k m ZOMER-ARTIKELEN, H.H. Slagers. Een Dienstbode, Een HUIS, «EtfASmMOOPING STEIN bij Haastrecht, De Nederlandsche Uoyd, Amsterdam, 3 Timmerlieden, Aanbesteding, Aanbesteding. Boomvruchten BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. KAPITAAL f 4000.000, Diijecteur J. TER MEULEN Jr., IlM-?611ÏP<!iI0Ill08flBl!!lli0filljrilIll00l[lt7all G. JAN NIEKERK, ■f Van Wbensdag 19 Juli tot Zaterdag 29 Juli: Groote Opruiming A. C. ElJKELENBOONI g- Dienstbode, METSEL-, TIMMER- en verdere WERKEN Het onder profiel ophoogen en verzwaren der Bakkers- kade onder Brandwijk, met uit den boezem te baggeren kleigrond. Geïllustreerde WANDTEKSTEN Vele Kiezers. Goudriaan, Bleiswyk. R00DE-, ZEEUWSCHE- EN ESSEC TARWE, EN RIETGEWAS te Langerak Het GRASGEWAS van het schrale land van den Polder en het Zwet, in vjjf perceelen, By Eon. besluit ia benoemd tot hoogleeraar aan de Polytechnische school J. C. Dyxhoorn, werktuigkundig ingenieur te Rotterdam. H. M. de Koningin is thans ook, nevens H. M. de Koningin Moeder, als beschermvrouw opgetreden van de Algemeene Nederlandscho Vrouwen-ver- eeniging .Arbeid Adelt". De 6de compagnie van het 4de reg. vesting artillerie, onder kapitein M. C. v. d. Hoog, keerde Vrydag van den Helder naar 'a-Qravenhage in garni zoen terug. Als vervolg op de uitgifte der frankeerzegels van een gulden, wordt, met ingang van 1 Augustus a. s., een nieuw type van de frankeerzegels der overige waarde in gebruik gesteld. Tegeiykertyd worden briefkaarten en briefomslagen met het nieuwe zegel type in gebruik gesteld. Van die zegels, briefkaarten en brief omslagen zal ambtshalve eene eerste toe zending aan de postkantoren geschieden in den loop dezer maand. De tegenwoordig in gebruik zijnde zegels, briefkaarten en omslagen blijven tot nadere aankondiging geldig. De op de postkan toren aanwezige voorraad zal dus eerst Worden opgebruikt. De nieuwe zegels enz. mogen, onder geenerlei voorwendsel, vroeger dan 1 Au gustus a. s. worden uitgegeven, noch, aan wien ook, ter inzage worden verstrekt. Met nadruk is de aandacht van de amb tenaren der posterijen op deze bepaling gevestigd. De postbladen worden voorloopig niet door afidere vervangen. Te Rotterdam is opgericht een afdeeling der vereeniging ter bevor dering van de Nederlandsche visscherij. Deze afdeeling heeft de bevordering der viagcherjj-belangen in den meest uitge- breiden zin ten doel. Het bestuur be staat uit de heeren J. O. Everwijn, H. J. H. Modderman (Bleiswyk), F. Bland van den Berg, J. C. Kersbergen en G. A. Ten Houten (Kralingsche Veer). Beroepen te Kockengen Ds. T. Lekkerkerker te Hagestein. Dg. J. W. Kalkman te Woerden is beroepen te Maasland. Gouda, 15 Juli. Uitslag van de over- gangs examens aan het gymnasium alhier. Bevorderd uit I naar II: M. A. Engels, J. G. Hooijer, A. M. De Lamaar, J. A. Van der Lee, W. De Peer, J. C. Smolt, D. Van Vliet. Niet bevorderd 8. Uit II naar III: A. Eekhof, J. J. Van der Heyden, W. A. Hoek, A. Van IJBen- dyk; met herexamen: G. IJssel de Schepper. Niet bevorderd 8. Uit Hl naar IV: L. De Jong, K. Kooy- man, E. J. Wientjes; met her-examen: W. M. Swellengrebel. Niet bovorderd 1. Eén leerling, die verhinderd was aan het examen deel te nemen, heeft vergunning van curatoren dit na de vacantie af te leggen. Uit IV naar V: S. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, R. Bueno, E. Van Delden, W. Koorevaar, L. W. Van Ryn van Alkemade, H. A. Schouten, M. J. A. De VrUer. Met her-examenL. Van Dantzig en J. A. Fokker. Niet bevorderd 1. Uit V naar VI: J. W. A. Byisma, Ha. Wa. Kramers, H. Nanning. Met herexamen: P. Van Reedt Dortland, 0. Met en W. Zuydam. Niet bevorderd 1. Bovenstaande opgaven zyn alphabetisch. By het voortgezet admissie-examen aan de ryks hoogere burgerschool alhier zyn nog toegelaten: Tot de Ilde klasse: C. H. H. Snell en na aanvulllngs-examen tot het voll. ond. in die klasse toegelaten do tegenwoordige leerlinge voor enkele lessen: Ja. Wa. Bokhoven. Tot de lilde klasse toegelaten: G. J. IJssel de Schepper en B. M. Van de Werk, belden voorwaardeiyk. Tot de IVde klasse P. F. De Haseth Möller en voor enkele lessen: Oa. Van Reedt Dortland, Afgewezen 1 voor de 2de klasse, 1 voor de 8de en 2 voor de 4de klasse. Gisteren avond had in de sociéteit „Ons Genoegen" een vergadering plaats van leden der afd. Gouda en omstreken van de Holl. Maatschappy van Landbouw. De voorzitter, de heer J. Breebaart Lz., herdacht in welgekozen woorden het over leden bestuurslid, wyien den heer G. A. Bouter. In de eerste plaats waren aan de orde de punten van beachryving voor de alge meene vergadering, te houden op 19 Juli a.a. te Sommeladyk. Over dezo punten werd geen discussie gevoerd. Tot voorzitter van het hoofdbestuur stelde de afd. Gouda de heer Vas Visser en tot lid van het hoofdbestuur voor Zuid-Holland de heer Pb. Van der Breggen te Waddingsveen, terwyi voor lid van het hoofdbestuur voor Noord-Holland de afgevaardigden geen bepaalden naam op kregen, omdat men van de vyf genoemde candidaten niet genoeg op de hoogte was, wie het eerst in aanmerking zou moeten komen. Ook over de plaats waar het volgend jaar de alg. vergadering zou worden gehouden, hadden de afgevaar digden een vry mandaat. Nu werd overgegaan tot het kiezen van afgevaardigden. Np verschillende stem mlngen werden gekozen do hh. J. Bree baart en J. Visser, laatstgenoemde be dankte evenwel, en tot plaatsvervanger» de hh. A. Van Veen en 8. Moons. Tot bestuurslid werd gekozen de heer S. Moons. De voorzitter deelde mede, dat dit jaar het proefveld weder onder Bilwyk is aan gelegd; verschillende leden waren reed» daarnaar wezen zienomtrent de uit komst hoopte hy later nader inlichtingen te kunnen geven. Gorincbetn, 15 Juli. De uitslag van de overgang» examen» aan het gymnasium alhier is al» volgt Van de lste klasse tot de 2de klasse. Onvoorwaardeiyk bevorderdA. M. v. Kessel Boll, V. G. A. Boll, W. G. v. d. Vliet, mej. S. L. 