PULP, Overtuig U 's voor St. 1 te Een lus ut Scbivr, iiiib Minis Irani. C.A.van der L00, Handlichting. Uitvoering Dames- en Kinderhoeden. Veehouders I Boerenknecht 17 stuks Hoornvee, Groot-Ammers, Hekendorp, üiüiiüüiiiïi Oproeping. SCHOUW. Fournituren. I IIjaponstoffbn Gez. H0FSLAG. H. A. VAN BAAREN. Bóeren-Arbeider, DANKBETUIGING. 1876 1901. m ANTH. KAPTEIN Tandarts COHEN, Goudsche Singel 51, Rotterdam. Advertentiën. Dankbetuiging. B"(üStór"} Banketbakkerij „de Bijenkorf". Firma STEEVENS te Gouda, HULJAN, voorheen Steevens, Wed. W. DUEL, TURF. H. BODE en J. SCHOLTEN, Hnziekvereeniging „Excelsior" TE BERGAMBACHT, Na afloop BAL. - BOTER-OLIE en PATENT-OLIE, SCHOONHOVEN. Billijke pryzen. SOIRÉE, NIEUWENHUIJZEN J. DE GILDE te POLSBROEK. Protestantenbond te Ameide. ;(- Vulreguleerkachels, prachtige Insluithaarden voor Salons, Kantoor-, Kerk- en Schoolkachels! AGENT. Salaris en Provisie. Een tweede BAKKEBSKNECHT bekwame Tweede-Meid, H.H. Landbouwers! EELOEBSCH ROGGEBROOD, G. J. v. d. HARK, Smederij GAAT NIET DOOR. Notaris MULLER, Notaris STEHOUWER Molenaarsgraaf, BonV- en Helkgereedschappen, 5Q0D0 halve Kilo's HOOI. Pas ontvangen: Vri|wi||ige verkooping. Stoombootreederij „Lekdienst". C. J. Kortland, Firma A,W. v. KLUIJVE, vijf-jarige HIT. Openbare Vrijwillige Verkooping. Een perceel BOUWLAND, Inmiddels nit de hand te Koop. Openbare Vrijwillige Verkosping. EEN HUIS, Lapgerak, VERKOOPING. te Groot-Ammers, AFBRAAK, HOOL Bouw-, Melk- en Handwerk- gereedschappen en Tuigen. Eene partij Aardappelen. Meubilaire Goederen. Goud», 11 Nov. De landbouwer K. Jonkheid, op dep Iloogen Schielandschen dyk, had gister, by het dry ven zyner koeien uit de weide naar zyne woning, daarmee een erg scbadepostje. Op de MalJegatsbrug viel een der koeien in de sluiskolk en kwam zóó hevig op den rand eener daarin liggen de yzeren schuit terecht, dat de daarby be komen kwetsuren het afmaken van het dier noodzakelyk maakten. •Alblaaaerwaard en Vyfheeren- lamlen, 15 Nov. De handel in kaas gaat redelijk goed, in boter vlug; kaas is on veranderd vast en boter 5 10 cents per kilo honger in prys. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 22 a f 27 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; goê- boter f 0,70, weiboter f 0,61» per Va kilo. A turners tol, 11 Nov. Tot leden van het bestuur van het fanfarecorps zyn in de vergadering van Zondag 11. herbenoemd de heeren VV. A. Emeis en J. van deu Berg en is in de plaats van den heer W. Ooms Wz. Jr., die bedankt had, gekozen de heer Corn, de Jong Dz. Door het bestuur zy« 4 aandeelen uitgeloot ia het renteloos voorschot. De gelukkigen waren ditmaal de heeren J. Sprik, A. Natzijl, P. C. Kok en D. de Jong. Zaterdag waren boomrooiers bezig eenige boomen op het erf van den heer P. BI. te vellen. Een der boomen, die by den val een verkeerden kant uitging, viel door de telegraafdraad en kwam door de ramen in do woning van den heer O. O. terecht. •Arkel, 14 Nov. Do jaarwedden der onderwyzers zyn hier alle volgens de wettelyke minima vastgesteld. Dat de beetworteloogst dit jaar over vloedig is geweest, blykt ook uit den kolossalen aanvoer aan de beetwoftel- suikerfabriek te Gorinchem. De wortels liggen daar reeds tot eene hoogte van 5 M. opgestapeld, en nog steeds gaat do aanvoer onverminderd door; eer gisteren lagen er niet minder dan 130 schepen in lossing. Benschop, 12 Nov. Een oppassend jongeling, B. H., is levensgevaarlijk gewond door den boerenknecht J. S. Deze J. S. had j.l. Zondag den broer van den gewonde mishandeld en toen B. H. hem daarover aansprak, trok de woesteling zyn mes en stak daarmede B. H. zoodanig in de zjjde, dat hy nederstortte. De herhalingsschool aan school no. 1 wordt bezocht door acht leerlingen. •Benachop, 14 Nov. Aan den land- bouwcursus, welke voor den tweeden winter wordt gegêven in een der lokalen van schooi no. 2 alhier, door den heer P. Lamoré, hoofd dier school, nemen 10 leerlingen deel. Bodegraven, 12 Nov. Kaas. Aangevoerd 127 wagens, te zamen 6469 stuks, wegende pl.m. 37.254 kilo; Goudsche 1ste soort f 29, zwaardere f 32, 2de soort f 25 k f 26l/g Derby kaas 1ste soort f30, 2e soort f— Edammer-kaas 1ste soort f 30, 2de soort f 26. Handel matig. §Drtebrugge, 14 Nov. De zoon en de knecht van den bakker v. Leeuwen alhier hadden gisteren-middag het ongeluk, door dien het paard voor een grinthoop schrikte, met den wagen met brood te water te gaan. Het paard sloeg het lemoen stuk en wist er uit te biyven. Na eenige moeite waren de beide personen weder op het droge, en werd een andere wagen met wat brood gehaald om verder de klanten te voorzien, 's Avonds werd de wagen enz. op het droge gebracht. Gieaendam, 13 Nov. Tot onderwyzer alhier werd benoemd met algemeene stem men de heer G. J. Boot te Hhenen. Met hem stonden op de voordracht de heeren K. de Bruin en H. Burks. •Giezen-Nleuwkerk, 13 Nov. Woens dag 20 Nov. a. s. zal in de polderkamer alhier de verkh zing plaats hebben van 6 heem raden voor den polder Giesen-Nieuwkerk. Volgens het gewyzigde byzonder polder- reglement zal het tegenwoordig bestuur aftreden en vervolgens zullen uit ieder onderdeel twee heemraden, gekozen door ingelanden dit onderdeel betreffende, in het bestuur zitting nemen. Waren de vry willige wapenoefeningen alhier met een 25 jongelieden aangevangen, nu is dat getal reeds tot 40 geklommen, zoodat by gebrek aan een groote beschikbare ruimte de oefeningen in drie verschillende localiteiten plaats hebben. •Gouderak, 12 Nov. Als Notabel der Nederduitsch-Hervormde gemeente alhier werden herkozen de heeren W. Ooms, G. Breedijk en C. Verkerk. In de alhier plaats gehad hebbende jaarlyksche algemeene vergadering der IJs club „de IJsel", werden herbenoemd als leden van het bestuur de heeren W. de Jong, M. van Dorp en C. Rykaart. Herkozen als leden van de commissie van bystaud werden de heeren P, C. Kooy, D. Palsgraaf, D. Manschot, J. van Schieveen, H. de Jong en A. Kool. De rekening en verantwoording van den Penningmeester sloot- met een batig saldo van f 196,926. Wegens gebrek aan deelname zal dezen winter alhier geen herhalings-onderwys wor den gegeven. Twee vreemdelingen, schilders (zonder werk), bezochten onze gemeente en werden, nadat zy aan verschillende huizen goeden- morgen hadden gewenscht, aalmoezen inge zameld en meer dan noodig vergunningen hadden bezocht, door den gemeente-veld wachter ingerekend en naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht, nè eene nacht, ter bekoming van de vermoeie nissen van den vorigen dag, met de noo- dige zorg liefderyk te zyn verpleegd in de cachot. Eene „Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingen-verkeer" bestaat hier niet. •Gondrlaan, 13 Nov. Heden hield de afdeeling „Alblasserwaard" der Holl.Maatsch. v. Landb. eene vergadering ten huize van den heer Maat alhier. Na rekening en verantwoording van de tentoonstelling te Sliedrecht, werden de drie aftredende leden van het bestuur, de heeren H. den Hartog, J. Kloek en K. Versteeg herkozen. Daarna hield de heer J. Kooiman uit Amersfoort eene lezing over pluimvee. In korte trekken, de lezing duurde slechts een goed half uur, gaf de spreker aan wat men te doen had in betrekking tot het aanfokken van goede rassen, zoowel wat fokhoenders betreft als voederwy/.e. Met de gebruikelyke verloting eindigde de vergadering. 