I Alei.Meijer’sKDffiB, gebrand volgens de methode van Prof. LIEBIG. T. Goedewaaaen Zanen, GOUDA, Markt, naast „De Waag”, en BOSKOOP, Voorkade, nemen gelden a deposito: met 1 dag opvragens k 2 by langer termyn op overeen te komen voorwaarden en desverkiezende tegen onderpand in fondsen; verstrekken gelden op Effecten voor: bedragen onder f 1000,— i 4'/, ’sjaars; oedragen daarboven tot den prolongatie- koers, volgens Amsterdamsche beurs- voorwaarden 1899. Woensdag 5 Juli. N°. 2005. i DIEFSTAL iBöflialflrscfie MDoovloteo a 50 CENTS, IAGAZIJN „M DUIBILBUB". SDflcialitöit in KARNS, Weikulpen, kleine en groote Staren, Kaaa- culpen en Melkemmcrn enz. enz.; ook voorradig GrondtonnenRegentonnen en Dranlikulpen. Altijd tevreden. Nieuws- en Advertentieblad voor Zuid-Holland en Utrecht ■en houten Schuit Oudewater. r 1 Officiöele Kennisgevingen. g 3 Hf*’ Bij ontdekking of tan bieding van’de bank- riljetten, groot f 60,-, genummerd; F J 7683 en V 6809, en van het vankbiljet, groot f 25,-, genummerd M P 7108, vordt daarvan oninid- iellijk aangifte verzocht )ij den Burgemeester fan Lopik. BUITENLAND. Overzicht. BINNENLAND. C. VAN LEEUWEN, Mr. KUIPER, W. ROUS Wz., hoek Meent, Schoonhoven. A, KRUIJT 4 ’sjaara; rivier-i rivi< ider een zeer mooie party stukjes 1 I I 3. W. N. VAN NOOTEN tï Schoonhoven, Uitgevers. Gemeente Schoonhoven. &c SCHOONHOÏEHSCHË COURANT. Btkrügbaar in den Boekhandel van W. N. VAN NOOTEN te Schoon- oven. TE KOOP AANGEBODEN: met overdekte KAP, groot 9 ton. Te bevragen by N. MAAT, Kastelein i Goadrlaao. KOOP en VERKOOP Ooud en Zilver, orloge’t, Klokken, Naaimachines en Para- ulee by BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven herinneren den in gezetenen, die by de BRANDSPUITEN zyn ingedeeld en hun 5Oston levensjaar hebben bereikt, dat zy recht hebben op ontslag. Het verzoek om ontslag en het ver zoek om den dienst af te koopen voor ééa jaar, moet vóór 15 Juli a. s. worden gedaan. Schoonhoven, den 4. Juli 1899. De Secretaril, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. De uiterst rumoerige zitting van verleden week Dinsdag in de Belgische Kamer van Afgevaardigden werd gevolgd door eene nog woeliger by een komst. Toen den vol genden dag de leden weer byeen kwamen, scheen het, dat de gemoederen eenigszins gekalmeerd waren, maar schyn bedriegt dik- wyis. Zoo ook hier, want het duurde niet lang, of er was weer een leven en geweld, veel erger nog dan den dag te voren en wel naar aanleiding van eene nieuwe ge dachten wisseling tusschen Rechts en Links over de maatregelen, den vorigen dag door de quaestuur, met betrekking tot de toelating van het publiek genomen. De socialisten maakten toen een helsch lawaai en uitten hunne ontevredenheid door schreeu wen, fluiten en het blazen op meege brachte trompetjes. Voorwaar een schoon concert. Tegelykertyd stonden nu alle leden van hunne zitplaatsen op, ver spreidden zich door de geheele vergader zaal en raakten handgemeen. Zoo werd de Gentsche Katholieke werklieden-afge- vaardigde duchtig door de socialisten afgeranseld. Onbewegelyk echter zat op zyn bank de Minister-President, de groote ,0, Van den Peereboom”, vader der kieswet. Hy sloeg in alle stilte het schouw spel gade en werd zoo nu en dan onthaald op een vloed van scheldwoorden. Zoo kon het niet langer duren. De President hief dus de zitting op, de militaire macht ont ruimde de openbare tribunes en het slot van het stuk werd op straat afgespeeld! Het Kamergebouw, het Koninkiyk paleis en de woningen der Ministers werden streng bewaakt door troepen politie agenten en schutters. Vele nieuwsgierigen stonden hiernaar tekyken,toen wel 4 5000 .ma nifestanten” met geweld opdrongen voor dien troep, zoodat deze zich met geen mogeiykheid verroeren kon en nog