MeiiBuisliondsier B. BOOM B ERNSTIG GEMEEND. tapgnbelU N. KOOIMAN, A. W. LAZONDER, A. van LOMWEL C.vanWILLENSWAARD CLz. E.Br^ndsm^ Kiezers, leest en oordeelt! Oproeping Drie Timmerlieden Een houten Schuit BUKGEBLIJKB STAND. YBLB KLEZBES. Officieels Kennisgevingen. Brandspuit C. SPUIT C (wit geverfd) en de SLANGENWAGEN HET KOOR Advertentiën. I P. MUIJLWIJK Med. Doet3, en Ar T. SCHREUDERS, te Nieuwerkerk a/d IJssel LANDERIJEN en HUIZEN' TE KOOP: PERS L.J. KRUITHOF, Wenken en raadgevingen aan Moeders COCOS. ROZEN ZEEF H. N. van SCHAIK Co., Den Haag Hofleveranciers. Alleen-verkooper voor Schoonhoven A. N. VAN ZESSEN, Goods, 8 Juli. By het eind-examen van het gymnasium alhier zijn van de 7 leer lingen der hoogste klasse geslaagd: voor het getuigschrift A de heeren: D. Boer, J. G. Knottnerus, J. Pelinck ter Haseborg en D. A. VorBtervoor het getuigschrift B de heeren: W. P. A. Jonker en L. Pool. De Kerkeraad der Ger. Kerk A alhier heeft een verzoek gericht tot notabelen der Ned. Herv. Gemeente om gebruik te mogen maken van de zoogenaamde Kleine Kerk", waarin alleen des Zondagsnamid dags door de predikanten der Ned. Herv. Kerk wordt dienst gedaan. Met het oog op eenige veranderingen in het kerkge bouw, waardoor de dienst enkele Zondagen niet kan plaats hebben, deed men dit verzoek, hetwelk op de meest welwillende wijze is toegestaan. Hedennacht is door de politie aange houden zekere L., die door ovei klimming en inbraak in het vellenpakhuis van de firma Try bits zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van vellen en paardenhaar. Het onderzoek wordt voortgezet. Ds. A. Vogel, predikant bij de Ger. Gem. alhier, is beroepen te Strijen. 'Ameidc en Tienhoven, 4 Juli. Ter voorbereiding eener waardige ontvangst der op 17 Augustus e. k. alhier te ver wachten zangvereenigingen, is thans eene commissie samengesteld van 9 leden, plus een bestuur van 8 leden, dat bestaat uit de heeren A. W. G. Van der Hardt Aberson, voorzitter, H. A. Van Ravestyn, secretaris en P. G. J. De Jong Jr., penningmeester. De heer A. P. H. A. De Kleijn, Burge meester, werd benoemd tot eere-voorzitter en Doctor Van den Berg tot eere-lid dier commissie. Gisteren is alhier met het plukken der kersen een begin gemaakt; 2de kwa liteit kost 11 12, late kwaliteit 13 k 14 cent per J kilo. De gevallen regen heeft ook haar goed gedaan. Gelukkig duurde de hagel tydens het on weder van jl. Za terdag slechts een oogenblik, anders was de vrucht totaal vernield geworden. Benschop, 30 Juni. De collecte voor het fonds ter aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft in deze gemeente opgebracht f 10,25. 'Berg-Ambacht, 3 Juli. Vrijdag 30 Juni 11. hebben de leerlingen der 5de en 6de klasse van de 1ste O. L. S. alhier met het personeel dier school een uit stapje gemaakt naar de Rotterdamsche diergaarde. Daar de meeste kinderen nooit die inrichting hebben bezocht, was het voor de onderwijzers eene dankbare taak de jeugd daarvan te laten genieten. Het frissche weêr werkte mede om de vroo- lyke ètemming te verhoogen. Een ver rukkelijk gezicht was het, toen na afloop van 't bezoek aan de diergaarde de 70 jongens en meisjes gezamenlijk het mid dagmaal gebruikten in het Rott. kosthuis en zich aan de goed bereide spijzen vergastten. Na nog eenige merkwaardig heden in de stad te hebben bezichtigd ging de stoet met de boot van 6 uur huiswaarts; allen waren opgetogen over hetgeen zjj dien dag genoten hadden. Vermelding verdient nog, dat een paar kindervrienden het hoofd der school eene belangrijke bijdrage schonken, terwijl één zich bovendien voor het tekort borg stelde- Moge dit prijzenswaardige voor beeld navolging vinden, opdat de Berg- Ambachtsche schooljeugd nog meermalen dergelijk waar genot moge smaken 1 'Haastrecht, 4 Juli. De heer H.Crielaardt, onderwijzer te Dinteloord, heeft de benoe ming tot hoofd der Christelijke school alhier aangenomen en hoopt omstreeks 15 Sep tember de betrekking te aanvaarden. De muziekvereeniging„Prima Volta" heeft in beginsel aangenomen het 10-jarig bestaan feestelijk te vieren. Men onder zoekt of een festival, zooals te Alfen a/d Rijn gehouden ia, hier kans van slagen zou hebben. Het mond- en klauwzeer breidt zich alhier zeer uit. Verscheidene hofsteden en stukken weiland pryken reeds met het bekende plankje besmettelijke veeziekte". Een koe, daaraan lijdende en behoorende aan den landbouwer P. De Langeis ge storven en op last van den plaatsvervan- genden district-veearts, den heer Overbosch uit Gouda, begraven. In den prachtigen bloementuin van mevr. Le Fèvre de Montigny staat een agavée americane (uonderdjarige aloé) in knop, en als het mooi weer wordt zuilen spoedig de negen knoppen in bloei zyn. Voorzëker iets zeldzaams; de bloem is vóóraan den tuin geplaatst, dicht bij het ijzeren hek, zoodat ieder bezoeker zonder verlof het gevaarte kan zien. De heer F. Geysendorfer te Bergen op Zoom, vroeger alhier leerling van den tuinbaas op het landgoed van mevr. De Montigny, staat op de voordracht voor chef de culture aan de tuinbouwschool te Wageningen. Hoeakoop, 29 Juni. De collecte ten voordeele van het fonds voor den gewa penden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 3,07*. 