'Haastrecht, 12 Nov. Wegens de ge ringe deelneming heeft het bestuur van de afdeeling Haastrecht van derf Protestanten bond besloten het zangkoor te doen eindigen. Iu de gisteren-a vond gehouden huis- houdelyke vergadering van Het Roode Kruis alhier deed de voorzitter, de heer Mr. J. T. - C. Viruly, verslag over het jaar 1900, en de penningmeester, de heer J. C. Muller, rekening en verantwoording over dat jaar. Uit het eerste bleek dat er thans 69 ge wone en 2 buitengewone leden zynuit het tweede dat de ontvangsten waren f 290,99 en de uitgaven f 38,12», derhalve op uit'. Dec. een batig saldo van f 252,86». Inplaats van wyien den heer Gevsendorfer werd tot be stuurslid benoemd de heer Johs. van Dam. Verder werd nog besloten, behoudens goed keuring van het hoofdbestuur, f 100 af te staan aan de alhier bestaande afdeeling van „Het Groene Kruis" en f 100 aan de onge lukkige vrouwen en kinderen in de Transvaal. 'Haastrecht, 14 Nov. Het paard tms den molenaar Z. stortte met een zv^| beiaden wagen met graan van den hoogen IJseldük air lier. Het kwam op den rug I tegen de boomen onder aan den dykJerechf, zoodat het met man en macht overeind moest getrokken worden. Een wonder mag het heeten, dat alles met éenige materiêele schade is afgeloopen. 'Hoog-Blokland, 14 Nov. De heer D. J. Ta venier, onderwyzer* aan de o. 1. school alhier, is door deu raad der gemeente Rotterdam met algemeene stemmen benoemd als onderwyzer aan de o. i. school no. 59 aldaar, hoofd de heer J. H. Lasonder. 'Krimpen a/d Kek, 14 Nov. Ook- in deze gemeente zal men trachten eene afdeeling van de vereeniging „Het Groene Kruis" op te richten. Reeds zyn eenige in- vloedryke personen bezig met het nemen van voorbereidende maatregelen. Deze week werd door den landbouwer J. do V. te Lekkerkerk voor rekening van den winkelier C. K. albier een varken ge leverd, dat niet minder dan 740 pond woog. Eenigen tyd geleden is door denzelfde aan C. K. een varken verkocht dat ruim 600 pond woog. By de laatstgehouden examens voor het postradikaal slaagde ook onze vroegere dorpsgenoot G. S. de Jong, thans klerk der posteryen en telegraphic 2e kl. aan het tele graafkantoor te Rotterdam. ^Lekkerkerk, 15 Nov. Voor de be trekking van onderwyzeres aan de 2e openb. school alhier, zyn op de voordracht geplaatst mej. G. A. Boers, onderwyzeres te Jaarsveld, mej. P. M. Bogaert, volontaire te Numans- dorp, en mej. P. Spruyt, volontaire te Gouda. 'Meerkerk, 14 Nov. By de 11, Dinsdag gehouden publieke verpachting bracht het bouwland 6 tot 7%, het riet tot 30% meer op dan den vorigen keer. Stikteen werd ver handeld tegen f 16 de vim4-jarig ryshout tegen f 480 de HA. Aan de heden te houden paardenmarkt was geen aan roer. •Nieuwerkerk a/d IJsel, 11 Nov. Toen de bakkersknecht F. V., in dienst van G. v. R., Zaterdag-middag in den Prins Alexanderpolder de klanten bediende, schrikte de hit van een varken, tengevolge waarvan bet dier trachtte er van aoor te gaan. De wagen kantelde en meest alles wat er in was, bestaande uit brood, Sint-Nicolaas, kleingoed en bier, kwam in het water terecht, zoodat veel er van bedorven was. De kneebt bezeerde zicb op enkele plaatsen, terwyl de wagen avery beliep. 'Nieuwerkerk a/d IJsel, 14 Nov. Onder leiding van den heer Bos, zuivel- consulent in de provincie Zuid-Holland, werd Maandag-middag te Capelle a/d IJsel en Maandag-avond te Nieuwerkerk a/d IJsel een vergadering gehouden, ten einde den cursus in melkonderzoek (vetgehalte en melkgebre- ken) te regelen. Twaalf mannelyke en vier vrouweiyke persouen zullen er aan deel nemen, te verdeelen in drie groepen. De lessen, te Capelle te geven, beginnen a. s. Woensdag 27 Nov., en die te Nieuwerkerk a/d IJsel omstreeks half December, zoodat de cursus begin Februari gefiindigd kan zyn, Met het oog op het hoogst nuttige van dien cursus, is het wel jammer, dat de deelname zoo betrekkelyk gering is. Gisteren had de verkiezing plaats van twee notabelen by de Ned. Herv. Gemeente. Herkozen zyn de heeren J. van Beekum en J. de Wit. •Nieuw-Lekkerland, 13 Oct. Gedu rende den namiddag-schooltyd brak heden een vry hevige schoorsteenbrand uit in het gebouw der le opeubaré school albier, door dien de takken, door roeken en kraaien in den schoorsteen gesleept, vlam vatten en neervielen. Door de solide constructie bestond er weinig gevaar voor uitbreiding van den brand. Toch duurde het nog een paar uren eer de heer J. Stam, metselaar alhier, die onmiddellyk hulp bood, met zyne helpers den brand geheel meester was. Zooals blykt uit het laatstverschenen jaarboekje der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen is het departement Nieuw-Lekker- land nog steeds het eenige, dat in het bezit is van eene instelling tot verhuring van tuin grond aan arbeiders en daarraeé gelyk te stellen personen, met onder den huurprys begrepen aflospenningen. In Januari 1894 in het bezit gekomen van ruim 55 Ares tuiugroud werd deze in drie perceeien verhuurd, terwyl een perceel door den huurder weer in tweefin werd gesplitst met toestemming van het bestuur. Het benoodigde geld werd verstrekt door de spaarbank alhier, aanvankelijk tegen 4 rente, welke later gereduceerd werd tot 3 Was de commissie einde Dec. 1894 aan de spaarbank schuldig f 958,40», op den len Januari 1901 was dit bedrag nog slechts f 431,66. 't Is te hopen, dat zfi er in slagen mag spoedig opnieuw in het bezit te geraken van eenige perceeien gescbikten tuingrond. Oud-Alblan, 13 Nov. Alhier overleed een bekende persooniykheid, nl. de heer Jan den Braanker, het type van een Trans- vaalschen Boer. Als persoon had hy veel overeenkomst met Cronjé, en hoewel hy reeds 77ty» jaw telde, kon hij zeker onder de geweldige jagers gerekend worden. Dat zyn schot steeds vry zeker was, bleek nog de vorige week, toen bü op een namiddag met één drfiver er op uitging. Van de zes hazen die zy opjaagden schoot by er 5 neer, terwyl de zesde, gelukkig voor het beestje, niet onder schot kwam, want op jacht kende hy geen pardon. Toch was jagen voor Den Braanker slechts lief bebbery en zal menigeen by zyn verscheiden het bazenboutje moeten ontberen, omdat hy altyd ging jagen om vrienden en bekenden van zyn vangst te laten genieten. Oudewater, 9 Nov. In de gisteren avond gehouden vergadering van bet depar tement „Oudewater" der Maatschappy tot Nut van 't Algemeen in hét Hotel Doelen is tot penningmeester gekozen de beer M. J. J. Nielsen, In de plaats van den heer A. van Aelst, wegens vertrek