Mails tolas Colten, VascE-1 Mvron, 3 Men Branflhont. Groote Uitverkoop VAN DAMES- EN KINDERHOEDEN. Gez. H0FSLAG, pM» ia ie KAAS Thee LiiomswoÉii, StreiniDï Sctapy lart Tw Tilbury's. É.Br^ndsm^ Boutvunr, 129 Medailles. Oproeping. Ernstig gemeend. Schildersknechts Boerenarbeider Jongen, Dagmeisje, een Dagmeisje, gestremd Passage gestremd. Polder Vlist. Cursus-Hoofdakte. V »r«gt „Lama-Quina", HYPOTHEEK. Eerste Nederlandsche Rjjwielfabriek, Hypotheek. Kedlcbem: DE FRUITGEWASSEN Gorinchem: DE FRUITGEWASSEN Ammerstol! Polsbroek, Laatste berichten. Advertentiën. P. C. L00PUYT, Keel-, Nens- en Oor-Arts te DORDRECHT, is weder te consulteeren. H.H. VEEHOUDERS, E ANKER te Ondew&ter. v-. Rotterdam, Hoogstraat 317, BEWAARDER C. B. STEHOUVER, PERSONEN, A. GDDDEE, Oudewater. Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Te koop aangeboden: Hcwen, Schoonhoven. de Schouw zal geroerd worden: AMSTERDAMSCHE HYPOTHEEK-VAARBORG-MAATSCHAPPIJ „DE TOEKOMST" y Probeert ze! "v ECHTE HAEUSLER'S Hootcementen Cement-Mastiek C. H0LDERM ANS, Groote Rozijnen met 1 pit, De Heer E. VAN WAGENINGEN Hypotheekbank voor Nederland, de Heer E. VAN DER VLIST, Cheese Fama. BLOEDARMOEDE en ZENUWZWAKTE Verrassende resultaten. C. VAN LEEUWEN, Mr. Kuiper, Tuinstraat 317-318, Gonda. Album van Schoonhoven, TUIGEN, TREK- of PLEZIERHOND, Wilt U een goed Adres voor J. MESKER, J3 Kleêrmaker en koopman in Petten en Hoeden, Rytuig- en Wagenmaker, DOELEN, SCHOONHOVEN. RIJTDIfiEN. P. HDLLEMAN, Gonda. RIJTUIGEN. Tilbury, L. J. KRUITHOF Co., Montfoort. Waarom Kneippmoutkoffie Directeur H. BURGERS, Deventer. J. J. Schone, Rokin 83, Amsterdam, Uit de hand te koop: Melk, Boter, Kaas, Geldersche en Kruidenierswaren, De Notaris J.H. MULLER Openbare Verkooping. Prijs f 80, Agent voor Schoonhoven A. KRUIJT. i. Een perceel BOUWLAND i. Het Weon- en Winkelhuis Openbare Verkooping. Goud*, 31 Juli. Gisteren slaagden voor het eindexamen in Znid-llolland de heeren K. Goudswaard, W. G. G. de Blauw en G. van der Waals, allen leerlingen der H. B. S. alhier. Beroepen bg de Remonstr. gemeente te Rotterdam in de vacature-Groenewegen Da. L. R. Oldeman alhier. •Alblasserwaard en Vijf boeren landen, 1 Aug. De handel in kaas is ▼lug, prys f 0,50 4 f 1 per 50 kilo hooger; boter met redelyk goede vraag, nagenoeg onveranderd in prys. Men besteedt thans in deze streken voor: kaas f 21,60 4 f26,50 rir 50 kilo, naar wicht en kwaliteit, goeboter 0,578, weiboter f 0,47° per Va kilo. 'Ammerat*!, 1 Aug. De heer S. van der Weyde, hoofd der school alhier, is tevens benoemd tot leeraar aan eene inrich ting van onderwys te Rotterdam. 'Berg-Ambacht, 1 Aug. Namens Hare Majesteit de Koningin werd de oud leerlinge der 2e openbare lagere school alhier. Aar»je Zanen, het in deze streken wel bekende meisje zonder armen, deze week door onzen burgemeester verbiyd met een fraaie naai machine. Het meisje heeft het in de vaardigheid harer voeten zoo ver gebracht, dat zy ook met een naaimachine, hoe on gelooflijk ook, goed en vry vlug kan omgaan. Zy bezat er echter geen en haar vader was niet by machte om er een te koopen. Hare Majesteit verwachtte, dat haar ge schenk zoude bydragen om mede eenigszins in de behoefte van het meisje te voorzien. Bleskensgraaf, 30 Juli. Onze predi kant Ds. J. Haring heeft bedankt voor het beroep te Maasdam. •Dalem, 31 Juli. Heden werd hier het eerste nieuwe hooi afgeleverd tegen f 12,50 de 1000 halve K.G. §Drlebrugge, 1 Aug. Gisteren-avond geraakte het zoon tie van den heer J. de Bruyn alhier al spelende te water. De moe der, die het ongeval het eerst bemerkte, moest zich te water begeven om het kind te kunnen krygen. Dank zy de spoedige hulp van den heer W. Poolman, arts alhier, kondeu de levensgeesten weder worden opgewekt, ofschoon deze reeds ver geweken waren. Glesendam, 30 Juli. In de Zaterdag gehouden gemeenteraadsvergadering is inge komen een verzoek van den burgemeester van Giesen-Nieuwkerk, om tegemoet te ko men in de kosten, ten behoeve van het te stichten telephoonkantoor Giesendam-Ouder- kerk Giesen-N ieu wkerk. §Groot-Awmers, 1 Aug, Op Zaterdag 26 Juli, des namiddags 2 uur, had hier de teraardebestelling plaats van Dr. v. d. Myle. De ljjkkist was bedekt door een drietal kransen. Aan het graf werd het woord ge voerd door den heer L-ibberton, oud-hoofd d. S. van Alblasserdamte Teteringcn. Deze sprak ongeveer het volgende: „Den ouden geneesheer, die niet zoo ge- makkelyk te vervangen is, hebben wy hier naar zyn laatste rustplaats gebracht; by was een goed vader, hy was een goed burger. Zonen, volgt het voorbeeld van uw vader, hy heeft gewerkt terwyl het dag was. Weest éen steun voor uw moeder en voor uw zusters, staat baar by zooveel in uw ver mogen is. Ook gy, geachte schoonzoon, wees haar hulp, wees haar troost in haar smartelyk verlies. En gy, ingezetenen van Groot-Ammers! nw tegenwoordigheid aan deze plaats getuigt Tan nw belangstelling. Gy hebt veel ver loren in uw ouden dokter, maar in het verlies leert men eerst de waarde kennen." Onder den indruk van deze woorden, die op waardige wyze werden gesproken, verliet men den doodenakker, gevoelende dat Dr. v. d. Myle op Groot-Ammers zeer zal worden gemist. 