Derde Aanteiiiw. Tandarts Hes dei, StremiM Schuimt. zacbte Glycerinezeep, Gez. H0FSLAG, ren mmi Bedden en Matrassen. W. A, van der DONK, lFfflÖH JAC. f EMIT, LandbonTersvonjnjr Eane fiommoiu Belraie Tieierliedei 1 HOFSTEDE Oproeping. Oproeping. Een Pakhuisknecht, Boerenarbeider PERSONEN, Huishoudster, Dienstbode. gestremd flinke Dienstbode. een net Meisje, Een Meisje, een net Meisje, een Dagmeisje, Pg HYPOTHEEK. Boerenknecht, Timmerlieden Lynzaadkoeben, Dames- en Kinderkleeding. KERMIS - GOUDA. G0RCUIH, DEN HAAG, Boomvruchten. Streefkerk, te Haastrecht, Hypotheek. LEXM0ND Nlenwland. Polsbroek, BERGAMBACHT, Advertentién. Dankbetuiging. a Notaris M. DEN BLEKER Mr. J. G. L Nolst Trenité. Rotterdam, Hoogstraat 317, Remonstr. Geref. Gemeente Protestantenbond te Ameide. Gemeubil. Zit- en Slaapkamer TE KOOP: TREK- of PLEZIERHOND, WESSANEN LAAN, van de Zeepziederij „HET KRUIS" te Sliedrecht. GEGARANDEERD ZUIVER. Haven, naast het Stadium, Schoonhoven: GROOTE, SCHITTERENDE VOORSTELLINGEN, „DE LEESVEREENI6ING", Westhaven No. 182 te Gonda, Donderdag 31 Juli: extra Ochtend-Voorstelling, aanvang 12 nnr. De Onderlinge Boerenbrandwaarborg-Maatschappjj te Zwolle H. COLJÊ te Lopik. /OO0C[dr&mf>anj/ Kolkkade 5, ROTTERDAM. Arkelstraat. Wagenstraat. TE 1LBLISSERD1M Hr. J. P. VAN DEN BRINK. J. J„ Schone, Rokin 83, Amsterdam, Bet FRUITGEVAS Publieke Verkooping OPENBARE VERHURING "wei-, HOOI-, BOÜW- en BOOMGAARDLAND, R(jtuig- en Wagenmaker, DOELEN, SCHOONHOVEN. Tilbury, TE KOOP; Gebruikte Tentwagens G. VAN DAK te Stolvjjk. TE KOOP: Blokwagen met lemoen, Vraagt j^. „DE TOEKOMST" Probeert ze! C. VAN LEEUWEN, Mr. Kuiper, Tuinstraat 317-318, Gonda. en Verhuring van NAWEIDE, Ameide. Belangrijke Verkooping WEI-, HOOI-, BOUW- EM GRIENDLANO, groot 6.72.93 Hectaren, Openbare Verkooping. Wei-, Hooi-, Bouw- en Boomgaardland, 5 Hectaren, 80 Aren. Gouda, 24 Juli. Gisteren slaafden vod| het eindexamen H. a S. ia Zuid-Hullaml d hoerenC. A. Muller, M. J. J. Nielsen, J. Kortenoever en G. Wgnaendts, allen leer lingen der H. B. S. alhier. Gorlncheaa, 23 Juli. De vorige weel slaagden te Schiedam voor het eind-examet H. B. S. met 5 jarigen cursus de navolgend heeren: A. Bos, K. E. M. Brewer en W| van Brouwershaven, extramüs, allen va| de Hoogere Burgerschool te Gorincbem. *Arkei, ft Juli. Voor het voorbereide^ militair onderwijs, dat dezen winter alhie; wederom zal gegeven worden, hebben zich 26 leerlingen aangegeven. •Berg-Ambacht, 23 Juli. Heden-morl gen reed de telegrambesteller K. alhier met zgn flets over 't dorp. Toen by voorbij een slob ging, kwam daar juist iemand met een paard uit, waardoor hn omviel en het paard op zjjn flets trapte. Met eene kleine reparatie aan het voorwiel liep dit ongeluk, dat ernstige gevolgen had kuunen hebben, af. ft Juli. Begunstigd door heerlyk weer maakten de leerlingen van de hoogste klassen der le en 2e o. 1. school alhier een uitstapje naar Den Haag en Scheveningeu. In „de Bataaf', een heerlijke theetuin, in de Scheveningsche boscbjes, werden de kinderen op melk en krentenbroodjes ont haald, en konden zich naar hartelust ver maken met allerlei dingen in die uitspanning aanwezig, als: draaimolens, wippen, schom mels enz. Daarna geno.ten de kleinen van den prachtigen aanblik der zee en stoeiden ze in de duinen. Éen flink maal in de volksgaarkeuken liet zich na al de bedry vigheid goed smakeo. Op de boot werden ze voorts nog onthaald op melk, taartjes en sinaasappelen, die een bekende kindervriend aan boord had laten bezorgen. Geen wonder dat ze allen vonden een „leuken" dag te hebben doorgebracht. Een hartelyk woord van dank aan de drie ingezetenen onzer gemeente, die het te kort in de kas bereidwillig aanvulden en er het hunne toe hebben bygedragen, dat het den kinderen aan niets ontbroken heeft. Bleskeusgraaf en Hofwegen, 21 Juli. Onze predikant, Os. J. Hajing, heeft de toezegging van beroep naar IJselstein aangenomen. Oapelle a/d IJsel, 23 Juli. Door den gemeente-veldwachter C. J. Laman en den ryksveldwachter Van Weel, alhier, zyu aange houden en naar het huis van bewaring te Rot terdam overgebracht twee mannen, die onder die gemeente waschgoed hadden ontvreemd. "Groot-Ammer*, 25 Juli. Wegens het overl(jden van den heer Dr. E. J. van der Mjjle is door Burgem. en Weth. dezer gemeente tot tjjdelyk gemeente-geneesheer benoemd de heer W. Bal, arts alhier. •Haastrecht, 25 Juli. Vanwege „Het Groene Kruis" alhier zyu op verschillende plaatsen in deze en omliggende gemeenten dreggen geplaatst, ten einde voorhanden te zijn, wanneer er ongevallen plaats hebben. Voorwaar een uitstekend besluit van het bestuur dier uitstekende vereemging. Alhier hebben zich, evenals in de gemeente Vlist, geen jongelieden aange meld om gebruik te maken van het voor bereidend militair onderricht §Klndcrdyk (gem. Nieuw-Lekkerland), 23 Juli. Het tractement van den telephoon- beambte, den heer A. M. Stam alhier, is door den gemeenteraad met f 25 verhoogd. Lekkerkerk, 24 Juli. By de gehouden aanbesteding van de gewone polder werken alhier is ingeschreven door: a. Verfwerk: W. J. de Vlaming f 60, J. H. van der Velden f 52, L. Mudde f 33 en W. A. Mudde f 29,85. b. TimmerwerkC. J. Neven f 205, P. van Limborger f 189,50, P. Borsje f 185, G. Neven Jz. f 176 en H. Koutstaal f 162. C. Metselwerk: B. Verwaal f 175 en G. van der Voet f 145. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. •Lekkerkerk, 25 Juli. Zondagavond gaf de röuziekvereeniging „Wilhelmina" weder een concert by deu heer C. v. d. Wouden. Schreven we, de vorige maal dat by een herhaling het aantal belangstellenden Voorzeker niet minder zou zyn, de uit komst heeft de waarheid hiervan aangetoond. Het geheele uitstekend daarvoor ingericht terrein was spoedig bezet en velen moesten zich met een staanplaatsje vergenoegen. Den directeur en den leden der rnuziek- vereeniging mag een woord van dank, voor het genoegen ons verschaft, niet onthouden worden. Op initiatief van de afdeeling Kinderdijk vergaderden Maaudag 21 Juli in het café „De Groote Boer alhier de afgevaardigden van de afdeelingeo Schoonhoven, Nieuwer- kerk, Kinderdijk, Krimpen a/d IJsel, Krimpen a/d Lek, Capelle a/d IJsel en Lekkerkerk van de „Zuid-Holl. Vereëniging Het Groene Kruis". De heer Murk Leis van de afd. Kinderdijk heette de opgekomenen welkom en toonde met enkele voorbeelden, dat samenwerking dikwyls nattig en noodig is. Vooral acht hy hst geweuscht, dat de afdeelingen twee keer per jaar een gecombineerde vergade ring zullen houden tot het bespreken van den oproepingsbrief voor de algemeene ver gadering. Hy vraagt den heer Luyten, voorz. van de afdeeling Lekkerkerk, deze vergadering te willen presideeren. De heer I^uyten neeuit deze taak gaarne op zich; by dankt de afd. Kinderdyk voor het genomen initiatief en hoopt dat deze vergadering aanleiding zal geven tot het oprichten van een bond van afdeelingen, die zoowel zal werken in het belang van elke afdeeling als in dat van de groote vereeniging „Het Groene Kruis". Hy ver zocht den afgevaardigden iets te willen mededeelen omtrent de oprichting en werking hunner afdeeling. Uit de verschillende mededeelingen biykt dat „Het Groene Kruis" zeer heilzaam Werkt het aantal leden breidt zich sterk uit; ge steund door flinke giften der gegoeden mogen de meeste afdeelingen zich in een gunstigen financiöelen toestand verheugen. Een paar afdeelingen klagen, dat zy nog niet zooveel geldeiyken steun ontvangen, als met het oog op het goede doel, dat zy beoogen, gewenscbt zou wezen. Naar aanleiding van een door het hoofd bestuur verlangde subsidie van f 100 tot het uitzenden van vacantiekolonies, stelt de heer Pruis Visser van de afd. Kinderdyk voor, op den beschry vingsbrisf voor de eerst komende algemeene vergadering de volgende motie te doen plaatsen: „De algemeene ver gadering, van oordeel, dat het noodig is kapitaal te vormen, acht het gewenscht, dat voortaan geen subsidies meer zullen ver leend worden." Deze motie kan niet in stemming worden gebracht, omdat de leden der afdeelingen hierover nader moeten beslissen. Zy zal echter in de afdeelingen ter sprake worden gebracht. Tr Op voorstel van den heer Valk van Schoonhoven wordt besloten nogmaals een paar vergaderingen als deze te houden om dan te komen tot het oprichten van een bond van afdeelingen. De afdeeling Lek kerkerk, daartoe uitgenoodigd, verklaart zich gaarne bereid de volgende maal de afge vaardigden te ontvangen. 1 Na zyn dank betuigd te hebben aan de afgevaardigden voor hun aanwezigheid, Muit de voorzitter de vergadering. Woensdag had C. Z. het ongeluk bü het scheppen van water in de sloot te vallen Toen haar zuster dit ongeluk bespeurde' dacht deze niet anders of hulp was te laat' In haar schrik liep zy naar de op een paar nnuuten afstauds gelegeu naastbyzHnde woning. De heer C. van Limborgh begaf zich onmiddellyk naar de plaats des onheils, bracht haar op het droge en niet anders denkende of het was reeds te laat begon hy de voorschriften te volgeD, ge' geven by het redden van drenkelingen. En zijn moeite werd beloond; na volhouden keerden de levensgeesten weder en weldra was zy buiten gevaar. - De b°?ib10u^ is jQ de*e gemeente byna geëindigd. Over 't algemeen valt de opbrengst Diet tegen en de qualiteit is uit- stekend. Hoe het echter met de naweide zal afloopeD, weet men niet. Er zyn ver bazend veel muizeD, die de jonge sprieljea afknagen en daardoor de landeryen kaal houden. •Lopik, 24 Juli. De heer C. J. Schef- fers alhier heeft wegens vertrek naar elders ontslag gevraagd als lid en secretaris van''de commissie tot wering van schoolverzuim. •JSieu werkerk a/d IJael, 24 Juli. 't Was Dinsdag-middag iu den Prins-Alexan- derpolder wedstryd. Een fletsryder en een eigenaar van een hit hadden een wedden schap om tien gulden aangegaan, wie het eerst van hen een afstand van duizend Meter had afgelegd. Tot ongeveer 700 M. bleef de hit voor, maar wat licht te begrepen is, het dier moest het tegen het ry wiel afleggen. Door het prachtige zomerweer begun stigd, hebben de laudbouwers in de laatste paar weken aan den hooibouw veel kuuuen doep, zoodat er al eenige zyn, die den bouw al binnen hebbeD, terwyl verreweg de mees ten al zoo langzamerhand het einde kragen. Over het algemeen is er veel hooi gewonnen, zoo veel zelfs, dat de gewone bewaarplaat sen by enkelen te klein zyn, zoodat men heeft moeten schelften. Bovendien is de kwaliteit uitstekend. §tticuw-LekkerIand, 23 Juli. Zater dag jl. had de vrouw van den werkman S. alhier het ongeluk in de sloot achter hare woning te vallen. Op haar hulpgeroep scho ten een paar buren toe, die nog bytyds de vrouw uit haar netelige positie wisten te redden. De rekeDiog dezer gemeente over het jaar 1901 bedraagt in ontvangst f20219,936 en in uitgaaf f 18814,976, zoodat er een batig saldo overblyft van f 1404,96. •Ottoland, 25 Juli. Op de voordracht voor onderwyzeres te Klaaswaal komt ook voor mej. B. W. Zevenbergen alhier. ••Oudewater, 22 Juli. Heden-avond had in het kofflehuis van W. J. v. d. Meer, ten overstaan van Notaris W. Kruiswyk alhier, de verkoop plaats van twee woon huizen 1. Een huis in de Leeuwerikstraat, groot 1 are, 80 centiaren, toebehooreude aan den heer Niekerk te Woerden, 't Hoogst in bod gebracht door J. P. Vermey op f 2100; by jafslag niet geraynd. 2. Een huis in de Kapelstraat, groot 70 centiaren, toebehoorende aan de erven T. D. Montyn. 