uit deze gemeen te. De heer Nielsen heeft de benoeming aangenomen. Het sub-comité van dames alhier der vereeniging Internationaal dames-comilé „Alcmaria voor het verstrekken van hulp aan de vrouwen en kinderen in de concentra tie-kampen in Zuid-Afrika heeft heden circu laires rondgezonden, ten einde de aandacht en medewerking van alle vrouwen en moeders te vragen, om tot het gewenschte doel te geraken. Men kan als lid toetreden of eene bydrage schenken. De dames zullen daartoe eerstdaags by de ingezetenen een bezoek brengen. •Polsbroek14 Not. iDoor den Raad dezer gemeente is herbenoemd tot algemeen armmeeater de heer H. van Zeideren. Jl. Zondag werd de beroepen predi kant naw deze gemeente, Ds. H. Snel, in zyn dienstwerk alhier bevestigd door Dr. De Lind van Wyngkarden, predikant te Utrecht, die voor deze gelegenheid tot tekst had ge kozen 2 Tim. 2:19. De bevestigde verend zich 's namiddags zyn nieuwe gemeente met een rede naar aanleiding van Jer. 118. De gemeente zong haw nieuwen leeraw de woorden toe nit Psalm 1S84. Zoowel by de bevestiging bjj de intrede vulde een groote schwe het kerkgebouw. By de intrede wwen o. a. tegenwoordig de bevestiger, de consulent en de predikanten van Lopik eu Jaarsveld. - Het pawd van den veehouder Hofland alhier liep verleden week in den karn molen, toen het plotseling dood neerviel. Voor den eigenaar een beiangryke schade. 'Stefta, 14 Nov. De paardenhandelaar C. v. d. V. van Driebrugge kwam op zyn terugreis van de weekmarkt te Gouda met paard en kar in de vry diepe vliet langs den opweg van de Willens terecht. Nadat alles weer op het droge was gebracht, bleek het dat er een boom van de kar afgebroken was. Doch geen nood; met één boom aan de kar yn één boom in de kar reed onze koopman welgemoed huiswaarts, alsof er niets gebeurd was. 'Stolwijk, 14 Nov. Op onze derde of laatste beestenmarkt was de aanvoer van vee heel wat minder dan op de tweede. Toch was er zooveel handel, dat de helft van al het aangevoerde verkocht werd. Er stonden nl. twee koeien aan de iyu, en toen de eene helft van eigenaar verwisseld was, poetste de andere van wege de ongezelligheid ook gauw de plaat. De heer H. J. Nederhorst, architect te Stol wy kerel uis. heeft in den laatsten tyd een paar malen nachtelyke bezoekers op zyne houtwerf gehad. Veertien dagen ge leden namen langvingerige heeren een rood koperen waterketel mede en iu den nacht van Zaterdag op Zondag jl. werden zes konünen ontvreemd. Aangifte is gedaan by ue politie; deze doet onderzoek, doch tot heden zonder reauïtaat. Woerileu, 13 Nov. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 170 partyen. Prys van Goudsche le soort f 27,— k f 29,—, 2e soort f 24 k f 26, zwaardere f—Edam mer 1ste soort f per 50 kilo. De aanvoer op de schapenmarkt bestond uit circa 500 stuks. Men besteedde f 14 a f 19 per stuk. 'Zevenhulzen, 13 Nov. Door deu heer G. Gelderblom, onderwyzer alhier, vroeger woonachtig te Groot-Ammers, is tegen 1 Januari e. k. eervol ontslag aangevraagd uit zyne tegenwoordige betrekking. De gemeente-begrooting over het jaar 1901 bedraagt in deze gemeente in ontvangst en uitgaaf f 20824,64. De uitgaven voor het onderwys, daaronder begrepen de kosten van verbouwen der twee openbare scholen, bedraagt f 11064,20. UEMEHU1) 1K1KDW8. Te Utrecht heerscht in beden- lyke mate diphtheritis, voorname) yk by kinderen van 2 tot 7 jaren. De boekhouder der maatschappy „Kennemerland", te ÏJmuiden, is plotseling vertrokken. Men spreekt van f 16.000 te kort in de boeken. Omstreeks 6% uur Woensdag- avoud klom te Rotterdam de 11-jarige J. L, op den laatsten wagen van de stoomtram naar de Hoeksche Waard, toen deze de Rosestraat passeerde. De jongen struikelde, kwam onder den wagen terecht en werd overreden. Hy bleef op de plaats dood. Omstreeks kyf uur gisteren ochtend is de stoomvrachtboot Jeannette, van de firma H. Braakman Sc Co. te Rotter dam, varende op Antwerpen en geladen met stukgoederen en vaten jenever, onder IJsel- monde tegenover het Kraiingscheveer ge zonken. Op die hoogte trachtte kapitein A. van der Kreeken, van de Jeanette, tusschen een voor anker liggend kaanschip ep" het aankoinonde stoomschip Johanna, door te varen. Dit mislukte, de Jeannette liep op het voor-anker liggend vaartuig, kreeg-een groot gal in den boeg, en zonk byoa onmiddellyk. De vrouw van kapitein Van der Kreeken, met de overige beman ning over boord geraakt, verdronk voor de oogen van haar echtgenoot, die haar te vergeefs een stuk goed toewierp om zich er aan vast te grypeu. De overigen werden ge red. Veel goederen, als kisten met manu facturen enz., dryven rond op de plaats waar het ongeluk gebeurde. Menig stuk is reeds opgevischt en voorloopig opgeslagen. Nog meldt men dat in den loop van den dag heele partyen kisten en balen ter hoogte van het Kraiingscheveer uit de rivier zyn opgevischt. Die goederen zyn per boot of per as naar Rotterdam vervoerd en tydeiyk opgeslagen. In het brandspuithuisje te Kra iingscheveer bevinden zich nu nog onder politietoezicht 32 pakken, mede van de lading van deze stoomboot afkomstig. Op den Nesserdyk te Rotterdam zyn aan gehouden de werklieden C. K. en A. S., te blipdrecht woonachtig, die zich schuldig maakten aan diefsfal van vier pakken flanel, die zy uit eene in het riet aan dien dyk aangedreven en door hen opengebroken kist haalden. De kist was afkomstig van de lading van de onder IJselmonde gezonken stoomboot Jeannette. De gestolen pakken flanel waren inmiddels door anderen met een baggerpraam naar de Persoonshaven vervoerd, waar de politie ze in beslag nam. Beide mannen, overgebracht naar het politie bureau in de Meermansstraat, hebben den diefstal bekend. Naby Nieuw-Vosweer was een klein knaapje ongemerkt op de buffers van den achtersten wagen van een peeéutrein geklommen. Het kind viel en is, hangende met zyn broek aan een kettinghaak, met het hoofd over den grond gesleept en gedood. Te Velden, by Venlo, is een zekere H., die per fiets op weg naar de markt was, zoo hevig met een anderen fiet ser in botsing gekomen, dat hy een paar uur later overleed. Dinsdag-avond is op de spoor- lyn tusschen Hoqgeveen en Beilen by wachtpost 20 de trein ontspoord welke om 4.54 uit Zwolle naar Groningen vertrekt. Gelukkig werden geen menschen gedood of ernstig gekwetst De materiéele schade is bel&ngryk. Na genoeg de geheele trein lag in het zand en er zyn 5 a 6 wagens verbryzekl. De ont sporing geschiedde met zulk een kracht, dat ongeveer 40 a 60 Meter rails werden losgerukt en weggeslingerd. Door enkele van deze rails werden telegraafpalen langs den weg getroffen, die tengevolge daarvan middendoor werden gebroken en afgeslagen. De weg is door dit ongeval waarvan de oorzaak nog niet bekend is, geheel versperd, zoodat het verkeer groote vertraging ondervindt. Door het leggen van een huipspoor kon den volgenden ochtend de trein passeeren. De ontsporing is