'Haastrecht, 1 Aug. Gisteren kwamen eenige rytuigen achter elkander van Gouda huiswaarts ryden. Het achterste bad nog al een vurig paardje voor de tilbury staaD de voerman wilde voorbyrydendoch jaist toen dit gebeurde houdt het voorlaatste rytuig stil, ja gaat terug, zoodat het laatst*~-'daardoor in de klem kwam en met alles van den dyk ging. De eigenaar, de landbouwer H., van Berg-Ambacht, kwam er nog al goed af. Alleen het rytuig was zoodanig beschadigd, dat het moest achtergelaten worden en by den molenaar Z. neergezet, om naar den smid overge bracht te worden. Hekeudorp, Ï8 Juli. Heden werd al hier ten huize van C. de Heer een geval van besmettelyke ziekte, typhus (febris typhoi- dea) geconstateerd. "Hoornaar, 31 Juli. Iu de laatste 14 dagen is de prys der kaas f 0,50 per 50 KG. gedaald. Door de opkoopers wordt thans hier en in de omstreken f 2A4 f 25,50 de 50 KG. besteed. Langer alge weide, 1 Aug. Zondag- ontstond er een begin van brand by den arbeider Z. Verbrugge, door een brandend petroleumstel, 't welk met bedgordynen in aanraking kwam. Dank zy de spoedige hulp der buren was men den brand spoedig met emmers water meester. "Nieuwerkerk a/d IJsel, 31 Juli. Maandag-avond maakten twee dames en een heer uit een nabuiige gemeente een fiets tochtje. In de kom van ons dorp had een der dames het ongeluk met baar fiets tegen die van de andere dame te ryden, ten ge volge waarvan deze haar stuur kwytraakte en kopje onder in een sloot terecht kwam. Terstond schoten behulpzame handen toe om dame en fiets uit het water te halen. By nader onderzoek bleek dat het ongeluk alleen met een nat pak voor de dame was afgeloopen. Gisteren-avond vergaderde het bestuur der afdeeling Nieuwerkerk a/d IJsel c. a. van do Hoil. Maalscb. van Landbouw in het café „De Zwaan" vau den heer G. van Reeuwyk. Na het lezen van de notulen der vorige vergadering, die onveranderd goed- gekeurd werden, en het doen van mededeeiing van ingekomen stukken, die voor notificatie werden aangenomen, werd de vraag behan deld, of men naar de te Alkmaar te houden algemeene vergadering ééu of twee afge vaardigden zou zenden. Met het oog op de reiskosten vond men beter één. De punten van behandeling op die algemeene vergadering gaven geen aanleiding tot bespreking. Be sloten werd in de maand Augustus een af- deelings-vergadering te houden aan 's-Graven- weg en aau die vergadering te verbinden een verloting. Na nog eenige zaken van meer huishoudeiyken aard besproken te hebben, sloot de voorzitter, de heer A. C. Koolmees, de vergadering. §Nftenw-Lekkerland, 31 Juli. Gis teren werd do3r het fanfare-corps Apollo" alhier, directeur de heer J. H. Bikbergen uit 's Gravenhage, de vastgestelde pleizier- tocht naar Arnhem gemaakt met de salon- v raderstoomboot „Schoonhoven". Was het weer de laatste dugen guur en onaange naam, zoodat menigeen eenigszins angstig aan den voorgenomen tocht dacht, de dag van gisteren bracht het heerlykste zomer weder, dat men zich denken kan. Dit zal dan ook wel een van de voornaamste rede nen zyn geweest, dat velen de reis mee maakten. 's Morgens om 4 uur vertrok men Tan Krimpen a/d Lek onder de vroolyke tonen der muziek, die in het stille morgen uur helder over het water weerklonken. Aan de verschillende stations tot aan Nieuwpoort werden passagiers opgenomen, Hun aantal bedroeg ruim 200. Onderweg werd natuurlijk menig stuk muziek teq beste gegevenvelen der passagiers voerden daarby een danpje uit; bovendien leverden de oevers van de rivier zooveel bezienswaardigs op, dat de tocht niemand te lang viel, al kwam men eerst omstreeks 12 uur te Arnhem aan. Hier bleef men tot 6 uur ongeveer, zoodat men ruimschoots tyd had, om de schilder achtige omstreken dezer stad te bezichtigen, wat door byna allen per rytuig werd ge daan. Men zag zelfs „Jan pleiziers" met 18 personen er in. Dat men hier dus volop genoegen smaakte, elk op zyne wijze, laat zich begrypen. Het uur van vertrek sloeg dan ook al te spoedig. De terugtocht was niet minder prettig dan de heenreis, al werd men in 't laatst ook overvallen door een paar regenbuien. Te 12 uur 's nachts was men thuis. Geen en kele wanklank heeft men vernomen. De le den der vereeniging, de passagiers, het per soneel der boot, de heer De Klujjver met z\jn buffet, allen hebben hun best gedaan om de reis gOPd te doen slagen. Uit aller mond hoorde men dezelfde verklaring: „Het is een recht genoeglyke dag geweest." „Apollo" mag dan ook met voldoening op de reis terugzien. Hulde daarom aan deze vereeniging en vooral aan het bestuur, dat den tocht heeft georganiseerd! Woordeloos, 31 Juli. Een by den heer De H. te Overslingeland logeerend 10-jarig meisje had heden-middag het onge luk by het spelen te vallen en daardoor een arm te breken. Geneeskundige hulp was spoedig by de hand en werd verleend door Dr. C. de Haan. De oude voetpadbrug in de kom der gemeente, bekend onder den naam van „de smid zjjn boom", was sedert de laatste jaren sterk in verval, en ontsierde niet alleen de omgeving, maar was ook niet meer ver trouwd, zoodat voor haar fie tyd van heen gaan ook eindelyk daar was, en er een nieuwe brug voor in de plaats moest wor den gesteld, welke heden voor het verkeer is opengesteld. Hoewel eenige versiering hieraan niet onaardig zou hebben gestaan, want zy munt uit door eenvoud, zoo zyn we toch met haar veel verbeterd. De steile opgangen van vroeger zyn vervallen, zoodat de passage hierover nu zeer gemakkelyk is. "OUoland, 30 Juli. In de vergadering van den gemeenteraad te Klaaswaal, ge houden 28 Juli j.l., is met ingang van 1 Augs. e. k. tot onderwyzeres benoemd mej. B. W. Zevenbergen alhier. "'Oudewater, 31 Juli. De Eerwaarde zuster Maria Jozef van het St. Franciscus- gesticht alhier herdacht II. Woensdag haar gouden jubilé als zuster van de Orde der Franciscaner. De hooioogst is hier rondom de stad geheel aan kant, en het land, door malsche regenbuitjes verkwikt, heeft zyn groene kleur al terugbekomen en belooft een rjjjke naweide te worden. Het gewonnen hooi ia van uit stekende kwaliteit en over de opbrengst valt over het algemeen niet te klagen. Heden is door een rechercheur van politie uil Haarlem een onderzoek ingesteld naar het verblyf van Frans Rosier alhier. "Pelsbroek, 31 Juli. Op den smallen weg aan de noordzyde van deze gemeente kwamen van morgen twee tentwagens met elkander in botsing. Van den eenen werd het geheele achterstel afgereden, zoodat de bak onder een hoek van 45 graden kwam te staan. Dat alles nog buiten het water bleef en de inzittenden er zonder kleer scheuren afkwamen, mag wel een wonder heeten. "Schellulnen, 31 