Album van Schoonhoven I E.Brqndsm^ te Beddenmagazijn, Schildersknechts Boerenmeid, BILJART. Superior Druiven-Borsthonig-Extract De Hoofd- EQUIPAGES, m» i LANGERAK b/z de LEK, DU TOIT, Advertentiën. Vrije Vee- en Paardenmarkt te GOUDA. eene VRIJE VEEMARKT eene VRIJE PAARDENMARKT LEESBIBLIOTHEEK L.J. KRUITHOF, Een nette DIENSTBODE, BRIEFKAARTEN fê®®®©®®®©©©©®! i Geïllustreerd Zondagsblad EeiHiproved-Yorksliire Beer, A. van der Bas, bij H. J. DE HOOG, COURANTEN!, W> Loten Nieuwe Apeldoornsche Bouwonderneming. S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven a f 2,50 per Lot. f 18000 in contanten. f 3000 in contanten, f 2500 in contanten. H. N. van SCHAIK Co., Den Haag, Hofleveranciers. Alleen-verkooper voor Schoonhoven A. N. van ZESSEN, eerste Extra Bon in dit najaar! Slechts ƒ0,50!!! De Profeet in de Wildernis Trekking 22 Nov. a. s. Gouda, 2t Sept. Bij beschikking van den heer burgemeester alhier is benoemd tot inspecteur van politie de lieer A. Bertheux, thans in gelijke betrekking te Dordrecht. "Alblasserwaard en Vyfhoeren- laudeu, 1 Oct. Het plukken der boom vruchten is hier in vollen gang, de appels en de meeste peren zijn niet meegegroeid en. Uitgenomen de fijnste kwaliteit, gaat de handel tot nog toe slap. Voor zure appels wordt besteed van f 2,50 tot f4, zoete f 1,50 tot f 3, stoofperen f 2,50 a f 3,50, handappels f 4 a f 0, dito peren f 4 a f 7, per hectoliter. Kroetappels gemiddeld f 1,25 per 00 kilo. Het beschot der aardappelen is tengevolge van veel bederf, vooral op de zware gronden, zeer ongunstig, de kwaliteit inat over 't algemeen ook nog al wat te wenschen over. De handelspas is verschillend en hangt af van de kwaliteit der vrucht. Het hennepgewas valt gunstig uit, de zaadopbrengst loopt zeer uiteen. Voor de veehouders was dezen zomer en is ook het najaar zeer gunstig: hooge zuivel-, vee-, en varkeuspryzen en overvloed van gras werken daartoe samen; het mond en klauwzeer breidt zich hier gelukkig weinig uit. *Aniei<le, 1 Oct. De heer J. C. de Bie alhier, door de Engelschen verdreven onder wijzer uit Transvaal, is benoemd tot ouder- wyzer aan de byz. school te Vorden. •Ameide en Tienkoven, 1 Oct. De uitkomsten der zalmvisschery, zoo met de kantzegen als met de drijfnetten en steken z\jn ook hier allertreurigst. De visscher voor zyn genoegen, die telkens en telkens weder een ledig net ophaalt, wordt ten slotte mismoedig, en werpt het want neder; hoe moet de visscher zich dan wel gevoelen, die het voor den broode doet en dagen achtereen vergeefsche pogingen uanwendt om wat te bemachtigen? ^Benschop, 1 Oct. Toen Zondag-morgen de jongste dochter vau Schouten aan den Polsbroekerdam nog even een emmer water wilde scheppen, gleed zij uit en viel in de Vliet, die daar vry diep is. Niemand had het gezien en waarschijnlijk zou zy ver dronken zyn, als niet juist op het oogenblik, toen zy weer boven kwam, P, v. d. Laan met zyn zuster daar voorby was gereden. De laatste zag haar en riep oogenblikkelijk om hulp. Dadelyk snelden de vader en de broer van de drenkelinge te hulp. Zy sprongen te water en hadden het geluk haar nog te grijpen voor zy weder zonk. $Blcsltensgraaf, 28 Sept. Den 3 ten December a.s. zyn de heeren A. van der Loan en J. A. van der Laan aan de beurt van aftreding als hoofdingelanden van'het waterschap „de Nederwaard." De verkiezin gen ter vervulling van die vacature zullen plaats hebben op Woensdag 10 October a.s. "Haastrecht, 2 Oct. Heden promo veerde onze vroegere geneesheer de heer J. C. Ideitfmrg, thans te Delft, aan de Utrechtsche hoogeschool tot doctor in de geneeskunde, na verdediging vau een proef schrift over „Darmactynomycose". In het afgeloopen kwartaal z\jn aan het telefoonkantoor alhier verzonden 126 berichten en ontvangen 107, te zumen vernomen, hoewel een flinke prijs wordt verwacht. §Lckkerkcrk, 2 Oct. De knécht van den heer II. v. d. Gr. had in het laatst der vorige week het ongeluk met een kar met mest te water te gaan. Hy zelf bleef op het droge maar het paard moest me»1. Gelukkig daagde er spoedig hulp op en had men na eenigen tijd alles weer op den kant. Zaterdag-avond had mej. II. B. het ongeluk by bet schoonmaken der flets den top van een harer vingers er bijna af te klemmen. Vreeseiyk bloedend moest zij zich onder geneeskundige behandeling stellen. Gedurende de maand September is aan het postkantoor alhier in de rijkspost spaarbank ingelegd f 3239,82 terugbetaald f 1106, en zyn uitgereikt 2 nieuwe hoekjes. Het laatst uitgegeven nummer is 435. $Nieuw-Lckkerland, 1 Oct, BU den heer A. van V. alhier is oene postduif ko men aanvliegen, gemerkt K. B. 1900—8407. Dinsdag jl. had een 9-jarig knaapje van B. B. alhier het ongeluk te vallen, waardoor het efen arm brak. Door Dr. Boom uit Lekkerkerk is de arm gezet. i Het achtjarig zoontje van E. H. alhier 1 geraakte Zaterdag jl. al spelende in eene vry diepe haven. De landbouwer B. E. was toevallig in de nabijheid aan het werk, be merkte het ongeval en bracht het kind spoe dig behouden op het droge. *Noordeloo», 1 October. Tot groot ge rief vooral van de in de nabyheid wonende inwoners is de voetpadbrug, op het hoog- eind, die vroeger door particulieren werd gesticht en onderhouden, doch wegens haar verval buiten gebruik was gesteld, thans voor rekening der gemeente geheel ver nieuwd. Zy heeft in soliditeit en netheid veel gewonnen. Aan de loting voor de Nat. militie zal door 14 personen uit deze gemeente worden deelgenomen, waarvan 5 reden tot vrijstel ling vermeenen te hebben, n.l. 2 eenige zoons, 2 broederdienst en 1 lichaams-ge- breken. *Lopik, 1 Oct. Door den heer Com missaris de Koningin is herbenoemd tot zetter voor 's Ryks-directe belastingen de heer A. de With en in de flirts van den heer J. O verbeek, die nie(\ «eer in aan merking wenscht te komen, té benoemd de heer G. van Jaarsveld. "Oudewater, 28 Sept. Heden had ten verzoeke van A. Smit te Hekendorp en ten overstaan van den notaris W. Kruiswijk, in 't lokaal v«n D. Boer Dz. alhier de ver koop plaats van een hofstede met landerijen, sampn groot 17.89.87 heet. en liggende onder Hekendorp, in 2 perceelen en in combiualie: lste perc. Hofstede enz. en wei- en hooi land, samen groot 10.58.55 heet. Het hoogst in bod gebracht door Jac. Boer te Snelre- waard op f 19.100; by ufslag niet gemynd. 2de perc. Wei-, hooi- en bouwland, samen groot 7.31.32 heet. Het hoogst in bod gebracht door Uoogenbooin te Heken dorp op f 12.500; by afslag gemynd door denzelfue op f 500. Combinatie van 1 en 2, staande op 1 f 32.100, by afslag gemynd door Corn. te Langeruigeweide op f 1100 233'bèrichten. Die getallen Waren achter- j Verwei| Az. Ie Langeruigeweule ..