In Gezaagd HOUT, KIPPEN Leesbibliotheek. Een flink Persoon, Een Boerenknecht, Aangeboden: Steenkolen. Gevolgen van Influenza. j Mr. J. A. DE JONG, Piramide Pereboomen, J„ J„ Schone, Brand te Rotterdam. Advertentiên. Dankbetuiging. Gevestigd te ROTTERDAM, Advocaat en Procnreor. BOERENKNECHT ip^usrusriEiisr. „De Vierkleur" en „Burgers" Rijwielen. A. KRU1JT, Rijwielhandel, Rokin 83, Amsterdam, RIJWIELEN. eiermeel. - STARING'S Binnen- en Rultentanilsche MATEN, GEWICHTEN en MUNTEN van vroeger en tegenwoordig. Bewerkt door R. W. VAN W1ERINGEN, le Lult. der Inf., Leeraar aan de K. ML A. Ruim 266 bis. druks. Prys f 1,25 gebonden. DE ABDIJSIROOP, Centraal-Depót: L L AKKER, v. Alkemadestraat 11, Rotterdam. Gouda, 1 Nov. De verkiezing van vijf 'eden van de Katner van koophandel en fa brieken, ter voorziening in de vacaturen, ontstaan door de aftreding van de heeren: A. van Reedt Dortland, H. Braat, D. G. van Vreuinin en, A. Goedewagen en A. VV. Roes en van één lid, in de plaats van den heer J. M. Noothoven van Goor, die zyn ontslag genomen heeft eu op 31 December 1904 zou aftreden, zal plaats hebben ten raadhuize op Woensdag den 26. November 1901, des namiddags van 1 tot 4 uur. Aan de Kies gerechtigden wordt 8 dagen te voren een stembiljet toegezonden. By uiterste wilsbeschikking werd door den onlangs overleden oud-pastoor der Oud- Kathol, gemeente alhier, den ZEw. heer J. H. Jamaar, f 5000 gelegateerd aan de armen dier gemeente. enteohem, 31 Oct, De gemeenteraad stelde de begrooting voor 1903 vast in ont- f J65 «81,76» U"gSt<m ,0' ee° bed™g Tan Benoemd werden aan de burgeravondschool tot leeraren de heeren Dr. F. II. Meerburg, B. v. d. Worp Jr. en H. C. W. F. Boumau, en tot onderwyzeres aan de kostelooze school mej. H. van Harten te Eethen. Gorinchem, 31 Oct. Op de heden alhier gehouden St. Huibert-Veemarkt waren 4577 rundereu aangevoerd. Voor Belgische reke ning werden veel melkbeesten gekocht. De pryzen, ook van andere soorten, waren be vredigend. •Gorinchem, 3 Nov. Door de duisternis misleid geraakte Zaterdag middag de vrouw van J. B. op de Haar alhier met haar kind op den arm in het water. Haar hulpgeroep werd gelukkig door haar buurman De Groot opgemerkt, die haar met 't kind, niet dan met de grootste moeite, redde •Arneide, 4 Nov. Tot geagreöerde van den beer Rijksontvanger alhier is benoemd de heer A. E. van Staveren alhier. •Ammerstol, 3 Nov. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressor- teerende hulpkantoren werd gedurende de maand October ingelegd f 416,58, terug betaald f 1515, tl. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 115. De heer Adr. Stuurman Jz. heeft be dankt voor de betrekking van voorzitter en daarbq als lid ,van het burgerlijk arm bestuur. Tot bestuursleden van het fanfarecorps, „Oefening kweekt Kunst" zjjn herbenoemd de heeren C. Kok Wz., Jillis Stuurman Jz. en Corn, de Jong Dz. Bcnachop, 30 Oct. Door B. en W. is ter kennisse gebracht, dat het l\erbalings- onderwjjs op de beide openbare scholen alhier voor jongens zal aanvangen Maan dag 3 November a. s. Op school no. 1 zal dit onderwys worden geven Maandag, Dindag, Donderdag en Vrij dag van iedere week, des avonds van 6 tot 8 ure en op school no. 2 dezelfde dagen, doch van 5Va tot 7>/g uur. Bij de ten huize van Job. Schouten, aan den Polsbroekerdam, gehouden veiling van den windkorenraolen en gebouwen, werd van alle perceelen eigenaar G. de Heer, te Harmeien, voor f 6925. •Berg-Ambacht, 4 Nov. Uit een binnen deze gemeente verspreide circulaire blykt, dat een aantal ingezetenen van hier, alsmede van Ammerstol. waaronder de heeren burgemeesters dier gemeenten, een voor- loopig comité hebben gevormd om te trachten om ook over deze geheele streek een afdeeling te stichten van de vereeniging „Het Groene Kruis". Op eene algemeene bijeenkomst, dezer dagen alhier te houden, zal onze burgemeester deze nuttige zaak bespreken, en zullen verder door de heeren geneeskundigen gewenschte inlichtingen worden verstrekt. Wjj hopen van harte dat een overtalqjk publiek deze bijeenkomst mag bijwonen en het tot stand komen van deze, ook in omliggende gemeenten zoo nuttig werkende instelling, met een groot ledental moge plaats vinden. De vrijwillige oefening in den wapen handel zal in deze gemeente op Vrjjdagden 7en November a. s. een aanvang nemen. Bleakenegraaf, 3 Nov. Bedankt voor het beroep voor deze gemeente door den heer C, B. Holland, cand. te Vriezen veen. Capelle a/<I IJ Mei31 Oct. Zeker tot groot leedwezen verspreidde zich de tjjding door deze gemeente dat de stationschef de heer P. Niederer, overgeplaatst wordt naar Hoensbroek (Liraburg). Gedurende 12 jaar is de heer Niederer alhief werkzaam geweest. Door z(ju vrien delijkheid, gedienstigheid en groote hulp vaardigheid heeft hjj zich onder het reizende publiek vele vrienden verworven. Niet alleen het reizende publiek ziet den heer Niederer met leede oogen ver trekken, ook de jongelingsschaar verliest veel aan hem. Gedurende twee jaar is ODze geachte chef-directeur tevens mede oprichter van het „Harmonie-gezelschap". Geheel belangeloos wjjdde hy zyn vrije uren aan het muziekkorps. De vruchten van zyn werk mocht hjj dezen zomer plukken, daar het cprps in den wedstrijd een eersten prüs behaalde. Tot stationschef alhier is benoemd de heer Folmer Ie Woerden. Giegendam, 31 Oct. De werkzaam heden aan de schutsluis alhier vorderen in den laatsten tijd zeer goed, zoodat binnen zeer korten tjjd de verbinding tusschen vele afgelegen dorpen in de Alblasserwaard als: Noordefoos, Peursum, Giesen-Nieuwkerk, Giesen-Oiidkerk enz., en de Merwede zal verkregen z(jo, tot ongetwijfeld groot gerief voor den bloei van handel en landbouw in die streken. «Qieafen-lVienwkerk, 3 Nov. In plaats van den heer G. Vonk, die voor de be noeming als telephonist heeft bedankt, is heden bj} een tweede oproeping gekozen de heer J. van Dtfl, zjjnde de eenige sollicitant. Heenkoop, 28 Oct. In de op Zater dag II. gehouJeu vergadering van stemge rechtigde ingelanden werd de begrooting voor 1903, zooals die door het beatuifr was Opgemaakt, in ontvangst en uitgaaf vastge steld op f 5977,93Vs, met een omslag van f3 30 per HA, zjjnde 20 ets minder dan dit jaar. *11 oog-Blokland, 30 Oct. Het rooien der suikerbieten is begonnen, maar de op brengst valt tegen en zal aanzienlijk minder wezen dan het vorige jaar. De bieten zjjn klein van stuk, wat moet worden toe geschreven aan de vele regens in den nazomer en den herfst. Voor het herhalingsonderwijs hebben zich in deze gemeente aangemeld 4 meisjes en 7 jongens. Jaarsveld, 3 Nov. Onze predikant, Ds. M. Jongebreur, is beroepen te Oud-Beierland. •Jaarsveld, 3 Nov. De uitslag van de loting voor de militie met de gemeente Willige-Lingerak was als volgt. 