Juli. Dinsdag-na- raiddag is het zoontje van den herbergier L de Bruin, een knaapje van ruim vier jaren, al spelende in den Schelluinschen vliet gevallen. Slechts enkele minuten miste de moeder het kind en vond het, zoekende, levenloos in het water. In deze gemeente hoort men weinig van den handel in vroegd aardappelen. De qualiteit is uitstekend, maar de quantiteit laat veel te wenschen over. Voor eigen gebruik worden ze verkocht voor f 2,25 4 f 2,40 per H.L. "Slikkerveer, 30 Juli. Alhier doen zich eenige gevallen van typhus voor. Ge lukkig hebben er nog geen sterfgevallen plaats gehad. "SiolwUk, 31 Juli. Door den heer J. Zonneveld, onderwyzer aan de le o. s. alhier, is tegen 1 Sept. a. s. eervol optslag uit zyne betrekking gevraagd als gevolg van een eerlang te wachten benoeming aan een der openb. scholen te Rotterdam. Gisteren maakten ruim veertig leer lingen onzer beide scholen, onder geleide van een paar onderwyzers en enkele belangstel- lendeu, een reisje naar Den Haag en Sche- veningen. We kunnen ons zoo voorstellen, dat de kinderen volop genoten hebben, te ineer daar het uitstapje begunstigd werd door weer, dat men niet beter wenschen kon. Vreeswijk, 31 Juli. In de heden ge houden gemeenteraadszitting is tot wethou der gekozen de heer G. Veen. Willige-Langerak, 30 Juli. Op de visschery alhier zyn van Zondag op Maan dag 18 zalmen gevangen. "Zeven katoen, 30 Juli. Een paar weken geleden had een smid alhier het ongeluk, dat by het beslaan van een paard een stukje hoefijzer in zfin oog terecht kwam. Ofschoon hy er in de eerste twee dagen geen acht op sloeg, moest spoedig genees kundige hulp worden ingeroepen. En nu? Nu bestaat er vrees, dat hy zyn oog zal moeten missen, want ofschoon het oog ge neest, het licht is er nog niet in. Hoogst verbiydena voor de familie was de ontvangst van een brief van hun zoon en broeder, die dertien jaar geleden uit deze gemeente naar de Zuid-Afrikaansche Republiek vertrok. Twee jaar was het geleden, dat hy tyding gezonden had en al dien tyd was by in 't veld geweest, strydende tegen de Eugel- scben. En nu er vrede is, is by naar zyn eerste verbiyfplaats vertrokken. Hoewel hy de toekomst met gerustheid afwachtte en geen gebrek leed, toch was zyn bedryf weg, want zyn vee was genomen en zyn hoeve verbrand. By Kon. besluit is aan den controleur van den waarborg en de be lasting der gouden en zilveren werken C. C. C. Warmolts te Rotterdam, pp zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's ryks dienst. Naar men aan de N. R. C. mede deelt, zou het Lid der Tweede Kamer, de heer C. Lely, zich bereid verklaard hebben eene benoeming tot gouverneur van Suriname aan te nemen. De Minister Dr. Kuyper is van Weenen naar InnsbrÜck vertrokken. Naar men verneemt, bestaat by den Minister van Oorlog het voornemen, by het wapen der infanterie, de korte jassen geheel te doen vervallen en de lichtblauwe broeken te doen vervangen door donker blauwe. De by het 8e reg. inf. nieuwbe noemde kapt. F. H. van der Kop wordt in- Sedeeld by het 3e bataljon van dat korps, garnizoen te Arnhem. De benoeming van een Pauseiy. ken internuntius by Sb* Hof, als opvolger van wyien mgr. Taruassi, zal waarschyuiyk niet plaats hebben vóór November, iu welke maand te Rome weder een concilie wordt gehouden. De Vereeniging voor Lykver- branding heeft een legaat ontvangen van f 60.000, onder last van vruchtgebruik. De heeren Z. B. Goedhart en E. Bisschof te Woerden syn geslaagd voor de hoofdakte. By de eindexamens Hoogere Burgerschool in Noord-Brabant is o. a. ge slaagd de heer S. E. Tan Noofen S.Iz., leer- ling der Gein. H. B. f. te Breda. GEMENGD NIEUWS. Te Culemborg brak Woensdag avond 10 uur door onbekende oorzaak een felle brand uit by deé stoelen fabrikant C. C. Bleyenberg, in ae Goilberdingerstraat. De bewoners hadden zich juist ter ruste be geven en konden zich met moeite reddeD. Uit het brandend perceel kon men slechts wat huisraad en eenige nieuwe stoelen dragen. Huis en inboedel waren verzekerd. Ongeveer 25 jaar geleden werd de kermis in de gemeente Anna Paulowna afgeschaft. De raad heeft haar dit jaar weder ingevoerd en Ged. Stateu verleenden hun goedkeuring. Naby Poortugaal (Z.-II.) i s Maandag een schip, beladen met pannen en behoorende aan de firma Smit, Botten berg en Co. te Oud-Beierland, gezonken. De schipper is verdronken, de knecht wist zich nog zwemmende te redden. Zooals bek énd, is het de ge woonte om, wanneer op een in aanbouw zynd huis het dak geplaatst is, de werklieden te onthalen. Veelal gebeurt dit door een overmatig toedienen van sterken drank, maar op veel betere, meer gezonde en dege- lyker wyze deed dit de heer Mouwen, te Breda, die de werklieden, welke aan het perceel bouwen gelegen naast zyne woning in de L. Brugstraat, in zyn tuin vergastte op een copieus souper, 't Is duidelyk dat dit ook den feestgenooten heel wat beter beviel dan een drinkparty van slechte jenever. Dezer dagen werd te Deventer de 01-jarige J. P. P. gekrabd door een kat, waarmee hy speelde. Bloedvergiftiging ont stond, en opneming in bet ziekenhuis bleek noodig te zyn. Thans is de man aan de gevolgen dier vergiftiging overleden. Maandag-a vond even. voor twaalven zat de bierhuishouder K. F. R. Schram met zyn vrouw en een paar bezoe kers in zyu bierhuis aan de Veerlaan te Rotterdam, toen zekere S., te Katendrecht woonachtig, met een paar andere lieden daar ook verscheen en bier bestelde. Omdat het op slag van twaalven was en men op bet punt stond te sluiten weigerde Schram te tappen. Hierover ontstond twist en een vecht party, waarby in het bierhuis de gas kroon en een tafel stuk geslagen en het bufTet gedeelteiyk vernield werd. Met moeite waren intusschen deze onwelkome gasten uit het bierhuis verwyderd, waarop Schram zich in zyn woning begaf en zich tot zelfverdediging met een met vnf scherpe patronen geladen revolver wapende. Inmiddels was het over