'Lckkcrkcrk, 3 Juli. Het mond en klauwzeer onder het vee neemt alhier gaandeweg toe. De namen op de lijst der aangiften worden tali ijker en de borden geven de noodige waarschuwing tegen besmetting. Lckkcrkcrk, 4 Juli. De heer C. Ouden aarden heeft ontslag aangevraagd als boekhouder der spaaroank van de afdee ling Lekkerkerk der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De hevige stortbui van jl. Zaterdag morgen is voor de landeiyen Van ver bazend groot nut geweest. Kwam zij voor eenige hooibouwers misschien wat ongelegen, zulks dêfc zij ook voor vele huismoeders op het dorp. De riolen konden het water met afvoeren, en daar zij ook niet heel schoon waren, kwam een groote hoeveelheid modder over de pas geboende straten. Achter de school op de Lange Stoep stond alles blank. Menig hartig woordje werd onder het opruimen over onzen yvengen vuilnisman gesproken. Gister-morgen by het halen van een voer hooi brak de as van den wagen van den heer W. R. Dank zij het makke paard liep alles zonder ongelukken af. Even gelukkig was bakker B. Nadat deze zijn kar geladen had, sprong hij er op en reed vergenoegd weg. Zijn ritje duurde echter kort, want het wiel liep van de kar orbdat de moor vergeten was, en bakker B. rolde over den dyk. Nadat het brood was overgeladen, werd de reis voortgezet. §Leksmond3 Juli. Ook onder deze gemeente heerscht mond- en klauwzeer en wel onder het rundvee van, den heer Chr. De Jong op den Achthovenschen polder. Llnschoten, 30 Juni. Tot deelneming aan het voorbereidend militair onderricht hebben zich van hier 13 en van Snelre- waard 7 jongelingen aangemeld. 'Loplb, 3 Juli. Ter secretarie alhier hebben zich 25 personen aangemeld voor deelneming aan het militair onderricht. Schipper B. alhier had verleden week te Utrecht het ongeluk met een hooivork in zijn hand te steken, die onmiddellijk begon op te zetten. Hy begaf zich naar het ziekenhuis, waar men bloedvergifti ging constateerde, die in zijn loop gestuit werd, zoodat thans het gevaar voorby is. Het hulppostkantoor heeft een groote verbetering ondergaan. Liet het oude veel te wenschen over, thans is een nieuw kantoor gebouwd aan de woning van den brievengaarder, hetwelk heden in gebruik genomen is. Het lokaal ziet er keurig uit en is ingericht naar den eisch des tjjda. Moordrecht, 3 Juli. Aan het postkan toor Moordrecht en de daaronder ressor- teerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni 1899 in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 1430,92, terugbetaald f 425,73. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 201. Alhier had Zaterdag j.l. ten huize van de Wed. C. Den Braber eene open bare vergadering plaats, waar de heeren D. De Klerk en Th. De Rot uit Rotterdam zouden spreken over het vereenigmgsleven en over het Algem. Nederl. Werklieden verbond. Velen, zoowel meer gegoeden als werklieden, waarby ook uit Gouderak, waren opgekomen om deze bekende en flinke Bprekers te komen hooren. Met be langstelling werden dan ook de redevoe ringen van beide sprekers gevolgd. De heer De KI. wees er op, dat voorname persoDen van verschillende richting en corporaties, als Dr. Kuyper, de liberale Unie, de R K. Volksbond en moderne pre dikanten de sociale, dat zyn maatschap pelijke vraagstukken, hebben besproken en dat uit hunne programma's steeds sprak het „Vereenigt UI" By de behandeling van de kieswet van Min. Van Houten werd aangehaald, dat de ex-minister in een zijner staatkundige brieven heeft geschreven, dat hy zyn kies wet niet had gemaakt om de brandkasten leeg te pompen en de broodkasten vol. Hieruit kan men de gevolgtrekking maken de brandkasten zyn vol en de broodkasten leeg. Door 't vereenigingsleven dan komt men tot wetenschap en kan men langs ordelijken en wettigen weg er toe komeD, dat ieder brood heeft en vele toestanden verbeteren. Het vereenigen is onmisbaar en nuttig. Velerlei, wat de heer De KI. nog besprak, toonde dit aan. Na een korte pauze kwam de heer De Rot aan 't woord, die het programma van het Algem. Ned. Werkliedenverbond op degelijke en aangename wyze besprak. Hij wilde geen revolutie, maar evolutie. In zijne rede passeerde de revue: per- soonlyke dienstplicht, herziening van het belastingstelsel, accijns, jenever kwestie, bescherming van den arbeid, zondagsrust, inspectie op fabrieken, Kamers van Arbeid, leerplicht, verbetering van woning-toe standen. Natuurlijk werd een en ander door voorbeelden enz. verduidelijkt en het eene soms al breedvoeriger besproken dan het andere. Hoewel uit 't gehoorde bleek, dat veel van 't programma reeds was afgewerkt of bij de Regeering in be handeling was, toch blyft er nog genoeg over te doen voor 't algemeen, alsook op deze plaats zelf, b.v. zieken fonds en steun voor weduwen. 't Belang van vereenigen is dus ook groot voor vrouw en gezin. De Neder - landsche werkman heeft rechten, doch ook plichten, en daarom spoorde hij aan tot aansluiting bij en steun van 't Algem. Ned. Werkl.verb., dat geene bespiegelingen geeft, wel argumenten. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door de heeren A. J. Heestermans en J. Boere Tz. De heer H. stemde als volksman, als lid der R. K. Volksbond ten volle in met hetgeen de sprekers hadden gezegd. Hij raadde toetreding als lid aan, daar het uitging van mannen, die 't volk liefhebben. De heer B. trad op in het debat. Hij keurde af de kieswet van Min. Van Houten. Leerplicht was voor den werk man niet goed; daaruit vloeide voort te veel belasting. Ook de ongevallen wet moest het ontgelden, wyl men eerst na drie weken ongesteldheid ging trekken; dat kan niets worden 1 Daar de heer B. ook afweek van 't geen besproken was, moest hij nog door den voorzitter tot de orde worden geroepen. De heer De Klerk beantwoordde beide heeren, allereerst bedankte hij den heer H. en hoopte, dat velen aan zyn roepstem gehoor zullen geven. Wat betreft den heer B., dezen werd kort en krachtig dui delijk gemaakt, dat hij slecht op de hoogte bleek te zijn met allerlei zaken, waarom hem dan ook den raad werd gegeven zich voortaah niet op glad ijs te begeven, wat gevaar geeft den hals te breken. De voorzitter der afd. Gouda, de heer Roepers, bracht zijn hartelijken dank uit aan de heeren De Klerk en De Rot en sloot met een opwekkingswoord de ver gadering. Van de gelegenheid om zich als lid der nieuwe afdeeling „Moordrecht en Gouderak" op te geven, werd ook gebruik gemaakt. Q. C. 