IS W Ml G. JAN NIEKERK, VAN DER ELST LEBRET, Breukbanden zonder Veer Boerin gevraagd. Merriën met Veulen, Hypotheekbank. Een houten Schuit NIEUWE BRIEFKAARTEN Officiëele Kennisgevingen. BURGERLIJK* STAND. Advertontien. DANKBETUIGING. gestaakt. KIEZERS VOOR DEN GEMEENTERAAD! VELE KIEZERS. KEURING iTE MEERKERK, DINSDAG 4 JULI 1899. VAN DER MULE'S Honig-, Ontbijt-, Gember-, Kandjj-, Snipper- en Sucadekoek, A. N. VAN ZESSEN, BRANDEWIJN HAARLEMSCHE Café met Vergunning A. W. STELLWAGEN. COCOS ROZEN ZEEP H. N. van SCHAIK Co., Den Haag Hofleveranciers. Alleen-verkooper voor Schoonhoven A. N. VAN ZESSEN, (ANSICHTSKARTEN.) KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN, DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de V oorstraat, No. 10. M. REIMANNS, Technicus, Badhuisstraat 12, Haarlem. O Gouda, 26 Juni. By het heden ge houden toelatings-examen zijn tot de 1ste klasse van het gymnasium toegelaten: H. J. Boer, de jongejufff. C. M. H. Blom Van Geel, L. Van Dam, A. G. Van Elden, W. De Gelder, H. Gautier, J. Koeman, E. M. B. Kortenoever, P. Kruyt en J. Rierink. Afgewezen 1. De Maandag jl. alhier gehouden collecte voor het fonds tot ondersteuning van den gewapenden dienst heeft f 102,82 opgebracht. De heer A. Ten Bosch is aan het gymnasium te Doetinchem geslaagd by het eind-examen A. 'Gorlnchem, 26 Juni. Evenals de vorige week was ook heden de groenten markt goed van een en ander voorzien, terwyl de koopers voor minder geld beter waar kregen. De nieuwe aardappelen werden reeds tegen 30 4 40 ets de 6 liter ver kocht. Peulen en doperwten golden 10 S 12 ets. het KG., gele wortelen 8 k 4 ets. het bosje, bloemkool 10 k 15 ets. per stuk en kropsla 8 en 10 flinke kroppen voor een dubbeltje. 'Amelde, 27 Juni. Voor het voorberei dend militair onderricht hebben zich wel eenige, doch nog lang niet het vereischte aantal (20) jongelingen aangemeld. Zooals men weet, is op 1 Juli a.s de tyd van aangifte veratreken. In eene vergadering van kiezers voor den gemeenteraad alhier, zyn voor de a.s. verkiezing van 3 raadsleden candidaat ge steld de beide aftredende leden, de heeren J. L. De Jongh en C Jongkind en in de plaats van den heer P. Romeyn, die niet meer in aanmerking wenscht te komen (wegens zwagerschap met den heer Jong kind), de heer T. J. Van den Berg. 'Amelde en Tienhoven, 27 Juni, De kersen beginnen al rood te kleuren; in 't begin der volgende week zal met den pluk wel een aanvang worden gemaakt. Ook voor deze vrucht zou wat regen ge- wenscht zyn, anders zal zy over het algemeen klein van stuk biyven. 'Ammerstol, 26 Juni. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier op gebracht f 6. Vry dag namiddag speelde het drie jarig zoontje van den heer E. met nog enkele andere kinderen in de nabijheid van den waterkant. Het gevolg was, dat weldra het zoontje van den heer E. te water geraakte. De aanwezige kinde ren, niet in staat het kameraadje te heipen, begonnen luidkeels te schreeuwen, waarop spoedig de buren kwamen toe snellen en den kleinen drenkeling behouden aan de ouders overreikten. 'Bergambacht24 Juni. By het naar huis ryden met een wagen hooi, bleek dat de landbouwer d. J. dit te breed had geladen om over den dam te kunnen komen, aan weerszijden waarvan twee boomen staan. Het gevolg daarvan was, dat paard en wagen aan den weg kwamen, doch het hooi van den wagen schoof en in het land bleef. Gelukkig was het paard kalm en kwamen geen verdere ongelukken voor; met eenige schade aan den Wagen liep dit ongeval af. 'Bergambacht, 26 Juni. Evenals in andere gemeenten is de hooibouw ook hier in vollen gang; de boeren wedyveren om huD hooi thuis te krygen, de een met, de ander zonder machines. Het gebruik van deze laatste scbynt echter voor hen die spoedig klaar willen zyn wel verkie- seiyk, als men nagaat dat de vorige week de een, met een hooimachine werkzaam, niet minder dan 30 voer per dag droog won, terwyl een ander in de nabyheid, die z. g. met de hand hooide, slechts ruim 17 voer droog kon binnen halen. Het maken van eene fundeering en bazaltmuur ten dienste van het stoom gemaal te Bolnes, gemeente Ridderkerk, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer W. Visser Hz. alhier voor f 2650. Bodegraven, 24 Juni. De collecte voor het Fonds van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft alhier opgebracht f 42,87. §Gleccndam, 26 Juni. In de raadsver gadering van Zaterdag morgen ia met alge- meene stemmen besloten het tractement van den hulponderwijzer J. De Groot alhier met f 60 te verhoogen en alzoo te brengen op f 600, mot ingang van 1 Jan. 1900. 'Groot-Ammcrs, 27 Juni. Toen de heer J. J. C. Woudenberg, bouwkundige alhier, in het voorjaar begon met het leggen van fondamenten voor eenige woonhuizen moest met dat werk opgehouden worden, tot groote teleurstelling van ambachtslieden, en men dacht, dat die huizen nu niet gebouwd konden worden. In de afgeloopen week kwam echter het bericht, dat met den bouw kon voortgegaan yvorden. Over het algemeen hebben de ambachtslieden hier nu druk werk. Al heeft een flets geen groote breedte en al kunnen er op een betrekkeiyk smal pad een paar elkander passeeren, toch kan er op een breeden weg een botsing plaats hebben. Zaterdag 11. kwamen de heeren P. K. uit M. en Dr. B. alhier, een paar stevige fletsryders, elkander om een der hoeken alhier tegen. Zy konden elkan der niet opmerken en kwamen in volle vaart in botsing. Beide heeren stortten op den grond, maar kwamen nogal met den schrik vrij; de fietsen echter werden hevig beschadigd. «Krimpen a/d IJsel24 Juni. Gisteren had A. v. T. alhier het ongeluk by het aansteken van een lucifer, tengevolge het afspringen van den kop, zyn oog der mate te branden, dat onmiddeljyk genees kundige hulp moest worden ingeroepen. 