waar ZEd. zich voor opgaf. Ook de heer M. Boogaerdt Bz. sprak de aanwezigen toe en beval het Alg. Ned. Werklieden verbond aan, de verzekering gevend dat hij de afdeeling met raad en daad zou bestaan. In een later bijeen te roepen vergadering zal een huishoudelijk reglement vastgesteld en een bestuur gekozen worden. Moutfoort, 22 Juni. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier f 12,i8f opgebracht. Moordrecht24 Juni. De verschijnselen van bloedvergiftiging, die zich verleden week b|j eene vrouw in deze gemeente hebben voorgedaan, zijn gelukkig geweken, zoodat de vrouw haar arm weer b(j ’t werk gebruiken kan. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de o. 1 school alhier hebben zich 23 sollicitanten aangemeld, waarvan een achttal proefles hebben gegeven. ’Nleuwerkerk a/d IJsel, 26 Juni. De exportslachter van nuchtere kalveren A. Jongeneel heeft dit jaar ruim 1700 stuks naar Londen verzonden. Toen de bakkersknecht P. 8. Zaterdag morgen brood b|j de klanten zou brengen, begon by het afryden de hit achteruit te loopen, tengevolge waarvan de wagen kantelde. Door het gegil van twee meisjes, die mede in het rijtuig zaten en die er ónmogelijk uit konden, kwam spoedig hulp opdagen. Met vereende krachten werd alles overeind gezet. Gelukkig liep alles goed af. Alleen de kap was be schadigd. Het was maar een grap! De metselaar L. B. was in de vorige week' aan het voegen, toen een opperman boven hem voorbij liep. Deze neemt een stukje zachte kalk op met het doel dat op het hoofd van den voeger te werpen. Juist kijkt deze naar boven en krijgt daardoor de kalk in een zijner oogen. Natuurlijk verwijderde hü ze zoo spoedig en zoo goed hij kon, maar hij kreeg toch zooveel pijn aan het oog, dat hü het werk moest staken en de hulp van den dokter in roepen. Hoewel hü er nog wel wat pijn aan heeft, zal het ongeluk nog wel goed afloopen. Vianen, 24 Juni. In de laatstgehouden vergadering van den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier is met eenparige stemmen besloten dat in de vacature ont staande door het emeritaat van Ds. F. D. J. Moorrees, komt Ds. Steenbeek, zoodat alsdan in diens plaats een predikant zal worden beroepen. Wllleskop22 Juni. Door den Commis saris der Koningin in deze provincie, is benoemd tot lid van het college van zetters dezer gemeente de heer J. Hooge- boom, alhier, en zulks in de plaats van den heer W. Kemp, die wegens hoogen leeftijd zijn ontslag genomen heeft. De collecte voor het fonds ter aan moediging en ondersteuning van den ge wapenden dienst in de Nederlanden heeft in deze gemeente opgebracht f 4,65. Woerden, 24 Juni. De heer D. J. Dragt, onderwijzer aan de christelijke school alhier, is geslaagd bij het onderzoek, door den schoolraad voor de scholen met den Bijbel te Utrecht gehouden. Drie van dertien candidaten werden af gewezen. Opgericht 1828. 5NT voor Schoonhoven ea omstreken W. ROUS Wz„ Meent. Als eerste spreker trad op de heer J. Stout, hoofd eener school te Rotterdam, die eene bespreking hield over School wandelingen, haar belang en practische uitvoerbaarheid. Iu den breede wees spreker op het belang van schoolwande- lingen voor het onderwijs. Vervolgens erlangde Mr. D. Kooien het woord ter toelichting van de vraagWelke beteekenis moet gehecht worden aan het woord „woonplaats” in artikel 59 van de wet op het lager onderwijs? Hierop werd gepauseerd. Na de pauze sprak Dr. C. Te Lintum, leeraar aan de hoogere buigerschool met vijfjarigen cursus te Rotterdam, over: De stad Utrecht als aanschouwingsmiddel bij het onderwijs in de geschiedenis. De heer M. B. Hoogeveen, hoofd eener school te Deventer, sprak over: Nieuwe leermiddelen. Het