IjS Jooiwts", Tandarts Hes Col», sole Personen pzoclt. C. VAN DER HEK, TERHUIZINGEN, 10 Hulpmeststofen. Afbraak te koop SCHOUW. Biljart-Concours. Een Boerenknecht, Dienstbode, Steenkolen. Geld verkrijgbaar PRETORIA Lijnzaadkoeken, merk D. K., GROENEVELD VAN DER KOP C°„ Motor-rijwielen, (fzj Mey's Stofwasche, Bruidsuikers. Lama-Quina. I. Langerak, Goudriaan, 14 Kalf koeien, Langerak, Te Jaarsveld, Te Lopik Gemeenteraad ran Schoonhoven. Advertentiên. Protestantenbond te Ameide. Roentgenstraat, ROTTERDAM. Rotterdam, Hoogstraat 317, BERGAMBACHT. J. SCHUTTE, Molenaarsgraaf. Een Bóeren-Arbeider, BOERENKNECHT Hooihandel. - B. GELEEDTS, Koe- en Paardenhooi. Firma TAN DER MEER Gie Van Houten's Cacao, LJ. KRUITHOF 4 Co., Bontfoort LIJDERS AAN ASTHMA. Havenbij Stadhuis, Schoonhoven, „DE TOEKOMST" te Nienw-Lekkerland. Onderlinge Brandwaarbnrg-Maatschappij „NEERLANDIA" te LEEUWARDEN. MM ART. BROERE Lz.y WijnhandelSchoonhoven. PUNCH COGNAC C. ROMEIJN, Waterpoort, Gorinchem. AMSTERDAMSCHE HYPOTHEEK-WAARBORG-MAATSCHAPPU a 4'A Cent per stuk, V.H. DOESBURG, Loplkeratraat. Hypotheekbank voor Nederland, de Heer E. van der VIJST, en de Heer P.van den DOOL Adrz., T. CREBAS, Gouda, W. J. van Dam. eerste kwaliteit ROOKVLEESGH. C. A. PRUIJT, Verrassende resultaten. C. VAM DAIM, Ouderkerk a/d IJsel, Openbare Vrijwillige Verknoping. Openbare Vrijwillige Verkooping. Bouw en Melkgereedschappen; 4-jarig Hak- en Stikhont. Openbare Vrijwillige Verkooping. Meubelen en Huisraad, ongeveer 2500 Kilo's HOOI. Jaarlijksche Verkoopingen Notaris Cambier van Nooten, o Bljfkens uit Iudifi ontvangen telegraphiscbe berichten zyn, sedert de jongste mededeeling dienaangaande in de Nederlandsche Staatscourant van 4 October 1902, no. 232, hg de krijgsverrichtingen a. in Atjeh en onderhoorigheden, verdron ken, de korporaal der cavalerie J. G. de liaan en de cavalerist G. Feringa; gewond, de ka- Ïitein der infanterie W. Kramers, de sergeant G. Th. Stinnissen, de korporaal E. Brom en de fuselier Chr. van Dyk, en b. in Djambi, gesneuveld de Boldaat-zieken- verpleger J. Sneevlied, en gewond de fuse liers B. van der Byl en W. Priem. De Provinciale Staten van Limburg hebben Dinsdag tot lid der Eerste Kamer gekozen den heer J. S. H. Brouwers, notaris te Venlo, met 30 stemmen, tegen 14 op Mr. P. M. O. H. Beerenbroek, president der rechtbank te Roermond. De Provinciale Staten van Utrecht hebben Woensdag, ter voorziening in de vacature, ontstaan door hetoverlyden van den heer J. N. Bastert, gekozen tot lid van Gedeputeerde Staten den heer jhr. mr. L. H. J. M. van Asch van W{jck, burge meester van Veenendaal en lid der Tweede Kamer. De heer Van Asch van Wyck werd by loting gekozen, daar hy en de heer Ragay driemaal achtereen ieder 18 stemmen kregen. De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland heeft benoemd in de gezond heidscommissie voor de vereeniging van ge meenten, welke haren zetel heeft te Gorin- chem: tot lid en voorzitter Mr. W. Lulofs, kantonrechter te Vianen; tot leden R. F.C. de Bruyn, burgemeester van Gorinchem; H. J. Thorbecke, arts te Vianen; S. Biegel, arts te GorinchemJ. R. Ophorst, apotheker te Gorinchem; J. K. F. Blokhuis, directeur der gemeente-gasfabriek te Leerdam; en P. Eikelenstam, bouwkundige te Meerkerk. De rechtbank te Rotterdam ver oordeelde Dinsdag o. a.C. v. R., huisvrouw W. v. R., 32 jaar, zonder beroep te Waddings veen, wegens mishandeling, tot 7 dagen gevangenisstraf. Te verantwoorden had zich in de eerste plaats J. den O., 24 jaar, timmerman, zonder vaste woonplaats. Op 10 Augustus uit de gevangenis ontslagen, had hy zich twee dagen daarna weder aan diefstal schuldig gemaakt. Langs eene woning komende te Nieuwerkerk aan den IJsel, bekroop hem de lust om uit die woning iets weg te nemen. Door een privaatraampje was hy toen naar binnen gegaan en daarna in eene kamer gekomen, waar hy een gesloten kast met geweld had opengetrokken. Uit een laadje in die kast had hy daarna weggenomen een groot aantal gouden- en zilveren voor werpen. Een gedeelte had by verkocht, een gedeelte, in een zilveren tabaksdoos ge borgen, verstopt aan den Berm weg. Langs den weg had hy eenige der voorwerpen verloren; althans ze waren daar gevonden. Een som van f 13,60, voor de verkochte sieraden ontvangen, had hy, op een paar gulden na, verteerd. Het was heden voor de vierde maal dat deze beklaagde terecht stond. Veroordeeling werd gevraagd tot twee jaar gevangenisstraf. De verdediger, Mr. J. J. Heerma van Voss Jr. wees op eenige omstandigheden, die aan leiding zouden kunnen geven om de ge vorderde