'Nleuwerkcrk a/d IJsel, 3 Juli. Zaterdag middag sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer L. Van Vliet in den Zuidplaspolder. Na eerst het bovenste gedeelte van den makelaar er afgeslagen te hebben, baande hij zich een wog door de eerste vorst, die in stukken naar be neden kwam, ging langs den muur en het dakvenster, waarvan een paar ruiten verbrijzeld werden, en sloeg eindelijk den dorpel van een raamkozijn stuk. De landbouwer zat juist met zijn talrijk gezin aan het middagmaal; geen wonder dus dat men hevig verschrikte. Gelukkig werd er geen brand veroorzaakt en be paalde de schade zich alleen tot het bovengenoemde. De collecte voor het fonds tot aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst hier te lande heeft f 10,60 opgebracht. In de raadsvergadering van Zaterdag, den eersten Juli, is tot tijdelijk wethouder benoemd de heer W. Snoek Sr. 'Nlenw-Lekkerland1 Juli. Voor den cursus tot voorbereidend militair onder richt in den aanstaanden winter hebben zich 21 jongelieden aangegeven. §Ottoland, 29 Juni. Ds. J. B. Slotemaker De Bruine, aan wien reeds toezegging van beroep is gedaan, werd heden als predikant bij de Ned. Herv. Gem. beroepen. 'Btolwfjk, 3 Juli. Tegenover het spreek woord: „Alle goede dingen bestaan in drieén" staat het andere: „Een ongeluk komt zelden alleen". Dat dit laatste bij den veehandelaar L. H. alhier bewaarhoid werd, is reeds gemeld. Toch was de maat nog niet vol, want, toen enkele dagen later iemand een voer hooi zou thuis brengen, zakte de wagen op een gegeven oogenblik overzij en ging het hooi te water. Tot slot bracht diezelfde voerman zich later met eene hooivork eene wonde toe aan de hand, die zich eerst ernstig liet aanzien, doch waarvan gelukkig gebleken is, dat ze geene ongunstige gevolgen zal hebben. Tot deelneming aan het voorbereidend militair onderwys hebben zich hier aan gegeven 25 jongelieden, van welke reeds 19 aan den cursus van verleden winter hebben deelgenomen. 'Tienhoven, 3 Juli. Van gister-avond tot heden morgen zyn op de zalmzegen- visschery alhier 4 zalmen gevangen. Vlanen, 30 Juni. Op de voordracht voor secretaris van de polders onder Ha- gestein zijn geplaatst de heeren: J. H. Berghuis en F. Smit, beiden alhier; op die voor penningmeester de heeren H. Veen; en G. Verhoeven Cz., beiden te Hagestein. 'Vllst, 4 Juli. By de landbouwers J. A. Rooken, A. Nobel en C. Boere is mond en klauwzeer geconstateerd. Waddings veen, 80 Juni. Voor het bespannen der draden aan de palen der lijnen Rotterdam—Rozendaal en Lage Zwaluwe-Breda was het minst inge schreven door den heer G. Alblas alhier, voor f 1220. LI. Donderdag werd deze gemeente bezocht door ZEx. den heer Commissaris der Koningin. Zoowel van particuliere als van openbare gebouwen zag men de driekleur wapperen. Waddingsveen, 2 Juli. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 36,81. §-Aan de gemeentebesturen zijn dezer dagen toegezonden de vast gestelde voorschriften tot regeling der werkzaamheden ten opzichte der te houden 8ste algemeene tienjaarlijksche volks telling, aanwijzende allen die te midder nacht tusschen 31 Dec. en 1 Jan. a. s. hunne werkelyke woonplaats binnen Neder land hebben. Tevens zyn daarbij gevoegd modellen van de te bezigen kaarten enz. De door hoofden van gezinnen te be antwoorden vragen zijn wederom met eenige vermeerderd, o. a. hoeveel ver trekken door het gezin worden bewoond en hoeveel dier vertrekken door een raam of deur in onmiddellyke gemeenschap met de buitenlucht staan. Hare Majesteit de Koningin is als beschermvrouw vanhet Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde te Utrecht opgetreden. Gisteren is in Den Haag be richt ontvangen, dat Jhr. Mr. P. H. Gevers Deynoot, directeur van het Kabinet der Koningin, te Zeist, waar hij tot her stel van gezondheid verblijf hield, is everleden. De overledene, zoon van wijlen burge meester Jhr. Mr. F. G. A. Gevers Deynoot, was na volbrachte academische studiön onafgebroken werkzaam bij het Kabinet der Koningin, eerst in den rang van commies en hoofdcommieslater als referendaris en sedert 1894 als opvolger van den heer Jhr. Ale wijn, als directeur van Hr. Ms. Kabinet. Hy was ridder van den Ned. Leeuw en commandeur der orde van Oranje-Nassau. Op de gisteren te Utrecht ge houden paardenmarkt waren 510 paar den en veulens aangevoerd. De prijzen beliepen voor weeldepaarden f 350 k 550, werkpaarden f 80 225, oude paarden f 40 k 100, 1-jarige veulens f 100 k 160, 2-jarige dito f 160 k 225. *- Ouden vaotgagen herinneren zich nog dat men met zeer veel moeite eens per dag van uit Woudnchem per zoogenaamde marktschuit de stad Gorin- chem kon bereiken. Was deze schuit vertrokken, dan werd er gedobbeld, wie de gelukkige zou zyn, om iemand per roeiboot naar de overzijde te brengen. Thans bestaan er voor den vasten veer dienst tusschen beide gemeenten drie kolossale atoombooten, en kan men zelfs op den Gonnchemschen marktdag per diverse stoomgelegenheden twee en zeven tigmaal naar Gormchem. Voorzeker een groote vooruitgang op het eind der negen tiende eeuw voor de hoofdplaats van het land van Altena! Bij de arrondissements rechtbank te Leeuwarden zyn thans aan hangig niet minder 23 aanvragen van weduwen enz. tot het vermoedelijk over lijden verklaren van even zooveel mannen. Het zijn de visschers uit het dorp Wieium, die bij den storm in den nacht van 1 op 2 December 1893, met verlies van hunne vaartuigen, op zoo noodlottige wijze om het leven kwamen. De heer J. Baan te Oud- Alblas is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Dordrecht. - Ten bewijze dat er overvloed van onderwijspersoneel is, kan dienen, dat zich voor de betrekking van onder wijzeres te Hillegom hebben aangemeld 99 dames. Uitslag der verkiezing van leden der gemeenteraden op DINSDAG S7 JUKI. BRANDWIJK. Tot candidaten zijn ge steld de heeren N. Groen (aftr.), G. Hou- weling, A. Korevaar en C. v. Essen. De heer C Brouwer (aftr.) heeft verzocht niet meer in aanmerking te komen. MOLENAARSGRAAF. Tot candidaten zijn gesteld de heeren F. v. d. Berg (aftr.), B. Korevaar (aftr.), A. Brouwer Az en B. Bakker. NOORDELOOS. In het bericht in ons vorig no. omtrent den uitslag der ver kiezing is verzuimd nog als candidaat te vermelden de heer A. Kleijn. SNELREWAARD. Zonder stemming zijn alhier