gebruik van Hoogc- veen’s leesplank lichtte spreker nader toe. tot Nut van ’t Algemeen begaf zich Za terdag naar de werf van den heer P. H. Schouten te Gouwsluis, om in de werk plaats een certificaat, vergezeld van een geldelijke belooning, uit te reiken wegens 50 jaren trouwen dienst bij de firma, aan den mastenmaker F. Van Egmond. De nationale Christen-Geheel- Onthouders-Vereeniging (orovincie Zuid- Holland) zal Woensdag 26 Juli te IJsel- monde een openbare samenkomst houden op het landgoed van Mr. C. J. A. Bieb on van IJsselmonde. Als voorzitter zal op treden Ds. A. v. Geert. Sprekers zullen zijn de predikanten H. J. James, van VlaardingenA. J. Montyn, van Maassluis Plet, vanWezep; A S.Talma, van Arnhem, en A. H. Roose, van Rotterdam. De Cefitrale Raad van den Ned. R.-K. Volksbond hield Zondag zijne tiende algemeene vergadering te Gouda, onder voorzitterschap van den heer W. 0. J. Pastoors. De voorzitter hield eene openingsrede de aftredende bestuursleden werden her kozen en Leiden werd als plaats voor de eerstvolgende algemeene vergadering aan gewezen. Daan» kwamen de punten der agenda aan da orde. Op voorstel van het centraal bestuur werd besloten in September 1900 een Katholiek congres voor sociale aangele genheden te houden. Ten aanzien van het voorstel der afdee ling Haarlem, om eene regeling van bet leerling-stelsel te ontwerpen, werd tot benoeming van eene commissie besloten. De afdeeling Amsterdam had voorge, steld, dat de Centrale Raad aan het Cen traal bestuur zou opdragen maatregelen te nemen, dat alle bondsleden, voor zoover zij kunnen gerekend worden tot eenig vak te behooren, lid zijn van hunne res pectieve vakvereenigingen. Na discussie verklaarde de voorzitter, dat het Centraal bestuur zou nagaan, welke maatregelen genomen kunnen worden om de vakver eenigingen tot grooteren bloei te brengen. Zaterdag is te Utrecht eene vergadering gehouden van onder wij zend personeel aan de lagere scholen in de arrondissementen Utrecht, Amersfoort, Loenen, Rhenen en IJselstein, op uitnoo- diglng van de schoolopzieners D. De Groot, Dr. J. J. Couvée, Dr. K. W. Van Gorkom, Mr. W. H. Royaards en Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien. De vergadering was zeer druk bezocht. schikking blijft hopen. De Kaapsche Ministers en de leiders der Afnkaander- paitjj zijn in verzoenenden geest werkzaam. De geestige teekenaar der Westminster Gazette beeldt Oom Paul en Oom Salis bury af, heel genoeglijk en goedig, met hooge hoeden op, naast elkander zittende, „Beur je wat op!” zegt Oom Salisbury, gemoedel|jk Oom Paul op den schouder tikkend, „ik kan er best inkomen en heb het zelf alles óók medegemaakt. Het is een miserabel ding met die stemiecht- uitbreiding, maar somtijds kunnen wü er, schijnt het, niet van tusschen, en dan moet het maar gebeuren meteen vroolyx gezicht er by!” Cecil Rhodes, van Lord Kitchener ver gezeld, is Woensdag te Oxford aange komen om benoemd te worden tot eere- doctor, of liever gezegd, om te promo- veeren, want al eenige jaren geleden werd hÜ benoemd. Te midden van groote geestdrift der studenten geschiedde zulks; sommige wierpen hunne mantels af, opdat Rhodes’ voeten niet in aanraking zouden komen met den grond. Natuurlijk een studentengrap, getuige de verschillende uit roepen, als: „Dag Rhodes!” „Kijk met zoo sip!” „Hoe hoog staan de Chartered nu?” „Maakt Oom Paul het goed?” en dergelyke gezegden meer. De Oxfordsche jeugd is op dat punt ook nog al vindingrijk I Tot groote woede der offlcieuse pers in Daiteehland heeft de Rijksdag aldaar het Regeenngs-ontweip „tot bescherming der vrijheid van arbeid”, by het puoliek het tuchthuis ontwerp geheeten, verworpen. Dr. Lieber