straf niet in haar volle strengheid toe te passen. De geleden schade zou worden Niet aanwezig was P. de J., 49 jaar, smid te Bolnes. Hy bleek in de maand Augustus van dit jaar op 2 verschillende tydstippen, in den Stormpolder te Krimpen aan den IJsel telkens een ketting te hebben weg genomen. Deze, het eigendom van de firma Gebrs. Thyssen, houthandelaren te Rotterdam, waren door beklaagde te gelde gemaakt. Geëischt werd 2 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over U dagen. Ten behoeve van het Boeren- hulpfonds is door den thesaurier, den heer W. J C. Brebner te Den Haag, ontvangen tot 31 October j.l. uit het Buitenland f 392.79626, uit Holland f 309.721.14. Het centraal departement der Vereeniging van leeraren aan inrichtingen van M. O. zal een vergadering houden te Zutfen op Zondag 23 November in de Groote Sociëteit, 's morgens te 10 uur 30. De heer J. A. L. de Ladbouder te Arnhem ral een voordracht houden over de gymnastiek en haar plaats aan de inrichtingen van M. O., terwyl de heer G. Wolda te Wageningen zal behandelen: „Het beginsel van levensver- zekeringmaatschappyen, speciaal met het oog op de inrichting van het pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlyke ambtenaren". 'Alblaanerwaard en VU fheereu landen, 7 Nov. De handel in kaas gaat redelyk, zonder prysverandering; boter met goede vraag, is vast in prös. Men besteedt thans in deze streken voor kaas: f21,50 f26. enkele partyen tot f 27 per 50 kilogoêboter f 0.65, weiboter f 0,60 per V» kilo. tBenachop, 5 Nov. Als een byzonder- heid kan worden vermeld, dat er van den postbode J. Benschop alhier drie op elkander volgende zoons zyn vrygeloot. Zy zyn alien als postbode of brievenbesteller by de posteryen geplaatst. 'Hekendorp, 5 Nov. Den 1 Nov. 11. was het 25 jaar geleden dat W. Kwakernaak tot water molenaar van den polder Groot Hekendorp alhier benoemd werd. Het bestuur van dat waterschap, ver- meenende dien datum voor dien beambte niet onopgemerkt te moeten laten voorby- gaan, bood hem onder gelukwenschen een cadeau in geld aan. Voor het bywonen van bet herhalings- onderwys hebben zich alhier 4 jongelieden aangemeld. 'Lnnge-Ralgewelde, 5 Nov. Voor bet bywonen van het herhalings onderwys alhier hebben zich 7 jongelieden aangemeld. 'Meerkerk, 6 Nov. In dit jaar zyn voor de fabrieken Statendam, Utrecht en Oudenbosch 87000 KG. suikerbieten af geleverd, dat is nog niet de helft van verleden jaar. De prys bedroeg f 8,26 tegen f 9,50 in 't vorige jaar en besomde men toen tot 75 ct. voor de roede, nu maakt men slechts 45 ct. 't Staat te voorzien, dat de bietenbouw in deze gemeente, by de lage fabriekspryzen, spoedig tot het verledene zal behooren. By de Geref. kerk alhier is tot predi kant beroepen de heer R. Zyistra, theol. cand. te Sneek. De hoogste prys der kaas bedraagt f 26; zware f 27 per 100 h.KG. De handel is traag. mT §Bften w-Lekk«rland, 4 Nov. Zon dag j.l. is in de Ned. Herv. Kerk alhier ter gelegenheid van den gedenkdag der hervor ming eene collecte gehouden voor noodlij dende kerken en personen, welke heeft opgebracht f 22,14. Vanwege het Dep. N. L. der Maat- schappy tot Nut van 't Algemeen wordt aan de kinderen der openbare scholen, die, Wegens te grooten afstand, 's middags niet nMr huis kunnen gaan, maar in de school overbiyven, evenals vorige jaren, gedurende de wintermaanden warme melk verschaft. Papendrecht, 5 Nov. Aan de werf van Mej. de wed. A. van Duivendyk alhier werd met gunstig gevolg te water gelaten het Rynzeilschip genaamd „Quo Vades" van den heer H. De Jong te Ureterp (Fr.) Terstond daarna werden de kielen gelegd van een zeilaak voor rekening van den heer L. De Boon te 's Gravendeel, groot 65 last, en een Rynzeilaak voor den heer A. II. Swets Az. te Hardingsveld, groot 130 last. Voor laatstgenoemde is dit reeds het derde vaartuig, dat aan deze werf werd gebouwd. 'Tienhoven, 1 Nov. De door den raad vastgestelde begrooting dezer gemeente voor 1903 bedraagt in ontvang en in uitgaaf f 231'2,185. De daarin opgenomen hoofde lyke omslag is geiyk aan die des loopenden jaars; ook het te heffen percentage zal in 1903 even als dit jaar 2% van het belastbaar inkomen bedragen. 'Tienheven, 5 Nov. Drie jongelieden uit Ameide reden heden-morgen met paard en tilbury den Iloogendyk langs, toen ter hoogte van Herlaar het paard van een voorbyvarende stoomboot schrikte en het geheele zaakje, gelukkig aan den binnenkant, van den dyk tuimelde. Schrikken doet men allicht als men zoo'n tuimel maakt, doch overigens liep alles gezegend af. 