'Krimpen a/d lJael, 27 Juni. De hee ren C. Van der Giessen en W. De Jong zfin by de op heden gehouden verkiezing herkozen als lid van den raad dezer ge meente. Een nieuw geval van mond- en klauw zeer heeft zich voorgedaan onder het vee van den landbouwer J. Van der Linde alhier. 'Lekkerkerk, 26 Juni. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze ge meente opgebracht f 7,-. Daar er over het geheel schaarschte van gras in de weide is, wordt er met den hooibouw spoed gemaakt, om te spoediger naweide te kunnen bekomen. De hooi opbrengst moet tameiyk bevredi gend zyn, doch de muizen moeten ver bazend vermeerderen. In de 1.1. Zaterdag-avond gehouden vergadering in „De Groote Boer" alhier van de kiesvereeniging «Gemeentebelang" werden uit de opgemaakte dubbeltallen, volgens art. 7 van het regl, definitieve candidaten gekozen, en wel de heeren Cs. Kersbergen, S. Man in 't Veld en G. Deelen Pz. Vanwege de alhier bestaande anti- revol. kiesvereeniging zyn tot candidaten voor de gemeenteraadsverkiezing geste1 d de heeren P. Broere Gz., A. Hogendoorn en S. Man in 't Veld. Door eene vereeniging van kiezers alhier zal een lyst tot candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad worden ingediend, bevattende de namen in alpha- betische orde: de heeren Jb. Den Boon, G. Dogterom en G. Oskam Wz. Het mond en klauwzeer onder het vee neemt alhier toe. Ook onder het vee van de heeren D. H. v. Blankensteyn en Cs. v. d. Laan komen gevallen voor. 'Lekkerkerk, 27 Juni (nam. 4 uren.) Ingeleverd voor candidaatstelling voor leden van den gemeenteraad zyn drie ïysten, bevattende in alph. orde de namen der heeren1. Jb. Den Boon2. P. Broere Gz 3. Q. Deelen Pz.; 4. G. Dogterom; 5. A. Hogendoorn6. Cs. Kersbergen7. S. Man in 't Veld en 8. G. Oskam Wz. Linschoten, 23 Juni. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteu ning van den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 6 on in Snelrewaard f 3,30. 'Loplk, 26 Juni. «Daar komt de dui vel aan", zeide de bouwman v. VI. en gelukkig dat zyn paard er anders over dacht en niets geen vrees toonde, toen Zondag-avond voor de eerste maid een automobiel door deze gemeente reed. Met nieuwsgierige blikken werd dit nieuwe vervoermiddel gadegeslagen en menigeen die zich nog repte het te zien, werd niets meer gewaar dan den stank en een stofwolk, die de automobiel, welke verdween in de richting van Schoonhoven, achterliet. 'Loplk, 27 Juni. De heeren S. I. Cambier Van Nooten, C. De Bruin en G. Van Jaarsveld, aftredende leden van den gemeenteraad, zyn allen weder candidaat gesteld en mitsdien herkozen. 'Meerkerk, 26 Juni. Door de anti revolutionaire kiesvereeniging «Eendracht maakt macht" zyn de heeren G. E. KlefiD, A. Bikker Gz. en C. Verhoef, aftredende leden, op nieuw met algemeene stemmen candidaat gesteld by de aanstaande ver kiezing voor leden van den gemeenteraad. "Oudewater, 26 Juni. De R. K. kies vereeniging «Eendracht maakt macht" heeft in hare vergadering, op Zondag jl. in 't böLel «Konings" gehouden, tot can didaten voor den gemeenteraad gesteld: de heeren J. C. Verheul, A. Jonkheid (aftredende leden) en in plaats van den beer M. C. Zuurhout, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, den heer Joh. Hoefs. De heer J. Sybrandy, onderwyzer aan de school met den by bel alhier, is als zoodanig tegen Augustus a. s. be noemd te Groningen. Het Hoogmilitair gerechtshof ver oordeelde in zyne zitting van 21 Juni jl. o. m. den matroos 2de klasse B. V., oud 21 jaar, geboren alhier, tot gevangenis straf van 10 maanden, met ontzegging van het recht om by de gewapende macht of als militair geömploieerde te dienen gedurende vfi'f jaren, wegens het in een strafzaak tegen den matroos 2de klasse B. C. L., op H. M. wachtschip te Willemsoord, afgelegde valsche verklaring (meineed). By 'a hofa uitspraak werd het vonois van den rechter by den zee- krygsraad te Willemsoord, waartegen B. V. in hooger beroep was gekomen, bevestigd. 'Polsbroek, 26 Juni. De collecte vooi den gewapenden dienst heeft in deze ge meente f 7,30» opgebracht. Door de veehouders L. H.f C. V. en P. W. alhier is aangifte gedaan van ver moedelijke gevallen van mond- en klauw zeer onder hun vee. Sliedrecht, 26 Juni. De Sliedrechtsche kiesvereeniging heeft thans definitief tot candidaten gesteld de heeren A. Prins Thz., P. Visser Gz., H. Drapers, Dr. A. F. Meyer en Herm. Kalis Jz. Laatstgenoemde is voorzitter van de kiesvereeniging „Ge meentebelang" en ook door deze gecandi deerd, evenals het aftredend lid de heer Prins. Daar echter door „Gemeentebelang" ook gesteld is de- beer IJ. J. De Jong, is aan de verwachting niet beantwoord, dat alle liberalen ditmaal weer zouden samengaan. Opnieuw hebben dus de anti-revolutionairen, die de heeren P. Ryswyk en O. Vlot hebben gesteld, kans, evenals by de vorige verkiezing, te over winnen, dank zy de verdeeldheid der liberalen. 'Stolwijk, 26 Juni. Voor den veehan delaar L. H. alhier was het Vrfidag jl. een ongeluksdag. Tegen den avond nl. had zyn zwager, die hem by het hooien kwam helpen, het ongeluk met een der vingers zyner rechterhand onder de kap van de hooiberg, die men hooger wilde stellen, te raken. Het gevolg zal zyn, dat die vinger voor goed verloren en de hand dus verminkt is. Geen kwartier later brengt eene zfiner koeien een groot, dood kalf ter wereld; de moeder had echter zoodanig geleden, dat H. verplicht was, haar zoo spoedig mogeiyk te doen slachten, daar het einde toch zeker de dood zou geweest zyn. Als een loopend vuurtje verspreidde zich gisteren avond laat de tyding door ons dorp- „De stoomtram is in aantocht I" Iedereen Bpoedde zich dan ook naar buiten, om den welkomen gast te ont vangen. Men twyfeide wel, maar de vurige oogen van het monster, dat daar aankwam, en het geraas, waarmede