1 L. Booi, 2 W. Rietveld, 3 D. de Bruin, 4 A. v. d. Palm (br.d.), 5 B. Goedhart, 6 J. C. v. d. Berg (br.d.), 7 A. Achterberg, 8 M. Broekbuizen, 9 J. Blok, 10 G. J. v. Klaren, 11 J. Molenaar, 12 P. de Groot, 13 P. Stigtêr, 14 B. Korevaar, 15 C. L G. Sluis, 16 W. Lakerveld, 17 A. Benschop, 18 v. Oort, 19 D. Stigter, 20 W. Verwelf, |i W. Verveer. «Krimpen a/d Lek, 29 Oct. In de heden gehouden algemeene vergadering van de jjsclub „Thialf" werden de aftredende bestuursleden, de heeren M. Boogaerdf, P. v. d. Hoog en B. Boogaerdl, herkozen. Uit de mededeeHngen van den penningmeester bleek dat de ontvangsten met het batig saldo van het vorige jaar f 679,8l1/a bedroegen, terwjjl was uitgegeven f248,59. De exploitatie der nieuwe jjsbaan had gekost f7500, waarvan f 42(H) aan reotelooze voorschotten was ge plaatst, terwjjl de rest als hypotheek was genomen. Twee reotelooze voorschotten no. 36 en no. 33 werden uitgeloot. Aan L. C. Groeneveld werd door de vergadering opgedragen het bouwen eener jjstent, waar- vaa de kosten f725 niet mochten te boven gaan. Als afgevaardigde naar den Ijsbond werd benoemd de heer F. J. Mijnlieff en tot diens plaatsvervanger de heer K. Smit Jz. «Lekkerkerk4 Nov. Vrjjdagl.l. ver gaderde in „Het Bonte Paard" het bestuur van de afd. Lekkerkerk der Z.-II. vereeni ging „Het Groene Kruis". De begrooting werd opgemaakt en de beschrjjvingsbrief voor de e. k. algemeene vergadering be sproken. Tevens werd besloten tot de zuster- vereeDigingen een schrijven te richten tot het houden eener bjjeenkomst om de punten van den beschrjjvinsgbrief te bespreken. In de vergadering der laudbouw- afdeeling alhier, op 31 Oct. j.l. gehouden, werd rapport uitgebracht door den afge vaardigde ter algemeene vergadering te Alkmaar, den heer H. de Jong Mz. Beslolen werd als sprekers uit te noodigen den zuivel- consulent, den heer A. Bos en den tuinbouw- leeraar te Boskoop, den heer A. Claassen. Het herhalings onderwijs aan de te open bare schooi in deze gemeente is begonnen met 19 meisjes en 24 jongens. Onze geachte predikant, Dr. L. A. van Langeraad maakte Zondag aan de gemeente bekend, dat door hem toezegging van beroep was ontvangen naar Berkhout (N.H.). $Lekkerkerk, 31 Oct. Door den Raad dezer gemeente is heden tot onderwjjzer aan de 8Je openbare school benoemd de heer Minderhout te Schiedam. •Lopik, 3 Nov. De collecte voor Trans vaal heeft in de gemeenten Lopik, Jaarsveld en Willige-Langerak opgebracht f 519,95. - Tot secretaris van de commissie tot weriDg van schoolverzuim is benoemd de heer H. Crielaard, in de plaats van den heer C. J. Scheffers, die vertrokken is. Voor het herhaliogs-onderwjjs hebben z'ch aangemeld 3 manuelyke en 3 vrouwe lijke leerlingeD. De uitslag van de loling voor de Natio nale Militie is als volgt: 1. C. Boere (ge breken): 2. J. deii Uartogh3. A. Mulder; 4. J. Schenkel; 5. J. J. Snoek; 6. W. de Langen; 7. C. Klomp; 8. A. Jonkers; 9. T. Kers; 10. C. J. Jauszen (te klein); 11. H. Coljé; 12. H. Verwejj; 13. J. Kujjf; 14 L. Stol- wjjk; 15. C. v. Schaik (broederdienst); 16. J. F. de Brujjn; 17. A. J. v. Vliet; 18. J. Hoogendoorn; 19. E. Benschop; 20. L. Boojj21. C. v. d. Vlist; 22. J. Vermond; 23. P. M. Kujjf; 24. J. de Graas. 'OoNterwjjk, 3 Nov. Voor de vacante betrekking van hoofd der school alhier zjjn voorgedragen de heeren Van Kujjk, onder wjjzer te 's-Hage, De Groot, idem te Giesen- dam en Hujjsman, idem te Amersfoort. Tot tjjdelyk hoofj is benoemd de heer VV. De Stigter, onderwijzer te Kedichem. §Oud-AIhIas, 2 Nov. Gisteren maakte onze predikant, Ds. M. Buiskool, van den kansel bekend, dat hjj eene beroeping had ontvangen naar lloogeveen. Ouderkerk a/d IJsel, 3 Nov. De cursus voor het voorbereidend militair onderricht, waarvoor vele jongelui alhier zich wederom hebben aangemeld/ zal Vrjjdag a. s. een aanvaDg nemen. "Oudewalor, 31 Oct. Tegen 1 December a. s. is tot onderwjjzer der Christeljjke school te Berkel en Rodenrjjs benoemd onze stad genoot, de heer J. Breunesse, kweekelmg der school met den Bjjbel alhier. Voor het herhalings-onderwjjs hebben zich alhier slechts drie leerlingen aangemeld. Het is wel treurig, dat er onder de jon gelui zoo weinig ambitie bestaat, zich het aangeboden onderwjjs ten nulte te maken. Een weinig aanmoediging van de zjjde der ouders, verzorgers en werkgevers kan daarin veel ten goede doen keeren. Later verneemt men, dat, door te weinig deelneming, de ouders der drie leerlingen ook voor hun kinderen er voor bedankt hebben en dus dezen winter geen herhalings- onderwjjs zat worden gegeven. "Oudewater, 3 Nov. Door vrjjwillige bjj- dragen waren kindervrienden in staat gesteld de schoolkinderen Zaterdag avond van 5—7 uur uit te noodigen in de zaal van den „Bui tentuin Rozenburg", tot een voorstelling van goocheltoeren, afgewisseld door de grappen van twee clowns, en daarbjj nog tot slot bet vertoonen van lichtbeelden. Dat de jeugd zicb voor zoo'n pretje niet tweemaal laat vragen, behoeft geen betoog, en dat zj genoten, kon meu op de aangezichten we lezen. Het meest kwam die pret te voor schijn, toen 10 jongens op 't tooneel werden geplaatst en daar in de rol van Boeren- en Engel.'che Generaals moesten fungeeren, waarby de clowns dienst deden als Kruger en Chamberlain. En toen het tot vechten kwam en het de Boeren natuurlijk moesten winnen, daverde de zaal van het in koor aangeheven Transvaalsche Volkslied. De zaal was eivol, en vrooljjk doch in goede orde keerden de kleinen, niet uitgepraat over den genoeglijken avond, huiswaarts. Papendrecht, 31 Oct. De heer A. C. Hazenbosch, directeur van het „Papen- drechtsch Mannenkoor", heeft als zoodanig bedankt, naar men verneemt, wegens groote drukte als dirigent van verschillende ver- eenigingen. De heer P. den Hartogh zal hem als directeur van genoemde vereeniging vervangen. Polsbroek, 30 Oct. Op de openbare school alhier zal, aanvangende Maandag 3 November a. s., weder gelegenheid worden gegeven tot het ontvangen van herhalings- onderwjjs voor jongens en meisjes, die zes leerjaren der gewone lagere school doorloo- pen hebben. Het onderwys aan de jongens zal gegeven worden eiken Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrjjdag van iedere week, des avonds van half zes tot half acht ure, eu aan de meisjes eiken Zaterdag, des namiddags van half twee tot half vyf ure. •Stolwyk, 3 Nov. Een van de leer lingen der le O. S. werd eenige dagen ge leden, terwyl by met anderen vóór school- tyd aan het spelen was, door een makker met een stok vry ernstig aan het linkeroog gekwetst. De dokter moest er aan te pas komen en nu biykt jammer genoeg, dat de slag erg ongelukkig is aangekomen, want voortaan zal de patient met dat oog nooit meer zoo scherp kunnen zien, als met het andere. Een les alweer voor andere kin deren, om steeds, ook by het spelen, de voorzichtigheid nooit uit het oog te verliezen. Tot notabelen by de Ned. Herv. Gem. zyn Zaterdag j.l. herkozen de heeren A. Kapteyn en C. Stoppelenburg Dz. •Streefkerk, 3 Nov. Het voorbe reidend militair onderricht zal a. s. Donder dag, des avonds OVa uur, ten buize van den heer A. Schalk alhier, een aanvang nemen met 23 jongelieden, waarvan éóu uit de aangrenzende gemeente Nicuw- Lekkerland. Herbenoemd tot notabel der Herv. kerk alhier de heeren W. Schutte en Dn. Brand. gemengd nieuws. Men Beinde gisteren-avond uit Rotterdam aan de „N. Ct.": Sedert half negen staat de groote stoom kuipery van de firms». W. van der Lugt eu Zoon aan de Prins Hendrikkade in lichte laaie. Het pand, 7 verdiepingen hoog en van enorm» uitgestrektheid, is geheel ver loren. De