[lm; een volgens in Juli in August», alzoo kooper voo-fW behalve Jekosle eenvolgens 35_37 en in September 36—24. Van af Januari 1900 tot 1 October waren die ge tallen 387 en 311, totaal 698 berichten. Mej. J. H. Muller, van af de oprichting der Zondagsschool van den Protestantenbond onderwijzeres aan die inrichting, heeft tegen 1 October voor die betrekking bedankt. Bü de winterdienstregeling van de useiiruni ïoupcn op im«i iy.i n»«o»wi.i Gouda—Oudewater dagelijks 6 trammen, doch op marktdagen te Gouda nog 3 en wanneer comedie wordt gehouden nog één 's avonds 10.35 uit Gouda. §lIofwegen, 27 Sept. Zaterdag 13 Oc tober zal alhier eene verkiezing plaats hebben voor een hoofdingeland van het waterschap „de Nederwaard" wegens het zyn aan de ge wone beurt vau aftreding van den heer A. van Vliet Senior. "Jaarsveld, 1 Oct. De heer Commis saris der Koningin heeft herbenoemd tot zetters voor 's Rjjks directe belastingen de heeren L. A. v. d. Voort en D. Verhoef. gKinderdyk (gem. Nieuw-Lekkerland), 1 Oct. De smid J. H. alhier, werkzaam op het établissement der firma L. Smit en Zn., had Zaterdag j.l. het ongeluk een stuk gloeiend ijzer in het aangezicht te krygen, waardoor hy vry ernstig aan de linkerwang werd gewond. Door den heer Barghoorn, apotheker, werd de wond gehecht. •♦Laugcrak, 2 Oct. Blykens achterstaan- -de advertentie zal op morgen- (Woensdag) avond alhier een Transvaat-voordracht ge houden worden door den heer Du Toit, een der mede-stryders in Zuid-Afrika, die door zyne bekendheid met zyn geboorteland en zyne talryke ervaringen op het oorlogster rein veel belangrijks zal weten mede te deelen. "Lekkerkerk, 29 Sept. Door ver breking van slotje en deurtje van een kippenhok, op het erf staande van den landbouwer H. H., zijn daaruit vermist 2 jonge kippen. De ouderen zyn uiet van de gading der inbrekers geweest, of te kenbaar voor ontdekking. Gisteren-morgen was de heer H. v. d. G. Mz., grondeigenaar alhier, bezig met het vervoer van mest per driewielde kar. Met het over de brug rijden raakte het gerij onklaar en ging paard en kar te water. De voerman en Knecht konden nog juist het lijf hergen. Het paard was spoedig op het droge, zoodat het onheil zich tot een tydelyke onderbreking van het werk beperkte. By den veehouder den heer J. A. d. V. alhier zyn dezer dagen gevallen van mond- en klauwzeer onder het rundvee voorgekomen. «Lekkerkerk, 1 Oct. Er wordt door eigenaren van ooftboomen geducht geklaagd over het rooven der peren en appelen, hetwelk soms nog gepaard gaat mei afrukken van takken by jonge booinen. 's-Avonds laat en 's morgens vroeg schynen die roof- en vernieltochten plaats te hebben. Dé onrust waarin men verkeert als men iets goeds aan de boomen heeft, geeft soms aanleiding tot vroegeren pluk dan men wenschelyk zou achten. Daarenboven is het niet bevorderlijk aan de uitbreiding der ooftteelt, welke door Rnks-, land- en tuiubouwleeraren als zeer winstgevend voor ieder grondbezitter wordt aanbevolen. Onlangs gaf een „wijsgeer" den volgenden raad ten beste „Rooi al de hoornen uit en men is van den last der roovery af." 't Was zeker geen minnaar van lekkere boom vruchten en een onkundige omtrent de groote winsten die een goede boomgaard opleveren kan, en wat de vruchten beteekenen voor het huishoudelijk gebruik. Mocht Bredero's spreuk „'t Kan verkeeren" in dezen van toe- Cing komen! De belangen van tal van bouwers cn kleine eigenaren zouden gebaat worden, wanneer er paal en perk gesteld kon worden tegen dio roof- en ver nielzucht, en de eigendommen der ingeze tenen behoorlijk bescherming vonden. Het hennepdorschen is alhier reeds geëindigd. De hoeveelheid zaad is zeer gering en van handel daarin wordt tot nu toe niet Voor de a. s. loting der Nationale Militie, welke Zaterdag 20 Oct. te Woerden zal plaats hebben, zullen uit deze gemeente 21 jongelieden deelnemen. ""Oudewater, i Oct. Heden-avond heb ben de lessen van den „Verstel-cursus" een aanvang genomen met 51 leerlingen. Dat deze nuttige cursus zeer gewaardeerd wordt, uli »'W .Mulojuu .ilv or «rt prwfl- teeren en uit de veie belangstellenden die hem door een jaarliiksche bydragc steunen. Door het gemeentebestuur is, even als het vorige jaar, het gymnasliek-lokaal der openb. school aan de dames directrices voor die verstellesscn beschikbaar gesteld. Mogen de dames ook dezen winter goed succes op haren degelyken arbeid ondervinden! Willeskop, 27 Sept. Aan B. van der Kreeft is, krachtens besluit der Staten van 21 Juli 11., goedgekeurd by Kon. besluit van 7 Sept., eene levenslange toelage van f 4 per week toegekend als gewezen pro vinciale wegwerker. In deze gemeente heeft zich een geval voorgedaan van febris thypholdea. "Zevenhuizen, 1 Oct. Donderdag-avond ontstond een binnenbrand in een arbeiders gezin, doordat de bol van de lamp sprong en de olie in brand geraakte. Daar niemand thuis was, stonden in een oogwenk de tafel, een stoel en verscheidene kleeren in brand. De eigenaar kwam gelukkig spoedig thuis en met behulp van een paar buren was de brand in een. uur of anderhalf ge- bluscht. Er is evenwel nog al veel verbrand, doordat de olie zoo moeilyk te hlusschen is. De eigenaar was verzekerd, maar niet hoog. Het hoofdbestuur der poste rijen en telegraphie maakt bekend dat, te rekenen van Zondag 4 November, des Zon dags niet meer zullen worden besteld a. gedrukte stukken als bedoeld in artikel 1 b der Wet tot regeling der brievenpos- teryt£ de nieuwsbladen bedoeld in artikel 1 c dier wet voor zooveel deze nieuwsbladen niet meer dan éénmaal per week ver schijnen. De bezorging van die gedrukte stukken ^n nieuwsbladen geschiedt dan by de eerst volgende bestelling. N.B. Onder gedrukte stukken, hierboven sub. a bedoeld, verstaat de postwet: alle door middel van boek-, plaat-, steen- of lichtdruk vermenigvuldigde stukken, met uitzondering van die, welke hieronder als nieuwsbladen of bijvoegsels worden aange duid, alsmede die welke, hoewel op andere wyze vermenigvuldigd, by K. B. met ge drukte stukken zuilen worden gelijkgesteld. Onder nieuwsbladen hierboven sub. b be doeld, verslaat de postwet: alle ten minste éénmaal per week verschijnende couranten en tijdschriften. De Statuten der navolgende Naaralooze Vennootschappen zyn opgenomen in de St.