Koog I vertoon of roil WAAG. H. A. van Baaren, Haven, Schoonhoven, Landerijen, ei He Boereraeil, 1 cohmwebew*w»®1- Grootste Sortoenng „m, KACHELS en FORNUIZEN, Polder Vlist. Dr. REDDIN8IUS, CHARLES COHEN, Remoostr. Geref. Gomsi Dienstbode Dienstbode, Boerenmeid, Bluschbolen, Handverben. Ameide Een Herberg Zee# Loterij. IJzermagazijn en Kachelfabriek. V. ROSENTHAL, Oudewater, EXPOSITIE Hypotheken en Voorschotten AiïMêi in alls Couranten. vijf Melkkoeien, Oud Molenhout. SPOORBOEKJES HUIS, OPENBARE VERKOOPING. EEN HUIS, Lekkerkerk: 14 KOEIEN, Rijs-, Teen- en Rietgewas Houtverkoopingen. Zoetermeer, Teengewassen Advertentiën. 25-jarige Echtvereniging Bede om hulp voor 67 Weezen! zal worden voortgezet. Wed. A. LOMMERDE - HOL. Oogarts te GOUDA TANDABT8 BOTTERDAM, Een nette DIENSTBODE, TE KOOP: Oorlog in Zuid-Afrika. Salon-Portret van Paul Kruger. J. DE GRUIJTER, W. ROUS WZn., Incasseert Wissels en bezorgt assurantiën. BRIEFKAARTEN Mej. B. HOEKSMA- Donderdag 11 October a. s. WOONHUIS 300 Roeden BOUWLAND. Zaak aangeboden. AANBESTEDING! Van RIJN en Co., Bloerakweekerst. 64, ROTTERDAM. Van af heden ontvangt men voor elke TIEN omslagen ÉÉN nummer. 1/ulreguleerkachels, rijk vernikkelde Salon- en Insteekkachels, extra fijn gelakte Kachels, LUXE-ARTIKELENgeschikt voor Cadeaux bij alle gelegenheden. Markt C 58-59. Marktstraat C 251. 1» Haven, hoek Voqrhaven, Schoonhoven. uitgebreide collectie Gegarneerde Dames- en Hinderhoeden, van af MAANDAG 8 OCTOBER. Centrale Gredietbank, gevestigd te Amsterdam. Bericht aan onze Lezeressen! Het Nieuwe Modeblad Belangrijke Verloting, OPENBARE VERKOOPING GOUDERAK en STOLVIJK, J. KOEMAN, Openbare Vrijwillige Verkooping. Gij beland, Bouw-'en Melkgereedschappen DAMES- en KINDERHOEDEN Vrijwillige Openbare Verkooping. Capelle a/d IJssei, Capelle a/d IJssei, Openbare Vrijwillige Verkooping. Rouw- en Melkgereedschappen, Meubelen en Huisraad De jaarlij BERGAMBACHT Omnibusdienst SCHOONHOVEN- GOUDA RIJWIELEN, Openbare Verkooping, Dordrecht, Girca 11 Heet. 3- en 4-jarig Griendhont. In 5 perceelen. Circa 40 Heet. Rietgewas. Ruim 12 Heet. 3-jarig grauw- hont. In 4 perceelen. Girca 56 Heet. Rietgewas. Circa 13'A Heet. Rietgewas. Girca 4 Heet. Rietgewas. Girca 7 Heet. 4-jarig Griend- hout. In 3 perceelen. Girca 2 Heet. Rietgewas. Bodegraven, t Act De afd. Bode graven e. o. der Hollandsche Maatschappij van Landbouw ontfing het bericht, dat hare kaasinzending te Parjjs by het September- concours wederom met de gouden medaille is bekroond. Hagesteta, 1 Oei In de ochtendgods dienstoefening van gisteren werd door Ds. Homoet on» nieuwe herder en leeraar tot xyn ambt bevestigd. If oog-Blokland, 4 Oct Werden vroeger de landbouwers alhier enkel bezocht door de kooplieden uit Groot-Ammers om de kaas te koopen, tegenwoordig hebben wy eenen kaashandel in onze gemeente. Hij wordt uitgeoefend door de heeren A. den Hartog en J. van Maurik, die een flink en doelmatig kakspakhuis hebben aan den Bazeldyk, in de onmiddellyke nabijheid van het station Arkel en het Merwedekanaal, hetgeen voor de verzending der kaas uit muntend te pas komt. By na eiken Vrydag is er groote drukte in ons dorp door de leverantie van kaas, ook uit andere ge meenten. Evenals het vorige jaar zal ook dezen winter gelegenheid gegeven worden tot vrywillige oefening in den wapenhandel. De lessen zullen verstrekt worden op Dinsdag-avond en Zaterdag-namiddag in het schoolgebouw. Gisteren reed de bouwman Kersbergen van Giesen-Nieuwkerk met zjjne vrouw met paard en tilbury door de Minkeloos onder deze gemeente, toen het paard op eens schrikte, een zysp^ong maakte en in de sloot terechtkwam. De tilbury bleef nog op den kant staan, do inzittenden konden er uitklimmen en met hulp van rondom- wonenden kon ook het paard gered worden, dat niets bleek geleden te hebben. Het ongeval liep dus zeer goed af. 'Molenaarsgraaf, 28 Sept. Door den heer I. A. L., die per fiets van Nieuwpoort huiswaarts keerde, werd op den Poortschen weg een flinke haas overreden, die waar schijnlijk door het felle carbidlicht in de war was geraakt. Hoewel de schok hevig was, wist langoor nog in een sloot te springen en het hazenpad verder tè kiezen. Woordeloos, 3 Oct. Den 15en October a.s. zal het 2b jaar geleden zyn dat de heer J. van Muylwyk alhier tot ambtenaar van den burgerlyken stand werd benoemd, en nog altyd wordt deze waardigheid door den reeds hoogbejaarden inan van 84 jaren nauw gezet en met opgewektheid waargenomep. Zeker zal voor een ieder, die gedurende dien tyd in zake den burgerlyken stand met hem in aanraking is geweest, in aangename herinnering biyven de humane wyze, waarop hy ten allen tyde en ieder uur dienstvaardig werd geholpen. •Stolwyk, 4 Oct. Dinsdag-avond hield onze afdeeling van den Neder). Protestanten- bond hare gewone huishoudelijke vergadering waarin de secr. verslag uitbracht van den toestand der afdeeling en de penningmeester (rekening en verantwoording deed over (1899—1900. Het bestuur, n.l. de heeren J: Kroon, D. C. de Koning, N. Zijderlaan en I. Schilt, dat in zyn geheel moest nftreden, werd