nabyzynde fabriek van de firma Laming Sons, benevens de onmiddellyk aangrenzende buizen in de omliggende straten, loopen groot gevaar. De geheele brandweer is zoogoed als in werking. De bevolking slaat aan de overzyde der rivier bet schitterend schouwspel gade. Het telefoonverkeer met Feyenoord is geheel ge stremd. Nader seinde men aan de „N. CL": Een geweldige brand woedt sedert heden avond acht uur le Fejjenoord, een brand van zulk een omvang als de oudste inwo ners zich niet herinneren. Aan de Prins Hendrikkade, omgrensd door de Oeverstraat, Sleephellmg- en Burge meester Hoffmansstraat, bevindt zicb de uit gestrekte stoomkuipery en kistenfabriek der ftrma W. van (feu Lugt en Zoon. Tusschen de bleephellingstraat en Oeverstraat bevindt zich een splintérpieuw gebouw van 7 ver diepingen hoog,» dienende tot opslagplaats van vaten, duigen en planken, alsmede het kantoorgebouw aan de zyde der Prins-Hen drikkade W. Z. Om 8 uar ontdekte men rookwolken op de le verdieping aan de zyde der Oever straat. Te 7 uuf was dit pand door de werklieden verlaten en geen onraad bespeurd. Dadeljjlt was de brandweer aanwezig. By het openen van de luiken zag men binnen reeds vlammen in het zaagsel, vermoedelyk door broeiing. Alle krachten tot blussching werden inge spannen, doch de brandbare inhoud (ledige olie- en margarine-vaten, zaagsel en plauken) gaf zoo'n voedsel, dat reeds dadeiyit bleek, dat het fraaie p&khuispaud, volgens den nieuwsten stjjl door den architect Stolk drie jaar geleden gebouwd, een prooi der vlam uien zou worden. LaDgzaam maar zeker breidde de brand zich uit, terwyl de vlammen eerst tigen tien uur begonnen uit te slaaD. Zoo Jaug hadden de luiken der vensters stand ge houden. Ontzettend was toen het schouwspel eu niet minder de hitte. De oppervlakte bedroeg toen ongeveer 150 by 80 meter. Reeds om half elf stortten de eerste stukken naar omlaag, nadat door de hitte de perceelen 13 tot 37 aan de Sleephelling- straat ontruimd moesten worden door de talryke gezinnen. De brandweer moest hier al deze woningen nat houden, doch het water verdampte door de hitte. Alle verdiepingen van het pakhuis- pand wareu stampvol met hout. Steeds grooter werd de hitte en moeielyker en gevaarlyker de bestryding. De Oeverstraat en de burgemeester Hoffmansstraat geleken puinhoopen door de invallende muren. Ook de Prins-Hendrikkade was weldra versperd. Om II uur sloeg de brand over de Oeverstraat op de tegenover liggende stoomkuipery en kisteumakery derzelfde firma, die verbinding heeft met een yzeren gang over de straat ter hoogte der eerste verdiepingen. ld, 5 minuten stonden de stoomkuipery en kistenmakery, 3 verdie- Eingen hoog en 100 meter lang, in brand. >e hitte belette het naderen. Toen bestond gegronde vrees vpor de boterfabriek der firma W. Laming en Sons aan de over zyde der Burgemeester Hoffmanstraat, hoek Torbeckestraat eu Maaskade W.Z. Een reus achtig pand met brandbaren inhoud; de aangrenzende machinefabriek der firma H. T. Landman en Zoon zal wel behouden blyven. Dertig brandspuiten en zeven stoomspuiten staau tbans in volle werking. De uitgebrande etablissementen der firma Van der Lugt, waar ruim 500 menschen werk vinden, zyn één vuurzee. Te middeo daarvan staan enkele brokstukken en fabrieksschoorsteenen. Om half twaalf sloeg de brand over op de bovenverdieping der firma Laming, alwaar de opslagplaats is van kaas enz. De Burgemeester Hoffmansstraat is ver sperd en de brandweer heeft de firma Van der Lugt prys gegeven en concentreert haar krachten op de boterfabriek, die over een geheele zy<ie in brand staat, 5 verdiepingen boog. De Thorbeckestraat is door de be woners in allerjjt ^erlaten. De ramp is nog niet te overzien. De heele stad is hel verlicht en de rivier is aan beide zyden bezaaid met menschen. Niomand schynt zich hedennacht te bed te begeven en nog -komen vrijwilligers met spuiten uit andere stadsgedeelten aansnellen. Men spreekt over hulp uit andere gemeenten. Het pand der firma Laming is vermoedelyk verloren, daar binnenkomen onm'ogelyk is. De stralen ver dampen voor zy de kern van het vuur be reiken. De schade bedraagt minstens anderhalf millioen gulden, vólgens enkele assuradeuren ter plaatse aanwezig. Alle autoriteiten zyn ter plaatse. Nog nimmer is de Maas zoo schitterend verlicht geweest. Het is als het ware klaarlichte dag in alle straten. De blussching zal zonder twjjfel enkele dageh in beslag nemen. Om 1 uur waef'njet de minste kentering merkbaar. ,U;. Te 2 uren seinde men: 35 handspuiten, S dry rende en 3 rydende stoomspuiten zyn nog in volle werking. Ook de hulp van de „Columbus" der Holland— Amerika-lyn werd ingeroepen en verleend. De braod in de fabriek van Laming werd by het afzenden van dit bericht beperkt tot den rechtervleugel, waarin hoofdzakeiyk olie was opgeslagen. Men hoopt deze reusachtige fabriek alsnog te behouden, iets wat van de toch al vermoeide brandweer alle krachten zal moeten kosten. Over de assurantie liepen nog al ver schillende geruchten. Veilig kau worden aangenomen, dat de schade minstens een millioen gulden zal bedragen, gesloten op Rotterdamsch beurspolis. Duizenden en duizenden slaaD, boewei de vuurgloed belangryic is afgenomen, het toch nog reusachtig vuurwerk gade. Er zal nog wel een dag mede gemoeid zyn om den brand geheel te blusschen. Te 3 uur werd geseind: Ofschoon bet terrein nog éóo vuurzee is, was om twee uur het gevaar voor verdere uitbreiding geweken. Van het opslaggebouw en het machinegebouw staan nog brokstukken muur, doch daarbiouen woedt het vuur onverminderd voort. Ook de reusachtige houtstapels staan nog in lichtenlaaie. Het pand van Laming en Sons, dat aan de zyde der Burgemeester Hofmanastraat over de volle breedte op alle vyf verdiepingen brandde, heeft man weten te sparen, doch ook daar is de schade ontiagljjk. Te Gorinchem is in den nacht van Zaterdag op Zondag brand ontstaan in de sigarenfabriek van den heer A. J. v&n Vugt op het Viescherslaantje. De schildwacht by het laboratorium, in de onmiddellijke na- byheid der fabriek ontdekte het begin van den brand en waarschuwde den machinist van den watertorenvandaar werd de brandweer gealarmeerd. Onmiddellyk rukten eenige spuiten aan. Het vuur vond intusschen zooveel voedsel, dat de geheele f&britk uit brandde. Ook de voorraad tabak en sigaren ging nagenoeg geheel verloren. In drie kwartier tyd was men den brand meester. Men vermoedt, dat de brand in de droog- kamer is ontstaan. Het gebouw (toebehoorende aan den heer G. Meulewerf) en inhoud zyn tegen brand schade gedekt. De gemeente-architect, de heer C. J. Loeve, heeft zich terwyl hy naar den brand spoedde zoodanig overspannen, dat by halverwege op de straal dood tufinfeeg. Zaterdag-avond heeft op het IJ een aanvaring plaats gevonden tusschen het stoomschip „Vryheit" van de Hollandsche Stoombootmaatschappij, die van de Handels kade naar IJmuiden vertrok met bestem ming naar Goole en de Groninger-boot Hunze IV. De Hunze IV stoomde ter hoogte van den Meppeler-steiger achter de Zwolsche boot aan, toen de Vryheit kwam opzetten. De Zwolsche gaf twee stooten op de stoom fluit en ging voor de Vryheit om; de kapi tein van