'Zevenhuizen, 5 Nov. Zondagnacht is aan de Rotte ingebroken by een arbeider. Deze had zyne pacht voor het aardappelland, zynde f 25, in zyne kast geborgen. De dader schynt zich te hebben laten insluiten en toen de bewoners sliepen, heeft hfi zich van het geld meester gemaakt. Het dochtertje van den arbeider hoorde des nachts te 12 uur de voordeur opengaan en dacht eerst, dat haar vader de deur uitging. Toen deze opstond, was er van den dader geen spoor te ontdekken. De politie is er mede in kennis gesteld. GEHEUGD NIEUWS. Te Roermoqd is Dinsdagnacht in de beide bureaux der escadrons van het 2e regiment huzaren een aanzienlQk bedrag aan geld ontvreemd; men vermoedt tot een bedrag van f 900. In Luxemburg hebben wyngaar- deniers het zure wyntje, dat deze slechte zomer heeft opgeleverd, Chamberlain gedoopt. Toen de administreerende diaken der Ned. Herv. Kerk te Zyderveld deze week de collectebus zou ledigen, kwam men tot de minder aangename ontdekking, dat dit reeds geschied was en wel op eene ongewone wyze, nl. door verbreking der sluiting. Ook de bus der kerkvoogdy bleek ledig, terwyl een derde busje met zyu inhoud ongeschonden en vlak by op eene niet afgesloten plaats was biyven staan. De beide geledigde bussen waren geborgen in eene gesloten kast, die eveneens open gebroken was. De deur der kerkekamer was door een onwillekeurig verzuim den vorigen nacht open geweest, en dit is den inbrekers waarschyniyk zeer te stade ge komen. Een gezameniyk bedrag van ver- moedelyk ruim f 20 wordt vermist. De zaak is by het gerecht in onderzoek. Te Stavenisse had iemand eenige jaren een hond, dien hy gaarne kwyt wilde wezen. Hy had bet dier al eens aan iemand in Tholen gegeven, maar het kwam terug. Nu, enkele weken geleden, gaf hy den hond aan een paar Belgen mede, en tot aller ver bazing was het dier Zaterdag terug. De hond heeft dus uit België door Brabant geloopen om, na de Eendracht te zyn over gezwommen, den weg naar zyn vroegeren baas te kunnen nemen. Vergadering van Dinsdag 4Nov. '02, n.m. 2*/* u. Tegenwoordig de heeren P. Greup, H. M. den Uyi, G. J. Niekerk. C. v. Willenswaard CLz., A. van Lomwei, J. G. Doesburg, A. W. Lazonder, A. Kuylenburg, N. Kooiman en J. W. Valk. Voorzitter de heer P. K. P. J. van Sloten, burgemeester; Secretaris de heer H. G. Geelhoed. Na opening der vergadering door den voorzitter, leest de secretaris voor de notu len der vorige vergadering. De voorzitter: Zyn er ook aanmerkingen op de notulen? De heer J. W. Valk: Over die bestrating van de Oranjestraat staat in de notulen, dat zulks in bet voorjaar zou geschieden; dat is echter zoo rekbaar, ik heb voorgesteld met April, 't Zou anders weder verschoven kun nen worden en dan komt er niets van. Ik wenschte dus. dat er in werd opgenomen „met April 1903". De voorzitterIk geloof niet, dat zulks den doorslag zal geven. Wanneer de Raad be sloten heeft, het in het voorjaar te doen, dan zullen Burg. en Welh. het doen hoe eer hoe beter. Maar om daarvoor een termyn vast te stellen is een onmogeiykheid. Burg. en Weth. kunnen wel ter verantwoording worden geroepen wanneer zy het niet hebben gedaan, maar men moet eerst afwachten. De weersgesteldheid zou er dan ook onge schikt voor kunnen biyken. De bedoeling is echter genoeg gereleveerd. Heeft niemand meer aanmerkingen? Dan zyn de notulen gearresteerd. Ingekomen het raadsbesluit betreffende het opnemen van kasgeld en het suppletoir-kohier hoofdeiyken omslag, beide goedgekeurd door Ged. Staten. Ingekomen is een verzoek van J. C. A. Huvers, als gemachtigde van de familie Van Oort, om ontheffing van den hoofdeiyken omslag van wnlen den heer J. H. v. Oort. Wordt gesteld in handen van Burg. en Weth. ter afdoéning. De voorzitter: Ingekomen is een bezwaar schrift tegen dep hoofdelyken omslag van G. M. A. J. Smitt. Dit is in handen gesteld geworden der Financiëele Commissie. We zullen dat aan stonds behandelen. Ingekomen is een kennisgeviug van de Wed. v. d. Gryp, betreffende het veranderen van een stoep. Dat had aan Burg. en Weth. gericht moe ten zyn, die, zoo noodig, voorwaarden kun nen stellen. Wordt gesteld in handen van Burg. en Weth. ter afdoening. Het rapport van de Kamer van Koophandel in zake de telephoon heeft ter visie voor de raadsleden gelegen. Verlenging van de concessie voor het veer over de Lek is nog niet geschied. Het is gebleken, dat de termyn pas eindigt 1 Juni 1903. Ingekomen is een brief van den Raad van State in zake het geschil over de toelating van den heer Akkerhuys tot lid van den Raad. Ik veronderstel, dat de Raad geen nadere memoriën en bewijsstukken heeft in te