en de afgevaardigde Bebel be streden het heftig. Slechts enkele Nationaal- liberalen stemden met de conservatieven en vry-conservatieven voor de verzending van het ontwerp naar eene commissie. Eene betere ontvangst genoot het Re- geenngs-ontwerp betreffende de verwer ving der Car olmen-eilanden, namelyfceene leemng-aanvrage van 17.215.000 Mark. Het werd by derde lezing definitief goed gekeurd. Von Bulow, de Minister van Buiten- landsche Zaken, is door den Keizer in den gravenstand verheven, waarschijnlijk een bewys van waardeenng voor het „door zyne zorgen” tot stand gekomen verdrag met Spanje, waarbij de Caroltnen zijn verworven. Dok hy was het, die bovengenoemd ontwerp sterk verdedigde. Olficiöel is thans in Spanje afgekondigd, dat de met 1 Juli a. s. vervallende coupon der buitenlandsche schuld in haar geheel en in goud zal worden betaald. De ge ruchten van ophanden zijnde wijzigingen in het Ministerie worden tegengesproken. Uit Washington (Amerika) komt bericht, dat het financiéele jaar, ’t welk den laat- sten dezer maand eindigt, een deficit zal aanwijzen van nagenoeg honderd millioen dollars 1 Nog steeds werkstaking in Denemarkea. Vele arbeiders zyn naar Engeland ver trokken, met zekerheid daar werk te vin den. Uit Engeland, Schotland en Duitsch- land kwamen vry groote geldsommen In. Op de toestanden in Denemarken zal allicht niet zonder uitwerking blijven, dat op het oogenblik te Christiania eene ernstige handelacrisis heerscht. Een algemeen be kend houthandelaar, de consul-generaal Christopherson, heeft zijn betalingen moeten staken. Eindelijk dan toch heeft Fraakr|k, na een crisis van elf dagen, een nieuw Mi nisterie gekregen 1 De heer Waldeck- Rousseau, zich blijkbaar bedacht hebbend, trad nu toch weer als formeeider op. Men weet, dat hy van het hem opgedra gen mandaat had afgezien. Bourgeois heeft dus zijn reisje van den Haag naar Paiys „voor niets” gemaakt. Het nieuwe Kabinet heeft alzoo als Munster President, tevens belast met Bin- nenlandsche Zaken, den heer Waldeck-Rous seau, een recntsgeieeide en pleitbezorger van goeden naam, die laatstelijk zich in den Senaat heeft onderscheiden door een krach tige redevoering tegen de uitzonderingswet, met betrekking tot het Hof van Cassatie, Uit het vorig Kabinet zijn slechts twee Ministers benouden, Delcassé voor Buiten landsche Zaken en George Leyques, voor Onderwijs. De nieuwe Minister van Jus titie neet Antoine Moms, die in den Senaat het Gironde departement vertegenwoordigt, van gelyken leeftijd (52 jaar) en politieke kleur is als Rousseau, eveneens ageerend tegen de uitzonderingswet. Jean Dupuy is de naam van deu nieuwen Minister van Landbouw. Hy staat bekend ais radicaal en was, evenals zyne twee genoemde collega’s, een tegenstander van de uit zonderingswet. Millerand, eerst voor Jus titie oestemd, heeft nu in het nieuwe Ministerie als Minister van Koophandel zitting genomen; hy is radicaal-socialist. En als Ministers van Marine, Koloniën, Financiën en Openbare Werken woiden res- ptctievelyk genoemdde ha. De Lanessau (radicaal), Decrais, Cailiaux en Baudin. De laatste is ook iemand van zeer radicale ge voelens. Nu rest nog de portefeuille van Oor log. De reeds veel oesproken heer Krantz is vervangeu door Generaal de Galhfet, by na 70 jaar oud. Het is onder hem, dat Overste Picquart gediend heeft, omtrent wiens bekwaamheden en karakter hy een zéér vleiend getuigenis aflegde voor de Btraf kamer van net Hof van Cassatie. Ziehier dus het nieuwe Ministerie, het Kabinet dat op ’t oogenblik in Frankrijk het onder werp is van alle gesprekken- Of het door allen met vreugde begroet wordt, stellig niet. Er worden heel veel interpella- tiën