vermoedelyk ontstaan op een wissel. Op den 5en Juni jl. ontstond te Boskoop een zware brand, waarby een schuur en een gedeelte van de daaraan grenzende woning in de asch werden gelegd. Verdacht «lien brand door onvoorzichtigheid veroor zaakt te hebben, had zich gisteren voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden een boomkweekersknt cht uit Boskoop, die zich met een brandende pyp tabak, zonder dop, in de schuur had begeven, waar eene hoe veelheid zeer droge hennepstoppels werden bewaard. Waarschyniyk was een vonk nit zyn pyp gevallen en had den brand doen ontstaan, De beklaagde erkende die waar- scbyniykheid. Van eenigen moedwil of voor uit beraamd plan was geen sprake geweeet. Het O. M. meende dat er in het gegeven geval geen aanleiding bestond de veroordee- Bug van den beklaagde te vorderen, terwyl ook het wettig bewys ontbreekt en vorderde vryspraak. De verdediger, Mr. de Braun Jr. stelde, eveneens vryspraak pleitende, ook nog in het licht, dat volstrekt niet vaststaat dat het in brand geraken van de schuur een gevolg is geweest van de brandende pyp. -Gisteren-middag had even voor- by het station Zetten—Andelsl een remmer het ongeluk uit den trein te valleneen wiel fing over zyn been en sneed den voet by« ans geheel af. Met een opkomenden goe derentrein werd by naar het ziekenhuis te Aruhem vervoerd. Hy was los remmer en woonde te Tricht. Te Delfzyiis Maandag-avond een 70 jarig wan uit Sliedrecht, die werk zaam waa op eene baggermachine, in het Damsterdiep geraakt en verdronken. Zyn lyk werd den volgenden morgen opgehaald. Ook een pro-Boer. Afgeluis terd op de veemarkt Veedry ver tegen een onwillig varken: „Allo sjamberlyn." INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mde R t Het zy my vergund naar aanleiding van de waarschuwing tegen het boycotplan, die „een getrouw lezer deed hooren (in den vorm van een overgenomen artikel uit het dagblad „De Tyd") het volgende op te merken: De bedoeling van het schry ven „De Boycot" is geweest hulde te brengen en sympathie te betuigen aan de havenarbeiders, die, uiting gevende aan 't gevoel dat hen en 't geheele volk bezielde, voor den dag zyn gekomen met een plan, dat in elk geval uitvoer baar of met vbrre staat boven de mani festatie op papier en in woorden, die tot nog toe plaats vonden. Dit plan kan wat uitwerken; de papieren of gesproken pro testen, verzoekschriften, enz. hebben uiets uitgericht en zullen nooit iets uitrichten. Of we daarom sympathiseeren moeten met de uitvoering van dat plan? Dat zal er van afhangen, want voor alles is deze afhankclyk van de algemeene deelneming. En deze zal nooit algemeen worden indien wy alle bezwaren opzoeken en aan 't plan reeds onze sympathie onthouden. Ook biyft dan de moreeie uitwerking van deze eerste poging gering. Dat van enkele zyden het edele streven van de havenarbeiders wordt misbruikt door de beweging dienstbaar te maken aan de propaganda van eigen ideeën be treuren ook wy, doch wy zien volstrekt niat in dat dit voor ons een reden zou moeten zyn om medewerking te ont houden aan een plan, dat overigens onze goedkeuriog heeft. Schier elke beweging heeft te lyden van het misbruik dat som mige individuen er van trachten te maken tot bereiking van eigen doeleinden. En al zullen de motieven tot steun van 't boycot plan niet altyd dezelfde zjjn, hoofdzaak blyft toch de steun. Indien by dergelyke zaken steeds op de zuiverheid der beweegredenen werd gelet, zouden veel sympathiebetuigingen moeten worden afgewezen. Dan zou b.v. de heele Boerensympathie van de Fransche natie moeten afgekeurd worden, omdat ze hoofdzakelyk voortspruit uit anti-Eogelsche gezindheid, aangedikt met wat meer of minder nationaliteitsgevoel. Waar het boycotplan gesteund wordt door verschillende richtingen, daar mag eu kan het geen zin hebben ons te onthouden omdat een hoop heele en halve anarchisten er een voordeel in zien voor hun ideeën. Aanvaard myn welgemeenden dank, M.d. R., voor de verleende plaatsruimte. K. F. G. BOYCOTTEN. Hoe het plan ook wordt op touw gesteld en hoeveel sympathie wordt aan den dag gelegd voor de zaak der Bóeren-republieken, als leek kan men met een enkelen oog opslag niet nagaan, wat in deze dat groote woord „Boycotten" der Eogelsche schepen beteekent. Maar indien werkelyk in de praktyk voor Boycotten geen plaats is, ware het dan niet ter overweging waardig, het idéé, om na een zeker tydstip, Engelsche schepen alleen te lossen tegen eene ver- hooging van loageli en deze rerboogiog geheel of voor een deel beschikbaar te STADSNIEUWS. HehMBhovea, 15 Nov. De heer Mr. N. J. Wilkens, tot Kantonrechter albier, zal in buitengewone zittiDg van bet Kanton- ht, op Woensdag 27 November a. s., worden geïnstalleerd. SDe 16en dezer vertrekken van de lustructie-Compaguie 14 Korporaals-titu lair iu den effectieven graad van Korporaal naar de Regimenten Vesting-Artillerie. In verband hiermede zyn tegen den 19eo dezer weder jongelingen tot vry willige dienst neming opgeroepen. Ten opzichte van de vorde ringen der tram verbinding Schoonhoven— Gouda kan als vaststaande worden aange nomen, dat slechts wetlelyke formaliteiten het voortgaan in den weg staan. Echter is bet voornemen om reeds in het aanstaand voorjaar den afgestanen grond binnen deze gemeente iu gebruik te nemen, zoodat dezen winter voor het laatst op de z.g. Droge Gracht water komt voor schaatsenryden. ••—By veiling, 8 November 1.1. ten overstaan van den Notaris D. Teyiuck alhier gehouden, zyn de twee woonhuizen met erven en groud aldaar, to koop toege wezen als volgt: 1. Het woonhuis met erf en grond aan de Oude Haven aan den heer G. Boer te Langerak voor f 2160. 2. het woouhuis met erf en grond aan de Lange Weistraat aldaar aan de heeren H. J. van den Berg en P. Wendels te Schoonhoven voor f 1050. Voor de vervulling der vaca ture van hoofd der school 1ste soort alhier hebben zich 57 sollicitanten aangemeld. Op de gewone weekmarkt waren Woensdag aangevoerd 130 stuks rundvee en 60 varkens. In de op Woensdag 13 dezer in het Heeren-Logement gehouden vergade ring vau de afdeeling „Schoonhoven" van de vereeniging „het Groene Kruis" word het outwerp-reglement vastgesteld, zullende de inwerkingtreding geschieden wanneer het hoofdbestuur daaraan zyne goedkeuring geliecbt heeft. Uit de begrooting voor het volgende jaar bleek, dat er pl.m. f 150 be schikbaar was tot aankoop van verplegings- materiaal enz. De oproepingsbrief voor de algemeene vergadering, op 26 Nov. a. a, to 's-Gravenbage te houden, lokte geen discussie uit. Tot afgevaardigde werd gekozen de heer C. J. M. van den Braak, secretaris der afdeeling. Ten slotte wees de voorzitter op het nut, dat deze vereeniging sinds den korten tyd van haar bestaan heeft gesticht en hoopte dat nog velen zich geroepen mogen gevoelen als lid toe te treden, i Door welwillendheid van den heer A. van I der Hek zal van wege de vereeniging