't Hooft, 0. J. v. Drunen en J. G. A. Kattenbusch. Niet bevorderd 2. Van de 2de klasse tot de 8de klasse. Onvoorwaardelyk bevorderd: J.J.H.Vis^i, A. QL W. Boll, F. Haverkate en A. B. Dene- Jramp. Niet bovorderd 1. Van de 8de klasse tol de 4Je klasse. Onvoorwaardeiyk bevorderd: J. v. d. Pol, C.VervoornG. C. v. d. Hoifat en W. v. 't Sant. Een leerling, die door ongesteldheid ge durende geruimen tijd de lessen niet had kunnen bywonen, nam aan het examen geen deel. Van de 4de klasse tot de 5de klasse. Onvoorwaardelyk bevorderdJ. W. Goed- bloed. VoorwaardeiykD. C. d. Ouden en P. 8. L. Hartog. Van do 5 ie klasse tot de 61e klasse. Onvoorwaardelyk bevorderd: A. v. Hel bergen en J. P. Scholte. Eerste toelatingsexamen: Aangegeven voor de late klasse 7 aspiranten; voor de 6e klasse: 1. Toegelaten tot de lste klasse: D. J. De Bruyn, A. Blanker», mej. J. H. G. Struick, A. M. Bos en M H. J. Bosch. Tot de 6de klasse: A. Couvée. •Arkel,s17 Juli. Donderdag maakten de leerlingen der vier hoogste klassen uit Arkel, Spyk en Kedichem, onder geleide der onderwyzers en onderwyzeressen, een uitstapje naar Rotterdam. Het hoofddoel dezer reis was een bezoek aan de Diergaarde; daarby werd echter niet vergeten, om zooveel mogeiyk te prohteeren, van wat het bezoek aan eene groote stad voor dorpskinderen leerzaams en belangwekkends aanbiedt; de stand beelden van Erasmus en Vondel werden in oogenschouw genomen, een bezoek aan de Passage gebracht enz. Dat de kinderen in de Diergaarde niet moe werden van het kyken, behoeft voorzeker niet gezegd! Ruim drie uur werd hier vertoefd, waarna nog een paar ritten per tram door de stad werden gemaakt en tegen vyf uur werd de reis weder huiswaarts aangenomen. Het weder was by uitstek gunstig, zoo dat zoowel by de heen- als by de terug reis de jeugd op het dek kon biyven en haren geest kon verryken met de talryke voorstellingen en begrippen, waartoe een stoombootreisje volop de gelegenheid biedt. Mejuffrouw T. P. Holster alhier is benoemd tot onderwyzeres aan de byzon- dere school te Varsseveld. "Benschop, 18 Juli. In de jl. Zaterdag gehouden vergadering van de Provinciale Staten in de provincie Utrecht werd be handeld het ontwerp-beslult tot wyziging van het by zonder reglement van het water schap Benschop, Btrekkende om de jaar wedde van den penningmeester van f800 terug te brengen tot f 280. De meerder heid der commissie kon zich niet direct met het voorstel vereenigen en adviseert de jaarwedde te bepalen op f 200, zooals door het bestuur van het waterschap in de vergadering der ingelanden wordt ver langd. Nadat door den heer De Beaufort, van Driebergen, de opinie dor minderheid en door den heer Van Asch van Wyck, van Veenendaal, het standpunt der meer derheid is verdedigd, wordt ten slotte het voorstel der meerderheid aangenomen met 26 tegen 8 stemmen. 'Bleskensgraaf, 18 Juli. Tot deelneming aan het voorbereidend militair onderricht heeft zich alhier slechts één persoon aangemeld. Sedert de maand Januari jl. tot op heden hebben zich in deze gemeente 15 gevallen van febris typhoïdea voorgedaan, waarvan 2 met doodeiyken afloop. Giesendam, 14 Juli. By de alhier ge houden herstemming voor een raadslid is de heer Verspuy herkozen. 'Gleaen Nleuwberk, 17 Juli. Voor het voorbereidend militair onderricht hebben zich in deze gemeente 11, in Peursum 4 en in Scheiluinen 2 personen aangemeld. Da. F. Haverkate heeft het beroep naar de Geref. gemeente te Zuid Wolde (Dr.) aangenomen. Haastrecht, 17 Juli. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door Ds. J. Brui ning Jz, te Warga. 'Jaarsveld, 17 Juli. In de laatstgehouden vergadering van den gemeenteraad werd voorloopig vastgesteld de rekening over het dienstjaar 1898, in ontvangsten f 6272,41', uitgaven f 5806,78». Batig slot f 465,68. Voorts werden onderzocht de geloofs brieven van de herkozen leden, de heeren De Gier, Verhoef en Van Eeten, welke in orde werden bevonden, zoodat tot toelating is besloten. Opnieuw, doch ongewyzigd, werd vast gesteld de verordening op de hefflog en invordering van schoolgelden. Ten slotte werd met het oog op de aanstaande 8ste volkstelling besloten, de huizen binnen deze gemeente van een nieuw nummer te voorzien. Jaarsveld, 18 Juli. De verpachting der tieüden onder deze gemeente ten be hoeve van den Ambachtsheer van Leks- mond en van „het Groot-Generaal" heeft opgebracht f 222, tegen f 216 in 't vorig jaar. Leerdam, 14 Juli. Gisteren maakten 74 leerlingen der openbare school mo. 1, onder leiding hunner onderwyzers. een reis per spoor naar Rotterdam- zy be zochten de Diergaarde en aten in het Volkskosthuis aan de Kipstraat; maakten een promenade door de stad en verder over de Maasbrug ter bezichtiging der zeeschepen. Nu en dan werd er halt gehouden om den dorst te lesschen. Met de tram gingen de kinderen terug naar 't Beursstation. Met de trein van 9 20 kwamen zy des avonds zeer voldaan alhier aan en werden door hunne resp. vaders en moeders in ontvangst genomen. Hon derden menschen waren aan den trein om de opgewekte kinderschaar te zien aankomen. 'Lekkerkerk, 15 Juli. In geen jaren is het zoo vlug met den hooibouw gegaan als dezen zomer. Reeds verscheidene land bouwers hebben den „bouw" binnen. Is er in dezen voorspoed, ook de opbrengst is bevredigend en de kwaliteit wordt uit muntend geacht. Deze gunstige toestand voor de landbouwers wordt echter eenigs zins verminderd door het steeds toenemen van het mond- en klauwzeer onder het vee. Een der kippen van den heer J. N. heeft een ei gelegd van 1 HG. - of 1 ons De vorm liet in evenredigheid van een gewoon ei niets te wenschen over. 17 Juli De vrouw van den heer T. M. had het ongeluk te vallen op een oogenbllk dat zy een stopnaald in de hand had. Met dpn val ging de naald dwars door den duim heen en werd door een der omstanders er uitgetrokkenalzoo liep het ongeval naar het zich eerst liet aan zien buiten verwachting goed af. De werklieden Weeniging.Onderlirg Belang", afdeeling van het Alg. Nederl. Werklieden verbond, hield 11. Zaterdag avond eene vergadering in „De Groote Boer" alhier. Tegenwoordig waren pl. m. 40 leden. De voorzitter (de heer J. Neef) opent de vergadering, de