Scboonbovensche IJsclub te MjMjrarXaii, iele Kennis 'ij Aanbesteding. GAS. Oproeping. Zwanenhouders! Wedstrijd Hardrijden op Streek Een Boerenmeid, Willeskop, Meubelen. Krimpenerwaard. IJsclub „de IJsel" IJsbericht. HARDRIJDERIJ HARDRIJDERIJ HARDRIJDERIJ HARDRIJDERIJ HARDRIJDERIJ Molenaarsgraaf. IJSCLUB „DE TEIffiAAF", f60,f20,fl0enfS. Vlister IJsclub. BEVOLKING. WOENSDAG 9 JANUARI 1901, des middags: Wedstrijd voor Kinderen met Priksleedjes. VRIJDAG 11 JANUARI 1901: Wedstrijd Hardrijden op Streek, voor jongens beneden 16 jaren. Advertentiën. Tweede Bakkersknecht, MAANDAG 14 JANUARI 1901 VOOE PABEU. WOENSDAG 16 JANUARI 1901: GROOT IJSFEEST Halfwas Schildersknecht, Een ijzeren ROEFPRAAM Bouw-, Wei-, Hooi- en Boomgaardland, Openbare Vrijwillige Verknoping. PUBLIEKE VERKOOPING Moordrecht te GOUDERAK. HARDRIJDERIJ voor Mannen f 25,fl2,50, f5 en f2,50. Ijsbond „ALBLASSERWAARD". HAASTRECHTSCHE IJSCLUB. OP KORTE BAAN, op Woensdag 9 Januari 1901, f20, f10, f5 en f2,50. Het Bestuur. „HAASTRECHTSCHE IJSCLUB". Proefwedstrijd op Schaatsen Zondag 13 Januari 1901, Prijzen 8 Medailles. b. Schoonhardrijderij met Paren, f40, f20, f10 en f5. IJsclub „RECHT AAN ALLEN" te Lekkerkerk. Prijzen en Premiën om contanten ad 75 op Vrijdag 11 Januari 1901, IJsclub „Eendracht maakt Macht" Ouderkerk a/d IJsel, bij Gouda. Vrijdag 11 Jan. 1901. Prijzen:/" 60, 25, 10. IJsclub „Voorwaarts", Bergambacht. op Woensdag 9 Januari 1901, f 30,-, f 15,- en f 5. Vrijdag 11 Januari 1901 PrijzenLevensbehoeften. Nieuwerkerk a/d IJsel. HARDRIJDERIJ MET PAREN, op Woensdag 9 Januari. Prijzen f 20, f 5 en f 2,50. voor Mannen, op Donderdag 10 Jannari. Prijzen f40, f20 en f5. IJsclub „STOLWIJK" te STOLWIJK. voor Mannen Donderdag 10 Jannari 190L Prijzenf 30, f 15, f5 en f2,50. IJsclub „De Graafstroom". op Donderdag 10 Jannari 1901, Prijzen: 25, 10 en 5 Gulden. Groot-Ammers. SCHOONHARDRIJDERIJ met Paren, op Donderdag 10 Januari 1901, Prijzen f 30, f 15 en f 5. op Dinsdag 15 Jannari 1901, HARDRIJDERIJ voor Mannen, op Vrydag 11 Jannari 190L Prijzen: f 25, f 10, f5, f2,50. ^an* Tot schatters van het nobUaif yoor de personeele belasting, dienst 1901, m deze gemeente zijn aan gewezen de heereu A. Ueuders Wz. te Gorinchem en P. Ëikelenstam te Meerkerk. De heer Meyer alhier ontving dé vorige week een varken, gemest door den heer A. S. te Tien hoven, dat het kolossale gewicht had van 000 halve kilo's. Merg-Ambacht, 7 Jan. Begunstigd door prachtig vriezend weder had hedeu- middag de opening plaats van de nieuw aangelegde ysbaan in Benedenberg. Bege- leid met muziek van de vereeniging „Exel- sior" alhier, die zoo welwillend was hare medewerking te verleenen, ging men in optocht van het dorp naar de baan. In de bestuurstent aangekomen nam de eere voorzitter, de heer J. P. Mahlstede, het woord en schetste in korte trekken het ontstaan van de IJsclub, haren loop gedurende 16 jaren en den bloei der vereeniging, die het zoo ver heeft gebracht om onder het tegen woordig bestuur een eigen ysbaan te ver- krygen en sprak ten slotte den wensch uit dat de IJsclub nog lang moge blyven be staan en in bloei toenemen, welke toespraak luide werd toegejuicht en waarna de baan voor het publiek opengesteld. „Exelsior" gaf daarna nog eenige muzieknominers ten beste en lang nog reed men gezellig rond op de zoo prachtige gladde baan, als in den om trek wellicht niet gevonden wordt. Het aantal uitgereikte arbeidskaarten in 1900 bedroeg 121, tegen 106 in 1899. In deze gemeente zyn 9 vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein. Aan vergunningsrecht werd totaal ontvan gen f225. Ten bewyze dat aan het hulpkantoor alhier nog al wat omgaat kan o. m. dienen, dat van af Kerstmis tot Nieuwjaar niet min der dan ruim 3000 1-ceuts-postzegels ver kocht zyn. •Ble*ken»graaf, 7 Jan. Door den raad dezer gemeente zyn tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heeren L. van den Berg, J. H. Manders en J. Boer, en wel respec tievelijk voor de 1ste, 2de en 4de categorie van art. 22 der leerplichtwet «lesen-Rileutfkerk, 5 Jan. Als by- drage voor het huldeblyk aan H. M. de Koningin is in deze gemeente opgehaald de som van f 27. In de commissie tot wering van school verzuim zyn door den raéd benoemd de heerenA. van der Heiden, hoofd der school, C. van Zyll Jr., J. Mulders, J. Baan en A. van der Wolf. •ilZMtrecht, 7 Jan. De heer A. Bon- gers, vroeger onderwyzer aan de openbare school alhier, is als hoofd der openbare school te tage-Vuursche overgeplaatst naar eene zoodanige school te Baam. De heer C. Doornik te Gouda is door Burgemeester en Wethouders iu overleg met den arrondissements-schoolopziener tydelyk als onderwyzer aan de openbare school al hier benoemd wegens ongesteldheid van den heer J. J. Weusveen. Gedurende het jaar 1900 is aan het postkantoor alhier in de Rykspostspaar- bank 'ingelegd f 4872,756 en uitbetaald f 3350,24. 18 nieuwe boekjes werden uit gereikt. De nieuwjaarscommissie ontving in verschillende bydragen f 140,2(1, waarvoor aan zeer veel huisgezinnen een extra-uitdee- ling is geschied. De heer W. Blukers werd gisteren op het ys door een schaatsenryder aange reden, zoodanig dat hy viel en genees kundige hulp moest ingeroepen worden. By onderzoek bleek bet, dat hy eene lliuke snede boven de oogeu in het voorhoofd had. De heer J. de Jong, thaus adj. op zichter aan de gasfabriek le Gouda eu vroe ger volontair aan die te Schoonhoven, komt als no. 3 voor op het drietal voor directeur der gasfabriek le Zalt-Bommel. ♦Haastrecht, 7 Jan. Zaterdag-avond had de opening van hot concertgebouw plaats. Natuurlijk werd deze opening met eene feestuitvoering gevierd, die aange- b oden werd aan de stichteres, mevrouw Le Fèvre de Montigny, geb. Bisdom van Vliet, dqor de vier vereeuigingen„'t Ont luikende bloempje", „Prima Volta", „Ons Vermaak" en „Olympia", die steeds een gratis gebruik van het gebouw mogen maken. By den ingang van 't gebouw werd mevrouw