BrenkzaJ£ Thee Sé iet Scbnr, E.Br^ndsm^ Een Café-Biljart Het Groene Kruis. Metselaarsknecht. Babkersleerling, JONGEN, Huishoudster. Dienstbode, Dienstbode, Dienstbode, Een Dienstbode, Dienstbode. Dienstbode. flinke Dienstbode, een Boerenmeid, Boeren-Dienstbode Boerendienstbode, Boerenmeid Zomerhoeden, Aanbesteding. A RIJTUIG, ABONNEMENTEN 2000 eid. Belooning Vit en blanw Kastpapier, gaat niet door, Broodbakker^). Jaarsveld, EEN HUIS, BOELHUIS 15 Melkkoeien, Advertentiën. 50-jarige Echtvereeniging Aaron de vries, Dienstbode, 7 LEESBIBLIOTHEEK Geen Grjjs Haar meer! Eenige belangrijke Aarde- verken, in 6 perceelen, onder de gemeenten Hardinxveld, Slie drecht, Alblasserdam, Streef kerk, Nienvpoort, Langerak en Tienhoven. Te koop aangeboden, TE KOOP: Beste, zware TAKKEBOSSEN, Binnen- en Buitenlandsche Dag- en Weekbladen en Tijdschriften de Firma S. 4 V. N. VAN NOOTEN, Pharmacentisch Bureau, L. J. KRUITHOF ft Co., Bedden en Matrassen. YYitte en gekleurde Kastranden, S. YV. N. van Nooten te Schoonhoven. DE OPENBARE VERKOOP»! Bergambacht Notaris MAHLSTEDE. Een Woonhuis met Erf, Nieuwerkerk a/d IJseL Bouw- en Xelkgereedschappen, Te koop aangeboden: KERKBOEKEN, J. DE VEN, larkt, Gonda. Aan onze Lezeressen. G«ud*,23 Maart. In een aUüer gehouden vergadering van gasgebruikers werd beslo ten een adres aan den gemeenteraad te richten, steunende het verzoek van de ka mer van koophandel en fabrieken alhier, om de oprichting van een onderzoekingssta tion, waarin éen van het gemeentebestuur onafhankelijk bekwaam persoon in de gele genheid gesteld zal worden om het gas, dat door de gemeente-gasfabriek geleverd wordt, te onderzoeken op deugdelijkheid, teneinde de resultaten van het onderzoek te publiceeren. Aanleiding tot het verzoek van de kamer van koophandel waren verschillende klach ten, by die kamer ingekomen, en de alge- raeene ontevredenheid over de kwaliteit van het gas. In de vergadering werden verschillende feiten geconstateerd, alle er op wijzende, dat het gas gedurig slechter wordt. Dr. Geitel en Dr. W. IJssel de Schepper, chemici aan de stearinekaarsenfabriek Gouda, hadden reeds sedert eenigeu tyd het gas wetenschappelijk onderzocht en waren tot de conclusie gekbmen, dat kunstmatig een groot percentage dampkringslucht in het gas wordt gebracht, welke delichtkracht van het gas vermindert en zelfs voor gas betaald moet worden. Dadeiyk na indiening van het verzoek der kamer van koophandel verbe- beterde het gas aanmerkelijk en werd veel minder dampkringslucht waargenomen, waar uit door velen wordt afgeleid, dat de lucht met moedwil in de leidingen werd gebracht. Het adres werd staande de vergadering door de aanwezigen geteekend en er werd besloten het niet verder ter teekening aun te bieden of neder te leggen. Tot de ryks-normaallessen alhier zjjn toegelaten de meisjes: A. Bodegraven, J. K. Futselaar, J. C. Schriek en S. van l'raag; de eerste tot de 2e, de drie laatste tot de le klasse, en de jongens J. Mossel, G. R. Bouman, H. Boon, J. Dekker, R. J. Slothou- ber en H. N. van Schelven, allen tot de eerste klasse. Gnrinehem, 23 Maart. Op de deze week voor deze gemeente vastgestelde kiezerslijst komen voor 1425 namen. Onder dit getal kiezers zyn 646 alhier en 779 in andere gemeenten geboren. 'Gorinchem, 25 Maart. Het voorloopig kohier der plaatselijke belasting op de in komsten over 1901 alhier bevat 1214 aan- geslagenen. De drie hoogst aangeslagenen zijn de heerea H. J. F. Muller op een be lastbaar inkomen van f 60.000; C. van Andel Tz. op een van f 30.000, en P. A. Bos op een van f 20.000. Verder komen op het kohier voor 7 personen, aangeslagen op een inkomen van f 10.000 tot en met f 18.000 30 personen op een van f 5000 tot en met f 9000; 165 personen op een van f 2000 tot en met f 4800; 189 personen op een van f 1000 tot en met f 1900, terwyl het belast baar inkomen der overige 820 personen van f 100 tot en met f 900 bedraagt. De in komsten tot f 400 zgn vry van belasting. «Ameide, 25 Maart. Op de vastgestelde kiezersiyst dezer gemeente komen voor 165 namen van kiezers voor de 2de Kamer, waarvan 163 stemgerechtigd zyn voor do Staten en 154 voor den Raad. «Ameide en Tienkoven, 26 Maart. Op initiatief van den burgemeester wordt beproefd in deze gemeenten een Floralia- vereenigiug op te richten. Hoogst waarschijn- lyk zal eeue dergelyke vereenigiug hier wel opgang maken. A. s. Vrydag-avond wordt voor dat doel eene algemeene ver gadering gehouden te Aineide. «Ammerstol, 25 Maart. Zaterdag-avond trad in de eerste vergadering der afdeeling Ammerstol van den Nederlandscben Protet- tan ten bond als spreker op Ds. Leenderts, van Leiden, met het onderwerp „De Horvorming". Het fanfarecorps „Oefening kweekt Kunst" heeft besloten deel te nemen aan het concours te Uselmonde op den 2den Pinksterdag. «Arkel, 22 Maart. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim zyn benoemd de heeren A. B. Bor, J. R. rap Reekum, C. de Jong Tzn, S. van Iperen en C. van IJzeren; beide eerstgenoemde heeren zyn respectieveiyk gekozen tot Voorzitter en Secretaris. Sedert eenige weken is de handel in aardappelen alhier vrg levendig geweest, zoodat nog slechts enkele^ verbouwers voor raad hebben. De prys was in de laatBte week f 3,25 per H. L. De heer W. de Hoog, civielingenieur 0 alhier, is benoemd tot tydelyk adjunct in genieur bg de onderhoudswerken van het Noordzee-kauaal. Berg-Ambacht21 Mrt. In de op heden gehouden vergadering der vereenigiug „Werkverschaffing" werd opgemaakt de rekening over bet afgeloopen dienstjaar, welke een saldo in kus van ongeveer f 63 aanwees. Evenals vorige jaren werd aan verscheidene personen werk verschaft, door opruimen van sneeuw, waar dit noodig bleek, doch hoofdzakelgk door het zagen en kloven van kachelhout, dat ten voordeele der Ver- eeniging aan ingezetenen werd verkocht. In het bestuur werden herkozen de heeren P. Hoytema van Konguenburg. G. Verkaik en C. Schouten, die aan de beurt van af treding waren. Een bg het bestuur inge komen schryven van den heer P. v. d.JJool kon in de vergadering niet in behandeling worden genomen, omdat strekking en inhoud, volgens het oordeel der aanwezigen, niet aan het adres der vereenigiug thuis behoorden. 22 Maart. Voor de onlangs alhier op gerichte afdeeling van den Ned. Prot. bond trad heden-avond in de zaal van C. Bezemer als spreker op Ds. Leendertz van Leiden, ter behandeling van het onderwerp „Her vorming op godsdienstig gebied in de 16de eeuw en in onzen iyd." Met de meeste aandacht werd spreker, ook door enkele niet-leden van den bond, in zyne duideljike en leerryke rede gevolgd. Na afloop traden verscheidene personen als lid der afdeeling toe, waaronder ook eenige dames. 25 Maart. By publieke aanbesteding is aan de heeren v. d. Slraaten en Schouten alhier de lev< r.i.g opgedragen van 15.000 KG. ïynkoek ten behoeve van de Coöperatieve Landbouwvereeaiging te Lekkerkerk. De vastgestelde kiezersiyst bevat in deze gemeente 481 kifzers, tegen 452 in het vorig jaar. 