steeds j ys verkrygbaar zyn en wel voer miu- en on vermogenden gratis. I Naar wfi vernemen is de 1 Gymnastiek- en Scherm vereeniging „Adolph I Spiess" alhier voornemena to het laatst dezer maand eene uitvoering te geven in j het lokaal van den heer P. A. Klemkerk, voorheen L. vpn Zessen, waarvan de op brengst, na aftrek van de onvermydeiyke kosten, zal strekken ten bate van de vrouwen en kinderen in de concentratie kampen in Zuid-Afrika. Voor den Hoogen Raad ia Dins dag behandeld een cassatieberoep van den Ambtenaar van het O. M. by het kantongerecht te Schoonhoven tegen een vonnis, gewezen 9 Juli 11, waarby een tweeial personen, die op den openbaren provincialen weg onder Berg-Ambacht op een hondenkar hadden gereden, waren ontslagen van alle rechts vervolging, en zulks uiettegenstaaude het Provinciaal Reglement op de wegen en voet paden in Zuid-Holland in art. 33bis uitdruk- kelyk verbiedt zich op een in beweging zynde hondenkar met twee of meer personen te bevinden. De kantonrechter achtte dit artikel niet verbindend, daar z. i. het daarin vervatte verbod ongerymd waa en niet in het provinciaal belang. Het algemeen verbod i van dit artikel, niet beperkt tot bet wegen en voetpaden, zou zich stellen om de groote rampen en ellende van hen die stryden en xz te lenigen >r de oi voor de onafhankeiykheid van hun en voor de vryheid van hun volksbestaan 1 Een warn Beerenvrlead. Ntaamtram flckoanhoven-Gaada. „De beste stuurlui staan aan wal." Ja, dat wisten we wel, maar wat we niet wis ten en nog niet weten ia dit: Waar zynde werkelyke stuurlui; zyn ze nog op hun schip en hopen ze dit binnen een niet te lang tydsverloop behouden in veilige haven te igen? Zie, op deze vragen, die in ande- vorm al meermalen in dit blad zyn ge daan, krygen de belangstellenden geen syl labe ten antwoord. Geachte Redactie Beleefd vragen ondergeteekenden voor het volgende plaatsing to het eerstvolgend num mer van de „Schoonhovensche Courant" In (iet nummer van uw geacht blad, dat den SOsten October 11. verscheen, is door uw correspondent een bericht geplaatst over spokery to de gemeente Polsbroek. In liet belang dezer gemeente en bare inwoners, meenen ondergeteekenden, Rijke en Gemeente-veldwachter alhier, nadat aoor hen herhaalde malen des avonds en des nachts er op gesurveilleerd is en nooit iets hebben opgemerkt van een spook, en ook een nauwgezet onderzoek werd ingesteld door ons, daarom te moeten opmerken, dat bedoeld berichtje geheel oDjuist is. Niemand is door een spook „vergezeld" of „aangeraakt." Evenmin is er één die een spook „in een sloot zag staan" of „uitge dost in de meest opzichtige kleedtog" ver nam, langs den weg of bty zijn huis. Ten sterkste moeten .ondergeteekenden zulke onjuiste berichtjes van dien aard af keuren, omdat het zoo gemakkelyk is, een of ander persoon voor het spook te houden, ook thans, geheel onschuldig is, het feit dat uw correspondent (zyn gemeente misschien) gaat voorstellen als bewoond door spoken en spokenvreezers. Naar onze bescheiden meening ware het wel beter geweest dat uw correspondent, wanueer hy van zulken aard iets vernam, om het wel tegen te werken, maar geen berichtje er over te plaatsen, daar zoo iets, zoo één praatje, akelig en gevaariyk ia voor de schooljeugd en voor vrouwen. Alzoo eindigen wy, gemeentenaren, metu gerust te stellen: er is geen spook. Met beleefden dank voor de plaatsing, Uw Dw. Dienaren W. VAN LOON, Ryks-veldwachter, en J. SPINHOVEN, Gemeente-veldwachter, beiden te Polsbroek. Polsbroek, 18 Nov. 1901. toch rtiden op volgens di len kantonrechter zelfs uitstrekken tot het ryden met een hondenkar binnens huis. En een verbod van zóó wyde strek king was to stryd met de Provinciale Wet en de Grondwet. Adv.-Generaal Mr. Ort achtte het tegen deze beslissing gericht cassatiemiddel, vol gens hetwelk 't bedoeld artikel weldegelijk uitsluitend op het ryden op wegen en voet» Eaden betrekking heeft, gegrond. En omdat et bedoeld verbod voorkomt in een Regle ment op de wegen en voetpaden, en omdat artikel 1 uitdrukkelyk aanwijst, dat de be palingen van dit Reglement hierop uitslui tend betrekking hebben, ging de beschou wing van den kantonrechter niet op. Zfine conclusie strekte derhalve tot veroordeeling van beide beklaagden wegens overtreding van de bedoelde bepaling, elk tot f 1 boete, subsidiair 1 dag hechtenis. Uitspraak 9 December. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. alhier zyn tot Ouderlingen her kozen de heeren Joh. Gaillard en A. C. Eike lenboom; tot Diakenen de heeren D. H. Greup Pz. en A. A. van de Bunt. Verder werd in de vacature voor Ouder* ling, ontstaan door het overiyden van den heer P. T. ran der Hoff, benoemd de heer A. Schild. Kantongerecht SCHOONHOVEN. ZITTING van 15 NOVEMBER 1901. Veroordeeldi B. P. d. K., koperslager te Nieuw-Terbregge, gemeente Hillegersberg, ter zake van vis* schery-overtrediog, tot f x f 7 boete. sub. 2x3 dagen hechtenis, met verb, verkl van de atekken en bevel tot uitlevering of betaling van f 0,10, sab. 1 dag hecht. J. L. d. K., vormer te Rotterdam, ter zake als voren, tot 2 X f 7 boete, sub. 2x3 dagen hecht., met verb, verkl. van de atekken en bevel tot uitlevering of be taling van f 0,10, sub. 1 dag hecht. I. b., arbeider te Lopik, ter zake als voren, tot I X f 3 boete, sub. 1x2 dagen hecht., met verb, verkl. van de schakel. C. P. B., veehandelaar te Benschop, ter zake als voren, tot 2 X f5 boete, sub., t X 1 dagen hecht., met verb, verkl van de stekken en bevel tot uitlevering of be taling van f 0,10, sub. 1 dag hecht. D. d. R., landbouwer te Hoenkoop, ter zake als voren, tot f 5 boete, sub. 2 dagen hecht., met verb, verkl. van den aalkorf en bevel tot uitlevering of betaling van f 0,60, sub. 1 dag hecht. B. v. Dm vlsscher te Vlist, ter zake als voren, tot twee geldboeten, één van f 1, sub. 1 dag hecht en één van f 6, sub. 1 dagen hecht. VF. V„ vissckeÉ te Stolwyk, ter zake als voren, tot f 6 IMte, sub. 2 dagen hecht. J. d. F., werkVWn te Haastrecht ter zake als voren, tot f 6 boete, sub. 2 dagen hecht. J. H. en N. v. d. P., beiden karrtider op een steenfabriek te Ouderkerk a/d IJael, ter zake van overtreding art 461 W. v. S., ieder tot f 1 boete, snb. 1 dag hecht C. B. Jr.. schipper te Lopik, ter zake vu overtreding art 469 r" I w. Sm tot féboata, sub. 3 dagen hécht G. D., werkman te Gouda, ter zake van overtreding reglement op de wegen en voet paden in de provincie Z.