Le Fèvre de Montigny een fraaie bouquet aangeboden eu door de jonge dames G. Verwey en M. Goudkade naar hare plaats begeleid, alwaar een zetel stond, die HEd. namens eenige dames ingezetenen als biyk van hulde werd aangeboden. De muziekvereenigiug „Prima Volta" opende de ry met de Coruelius-marsch van Men delssohn, die uitstekend uitgevoerd werd. Het aanhoudende applaus toonde wel aan, dat de muziek gewild was eu goed begrepen was geworden. Daarna hield de EdelAcht- bare heer Mr. J. T. C. Viruly eene feestrede, waarin h\j het doel van de oprichting van het gebouw meedeelde, de beteekenis van den naam „Concordia" gaf, den dank bracht aan de Edele Vrouwe, die zoozeer 4Mes in het Werk stelde om Haastrecht zoo goed mogelyk te doen bloeien, dank bracht aan den architect, den heer F. van der btraaten te Gouda, voor de moeiten besteed oin het gebouw zoo sierlyk mogelyk te doen zyn en eindelyk de hoop uitsprak, dat het doel van de stichteres steeds bereikt moge worden. Nu bracht ZEA. een steen te voorschyn, die vervaardigd was in de Pla- teelfabnek te Gouda en waarop het volgende voorkwam: HULDE aan de Stichteres van dit gebouw Mevr. de Wed. J. J. Le Fèvre de Montigxy, op 5 Januari 1901. Van de vereenigingen Muziek vereeniging: „Prima Volta", Gymnastiekvereeniging„Olympia", Rederijkerskamer: „'tOntluikende bloempje", Zang- en üeclameerclub„Ons Vermaak". De spreker vroeg de stichteres toestem- miug dien steen in één der waji4£1U.te plaatsen, welke toestemming gal schonken werd. Eenige zangliefhebbers, onder directieven <kn heer Areudts, gaven nu de feestcantate van De Vliegh ten gehoore, waarvoor door den heer F. van de Putte de navolgende coupletten gedicht waren geworden: FEEST-CANTATE. Komt, laat de feesttoon juichend klinken, Ons lied verhetf' zich vry enr bly Wy hebben stof tot vroolyk zingen 't ls ons voorwaar een feestgetij! Wy wydeu u, o eedle -vrouwe! Eerbiedig dankend dit ons lied; Want door uw onbekrompen gave Verrees hetgeen ons oog thans ziet. Dank voor 't voorrecht ons geschonken, Diep doordringt bet ons gemoed; En onz' achting, en onz' hulde, Zie, wy leggen z' u te voet. Vruchteloos pogen we uit te drukken In ons nedrig lofaccoord Onze blijdschap, onze vreugde, Heil u, is ons eenig woord! Wat w\j zoo spoedig niet verwachtten En wat ous ongenaakbaar scheen; Hetgeen we baast niet durfden denken, Dat zien we nu rondom on* heen. Moog' thans ons aller streven wezen,- Om d' eedle kunst de hand te bién! Muziek en zang, die schoone gaveu flfog dikwijls hier vereend te zien. Broeders, Turners, een van geest! Wy ook vieren vroolyk feest! Krachtig zjj ons doel en streven, Vroom en vroed ons aller leven; Dat zal sterkt' en moed ons geven. Broeders! heil ons op dit feest. En als wy vrooljjk, juichend zingen, Dat dan geen ramp of leed ons treir, En als we jublen, al te gader, Dat dan geen smartkreet zich verhcIT! Muziek en zang, doe u steeds hooren; Ontsluit ons hart voor 't eedle schoon! Tevredenheid, genot en vreugde Zy dan geschonken ons als loon! De juichtoon styg' alom ten hoogen Een zoet gekweel, een krachtig lied; Verrukking straal' ons steeds uit d' oogen, Terwijl de borst een psalm ontvliedt. Albestuurder, nooit volprezen, Wil Gy onze Leidsman wezen! hWil ons steeds tot Helper zyn! Maar Gy, Bron van 't hoogst verblyden, Die zelfs vreugde schept uit ïyden, Gy moet d' Eeuw'ge Liefde zijn. Mogen dan steeds onze klanken U vereeren, loven, danken Hoor ons, hoor ons, in genft! Trek ons hart tot u steeds nader, Heer der schepping, onze Vader, Hoor ons, hoor ons, in genk! Ryz' ons lied, bly en vroolyk! Komt, laat de feesttoon jublend klinken, Ons lied verheff zich vry en biyi Muziek en Zang, die schoone gaven Wy hopen ze altyd een te zien! De juichtoon styg' alom ten hoogen Ryz' ons lied, wy vieren feest. De uitvoering van dat meesterwerk was uitstekend, zoodat het ook geen wonder was, dat na den zang den directeur door de' beide kinderen van den feestredenaar een lauwerkrans werd aangeboden. De rederykerskainer „'t Ontluikende bloempje" gaf nu het kluchtspel in één bedryf «Een huwelijk in 't jaar 2000". De verschillende leden speelden zeer goed; zy toonden hun taak meester te zyn en be wezen dat de oude roem dier rederykers- kamer best weer herwonnen kon worden. Moge zy menigmaal een kunstavond schen ken aan Haastrechts inwoners, vooral nu de gemeente zulk een prachtig gebouw bezit. De vereeniging „Ons Vermaak" gaf vóór de pauze „Ketelmuziek, een spectacle- scène" en ni de pauze „Artisten-revue" ten gehoore. Beide stukken vielen uitmuntend in de smaak van het publiek, zy werden prachtig voorgedragen en bewezen dat de leden werkeljjk alles hadden aangewend, hun deel in de feestuitvoering te doen slagen, De vereeniging „Olympia" gaf vóór de pauze eenige vrye- en ordeoeleningen en uk de pauze „Vier Standen" en „een Tableau iu drie aclen". Alles Werd prachtig uitge voerd. De directeur, de heer r. van Leeuwen, van 's-Hage, ontving na de eerste afdeeling een prachtigen lauwerkrans, die hem door de beide genoemde kinderen werd aange boden. Die hulde was werkeiyk verdiend, want bedenkt men dat die vereeniging nog maar korten tyd bestaat, dan moet men de moeilyke oefeningen der leden bewonderen, Het bevreemdde dan ook niemand, dat de heer Oldeman na het einde der feest uitvoering namens al de opgekoinenen den verschiljeuden leden der vereenigingen har telijk dank zei voor alles, wat zy hadden doen hooren, want werkeiyk zy hadden veel schoons ten tooneele opgevoerd. ZEd. bracht ook hulde aan de stichteres, die steeds op zulk een ondubbelzinnige wyze toont haar dorp lief te hebben. Moge zj nog lange jaren veel feestavonden in di1 schoone gebouw kuunen bijwonen. De leden der vereeuigingen met enkele genoodigden bleven nog eene wyle te zamen ter wille van de gezelligheid, die zooveel goeds voor eene kleine gemeente teweep brengt. Dat het gebouw vaak geopern moge worden om het nuttige eu