'Berkenwonde, 25 Maart. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim zfin benoemd de heeren D. Bugense, M. C. Molenaar en J. de Vi9Ber. «Dalem, 25 Maarl. Door de commission tot wering van schoolverzuim le Vuren en Dalera zyn respectieveiyk benoemd tot voor zitters: de heeren II. de Bruyn en A. den Adel; tot secretarissen: de heeren G. J. Bret- den en D. J. W. de Gier Gz. Everdingcn, 23 Maart. Den 29sten April a. s. zal het 12Va jaar geleden zyn dat de ZeerEerw. Heer Ch. F. le Blauc zyne intrede als Pastoor in onze parochie heeft gedaan. «Goudriaan, 25 Maart. Zaterdag 23 dezer verscheen hier het gerecht uit Dordrecht, in verband met den plaats gehad hebbenden brand. Eenige personen |werden in verhoor geqomeu. •JBei- cu Boeicop, 25 Mrt. Eergisteren if lihjfr overleden ds heer Jacobus Kok, die in Juni van het afgeloopen jaar is benoemd tot lid van den gemeenteraad en in 1901 had moeten aftreden. 1 'Hoornaar, 25 Maart. De 1.1. Vrydag vastgestelde kiezerslijst voor deze ge meente bevat 71 kiezers voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten en 68 voor den Gemeenteraad. Kedichem, 22 Maart. De gemeenteraad alhier heeft zoowel voor Oosterwyk als voor Kedichem eene commissie tot wering van schoolverzuim benoemd. Die voor Kedichem bestaat uit de heeren: J. de Kterk Pz., W. Kooij, II. Stek, I. de Klerk Pz. en A. P. Vermeulen (h. d. s.) Die voor Oesterwijk uit de heeren: T. J. van Slype (h. d. s.j, B. Koolwaay (onderw. te Leerdam), C. den Hartog, A. B. Bos en M. Verhoeven. Leerbroek, 18 Maart. Na ruim drie jarige werkzaamheid nam Ds. J. Buenk van deze gemeente afscheid, waarby hy tot tekst voor zyn toespraak gekozen had: Hand. XX 26 en 27. Terwyl „de raad Gods" het hoofdthema voor zijne gloedvol uitge sproken rede was, sprak by een woord van herinnering, van verantwoording en van vermaning, By het einde stelde een stem uit de gemeente voor, den scheidenden leeraar toe te zingen Ps. CXXXIV 3. Op verzoek van den Kerkeraad werd gezongen Ps. CXXI4. Ten slotte sprak de praetor van den Ring den vertrekkenden vriend nog een hartelyk woord toe en verzocht aan de gemeente hem toe te zingen Gez. XCVI de laatste helft. «Lekkerkerk, 25 Maart. Het post- en telegraafkantoor alhier is geopeud op werk dagen van 7.50 uur tot 11.60 uur vm.; van 1.20 uur tot 3.20 uur nm. en van 5.50 qur tot 7.60 uur nm. Voor postwissels en kwi- tantiën alleen op werkdagen, tot 3.20 uur nm. Op Zon- en Feestdagen van 7.50 uur tot 8.50 vm. en van 12.50 uur tot 1.50 uur nm. De verzendingen van brieven enz. hebben plaats eiken dag ten 6.45 uur vm. per post bode; Maandag en Dinsdag ten 6.15 uur vm. per raderboot; Woensdag, Donderdag, Vry dag en Zaterdag ten 7.15 uur vm. per rader booteiken dag ten 10.15 uur vm. 1) per postbode; alle dagen behalve Zondag ten 3 uur nm. per raderbootten 3.15 uur nm. per postbode; ten 6.10 uur nm. per raderboot en ten 8 uur nm. 1) per postbode. Op alle werkdagen komt nog een postpak- ketdienst aan van Rotterdam tien 8.05 uur vin. per raderboot. De uren hiervoren aan gegeven zyn Amsterdamsche tijd. Buslichlin- gen geschieden 15 minuten vóór den aan gegeven tyd van bovengenoemde verzen dingen. De hoofdelyke omslag over 1901 voor de Kerkelyke Administratie der Nederl. Herv, Gemeente alhier wordt geheven naar den maatstaf van 71/9 pCt. van den hoofde- lykeu omslag voor de gemeente over 1900, voor zoover ingezetenen behooren tot het voornoemde Kerkgenootschap. De pryzen der vette varkens zyn in den laatsteu tyd vooruitgegaan. Er wordt 24 25 ct. per 1/a K.G. besteed, terwyl de handel in de Engelsehe soorten beperkt is; die welke verkocht worden, worden ver handeld tegen 23 23'/s ct. per 1/9 K.G. Werd eenigen tyd geleden alhier een adres ter onderteekening aangeboden bjj belanghebbenden by de postery, met doel den gemeenteraad steun te verzoeken door pogingen bg de post-adminislratie aan te wenden om een postkardieust van Rotterdam naar hier en terug te verkrygen, deze zaak schynt in onderzoek teagezen, althans eenige heeren stalhouders te Rotterdam zyu dezer dagen hier ter plaatse geweest, om onder zoek in te stellen in verband met een tot standkomen van een postkardienst. 1) Deze verzendingen gaan over Nieuw- Lekkerlaud, de andere in richting Rotterdam. Llnschotcn, 22 Maart. De vastgestelde kiezersiyst wyst voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten 240 en voor den gemeenteraad 215 kiezers aan. "Lopik, 25 Maart. Heden-morgen half vier gebeurde hier een treurig ongeluk. De bouwman Joh. de G. reed met den vee handelaar Allron de Vr. op weg naar Schoonhoven om gemeste kalveren aan de boot te brengen. Naby de Cabauwsche kerk geraakten ze door de duisternis met alles in de Lopiksche voorwetering, met het noodlottig gevolg, dat de Vr. het leven er by liet De G. had na groote krachtsinspanning het geluk zyn paard, dat inlusschen van den wagen losraakte, by den teugel te grypen, dat met hem naar den kant zwom, waardoor hy gered werd. Op het angstig gillen werden enkele personen uit hun bed opgeschrikt,' maar toen deze ter hulp kwamen en de Vr. op 't. droge brachten, was het reeds te laat en bleven alle pogingen om de levensgeesten op te wekken vruchteloos. De ongelukkige, een algemeen geacht persoon, laat een ge zin met 3 personen achter. §Nleuw-Lekkerland, 25 Maart. Vol gons de vastgestelde kiezerslijsten bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer en voor de Provinciale Staten 400 en voor den gemeenteraad 369. BI y keus door den heer burgemeester gedane bekendmaking zullen dezen zomer, evenals ten vorigen jaren, jongelieden van 16—24 jarigen leeftyd aan de schietoefe ningen aan den Rotterdamschen djjk te Gouda kunnen deelnemen. In Mei en Augustus hebben deze oefeningen plaats van 12—7 uur en in Juni en Juli van 12—8 uur, telkens des Zaterdags. Deel nemers kunnen zich ter secretarie aan melden tot 7 April a. s. De vrouw van T. B. alhier geraakte Zaterdag in eene sloot achter de woning. Een paar buurvrouwen bemerkten het on geval, schoten te hulp en wisten de vrouw uit haar neteligen toestand te redden. «Nieuw-Lekkerland, 25 Maart. Een avond van waar kunstgenot werd ons Zater dag, 23 dezer, aangeboden door bet reciteer- gezelschap „Klimop", gevestigd te Kinderdyk. Het programma be vutte l*ee nummers, nl. „Jonge Harten", blyspel in drie bedry- ven, door Marcellus Emants en „De plaats der vrouw", eene loekomslschets in één be- dryf door Tliérèse Hoven. Do keuze der stukken en de goede herin nering aan vroegere uitvoeringeu deed ons vol verwachting opgaan naar deze uitvoering. Maar hoe groot ook die verwachting was, ze is verre overtroffen door bet geen we te hooreu en Ie zien kregen. „Jonge Harten" werd uitmuntend weer- gegeveu, de karakters van Mevrouw