-Ct. no. 229: „Dr. Geyl's Gynaekologische Kliniek", te Scheveningen (Villa „Vista Rambla" in het Belgisch park, voor obstetrische en gynae kologische patiënten); kapitaal f 25.000, waarvan f 12.500 geplaatst en de overige te plaatsen vóór 1 Juni 1905; Raad van Beheer: Prof. Dr. H. Treub, B. Janse Jzn., M. Boogaardt Bze., J. W. F. Ridder Huyssen van Kattendyke en J. Gaastra; directeur- geneesheer Dr. A. Geyl. „De Faam", maatschappij voor handel in manufacturen en aanverwante artikelen, te Haarlem; kapitaal f350.000, waarvan f 184.000 geplaatst en de overige te plaatsen binnen 5 jaren; directeuren H. A. Schlatmann, G. B. Z. Schlatmann, J. M. van Woerden en J. II. W. Grundcinapp. - Gisteren is de halte Feyenoord van de Staatsspoor voor het verkeer geopend. Aan de Roeutgeostrant, ter weerszijden van den spoordijk, zyn opgangen gemaakt U^Kle beide gebouwtjes, aan deze halte ge- pflbtst, die voornamelijk ingesteld is ten dienste van het te Feyenoord en omgeving wonende publiek, Een elftal treinen stop pen er dagelijks. Omtrent de lezing, door den heer H. Oost, 1.1. Woensdag-avond te Ouder kerk a/d Usel gehouden, leest men in de N. Rott. Cour. het volgende: Zijn eenvoudig verhaal heeft daar veel indruk gemaakt. Een van zyn hoorders schryft ons: Zonder oratischen omhaal, eenvoudig als in intiem gesprok, vertelt hij. Hy houdt geen lozing, hy spreekt van hetgeen op het oogeublik in zijn geheugen opkomt. Van zijn vertrek uit Louis-Triehard, een dorp in het noorden van de Z. A. R. De kinderen van zyn school staan om hem heen en zingen vol geestdrift de vaderlandsche liederen. Daarna een gejuich van die ernstige mannon, te paard, met het geweer aan de dy. En de heer Oost sluit zich by hen aan. Dan het leven, te velde, de avonden in het kamp of te paard doorgebracht, altyd maar vooruit, dag en nacht, naar het front. Diep voelt men het verschil tusschen deze mannen, die vol geestdrift, over eindelooze vlakten en golvende velden, ten strijde trekken, en Tommie, per scheepsvracht ver voerd, als stukgoed gelost, strydende omdat hy er voor betaald wordt. Het is ook interessant hem te hooren over de gevangenschap. Engeland zal op het vee dat het in Zuid-Afrika rooft, wel zuiniger zyn dan op de gevangenen. Maar dat is ook I productiever, en onderhoud van menschen staat niet op het programma. Men voert immers geen oorlog oin nog geld voor den vijand ook nlt te gevenGepokt als harin gen in een besmette ruimte, half gekleed, slecht gevoed, zoo worden mannen behan deld die de wereld bewondering hebben afgedwongen. t Is er bitterder ironie dan de woorden, voorkomende in een request aan den gouverneur van St. Helena: dat de zieken, in het hospitaal aan wal gebracht, sterven of genezen naar gelang van de ligplaats, die zy daar bekomen? Doch genoeg hiervan. De jonge enthousiast deelt zyn vuur aan u mede. En al wanlijoopt hy aan den uitslag van dezen oorlog, toch is hy vol moed voor de toekomst van Zuid-Afrika.... Den zwaren baard dien hy in Transvaal droeg, heeft by gedeeltelijk afgeschoren, omdat liy grys werd. En de heer Oost is pas 23 jaar! Het drukke leven dat hy nu leidt bevalt hem goed. Overal waar hy optreedt vriendelijke menschen vol sympathie. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde Zaterdag o. a.S. B., 26 jaar, veedrijver, G. J. d. K., 17 jaar, pakhuisknecht en L. Z., 21 jaar, sjouwer, allen te Gouda, wegens wederspannigheid, ieder tot 6 weken gevangenisstraf; H. M., 31 jaar, goudsmid te Schoonhoven, wegens wederspannigheid te Ammerstol, tot f 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis; M. IL, 20 jaar. schipper te Lekkerkerk, wegens mishandeling, tot f 20 boete, subs. 10 dugeil hechtenis. De rijksveldwachter C. A. Eyke- lenboom te Klundert heeft hooger beroep aangeleekend legen het vonnis der Dord- rechtsche rechtbank, waarbij wegens meineed tot 2 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld. De ryksveldwachter G. Knoppers te Vlaar- dingen zal, naar men verneemt, in zijn von nis berusten. Aan de universiteit te Leiden is bevorderd tot doctor in de klassieke letteren de heer J. W. A. de Hoest, geboren te IJselmonde, na verdediging van een aca demisch proefschrift getiteld: De Pyrrho epirotarum rege. Ten bewijze dat tegenwoordig a-een gebrek aan onderwyzers-personeel is kan dienen, dat zich voor eene vacante betrekking als zoodanig te Vuren, tracteincnt f 500, 17 sollicitanten hebben aangemeld, waaronder zelfs één met hoofdacte. By het toelatings-examen voor de Ryks-Tuinbouwschool te Boskoop zyn geslaagd: H. G. Werkman, van Leens; A. Schepers, van Groningen; Roest van Lim burg, van Rotterdam; Van Dorsen, van Rozenburg; H. van den Noorda, van Rot terdam C. Del van der Krapvan Den Haag; H. van der Sande, van Alphen; M. Koster, P. O. van Nes, J. C. van Groos, H. G. Mat hot en O. II. Eerdmaus, allen van Boskoop G. Tim, van Gouda; S. Schortinghuis, van WinschotenW. Snyders, van Arnhem Joh. P. Veerman (voorw.), van Bodegraven A. H. Hjjjink, van Winterswijk; S. van den Arend, van RotterdamJ. de Vos, van Amster dam, en A. van den Arend, van Rotterdam. Nog zullen 3 leerlingen worden toegelaten binuentyds, die van het examen wegens diploma 3-jarigen cursus H. B. school zyn vrygesteld. 2 Personen moesten afgewezen worden. De cursus begint 1 October. Beroepen tot predikant by de Herv. gem. te Leerdam, Ds. Meloen te Kloetinge. Bedankt voor het beroep by de Gereformeerde gem. te Hallum door Ds. H. Smeding te IJselmonde. Bedankt voor het beroep by de Gereform. gem. te Leerdam door Ds. H. Tee- rink te Amersfoort. Afloop van Publieke Verkoopingen van Onroerende Goederen. —Veiling 1 October 1900, gehouden door den notaris J. Koeman, te Haastrecht Winkelhuis met afzonderlyke bovenwoning, aan den Langen Tiendeweg D no. 50 en 50a, kooper H. van Willigen voor f 4790. Pakhuis, aan de Geuzenstraat L no. 37, kooper K. G. van Buuren voor f 645. Woonhuis, aan de Turfmarkt H no. 36, kooper F. van Utrecht voor f 1805. GEMENGD NIEUWS. De postconducteur A. v. d. Wal, die by het spoorwegongeluk te Capelle zoo danig gekwetst is dat hy sedert geen dienst heeft kunnen doen, is thans op vol pensioen gesteld. Te Ba nrn is Vrydag-avond door het weigeren der rem een goederentrein aan 't nieuwe station ontspoord. De locomotief reed het stootbord met vervaar- lyke kracht omver, duwde een dikken beuk op zy en kwam vlak voor de rails van de Soester paardelram tot staan. De schade is betrekkelyk gering, Te Overyssche, niet ver van Brussel, is een heel gezin van vyf menschen vergiftigd door het eten van bloemkool, die, vermoedelijk met ongezonde toevoegsels, in een koperen pan gekookt was. Hoewel dadelyk de dokter gehaald werd, stierven de vader en moeder binnen enkele uren. De drie zoons zyn in levensgevaar. Het verdelgen der ratten gaat in Amsterdam de laatste maanden geregeld voort. Aan de stadsbelt werden in enkele maanden tyds een 6000 gevangen. Ook aan het oude Buitengasthuis worden af en toe klopjachten gehouden, eveneens in het oude Entrepótdok en in Artis. In laatstgenoemde stichting ving men er tusschen 1 Mei en 1 September ongeveer een duizendtal: soms braent een klopjacht het tot 180 per week. Men zy echter by het vangen der beesten voorzichtig. Het is onlungs voorgekomen dat te Amsterdam by bet vangen van ratten iemand de onvoorzichtigheid bad een der dieren met de hand te vangen, door het in den nek te grypen. De rat hud echter nog gelegenheid den aanvaller in den arm te byten. Gevolg was dat 'sinans arm in een oogenblik lievig opzwol en in het ziekenhuis, waarheen hij werd vervoerd, bloedvergiftiging werd geconstateerd. Gelukkig behoefde het lichaamsdeel, naar aanvankelyk werd ge vreesd, niet afgezet te worden, doch de ge nezing duurde zeer lang. Dit geval moge dus tot voorzichtigheid aanmanen. Te Arnhem hebben Burg. en Weth. bekend gemaakt, dat voor elke rat, welke op het bureau der gemeentewerken gebracht wordl. 