't Hoogst in bod gebracht door P. Hoogervorst te Hoenkoop op f 1100; by afslag niet gemynd. Perceel 1 niet toegewezenperceel 2 wel. I Na eenige weken rust, in welken lyd de noodige herstellingen en verbeteringen ^ijn aangebracht, zoowel in- als uitwendig, fcyn deze week de werkzaamheden in de koe- kenfabriek alhier (firma Verloop te Utrecht) Weder aangevangen. De in werking zynde fabriek schenkt niet alleen een gezellige drukte van het lossen van zaadschepen hoewel het veelal machinaal gaat, doch gééft aan vele handen werk en aan vele gezinnen brood. Als vervolg op het bericht van jl. Woensdag, dat nl. het bestuur vau de H. Maatschappy v. Landbouw in haar laatste vergadering door de leden gemachtigd was de loten van de in Sept. a. s. te houden verloting en bloc te verkoopeu, kunnen wy thans berichten dat de bestaande verlotings commissie alhier de koop heeft gesloten en de loten voor hare rekening zal exploiteeren. •Polsbroek, 24 Juli. In de jl. Vrydag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd na enkele wyzigingen nog maals vastgesteld de politie-verordening, en tevens een regeling, betreffende het her- haliugsonderwys en de belooning der onder- wyzers, met dit onderwys belast. •Ridderkerk, 23 Juli. Door den heer Oostenbroek te IJselmonde, concessionaris, zyn aan den gemeenteraad alhier gezonden plannen en teekening voor den tramweg Rotterdam Ridderkerk Zwyndrecht. Do geheele lyn is 21 K. M. lang, waarvan alleen in deze gemeente ruim 9 K. M. Hy vraagt per adres gedurende 26 jaar eene subsidie van f 2800 per jaar. •Steiu, 25 Juli. De publieke verpachting vau het grasgewas vau het Schrale Land en het Zwet heeft gisteren-avond f 484 opgebracht, tegen f689 in het vorige jaar. •Stolwijk, 24 Juli. Van de 12 sollici tanten voor de vacante betrekking van onderwyzeres alhier zyn tot het geven van eene proefles uitgenoodigd de dames: M. S. van Wyogaarden te Gouda, J. W. C. Nysen te Nieuwpoort, A. Rott te Zaandyk, C. A. Jungerius te Stryen, A. A. M. van der Kruk te Gorinchem en P. B. Wapperom te Dordrecht. De vjer eerstgenoemdeu worden Vrijdag den 26en, de beide anderen den volgenden dag verwacht. Door het losschieten van een touw kreeg eenige dagen geleden een der gebr. K., molenaars alhier, een stuk hout met zulk eene kracht tegen het voorhoofd, dat eene ernstige wonde er het gevolg van was. De dokter verklaarde, dat de slag doodelyk zou geweest zyo, indien hy iets hooger of lager ware aangekomen. Nu hoopt men, dat de patient er met eene volstrekte rust van ongeveer eene week zal afkomen. •Streefkerk, 25 Juli. Maandag sloeg de bliksem in een der beschoeiingen van de aanlegplaats der stoombooten in de kom der gemeente. De brand, die daardoor ont stond, was spoedig gebluscht. Waddiiigsvccn, 23 Juli. De gift van f 1U00 is door het bestuur der Ned. Herv. kerk aanvaard op voorwaarde, dat het bestuur de personen mag aanwyzen, die van de zitplaatsen gebruik wenschen te maken. Zooals men weet, wenscht de gever, dat armen en behoeftigen zonder onder scheid die plaatsen konden innemeD. De gever heeft bericht, dat tegen de voorwaar den van 't bestuur geen bezwaar bestaat. De heer Chr. Rupke zal 1 Aug. a. s. naar Suriname vertrekken, om van regeerings- wege een onderzoek naar teelt- en bouw gronden in te stelten. Zyn reis zal circa drie maanden duren. Willige-Langerak, 24 Juli. Naar aan leiding van het opnieuw uitbreken van de dyphtheritis in een paar gezinnen alhier in de schoolbunrt, waarin de ziekte voor eenigen tyd ook reeds geheerscht had, heeft zich het gerucht verspreid, dat de school opnieuw gesloten zou worden. Maar daartoe is tot op heden geen aanleiding, dewfll nu nog geen reden bestaat, om de school van besmetting te verdenken, «ooals voor enkele Bu leerlingen uit be- SS f""11*" d8 school beioclit bebben, loonl, toen wel bet gevsl geweest is, en „°ïk "°8 he' geval voorgedaan neen, dat leerlingen ziek de school moesten verlaten en dan spoedig bleek, dat er diphthentis aanwezig was. .11.7 D? k,"reht van den landbouwer D. E. aimer had voor eenige dagen het ongeluk van een voer hooi te vallen, tengevolge waarvan hy zich ernstig bezeerd heeft aan een arm en vooral aan de borst. De ge kwetste kon volstrekt niet meer helpen aan het hooimennen, maar legde zich op een rustig plaatsje neer en leed veel pijn. s Anderen daags werd hy naar zyn ouderiyke woning vervoerd. - Op de visschery alhier zyn van Zoodag op Maandag 11. 8 zalmen gevangen, "■D,e'n,oin,l®» $2 Juli. Alhier is op 74-jarigen leeft yd overleden de heer A. P. va,n. Driel, sedert jaren dykgraaf van den polder WestrIJselmonde. IN MEMORIAM. De gemeente Groot-Aramers telt een. geacht ingezetene minder, de heer Dr. E. J. VAN DER MIJLE. De oude dokter, die werkte tot hy niet meer kon, is niet meer. Een ongesteld heid van slechts enkele weken maakte een einde aan zyn leveo. Hg werd 25 Aug. 1827 te Ouderkerk a/d IJsel geboren en werd in 1853 scheeps dokter, welke betrekking hy twee jaren vervuld*, waarop by zich te Streefkerk vestigde, waar hjj zeventien jaar is geweest. Daar hy veel patiënten had te Groot- Ammers, kwam hy in Juli 1872 in laatst genoemde gemeente, waar men niet weinig verheugd was, toen de dokter zich aldaar metterwoon vestigde. Gedurende zyn praktyk verriehtle hy, by arm of ryk, de vaccine gratis, zoo wel in andere gemeenten als bier. Als operateur had hy in den geheelen om trek naam en niet miuder als accoucheur. Aan ruim 5000 kinderen deed hy het levenslicht aanschouwen. Als lid der maatschappy verliezen vooral de kinderen in hein een waar vriend. Een onmogelykheid was het voor hem een kind «Ónder spreken voorby te gaan. Vooral toonde hy, welk een kindervriend by was by nationale feesten. Welk een koslbaar geschenk ontvingen de kinderen niet in 1898! Vele menschen waren aan den ouden dokter gehecht en hadden hem nog zoo gaarne in hun midden gezien. Zoo gaarne hadden zy hem, na zyn half-eeuwfeesf, nog