Zauerstet te Ahé" GoritasÉ Bait Daffles-.Eeeren- ai Kindernjwifllen, BE1EIMAM, Ë.Br^ndsm^ BON. Smidsknecht, de Van Renesse's Bieren VAN DER ELST LEBRET, Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij Breukbanden zonder Veer Dienstbode, Vervolg der Nieuwstijdingen. BURGERLIJKE STAND. Advertentiën. L.J. KRUITHOF, (ALLEN BOVENGISTEND). Dubbel Gerste, Dubbel Princesse, Wilhelmina Lager, Minne, Export, P. E. KASSIERS EN COMMISSIONNAIRS IN EFFECTEN, DORDRECHT, Kantoor: Steegoversloot bij de Voorstraat, No. 10. S. W. N. VAN NOOTEN, SCHOONHOVEN. H.H. WIELRIJDERS. C. ROME IJ M, M. REIMANNS, Technicus. Badhuisstraat 12, Haarlem. voor slechts 50 Cent, SGortnckem14 Aug. Naar de vacante betrekking van dfikopzichter van het hoogheemraadschap „de Alblasserwaard c. a.", standplaats Ameidehebben zich ruim 90 sollicitanten aangemeld. 'Ameide, 10 Aug. Op de heden avond alhier gehouden openbare verkooping van boomvruchten werd besteed voor appels en peren f 8,60 h f 5, en voor noten f 4 f 4,50 per hectoliter aan den boom naweide gold gemiddeld f 17,50 per hec tare. Er z^n hier veel veldmuizen, de naweiden staan dientengevolge en ook door de droogte slecht. In de beslaande vacature van be stuurslid der afdeeling „Ameide, Tien hoven e. o." van den Nederl. Protestanten bond is heden voorzien door de benoe ming van den heer A. W. G. Van der Hardt Aberson, rijksontvanger alhier. Het manifest aan het Engelsche volk, in zake Transvaal, is in deze gemeente door ruim 300 hoofden van huisgezinnen en meerder jarige personen onderteekend. Bensehop, 10 Aug. In de heden ge houden vergadering van den raad dezer gemeente is de gemeenterekening voor- loopig vastgesteld en zal deze met al de bescheiden en bijlagen ter goedkeuring aan heeren Gedeputeerde Staten worden ingezonden. De raad heeft mede vastgesteld eene verordening op de heffing van leges ter plaatselijke secretarie en van rechten we gens de verrichtingen van den ambtenaar van den burgerlijken stand in deze ge meente; eene verordening op de heffing van marktgelden en eene verordening op de heffing van begrafenisrechten. Ook is in behandeling gebracht eene verordening op de heffing van schoolgelden, doch deze zal in de eerstvolgende ver gadering vastgesteld worden. Verder zijn onderzocht en in volkomen orde bevonden de geloofsbrieven van de gekozen raadsleden C. Verbree, G. Zwa nenburg en J. Van Oosterom, zoodat tot hunne toelating is besloten. Ten slotte zijn behandeld twee reclames tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting van Adr. Kool en G. Oskam, en is besloten den aanslag van eerstgenoemde niet, doch dien van laatst genoemde wel te- verminderen. 'Berg-Ambacht, 11 Aug. In de heden gehouden zitting van onzen gemeenteraad werd aan den gemeente-architect, den heer Adr. Kok Wz., op diens verzoek, een eervol ontslag verleend en in dezelfde vergadering als diens opvolger benoemd de heer G. Kok Wz., bouwkundige te Ammerstol. Voorts werd aangeboden de door bur gemeester en wethouders opgemaakte begrooting van inkomsten en uitgaven dezer gemeente voor het jaar 1900. Op die begrooting, sluitende de inkomsten en uitgaven ad f 22728,65 met een batig slot van nihil, is de post hoofdelijke omslag, uitgetrokken ad f 4000, gelijk aan het afgeloopen jaar. De aangeboden be grooting is ter visio gelegd. Besloten werd de alhier alsnog bestaande 3 veemarkten af te schaffen. In de jaren 1870 en 1871 waren deze drie markten, welke vielen op de Vrijdagen vóór de St. Hubertus- en St. Maartens-veemarkten te Gorinchem en op den eersten Vrijdag in October ingesteld. Reeds vele jaren was de veeaanvoer zoo gering en ver plaatste de handel zich geheel naar de groote centra, dat het blijven voortbestaan dezer markten van geenerlei nut kan worden geacht. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente werd aan den heer J. H. Smit te Schoonhoven, op diens verzoek, een eervol ontslag verleend als deurwaarder voor de plaatselijke belastingen en als diens opvolger benoemd Boude wijn Van den Bosch, gemeente- en onbezoldigd rijks-veldwachter alhier. In de vergadering van gecommit teerde ingelanden van den polder Berg- Ambacht werd de rekening van dien polder over 1898 goedgekeurd, in óntvang op f 12935,70|in uitgaaf op f 10536,92, sluitende met een voordeelig saldo van f 2398,78}; voorts de .begrooting voor 1899 vastgesteld in ontvang en uitgaaf aanwijzende f 12562,83}. De omslag voor 1899, in die begrooting voorkomende, zal evenals vorige jaren bedragen f8 per hectare. In de plaats van den heer Van Zutphen is benoemd tot directeur der alhier bestaande muziekvereeniging „Ex celsior" de heer Johs. Van der Wouden te Lekkerkerk, die zich deze benoeming heeft laten welgevallen. 'Berg-Ambaeht, 14 Aug. Bij den aan vang van de raadszitting van Vrijdag 11 Augustus 11. deelde de voorzitter mede, dat was ingekomen een geschenk voor de gemeente, bestaande uit een prachtig schilderij van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina met fraai gekroonde lijst, naar een reproductie der schilderij van Theièse Schwartze, ten voeten uit, in kronings-ornaat, waarbij het verzoek dit te hangen in de raadzaal. Met eenige hartelijke woorden dankte de voorzitter den milden schenker, den wethouder J. P. Mahlstede, voor dit waarlijk fraaie stuk en verklaarde, hetzelve namens de gemeente aanvaardend, het gaarne een plaats in de vergaderzaal te willen geven, waaraan nog tijdens de zitting werd voldaan. De zaal is er voorzeker niet weinig door verfraaid en is bezichtiging van het stuk alleszins de moeite waard. 'Cepelle a/d IJsel, 14 Aug. Heden liep met goed gevolg van de werf der heeren Vuik alhier te water het Ijzeren Rijnschip „Maria Christina", groot p. m. 750 laat, gebouwd voor rekening van den heer Ant. Broon te St. Goor; daarna werd de kiel gelegd voor twee dergelijke vaartuigen. 