dienen en dat er dus negatief op zal worden bericht. Blyft over, of de Raad zich wenscht te ver tegenwoordigen om de zaak mondeling toe te lichten of te verdedigen. De heer N. Kooiman: Als niemand daar over bet woord verlangt, dan vraag ik bet. De gemeenteraad heeft a gezegd en moet nu ook b zeggen en bygevolg veronderstel jk het nuttig en noodig, dat er een afgevaar digde naar toe wordt gezonden, om die zaak mondeling te verdedigen. De voorzitter: De heer Kooimau stelt dus voor, om iemand te benoemen oin die zaak te verdedigen. De heer C. van Willenswaard CLz.: Zou de heer Akkerhuys ook opgeroepen worden De voorzitter; Jawel; de Raad ia echter nog niet opgeroepen, maar dat zal volgen. Nu worden we uitgenoodigd om vóór 13 November de stukken daarover in te zenden, die dan in doenbare vergadering worden behandeld. Voor die openbare vergadering krygt de Raad een uitnoodiging. Wanneer de Raad zich doet vertegenwoordigen, dan is het gebruik, dat de voorzitter gaat; maar in dit byzondere geval is het beter van niet en kan er een gemachtigde gaan, wiens hand- teekening doormy moet worden gelegaliseerd. De heer Kooiman heeft dus voorgesteld om iemand te benoemen. Bedoelt u uit Raads midden? De heer N. Kooiman: U als voorzitter is er tegen in verzqt gekomen, dus gaat het moeilyk u daarvoor te benoemenmaar dat neemt niet weg, dat een van de heeren er dan naar toe kan gaan. Ik voor my zou 't op 't oogenblik willen toevertrouwen hetzy aan een advocaat, of aan een persoon uit ons midden, of aan den secretaris, die ge heel onpartydig in die zaak is; den voor zitter te benoemen gaat moeilyk. Een ad vocaat echter is duur, daarom zou ik zeggen den secretaris, die is onpartydig in deze. De heer J. W. Valk: Ik kan my er goed mede vereenigen, dat die zaak tot in het hoogste ressort wordt verdedigd. Ik weet, dat al doet iemand het, die het niet fleheel omtrent die letter i van art. 23 eens is, hy het dan toch wel kan verdedigen, mils hy dan maar zich zelf geheel wegdenkt; ik ge loof echter, dat de secretaris met zyn denk beelden in dezelfde conditie zou vervallen als ik, de heer Den Uyl of de heer Niekerk. Wanneer we dus iemand uit den Raad wil len hebben, daqjpy het een van die heeren moeten zyn, die pep andere zienswyze daarin hebben dan wy, dan is de zaak correct en anders niet. Daarom stel ik voor, om een uit ons midden te kiezen. De voorzitter: De Raad moet overtuigd zyn dat de afgevaardigde iets nieuws weet aan te voeren en niet met bekende zaken alleen komt. Hy moet kracht kunnen byzetten aan den wil van de meerderheid. De heer P. Greup: Dat zal er van af hangen, wat er over geschreven is; dat weten wy niet. Namens den Raad is er ge schreven door u of den secretaris. Wy weten niet, wat er in dat schryven stond, welke motieven er zyn aangevoerd, maar al stond er alles in, dan zou het nader kun nen worden uitgelegd. De voorzitter: De stukken liggen ter in zage tot en met 12 November. Die persoon kan dus inzage nemen van die stukken en kennis nemen van wat er is aangevoerd, zoowel het vóór als tegen. Ik moet den Raad tot myn leedwezen ontraden, den secretaris daarvoor te benoemen, omdat het op die wyze een moeilyke positie zou zyn tusschen hem en den burgemeester als voorzitter van den gemeenteraad. Dat kan niet gebeuren. De heer A. W. Lazonder: Ik lees de „Gemeentestem" niet, maar heeft er niet in September een stuk in gestaan over een vonnis van den Hoogen Raad, waarby dat college van oordeel was, dat een Directeur der Ryks-normaallessen zitting mag nemen? De voorzitter: Door den ambtenaar ter secretarie te Nieuwpoort is daarin vermeld een vonnis van den Hoogen Raad in tjaar *98, waarby beslist werd, dat een onder- wyzer aan de normaalschool niet in die termen viel, omdat het onderwys niet aan kinderen, maar aan meer volwassenen werd gegeven. Ik ken dat vonnis niet, en daar de Hooge Raad alleen gevonnist kan hebben in een strafzaak, moet het wel een abuis zyn. En al ware het anders, dan ia het nog geen evangelie, dat de Raad van State rekenschap moet houden met een vonnis van den Hoogen Raad. Tegen al die geleerdheid zou ik kun nen aanvoeren, dat het onjuist moet zyn: de gemeentewet spreekt niet van leeftyd, van geen onderwys aan ouden van dagen, maar „werkzaam by het lager onderwys". De brief, die door den Raad is geschreven, luidt als volgt. Aan Hare Majesteit de Koningin. Geeft eerbieding te kennen de Raad der Gemeente Schoonhoven, dat tot medelid van zynen Raad is geko zen L. Akkerhuys; dat deze nevens zyn geloofsbrief de ver klaring heeft afgegeven, bedoeld by