secretaris doet voorlezing der notulen van de vorige, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde komt de verkiezing van een lid van het bestuur, in plaats van den heer P. Fennet. By eerste stemming werd geen volstrekte meerderheid verkregen, waardoor een herstemming moest plaats hebben, en wel tusschen de heeren J. P. De Jager en J. Boon Bz., waarvan do heer J. Boon Bz. werd gekozen. Deze nam de benoeming aan. O vergaande tot het benoemen van een bode wordt de heer Johs. Den Boer benoemd, die deze betrekking aanneemt. De voorzitter doet mededoeling dat het ledental der vereeniging thans bedraagt 78, en dat van het op te richten Uitkeerings fonds by ziekte 86. Met een opwekkend woord tot de leden om alle werklieden, die nog geen leden zijn, te trachten te bewegen als leden toe te treden, sluit hy op gebruikeiyke wyze de vergadering. De kaaspryzen, welke alhier wordon besteed, zyn voor gewone soorten kazen naar gewicht en kwaliteit f 19 ft f 28 per 50 KG., voor zwaardere kazen worden hoogere pry zen bedopgen. Lekkerkerk, 17 Juli. In de 11. Vrydag gehouden vergadering van de commissie tot bevordering van getrouw schoolbezoek werd door den voorzitter mededeeling gedaan, dat op het verzoek aan het ge meentebestuur om subsidie, afwyzend is beschikt. Tevens werd besloten Donderdag de reis naar den Hoek van Holland om 8 uur per boot van de heeren v. d. Schuit te beginnen. In eene Zaterdagavond gehouden byeenkomst van het onderwyzend per soneel werd het schoolfeest op Vrydag a. s. nader geregeld. Het feest zal geopend worden met een optocht over het dorp. Na terugkomst in de school zullen de kinderen onthaald worden en zal de heer Proper, prestidigitateur uit Rotterdam, zyn werkzaamheden beginnen. Ook zullen nog luchtballons worden opgelaten en een verloting worden gehouden. Door den heer Lt. Mudde is tegen 1 Augustus ontslag gevraagd als koster der Ned. Herv. Kerk. Op dien datum zal hy die betrekking 25 jaren vervuld hebben. Dat kinderen, als zy aan het spelen zyn, alles om zich heen vergeten kunnen en alleen oog voor hun spel hebben, bleek Zondag 11. hier. Esn dochtertje van den heer M. L. was zoo verdiept in haar spel, dat het de sloot niet zag en er pardoes in liep. Door haar zusje werd ze echter vry spoedig op den vasten wal geholpen. 'Nleuwerkerk a/d IJael, 17 Juli. «Viydag- avond hield de Nieuwerkerksché Werk lieden-Vereeniging „Onvermoeid Vooruit", haar 3-maandelyksche vergadering in de school op het dorp.- Na de lezing der notulen, die onveranderd werden goed gekeurd, bracht de penningmeester ver slag uit over de laatste drie maanden. De ontvangsten hadden bedragen f 45,65 en de uitgaven f 28,49, zoodat het batig saldo beliep f 17,16. Een nieuw lid werd voorgesteld. Verder besprak de voorzitter, A. v. d. Berg, in korte trekken de Ongevallen wet, die in September in de Tweede Kamer in behandeling zal komen. Volgens spreker is er in die wet zeer veel goeds voor den werkman, doch toch ook één groote leemte, n.l. de uitsluiting van de land-arbeiders. Spreker heeft echter nog eenige hoop, dat zy in de Wet opgenomen zullen worden, daar de heer Heldt een amendement in dien geest heeft ingediend. Na nog eenige besprekingen over deze wet, werd de ver gadering door den voorzitter gesloten. "Ouderkerk a/d IJeel, 17 Juli. De Zaterdag gehouden tweede verhuring van het grasgewas der landeiyen van Krom me, Geer en Zyde heeft opgebracht f 504, tegen f 453 in 't vorig jaar. Ook in deze gemeente is mot de voorbereiding der a.s. tienjarige volkstel ling een aanvang gemaakt. Tot controleur is benoemd den heer M. Van Tol, tot tel lers zyn aangewezen de heeren D.Sonne, C. Brouwer, A. Olieman, H. Mulder en W. Zeiie. Een algemoene vernummering der woonhuizen heeft dezer dagen plaats. "Oudewater, 17 Juli. Tot onderwyzer aan de school met den By bel alhier is benoemd de heer S. Hagen te Reeuwyk. Door de harddra very-vereeniging „Voorwaarts" alhier ia in hare laatste vergadering besloten om op 15 Aug. a. s. des voormiddags een wieier wedatryd te houden, om pryzen te zamen groot f 50; des namiddags een harddravery met paarden gespannen voor sulkcy's, om piyzen samen groot f 210. 'Streefkerk, 18 Juli. Naar men ver neemt, circuleert onder eenige ingezetenen dezer gemeente een adres aan den raad tot oprichting van een telephoonkantoor. Tot deelneming aan het voor bereidend militair onderricht hebben zich alhier slechts 4 personen aangemeld. De jongeheer A. Den Hertog alhier heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor de 2de klasse van het gymnasium te Doetichem. 'Tlenhoveu, 17 Juli. De tiendverpachting alhier bracht dit jaar op f 105, of f 19 minder dan in 1898. Van gisteravond tot heden middag zyn op de zalmzegen-visschery -alhier 14 zalmen gevangen. Waddlngsveen, 17 Juli. Voor het voor bereidend militair onderricht hebben zich slechts 12 jongelieden aangemeld. Woerden, 15 Juli. De harddra vei y- vereemging „Wilhelmina" heeft besloten de door haar uitgeschreven tentoonstelling, wedstiyden in schoonryden en harddra very door paarden van zessen klaar, niet op 23 Aug. maar op Woensdag 2 Aug. te doen plaats hebben. Bovendien worden by de harddravery des namiddags nog een „Wilhelmina- piy»" van f 100 en een premie van f 50 uitgeloofd, waarnaar enkel paarden kunnen mededingen die by den eersten omloop worden afgereden. Gemengd Nieuwe. Te Enkhulzen heeft de 100-jaiige heer J. De Gras ff op het stad huis zyn stem uitgebracht by de verkle zing van raadsleden. Gisteren-morgen is in de ge meente Mastwyk by Montfoort binnen één uur tyds afgebrand de kapitale boerdery be woord door Van Roasum. De woning, drie hooibergen en wagenloods brandden geheel af; een pakhuisje, een schuur en een schuur met varkens bleven gespaard. Vrydag-avond om 7 uur had op het terrein Rocénhof der levens verzekering maatschappy „Dordrecht", te Dordrecht, een ernstig ongeluk plaats. De 18-jarige loodgietersknecht Frans Fok liep op de bovenste balklaag der derde verdieping van een in aanbouw zynd pand met een dakvenster op de schouders, toen by het ongeluk had te struikelen. De ongelukkige stortte van drie ver diepingen hoog naar beneden en kwam met het hoofd op den kaut van een balk neer. Hy werd bewusteloos opgenomen, met een verschrikkeiyke hoofdwonde en een gebroken arm. Voorta bleek bij in wendig zwaar gekneusd te zyn. Twee dokters verleenden de eerste hulp en ge lastten zyn overbrenging naar het zieken huis. Derwaarts is by per raderbaar ver voerd en Zaterdag-middag is hy daar over leden, zonder by kennis te zyn geweest. Zaterdagnacht te twee uur is ?