twaalven geworden en waren eeoige omwo nenden en nieuwsgierigen voor het bierhuis van Schram te hoop geloopeu. Staande in den ingang van zyn inrichting trachtte daarop de bierhuishouder G. A., die aan de Veerlaan no. 10 woont, en die met vrouw B. M. J. S., die by hem inwoont, op de straat onder het aauwezige publiek stond, Schram op de straat te trekken. Nu nam deze zyn revolver en loste daarmede, zoo hy zegt om schrik aan te jagen, twee schoten. Een kogel trof echter G. A. onder het linkeroog en vrouw B. M. J. S. in het dybeen. Het publiek stoof toen uiteen en zoebt een goed heenkomen, en de beide verwon den, wier toestand niet leveusgevaarlyk bleek, werden naar het Ziekenhuis gebracht. De bierbuishouder G. A. is daar ter ver pleging opgenomen; vrouw B. M. J. S. kon, na verbonden te zyn, die inrichting weder verlaten en huiswaarts keeren. Schram werd naar den politiepost in de Korte Hillestraat gebracht en is daar voor- loopig gehouden, opdat procesverbaal tegen hem kan worden opgemaakt. Zyn revolver is in beslag genomen door de politie. Toen de visscher S. Bakker van 't Meer 's morgens zyne dobbers in een polderwyk zou ophalen, bemerkte hy tot zyne bevreemding dat één dobber ongeveer twintig pas van zyu plaats, naast eennuderen dobber lag. Met de meeste bedaardheid haalde by nu de beide dobbers naar boven en tot zyu groote verbazing zag hy dat ééa en dezelfde snoek aan beide dobbers vast zat. De snoek, na het aas met den haak van den eersten dobber ingeslokt te hebben, moet toen met dien dobber naar den an deren gezwommen zyn, waarvan hy ook het aas met den haak heeft ingeslokt. Beide hakeu zaten nog al ver in 't lichaam. Een visscher, die ruim 60 jaar zyn bedryf uit oefent, verklaarde too iets nooit ondervon den of gehoord te hebben. Een jonggetrouwd paar deed met den patroon 'van den bruidegom een reiqje per automobiel. Bjj de buitenplaats „O ver-Holland" gekomen, is de automobiel hoogst waarschyuiyk door de glibberigheid van den weg geqjipt, met het gevolg, dat men tegen een boaim aanreed, en door den schok de dame er uit viel en in een modder sloot terechtkwam. Toen de beide heeren, die geen kwetsuren («liepen, tot bezinning waren gekomen,' wisten zy hunne reis- genoote nog levend uit de sloot te halen. By den tuinman vin „Over-Holland" werd zy binnengebracht. Het schynt, dat de dame bovendien nog inwendige kneuzingen heeft opgedaan, althïans zy lydt hevige pynen. Op het oogenblik 19 de toestand van dien aard, dat reeds de H.H. Sacramenten der stervenden zya toegediend. -» Een heer en twee dames uit Utrecht zyn, komende van een steile helling, Dinsdag-middag met hun ry wielen tegen een muur van hötel „De la Promenade" te Ubber- gen gereden. Alle drie werden zwaar ge wond en bewusteloQs opgenomen, en na de eerste hulp in een hötel verleend, door de Nümeegsche politie per brancard naar het Wilhelmina-ziekenhuis overgebracht. Gelukkig is de toestand van de drie slacht offers van het ongeluk thans niet verergerd. Het bewustzyn keert langzaam terug en de behandelende geneesheer is over den toestand niet bepaald ontevreden. Intus&chen eischt hun toestand de meeste zorg. Woensdag-avond zyn familieleden uit Utrecht overgekomen, die de gewonden heb ben herkend. Het zyn de heer Molsbergen, slager te Utrecht en zyne echtgenoote, be nevens een nichtje, mej. M. uit Alkmaar. VISSCHE H IJ- BERICHTEN. "Ammerstol, 1 Aug. Van Zaterdag 26 Juli tot en met Vrydag 1 Aug. zyn alhier ter markt aangevoerd 1('8 zalmen; prys per Va kilo van f 0,85 tot f 1,25; 170 St. Jakobs-zalmenprys per V» kilo van f 0,75 tot f 0,90. "Krallngen, 1 Aug. Deze week wer den ter markt aangevoerd 2693 zomerzal- men, prys f 0,70 4 f 1,80 per 5 ons, STADSNIEUWS. Schoaahaven, 1 Augustus. Voorafgegaan door het Mili tair Muziekcorps keerde heden-middag te 4 uren de Instructit-compagnie, onder com mando van kapitein A. J. Dekker, uit de legerplaats by Oldebroek binnen onze veste terug. In de raadsvergadering van 31 dezer werd aan den heer A. A. Alting op zyn verzoek eervol ontslag verleend als directeur der Gasfabriek en Bron waterleiding tegen 1 September a. b. en werd benoemd tot lid der commissie tot wering van school verzuim de beer J. N. Valk. Ingekomen was het bericht van den heer L. Akkerhuys JEz., dat by de benoeming voor lid van den gemeenteraad aannam. De rekeningen over 1901 van de Bron- waterleiding en Gasfabriek werden goedge keurd en voorts werd besloten, dat met ingang van 1 Januari 1903 het lichtgas op 7 cents per kub. Meter wordt bepaald. Iogekomen eene missive van Gedepu teerde Staten, waarby wordt medegedeeld het Koninklyk besluit hou lende de verhoo- giDg van de jaarwedde van den burgemees ter op f 1250. Op het adres van de muziekvereeniging „Apollo" werd gunstig beschikt en eene subsidie verleend van f 25. Ten slotte werd besloten eene herbestra ting te maken in de Veerstraat, langs de huizen van de Scheepmakershaven. Naar wy vernemen, hebben Burg. en Weth. afwyzeud beschikt op het adres van eenige ingezetenen om de vacantie te verzetten. Hoewel Burg. en Weth. het in beginsel met adressanten eens waren, konden zy niet op hun vroeger genomen besluit (al. toen hoofd en personeel der school le soort het zelfde verzochten) terugkomen, maar zou met dit adres rekening gehouden worden by de behandeling van het nieuwe leerplan. ••—Te Delft overleed Woensdag, in den ouderdom van 61 jaar, de Majoor der artillerie J. E. de Man. De overledene, wegens ziekte op non- activiteit, bekleedde laatslelyk de betrekking van hoofd der constructie-werkplaatsen. De heer De Man werd 26 Juli 1872 2de luitenant, 1 December 1877 1ste luitenant, 6 Juni 1888 kapitein, en bekleedde sedert 9 November I960 den Majoorsrang. Van 20 Mei 1876 tot 24 Mei 1884 was de heer De Man als officier geplaatst by de Instructie-Compagnie alhier, op welken laatst- gemelden datum hy werd overgeplaatst by de Pyrotechnische werkplaatsen. ••—Het Muziekgezelschap „Apollo" directeur de heer W. van Rossum, gaf Woensdagavond in het Boterhuis eene uitvoering. Jammer dat het weder niet medewerkte om zoo velen, als anders het geval is, te doen genieten van de goed uitgevoerde Nommers van het programma. Tot lid van het Bataafsch Ge nootschap der proefondervindeiyke wysbe- geerte is o. a. benoemd onze vroegere stad genoot, de heer C. Nobel, ingenieur by de gemeentewerken te Rotterdam. In tegenwoordigheid van heeren Burg. en Weth. en van den Arrond.