gekozen de heeren C. v. d. Berg en G. v. Schaik. WADDINGSVEEN. Tot candidaten voor 4 leden zijn gesteld de heeren C. J. Boek- hoist, K. Jonkheid, C. Oudijk, P. Rupke, A. Soet, F. A. v. d. Torren en J. d. Vos. WOERDEN. Tot candidaten zijn ge steld de aftredende leden de heeren J. H. v. Grafhorst, A. J. T. Hofman, J. C. v. Loo en B. v. Wijk, benevens de heeren J. F. Mirandolle en G. J. Sizoo. WIJNGAARDEN. Herkozen de heeren G. d. Butter en C. Korevaar. TER OVERDENKING. Gemengd Nieuw*. Men schrijft ons uit Dalem dd. 3 dezer: Ook hier dorstte het aardrijk naar regen. De aardappelen, nog niet tot vollen wasdom gekomen, begonnen te verdorren, en de beetwortelen konden by mogelykheid niet naar wensch gedijen; in het kort alles begon merkbaar te lyden, en deed zelfs geen middelmatigen oogst verwachten. Sedert Zaterdag, toen zich hier een wel dadige onweersbui ontlastte, is daarin verandering gekomen. Teiwyi de regen tot heden met buien voortgaat, begint men zelfs ook van dit goede te veel te krygen, en wenscht men nu weer even zeer naar droogte. In het Lange Voorhout te 's Gravenhage ontstond Vrydag eene zelf- ontvlamming van de vloeistof, waarmede een automobiel werd voortgedreven. De bestuurder, die de vlammen plotseling om zich heen zag opstygen, wist zich, door ijlings van de machine te springen, voor brandwonden te vrywareD. Eenige oogen- blikken later slaagde men er in de vlam te dooven. Vrijdag morgen heeft een automobiel, in volle vaart langs het Kanaal by Witte Brug te Scheveningen iydende, een afdeeling veld artillerie aan gereden; diie ruiters met paarden vielen, één der paarden moest worden afgemaakt. Te Nyehorne is de bliksem geslagen in de Bchool. Er ontstond een paniek onder de kinderen. Van enkelen is hot hoofdhaar geschroeid. Anders had het voorval geene gevolgen. Te Capelle a/d Usel heeft etn werkman op een scneepswerf een yzeren plaat op het lichaam gekregen, waardoor hy deeriyk verwond is. By de indiening der lijsten voor de verkiezing van drie leden van den gemeenteraad te Giootegaat, zyn de aftre dende leden de dupe geworden van eene schromelyke vergissing. Door anti-revo lutionaire kiezers is de lyst by den bur gemeester te laat ingeleverd, zoodat de drie aftredenden, die op de lijst voorkwamen, van hun lidmaatschap vervallen verklaard zyn, en de drie candidaten, die voorkwamen op de lyst van liberale kiezers, verkozen verklaard zyn. Een eigenaardige vergissing. By het stellen van candidaten voor lid van den gemeenteraad te Harderwyk, heeft eene vei gissing plaats gehad, waar door een jongmensch, 25 jaar, candidaat iB gesteld tegenover zyn vader, die moest aftreden. De kiesvereeniging Gemeente belang proclameeide drie der aftredenden, onder wie de heer H. L. Van Uchelen, als hare candidaten80 kiezers teekenden de candidateniyst en het bestuur vulde de namen der candidaten in. Doch de schry ver vergiste zichin plaats van H. L. zette hy E. G. Van Uchelen, die niet bedoeld is. Drie dagen na het indienen der candidateniyst werd het abuis ontdekt, doch te laat. Als curiositeit deelt men uit Sittard mede, dat aldaar, behalve de vier af tredende leden van den gemeenteraad, nog twintig andere heeren candidaat gesteld zyn Er is een rechteriyk onder zoek ingesteld inzake de wyze, waarop kapitein Vemer zich in het Huis van Bewaring van het leven heeft kunnen be- rooven. Gebleken moet o.a. zyn, dat hy zyn stoel geplaatst had op de wollen bedde- deken, ter vermyding van geraas by het omwerpen. Volgens het Dagblad van Zuid- Holland te 's-Hage moet gebleken zyn dat de zelfmoord niet met behulp van een handdoek is geschied. Woensdag-morgen vroeg wer den te Amsterdam eenige arrestanten in den celwagen naar het Centraal station ge bracht. Toen de veldwachters het portier openden, sprong een der arrestanten moe dernaakt naar buiten; onderweg had hy zich ontkleed. Met veel moeite werd hy gegrepen, en geboeid naar den trein ge bracht. Een collectant van een kerkelyke gemeente kreeg Woensdag in Den Haag aan een woning op den Z. O. Buitensingel in plaats van een kleine gift voor de armen, van de dienstbode uit het bovenraam een emmer vuil water op het lyf geworpen, waardoor de kleeding van den collectant beschadigd is. Van deze onbehoorlykheid is aangifte gedaan by de politie. Te B&denheim, by Mainz, woont de oudste vrouw van Duitachland, zekere juffrouw Codini. Zy is ruim 104 jaren oud en nog m het bezit van ai hare geestvermogens. Zy woont by haren zoon in, die landbouwer is. Velen komen expres naar Bodenheim om haar te zien, maar op veel „bekyka" ia zy niet erg gesteld. Jaarlgka geeft ons Tolk 75 millioen galden aan brood om het lichaam te voeden en te onderhouden. Elk jaar worden 75 millioen aan turf en steenkool gegeven om onze woningen zoo warm en gezellig moge- ljjk te maken. leder jaar betaalt men 9 millioen aan premiè'n om het lot onzer weduwen en weezen eenigssins te verzachten. Het Rjjk geeft jaar lijks 15 millioen aan onderwys om de ont wikkeling van ons volk te verhoogen, dat volk te sterken in den stryd om het bestaan. jaarljjks geeft de lief dadigheid millioenen de volkssanatoria onderhouden en nieuwe te stichten. Het geeft elk jaar 80 millioen aan alcohol om de gezondheid van het lichaam te onder- mynen en verwoesten. Daarnaast geeft het volk 80 millioen aan alcohol om den huiBe- ljjkeu haard koud en ongezellig te maken. Daarentegen betaalt men 80 millioen om zoo- voel ongelukkige moe ders en kinderen in de diepste ellende te storten. Datzelfde volk offert jaarlyks vnjjwillig 80 millioen aan den drank, om het peil van ont wikkeling te verlagen, de veerkracht der natie te verlammen. Aan den anderen kant besteedt men 80 mil lioen om diezelfde in- nohtingen overvol te maken met de treurigste lyders naar liohaam en geest. Erg verstandig, vindt ge nietP Draagt de lezer ook bjj aan de 80 millioen f ST ADSN I EU WS. Schoonhoven, 4 Juli. De subsidie-aanvraag voor de tramverbinding van Schoonhoven op Gouda met de adressen is door