-Htot f 1 boete, sub. 1 dag heoht. M. V., werkman te Krimpen a/d IJsel, ter zake van te Krimpen a/d IJsel by het per soneel der brandweer ingedeeld, als zoodanig geen dienst doen, tot f 5 boete, sub. 3 dagen hecht. J. V., werkman te Krimpen a/d IJsel, ter zake van te Krimpen a/d IJsel op de wegen met geld spelen, tot f 1 boete, sub. 1 dag hecht. A. L. d. B., koopman te Ouderkerk a/d IJsel A. d. B. Tzn., gruttersknecht te Schoon hoven en A. v. W., werkman te Schoon hoven, ter zake van op den openbaren weg een trekdier laten staan zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen, ieder tot f 3 boete, sub. 8 dagen hecht. B. v. E., los werkman en M. H., schipper, beiden te Lekkerkerk, ter zake van ver wekken van rumoer of burengerucht, waar- door de nachtrust kan worden verstoord, ieder tot f 8 boete, sub. 3 dagen hecht H. W., metselaar te Schoonhoven, ter zake van openbare dronkenschap by tweede her haling, tot 4 dagen hecht. K. Bm werkman te Capelle a/d IJsel, ter zake ala voren, tot 7 dagen hecht. J. N., schippersknecht zonder bekende woon- of verblyfplaats, J. S., sigarenmaker te Utrecht, G. II. te Leiden en W. R., los werkman te Schoonhoven, ter zake van open bare dronkenschap, ieder tot f 3 boete, sub. 3 dageu hecht. J. d. V., fabrieksarbeider te Willeskop, W. v. E., arbeider, A. A. v. d. H., koopman, beiden te Lopik, K. v. d. V., werkman, W. v. D., werkman, beiden te Benschop. C. J. G. S., koopman, J. L., los werkman, J. S., timmer man eu W. A. L. P., zilversmid, allen te Schoonhoven, ter zake van openbare dron kenschap, ieder tol f 1 boete, sub. 1 dag hecht. VERVOLG DER NIEUWSTIJDINGEN. De gezondheidstoestand van H. M. de Koningin is zeer bevredigend. Tot volkomen herstel is echter ruit noodig, zoodat H. M. nog wel eenigen tyd haarver trekken zal moeten houden. Jhr. mr. J. A. Sandberg, lid der Algemeene Rekenkamer, heeft aan H. M. de Koningin tegen 1 Januari eervol ontslag aangevraagd. De non-activiteit van den lsten luitenant der artillerie M. J. M. Willems ia met 1 jaar verlengd, zonder bezwaar van de schatkist Aan den conducteur der artil lerie K. B. Janssen le Helder is Woensdag morgen op de voorgeschreven plechtige wyze de gouden medaille uitgereikt voor 86-jarigen dienst. Volgens het U. D. is er sprake van eeue nieuwe party of bond op uitsluitend protestantschen grondslag. Deze bond zou bestaan uit hen, die behooren lot de fractie Van Leeuwen-Bronsveld, en die zich niet kon vereenigen met de nieuwe richtiugvan den Christeiyk-Historischen Kiezersbond. Het totaal der gestorte gelden ten bate der Nederl. Zuid-Afrikaansche Ver eeniging bedroeg op Zaterdag 9 November 1901 f 1.807.869,14; er werd in totaal onge veer f 690.000 uitgegeven. De collecten voor de weesin- richting „Beth-Pélet" te Vianen, gehouden te Meerkerk, Lexmond en Krimpen a/d. Lek, hebben opgebracht respectieveiyk f 88,20, f 30 en f 35,45. De heer J. Elshout, cand. in de rechten, heeft te Utrecht met goed gevolg examen afgelegd voor het doctoraal eerste gedeelte. De heer W. B. Monna te Slie drecht is geslaagd by het examen wis kunde L. 0. —Beroepen by de Hersteld Evang. Luthersche gem. le Gorinchem Ds. Chr. de Meyere, Evang. Lath. pred. te Doesburg. •Balmi, 14 Nov. Men begint hier ook te stelen. Gisteren-nacht is er een konyn uit een hok gestolen, en heden van een paard, dat een oogenblikje op den djjk alleen stond, 't paardendek. De politie doet onderzoek. Mocht ze den schuldige te pakken krygen. jÜreet-Anaierl, 18 Nov. Als een by zonder heid kan worden vermeld dat Zondag door Dr. v. d. Myfe voor de 6000ste maal hulp werd verleend bfi vermeerdering van het huisgezin. B|j die hulp werden geboren 5054 kinderen, waarvan 2618 vau het manDelyk eu 1486 van het vrouwelyk geslacht. Eenmaal twee kinderen aan één hooN. Ook mag wel vermeld worden, dat ge noemde Verloskundige, zelfs by de moeilijkste gevallen, nooit door een tweede hulp is Eygestaan, wel een bewys van kunde en ervarenheid in de Verloskunde. •IlMUBtrecht, 14 Nov. Heden bezocht de Rykslandbonwleeraar, de heer A. A. Neeb, den landbouwcuraus alhier. Dit bezoek gold de bepaling of aan de voorwaarde, waarop de rykseubsidie wordt toegekend, is voldaan. §Hekend«rp, 15 Nov. Gisteren-avond had een nieuwe stemming plaats voor een lid der commissie van godsd. belangen alhier (vacature E. v. d. Grift). Gekozen werd de heer D. Niermeyer Dz., die de benoeming heeft aangenomen. •Leerbroek, 14 Nov. Door de notabelen der Herv. gemeente alhier is tot kerkvoogd gekozen de heer T. Kloek. •Lekkerkerk, 16 Nov. In het begin dezer week is door den heer J. A. de Vries een varken geleverd, dat niet minder- dan 740 halve kilo's woog. Kooper was de heer G. Deelen. Wel een bewys, dat men ook hier varkens kan mesten. Gister-avond gaf de zangvereeniging „Euphonia", directeur de heer J. H. Drees, haar eerste uitvoering. Niettegenstaande het slechte weer, was de opkomst zeer goed. En niemand zal rich de reis be klaagd hebben. Er werd zeer goed gezon- gén. Vooral: „Het witte Hert", „Morgen- wandeling" en „Carolientje" muntten uit. De heer Drees heeft bewezen dat hy vol komen voor zyn taak berekend is en de leden hebben getoond, dat zy met ernst gestudeerd hebben. Nu kregen we de apothéose„Hulde aan Transvaal'' In t Tableaux met bennalsche verlichting. Het stormachtig applaus be wees, dit de Boeren achter hunne kopjes •n de Hollandsche maagd, die zegenend de armen over de stryders uitstrekte, zich uit stekend van hunne taak kweten. Daarna vergastten de dames M. Neef en M. Oskam ons op een humoristische voor dracht: „Vegen! vegen!" Groot was de bjj- val die genoemde dames inoogstten en dat z(j doel getroffen hadden bewees wel de uitslag der collecte door twee Boeren (uit het tableau) gehouden ten voordeele der vrouwen en kinderen in de concentratie kampen. De opbrengst bedroeg f 13,36», dat aan de vereeniging „Alcmaria* zal worden opgezonden. „De Oproermaker in 1848" was een bin- spelletje, dat nu ten tooneele gebracht werd, en dat door allen zonder uitzondering uit stekend werd gespeeld. Tot slot gaven de dames Neef en Oskam pofi ,Ds tww iMttf* keltoerinnen'' lach bewees, dat het uitstekend gezongen werd. Een woord van lof hebben ze voor zeker verdiend. Een zeer gezellig bal aloot dezen avond, die voor „Euphonia" een eenige avond geweest is. Voor kaas besteedt men in de laatste week lste soort f 29, voor 2de soort f 26 4 f27 bh flauwen handel. De pryzen der varkens zyn als volgt. Zware f 0,24, lichtere (omstreeks 280 halve kilo's) f 0,23, voor Londenschc f 0,23, alles per half kilo. •Meerkerk, 15 Nov. (Per Telegraaf- Aan de kaasmarkt zyn aangevoerd of in I de pakhuizen geleverd 53 vrachten. De j handel is vlug. Men besteedt voor lste kwal. j van f 27 tot f 29; 2e kwal. f 24 tot f 26. I Op de heden gehouden beestenmarkt waren j aangevoerd 310 stuks vee. De handel was j matig en de pryzen waren redelyk, doch in kalfvaarzen duur. •MolenaarogrMf, 14 Nov. In de op heden te Alblasserdam gehouden vergade- ring van Hoofd-Ingeianden van het water- schap de Nederwaard, werd de bepr K. Baan, 1 die den 31en Dec. a. s. aan de gewone beurt van aftreding was, met algemeene stemmen als voorzitter herkozen. ••Oadewater, 12 Nov. Heden-avond had in 't hótel „Doelen", vanwege de af deeling Oudewater e. o. der Holi. Maatsch. van Landbouw, de uitdeeliug der pryzen plaats vau da in September jl. gehouden tentoonstelling dier afdeeling. De niet af gehaalde pryzen werden daarna verkocht, welke te zamen ruim f 200 opbrachten. Door het bestuur der afd. is, in plaats van wylen den heer F, Jonker Idenburg, tot penningmeester gekozen de heer C. van Wyk. Dat men voor de reizende kooplui in postpapier enz. (vermomde bedelaars) op zyn hoede moet zyo, ondervond jl Dinsdag de touwslager J. R. alhier, d^iar een zoo genaamde koopman by de aanbieding zyner waar geiyktydig uit den winkel een kluwen Fnn touw wegnam. De vrouw des huizes, j die zulks merkte, sprak den vrypostige er over aan, die, na den kluweu teruggegeven te hebben, zich spoedig uit de voeten maakte. CORRESPONDENTIE. Een Ingezonden Stuk uit R.het Kanton gerecht uit Sliedrechtbenevens eenige berichten, wegens plaatsgebrek in het volgend Nommer. V A< 'ATI KIHKIIIII LN Zondag 17 Nov. 1901. ilag Nc hoon hoven. I AMMERSTOL. 