verwacht Méline’s groep schynt de leiding te willen nemen tot een „gemeenschappelijk optreden” tegenover het nieuwe, haar te radicale Kabinet. Heethoofden, als b.v. Lazies, kondigen heel eenvoudig den dood aan van het .ministerieel gedrocht”, terwijl door veie radicalen en socialisten veroordeeld wordt dat een Millerand zitting heeft in een Ministerie met Galhfet als collega. De nieuwe Fransche Ministers hebben Vrijdag i.i. voor de eerste maal op het „Eiyaéü” vergaderd, onder voorzitterschap van President LoubeL Dreyfus is nog niet te Brest aangekomen. Het nuis, waar mevrouw Dreyfus wonen zal te Hennes, is dat van de weduwe Godard, eene villa met heven tuin, vlak bij het station. De advocaat Labori, Zola’s welbekende verdediger, is nu van zijne ziekte bijna geheei hersteld. Hij zal naar Rennes gaan, om zijn collega Demange in het nieuwe proces ter zyde te staan. In Engeland zijn op ’t oogenblik allerlei ooriogs- vuor bereiumga-ger uchten m omloop, natuurlijk met betrekking tot de Trans vaal. Zoo verzekerden dezer dagen eenige bladen, dat het tweede bataljon van het Shropshire-infantene regiment bevel had ontvangen om zich orimiddellyk in te schepen naar Zuid-Afrika, welk bericht echter door den Overste van het regi ment wordt tegengesproken. En uit Kaapstad kwam liefst de tijding, dat zeven Britsche oorlogsschepen in de Delagoa baai aankwamen, een bericht, dat eveneens wordt tegengesproken. Reuter’s berichtgever te Lorenzo-Maiquez herleidt het tot de aankomst van ééa enkel oorlogs schip en nog wel een Portugeesch Ea zeer opmerkelijk mag ook het ant woord heeten, dat ue Vice-Minister van Oorlog, Wyndham, gaf aan den Afge vaardigde Labouchèie in het Britsche Huis der Gemeenten, op diens vra-g of het waar was, dat de troepenmacht in Zuid- Afrika tot een totaal van 4U.0U0mau zou worden versteikt. Dat antwoord was een heel kort en bondig: „Neen!” Wat wel waar is in deze, is net volgende: Een voorstel van bovengenoemden heer Wynd ham, uit naam der Regeering gedaan, om haar te machtigen tot eene uit gave van 4 millioen pond stelling of acht en veertig millioen gulden voor ver^ dedigingswerken en kazernes, is door^Jaöt Bnuche Lagerhuis met 241^Aegen 66 stemmen bewilligd. Alsof dit ook geen ooriogs-toerusting is! En dan wordt er zooveel ophef gemaakt over allerlei, wat als zéér misdadig aan de Transvaalsche Regeering wordt geweten, namelyk, dat zy geweren uitdeelt en ca valer ie-oefeningen laat houden. En wat ia nu erger? Uil Kaapstad wordt gemeld, dat men op eene VARIA. Meimaand ia voor de aohatkiai Bloeimaand geweest. Aan directe belastingen 8, aan acoyn- sen 3, aan indirecte belastingen b ion meer dan verleden jaar. Het totaal der inkomsten liep 18J ton boren de raming.Tegengevallen. Een jonge vrouw te Den Helder nad den eersten dag na haar huw’lyk al zouvoel sppt, dat se van pore baloortgheid te water sprong. Ze werd geren en is nu by haar moedor. Ook goed af. Een arme drommel te Amsterdam „hoopt” binnenkort voor do 20ste maal vader te worden. Van H. M. de Koningin kreeg hy een flinke gift ter tegemoetkoming in de kusten van de luiermand. Mevrouw W., de Leeuwarder dame, die wegens mishandeling van een rjjksveld- waohter tot 8 dagen gevangenisstraf veroordeeld werd, is naar ’i buitenland vertrokken. Op een adres aan de Koningin om gratie werd een afwyzende beschikking ontvangen.'Een meisje te Zutfen, dat boodsunappen had gedaan, braont iu plaaw van een 2j centstuk een gouden tiemje thuis. Een vergissing van den winke lier. Toen deze het te veel betaalde terugkreeg, greep ny, diep geroerd door zooveel eerlykheid, naar een der flesboheu in a’n etalage en gaf het kind.... 8 zuur balletjes I Te