met byna algemeene stemmen herkozen, yi in plaats van wyien den heer N. Dog- na gekozen werd Ds. A. van Wyk. De aanvoer van vee was gisteren op o^ze eerste najaars-beestenmarkt nog niet zoo heel schitterendslechts 4 koeien en 15 kalveren prykten ann delfin. Juist die kleine aanvoer maakte de handel echter des te levendiger. Een droevige morgen geeft een blyden dag. Dit spreekwoord werd hier gisteren opnieuw bewaarheid's morgens, toen de fietsers aan 't ringsteken waren, regende het soms zpo, dat de wedstryd een half uur moest worden afgebroken, en 's middags werd het zulk mooi weer, jat iedereen was, geboren te zyn. Aan het ringsteken door personen, op fietsen gezeten, werd deelgenomen door 24 personen, waaronder 8 Goudsche dames. De 1ste prys, een klokje op sierlijken stan daard, werd behaald door den heer G. J. Schilt van Stolwykde 2de, een paar keurige kannen, door den heer G. Belonje van Gouda; de 3de, een inktstel, door den heer G. de Kramer van Langeruigeweide. Des middags om twee uur ving de wed stryd van heeren en dames, gezeten in tweewielige rytuigen aan. Eer die stoet ge ordend was! Er waren maar liefst 33 mannelyke en 33 vrouwelyke deelnemers, gezeten natuurlyk in 33 rijtuigen, 't Was een opwekkend gezicht, al die blinkende tilbury's, de keurige toiletten der dames en die schare van toeschouwers, ook uit vele omliggende gemeenten tot ons over gekomen. De uitslag van den stryd was, dat van de dames de 1ste prys, een album op stan daard, behaald werd door mej. E. Dekker van Stolwyk; de 2de, een theetafel, door mqj. C. la Grand van Gouda en de 3de, een bloempot op standaard, door mej. Adr». Both van Stolwyk. De Isle prys voor heeren, een barometer, werd gewonnen door den heer P. van Wynen; de Me, een klokje met thermo meter, door den heer Joh. Schilt en de 3de, een coupe, door den heer F. Kaptein, allen van Stolwyk. De wedstrijden werden opgeluisterd door de muziek der Goudsche schuttery. Tot laat in den avond heerschte eene prettige drukte, door geen enkelen wanklank ver stoord, in onze gemeente. fffiMolwyk, 4 Oct. Met ingang van i Nov. a. s. is tot bestellend postbode alhier benoemd L. Benschop te Benschop, op eene jaarwedde van f 350. Woerden, 3 Oct. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 257 partyen. PrfiS van Goudsche lste soort f 28,— i f 30, 2de soort f 25 k f 27, zwaardere f Edammer le soort >f 28,— per 50 kilo. Handel matig. 9 s IJselstein, 2 Oct Heden-avond werd aan den burgemeester, den beer H. W. J. Royaards van den Ham, by gelegenheid van zyne herbenoeming, een harteiyk hulde betoon gebracht, dat getuigde van groote ingenomenheid roet de wjjze, wnarop hy zyne betrekking vervult. Het IJselsteinsche fanfnrecorps bracht hem eene serenade en de heèr J. van Roest Gzn. sprak hem toe om de gevoelens der burgerfi te vertolken. De volksmenigte liet luide toejuichingen hooren. Tot laat in den avond duurde de feestvreugde op straat voort. ^Zevenhuizen, 3 Oct. De heer D. C. Marck heeft ontslag genomen als secretaris-penning- meester van de afdeling Waddingsveen— Zevenhuizen van de Hollandsche Maatschappy van iAndböuw en zulks wegehs zyn aan staand vertrek uit déze gemeente. Te Brakel heeft zich eene" com missie gevormd tot leniging van den nood der vele slachtoffers van den laatst gewoed hebbenden brand. Eene daar ter plaatse gehouden collecte heeft bereids ongeveer f600 opgebracht. Men schryft ons uit de IJsel- streken, dd. 2 October: Tusachen Mei en October ligt een beele tydoen tyd van verwachting op ver vulling van die schoone beloften, die de bloeimaand ons zoo kwistig beloofd had. Nu, aau pessimistisch vooruitloopen van den oogsttyd heeft het ook dezen zomer niet ontbrokenaan jeremiades over te veel nat en kou, dan weer over te neerdrukkende warmte en nog wat Doch de zomer ging stil zyn gang met natte en droge dagen, hfi vroeg ons te voren naar [een raad en hy geloofde meer in het teleid van dien Eenen dan in 't zeggen van veel tegenstrydigs van die velen. En nu hu *fnet een allerprachtigste Septembermaand zyn jaarljjkscben loop besloot, heeft hy, wat zonneschijn of buien aangaat, zyn naam als koning der jaargetfiden ook ditmaal ge handhaafd. En als wy nu aan 't. optellen gaan van tekortkomingen en zegeningen van den oogst dien hfi ons achterliet, is de schaal, zoo niet over, dan toch zeker in den evenaar, van wat wij redelykerwys inogen verwachten. Van boomvruchten is er in deze streken een goed gewas, ofschoon de volle grootte bij de meeste soorten niet bereikt is. De pluk dier vruchten geeft een heele gezellige drukte langs dyken en wegen, en de prys varieert van gewone zoete stoofappels af van f 2 tot de smakelijk zure handappel van f 5 per HL. toe. Evenzoo de peren van f 3 tot f 6, alle soorten natuurlyk naar qua- litelt èn vorm èn grootte. Als wij nu van de hoogte gaan dalen naar de laagte en komen aan de aardvruch ten, en wel voornamelyk de aardappelen, dan kan het ook in deze streken geen roem lijden, want onder de aardappelen zyn veel zieke, en de smakciyke vrucht van onze hoogere kleigronden kent men dit jaar haast niet meer. Prys van dit artikel is door dat zieke en ongeiyke haast niet te bepalen, en wat nog verhandeld wordt gaat zoo wat voor de gele soorten om de f 4.