eenige jaren een welverdiende rust gegund na een zoo werkzaam leven. Het heeft echter niet zoo mogen zyn! Requiescat in pace. GEMENGD NIEUW**. De hoofdprys der loteryver- eeniging „Gorinchem en Omstreken", zynde een brik, bespannen met twee paarden, volledig getuigd, is gevallen op hetnommer van den veehandelaar A. Dekker Brugdam te Almkerk. A. s. Zaterdagnamiddag zullen op het Wandelhoofd te Scheveningeu proe ven genomen worden met redding-dryfeos- tumes, een uitvinding van mej J. Bakker Zui- -dewind te Helder. Personen, die niet kunnen zwemmeD, zullen, met het reddingscostuum over hunne kleederen heen, in het water worden geworpen, waarop zy, volgens mede- deeling, met het grootste gemak bltyven dry ven en verschillende bewegingen kunnen maken, daar het costuum hen volkomen beveiligt voor zinken. Te Rotterdam is Maandag nacht ingebroken in het kleedingmagazyn van de firma J. H. van Hasselt, aan de Gelderschekade 17. De dieven hebben in de portiek de spiegelruit in de deur inge trapt en zyn daarna naar bionen geklommeD. Vermist worden eenige coupons lakenstoffen. Maandag-nacht werd Achter St.-Pieter te Utrecht een ruim 20-jarig meisje gevonden, dat in bewusteloozen toestand op den weg lag. Na door de politie, die men hiermede in kennis had gesteld, per brancard naar het hoofdbureau van politie te zyn overgebracht, werd te vergeefs beproefd haar weder tot bewustzyn te brengen. Zy is daarop op last van den politiedokter naar het Ziekenhuis vervoerd. Den volgenden middag was zy nog allyd niet by kennis. Maandag jl. is door de politie uit Gouda naar het Commissariaat van Politie te Culeraborg overgebracht een minderjarig meisje, wier opsporing en op zending was verzocht door de moeder. Te Breda is door de marechaus sees naar het Huis van Bewaring gebracht de onderwyzer L. uit Achtmaal (gem. Zundert), verdacht van het plegen van onzedelyke handelingen met aan zyn zorgen toevertrouwde kinderen. By Su a meer (Friesland) werd Maandag eene 70-jarige vrouw, die met haar man van het land kwam en, ondanks zyne waarschuwingen, de tramrails overstak, door de locomotief overreden. Zy was dadeiyk een iyk. Men meldt uit Haarlem dat het met de instructie tegen Haarlemschen Frans, den beruchten inbreker en verdachte van de gruwelyke moorden, waarvan de dader nog steeds niet is ontdekt, niet best vordert. Rosier weigert eenvoudig op de hem ge stelde vragen te |fltwoordep en byna alle getuigen die in verband met de feiten, waarvan men hem beschuldigt, worden ge hoord, aarzelen in huh herkenning van den aangehoudene. Het staat te vreezen dat Frans na een veroordeeling wegens het ver boden dragen van wapenen weer in vryheid zal moeten worden gesteld. Een onderwyzer te Amsterdam ontving het volgend briefje: „Menheer, onze Karei kan niet op school komen, omdat we allemaal by het begrave van een be vrind ïyk zyn ge vraagt en ons kind dat plesiertje niet onthouwen willen. Met agting Uw dw. dr." Eon lief moedertje. Te Mun tendam geraakte Maandag een „moeder" zoó in drift dat ze haar 6 jarig kind met een echerp voorwerp in de borst stak, waardoor een diepe wonde ontstond, gelukkig niet le- vensgevaarlyk. De vrouw verklaarde aau de politie niet te weten hoe de wond ont staan was. De rechter zal het wel ontdekken. -Er zyn in Frankryk 1.250.000 ry wielen, waarvoor belasting wordt be taalden wie weet hoeveel nog, waar voor geen belasting betaald wordt. De op brengst der rywielbelasting wordt voor 1903 begroot op 7>/g millioen francs. Een doodeiyke kus. —Een moe der te Velten, in Pruisen, had het lyk van haar kindje, dat eenige dagen geleden aan brandwonden bezweken was, kort voor de begrafenis nog eens gekust. De vrouw werd ziek en stierf aan een bloedvergiftiging die z(j by het kussen van haar doode kindje had gekregen. STADSNIEUWS. Schoenketen, 25 Juli. De commissie uit de Kqmer van Koophandel en Fabrieken alhier be- yvert zich zeer om het plan voor de oprichting van een plaatselyk telephoonnet tot rypheid te brengen. Opname is reeds geschied en begrootiDg, teekening enz. zyn reeds in handen der commissie. Tegen een jaarlykschen abonnementsprys van f 35 hebben zich reeds 25 firma's verbonden om aan te sluiten en op nog enkelen wordt gerekend, waardoor de onderne ming Voor renten en exploitatiekosten is gedekt. Wanneer al de resultaten zyn verkregen, stelt de Kamer zich voor om met degenen die zich verbondon hebben eene byeenkomst te houden, ten einde daarna met al de gegevens by Burg. en Wetb. de zaak uitvoerig te bespreken. Wij vertrouwen dat de vele moeiten, die de Kamer zich voor deze hoogst nuttige zaak getroost, met succes zal worden be loond. Eene telephoonverbinding, intercom munaal en internationaal, is voor den tegeu- woordigen tyd een noodzakelijkheid, ten einde de gemeente met het wereldverkeer te Verbinden. Eenige ingezetenen hebben zich tot Burg. en Weth, gewend met het verzoek om de vacanlie te willen verzetten, zoodat deze valt geheel in Augustus. Dit adres wordt gesteund door een genees kundige verklaring der drie practiseerende geneesheeren hier ter stede; door de Afd. Schoonhoven van den Bond van Nederl. Underwyzers en door de AfJ. Schoonhoven van de Ned. Ver. tot Afsch. van Alcoholische Dranken. Ook het hoofd der school zal dat adres steunen. Zaterdag 19 Juli j.l. werd te Vlissingen de jaariyksche byeenkonist ge houden van de Vereeniging van Officieren der Schulteryen in Nederi&ud en teveus de daaraan verhouden schietwedstryd. Er werd geschoten op personeele- en vrye banen. Voor de personeele banen waren ver schillende pryien beschikbaar gesteld, ook door het Ryk, en voor de Vrye banen door de vereeniging. De Kapitein Commandant der-dd. Schutte ry alhier, de heer II. G. Geelhoed, behaalde by dien wedstryd: 1. Op de personeele baan, op 150 Meter, met Ryksgeweer, den eersten prys, door het Ryk uitgeloofd, zynde een zilveren asperge lepel in étui. 2. Op de personeele baan voor revolver, den vyfden prys (sigaren-étui). 