Odooru,'in Drente, werd onlangs een verzameling urnen gevonden. Te Assen werden deze uit een overoud tgdperk afkomstige voorwerpen aan de yhauen tea verkoop aangeboden. - Een heer te I Zürich, die in de stunt z’n aanstaand huw'lgk aaukundigdo, kreeg één dag na de eerste plaat sing: vier uitnoodigingen tot het sluiten van eeu levensverzekering, drie aanbiedingen voor verzekering tegeu ongelukken, acht prospectussen van hoteliers, twee tarieven van rytuigverhuur- ders, een prysoourant van bruidsieradiöo, twee verzoeken tot levering van de bruidsjapon en drie aanbiedingen van dansmuziek. De te Utrecht gehuuden fancy-f»ir ten bate van een Volkz- sanatorium voor borstlpders heeft ruim f 40.000 opgebr.oht, waaronder ruim f 24.000 uit eeu daaraan verbonden verloting. De Kamer van Koophandel t« Sneek heeft per adrea aan de Prjjs dar Adrertanöên: Van 1 toi 5 rebels 0,50. ledara regel meer f 0,10. Uroota letters naar plaaterunnte. Inzending franco uiterljjk tot Dinsdags- en tot Vrjjdags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche AdrertentiSnToor 1-maal plaatsing opgegeren, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. i 1 dag opvragens 2 langer termijn op overeen te komen oorwaarden en desverkiezende tegen nderpand in fondsen; erstrekken gelden op Effecten voor: ragen onder f 1000,- 4 'ajaara; ragen daarboven tot den prolongatie- oers, volgens Amsterdamsche beura- oorwaarden; isten zich met het koopen en verkoopen an Effecten, tegen een provisie van: voor fondsen boven de 80 J*/. onder 80 (ook x>r loten). 'ij voortduring worden de Nummers gekochte fondsen nagezien met het oog ütlótingaflossing of conversie. verlangd worden orders in de meeste ndsen verantwoord tot den eerstvolgen- m middenkoers der Amsterdamsche rare; leien Coupons in boven de Amater- imsche beursnoteeringzonder bere- aning van provisie; sten zich op voordeelige voorwaarden iet het incasaeeren van wissels op innen- en buitenland. Tarieven op mvrage gratis verkrijgbaar; trekkea oeld op HYPOTHEEK. nt voor Schoonhoven de Heer A. VAN DEN HEUVEL, aldaar. toom boot-Reed er ij op de Lek. XTRA-D1EN8T per Veebeet ’s moc- 3 3 uur van LEKSMOJID naar ELMONDE. regeering verzocht alle met w-nkolnering in verband staande loteryen te verbieden. Aan alle Kamers ran Koophandel en eveneenz aan den afge vaardigde ter Tweede Ka^er ypor het district Snoek zal worden gevraagd net adres te steunen. Ia een nieuwgeopendo kapperszaak te Botter dam werden Maandag de klanten op limonade en gebak onthaald, ’t Liep zoo druk, dat de deur telkens gesloten moest worden. Twee jongelieden te Irnsum hebben Zondag per fiets de elf Friesohe steden bezocht. Ze gingen ’s mor geus kwart vóór vier op reis, en waren ’s avonds half elf thuis en hadden 14 j uur in ’tss&l ge zeten. In hun reisroute lagen 41 dorpen. Een reisje tegen wil en dank maakten Maandag twee Groninger jongens. Ze waren Zondag avond aan ’t doordraaien geweest en bang om zoo laat thuis te komen, hadden ze zich in een ledigen kolenwagen te slapen gelegd. Dinsdag middag werden ze wakker, toen de goederentrein uit Groningen te Deventer arriveerde. De sta tionschef gaf ze over aan de politie, die ze als hulp behoevende minderjarigen wefir naar Groningen transporteerde. Een ladelichter te Amsterdam werd op heeter daad betrapt en achter de tralies gebracht. Do rechtbank heeft den beklaagde vrij gesproken en zynonmiddellyke invrijheidstelling gelast op grond, dat de lade leeg was en er in dit geval van diefstal niet wel sprake kon zyn. Te Loosduinen zal een internationale schietwed strijd worden gehouden, waarby veel afgevaar digden ter vredes-conferentie worden verwacht. N»tunr)gk. ’t Mocht