— heen. Het minder goede 'uitvallen van die aardvrucht is dubbel jammer, want niet alleen de bouwman die het verlies ly'dt, maar de kleine burger, wiens hoofd voedsel de aardappel is, wordt er mede ge voelig door getroffen. Nu wy toch in de aarde bezig zyn, kunnen wy ook aanstippen dat bieten en wortelen een ruimen oogst beloven en de kool en wie houdt er tegenwoordig niet van kool een ontwikkelde vrucht en een ruim beschot zal opleveren. Op de hoogere gronden, aan den bovei IJsel, waar ook boekweit en rogge gebouwd wordt, hoort men algemeen dat de oogst niet tegenvalt. Ook met de varkens-fokkery en -mestery heeft men in dit jaar tot heden voor- deeliger zaken gemaakt dan in een paar voorgaande jaren. En nu komen we ten slotte juist op het zwaartepunt van den landbouw uit deze streek, nl. op de wei- en hooigronden (het fondament van de zuivelbereiding) en die geven hoe sober ook de wei- en hooi- kampen er in 't begin van den zomer uit zagen met de etwei er by genomen nog een ruim gewin, en die ryk van gras voor ziene weiden, bezet met gelukkig goed ge zond vee, schenken weer aan boerin of fabriek de grondstof voor boter en kaas. En waar een juichtoon op misplaatst zou zyn, stellig niet op de prijzen van de zuivel producten in den iaatsten tyd. want de prys der kaas, die by de minste qualiteit begint met f 26, eindigt met de eerste qualiteit soms met f 30; en boter geldt inede voor de minste soort (wei-) van f 0,55 af tot de beste (goeboter) voor f 0,70 toe. Alles by elkander genomen, kunnen we dus gerust schrjjven, dat de zomer van 1900 zyn taak voor den boerenstand in deze environs schikkelyk heeft volbracht. Beklaagd van meineed had zich gisteren voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden W. D., 23 jaar, arbeider te Jaarsveld. Hy- zou. na op de openbare terechtzitting dezer rechtbank op 3 Augustus j.l. verschenen te zyn, ten einde op verzoek van na te noemen beklaagde als getuige te worden gehoord in de strafzaak van J. v. E. J.Gzn., opposant tegen het vonnis van die rechtbank, bevestigende het vonnis van den kantonrechter te Schoonhoven van 16 Maart 1900, waarby deze wegens over treding der jachtwet werd veroordeeld en na naar de wyze zyner godsdienstige ge zindheid den eed te hebben afgelegd van de geheele waarheid en niets dan de waar heid te zullen zeggen, nadat als toen het onderzoek in die zaak was geschorst en de hervatting bepaald was op 6 Augustus 1900, op dien datum onder eede als getuige gehoord, na te hebben opgegeven dat in den avond van 8 Januari 1900, nadat ge noemde J. v. E. met twee andere personen uit de woning van v. E. was weggegaan, bij zich hebbende een geweer, opzettelyk valschelyk hebben verklaard „dat het geweer huiten de woning van beklaagde v. E. dien avond niet in elkaar is geweest, voordat de getuigen Elenbaas en Van Rhenen trachtten het in beslag te nemenhet geweer is in het geheel niet in elkaar geweest. Beklaagde hield vol niet valschelyk te hebben gezworen en zyn verklaring naar waarheid te hebben afgelegd. Er werden vyf getuigen gehoord. De beide veldwachters, die bekl. hebben bekeurd, verklaarden op den bewusten avond van 8 Januari in den polder Batuwe hem gezien te hebben in de houding van iemand die jaagt, met een geweer in de hand. Op een gegeven oogenhlik hadden zy gezien dat v. E. plotseling het weer uit elkaar nain en aan beklaagde v. D. de kolf daarvan overgaf, die deze van voren op het lijf wegstopte. v. D. beweerde de kolf steeds onder zyn kleeren op de borst gedragen te hebben, hoewel de veldwachters verklaarden dat de kolf uit beklaagde's broekspyp te voorschyn kwam. Een derde getuige verklaarde dat v. E. zoowel aan hem als aan v. D. op den dag der vroegere terechtzitting, naar hier komende, op de boot aan hun gevraagd had te zeggen en vol te houden, dat het geweer niet in elkaar is geweest. Op die terechtzitting had deze getuige dit dan ook verklaard doch had zyn verklaring, nadat ook zyne in hech tenisneming was gevraagd, in zooverre ge wijzigd, dat hy dit niet gezien had, daar hy niet steeds hy v. E. en v. D. was geweest. Ook nu legde hy in dien geest verklaring af. Na de langdurige verhooren kwam het openhaar ministerie voor dat de waar heid in deze ligt aan de zyde van de ver balisanten en vorderde veroordeeling van v. D. wegens meineed tot 2 jaar gevange nisstraf, met aftrek der prev. hechtenis. De verdediger van den beklaagde inr. D. Ellis van Kaalte, acht niet bewezen, dat de beklaagde geweten heeft dat het geweer in elkaar is geweest en dat alzoo niet gezegd kan worden dat beklaagde willens en wetens een valsche verklaring afgelegd heeft. Mocht de rechtbank evenwel een en ander wel bewezen achten, zoo zou beklaagde volgens pleiter toch niet veroordeeld kunnen worden, daar de dagvaarding niet inhoudt alle ele menten vereischt voor het ten laste gelegde mimlryf, ra. a. w. niet dat de verklaring op