Verster eu baar nichtje Johanna Hoogveen werden keurig vertolkt, terwyl de heeren, die de rollen vau Jacob Hoogveen, Jonkheer Mar sten en Oscar Marsten vervulden, niet min der toonden zich ingedacht te hebben in het emplooi, dat ze dien kvond vervulden. Ook de rol der beide dienstboden werd zeer goed weergegeven. Kwamen in het eerste stuk moeilykheden voor, die door de opvoerenden echter glans- ryk overwonnen werden, niet minder zwaar was het naslukje, waar de laak der opvoe renden was hut auditorium in zyne gedach ten te verplaatsen naar bet jaar 1925. De vier jonge dames, die deze taak op zich genomen hadden, hebben echter eer van haar werk. Ontlokten de toespelingen 1 op de toestanden in 1925 aan het publiek vaak ecu harteiyken lach, de lessen die juffrouw Van der Meer aan het slot aan de drie andere dames meegaf verwierven èn 0111 den inhoud én om de waardige wyze, waarop ze gezegd werden, aller bijval. Hebben we dus voor het spel van de leden dezer vereenigiug en van den gast, die de rol van Jacob Hoogveen zoo prach tig weergaf, slechts woorden van lof, een woord van waardeering moet ons nog uit de pen voor de keurige wyze, waarop alles op bet tooneel geschikt was. Aan dezen onafwysbaren eisch voor het slagen van onze moderne stukken was met blykbare voorliefde voldaan. Regie, verzorging van bet tooneel, zorg voor costumes alles was zeer goed. Men zal zeggen, wat doet een naam cr toe, maar het reCiteergezelschap „Klimop", ontstaan uit de jonge dames-vereeniging „het Madeliefje" kan zich gerust de tooneel- veróeniging JjMlinop" noemen, die ouder de uitstekende leiding, waaronder ze blykbaar is en met de goede krachten, die ze bevat, eene schoone toekomst tegengaat. «Xoordeloos, 25 Maart. De raad dezer gemeente besloot in zyne vergadering een crediet van f 25 toe te staan aan de com missie tot wering van schoolverzuim ter bestryding der door haar te maken kosten. Op de vastgestelde kiezerslysten komen voor 171 kiesgerechtigden voor Tweede Kaïner en Provinciale Staten en 158 voor den gemeenteraad. Zaterdag-morgen werd het paard van den landbouwer A. H. schichtig, ging op hol en tuimelde al spoedig met kar en al van den weg, doch kwam terecht tegen aan den waterkant staande hoornen. Slechts betrekkelyk gering» schade aan de kar waren de gevolgen en ook de reeds bejaarde bestuurder kwam er zonder ongelukken af. Ottoland, 22 Maart. Volgens de voor loopig vast gestelde kiezerslysten dezer ge meente, bedraagt het aantal kiezers alhier voor den gemeenteraad 93 en voor leden der Tweede Kamer en Provinciale Staten 96. Papendrecht, 18 Maart. By de op heden gehouden stemming is door de meer derjarige manslidmaten beslist, dat het werk van benoeming en beroeping enz., wederom aan den Kerkeraad zal verblyven. Geen enkele stem verklaarde zich voor een Kiescollege. Snelrewaard, 22 Maart. De vastge stelde kiezersiyst wyst voor de Tweede Kamer 94, voor de Provinciale Stalen 92 en voor den gemeenteraad 83 kiezers aan. «Tien hoven, 25 Maart. Volgens de vastgestelde kiezersiyst voor 1901—1902 zyn in deze gemeente 47 stembevoegden voor de 2de Kamer en de Staten en 43 voor den Gemeenteraad. Van gister-avond tot heden-morgen zyn op de zalmzegenvisschery albier 5 zalmen gevangen. «Vlist, 25 Maart. Volgens de ter visie liggende kiezerslysten voor 1901 zyn er in deze gemeente 83 kiezers voor de Tweede Kamer, 83 voor de Prov. Staten en 63 roor den Gemeenteraad. Iuplaats van den heer B. Slingerland, die bedankt heeft als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, is door den gemeenteraad benoemd de heer Joh. IJillen- bogaard, die deze benoeming heeft aange nomen. «Willige-Langerak, 26 Maart. Op de zalmvisschery is hier weer, na geruimen tnd, voor het eerst gevischt-van Zondag op Maandag 1.1. Er zjjn 3 zalmen gevangen. Hier en in den omtrek hoort men er in den laatslen tyd van, dat er valsche geldstukken in omloop zyn. 'tls dus zaak, om goed toe te zien by 't ontvangen van geld. «Zevenhuizen, '43 Maart. Maandag avond zou een arbeider, F. D. alhier, nog eens naar de schapen gaan kyken. By bet hek gekomen zou hy er om heen gaan, maar hy struikelde over een duiker eu kwam in een pas geschoten sloot terecht en brak zyn been. Gelukkig had hy nog de krifcht zich langs de steile kanten naar boven te werken. Daar het zeer donker was, had niemand iets van dit ongeval be merkt, te meer, daar hy ver van don pu- blieken weg verwyderd was. Hulp roepen, was het eenige wat balen kon. Eenigen tyd later werd zyn hulpgeroep door een paar menscheu gehoord, die hem per rytuig naar huis brachten. De dokter achtte zyne opneming in het ziekenhuis te Rotterdam noodzakclyk, waarheen hy dan ook vervoerd is. Een bewys van byzondere vruchtbaar heid by de schapen mag dienen, dat één schaap in drie keeren 13 lamineren geworpen heeft, n. 1. 4, 5 en 4 te gelyk. 't Mooiste is, dat alle lammeren in leven gebleven zjjn. Kantongerecht NLEEDRECHT. Zitting van 14 Maart 1901. J. v. G. te Sliedrecbt, dronkenschap, f ff boete of 2 dagen hechtenis. G. v. d. V. te Sliedrecht, als voren, f 5 boete of 2 dagen hecht. A. W. K. te Sliedrecht, niet voldoen be vel politie, f 5 boete of 2 dagen hecht. W. K. te Sliedrecbt, dronkenschap, f 6 boete of 3 dagen hecht. T. K. te Sliedrecbt, als voren, f 1 boete of 1 dag heebt. J. E. te Oud-Alblas, dekken eener koe op den openbaren weg, f 1 boete of 1 dag hecht. W. O. te Bleskensgraaf, dronkenschap, f 8 boete of 2 dagen hecht. S. V. te Nieuwpoort, als voren, 4de her haling, 3 weken hecht. G. O. te Alblasserdam, burengerucht, f 1 boete of 1 dag hecht. J. d. W. te Sliedrecht, ryden hondenkar, f 1 boete of 1 dag hecht. J. v. Z. te Laogerak, onbeheerd laten ataan hondenkar, f 1 boete of 1 dag hecht A. L. te Sliedrecht ordeverstoring, f 5 boete of 2 dagen hecht. W. U. le Langerak, dronkenschap, f 0,50 boete of 1 dag hecht. YV. K. tc Sliedrecht, visscherjj overtreding, 2 11 boete of 2 x 1 dag hecht, en ver beurdverklaring schepnet. H. W. le Dordrecht, aia voreD., fl boete of 1 dag hecht, uitlevering visch en f 0,26 of 1 dag hecht. A. B. te Papendrecht, jachtotertreding, ontsl. rechtsvervolging. A. d. YV. en D. B., dronkenschap eu rustverstoring, ieder f 5 boele of 2 dagen hecht. Kantongerecht GOBIXCHEM. Terechtzitting van 19 Maart 1901. G. S. Bz., C. S. Jz. te Heukelutn, G. K. Gz. te Meerkerk, ieder f 3 of I dagen. S. van YV. tc Herwynen, op den openbaren weg een wapen by zich hebben, f 1 of 1 dag, verbeurd verklaard bet iu beslaggenomen pistool, met vernieliug daarvan. B. S. M. en YV. de J. te Goriuchem, boterwet, f 1 of 1 dag. T. O. te Hardinxveld, stroopery, f 1 of 1 dag. L. v. D. te Zjjderveld, het zonder daartoe gerechtigd te zyn, loopen over eens anders groud, waarvan de toegang op eene blykbare wijze door den rechthebbende is verboden, f 3 of 1 dagen. P. A. van K. te Arkel en M. B. v. R. te