5 et gegeven zal worden, en te Schiedam is oene premie uitgeloofd van 1 cent per stuk op het dooden van ratten. De tyden zyn veranderd. In het jaar 1792 moest een aanzienlijke dame te 's-Gravenhage „uithoofde van het slechte weer," haar verjaarsvisite by een bloedverwant afschryven omdat ja, om dat de parapluie van Van der Wilp tot 's-avonds tien uur besproken was! Van der Wilp was logementhouder en oefende er levens liet bedryf van „verhuur- der eener parapluie" by uit. En dat was me een parapluie! Volgens overlevering was zy bolrond, van blauw linnen vervaardigd, gespannen op zeven groote halve hoepels en beves tigd aan een slok ter dikte vau een middelmatigen bezemsteel, welke knuppel onderaan nng versierd was met een zwaren stok, die diende om het gevaarte in zyu geheel aan een haak aan den zolder te hangen. Van dichtdoen was geen sprake. Van zóó reusachtige afmetingen was het gevaarte, dat 8 A 10 personen met gerust heid er een flinke donderbui onder konden afwachten. Deze aartsvaderlijke parapluie- was by regenachtig weder steeds „bezet," ja werd, zooals ook boven blykt. vooraf „besproken". Uien als slaapmiddel. De ui bevat eene stof, welke op het zenuwstelsel werkt op dezelfde wyze als opium, maar niet zoo schadelyk is. Ongelukkig maakt de scherpe, doordrin gende lucht van uien het voor vele men schen onmogelijk die te gebruiken, althans ongekookt. 's Avonds laat een ui eten is een uitmun tend slaapmiddel. De bovengenoemde stof werkt byzonder kalmeerend op de zenuwen en verschaft daardoor aan de hersenen de gewenschte rust. „VITELLO." Het is ongeveer een jaar geleden, dat H. M. de Koningin, als altyd vol belangstel ling voor alles wat handel en industrie be treft die tweo machtige factoren voor de welvaart van haar land by baar bezoek aan Rotterdam een der bekugrykste inrich tingen aldaar in oogenschouw nam, nl. de fabrieken van „Van den Berglis Limited", die op het gebied van de Margarine-induslrie voor de grootste en bekendste der wereld doorgaan. Tydens dat bezoek werd H. M. reeds in de gelegenheid gesteld keunis te nemen van de vervaardiging van een nieuw product, dat eerlang door genoemde fabriek in den handel zou gebracht worden en dat bestemd was een volslagen ommekeer te brengen in den boterhandel. Dit nieuwe product was „Viteilo". De eer van de uit vinding van dit artikel komt aan een che mist van het Duitsche leger toe, met name Dr. Bernegau, zeker geen onbekende voor hen, die op de hoogte zyn van den tegen- woordigen stand der voedingsmiddelleer. Dezen Dr. Bernegau gelukte het, uit verschil lende stoffen van erkende voedingswaarde, daarbij de samenstelling der natuurboter in het oog houdende, een product te bereiden, dat om zoo 4e zeggen vau natuurboter niet te onderscheiden is, zeer zeker niet tenminste by het gewone dagelyksche gebruik. Hy noemde dit product „Viteilo" en de firma Van den Bergh, die onmiddcllyk de groote waarde er van begreep, verloor geen tyd met deze uitvinding van Dr. Bernegau aan te koopen en te patenleeren, zoodat zü het uitsluitend recht heeft verkregen tot het fabriceeren van „Viteilo". Zoo als wy reeds lieten uitkomen, is de „Viteilo" by het dagelyksche gebruik de aangewezen plaatsvervangster voor Natuurboter; op het brood gesmeerd, proeft ge geen verschil, by het bakken en braden bruint ze en schuimt ze als de heerlykste natuurboter, kortom we zouden ze haast „kunstmatige natuurboter" willen noemen. En w{j geven dit niet als onze persoonlyke meening; neen, de lieden van het vak, zy, die van het koken een dagelyksche studie maken, de dames der j kookschool ul. leggen hetzelfde getuigenis af. Reeds lieten zich de Directrices der Amsterdamsche, Rolterdamsche, Haagsche, Arnhemsche>| en Utrechtsche Kook- en Huis houdscholen 'in uiterst waardeerenden geest uit over de „Viteilo" en aarzelen niet dit product onomwonden aan te bevelen als uitstekend geschikt voor elke keuken en elke lafel. De firma Van den Bergh zorgde ook voor een goede verpakking, in dubbelen zin goed. Eerstens is de verpakking zeer geCigend voor het artikel, dat er zich uitstekend in houdt. En in de tweede plaats is de ver pakking er op ingericht, dat de kooper de absolute zekerheid heeft „Viteilo" in handen te krygen als hy het koopen wil. En dit is in veel gevallen niet overbodig. De kleur en het uiterlyk aanzien van „Viteilo" zyn natuurlyk gemakkelyk na te maken, de innerlyke eigenschappen evenwel niet. By den enormen opgang, dien het artikel moest maken, zouden sommigen de goeden niet te na gesproken allicht in de verzoeking kunnen komen een ander artikel voor „Viteilo" in de plaats te gevep. Dit nu is volkomen buitengesloten. „Viteilo" is ver pakt in langwerpig vierkante cartons, blauw van kleur, waarop de naam van het artikel en de fabrikanten Van den Bergh benevens de prysduidelyk staan uitgedrukt. Het is dus nu maar een kwestie van op merkzaamheid van de zyde der koopers. Behoeven wij nog te spreken over het enorme succes van „Viteilo", zoowel in Nederland als in het buitenland? Met dit artikel is werkelnk in een dringende be hoefte voorzien, de behoefte n. 1. aan een product, dat niet maar in naam, maar in derdaad de steeds duurdere natuurboter vervangen kon en veel lager in prys zou zyn. Gegeven die behoefte, gegeven het artikel, dat er in alle opzichten aan voldoet, niet waar, het is zoo eenvoudig als men het maar bedenken kan, zoo'n artikel moet slagen. De uitslag heeft de juistheid van deze bewering dan ook schitterend bewezen. Wy wenschen U niet nog speciaal op te wekken tot het neinen van een proef. Die nu het bovenstaande er niet toe over gaat moet het zelf maar weten. Overigens zorg den de fabrikanten wel dat niemand hierby behoeft achter te blijven; zy zorgden er voor dat elkeen gratis eens de „Viteilo" probeeren kan. Gemakkelyker