'GiMCB Nienwkerk, 14 Aug. De den raad aangeboden rekening dezer gemeente bedraagt in ontvangst f 6548,40in uitgaaf f 5186,88'; batig saldo dus f 406,51». -- De stichting van het stoomgemaal op den polder Muizenbroek onder deze gemeente is gegund aan den heer Smulders te Utrecht. Hoog-BlokUnd, 15 Aug. Bedankt voor het beroep bij de Ned. Herv. Gem. alhier door den heer J. P. De Bie, cand. te Rotterdam. Jaarsveld, 10 Aug. Op de heden alhier gehouden publieke verpachting van uiterwaardsnaweide en verkooping van boomvruchten werden voor beide hooge prijzen besteed; naweide gold gemiddeld f 82,50 per hectare en boomvruchten van f 8 tot f 4.50 per hectoliter aan het hout de laatste plus 10 onkosten. 'Krimpen a/d IJsel, 14 Aug. De rekening dezer gemeente, dienst 1893, is den raad aangeboden in ontvang op f 18 905,61' en in uitgaaf op f 16 485,49, alzoo met een batig Blot van f 8420,12'. De reke ning van het burg. armbestuur, dienst 1898, werd goedgekeurd in ontvang op f 2285,91} en in uitgaaf op f 2838.50 en alzoo met een nadeelig slot van f 47,58}; de begrooting van datzelfde bestuur, dienst 1900, werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 2182,50. In dezelfde raadsvergadering tij a de geloofsbrieven van de herbenoemde leden van den raad, de heeren C. Van der Giessen en W. De Jong, onderzocht, waarna tot hunne toelating is besloten. Voorts zijn het suppletoir kohier van den hoofd, omslag en dat der hondenbelas ting dezer gemeente respectievelijk vastge steld op f 24,08 en f 18. Ten slotte besloot de raad aan het Burger lijk Armbestuur voor den dienst 1900 eene subsidie van f 2000 uit de gemeente kas te verleenen. Het reisje, dat de schoolkinderen hebben gemaakt naar Zeist en Driebergen, is in het begin een weinig gestoord. Toen men in Zeist was aangekomen, zou men het bosch gaan bezoeken, van welke gele genheid een der jongens gebruik maakte te ontanappen. Alle pogingen, door de onderwijzers in het werk gesteld om den vluchteling te vinden, bleven vruchteloos, totdat het een der boschbeambten 's mid dags omstreeks 1 uur gelukte het kereltje te pakken op de spoorbaan tusschen Zeist en Driebergen. Volgens verklaring van dit veelbelovend ventje had bfi het plan naar Arnhem te gaan, doch tengevolge zijner totale onwetendheid, wat betrefede plaatselijke ligging, was hij den ver keerden kant uitgeloopen. Gedurende het zoeken, d. i. van 's morgens half acht tot één uur, zijn de overige kinderen in een lokaal onder de hoede van een anderen onderwijzer geweest. Des middags hebben de kleinen evenwel nog braaf plezier gemaakt. Lebberberk, 15 Aug. Donderdag II. werd de wagen van den heer J. d. B. uit Ouderkerk a/d IJsel, toen hij uitgespannen aan den dijk stond bfi den heer Joh. Broere, door een voorbijgaand rijtuig aangereden, zoodat het rijtuig van den dijk ging en op de kap neer kwam, die grootendeels ver nield werd. De vrij aanzienlijke schade zal door de onvoorzichtige bestuurders ge dekt wordeD. - Het. biljart-concours bij den heer P. Fennet ia afgeloopen. Prfiswinners zjjn de heeren: Johs. Den Hoed, Gouda, met 173 punten. Corns. Den Hoed, Gouda, 149 Jacobi, Waddingsveen, „145 C. v. d. Heul, Lekkerkerk, 135 C. Bakkers, Gouda, 133 W.Verhoef, Krimpen a/d L., 129 M. Nooteboom, Tilburg, 111 M. Horneman, Gouda, „110 A. Sloof, Lekkerkerk, 107 A. Borsje, Lekkerkerk, 98 Verdoold, Stolwijk, 94 D. Ooms, Ammerstol, 85 M. v. Bezouwen, Lekkerk., 85 P. J. Oprei, Rotterdam, 84 J. Broere Mz., Lekkerkerk, 81 Door de eerste 5 heeren moet nog om de hoofdprijzen worden overgespeeld. In de gister-avond gehouden verga dering van het bestuur van den polder Den Hoek en Schuwagt werden de onder houdswerken aanbesteed. Aannemers werden de heeren: G. v. d. Voet, metselwerk, voor f 865. P. Borsje, timmerwerk, 108. L. Mudde, veifwerk, „68. Lcksmond, 15 Aug. Door den heer J. P. De Bie, cand. te Rotterdam, is voor het beroep naar deze gemeente bedankt. 'Meerkerk, 14 Aug. De werkman A. De G.t reeds langen tijd ziek, ontving voor zijne vrouw f 80 van H. M. de Koningin tot het aankoopen eener naai machine. De vrouw zal daardoor in staat worden gesteld eenigszins in de behoeften van haar gezin te kunnen voorzien. 'Nlenwerkerk e/d IJsel, 14 Aug. Za terdag den 12den Augustus was het voor een 75-tal kinderen der beide openbare scholen een prettige dag. 's Morgens door eenige landbouwers naar het station te Zevenhuizen gebracht, gingen zij van daar per trein naar den Haag en verder per tram naar Scbeveningen, waar de kinderen zich aan het strand en op het duin eenigen tfi'd vermaakten, terwijl door hun geleiders nu en dan ver- frisscbingen werden rondgedeeld. Naar den Haag teruggekeerd, werd een bezoek ge bracht aan het Mauritshuis en de Gevan genpoort, waarna men het middagmaal ging gebruiken in de volksgaarkeuken, in de Torenstraat, welk middagmaal zich goed liet smaken. Langzamerhand werd het tijd naar den trein te gaan om weder huiswaarts te keeren. Te Zevenhuizen stonden een tiental wagens gereed, die de kinderen weder naar Nieuwerkerk reden. Dat dit onder vroolifk gezang gebeurde, laat zich gemakkelijk begrijpen. Een woord van dank komt zeker hun toe, die de kinderen 's morgens naar den trein brachten en ze 's avonds er van afhaalden. Nlenwerkerk a/d IJsel, 15 Aug. De heer J. P. De Bie, cand. te Rotterdam, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. 'Nlenw Lekkerland14 Aug. In het sociëteitsgebouw a/d Kinderdijk is door eenige leden der feestcommissie voof het kroningsfeest van 't vorig jaar eene ver gadering gehouden om te overwegen of door hen, in overleg met de ingezetenen, iets kon worden gedaan ter viering van den a. s. geboortedag van koningin Wil helmina. De aanwezige vijf heeren meen den evenwel, wilden zij niet handelen in strijd met de hun eenmaal gegeven op dracht, dat genoemde commissie thanB een en ander moest overlaten aan het particulier initiatief, waarom de vergade ring dan ook werd gesloten. Terstond daarop evenwel vereenlgden genoemde heeren zich tot een comité, dat zou trachten gelden In te Kamelen voor een feest der schoolgaande kinderen in de gemeente op 31 Augustus a.s., entevens pogingen in het werk zou stellen alhier eene „Oranjevereeniging" in 't leven te roepen. Slaagt men 4oor het toetreden van een genoegzaam aantal leden, dan meent men voor het vervolg daarin een waarborg te hebben, dat de verjaardagen der leden van ons Vorstenhuis in deze gemeente min of meer luisterrijk kunnen worden gevierd. Als vooizitter van dit voorloopig comité fungeert de Ed.Achtb. heer L. F. J. Van Vhat, burgemeester. - Ook in deze gemeente heeft een adres gecirculeerd, gericht aan het volk van Groot-Brittanje, in zake de Transvaal- sche kwestie. Dit adres bevat niet minder dan 375 handteekeningen. Ond-Alblas, 15 Aug. Onze predikant, Ds. P. Kuylman, heeft het beroep te Zeg veld aangenomen. 