- Schoolopziener, den heer J. Schoebuizen, bad Dinsdag jl. het overgangsexamen plaats voor de school voor M. U. onderwys alhier. Na afloop daarvan werd door het hoofd der school de uitslag medegedeeld en tevens die van het de vorige week gehouden toe latingsexamen. Het resultaat is geweest, dat van de 16 aangegeven leerlingen 13 konden worden toegelaten en 3 moesten worden afgebeten. Toegelaten zijn: A. P. Greup, Mgntje Vogel, J. H. ten Hagen, D. Koppenol, W. F. J. den Uyl, B. van Klaveren, C. A. van Staveren, G. Lyklema, J. A. van Brenk, H. J. M. v. d. Weerd, PI. van Eyk, II. Kok en J. Emeis. Verder zyn bevorderd van de 1ste naar de 2Je klasse: P. J. C. v. d. Burg, A. J. Kuylenburg, M. E den Hoed. W. J. Hoog- kaas, P. Verburg, J. Wempe, W. A. P. Gelens, S. B. Bouter, A. A. Dekker, W. F. J. Piek, N. A. Meyer. H. V. d Hek, J. M. J. Driesen, Pb. Specht Gryp en D. Overman. Drie leerlingen moeten wegens onvol doende vorderingen biy ven in de 1ste klasse. Van de 2de naar de 3de klasse zijn be vorderd: L de Beer, Margaretha Greup, E. Kirschenbauor, Clara Greup, M. Pruyt, Hendrika de Hoog, J. van Wageningen, Petronella «te Hoog. M. Schoon Thim. P. Santman, H. de Ruijter, A. Pluut, W. Specht Gryp, J II. SchÖ ;feld, M. G. Besier, J. Schep, W. de Stigter, L. Olten en D. Oskam. Van de 3de naar de 4de klasse zyn be vorderd: E. G. van Heumen, L. Knol en W. Eykendal, en van de 4de naar de 5de klasse: A. Vegter en R. Besier. Een leerling van de 4de klasse moest b'fiven zitten. De meeste leerlingen der 5de klasse wen schen de lessen daarin nog eens te volgen. Aan de vertrekkende leerlinge der 5de klasse, de jongejuffrouw Maria W. Greup, werd namens UH. Burg. en Weth. een fraai boekgeschenk vereerd als belooning voor haar viyt, vorderingen, uitmuntend gedrag en flink karakter. De nieuwe cursus zal hoogstwaarschyniyk aanvangen met 63 leerlingen. Blijkens het verslag in de N. Rott. Cour. omtrent de in deze week te Leiden gehouden algemeene vergadering van het Nederlandsch Onderwyzers-Genoot- schap was Schoonhoven'niet present. De heer Zernicke qualifleeerde de handeling van de afdeeling Schoonhoven als onwaardig. Hy stelde voor de voorstellen Schoonhoven van de agenda af te voeren, dus niet te verdagen. De vergadering nam dit voorstel aan. Dat men met vuurwapenen niet te voorzichtig zyn kan, ondervond Woensdagmorgen onze stadgenoot, de smid B. in de Lopikerstraat. Een landbouwer kwam de smedery binnen met een jachtgeweer, waarop een zooge naamde schoorsteen gezet moest worden. Wel driemaal vroeg de smid of het geladen was en telkens kwam een ontkennend ant woord, waarna men den loop In het vuur bracht. Niet zoodra is dit geschied, of met een vreeselyken knal lost zich een schot hagel. Een wonder mag het heeten, dat B. er met den schrik afkwam en niemand der aanwezigen eenig letsel ondervond. Postkantoor Schoonhoven. LIJST van BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, geadresseerd aan onbekenden, over de 2de helft der maand Juli 1902. Briefkaart: K. v. Schooneveld, Rotterdam. AC ATUBEBEURTEN op Zondag 3 Aug. 1902. Ring Schoonhoven. AMMERSTOL. 's Voorm., Ds. Oldeman, van Haastrecht. BERKENWOUDE. 's Nam., Ds. Visscher, van Ouderkerk a/d IJsel. Ring IJselsteln. HARMELEN. 's Voorm. 9Vs uur, Ds. Zoete, van Lopik. IJSELSTEIN. 's Voorm. 9V» uur, Dr. Beerekainp, van Jutfaas. Ring Slledrecht. GOUDRIAAN. 's Avonds 6 uur, Ds. Hulscher, van Nieuw-Lekkerland. Het Koninklyk Echtpaar is heden te 10 uren van het Loo vertrokken, kwam te ruim 1 uur te Baarn aan en reed met een vierspau naar Soestdyk. Aan het paleis had op het bordes eene hartelyke begroeting met de Koningin-Moeder plaats. Uit Sydney, hoofdstad der Britsche Ko lonie Nieuw-Zuid-Wales, wordt geseind, dat heden de berg Kemela van den Wol- longongkelen is uitgebarsten. 27 lyken zyu gevonden. De gebouwen op den berg zyn vernield en 100 personen zyn onder de puinhoopen bedolven. Een deel van dezen berg staat in vuur. liet Eugelsche parlement bief de zitting op ten teeken van rouw. MARKTBERICHTEN. Bodegraven29 Juli. Kaas. Aangevoerd 289 wagens, te zamen 16.449 stuks, wegende pl.m. 91.056kilo; 1stesoort Goudsche f26,50 a f 28,—, zwaardere f 31,— 2de soort f 23,— k f 25,— Derby-kaas, 1ste soort f 27,50 4—, 2esoort f 25,Edammer kaas, lste soort f 27,—, 2de soort f tl,— 4 f23,—. Handel vlug. Gouda, 31 Juli. Kaas, le qual. f26 a f 28 2e qual. f 23,— a 26,—zwaardere f a f—Aangev. 61 partyeu. Handel vlug. Rotterdam, 29 Juli. Aangevoerd 52 paarden, 120 magere en 846 vette runderen, 188 vette, 90 nuchtere en 186 graskalvereu. schapen of lammeren, 203 biggen. Koeien en ossen 25 tot 37 ct., kalveren 33 tot 41 c. per i/g kilo. Meiaooahoven, 30 Juli. Boter, le qual. 67 ct, le qual. 54 cL per half kUo. Kaas f 24 a f 27,— per 50 kilo. Eieren f 3,— per 100 stuks. Eeuige berichten wachten op plaatsruimte. ill) It G KR LIJ BE MTAND. Nchoouhoven. Van 29 Juli-1 Aug. Overleden: J. v. d Dussen, oud 10 w. Ondertrouwd: ABRAHAM ENGLANDER eu ROSETTA BERKLEIJ. Amsterdam, 1 ai t,,!: «Qua Alkmaar, f 44 Jul' 1Wi Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Echtgenoot eu Vader, de Hoogedelgestrenge Heer J. E DE MAN, Majoor der Artillerie. Wed. J. E. DE MAN-Schepp. J. P. DE MAN. H. C DE MAN W. E. DE MAN. J. E. DE MAN. Delft, den 29sten Juli 1902. Heden overleed, na een langdurig en smartelyk lyden, onze innia geliefde