«een schipper uit IJselmonde, die op het Achterklooster gevallen was, met een ernstige wond aan het hoofd naar het ziekenhuis gebracht. Te Alkmaar is Woensdag middag in het Noord Hollandsch kanaal een kinderhoedje dry vend gevonden, tor- wyi een vierjarig meisje vertelde, dat haar 6-jarig vriendinnetje by bet bloempjes plukken in het water was gevallen. Door de politie werd gedregd en het ïykje opgehaald, dat naar de ouderiyke woning werd vervoerd. Alf vervolg op het bericht in ons vorig Nobetreffende de vermissing van den 15 jarigen jongen van het Noord plein en het 14 jarige meifje uit de Tol lensstraat te Rotterdam, kan worden mede gedeeld dat beiden terecht zyn en Vrydag- avond om half negen onder behooriyk politic-geleide uit Venlo aan het station Beurs te Rotterdam zyn overgebracht. Terstond werden beiden naar het politie bureau in de Pauwensteeg gebracht, waar de commissaris hen in verhoor nam. Sedert zy Dinsdag het ouderiyke huis ont liepen, zooals zy schreven rondloopende met plannen van zelfmoord, hadden beiden een geheele verandering ondergaan, waar door begrypelyk gemaakt wordt hoe zy uit handen der politie bleven. Beiden hadden zich een compleet licht grys jongens flets- costuum aangeschaft, zoodat men op het eerste gezicht meende met twee jongens te doen te hebben. Bovendien had het meisje baar baren opgeofferd om zich onkenbaar te maken. Uit hun ver- haleD, voor zoo ver geloofwaardig, kon op gemaakt worden dat zy van het Maas station per spoor de stad verlieten, zy zeggen voorts in den omtrek van Nymegen en Venlo in de bosschen rondgezworven, doch het land niet verlaten te hebben. Zoolang de knaap nog geld had, ging het goed, doch toen hieraan gebrek kwam en van verdrinken in de bosschen rondom Nymegen en Venlo by gebrek aan water ook al geen sprake was, toen dacht het hun maar het beste zich te Venlo by de politie aan te melden en te vertellen hoe de vork in den steel zat. Hun schoenen gingen stuk en de aardigheid van het snoepreisje was er vry wel af. Denzelfden avond z(jn zy, na een onderhoud van beider ouders met den commissaris, onder geleide, ieder afzonderiyk, huiswaarts ge bracht. Volgens latere berichten wemelde het tot één uur 's nachts in de anders zoo stille Tollensstraat van een menschen- menigte, die niet van uitscheiden wist by het breDgen van een soort ovaties aan de teruggekeerde 14jarige dochter. Zoo talryk was de menigte, dat de straat van 10 uur af als 't ware versperd was, en een inspecteur met een tiental politie agenten er aan te pas moesten komen om het gestremde verkeer eenigszins te her stellen. En telkens wanneer ook maar een tipje van den neus van een der huisge- nooten zichtbaar werd, klonken de boera'a door de lucht. Maar ook een andere stemming werd aangenomendie de politie liet vreezen voor de ruiten van het ouderiyk huis van de teruggekeerde. Het ouderenpa&r en de andere bewoners ver keerden daardoor natuuriyk den geheelen avond en een groot deel van den nacht in een angstige spanning. Hun 14 jarige dochter, door wier toe doen al dit dwaze misbaar veroorzaakt werd, zal vermoedeiyk wel niet meer naar haar school op het Van der Weif- plein teiugkeeren. Beter kwamen de ouders van den jongen eraf. Stil, doodstil als gewooniyk, bleef het op hét Noordpleiü, waar zy wonen. De jeugdige DonJuan was bediende op een kantoor in de Wynstraat. Dat de jongen en zijn meisje zich uit gebrek aan contanten by de politie te Venlo moesten aanmelden, was hun eigen schuld. Want zy hebben de ruim f 800, die de jongen medenam, niet verteerd in de drie dagen van hun afwezigheid, maar uit angst om groot bankpapier te wisselen, waardoor zy vreesden ontdekt te worden, verscheurden zy een gedeelte van de bank noten en lieten de snippers door den wind medevoeren. nderdag-middag toen de landbouwer T. te 'Gelselaar met zyn zoon en een arbeider bezig waren een vracht raapzaad op te laden, werd de zoon, die op den wagen was, door een bliksem straal uit een wolk doodeiyk getrcffen. Hy viel van den wagen en werd door den arbeider in zyn armen opgevangen. De vader, die met veel moeite het ge schrikte paard tot staan bracht, bemerkte eerst daarna welk een vreeieiyk ongeluk hem getrcffen had. De getroffene was aan het hoofd gewondverder was zyn geheele borst rauw, alsook verschillende plaatsen aan de beener. De pet, de broek en de sokken waren aan fltrden gereten. - Vrydag-morgen vroeg is op den Dordtschen straatweg een man aan gehouden, die een mand mot 10 kippen by zich had, door hem in dien nacht gestolen op een boerde: y onder IJselmonde. De politie nam hem in bewaring. -Een jonge fabrieksarbeider te Eibergen, H. S., heeft zyn krachtigen ge zonden arm beschikbaar gesteld om een open beenwond van zyn vader met stukjes huid te bedekken, voorloopig met goed succes. Een oppervlak van 5 ft 7 centi meter is hem in reepjes afgesneden en op de beenwond geplakt. Een ernstig ongeluk bad Zaterdag-middag te Utrecht plaals. Een koopman was met zyn wagen, bespannen met een hit, uitgereden om gras te halen zyn drie kinderen reden met hem mee. Ter hoogte van de Iaraölietische begraaf plaats schrikte het paard en geraakte de wagen in de Vecht. Hulp was niet te bekennen; de vader had reads twee kinderen gered en begaf zich, om ook het derde, een meisje van 10 jaar, te redden, wederom te water. Hy had het kind reeds in handen, maar de krachten begaven hem, en ook de hit schynt hem in de redding belemmerd te hebbenhet kind ontglipte aan zyn handen en zonk. Nogmaals trachtte hy