veel minder de menschen uit elkaar kon dry- ven. Het was eene ware opstopping, waaraan natuuriyk toch een einde moest gemaakt worden. Dat deden nu de gen darmes te paard, met het gewenschte resultaat, ofschoon na heel wat moeite. In de Treurenburgerstraat vooral ging het woest toe en werden de gendarmes met kelen geworpen, zoodat dezen zich ge noodzaakt zagen de revolvers te gebruiken. Het aantal ingeworpen glazen, vooral in de Aren bergstraat, is niet te tellen. Om streeks middernacht werd het gelukkig wat rustiger. De poliüe bleef echter op de been en geholpen door den regen, die in stroomen neerviel, was weldra de orde geheel hersteld. De Kamer President Beernaert werd door den Koning per telegraaf van het vreed zame vredewerk in Den Haag naar Brussel ontboden en had met Z. M. een langdurig onderhoud. Ook de Minister President Van den Peereboom was ten paleize, en nog laat in den avond moet Z. M. een Minister raad hebben gepresideerd. Den volgenden dag eene nieuwe zitting, weer even woelig als de vorige. De slaap scheen dus de gemoederen niet te hebben gekalmeerd! Het begon al dadelyk weer, toen de Af gevaardigde Defaet het verlangen te ken nen gaf, den Minister-President te willen interpelleeren over het ruwe optreden der gendarmerie van den vorigen dag. De socialistische Afgevaardigden steunden dit verzoek door een vervaarlyk geschreeuw en door te scheiden op Minister Van den Peereboom, die heel kalm de discussie aan vaardde met betrekking tot de nieuwe kieswet, verklarende, dat deze het karakter droeg van een overgangsmaatregel. De socialistische afgevaardigde Van de Velde kwam hier echter tegen op en beweerde, dat de kieswet door niets anders dan door fanatisme was ingegeven. Nog een aantal andere sprekers voerden het woord, allen opkomende tegen het optreden der gen darmerie. Toen de socialistische afge vaardigden zich daarna aan de deur vertoonden, juichte de menigte hen toe Heerlyk Aroma. Groote Be zuiniging in het gebruik. Te SCHOONHOVEN verkrijgbaar, In pakjes van 1/2 en 1/4 Ko.,b(j k C. Fijn ra Draal en de afgevaardigde Furnemont begon uit j het raam een toespraak te houden, waarnaar de menigte natuuriyk luisteren wilde, doch door de gendarmerie werd teiuggedrongen. Natuuriyk kwamen daar door weer schermutselingen, die zoo erg werden, dat een formeel oproer ontstond, waarbij van verschillende zyden geschoten werd. Een ernstig incident was ook de aan val, in den loop van den avond gedaan op de tram Beurs-Stephanieplein. De conducteur werd door 2 kogels getroffen, 3 sloegen in den wagen, en een kreeg een der paar den er in den schouder, zoo ernstig, dat het moest worden afgomaakt. Vervolgens wierp men den wagen om. Maar nu is er gelukkig ontspanning gekomen en wel door een paar goede, kalme woorden van den Minister-President, die in een volgende zitting alles nog eens ophalend, wat gebeurd was de laatste dagen, besloot met de woorden: „De Re geer in g is bereid ernstige mogeiyie mid delen tot verzoening te nemen!” Na deze woorden werd de zitting gesloten en ver daagd en op alle banken werd in plaats van gefloten en gescholden, geapplaudis seerd. Wapenstilstand dus! Op straat groote kalmeeung! Aldus is de behande ling van het ontwerp-kieswet eenige dagen uitgealeld. Velen hopen, dat van dat uit stel, afstel komt! En hoe zou het nu op ’t oogenblik wel in FraDkrQk gaan, met betrekking tot de „groote” zaak? Dreyfus is te Rennes aangekomen. Het Fransche oor logsschip „Sfax” bracht hem te Quibóron en vandaar ging by per iytuig uaar het bovengenoemd stadje, waar hy Zaterdag morgen te 6 uur aankwam. Er viel niets byzonders voor. Alles geschiedde kalm en geen enkele manifestatie had plaats. Mevrouw Dreyfus ia nu gehuis vest by mevrouw Godard, die voor haar nobele