Zuster en Schoonzuster, Mejuffrouw GIJSBERTDINA TAN TUIJL, iu den ouderdom van 67 jaren. Uit aller naam, A. VAN TUIJL Gzn. Jaarsveld, 1 Aug. 1902. Eenige en algemeene kennisgeving, terwijl bezoeken van rouwbeklag niet kunnen worden afgewacht. Voor de talryke en hartelyke blyken van belangstelling, ons dezer dagen by gelegen heid vau ons Zilveren Huwelyksfeest iu zoo ruime mate teu deel gevalleu, zy hier mede onzen innigen dank. A. VINGERLING. K. VINGERLING— Hazkbroek. Gouda, 1 Augustus 1902. Voor de vele bewyzen van deelneming, ondervonden by onze 25-jarige Echt- vereeniging op 28 Juli jl., betuigen wy, ook namens onze Kinderen, onzen harté- ïyken dank. I. LAKERVELD. A. LAKERVELD-Veer. Ameide, 2 Aug. 1902. Voor de vele bewyzen van deelneming, ontvangen by het overlyden vau onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, JOHANNA DE KOGEL, be tuigen we onzen harteiyken dank, inzonder heid aan den WelEdel Zeergeleerden Heer Dr. BAL te Groot-Ammers voor de liefderyke en zorgvaldige behandeling tydens hare ziekte. Mede namens de Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, P. H. DEN HARTOG. Groot-Ammers, 2 Aug. 1902. Spreekuur 1—8. die hun KALVEREN wenschen te laten enteu tegen worden verzocht bet aantal op te geren aan léderen Woensdag te Scheenkoven te spreken van 01/8 I ur® 'n HEEREN-LOGEMENT. Behandeling van Tandxlekten en plaatsing van Kunsttanden. P. SLUIS' ochtend- en opfok voeder, alsmede zyne pakken Universeel Vogel- voeder, 4 25 Cent per pak, voorbanden by W. J. WIJNANDS. SCHOONHOVEN, Haven. By beschikking van de Arron- dissements-Rechlbank te Dord recht van den 27. Juni 1902, is de Ondergeteekende aangewezen als van- en zyn door hem overgenomen de Minuut-Acten van den eervol ontslagen Notaris L. A. LANGE VELD te Hlledrecht, alsmede de in diens bewaring geweest zynde Mlnuut-Acten van wyien de Notarissen VAN STEENBERGEN en SLOTEMAKER. Notaris te Molenaarsgraaf. Die iets te vorderen hebben van - of ver schuldigd zyn aan de onder het voorrecht van Boedelbeschryving aanvaarde nalaten schap van DIRKJE LOMMERDE, weduwe van DIRK O UWER KERK, gewoond heb bende te Ammerstol en aldaar overleden deu 1. Mei 1902, gelieven daarvan vóór 10 Augustus aanstaande opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven. Waarin zit het voordeel wanneer men de gebrande Koffiesoorten van W. J. WIJNANDS te Schoonhoven gebruikt? Doordat deze koffie volkomen ganr ge brand wordt, daardoor komt de hoog fljne iniaak en geur, tot zelfs in de goedkoopste soorten, tot x()n recht, wordt de koffie op het gewicht lichter en men ontvangt dus een grootere hoeveelheid by hetzelfde gewicht. Men gelieve dit te onderzoeken en hierop attent te zyn. Schoonhoven. W. J. WIJNANDS. Een heer van goeden huize, 27 j., met fl'mke positie, P. G., wenscht in kennis te komen met een knappe Burgerdochter met eenig vermogenom na wederzydsch goedvinden een huweiyk aan te gaan. Br. fr., onder letters P B, aan het Bureau van dit Blad. Geheimh. verzocht en ver zekerd. Een te Amsterdam gevestigde Md. wenscht zich in Schoonhoven in te voeren en zoekt daarvoor eenige die in staat zyn in korten tyd eene flinke portefeuille te vormen. Alleen zy die met een van beide branches of wel beide uitstekend bekend zyn en reeds als zoodanig werkzaam waren of zyn, komen in aanmerking. Hooge provisie, wat na 1 jaar flink werken wordt veranderd in een goede positie. Br. fr., lett. A D, Bureau van dit Blad. Een Jongmensch, P. G.goed kunnende meikeu, zoekt plaatsiDg by een MELKINRICHTING of dergelyke betrekking. Br letters E V, aan Boekhandelaar VAN ANDEL, Gohincheh. gevraagd, van goede getuigen voorzien, by gevraagdtegen hoog loon. Adres JACQ. FRANK, Hofleverancier, Mid delburg. Terstond gevraagd: P. G.goed kunnende melken en ryden en verder met boerenwerk bekend, by H. VRIJLANDT Pzn., Moordrecht. gevraagd, P. G.niet boven 40 jaar, goed kunnende melken en met Boeren werk goed bekend, by G. RIJNEVELD te Moordrecht. Dr. POOLMAN te Lange-Bnigewelde vraagt een P. G., voor Stal- en Tuinwerk, loon f 100 tot f 125, met kost en inwoniDg. Zich in persoon aan te melden. Gevraagd te Schoonhoven, tegen Oct. of Nov., een P. G., niet beneden 16 jaar, in een burger- gezin zonder kinderen. Brieven franco, letters Z 0, Bureau van dit Blad. Mevrouw VAN met 1 Augustus GELDEREN vraagt Tegen 1 Sept. gevraagd eene voor 2Vs dag per week. Zich aan te melden by de Huismoeder, Mejuffrouw JOOSTEN. ■taande in het Achterland, Gemeente Groet- Am uiers, bjj C. Hakkesteeot Te bevragen by a VAN DER WOLF, Graafland, Groot- Aiumers. Franco leveren. De BURGEMEESTER der gemeente Lopik brengt by deze ter openbare kennis, dat wegens te doene herstellingen aan de Tlen- hovensche Brug, in de kom van het dorp Lopik, de SCHEEPVAART op de I oplker- vddrwetering ter plaatse zal zyn van af Maandag 4 Augustus tot en met Vr(|dag H Augustus aanstaande. Lopik, 21 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd S. I. CAMBIER VAN NOOTEN. Het POLDERBESTUUR van Wllllge- Langerak geeft by deze kennisdat de passage van den TIEND WEG, vanaf den Lekd(Jk by het Koekoeksveer tot het j Schoolhuis, van den 4den Augustus a. s. tot en met O Augustus a. s we gens vernieuwing van een Brug achter de woning van D. KOREVAAR Gz., zal GESTREMD zyn. De Voorzitter van het Waterschap Willige-Langerak, A. W. LAZ0NDER. Schoonhoven, 29 Juli 1902. Het BESTUUR de Polders Vli.t- Westzijde, Vlist-Oosts(Jde en Bon- repas maakt bekend, dat op Zaterdag 16 Augustus 1902 le. Over de WeteriDgen en Vlieten en Slooten 2e. Over de KantenWallen en BermeD. Vllst, 31 Juli 1902. A. W. LAZONDER, Voorzitter. gevestigd te AMSTERDAM. Voor zoover de voorraad strekt zyn de niet iiitloolbare gewaarborgde 4 Hypothecaire Obligation van bovenge noemde MaatSchappy in stukken van f ÏOOO,f ÖÖO,— en f lOO,van af heden weder verkrygbaar by den Heer J. G. DOESBURG te Schoonhoven. KOOPT uw RIJWIEL