de Pro vinciale Staten verzonden aan eene com missie, bestaande uit de heeren Mr. L. P. M. H. Baron Michiels van Verduynen, Mr. A. C. Visser, Mr. B. C. J. Loder, Mr. P. A. Van der Lith en Mr. P. L. F. Blussé. Het kohier van de personeele belasting over 1899 is afgekondigd en ter invordering gesteld in handen van den heer tyksontvanger. Voor het eerst zyn dit jaar de houders van ry wielen aangeslagen. Een zestigtal ry wielen in deze gemeente brengen op aan ryksbelasting f 106; voor de piovincie aan 7 opcenten f 7,42 en voor de ge meente aan 50 opcenten f 53. Voor het voorbereidend militair onderwys hebben zich slechts 22 jongelingen aangemeld. Veel te weinig wanneer men weet, dat ruim 40 jonge lingen zyn ingeschreven voor de Nationale Militie, lichting 1900. De goede bedoeling, die tot grondslag ligt van het voorbereidend militair onderwys, schynt maar niet begrepen te worden. Voor te bereiden voor de taak, die ieder jongeling wacht ten opzichte van de verdediging van het vaderland, moest zoo gevoeld worden, dat niemand zich er aan wilde onttrekken. '- Heden werd met militaire honneurs op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld de volontair M. Krynen, overleden in het hospitaal alhier. Het militair muziekkorps begeleidde den stoet met treurmuziek. Op de gebruikeiyke wyze werden de salvo's gegeven dooreen vuurpeloton. Aan het graf werd gespro ken door den kapitein-commandant der Instructie Compagnie, door Da. G. A. De Jong, predikant der Geref. Gem. en door een familielid van den overledene. De begrafenis plechtigheid, die als ge- woonlyk onder den invloed van de treur muziek een diepen indruk maakte, werd door een groot aantal ingezetenen by- gewwnd. '- Voor de betrekking van gemeente-secretaris van Ambt Delden is door burgemeester en wethouders dier gemeente aanbevolen de heeren Van Bonsbeek, ambtenaar ter secretarie te Borne en G. Van der Molen, ambtenaar ter secretarie te Schoonhoven. De raad benoemde eerstgenoemde. "-Op Maandag jl. hielden een tien-tal geheel-onthouders een byeenkomst in het Militair Tehuis, omdemogeiykheid te bespreken tot oprichting eener afdeeling. Aan een voorloopig bestuur, bestaande uit 8 personen, werd de samenstelling van een reglement opgedragen. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LIJST van BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, geadresseerd aan onbekenden, over de 2de helft der maand Juni 1899: Brieven: P. Jansen Bas Brouwer, Voorburg. Ambtenaar v./n. Openb. Ministerie by het Kantongerecht Schoonhoven, Rotterdam. Vervolg der Nieuwstijdingen. De statuten der navolgende Naamlooze Vennootschap zyn opgenomen in de St.-Ct. No 158: Maatschappij „de Ny verheid" tot exploi tatie van steenfabrieken, te Montfoort. Duur tot 31 Maart 1939. Kapitaal f 100.000 in 200 aandeelen, waarvan er 75 ge plaatst, welke zyn volgestort. Tot direc teur werd benoemd de heer Teunis Los, steenfabiikant te Montfoort. Tot commis sarissen zyn benoemd de heeren H. Jon genburger, steenfabrikant te Waddinx- veen, F. J. Los, koopman te Leiden, en J. H. Zwart, graanhandelaar te Waddinx- veen. Uit Berg-Ambacht schryft men ons: In de raadsvergadering van 28 Juni 1.1. waren ingekomen twee adressen, van de Chr. Geref. Kerk en van de Herv. Kerk, inhoudende het verzoek tot afschaffing van de kermis. By de gehouden discussie werd er op gewezen, dat de kermis oorspronkelyk een Christelyke instelling is (mis of jaarmarkt by de kerk); maar dat m den loop der tyden dat gebruik was gewyzigd en ont aard. Dit was dan ook de reden, waarom op verschillende plaatsen de duur der kermis was verkort. Adressanten be toogden, dat het voortbestaan van zulk eene instelling in stryd is met het Evangelie. Een der raadsleden, hoewel volstrekt zich nooit bemoeiende met de kermis, wees er op, dat het voorbarig zou zijn dit gebruik plotseling te verbieden, daar alles er op w«st, dat de kermis zlchzelve wel zal afschaffen. Was de duur vioeger wan Maandag tot Maandag, thans was dit reeds ingekrompen van Woensdag tot Vrijdag Hy zag er daarom geen heil in de kermis geheel te verbieden. In de eerste Plaats omdat de gevolgen der afschaffing erger zouden biyken te zyn Sin het vry onschuldige voortbestaan; 2o omdat men er niets voor in de plaats gï en vele gemeentenaren, die ver stoken zyn van alle genot, wel een dag per jaar in feesteiyke stemming moch ten verkeeren; 8o. omdat niemand ge dwongen wordt de kermis te bezoeken. Tevens werd er op gewezen, dat ver schillende personen die gemoedsbezwaren hadden tegen de Berg Ambachtsche kermis, zich niet ontzagen de kermissen in nabu rige gemeenten te bezoeken. Hoewel de verdediger der adressen dit niet ontkennen kon, handhaafde hy de in de requesten neergelegde gronden. Het voorstel in om vraag gebracht werd verworpen met 4 tegen 8 stemmen. -Ds. Van Rappard te Waarder is beroepen te Mynsheerenland. -Ds. M. H. A. Van der Valk te Groningen is beroepen bfl de Geref. Geit. te Grand Rapids (N.-Am.). Gorinehem, 3 Juli. By het eind-examen van het gymnasium alhier zyn gesiaagd voor diploma A: J. H. Haverkate. Voor diploma BH. K. Lette en W. v. Woerkom, allen leerlingen der zeade klasse. 'Berg-Ambacht, 4 Juli. Gedurende het eerste halfjaar 1899 werd aan het hulp kantoor alhier in de rykspostspaarbank ingelegd: in Januari f 911,84, Februari f 496,50, Maart f 983,55, April f 744,60, Mei f 441,40 en Juni f 281,50, samen alzoo f 8869,89. Waarschyniyk tengevolge van het ongeval dat de landbouwer d. J. de vorige week met zyn hooiwagen had, bleek deze niet meer voor het bedryf geschikt. Met hooiryden bezig zynde brak de wagen en ging het paard met het voorstuk er van door. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats en de hollende klepper werd met den last achter zich by zyn stal teruggevonden. Bodegraven, 1 Juli. De harddravery- vereeniging alhier heeft besloten dit jaar eene harddravery te houden. Voorloopig heeft men den datum vastgesteld op Woensdag 80 Augustus. Boskoop, 30 Juni. By de op heden plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeenteraad (vacature Veld huizen), zyn uitgebracht 426 geldige stem men, waarvan op de heeren Jongejan 194, Lünneman 72 en H. Van der Tak 160 stemmen. Van onwaarde 15. Herstem ming tusschen de heeren J. Jongejan en H. Van der Tak. Capelle a/d lJsel, 29 Juni. De collecte tei£Wioeve van het fonds ter aanmoedi ging: en ondersteuning van den ge wapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht f 22,22}. §Groot Ammers, 4 Juli. By het on weder, dat Zaterdag hier plaats bad, werd een jonge koe by den heer A. v. d. Wolf Az. getioffan. Naar men verneemt, is de zalmsteek, die beneden den ingang van de haven onder deze gemeente staat, korter moeten gemaakt worden. Dit is het gevolg van het verzoekschrift van de schippers alhier, gericht aan Z.Ex. den Min. van Waterstaat. 'Lekkerkerk, 4 Juli. (Per telegraaf) Uitslag der stemming voor leden van den gemeenteraad alhier. Uitgebracht 304 stemmen. Volstrekte meerderheid 149. Herkozen de heeren S. Man in 't Veld met 181 en G. Kersbergen met 169 stemmen. Herstemming tusBchen de heeren G. Deelen Pz. met 121 en P. Broere Gz. met 112 stemmen. Verder bekwamen de heeren A. Hoogen- doorn 94, G. Oskam Wz. 55, G. Dogterom 49 en J. Den Boon 43 stemmen. "Ondewater, 3 Juli. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressor toerende hulpkantoren werd gedurende de maand Juni j.l. ingelegd f 4670,87; terugbetaald f 8469,71. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het no. 2949. In de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad is besloten twee nieuwe generator-ovens volgens nieuw systeem voor de gasfabriek te laten maken, waarvoor een geldleemng zal worden aan gegaan, groot f 10.000, rentende op zyn hoogst 4 pCt.; met eene jaarlykscbe af lossing van minstens f 500, te beginnen met 1901. De voorzitter gaf aan den raad de noodige inlichtingen, n.l. dat de reparatie kosten zullen bedragen 14.000 mark, be halve de byleveringen, en dat dit voor loopig door Burg, en Weth. is aangenomen. Verder dat men wel in onderhandeling was getreden omtrent de levering met de firma Klöne, doch dat die onderhandeling is afgesprongen tengevolge van door die firma verhoogde prysvraag, en dat men daarna is gaan onderhandelen met de firma Gustav Hom te Braunschweig, aan wie het contract ter onderteekening is toegezonden. Zonder hoofdelyke stemming keurde de raad een en ander goed. Eoo mooi, dat ieder, die voor het eerst de plant vol vruchten liet, er over verrukt is. In Juli 1898 werden in Duitachland de eerste rjjpe vruchten gooogst. De plant maakt van onderen nieuwe loten en vormt in korten tpd groote struiken. MIDDEL OM DEN REUK VAN PETROLEUM WEG TE NEMEN. Petroleum-lampen, hoe goed ook onderhouden, verspreiden altjjd een onaangenamen reuk, vooral wanneer het licht wordt uitgeblazen. Vroeger is reeda aangeraden, de petroleum met een weinig kamfer te vermengen, hetgeen de lichtsterkte eer vermeerdert dan vermindert. Beter resultaten eohter verkrggt men, door aan de petroleum in het reaërvoir 20 pCt. amyl- aoetaat toe te voegen. Deze atof, die zelve met eene fraaie vlam brandt, laat zioh zeer goed met de geraffineerde petroleum vermengen en deelt aan deie zelfs een aangenamen geur mede. VAL8CHE „NIEUWE" AARDAPPELEN. Volgens „La Nature" kan men op de volgende wjjze van oude aardappelen nieuwe „maken". Men sohilt een ouden aardappel en sngdt daarvan zooveel weg, dat het overblgvende den vorm en de groote van een nieuwen aard appel heeft. Daarna poot men de gefatsoeneerde stukken in goede teelaarde en nu helpt de natuur een handje mee, om de klanten te foppen. Na verloop van een week namelyk, hebben de gefatsoeneerde knollen zioh met een huidje bedekt. Men graaft ze dan weer uit en heeft een nagemaakte primeur, waarop voor het oog althans niets te zeggen valt. Het Fransche blad beweert, dat deze ver jongingskuur te Parjjs met goed suoces, althans met goede finanoiëele resultaten wordt toe gepast. Men zij gewaarBohuwd. BEURSBEKIOUTKN. pCt 3 Juli. Nederl. Werk. Schuld. .2} 84} Dito dito3 94} Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 83j Dito zilver Jan.-Juli. 5 84 Dito Apr.-Oct. 6 83} Portugal, Oblig. m/t. 3 Dito 88/89 m/t. 92. 4} 36* Spanje, Buitenl. Perp. 4 66j Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 8 69 Russ. S. K. Chk.-Az.500&2000 M. 4 - Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 97} Loten Amsterdam f100. .8 108} "Loten Rotterdam3 106}- Oostenr., Loten 4pC. fl. 250,1854. Dito fl. 100, 1864. 163} Loten Madrid3 36 MARKTBERICHTEN. Gorinehem, 3 Juli. Aangevoerd 92 runderen, 3 nuchtere kalveren, 5 vette varkens en 402 biggen. Prijzen: zware kalf koeien f 160 k 170, kalfvaarzen f130 k 150, melkkoeien f120 k 140, 2}-jarige ossen f130 k 160, guiste vaarzen f 80 k 90, pinken f 50 60, graskalveren f 26 k 40> nuchtere kalveren f 10 k 12, vette varkens 16 k 17 ct per half kilo, biggen f4 b8,— Botterdam, 3 Juli. Tarwe f 6,60 tot f 6,80. Per 100 kilo f 7,60 tot f8,-. Rogge f 4,75 tot f 5,80. Rotterdam, 3 Juli. Aangevoerd 162 vette runderen, 0 magere dito, 343 vette en graskalveren, 2 nuchtere kalveren, 1737 schapen of lammeren, 530 varkens. PryzenVette runderen le qual. 32 cL, 2e qual. 27 ct., 3e qual. 24 cL, kalveren le qual. 38 ct, 2e qual. 31, 3e qual. 25 ct., varkens le qual. 18 ct, 2e qual. 17 ct, 3e qual. 16 ct Gemeente Nleuw-Lekkerland. Van 1 Juni tot 1 Ju.i. Geboren: Maaike, d. ran G. Paardekooper en B. Opmeer. Cornells, z. van As. Talmon en T. Holdermans. Wouter, s. van W. Kwaker- naak en H. van der Velden. Jan, z. van A» de Jong en 8. de Koning. Cornelis, z. van C. Gimminger en M. do Zwart. Pieter Tennis, s. van J, Breedveld en Joh. van Driel. Arie, i. van P. Brand en M. W. de Lange. Getrouwd (bp volmacht): H. A. Tempelaar, oud 28 j., (te Tjibadak, Preanger regentschappen, op Java) en M. Mes, ond 28 j. Overleden: P. J. Sobeffe, oud 6 w. Gemeente Noordeloos. Van 6 Juni tot 1 Juli. Geboren: Hilligfe, d. van F. van den Berg en G. Pellikaan. Dirkje, d. van J. Rietveld en 8. van der Willik. Stgntje, d. van C. de Jong en H. Blokland. Magoheltje, d. van B. van Houwelingen en M. Swgnenburg. Getrouwd: T. van Aken en J. van Drenth. Gemeente Ottoland. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Arie, s. tan J. Beuzekom en H. van den Heuvel. Gemeente Oud-Alblas. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Hendrikus, van P. Baan Hsn. en J. Houweling. Cornelia, d. van C. A. Vunk Noor land en W. Huisman. Gerrit, s. van C. Versluis en C. A. Leeuwis. Tennis, t. van J. L. Vlot en A. van Vliet. Overleden: J. Vlot, oud 86 j. T- de Klujjver, oud 68 j. C. de Bruin, oud 48 j. Gemeente Ouderkerk a/d llsel. g k Van 1 Juni tot 1 Juli. Geboren: Klaas, s. ran T. Markus en D. van Herk. Johannes Ggsbortns, z. van- J. van Gosterom en G. Verdujjn. Wouterina, d. van P. Hailing en M. Berkouwer. Overleden: M. Linge, oud 61 j.,eohtgenoote van W. Evegroen. J. Goudriaan, ond 77 j., weduwnaar van 8. Weggeman. J. Markus, oud 87 j., weduwe van M. de Jong. W. Oost- lander, oud 65 j., eohtgenoote van H. Middelkoop. Gemeente Oudewater. Van 16 tot 80 Jnni. Geboren: Marohien, d. van B. Kremers en J. Naman (wonende te Gasselte). Johannis, s. van G. de Brtiin en P. Hubert. Clasina, d. van M. Wouters en KI. Visser. Clasina, d. van G. van Sohaik en A. Wouters. Overleden: A. Hoogendoorn, oud 48 j., echtgenoot van M. de Korte.E. H. Dariveau, oud 10 w. C. A. Verklejj, oud 12 w. Gemeente Stolwijk. Van 16 tot 80 Juni. Geboren: Franoina Willemjjntje, d. van G. van Ejjk en T. M. van Dam. Getrouwd: G. van der Neut en G. van Dam. Allerlei op het gebied van Land- en Tuinbouw, Zuivelbereiding enz. NIEUWE AAKDAPPELEN. Nieuwe aardappelen werken niet gunstig op het darmstelsel. Om ze zoo te koken, dat ze niet meer gevaarljjk en veel lekkerder sjjn, zette men twee ketels tegeljjk te vuur, den eenen met de aardappelen er in, op de gewone wjjze, den anderen alleen met water. Koken de aardappelen, dan giete men dadelyk het vuile (oolanine houdend) water er af, voege het kokende water uit den tweeden ketel er bjj en late ze dau gaar koken. Wie de aard appelen eenB zoo bereid heeft, doet het nimmer weer anders. EEN NIEUWE VRUCHT. Men meldt uit Duitsohland de kweeking van een nieuwe vrucht, die men aard framboos hoeft genoemd. Zjj is uit Japan ingevoerd, is eene mooie, ongeveer 80 oM. hooge struik, die in den bloeitjjd wordt bedekt met groote, witte, welriekende bloeBems, die uiterlgk herinneren aan wilde rozen. Na den bloei versohnnen de groote, soharlakenroode vruchten, tor grootte van eene ananas-aardbezie, rond-ovaal, ongeveer 8—8} oM. in doorsnede, soet van ■ma«ir| en Gemeente Schoonhoven. Van 1 tot 4 Jnli. Geboren: Margrietha Petronella Adriana, d. van A. van der Slugs en H. Sluis. Cornelis Franoisous, s. van H. van Brenkelen en F. A. Murk. Overleden: M. Krgnen, ond 17 Gemeente Berg Ambacht. Van 1 Jnni tot 1 Juli. Geboren: Pieter Marinas, van H. Baas en D. de Brnjjn. Leendert, z. van W. Boom en C. van Vliet. Maria Adriana, d. van G. Boer en M. A. van Vliet. Klaas, i. van B. den Toom en A. Noorlander. Johannes Hendrikus, b. van O. Besemer en A. W. Stuurman. Tennis, s. van O. Zanen en N. Stuurman. Eliza, van P. Liefhebber en M. van der Wiel. Lena Jannigje, d. van L. Verdoold en M. A. Sohilt. Lena, d. van S. Koog en A. de Brujjn. Bastiaantje Fjjgje, d. ran J. Dogterom en B. F. van Megeren. Getrouwd: p. Snel, oud 26 j.en P.M. Borst, oud 20 j. W. Verwaal, oud 29 j. en E. Boesberg, oud 28 j. B. Mudde, oud 81 j. en L. de Langen, ond 26 j. Gemeente Brandwijk. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Teunis, s. van G. J. Slotboom en J. Prins. Gemeente Gouderak. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Jaoob, z. van P. Oosterom en K. de Bode. Popke Klaas, x. van H. de Jong en T. P. de Groot. Johannes Cornelis, s. van P. H. Vleggeert en C. Boutenstegn. Pieter Cent, s. van F. Groeneveld en J. v. d. Werf. Jan, x. van W. Oskam en D. Verhoef. Getrouwd: K. Zwanenburg, oud 25 j.(ran Waddingsreen) en 8. W. de Brugn, oud 11 j. G. Sobouten, oud 24 j. en J. den Outer, oud 82 j. Orerleden: W. Schouten, oud 4 m. P. ran den Hengel, ond 71 j. Lerenloos aan- gegeren kind ran het mannelgk geslacht ran J. O. Lujjt en C. Klejjn. N. Stoppelenburg, oud 78 j., weduwe ran P. Kalkman. Gemeente Goudriaan. Van 1 tot 80 Juui. Geboren: Teuntje, d. ran J. de Pater A. de Vroomen. Hendrik, z. van C. van Veenhuixen en E. de Groot. Getronwd: A. W. den Hartog, Oud 26 j. en T. Verheul, oud 25 j. Orerleden: W. van Genderen, eud 8 w. J. Ouwerkerk, oud 79 j., weduwe yan H. Jongbloed. Gemeente Hei- en Boeicop. Van 1 tot 80 Juni. Getrouwd: J. de Kogel en C. Holl. Gemeente Hoog-Blokland. Van 6 Juni tot 1 Juli. Geboren: Jenneke, d. van B. Bikker en N. Verhoeven. Getrouwd: A. Baan, oud 25 j. en A. de Groot, ond 29 j. A. Kuipers, oud 20 j. en N. Rietveld, oud 29 j. Gemeente Hoornaar. Vau Juni tot 1 Juli. Geboren: Gerrit, x. van A. Slob A. de Groot. Gemeente Leksmond. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Cornelia, x. van C. Kloens en K. Regerkerk. Willem, x. van T. van Buuren en M. Bikker. Aart, i, van J. Verhoef en B. de Jong. Overleden: D. Koogman, oud58j., weduwe van P. F. Megler. G. J. de Jong, oud 19 j. A. den Hartog, oud 41 eohtgenoote van J. Vroon. Gemeente Molenaarsgraaf. Van 1 tot 80 Juni. Overleden: H. Keldermans, oud 70 eoht genoote ran A. Oudenaarde. K. Brandt, oud 77 jM echtgenoot von N. Brandt. Het zal den meesten Uwer wel bekend zijn, dat er door enkele Heeren een ernstige poging in het werk gesteld is om de altredende leden van den Gemeenteraad éénparig weer te candidateefen, wat toen algemeen instemming vond. j Ondanks die algemeene sympathie nu, is er een persoon, die, door zijn eigenzinnigen en overtolligen lust voor het lidmaatschap van den Raad, zichzelven reeds heeft laten candidateeren en waardoor die poging mislukt is. ui-* Wij allen echter blijven