het zyne komst aankondigde, konden niet liegen, niet waai? Toch waren er nog velen, die het niet gelooven konden; want, wel wisten ze, dat een stoomtram door de Krimpenerwaard verbazend snel tot stand komt, maar dat het zóó vlug zou gaan, dat konden ze zich niet voor stellen. En toch, die vurige oogen.... Jammer, dat de uitkomst de twyfelaars in het gelfik stelde; want, wat daar ons dorp binnenstoomde, was niet de tram, doch wel de voorlooper er van, nl. eene automobiel, die zoo rechtstreeks van Parys gevlogen kwam en nu nog naar Den Haag moest. Algemeen bewonderde men den sierlijken vorm van het voertuig en het gemak, waarmee het zich besturen liet: de scherpste bochten werden zonder moeite gemaakt. De automobiel verdween even snel als ze gekomen was, en wfi - wij legden ons ter ruste en peinsden over de tal- looze openbare middelen van vervoer, die Europa en ons gansche vaderland door kruisen, en - over onze misdeelde Krim penerwaard met hare droombeelden van lokaal-spoorwegen en stoomtrams. 'Tienhoven, 26 Juni. Van gister avond tot heden-morgen is op de zalm-zegen vis8chery alhier slechts 1 zalm gevangen. 'Zevenhuizen26 Juni. Eif inschry- vingsbiljetten zyn by het bestuur van den Eendrachtspolder ingekomen voor het maken van een paardenspoor op den bo ven weg van dien polder. Hoogste inschrfi ver was M. Veizfiden voor f 10360. De laagste was C. Bierhorst met P. Velentuif te Bodegraven voor f5159. Daar de lengte van den weg is 3200 M., bedraagt de aan nemingssom per M. f 1,61. Onze dorps- genooten B. Donker en A. Van der Hilt hadden respectieveiyk ingeschreven voor f 5630 en f 5635. Een jeugdig kind viel, terwyl de moeder zich eventjes van de wasebkuip had verwyderd, in de kuip met wasch- water. Toen de moeder terugkwam waren de levensgeesten haast geweken. Het kind zag geheel blauw. Het krasse vrouwtje nam dadelijk goede maatregelen, waardoor het baar gelukken mocht de levensgeesten weer op te wekken. Wat een voldoening mocht zy wel smaken, toen ze een poos later haar lieveling weer gezond en wel zag spelen! By Kon. besluit is benoemd tot rechter in de rechtbank te Dordrecht Mr. H. J. M. Tyssens, rechter-plaatsver- vanger in dat college, advocaat en procu reur te Dordrecht. (Pïr Telegbaaf). De arrond.- rechtbank te Rotterdam heeft heden de navolgende vonnissen gewezen in de zaak van de ongeregeldheden te Polsbroek, op 31 Augustus 11. No. 1 B. L. en no. 2 C R., beiden te Benschop, ieder tot zes weken; no. 3 S. J. S. te Benschop tot drie maanden; no. 4 L. G. te Benschop, no. 6 G. L. te Hoenkoop, no. 6 W. H. te Benschop, no. 9 B. d. B. en no. 10 P. v. E., beide laatsten te Polsbroek, ieder tot zes maan den; no. 7 J. O. te Polsbroek tot acht maanden en no. 8 A. v. I. te Benschop tot vier maanden gevangenisstiaf. Het 36ste Christelijk natio naal Zendingsfeest zal 5 Juli op Meer en Berg naby Heemstede plaats hebben. Ds. H, Prerson zal de qpeningsrede houden, Dr. F. Van Gheel Gildemeester de slotrede. Een aantal andere sprekers zullen voor drachten houden. In het consistorie van den 22. Juni heeft Z.H. de Paus tot coadjutor van Mgr. Boermana, bisschop van Roer mond, met recht van opvolging, benoemd Mgr. Diehmanns, professor aan het groot seminarie te Roermond. Gemengd Nieuws. Het 1 yk van den vermoedeiyk door vergiftiging overleden pastoor te Meye, gem. Bodegraven, is te Utrecht gerechtelijk geschouwd. Door den trein die te 12.43 van Rotterdam D. P. in de richting Gouda vertrekt is Vrydag naby de aansluiting C&pelle op den verbindingsweg een man overreden en gedood, die later is gebleken te zyn de 19-jarige grasmaaier A. Van B. uit Bergum. De jongen bleef voor den sneltrein uitloopen, niettegenstaande de machinist by herhaling floot. Te Hellouw, by Haaften, stierf dezer dagen een man, wiens familie vermoedde, dat hfi eenig kapitaal aan contanten moest hebben nagelaten. Na alles en de vloeren van zyn huisje onderzocht te hebben, vond men eindelyk eene aanteekening in een almanak, waar mede een pereboom en eene plaats op een akker werden aangeduid. En wer- keiyk vond men in de onmiddeJJyke nabyheid van dien boom, op eene plek, waar vier stokjes in den grond geplaatst waren, een bedrag van f 16.000 verborgen. Op de werkplaats voor draag bare wapenen aaa de Hembrug heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De werk man G. had zorg te dragen dat het drfif- werk in ordeltwam. Daarmede bezig zynde, viel hy boven op de machine, waaidoor hy zwaar inwendig gekneusd is. By is terBtond per brandcard naar zyn woning te Zaandam gebracht. Juist zou daar dien dag een zyner kinderen begraven worden. Uit Den Haag wordt gemeld: Kapitein Vemer is Vrydag-ochtend in de cel van het Huis van Bewaring dood gevonden. Blykbaar heeft de ongelukkige zich door ophanging van het leven beroofd. Donderdag-avond is aan de werkplaats van het oude station der Hol- landBChe IJzeren Spoor te Haarlem een vreeselyk ongeluk gebeurd. Er was een machine warm geloopen, en diie werklui Th. Groot, M. C. v. d. Burg en C. E. Meyer zouden die weder klaar maken, en lagen daarom er onder, Groot met de beenen over de rails, de beide anderen er tusschen. Nu schijnen de stootbiokken van den tender zich te hebben begeven, want hoe wel die waren aangezet, evenals de rem, kwam machine en tender in beweging toen de machinist, om de koppelpen te verwijderen, eenigen stoom toeliet. Het gevolg was, dat Groot de beide beenen werden afgereden, dat Van de Burg de borstkas werd ingedrukt en ook de ruggegraat werd gekneusd, terwyl Meyer, die zich aan de as gegrepen had er met lichte verwondingen afkwam. Het linkerbeen van Groot werd op de plaats zelf geamputeerd en begraven. Hy is per brancard naar het gasthuis gebracht. Van de Burg moest daarheen gedragen worden. Meyer deed den volgenden