'Ouderkerk a/d IJsel, 14 Aug. Zooals reeds kort gemeld weid, ia onze gemeente Vrijdag jl. bezocht door Z.Exc. den heer Commissaris der Koningin. Het ganache dorp was één vlag, ter eere van dezen hoogen staatsambtenaar. Na door den burgemeester ten raadhuize ontvaDgen te zijn en daar inzage te hebben genomen van de administratie der gemeente, bracht Z.Exc. een bezoek un de school in 't dorp en aan elke klale. Daarna werden twee brandspuiten bezichtigd en opneming gedaan van het nieuw ingerichte arres tanten-lokaal. Na een nieuw vertoef ten raadhuize vertrok Z.Exc. naar Krimpen a/<l IJsel, blijkbaar zeer voldaan over zijn bezoek. 'Pearsnm, 14 Aug. De rekening dezer gemeente bedraagt in ontvangst f 3198,91 in uitgaaf f 2607,52, en sluit dus met een batig saldo van f 591,89. 'SehellalBen, 14 Aug. De rekening dezer gemeente bedraagt in ontvangst f 3815,75' in uitgaaf f 8393,01en sluit derhalve met een goed slot van f 422,74'. Snelrewaard, 14 Aug. In de Woensdag morgen gehouden raadsvergadering werd mededeeling gedaan van eene missive van Ged. StateD, houdende mededeeling dat er hunnerzijds bezwaar bestaat tegen het verbod van bet varen met motor vaartuigen. Naar aanleiding daarvan werd de ver ordening in dier voege gewijzigd, dat het varen met die vaartuigen geoorloofd is met vergunning van burgemeester en wethouders en overeenkomstig de daaraan verbonden voorwaarden. Aangeboden is de gemeente-begrooting voor 1900, bedragende in ontvangst en in uitgaaf f 2825,06. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den opzichter Berkhof, werd goedgevonden voor zijne bemoeiingen in zake de levering van de ijzeren ophaal brug eene vergoeding van f 6 te geven. Op het verzoekschrift van den sluis wachter P. Hunik te Oudewater, om schadevergoeding wegens stremming der scheepvaart, tengevolge van de vernieu wing der Vrouwenbrug, werd afwijzend beschikt. 'Tienhovea14 Aug. Van gister-a vond tot heden morgen zijn op de zalmzegen- visacheiij alhier 12 zalmpjes gevangen; op 16 dezer begint de gesloten viachtfi'd voor zalm- of elftzegens. IJealmoade, 14 Aug. Op initiatief van den heer D. De Klerk, lid der Tweede Kamer, is hier Zaterdagavond eene af deeling van het Alg. Ned. Werklieden- Verbond gevormd. Terstond gaven zich 50 personen op voor het lidmaatschap. De heer Jhr. P. O. Van Nispen te IJselstein slaagde verleden week voor het notarieel staatsexamen eerste gedeelte; de heer A. A. Van Haaften te Sliedrecht voor het tweede. Den 22aten September a. s. zal de Koudwater Inrichting te Laag Boeren 50 jaar bestaan hebben. Geneesheer- directeur is Dr. C. L. Van der Burg. Met het oog op de aanstaande volkstelling, is door het gemeentebestuur vau Vuren en Dalem eene nieuwe huis nummering aangebracht, waarbij de ge meente zelve in twee wijken verdeeld ie, zijnde Vuren wijk A, en Dalem wijk B. De heer A. T. Vink, cand. te Leksmond, is beroepen te Melissant. Ds. J. W. H. Kalkman te Woer den heeft bedankt voor het beroep te Maasland. Kantongerecht te Sliedrecht. Zitting van 10 Augustus 1899. T. T. d. E., Papendreoht, spoorweg-overtre- ding, irg gesproken. J. B., Sliedrecht, rjjden op een hondenkar, f 1 boete of 1 dag hechtenis. J. v. d. A. en C. Z., Sliedrecht, bnreagerneht, leder f 9 boete of 1 deg hecht. N. V:, Giesen-Nieuwkerk, hond sonder mail- korf, f 1 boete of 1 deg heoht. J. N., Sliedrecht, dronkenschap en barrage- raoht, f 6 boete of 2 dagen hecht H. V., W.- H. V, en J. A. t. E., BUedreoht, als voren, ieder f 5 boete of 2 dagen heoht. J. t. d. BUedreoht, els voren, f 8 boete of 2 dagen heoht. A. K., Oud-Alblas, hond tonder muilkorf, f 1 boete of 1 deg heoht. C. S., Sliedrecht, straatschenderij, vrijgesproken. G. d. K. en 0. B., Sliedrecht, vissoherjj- orortreding, ieder 2 X f 6 boete of 2 X 2 dagen heoht., met verb. verkL sohakel. P. W., Sliedrecht, als voren, f 5 boete of I dagen heoht., met verb, verkl. visoh-uitl. of f 0,75 of 1 dag heoht. H. K., BUedreoht, als voren, f 5 boete of 2 dagen heoht., met verb, verkl. visoh-niU., of f 1,26 of 1 dag heoht. A. E., sonder bekende woon- of verblijfplaats, scheepvaart-overtreding, f 5 boete of 1 dag heoht. C. P., Ouderkerk a/d IJsel, als voren, f 5 boete of 1 dag heoht. S. D., sonder bekende woon- of verblijfplaats, als voren, f 5 boete of 1 dag heoht. O. v. d. B., BUedreoht, als voren, f 1 boete of 1 dag heoht. A. a C. IL, zonder bekende woon- of ver blijfplaats, dronkenschap, 2 X f 1 boete of 2x1 dag heoht. M. E. LSliedrecht, als voren, 8 dagen heoht. J. O. E., Rotterdam, als voren, f 1 boete of 1 dag hecht. J. d. W., Sliedrecht, als voren, f 1 boete of 1 dsg heoht. J. K., Sliedrecht, als voren, 8 dagen heoht. W. B., Sliedreoht, ala voren, 2 x f 15 boete of 2 X 8 dagen heoht. J. v. d. B., BUedreoht, barengeraoht en dron kenschap, f 5 boete of i dagen heoht. en f 1 boste of 1 dag heoht. Gemengd Nieuw*. De hoofd commissaris van politie te 's-Gravenhage herinnert, dat op 25 April jl. op het buitenplein van het Hollandscbe spoorwegstation aldaar is zoek geraakt Albert Petrus Johannes Van Wezel, oud 7 jaar. Dezer dagen is van een getuige de verklaring ontvangen, dat het jongentje op den dag der vermissing, des middags omstreeks 8} uur is gezien aan de hand van een tamelijk lang, mager heer, tus schen 30 en 40 jaren, gekleed met zwait jacquet-costuum, komende van den Rija- wijkschen weg en gaande in de richting van het Hollandscbe station. Het kind droeg toen in de hand een pannetje, ge wikkeld in een servet, en het was