verhevene in Haastrechts burgery te veredelen, is zekei de wensch van de vélen, die dien kunst- in Haastrechts burgery te veredelen, is zeker avond hebben bygewoond. Haastrecht, Jan. Het gebouw „Con cordia" is een geschenk van Mevr. Le Fèvre de Montigny aan de alhier gevestigde Ver eeuigingen, die daar voortaan hunue uit voeringen zullen geven. Geheel op hare kosten werd het sierlyke gebouw ingericht en van decoratief en meubels voorzienhet heeft o. a. een flinke ruime zaal, waarin plaats is voor 500 k 600 personen, voorts tooneel, kleedkamers* voor de artisten, rook zaal met buffet, garderobe enz. en voor het geheel is een ruim plein voor cricket, foot- baal en andere spelen. Het gebouw doet niet alleen de milde geefster, den bouw meester en den architect alle eer aan, maar is tevens een sieraad voor de gemeente en voorzeker zal een druk gebruik van „Con cordia" gemaakt worden. Naar men ver neemt zal het gebouw beheerd worden door den burgemeester en bestuursleden van de vier vereenigingen. Hagesteiii, 5 Jan. Door den Raad dezer gemeente is met 4 tegen 3 stemmen beslo ten, in het vervolg de zittingen te doen aanvangen met gebed. Donderdag j.l. had alhier plaats de plechtige installatie van den hieuw benoem den burgemeester onzer gemeente en van Everdingen. Hoewel op verzoek van ZEA. geen feestelykheden plaats hadden, wapperde schier overal de driekleur. •Krimpen a/d IJsel, 7 Jan. Ten gevolge bet vele dryfijs in den IJsel is het verkeer met het pon ten veer alhier gestremd. •Lekkerkerk, 31 Dec. Uitgenoodigd door het Bestuur der Werklieden-vereeniging „Onderling Belang", afdeeling van het al gemeen NederL Werklieden-Verbond, trad Zaterdag-avond 11. in de „De Groote Boer' alhier ais spreker op de heer C. M. Kouw uit Leiden. Met het oog op het verkiezings jaar 1901, niet alleen voor de 2de Kamer, doch ook voor de Provinciale Staten, schetste spreker door tal van voorbeelden den stand der partyen. Duidelyk liet spreker hierby uitkomen, dat,, welk goeds de andere partyen ook mochten 'hebben, de liberale party ge steund diende te worden door ieder wel denkend mensch. Spreker bracht ook zyn dank aan de regeering voor hetgeen zii in de vorige jaren, doch vooral in 1900 had tot stand gebracht in het voordeel van de arbeidende klasse, er tevens op wyzende hoe reeds sedert 25 jaren het Algem. Nederl. Werklieden-Verbond gewerkt had en nog werkt in het belang van de arbeiders. Ten slotte maakte de spreker de ver gadering opmerkzaam op het misbruik dat m het algemeen van sterken drank wordt gemaakt en de ellende welke daaruit voort vloeit, de leden aansporende hiertegen te velde te trekken. Met den wensch, dat 1901 een goed jaar mocht zyn, besloot spreker zyn rede. Nadat de voorzitter (de heer Johs. Boon) mede namens de vergadering spreker dank had gebracht, en hem een tol weerziens had toegeroepen werd de vergadering gesloten. 7 Jan. By de uitdeeling, gehouden op Oudqja&radag door de Nieuwjaaracommiaaie, rijn als e*n feestgave aan 64 gezinnen, uitmakende 299 personen, tegen 73 en 375 het vorig Jaar, portlen levensbehoeften af gegeven, bestaande in brood, boonen, gerookt spek en steiikolen. 7 Jan. In de heden-avond plaats ge had hebbende byeenkomst van het Bestuur en Commissarissen van de IJsclub „Recht aan Allen" alhier is besloten tot hut houden van een hardrydery voor mannen op de lange baan, niet keerpunt. De hurdrydery zal worden opgeluisterd door muziek van de Lekkerfcerksche Harmonie-vereeniglng „Wilhelmina". (Zie advertentie.) 8 Jan. Naar men verneemt, zal de heer Dr. J. van Dyk, geboren te Slikkerveer, zich ^alhier als arts metterwoon vestigen. 8 Jan. Hoewel da rivier vol dryfys gaat, zyn Leden-morgen de stooinbooten „Lekkerkerk" en „Schoonhoven" van hier naar Rottenhm afgevaren. Lekkerkerk, 7 Jan. In de laatste maand van het vorigé jaar is aan het post kantoor alhier in de rijkspostspaarbank ingelegd f 1472,96, terwyl f 2374,50 werd terugbetaald. Het laatste boekje droeg tot Het nieuwe jaar zette voor den heer P. van Herk zeer slecht in. Zich Vrijdag 1.1. in den vroegen morgen naar de braakhut begevende, bad hy het ongeluk over een daar met de tanden omhoog liggende egge te vallen en zich zoodanig aan het been te verwonden, dot geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en by zyn been nog niet gebruiken ,kau. De ongewone berg plaats en zyn onbekendheid daarmede nebben aan dit ongeval de schuld. •Ifieu werUerk a/d IJsel, 7 Jan. Donderdag-qYubu gaf de Christelykp Zang- vereeniging „Halleluja", onder leiding van haren directeur, den heer J. Terdu, een uitvoering in de 2de openbare school aan 's-Gravenweg. De zangnummers werden afgewisseld door samenspraken enz. Zoo wel voordrachten als de muziekstukkeu werden goed uitgevoerd, zoodat „Halleluja" den bezoekers der uitvoering een genot vollen avond heeft bezorgd. Vrydag-avond vergaderde weder het bestuur van de afdeeling Nieuwerkerk a/d IJseJ, CapeJJe a/d IJsel en Omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw in het café „De Zwaan", van den heer G. van Reenwyk, ten einde de werkzaam heden van de vorige vergadering voort te zetten. Nadat de notulen waren gelezen en onveranderd goedgekeurd, t deed de heer A. vau der Dussen verslag" van het onder houd, 't welk hy met den heer C. Fauél in den loop der week had gehad betreffende een cursus in paardenkennis. De ver strekte inlichtingen waren van zoodanigen aard, dat met algemeene stemmen be sloten werd, de Afdeeling in haar eerste vergadering voorstellen te doen tot het houden van een zoodanigen cursus onder daar te bespreken voorwaarden. Vervolgeus kwam het lezen van 't Reglement aan de orde, dat behalve een paar punlen van ondergeschikt belang onveranderd gelaten werd. Na do goedkeuring van het Regle ment door de afdeeling, zal het worden gedrukt en aan elk lid een exemplaar wor den uitgereikt. Nadat de, agenda voor de afdeelings-vergadering was opgemaakt, werd