dag gewoon zyn dienst. De justitie heefteen onderzoek ingesteld. De leden van de familie H., aan de Maaskade te Rotterdam zyn na het gebruik van taart in lichten graad onpas selijk geworden. Dr. De Snoo heeft een stuk van dezen taart by de politie gede poneerd, die het tot onderzoek naar het scheikundig -laboratorium der gemeente heeft gebracht. Te Schiedam zyn twintig personen door het eten van rauw gehakt vergiftigd geworden. Het geval ia vry ernstigde politie heeft by den leverancier van het vleesch onderscheidene zaken in beslag genomen. Een scheikundig onder zoek is ingesteld. Donderdag avond te 10 uur had op de scheepstimmerwerf der firma C. Gips Zn., aan de Lijnbaan te Dordrecht, een ongeluk plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Op die werf zat op het vydeldok de stoomboot «Mercuriua", uit Gorinchem, die van een nieuwe schroef moest worden voorzien. Juist was de schroef aan de boot bevestigd en waren twee werk lieden met hun pontje onder den achterste ven weggevaren, toen plotseling een ketting brak, waardoor de achtersteven met een ontzettenden slag in het water stortte. De „Mercuriua" bekwam een groote scheur, waardoor het water in de boot stroomde. De bemanning der boot lag reeds te bed, maar kon zich intyds in veiligheid brengen. Door pompen wist men te voorkomen dat de boot zonk deze is thans op de weif gebracht om hersteld te worden. De politie te Tiel heeft de hand gelegd op zekeren A. Sdie zich op verschillende plaatsen, o. a. te Gouda, Woerden en laatstelijk te Tiel, schuldig maakte aan oplichterijen. Door zich voor te doen als ambtenaar in 's lyks dienst, o. m. aU „ryks-kunstschilder", trachtte by het vertrouwen te krygen van ver huurders van kamers, die hem, nadat hy geld had weten los te krygen, nooit terug zagen. Te Hazerswoude is de negen tienjarige dochter van H. v. R, die haar vierjarig broertje, dat in het water ge vallen was, wilde redden en daartoe onmiddeliyk er in sproDg, zelve het slachtoffer geworden van haar edel pogen. Terwyl haar broertje door anderen gered werd, is zy zelve verdronken. Groot is de deelneming in dit droevig verlies der ouders. —Zondagmiddag wilde te Heem stede een koetsier met een landauwer met twee paaiden en vier personen er in, in een bocht de rails passeeren van de stoom tram Haarlem—Leiden, toen plotseling de tram aankwam. De koetsier legde de zweep over de paardeD, zoodat alleen het achterste deel der landauer werd gegrepen, doch die werd totaal vernield. De personen werden er uit geslingerd en bekwamen lichte kwetsuren; een der paarden werd ernstig gekwetst. Te Krooswyk by Oud-Beier land heeft Zondagmiddag een ernstig ongeluk plaats gehad. In den theetuin aldaar waren eenige personen "aan het spelen met den zweefmolen. Terwyl twee jongens daaraan hingen, biak de paal, met het noodlottig gevolg dat de I7-jarige Willem V. in den nek getroffen werd en op de plaats dood bleef. Een geneesheer constateerde dat hy den nek had gebroken. Gy wilt méér schynen dan [gy zyt? Vriend... op den duur zal dat niet gaan Geen mensch toch kan eon langen tyd Hoog op zyn teenen blyven staan! Middel om boter in den zomer hard te maken! Men neme een stuk boter en dompele het in water, geve het een vorm en wikkele het in vochtig linnen. Leg bet daarna op een baksteen op de koelste plaats van uw huis. In het heetste sei zoen zal door die behandeling de boter een voldoende consistentie houden. STADSNIEUWS. Sohoonhoven, 27 Juni. De late luit. der mariniers J. Van der Kop, die 1 Juli geplaatst wordt aan boord van Hr. Ms. logement schip Buffel, komt te Hellevoetsluis in station. By Kon. besluit is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Waardenburg c. a., jhr. J5. Von Bulow, surnumerair uit de directie Rotterdam. '—De heer J. G. De Graaf, klerk der posterijen en telegraphie te Amerongen, is als zoodanig overgeplaatst alhier, met ingang van 16 Juli a.s. Heden zyn ten Raadhuize alhier de volgende candidaten-lfiaten in geleverd voor de verkiezing van vier leden van den gemeenteraad: No. 1. CandidaatA. A. GRAVES KOOIMAN. Onderteekenaars: C. Kortland, G. van der Dussen Jb., A. Intveld, A. Schenk, S. Gaillard, W. C. van der Kop AJz., L. van Êyk, C. Vermbfi Ozn., J. den Butter. W. Maat, L. Simon, A. de Gidts, G. Eegde- man, B. Steik, A. C. Duel. No. 2. Candidaat: G. J. NIEKERK. Onderteekenaars; G. de Pleyt, M. C. Rynaars, Jobs. Mesker, P. J. de Groot, P. J. Hellegers, H. C. den Uyi Azn., H. J. VerroenAbr. BerkleyH. M. den Uyi, C. Koofi, N. J. H. van Gelderen, K. Veihotff, L. Lafeber, H. P. J. Wüleman, J. G. J. Niekerk, J. Adelaar, J. Ponsioen, H. J. J. Verlegh. No. 8. Candidaten: A.W.LAZONDER, A. VAN LOM WEL, N. KOOIMAN en C. VAN WILLEN8WAARD CLz. Ondeiteekenaais: Jan Valk, L. van Duren, Dr. J. P. van den Bergh, E. Vegter, A. Vermey Pz., J. N. Valk, D. van den Bergh, D. Lexmond, C. J. Deerenberg, C. van der Kolk, J. Miltenburg, C. de Wit. No. 4. CandidatenC. VAN WILLENS- WAARD CLz., N. KOOIMAN, A. W. LAZONDER en A. A. GRAVES KOOIMAN. Ocderteekenaais: C. L. van Willens- waard, D. H. Greup Pzn.L. Lafeber, J. Gaillard Jzoon, H. Zieldoiff, D. van der Hek, C. Vermey Cz., Boon, G. Greup Pz., G. van der Dussen Jz., J. R. H. van Wil- lenBwaard, A. C. Eykelenboom, G. M. Pelletier, G. van Dam, Smit. By de hedqn gehouden ver kiezing voor vier leden van den gemeente raad zyn candidaat gesteld de heeren N. Kooiman, A. A. Graves Kooiman, A. W. Lazonder, A. Van Lom wel, G. J. Niekerk en C. Van Willenswaard CLz. De stemming zal plaats hebben 7 Juli en zoo noodig de herstemming op 20 Juli a.s. "- De jongejuffr. C. M. H. Blom van Geel, leerlinge aan de school voor uit- gebr. lager onderwys alhier (hoofd de heer Hemmes), is toegelaten tot de 1ste klasse van het gymnasium te Gouda. De prachtige groote photo- graphie, voorstellende de koorafaluiting in de Hervormde Kerk alhier, sedert eenige dagen door ons geéxposeerd, ia door het bestuur der Teekenschool aan gekocht. Deze photographie in fraaie lyst is door genoemd bestuur aangeboden aan den HoogEd.Geb. heer Jhr. Mr. Victor de Stuers en naar wij vernemen door ZynHEGeb. met ingenomenheid aanvaard. Met verwijzing naar de advertentie in ons vorig No. brengen wy onzen stadgenoot en de openbare verga dering op morgen-avond in herinnering, waarin de heer Alb. Flothuis, van Rot terdam, namens het hoofdbestuur van de Ned. Onderwyzers Propaganda-club, het onderwerp „Drankbestryding"zal inleiden. §§- Op Vrydag 28 Juni jl. ver gaderde de afd. Schoonhoven van het Ned. Ond.