de Hunze wilde hetzelfde doen en gaf ook twee stooten op de fluit. De Vry heit echter op zich ziende toekomen, wierp de kapitein het roer om, met de bedoeling zich nu in dezelfde richting ais de Vryheit te bewegen om het gevaar te verminderen. De Vryheit sloeg achteruil, maar bad te veel vaart om nu nog eene botsing te voorkomen. Haar at e ven trof de H unze midscheeps en drong diep in het ruim. Kapitein De Groot van de Huuze, ziende welke ernstige avery by geloo- pen had, gelastte nu volle kracht op te stoomen, doch beval tevens dat de machinist eu de sto ker zoo spoedig mogelyk aan dek zouden ko men. De beide dekkuechts waren by de aan va ring op de Vryheit overgegaan. Kapitein De Groot wilde zyn vaartuig «urn de overzyde van het IJ aan den grond laten loopen, dit gelukte niet; de lluuze schoot bet Noord- hollandsch Kanaal in, liep op de scboor- palen van den liukeroever, verbryzelde deze, en zonk daarop. Een vlet van de Vryheit was echter het gehavende vaartuig gevolgd en redde alle opvarenden, den kapitein, dieus vrouw, den machinist en den stoker. Twee ryks-veldwachters, die zich op de ketting- veerboot bevonden', gingen aan boord der Vryheit en maakten een procesverbaal van het voorgevallene op. De Vryheit, die geene schade van beteekenis had gekregen, zette de reis voort. Een voorkiopig onderzoek der havenpolitie gaf den indruk, ÓJU het ongeval waarschyulyk niet aan de Vryheit geweten mag worden. De bemanning der Huuze beeft er het leven afgebracht, maar geld en goed is nog in het aan deu ingang van het Noord-Holiandsche Kanaal ge zonken schip. Te Millingen is enkele dagen geleden vermoedelyk overboord gevallen en verdronken Johannes Frederikus Westerop, oud 48 jaren, schipper, wonende te Zwolle. De verongelukte was waarschynlyk in nacht gewaad, heeft zwart krulhaar en gedeelte- lyken ringbaard van dezelfde kleur. Op het vinden van zyn lyk is eene belooning gesteld van f 25, met verzoek om telegraplnsche mede deling aan „Weaterop, Café Raaintoren te Zwolle." Hoe zooiets toch mogelyk is? Door den gemeente-veldwachter C. J. Laman te Capeile a/d IJsel is, op grond van art. 255 vau het Wetboek van Strafrecht, proces-verbaal opgemaakt tegen J. v. d. Z., vandaar vertrokken naar Gouderak, die >yn 84-jarige blinde moeder zonder voedsel, drinken of verwarming had achtergelaten. De veldwachter trof de vrouw in ver vuilden toestand in de lecge woning aan. Zy bad dien nacht op den grond geslapen. Het burgerlyk armbestuur heeft zich over de arme moeder ontfermd. Te Tinte (Oosl-Voorne) heeft dezer dagen uit één gezin met tien Zoons nu reeds de negende, evenals zyne oudere broeders, voor de Nationale Militie vrygeloot. Dinsdag-morgen zou een groote petroleum wagen van de firma Santman te Gorinchem op de veerboot „Attena" (naar Woudricbera) overgebracht wordeu, toen de beide losse bruggen kantelden en hel groote gevaarte tusschen boot en wal aan de bruggen bleef hangen. Als men nagaat, dat zoo'n wagen 1600 liter petroleum inhoudt, kan men begrijpen welke moeite er aan verbonden was, dezen op den kant te brengen. Men begon met de petroleum af te tappen, hetgeen eenige uren aanhield, om daarna het groote gevaarte op de boot te brengen. Een andere veerboot voorzag in den dienst. Gelukkig waren de paardaa afgespannen, anders zou het ongeval veel ernstiger zyu geworden. De student in dé godgeleerd heid E. had in den nacht van 21 op 22 ücl. zyn woning aan de Hoogewoerd te Leiden verlaten en was sedert daarin niet terug gekeerd, terwyl ook by zyn ouders, te Gro ningen woonachtig, noch by verdere be trekkingen of vrienden iets van hem werd vernomen. Groote vrees bestond, dat den jongen man, die aan zwaarmoedigheid ly- dende was, eeuig ongeluk zou wedervareu zyu. Zyn geld («en betrekkelyk vry belangryke som) had hy in zyn woning achtergelaten. Gedurende een negental dagen werd in ver schillende wateren der stad te vergeefs naar hem gedregd, tót eindelyk Zaterdag bet tyk in een der Singelgrachten werd gevonden. De vermiste was slechts 18 jaren oud en eerst in dit jaar als student by de Rjjks universiteit ingeschreven. Te Nieuwland is een gewezen Indisch militair, W. Smit, die bezig was zjjn revolver schoon te maken, niet wetende, dat er nog een schot op zat, plotseling door den kogel in de borst getroffen. De on gelukkige was terstond dood. Een nieuw staaltje van de vin dingrijkheid van diamantdieven wordt uit Pary» gemeld. Een keurig gekleed persoon zoekt diaman ten ringen uit, maar vindt niets van zyu gading. Toen hy zou vertrekken bemerkte de juwelier dat hy^een ring van groote waarde miste. De'Élant weet van niets, by laat zich onderzoekeu, doch men vindt niets en laat den man gaan na veront schuldigingen te hebben aangeboden. Een half uur later treedt een goedgekleede daine binnen die naar goedkoope sieraden vraagt en er één koopt. Intusschen beeft zjj echter den tjjd gehad den ring, dien haar medeplichtige met was onder den toonbank- rand had bevestigd, weg te nemen en het doel is bereikt. VERBETERING. In een bericht uit Lopik in ons vorig No. staat vermelddat de kantooruren van sub-ontvanger voortaan aldaar zullen van 9—11 en 1—l'/i uur. Dit moet zyn 10-12 en van 1-lft. STADSNIEUWS. fieheeaheven, 4 Not. De verkiezing van leden voor de Kamer vau Koophandel en Fabrieken alhier zal plaats hebben op 18 November e. k., vau 12—U/j uur. Aan de beurt van aftreding zjju de hee ren F. H. Hehewerth, H. A. Schreuder, J. Valk en G. Greup. De Raad heeft in de heden gehouden vergadering: Benoemd tot onderwijzeres aan school No. 1 Mej. M. P. Breeveld, tydelyk reeds werkzaam. Op de voordracht met haar stonden Mej. J. M. A. Schaly, onderwyzeres, werkzaam te Ammerstol en mej. G. P. La- feber, onderwyzeres, werkzaam te Gouda. Er waren voor deze betrekking 14 sollicitanten. Afwyzend beschikt op het bezwaarschrift hoofdelyken omslag van G. M. A. J. Smit. Ingekomen het rapport der Kamer van Koophandel en Fabrieken over het daarstelien van een telephooD. Besloten geen afgevaardigde te benoemen naar den Raad van State tot verdediging van den Raad in zake het toelaten als raadslid van den heer L. Akkerhojjs JEz. Benoemd tot afgevaardigde om den Raad by Ged. Staten te vertegenwoordigen in zake reclame Hoofd. Omslag, de Burgemeester. Besloten eene geldleening a«n te gaan vau f 5000 tot afbetaling kosten waterleiding. •- Tot ons genoegen kunnen wy mededeeien, dat de watertoren nu geheel gereed is. De kelders zyn beklampt en de wanden met hardgebakken tegels bekleed en zelfs zóó droog, dat het bepaald er in stuift. Een groot succes voor onzen stad genoot, den heer A. Woudenberg, metselaar, aan wion het werk van droog opleveren der kelders was opgedrageD. De heer J Schotel, ingenieur te Rotterdam, onder wiens leiding het dicht maken van de kelders is geschied, heeft verklaard dat de kelders thans aan alle eischen voldoen. Aan het publiek wordt op Donderdag en Vrydag a. s., tusschen 12 en 4 uur, gelegen heid gegeven om het gebouw van de water leiding te bezichtigen. •—De vorige week trof onzen stad genoot, den brievenbesteller A. C. v. d. Ree, terwyl hy als conducteur dienst deed, een ernstig ongeluk. Door een ongelukkig toeval viel by van den bok van den postwagen, waardoor het voorwiel over een zyner bee- nen ging. Na te Gouda nog zyn dienst ver richt te hebben, zoowel aan het station als aan het postkantoor, werd de pyn zóó hevig, dat Van der Ree buiten dienst moest worden gesteld en hjj thans met een gekneusd been builen staat is zyn betrekking te vervullen. Ook een industriel Gisteren werd onze gemeente bezocht door een tweetal vrouwen, die zich aan de woningen der ingezetenen vervoegden met de vraag of men zich wilde latenwaarzeggen. Tegen betaling van slechts éen kwarlje kon men zyn geheele toekomst hooren voorspellen. Of velen van die ongezochte gelegenheid hebben gebruik gemaakt, zyn wjj niet te weten gekomen. Postkan (oor Nchoonhoven. LIJST van BRIEVEN en BRIEFKAARTEN, geadresseerd aan onbekendenover de 2de helft der maand October 1902. Brieven. Binnenland: Mejuffr. Oostrom, Hekendorp. Brieven. Buitenland: Mr. S. Rayner, London. VERVOLG DER NIEUWSTIJDINGEN- Vry dag-ochtend zyn II. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins naar Meklen- burg vertrokken, waar het vorsteiyk echt paar des avonds aankwam en door de bevolking met geestdrift werd begroet. By Koniuklyk besluit is, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend aan Mr. J. Tb. C. Viruly, als burgemeester van Haast recht en van Vlist, met ingang van 1 De cember. De le-lnit. C. van Tuinen, van het 4e reg. vesting-artillerie, die benoemd is tot kapt. by het 3e reg. van dat wapen, komt in zyn nieuwen rang te Gorinchem iu garnizoen, doch blyft voorloopig gedeta cheerd aan de Hoogere Krygsschool te 'a-Gra- venhage. By de dir. belastingen is met ingang van 1 Dec. 1902 benoemd: tot deur waarder der dir. belastingen te Rotterdam (le afd.) W. F. K. Verbom ff, thans te 's-Gra- ▼enbage (Ie afd.). De Heer J. M. Weert man, kom mies 3e. kl. by 's-Ryks betastingen te IJsel- stein, is gedetacheerd als chef van dienst aan de beetwortelsnikerfabriek te Utrecht. De StcL (no. 255) bevat o.a. de statuten der volgende naamlooze vennoot schap: Arnoldus Blankere' stoom-Waalsteenfa- briek te Gorinchem. Doel: het fabriceeren en verkoopen van steenen, benevens alles wat tot dusdanige industrie behoort, op de over te nemen eigendommen van de firma Arnold us Blankere en compagnie. Duur 25 jaren. Kapitaal: f 144.000, verdeeld in 235 aandeelen van f 6G0 en 10 halve aandeelen van f 300, alle geplaatst en volgestort. In breng: al de roerende en onroerende zaken, behoorende tot de firma Arnoldus Blankers en compagnie. De directie zal bestaan uit de heeren G. Blankers, directeur; C. van Andel, G. van den Boom en Mr. P, 't Hooft, commissariason. De Staatct. no. 257 bevat de sta tuten der Vereeniging tot stichtingen instand houding van eene school met den By bel, te Kinderdyk, gemeente Alblasserdam. (Ge- wyzigde statuten); Vereeniging: Eene school niet den Bybel, te Slikkerveer, gemeente Ridderkerk. Ter vervulling van den Kamer zetel, opengevallen door het overlyden van den heer A. E. van Kempen, worden genoemd van liberale zyde Prof. Dr. r W. van der Vlugt en van anti-rev. zyde Ds. R. I. W. Rudolph. Naar men verneemt, heeft H. M. de Koningin een bedrag van f 5000 ter beschikking gesteld van het Nederlandsch sub-comité voor zieke en behoeftige Inlanders in de residentie Semarang, als biyk van Harer Majesteita groote belangstelling in- en warme instemming met het streven om gelden te verzamelen ten behoeve van de noodiydende Inlanders in de residentie Semarang. By de aanbieding dezer vorste lijke gift liet H. M. tevens den wensch uitspreken dat de pogingen van de comités hier te lande en in N. Indiö met succes mogen worden bekroond. Te Amsterdam is Vrydag in 7i- iarigen ouderdom plotseling overleden Jbr. Rutgers van Rosenburg, lid der Eerste Ka mer der Staten-Generaal. Op 20 Aug. 1830 te Amsterdam geboren, begon hy in 1854 zyn loopbaan daar als ad- vokaat. Na korten tjjd in Indiö te hebben vertoefd, werd hy secretaris en later direc te nr-secretaris van de Amsterdamscbe Ka- naalmaatschappy. In 1859 werd hjj in het kiesdistrict Haar- lemmermeer tot lid der Tweede Kamer ge kozen. B|j de verkiezing in 1875 leed hy er de nederlaag, maar twee jaar later vaardigde hat kieadiatrict Amaterdam hem weder af, Met enkele tusschenpoozen bleef de beer Rutgers Kamerlid tot 1897, toen legde hy zyn mandaat neer, om in datzelfde jaar door de Staten van Noord-Holland te worden af gevaardigd naar de Eerste Kamer dit jaar bedankte hy echter. In het gebouw van het provin ciaal bestuur te Utrecht, bad gisterenmiddag namens het ministerie van waterstaat de openbare aanbesteding plaats van het drie jarig onderhoud van bet gekanaliseerde ge deelte van den Hollandschen IJsel gedurende de jaren 1903, 1904 en 1905; raming f10,100 per jaar. MiDste inschryver: J. v. d. Pas te Hardingsveld, voor f 9980 per jaar. Door de H. IJ. S. is gisteren te Amsterdam o. a. aanbesteed bestek 937. Het maken van grond- en spoorwerken voor eene wagenwerkplaats te Amersfoort. Raming f 56.700. Ingekomen 26 biljetten. Minste inschrijver de heer W. A. Ver brugge, Gonda, f 32.200. Het College van Regenten van het Ryks-Opvoedingsgesticht voor meisjes te Montfoort heeft aanbesteed de voeding enz. der verpleegden over het jaar 1903, in 3 perceelen: lo. Het tarwebrood per K.G. Laagste inschryver de heer H. van Kooien te Mont foort, voor 10.48 ets. 2o. De verdere voeding per hoofd daags. Laagste inschryving Mej. de Wed. J. A. Jacobi te Montfoort, voor 12.28 ets. 3o. De verdere verpleging per hoofd daags. Laagste inschrijving Mej. de Wed. J. A. Jacobi te Montfoort, voor 6.24 ets. De geheele verpleging komt het Rjjk op bjjna 25 ets. per hoofd daags. Te Slikkerveer is met goed ge volg te water gelaten het stalen stoomschip „Flevo III", gebouwd voor rekening van de firma P. H. van Abshoven te VlaardingeD, op de werf van F. Pot en bestemd voor de haring- en beugvisschery. Voor de firma Joost Pot te Vlaardingeu zal aldaar de kiel gelegd worden-«oor twee nieuwe stoomloggers. Door de Arrond. rechtbank te Dordrecht zyn Vrydag o.a. veroordeeld: G. J. L. te Ameide, beleediging, f 15 of 10 d. H. R. te Braodwjjk, vernieling, 1 week. G. de J. te Hardingsveld, mishand., f 10 of 10 d. H. van D. te Bolms, vernieling, 1 week. J. de J. te Sliedrecht, huisvredebr. en openb. sch. der eerb., 4 maanden. I. v. H. te Sliedrecht, feit. aanr. der eerb., 4 maanden. A. v. I. te Papendrecht, mishandeling, 4 maanden. Onze lezers hebben ongetwy- feld met belangstelling kennis genomen van de belangryke premie, door de uitgevers voor een minimum prys verkrijgbaar gesteld. Wy bedoelen de „Muzikale Bloemlezing", een prachtig uitgevoerde, op fraai papier gedrukte muziek uitgave, die tweemaal per maand verschynt, slechts 60 ets. kost per kwartaal (francoper post 85 ets), en daar voor in dien tyd 30 k 35 van de beste muziekstukken geeft, met daarenboven een muzikant-literair gedeelte onder redactie van den bekenden Utrechtschen musicus P. J. Jos. Vranken. Door de meeste bladen is deze uitgave reeds met waardeering begroet. De gezaghebbende muziek-resencent der „Nieuwe Rolterdamsche Courant" b.v. wydt aan deze uitgave een waardeerend