het kind te redden; het gelukte hem nu het op het droge te brengen, doch toen bleek de kleine reeds overleden. Met behulp van een voorbyganger werden paard en wagen uit het water gebaald, het paard was echter al dood. Zaterdag-avond had te Deven ter een vechtparty plaats, waarby de arbeider J. Kappert door een soldaat der Koloniale Reserve uit Zutphen zoodanig met een mes werd gestoken, dat hij gisteren in bet Ziekenhuis ia overleden. De vermoedeiyke dader, zekere Gauwberg, is gearresteerd en ter beschikking van de militaire autoriteit gesteld. Zondag-avond heeft te Haarlem een ernstig misdryf plaats gehad. Tegen lift uur liep de 19-jarige R. Verdel in de Groote Houtstraat met eenige kennissen, toen zy eenige aldaar gedeta cheerde cadetten der K. M. Academie ontmoetten. Een der jongelieden plaagde en sarde de cadetten, vooral een hunner, die toen zoo kwaad werd dat hy de sabel trok en niet den plager, doch Verdel een slag op het hoof! gaf, zéó, dat by een gapende wonde op den schedel kreeg en bewusteloos ineenzakte. Zyn kennissen waren er vandoor gegaan en ook de cadetten zetten het op een loopen, ^oodat de dader nog niet bekend is. Verdel werd naar het Gasthuis gebracht en was gisteren nog bewusteloos. Te Bolnes (Ridderkerk) is het 15 jarig dochtertje van B. onopgemerkt in de modderachtige dyksloot gevallen en levenloos daaruit opgehaald. Op den weg van Muiden naar Muiderberg, naby Hakkelaarsbrug, bad Zondagavond een ongeval plaats, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een rijtuig, waarin 10 personen, t. w. twee volwassenen en acht kinderen ge zeten waren en dat zeer onvoorzichtig werd bestuurd door een 14- of 15 jarigen jongen, ontmoette op dat punt van den weg den trein der Gooische stoomtram, die uit Naarden kwam. Het paard ver schrikte, met het gevolg, dat het rytuig met alle inzittenden terecht kwam in de sloot terzyde van den weg. Gelukkig konden allen by tyds gered worden. Ook Blaagde men er in "het paard, dat onder het rytuig lag, uit het ondiepe water op te visachen. Het rytuig bleef echter voor loopig met zyn neus in de modder staan. De komische zyde van het ongeval was, dat een wielrtyder, die juist passeerde, zóó verschrikte, dat ook hy voor h(j het wist te water lag. Men trok hem echter ook spoedig op het droge. Uit Deventer wordt gemeld: By gelegenheid dat j.]. Dinsdag de paarden van het 4de escadron zwommen, begaf zich oök een korporaal, ondanks het verbod, te water, en wilde naar den overkant zwemmen. Iti het midden der gracht gekomen, zoek hy plotseling naar de diepte. De cadet Simon, dit ziende, sprong hem na en na herhaalde malen gedoken te hebben, gelukte het hem derk. drenkeling naar boven te halen. Inmiddels was men met een roeiboot genaderd en werden beiden daarin opgenomen. Een liefdesdrama. Een 21-jarig meisje uit de Zwarte Paarden» Btraat en een gehuwd man uit de Zand straat te Rotterdam ontmoetten elkander Maandag avond omstreeks 6 uur ten huize eener vrouw in de Frederikatraat. De echt- genoote van den man, die van deze ont moeting gehoord bad, kwam op haar beurt naar de Frederikatraat en trof haar man en het meisje aan. Toen sloeg der 21 jarige de schrik om het hart. ZU vluchtte naar den zolder en van daar op het dak, om na over eenige daken ge klauterd te zyn, door een huis de straat weer te bereiken. Hier wachtte een politie agent haar op, die haar ter bescherming tegen het publiek, dat inmiddels rondom de vertoornde wederhelft te hoop geloopen was, medenam naar den politiepost in die straat. De geheele Frederikatraat was in rep en roer en toen het meisje eenige oogenblikken later onder politie geleide den post verliet om naar het bureau in de Meeimansstraat te worden gebracht, vergezelden haar honderden derwaarts. Het gezicht van deze joelende massa bracht haar zoo van de wy», dat ^y, op de Rotte gekomen, aan haar geleiders wiBt te ontsnappen en in het water sprong. Een der agenten sprorig haar na en haalde haar op het droge. Druipnat stonden ze daar, het meisje blykbaar afgekoeld en weder ging het nu, door dezelfde immer aandikkende menigte vergezeld, terug naar den politiepost in de Frederikstraat, waar men het meisje voorloopig hield, baar van droge kleeding deed voorzien en inmiddels de ouders waarschuwde. Te Qudepekela kregen twee buren, wonende onder een zelfde dak, twist. Van woorden kwam het tot daden en een kind van 4 weken van zekeren v. d. Molen weid door een slag op bet hoofJ, in drift toegebracht, door W. dood- Slagen. De dader werd gearresteerd, —Op de tram der Zuider-St.-Mjj. tusschen Oosterbout-Breda, ter hoogte van het station Teteringen, had de machi nist leerling v. M. gisteren-middag de onvoorzichtigheid, terwyi de tram in be weging was, zoo ver buiten de machine te gaan hangen, dat hy in aanraking kwam met een der langs de tyn staande telegraafpalen; tengevolge van den schok viel hy van de machine en wel zoo on gelukkig dat een zyner beenen werd verbryzeld. -De gemeente Muntendam (Gr.) zal voortaan aartsvaderlyk worden ge regeerd, daar by de laatste stemming tot leden van den gemeenteraad verkozen zyn Abraham Bouman, Izak Cohen en Jacob Zwart. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 18 Juli. De raad benoemde heden tot leden van de gascommissie de heeren N. Kooiman en J. W. Valk. '—Een van de mooiste stukken grond voor het bouwen van twee woningen, gelegen aan den Singel by de Halve MaaD, is heden door den raad verkocht aan den heer R J. J. De Hoog, voor f 2,50 de Meter. •- Door den heer A. Vermey is het navolgende voorstel gedaan, dat zeker de algemeene sympathie onzer ingeze tenen wel zal wegdragen, namely k om de Vischbrug een halven meter te verlagen. Als dit voorstel tot uitvoering kwam, dan voorzeker is er niet aiieen een hoogst moeieiyke, maar ook een zeer gevaarlyke passage in deze gemeente weggenomen. Tramvebbinding TUSSCHEN ÜOUDA—SCHOONHOVEN. Opnieuw wordt deze hoogst belangryke zaak heden behandeld door de Staten dezer provincie. Andermaal is een provinciale flnanciöele steun gevraagd voor het tot stand komen dezer tramiyn. De betrokken gemeentebesturen, de Kamer van Koophandel en de Nyver- heids-vereeniging alhier hebben opnieuw krachtig by de Staten aangedrongen om den gevraagden steun voor de zoo hoogst belangryke zaak te verleenen. Inmiddels is op de aanvrage reeds gunstig door de betrokken commissie geadviseerd. "—Vrydag 1.1. word in het Heeren-Logement de jaarlyksche algemeene vergadering der Ny verheids vereeniging voor goud en zilversmeden gehouden. In deze vergadering werd tot lid der commissie van de inrichting „Tot hulp in ïyden" herbenoemd de heer C. Van Willenswaard CLz. en benoemd in de vacature, ontstaan door het overlyden van den heer I. C. Van Sonsbeek, zijn zoon, de heer P. Van Sonsbeek, die zich, even als de heer Van Willenswaard, de benoe ming liet welgevallen. Door den voorzitter der vereeniging, den heer P, Greup, werd o. m. ter tafel gebracht een concept-adres van adhaesie ter ondersteuning van de subsidie-aan vraag der Maatschappy tot Exploitatie van Tramwegen voor de trambaan Schoon hoven-Gouda, omtrent welk adres besloten weid dit onder algeheele instemming der vergadeiing ongewyzigd aan de Staten van Zuid-Holland te verzenden. Overgaande in gecombineerde vergade ring met de leden der inrichting „Tot hulp in lyden", deed de commissie dier inrichting, by monde van den penning meester, den heer D. H. Greup Pz., reke ning en verantwoording van haar gehouden beheer over het boekjaar Mei 1898-99. Uit deze rekening bleek dat aan renten van het kapitaal en contributie der leden werd ontvangenf 1566,68, dat werd uitgekeerd wegens ziekte-, pensioen en begrafenis- gelden -1277,96}. Voordeelig saldo alzoo f 288,711, zoodat de bezittingen der inrichting met de saldo's van vorige jaren op 1 Mei 1.1. bedroegen f 12866,16. Van de 185 leden dezer inrichting woonden 138 deze vergadering by, waar onder een 12 tal, die als nieuw lid werden ingeschreven. Het muziekcorps der militairen, hetwelk onlaDgs eene groote reorganisatie onderging, gaat, dank zy de byna dageiyksche repetitiön, op flinke wyze vooruit Dit corps telt thans reeds een 20-tal leden, en wanneer men het meermalen, zooals ook heden weder, aan het hoofd der compagnie, de krachtig uitgevoerde en opwekkende marschen hoort blazen, vooraf gegaan en gevolgd door een talryken jongensstoet en terwyi ook de ouderen hunne belangstelling toonen, dan mag met recht verwacht worden, dat dit muziekcorps zich meer en meer de sym pathie der ingezetenen zal verwerven en by voortduring eene aangename afwisseling opleveren in onze overigens zoo stille omgeving. Nu het warme zomerweder sedert eenige dagen is ingetreden, doet de behoefte aan een verfrisschend bad zich meer en meer gevoelen. In de afge- loopen week warden aan de Badinrichting alhier niet minder dan 206 baden geno men, waaronder 42 door dames. POSTKANTOOR SCHOONHOVEN. LIJST van BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, geadresseerd aan onbekendenover de lste helft der maand Juli-1899: G. H. Gerads's-Gravenhage. Jan Kars, Lopik. Wed. Delsman, Rotterdam. Mej. L- Kriebel, Rotterdam. Vervolg der Nieuwstijdingen. ttouda, 17 Juli. Gisteren-avond bevonden zich twee personen in het MaastrichtBche bieihuis, die in beschonken toestand ver keerden; de kastelein wilde hun niet verder tappen en hen verwyderen, wat in het geheel niet ging, zoodat hy de hulp der politie inriep, lieze heeft met veel moeite hen verwyderd en heeft proces verbaal opgemaakt ingevolge art. 188 wegens huisvredebreuk en ingevolge art. 180 wegens verzet tegen de politie gepleegd. 7 Te Groningen werd Zaterdag een nationale zwemwedsliya gehouden. Het voornaamste nummer: snelzwemmen op den rug over een baan van 80 meter met één keerpunt, om het kampioenschap van Nederland voor 1899, werd gewonnen door den heer A. L. J. Breebaart alhier, die de baan zwom in 1 min. 16 sec. en daarmeê het Nederlandsch record 1} sec. verbeterde. In de afdeeling gekleed duiken, 20 meter heen en 20 meter terug, viye deelneming, werd de tweede prya behaald door boven- genoemden heer, met 48| sec. Benschop, 13 Juli. Woensdag jl. werd het paard van den veehouder R. K., alhier, schichtig en sloeg op hol. Hierdoor vielen zyne dochter en de knecht van den wagen en kreeg de eerste de wielen over het been, terwyi de tweede de kist op het hoofd kreeg. Gelukkig echter hebben beiden geenezware verwondingen bekomeD. Dezer dagen had ook A. K., alhier, een dergeiyk ongeluk, waarby paard en wagen in de wetering terecht kwamen met K. er onder. Deze bekwam, wonder boven wonder, geen letsel, en van het rytuig brak enkel het oosthout. §«root Aiumers, 18 Juli. Talryk waren op 14 Juli de bewyzen van sympathie, die onze gemeente veldwachter P. Muilwyk ondervonden heeft by zyn 25 jarig jubilé. De buren hadden, vóór hy 's morgens ontwaakt was, den achtergevel van het Raadhuis versierd en vele ingezetenen toonden dien dag hun belangstelling door het uitsteken der driekleur. Een plechtig oogenblik was het voor hem, toen onze EdelAchtb. heer Burge meester, in byzyn van Wethouders en Raadsleden, hem met de herdenking van dit kwarteeuwfeest in welgekozen woorden gelukwenschteden jubilaris een gouden horloge met inscriptie overhandigde en hem tevens mededeelde dat besloten is, zyn salaris met f 50 te verhoogen. Den geheelen dag was er aanloop van belangstellenden, hetwelk hem zeer aan genaam was, maar niet minder genoegiyk was het oogenblik voor Muilwyk en zyn huisgezin, toen onze Burgervader hem des avonds kwam mededeelen, dat by Kon. besluit aan hem de bronzen eere-medaille van de orde van Oranje-Nasaau verleend is. Ook het muziekgezelschap wilde niet achterbiyven. Het bracht voor het eerst een serenadeen liet, behalve het Wilhelmus, nog enkele andere liederen hooren. Zeker zeggen we niet te veel, als we dit verslag eindigen met de woorden: „14 Juli 1899 zal voor Muilwyk en zyn huisgezin een onvergeteiyke dag zyn." Het kind van W. O. alhier viel dezer dagen in een diepe sloot. De vader, die zich te water begaf, had het geluk zyn kind van een wissen dood te redden. 