natuurlijk bij ons eens genomen besluit, om nl. alle aftredende leden te herkiezen. Zij, die reeds zooveel jaren de belangen onzer gemeente met de meeste onpartijdigheid hebben behartigd, en die gij* Kiezers, ook allen kent, worden U daarom met den meesten aandrang aanbevolen. Gij weet wel wat gij hebt, maar niet wat gij krijgt 1 Kiest daarom de Heeren: EN Gemeente Schoonhoven. BURGEMEESTER en WET- Jj^^F HOUDERS van Schoonhoven biengen ter algemeene kennis, dat vanaf VRIJDAG 1 JULI a. s. zullen geplaatst zfln in der Kerk van de NED. HERV. GE MEENTE. (Haven WeetzQde.) Sohoonhoven, 4 Juli 1899. De SeoreUrix, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. Op Vrydag 14 Juli a. s. hoopt den dag te herdenken, waarop hy 5 JAREN de betrekking van Gemeente-Veldwachter heeft ver- 1$ vuld. Een Vriend, j Groot-Ammera, 4 Juli 1899. Heden overleed, tot onze diepe droef heid onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder AARTJE SCHEP, Weduwe van H. van dbr Wolf, in den ouderdom van 64 jaar en 2 maanden, Uit aller naam, B. VAN DER WOLF. Groot-Ammera, 2 Juli 1899. De Ondergeteekende, candidaat gesteld zijnde ala Ltd voor den Gemeenteraad te NOORDELOOS by de a. a. verkiezing, wenscht ala zoodanig NIET In aanmerking te komen, doch beveelt de aftredende leden daarvoor ten zeerste aan. WOUTER DE GROOT. ten huize van Mej. de Wed. B. DE GRUIJTLR, SPREEKUUR: 'e morgens 8 uu '8 avonds 7 uur. van sollicitanten naar de betrekking van LEERAAR in hot Rechtlijnig- en Bouwkundig- Teekenen aan de Avouii- ieekenscüool van de Ny verheids-Vereeniging voor Goud en Zilversmeden te Schoonhovenop een jaarwedde van f 350,—. De cursus loopt van primo September tot ultimo Mei. Aanmelding vóór of op den 3iaten Juli e. k. Namens het Bestuur, N. KOOIMAN, Voorzitter. A. A. GRAVES KOOIMAN Secretaris. GEVRAAGD, met I Augustus, een nnOÏ I.U.U P. G., by P. DE BONPT, Oud-Alblas. TERSTOND GEVRAAGD: by JOH. v. DILLEN, Mr. Timmerman te Sehalkwyk, by Utrecht. Door het huwelyk der tegenwoordige gevraagd een P. G., middelb. leeftijd, liefst uit den boe renstand, by een Weduwnaar zonder kin deren. Br. fr., of in persoon te vervoegen by C. WINK te Meerkerk. gevraagd, liefst uit boerenstand, in gezin zonder kinderen. Br. fr., lett. D V, aan Boekhandelaar VAN ANDEL, Gorinehem. TERSTOND GEVRAAGD, tegen hoog loon, een goed kunnende melken. Adres de Wed. G. GROENENBOOM te Chariots. Iemand van 23-jarigen leeftijdP. G., zoekt langB dezen weg een NET MEISJE uit den Burgerstand, om na voldoende kennismaking te huwen. Brieven, met portret, worden franco in gewacht, onder motto „Ernstig gemeend", aan het Bureau vab dit Blad. TE KOOP AANGEBODEN: met overdekte KAP, groot 9 ton. Te bevragen by N. MAAT, Kastelein te Goudriaan. GROOTE KEUZE GlEriSENDAH. Vraag prijsopgave. belast zich met het haren en verharen, koopen en verkoopentaxeeren van verstrekt op biliyke voorwaarden gelden als 1ste en 2de Hypotheek op Londerflen en Halzen. Maandags en Donderdags te spreken aan het Veerstal by Wed. RIETVELD te Goada, van 9-12 en Dinsdags te Rotterdam in het Café RONDEEL, Hoogstraat 290, naast het Viaduct, van 9—1 uur. Een bflna zoo goed als nleaw zflnde met ongeveer 200 stampjes voor parures enz. Ook afzonderlyk verkrygbaar. Te bevragen by DIJKSTRA DE VISSER, ViolenBtT. 161, Groningen. MONTFOORT (Utr.). Compl. VEERENBEDSTELLEN met toe behoor en, bestaande uit: 2 pers. Veeren- bed, Peluw, 2 Kussens, gemaakt Bed en Peluw-overtrek, 3 Dekens, wollen, gestikte en molton, en 2 halve Stroomatrassen. Solide, gewaste Tyken, zuivere, nieuwe Veeren: f 29, f 35, f 40,— en f 50,—. Dito stellen, gevuld met de beste Ka pok: f23,-, f 27,50, f 32,50 eu f 40,-. Uzeren LEDEKANT met Stroo en Zee grasmatras, *Peluw en Kapok Kussens, met 3 Dekens: l-persoons f 20, f 22,60; 2 persoons f 24,— en f 27,50. Gegarn. WIEGEN f 9,50; Schommel- wiegen, rijk gegarn., f 12,60. De zendingen geschieden franco tot naastbyzynd station of aanlegplaats door geheel Nederland, na toezending van het bedrag of onder rembours; vry zicht. Prijscouranten, monsters enz. gratis. AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, verkrygbaar te Sehooahovea by E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, G. Spilt. Noordeloos, J. G. van Dra Rist. Ouderkerk a/d IJeel, M. PannxkoW. G. Dl Jono Czn. Krimpen aid Lek, A. J. Dogterom. A. Dekker. Moordrecht, J. van Gennep. Berkenwoude, Z. Vink. Berg-AmbachtWed. D. Blanken. K. v. Dam. StreejkerkE. Hilgeman. Ble8kensgraafF. van Rees. Ammer8tol, H. de Jong Pzn. Brandwijk, M. van Essen. Qroot-Ammer8, E. v. d. Vlist. In het by zonder wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON THEE, k f 1,30 per 6 ons. OVER DE Naar het Hoogd., met aanteekeningen, door Dr. M. DENEKAMP. Nieuwe uitgave. Prijs gebonden 80 Cents. Uitgave van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven en alom te bekomen. debiet der met het aNKER met den dag toe. J. GEBRs. DOBBELMANN, Zeepfabrikanten, NIJMEGEN. INDIEN GIJ NIET WILT HOESTEN gebruikt de allerwege bekroonde en wereldberoemde (M ELI AN TUE), uit de Koninklijke] Stoomfabriek „OE HONIGBLOEM" van VAN SCHAIK Co.'s Melianthe is het beate middel ter wereld. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe geneest Kinkhoest. VAN SOlLAIK Co a Melianthe geneest xoowel oud als jong. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe mag in geen hnisgesin ontbreken. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe staat voortdurend onder Soheikundig toexioht. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe helpt onherroepelijk. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe is bekroond met Eerediploma's. VAN SCHAIK Co.'s Melianthe is bekroond mot Ooud. VAN SCHAIK Co. s Melianthe is bekroond mot Zilver. VAN SCHAIK Co. s'Melianthe is verkfggbaar in flacons van 40 Ctz., 70 Cts. en f I,— voor Gorinehem de Firma Wed. VAN DER JAGT Zn., Grossiersen voof Haastrecht W. J. VAN DAM.

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2