daad door eenige Paryache bladen op echt lage wyze wordt aangevallen. Zy heeft bealoten deze bladen te doen vervolgen. By hare aankomat te Rennes werd me vrouw Dreyfus door eene groote menigte nieuwsgierigen opgewacht, die echter haar eerbiedig groetten. Verscheidene bloem ruikers lagen voor haar op de villa gereed. Maar wat is al dat uiteriyk vertoon, ver geleken by het zalig oogenblik van weer zien tusschen man en vrouw! Nu kan het vergryade hoofd van den armen verongelykte rusten, kalm rusten aan de borst van haar, die redding bracht. Zondag j.i. is te Londen (Engeland) op „Trafalgar tiquare” eene protest-vergadering tegen een oorlog met Transvaal gehouden. Het bestuur van den Sociaal-democratiacnen Bond heeft zyn instemming daarmede betuigd. De bekende aciuy inter Olive Schreiner, zuster van den tegenwoordigen Kaapachen Premier, zal een vredes- mamfeat in het licht zenden. Dat ia ten minste heel wat betera en ver- zoenender taal dan de gebruikeiyke redevoeringen van heer Chamberlain, die niet anders dan twist en tweedracht kunnen veroorzaken. Dan zyn veel beter de gulden woorden van Sir Campbell Bannerman, die onlangs in de liberale club te Londen weer eene redevoering hield, waarin hy als zyn gevoelen te kennen gaf, dat de gebeurtenissen vol strekt niet van dien aard waren, dat noodzakelyk een oorlog volgen moet. Te Kaapstad werd onder voorzitting van den burgemeester eene byeenkomst van 4000, biykbaar uitsluitend Britach- gezinde burgers gehouden, waar eene resolutie is aangenomen, houdende ver klaring, dat slecnts het toekennen van gelyke rechten aan de bevolking in Transvaal en elders in Zuid-Ainka de verbitterende ras-quaestie kan oplossen. Bealoten werd, hiertoe (notabene) de staat kunde der Bntsche Regeenng en die van Gouverneur Müner te steunen en hiervan aan dezen zoowel als aan den heer Chamberlain kennis te geven. In Denemarken houdt de arbeids stil stand nog steeds aan; maar de stemming onder >-4e uitgesloten arbeiders blyfi rustig. Zy beperken hun uitgaven tot net alle.- noodigste. Velen leven van melk en brood. De slagers, sigarenhandelaars en houders van kleine herbergen klagen over de senade, die zy iyden. De handwerkers meenen het nog twee maanden vol te kunnen houden. Hun penningmeester, E. Svendsen, werkt met de hulp van 6 man en leidt de zaken met veel overleg. Twintig duizend uitgestotenen zyn er te Kopenhagen. In Italië is by Koninkiyk besluit de Pariements zitting gestoten. Wat waren de laatste zittingen onstuimig. Er hadden zelfs vuistgevechten plaats. Het schynt in de lucht te zitten! In China is weder eens een spoor weg oproer uitgebroken. De inwoners van verscheidene dorpen in den omtiek van Kaoli hebben, in hun bygeloovigen haat tegen nieuwigheden, de werken van den spoorweg, welke daar door Duitsche ingenieurs wordt aangelegd, vermeld. Prjjs der Advertentiën: Van 1 tot 5 regels f 0,50. Iedere regel meer f 0,10. Groote letters naar plaatsruimte. Inzending franco uiteriyk tot Dinsdags- en tot Vrydags-namiddags 4 uren. Alle binnenlandsche Advertentiën, voor 3-maal plaatsing opgegeven, worden slechts 2-maal in rekening gebracht. 'Hoornaar, 29 Juni. Sedert de vorige week is de prys der kaas nagenoeg dezelfde gebleven. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 18,50 f 23 per 50 KG. besteed. LI. Dinsdag viel hier het tweejarig dochtertje van A. Den T. voorover in den nog gloeienden haardkuil. Hoewel in aileryl door de moeder geholpen, bekwam het kind deeriyke brandwonden aan handen en armpjes, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. gLekkerkerk, 29 Juni. Een ongeluk komt zelden alleen! De heer H. B., aan het mennen zynde, had het ongeluk met een voer hooi te water te gaan. Zonder persooniyke ongelukken liep dit onheil af, doch toen hy den volgenden dag den wagen by den wagenmaker haalde steigerde het paard, de wagen liep achteruit en by den heer S. door de ruiten, waar zelfs de houtjes werden uit gereden. Den anderen dag waren ook de andere twee rongen gebroken. Gister avond vergaderde het onder- w ij ze nd personeel der scholen in deze gemeente tot regeling van het feest der schoolkinderen op den tweeden dag. Tot voorzitter werd gekozen de heer S. Kake- beeke, tot secretaris de heer C. v. Essen en tot penningmeesteresse Mq. Joha. den Hartog. Definitief werd niets besloten. Na be komen inlichtingen zal op een volgende vergadering het programma worden vast gesteld. “O a der kerk a/d Usel, 3 Juli. Na de vorige opgave treeft de tongblaar zich nog uitgebreid tot de hoeven van A. Den Duyf, C. Hoogendyk Adrszn. en T. Hooger- waard. "Oudewater, 29 Juni. Woensdag namiddag j.i. geraakte ai spelende het 7-jarig dochtertje van J. C. v. V. alhier in den Usel. Een met zyn schip in de nabyheid liggende schipper merkte het gelukkig op en mocht het genoegen smaken de kleine behouden op den vasten wal te brengen. 'Polsbroek, 30 Juni. In het begin dezer week had by een veehouder in deze ge meente een ongeval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bezig met hooiladen, viel een tok hooi van den wagen en raakte het paard, dat hierdoor verschrikt, aantrok en een verkeerde richting nam, wat tengevolge had, dat de wagen om sloeg en brak. De eigenaar van het paard, die boven op het voer stond, kwam met het vallende hooi naar beneden, doch be zeerde zich gelukkig niet. 'Seheliulnen29 Juni. Sinds enkele dagen is men hier druk bezig met den hooibouw. Over het algemeen zal de op brengst niet mee vallen, vooral niet van die polders, waar men veel laat heeft van de veldmuizen. Willige-Langerak, 29 Juni. Van wege den waterstaat hebben voor deze ge meente metingen der breedte en peilingen der diepte van de Lek plaats gehad, ’t geen in verband moet staan met het vervaardigen van een nieuwe kaart der rivier. 'Willige Langerak, 8 Juli. L.l. Zater- dag-midaag ontlastte zich hier een felle onweersbui, gepaard met stormvlagen en hagelslag. Sommige hagelsteenen waren zoo groot als knikkers en kleine stuiters. Hier en daar is er heel wat schade door veroorzaaktboomen zyn er geveld, en veld vruchten, zooals aardappels en boonen vernield. Een der groenteboeren heeft o.a. wel voor f 50 schade aan het gewas, 'Zevenhuiiea, 28 Juni. Heden bezocht de heer M. W. V. By ie velt, landbouw- consulent te Sommelsuyk, met 25 leer lingen van de Landbouwschool aldaar, de hoeve van den heer J. H. v. d. Torren Kz. alhier. Den vorigen dag waren deze hoeren in ’t Westland geweest om daar het een en ander te bezichtigen. Toen zy hier alles goed in oogenschouw ge nomen hadden vertrokken zy door den Prins-Alexanderpolder naar Rotterdam. 'Zevenhuizen, 2 Juli. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze ge meente opgebracht de som van f 6,89. - Landbouwers mogen wel voorzichtig zyn met hunne honden. Dezer dagen ten minste liet een onzer bouwlieden even de honden los, zooals hy gewoonlyk deed, ais zy voor de kar gestaan hadden. Van deze gelegenheid maakten zy gebruik om te ontsnappen en liepen naar eene weide met schapen, die zy achterna en in de sloot joegen óf wol uitplukten bf beten. Gelukkig was het dag en merkte de eigenaar het, die de honden veijoeg en juist bytyds, anders hadden zy zeker er eenige van doodgebeten. Een onzer ingezetenen, die op de tree van zyn wagen stond, had het on geluk te struikelen en achter den hit te vallen, zoodat hy op eene hoogte terecht kwam. Gelukkig was hy vlug, zoodat hy niet onder het wiel geraakte. Hy bezeerde evenwel nog zoo zeer zyn* voet, dat hy dien den volgenden dag nog