-Genootschap, ter behandeling van den beechryvingsbrief voor de alge meene vergadering op 25, 26 en 27 Juli a. s. Tot afgevaardigde naar die verga dering werd gekozen de heer C. L. Vinck en tot diens plaatsvervanger de heer J. J. Hogendoornbeiden onderwyzers alhier. Tot reiscorrespondent in zake school reisjes werd gekozen de heer J. J. Schep, onderwyzer alhier. VAN HIER EN DAAR. Tolstoi en de Tolstoïanen. •Men behoeft slechts het portret van Tolstoi te zien om tot de overtuiging te komen, dat men voor zich heett een inan met een yzeren wii, wiens geheele kracht zich samendringt in een enkel denkbeeld. Zyn gelaat draagt den stempel eener bui tengewone styfHoofdigheid en een uitdruk king van algeheele toewyding aan ledige theorieën en fantastische illusies. Zyn ge heele optreden in de laatste jaren is een streven naar het onmogeiyke, een neer drukkende openbaring aan wilskracht, niet in evenwicht gehouden door cultuur en verstand. Uitzeilde ntyagen van het onmogeiyke, zonder rekening te houden met het be staande, kenmerkt alle volgelingen van Tolstoi in meerdere of mindere mate. Hun ideaal is iels, dat in de lucht zweeft, dat eiken vasten bodem mist." Uit: Open briel van Mevr. Wuszlewicz— Van Schil/gaarde. Een nieuw blad gevraagd. •Tydens de inhuldigingsfeesten, heiinnert „De Standaard", gaf bet Handelsblad" dagelyks eenige kolommen in het Fransch; iels wat hoogelyk op prys is gesteld. Thans, met de Conlerentie, volgen de IIaag8che bladen dit goede voorbeeld en bey veren Dagblad en Vader land"zich om de vreemdelingen op de hoogte te houden. Vooral het Dagblad deed du, onder inspi ratie van den heer Jhr. Smidt aut Altenstadt, op breede schaal, en Stead helpt prachtig. Toch zyn we er hiermede nog niet. Wat steeds meer eisch van het oogen- blik wordt, is de wederopstanding van het Journal de la Haye, en dan in heden- daagschen vorm. Luropa begint weer notitie van ons te nemen, maar onze pers verslaat ze niet, en daarmeé is de invloed van het woord ons ontzegd. Wat de heeien Macalester Loup e. a. in Tydschnlten gaven kan, hoe uitnemend ook, nooit de plaats innemen van het dagelyksch woord- Van Dag tot Dag" riep onlangs de kamer op, om Engeland eens duidelyk te maken wat brave kerels" de Transvalere zynalleen maar vergat hy er by te voegen, hoe de Kamer dit doen moest. Maar hadden we een blad, voor heel Europa leesbaar, dan ja kon dit orgaan ook het pleit voor Transvaal opnemen. En, komt hier niets van, dan zou de Transvaalsche Regeering beter dan thans toonen, de beteekems der publieke opinie te begrypen, zoo zy zelve het initiatief nam, om een klein maar degelyk orgaan in het Engelsch, The South African b.v. te Brussel ol in Den Haag te doen verechynen. Het is een fout, dat dit nog altoos verzuimd is." In velerlei talen. In William Stead's Kroniek der Vredes conferentie in het vHaagsche Dagblad lezen wy, dat er op de Woensdag gehouden vergaderrtlg van een der subcommissies gesproken werd in verschillende talen, zeker een vreemde wyze van doen om tot een heid te geraken, zegt nDe Telegraaf." Dezelfde vergadering van de sub-com missie", 8chryft de Engelsche vredesapostel, •die zekeriyk ryk was aan voorvallen, is ook nog belangryk, doordat zy de eerste is, waarin men gebroken heeft met de ge woonte uitsluitend van het Fransch gebruik te maken. In eenige comités en sub-commissies ge beurde het vaak, dat men Engelsch sprak, doch dit werd slechts uit beleefdheid toe gestaan; het Fransch had het monopolie van de beraadslagingen in de algemeene vergaderingen en commissie-vergaderingen. Gisteren echter werd kapitein Mahan er toe gebracht om het woord te voeren in zyne moedertaal. Toen hy weder gezeten was, liet Professor Zorn (uit Duitschland) de rechten van het »Fatherland" zegevieren, ten koste van de verstaanbaarheid zyner opmerking, want al begreep een elk, dat hy de Duitschers wreekte, er waren veel afgevaardigden, die geen schyn van begriflL hadden van hetgeen hy wel kou zeggen. M Doch toen graat Nigra op professor lom volgde en in keurig Italiaunsch begon to spieken, kregen de afgevaardigden eerst de overtuiging, dat de debatten polyglottisch werden gevoeld. Zeer gelukkig ging do spraak verwarring niet verd'er dan het italiaansch, andere zou een wonder, gelyk dat van Pinksteren, noodig zyn geweest om de on- gelukkige Afgevaardigden in staat te stellen de debatten te volgen. Verbeeld u eens, dtfe baron Hayaski byv. in het Japansch had geantwoord op een welsprekende rede van den heer Myatovitch in het Servisch, dat het debat werd voortgezet door Mirza Riza Khan in het Perzisch en door Z. E. Yang Yu in het Chineesch en dan gesloten werd door den heer De Martens in het zuiverste Russischl" Kruis of Halve Maan. Ter Vredes conferentie kwamen de Turken en Siameezen met het voorstel om uit de vlag van het Roode Kruis het teeken des kruises weg te nemen, omdat dit hinderlyk is voor den Mohammedaan. Waaruit blykt, zegt „De Standaarddat de actie van de Halve Maan steeds beslister karakter aanneemt. Als gevolg van het lydelyk toezien der