3. Op de vrye baan, flobertbuks, den eersten prys, een zilveren couvert (lepel en vork) met Rykswapen. Door den gemeenteraad van Rotterdam is met algemeene stemmen be noemd tot leeraar ia de wiskunde aan de hoogere burgerschool voor jongens met 6-jarigen cursus aldaar, onze vroegere stad genoot, de heer C. L. Tondu, leeraar aan de hoogere burgerschool te Schiedam. Mejuffr. C. Boot, ouderwyzeres aan de school met den By bel alhier, is benoemd tot onderwyzeres aan de Chr. schooi te Kollemerland (Fr.). Dinsdag-avond dronk het 4-jarig dochtertje van den turfhandelaar E., terwyi het een oogenblik in de kamer alleen was, uit een flescbje met vliegende geest eu slaolie, dat op den schoorsteen stond, met het treurig gevqlg, dat het mondje van binnen hevig gebrand werd. Gelukkig had bet kind niets van het vocht ingeslikt, daar anders de gevolgen doodelyk zouden zyn geweest. ••—Het ongeveer zes-jarig zoontje van den heer L. d. K. alhier had Woensdag middag de onvoorzichtigheid in de School straat op eene schuttiug te klimmen, met het treurig gevolg, dat het aan de andere zyde er afviel en daarby een der beenen brak. Gisteren is het beentje gezet en de kleine patiënt moet, hoewel uiterst pynlyk, thans naar omstandigheden vry wél zyn. Toen gisteren-avond ongeveer half acht een fletsryder op den Grooten Singel voor een span paarden, die aan de hand geleid werden, wilde uitwyken, had hy het ongeluk met fiets en al in de diepe gracht te geraken. Gelukkig werd dit ongeval door een paar personen opgemerkt, die onmiddellyk de behulpzame hand boden en den fletsryder op het droge trokken, wat echter met groote moeite gepaard ging, daar lyf en beenen tusscheu het wiel verward geraakt waren. Meerdere toegeschoten per sonen reinigden den man en zyu voertuig daarop zooveel mogelyk van kroos en mod der, waarna hy zich, hoewel druipnat, op zyn fiets, dia gelukkig weinig scheen geleden te hebben, naar zyne woonplaats Lopik spoedde. ning aanvaardde, welke hy Zondag 3 Aug. e. k. kerkelyk hoopt te herdei ken. Ter voorziening in de vacature- Groenewegen heeft het bestuur der Hernon- strantsch-Gereformeerde gemeente le Roller- dam het navolgend alphabetisch tweetal geformeerd: Ds. P. Eldering, ex-predikant van Fredirikatad en Ds. L R. Oldeman, pre dikant te Gouda. Z.D.H.de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Oudewater de Eerw. Pater A. C. B. Voss, uit het klooster te Woerden. VERVOLG DER NIEUWSTIJDINGEN. Naar men verneemt, ligt het in het voornemen der regeering om de militaire pensioenwetten zoo mogelyk met 1 Novem ber a. s. in werking te doen treden. De Minister van binnenlapdsche zaken heeft een schryven gezonden aan de Gedep. Staten der onderscheidene provinciën, waarby hun wordt verzocht, de aandacht van de gemeentebesturen er op te vestigen, dat de woningwet op 1 Aug. e.k. in werkmg zal treden, en een nauwgezette inachtne ming van die wet, ook voor zooveel de gemeentebesturen betreft, wel te willen be vorderen. Gedurende de afwezigheid, door verblyf in het buitenland, van den Minister president, Dr. Kuyper, treedt de vice-presi dent van den imuidterraad, generaal Ber- gausius, lydelyk als premier op. De Gemeenteraad van Vianen heeft verworpen een voorstel van het raadslid Mr. Lulofs, waarin de wenscheiyk- heid werd uitgesproken, dat Burg. en Weth., alvorens eene aanbeveling op te maken voor een lid der commissie tot wering van schoolverzuim, advies zouden vragen aan genoemd lichaam. In vier raadszittingen was hierover van gedachten gewisseld. De burgemeester achtte het in stryd met de wet. •- Maandag j.l. is de aardappel- beurs te Vuren geopend, en heeft de handel in Geldersche kralen een aanvang genomen. Sedert zyn de pryzen al eenigszins stygende. Ia het begin toch besteedde men f 2,26 k f 2,30, en heden werden zy geleverd tegen f 2,45 per H. L. Te Apeldoorn is overleden de heer F. T. Bensdorp, de stichter van de Hollandsche cacao- en chocoladefabriek te Amsterdam. De heer G. J. Boot te Giesendam is geslaagd voor de hoofdakte. By de akte-examens Engelsch 1. o. zyn o. a. geslaagd de dames A. M. Teeling van Boskoop en J. H. Teeling van Gouda, en de beeren P. van Aalten en J. Bokhout van Sliedrecht, A. ten Have van IJselmonde en G. Golverdingen van Gorin chem. Den 29sten Juli e. k. zal het 26 jaar geleden zyn, dat Ds. E. J. Homoet, predikant te Oostervelde (Gelderland), vroe ger te Groot-Ammera, de Evangelie-bedie- VACATUKEttEUKTEA op Zondag 27 Juli 1902. Ring hoven. AMMERSTOL. 's Nam. 2 uur, Ds. Dekker, van Berg Ambacht. BERKEN WOUDE. 's Voorm., Ds. Van Willenswaard, van Krimpen a/d IJsel. Hing IJdelste Lu. HARMELEN. 's Voorm. 9'/j uur, Ds. Snel, van Polsbroek. Hing Sliedrecht. GOUDRIAAN. 's Avonds 6 uur, Ds. Poort, van Streefkerk. VISSCHEK1J-BERICHTEN. •Ammerstol, 25 Juli. Van Zaterdag 19 tot en met Vrydag 25 dezer zyn alhier aangevoerd 70 zalmen; prys per Va kilo van f 0,90 tot f 1,2594 St. Jakobs- zalmenprys per kilo van f 0,80 tot f 1,05. 1 steur 30 kilo f 24. •Hrallngen, 26 Juli. Deze week wer den ter markt aangevoerd 2074 zalmen, prys f 0.80 k f 1,45 per 5 ons. MARKTBERICHTEN. Bodegraven22 Juli. Kaas. Aangevoerd 356 wagens, te zamen 20.084 stuks, wegende pl.ui. 114.184 kilo: 1ste soort Goudsche f26,— k f 27,60, zwaardere f 28,— 2de soort f 22,50 k f 24,60; Derby kaas, iste soort f 27,60 4-, 2e soort f 25,- Edammer kaas, lste soort f 27,—, fdo soort f 21,— 4 f23,—. Handel vlug. Gonda, 24 Juli. Kaas, le qoaL f26,— a f 28,—, 2e qual. f 23,— a 25,— zwaardere f af—. Aangev. 