zettelijk, valschelyk onder eede is afgelegd. Na re- en dupliek is de uitspraak in deze zaak bepaald over 8 dagen. flEMENG» NIEUWS. In den nacht van Zondag op Maapdag bet was ongeveer 2 uur daalden twee Fransahe luchtreizigers, die, later bleqk, des Zondags om 12 uur in den middag te Parys waren goed en wel in de onmiddellyke nabijheid van 's-Hertogenbosch neer. Met den eersten trein vertrokken naar Amsterdam, was het plan om aan den avond van dien dag per spoor naar Parüsi terug te keeren. By de nedere^ing hebben de koeien de ballon gedeeltelyk vernield. Z(j staken met haar hoorns in het gevaarte. Te Pejrnis is een vyfjarig knaapje door een boerenwagen overreden en gedood. In de sigarenfabriek van den heer Justus van Maurik te Amsterdam is een werkman door een koker gevallen en op de plaats dood gebleven. - Te Westerbork is een Yronw by het melken der koeien door die beesten zoodanig getrapt, dat zy kort daarop is over laden, I 1» -Maandag-middag had een looper van de Associatie-Cassa te Amsterdam by eene firina, gevestigd in een gebouw op den Singel aldaar, in welk gebouw nog meer kantoren gehouden worden, f 130.000 geïnd en dat geld in een binnenzak weggeborgen in een portefeuille, welke hy aan een hals ketting droeg. Tpen hy de trap ajfcing werd hem plotseling door een man, die de trap opkwam, de hoed in de oogen geslagen en voelde hy een touw om den hals, dat dichtgetrokken werd. Op datzelfde oogen hlik grepen de handen in zyn jas, die zich van de portefeuille wilden meester maken. De aangevallene verweerde zich echter te krachtig en de ketting was stevig genoeg; bovendien riep hfi zoo luid om hulp, dat ae roover zij a doel -g(wbereikte en op den loop ging. Natuurlijk werd van deze brutale aanran ding aangifte by de politie gedaan. Een predikanten-familie! Dezer dagen huwden te Ruinerwold de heer A. H. Scholte en mej. Dorothea Brink, een huwelyk, vermeldenswaardig om de parentage van predikanten. De heer Scnolte is predikant te Zuid- Scharwoude, zoon van een predikant, klein zoon van een predikant, zwager van een •predikant, heeft drie broers als aanstaand predikant en twee ooms, die predikant zyn. Mej. Brink, predikantsdochter, is nu predi kantsvrouw, en heeft drie broers en een neef die predikant zyn. By de voltrekking van het huwelyk waren de getuigen van de bruid twee predikanten en die van den bruidegom twee aanstaande predikanten. BEURSBERICHTEN. 4 Oct Nederl. Werkl. Schuld. .2% 76tys Dito dito .3 887/,. Amst. Hyp. Waarb. Maatsch. Obl. 4 100 Oostenryk, ObL pap. Mei-Nov. 5 Dito zilver Jan.-Juli. 5 79% Portugal, Oblig. m/t 3 Dito 88/89 m/t. 92 41/9 34 Rusl., Obl. 89/90 le en 2e uitg. 4 94 SpanjeBuitenl. Perp.i 4 673/« Zuid-Ital. Spoorweg Oblig. 3 669/i« Russ. S. K. Chk.-Az. 600 a 2000 M. 4 95% Dito Zuid-West Spoorw.-obl. 4 93V« Loten Amsterdam f 100. 3 lOOVa Antwerpsche loten 1887 2Vs 99'/* Hong. Loten 1870.1343/* Theiss-Loten4 116 Loten Madrid8 35 MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 3 Oct. Boter, le qual. 65 ct., 2e qual. 60 ct. per half kilo. Kaas f 25 a f 29 per 50 kilo. Vette kalveren 23 a 26 ct per half kilo. Vette varkens 20 a 23 cent per half kilo. Biggen, f 6 a f 9 per stuk. Aardappelen (geele) f 3,50 per HL n (blauwe) f 2,50 Eieren f 5,— per 100 stuks. Gouda, 4 Oct Kaas, le qual. f30,- f 2e qual. f 26,a 29,Noord-Holl. f - af—. Aangev. 117 partyen. Handel matig. Boter: jprys der goêboter f 1,30 a 1,40, weiboter f 1,10 a 1,20 per kilo. Rotterdam, 2 Oct. Aangevoerd 623 vette en 1647 magere runderen, 285 vette, 69 nuchtere en 435 graskalveren. Pryzen: Vette runderen le qual. 33 ct, 2e qual. 28 ct.3e qual. 20 ct.kalveren le qual. 43 ct, 2e qual. 38, 3e qual. 34 ct. Alles per half kilo. BURGERLIJKE STAND. Arkel. Van 1—30 September. Geboren: Herman Martien, z. van C. Boersma en J. den Besten. Hendrika Maria, d. van C. Sprado en J. Baks. Johannes, z. van P. Scheffers en M. van Geffen. Pieter, z. van D. Rietveld en W. Versloot. Maria, d. van F. Verhoef en A. A. den Besten. Getrouwd: A. Papenhuyzen, oud 22 j. (wonende te Hoog-Blokland) en M. P. Dirks, oud 21 j. Overleden: M. Sterk, oud 25 d. S. A. Bronk, oud 1 jaar. Brandwijk. Van 1—30 September, Geene aangiften. Giesen-Nieuwkerk. Van 1 Sept.-l Oct. Geboren: Aart. z. van A. de Jong en M. Verrips. Willempje, d. van G. J. van Houweliugen en A. Pierhagen. Cornelia Benjamin, z. van P. J. Rotthier en A. A. den Boer. Willempje, d. van G. de Bruyn en J. van Drenth. Getrouwd: S. Toom, oud 27 j. en G. Baardwük, oud 24 j. Overleden: F. Bogaard, oud 83 j. Gouderak. Van 1—30 September. Geboren: Geertje, d. van J. van Herk en A. Hoogendoorn. Adriana, d. van W. Oskamp en D. VerboefBertus, z. van B. Kasbergen en J. Hoogendoorn. Cornelis, z. van A. van Vu.uren en M. Kwakernaak. Getrouwd: A. Harreman, oud 22 j. en G. Wolters, oud 23 j. T. van Vliet, oud 21 j. en C. M. van der Vlist oud 24 j. Overleden: P. van der Vooren, oud 2 m. J. van der Mazen, oud 52 j. P. Visser, oud 3 w. C. de Jong, oud t ra. Hekendorp. Van 1—30 September. Geboren: Annigje, d- van W. M. Schilt en J. Derksen. Adrianus