's Nam., Ds. Dekktog, van Krimpen a/d Lek. King Sliedrecht. GOUDRIAAN. 'sNam. 1 Vb uur, Ds. Hulscher, van Nieuw-Lekkerland. OTTOLAND. 's Nam. IV» uur, Ds. Poort, 1 van Streefkerk. PA PENDRECHT. 's Nam. IV» uur, Ds. Queré, 1 ▼au Wyngaarden. SLIEDRECHT. 's Avonds 6 uur, Ds. Ten Kate, van Sliedrecht. VI88CHERIJ-BERICHTEN. •Kralingen, 16 Nov. Deze week werden alhier ter markt aangevoerd 5zomerzalmen en 4 winterzalmen; prys zomerzalen f 0,40 4 f 1,75, winterzalm f 4,35 4 f4,76 per 5 ons MARKTBERICHTEN. Schoonhoven, 13 Nov. Boter, lequal 70 cL, le quaL 65 cl per half kilo. Kaas f 26 a f 29,— per 60 kilo. Vette kalveren 24 a 26 cent per half kilo. Vette varkens 23 a 25 cent per half kilo. Biggen, f 6 a f 9 per stuk. Kalfkoeien f 130 a f 160. Kalfvaarzen f 110 f 130. Vaarkoeien f 100 a f 180. Kalveren f 80 a f 45. Aardappelen (gele) f 3,— per HL. (blauwe) f2,— (poters) f 1,40 Eieren f 7,— per 100 stuks. Kond», 14 Nov. Kaas, le qual. f 28,— a f 30,—, te qual. f 24,— a 27,—zwaardere l f 31 a f Aangev. 64 partyen. Handel vry wel. Botterdam, 12 Nov. Aangevoerd 56 paarden, 1864 magere en 519 vette runderen, 810 vette, 97 nuchtere en 157 graskalveren. schapen of lammeren, 247 biggen. Koeien en ossen 20 tot 33 ct„ kalveren 35 tot 46 c. per V» kilo. De Ondergeteekende betuigt bjj deze zjjn dank aan de Vee-Verzekering-Maatschappjj „ALMELO" le Almelo (Agent de Heer A. V. D. WOLF Az. te Groot-Ammera), voor de spoedige en geheele nitbetaling van zyn gestorven rund. A. J. VOORSPUÏJ Gz. Groot-Ammers, 13 Nov. 1901. Op 24 Nov. e. k. hoopt de te Dordrecht, Lading Meester by 181 de Maatschappy tot exploitatie van 23$ Staats-Spoorwegen, den dag te her- 1 denken, waarop hy vóór J45 Jai )py in dienst kwaï by gen. Maatschappy ii H. KAPTEIN. op Bin IlMgitraat 317, BOTTERDAM, is Woensdag te Schoonhoven in het HEEREN-LOGEMENT te spreken 1 ure. ARTS voor Zenuw- en Zielsziekten, Spreekuren: 8—9, 13 3. Inrichting voor Psychotherapie. Waarin zit bet voordeel wanneer men de gebrande Koffiesoorten van W. J. WIJNANDS te Schoonhoven gebruikt? Doordat deze koffie volkomen gaar ge brand wordtdaardoor komt de hoog qjue smaak en geur, tot zelfs in de goedkoopste soorten, tot sU»» recht, wordt de koffie op het gewicht lichter en men ontvangt dus een grootere hoeveelheid bjj hetzelfde gewicht. Men gelieve dit te onderzoeken en hierop attent te zyn. Schoonhoven. W. J. WIJNANDS. By beschikking vau den Kantonrechter te Schoonhoven, dd. 13 November 1901, is aan OTTO ELBERTUN NIEKERK, wonende te Schoonhoven, bandlichting verleend tot bet uitoefenen van een Fabriek van- en het drijven van Handel in Gouden en Zilveren Werken en' het sluiten van overeenkomsten en aangaan van verbinte nissen tot die Fabriek en dien Handel betrekkelyk. De Griffier by het Kantongerecht te Schoonhoven C0ENEN. Bt) HL EU LIJ KL STAND. Schoonhoven. Van 12—15 Nov. Geboren: Barend, z. van G. J. v.d. Bergh en H. Pruyt. Teunis, z. van L. P. Simon en B. Kapoen. Getrouwd: W. Rond en P. v.Oosterom, Heden overleed, tot myne en zyner Familie diepe droefheid, myn geliefde Echtgenoot PETER LOEVEN, in den ouderdom van 77 jaren. Uit aller naam M. VAN MIDDELKOOP, Wed. P. Loevek. Langerak, 12 Nov. 1901. Aan allendie bun belangstelling be toond hebben bjj het herdenken onzer 25-jarige Echtvereenigtog, betuigen wy onzen harteiyken dank. A. VAN GELDEREN. M. VAN GELDEREN-Verhei/. Amei de, 11 November 1901. Ondergeteekenden betuigen hiermede hunnen oprechten dank voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden by de geboorte van hun Zoon. M. VAN DORP. J. A. M. VAN DORP- Van der Stok. Berkenwoude, 13 Nov. 1901. Ondergeteekenden betuigen hunnen har* telyken dank voor de talryke bewyzen van deelneming, by het overiyden hunner dier* bare Moeder ondervonden. J. J. HOGENDOORN. J. H. HOGENDOORN—Mesker. Schoonhoven, 15 Nov. 1901. Diep getroffen door zooveel bewyzen van belangstelling, betuigen wy hiermede aan de Vrienden, die onzen ADRIANUS ;de laatste eer bewezen, onzen innigen dank. Het heeft ons getroost en gesterkt in deze dagen van zware beproeving, toen ons met één slag onze geliefde eenige Zoon en Broeder, de steun voor onzen ouden dag, werd ontrukt. Het doet ons goed te weten, dat de afge storvene bemind was. Wfi danken U even oprecht als uw liefde oprecht was. Namens de Familie» H. DE MAN. AlleD, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zyn aan Je onder het voorrecht van boedeibeschryving aanvaarde nalatenschappen van wfilpn de echtelieden ARNOLDUS IIERMANUS DOCTERS VAN LEEUWEN en JOHANNA KENNINK, over leden te Ouderkerk a/d IJaael den 16. October 1901 en den 20. Februari 1900, worden verzocht daarvan vóór den 15. December a. n. opgave of betaling te doen aan den Notaris J. VAN DER LEEDEN aldaar. Het BESTUUR van de Polders Yliat- WentzUde, Vlist-Oostzyde en Boa* repaa maakt bekend, dat op VrUdag 33 Navember a. da SCHOUW zal worden gevoerd over het onderhouden en gedeeltelyk bezanden van den weg door Banrepan en Vllst-OoalzUde, alsmede ook over de zoogenaamde Ringkade, dienende tot waterkeering van den Polder Vllat-WeatzUde. Namens het Bestuur, A. W. LAZ0NDER, Voorzitter. Ylint, 4 November 1901. Ondergeteekende geeft by deze kennis, dat by de Banketbakkerij, vroeger gedreven ouder de heeft overgenomen en zich daarom beleefd aanbeveelt voor de levering van alle Qjn gebak, speciaal Zandkoekjes, Sprits, St. Nicoiaas, keurige Borstplaat en andere Suikerwerken enz. Tevens ingericht voor levering van Déjeuners, Diners, Soupers voor bruiloften, partyen enz., koude en warme Schotels eo wat verder tot het kokavak behoort. Hopende door nette en prompte bedie ning zich het vertrouwen, door de Firma STEEVENS zoo ruimschoots genoten, waardig te maken. Patissier, Cuisinier, Hoogstraat b/d Markt, GOUDA. Dam 75, Schoonhoven, beveelt haar SIGABEN-MAGAZIJFf zeer beleefd bfi bet geachte publiek aan. In alle pryzen heeft zjj ruime keuze. Afgehaald f 8,35 per ÏOOO. Tevens aan hetzelfde adres zwaar en licht LLOUW- HOUT te verkrygen. Ammerstol. DER op Donderdag 31 November 1901, des avonds 7 uur, by de Wed. VAN ZOEST. Entrée voor niet-leden f 0,00. Probeert de prima in verzegelde flesschen uit de fabriek van MOLENBERG en DEKKER te Zaandam. Aanbevelend, MiHdtn». W. J. WIJNANDS, HAVEN 312, 1 afwerking. te geven door het Specialiteiten-Gezelschap (vUf personen), op Donderdag-avond 38 Novem ber a. s., in het Koffiehuis van Aanvang 7 unr. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 17 November 1001, 's morgens 10 uur, onder leiding van Ds. v. d. SCHEER, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Tiel. Steeds nog TE KOOP alsook eerste kwaliteit - Daar het iny meermalen bleek, dat er gekocht werd van anderen, terwyl de koopers veronderstelden dat het van my was, zoo geef ik by deze kennis, dat alleen M. BUNNIK belast is om voor my te verkoopen en C.en A. NEDERHOF let meer voor my werkzaam zyn. VAN DE KACHELS In alle soorten, nn^B^ Ruime keuze TEGEL- en VOETPLATEN, en vervolgens steeds geëtaleerd in het Magazyn achter en naast den winkel en rnlm voorzien van SCHOONHOVEN, Haven B 55-50. F-en oude BINNENLANDSCHE BRAND WAARBORG-MAATSCHAPPIJ vraagt voor SchoonhovenBergambacht i Krimpen a/d Lek een Brieven franco, onder letter P, aan het Bureau dezer Courant. Solide AGENTEN of AGENTESSEN ge raagd voor de „H anno vera-Leven s- erz.-MU., zonder geneeskundig onder dek, op een salaris van f 35 per maand n provisie. Kleine borgstelling vereischt. Aanbiedingen aan het Generaal-Agent uur voor Nederland, Maliesingel 70, Utrecht. gevraagd tegen Kerstmis, goed kunnende melken en met alle koe-boerenwerk bekend. Hoog loon. Adres J. v. d. BAS te Monrdrecht, Zuidpias. Met 1 Januari a. s. gevraagd een P. G., voor vast werk, goed kunnende melken en met paard en wagen omgaan. Huis beschikbaar. Zich te vervoegen by C. OSKAM Cz. te Bergambacht. TERSTOND GEVRAAGD: of Leerling, by D. BEZEMER, Bakker, Schoonhoven. Er biedt zich aan: P. G., in een klein deftig gezin; van de beste referentiën voorzien. Brieven franco, onder letter K, aan het Bureau van dit Blad. Mevrouw VAN DER KOP-HOOGENDIJK, Oude Haven, Schoonhoven, vraagt tegen 1 Februari a. s. Probeert eens 'myn prima onverbeterlykk f 3,50 de 50 Kilo. Kykt niet naar pry's, maar naar kwaliteit. Goed koop toch duurkoop. Adres Broodbakker te Lopik. Te huur of te koop gevraagd, door een gehuwd persoon, een liefst op een dorp. Br. fr., letters A T, aan het Bureau van dit Blad. Het aangekondigd Boel< liu in by de Familie UYPERS te Hoog -Blokland op Woensdag aanstaande (zie pag. 4 van dit blad) Gorinchem. te Molenaarsgraaf is voor nemens op Donderdag 21 November 1901, 's voorm. 10 uur, ten huize van de Wed. W. ROZENDAAL te in het openbaar te verkoopen: als: 12 Kalfkoeien, 1 Guiste Vaars en 4 Pinken, 1 aftandsch zwart MERRIEPAARD (bles); als: Kannen, Tonnen, Emmers, Karn, Kaaspers, Koekenmolen, Bietensnyder, Boe> renwagen. Speelwagen, Kar, Schouw, Paar dentuig, Horden, Boomen, Slieten, en Te bezichtigen daags vóór- en op den dag van den verkoop. Een ruime collectie Horloge*, Pendules, Regulateur*, Barome ter®, Wekkers enz. Van SCHOONHOVEN naar GOUDA, LEIDEN, HAARLEM eu ALKMAAR Maandag morgen vroeg. Naar UTRECHT Donderdag-middags Naar AMSTERDAM en de ZAAN Maan dag-morgen vroeg en Donderdag middag. Naar DORDRECHT Maandag-morgen vroeg en Dinsdag-middag. Van AMSTERDAM naar SCHOONHOVEN Maandag*middag en Donderdag middag. Van DORDRECHT naar SCHOONHOVEN Donderdag-morgen en Zaterdag middag. Uitgebreide dienstregeling gratis ver krygbaar. Schoonhoven en Amsterdam. Kantoor en ligplaats te Amsterdam Krommewaal 31. Horlogemaker, Wydstraat, Gouda. Reparation in alle soorten van Uurwerken, spoedig en biliyk. UIT DE HAND TE KOOP: Een makke Te zien en te bevragen by C. KONING, Schoonhoven. Aan hetzelfde adres een prachtig paar &OUDJFAZANTEM Je koop. De Notaris A. CASTELEIJN A1/ ij to Streefkerk is voornemens op Woensdagen den 27. Novem- ber cn 4 December 1901, telkens 's voormiddags ten 11 'ure, by A. GELDERBLOM onder aan het Schoonhovensche Veer, by inzet en afslag, te veilen en te verkoopen: Voor JACs. VAN DER HAM. ERF, TUIN en BOOMGAARD, onder Grost- Ammers, baby het Schoonhovensche Veer, aan den Lek dyk, binnendijks, te zamen groot 63 Aren, 34 Centiaren. Voor P. STERRENBURG. onder Groot-Ammers in Gelkenes, binnen den Tiendweg, groot 13 Aren, 40 Cenf laren. Alles te aanvaarden by de toewijzing. Betaling der Kooppenningen op den 8. Januari 1902. Nadere inlichtingen geelt genoemde Notaris. De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voornemens op Woensdagen den 27. No vember en 4 December 1901, telkens 's namiddags ten 2 ure, by H. VAN ES te Langerak, by inzet en afslag, le veilen en te verkoopen: Voor de Erven van A. LABÉE. met ERF en TUIN en BOUWLAND te naby den Korenmolen en over den Tiend- weg, te zamen groot 48 Aren, 40 Cen tiaren. De veiling geschiedt iu 2 perceeien. Te aanvaarden: Het Huis met Erf én Tuin den 1. Mei eü het Bouwland den 1. Febru ari 1902. Betaling der kooppenningen op den 8. Januari 1902. Nadere inlichtingen geven H. LABÉE te Langerak en genoemde Notaris. OPENBARE VRIJWILLIGE De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voornemens op Vrydagen den 29. November en 6 De cember 1901, telkens 's voormiddags ten 10 ure, hy W. VAN DEN HOVEN te Groot-Ammers, by inzet en afslagte veilen en te verkoopen: Voor de Wed. CHR. WILL en A. WILL aan de oostzyde van de Kerkstraat, te zamen groot 4 Aren, 84 Centlaren, in 2 perceeien en massa. Te aanvaarden den 1. Mei 1902. Betaling der kooppenningen op den 8. Januari 1902. Nadere inlichtingen geven A. WILL en genoemde Notaris. Notarissen MARIS en VAN ITTERSUM zullen op Woensdag 27 November 1901. 's morgens 9 uur precies, op de hofstede van de erven H. DE GROOT, bjj het Kersbergsche Veer onder Lexmond, •m contant geld, publiek verkoopen: 5-j. zwart Merriepaard, 9 kalfdragende Koeien, W—U../I». t Vare Koe, 2V»*j. 1V»-j. lVa-J- C. B. VAN BAAREN te Schoon hoven zal op Maandag 18 November 1901, 'smorgens te 4ien uren, te vóór het Koffiehuis van A. TIMMER, publiek verkoopen: Eene beiangryke party bestaande uit: Baddings, Vloerdelen, een party zware Binten, Plauken. Platen, Brug- leggers, SchoeiingplaukeuKraaischrooten, Deuren, Kozynen met Ramen, Schotten en Vlonders enz.alles afkomstig van onteigende panden onder Charlois. Alle» vóór den verkoop afgenummerd te riea. Moerkop dito, Ruinpaard, Moerkop ruin- paard, anandschVeu- lenpaard, Moerkop Hengstveu len, 6 Kalfvaarzen, 30spinken, 1 Stierpink, 7 Stierkalveren, 2 Kuiskalveren, 3 Biggen, IZeug met 6 lvet Varken. Ruim 50.000 Kilo goedgewonftén Boerenwagen, SpeelwageD, Tilburrie, Kar, Hondenkar, Ploegen en Eggen, 2 Wan molens en Zeeften. Karnton, 2 Wringlobben, 2 Koperen Kannen, Tonnen, Emmers, Jukken, Ktaa* vaten en Planken, Koperen Ketel en allerlei Horden, Boomen, Slieten en Brandhout en allerlei

Schoonhovensche Courant | 1901 | | pagina 2