artikel 17 der gemeentewet, houdende dat hy de openbare betrekking bekleedt van directeur en onderwyeer der Ryksnormaallessen in deze gemeente; dat hy van oordeel is dat deze betrek kingen niet on vereen igbaar zyn met het lid maatschap van den Raad, en mitsdien den 2 September j. 1. tot toelating van L. Akker huys heeft besloten; dat de Burgemeester en drie leden van zynen Raad tegen die beslissing bezwaren hebben ingebracht by Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; dat het Collega van Gedeputeerde Staten voornoemd by besluit van 15/19 September 1902 heeft verklaard dat L. Akkerhuys ten onrechte als lid van den Raad is toegelaten geworden, als zynde in Stryd met art. 23, sub. i. der gemeentewet; dat adressant in deze uitspraak van Ge deputeerde Staten niet kan berusten; reden waarom hy eerbiediglyk uwer Ma jesteit s beslissing inroept. 't Welk doende, enz. De Raad van Schoonhoven. Schoonhoven, 22 September 1902. De heer G. J. NiekerkIk ben er tegen, maar wanneer we iemand willen afvaar digen van de gemeente, laten we er dan niet langer over praten. De heer Kooiman, die op de hoogte is, is de man. Wil de gemeente iemand sturen, dan is hy de aan gewezen perBoon. Ik hoop, dat men er zich mede kan vereenigen om hem af te vaardigen. De voorzitter: De heer Niekerk stelt dus voor, den heer Kooiman daartoe af te vaardigen. Kunnen de leden zich daarmede ver eenigen Wordt zonder hoofdeiyke stemming aan genomen. De heer N. Kooiman: Ik heb een vraag te doen. De zaak is van zooveel belang, dat zy naar behooren moet verdedigd wor den. Ik wenschte te vragen, of ik my kan doen vertegenwoordigen in den Raad van State. Kan het niet, dan zal ik daar ook geen gevolg aan geven. De voorzitter: De Raad kan wel een ge machtigde aanwyzen; maar hy, dien de Raad benoemd heeft, heeft niet het recht zich te laten vervangen. De heer N. Kooiman Wanneer het kon, zou ik my door een rechtsgeleerde doen vervangen. De voorzitter: Ik ben van oordeel, dat het goed aan u is gedemandeerd. U ziet er misschien tegen op, maar het college van den Raad van State zal u nipt moeilyk vallen. De heer N. Kooiman Dat geloof ik ook niet, het zyn knappe menschen, maar het is niet voldoende om een vriendeiyk woord te zeggen, maar we moeten een zaak ver- dpdigon, waar we voor staan. En dan vind ik het zonde van Het geld der gemeente, als ik daarvoor ga. Ik wil er wel naar toe, als ik maar een gemachtigde heb, die die zaak verdedigen kan. De voorzitter: Heeft iemand een ander voorstel, als de heer Kooiman het niet op zich durft nemen? My dunkt, de heer Kooiman is er moreel toe verplicht, het zich te laten welgevallen. De Raad behoeft zich niet bepaald te doen vertegenwoordigen. De heer J. W. Valk: Ik meen, dat de heer van Willenswaard zich uitgesproken heeft, dat als de heer Akkerhuys gaat, er van onzen kant niet gegaan behoeft te worden. De voorzitter: De Raad kan zyn besluit niet afhankelyk maken van wat een parti culier doet. De heer J. W. Valk: Wanneer er een lid van den Raad moet gaan om die zaak te weerleggen, dan kan hy wel thuis bly ven, ten minste wanneer de Raad niet een jurist wil benoemen om ze te verdedigen, anders geeft het geen verandering. Daarom geloof ik, dat wanneer de heer Kooiman er geen zin in heeft, we maar niemand moeten af vaardigen en het overlaten aan den Raad van Staten, hoe die er over oordeelt. De heer A. van Lomwei: Dan stel ik voor, de heer Laxonder daartoe te machtigen. De heer A. W. Lazonder: Ik zal er niet op ingaan. Wanneer de Raad zich niet een financieels opoffering wil getroosten, dan is het 't beste thuis te bly ven. Wat de heer Valk zeide, is waar. Die rechtsgeleerde kwestie zal zéér geschikt door den Raad van State uit te maken zyn. Het is een kwestie voor geheel Nederland. De voorzitter: Wanneer de Raad van oordeel is, dat het een geldelyke opoffering waard is om het te verdedigen, den moet hy daartoe besluiten. Maar ik geloof, dat een verdediging, zelfs door den bekwaamsten jurist, niets zou geven. Wanneer de Raad van State oordeelt tot toelating,* dan is er geen jurist, die hun een andere meening zal doen geven. De heer A. van Lomwei: Die leden van den Raad van State zijn wel knappe men schen, maar zoo'n ander kon hen de zaak uit een ander oogpunt doen zien. De voorzitter: Wanneer het een zeer moeilyke, ingewikkelde zaak betrof, ja, maar dit is een zoo eenvoudige. Ik geloof niet dat er een advocaat is met zooveel over redingskracht, dat by dat college sou kun nen ompraten. Ik vrees dat het verloren, weggeworpen geld zal zyn, wanneer we een jurist