de vergadering door den voorzitter, den heer A. C. Koolmees, gesloten. Vrydag-morgen had door Burgemeester en Wethouders de aanbesteding van het jaarlyksch onderhoud van de gemeente werken plaats. De aanbesteding werd ge daan in twee perceelen. De uitslag was als volgt Perceel A. Timmerwerk; G. van der Sterre, f 45,08; C. van Leeuwen, f 51,60; D. van Vliet, f 64,90. Metselwerk: T. van Vliet f 36,50; U. C. de Wit, f 37,50; P. de Wit, f 39. Verfwerk: L. van Reeuwyk, f 20,25; M. de Bruin, f 22,50. Sinidawerk: A. Dyksman, f 8; C. J. van Immerzeel, f 10; D. Vis, f li. Perceel B. Timmerwerk: G. van der Sterre, f 104,24; D. van Vliet, f 150,10; C. van Leeuwen f 161,40. Metselwerk: P. de Wit, f 176; H. C. de Wit f 179,85: T. van Vliet, f 209. VerfwerkL. van Reeu wyk f 168,60, M. de Bruin f 172. Smidswerk: C. J. van Immerzeel f 35, D. Vis f 39,75, A, Dyksman f41,90. Aan de laagste iuschry- vers is het werk gegund. §Nieuw-Lekkerland, 7 Jan. In het afgeloopen jaar zyn 54 arbeidskaarten uitgereikt. Het geheele aantal, dat met ultimo December iu omloop was, bedroeg 87. By onder Imudsehe aanbesteding is aan de heeren L. (loeit: eu A. B. Herlaar, beiden alhier, opgedragen het bouwen van een woonhuis met schuur voor den heer C. Vlot te Bleskensgraaf. ••Ouderkerk a/d IJsel, 7 Jan. De nieuwjaars-collecte voor de armen heeft opgebracht f 332,25, tegen f 380,60 in 1899 eu f 415 in 1898. Het vergunningsrecht voor de drank lokalen heeft in 1900 opgebracht f 181,25. Het vorige jaar werden alhier 36 arbeidskaarten uitgereikt, tegen 44 in 1899, 68 in 1898, 55 in 1897 en 42 iu 1896. Volgens de bevolkings-registers be vonden zich op 1 dezer niet minder dan 463 kinderen van 7- tot 13-jarigen leeft yd in de gemeente, die in de termen der Leerplichtwet vallen. Neemt men iu aan merking 'dat voor elk dier kinderen een kaart dient ingevuld en allen moeten gebracht worden in alphabetische orde op een uaamlyst, in tweevoud up te maken, dan mag van eene niet geringe uitbreiding der werkzaamheden gesproken worden, ook ten aanzien van de hoofden der scholen, die bun vacantie-dagen meer en meer gevuld zien met statistieken arbeid van allerlei aard. **Oudew<at«r, 7 Jan. Donderdag werd door de commissie van de Oudew. verloting met vyf ry tuigen een reclametooht gemaakt naar Gouda en Zaterdag daarop naar Utrecht De ry tuigen waren pry zen voor de a. s. ver loting alhier en bestonden uit: een tent wagen met twee paarden; een dito met een paard; een tilbury met een paard en twee dogcarreu, elk met een paard. Een gebouw van den heer D. Boer Jz. is in ge reedheid gebracht om bet groot aantal pry- zen, zoover ze er in kunnen, ten toon te stellen, de' overige worden in de concert zaal van 't hótel „Doelen" geplaatst. In de plaats van den heer Doedes, den naar Baarle-Nassau vertrokken ryks- outvanger, is alhier tydelyk geplaatst de heer C. C. Vogel, surnumerair der dir. be lastingen en accyusen te Rotterdam. *8tolw4)k, 7 Jan. Door het college van kerkvoogden en notabelen is het salaris van den kerkelyken ontvanger, den beer W. van Meyeren, met f 25 verhoogd en alzoo gebracht op f 75. Vrydag-avond werd door bet bestuur der Stolksche ysclub aanbesteed bet maken eener nieuwe yutent. Aan den minsten inschryver, Üen timmerman G. Macdaniél, werd het werk gegund voor f 232. Bestek eu teekening waren vervaardigd door den heer F. van Straalen, architect te Gouda. Al beeft het ys bier nog geen offer geéiscbt, toch hebben er enkele ongevallen plaats gehad, die in sommige gezinnen schrik en ontsteltenis veroorzaakten. Zater dag b. v. zakte een vader met vier zyoer kinderen door het ys in eene «loot; een er v*n sprong nog bytyd* op den kant, terwyl twee anderen kopje onder gingen; allen kwamen echter met den schrik vry. Gisteren reed zekere L. v. d. H. met zyn hoofd zóó tegen een paal, die dwars over het rywater lag, dat hy bewusteloos bleef liggen en het bloed uit een diepe wonde stroomde. Ten slotte is heden-nnddag een bejaard man uit Gouda zoo ougelukkig op bet ys gevallen, dat men hein in eene slede naar zyne woonplaats heeft moeten ver voeren. Van die twee laatste gevallen i willen we het beste hopen. 'Streefkerk, 7 Jan. Dinsdag-avond jl. I (1 Jan.) werd door de zangvereenigiug j „Oefeuing kweekt kunst" alhier in school 1 eene uitvoering gegeven. Zoowel de zang als de opgevoerde tooneelstukjes vielen zeer in den sinaak- van het talryk op gekomen publiek. De broodbedeelings-commis8ie alhier, eene commissie beslaande uit de leden van het Burgerlyk Armbestuur en die van de beide Diaconie-armbesturen, is wederom met bare bedeeliugen begonnen. Woens dag a. s. zal door de leden langs de buizen eene inzameling worden gehouden. Werden voorheen door het kerkbestuur der Hervormde Gemeente alhier rechten geheven voor het begraven op de algemeene begraafplaats, thans geschiedt zulks sedert 1 Jan. jl. krachtens verordening door de Burgerlyke Gemeente. Öe loteling dezer gemeente.B. Brouwer van de lichting dezes jaars, die door den mili tieraad te Dordrecht voor den militairen dienst werd geschikt bevonden, is thans door Ged. Staten dezer provincie na her keuringvoordien dienst ongeschikt verklaard. Tot kerkvoogd alhier is herbeudemd de heer T. Groene veldt. Waddiugsveen, 5 Jan. Dinsdag werd alhier de kastelein T. van Vliet zoodanig door zekeren Z. geslagen of gestompt, dat men vreest, dat de ribben stuk zyn. Eerst Woensdag kwam Van Vliet weer tot be wustzijn. Misbruik van sterken drank schynt hier weer de aanleiding te zyn geweest. UEMENUD AiLlWM. Zaterdag-morgen ten ongeveer 10 uur vermaakten zich twee jongelui uit Gouda met schaatsenrijden in de Achter willens, tot dat plotseling de 20-jarige T. K. er door zakte en onder bet ys terecht kwam, met bet noodlottige gevolg dat by verdronk. Het andere jongmensch geraakte eveneens te water, maar kon zich redden en ontsnapte aan een wissen dood. De verdronkene is per brancard na/ir het gasthuis