kan het dus nl niet, en over den uitslag behoeven wy wel niet in het onzekere te verkeeren. De fabrikanten kunnen dien, wy zyn daarvan zeker, met vertrouwen tegemoet zien. STADSNIEUW*. Schoonhoven3 Oct. Op 7 November 1900 zal alhier oene verkiezing plaats hebben van 3 leden vau de Kamer van Koophandel en Fabrieken, wegens periodieke aftreding van de heeren N. Kooiman, A. Hoogenboe/ein en A. Ku ijlen burg. Op Dinsdag 30 October a.s. zal voor ons Nutsdepartement van wege hel Hoofdbestuur als spreekster optreden Mej. Marg. Meyhoom uit Den Haag, met eene voordracht over „Een praktische en hygiëni sche kleeding voor vrouwen en kinderen, niet lichtbeelden en modellen". Voorts zal op 27 November als apreker optreden de heer W. C. Goteling Vinnis, uit Den Haag: op 27 December de heer Henri M. Dekking, uit Rotterdam, en op 29 Januari de heer M. van Kleeff, uit Leiden, terwyl om!rent de laatste spreek beurt door het bestuur van het departement nog niet is beslist. Het Natuurkundig -Genoot- schap alhier hield Vrydag 28 Sopt. eene huishoudeiyke vergadering, welke geleid werd door den vice-voorzitter, den heer H. A. M. van Visvliet, Nadat de potuien der vorige hyeenkomst waren gelezen en goedgekeurd, werd door den penningmeester, den heer Dr. A. F. P. van Son, een financieel verslag uitgebracht, waarna de rekening door een daartoe be noemde commissie werd onderzocht en in orde bevonden- Vervolgens werd door den secretaris, den heer C. J. M. van den Braak, verslag uit gebracht omtrent de werkzaamheden van net Genootschap, welk verslag wy in de gelegenheid zyn hier in zyu geheel op te nemen „Reeds voor de tweede maal rust op my de aangename taak u een kort overzicht te geven van den arbeid, verricht door het Natuurkundig Genootschap te Schoonhoven! Zag ik my genoodzaakt het vorig iaar te wyzeu op een gevaar voor het bloeiend voortbestaan van ons gezelschap, gelukkig is gebleken dat onze jeugdige vereeniging kracht en levensvatbaarheid in genoegzame male bezat om dat bezwaar (het zoo moeie- Jyk gevuld krygen van den rooster van werkzaamhedenl ten volle Ie overwinnen. Hel aantal gehouden voordrachten bedroeg zes, waarvan vier door leden van het Genootschap, -n.l. door de heerenHemmes, Dr. Hartongh van Ark, Schaiy en Blom van Geel, terwyl de beide andere spreek beurten werden vervuld ia voor het publiek toegankeiyk gestelde byeenkonisten door de heeren Dr. v. d. Horn v. d. Bos van 's-Hertogenbosch en Nobel van Breda. Ongetwyfeld zullen allen met voldoening terugdeuken aan het feit dat reeds zoo kort na bet tot stand komen van ons Genoot schap, reeds in één jaar twee sprekers van builen hunne krachteu voor het Genootschap j wilden geven. Maar niet minder aan het 1 reeds genoemde viertal leden komt een woord vaa hulde en dank toe, ook in dit jaarverslag, voor de uitstekende wyze, waarop zy het Natuurkundig Genootschap door hunne bydragen hebben gediend. Met voldoening mogen wn dus op het afgeloopen jaar terugzien! Wat het leden- aantal aangaat mochten wy in de laatste vergadering van het afgeloopen jaar een vermeerdering van twee zien by het vorig jaar; dus $4. i Uit een eu ander zal u gebleken zyn dat het Natuurkundig Genootschap op een jaar van bloei kan terugzien. Voor echter dit jaarverslag te eindigen moet nog een enkel woord gewyd worden aan een groot verlies aan het einde van i het jaar 1899—1900 geleden. Door het vertrek van den heer Dr. J. P. van den Berg verliest het Genootschap den man die het initiatief nam voor de oprichting, die als voorzitter gedurende twee jareu steeds met grooten en opgewekten y ver streefde naar bet welzyn, bet belang van het Gezelschap. Een woord van dank en van bewondering voor onzen eersten voorzitter is hier onge twyfeld op zyn plaats! Maar dit is niet de eenige slag, die het Genootschap treft. Eenige yverige leden zyn reeds of zullen weldra Schoonhoven met ter woon verlaten en aldus ophouden een werkzaam aandeel te nemen in het Genoot schap. Ook aan hen koint een woord van dank toe voor al heigeen door hen is ver richt. Aldus ecbler is het begin van het nieuwe vereenigingsjaar niet zonder zorg en moei- lykbeden! Laat ons echter niet er aan twyfclen of deze bezwaren zullen worden overwonnen. Rekenend op de zoo dikwerf gebleken belangstelling der leden zal het Bestuur trachten zooveel uiogelyk de open gevallen plaatsen te vervullen en gesteund door de leden den bloei van het Natuur kundig Genootschap bevorderenhierin zoo veel mogelyk navolgend en handelend in den zin van den oprichter Dr. Van den Berg, wiens heengaan vooral door zyne medebestuursleden zoozeer wordt gevoeld en betreurd. Met den wensch voor den bloei van het Natuurkundig Genootschap eindig ik dit tweede jaarverslag." Alvorens tot de verkiezing van bestuurs leden over te gaan, stelde de voorzitter namens het bestuur voor, om aan den af tredenden voorzitter, den heer Dr. J. P. van den Berg, bn diens vertrek naar elders, uit hoofde zynerbyzondere verdiensten jegens het Genootschap, het eere-lidmaatschap aan te bieden, welk voorstel onder applaus, by acclamatie werd aangenomen. Tot verkiezing der bestuursleden over- Saande werd herkozen het aftredend lid, e heer Dr. A. F. P. van Son, terwyl in de plaats van de heeren Dr. J. P. van den Berg en II. A. M. van Visvliet (mede naar elders vertrekkende) werden gekozen de heer F. M. Hemmes en Mejuffrouw E. Schaly. Omtrent de wenschelykheid tot aanschaf fing van een sciopticon tot produccering van lichtbeelden werd daarna uitvoerig van ge dachten gewisseld, waarna besloten werd aangaande dit punt in de volgende verga dering een besluit te nemen. Ten slotte bracht de heer Dr. Van Son een woord van dank uit aan den heer Van Visvliet, by diens aanstaand vertrek naar Arnhem, voor al hetgeen hy als bestuurslid in het belang van het Genootschap had verricht eu voor de flinke leiding van deze vergadering. Met eene dankbetuiging van den heer Van Visvliet voor de wnardeerende woorden, sloot deze daarop ais voorzitter de verga dering. Op een meter diepte is by het graven voor de waterleiding o. a. gevonden een goudstukje, waarschynlijk een penning van Romeinsche afkomst uit de 16de eeuw. Over het algemeen worden veel beenderen gevonden, afkomstig van dieren. Als bewys van buitengewone groeikracht verdient vermelding, dat in den tuin van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis een goudenregenboom voor de tweede maal fraai in bloei staat, zoomede dat aldaar eene zonnebloem prykt, die eene lengte heeft van 4 Meter. Door de politie alhier it aan gehouden en oa«r het buis van bewaring te Rotterdam overgebracht de 53-jarige ketelmaker P. Siepinan, wiens aanhouding was verzocht tot het ondergaan van 6 dagen hechtenisstraf. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde heden A. D.33 jaar, tapper te Schoonhoven, wegens iemand beneden den leeftyd van 16 jaar tot liet plegen van ontuchtige handelingen verleiden, lot een jaar gevangenisstraf. PoHtkantoor Schoonhoven. LIJST van BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, feadresseerd aan onbekenden, over de de helft der maand September 14HMJ Brieven: J. Boelen Briefkaarten: J. van Leeuwen, Amsterdam. POLITIE. By de politie is als gevonden gedeponeerd een blauw koralen kiuder-armbandje. VERVOLG DER NIEUWSTIJDINGEN. Uit Eisenach seint men van gisteren „Prins Bernhard Heinrich van Sulosen- Weimar-Eisenach is van ochtend om acht uur overleden." Prins Bernhard, de jongste van de beide kleinzoons van den Groothertog, was pas 22 jaar oud en Pruisisch luitenant by het 3de regiment garde-ulanen te Potsdam. Ook by ons hof en in ons land, waar hij de inhuldigingsfeesten bywoonde, was hy geen onbekende. By Kon. besluit is het by de Koninktyke besluiten van 5 December 1851 (Stbl. no. 149) en van 30 Üeooinber I860 (Stbl. no. 244) ingestelde eereteeken tot be- looning van eervoilen luugdurigen werkely- ken dienst by de scbulteryen, toegekend aan: J. G. Arentz, kapelmeester met den personeelen rang van 2e-luitenant, 11. Bou wer, muzikant, en D. C W. van der Laar, schutter, allen by de d.d. schutterij te Gouda. Door tusschenkoinst van heeren Gedeputeerde Staten is op verzoek van den Minister van fiinnenlandsche Zaken aan de gemeentebesturen een lyst van vragen ter beantwoording toegezonden, teneinde gegevens te verkrygen nopens de wyze waarop de burgerlyke armenzorg voorziet in de verzorging van minderjarige armlastige kinderen. De le luit. F. H. van der Kop, van het le reg. hlf. te Leeuwarden, is belast met krygsgeschiedkundige nasporingen in de archieven der provincie Friesland. YIS3CHER1J-BERICRTEN. De uitkomsten der zalm- visscheryen op de Waal waren in de laatste 8 dagen bevredigend. In het traject van Tiel m Woudrichem werden gevangen 14 zalmente Gorinchem 95 zomer- en 63 St. Jacobszalmen, by Hardingsveld 16 zalmen. De prys steeg belangrykzomerzaïm deed f 1,60 d f 2,60, St. Jacobazalm f 1,50 k f2,40 per V» KG. BEURSBERICHTEN. NederL Werkl. Schuld2 Dito dito 3 Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 Dito Apr .-Oct. 5 Portugal, Oblig. m/t3 Dito 88/89 m/t. 92 4Vs Rust., Obl. 89/90 le en 2e uiig. 4 Spanje, Buitenl. Perp4 Zuid-Itai. Spoorweg Oblig. 3 Russ. S. K. Chk.-Az. 500 a 2000 M. 4 Dito Orel-Griasi. 500 a 2000 M. 4 Dito Zuid-West Spoorw.-obi. 4 Antwerpse lie loten 1887 21/» Oostenr.Loten 4 fl. 2501854. Dito 5% II. 500, 1860. Rusl. Loten 1864 5 Rs. 100. Dito 1866 Loten Madrid3 Loten Turkye 1870 3 1 Oct 761/4 881,4 797'g 79% 80% 34 93% 67% 67 963/8 953/8 99 142 110 178 35 30 MARKTBERICHTEN. Gorinclieni1 Oct. Aangevoerd 501 runderen, 5 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 652 biggen. Pryzenzware kalf koeien f 210 a 230, kalf vaarzen f 140 a 170, melkkoeien f 150 a 160, 2'f^-jarige ossen f 140 a 160, guiste vaarzen t 80 a 90, pinken f 50 a 60, graskalveren f 40 a 50, nuchtere kalveren f 11 a 18, vette varkens 20 a 22 ct. per half kilo, biggen f 6 a 11. Botterdam, 1 Oct. Tarwe f 6,90 tot f 7,85. Per 100 kilo f 8,— tot f 9,26. Rogge f 5,— tot f 5,75. Botterdam, 1 Oct. Aangevoerd 228 vette runderen, 0 magere dito, 228 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 2540 schapen of lammeren, 587 varkens. Runderen 24 a 32 ct. kalveren 32 a 41 ct.; schapen 22 a 30 ct.; lammeren 25 a 33 ct. en varkens 20 a 23 ct. per Va kilo. BUBGEBLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 28 Sept.—2 Oct. Geboren: Alida Cornelia, d. van H. van der Hek en N. Goudkade. Ondertrouwd: J. Zuidervliet en A. Kooy. Overleden: H. de Jonge, oud 2 m. A. J. Heykoop, oud 25 j., echtgenoote van M. de Jonge. Ammerstol. Van 1-30 Sept. Geboren: Huibert, z. van W. Looren de Jong en A. T. Blom. Willem Aart Adrianus, z. van C. Kok en A. J. Stuurman. Leentje, d. van J. Ooms en J. C. Visser. Neeltje, d. van H. Verwey eu W. Blanken. Arie, z. van A. Looren de Jong en G. de Vries. Getrouwd: P. Westphal, oud 28 i., weduwnaar van G. v. d. Bos en S. J. de Krey, oud 21 j. K. Timmers, oud 24 j. en J. Ooms, oud 20 j. G. W. de Vries, oud 24 j. en J. den Iloed, oud 24 j. Overleden: P. den Ouden, oud 60 j„ echtgenoot van A. S. de Waard. Berg-Ambacht. Van 1 Sept.—1 Oct. Geboren: Cornelia Johanna, d. van C. Snel en P. M. Borst. Jacobusz. van W. van den Berg en D. de Haan. Arie, z. van P. de Bes en J. Casteleyn. Willem, z. van A. van Opyneu en T. M. Schinkel. Teuntje, d. van P. de Leeuw den Bouter en J. Zaanen.— Dirk, z. van J. Noomen en J. van Vliet.— Petrus, z. van B. Hogendoorn en L. de Redely kheid. Getrouwd: W. Blanken, oud 28 j. en M. Oskamoud 23 j. Overleden: T. Lommerde, oud 75 j., wed. van C. Graafland. A. de Ruiter, oud 1 m. M. van der Ras, oud 15 j. Berkenwoude. Van 1 Sept.—1 Oct. Geboren: Jacoba Cornelia, d. van J. C. Anker. Cornelia, d. van C. Nugteren en G. Monster. Getrouwd: J. de Groot, oud 23 j. en M- M. Kroon, oud 21 j. Overleden: L. Slingerland, oud 59 j., i (van Nieuwerkerk a/d IJsel). Hei- en Boeicop. Van 1—30 Sept. Geboren: Willempje, d. van C. Brouwer en G. van der Neut. Hoog-Blokland. Van 1—80 Sept. Ge boren: Johanna, d. van J. de Krefi w 8. 4f Kr«9» - Gflibsrtfr 4, TW W. I Vonk en G. Wullüard. Pleuntje, d. van H. Advokaat en A. de Bruin. Jannigje Geertruida, d. van G. Versluis en J. Riet veld. Jan, z. van K. Versluis en B. Ver sluis. Jacomijntje, d. van A. Klein en J. Rakker. Jaarsveld. Van 15 Sept.—1 Oct. Geboren: Cornells, z. van C. v. d. Akker en E. v. Montfoort. Adrianus. z. van C. Bocle en C. v. Middelkoop. Maaike, d. van F. van Dyk en E. van Bladeren. Getrouwd: W. Endeveld en G. Priem. Overleden: W. Goudriaan, oud 70 j. - F. Koot, oud 14 m. Leksmond. Van 1—30 Sepl. Geboren: Cornelia, d. van J. Versluis en A. J. Rietveld. Jacoba Albert ha, d. van C. Verschoor en C. Pot. Marrigje Belia, d. van A. F. van den Heuvelen A. van Tien- hoven. Cornelis, z. van C. Plieger en G. de Roover. Johannis, z. van T. Molenaar en P. J. Dnkers. Anna Cornelia, d. van E. J. van den Heuvel en A. de Groot. Getrouwd: P. Kortlever, oud 23 j. en L.J Paardekooper, oud 19 j. Overleden: I. Plieger, oud 1 j. N. A, van Kekem, oud 4 m. Lopik. Van 15 Sept.—1 Oct. Geboren: Cornelis Martinus, z. van C. van Vliet en P. van Kats. Overleden: C. Heikoop, oud 88 j. NL-Lekkerland. Van 1 Sept.