Gerard us, z. van A. Snel en M. Strien. Kedichom. Van 1—30 September. Geboren: Cornelis, van W. Sterk en A. van der Vliet Theodora Cornelia, d. van H. de Jong en L. C. Blomine. Jakobus, z. van J. Nysson en J. W. Boot. Overleden: P. A. den Hartog, oud 30 j. Lange-Rnigewelde. Van 1—30 Sept. Geboren: Cornelis, z. van C. van der Vlist en S. Leiy. Dirk, z. van J. van Dyk en E. Geerestein. Bertus, z. van W. Bor en N. den Braanker. Overleden: E. van der Vlist, oud 71 j., weduwnaar van II. van Yperen. Molenaarsgraaf. Van 1—80 Sept. Overleden: M. Brouwer, oud 7 m. Pnpckop. Van 1—30 Sept. Geboren: Bernardus Mai'tinus, z. van I'. J. B. v. Soest en E. Th. Hormes. Ouderkerk a/d IJ. Van 1 Sapt 1 Oct. Ge,boren: Neeltje Margaretha, d. van G. Dek W, en L Markus. pieter. z. vanAdr. T. d, Herk ea T. Brune*. Leendert, ju van H* Bek en J. Spruit Cornells, z. van G. v. d. Heuvel en T. Goudriaan. Teunis, s van D. Vlot en G. v. d. Berg. Pieter Wiggert z. van A. Pols en A. v. d. Weyde. Getrouwd: A. van Klei eu A. Flier. Overleden: N. de Wit, oud 74j., echtge noot van N. Kok. L. de Jong, oud 24 j. A. Goudriaan, oud 8 4, Peiursum. Van 1 Sept—1 Oct. Geboren: Marrigje, d. van J. C. Verhoef en J. C. de Bruijn. Willempje, d. van W. Terlouw en J. de Ruiter. Sehfellnlnen. Van 1 Sept.—1 Oct. Geboren: Jan, z. van A. Kruis en N. Kamsteeg. Lena, d. van C. A. van der Wal en J. van den Hij. Adriaan, z. van A. de Groot en M. Smits. Jakob, z. van J. de Bruyn en D. P. de Rmtcr. Overleden: A. Muilwjjk, oud 72 j. M. van der Leden, oud 66 j. Vervolg der Bcrtekten en Adver- tentfen in het Tweede Bind. van JAN TERLOUW johanna6terlouw, geb. Terlouw, den 15. Oct. aanst. Goudriaan, 5 Oct. 1900. Ondertrouwd; J. DE ZANGER M. A. VAN DEN BERG. Ouderkerk a/d IJsel, 5 October 1900. Getrouwd; CHARLES BRÜGCEMAN, Arts te Haastrecht, en NELLY KEISER. De Heer en Mevrouw BRÜGGEMAN KEISER betuigenook namens wederzydsche Familie, hunnen dank voor de vele blyken van belangstelling by hun Iluweiyk onder vonden. 's-Gravenhage, 4 October 1900. Getrouwd: PIETER JOHANNIS KRUIJT en CORNELIA ANTONIA DE JONG, die, inede namens wederzydsche Familie, hun' dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, zoo van hier als elders by hun Huwelyk ondervonden. Ameide, 4 Oct. 1900. Heden overleedtot onze diepe droef heid onze geliefde EchtgeuooteMoeder, Behuwd- en Grootmoeder KOMMERTJE UITBE1ERSE, in den ouderdom van bijna 69 jaren. Uit aller naam J. VERHEUL. Bodegraven, 2 Oct. 1900. Voor de ontvangen bewyzen van deel neming by het overlyden myner Zuster, betuig ik myn' dank. A. CASTELEIJN, Notaris. Streefkerk, 5 October 1900. Bij ons vertrek naar Vreeswijk aan alle Vrienden en Bekenden onze groeten, en onzen dank aan allen die ons in de laatste dagen ter zyde stonden. Wed. J. KAPTEIJN Gz. JANNA KAPTEIJN. Lekkerkerk, 4 Oct. 1900. Met voorkennis van het EdelAchtbaar Gemeentebestuur van Lekkerkerk zal op WoeiisdaK en Donderdag, ÏO en 11 October, eene Collecte gehouden worden voor het NEDERLANDSCH WEE ZEN-GESTICHT (Beth-Pélet), gevestigd te Vlanen a/d Lek, tot opneming van Hulpbehoevende-, Verwaarloosde- en Half- Weezen uit alle oorden de» lands. Opge nomen zijn er 67 Weezen, waarvan het jongste Weesje den leeftyd van één jaar heeft. 5 uit Abcoude, 1 uit Rotterdam, 2 uit Raai te, 5 uit Den Haag, 3 uit Leiden, 7 uit Utrecht, 3 uit Wyhe, 7 uit Amster dam, 3 uit Velsen, 2 uit Hei- en Boejcop, 3 uit Jutfaas, 4 uit Vianen, 2 uit Hoornaar, 1 uit Hemmen, 5 uit Langerak, 2 uit Dordrecht, 4 uit Schoonhoven, 3 uit Leks- mond, 4 uit Vinkeveen en 1 uit Oegstge* Deze Collecte wordt ten zeerste aanbe volen om aan de vele aanvragen tot opname te kunnen voldoen. Onderstaande Heeren zyn bereid de noodige inlichtingen te ver schaffen aangaande de Inrichting. Ds. STEENBEEK, Vianen. Ds. VAN HEMERT, Ds. MOORREES, Em. Predikant, BrURMALSEN. G. JOCHEMS GMz., Vianen. N. FELIXDiaken der Ned. Herv. Gem. te Utrecht. Het BESTUUR van den Polder VJiSt c. a. maakt bekend, dat op Vrydag lh Oc tober voor de Polders Vli»t-Oo8taU<le en Rourepas en op Zaterdag 20 Oc tober voor den Polder Vllst-West- zljde de GEWONE NAJAARS SCHOUW lo. Over de Heulen, Bruggen, Hoofdeinden eu Bruggenhoofden; 2o. Over de Water'n8en» Vlieten, Hooi- en Weilandsslooten 3o. Over het Houtgewas; 4o. Over het afblooten der Wegen en over het daar op staande Houtgewas zifl plaats hebben. Namens het Bestuur, A. W. LA ZON DER. Vlist2 OcL 1900. De Ondergeteekende geeft by deze aan belanghebbenden kennis, lat de Zaak. door wylen haar Echtgenoot gedreven, door haar op denzelfden voet Zich aanbevelend, Stolwijk, 4 October 1900. Noodgodstraat, by het Postkantoor. SPREEKUREN des Dinsdags, Don derdags en Zaterdags 10—12 uur. Zoo noodig worden BRILLEN verstrekt. Hoogstraat 317, is WOENSDAGS te SehoonhOTOn te consulteeren in 't Heeren-Logement, van des morgens 9Vs—1 uur. Behandeling van Tandzlekten en plaat sing van Kunsttanden en Gebitten. te Schoonhoven. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 7 October a. 's morgeus 10i/j ure, onder leiding van Dr. P. C. VAN WIJK, Em. Predikant te 's-Gravenhage. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk, 2 bekwame - .«-st. -1 Adres den Heer A. B. HARLAAR, Mr. Metselaar te Nienw-Lekkerland. Tegen November eene 'Iflinke gevraagd. Adres SWARTSENBURG's Adv.-Bureau, Gouda. Mevrouw VIRULY te Haastrecht ver langt met 1 November een P. G.niet beneden 20 jaar, goed kunnende koken en werken. loon f HO, of DAGMEISJE gevraagd, tegen November, door Mevrouw BLANKENBIJL, Schoonhoven. Wegens huwelyk der tegenwoordige, wordt tegen Kerstmis gevraagd goed kunnende melken. Adres G. VER- WOLF, Groot-Ammers. Wegens huwelyk der tegenwoordige, ge vraagd niet Kerstmis: eene P. G„ goed kunnende melken, bjj de Wed» BONGERS te Moordrecht. gevraagd, met 1 November, by Mej. J. CORBIJN v. WILLENS WAARD, Westhaven B 59, Schoonhoven. By A. VERMEULEN te Lexmond 8 extra beste gebruikte TILBURRIE'S, 2 STORTKARREN en BOERENWAGEN. steeds voorradig by J. ESniTIS, Schoonhoven. Een ieder, die op de nieuwe serie van PENNING (de Oorlog in Zuid-Afrika) by my inteekent, ontvangt gratis het goed geiykend BoekhandelSchoonhoven. uw GOUD en ZILVER, HORLOGES, KLOKKEN, WEKKERS en PARA- PLUIES, by Hoek Meent, Schoonhoven. Vóór één jaar vast op 3 pCt. zes maanden 2'/i MetJ Veertien dagen opvragens „2 w j drie 1 Koopt en verkoopt Effecten en Coupons. Met Kantoor ia geopend: van 9 tot 2 en van 7 tot 8 uur. Zaterdagavond geen kantoor. DE DIRECTIE. IN DE SERIE zyn thans 12 soorten verschenen: De prys bedraagt: per stuk f 0,05. 4 stuks- 0,15. 8 0,25. 12 n - 0,35. mF" Fvn groote aanwinst voor verzame lingen. Toezending naar buiten franco na ont vangst van het bedrag. S. 4c W. N. VAN NOOTEN, Uitgevers, Schoonhoven. De Ondergeteekendein 't bezit der acten voor nuttige en fraaie Handwerken, stelt zich disponibel tot het geven van Privaat lessen in bovengenoemde vakken. Ook is zy genegen op te leiden voor de acte Nuttige Handwerken en tot het geven van onderricht in 't knippen en naaien van Dames- en Kinderkleeding. Aanbevelend KNIJPSTRA. Bergambacht, October 1900. Het GEMEENTEBESTUUR van maakt bekend, dat de van ouds vermaarde aldaar zal plaats hebben op Het marktgeld voor Paarden be draagt 10 en voor Veulens 5 Cents. Het Gemeentebestuur voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, A. VAN STAVEREN. H. VAN EETEN. Door omstandigheden uit de hand te koop: met Vergunning, met Biljart en den geheelen Inventaris, die voor vier jaar geheel nieuw is geweest, annex een dat verhuurd wordtbenevens ongeveer Het Huis is ook geschikt voor Boerderij. Franco brieven aan W. J. VLEGHERT te Bergambacht, by wien ook de noo dige inlichtingen te bekomen zyn. Wegens dubbele zaken een ZAAK ter overname aangeboden, die een bur gerbestaan oplevert, in een welvarend dorp in de provincie Z.-H. Vakkennis onnoodig. Met paard kunnende omgaan is gewenscht Overnemingssom billy k. Franco brieven, onder letters A. B, by de Uitgevers dezer Courant. voor het wassehen van de ten dienste van het MILITAIR HOSPITAAL te Schoonhoven, gedurende het tydvak van 1 Januari 1900 tot en met 31 Decem ber 1905. Den 15. October 1900, des middags ten 12 ure, zal op het Bureau van den Administrateur van gemelde inrichting, in het openbaar worden aanbesteed: Het wassehen van de Linnen- en Wollen Goederen, ten dienste van het Militair Hospitaal bovengenoemd. De voorwaarden van aanbesteding liggen ter lezing op gezegd Bureel van 's morgens 10- tot 's middags 4 ure, alwaar tevens de gewensebte inlichtingen verkregen kunnen worden. De Chef van het Militair Hospitaal Dr. PRONK. De Ondergeteekende bericht aan de ge achte inwoners van Gorinchcin en om streken, dat door hem is opgericht een WAAG tot het wegen van Varkens, Kal veren, Kaas enz., welke zeer tot het gemak is ingericht. RBBBF* Leveranciers, bUmlJ wegende, genieten vrije stalling. Aanbevelend H. VAN HARDEVELD, (Hótel „MORELIS"), Arkelpoort, Gorinchcin. SPIEGEL- EN VENSTERGLAS, Glas verzilvering. AMSTERDAMSCHE Vertegenwoordiger voor Schoonhoven en omstreken van de zoo gunstig bekende Fabriek van E. M. JAARSMA te Sneek, in ryk vernikkeld, met en zonder Voet. Vele soorten ovale KACHELS, SALAMANDERS, VULKACHELS voor scholen en kantoren, POTKACHELS, TEGELPLATEN, ryk vernikkelde VOETPLATEN, KOLEN- en TURFBAKKEN. Ook weder ontvangen eene buitengewoon ruime collectie Ruime keuze prachtige HANGLAMPEN; GANGLANTAARNS; GASKRONEN en ORNAMENTEN, enz. enz. SELTEN'S KOUSJES, de beste die er beslaan, 50 (Is.bezorgd, schoongemaakt en geplaatst, veel voordeeligcr dan de namaak-kousjes. EN GROS. EN DETAIL. heeft voorhanden een groote sorteering Gemoffelde, Geëmailleerde en Vernikkelde Haarden en Kachels, ronde, ovale en vierkante mAt voet, Gelakte en Geëmailleerde Wnlregulatenrs, in verschillende systemen (model 1900). Voorts een grooten voorraad Geëmailleerde en echte Engelsche Tegelplaten, Kolenbakken, Wulhoeden en Hchoppen, Keukenfornuizen, Wasehfornuizen en verder alle soorten Huishoudelijke-, Landbouw- en Bouwartikelen. SOLIDE GOEDEREN EN STEEDS CONCURREERENDE PRIJZEN. Bovenstaande goederen zijn uit de beste Fabrieken. GROOTE REPARATIE-INRICHTING