gekleed in een blouse met matrozenpet. Opsporing van dezen man wordt drin gend verzocht. Te Zevenaar hebben de bur gemeester en de stemopnemers bij de jongst gehouden stemming voor den ge meenteraad verzuimd proces verbaal op te maken. Dientengevolge is deze stemming door Gedeputeerde Staten nietig verklaard en zal opnieuw gestemd moeten worden. Te Utrecht heeft Zaterdag avond een droevig ongeval aan drie menschen het leven gekost. Mej. B. zat, in 'gezelschap van haren aanstaande en diens broeder - beide zoons van een Frieschen predikant, in een ververschingstuin aan den Singel, op den hoek der Mariaplaats, toen zij vermoe del ijk in een aanval van melancholie opstond, den tuin verliet en te water sprong. Beide jongelui, waarvan de een goed, de andere matig zwemmen kon, volgden de ongelukkige onmiddellijk, doch alle drie verdwenen in de diepte, - nog eenige kreten, geworstel in het duister, en alles was stil. Op het hulpgeroep der andere in den tuin aanwezigen, schoot men toe en werd met inmiddels aangebrachte dreggen ge vischt, echter zonder resultaat. Eerst te half twaalf had men alle drie op het droge helaas levenloos. Alle pogingen om de levensgeesten op te wekken bleven vruchteloos. De drie lijken werden naar het hoofd bureau van politie vervoerd, waar de familie met het gebeurde in kennis werd gebracht. Een groote volksmenigte toaa op dit toch al drukke uur spoedig op de been en bleef tot laat verzameld. Zaterdag-nacht heeft er een zware brand gewoed te IJselmonde, in de stoomhoutzagerij en scbaverij „De Hoop", van gebroeders Hulsinga, gelegen op een uitgestrekt terrein midden in het dorp. Alle twintig gebouwen aldaar: de woonhuizen, het kantoor, machinekamer, ketelhuis, de zager}] en schaveifi, de twaalf loodsen met planken, zfin geheel verbrand. Omstreeks half vier ontdekte men het vuur, en de vlammen sloegen spoedig zóó fel uit, dat met de drie dorpsband- spuiten en den moeilijken watertoevoer van blu8schen zelfs geen sprake was. Op dringend verzoek aan bet gemeentebestuur van Rotterdam werd dadelfik een stoom spuit gezonden, die 'a ochtends te 6 uur aankwam en tot vannacht twee uur bleef werken, met een pauze van een uur, waarin de vlammen weer uitsloegen. Voorts zond men uit Rotterdam een bootje van de havenpolitie en een van de dok werken, die tot zes uren gisteren-avond bleef werken. Bovendien werden vier man bereden politie te IJselmonde gepos teerd, die driemaal werden afgelost. Vooral aan de stoomspuit moet het te danken zfin, dat niet een groot deel van het dorp mee in de vlammen ia opgegaan want de vuurzee was zeer onrustbarend, en er was dan ook een soort van paniek onder de burgerfi. En reeds had het vuur zich meegedeeld aan twee arbeiderswonin gen aan den overkant van den dfik, toen de dikke waterstralen, met bewonderens- waardigen moed in de verschroeiende hitte door de pfipleiders gericht, de vlammen begonnen te temmen. De heer H. Hulsinga was nog juist tfidig het kantoor binnengedrongen om de boeken te redden. En verscheiden bewoners van het dorp brachten eveneens hun kostbaar heden in veiligheid. Doch in het dorp zelf werd verder alleen een deel van het huis van den zalmvisscher Kersbergen vernield, en een der bovenbedoelde wonin gen moeat worden neergehaald. Over de oorzaak valt nog niets te zeggen. Zaterdag-avond te zes uur waren de twintig werklieden uit de houtzagerij huiswaarts gegaan. Gelukkig heeft de firma nog twee bergplaatsen van hout in een ander gedeelte van IJselmonde, zoodat het be- difif niet geheel zal behoeven stil te staan. De schade is bfina totaal. De opstallen, machinerieën enz. waren bfi Rotterdamsche beurspolis verzekerd. Er is niets blfiven staan als een hooge schoor steen. Van het huis van een der firmanten, dat nog ten deele stond, moesten ook heden de muren worden neergehaald. En nog smeulen de hoopen puin en houtskool. Da Btoomspuit van Fefienoord stond onder leiding van den brandmeester P. Van der Graaf. De burgemeester, de heer P. F. Van Slfipe, bevond zich toevallig dien nacht te Delfshaven. Hfi verscheen spoedig, toen hem per rfiwiel bericht was gezonden. Een der firmanten vertoefde te 's Gra- venhage. Hfi vond, toen hfi 's morgens te 8 uur kwam, woning en omgeving verbrand. Nabfi Zalt-Bommel is Woens dag jl. op de rivier het deksel der cylinder van de stoomboot „Mark en Dintel IH" gesprongen, waardoor drie personen zeer ernstige brandwonden kregen. Zfi zfin met de stoomboot „Harmonie" welke juist van Tiel daar langs kwam naar Rotterdam gebracht, alwaar zfi in het ziekenhuis zfin opgenomen. Het ongeval geschiedde in den vroegen morgen nabfi Haaften. De boot was een nieuwe sleepboot, welke hare eerste reis maakte. Verwond werden een machiniat en stoker, benevens een chef-machinist, die gteeds bfi eene eerste reis meegaat. Een stoker, die in de nabijheid lag te slapen, bleef ongedeerd. Een der enge- lukkigen kreeg den vollen ontsnapten stroom van den stoom in aangezicht en hals; bfi werd zeer ernstig gewond. Men vreest, dat twee der ongelukkigen aan de gevolgen hunner verwondingen zullen sterven. - Zaterdag avond had te Ouds water een droevig ongeval plaats. De ruim 15-jarige zoon van 8. uit Gouda, die in dienst der maatschappij tot exploi tatie van tramwegen is, en alhier voor de tram liep, moest te Oudewater de wissel omleggen, omdat men daar moet draaien; op een halven meter van de loco motief struikelde hfi en viel op derails; de machiniat stopte onmiddellijk, doch kon niet verhinderen dat zfin hoofd door een der zfi borden werd geraakt, met het ongelukkige gevolg, dat hfi onmiddellijk dood was. Met den laateten tram werd het Ifik hierheen en naar het gasthuis gebracht. Zondag-avond werd het Ifik naar de ouderlijke woning gebracht om den vol genden dag ter aarde te worden besteld. Zekere W. M. te Dalem, werk zaam op den steenoven van den heer Heuff te Vuren, had dezer dagen het ongeluk ouder een geladen grondkar te geraken en daardoor het rechterbeen te breken. Bfina gelfiktfidig werd zfin gezin vermeerderd, wat den man onder de ge geven