—1 Oct. Geboren: Cornelia, d. van II. Meerkerk cn M. v. d. Perk. Maart je, d. van G. van Solingen en M. Breedveld. Jan Arie, z. van P. van Vliet en N. de Bruin. Marten, z. van T. Klooslra en J. Kooiman. Louis, z. van A. de Jong eu P. v. d. Perk. Overleden: K. Burggraaf, oud 59 j., echtgenoote van A. Deelen. J. P. van Vliet, oud 2 j. J. van Akkooy, oud 49 j., echtgenoote van J. Kerkhof. -- Levenloos aangegeven kind van C. v. d. Haspel en B. Diepenhorst. - As. de Leeuw, oud 23 j. Oud-Alblaa. Van 1 30 Sept. Geboren: Muriad. van M. Muilwyk en S. Korporaal. Dirkz. van P. Muilwijken G. Vonk. Getrouwd: A. den Beste, oud42j.(van Sliedreclit) en B. de Haas, oud 37 j. W. v. d. Zyde, oud 22 j. en A. van Genderen, oud 24 j. Overleden: II. Visser, oud 6 j. C. Hou weling, oud 11 m. M. Muilwyk, oud 69 j. Oudcwater. Van 14—28 Sept. Geboren: Johanna Maria, d. van Nic. Smit on Adr. Steenbergen. FJbertus Ja cobus, z. van D. H. Hogervorst en E. Brum- meier. Johanna, d. vau J. van Vulpen en Joh. v. d. Sluis. Overleden: A. van 't Hoog, oud 29j. D. Zyp, oud 83 j., echtgen. van M. Rahms. G. Huurman, oud 61 j., echtgen. van G. Bakker. R. Verrney, oud 56 jr., wed. van L. J. van der Laar. Wiillge-Langerak. Van 15Sept-l Oct. Geboren: Barije, d. van J. van Kats en A. Boere. - Gerrit, z. van C. v. d. Hoek en U. v. d. Hoogen. op WoeiiMdag 3 Oct. 1000des avonds te 7 uren, iu de I1ERV. KERK. door den lieer een der Kaapscbe banneliugendie mede- gestreden heeft op het Oorlogsterrein en o. a. van zyne ervaringen dienaangaande iels zal mededceien. En trie vrU- De le houden Collecte zal voor het grootste gedeelte bestemd Worden in het belang der Boeren eu limine slachtoffers. Getrouwd: J. DE GROOT JACzn. en MEINSJE M. KROON Td., die tevens bunnen hartelyken dank be tuigen voor de vele bewyzen van belang stelling by hun Huwelyk ondervonden. Berkejiwoude, 29 September 1900. Geboren: Krimpen a/d IJ s s e 129 Sept. 1900. Heden overleed te Arnhem, na een korte ongesteldheid, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Vrouwe E. M. DE MEIJIER, FEITH. A. CAMBIER VAN NOOTEN- Feith. N. F. CAMBIER VAN NOOTEN. Lopik, 26 Sept. 1900. Wegens Buitenlandsche betrekkingen eerst lieden geplaatst. Heden overleed, na eene langdurige ongesteldheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder NEELTJE EIJKELENBOOM, Wed. van C. VAN DE WERKEN, in den ouderdom van ruim 67 jaren. Uit aller naam J. VAN DE WERKEN. Groot-Ammers, 29 Sept. 1900. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van (Jouda maken be- kend, dat aldaar Woensdag 17 October a. h. en Vrydag 1® October a. s. zullen gehouden worden. Staangeld zal NIET worden gevorderd. By gelegenheid van bovenge- noemde markten zal vanwege de Afdeeling der Hollandsclie Maatschappy van Landbouw, onder toezicht van het Gemeente bestuur, eene VEKLOTINO van op die markten aan te koopen Paarden, Rund vee en aanverwante artikelen plaats hebben, tegen vyftig centen f 0,50) het Lot. Gonda, den 29. Augustus 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, R. L. MARIENS. De Secretaris, BROUWER. ARNOLD US, A. J. OTTO Jr. en A. OTTO— van Walsvm. S. 6c W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts. per deel. Catalogus 5 Cts. MONTFOORT (Utr.). j Coinpl. VEERENHERSTELLEN met toe- behooren, bestaande uit: 2 pers. Veerenbed, Peluw, 2 Kussens, gemaakt Bed en Peluw- overtrek, 3 Dekens, wollen, gestikte en mol ton, en 2 halve Stroomatrassen. Solide, gewaste Tyken, zuivere, nieuwe Veeren: f 29,-, f 35,-, 40,- en f 50 Dito stellen, gevuld met de beste Kapok: f 28,-, f 27,50, f 32,50 en f 40,-. IJzeren LEDEKANT met Stroo- en Zee grasmatras, Peluw eu Kapok Kussens, met 3 Dekens: i-persoons fit),— f 22,50; 2-per- soons f 24,— en f 27,50. Gegarn. WIEGEN f 9,50Schoinmelwiegen, rijk gegarn., f 12,60. De zendingen geschiedeu franco tot naast» bijzijnd station of aanlegplaats doof geheel Nederland, na toezending van het bedrag of onder rembours; vry zicht. Pryscouranten, monsters enz. gratis. Voor de vele biyken van belangstelling by myne feestviering, vooral voor den zeer genoegelyken feestavond, door Familie, Vriendinnen en Vrienden my verschaft, betuig ik, ook namens den Eerw. Heer J. II. VAN OORT, myn hartelyken dank. Mej. A. VAN DER LINDEN. Schoonhoven, 2 Oct. 1900. AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, ver- krygbuur te Schoonhoven bij E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Noordeloos, J. G. van der Rest. Ouderkerk a/d Use!, M. Pannekoek. G. de Jong Czn. Krimpen a/d Lek, A. J. Dogtehom. Moordrecht, J. van Gennep. L. C. Post. Berkenwoude, Z. Vink. Berg-Ambacht, Wed. D. Blanken. K. v. Dam. Streefkerk, E. Hilgeman. Bleskensgraaf, F. van Rees. Ammerstol, H. de Jong Pzn. Brandwyk, C. van Zessen. In het byzonder wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON THEE, k f 1,30 per 5 ons. TERSTOND GEVRAAGD: by P. BAAN, Mr. Schilder te Ammerstol. loon ƒ8O, of DAGMEISJE gevrangd, tegen November, door Mevrouw BLANKENBIJL, Schoonhoven. Wegens huwelyk der tegenwoordige, ge vraagd met Kerstmis: eene P. G., goed kunnende melken, bij de Wed. BONGERS te Moordrecht. IN DE SERIE met zyn thans 12 soorten verschenen: De prijs bedraagt: per stuk f 0,05. 4 stuks 0,15. 8 - 0,35. 12 ...- 0,35. Een groote aanwinst voor verzame lingen. Toezending naar buiten franco na ont vangst van het bedrag. S, ie W. N. VAN NOOTEN, UHftnn, SchoouhoTfla. Aan onze abonné's. Wy wekken onze lezers op om, zoo zy nog niet mochten hebben ingeteekend op het Geïllustreerd Zondagsbladhet welk wy by onze Courant verkrygbaur stel len, alsnog hun verlangon daartoe aan ons kenbaar te maken. Wij wyzen op de toenemende fraai heid van deze Illustratie, die een waar sieraad op de buistafel en een schat van lectuur bevat, ook op het gebied van den gezonden humor. Geregeld wordt daarin opgenomen een ryk geïllustreerde roman, welke uitermate boeiend is en den lezer hoogst aangenaam bezig houdt. Aan het einde van den jaargang vormt deze Illustratie een PRACHTWERK van 416 ii 520 groot folio pagina's, met een schat j van fraaie Gravures, Interessante boeiende Verhalen, Prijsraadsels, Puzzles, enz. Men weet dut dezelve als Nederl. Illustra- i tie in omslag 5 per jaar kost. Doch de abonné's op onze courant leveren wy dezelve tot den spotprys van 37» cent per kwartaal of franco per post 45 cents. I Voorwaar voor onze lezers een premie van niet geringe beteekenis. j De inschryvers wordt het geregeld elke week by de courant bezorgd. Onderstaand inteekenbiljet gelieve men ten allerspoedigste ingevuld toe te zenden aan DE UITGEVERS. I 0 De ondergeteeekende verlnngt gere- geld by de Courant te ontvangen het I tegen den prys van 37» Cts. per 3 maanden, franco per post 45 Cts. Woonplaats: Naam: TER DEKKING voor ZEUGEN ter beschikking: afkomslig van bekroonde Zeugen, bij Beneden bergBergambacht. TL KOOP een goed loopend BILJART, compleet. Klein model. Adres A. GRA VENSTEEN, VerhuizingenGouda. Timmerman, Schoonhoven. I enz. worden door de Boekhandelaars S. W. N. VAN NOOTEN te Schoon hoven ten spoedigste geleverd, tegen de door de uitgevers gestelde pryzen, zonder eenige verhooging. Ondergeteekenden stellen zich voor, indien door voldoende inteekening blykt, dut deze kostbare onderneming door het publiek met ingenomenheid wordt begroet, een te doen vervaardigen. Dit album, groot 19 X 29 eM„ zal bevatten 12 scherpe lichtdrukken, elk groot 12 x 17 cM., alle naar nieuw op te nemen photographieën. De keurige bewerking, die voor dit album verzekerd wordt, en de geringe prfls van f 1,50, waarvoor het zul worden verkrijgbaar gesteld, zullen zeker met alleen de tegenwoordige inwoners van Schoonhoven doen inteekenen, maar ook hen, die vroeger inwoners waren, alsook hen, die rfe gemeente voor korten of langen tyd met een bezoek vereeren. Men gelieve ten spoedigste een exenipluar te bestellen, om na de verschymng daaréan direct in het bezit te komen. im SohoonüoT®!!. S. 4 VV. JV. VAN SUOTES UUgerers. el ka a r AGENT voor Schoonhoven en Omstreken de Heer IV. ROUS Wz.Nes, hoek Meent. Schoonhoven. AUe goederen blyven behalve Zyden Stoffen. Stoomvcrvery. Chemischi Wasschrrij Opgericht 1833. V VERLOTING OP 25 OCTOBER E. K. (in het qpenbaar in het Paleis voor Volksvlnt te Amsterdam door vyf houders van Loten, op den dag der trekking te kiezen door de houders van Loten in de zaal aanwezig). Kassiers: I. KOPPEL Co. te Apeldoorn, by wie de ontvangen gelden gestort worden. De Ondergeteekende bericht, dat by de Boekhandelaren verkrygbaar zyn bovenstaande Loten In deze Verloting bevinden zich 150 uitsluitend en niet ander» nis kost bare pryzen, als: I. Ilrle lleerenhuizen met tuinen aan De Regeiitesselftau te Apel- doorn, te zameu groot 8 Aren en 50 C'eutiaren, 61' 3. Een Huis met tuin aan den Trekweg te Apeldoorn, groot 3 Aren en OO Centiaren, 61" en al» premie op het laatst uitgekomen 33duizendste nummer nog een Huls met tuin, ook aan den Trekweg te Apeldoorn, groot 3 Aren en 80 Centiaren, 6f PK* Deze 5 panden zyn gczameniyk verhuurd A f 1050 's jaar». Wanneer de gelukkige winners desverkiezende de huizen in plaats van contanten verlangen, dan worden deze vry op naam, zonder kosten, geleverd. Verder: Een Automobile, le klasse fabrikaat. Een Landauer met 3 paarden, prachtig getuiga. Een ryk gebeeldhouwti Eetkamer- Ameublement. Een eikenhouten Slaapkamer-Ameublement. Een Dames-Kchryfbureau. Een eikenhouten Bureau Mlnistre met sclirijfstocl. Een Salon-Pianino. Een Amerlkoanach Orgel. Een zeldzaam fraaie Hoekenkast. Een Chatwood Brand kast. - 10 Pryzen elk van een Lot Stad Amsterdam van 100. 10 Pryzen elk van een Lot Gemeente Botterdam van f 100. 50 Pryzen elk een Damesfiets, eerste merken, met één jaar garantie. 50 Prijzen elk een Heerenflets, eerste merken, met één jaar garantie; verder nog een groot aantal Pryzen waarvan de minste een waarde vertegenwoordigt van vyftig gulden. Het aantal Loten bedraagt 32000. 0CP Naar alle steden en dorpen van Neder land worden de pryzen den winners terstond na de trekking franco toegezonden. NB. TrekklugsÜJsteii gratis verkrygbaar by den wederverkooper by wien het Lot gekocht is. pgr uy elk Lot wordt een Prospectus gevoegd, vermeldende al de pryzen die getrokken worden. T. EIJ BERN Apeldoorn. Firma: Nieuwe Apeldoornsche Bouwonderneming. INDIEN GIJ NIET WILT IIOE8TEN gebruikt de aflerwege bekroonde en wereldberoemde (MELIANTHE), uit de Koninkiyke Stoomfabriek „DE HONIGBLOEM" van Van Schalk A Vau Schalk A Van Schalk A Vau Schalk A Van Schalk A Van Schalk Van Schalk Van Schalk Van Schalk Van Schalk A Co.'s Meiianthe is het beste middel der wereld. Co.'s Meiianthe geneest Kinkhoest. Co.'s Meiianthe geneest zoowel oud als jong. Co.'s Meiianthe mag in geen huisgezin ontbreken. Co.'s Meiianthe staat voortdurend onder Scheikundig toezicht. Co.'» Meiianthe helpt onherroepelijk. Co.'» Meiianthe is bekroond met Ecrediploma's. Co.'s Meiianthe is bekroond met Goud. Co.'s Meiianthe is bekroond met Zilver. Co.'» Meiianthe is verkrygbaar in flacons van 40 Ct»., 70 Cts. en 1,—. voor Gorinchem de Firma Wed. VAN DEK JAGT éz Zn., Grossiers, en voor Haastrecht W. J. VAN DAM. O n a e Wy bieden onze lezers aan de nieuwe, fraaie geïllustreerde uitgave van het Imeiende boek of dc Vloek «Ier Slavernij. Tooucelen uit liet Slavenleven in Noord» Amerika, door Harriet Beeelier Stowe, de Schryfsler van hel wereldberoemde werk: „De Negerhut van Oom Tom". Meeslepend, boeiend, pakkend, tintelend van leven en gloed zyn derooneelen op zoo meestcrlyke wyze in dit hoogst-inne- mende boek beschreven, dat men verrukt staat over de dieptreffende schoonheden van dit meesterwerk: De Profeet in de Wlldernl». Wie heeft „De Negerhut" niet gelezen dat boek, dut heel de wereld trillen deed als door een electrischen schok. En als het nu een feit ia dat hel werk: De Profeet iu de Wildernis zeker niet minder be langryk is, op sommige punten en in vele opzichten zelfs lioven „De Negerhut" staat, dun zal men met graagte dit boek voor den spotprys van slechts 0,50 ontvangen. Het is een geheel nieuwe uil- gave, met duidelyke letter en fraaie Illustra tie» op kunstdrukpapier. Het is een flink fonkelnieuw boek, <K)k zeer geschikt voor Cadeau. Het is een werk voor oud en jong, voor knaap, meisje, voor man eu vrouw en voor den tioogen leeftyd. Voor allen is het een boek vol heerlyke, boeiende, dieptreffende tooneelen en in gespannen aandacht leest men voort tot het einde, om het later opnieuw iu hauden te nemen. Zie ommezyde. pryzen der zoo gunstig bekende Woerden- sche Wilhelmina-Vcrloting bestaan nu uit 5 Compleet bespannen 1. Een Landauer, bespannen met 3 paarden, compleet. 3. Een fijn By tuig, bespannen met 1 paard, compleet. 3. Een Tllbnry, bespannen met 1 paard, compleet. 4. Een Amer. Dogear, bespannen met 1 luxe Poney, compleet. 5. Een Amerik. Poneycnr, bo apannen met I Poney, compleet. Voorts: Paarden, Koeien, Schapen, Aiueu- blementen, Rytuigen, Arreslede, 15 Itywielen, Naaimachines, Regulateurs, gouden en zil veren Horloges, Pendules, Muziekinstrumen ten, Voorwerpen van Nut eu Weelde enz. enz., te veel om te noemen. Prys per Lot 05 Cent, (franco per post 70 Cent.) iBssr Loten dezer alom gunstig bekende Woerdensche Willicliaiiia- Verlo ting zyn verkrygbaar: te Schoonhoven by de Firma S. VV. N. VAN NOOTEN; te Haastrecht bfi M. STR AVER en A. BAKKER te Polsbroek by J. TEEUW; te Oude water by W. RQZENTIIAL.

Schoonhovensche Courant | 1900 | | pagina 2