VAN KACHELS EN FORNUIZEN. „uu muu 11 u i.uiutu VAN EENE waaronder eene-rijke keuze Modelhoeden voor het a.s. Winterseizoen, worden op billyke voorwaarden en rente verstrekt. Inlichtingen, met postzegel voor antwoord, Nieuwe Gracht 147, Utrecht. Zoolang de voorraad strekt zijn do niet uitlootbare gewaarborgde 4 pCt- Hypothecaire Obligation, in stukken van f 1000,— en f 500,—, verkragbaar by den Heer J. G. DOESBURG, Commis- sionnair in Effecten te (Schoonhoven. r S. W. N. VAN NOOTEN te SCHOONHOVEN, Agenten van het Nieuws v. d. Dag, bevelen zich beleefd aan voor het plaatsen van De Ondergeteekenden hebben de eer hierby mede te deelen, dat zy, te beginnen met primo October, besloten hebben alw premie aan hnnne Courant te ver binden. Zy zyn met opoffering van vele kosten in staat aan de geabonneerden hunner Courant deze BELANGRIJKE PREMIE, tegen de geringe tegemoetkoming vnn slechts 55 Cents per 3 maanden aan te bieden. Een prys buitengewoon gering in verhouding tot dien, welke door andere Modebladen wordt gevorderd. Dit blad zal tweemaal per maand ver schijnen en telkens een omvang van 8 folio pagina's hebben, bezaaid met schat van keurige afbeeldingen van toiletten en patronen, 7.00 geschikt voor de prakti sche huisvrouw als voor wie meerdere eischen stellen. 1 Na drie maanden bezit men aldus een plaatwerk, hetwelk een schat van modellen bevat van onmiskenbare waarde, ter grootte van niet minder dan 104 pagina's. De inhoud wordt door zeer bevoegde hand bewerkt en door een uitgebreide Dames-redactie samengesteld. Eenige voorwaarde voor de geregelde toe zending van Het Nieuwe Modeblad, is de betaling van een bedrag van slechts 55 Cents per 3 maanden (franco per post 75 Cents). Het blad zal telkens vergezeld gaan van een groot Patronenblad. 7.oodat de lezeres in staat is met behulp daarvan, zelf het model harer keuze te verwerkelijken. De Uitgevers twyfelen niet of alle lezeressen van hunne Courant zullen bereid gevonden worden, gebruik te maken van deze eenige gelegenheid, om zich tegen een geringen prijs den eigendom te ver zekeren van een MODEBLAD, dat voor zeker zal blyken haar tot veel nut en genoegen te verstrekken. Zy vestigen nog de aandacht op de welke, by genoegzame deelname, op nader aan te kondigen tijdstip, onder de ge- abonneerden van HET NIEUWE MODE BLAD zal worden gehouden en waarvoor zullen worden beschikbaar gesteld: Twintig Naaimachines, Vijf Dames-Rijwielen, nonderd fraai Geïllustreerde Boekwerken. Onderstaand inteekenbiljet gelieve men in te vullen en ten spoedigste te zenden aan DE UITGEVERS. InsehrUvingsbiljet. De Ondergeteekende verlangt by zyne Courant geregelde toezending van HET NIEUWE MODEBLAD, tweemaal per maand versctiynende, tegen den prys van 55 Cents per 3 maanden (franco per post 75 Cents). Woonplaats: Naam: van onder ten overstaan van den te Haastrecht resi- deerenden Notaris op Woensdag 24 October 1900, des vooriniddags elf uren, in het Koffiehuis van den Heer D. HOOGENDOORN te Stolwijkebsluis, te weten No. 1. Eenige perceclen uitmuntend WEILAND, met BOOMGAARD, Weg en Watering, in Kattendyksblok te Goudcrak, groot 2.97.2V Hcktaren. En No. 2. Een perceel best WEILAND, met Weg en Watering, in Benedenkerk te 8to)w(Jk, groot 1.25.50 Hcktaren. Breeder by biljetten, welke evenals nadere inlichtingen te bekomen zyn ten kantore van Notaris J. KOEMAN voormeld. M. J. VAN BUREN, Deur- waarder te Sliedrecht, zal op LU&JlPïtf Woensdag 10 October a.s., des voormiddag» ten 10 ure, ten woonhuize van G. DE MAN te ten verzoeke van A. WALRAVEN le Gies- sqndam, publiek, om contant geld, ver- koopen Een bruin bles RUINPAARD, twee VARKENS, een KALF, Tentwagentje, Tilbury, Melkwagen, Dogkar, Stortkar, twee Tikkers, Snymachine, twee Schouwen, een partijtje Hooi en Hout, Tilbury- en andere tuigen, Planken, Hekken, enz. Voorts: eenige MEUBILAIRE GOEDERENeen in zeer goeden staat zynde snelloopende VÉLO- CIPÈDE (Buugbhs), circa 600 Beugelfles- schen enz. enz. De goederen zyn 2 uren vóór den verkoop te zien. Het BESTUUR van het Waterschap Loplk, Lopikcrkapel en Zeven hoven is voornemens op Zaterdag 13 October 1900, des middags ten J2 ure, aan Molen No. 3, publiek te ver- koopen Een Eiken Spil. lang 11 Meter, zwaar 35 35 0M.5 Een dito Wateras en een Staartbalk; Het Elzcnliakliout staande op de Zuiderk^dc. Inlichtingen te bekomen bij het Bestuurs lid den Heer M. VAN VLIET Jz. WINTERDIENST, A 5 C'ts., verkrijgbaar in den Boekhandel van S. èc W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven. Ontvangen een prachtige collectie (Modelhoeden) LINTEN, FI.UWEELEN, VEEREN, GITTEN en verdere GARNEERINGS. H. W. K00IJ Achter de Kerk. Schoonhoven, 1 Oct. 1900. De Notaris H. M. DE VOS. resideerende te Capelle g/d IJssei, zal bij veiling op Woensdag 10 October 190 0 en by toewijzing op Woensdag 17 October 19 00, telkens des namiddags te 2 uur, in na te melden Koffiehuis, in het openbaar verkoopen Een hecht, sterk en goed onderhouden bestaande uit Kofllchuis met „Ver gunning", WOONHUIS en Erf; voorts Steenen Schuur of Bergplaats daarachter en