Gorinchem, dronkenschap, ieder f 3 of 3 dagen. A. W., J. V., J. S. E. en G. J. K., allen zonder b. w. of veröiyfplaats, idem, ieder f 1,50 of 3 dagen. GEMENGD NIEUWS. De oudste inwoner van Schie dam is gisteren in den ouderdom van 101 jaar en 7 maanden overleden. Tot enkele weken vóór zyn dood was de overledene nog helder van geest en bezig in zyn bedryf van vleeschhouwer, —De stedelyke gasfabriek te Leiden heeft over 1900 eene overwinst gemaakt van f 128.000, terwyl die by de begrootiug voor dat jaar was geraamd op slechts f 81.853. Voor een groot deel is deze meerdere winst van ruim f 46.000 te danken aan betgroo- tere gasverbruik, dat in vergelyk met bet vorige jaar eene vermeerdering aanwyst van ruim 10%, doch auderzyds ook is zy het gevolg van de verhooging van den gasprys met V» cent per M3 van 1 April tot 31 De cember 1900. Daar die verhooging dus onnoodig blykt, stellen B. en YV. den raad voor den gas prys met 1 April a. s. weder terug te brengen tot den vroegeren prys f 0,05 per M'. De gemeenteraad te Breda heeft den prys van het gas, die in het vorige jaar wegens de hooge steenkolen- pryzen op 6 cent per kub. meter was ge steld, weder op 5 cent teruggebracht. De cokes aan de gemeentelijke gasfabrieken te Rotterdam zyn gisteren wederom afgeslagen. De prys is thans: geklopt 65 en ongeklopt 60 ct. per mud. Tijdens de feesten te Amster dam werd by Kras een kwartje entrée ge heven. De geheele ontvangst aan kwartjes heeft bedragen f 2700, wat dus eeu bezoek van 10.800 personen geeft. Een deel van het geld is aan instellingen van liefdadig heid geschonken, een ander deel werd be steed, om een extra-belooning toe te kennen aan die bedienden, welke van de drukte wel den last, maar niet de voordeelen hadden. In verband met het nemen van maatregelen tot afwering van de pestziekte heeft de burgemeester van Haarlem een premie van 10 cents uitgeloofd voor elke doode rat, welke wordt ingeleverd aan de gemeentelyke vuilnisbelt. De trein, die Vrydag om 9.10 voorm. uit Zwolle vertrok, heeft op het nieuwe emplacement te Amersfoort een bankwerker der llollandsche spoor over reden en gedood. Een der meest bekende bloe misten te Haarlem, de heer D., is het slacht offer geworden van den eisch dien Amerika schijnt te stellen aan personen die uit een met pest besmette haven daar aan land willen komen. Hy heeft zich voor te débarqueeren te New-York aan boord laten inenten en was reeds den volgenden dag niet lekker. De onpasselykheid nam toe, zyn arm begon te zwellen en zyn toestand werd van dien aard, dat hy besloot 100 spoedig mogelyk de terugreis te aanvaarden. Hy is doodziek thuisgekomen en bloed vergiftiging werd door de deskundigen ge constateerd. Niettegenstaande de toestand nog altyd zeer ernstig is, schynt toch het gevaar geweken, maar de man, die er vroeger als een reus uitzag, is een geraamte gelyk geworden. Op de tweede verdieping van pand 229, aan den Oostzeedyk te Rotterdam, u>p den hoek van de Schoutenstraat, woonde sinds vele jaren de 61-jarige commies by de telegraphic A. C. Begeer met zyne 51- jarige zuster in de beste harmonie. Nooit werd door de bewoners der eerste ver- diepiog eeuig ongenoegen vernomen. Met 1 Mei zou Begeer den telegraafdienst met pensioen verlaten en door byzondere om standigheden in zaken was hy in den laatslen tyd wel eens minder aangenaam gestemd. Zy bielden geen dienstboden; alleen des Vrydags kwam een schoonmaakster huiswerk verrichten. Zoo ook Vrydag in den loop van den ochtend. Op haar herhaald schellen werd zjj niet opengedaan, waarop zy door het benedenhuis, waarin eene timmermans werkplaats gevestigd is, door een gemeen schapsdeur naar boven is gegaan. In de wooing komende vond zjj beiden badende in bun bloed. De justitie en rechtercommissaris waren den geheelen middag in de woning om naar motieven voor den moord te zoeken, doch geene brieven als anderszins werden gevonden. Het bleek dat juffrouw Begeer de strot was doorgesneden, en dat zy eenige steek wonden nad ontvangenook was een revolverkogel door de linkerslaap in baar hoofd gedrongen. Iin had zichzelf eveneens een kogel door het hoofd geschoten. Ver- moedelyk is juffrouw Begeer in baar slaap door haren broeder overvallen en vermoord. Om 6 uur Vrydag-middag zyn de beide ljjken, in dekens gewikkeld, naar de sectie kamer in het Ziekenhuis ter gerechtelijke schouwing overgebracht. Op bet Rjjkstelegraafkantoor, waar de heer Begeer chef-telegratist was, stond bjj uit stekend aangeschreven en was hjj om zjjn aangenamen omgang zeer gezien, zoowel bjj zjjne collega's als zjjne ondergeschikte ambte naren. Donderdag was hjj nog op het telegraafkantoor in de meest opgewekte stemming. Een aanwijzing voor de misdaad kan alleen zjjn dat een broeder van Begeer eenige jaren geleden in een krankzinnigengesticht moest worden opgenomen, en ook hjj dus wellicht erfeljjk belast was. Bjj zjjne mede-ambtenaren verwekt het treurig geval groote deelneming. Te Delft zjjn Vrjjdag-nacht we derom twee menschen, vader en zoon, in eene schuit, liggende in het vaarwater bjj de Maaspoort, door kolendamp gestikt. Te De Wp (Dr.) wilde de vrouw van den landbouwer R. P. een roggebrood doorsnjjden en sliet daarbjj op iets bards. Bjj onderzoek bleek, dat er een gouden ver lovingsring in het eerste sneedje zat. Het brood was te Meppel gekocht. Een veehouder in de Friesche gemeente Achtkarspelen maakt tegenwoordig zelf de koeken voor zjjn vee. Deze koekeu bestaan uit zes deeleu maismeel, drie deelen roggemeel en een deel gekookt Ijjnzaad, dit alles wordt met water geroerd lot een stevig deeg, waarvan in hakjes de koeken gevormd worden. Het vee nuttigt deze koekeH met graagte en de inelkopbrengst gaal naar weuscb. Een man, die bjj Schaerbeek door hut rjjtuig van de Koningin van Belgiö overreden werd, is aan zjjn bekomen wonden ov< rieden. De Koningin heeft eeu bedrag van 40.000 francs aan zjju gezin doen uilkeereD. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie Beleefd verzoek ik u opname van bet volgende YVanneer hier ter stede een bouw-polilie bestaat, dan is bet mjj onverklaarbaar, dat sjj niet gelet beeft op de verbouwing van het huls van den heer Broomans, op den hoek Veerstraat en Korten Dam. YVelk eene prachtige gelegenheid ware het nu voor het Gemeentebestuur geweest, om, nu het oude pand afgebroken en door een nieuw vervangen wordt, uit een oog punt van veiligheid en sierlijkheid le be palen, dat die scherpe hoek verdwjjnen en vervangen worde door een ronden of af- S;eknotten hoek, ia overeenstemming met iet hoekhuis aan de overzjjde der straat of op de wjjze als het huis op de Haven, hoek Voorhaven, bewoond door den heer Rusz, of als bet huis in de Lopikerstraat, bewoond door den heer Manifarges. De Veerstraat moge door de verbreeding van eenige jaren geleden verbeterd zjjn, toch mag zjj nog gden aanspraak maken op den naam van een waardigen toegangs weg tot onze gemeente voor de velen, die van die zhde onze stad binnenkomen. Die scherpe hoek op genoemd punt vordert van de beheerders der tallooze voertuigen, handkarren enz., die dageljjks de Veerstraat passeeren, dikwjjls groote omzichtigheid, en zeer zeker zou de veilig heid aanzienlijk bevorderd zjjn, wanneer op dat drukke punt een betere toestand in het leven ware geroepen. In andere steden, waar men zich bejjvert om, waar mogeljjk, scherpe hoeken op drukke punten te doen verdwjjnen, zou men er als de kippen by geweest zjjn om een zoo groot euvel te keeren. Hier ziet men ljjdeljjk toe, dat een slechte toestand weer voor menachenlevena wordt bestendigd. Een schoone gelegenheid om tegen eene geringe geldeljjke schadeloosstelling een zoo belangrijken toegangsweg tot onze gemeente in veiligheid en sierlijkheid te doen winnen, heeft men wéér ongebruikt laten voorbijgaan. Observator. Schoonhoven, 23 Maart 1901. STADSNIEUWS. Schoonhoven, 26 Maart. Bjj Koninklijk besluit is, met ingang van 1 Mei, aan Mr. A. D. II. Kolff, on zyn verzoek, eervol ontslag verleend als burgemeester van Schoonhoven. De hoogdruk - bron waterlei ding zal waarschijnlijk met 1 April voor goed wordeu geopend. Reeds sedert eenige dagen werd water verstrekt, dat vrjj helder is; doch alvorens het geheele buizennet goed schoon en zuiver is van aanslag, roest, vet enz. zullen nog enkele dagen noodig zjjn hm te kunnen zeggen, dat het water aan alle eischen vol doet. Zooals men weet, is het water recht streeks uit de bronnen en in alle opzich ten puik. De pogingen om alhier eene afdeeling op te richten van de vereeniging „Het Groene Kruis" zjjn aanvankelijk met eeu goeden uitslag bekroond. Reeds zijn, naar wji vernemen, ongeveer 120 leden toegetreden, en bet is te verwachten dat dit getal nog aanmerkelijk zal toenemen, wanueer de ingezetenen meer doordrongen zullen zjjn van het groote nut dier ver eeniging en dê heilzamb werking daarvan zullen aanschouwen. Volgens ^achterstaande advertentie wordt op Vrjjdaj/ 29 Maart a. s. in het lokaal „Van Zessen" eene algemeene leden vergadering gehouden, ter verkiezing van een bestuur der afdeeling en van afgevaar digden ter algemeene vergadering in Den Haag. Moge eene ruime opkomst het bewjjs leveren dat het streven der voorloopige commissie op prjjs wordt gesteld! «—Door de gymnastiek- en scherm- vereeniging „Bavo" te Haarlem is tot direc teur benoemd onze vroegere stadgenoot de heer G. M. Huussen, leeraar in de gym nastiek aldaar. Ook in onze gemeente is de ooievaar gearriveerd, brengende de bljjde lente. Echter is het nog buitengewoon koud en guur en doet het weer meer aan den winter dan aan de lieve lente denken. VERVOLG DER NIEUWSTIJDINGEN- Voor den verjaardag (19 April) van Z. K. H. den Prins der Nederlanden zullen, wat de viering betreft, voor land en zeemacht dezelfde gebruiken gelden, als voor den geboortedag van H. M. de Koningin- Moeder gevolgd worden. Bjj de gisteren te Amsterdam Ïebouden herstemming voor een lid der weede Kamer tusschen de heeren C. H. den Hertog (liberaal) eu Henri Polak (sociaal-democraat) zjjn uitgebracht 3459 geldige stemmen, waarvan op den heer Den Hertog 1876 en op den heer Polak 1583, zoodat gekozen is de heer Den Hertog. Ter vervanging van den beer Jhr. Mr. N. C. de Gjjselaar, is met 567 van de 987 uitgebrachte geldige stemmen tot hoofd-geërfde in het polderdistrict Tieler- waard gekozen de heer P. S. van Willigen te Iiaaften. Vergunning verleend om we gens langdurig verbljjf in Indifl te repo» trifieren, aan den luitenant ter zee 2 kL M. W. Schaly. Den 22. April a. s., 'svoorraid- dags te 11 uren, zal in het gebouw Irene te Utrecht, eene algemeene vergadering voor de leden van den Christel(jk Historischen Kiezersbond uit Nederland gehouden worden. Het hoofdbestuur zal vóór dien tjjd van andere Kiesvereenigingen advies inwinnen, teneinde daarna in overleg met de leden handelend op te treden. —Men leest in de Nieuwe Couranti In bet district Bodegraven gaan stemmen op om van a.-r. zjjde te candideeren kapitein Van Idenburg, op welken bekwamen mili tair dezer dagen nog de aandacht gevestigd werd door „De Standaard". Dat door de Slaatselijke a.-r. kiesvereeniging te Schoon- oven (behoorende tot het district Bodem- ven) de gepensionneerde generaal majoor Van Marle Donderdag-avond werd gesteld, schjjnt van niet veel beteekenis te zjjn. De heer Van Marle zal door minder goede ge zondheid tzich wel niet verkiesbaar stellen. Naar het „U. D." verneemt, stelt de heer Jhr. Mr. H. M. J. van Asch van Wjjck zich voor de aanstaande periode niet meer beschikbaar voor een zetel in de Tweede Kamer. De heer Van Asch van Wjjck zat voor 't district Wjjk bjj Duurstede. Op zjjn kasteel te Hocht, bjj Lanaeken, is overleden de kamerheer van H. M. de Koningin der Nederlanden graaf Charles Eugène Du Monceau. Te Rotterdam is in den ouder dom van 89 jaren overleden Dr. A. Mees R.Az., vroeger praeceptor aan het gym nasium aldaar, een man van groote kennis en uitnemend karakter. De heer C. J. van Houten, hoofd der firma Van Houten te Weesp, die om gezondheidsredenen sedert ruim twee maan den te Algiers vertoefde, is gisteren ovel» leden. In den Haag bestaat het plan om in het midden der stad een geheel-ont houders-volksgebouw met annex koffiehuis tot staud te brengen. Daarvoor worden f 15.000 in aaudeelen van f 100 bijeenge bracht. Reeds is ruim f 6000 toegezegd, Voorloopig wil men een huis huren met het recht het te kunnen koopen. De zaak gaat uit van de heeren K. Dekker Gz., bouthande laar in den Haag; mr. D. A. van Eek, bur gemeester van Mjjusheerenland en Westmaas D. Hos, le secr. der Geb.-Onlb. afd. 's-Gra- venbage der Ned. Ver. tot afsch. van Alc. Dranken, en J. H. Z. Kocb, fabrikant te Amsterdam; terwyl bet wordt aanbevolen door mr. J. W. Belinfante, mr. Th. G. van Eek, Snze Groshans, mr. A. van Gjjo, jkvr. C. van Hogendorp, mevr, C. v. d. Hucht— Kerkhoven, mr. A. Kerdjjk, F. A. Kocb, Jan Ugthart, dr. J. Th. Mouton, dr. W. P. Rujjscb, A. J. Schreuder, v. d. Meulen te Heeren veen en Koch, arts te Nieuwveen. Het schriftelijk gedeelte van het examen voor adsp. Gemeente-secretaris en ambtenaar ter secretarie zal gehouden wor den te Utrecht, Breda en Zwolle, op Maan dag 6 Mei a. s. Tot lid der Examen-commissie 1901 is be noemd de Heer Jac. van Waning, Burge meester van Ouderkerk a/d IJseL De directie der Weesinrichting te Neerbosch ontving in de afgeloopen week 0. m. een gift van f 100 van N. N. te Aarlanderveen. De dames C. Vergeer te Gouda en E. M. van Rjjn te Woerden zjjn geslaagd voor de akte nuttige handwerken. De algemeene vergadering der Remonstrantscbe broederschap zal op Dinsdag en Woeaadag, 4 en 6 Juni, gehouden worden in de Remonstrante kerk te Rotter dam, onder leiding van Dr. H. L. Oort te Utrecht. Alblawerwaard en TyOieeren- landen, 21 