woord, begroet haar als een aardig denkbeeld, en een onderneming, die degelykheid van be werking waarborgt. Daarbjj komt nog de goedkoope prys, die maakt dat elk muziekstuk slechts ongeveer twee cent z«l kosten, behalve nog het muzi- ka&l-literaire gedeelte, dat opmerkingen over de geleverde muziekstukken bevat, wetens waardigheden op muzikaal gebied en een leergang voor barmonicaleer. Wy wenschen onzen muziektninnenden lezers met deze uitgave, een gelegenheid tot het aanschaffen van degeiyke eerste klaa- muziek voor zoo goedkoopen prys, hun door onze uitgevers geboden, van harte geluk. Geen oDzer lezers mag de gelegenheid laten voorbygaan om zich tegen zoo geringen prys in 't bezit te stellen van een keur van goede salon muziek. Men wende zicb voor de inteekening tot de uitgevers van deze Courant. De herfst is weder ingetreden en met' hem de tyd dat d« familie van den land man Zicb, nu de arbeid op het land affeeloopen is, met den huiselyken arbeid gaat bezighouden. Moeders en dochters zoeken bet in den loop van den zomer weg gelegde naaiwerk weer op om dit te her stellen of door nieuw te vervangen. Hier door komt de naaimachine, de onontbeerlyke huisvriendin weder meer tot haar recht en zy, die zulk een praktische machine nog niet hebben, nemen ernstig in everweging, zich er eene aan te schaffen. De vele onaangename ervaringen, welke met de dikwyls voor spotpryzen aangeboden naaimachines opgedaan worden, zyn echter overbekend, en ook heeft vaak te.groote spaar zaamheid by aaokoop van dit artikel van vertrouwen den kooper later berouwd. Hy die er san denkt zich een naaimachjna tan te schaffen, moet zich daarom niet alleen op de hoogte van den prys stellen, maar in de eerste plaats onderzoek doen naar de deugdelykbeid der machine, en den goeden naam van het fabrikaat dat by koopen wil. Iedereen weet, dat van oudsher de Sin- ger-Naaimachines als de meest gerenomaerde en voordeeligste bekend zjjn, én dezen roem verdient de echte Singer-Machine met recht. De „Singer-Maatachappy", de eenigste N*ai- machinefabriek waar men de eebte „Singer" krjjgen kan, heeft winkels in alle grootere steden van Nederland, en is steeds baar stand punt, alleen het beste te leveren, getrouw ge bleven, zonder ooit ten koste van de kwaliteit zoogenaamd goedkoope waar te fabriceeren. Is niet alleen de naam van deze wereldfirma voldoende, de Singer-Machine in het byzonder aan te bevelen, zoo is nog een ander groot voordeel by aanschaffing van een machine by deze firma in aanmerking te nemen; want zjj stelt zich er niet mede tdvneden^ bare klan ten alleen eene machine te verkoopen en de behandeling er van oppervlakkig te ver klaren, maar gefeft in een volledigen, weken lang durqpdan cursus, onderricht in het ge bruik der machine en de daarbjj behoorende apparaten, en tevens in alle verschillende methodes van het moderne borduren, en dat alles gratis. Hoeveel meer waarde heeft de naaimachine in het huishonden als de koopster de veel- zydige bruikbaarheid er varï kent en tevens toepassen kan. Is zulk eene productieve naai-, stop- en borduurmacWne in het ge- brink niet veel goed kooper, ondanks ietwat aren prys, dan een fabrikaat van gerin- productieVermogeü en duurzaamheid hoogeren prns, dan een fabrikaat van gerin ger productievermogen en duurzaamheid 1 Men late zich daarom niet door zoogenaamd aope aanbiedingen misleiden, maar alleen by eene firma, die het volle vertrouwen verdient, en daardoor een solide bediening garandeert, looals dit bflv. bjj de „Singer-Maatschappü" het geval is, en het zal den kooper niet berouwen; want het beste is altyd het goedkoopste. - Aan de Theologische School te Kampen zyn in de vergadering van Cura toren eu Deputaten dier school tot hoog- lsenwn benoemd; Dr. H. Bouwman, predi kant te Hattem, en Ds. B. van Schelven, pred. te Arasterdam. Geslaagd by het examen in de vrye-en orde-oefeningen der gymnastiek: de dames E. C. Emeis, W. Schriek en A. M. Dirkzwager, van Gouda, W. van Nes, van Ridderkerk, Ooms, van Berg-Ambacht en de heeren A. Frank, van Gouda, J. van Dieren van Bleskensgraaf, en A. H. D. Wepster, van Haarlem. Ds. J. W. H. Kalkman te Woer den is beroepen te Hilversum. Door de classis Dordrecht van de Geref. Kerken is de heer F. J. Hagen, cand. en beroepen predikaut der Geref. Kerk te Ridderkerk, na gunstig afgelegd peremp toir examen tot den Dienst des Woords en der Sacramenten in de Geref. Kerken toe gelaten. V ISSCHEBIJ-BEJttlCHTEN. De uitkomsten der zalmvis- scheryen op de Waai en de Merwede waren in de laatste 8 dagen zeer onbevredigend. Van Tiet tot Woudrichem werden gevangen 4 zalmen, te Hardingsveld 2. De besomming aan andere visch was daarentegen zeer loonend. De Waal en de Maas gaven, tengevolge van bet sterk wassend water, eene buitengewone opbrengst aan visch van allerlei soort. De visschers bemachtigden vooral groote scbólen houting. Op de Waal alleen werd naar scbatting ongeveer 1400 K.G. paling gevangen en eenige honderden K.G. snoek, baars, bliek, enz. Winterzalm deed f 4 k f 4,26, Zomer- zalm f 0,70 f 1,60, St. Jacobjes 80 ct., alles per V> K.G. BEÜHSBEilICHTEN. 'A 3 Nov. Cert. Nederl. Werkl. Schold. 81 Vt Dito dito 8 937/8 Hong. Oblig. Goudleening. 5 1017/g Oostenrijk, Obl. pap. Mei-Nov. 5 85»U Dito zilver Jan.-Juli. 5 84% Dito Apr.-Oct 5 847/a Portugal, Oblig3 30Vs Rusl. Obl. Binnenland 1894 4 Dito 1880 4 91% Spanje Oblig. Buitenl. Perp. 4 833/8 Amst. Hyp. Wa&rb. Maatsch. Obl. 4 100 Zuid-itaL Spoorw.-mjj. Oblig. 8 639/i# Wladikawkas Spoorw.-my. 4 96'/* Loten Antwerpen2V» 1057/ie Loten Madrid3 48 MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 3 Nov. Aangevoerd 29 runderen, 2 nuchtere kalveren, 27 vette varkens en 637 biggen. Pryzen: zware kalfkoeien f 200 a 250, kalfvaarzen f 140 a 200, melkkoeien f 140 a 200, 2V» -jarige ossen f 140 a 180, guiste vaarzen f 80 a 120, pinkeu f 80 a 100, graskalveren f 40 a 60. nuchtere kalveren f 12 a 16, vette varkens 22 a 23Va cL per half kilo, biggen f 6 a 12. Botterdam, 3 Nov. Tarwe f 7,25 tot f7.90. Per 100 kilo f7,25 tot f8,50. Rogge f 4,80 tot f 6,70. Botterdam, 3 Nov. Aangevoerd 191 vette runderen, 0 magere dito, 147 vette en graskalveren. 