nemen. Als de heer Kooiman of een ander lid zich niet de afvaardiging laten welgevallen, dan zou ik willen afwachten, wat de uitspraak zal zyn. De heer H. M. den Uyl: Ik zou het gek vinden, wanneer Schoonhoven zooveel geld disponibel ging stellen, waar het geheele land van profiteert om te willen weten, hoe deze zaak in elkaar zit. De voorzitter: Kan de Raad er zich dan mede vereenigen om geen afgevaardigde te benoemen Wordt zonder hoofdeiyke stemming aan genomen. De heer G. J. Niekerk: Zoudt u het niet in rondvraag brengen? De voorzitter: hebt daarmede zóólang gewacht; de hamer is nu al gevallen. Het bezwaarschrift tegen den hoofdelyken omslag van G. M. A. J. Smitt is in handen gesteld geworden van de financiëele eommissie, die er het volgend rapport over uitbracht: „De Commissie van Financiën adviseert. Op het bezwaarschrift van G. M. A. J. Smitt afwyzend te beschikken op grond de verordening op de heffiog van een hoofde lyke omslag in deze gemeente, niet toelaat pensioens bydragen van het inkomen af te trekken." Burg. en Wetb. adviseeren, dienovereen komstig te besluiten. Wordt zonder hoofdeiyke stemming aan genomen. De voorzitter: In de vorige vergadering is er besproken, te verdedigen de aanslagen in den hoofdelyken omslag tegenover de aangeslagenen. die in beroep zyn gegaan by Ged. StatenF. A. Bröhring, R. J. de Ruiter en J. Mesker. Acht de Raad dat strikt noodig? De heer N. Kooiman: Dergeiyke zaken moeten wel degelyk besproken worden en daartoe is de voorzitter de aangewezen per soon. Vooral die zaak van Bröhring. Ook die aftrek van pensioensbydragen is een zienswyze. die in Den Haag verteld kan worden. Ik zou dus voorstellen, den voor zitter af te vaardigen naar Den Haag. De voorzitter: Is dat de bedoeling van den Raad Wordt zonder hoofdelyke stemming aan genomen. De voorzitter: Aan de orde is een voor stel van Burg. en Weth. tot het doen van af- en overschry ving, reeds by de begrooting machtiging verleend tot een bedrag van f 173,29. Wordt zonder hoofdelyke stemming aan genomen. 2e. af- en overschryving ad. f 490,25 waarvoor aan Ged. Staten machtiging moet gevraagd worden. Wordt zonder hoofdelyke stemming aan stel van Burg. en Weth. om machtiging tot bet aangaan van een geldleening om te voor zien in kasgeld. Op onze vroegere aanvraag zyn geen aanbiedingen ingekomen. Er moet nu een grootere leening zyn voor afbetaling der stichting bronwaterleiding en ook den heer Schotel, die adviezen over den toestand der kelders heeft uitgebracht. Hy heeft nu een rapport aan Burg. en Weth. uitgebracht, luidende: Rotterdam, 28 Oct. 1902. Onderwerp Waterleiding Schoonhoven. By dezen heb ik de eer uw college te be richten, dat heden door my een onderzoek is ingesteld naar den toestand der reinwater- kelders in den watertoren, nadat deze vol gens myne adviezen zijn in orde gebracht. Het resultaat van dit onderzoek is alles zins gunstig, de kelders zyn volkomen waterdicht opgeleverd en daar dit met af- wyking van myn eerste advies, doch met myne toestemming, is uitgevoerd, steeds onder druk van het grondwater, bestaat de zekerheid dat ze voortdurend dicht zullen biyven. De tegelbekleeding der kleine kelders is door my opgemeten; deze bedraagt; Voorde wanden der 2 kleine kelders 90 M1 vloeren - 20,20 Verder is aangebracht cementbezett. 3.30 De prys der tegelbekleeding is bepaald op f 4 50 per M', de cementbekleeding heb ik gewaardeerd op f 3,50 per M'. Ook deze werken zyn uitstekend uitgevoerd. Met het oog op het feit, dat aan de eischen tot bet waterdicht opleveren der kelders is voldaan, behoeft de eindafrekening niet uit gesteld worden. Enz. Ik acht my thans van myne taak onthe ven onder dankzegging van het in my gesteld vertrouwen heb ik de eer te zyn, UEd. Achtb. Dn., (get.) J. SCHOTEL. Burg. en Weth. hebben een conferentie gehad met de borgen en die waren volko men welwillend. Laat ons daarom tevreden zyn. dat we met hen tot een goed eind zyn gekomen. Burg. en Weth. hebben heden morgen het werk opgenomen en overgeno men van den onderaannemer, nadat deze brief van den heer Schotel was ontvangen. Burg. en Weth. kuDnen de verzekering ge ven, dat de gemeente tevreden kan zijn met den toestand der bronwaterleiding, die op Donderdag en Vrydag, 6 en 7 November, van 12 tot 's nam. 4 uur voor ieder, die het verlangt, te zien zal zyn. De heer H. M. den UölWordt dan direct het water weer in de kelders gelaten? De voorzitter: Ja. Nu ik deze mede deeling heb gedaan, kom ik terug op het voorstel van de geldleening. We hebben nog de volgende betalingen te doen: lo. Aan den heer