Maart. Het teenschillen heeft weder een aanvang genomen en biedt een groote bedry vigheid. in de laatste jaren gaat men zich toeleggen op het vervaardigen van witte hoepels. De handel in gemaakte hoepels gaat vry vlug. Veertienvoeters gelden f 18 a f 18,25, dertienv. f 13 a f 14,25, elfv. f 12 a f 12,50, tienv. f 10,25 a f 10,75. negenv. f 10 a f 10,25. Tonhout doet f 10,50 a f 10,75, dito zwaar grauw f 9 a f 9,76. Karband kost f 4 a f 4,25, kitband f 2,50 a f 2,65, alles per 40 bossen of 1000 stuks. Grove Engelsehe teen wordt betaald met f 7,50 a f 8,25, mandemakersteen met f 10 a f 11 per 100 K.G. Krimpen a/d IJael, 22 Maart. De op heden vastgestelde kiezersiyst 1901—1902 bdvat 247 namenhiervan zyn kiesgerechtigd voor de te Kamer 247, voor de Provinciale Staten 246 en voor den Gemeenteraad 199 personen. «Krimpen n/4 IJael, 22 Maart. De milicien D. Verstoep, die op 11 Maart 1901 werd ingedeeld by het 1ste regt. veld-art. te 's-Gravenhage, is thuis gekomen en moet thans den lsten October 1901 in dienst treden. Lekkerkerk, 25 Maart. In de laatste week zyn hier een paar zware kalveren geboren. By den heer De V. een, dat den \olgenden dag gewogen 129 halve kilo's wuog, terwyl by de wed. v. W. een kalf wt rd afgestoken, waarvan de slakken, zonder bloed en ingewanden het kolossale gewicht vuu 132 halve kilo's haalden. In jde kom dezer gemeente heeft zich weder een geval van roodvonk voorgedaan. Gelukkig is de ziekte nogal van een goed- r T. v. Zoest 1 kippenei, 103 gram aardig karakter. Heden-av< Dz., geaffecteerde aan ge- -avond kwam de by uw correspondent met dat het zeldzame gewicht woog. ««Oudewalor, 22 Maart. De op heden gehouden stemming der manslidmaten van de N- Herv. Gem. alhier besliste met 29 tegen 9 stemmen, om, zooals tot heden, het beroepen van predikanten enz. aan den kerkeraad te biyveu opdragen. Onze vroegere stadgenoote, mejuffr. J. F. Margadant, thans te Amsterdam, is het diploma A uitgereikt voor volkomen be kendheid met de Nederl. stenographie, symteem ltiëuts Balt, met het recht tot het geven van onderwys. 25 Maart. Door burgemeester en Wethouders dezer gemeente is, iu de plaats vun wylen den heer H. J. Konings, tot chef-opperbrandmeester benoemd de heer II. Berkhof. In de plaats voor laatstge noemden tot opperbrand meester de heer G. v. d. Poll, brandmeester aan de groote slangbrandspuit; in diens plaats tot brand meester de heer C. J. Verhoef, onder brand meester aan de draagbare spuit no. 2; en In Aens plaats tot onderbrandmeester de heer D. Boer noemde spuit, OudewAter, 23 Maart. Dinsdag 18 Juni zal alhier voor de tweede maal worden ver loot: de Hofstede met daarby behoorende landeryeo, ter grootte van ruim 15 hectaren, gelegen naby deze gemeente, die by de eerste trekking op 16 Januari ten deel viel nan de heeren bpjjor, Cohen en Kalf, te Amsterdam, en J. J. de Leeuw te Alfen 1. z., maar die gebruik maakten van hun recht om daarvoor in de plaats f25000 te ont vangen. Aan deze verloting, die weder bestaat uit 1000 pryzen, worden als hoofdpozen toege voegd: 6 compleet bespannen equipages met één en twee paarden, 16 paarden, 40 rywie- len, 2 ameublementen, gouden heereaen dameshorloges, enz. Sliedrecht, 25 Maart. Heden-middag werd op de begraafplaats alhier het atoffelyk overschot Van den geachten en beminden predikant Dr. J. W. Lieftinck ter aarde besteld. Reeds lang te voren bevond zich een groote menigte op den doodenakker. De kist was bedolven onder de kransen en palmtakken, terwyl nog een lükbaar noodig was om de overige bloem stukken te dragen. Toen de kist in de groeve was neerge daald, voerde de heer G. A. van Hattem het woord namens den kerkeraad. Spreker herinnerde dat het gisteren juist 11 jaar geleden was, dat Dr. Lieftinck zyu intreé preekte, eu al dien tyd heeft hy gewerkt zoolang het dag was. Zyu geest zal onder ons bljjven voortleven. De heer Bos Zuiderhoek sloot zich namens het kerkbestuur by de woorden van den, vorigen spreker aan en riep den doode een „Rust zacht" toe. Ds. H. Ten Kate sprak namens de leden van den ring Sliedrecht. Spr. zei 0. a.: „Al stond L. op een geheel ander kerkelyk en dogmatisch standpunt en bekleedde by een eigenaardige plaats in den ring, toch konden vje hem noode missen." Namens de plaatselyke commissie voor het toezicht op het lager onderwys voerde het woord de heer Dr. P. Lange veld (arts). Hy roemde deu overledene, wien het niet bevredigde nuttig werkzaam te zyn op kerkelyk gebied, maar die zich ook verdien- steiyk maakte op maalschappelyk terrein. De heer A. Prins Thz. herdacht deu ge storvene als de secretaris van het bestuur der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen (departement Sliedrechl), waarna de heerL. C. G. Douwes Dekker hem schetste als be stuurder van den Protestantenbond en voor zitter van den Volksbond. De heer F. Janse sprak vervolgens eenige woorden namens Volksonderwys, waarvan 6* OTsriedeoe sedert 1898 voorzitter was. Ten slotte voerde de heer Daniels, ge meente-secretaris, nog het woord namens „de Sliedrechtsche Debating Club." De broeder van den overledene, de heer Frans Lieftinck, zichtbaar aangedaan, dankte ten slotte voor de treffende bewyzen van sympathie. m CORRESPONDENTIE. Het Ingezonden stuk uit Lopik kan niet worden opgenomen. Eerstens is het daarin behandelde geheel van persoonlijken aarden vervolgens kunnen geen ingezonden stukken worden geplaatst ter wederlegging van advertentien. Redactie. VISSCHERIJ-BERICHTEN. •Kralingen, 22 Maart. Van 15 tot 22 Maart zyn alhier aangevoerd 366 zalmen, prys f 1,25 k f 1,60 per half kilo; 7 elften, pr^s t 1,40 f 3,40 per stuk. BEURSBERICHTEN. 25 Maart. Cert. Nederl. Werkl. Schuld. 2Vi 78% Dito dito 3 OO8/^ Hong. Oblig. Goudleening. 5 Dito in zilver 4Vz 84% Oostenryk, Obl. pap. Mei-Nor. 6 82 Dito zilver Jan.-Juli. 5 82 Portugal, OMig3 24Vs Dito 41/9 34 Rusl. Obl. Binnenland 1894 4 613/s Dito 1880 4 958/4 Dito 89/90 le en 2e uitg. 4 967,s Spanje Oblig. Boitenl. Perp. 4 68'/i« llaarl. Hyp.-Bank pandbrieven. 4 99*/g Amst.Hyp. YVaarb. Alaatsch.Obi. 4 99Va Zuid-Ital. Spoorw.-my. Oblig. 3 688/u YVladikawkas Spoorw.-my. 4 95 Loten Amsterdam, f 100.. 3 1078/4 Loten Brussel 2Vs IOU/4 Loten Hong. Hyp.