omstandigheden begrijpelijkerwijze niet zeer van pas kwam. - Donderdag JJ. is door hooi- broei verbrand de boerenhofstede „De Surinaamsche Vriend" te Schagerbrug, be woond door P. Kraakman, eigenaar de ZeerEerw. Heer A. C. F. Mutsaers, pastoor te Reeuwfik. - Men schrfift uit Barneveld: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft hier een woedende vechtpartij plaats gehad. Een zevental boeren, met messen gewapend, stond tegenover een groot aantal dorpelingen, die zich van knuppels, lange stokken en steenen voorzien hadden. Vooral twee der boeren, die vooraan ston den, kregen hevige slagen met zware knuppelB op het hoofd, tengevolge waarvan beiden neerzegen. De een kon echter, hoewel hfi een diepe wonde in het hoofd had, spoedig opstaan en vluchten, de ander daarentegen, een 25-jarig jonkman, genaamd G. Van Dron- kelaar, bleef roerloos liggen. Bfi onderzoek bleek dat hem de schedel gespleten was. Zonder tot bewustzijn terug te komen, overleed hfi eenige uren later. De politie is druk bezig verschillende personen te ondervragen, terwfil reeds een persoon in hechtenis genomen is. - Te Rilland Bath wachtte dezer dagen een bruid te vergeefs op de komst van den bruidegom, om tot de voltrek king van het huwelijk over te gaan. Al de genoodigden waren aanwezig en alles was gereed om feest te vieren. De brui degom liet zich wachten en het huweifik werd voor onbepaalden tfid uitgesteld. - Te HonselerBdfik heeft een windhoos Donderdag-middag bfi een tuin der een 70-tal groote broeiramenz.g. „éónruiten", opgenomen en geheel ver nield, zoodat de man aanzienlijke schade leed. Sommige ramen gingen een huis hoogte in de lucht. - Te Haarlem werden dezer dagen in de Groote Houtstraat eenige hardloopers door politieagenten achter volgd. Onderwijl vonden zfi echter nog gelegenheid geld op te halen en gai een hunner, ten aanschouwe van het lachende publiek, een merkwaardig staaltje van brutaliteit en behendigheid tevens: hfi liep op een zijner vervolgers toe en sprong over hem heen, om den verbluften orde bewaarder ver achter zich te laten. Of zfi gevat zfin, meldt de geschiedenis niet - Te Weert is de I7-jarige ar beider M. Saes, werkzaam aan de turf- strooiselfabriek, door een der drijfriemen gegrepen, met het gevolg dat hfi eenige malen werd rondgeslingerd, en daaibfi zoodanig werd verwond, dat zfin toeetand hopeloos is. - Onze huismoeders klagen dikwfils over het spoedig verslijten van de schoenen, vooral van die der jongens, welke telkens en telkens weer naar den schoenmaker moeten. Om de zolen wat duurzaam te maken, beveelt nu een Duitsch blad een eenvoudig middel aau. Men moet namelfik de nieuwe zolen twee of drie maal goed drenken met terpentfin. 't Is licht te probeeren. - In Afrika. Passagier. Waarom blijft de trein midden op de baan stilstaan f Conducteur. Och, daar heeft zoo'n leeuw onder het rfiden den machinist en den stoker van de locomotief weggesnoept. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 16 Augustus. Heden morgen om 9 uren vertrok de Instructie Compagnieonder commando van kapitein A. J. Dekker, voor 10 dagen naar de legerplaats bfi Oldebroek, tot het houden van schiet oefeningen. De compagnie stond onder medegeleide van de 1ste luitenants M. J. M. Willems en M. Faassen en den 2den luitenant J. Kloosterhuis, terwfil een detachement hier achterblijft onder commando van den 2den luitenant T. M. Palairet Hooglandt. In de vorige week zfin aan de Badinrichting alhier 91 baden genomen, waarvan 19 door dames. De heer G. Verhoog, onder wijzer te Hardinxveld, is heden te 's-Hage geslaagd voor de akte Fran sche taal 1.0. Zondag werd onze gemeente bezocht door een honderdtal dames- en heeren-leden van de Koninklijke Nationale Zangschool te 's-Gravenhage, die bfi eene rondwandeling door de gemeente bfi den Wilhelminaboom eenige Nationale liederen uitvoerden. Het gezelschap maakte een pleizlerreiaje en koos daarvoor van uit Rotterdam een boottochtje tot Schoonhoven, met de voor dat doel zoo bfi uitstek flinke boot van de heeren L. Van Zessen en Zonen alhier. Ruim 500 personen hebben in den loop der vorige week gebruik ge maakt van de gelegenheid om het panorama van af den Toren te bezichtigen, Zij, 41» Zatardzg-avond de T«hul» alhier bezocht bobben, zuilen tevreden huiswaarts gekeerd ïïSTfiSr toch gaf bet Mannenkoor ijréecendo" uit Oouda, onder leiding van dra directeur, den beer W. Kerper, en on uitnoodiging van bovengenoemde ver eeniging, eene zanguitvoering, die wel ralaagd mag genoemd worden. Deze bijeenkomst werd geopend met het zingen ven Pa. 89 l en gebed door De. J. Van der Spek, waarna Z.Eerw. de aanwezigen hartelijk welkom heette. Achtereenvolgen, werden de nummere van bet programma goed gezongen en vooral de eolo-nummera, met name de baiyton-eolo'e, gezongen door den heer A. Van der Step, uit 's-Qravenbage, vol- deden de aanwezigeneen daverend applaus viel dezen ten deel; no. 4a van het pro gramma werd op verzoek herhaald. Met een slotwoord en dankgebed van Ds. J. Van der Spek, werd deze bfieen- komat gesloten. ••—"Zooals velen onzer stadge- nooten wol bekeod zal a^, stond er de Benasseerde kermisweek alhier in de Doelen eene tent, welke het °t»chrift droeg .Alcohol vrije dranken." Het tot stand komen van deze inrichting was, zooala we uit een der vorige nummers dezer courant vernamen, te danken aan de jeugdige Geheelonthouders-vereeniging, die nu getoond hebben metterdaad te volbrengen wat zoo Velen met den mond voorstaan. Het drukke bezoek en de welwillendheid, waaftnede het publiek het geheel aanvaardde, mogen zeker wel vermeld worden als sprekende getuigen van de sympathie van velen onzer voor de goede en nuttige zaak der geheel onthouding. •- Gedurende de afgeloopen kermisweek zfin slechts 2 processen-verbaal wegens openbare dronkenschap opgemaakt tegen 2 vreemdelingen. *- De door de Redactie van de Schoonhovensche Courant aangewende pogingen om iets in te zamelen voor den gekwetsten acrobaat is bevredigend. Zoo wel in eene bus als op het bureau zfin ruim 15 gulden bijeengebracht. Intusschen