130 partyen. Handel vlug. Botterdam, 22 Juli. Aangevoerd 46 paarden, 940 magere en 740 vette runderen, 211 vette, 77 nuchtere en graskalveren. schapen of lammeren, 150 biggen. Koeien en ossen 26 tot 37 ct., kalveren 33 lot 42 c. per Va kilo. Schoonhoven, 23 Juli. Boter, le qnaJ. 57 ct, le qual. 54 ct per half kilo. Kaas f 24 a f 27,- per 50 kilo. Vette kalveren 22 a 25 cent per half kilo. Vette varkens 21 a 23 cent per half kilo. Biggen, f 6 a f 9 per stuk. Aardappelen f 5,— a f 6,— per HL Eieren f 3,— per 100 stuks. Woerden, 23 Juli. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 292 partyen. Prys van Goudsche le soort f 26 4 f 28,—, te soort f 22 a f 25 per 50 kilo. Handel vlug. Op de heden gehouden vee- en varkens- markt besteedde men voor scbapen f 17 4 f 19, varkens f 15 4 f 37, biggen f 7 4 f 10, alles per stuk. BUKUEUL1JKE STAND. Schoonhoven. Van 22- 25 Juli. Geboren: Dirk Marinus, z. van D. M. Versluis en M. Stalenburg. Overleden: P. A. A. Houtveen, oud 3j. Op deu 2*Men Juli a. s. hopen onze geliefde Ouders S IZAAK LAKERVELD en $R ADRIANA VEER hnnne 35-jarige Echtvereeni- i|n8 te herdenken. Hünne dankbare Kinderen. - - A mei de, 26 Juli 1902. Ondertrouwd ABRAHAM ENGLANDER en ROSETTA BERKLEIJ. Ondertrouwd: JOHANNIS VAN KESTEREN MARINA DEN OUDSTEN. Groot-Ammers, 1 4Qn, Streefkerk, J »5 Juli 190,. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een kortstondig ongevalvan ons weg te nemen onzen geliefden Echtgenoot, Zoon en Behuwdzoon COBNELIS SMIT, in den ouderdom van 29 jaar en ruim 4 maanden, nalatende een kind, te jong om het verlies te beseffen. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zyne daden, doe ons berusten in Zynen wil. Lange- Wed. C. SMIT, ruigeweidqgeb. J. L. Hoogenbooh. B. SMIT. A SMIT, geb. Kok. Wed. J. HOOGENBOOM, geb. G. Koomen. 19 Juli 1902. Haastrecht Hoenkoop jpe heid, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader EVARABDU8 JACOBUS VAN DEB MIJLE, Med. Doctor, in den ouderdom van 74 jaren en 11 maanden. Mede namens myne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Mevr. de Wed. M. VAN DER MIJLE Boer. Groot-Ammers, 23 Juli 1902. Algemeene kennisgeving. Voor de vele bewyzen van deelneming in het overlyden van myn geliefden Echtge noot, betuigt Ondergeteekende haren vrien- delyken dank. M. v. d. LINDEN Verlaan. Krimpen a/d IJsel, 20 Juli 1902. Ondergeteekende betuigt zyn dank aan de Onderlinge Verzekering-Maatschappy voor Paarden en Vee „ALMELO" te Almelo, Agent de heer M. VAN SPALL, Candt.- Notaris te Streefkerk, voor de spoedige en prompte voldoening der waarde van de aan tuberculose gestorven koe. A. T. TEHJkOUW, Langerak, 24 Juli 1901 Allendie iets te vorderen hebben van-, verschuldigd zyn uó of stukken onder zich hebben, behoo- rende tot de nalatenschap van den Heer TEUNIS KASTELEIJN, in teven zonder beroep, te Jaaraveld, in Capel, op de Hofstede „Overzicht" en aldaar overleden 7 Juli 1902, gelieven daarvan opgave, be taling of afgifte te doen, vóór éen 1. Au» gUMtan 1303, ten kantore van te IJMclntein. Die iets te vorderen hebben van- of ver schuldigd zyn aan de nalatenschap van JAN VAN LIJDEN, in leven Koornmolenaar en Graanhandelaar, gewoond hebbende te Benncbop en aldaar overleden 21 Juni 1902, worden verzocht daarvan vóór Si Jail a. h. opgave te doen ten kantore van den Notaris N. F. CAMB1ER VAN NOOTEN te Lopik. Die iets te vorderen hebben van - of ver schuldigd zyn aan de onder het voorrecht van Boedelbeschryving aanvaarde nalaten schap van DIRKJE LOMMEKDE, weduwe van DIRK OU V\ ER KERK, gewoond heb bende te Amiucretol eu aldaar overleden den 1. Mei 1902, gelieven daarvan vóór 15 Augustus aanstaande opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris D.TEIJ IN CK te Schoonhoven. By vonnis der Arroudisseuieuts-Becht- bank te Rotterdam, d.d. 7 April 1902, is door echtscheiding ontbonden verklaard het huwelyk tusschen RUDOLF THEODORUS VAN PALLANDT en MAY MARIETTA DUGAS, beiden wonende te Schiedam. De Procureur des Eischers, iederen Woensdag te Schoonhoven te spreken van QVa ure, in het HEEREN-LOGEMENT. Behandeling van Tandziekten en plaatsing van Kunsttanden. gevraagd door A. DE JONG, Mr. Timmer man te Ouderkerk a/d IJsel. Kr biedt zich i ook met de Granen bekend. Fr. br., letter P, aan het Bureau dezer Courant. gevraagd, P. G., niet boven 40 jaar, goed kunnende melken en met Boeren werk goed bekend, by G. RIJNEVELD te Moordrecht. Een te Amsterdam gevestigde Mu. wenscht zich in Schoonhoven in te voeren en zoekt daarvoor eenige die in staat zyn in korten tyd eene flinke portefeuille te vormen. Alleen zy die met een van beide branchfs of wel beido uitstekend bekend zyn en reeds als zoodanig werkzaam waren of zyn, komen in aanmerking. Hooge provisie, wat na 1 jaar flink werken wordt veranderd in een goede positie. Br. fr., lett. A D, Bureau van dit Blad. Gevraagd by een Weduwnaar zonder kinderen: een nette P. G., uit den burgerstand, boven de 35 jaar. Eenigszins met den handel bekend strekt tot aanbeveling. Franco brieven of in per soon by C. A. PRUIJT, Paarden slachter, Lekkerkerk. Wordt gevraagd, met Angustus, eene flinke Adres: P. M. ROLLOOS, IJselmonde. Waarin zit het voordeel wanneer men de gebrande Kofflesoorten van W. J. WIJNANDS te Schoonhoven gebruikt? Doordat deze koffie volkomen gaar ge brand wordt, daardoor komt de hoog fijne smaak en genr, tot zelfs in de goedkoopste soorten, tol zyn recht, wordt de koffie op het gewicht lichter en men ontvangt dus een grootere hoeveelheid by hetzelfde gewicht. Men gelieve dit te onderzoeken ei hierop attent te zyn. Schoonhoven. W. J. WIJNANDS. Streefkerk. B. B. U heeft dat U wel eens weten wou welken Vaders en Moeders of de gemeenste kinderen had, dat zou dan een dochter uitbrengen kunnen omdat zy dat woordt niet zegde wilde dat de anderen onnoodig gezegt heeft en nu kan je toch wel weten welke of de gemeenste kinder heeft. BOUWMAN. Streefkerk. De BURGEMEEblER der gemeente Loplk brengt by deze ter openbare kennis, dat wegens te doene herstellingen aan de Tien- hovensehe Brug, in de kom van het dorp Loplk, de SCHEEPVAART op de Loplker> vóórwetering ter plaatse zal zyn van af Maandag 4 Augustus tot en met Vrydag 8 Augustus aanstaande. Lopik, 21 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd, S. I. CAMBIER VAN NOOTEN. te Schoonhoven. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 87 Juli a.s.,'8 morgens 10Vs uur, onder leiding van Dr. J. M. VORSTMAN, Em.- Predikant te Zutfen. GODSDIENSTOEFENING op Zondag 87 Juli 1308, 's voormiddag» tien ure, onder leiding van Ds. ADRIANI, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te Warnierhuizen. Mevrouw GAUTIER te Streefkerk vraagt tegen 1 November a. s. of vroeger eene Mevróuw LAZONDER Koen te Schoon hoven vraagt zoo spoedig mogelyk voor heele dagen: voor boodschappen en lichte huishoudelyke bezigheden. Gevraagd half Augustus: van half acht tot 2 uur. Koestraat 265, Schoonhoven. Mevr. SANTMAN te Schoonhoven verlangt begin of half Sept. goed kunnende naaien en huiselyke bezig heden verrichten. Loon naar bekwaamheid. Mevrouw VAN GELDEREN vraagt met 1 Augustus TE BUUB. Met of zonder pension. Brieven, onder lett. Z, Bureau Schoonb. Courant. Een Notaris heeft tegen billyke renten verschillende Kapitalen beschikbaar voor le Hypotheek op Landeryen, met behoorlyke overwaarde. De Heer A. VAN DEN -HEUVEL te Schoonhoven is bereid des verkiezende inlichtingen te verschaffen. Brieven, ouder letter V, aan het Bureau Schoonhovensche Courant. Een mooie kleur iientsnoekgrauw, oud 10 maanden, moeder ook nog te zien, by M. DE JONG Mz., Bonrepaa. gevraagd, tegen hoog loon. Adres JACQ. FRANK, Hofleverancier, Mid delburg. Wordt gevraagd, tegen Aug., een flinke goed kunnende melken en eenigszins met paarden omgaan. Fr. br., onder fetters T L, Bureau dezer Courant. TERSTOND GEVRAAGD: 3 bekwame by JOH. VERMEER te Hekendorp. een zoo goed als nieuw, rond model; een gebruikt Utrechtzch Wagentje; een nieuwe Kaaabrlk; een nieuwe Bogkar en een Hlttenkarretjeby B. B0CHANEN, Wagenmaker, Nieuwpoort. WUKAEBVEEB. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw Vee met de zuivere murwe merk „Ster" en uitmuntende door hoog eiwit- en vetgehalte en grootste voedingswaarde. Eere-Dlploma Parys 1900. Zeven tienden Medailles. VRAAGT by uwen winkelier Onovertroffen van qualiteit. Verkrygbaar by J. N. VALK en P. DE JONG Pi. te Schoonhoven» Bonwhoeden, Vormen, Linten, Bloemen, Veeren, Zyde, Fluweel, Gaas, Git, Voilea. JjC Atelier voor het vervaardigen van JAP0NST0FFEN OP STAAL, PATRONEN NAAR MAAT. Fournituren, Galons, Kanten, Kragen, Knoopen, Gespen, Celntures, Borduursels, Dames-HandschoenenCorsets, Wol, Garen enz. door het Internationale Speclallteitengezel<»ehap, Directeur de Hee VLEUGELS, Rotterdam, in de NIEUWE CONCEBl'ZAAL van Pachter GEBABD P1NKSEN. Optreden van: ABBAM DE WINTER (Karakter-Komiek); Les Donnelly's (Equilibristen); The Original Micado; Mr. LANGSLORD (wereldberoemd Kunst- schutter); R1-K1-R1? (Komische Parodist); Familie GLADENBEAK; Mr. TERLY SEVEGALI; Clown CHARLTON; Herrn TILLMAN enz. enz.; vertooniDg van The Mysterious Globe enz. enz. GROOT ORKEST, onder leiding van den Heer CAREL ZWANENBURG. Woensdag-avond S3 Juli: OPENINGS-VOOB8TELL1NG. Vrydag: Kindervoorstelling, aanvang 3Va uur. Zondag: Matlnée te 12 uur. Aanvang der SOIRÉE'S op Woensdag, Donderdag, Vrydag, Zaterdag en Zondag te 8 uur. jjRT* Eutrée 's avonds 63 Cents; 's middags 35 Cents. heeft tot haren AGENT aangesteld den Heer Uitsluitend Hoerderyen of hare Inboedels worden tot laagst mogelyke premie verzekerd. DE DIRECTIE. Wy brengen beleefd ter kennis van het geachte publiek van onderstaande plaatsen en omstreken, dat het Depót onzer WIJNEN by den Heer FENNET te Lekkerherlx is opgeheven. Depóts blyven gevestigd: Te Haastrecht by den Heer A. M. BLANKEN, Huis den Hoek. Gonda T. CREBAS. Oudewater N. M. KONINGS, Hótel „Konings". Ridderkerk L. DEN HOED. Gorinchem J. VAN OUWERKERK, Zusterhuis 491. Onder beleefde aanbeveling, j s. tonlinentr'j Grootste specialiteiten in Spaansche- en Portugeesche Wynen en Oudste Bodega-firma op het Continent Pryscouranten worden op aanvrage onmiddellyk toegezonden. Speciale pryzen voor wederverkoopera. Hcrdprtyzen f 15000, f 1200, f 500 In contanten. (Zie verdere pryzen hieronder.) GROOTE Slechts f 1,- per Lot. Slechts f 1,— per Lot. BESLIST OP 8 AUGUSTUS 1303, in het openbaar, des ochtends ten 10 ure, onder toezicht van een daartoe bevoegd beambte, in de groote Zaal van de Sociëteit „DE VRIENDSCHAP", Groenmarkt te Dordrxcht, door 4 houders van Lotsn U kiezen uit de houders van Loten in ge noemde Zaal aanwezig. lste Hoofdprys een BOERENHOFSTEDE met ruim 14 Hectaren «ileovry op naam te leveren, gelegen in de Alblasskrwaard «U5 m. c®nUnt®n- 8e Hoofdprys een Victoria met 3 paarden of f 1800 in contanten. So Hoofdprys een Tilbnry met 1 paard of f 500 iu contanten. Voorts: Vier Paarden, een prachtig Zilveren Theeservies of f 150 in con- tanten. Zes Zilveren Lepels en Vorken of f75 in contanten. Een Zilveren Mldden- stuk of f 40 in contanten. Tien Fietsen van eerste merken, Vyf Naaimachines. 8 Gouden en 8 Zilveren Dames-Horloges, benevens 970 pryzen van groote waarde (dus meer dau 1000 pryzen). Voorwaarden dor Verloting: A DDA5n«??un.g9mde.r verkochle Lot®0 wordt gestort by den Penningmeester As. BRANDWIJK te Bleskensgraaf (by Sliedrecht). 