0 nuchtere kalveren, 2600 schapen of lammeren, 372 varkens. Runderen 25 a 33 ctkalveren 40 a 56 ct. schapen 22 a 30 ct; lammeren 24 a 32 ct.; varkens 22V» a 25 ct. en lichte varkens voor export 23 a 14 ct. per V« kilo. RECLAME. Geschiedenis vso een inwoonster van Almelo. Het is gedurende de laatdft reis in Neder land dat ik het volgende vernomen heb, en ik laat bet woord aan Mejuffrouw Johanna Arends, inwonende by den Heer A. J. v. Dyk, Sluiteraveldt te Almelo. „Ik was zoo ving ry aan sedert een jaar lydende aan hevige uiaagpynen, gepaard gaande met beuauwdheid en van tyd tot tyd brakingen, de eetlust was niet noemens waard, bet geringste voedsel, dat ik nam, veroorzaakte maagkrampen en steken in de zyde; ook hid ik veel last van schele hoofdpyn en oorsuizingen, en daar ik katoen weefster beu iu een der groote weveryen hier ter stede, kunt n wei begapen, dat het leveü in een wevery mjjn toestand niet verbeterde; het werd zelfs zoo erg dat alle lust tot werken mjj ontbrak. Op aanraden en tengevolge van het lezen der atteaten, welke door personen waren afgegeven die evenzoo leden als ik leed, ben ik tot het gebruik der PiDk Pillen van Dr. Williams overgegaan, en ik moet u werkelyk ver klaren, dat al de ongemakken, die ik u opnoemde, thans verdwensn zjjn: ik ben vroolyk en opgeruimd en verricht met lust myn werk." De tyd ontbrak haar om my nog verdere inlichtingen omtrent haar geval te geven; alleen voegde zy my nog toe, dat zy ten hoogste dankbaar was over bet bekomen resultaat. Eenige oogenbllkken later begaf zy zich naar de wevery en was het wer kelijk een pleizier voor my, te zien met welk een vrooljjken en opgeruimden tred zy naar baar werk toeging; men kon de dankbaarheid uit baar oogen lezen en al vorens de werkplaats binnen te gaan keerde zy zich verscheidene raaien om, om mjj met een glimlach van dankbaarheid vaarwel toe te roepen. Door dit voorbeeld, waarvan men de ap- rechtheid kan nagaan door zich tot deze persoon te wenden, zal men zich rekenschap kunnen geven over de krachtige werking der Pink Pillen op de herstelling van het bloed, waarvan het gemis de oorzaak is van zoo vele ziekteD, gelyk bloedarmoede, bleekzucht, rheumatiek en algemeen» zwakte, welke aan de behandeling met de Piok Pillen geen weerstand kunnen bieden. Wy kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink Pillen van Dr. Williams te bekomen want gelyk alle goede produkten worden ook de Pink Pillen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig dat zjj uiterlyk den schyn hebben van de echte te zyn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bj} de depothouders, die onder de altesten z\jn aangegeven, of, zoo gy maar eenigen twyfel mocht hebben, last ze rechtstreek» van den hoofddepóthoudar komen, den Heer Snabilié. Prjjs f 1,76 de doos, f 9,— per 6 dooien. Verkrijgbaar by Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depóthouder voor Nederland en Apotheken.—Franco toezending tegen post wissel. Ook echt verkrygbaar voor Schoonhoven en omstreken by A. N. van Zesskn, Drogist. BUBGEBLUEE STAM». Schoonhoven. Van 31 Oct.—4 Nov. Geboren: Maria, d. van G. Mopman en P. H. Gaillard. Ameide. Van 1—31 Oct Ga bo r e n: Aagje, d. van G. H. Streefkerk en A. van Dam. Arie, z. van P. Vroon en J. van den Berg. Classina, d. van A. G. van Gent en J. Labrie. Elisabeth, d. van T. de Kruyk en M. van der Vliet. Getrouwd: P. Kooyman, oud 22 j. en P. de Gans, oud 19 j. P. G. J. de Jong, oud 26 j. en L. Diepenhorst, oud 26 j. M. Veenvliet, oud 34 j., weduwnaar van J. Schenkel en A- B. van Krimpen, oud 28 j, weduwe van L van Vu uren, m, ouft Velden. I '14 Vl.l j. (te Overleden: A. Boon, oipl 73 j., echt genoote van A. van der Veb" AmnperatoL Van 1—31'Oct Geboren: Arie Adriaans, z. van B. Broere en A. L. Looren. Marigje, van L. Verkerk en N. Natzyi. Woulryna, d. van A. Zanen en A. Schoonderwoerd. Marinus, z. van L. C. Dubbeldam en A. Ooms. Overleden: J. de Jong, oud 5 ra. Berg-Ambacht. Van 1 Oct.—t Nov. Geboren: Jan, z. van B. Herlaar en N. Mujjs. Arie, z. van A. van der Bas en P. Baas. Arie, z. van G. Slingerland en C. Hak. Annigje Antonia. d. van G. Schotman en E. Schrjjversbof. Jansje, d. van J. Oskam en A. Kok. Jacob MichieL z. van P. Hamerpagt en A. Bouw man. Teunis, z. van J, Schilt en A. van den Berg. Cornelia, d. van E. Vrij en M. Boerenboom. Neel'je, d. van W. Bode en D. Ligthart. Jasper, z. van W. Scboiten en P. Schilt. Gerrigje, d. van H. van den Hoven en G. van Loon. Eelkje, d. van W. Brouwer en J. H. Ruiter. Gerrit, z. van A. A« van den Berg en de Bruyn. Arie, z. van B. de Graaf en N. Prins. Getrouwd: A. Breedveld, oud 22 j. en D. de Zeeuw, oud 24 j. Overleden: M. van Vliet, oud 66 j. M. van Vliet, oud 67 j. N. Kroone, oud 2 m. N. Noomou, wed. van P. van den Hengel, oud 75 j. W. Verkaik, echtg. van P. Noomen, oud 76 j. Berken woutle. Van 1 Oct.—1 Nov. Geboren: Margje, d. van A. Ooms en A. Benschop. Getrouwd: M. Verkaik, oud 29 j.eaW. Zanen, wed. van Ooms, oud 31 j. Bleskensgraaf en Horwegen 1-31 Oct. Geboren: Cornelia, d. van A. Stout en J. M. Goedhart. Neelijs, d. van K. van Kley en L. Boer. Sara Johanna Jacoba, van J. II. 't Hooft en R. Bloemsma. Willem, z. van J. Jongeneel en C. van der Laan. Bastiaan, z. van C. van der Stelt en W. Kreukniet. Gerrigje, d. van A. van Vliet en G. Korevaar. Goudriaan. Van 131 Oct. Geboren: Arie, z. van J. Terlouw en L. de JoDg. Aari. z. van E. de Groot en C. van Vianen. Frans, z. van A. Bot en M. v. d. Berg. Jenneke, d. van W. Damsteeg en H. Huisman. Overleden: E. Terlouw, oud 6 j. Hei- en Boeicap. Van i3t Oct. Geboren: Peter Jacob Johannes, z. van M. van der Hogen en P. A. Verrips. Overleden: C. van Aken, oud 53 j., echtgenoote van A. Buizert, eerder weduwe van F. de Leeuw. Hekeadorp. Van 1—31 Oct. Getrouwd: J. Schalkwyk, oud 27 j. (te Willeskop) en J. van Kujjk, oud 26 j. Overleden: J. Verbree, weduwnaar van M. Koster, oud 76 j. G. A. de lieer, oud 6 m. Eange-Bnlgeweide. V^Kjp 1—31 Oct. Getrouwd: W. Pak, oud 26 Waarder) en N. de Jong, oud 23 j. Leerbroek. Van 1—31 Oct. Geboren: Jan Herman, z. van K. en M. Veen. Hendrikus en Teuntje, z.'en van A. Liefhebber en M. de Groot. Overleden:A. M. Lekker kerker, oud 53 j., echtgenoote van T. Kloek. Lekkerkerk. Van 15 Oct.—1 Nov. Geboren: Arie, z. van A. Korevaar en A. W. Verhoek. Neelije, d. van B. de Vries en G. v. d. Neut. Geertje, d. van J. M. Mudde en M. Klerk. Adriana Hillegonda, d. van B. Klerk en J. M. Teeuw. Arie, z. van J. Nobel en A. J. van Kampen. Anton Johan, z. van J. Tom en J. C. Scheffelaar Klots. Jan Pieter, z. van J. v. Zoest ea N. KoutstaaL I Getrouwd: D. de Jong, oud 25 j. en R. Broere, oud 24 j. W. Roest, oud 26 j. en L. Kool, oud 23 j. Overleden: L. Bjjkerk, oud 22 m. A. v. Herk, oud 13 m. W. E. v. d. Graaf, oud 35 j., echtg. van A> v. d. Wouden. K. Dogterom, oud 36 j., echtg. van B. Dogterom. Lekamond. Van 1—31 Oct. Geboren: Willem, z. van J. Kersbergen i P. Kersbergen. Mennekus, z. van B. de Groot en A. de Jong. Elisabeth, d. van T. den Haak en E. van Veen. Teuntje, d. van A. Markies en J. Rietveld. Adrianus, z. van G. de Joog eu A. J. Lam boo. Getrouwd: M. J. van Vuuren. oud 22 j. en E. Versteeg, oud 23 j. J. Schep, oud 42 j., weduwnaar van S. van Noort en B. Rootendaal, oud 16 y, weduwe vau A. Blom. T. de Gmot, oud 32 j. en A. de Groot, oud 23 j. Overleden: J. J. de Jong, oud 5 w. Meerkerk. Van 1-81 Oct. Geboren: Cornelia Engeltje, d. van H. den Ottelander en G. VsÉwolf. Antbonin, d. van G. de Krujjk en A. Vuurens (te Ameide). Janna Pletértjella, d. van G. Bogaard en A. de Vries. Eimert Cornells, z. van J. Bogaard en D. Bujjserd. Getrouwd; A. de Bondt, oud 25 j. (te Streefkerk) en A. P. de Bondt, oud 18 j. Nteuwerkerk a/d UI. Van 17—31 Oct. Geboren: Hubrecht,!. van J. van Beekura i J. C. van Dort. Leendert, z. van Kb Kortland en W. van Dee. Willemina, d. van F. J. van Driesten en L. M. Kimmjjaer. Aart van W. Snoek en fJ. W. van Tilburg. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van Th. Steenkamer en K. Goedhart. N; van Tilburg, oud 23 j. W. G. van Driesten, oud 4 j. A. Stam, oud 16 m. S. van Erkel, oud 62 j.'weduwe van A. den Outer. A. Stam, oud 2 j. Dfieawlaad. Van 1-Jj Oct. Geboren: Johannes Gerrit, z. van P. den Besten en G. Verbaan. Overleden: J. Haag, oud 6 m. Oud-AJblaa. Van 1—31 Oct. Geboren: Jan, i. van J. de Vries en A. A. Eykelenboom. Aalüe, d- van D. G. Simons en J. Meyer. Jacobus, z. van N. J. de Jong en F. de Hans. Anna Arnolda, d. van M. J. A. de Haan en A. Oosterom. Arie, z. van W. C. v. d. Zjjde en J. Stigter. Marinus, z. vau J. v. d. Dool en G. Zanen. Overleden: J. de Vries, oud 8 d. Ondewater. Van 15—29 Oct. Geboren: Elizabeth Cornelia, d. van J. van Oudenellen en M. Verburg. Helena, d. van A. Zand wyk en G. v. Roojjen. Elisabeth Maria Cornelia, d. van Th. A. v. Zuyien en Bloemer. Overleden: M. Th. Boere, oud 3 w. M. Bosch, oud 68 j., wed. ven H. de Heer. J. Hogendoorn, oud 7 m. Papekop. Van 1—81 Oct. Geboren: Martinus, z. van T. ven Scherpenzeel en G. van der Mei. Streefkerk. Van 1—31 Oct Geboren: Lyntje, d. van F. van Holten en P. van der Wal. Jan, z. van N. Zwjjnenburg en M. Kortland. Arie, z. van K. Nieuwpoort en A. M. Gelderblom. Getrouwd: A. Kapoen (van Schoonhoven) en N. de Brain. Overleden: Een levenloos aangegeven kind van W. M. den Ouden en H. de Langen. Tienhaven. Van 1—81 Oct. Geboren: Daniel, z. van W. Lekkerkerker en L. J. de Jongh. Overleden: G. Kars, oud 61 j., echt» genoote van van der Ham. Voor de vele biyken van waardeering en belangstelling, die wy ondervonden van onze gemeentenaren en niet het minst ook van ons Polderbestuur, by gelegenheid onzer Vjjf-en-twintig-jarige "Echtvereeniging en in't bijzonder by den Vyf-en-twintig-jarigen dienst als Watermolenaar, zeggen wy har- telyk dank. W. KWAKERNAAK en Echtgenoote. Hekenkorp, 3 November 1902. Weatnienwlaud No. 16, Met het oog op de aanvulling der LEES BIBLIOTHEEK en de daardoor noodige verandering der nummer* en samen stelling van «eu nieuwen Catalogus, ver zoeken we beleefd alle uitgegeven Boekwerken te mogen terug ont- vnngen. S. ie W. N. VAN NOOTEN Schoon ho ten. Met 1 Januari biedt zich aan die goed kan melken, goed met paard en wagen omgaan en met het boerenwerk bekend. Brieven franco, letter B, Bureau van dit Blad. Tegen Kerstmis a. s. gevraagd: die goed kan melken. Adres, liefst in persoonHULPKANTOOR Bleskens graaf, onder letter S. terstond gevraagd, P. G., omstreeks 20 jaar, goed kunnende melken. Adres C. v. d. VIS, Alfen, Rietveld. Wordt gevraagd tegen Kerstmis a. s. P. G., goed kunnende melken en met de wasch omgaan, by P. TUIJTEL te Oud- Al bias. Voor den verkoop van Scheur- kalendersAlmanakken enz., in de omliggende gemeenten, worden S. W. N. VAN NOOTEN, Boekhandelaars, Schoonhoven. TE KOOP: ongeveer 8300 (drie jaar gebruikte) Te bevragen, onder letter S, Bureau v/d Blad. de beste Fransche soorten. Bil» lyk in prys. Te bevragen by de Gebrs. HOUDIJK te Laag-Boskoop. De Ondergeteekende blyft zich voortdurend aanbevelen als het oudste en bekendste adres voor de levering van alle soorten RU wielen, Banden en Benoodigd- heden. Haven, over 't Stadhuis, SCHOONHOVEN. Spoorboekjes en Reisgidsen verkrygbaar in den Boekhandel van S. Se W. N. VAN NOOTEN, Schoonhoven. Essaienr, noteert Flln Zilver tegen f 42,50 per Kilo. le gch. 40,86 2e geh. - 36,25 De pryzen zyn berekend netto contant. In lossing een schip met grove KACHELKOLEN, eerste kwaliteit, als naar gewoonte. Afgehaald aan 't schip 85 C'ts. per H.L. Thuis bezorgd u OO Aanbevelend Schoonhoven. G. OKHUIJZEN. f 150,- HFJ1HOKUEL f 150, te koop, hoog 2.50 M. met front. Een Huisorgel, hoog 1.60 M.voor f 85,—. Br. fr. W. R O TIIMuziekonderwyzer, Schoonhoven. RIJWIELEN verkrygbaar op afbetaling, 5 gulden handgeld en verder één gulden per week. De prjjzeu zya van af f75,— met een jaar garantie. „EENHOORN"- RIJ WIELEN volgens prijscourant, zonder ver- hoogiug. Br. fr., lelt. R, Bureau van dit Blad. J. KUIJTERS, Deurwaarder te Sliedrecht, zat TE 0UD-ALBLAS, op het Kerkplein, op Woensdag 12 No vember 1902, des voormiddags 10 uren; TE BLESKENSGRAAF, op het Erf by de Herberg van 11. FELLE- KAAN, op Donderdag 13 November 1902, des namiddags half 2 ure; TE MOLENAARSGRAAF, op het Kerkplein, op Zaterdag 15 No vember 1902, des voormiddags 10 uren, om contant geld, publiek verkoopen: EENE MOOIE PARTIJ bestaaude voornamelijk uit: Nieuwe geznugde Eiken Planken, Platen, Palen enz.; qene mooie party Amerik. Grenen Vlotdelen enz enz., enz. kunnen winst geven, f 2,50 tot f 4,— per Jaar, hy goede verzorging en voedering met beroemd: CLEVELANDSI EGGSMEALofj 1 1 Garantie: 32 pCt- Eiwit, 13.6pCt. Vet en slechte 30 pCt. Zetmeel. Legresultaat: 230 248 eieren, ge heele voederk. 1 Cta. per dag. KUIKENS hiermede opgevoed leggen op leeftyd van 3—4 maan den. Minder voederk. meer eieren. Ruim 4000 Attesten. Ruim 500 Depothouders. Levering franoo alle stations. Brochure, Attesten gratia en franco, lloofdagentschap CLE VELAND'S EGG'SMEAL te Rar- ■evejd. Let op Fabrieksmerk op zakje en loodje C E; bedrog is voorgekomen. Depóts: J. van Wijngaardkn en Wed. L. S. Thim, Schoonhoven; A. R. van den Berg, Stol wyk; M. A. van Beekum, Meer kerk J. P. Kasteleijn Dz., Polsbroeker dam; H. Noorlander, Berg-Ambacht; P. G. Heijnis, Nleuw-Lekkerland; G. H. Wkpstih, Krimpen a/d Lek; W. J. van Dam, Haastrecht; P. dz Vos, OttolandKs. Hoogenboezem Pzoon, Lek kerkerk; A. Verheul, Bodegraven; W. van As, Groot-Ammero; J. Johs. van Zwienen, Krimpen a/d IJsel; van Zessen Brand wyk. Uitgave van 5. Sc W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven en alom verkrygbaar: VIERDE, herziene en veel vermeerderde druk van Groningen, 15 Maart 1901. Mynheer I Als een der talryke slachtoffers van de iDÜueuza had ik reeds vruchteloos myn toevlucht genomen tot vele aan geboden middelen) toen eindelyk een goed vriend my den raad gaf eens de ABDIJSIROOP te -probeeren. Ik wil wel bekennen, dat ik weinig vertrouwen in dat mid del stelde, omdat ik nog nergens baat by gevonden had. Toch liet ik mjj bepraten en het resultaat was inderdaad eenig. Ik gevoel mji thans weder volkomen hersteld en machtig U deze verklaring openbaar te maken. Hoogachtend, (get.) B. BEKKER. recept Klooster SANCTA PAUI.O, pene.'-t alle «lor»!- m L»ngii(uiil.e- S ii iu genis een gezegend middel voor jongen en ouden van dagen. By de minste J Borst- of Longaandoening verzuime men dus niet dit middel aan te wenden. Prys f 1,—, f 2,— en f 3,50 en A. C. FIJN van DB A AT te Schoonhoven J. ALES te Zevenhuizen; G. van der WOUDEN te Lekkerkerk; G. S. ROSS te Oud-Alblas; J. L. VLOT te Oud-Alblas; W. van REES te Bleskensghaaf; J. SCHUTTE te Molenaarsgraaf; van ZESSEN te Vuilendam; T. TERLOUW te Goudriaan; J. van DIJL te Gikssen-Nieuwkerk; J. ZONNEVELD—Psek te Hoornaar; BROUWER te Meerkerk; G. BOUWMEESTER te Tiziraovw; P. G. J. dé JONG te Ameide; hooger. Verkrygbaar by de Heeren: H. COLJE te Lopik; G. v. d. HOEK te Cabauw; JOH. v. d. WERKEN te Ghoot-Ammxrs T. MOLENAAR te LexMond; R. VERMEULEN te Langerak; K. VAN DAM te Bergambacht; C. VAN WIJK te Oudewater; Firm% WOLFF Se Co. te Gouda; H. v. d. DOOL te Sliedrecht, Boveneinde J. P. KASTELEIJN Dz., Polsbroekerdam; W. G. VAN STEENIS, Noordeloos;. FRANS VAN DAM te Gouderak; J. DE KLUIVER te Ottoland.

Schoonhovensche Courant | 1902 | | pagina 2