Christenmogendheden, toen de Armeniërs vermoord werden, en het kleine Grieksche leger verpletterd werd, is in heel de Muzelmansche wereld opnieuw de energie van het fanatisme gevaren. Tot in onze koloniën zyn de sporen ervan merkbaar, en de Sultan voedt Javaansche jongelieden in zyn residentie op. Een Armeniër, die hier voordrachten wilde houden, is, natuurljjk niet buiten voorkennis van de Turksche gedelegeerden, bemoeilykt. Onze Minister van Buitenlandsche Zaken ontving een Turksch grootkruis. En nu weer wordt van Mohammedaan- sche zyde olliciëel geprotesteerd tegen het Roode Kruis, als een symbool ontleend aan de Christelyke Religie-. De gedachte, dat de Turken op het slagveld steeds gewcfed hebben, en dat de groote gedachte van barmhartigheid óók op het slagveld alleen van de Christelyke religie kon uitgaan, komt zelts niet op. Ja, zoo weinig is men over hetgeen den Armeniërs is aangedaan, beschaamd voor eigen consciëntie, dat men nu zelfs openlyk en officiéél op het wegnemen van het teeken des Kruises aandringt. Steeds driester I En toch, de schuld van deze ergenis valt, welbezien, van Turken en Siameezen op de Christenmogendheden zelve terug. Of is het de onderlinge nay ver dier Christenmogendheden, die deze weerop- vlamming van het Mohammedaansche fanatisme teweegbracht, en zyn zy het met, die by de gruwelen, den Armeniërs aangedaan, niet alleen lydelyk toezagen, maar die, ook na die hemeltergende gruwelen, nog als om stryd de vriendschap van Turkye zoeken blyven." Tuinbouw gehuchten. Laat ons tuinbouwgehuchten oprichten, om den veldarbeider werk te geven op het land, waar hy behoort, zei de heer Van, den Broek op het dezer dagt-n te Breda gehouden Landhuishoudkundig Congres. Thans meer en meer werkloosheid ten plat- tenlande, omdat het arbeideretal zich sterker uitbreidt, dan de oppervlakte bebouwbare grond. De vraag naar werkkracht is ver minderd en de werkkracht zelf ts toege nomen. Het grootste deel der werkloozen loopt niet met banieren langs de straat; zy lyden in stilte en trekken in sombere ry naar de groote steden. De boer kan hen niet houden; daardoor zou hy zyn eigen bestaan in de waagschaal stellen. Spreker wilde een brug slaan tusschen het socialisme en het kapitalisme. De arbeider is niet onwillig; hy is een slachtoffer. Is het niet treurig, waar onze arbeider toont zulk een goede boer te zyn op zyn eigen hoekje grond? Moeten wy het nationaal vermogen dan niet vergrooten door hem grond te geven Maar versnipper de bestaande boerderyen niet. Hy moet den landbouwer niet onder kruipen. Hy moet vastheid van bezit hebben en zal goud uit het zand halen. Geef hem grond in erlpacht, leer hem betere en fijnere producten telen en gy maakt hem een ge zeten man. Verzeker hem gelegenheid tot afzet van zyn producten. Ons klimaat, onze ligging, onze werkkrachten, waarborgen ons het slagen met het tot stand brengen van tuinbouwgehuchten. Nederland kan nog groot worden door zyne kleine luiden. De heer J. Boere wenschte wegens hoo- gen leeftijd niet weder in aanmerking te komen. - De heeren G. P. Van Es te Kedichem, J. Den Hartog te Hei- en Boeicop, J. Baan te Oud-Alblas en J.Van der Zou wen te Giesen-Oudekerk zijn ge alaagd bfi het acte-examen lager onderwas. Men schrijft ons: Naast het bekende voortbrengsel der Nederlandsche distilleerderijen, de oude jenever, heeft de firma Hartevelt Zoon te Leiden, een geheel nieuwen drank in den handel gebracht: Oud Hollandschen Brandewijn. Als namiddagdrank zal deze zich onge twijfeld het burgerrecht veroveren door zfin zachten, vollen smaak en buitenge woon fijn aroma, twee eigenschappen, die men van zulk een artikel eischt. Niet alleen echter een nieuwen na middagdrank te fabriceeren was het doel der firma Hartevelt; het was bovendien een nieuwen namiddagdranktedeetilleeren, die den gewonen brandewijn, waar zij gebruikt wordt voor net bereiden van advocaat en boerenjongens of het inleggen van vruchten, overtreft. Het lijdt geen twijfel, of de huisvrouw zal er baar voor deel mede doen. Voor de deugdelijkheid en zuiverheid Btrekt de voortdurende controle der heeren Van Hamel Roos en Harmens tot waarborg. BEURSBERICHTEN. pCt 26 Nederl. Werk. Schuld. ...21 Dito dito8 Hong. Obl. in zilver. 41 Portugal, Oblig. m/t. 8 Dito 88/89 m/t. 92. 41 Spanje, Buitenl. Perp 4 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 8 Russ. S. K. Chk.-Az.B00it2000 M. 4 Dito Orel-Griasi. 500 k 2000 Mk. 4 Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 Oostenr.,Loten4pU. fl.250,1864. Dito 6pC.fl. 500,1860. MARKTBERICHTEN. Goriaehem, 26 Juni. Aangevoerd 109 runderen, 7 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 396 biggen. Prijzen: zware kalf koeien f 160 A 180, kalfvaaraen f180 160, melkkoeien f120 A 140, 21-jarige ossen f 180 A 160, guiste vaarzen f 90 A 100, pinken f 60 A 70, graskalveren f 25 A 85, nuchtere kalveren f 10 A 12, vette varkens 17 A 18 ct. per half kilo, biggen f4 A 8,-. Rotterdam, 26 Juni. Tarwe f 6,60 tot 6,80. Per 100 kilo f 7,50 tot f 8,10. Rogge f 4,76 tot f 6,75. Rotterdam, 26 Juni. Aangevoerd 198 vette runderen, 0 magere dito, 394 vette en graakalveren, 0 nuchtere kalveren, 1187 schapen of lammeren, 588 varkens. PrijzenVette runderen le qual. 81 ct, 2e qual. 27 ct., 8e qual. 24 ct, kalveren le qual. 36 ct, 2e qual. 29, 8e qual. 28 ct, varkens le qual. 17 ct, 2e qual. 16 ct, qual. 14 ct Vervolg der Nieuwstijdingen. Haastrecht, 26 Jani. De heer G. H. Veanstra, onderwijzer alhier, is als zoo danig benoemd aan de school Knmperven te Zaandam. 'Haastrecht, 27 Juni. Bij de landbou wers C. De Graaf en H. Leeuwenhoek is de besmettelijke veeziekte «mond- en klauwzeer geconstateerd. §Lekkerkerk, 25 Juni. Men moet maar ongelukkig zfinl-De heer C. De J. haalde Donderdag 1.1. van Ridderkerk een paard voor den hooibouw, een zoo genaamden kostganger. Zondag avond half 6 liep het beest rustig te grazen en om 6 uur lag het dood in 't water. Men begiljpt niet, wat er met het dier 1b voorgevallen. Lekamoad, 24 Juni. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door Ds. J. Lammerts van Bueren te Bunnik. "Vliet, 27 Juni. Bfi de heden gehouden candidaat8stelling zfin de aftredende leden van den gemeenteraad, de heeren J. Kas bergen, J. A. Rooken en C. Slingerland herkozen. Als eene merkwaardigheid verdient ver melding, dat de heer J. Kasbergen reeds 40 jaren als wethouder dezer gemeente ia werkzaam geweest. •Vliat, 27 Juni. Bfi den landbouwer G. Spelt is het mond- en klauwzeer onder het vee geconstateerd. Weddings veen, 21 Juni. Door de R. K. Kiesvereeniging zfin tot candidaten voor den gemeenteraad gesteld de heeren C. J. Boekhorst, K. Jonkheid, P. Rupke en J. De Vos. De heer J. Voorend wenschte niet meer in aanmerking te komen. De anti revolutionaire kiesvereeniging heeft de zelfde candidaten gesteld. WIUIge-Langerak27 Juni. Bfi de op heden gehouden verkiezing voor drie leden van den Gemeenteraad, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Boere, A. P. Timmer en B. De Hoop, zfin can didaat gesteld de heeren A. P. Timmer, B. De Hoop (aftr. leden), P. Boef en Verkerk. Juni. 841 95* 84f 591 581 981 99{ 97 1171 ALGEMEENE VERZWAKKING. Waarom eet men? Natuurlyk om sich le voeden. Inderdaad, de spijten die tot het onder hond van het liohaam dienen z{jn eerst door de maag verteerd, vervolgens de vochten, veroorsaakt door de werking van dit orgaan, vormen het bloed, dat sich in het geheele organisme ver spreidt. Indien deie werkingen niet geregeld plaats hebben, verswakt «ioh het bloed en de maag zelf verzwakt en vermoeit zich. De eet lust verdwjjnt en er ontstaat somtijds eene ver slapping, welke ernstige wanorde kan ver- oorsaken. Men moet dit kwaad op krachtdadige wgze tegengaan en het volgende geeft het middel daartoe aan. De heer F. Harkink, te Zwiep by Loohem, sohryft ons; „Ben woord van dank voor Uwe Pink Pillen. Ze hebben mjjne vrouw het best febolpen van al de middelen die wy beproefd rebben. Zjj leed sedert twee jaren aan zenuw ziekte, hetwelk gepaard ging met zenuwpijnen, die haar oudermjjnden en geheel verzwakten. Gemeente Langerak Yen 1 tot 26 J Getrouwd: D. Teeuw, oud 24 j. en E. H. Yerheg, oud 22 j. J. A. de Buiter, oud 26 j. en W. van der Heiden, oud 28 j. W. Tim mer, oud 28 j. en H. Maat, oud 22 j. Overleden: J. van den Berg, oud 2 j. Gemeente Nleuwpoort. Yan 1 tot 26 Juni. Geboren: Niooleas, ven G. Beardw{jk en K. Meet. Overleden: A. Gelderblom, oud 8 w. M. Hekemulder, oud 84 j., echtgenoot ven A. Brandwjjk. Gemeente Schoonhoven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven herinneren den in gezetenen, die bfi de BRANDSPUITEN zfin iDgedeeld en hun bOsten levensjaar hebben bereikt, dat zfi recht hebben op ontslag. Het verzoek om ontslag en het ver zoek om den dienst af te koopen voor één jaar, moet vóór 15 Juli a. s. worden gedaan. Schoonhoven, den 27. Juni 1899. De Seoretaris, H. G. GEELHOED. Geboren: JOHANNA JANNETTA, Dochter van G. M. HUUSSEN en J. M. HUUSSEN Kuulknbübg. Voor de vele bewfizen van belang stelling, van ambtgenooten, vrienden en kennissen ontvangen op hun Zilveren Huwelijksfeestwaardoor die dag bfi ben nog lang in aangename en dankbare herinnering zal blfiven, betuigen de Ondergeteekenden, mede namens verdere Familieleden, hunnen hartelfiken en wel- gemeenden dank. C. ANKER Dz. G. ANKER-Graveland. Stolwfik, 26 Juni 1899. Tevens ondragelyke pynen in den rog en in 't hoofd. Wy wilden er oerit geen geloof aan hechten, doch kunnen onze vreugde niet be- sohryven onze ingeving gevolgd te hebben. Wy raden ze een ieder dan ook met warmte aan en zyn> U duizendmaal dankbaar." Men geve aoht, dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat: Pilules Pink pour Personnet Pdles du Dr. Williams. Verder moet «ioh op ieder uit wendig omhulsel bevinden een wit strookje papier, over de lengte der étui geplakt, waarop staat: Prijs: 1,75 Old. de doos, 9 Old. per doozen Eenig depóthouder voor Nederland: SSABiLli, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswyjze raadplege men de ingeslotene Hollandsche circulaire. Zoo den prys der ochte Pink Pillen van Dr. Williams niet wilt betalen, houdt dan üw gold in Üw sak. De namaaksels hebben nog nimmer genazen. Meer dan 26000 genezingen tot op 1 Jannari 1899 met de echte Pink Pillen. Andere ziekten welke de zelfde oorzaak hob- ben, zooals rhenmatiek, huidziekten, algemeene zwakte, beeoziekte by het kind en somtijds de tering zfin door hnn gebruik genezen geworden. Door de maag het opnemen van het voedsel te vorgemakkely ken en door het bloed te «uiteren, genezen de Pink Pillen alle ziekten. Ook eoht verkrygbaar voor Sohoonhoven en istreken bjj A. N. vak Zkhseh, Drogist. Gemeante Sohoonhoven. Yan 24 tot 27 Juni. Geboren: Johanna Jannetta, d. ran G. M. Hnnisen en J. M. Kuilenburg. Overleden: P. van Geelen, oud lj. H. C. Peeters, oud 8 j. M. Woltman, oud 7 j.