2e. Elk houder van een Lot heeft recht ten allen tyde inzage te eischen van de boeken en Contróle uit te oefenen op het richtige beheer der geiden. Da prijzen worden den gelukkigen winners, ns inzending der Loten, hoogstens t dagen na de Tertotiog toegezonden door genoemden Penningmeester, bjj wien ook de Loten, waarop een prys is gevallen, franco en aangeteekend moeten ingezonden worden binnen 3 weken na de Verloting. Wordt daaraan geen gevolg gegeven, dan worden deze pryzen daarna verkocht en *omt de opbrengst daarvan ten bate der Armen te Bleskensgraaf en te Dordrecht De Ondergeteekenden berichten, dat bovmstaande Loten h f 1,— per Lot, verkrygbaar zyn by de Boekhandelaars S.«fc W. N. VAN NOOTEN, alsook by W. MULLER. A. HOEFNAGEL, A. VAN DER DUSSEN A. BURG, W. RIKKOERT, K. MURCK en H. C. SEVEUR, allen te Schownh^vei.: Trekkingslyst (waarvan de nummers naar volgorde gerangschikt) ter inzage 3 dazen na de verlating by iederen weder ver kooper of 4 10 cents by hem te bekomen. •b®, «leden en derpen wederverkoopera gevraagd. AbU UOSMAN, In Effecten, Nieuwe Heerin gracht 141, te Amsterdam. De Ondernemers, e. STttU U BWIDWUK, M. SCHAKEL, Secretaris, Penningmeester, Voorzitter, allen te Bleakenagraaf (by Sliedrecht) woonachtig. zal plaats hebben Maandag 28 Juli 1902, 's avonds 6 uur, by B. A. VOGELE- SANG aldaar, ten overslaan van den Notaris Easaienr, noteert Fyn Zilver tegen f 44,50 per Kile. le geh. s 43,13 3e geh. 37,31 De pryzen zyn berekend netto contant. BELANGRIJKE De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voornemens op Zaterdag den 16. Augustus 1902, 's voormiddags ten 10 ure, by A. SCHALK te te verkoopen van Mevrouw de Wed. N. J. VONCK by de Kerk te Streefkerk en van den Heer A. DE GROOT onder Nieuw-Lekkerland. eener Het BESTUUR van het Waterschap Ben schop is voornemens op Vriidag 8 Au gustus 1902, des voormiddags 11 uur, ten huize van W. TIMMER te Hoenkoop, naby Oudewater, in het openbaar by inschryvmg te verhuren: Eene HOFSTEDE, genaamd „Het voormalig Slnlnhals", met SCHUUR en HOOIBERG, benevens 81 HA., 13 A., Weg en Water, gelegen in de gemeente Haaatrecht, langs den Zuid-IJsseldyk, en zulks voor den tyd van zes jaren. De gezegelde inschryvingsbiljetten, door twee Borgen mede onderteekeudmoeten vóór de verhuring by den Voorzitter zyn ingekomen. De conditiën en de perceelen zyn, uit gezonderd Zon- en Feestdagen, dagelyks te zien by den tegenwoordigen huurder WIL- TENBURG, die desverlangd ook aanwyzing der perceelen zal doen. Het Bestuur voornoemd, R. VAN BEUSEKOM, Voorzitter. C. VERBREE, Lid. Kapitaal beschikbaar, tegen bil- lyke reuten, op Landeryen met vol doende overwaarde, liefst in de Alblasser- of Krimpenerwaard, ten kantore van Mr. J. P. VAN DEN BRINK, Notaris te Alblaaaerdam. TE KOOP: Een nieuwe, solide met nieuw Zilver gemonteerd; vier ge bruikte TILBURY'S, in de olie, waaronder zoo goed als nieuw; een TENTWAGEN met portieren, op Collings-assen en een zoo goed als nieuwe KAASBRIK enz., tegen civielen prys. Te bevragen by D. GROENE- VELD, Schoonhoven. Oude rytuigen worden tegen hooge pryzen ingeruild. en nieuwe Tilbury's, by Een in goeden staat zynde bü P. VERDOUW, Mr. Wagenmaker, Benschop. Uwen leverancier de prima zuivere geslagen merk D. K., uit de Stoom-Olie- slager y te Nieuw-l.ekkerland. Grooten voorraad van Bouw- en Melk- i gereedschappen, zooals: Karns, Wei- kuipen, Staren, Wrlngtobben, Em mers enz. Nog voorradig: Grond- en Regentonnen en Drankkulpen. 's Woensdags uitgestald op de Markt te Woerden en 's Donderdags op de Kaan- markt te Gonda. Alle Goederen worden onder garantie geleverd. ten overstaan van Notaris MARIS te Meer kerk, op Donderdag 7 Augustus 1902, 's namiddags ten 5 ure precies, in de Zaal van GEBRs. DIEPENHORST te Information by de Heeren MARIS voor noemd en VAN STAVEREN te Ameide. op Zaterdag den 9. Augus tus 1902, 's morgens 10 uur, in „DE 3 SNOEKEN". Inlichtingen en biljetten te bekomen bif Notaris MARIS te Meerkerk. Notaris MARIS te Meerkerk zal by in zetting en afslag op DondeYdag 21 en 28 Augustus 1902, telkens 's morgens 11 uur, ten herberge van den Heer J. VAN DIJK, publiek verkoopen: met verdere GETIMMERTEN, ERF, halve STEEG en diverse perceelen alles op Lang-Nleuwland onder NIEUWLAND, in eigendom behoorende aan den Heer C. VAN DIJK te Driebergen. In 8 perceelen en gecombineerd en breeder omschreven by biljetten, die met nadere inlichtingen ook zyn te bekomen ten kantore van Notaris VAN DER MUEUIN te Driebergen. Betaaldag der kooppenningen 4 Decem ber 1902. Iu huur: de Landeryen tot het ontblooten de schoof en het eindigen van den weityd in 1904 en de Getimmerten tot 1 Mei 1905, voor f 600,— 'sjaars. De Notaris D. TEIJ1NCK te Schoonhoven zal op Dinsdag 12 Augustus 1902, des voor middags ten 11 ure, in het Kofflehuis van J. DE GILDE te Pola* broek, in het openbaar verkoopen: EENE met SCHUUR en verdere BETIMMERING, alsmede eene party Bouwland en met jenge Vruchtboomen beplant Ueomgaard- landonder de gemeente 30 Aren, 80 Centiaren. 8 Eigendom vau de Weduwe en de Kin deren van M. VAN GOOSWILUGEN. Te aanvaarden 1 November 190J. Betaling der kooppenningen 1 October 1901. Nadere informatiën ten kantore van re. noemden Notaris. 8 De Notaris D. T£IJL\CK te Schoonhoven zal op Woens dag 20 Augustus 1902, by inzet en verhooging, en op Woensdag 27 Auziiatni 1902, by afslag, telkens des voor middags 11 uur, in het Koffiehuis van Wed. H. BOER aldaar, ia het openbaar verkoopen: Ten verzoeke van den Heer G. EEGDEMAN: DIJKGROND, WEG en WATER, alle. onder de gemeente aan den Hoogendglt en over den Kerkwer onmiddellijke nabjjlieij der stad „üe 'li!.!118 feschieden i„ diveraepw. eeelen. bg cominoalien en in massa, rooata H?H t" "orden gemeld, mik. in- tyds verkrygbaar zullen zyn. Aanvaardmg der Landeryen 1 Januari aa van de Gebouwen 1 Mei 1903. Betaling der kooppenningen 29 October 1901 Nader onderricht inmiddels te verkrbne ten kantore van den Notaris.

Schoonhovensche Courant | 1902 | | pagina 2