vervoerd, Te Waterlandskerkje (Zeeuwseh- Vlaandcreu) is in het afgeloopen jaar op een zielental van 612 slechts 1 sterfgeval voorgekomen, eu wel een kind van twee dagen. Te Nieuwenhoorn heeft een jon gen by ongeluk met pyl en boog het negen jarig dochtertje van den heer K. een Oog uitgeschoten. Te Vlissingen heeft Zaterdag by een huiselyken twist de Belgische zee- loods M. drie revolverschoten gelost, waarby eene dochter van 25 jaar doodelyk in den hals werd getroffen. De dader is naar Middelburg overgebracht, Te Zutphen is d oor het spoor wegpersoneel, by bet openen van een goe derenwagen, komende vau Amsterdam, een 8-jorige jongen gevonden, die byna ver kleumd was van de koude. Hy verklaarde te Amsterdam aan de Handelskade met andere jongens te hebben gespeeld en zich in een goederenwagen te hebben verstopt, waarna de wagen werd gesloten eu ver volgeus iu beweging was gebracht. Na aan het goederenslaliou te Zutphen flink ver warmd eu gevoed te zyn, is by ter be schikking gesteld van de politie aldaar, duor wiens tusschenkomst de jongen naar zyne woonplaats is teruggebracht. De treih van Gorcum naar Am sterdam kreeg Zondag byna een uur ver traging, daar er te Gorcum door het be vriezen der waterpomp geen water kon worden ingenomen voor de machine. Te Siiedrecht gekomen was ook daar geen water te krygeu, zoodat langzaam naar Feyenoord is gereden en daar water inge nomen. In verschillende Spaansche ge meenten is besloten, een iyfrente toe te kennen aan menschen die op 1 Januari honderd jaar of ouder zyn geworden. Hon- derde aanvragen, komen in. Onder de belangwekkendste sollicitanten is een boer vau 116 jaar te Barcelona, een bedelaar te Sevilla van 108 en een metselaar te Valen cia, die nog tegen Napoleon I bad gevoch ten en toen al ongeveer 40 jaar oud was. Hy beweert nu 130 te zyn. Ameide. Geboren 25 m., 21 vr., totaal 46. Gevestigd 28 36 64. Overleden 18 17 35. Vertrokken 39 41 -80. De bevolking is dus afgenomen met 4 m. en 1 vr. en bedroeg op 31 Dec. jl. 769 m. eu 728 vr., te zamen 1497. Aantal huwelyken 12, onecht geborenen 1, levenloos aangegeven 1betrekkelyke sterfte 1 op 43 zielen. Glesendaiu. De loop der bevolking dezer gemeente is als volgt: Iu 1900 werden geboren 65 mannen en 65 vrouwen en ingekomen 64 m. en 86 vr., totaal 129 m. en 151 vr. In 1900 zyn er overleden 36 m. en 32 vr. en vertrokken 67 m. en 90 vr.; totaal 103 m. en 122 vr. Een vermeerdering van 26 nr. en 29 vr. Bevolking op 31 Dec. 1899 telde 1916 m. en 1895 vr. en op 31 Dec. 4900. 1942 m. en 1924 vr. Huwelijken in 1900 voltrokken 85. Tlenhoven. Geboren 12 m., 6 vr., totaal 18. Gevestigd 10 8 „18. Overleden 2 3 5. Vertrokken 10 15 „25. Het zielental nam dus toe met 10 m., ver minderde met 4 vr., alzoo vermeerdering van zielental met 6 personen, 't welk op 31 Dec. jl. bedroeg 177 m., 161 vr., totaal 338. Huwelyken 4, onecht geborenen geen, leven loos aangegeven 1, tweeling-geboorten 1; betrekkelyke sterfte 1 op 67 zielen. HI ADNNIEU WS. Schoonhovent 8 Jan. Met 1 Januari is bevorderd tot klerk der posteryen en telegraphic 1ste klasse, de klerk 2de klasse J. H. Weeda te Schoonhoven. •—Door wyien Mevrouw Maria Ja- coba van Limbeek, weduwe van den heer Pieter Makkes, is gelegateerd aan de „Al gemeene Armen van Schoonhoven" de som van een duizend gulden, vry van rechten eu kosten, onder verplichting om daarvan op de eerstvolgende vyf Kerstfeesten telkens aan de armen eene speciale afzonderiyke uitdeeling te doen in geld, ten bedrage van f 200, benevens de verschenen rente. Wy maken den gasverbrui- kers opmerkzaam op de advertentie van de gas-commissie, voorkomende in dit blad, waarby tér voorkoming vun ongelukken wènken gegeven worden tot bet vorstvry houden van natte gaemeters. Het moet toch van eene algemeene be kendheid zyn, dat ilimtncr vuur of licht by gasmeters mug gebracht worden. Warm zand of kruiken gevuld met wurm water, hooi of stroo zyu onschuldige middelen om gasmeters flink iu te pukken en te ver- warmem 1 Volgens verschillende berichten moeten iu andere gemeenten reeds vele waterleidingen bevroren zyn. Vooral heeft de winter van 1890 op 1891 geleerd, dat de hoofdhuizen minstens 1 Meter beueden de oppervlakte van de straten en wegen moeten liggen, terwyl niet te veel zorg kan worden besteed oin den aanleg in de huizen zooveel vorstvry ie houden. Iu bet bui tenland heelt men, om de vorstvrybeid te verzekeren, de binnenleidingen omwoeld met gutta pereba, en zelfs geheele leidingen om- kokerd. Heden waait de vlag van het hoogste punt van den Watertoren, zynde 50 Meter boven den grond. De Koningsstyl is geplaatst, zoodat met het aftimmeren van de spits een aanvang is gemaakt. Inmid dels wordt voortgegaan met het afwerken en het stellen der machines, eu ware de vorst niet tusschenbeiden gekomen, dan ware men ook met het aanleggen van de dienst leidingen gereed geweest, en kou men bin nen enkele dagen met bet oppompen van het water beginnen. Dit laatste zal nu moeten uitgesteld worden. By beschikking van Zyne Excellentie den Minister van Binnenland- sche Zaken is benoemd tot onderwyzer in de gymuasliek by de Ryksuormaallessen alhier de heer D. van Duuren, leeraar aan de R. H. B. S. te Gouda. De rivier vóór onze stad is voor het grootste gedeelte met dryfijs bezet. Sedert Zaterdag is de veerpont van den reep genomen en geschiedt de overtocht uitsluitend met roeibooten. De stooinbooten hebben voor een deel nog den dienst kunnen volhouden. De stoombooten „Schoonhoven" en „Johan" hebben heden-ochtend, hoewel wat later dan gewoonlyk, nog de reis naar Rotterdam ondernomen. VERVOLG OER Nf£UWST(JD(N6£N. Groothertog Karei Alexander August Johann van Saksen Weimar-Eise- nach is Zaterdag-middag te ruim zes uren in 82-jarigen ouderdom'kalm ontslapen. Reeds in den namiddag was de adem haling gedurig zwakker geworden en de patiént overleed zonder bet bewustzyn te hebben wedergekregen. In de sterl kamer waren