De Jongh, die zyn nota heeft ingezonden; 2o. het meerdere werk, wat de borgen niet verplicht zyn te betalen en dat Wouden berg heeft gedaan op kosten van de gemeente 3o. den beer Schotel; 4o. de laatste termijn aan den heer Deseing, terwyl ten bate van de gemeente komen de kosten, die ten behoeve van den aannemer zyn gemaakt. De bronwaterleiding kostte over 1900 f 113767,96 en nu is er nog te betalen f4890,03. Burg. en Weth. stellen voor tot een geld leening over te gaan van f 5000 op de voorwaarden, gis in de vorige zitting is bepaald, nl. tot een maximum van 41/» Aangezien het niet raadzaam is te leenen zoodanig, dat dadelyk rente en aflossing moet worden betaald, zoo achten wy het raadzamer te vragen aan de maatschappy voor gemeente-credïet of zy wil leenen, als ver volg op de leeningen voor de waterleiding. Burg. en Weth. hebben er een oogenblik aan gedacht om het dan geiyk te doen met een grootere leening voor de tram, maar dat kan nog lang duren en w(j kunnen de rekening van den watertoren niet langer uitstellen dan tot 30 Juni van bet volgend jaar. De heer J. W. Valk: Mynheer de voor zitter, naar aanleiding van het rapport van den heer Schotel wenschte ik even 't woord. Ik heb de kelders geïnspecteerd als lid van den Raad en als lid van de Waterleiding- Commissie en ik werd overtuigd, dat de kelders magnifique zyn. Er komt wel een woord van lof toe aan de ambachtslui, die Schoonhoven bevat en wel hoofdzakelyk aan Woudenberg. Het is gebleken, maand aan maand en dag aan dag, dat de vorige werklieden die de kelders met buitengewone specie enz. behandelden, nooit hebben kunnen bereiken wat thans Woudenberg heeft be reikt. Het is ook buiten myn verwachting om. want ik heb my nooit kunnen voor steilen, dat die vloer dichtgemaakt kon worden zonder dat hel water er eerst onder vandaan was gebracht. Dat is niet geschied. Ik heb er steeds aan getwHfeld. of het kon, maar het is gebleken dat Woudenberg het wel kon en by heeft het met succes gedaan en daardoor is nu de vertrouwbaarheid.dat de kelders voortaan dicht zullen biyven, zooveel te grooter. Was het water er eerst onder vandaan gehaald, dan was die vloer gelegd zonder druk van het grondwater, maar nu hij gelegd is met den druk van het water, heeft hy getoond aan het doel te be antwoorden en daarom geloof ik, dat Wou denberg een pluimpje verdient. Wat de geldleening betreft meen ik, dat in de rekening 1901 b uitgegeven ruim f 109.000. Wanneer ik zie, dat de laatste termyn van Dessin* moet betaald worden en daar komt by de beklamping met ver glaasde tegels, dan komen wy met die f 3760 nog niet klaar om die zaak af te betalen. De voorzitter: Voor u verder gaat, wilde ik opmerken, dat er nog f 2100 op de be grooting voorkomt van saldo dienst 1901; dus wy kunnen die betaling er mede doen. De heer C. v. Willenswaard CLz.; Onder welke conditie worden die f 5000 gegeven; is dat met aflossing? De voorzitter: Daar kan ik niet op ant woorden. Wanneer wy er toe gemachtigd worden, moeten wy er eerst om vragen; maar de Raad heeft by een vorige gelegen heid gezegd, dat het maximum 4'/» zou zyn. We hebben nog geen leening gehad, die meer dan 4 was. Die maatschappy heeft ons steeds geholpen en voor dit laatste zal die maatschappij ook wel bereid zyn. Kunnen de leden zich daarmede vereenigen Wordt zonder hoofdelyke stemming aan genomen. De voorzitter; Aan de orde is de voor dracht ter benoeming van een onderwyzeres aan school 1ste soort. De voordracht met alle stukken van het hoofd der school enz. hebben ter visie gelegen voor de leden. Wil de Raad overgaan tot benoeming Dan ver zoek ik de heeren Greup en Den Uyi de stemmen op te nemen. Op de voordracht staan: mej. M. P. Bree- veld, mej. J. M. A. Schaly en mej. G. P. Lafeber. By stemming wordt met algemeens stem men gekozen mej. M, P. Breeveld. De voorzitter: Dat is dus op een tracte- ment van f 550, in te gaan met den dag der in-functie-treding. Aan de orde is de benoeming van onder- wijzers voor bet herhalings-onderwys. Burg. en Weth. hebben de gelegenheid voor het herhalingsonderwys opengesteld, maar geen enkele aangifte is ingekomen. Dat neemt niet weg, dat alle onderwyzers in de gelegen heid zyn in de te geven lessen onderwys te geven. Voor hoofd van de school is het hoofd van de school 1ste soort als aange wezen en overigens meenen Burg. en Weth., dat er nog één onderwyzer moet zyn en één onderwyzeres voor de nuttige handwerken. De heer H. M. den Uyl: Zyn er ook hee ren of dames die gesolliciteerd hebben De voorzitter: Neen, de Raad heeft ons ook niet opgedragen