Open Grond, staande en gelegen in de Kom van het Dorp te en strekkende van de straat tot aan den IJssei, alsmede eene Schuur, dienende tot Stalling en Bergplaats, en Erf, staande en gelegen tegenover het Koffiehuis Kadaster Sectie B, dos. 3113, 3157 en 3158, samen groot 4 Aren, ld Centlaren, en no. 3135, IJsselwater, groot 7 Aren, 70 Centiaren. Grondbelasting over 1900 f 16,26. Geheel in eigen gebruik en te aanvaarden by de betaling op 15 November 1900. Nadere inlichtingen zyn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris DE VOS te Capelle a/«l IJssei. De Notaris H. M. DE VOS, resideerende te Capelle a/d IJssei, zal op Woensdag 17 October 1900, des namiddags te uur, in het Koffiehuis van Mej. de Wed. W. DE WIT, op het dorp te, Capelle a/d IJssei, by veiling en toewijzing, in ééne zitting, in het openbaar verkoopen verdeeld in TWEE WONINGEN, met ERF en OPEN GROND, staande en gelegen aan den Nieuwen Schinkel te. kadastraal bekend in Sectie A, nos. 2648 en 2649, samen groot 2 Aren, 50 Centiaren Verhuurd: de 2 Woningen, ieder voor f per week. Te aanvaarden en betalen op 5 Novem ber 1900. De Notaris J. P. MA HL STEDE te Bergambacht is voornemens in het openhaar, om con- tnnt geldte verkoopen, op Vrijdag 19 October 1900, des morgens 9 uur, aan de Bouwmanswoning A 165, in Op- pertuit onder 5 VAARZEN, 3 GRASKALVEREN, een bruin aftandsch MERRJEPAARD, 6 vette VARKENS, 2 ZEUGEN met BIGGEN, 2 GEITEN en eenige KIPPEN, Tilbury, Speel wagen, Stortkar, Arrestee en Belletuig, 2 Schouwen, ongeveer 3 OOOO Kilo gram men HOOI, eene party VAR- KENSMEST, 30 opgaande Wllge- hooinen en eene party 4-jarig HAKHOUT op hoofdstoven. Voorts: Koperen Melkkannen, Fornuis, Kachels, Bedden en toebehooren, en andere Roerende Goederen. Vóór de, verkooping afgenummerd te bezichtigen. wordt gehouden ZATERDAG 3 NOVEMBER 1900, des morgens te 10 uur, in het voormalig RECHTHUIS aldaar. Opgaven worden ingewacht vóór 15 Oc tober a. s. ten kantore van Notaris MAHLSTEDE te Rem.AMBACHT. VICE VERSA van J. 1ST. BOTH. De uren zyn Amsterdamsehe tyd. Op WerkdAgen: Van SCHOONHOVEN. vm. 6.30, m. 12.—, nm. 2.30 en 7. Van GOUDA, vm. 8.55. n.m. 2.30, 6.10 en 9.15. Zon- en Feestdagen: Van Schoonhoven vm. 6.30, nm. 2.en 7.— Gouda 8.55, 6.— 9.15 Vrachtprijzenf0,60. Retour fl,— Afrit te SchoonhovenHótel „Den Hsed** en de Stads-Herberg, by den Heer H. M. VAN DIJK. Gouda: Hótel „Station". lste qualiteit, nieuwste modellen, wegen» gevorderd seizoen uiterst lage pryzen. Gebruikte Fietsen tegen ieder aann^ melyk bod. Gelegenheid tot rullen. P. J. HAZENBR0EK, Smederij en Rywielhandel, Drlebrugge. n Notaris Mr. V. G. A. BOLL t« Gorinehem zal in het open- baar verkoopen: 1. Op Woensdag 31 October 1900, des voormiddag^ om 10 uur, te G0RINCHEM, in „De Doelen": Ruim 82 hektaren 3- en 4-jarig ry*gc- was, ongeveer 55 hectaren teen voor 't mes, de stlkteen uit ruim 38 hektaren en eenig rietgewas. Voorts: 45 zware popullere- en 120 zware iepeboomen. 2. Op Donderdag 1 November 1900, des avonds om 5 uur, te HARDINXVELD. in De drie Snoeken", bij D. M. VAN DEN HEUVEL: Ongeveer lfli/j hectaren 8- en 4-jarig rys- gewas, eenige teen woor 't mes, stlk teen en eenig rietgewas. Alles in het breede omschreven in hoek jes, gratis verkrygbaar ten kantore van Notaris Mr. BOLL voornoemd. te houden voor de Maatschappfi „Ken Nationaal Belang", op Dinsdag 23 October 1900, des middags 12 uur, in het Sta tion van de Staatsspoor te ten overstaan van Notaris MAARSCHALK, gevestigd te Boskoop, van: en (als Brandhont) van DIVERSE VRUCHTB00MEN, slaande langs de spoorlyn den Haag— Gouda. De verkooping geschiedt op dag van be taling tot 1 Augustus 1901mits de koopen 2 solide borgen stellen of een bewys van gegoedheid overleggenafgegeven door den Notaris of Burgemeester hunner woonplaats. Notitie» en toegangsbewyzen tot den spoor weg zyn gratis bij gen. Notaris te verkrygen. Do Notaris J. A. STOOP te Strfien zal op Vrydag, den 12 Octo ber 1900, des voormiddags 10 uur, in het koffiehuis „Koophandel en Zeevaart" te in het openbaar verkoopen: In 5 perceelen. Staande op de voorgronden van den polder „den I^inde van Essche" onder MtriJen. Inlichtingen te bekomen by den Heer L. O VERWATER te BirUcnsas. Staande op de voorgronden van de Am bachtsheerlijkheid „Cromstryen" onder Numansdorp. Inlichtingen te bekomen hij den Heer VLIELANDER te Numansdorp. In 6 perceelen. Staande op 's Landsgors onder Gouds waard. Inlichtingen te bekomen by den Heer L. O VER WATER te Ntryonsas en bij den Opzichter Ja. v. p. OOST op's Landsgors. In 1 perceel. Staande langs den JLeenheerenpolder onder Goudswaard. Inlichtingen te bekomen by de Heeren J. en H. H. VAN SCHOUWEN te Gouds waard. In 1 perceel. Staande voor den polder „Beningerwaard" onder Znidlnnd. Inlichtingen te bekomen bij den Heer P. LAMMERSE Sn. te Zuidland. In 1 perceel J Staande op de „Onderneming" onder Vter- polders eu Geervliet. Inlichtingen te bekomen by den Heer J. S. KORTEWEG te Heenvllet eu by den Opzichter. Van alles aan wy zing 9, 19 u October 1900.

Schoonhovensche Courant | 1900 | | pagina 2