ligt de man hulpeloos en zal het nog wel eenige dagen duren eer hfi zfine werkzaamheden kan verrichten, zoodat verdere ondersteuning niet overbodig zal zfin. INGEZOHDEH. WelEdele Heeren, Uitgevers der Schoonhovensche Couranti Vwgsnt hm, ondergetekende, 't onder staande ook eene in nw gewaardeerd blad op te semen, als eene dankbare herinnering aan den overleden heer G. H. Weetbroek, en owe gemeente, waarin hfi als eerste onderwjjeer een tal van jaren aan hare itadwchool werkaaam wee, toen deie nog met het inetitaat wee vereenigd en hg tioh etoeds mocht verheugen in de eohting en toegenegenheid, die hfi in sir midden ondervond en die tot heden hfi met een dankbaar gevoelen den Sohooüfaove- naan toedraagt. Wat schooner lof en dank kan worden uit gedacht dan die op ooo'n gevoelvolle wnie werden aan den dag gelegd in nwe bladen van 28 en 29 Juli jl, omtrent den overledene, dien in egnen omgang met igne onderge schikten en egae leerlingen niet alleen leerde hoogaohteo en waar dee ren, maar tevens bewon deren In de gaven, hem van Godswege ge- eehonken, en welke hg in den meeaten eenvoud a leerlingen wiet meé te doelen. i in het verlies der brave ogafthartaa rijnen en trenrende weduwe, mevr. Weetbroek, en haren eenigen soon, beaooht hg in de afgeloopen week daarom la hoofdtaak nog eens uwe ge meente, oftoheon, wel Is waar, ook oenlg eigen- die hg had na sgn vertrek uit Sobóonboven. Doordrongen van het in hem levend bewoatagn van dankbare herinneringen aan uwe gemeente, braeht hg dan ook vóór «gn vertrek een afeahaidegroet aan het grof van den heer Weetbroek, met de bede ln het hart en op de t de aorgende liefde dee Hem. Vadem voortdurend de eteede treurende weduwe tot et erna en staf moge rijn haar en haren «oon onder hare vleugelen moge bigven dekken, ala da ééaige en de beate trooat, die baar en hem kan worden toegedaoht, airmede beiden voortdurend in de achting en da toegeaagen- heid mogen bigven doelen van alle weldenkenden, met een terugblik op hut verledens, en de eervolle gedachte tan den thans overleden heer G. H. WE8TBI 18TBROEK. Amsterdam, 9 Aug. 1899. A. HAVERKAMP. Mynheer de Uitgever I Vergun mg een weinig plaatsruimte voer het onderstaande. Bg voorbaat mgn dank. In de „Sohoonhotenaohe Courant" van Zater dag 5 Aug. 1899 komt oon bericht voor uit Braadwgk aangaande een vergadering van de le tot verbetering van den Dameohen weg, waarin, on f w handeling van een eonoept-oon tract tueeohen de verschillende polders werd ten einde gebracht, „na verschillende tfidroovende en niets ter aaka doende aanmerkingen van den keer C. Verspug van Gieeendam". Uw berichtgever non verstan diger gedaan hebben, die aanmerkingen mede te deelen dan se te beoordeelen. Dan ion lader hebben kunnen uien dat se de strekking kadden om, sooveel mogeigk, te sorgen dat de polderbesturen ln een snak, waartoe sg niet verpllokt sgn (du Dunaohe weg ie oompronkeigk laudaohelding en niet ver- keerweg) en die sfi self bekostigen, hnn aelfstandigbeid behouden, sonder ïioh te stollen onder oonbóle san Gedeputeerde Staten, die met deie saak niets te maken hebben en aan wie door het ooneept-oontraot in sommige ge vallen aelfi een dwingende maoht wordt toegekend. Indien u berichtgever iets wilde beoordeelen, dan ware het begrgpeigker geweest, indien hg ugn verwondering had uitgesproken over het feit, dat bedoelde vergadering er toe kon een „faete oom missie" te benoen la 't teven geroepen moet worden volgens meer genoemd oonoept-oontreot, dat, N.B.! nog door de betrokken polderbesturen niet is goedgekeurd. Intusschen, Mjjnheer de Uitgever, daag ik u berichtgever uit, maar dan met i$n naam onder- toekend, te bewgsen, dat de door mg ge- maakto aanmerkingen „niets tnr inks doende" waren. In afwsohüng daarvan noem ik mg, Uw dienstv. 0. VERBPUU Bu. i 10 Augutus 1899. Bfi Kod. besluit is benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Breda H. 0. Snethlage, thans in gelfike betrekking te Werkendam. De heer J. Van der Meer te Leerdam ia geslaagd voor de hoofdakte. De heeren A. Van den Dool te Benschop en M. Boogaerdt te Gouda, alsmede de dames M. E. Lulius van Goor en M. W. Julius te Gouda zfin geslaagd voor de akte Fransche taal l.o. Aan het eind examen van de Hoogere Burgerscholen in Zuid-Holland, te Rotterdam gehouden, is deelgenomen door 178 candidaten, waarvan 88 zfin afgewezen. Toegelaten zfin o.a.: van de H. B- Sch. te Gorinchem: T. Elshout, J. Gay, M. De Jong, J. A. Muasert, E. G. Van de Pol en L. 8chacffer; van de H. B. Sch. te Gouda; L. G.Den Berger, J. Th. Van Bloemen Waanders, H. W. P. Bonte, H. F. a Bos, A. D. Donk, J. H. Gehlen, D. Habbema, W. C. Haver kamp, M. Hoogendfik, P. P. Inklaar, J. L. Lafeber, W. W. Schippers, A. Tom, A. 0. Uljée en C. E. Volker. Bfi gelegenheid van het zil veren priesterfeest van den aartsbisschop van Utrecht, Mgr. H. Van de Wetering, op heden 15 Augustus, is de restauratie vaa het groote priesterkoor der Cathedraal- kerk aan de Lange Nieuwetraat voltooid, polychromie en plaatsing van de beelden van de twaalf apostelen, onder leiding van den heer W. Mengelberg, alles als feestgeschenk, bekostigd door de parochi anen van St. Catharina te Utrecht. De jubilaris heeft de bedeelden der R. K. armen kamer, der Vincentiusvereeniging en der Elisabeths vereeniging te Utrecht mild bedacht. Gouda, 14 Aug. Bfi beschikking van den Minister van Marine ia, met 1 Sep tember, benoemd tot adelborst 3de klasse bfi het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord de jongeling H. Ussel de Schepper (zeedienst) en wel als derde in rang volgens de bfi het examen gebleken kundigheden. Gleaeadam14 Aug. Terwfil Maandag middag jl. mej. de wed. B. met hare kin deren aan het spelevaren was, geraakte zfi aan de wfide Giessen te water. Door den vrfi sterken stroom dreef zfi spoedig weg, zoodat het gelukkig genoemd mag worden dat er spoedig hulp kwam opdagen, die haar behouden op het droge bracht Moordrecht, 14 Aug. Tot bestuursleden van de eenigen tfid geleden geconstitueerde afdeeling „Moordrecht" van het Algemeen