aanwezig de Erf- grootbertog, Hertog Johan Albrecht van Mecklenburg met zyne gemalin, de beide Prinsen Reuss, de Minister Rotbe, de Gene- raal-adjudant Palézieux, beide geneesheeren, de overste van het Sopbia-huia, de Hof predikers Spinner en Diitbey en de oudste nedienden. Het overschot werd in de garnizoenskerk op een praalbed gelegd. De stad ging in rouw en van alle kerktorens luiden de klokkeu. Vrydag-middag beeft de begrafenis plaats. De Duitscbe bladen brengen aan den over ledene, door zyn huwelyk met wylen Prin ses Sophie der Nederlanden, eenige zuster van Koning Willem 111, aan ous Vorsten huis verwant, en ook hier te lande bekend en bemind, hulde als aun een hoogst be schaafd Vorst, die, daarby krachtig ter zy de gestaan door zyne edele gemalin, de traditie van zyn geslacht: het bevorderen van we tenschap en kunst, in hooge eere hield. Vooral ook op ouderwysgebied deed hy veel, en de Hoogeschooi te Jena juist onlaugs werd besloten, dat daar een nieuw Universiteits-gebouw zal verryzen op de plaats van bet af te breken Groothertoge lijk slot was zyn troetelkind. Maar ook door het verbeteren van de verkeerswegen en zorg voor den landbouw wist hy de volkswelvaart te bevorderen. Zyn heengaan wordt algemeen diep be treurd. Zaterdag-avond omstreeks half acht nre is ten paleize te 's-Gravenbage het bericht ontvangen van het overlyden van den Groothertog van Saksen-Weimar. Kort na de ontvangst vau deze tyding zyn van bet paleis, ten tecken van rouw, de vensterluiken halverwege gesloten. De hofrouw, die met ingang van gisteren is uitgeschreven, wordt aange nomen voor den tyd van 25 dagen, waarvan 3 dagen zware, 8 dagen halve en 14 dagen lichte rouw. H. M. de Koningin beeft aan den luitenant-generaal Graaf Dumonceau, cbef van bet Militaire Huis, opgedragen H. M. te vertegenwoordigen by de begrafenis van den Groothertog. Aan Hr. Ms. afgevaardigde is toegevoegd de ritmeester Jhr. Van Tets, adjudant in gewonen dienst van H. M. De deputatie zal Donderdag naar Weimar vertrekken, alwaar Vrydag de uitvaart plaats heeft. Hare Majesteit de Koningin-Moeder doet zich by de begrafenis van den Groothertog van Saksen vertegenwoordigen door den intendant van H. Dr. Huis Jhr. de Ranitz. Naar men verneemt, brengt het overlyden van den groothertog van Saksen- Weimar-Eisenach geen verandering in den datum der voltrekking van bet huwelyken in de by die gelegenheid te geven feesten. Van de vorstelyke familie Van Wied, welke thans in het zuiden van Italië vertoeft, worden by het huwelyk van H. M. de Koningin in de residentie verwacht de erfprins en erfprinses, zoomede prinses Louise. By het departement van Kolonién is ontvangen bet volgende van 6 dezer gedagteekende telegram van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indié: „Door geweldige overstrooming byna geheele Pidièvaliei (ter Noordkust van Atjeh) geteisterd. Bivaks ondergeloopen. Veel vivres en uitrustingsstukken verloren. Menschen en wapens gered. Houten bruggen weggeslagen. Veel vee Verdronken en veld gewassen vernield. Vyfbonderd meter van den spoordyk tusscheu Sigli en Padaag lidji weggeslagen. Rystgebrek wordt niet gevreesd." Geplaatst te Padang, de officier van gezondheid le kl. J. C. Blonk, koerende van verlof terug. Tot heemraad van den polder Quakernaat (Z.-H.) is gekozen de heer J. Veen Pzn., te Meerkerk. Aan de firma Bouwmaterialen (voorheen M. Luyten) te Lekkerkerk, als op één na laagste inschryver, is door de ge meente Breda opgedragen de levering eener party iron bricks. - De Hooge raad heeft gisteren het cassatieberoep van Augustus Caroius Missegbers tegen het arrest van 't gerechts hof te 's Gravenbage, waarby tin hoofdzaak werd bevestigd het vonnis van den Middel- burgschen rechter, hem wegens dmidslag (moord te Koewacht) tpt 15 jaar gevangenis straf veroordeelend, verworpen. De Hooge Raad vernietigdegiste- ren een vonnis van bet kantongerecht te Go rinchem, waarby eenige personen, wegens het in stryd met de politieverordening der ge meente Arkel na half elf in een tappery verblijven, waren veroordeeld tot I dag hechtenis, en ontsloeg ben van alle rechts vervolging, op grond dat de verordening onwettig was, daar zy eene ongeoorloofde delegatie van macht op den burgemeester inhield. Allerwege zyn de ysbanen ge opend en overal kan men zich reeds op de be vroren wateren begeven. Echter is voor zichtigheid aan te bevelen, want door den krachtigen wind zyn veel windwakken in het ys gebleven. Het bestuur van den IJsbond Krimpe- nerwaard geeft per advertentie daarvan kennis. Wy vertrouwen dat ieder die daar voor in de gelegenheid is, door bet plaatsen van takken of latten, die gevaarlyke plaat sen zal helpen aanduiden ter voorkoming van ongelukKen. Bedankt voor het beroep te Veenendaal door Ds. A. ten Have te Eemnes. Gouda, 7 Jan. Heden-nacht is de tjalk, genaamd „Adriana Gijsbertus", schipper M. van Weele, liggende by de Hooikade in de Turfaingelgracbt, gezonken. Mau eu vrouw werden wakker op het hulpgeschrei van het kindje, en kwamen toen tot de ontdek king, dat reeds de roef met water stond. In alleryi verlieten zy het zinkend vaar- j tuig en werden liefderyk by den heer Jonger- held op de Bogen opgenomen. Het schip was pas gister-avond bier per sleepboot aangekomen, en men vermoedt dus, dat door bet ys het schip luk is geraakt. Ameide, 7 Jan. Onze predikant, Ds. E. Postma, is beroepen te Blauwkapel. •Ammerntol, 8 Jan. Den lsten Februari zal het nieuwe post- en telegraafkantoor voor den dienst geopend worden. Het kantoor zal open zyn van 's morgens 811 uur; 's namiddags van 1—3 uur en 's avonds van 41/»— 6»/a uur (plaats, tyd).»' Het aantal afgegeven arbeidskaarten over 1900 bedraagt 96. Vanwege het ys in de rivier heeft de zalmzegenvisscherjj „De Snackert" hare werkzafmheden moeten staken. •Gouderak, 7 Jan. De collecte, alhier gehouden tot iuzameling van gelden voor het Nationaal Huldeblyk aan Hare Majesteit de