by een Rywielhandelaar, die ze in voorraad heeft, en niet door tusschenpersonen, want die moeten er ook aan verdienen. Laat ook nooit uw Rywiel of Banden repareeren by iemand, die niet met dat vak bekend is, want hy bederft meer dan by goed maakt. De veeljarige ondervinding heeft geleerd, dat by A. K RU IJT, Ry wielhandelaar, Haven, over't Stadhuis, te Schoonhoten, het vertrouwbaarste adres is. Ondergeteekenden zyn voornemens by genoegzame deelneming begin Neptem- her te Schoonhoven een volleiligen Cursus te openen voor de HOOFD AKTE: Ned. Taal en Letterkunde, Aard rijkskunde en Algemeene GeschiedenisNa tuurkunde, Rekenen en Teekenen, Ziel kunde en Methodiek. Lesgeld per jaar f 86—f 40. Voor deelneming zich schriftelijk aan te melden by den laatsten Ondergeteekende zoo spoedig mogelyk. I J. E. K. VAN WIJNEN. F. HEMMES. W. BROUWER. I S. v. D. WEIJDE te Ammerstol. Uwen leverancier de prima zuivere geslagen I merk D. K., uit de Stoom-Olie- slager y te Nieuw-Lekkerland. Door de Heeren J. A. SMITS ZOON. Weesperzyde 39, Am sterdam, Gen. Vertegenwoordigers voor Nederland en Koloniën, is aangesteld voor Ouderkerk a/d IJsel en Omstre ken voor het leggen en leveren van Lood en Zinkwerk er en aauleg van Water leidingen, te Onderkerk a/d IJsel. mooie blanke Abrikazen, alsmede Candy-Grnls, Pijpkaneel, stokjes Vanille en Vanllle-Sulker enz. Aanbevelend W. i. WIJNANDS. SCHOONHOVEN, Haven. te SCHOONHOVEN voor Schoonhoven en Omstreken als onzen Agent opgetreden en verstrekt gaarne alle inlichtingen. The Gramophone dtTy pewrlter Ldt, 127 Keizersgracht, Amsterdam. GR0NINGSCHE gevestigd te GRONINGEN, verstrekt geld op eerste Hypo theek, zonder voornlthetaltng van 4j^ente, geeft uit 4 Pandbrieven, koers Utt' -x in stukken wan f ÏOOO, f 600, f lOO en f 60. Verkrygbaar ten kantore der BANK, by hare Agenten en by alle Com mission nairs en Makelaars in Effecten. Agent voor Nchoonhoveu en Om streken Schoonh. Veer, Groot-Ammers. Een eetlepel SODEX zal in den regel beter voldoen dan 1/4 Kilo gewone Soda. Niet alle, doch verreweg de meeste worden overwonnen door het gebruik van Verkrygbaar: Voor Schoonhoven by de Firma P. SANTMAN. Gouda by WOLFF Co., Westhaven. Oudewater by A. BUIJS. Woerden by P. PLOMP Kz., Voorstraat. id.(Pannebakkery),Wed. LANKHOUT. Bergambacht by P. v. d. DOOL. Stolwijk A. R. v. d. BERGH. Haastrecht D. VOORSLUMS. Polsbroek M. DE HEER. Benschop T. K ASTELEIJN. Moordrecht P. C. BONGERS. Gouderak F. VAN DAM. Reeuwijk J. KAPTEIN. Groot-Ammers P. BOUTER, Kaas handelaar. Sluipwijk H. VERSTOEP. Krimpen a/d IJ. A. C. SCHOUTEN. Ouderk. a/dIJ. H. EVERGROEN. Ameide G. DEN OUDSTEN. Lopik JOH. v. d. HEIJDEN. Gorinchem ANTON van ANDEL. Cabauw A. STOLWIJK. Hekendorp G. SLINGERLAND. Stolwijkersluis by C. SLINGERLAND. Meerklhk by W. BROUWER. Lexmond A. RIETVELD. Vianen by de Erven H. M. GORSMAN. Brandwijk by B. BORSJE. Zevenhuizen P. v. REEUWIJK. Nieuwerkerk a/d IJ. by C. SCHILD. J. P. K ANTELEI JN De., Polsbroekekdam Fabrikant. verdwy'uen door het voortdurend gebruik van de bekende bereid uit Wynen van de Levant en Pernaansche planten. 8,50. f 1,85. f 0,70. Verkrygbaar by de Firma A. MOES te Schoenheven; G. J. DE JONG te Ameide; G. VAN DER WOUDEN te Lekkerkerk; J. P. KASTELEIJN Dzn. te PoUbreekerdam en N. M. KONINGS te Ondewater. Per heele Liter flesch halve kwart Grooten voorraad van Bouw- en Melk- gereedschappen, zooals: Karna, Wet huipen, Ntaren, Wrlngtobben, Em mers enz. Nog voorradig: Grond- en Regentonnen en Brankkuipen. 's Woensdags uitgestald op de Markt te Woerden eu 's Donderdags op de Kaas markt te Gonda. Alle Goederen worden onder garantie geleverd. bevattende 18^lad»gezlcbten, in lichtdruk en 4 op den omslag. Pr(Jz slechts f 1,50. Afzonderlyke Platen uit dit Album zyn verkrygbaar ad 15 Cents per stuk. S. Sc W. N. VAN NOOTEN, Uitgevers, Schoonhoven. Iu de Zadelmakerij van IV P. UULLEMAN, Gonda, zyn iu ruime keuze in voorraad: Koffers, Tassschen en Break* banden, tegen zeer billyke pryzen. TE KOOP: Een mooie kleur lichtsnoekgrauw, oud 10 maanden moeder ook nog te zien, by M. DE JONG Mz., Honrepas. gaat dan b(J LOPIKERSTRAAT 338, SCHOONHOVEN. PW Let goed op jnet adres. *W| Hfi verkoopt de beste KLOKKÉM Voor weinig geldbeste GOUDEN- en ZILVEREN HORLOGES, zooals Ster-Horlogfls, tot de goedkoopste soort toe. Uitstekende Naaimachines, zooals Singer en Wertheim. UB. Alle Uurwerken met 2 jaar garantie; Naaimachines met 5 jaar garantie. CONCURRENTIE ONMOGELIJK! -PU Ondergeteekende mankt den ing<«eleneo van eroot.Ainm.r. <jn Oau.trekeii bekenddat hj zich alhier heeft gevestigd als hopende zich door een prompte bediening het vertrouwen waardig te maken. F. VAN DER REE. In voorraad nieuwe en gebruikte, waarby twee TILBURY'S in de olie, by Voorhanden Nieuwe Tilbury's Utrechtsche Wagentjes, met en zon der portier AKaasbrikken, waarvan één op Collings-patentassen, Koopmans- karreljes enz., by W. A. C. VAN ZEVENHOVEN, RytuigmakeryDrlebrugge. TE KOOP: Een nieuwe, solide met nieuw Zilver gemonteerd; vier ge bruikte TILBURY'S in de olie, waaronder zoo goed als nieuw; een TENTWAGEN met portieren, op Collings-assen en een zoo goed als nieuwe KAASBRIK enz., tegen civielen prys. Te bevragen by D. GROENEVELH, Schoonhoven, jjg^* Oude rytuigen worden tegen hooge pryzen ingeruild. een zoo goed als nieuw, rond model; een gebruikt Utrechtsch Wagentje; een nieuwe Kaasbrik; een nieuwe llogkar en een Hlttenkarrelje, by B. B0CHANEN, Wagenmaker, Nieuwpoort. Een Notaris heeft tegen billyke renten verschillende Kapitalen beschikbaar voor le Hypotheek op Landerijen, met behoorlyke overwnardp. De Heer A. VAN DEN HEUVEL te Schoonhoven is bereid desverkiezende inlichtingen te verschaffen. Brieven, onder letter V, aan het Bureau Schoonhovensche Courant. VEERENBED, Pel., 2 Kuss., prima Veeren en Tyk, met Overtrekken, Matras sen, Woll.Gestikte en Molt. Deken, alles 8-persoons, franco, f 8®,— f 85,— f 