— J. van Ommen, ond 1 m. Gemeente Groot-Ammere. Van 1 tot 26 Jani. Geboren: Neeltje, d. van J. O. Spek #n J. de Klajjver. George, z. van C. Maurik en M. Melgers. Neeltje, d. van A. den Boer en A. O. Kykuit. Jansje, d. van A. Will en J. Prins. Hoibert, s. van A. Bonter en G. Sterrenburg. Gerrit, z. van W, Verwaal en M. Langerak. Getrouwd: L. 0. Stuf}, oud 26 j. en M< Bean, oud 26 j. De Burgemeester, Mr.A.D. H. KOLFF. DANKBETUIGING. Ondergeteebende brengt zfin oprechten dank ssd den EdelAcbtbaren Heer Bur gemeester en Leden van het Armbestuur te Streefkerk, voor hun hulp, en aan den WelEd.ZeeiGeJ. Heer Dr. BOOM, Arts te Streefkerk, benevens aan Geneesheeren buiten genoemde gemeente, voor hun Üefderfi ke behandeling en vei pleging, tfidens de ziekte aan zfin Stiefbroeder GERARD, 1.1. Zondag overleden, bewezeD. H. GROEN. Hees, bfi Nfimegen, 26 Juni 1899. Bfi deze betuigen Ondergeteekenden hun oprechten dank aan de Heeren Gebr. BRANDWIJK, GEELHOED en OT- TEN, voor de laatste eer aan onzen ge liefden Echtgenoot en Vader bewezen. De Wed. B. PELT-Hagkstein en Kinderen. Schoonhoven, 27 Juni 1899. Bfi de aanstaande Verkiezing voor Leden van den Gemeente raad te Lekkerkerk, wenscht Onder geteebende, door een te hoogen ouderdom, NIET meer In aanmerking te komen. A. BERKOUWER Sr. Lekkerkerk, 22 Juni 1899. ■P* Naar aanleiding van mfin ver- trek van den Heer J. J. VAN KESTEREN te Schoonhoven diene,ter voorkoming van misverstand, dat ik de betrekking bfi hem verlaten heb wegens onrechtmatige korting op mfin loon. Bergambacht. L. VAN WEENEN. WAGEN DIENST Schoonhoven Utrecht van I Juli tot 22 Juli a. e. J. VAN EIJK. Een gezeten Boer in Zuid - Holland weduwnaar, van P. G. en middelbaren leeftijd, met klein gezin, zoekt een HUISHOUDSTER van den boerenstand, P. G.tusschen 40 en 50 jaren oudge zond gestel, goed humeur, bekend met Goudsche kaasmakerij en liefst zonder kinderen tot haar last. Brieven, onder no. 25, aan het Bureau van dit Blad. Iemand van 23-jarigen leeftijdP. G., zoekt langs dezen weg een NET MEISJE uit don Burgerstand, om na voldoende kennismaking te huwen. Brieven, met portret, worden franco in gewacht, onder motto „Ernstig gemeend", aan het Bureau van dit Blad. Wilt gij werkelijk een volksman in den Raad, stemt dan VRIJDAG 7 JULI met ons op die door en door op de hoogte is met de Schoonhovensche toestanden en Uwe belangen met ernst en onpartijdigheid zal behartigen. van Prijzen van f 100 en f 50, Aangifte met juiste omschrijving vóór Zaterdag a. a. bfi J. H. van der TORREN te Zevenhnlxen. NEEMT PROEF MET ZUIVEKE Tegen inzending van een postwissel, groot één golden, ontvangt men franco een keurige Koek van bovenstaande soorten. Dam, F 8 en 9. Middelburg. Snelst en zekerst werkend middel tot VERDELGING van RATTEN en HUIZEN. In doozen van 30 en 60 Cte. Alleen echt, met handteekeniDgver krfigbaar bfi: Drogist, Sohoonhoven. Impört. Gebrs. GOEDHART, Zuiveraars v. gebouwen, Singel 496, Amsterdam. -T jnUtti ichl inditrj voorrlm ContróUmirk val Pr vaij Jjanjtl Jfooj 4 H' Irtfkku. II HKRTEVELT 4 ZOON-LEIDEN ÓNNO 1760 De DIRECTIE adverteert, dat de op 1 Juli 1899 vervallende COUPONS der Pandbrieven betaalbaar zfin ten kantore van den Heer Mr. P. A. GREUP te Schoenhoven. wordt ter overname aangeboden, in één der volkrijkste buurten van Rotterdam, met eigen BILLARD; het Huis ia ook bijzonder geschikt voor Logement; be wfizen van omzet voorhanden. Koopsom billijk. Adres, met franco brieven of in persoon, bfi de Wed. E. MINNIG, Nieuwe Vogelenzang 56, Rotterdam. TE KOOP AANGEBODEN: met overdekte KAP, groot 9 ton. Te bevragen bfi N. MAAT, Kastelein te Gondrlaan. Heden is verschenen bfi 8. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven een nieuwe druk van VAN DALE'S Alphabetische lfiat van alle Nederlandsche woorden, die wegens spelling of taalkundig gebruik aan eenige bedenking onderhevig zfin. Herzien en met de spelling van het Woordenboek der ffederlandsche taai in overeenstemming gebracht, door J. MANHAVE. Zesdeveel vermeerderde drukdoor Prfis f I, gebonden f 1,26. met het ANKER GEBRs. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, Is xachter vaar da hald daa Iedere andere eaeasseep. NIJMEGEN. INDIEN GIJ NIET WILT HOESTEN gebruikt de allerwege bekroonde en wereldberoemde (HELI ANTHE), uit de Koninklijke Stoomfabriek „DE HONIGBLOEM" van VAN SCHAIK Co.'s Melianthe is het beate middel ter wereld. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe geneest Kinkhoest. VAN SCHAIK Co a Melianthe geneest zoowel oud als jong. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe mag in geen huisgezin ontbreken. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe staat voortdurend onder Scheikundig toezicht. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe helpt onherroepelgk. VAN SCHAIK Co. s Melianthe is bekroond met Eerediploma's. VAN SCHAIK Co. s Melianthe is bekroond met Goud. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe is bekroond met Zilver. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe is verkrygbaar in flacons van 40 Cts., 70 Cis. en f 1, Voor fiorlnebem de Firm. Wed VAN DER JAST Ar Zn., Sroisiera, en voor HM.tre«lit W. J. VAN DAM. MET No. 1. Groote KerktorenWal met R.-C. Kerki No. S. Haven Weatz(jd. met Boterhuti. 2. Albrecht-Beilinggracht. I 4. Veerpoort. Prtjsper stuit S Ct.., per stel van i stuk» I» Ct». Door de artistieke uitvoering uitnemend geschikt voor verzamelingen. Uitgave van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. IN- en VERKOOP van alle Binnen- en Buitenlandsche Effecten. INCAS8EERING van wissels op alle plaatsen van Nederland en Buitenland. INWISSELING van alle Conpens tegen de hoogste prfizen. Nemen geld in bewaring tegen vergoeding van rente en teruggave naar ksuzs van den geldgever. mt KANTOORUREN: 's morgens 9-t( uur, 's avonds 6-1) nnr. Zijn verre te verkiezen boven de breukbanden MET Veer, omdat z(| heel geen pijn veroorzaken. Door bijzondere constructie kunnen deze Breukbanden ZONDER STALEN VEER zelfs de zwaarste breuken inhouden. Door hunne gemakkelijkheid en zachtheid zijn zjj bijzonder aan tn bevelen, vooral voor hen, die zwaren arbeid moeten verrichtfn. Men vrage gratis inlichtingen voor alle voorkomende soorten Breukbanden zonder Veer, als enkel, en dubbele Llwbreuk-, Zakbreuk- en Navelbreukbanden etc., bij den uitvinder Eanlg Agent voor Sohoonhoven en Omstreken; A. N. v. ZESSEN, Droglot, Schoenhoven.

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2