niet behoor- lyk gebruiken kon. de premie, ongevallen kan vraagt al meer schappijen, die aandurven! Platbuik De heeren Van der Plas. Vliet vertoefden te Parga. Bg een deftige familie, worden ze - knecht aangediend als: „monsieur Ventre plat” et „monsieur Ventre vide”. By Kon. besluit is de kolonel B. R. F. Van Vlymen, van den staf der infanterie, op non activiteit gesteldge rekend van 20 Juni 1899, datum waarop door hem het lidmaatschap van de Tweede Kamer der Staten Generaal is aanvaard. By Koninkiyk besluit zyn benoemd tot dykgraaf van het water schap de Westdyxen van het eiland IJssel- monde J. A. de Lyster; tot waardsman van den polder Oud- en Midden-Kijveland of het Binnen Kyveland J. Verhoeff; in het bestuur van den polder Varkensoord en Kamemelksland tot dykgraaf T. Kooi man en tot heemraden J. D. Uy ter linde en A. L. Van der Vorm. By de Prov. Staten van Zuid- Holland zyn nog ingekomen adressen van de Koninklyke Maatschappij te Amsterdam en 26 andere onderteekenaren en het hoofd bestuur der Schippersvereenigmg Schutte- vaer, het verzoek in houdende dat alleen dan steun vanwege de provincie worde verleend voor het tot stand komen eener tramverbinding tusschen Gouda en Bos koop, wanneer de eventueel over de Gouwe te leggen trambrug, in gesloten stand, eene vrye doorvaarthoogte aanbiedt van 4 M. boven den waterspiegel. Voorts eene missive van Burg, en Weth. van Nieuwveen en een adres van D. Boot, scheepsbouwmeester te Alphen a/d Ryn, betreffende de subsidie-aanvrage van de Hollandsche Eiectnsche Spoorwegmaat- schappij te Amsterdam. De heer B. J. Groenevelt te Sliedrecht herdacht Zaterdag jl. den dag, waarop hy vóór 25 jaren als hoofd der schooi in die gemeente in functie trad. Talrijk waren de blyken van belangstelling, die hy mocht ontvangen. De gemeente raad, de commissie van toezicht, de school kinderen, het personeel, de collega’s enz. boden den jubilaris stoffelyke blyken van achting en waardeenng aan. ‘Berg-Ambacht, 28 Juni. Het zoontje van den landbouwer D. v. W. kwam deze week met het hoofd in aanraking met een hooivork, waardoor hy zich zoodanig verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Geiukktg echter schynt de wond met gevaarlyk te zyn. 'Cape 11e a/d Uael, 29 Juni. Heden liep met goed gevolg van de werf der heeren Vuik te water het stalen Rynschip ge naamd „Strassburg no. 10” groot 30000 centner, gebouwd voor rekening der Strassburger Kheinschifiahrts Geselschaft te atrassburg. Daarna werd de kiel gelegd voor een Rynschip groot 20000 centner, te bouwen voor dezelfde firma. 'Haastrecht, 1 Juli. Heden werd door den bouwkundige, den heer Th. Jansen, ten huize van den kofflehuisbouder H. K. Ver geer alhier, voor rekening van den heer H. Houdyk aanbesteed het bouwen van twee woonhuizen en een schuur. Ingeschreven werdvoor het timmer- en smidswerk door Joh. v. Dam voor f 1598, J. Jansen voor f 1287voor het metsel- en stucadoorwerk door J. v. Delft voor f 1062, Th. Hooft voor f 997; voor het schilder-, glas- en behangwerk door G. Jüngeling voor f 159, Beukers Bakker voor f 136,90, Jac. Rost voor f 130. Aan de laagste in- schrijvers is het werk gegund. Gedurende het tweede kwartaal zyn aan het telefoonkantoor alhier verzonden 128 en ontvangen 84 telegrammen. In net eerste baljaar van 1899 bedraagt dit aantal reepectlevelyk 192 en 156. belasten zich met het koopen en verkoopen van Effecten, tegen een provisie van: L/8 voor fondsen boven de 80 L/16 onder 30 (ook voor loten). Bij voortduring worden de Nummers Ier gekochte fondsen nagezien met het oog yp uitlotingaflossing of conversie. Desverlangd worden orders in de meeste fondsen verantwoord tot den eerstvolgen- den middenkoers der Amsterdamsche beurs; vissolen Coupons in boven de Amster damsche