'Haastrecht, 17 Juli. Daar het aantal personen, dat zich heeft aangemeld voor de voorbereidende oefeningen in den wa penhandel, 20 bedraagt, zullen die oefe ningen ook alhier plaats hebben. Naar de vaceerende betrekkiDg van onderwyzer (vacature G. H. Veenstra) aan de openbare school alhier hebben zich 32 sollicitanten aangemeld, waarvan 17 uit Zuid Holland en 6 uit Zeeland. Al de jongelieden uit deze gemeente, die examen hebben afgelegd voor hooger onderwys zyn geslaagdvoor de eerste klasse gymnasium te Gouda: J. Koeman, voor de vyfde W. Koorevaar, voor die te Amsterdam G. Pool en voor 't eind-examen gymnasium L. Pool. 18 Juli. De rekening der gemeente over 1898 bedraagt aan ontvangsten f 14162,42, in uitgaven f 11907,46, derhalve een batig saldo van f 2254,96. Het burgeriyk armbestuur heeft in 1898 ontvangen f 658,10 en uitgegeven f 328,89», dus overgehouden f 384,20*. De begrooting voor 19C0 bedraagt in ont vangst en uitgaaf f 611,70». -Gisteren-middag is de oudste lieveling van den landbouwer E. B. in een on bewaakt oogenblik by de stoep achter de woning te water geraakt en verdronken. Onmiddeliyk ingeroepen geneeskundige hulp was te laat, de levensgeesten konden niet meer opgewekt worden. 'Lopik, 18 Juli. In de op heden ge houden vergadering van den Gemeenteraad werden onderzocht en in orde bevonden de geloofsbrieven der herkozen leden 8. I. Cambier van Nooten, G. Van Jaars veld en C. De Bruin. In deze vergadering werd voorloopig vastgesteld de rekening over het dienst jaar 1898. De ontvangsten bedroegen f 13882,67», de uitgaven f 18806,08', batig slot f 576,59. 'StolwQk, 17 Juli. Alweer heeft het water hier een offer geflischt. Het ruim tweejarig zoontje van den landbouwer L. De V., wonende in het Beiersche, vond men heden middag in eene sloot achter de woning verdronken. Even te voren had de moeder haar kind nog zien loopen en het kon dus slechts kort in het wa ter gelegen hebben, toen men het dryvende vond. Toch waren alle pogingen, die tot opwekking der levensgeesten werden aan gewend, vruchteloos. Men stelle zich de smart der ouders voor, die een lief kind op zulk eene wyze plótseling moesten verliezen. Zaterdag en gisteren werd voor de rechtbank te 'sGravenhage de zaak behandeld tegen Mr. P. J. Troelatra, en door het O. M. ten slotte de veroor deeling van beklaagde gevorderd, wegens smaad een ambtenaar aangedaan in de uitoefening zyner bediening, tot vier maan den gevangenisstraf. De uitspraak is bepaald op 28 Juli. CORRESPONDENTIE. Het ingezondene uit Gorinchem kan alleen als advertentie geplaatst worden, en dan nog wel met den naam des inzenders voluit onderteekend. BEURSBERICHTEN. pCt 17 Juli. Nederl. Werk. Schuld. 2} 83 Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 83 J Dito zilver Jan.-Juli. 5 83} Dito Apr.-Oct 5 831 Rush, Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 97 Spanje, Buitenl. Perp. 4 55 Dito Binnenl. Perp. 4 46 Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. .3 581 Rusa. S. K.Chk.-Az.500ft20Q0M. 4 98} J Loten Rotterdam.8 108 Antwerpsche loten 1887. 2} 100J Hong. Loten 1870133} Tbeias-loten4 116 Oostenr., Loten 4pC. fl. 260,1864. 142 MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 17 Juli. Aangevoerd 94 runderen, 7 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 440 biggen. Pryzen: zware kalf koeien f 170 ft 200, kalfvaarzen f 180 ft 150, melkkoeien f120 ft 140, 2}-jarige ossen f 180 ft 140, guiste vaarzen f 80 ft 90, pinken f 60 ft 70, graskalveren f 30 ft 85, nuchtere kalveren f 8 ft 12, vette varkens 16 ft 17 ct. per half kilo, biggen f4ft8,-. Rotterdam, 17 Juli. Tarwe f 5,30 tot f 6,25. Per 100 kilo f 7,45 tot f 7,90. Rogge f 4,75 tot f 6,76. Rotterdam, 17 Juli. Aangevoerd 173 vette runderen, 0 magere dito, 318 vette en graskalveren, O nuchtere kalveren, 1198 schapen of lammeren, 590 varkens. PryzenVette runderen le qual. 31 ct, 2e qual. 26 ct, 8e quah 24 ct, kalveren le qual. 38 ct, 2e qual. 80, 3e qual. 24 ct, varkens le qual. 17} ct., 2e qual. 16} ct. Seaeente Schoonhoven. Van 16 tot 18 Juli. Geboren: Paulas Willem, s. Tan C. Kort land en K. Dogterom. Elisabeth en Hendrika, doohters ran H. Lettink en D. Veer. Jaoob Pieter, s. ran J. G. J. Niekerk en A. M. JongeneeL Gemeente Ammerstol. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Ljjntje, d. ran J. W. de Jongen H. Looren de Jong. Getrouwd: T. Blanken, ond 29 j. en J. Kappetjjn, oud 21 j. H. ran Hees, oud 81 j. en P. de Jong, oud 22 j. O Terleden: B. K. W. Zomp, ond 69 j., eohtgenoote ran A. Laforee, weduwe van J. Menet. A. A. Looren de Jong, oud 2 m. Gemeente Giesen Nleuwkerk. Van 1 tot 80 Jani. Geboren: Foiker, s. ran A. Boer en M. Hakkesteegt. Loendort, s. ran A. Vonk en W. Vink. Grieve, d. ran D. tan den Dool en N. Kamsteeg. Marinas, s. Tan H. Kers bergen en J. Pierhagen. Arie, s. fan A. Tan Houwelingen en H. J. Tan Agterberg. O verleden: G. Boom, oud 2 j. Gemeente Groot-Ammers. Van 28 Juni tot 17 Juli. Geboren: Cornells, s. Tan L. Ejj kelen boom en M. Tan der Wal. Jan Krjjn, s. van J. J. van der Ham en G. Oa burg. Willempntje, d. van J. Bgneveld en A. Spek. Overleden: G. Bouter, oad 84 j., echtge noot ran L. Bos. M. van Zussen, ond 10 m. C. van den Oever, oud 8 m. A. Sohep, oud 64 j., weduwe van H. van der Wolf. P. Ter- louw, oud 88 j. A. Blom, oad 4 m. J. van Eeawjjk, oad 2 m. Gemeente Jaarsveld. Van 1 tot 16 Juli. Geboren: Leendert, s. van J. Van den Berg en L. Borst. Frank, s. van J. Koot en W. M. van Bnnren. Voorts een kind buiten huweljjk. Gemeente Langerak. Van 28 Juni tot 17 Juli. Geboren: Cornelia, d. van A. Loohuls en A. van den Berg. Pieter, s. van P. Maat en T. Rosendaal. Gemeente Lopik. Van 1 tot 16 Juli. Goboren: Hendrik Jan, s. van J. Kortlever en I. den Braber. leaak, van T. van Harmeien en H. B. Bohiukel. Beinier Joseph, s. van A. van Vliet en C. M. Klever. Gemeente Nieuwpoort. Van 28 Juni tot 17 Juli. Geboren: Govert, s. van A. Gelderblom en M. A. van Herk. Aartje, d. van D. Slob en J. den Besten. Gemeente Oudewater. Van 80 Juni tot 18 Juli. Sboren: Johan, s. van Joh. Bode en J. de Blanken. Juhannis Anthonius, s. van 0. J. Verhoef en S. Boer. Overleden: G. J. Moerel, oud 6 m. A. de Wit, oud 72 j., eohtgenoote van A. de Wit. Gemeente Peursum. Van 1 tot 80 Juni. Getrouwd: J. K. Stout, oud 34 j., weduw naar van N. J. Kroon, en A. Bohakel, oud 28 j. Overleden: J. de Koning, oud80weduwe van C. Brandwfik, eerder van W. Brandwijk. B. Verhoef, oud 10 w. J. Kreukniet, oud 1 j. Gemeente Sohelluinen. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Magdalena Adriana, d. van A. van Brink en 8. C. H. Hejjmaus. Willemina, d. van A. do Krejj en J. Roeland. Gemeente Vlist. Van 1 tot 80 Juni. Geboren: Cornells Tennis, s. van R. de Langen en G. Terlouw. Dirk, s. van J. Stubbe en H. van Gelderen. Gemeente Willige Langerak. Van 1 tot 16 Juli. Ueen aangiften. De Heer en Mevrouw NIEKERK JONGENEEL geven kennis van de ge boorte van een Zoon. Schoonhoven, 14 Juli 1899. Heden ovorleedna een langdurig kalm lyden, onze barteiyk geliefde Moeder en Behuwdmoeder NEELTJE ZUID AM, Weduwe van P. van Dam, in den ouderdom van 86 jaar en 5 maanden. Hare Kinderen en Behuwdkinderen, M. STOLK - van Dam. P. STOLK. D. VAN DAM. E. VAN DAM Slappen del. T. VAN DAM. G. VAN DAM - van IJk. C. VAN DAM. B. VAN DAM. Reeuwyk, Stein, 12 Juli 1899. Vlist, Heden overleed plotseling ons innig geliefd Zoontje WILLEM, in den aanvalligen leeftijd van byna 4 jaar. De diepbedroefde Ouders, B. E. BOER. D. BOER-Van Dam. Haastrecht, 17 Juli 1899. Voor de vele bewyzen van deelneming, zoo van hier als elders ontvangen by het overlyden van onzen geliefden Echt genoot en Vader, betuigen wy onzen harteiyken dank. Wed. J. J. MULDER-Martun. A. K. J». MULDER. Ameide, 18 Juli 1899, OPGERICHT 1868, en GELDSWAARDEN, heeft de eer te berichtendat zy tot haren vertegenwoordiger voor SCHOON HOVEN en Onsstrdken heeft aangesteld den Heer by wien nadere inlichtingen te bekomen zyn. VAN BRUIN- en GlROEN SCHOENWERK, It korting. Eenige restanten FIJN en QÈDF SCHOENWERK tegen belangrijke prijavermindering. Sterke SCHOOjLL AARZEN vanaf f 1,70. KINDERWERK TOT ZEER LAGE PRIJZEN. Reparation en Maatwerk worden steeds spoedig, net en billijk gedaan. Aanbevelend Korte Dam b/d. Vlaehbrng, SCHOONHOVEN. CD E. to CD Voor de talryke ming, ontvangen de Albla8serwaard bewyzen van deelne- by het overlyden van den Heer J. J. MULDER, Opzichter van c. a. en Architect te Ameide, inzonderheid aan de leden van den Protestantenbond aldaar, betuigen wQ onzen harteiyken dank. Uit aller naam J. MULDER. Gouda, 17 Juli li TERSTOND) GEVRAAGD: door J. QROENEVELÜ Tz., op de Noord, Krimpen a/d Lek.j GEVRAAGDEen by L. C. STUIJ te Ottoland. Tegen 1 Augustus gevraagd een VLEESCH- en SPEKSLAGERSKNECHT of flink HALFWAS, op een dorp naby Rotterdam. Br. ijr., onder lett. X, Bureau van dit Blad. TERSTONlD GEVRAAGD: P. G., die koken kan en met de wasch om gaan. Loon f 75,)—. Van goede getuigen voorzien. Adres, franco br., lett. C, J. J. KLOPROGGE, Alblaeserdam. Mej. BODDE te Meerkerk vraagt zoo spoedig mogeiyic, tegen hoog loon, een flinke van goede getuigen voorzien. voorhanden iin den Boekhandel van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. op 1 AUGUSTUS 1899, van aan het Dijkhuis te JAARSVELD. Teekeniug em bestek zullen vanaf Dins dag' 25 Juli ai. s. ter inzage liggen in genoemd Dykhuis, terwyl aldaar op laatst genoemden datum en de beide volgende dagen, telkens des nam. nft 6 uur, inlich tingen zyn te bekomen by den Kameraar van het Hoogheemraadschap. De inschryving8bi)jetten moeten, daags vóór de aanbesteding, in de daarvoor be stemde bus in het Djjkhuis zyn bezorgd. VOORZITTER en HEEMRADEN van het Waterschap „de Overwaard" zullen op Zaterdag 29 Juli 1899, des voor- middags om 11 uur, ten herberge van N. MAAT te Goadrlsss, publiek besteden Bestekken zyn, ad f 0,25 per exem plaar, verkrijgbaar by den Secretaris- Penningmeesiter te Slledrecht en by den Fabriek a^n bet ElshooL welke laatste tevens inlichtingen verstrekt. Aanwyzinf geschiedt op Woensdag 26 Juli 1899, des voormiddags om 10 uur, te beginne^ aan de Ommersche brug. Ontvangen Mn uitgebreide, praohtlge collectie in den Boekhandel van S. W. N. van NOOTEN tieSchoonhoven Bij de herstemming ter verkiezing van één Lid van den Gemeen teraad, op Donderdag 20 Juli a. s., bevelen wij den Kiezers ffiet volle vrijmoedigheid aan, hunne stem uiit te brengen op den Heer (AFTREDEND LID). Notaliu LAHQEVEJU) te Slledrecht zal by veiling en afslag op Donder dagen 8 en 10 Augus tus 1899, heidedagen des vouimiuuags te 10 uur, ten huize van NIJS MAAT te publiek verkoopen: 1. waarin sedert vele jaren BROOD- BAKKERU en WINKEL bestaat, met annexe Schuur, Erf, Weg en Water, te Goudriaan, tegenover de Kerk. 2. Een BCHUUR of PAKHUIS met Stalling, Eif, Weg en Water, te Uem- driaan, op de Noordzyde. 3. 1 Hectare, 70 Aren, 87 Centiaren WEILAND, Weg en Water, genaamd „het Paardenkampje", te Langerak, over en aan den Tiendweg. Breeder by biljetten omschreven. Aanvaarding: perceelen 1 en 2 den 1. October 1899 en perceel 8 den 1. De cember 1899. Betaling der kooppenningen vóór of op 21 September 1899. te Ten overstaan van den te Moordrecht reaideei emit n Notaris NIC TREURNIET zullen op W'oensdag 26 Juli 1899, des mor gens te 11 uren, in „de Zwaau", op het dorp te Bleiswyk, publiek worden ver kocht i EENIGE PERCEELEN uitmuntend te veld staande op de lande- iyen, behoorende by de woning „Grjype- stija" te Blelawgk, m den Overbuurfscnen polder, in het 2 4e blok. Bwtaaliag 1 November 1899, mits borgen stellende. Aanwyzing wordt gedaan door WILLEM VISSER, ar ooider op gemolde woning, terwijl nadere inlichtingen verstrekt wor den uoor genoemden Notaris. zal gehouden worden op Donderdag den 10. Augustus 1899, 's voor- middags 10 uur, by JOH8. VAN ES, door den Notaris A. CA3TELEUN te Streefkerk. Het BESTUUR van den Polder STEIN is voornemens op Vry dag 21 Juli 1899, avonds 6}i uur, ten huize van LAMBERT, vooébeeo Bezemcr, te in het openbaar te verpachten;

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2