-Bank 4 99 Loten Madrid3 41V2 Loten Turkye 1870 8 28 MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 25 Maart. Aangevoerd 169 runderen, 15 nuchtere kalveren, 14 vette varkeus en 619 biggen. Pryzen: zware kalf koeien f 200 a 220, k&lfvaarzen f 130 a 150, melkkoeien f 140 a 1<>0, 2'/g-jarige ossen f 140 a 150, guiste vaarzen f 90 a 100, pinken f 50 a 60, graskalveren f 40 a 55, nuchtere kalveren f 10 a 14, vette varkens 21 a 25 ct. per half kilo, biggen f 7 a 12. Botterdam, 25 Maart. Tarwe f4,50tot f 6,76. Per 100 kilo f7,— tot f 7,75. Rogge f 5,- tot f 5,25. Botterdam, 25 Maart. Aangevoerd 259 vette runderen, 0 magere dito, 224 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 61 schapen of lammeren, 487 varkens. Runderen 23 a 31 ct. kalveren 40a 49ct.; schapen 30 a 88 ct.; lammeren a ct en varkens 22 a 25 ct. per kilo. RECLAME. VOOR DE JONGE MEISJES. Het jonge meisje is zoo delicaat, hare ge zondheid zoo broos, dat op 't oogenblik, waarop zji 'van kind byna vrouw wordt, zy on- ophoudelybe zorgen noodig heeft; eene nauw keurige bewaking is onmisbaar. By de minste storing moet men alle voorzorgen nemen. Wat is dan wel het gevaar op dien leeftyd en hoe moet men er tegen ingaan? Het gevaar is armoe San bloed, zoodat het niet in staat is aan de eischen van de vorming te voldoen; het geneesmiddel is een spier versterkend middel, eeu volmaakte hernieuwster van het bloed, dat iu de ge- wenschte verhouding de roode bloedlichaamp jes vermeerdert, die het rjjk en krachtig maken. Niets is meer noodig voor het jonge 1 Juffrouw Dina Steen, volgens portret, meisje, dat den volwassen leeftyd bereikt, dan de rjjkdom van het bloed. Op die wyze zal zy bloedarmoede, rug-, lenden- en maagpynen verm ödea; ziekten die haar beloeren en hare gezondheid en haar leven zelfs kunnen benadeelen. De Pink Pillen zyn de krachtige herstelsters van het bloed en werken op krachtige wjjze tegen al deze aandoeningen. Het is na net gebruik dier Pillen dat Juffrouw Dina Steen te Den Ham (Overjjsel) ons 't volgende sehryft: „Sedert geruimen tyd was ik lydende aan hevige ruggepyn en bloedarmoede, 't was soms zelfs onuitstaanbaar. Ik begon met een doos Pink Pillen v^n Dr. Williams en werkeiyk werd ik opgeruimder en begon meer eetlust te bekomen. Na nog twee doosje# gebruikt te hebben, bleef de pyn in den rug ook weg, zoodat ik thans weder ?ezond ben en met lust myn werk verricht, k betuig u myn hartelyken dank voor uwe Pink Pillen, die my weer gezond ge maakt hebben. Een ieder zal ik uwe krachtdadige Pillen aanraden. U moogt zulks gerust publiceeren, het is de oprechte waarheid." Andere ziekten, welke dezelfde oorzaak hebben, zooals rheumatiek, huidziekten, al gemeene zwakte, beenziekte by het kind en sointyds de tering, zyn door hun gebruik genezen geworden. Door de maag het op nemen van het voedsel te vergemakketyken en door het bloed te zuiveren, genezen de Pink Pillen alle ziekten. Prys f 1,75 de doos, f 9,— per 6 doozen. Verkrjjgbaar by Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depóthouder voor Nederland en Apotheken.—Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrygbaar voor Schoonhoven en omstreken by A. N. van Zessen, Drogist. BURGERLIJKE STAND. Schoonhoven. Van 22-26 Maart. Geboren: Geertje Maria, d. van W. Rik- koert en W. van Wyk. Ondertrouwd: A Stigfer en A. A. van der Vliet. J. W. Peerbolle en W. Roth. Jaarsveld. Van 1-15 Maart. Geboren: Maria Jacoba, d. van G. Ver baan en M. Stekelenburg. Floris, z. van D. Zaal en W. de Bruin. Pleter, z. van H. Berg en J. Achterberg. Adrianus Gjjs- bertus, 1. van K. den Uyï en A. Sligter. Jan, z. van T. Jaarsveld en H. van Ekeris. Aartje, d. van T. Vonk en N. Iloogendoorn. Getrouwd: J. van der Palm an P. van Overleden: G. de Groot, oud 8 m. J. Jonkers, oud 60 j., weduwe van C. Wes terbout. Lopik. Van 1—15 Maart. Geboren: Aart en Zegert, zoons van J. Janszen en J. Ooms. Overleden: A. Janszen, oud 18 u. Z. Janszen, oud 1 d. WUllge-Langerak. Van 1—15 Maart. Geboren: Cornelis, z. van C. Vermeulen en N. Ryneveld. Wilhelmina Adriana, d. van W. A. Vernooy en Ant. Straver. Overleden: Corna. Kompier, oud 55 j., weduwe van M. Mulder. Op Dinsdag 2 April a. s. hopen j onze geliefde Ouders en Grootouders AART DE RIDDER en GEERTRUIDA VERHEIJ hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Lopik, 23 Maart 1901. Ondertrouwd: JASPER GROOTENDORST en MAAIKE PLAISIER. O u d Al biasI 22 Maart 1901. Barendrecht, J Bevallen van een Hinken Jongen H. A. MUYDERMAN v. D. BeBgh. Zutphen, 24 Maart 1901. Door een noodlottig ongeluk overleed heden plotseling onze innig geliefde Echtgenoot en Vader, de Heer in den ouderdom van ruim 60 jaren. Wed. S. DE VRIES Beem en Kinderen. Lopikerkapel, 25 Maart 1901. Voor de vele bewjjzen van belangstelling, dezer dagen ondervonden, betuigen wy onzen hartelyken dank. A. VAN WIJNBERGEN. H. VAN WIJNBERGEN Van Dantzig. Gouda, Maart 1901. ALGEMEENE VERGADERING op VrU«lag 89 Waart lOOI, 's avonds S uur, in het Lokaal „VAN ZESSEN". Punten van behandeling: 1. Bestuurs-Verkiezing. 2. Benoeming Afgevaardigden voor de AJf. Vergadering. TERSTOND GEVRAAGD: Eeu bekwaam In persoon te vervoegen by W. BOER te Govdriaau. Dadeljjk gevraagd een gevorderd P. G. Adres W. H. HENGEYÜLD, Mr. Bróód- bakker, Rerkenwoude. Met 1 Mei a. s. gelegenheid tot plaatsing van een boven 16 jaar, b>y H. DRAPERS, Grutter te Sliedrecht. Door ziekte der vrouw, wordt teratond gevraagd eene beschaafde Juffrouw, ter verzorging der zieke en om, met behulp eener dienstbode, de geheele leiding der huishouding op Zich te nemen. Brieven franco, onder letter R, Bureau dezer Courant. GEVRAAGD een flinke HUISHOUDSTER, P. G., tusschen de veertig en vyftig jaar. Adres P. KERSBERGEN, (Jouderak. Mevrouw CARSTEN-WESTRA te Schoonhoven vraagt eene als meid-alleen. Adresseeren KANTON RECHTER, Schoonhoven. Mevrouw VAN SON BOOM te Schoon hoven vraagt tegen 1 Mei eene flinke als meid-alleen, P. G. Zich aan te melden 's avonds 8—9 uur. J. VAN DIJK, Geneesheer te Lekker kerk, vraagt legen/I Mei eene huiseiyke eenigszins bekend met koken. Wordt gevraagd te Krimpen a/d Lek een flinke tegen 1 Mei, niet beneden de 20 jaren. Brievenonder letter HBureau van dit Blad. Mevrouw VAN DER WIELEN le Stolwijk vraagt tegen 1 Mei loon f PO. Mevrouw VAN DER KOP- HOOGENDIJK. Schoonhoven, vraagt legen 1 Mei a. s., wegens noodhulp der tegenwoordige, eene flinke Dotter BAL te Groot-Ainmera vraagt tegen 1 Mei een Wasch buitenshuis. Zich te vervoegen ten huize van den lieer HENDRIKSE, Ryks- Veearts te Ghoot-Ammers. Tegen 1 Mei a.s. wordt gevraagd een van den P. G.; loon f 170,— en vrjj van melken. Adres JAN REIJM te Nieuwer- kerk a/d IJael, Zuidplaspolder. By jonggehuwden gevraagd, tegen 1 Mei, eene goed kunnende melken. Zich te vervoegen by C. J. HOOGENDIJK te Ouderkerk a/d IJael. Er wordt gevraagd, tegen 1 Mei: die goed kan melken. Br. fr., letter S, HULPPOSTKANTOOR te Lexmoud. Tegen Mei a. s. of vroeger wordt een goede gevraagd, by A. C. VETH te Papendrecht. Gevraagd met 1 Mei, by jonggehuw den een goed kunnende melken. Zich te vervoegen by JOH. VERHAAR, Nw.-Lekkerland. gevraagd, om met Mei a.s. of vroeger in dienst te treden, wegens huwelyk der tegenwoordige, tegen hoog loon, bjj W. VERBURG Az. te Capelle a/d IJael. VAN S. it W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven. Leesgeld 5 Cts. per deel. Catalogus 5 Cts. Ontvangen de Nieuwe Collectie LINTEN. BLOEMEN, VEEREN en verdere Mode-Artikelen. Aanbevelend, B. DE BRUIJN. Lekkerkerk. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van de Alblaaaerwaard met Arkel beneden de Zon we zullen op Zater dag 13 April 1901, des voormiddagsten hal? elf ure, in „DE DOELEN" te GORINCHEM, aanbesteden: Aanwijzing: van het 1ste perceel onder üardlnxvcld. Dingdag 2 April 1901, beginnende by dyk- paal 8, des morgens 9 uur; van het 2de perceel onder Sliedrecht, te 12 uur, beginnende aan de Kerk; van het 3de perceel onder AlblAMer- dam, des namiddags 3 uur, beginnende by dykpaal 119; op Woensdag 8 April 1901, onder Streef kerk en Nieuwpoort, beginnende by dykpaal 210, des morgens 9]/s uur. De bestekken zyn tegen betaling van 25 cent per stuk verkrijgbaar ter Secretarie van het Hoogheemraadschap in „DE DOELEN" te Gorinchem, en bij de Djjkopzichters te Gorinchem, Papendrecht en Amelde. wegens plaatsgebrek, een in goeden ataat jj, zynde gesloten met ZIJPORTIEREN, en een zoo goed ala nieuw zjjnde IJzeren Binneneehonw (voor billijken prjjs). Te bevragen by A. W. v. n. VEER te Papendrecht. De Nieuwe London doet het gryze haar binnen enkele dagen ver- r dwynen, maakt het glanzend en zacht Al en is onschadelyk voor de huid. Prijs Sö Cent de Flacon en tc) j f 1,50 de dubbele Flacon. Verkrygbaar te Schoonhoven by Mej. E. STRENG, Haven, Hoek Lopikerstraat. droge ELZEN, met veer 1200 bos. Te zien en te bevragen A. v. d. VLIST te Lopikerkapel. knuppels er in, onge- mM GRONDWET 10 Cent, verkrngbaar in den Boekh. van S. Ac W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Alle goederen bljjven in elkaar, behalve Zyden Stoffen. StoomververAJ. I Chemische WasacherJJ. Opgericht 1823. A AGENT voor Schoonhoven en Omstreken de Heer W. ROUS Wz., Nes, hoek Meent, Schoonhoven. OP ALLE worden tegen denzelfden prys als van den Uitgever geleverd door Boekhandel te Schoonhoven. aan hem, die by het gebruik van Pastoor M. BECK's Breuk- zal T, aangewend volgens de nieuwste methode, niet volkomen van zün breuk genezen wordt. Men vrage de nieuwe brochure, die tegen inzending van een 10-cts. postzegel wordt toegezonden door het Valkenburg (L| Ha. M. xrnaomara AMSTERDAM. Alléén in "verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, ver krygbaar te Schoonhoven by E. C. VAN DER ENDE. Nieuwpoort, C. Spelt. Noordeloos, J. G. van der Rest. Ouderkerk a/d IJsel, M. Pannekoek. *G. de Jong Czn. Mej. J. Goudkiaan. Krimpen a/d Lek, Moordrecht, Berkenwoude, Berg-Ambacht, Streefkerk, Bleskensgraaf, Ammerstol Brandwyk, A. J. Douteiiom. J. van Gennep. L. C. Post. Z. Vink. Wed. D. Blanken. K. v. Dak. E. lllLOKMAN. F. van Rees. H. de Jong Pzn. C. van Zessen. In het byzonder wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON THEE. a f 1.30 per 5 ons. M0NTF00RT. Fabriek van RECLAME BEDSTEL geheel compleet 29,-. 2 Pers. Veerenbedstel, vulling 40 nieuwe tweemaal gezuiverde Veeren, solide bewaste Tyken: Bed, Peluw, 2 Kussens, Bed- en Peluw-Overtrek, 2 halve Ma trassen een wollen-, een gestikte- en molton Deken, f 29,—. Voor Miidltelt wordt Ingestaan. Betere qual. f 35,—, f 40,—. Extra mooi Atei f 50,—. Geheel compl. Kapokstellen f 23,—, f 27,60, f 32,60. GEZON DI1 El DSBEDDEN, geheel compleet, Springveeren Matras, vulling prima Kapok (zonder ander bed te beslapen), Peluw en Kuas., een wollen- eu een gestikte Deken, 1 pers. f 25,—, 2 pers. f 29,75. Voor andere BEDDEN, MATRASSEN, LEDEKANTEN, gegarneerde WIEGEN enz. vrage men onze uitgebreide pryscourant. Goederen boven f 10,worden, na voor uitbetaling of ouder rembours, franco naaste station of aanlegpluats geleverd, des- verlangd mót vry zicht. WIT EN GEKLEURD KASTPAPIER MET RAND, in verschillende kwaliteiten voorhanden in den Boek- en Papierhandel van met WEI-'en HOOILAND, In Zuidbroek,onder aangekondigd tegen 27 Maart 1901, wegens mkeep uit de hnnd. Do Notaris N. F. CAM- BIEB VAN NOOTEN tn Lopik zal Donderdag t April 1901, n.m. 1 ure-, in bet Koffiehui! ranW. LEKKERKERKER te I*plk, publiek ver koopen: Voor W. A. DEN HARTOGH 0.0. sedert onderscheidene jaren een druk beklante Brood bakker y wordt uitge- naby de Fuikenbrug, ter grootte van 86 Cen tiaren benevens een daarby staande groote Nchuur, ingericht voor Veestalling, met ERF en WEG, aan de Vogelzangsche kade» ter grootte van 1 Are, 40 Centiaren. Samen thans in huur by H. A. Brokking. In eigen gebruik te aanvaarden 1 Mei ft. s. Te veilen in 2 perceelen en massa. Voor W. WERRIE. ingericht tol 8 Woningen, met ERF, to Jaarsveld, in het Dorp, ter grootte van 2 Aren, 4 Centiaren. Gedeelteiyk by de week verhuurd en ge- deelteiyk iu eigen gebruik; te aanvaarden 1 Mei a. s. to De Notaris NIC TREURNIET, resideereude te Moordrecht, zal op Woensdag 10 April 1901, 's morgens te 10 uren, op het Erf van het Koffiehuis „L'Enpéramen", aan 's-Gravknweg, by het Station, content geld, publiek verkoopen: 2 PAARDEN (aftands), 2 ZEUGEN met BIGGEN, Utrechtsch Wagentje, Kaasbrik, 2 Tikkers, Arreslede, Kar, Hooiwagan, Tuigen, Vlonders, Schouw, een party HOOI en& UIT DE HAND TE KOOP: Een zoo goed als nieuw, hecht en sterk, goed onderhouden TUINTJE, BOUW AKKER en GRASVELa Te bevragen by J. GROEN, Zuidzijde to Ottetend. ■act Vergunning, ruim en netjes ingericht, op een der beate ■tanden van Genda, reeds jaren deordas Eigenaar gedreven en wat een ruim burger- i oplevert. Adres, franco brie van, ietter A, Bureau dezer Courant. aonder Gezangen, in alle prjjzen en by Wy vestigen de byzondere aandacht op de belangrijke Premie, welke voor onze abonué'a verkrygbaar is, in HET NIEUWE MODEBLAD. Wie kenuis heeft gemaakt met dit finale tydschrift, zal moeten erkennen dat zulk eene uitgave inderdaad groot succes belooft en algemeen zal worden gewaardeerd. Het geheel ziet er aantrekkelijk uiL De talryke gravures, waarmede de Mad- zyden als 't ware zyn bezaaid, gevdMit- nemende en praktische modellen voor onze dames, die ra dit tydschrift vinden wat haar op het gebied van modes kan into- resseeren. Een keur van toiletten, zoo van eenvoudige ala kostbare, een schat van patronen voor alle kleedy, een groote ver scheidenheid van handwerken! Een ms firaai Medeblad werd im ■immer tegen sulk een engekend legen prjj» aangebeden. Wie van onze lezeressen nog naliet om daarop in te teekenen, de prjjs ia alachte 55 Cis. (franco per post 75 Cts.) per 3 maanden, verzuime niet het onderstaande formulier in te vullen en ons ten moe digste toe te zenden. Mocht men het eerste nummer nog niet dan vrage men slechts een Wy vertrouwen dat geen onzer h zich de geregelde ontvangst wil ontzeggen van ons Modeblad, dat haar tot zoovaal nut en genoegen kan zyu. DE UITGEVERS. INSCHR1J V1NGSBILJET. De Oodergeteekende verbuigt bjj zgm Courant geregelde toezending van HET NIEUWE MODEBLAD, tweemaal per maand verscbynende, tegen den prys van 55 C'tn. per drie maanden, (franco per post 75 Cte) WOOHPUUTS: NAAMt Met April n. s. verachjjnt No. II «5 vangt mh nieuw kwartaal aan.

Schoonhovensche Courant | 1901 | | pagina 2