beursnoteeringzonder bere kening van provisie; «lasten zich op voordeelige voorwaarden met het incasseeren van wissels op binnen- en buitenland. Tarieven op aanvrage gratis verkrygbaar; taretrekken geld op HYPOTHEEK, kgent voor Schoonhoven de Heer A. VAN DEN HEUVEL, aldaar. Tuinstraat 299 - 300, GOUDA. Uitgestald Woensdags te Woorden en Donderdags te Gouda, op de Kaasmarkt. Koopt uw GOUD, ZILVER, HORLOGES, EGULATEUR3, NAAIMACHINES en [JWIELEN by SCHOONHOVEN en ge zult tevreden zyn. Vraagt VAN VREUMINGEN’S BRUID SUIKERS, 65 Cents het kilo. m De boste, de smakelijkste en de F goedkoopete. Deze Courant wordt des Woensdags- en dea Zaterdags morgens uitgegeven. Prys: voor Schoonhoven per drie maanden ƒ0,75. Franco per post door het geheele ryk f 0,90. Men kan zich abon- neeren by alle Boekhandelaren, Agenten en Brievengaarders. Bchen drie en vier uur, toen het volk aioh naar het veen begaf, trok er een mist over den grond, loo dik als er nog nooit was gesien. Terwgl de son aan den hemel stond en de leeuwerik boren de hoofden ran der. arbeider ijjn mor genlied song, was de aarde niet te lien. Velen verdwaalden, anderen kwamen in glooien terecht, doch ernstige ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Voor Haageche menschen, BChrjjft men aan „De Tel.” ia het nu de tgd om te genieten van de natuur, maar om meê te doen aan 't mondaine leven, dat het natuurgenot tot voorwendsel kiest om zich op te sluiten in een concertzaal, waar het de mode is zich te vertoonen, gebeuren hier rare dingen in Den Haag. Zoo wordt verteld, dat een als deftig bekend staande familie met seer deftig uitgeruste dochters, dito mama en bescheiden vader den slagersknecht een rgks- daalder fooi geeft, eens in den somer, voor welke fooi de slagersknecht in de drukke uitgangsmaanden des morgens moet aanbellen, wachten, heengaan, eenige uren later weêr aanbellen, een papier met niets er in moet afgeven en vertrekken, en dat alles om de vleesch-eer van de niet-vleeschetende familie voor 't oog der buren te redden 1 De onge vallenwet. Bg onderscheidene verzekerings maatschappijen moet opgaaf versocht zgn van waarvoor de ongevallenwet tegen worden verzekerd. De een dan de ander: er zgn maat- die de verzekering in *t geheel niet en Leegbuik. en Van der een bezoek bg door den buis- Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van 29 Juni 1899. A. d. K. te Hardingsveld, vis&cherij-overtr., f 10 of 8 dagen hechten* P. B. te Hardingsveld, als voren, f 10 of 8 dagen hecht. A. B. te Qiesendam, politie-overtr. f 2 of 1 dag hecht. P. 8., zonder bek. woon, of verbl., overtr. --reg., f 5 of 1 dag hecht. K. te Sliedrecht, zand baggeren in de rivier, f 1 of 1 dag hecht. J. d. Z. te Qiesendam, A. d. L. en G. G., beiden te Vlaardingen, burengerucht, ieder f 8 of 2 dagen hecht. P. v. H. te Papendreoht, rjjdea hondenkar, f 1 of 1 dag hecht. A. v. B. Papendreoht, als voren, f 1 of 1 dag hecht. G. J. v. W. te Sliedrecht, niet void. bev. pol., f 8 of 2 dag hecht. D. A. V. te Vuren, venten zonder verg, f 0,60 of 1 dag hecht. A. B. te Qieaendam, burenger. f 5 of 2 dagen hecht. M. V. te Papendreoht, als voren, f 5 of 2 dagen hecht. P. v. d. V. te Sliedrecht, dronkenschap en bureng., f 8 of 2 dagen hecht. W. P. Wn te Sliedrecht. als voren, f 10 of 8 dagen hecht C. A. te Langerak, dronkenschap, f 8 of 2 dagen hecht. P. K. te Sliedrecht als voren, f 8 of 2 dagen hecht J. V. te Gieeendam, als voren f 6 of 8 dagen hecht P. B. te Sliedrecht, als voren f 10 of 8 dagen hecht. J. v. d. H. te Goudriaan, als voren, f 0,50 of 1 dag hecht. J. R. te Streefkerk, politie-overtr. f 2 of 1 dag hecht. A. K. te Sliedrecht, rjjden hondenkar f 1 of 1 dag hecht. H. d. J., zonder bek. woon, of verbl. overtr. rivier-reglem., 2 X f 6 of 