Nederlandsch Werklieden-Verbond zfin ge kozen: C. A. N. De Noofier, voorzitter; C. De Wilde Az.2de voorzitter; W. Hoogendoorn, secretaris; J. Van Dufio, penningmeester, Wolvers, commissaris. Woordeloos, 15 Aug. Als een zeld zaam, wellicht eenige, bijzondere vrucht baarheid van een poes, kan van hier worden gemeld, dat een exemplaar van den watermolenaar V. elf jongen heeft geworpen die alle levend en zeer wel varend zfin. "Oadewator, 14 Aug. In de laatst gehouden vergadering van den gemeente raad zfin o. m. de geloofsbrieven onderzocht van de in Juli gökozen drie raadsleden, n.l. de hb. A. Jonkheid, J. Hoefa en J. C. Vèïheul. De noodige bescheiden in orde bevonden zijnde, werd op voorstel van burg. en weth. tot toelating van genoemde heeren besloten. In diezelfde vergadering werd de ge meenterekening over 1898 aangeboden, tot een bedrag van f 23.768,18} in ont vangst en f 22.956,78} in uitgaaf; alzoo met een batig slot van f 796,85. 'Polabrcek, 15 Aug. 't Schijnt, dat in de Engelach Transvaalsche quaestie de meeste onzer Ingezetenen een strikte onzijdigheid wenschen in acht te nemen. Een exemplaar van het bekende adres van de Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging, dat gisteren aan verscheidene ingezetenen ter onderteekening werd aan geboden, verwierf slechts een 4-tal hand teekeningen. Sliedrecht, 16 Aug. De aanstaande verjaardag van Koningin Wilhelmina zal door den Sliedrechtachen Volksbond fees telfik worden herdacht, o. a. door het houden van een optocht met versierde rijwielen en sportkarren, opgeluisterd door muziek. Vlaueu14 Aug. Door het bestuur van „Fioralia" alhier is besloten, daartoe in staat gesteld door extra-bfidragenallen inzenders op de a. s. tentoonstelling eene verrassing te bereiden. Tot lid der jury is alsnog benoemd de heer J. Voorhorst te Overscbie. De commissie van toezicht op de weeainrichting „Beth-Pélet" alhier, is op de Vrfidag j.i. gehouden vergadering aldus samdngesteld lste voorz. de heer E. Hamstra te Apeldoorn. 2de voorz. de heer A. v. d. Kemp te De Meern. Secretaris de heer G. Joe hems te Vianen. Penningm. de heer G. Befien te Harmelen. Door de weezen dier inrichting werd Donderdag een uitstapje naar Zeist en omstreken gemaakt. Bfi prachtig weder werd per rfituig naar Zeist gereden en vandaar gewandeld naar Rijzenburg, waar de prachtige graf- Bteen achter de R. Kerk bezichtigd werd; toen de bosscüen in, waar genoten werd door de kinderen, vooral genaderd tot de Hoogebrug, een der mooiste punten. Bfi Beerschoten- werden eenige versnape ringen gebruikt en den omtrek in ver schillende richtingen doorkruist. Langs de Bilt, waar de kinderen nog eenigen tfid zich vermaakten in den bekenden speel tuin, werd huiswaarts gekeerd. Vermoeid, doch uiterst dankbaar voor het genotene, zochten de weezen hun bedjes op, opnieuw overtuigd, dat er toch nog wel weezenvrienden gevonden worden. Door de commissie van toezicht is be sloten voor de inrichting rechtspersoon lijkheid aan te vragen. Vllut, 15 Aug. Een boerenarbeider in deze gemeente bevond zich verleden week in het veld, toen hfi door een koe in de sloot werd gedrongen. Het dier ging zelf ook te water, en de knecht, die een oogenblik onder het spartelende beest geraakte, beleefde benauwde oogenblikken. Nadat hij met groote moeite eindelijk op den wal was geklauterd, werd met behulp van nog een ander persoon ook de koe op 't droge gehaald, Woerden, 14 Aug. In eene Maandag avond gehouden vergadering van de com- missio voor de aanstaande landbouwfeeaten is besloten, aan het programma nog eene ringrfiderfi toe te voegen, met prfizen van f 75, f 50, f 40, f 80, f 20 en f 10. Men verwacht hierbij niet het oog op de vele prfizen een groote deelname, BEURSBERICHTEN. pGt 14 Aug. Nederl. Werk. Schuld. 2} 81} Dito dito 8 94} Hong. Obl. in zilver. 4} 85 Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 6 83^ Dito Feb.-Aug. 6 88} Dito zilver Jan.-Juli. 5 881 Dito Apr.-Oct 6 88} Rusl., Obl. 89/90 le en 80 uitg. 4 97 Spanje, Buitenl. Perp. 4 57} Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 57} Theiss-loten4 117} Oostenr., Loten 4pC. fl.260,1864. 144} Dito 6pC.fl. 600,1860. 115} Loten Turkfie 1870. 8 80 MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 14 Aug. Aangevoerd - runderen, nuchtere kalveren, 0 vette varkens en biggen. Prfizen: zware kalf koeien f 180 200, kalfvaarzen f130 h 150, melkkoeien f 120 ir 190, 2}-jarige ossen f140 h 150, guiste vaarzen f 80 90, pinken f 50h60,gr*kalveren f 29 k30, nuchtere kalveren f 9 a 12, vette varkens 14 h 14} ct per half kilo, biggen f 4 A 9. Rotterdam, 14 Aug. Tarwe f6,— tot f6,-. Per 100 kilo - f 7,10 tot f 7,50. Rogge f6,— tot f 6,50. Rotterdam, 14 Aug. Aangevoerd 228 vette runderen, 0 magere dito, 266 vette en graakalveren, 0 nuchtere kalveren, 1849 schapen of lammeren, 526 varkens. Prfizenvette runderen le qual. 30 ct., 2e qual. 26 ct, 8e qual. 21 ctossen le qual. 30 ct, 2e qual. 26 ct, 8e qual. 20 ct; stieren le qual. ct, 2e qual. ct.; kalveren le qual. 40 ct, 2e qual. 32 ct, 8e qual. 26 ct per kilo. Gesteente Soheonhoven. Yun 19 tot 15 AugUBtuu. Geboren: Ggebert Johannes, s. run A. v. d. Ree en A. C. den Besten. Ondertroowd: B. Verdoom, weduwnaar van M. N. v. Oa v. d. Abeeien, en A. F. van Put, weduwe van G. Dekker. P.J. B.Weimer en J. Deunen. J. H. Saor en A. Vuurens. 0. L. v. Willenawaard en P. O. van Vliet. A. A. Alting en W. L. Kool J. Sibbelee en W. A. Staarink. Overladen: S. van Ommen, oud 26 j. Gemeente Giesen-Nieuwkerk. Van 1 tot 81 Join Getrouwd: M. B. van dan Berg, ond 24 j en H. Vink, oud 27 j. J. Pierhagen, ond 26 j en T. Baardwjjk, ond 26 j. Overleden: A. Blom, oud 2 j. Gemeente Reeuwljk. Van 1 tot 81 Juli. Geboren: Oerarda Everarda, d. van J. tan Kata en A. Bo6re. PetronelJa, d. van A. vnn der Pouw en J. M. Goosen. - Cornelia Wil helmus, i. van W. G. Verlaan en O. Verbg. Heatera Johanna, d. van W. Sohriek en M. Heg. Johanna, d. van J. van Dalken en E. Plak. Anthonie, s. van A. de Groot en D. Benschop. Neeltje, d. van A. de Jong en M. C. Harskamp. Rioolaas Johannes, s. van J. van Leeuwen en O. Verwoerd. Getrouwd: J. Edelman en H. de Jong. Overladen: E. Zuidam, oud 86 j., wod. van P. van Dam. J. M. de Ridder, oud 81 j. J. Or er dam, ond 70 j. Gemeente Schellulnen. Van 1 tot 81 Juli. Geboren: Hendrik, u. van P. Biemond en W. Dubbeldam. Cornelia, s. van G. Braven Hoorne van (wonende te Voren). Zoo de Heere wil en zfi le?en, I hopen onze geliefde Ouders ANDs. VAN VEEN en CORNELIA DE RIDDER op 18 Aug. a. s. hunne te herdenken. jS Hunne dankbare Kinderen, (jti Behuwd- en Kleinkinderen. Meerkerk, Aug. 1899. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder MAR6JE BAAS, Wed. van Jan Vsrkaik Tz. in den ouderdom van ruim 77 jaar. Uit aller naam, JAN VSRKAIK Jz. Stolwijk, 18 Aug. 1899. Hartelijk dank voor de zeer vele be wijzen van deelneming en belangstelling, ondervonden bfi het plotseling overlijden van onzen innig geliefden WILLEM. B. E. BOER. D. BOER - van Dam. Haastrecht, 10 Aug. 1899. GEVRAAGD: Een OMNIBUSD1ENBT van Meer kerk op Ameide en terug; van Meerkerk, Café KLEUN, 's m. 8.30, 10.-'s nam. 1.80 en vervol gens naar behoefte; avonds voortdn rend dlonat naar Meerkerk en naar verder gelegen plaatsen per extra rfituig; wacht kamer in het Café UITTENBOGAARD te A Msus, waar ook nadere inlichtingen te bekomen zfin. Da Ondernemer, G. TERLOUW, Rijtuigverhuurder te Amalde. Voor één ]aar vaat op 8 pCt. zea maandén 2| Met veertien dagen opvragena .2 drie 1 Koopt Ml YM-koopt «ffeoten mi Coupon.. Incasseert Wissels en bezorgt assurantiën. Het Kantoor ia geopend: van 9 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. MONTFOORT (Utr.). Compl. VEERENBEDSTEUiEN met toe behoor en, bestaande uit: 2 peis. Veeren- bed, Peluw, 2 Kuaaena, gemaakt Bed en Peluw-overtrek, 3 Dekens, wollen, gestikte en molton, en 2 halve Stroomatraaaen. Solide, gewaste Tijken, zuivere, nieuw* Veeren: f 29,-, f 86,-,f 40,- enf 60,-. Dito atollen, gevuld met de beate Ka pok: f28,-. f 27,60, f 82,60 en f 40,-. IJzeren LEDEKANT met Stroo- en Zee- graamatras, Peluw en Kapok Kuaaena, met SDekena: l peraoona f 20,-, f 22,60; 2-persoona f 24.— en f 27,60. Gegam. WIEGEN f 9,60; Schommel- wiegen, rijk gegarn., f 12,60. De zendingen geschieden franco tot naaatbiizijnd station of aanlegplaats door geheel Nederland, na toezending van, het bedrag of onder rembours; art) zicht. Prijscouranten, «mater* enz. gratia. en een JONSEN (draadwerk), b(j P. VER KERK, Sehoenhovee. 15 Ter Boekdrukkerij van S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven worden 100 Naam kaartjes, op helder "wit carton, in net étui, geleverd voor aleehts CENTS. Op fljn bristol carton ln luxe-étui f I,-. Terstond gevraagd: een flink gevorderd P. G., bfi H. v. MERKERK te Nieuwpoort. T7"D A A (T-T1 VERSTERKEND VOOR DE MAAG, voor den Werkauul het voedaeemate e* pittigste Mar. GORINCHEM. A. F. VAN RENESSE C°. M- e* VERKOOP van alle Binnen- en Buitenlandsche Kffeetea. INCAS8EERINS van wlasel. op alle plaatsen van Nederlaad en «elteeUed. HW188EU1VO vea alle Coapees tegen de heegsle prijzen. Nemen geld in bewarlag tegen vergoeding van reata en tancgeve naar keu» van den geldgever. IC KANTOORUREN: marge».»-»! Mr, 'e avoade »-1j Mr. VAN Door eene groote uitbreiding dezer Inrichting kunnen alle werk zaamheden met den meest mogelgken spoed worden uitgevoerd, terwfil door vermindering van het tarief aan alle billijke eischen der concurrentie kan worden voldaan. Leverantiën naar elders worden vrachtvrij uitgevoerd. Bfi spoedbestellingen van klein drukwerk per expresse kan daarop, zoo noodig, worden gewacht. Koopt geen RIJWIEL alvorens mfin Magazijn bezichtigd en naar de prfizen geïnformeerd te hebben. Voorradig een groote collectie vanaf de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. Alles onder de deugdelfikste garantie. Nog tot elk aaanemetyk bod TE KOOP eenige- nieuwe en gebralkte modellen '98. Groote voorraad BENOODIGDHEDEN. ■r* Alle reparatiön worden spoedig, billijk en met garantie afgeleverd. Bondsrijwleihersteller lste klasse. Rijwielhersteller der Touring Club de Belglque. IW AGENTEN gevraagd. Waterpoort, GORINCHEM. zfin verre te verkiezen boven de breukbanden MET Veer, omdat zfi heel geen pijn veroorzaken. Door bijzondere constructie kunnen deze Breukbanden ZONDER 8TALEN VEER zelfs de zwaarste breuken inhouden. Door hunne geih&kkelfikheid en zaohtheid zfin zfi bijzonder aan to bevelen, vooral voor hen, die zwaren arbeid moeten verrichten. Men vrage gratis inlichtingen voor alle voorkomende soorten Breukbanden zonder Veer, als enkele en dubbele Liesbreuk-, Zakbreuk- en Navetbreukbanden etc., bfi den uitvinder Eenlg Agent voor Sohoonhoven en Ometreken: A. N. v. ZESSEN, Drogist, Schoonhoven. Wordt gevraagd, zoo spoedig mogelijk of tegen 1 October, eene fatsoenlijke F. G. en niet jonger den twintig Jaar. Aanbiedingen franco of in peraoon, Me vrouw POORT, Paatorle te 8tra.fk.rlc. AMSTERDAM. Alléén in verzegelde paijee, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelemerk, verkrijgbaar te S.hooahov.n bij E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spilt. Noordelooe, 3. G. VAM Dia RmT. Ouderkerk old IJeet, M. PAmnion. G. ra Jorra Czn. Krimpen aid Lek, A. J. Dogtiroii. la A. DIKKIB. Moordrecht, 3. vam Gihkip. Berkemmide, Z. Vmx. Burg-Ambacht, Wed. D. Blaukih. K. v. Dam. Strmjkerk, E. HmrmiAit. BleekenegraaJ, P. vam Ruis. Ammerstol, H. di Joms Pzn. Brandwijk, M. vam Ebbih. Qroot-Ammeri, E. v. D. Vust. In bet bijzonder wordt de aandaebt geves tigd ep SOÜCHON THEE, k f 1,80 per 6 ons. SPOORBOEKJES EN RKIS4UD8EN voorhanden in den Boekhandel van B. W. N. VAN NOOTEN la Schoonhovan. Tegen inlevering van dezen BON kan aan het Bureau van den Uitgever van dit blad afgehaald worden fr. per post, na ontvangst van post wissel, ad f 0,57}. van SE RVA AS DE BRUIN nader omschréVen op ommezijde.Jl Deze ENCYCLOPAEDIE verklaart in 1000 kolommen, al wat men op elk gebied van Wetenschap en Kunst wenscht te weten. ■V Gelieve ommezijde te lezen. De Adminietratie van dit Blad.

Schoonhovensche Courant | 1899 | | pagina 2