KoniDgin ter gelegenheid van Haar Hu welyk aan te bieden, heeft opgebracht f 96820. §Grooi-Ammer*, 8 Jan. In de plaats van den heer J. Hamburg, die als voorzitter van het Fanfarecorps alhier bedankt beeft, is gekozen de heer B. van As Jz. Door het bestuur van de ysclub „de Telegraaf" alhier, zyn de volgende wed- atryden uitgeschreven: op Donderdag 10 Jan., des middag* half twee, scboonbard- rydery met paren, waarvan de pryzen zyn f 30, f 15 en f 5, en op Dinsdag 15 Jan., des middags half twee, nationale hard rydery voor mannen, om f 60, f 20, f 10 en f 6. Beide keeren zullen de wedstryden opgeluisterd worden door moziek. In de vergadering werd de beer S. van den Oever met algemeene stemmen tot baancommissaris benoemd. •JLeerbroek, 8 Jan. Door den raad dezer gemeente is benoemd tot groot-arm- meester de heer A. Pierhagen. Ouderkerk a/d IJuel, 5 Jan. Be roepen by de Ned. Herv. Gem. alhier Ds. C. J. Leemans te Zetten en Andelst. j •Tienhoven, 8 Jan. Tot het doen der noodige opnemingen voor de vaststelling der huurwaarde ten behoeve der heffing van de personeele belasting in deze gemeente, voor het belastingjaar 1901, is aangewezen de heer A. van Staveren te Ameide. IJSBERICHTEN. (Jit AmeideDe Lek gaal overdekt met dryfijs; scheepvaart gestremd, stoomboot Culemborg—Rotterdam deed gisteren nog dienst benedenwaarts; overtocht aan het veer te Tienhoven geregeld met roeibooten, veerpont weggenomen. Uit Dordrecht: De rivier is ever de geheele breedte met zwaar dryfijs bedekt. De scheepvaart is gestremd; aan de veren wordt nog dienst gedaan. Uit Gorinchem: De rivieren Merwede, Waal en Maas zyn voor een derde met dryfijs bezet. De zeilvaart is geheel, de stoomvaart voor het grootste gedeelte ge. staakt. In bet Merwedekanaal zit het ys vast. Uit Krimpen a/d IJsel: Door het vele dryfijs in de rivier de IJsel is de pont van Capelle a/d IJsel naar Krimpen a/d IJsel vau den reep genomen, zoodat het verkeer met wagens en rytuigen van Rotterdam met de Krirapenerwaard over die richting gestremd is. Uit BlecuwUk wordt bericht, dat de veerdienst vandaar op Gorinchem gisteren namiddag reeds gestaakt is. Uit StreefkerkDe overtocht per veerpont aan Bergstoep is gestremd. MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 7 Jan. Aangevoerd 17 runderen, 2 nuchtere kalveren, 2 vette varkens an 11 biggen. Pryzenzware kalfkoeien f 200 a 210, kalfvaarzen f 140 a 160, melkkoeien f 140 a 150, 2Vi -jarige ossen f 140 a 170, guiste vaarzen f 80 a 90, pinken f 50 a 60, graskaiveren f40 a 50, nuchtere kalveren f 12 a 14, vette varkens 20 a 21 ct. per half kilo, biggen f 6 a 11. Rotterdam, 7 Jan. Aangevoerd 332 vette runderen, 0 magere dito, 143 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 1501 schapen of lammeren, 633 varkens. Runderen 25 a 33 ct kalveren 40a 50ct; schapen 20 a 26 ct; lammeren 20 a 30 ct en varkens 18 a 22 ct per V» kilo. BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 4—8 Januari. -Geboren: Maria en Neeltje, dochters van A. de Bruin en M. B. Stigter. Mar tina, d. van W. F. Boot en J.L. van Vlaan deren. Johannes Jacobus Mari, z. van J. M. Soeters en H. M. Aerts. Henri Frans Pieter, z.van Mr. P. A. Greup en J. C Santman. Bleskensgraaf. Van 1—31 Dec. Geboren: Gysbert Hendrik, z. van R. Houweling en A. Noordhoek. Barendina Antie, d. van B. J. Treure en B. C. Streef- land. Frans Alewyn, z. van C van den Berg en A. S. van der Laan. Styntje, d. van B. Timmer en A. de Jong. Getrouwd: A. Slob (van Groot-Ammers) en H. Slob. Oudewater. Van 20 Dec.—4 Jan. Geboren: Franciscus, z. van C. Hoogenes en H. v. Duits. Arian, z. van A. Bóele en J. Heinen. Gerardus Theodorus, z. van A. W. T. de Ruwe en A. P. Leenen. Hendrikus Johannis Maria, z. van N. M. Konings en M. L. Koot Adriana Cornelia, d. van L. van Dyk en G. Merkestein. Bastiaan, z. van A. de Groot en D. Lange- rak. Marinus Cornelus, z. van M. A. Konings en J. A. M. v. Asten. Marga- retha Wilhelmina, d. van J. Versteegh en A. Verhoeven. Aloysia Hendrika Philo- mena, d. van J. A. J. Joosten en C. A. Arts. Getrouwd: L. A. Verkley, oud 21 (van Hekendorp) en G. Hazedonk, oud 21 j. Overleden: G. van der Heeden, oud 69 j. W. G. Langealag, oud 8 w. Zie verder paf. 4. Gemeente Schoonhoven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Schoonhoven zullen op 21 Januari 1901, des middags 12 uur, op het RAADHUIS aanbesteden Het herstellen van het STOOMBOOT- HOOFD buiten de Veerpoort, binnen i deze gemeente. Bestek ligt ter inzage op de Gemeente- Secretarie en inlichtingen zyn te verkrijgen by den Gemeente-Architect, die aanwyzing in loco zal doen den 17. Januari 1901, des v.m. 10 uur. Schoonhoven, 8 Januari 1901. De Secretaris, De Burgemeester, H. G. GEELHOED. Mr. A. D. H. KOLFF. IJS £1 WEDER DIENENDE. Alleen v«or Stadgenooten. Ter voorkoming van bevriezen van natte Gasmeters wordt aanbevolen warm zand iu zakken op en om den Gasmeter te leggen. Ten slrengste is verboden met vuur of licht by de Meters te komen en eveneens ia streng verboden om eigendunkelyk met chloor ealcinm of andere bytende stoffen de Meters vorstvry te maken. De Gas-CommlMie. Schoonhoven, 8 Januari 1901. Den 14. Januari hopen onze geliefde Ouders BAREND VAN WOERDEN en MARIA VAN DOORN hunne 30-Jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Bergambacht, a/d Hoogendyk, Januari 1901. Ondertrou wd: CATHARINA MARGARETHA KRAK, Veendam, en JAN HENDRIK VEGTER, Batavia, lste Officier b. d. KoninkL Pakketvaart Mü. 4 Jan. 1901. De Heer en Mevrouw GREUP Saktmai» geven kennis van de geboorte van een Zoon. Schoonhoven, 4 Jan. 1901. Heden overleedzacht kalm, 11 CUEII UTBIICCU, LHV.1IL cu oqze geliefde Zuster en Tante, Mevrouw de Wed. MARIA JACOBA VAN LIMBEEK, Weduwe van den WelEd. Heer PMakkes, in den ouderdom van ruim 85 jaren. M. VAN LIMBEEK, Utrecht. L. VAN LIMBEEK, Haarlem. Schoonhoven. 