2 X 1 dag hecht. R. 8., zonder bek. woon, of verbl., als voren f 5 of 1 dag hecht. J. B. R. te Hardingsveld, vissoherg-övertr., f 10 of 2 dagen hecht. VARIA. Drie verdiepingen hoog viel te Rotterdam een 13-jarig knaapje uit het raam. Morsdood misschien P De jongen stond op, wreef s’n oogen eens uit en liep heen, of er niets ge beurd was. Wat daarom niet wil zeggen, dat men hem dit kunstje wel na kon doen I Te Roosteren, Limburg, ia een kapitale hofstede in vlammen opgegaan met verscheiden stuks vee. Een 9-jarig jongere uit een kermiswagen bakende het brandje te hebben gealiout. hen Amsterdamsch dienstmeisje met trouwplannen nam bg haar mevrouw f 1800 weg, om hiermed eens „netjes” in haar huishouden te komen. De meubeltjes zgn al gekocht, maar of 't meinje ae wel gauw noodig aal nebben, staat te be zien. Verleden week stond ze wegens den gepleegden diefstal terecht en werd 2j| jaar gevangenisstraf tegen baar geëischt. Aan 't oentraal-station te Amsterdam werden verleden week eenige gevangenen gebracht, om verder per spoor te worden getransporteerd. Toen de veldwachters het portier openden, sprong een der kerels moedernaakt naar buiten. Men had weinig hodvast aan den snuiter, maar gegrepen en geboeid werd hg toch. Te Amsterdam ia iemand opgepakt, die met een koolceerkwast gewapend, den naam Waalwgk, op de muren aangeplakt, onleesbaar maakte. Hg wat ge zonden, vertelde hg, door een kiesvereeni- ging, wier naam hg niet noemen wou. Een collectant van een kerkeigke gemeente in Den Haag, die om een gift voor de armen kwam, kreeg in plaats hiervan uit oen boven verdieping een emmer vuil water over 't Igf. Tegen de dienstbode, die deze buitengewone gdt deed neerdalen, is proces-verbaal opge maakt. Uit het noorden van ons land agn dit voorjaar zooveel arbeiders naar Duitsohland vertrokken, dat onder de Fnesohe en Uronmger boeren groot gebrek aan werkvolk heerscht. Te Oosterwolde biedt een boer zyu graslanden te huur en zgn hofstede te koop eau, omdat hg geen enkele knecht, maaier of hooier heeft. In het te Heerenveen versobgnend „Nieuw Advertentieblad” van jl. Zaterdag vraagt een agent te Dusseldorf Friesene knechten, onder mededeeling, dat hg pas een partgtje eerste quaiiteit Solinger scheermessen heeft gekocht, ieder, die van hem een stel neemt en zich zelf barbieren wil, krggt zoon eerste qualiteit Solinger cadeau. Als dit niet trekt, maar ’t is waar ook, een scheermes mag niet trekken! In de kranten vindt men soms vreemde mede- deelin^en. Uit Wiidervank werd onlangs aan de „N. Groninger” gemeld, dat een „zee van fietsen naar een brand stroomde” en nu schrgft men weêr uit Onstwolde aan de „Winschoter Courant”, dat „eerste soort dekhengsten hun eigenaren geen windeieren leggen Nog gekker maakte het de „Vrge Fries", die naar aan leiding van het zangersfeest te Veenklooster schrgft, „dat in dat schoone plantsoen de gevederde zangers het „Alles wat adem heeft love den Heer op de lippen nemen.” Te Beverwgk zgn twee raadsleden, die bet sreoht met mêaaar kunnen vinden. Men sou zeggen! De een moet aftreden, doch is opnieuw Candi das gesteld en de ander dreigt nu dat hg ontslag zal nemen, indien zgn tegenstander gekozen wordt. Te Grootegast, Nd.-iL, waren aan de beurt van aftreding drie anti-revolu- tionaire raadsleden. De liberalen stelden drie andere oandidaten en brachten hun oandidaten- Igsc intgds bg den burgemeuster, terwgl de a.-r. de afueaendeb stelden en met hun oan- didatenlgstte laat kwamen I Wat in dit geval «eggen wildat de drie a.-r. raadsleden door drie liberalen zgn vervangen. Te Roswinkel, Dr, wordt aan „De Telegraaf” geschreven, deed zich verleden week een onge woon natuurverschijnsel voor. Des morgens tu*-

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 1