40,-, f 50,-. Fabriek van VEEREN- en KAPOKBED DEN, ZEEGRAS-, KAPOK- en SPRING- VEEREN-MATRASSEN. Pryscourant gratie. Trademark AMSTERDAM. Alléén in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, ver krijgbaar. In het byzonder wordt de aandacht geves tigd op SOUCHON THEE, 4 f 1.30 per 5 ons. Omdat zy op eene geheel byzondere manier toebereid en daarna gedrenkt wordt in een extract, dat, in de keerkringlanden uit de bestanddeelen van de Koffievrucht getrokken, aan de Moutkoffle wel den smaak en den geur d£r Boouenkoffle geeft, doch niet behept is met de schadeiyke eigenschappen, die alle Boonenkoffle I kenmerkt. Omdat zy byzonder voor vrouwen en kinderen inzonderheid aanbevolen kan wor den als een heilzaam tegenwicht tegen de hand over hand toenemende zenuwachtig heid onzer bevolking. I Te Schoonhoven te bekomen by de WedJ Th. J. DOESBURG; te Lopik bfi J. OVERBEEK; te Ameide by G. DEN OUDSTEN; alsmede by de Importeurs voor fi>tertg,Rd en België te Rotterdam. De beate en soliedste, tevens goedkoopste Machines, worden steeds geleverd, waaronder: kannen winst geven, f 8,50 tot f 4,— per jaar, hU goede verzorging en voedering met beroemd: CLEVELAND? EGGSMEALof EIERMEEL. Fssalenr, noteert Fijn Zilver tegen f 44,50 per Kile, le geh. 48,18 8e geh. 87,91 De pryzen zyn berekend netto contant Kapitaal beschikbaar, tegen bil lyke renten, op Lauder(JeiÉ met vol doende overwaarde, liefst in de Ai.blasser- of Krimpbneuwaard, ten kantore vaz Mr. J. P. VAN DEN BRINK, Notaris te Alblasserdam. HetKoedbeblonte, „el-Ingerlchte „DE JONGE LEEUW", waarin thans Vergn nnlng, te O IJ DE WATERonmiddellijk by de Stad, tbana bewoond door Mej. Wed. A. VAN DEN HOOGEN. Te aanvaarden op 1 Mei 1903 en te bevragen by Notaris M. DEN BLEKER te IJsselsteln. TER OVERNAME aangeboden een flinke ZAAK in op zeer drukken en netten stand. Te bevragen by den Eigenaar M. VISSER, Hofdyk 51, Botterdam. Geen tusscheDpersoneh. te Gorinchem zal in het open baar verkoopen: Op Vrydag 8 Augustus 1901, des nam. 2 uur, in bet Koffiehuis van den Heer W. DE STIGTER te uit de Boomgaarden van de Heeren G. DE STIGTER Azn., B. KOOIJ Am., P. DE KLERK Jzn. en de Gebr.i DE KLERK en van Mejuffrn. de Wed. P. DE KLERK en de Wed. B. KOOIJ Gzn., alle te Kedichem, en van Mej. de Wed. G. VAN KOOTEN, te Spyk, gem. Heukelum. B. Op Vrydag 22 Augustus 1902, des uam. 2 uur, iu „DE DOELEN" ts uit de Boomgaarden van de Heeren J. C. VAN EETEN en D. VERPLOEGH Mej. de Wed. J. VERVOORN Gz., de Kerk van Arkel en de Erven VAN KRUGTEN, alle te Arkel, de R.-C. Ge- rorente en den Heer Tu. J. VAN GAME REN, onder Gorinchem, -en den Héér J. KUYPERS, ónder Hoogblokland. Nadere informatiën zyn te bekomen ten kantore vin genoemden Notaris MULLER. De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op Zaterdag 9 Augustus 1902, des voor- middags 10 uur, in bet VOOR MALIG RECHTHUIS te in bet openbaar verkoopen: ECLIPS-ACATENE met freewheel en rem. f 225,—. Op de Kamwielen en het dryfwerk ECLIPS-AC ATENE zonder freewheel en rem 200,-. LUXE-ACATENE 166, 2 jaar TOER-ACATENE i4©,-. garautie. LUXE KETTINGWIEL MODEL AAA 160,—. AA 130,—. Dames- A 116,—. Rijwielen A 2de n 95,—. f 5,— hooger. Om aan de vele aanvragen te voldoen, hebben wy dit jaar een goedknnp Rijwiel met 1 jaar l^rantie in deu handel gebracht. MET GOUD ÉN ZILVER BEKROOND. FREEWHEEL EN REMf 16,— 4 f 20,— meer. X FRAMES16.- 4 20,- meer. VEERENDE FRAMES en ZADELPENNEN worden op bestelling aan alle rywielen gpmaakt, doch niet door ons aanbevolen. VEERENDE FRAMESf 16,— 4 f 26,— meer. VEERENDE ZADELPENNEN6,60 meer. TWEE VERSNELUNGEN en FREEWHEEL30,- meer. Garantie: 88 pCt, Eiwit, 18.6 pCt. Tet en slechts 30 pCt. Zetmeel. Legresultaat: 230 248 eieren, ge heele voederk. 1 Cts. per dag. KIJIKEIVfS hiermede opgevoed leggen op leeflUd van 3—4 maan den. Minder voederk. meer eieren. Ruim 4000 Attesten. Ruim 500 Depothouders. Levering franco alle stations. Brochure, Attesten gratis en franco. Hoofdagcntschap CLE VELAND'S EGG'S ME AL te Bar- neveld. I Let op Fabrieksmerk op zakje en I loodje C E; bedrog is voorgekomen. I Depöts: J. van Wijngaarden en Wed. I L. S. Thim, Schoonhoven; A. R. van Dzn j Berg, Stolw|Jk; M. A. van Beekum, Meer kerk J. P. Kasteleijn Dz., Polshroeker- dam; H. Noorlander, Berg-Ambacht; P. G. IIeijnis, Nieuw-Lekkerland; G. H. C. Wepster, Krimpen a/d Lekt W. J. van Dam, Haastrecht; P. de Vos, Ottoland; Ks. Hoogenboezem Pzoon, Lek ker kerk; A. Verheul, Bedegraven W. van As, Groet-AmmersJ. Johs, van Zwienen, Krimpen a/d IJsel; C. van Zessen. Brandwijk. onder Ammerstol, buitendijks, strekt van de kruin des dyks tot Wed. G. A. Dubbeldam, belend oost C. de Brojjp en west Wed. H. C. de Jong. Kad.-no. 1477, groot 236 Centiaren. en WATERING onder Ammerstol, strekt van J. P. Mablstede, noordop lot F. van Es, beiend oost M. de Waard en cons., west W. Visser. Kad.-nos. 805 en 306, groot 9 Aren, 80 Centiaren. Beide perceelen eigendom van de Erven Wed. ADRIANUS DE JÖNG. met ERF te Ammerstol, buitendijks. Kad.-no. 1495, groot 90 Centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van D. LOMMERDE, Wed. D- Ouwshker*. Betaling der kooppenningen 3 Septem ber 1902. Nader onderricht ten kantore, van dsn Notaris. De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op Dinsdag 19 Augustus 1902, des voor middags ten 10 are, in hst Koffiehuis van J. DE GILDE te Pskh broek, iu het openbaar verkoopen: EENE waarin twee Woningen, met SCHUUR en verdere BETIMMERING, alsmede eene party Bouwland en met jonge Vruchtboomen beplant BoomgMuNU land, onder de gemeente op de noordzijde; Kad. Sectie A, Nos. 1072, 1073 en 1074, te zamen groot 80 Aren, 80 Ceufluren. Eigendom van de Weduwe en de Kin deren van M. VAN GOOSWILLIGEN. Te aanvaarden 1 November 1902. Betaling der kooiypenDingen 1 October 1901, Nadere iufbrmatTen ten kantors van gs» noemden Notaris,

Schoonhovensche Courant | 1902 | | pagina 2