3 Januari 1901. Heden overleed, in den ouderdom van ruim 86 jaren, Mevrouw de Wed. MARIA JACOBA VAN LIMBEEK, Weduwe van den WelEd. Heer P. Makkes. W. C. VAN DER KOP AJz., Executeur-Testamentair. Schoonhoven, 3 Januari 1901. Heden overleed onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw de Wed. JAN DE GRCIJTER- VERBOOM, in den ouderdom van ruim 94 jaren. Uit aller naam, Wed. N. TOM de Gruijter. Lekkerkerk, 4 Januari 1901. Volstrekt eenige kennisgeving. Ue Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelyken dank voor de bewyzen van belangstelling, by den aanvang des jaars ontvangen. J. M. CONRADI. J. VAN DER SPEK. Schoonhoven, 8 Jan. 1901. Met wederkeerigen gelukwensch zeggen de Heer en Mevrouw GORTER Prior dank voor de blyken van belangstelling, by de intrede van bet jaar ondervonden. Ouderkerk a/d IJssel, 3 Jan. 1901. Ondergeteekende betuigt zyn dank voor de bewyzen van belangstelling, door hem by den aanvang des jaars ontvangen. J. K. VAN WEEL. Schoonhoven. olge van het overlyden van den Heer A. VAN DIEST te Moordrecht, worden degenen die iets van hem te vorderen hebben of aan hem verschuldigd zyn, opgeroepen daarvan ten spoedigste opgaaf le doen aan Notaris TREURNIET Aangekomen een Jonge ZWAAN, gemerkt en ge knipt. Terug te verkrygen, tegen advertentie- en voeder- kosten, l»y JOHs. NOBEL JOHsz. te Lek kerkerk, SchuwagtL Er wordt gevraagd een aankomend of by W. KRANENDONK, Korte Tiendeweg, Gouda, D 6. Met 1 Februari a. s. gevraagd t op de Bauen, tot viering van het 20-jarig bentaan van de 8ehoonhoven*che IJhcIuI». - Verraoulngen voor allen die op de Banen Schaatsenrijden, zoowel voor ingezetenen als voor vreemdelingen. HET BESTUUR. Gevraagd, om terstond in dienst te by M. BINNENDIJK, Mr. Schilder, Tiendeweg, Gouda. TERSTOND GEVRAAGD: by F. NOORDHOEK te Blenkenagraaf. TE KOOP AANGEBODEN zoo goed als nieuw: groot 19 Ton; een EZEL en een groote TREKHOND. Te bevragen J. VAN DEN HEUVEL, Karnenndkdoot, Gouda. get. W A 86, met HOOIBERG, SCHUUR en verdere Betimmering, mitsgaders onder scheidene perceelen TUIN, ERF, WEG en WATER, alles by elkander gelegen onder de gemeente 'I i C. G. VAN DEN BERG, Berc-mbacht. De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal bij inzet op Vrydag 1- en by afslag op Vrydag 8 Februari 1901, telkens des voormiddags 11 uur, in het Koffiehuis „DE ROOS" te Oudewater, in het openbaar verkoopen DE ter grootte van 14 HECTAREN, 60 AREN, 61 CENTIAREN, waaronder 9 Heet., 80 Aren, 94 Cen tiaren UITERDIJKS BOUWLAND, by- zonder geschikt om te worden afgegraven. Aanvaarding der Landeryen by de toewy- zing en der Gebouwen en Huiserf 1 Mei 1901en tot die tydstippen in huur bij B. KASBERGEN. Betaling der kooppenningen 20 Maart 1901. Nader onderricht te bekomen ten kantore van den Notaris TEIJINCK te Schoon hovenalwaar Nolitién, houdende beschry- ving der perceelen, in tyds verkrygbaar zullen zyn. van Ten overstaan van den Notaris NIC TREURNIET te zullen aldaar, op het dorp, ten sterfhuize van den Heer A. VAN DIEST, op Vry dag 18 Januari 1901, 's morgens te elf uren, A contant, in het openbaar worden verkocht: Eenige STOELEN, TAFELS. KACHELS, FORNUIS, KLOKKEN, SPIEGELS, SCHIL DERIJEN. GLAS- en AARDEWERK. BED DEN, MATRASSEN, TAPIJTEN en verdere Huishoudelijke Artikelen. IJSBOND De IJ*wegen in de Krimpener waard z(jn geopend. Met het oog op de vele windgaten wordt voorzichtigheid ten zeerste aanbevolen, terwijl beleef door takken of anderszins aan te w|jzen. Als een ieder medewerkt krygt men een vertrouwd geheel. Schoonhoven, 8 Januari 1901. HET BESTUUR. IJS EN WEDER DIENENDE en by ge- noegzame deelneming: (Korte Baan), OP WOENSDAG 9 JANUARI 1901, 's namiddags 1 uur, op den 8tolwijk*chen Boezem, om pryzen van Inleg f 0,50. Aangifte tot deelneming aan de Bestuurs tent tusschen 12 en 1 uur. HET BESTUUR. Het Waterschap van Kinderdijk tot Alblamterdam uitstekend berijd baar. De Alblas van de Sluis tot de Alblas- •erdamaehe IJatent eveneens. Van de Alblasserd. IJstent tot Oud- Alblas Biecht. By genoegzame deelneming en ys en weder dienende: nam. 1 nre. P R IJ Z E N: Aangifte tot deelname aan de IJstent, van 12—1 ure. Inleg f 0,50. (IJS EN WEDER DIENENDE): A. NATIONALE voor II.H. Liefhebbers, vanwege den Nederlandschen Schaatsen- rydersbond, op namiddags 1 nre, Inleggeld f 1,—. Aanmelding voor deelname uiterlyk Za terdag 12 Januari, vóórmiddags 12 ure. op denzelfden dag en hetzelfde uur. l'BIJZEN: luleggeld f 1,— per paar. Aanmelding voor deelneming tusschen U1/»—llVn ure. Het Bestuur, D. RENEMAN, Voorzitter. C. J. M. KROON, Secretaris. voor Mannen. (Lange baan, met keerpunt.) 's namiddags 1.30 ure. Opgeluisterd door MUZIEK der Lekkerkerk- sche Harmonie-Vereeniging „Wilhelmina". TE voor Mannen (op Korte Baan), Inleggeld 50 Cts. Aangifte 's middags van 12 tot 1 uur in 't Bonds-Café. Namens het Bestuur, De Secretaris, M. VAN TOL. op de nieuw aangelegde IJnbaau iu Benedenberg, by het Dorp. PBIJZEN: Aangifte 's namiddags 1 uur in de Be stuurstent. v VA# voor gehuwde Mannen, ingezete nen van Bergambacht, op 'i namlddagM 1 nnr. Aangifte voor de mededingers Don derdag-middag ten 4 ure, by C. BEZEMER. IJS EN WEDER DIENENDE: Aangifte tot deelneming 12Va uur op de Baan. HET BESTUUR. (IJS EN WEDER DIENENDE): (op Korte Baan), Inleggeld f 0,50. Aangifte 's middags 1 uur in de Bestuurs tent op de IJsbaan. Namens het Bestuur, De Secretaris, M. VERDOOLD. By genoegzame deelneming en ys en weder dienende (ter beoordeeling van het Bestuur): voor Paren, op den Giessenschen Molenvliet te Opgeluisterd door Muziek. Inleggeld 1 Gulden per paar. Aangifte tusschen 12 en 1 uur op de Baan. IJS EN WEDER DIENENDE. des namiddags half tweé. Aangifte vóór 1 uur by het Bestuur. Inleggeld 1 gld. per paar. NATIONALE des namiddags half twee. PBIJZEN Aangifte vóór 1 uur. Inleggeld 1 gld. Opgeluisterd door Muziek. IJS EN WEDER DIENEND!?! Inleggeld 50 Cent. Aangifte van 12 tot 1 uur iu het Koffie huis van T. VAN DAM. HET BESTUUR,

Schoonhovensche Courant | 1901 | | pagina 2