eene root 't laatst zpn, dat er geschoten wordt I De bokken jacht is nog open. Onder de gelukkigen, die tor gele genheid van H. M. bezoek aan Rotterdam werden gedecoreerd, behoort ook, volgens de „Staats courant” de heer F. K. Dubois, president der R. K. Onderwijzersbond, wat zjjn moet: R. K. Oud-weezenbond. Een drukfout dus F Deoffi- cifiele kennisgeving aan den heer Dubois was ook zoo geadresteerd, zoodat ijja echtgenoot^ den brievenbesteller met het vrachtje terugzond. Al de namen van de vier doctoren te Heeren- veen, ook van de drie, die het laatst uit Hee ren veen metterwoon vertrokken, mitsgaders de namen der beide aldaar gev<stigde apothe- kerg bevatten... twee lettergrepen. Dit tot logenstraffing van den regel, dat alle goede dingen in dritöu bestaan, zegt de corres pondent van „’t N. Adv. Blad”, dio zeker op 't oogenblik niet te best in z’n nieuwtjes zit. Voor den by het opstootje te Auteuil stuk ge slagen hoed van president Loubet heeft een Amerikaan f 6800 geboden. Wat zoo'n stok slag al niet waard is! Die hem uitdoelde, kreeg er vier jaar gevangenisstraf voor en deed toch de waarde van Loubet’s hoed enorm in waarde rijzen. Waardoor onderscheiden «ioh de studenten ran onze verschillende unirersi- tcitenf Naar aanleiding van hun gedrag by de jongste roei wedstrijden te Haarlem, maakt het Uirechtsche studenten-orgaan „Vox Btudio- Borum”de volgende classificatie„De Groninger schittert door afwezigheid (beter had hy ook niet kunnen doen), de Utrechtenaar is kalm dronken; de Leidunaar is vies dronken; de Delftenaars zjjn onhebbelgk dronken.” En allen te samen heeten zg „de hoop des Vaderlands”. Verkeerd begrepen. Vrouw: „Och beste man, daar heeft de nieuwe meid het vleesoh laten aanbranden; zou je nu met een paar kussen tevreê zyn te stellen P” Man: „My wel! Stuur d’r maar hierl” Een regeeriagatelegram van 23 Juni betreffende de krijgsverrichtingen in Atjeh Juidt: Vijand bood alleen in Boven-Pasangan geringen tegenstand en werd bij Tjot Pi geheei verslagen. Toekoe Tji Pasangan gevlucht. Colonne is eergisteren naar Gedong voortgerukt, alwaar in de boven streek versterkingen zijn met vooruit geschoven benden. Bij het departement van koloniën zyn ontvangen de volgende, van 26 dezer gedagteekende, telegrammen van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië, betreffende de krijgsverrich tingen in Atjeh: 1. „Vijandelijke stelling Keude Gedong genomen met verlies van 2 gesneuvelden, 1 veidronkene en 7 gewonden. Vijand liet 35 dooden achter.” 2. „Sterke heuveistelling in Blang Mangat genomen. Onzerzyds 1 gesneuvelde en 12 gewonden. Vyand had 46 dooden.” H. M. de Koningin heeft de gevangenisstraf, waartoe de notaris P. Van Andel te Hoogeveen was veroordeeld, verwisseld in een geldboete van f 1000. Zaterdag werd te Stavenisse door het bestuur der waterkeering van het cal. watersch. Stavenisse o.a. a an be steed: het verdedigen van den ondei zee schep zeeoever door zinkwerken. Raming f 28.238,25. Minste inschrijver was de heer J. Roskam Czn., Sliedrecht, voor f 23 765. - Op nader te bepalen datum zullen door de Staatsspoorwegen worden ingevoerd: vacantie-kaarten, geldig op de lynen der 8. 8. en N. 0. 8., waarmede men door het geheele land kan reizen. De prys voor 1ste, 2de en 8de klasse bedraagt resp. f 4,-, f 3,— en f 2,-. De geneeskundige staatscom missie te Amsterdam heeft bevorderd tot arts den heer N. Mijnlief te Nieuwerkerk a/d IJsel. De Staatscour. bevat de sta tuten van de verqeniging: Fanfare-corps „Wilhelmina” te Capelle a/d Usel (gewij zigde statuten). - Het bestuur van het departe ment Allen-Oudshoorn der maatschappij

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 1