een aanbeveling te doen. De heer N. Kooiman: Nu er ook geen leerlingen zich hebben aangegeven, kan er nu niet met de benoeming gewacht worden De voorzitter: Met de benoeming vaneen hoofd niet; die moet toch een plan maken. Wel kunnen we wachten met het benoemen van een onderwyzer en een onderwyzeres. Ik zou echter den Raad aanraden een hoofd te benoemen. De heer N. KooimanDan adviseer ik het hoofd der school 1ste soort aan te wyzen als hoofd der herhalingsschool. Wordt zonder hoofdelyke stemming aan genomen. De voorzitter: Aan de orde is de benoe ming van leden van het stemberau voor de verkiezing voor de Kamer van Koophandel. Den 18en van deze maand is de verkiezing en er moeten 2 leden in het stembureau zitting nemen. De burgemeester is daarvan voorzitter en de leden worden verder be noemd door den Raad. Die verkiezing is van 12—2 uur. Er komen in den regel weinig kiezers. De heer N. Kooiman: De gewone loop is, dat Burg. en Weth. het stembureau vormen, dan kunnen ze meteen over andere zaken pratenik heb het nooit anders gekend. Verschillende stemmen: Ja wel. De voorzitter: Kan de Raad er zich mede vereenigen, dat de wethouders en de burge meester in 't stembureau zitting nemen? Wordt zonder hoofdelyke stemming aan genomen.' Zie verder het 2e Blad. Vervolg der Berichten en Adver- tenttën In hel Tweede Bind. Den 16en November hopen myn j geliefde Ouders GERARDUS DAAMEN en ELISABETH VAN ROON hun te herdenken. Hun eenige en dankbard Dochter. 's-Graven hage, 1902. Getrouwd: N. v. o. SCHATTE OLIVIER Jr., Arts te Polsbroek, en ELISABETH MEIJER. De Heer en Mevrouw VAN DER SCHATTE OLIVIER—MEiiin zeggen door deze harte- lyk dank voor de talryke bewyzen van belangstelling, by hun Huwelyk onder vonden. Amsterdam, 6 Nov. 1901 Nadat wy Zaterdag 1 November ons jongste Kind TEUNIS ARIESE begra ven hadden, werden wy den volgenden morgen opnieuw smarteiyk getroffen door het overiyden van onze lieve ABIE. Na eene korte ongesteldheid werd by ons ontnomen, in den aanvalligen leef tyd van ruim 3 jaren. J. DE BRUIN. J. DE BRUIN, geb. Hoogen doorn. IJselstein, 2 November 1902. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig doch geduldig lijden, van onze zyde weg te nemen myne geliefde Echtgenoote en der Kinderen liefhebbende Moeder GRIETJE VAM DEB LOUW, in den ouderdom van ruim 39 jaar. Uit aller naam, W. SCHEP. Jaarsveld, 4 Nov. 1902. Heden overleed, zacht en kalm, in den ouderdom van 80 jaren, myne geliefde Echtgenoote JANNIGJE DE KLEBK. Mede namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderer, JOHs. DE STIGTER. Groot-Ammers, 5 Nov. 1902. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, door eene plotselinge ongesteldheid, van onze zyde weg te nemes onzen geliefden Vader, Bebuwd- en Grootvader H. VAM DEB WAL, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Uit aller naam, H. VAN DER WAL Hz. Groot-A m mers, 5 Nov. 1902. v Het BESTUUR van den Polder Vllnt c. a. maakt bekend, dat op Vrijdag 21 No vember a. h. de SCHOUW zal worden gevoerd over het onderhouden en ge- déelteiyk bezanden van den weg door Bearepas en Vllat-Oestzyde; alsmede dat ook op dien datum over de zoogenaamde Bingkade, dienende tol waterkeering van den Polder Vllot-Weot- sUde, zal geschouwd werden, zullende by overtreding de boete worden toegepast volgens de Keur voormeld. Vliet, 4 November 1901 Namens het Bestuur, A. W. LAZONDER. GODSDIENST-OEFENING op Zondag November 1902, 's morgens 10 ure. onder leiding vanDs. H.VAN WOUDENBERG HAMSTRA, Predikant der Ned. Herv. Gemeente te OIJEN by Oss. Arte voor Hnldetekten ene., Spreekuren iederen Woenedag te Schoonhoven te spreken van 01'8 I nrein ^et HEEREN-LOGEMENT. Behandeling van Tandelekten en plaatsing van Kunsttanden. ALGEMEENE VERGADERING op Dlne- dag II Noveaaber 1902, des avonds ten 7 ure, ten huize van C. BEZEMER. De Secretaris, C. DE JONG. 1ste prijs: Een GOUDEN REMONTOIR HORLOGE. 2de Een REGUI.ATEUR-KLOK. 3de Een ZILVEREN REMONTOIR HORLOGE. 4de Een PORTEMONNAIE met goud beslag. 10 s too ten A lo Cents. Met 1 Januari ble4t xleh aaat die goed kan melken, goed met paard en wagen omgaan en met bet boerenwerk bekend. Brieven franco, letter B, Bureau van dit Blad. Met Kerstmis gevraagd: by den Landbouwer J. BAK Az. te Berg ambacht. terstond gevraagd, P. G., omstreeks 20 jaar, goed kunnende melken. Adres C. v. d. VIS, Alfen, Riïtveld. Terstond gevraagd een bekwaam Zich dagelyks, behalve Zondags, iu persoon te vervoegen by H. A. DE GROOT, Groot-A miners. Terstond gevraagd eene degelyke P. G., geschikt in een melkzaak, uit omstreken van Gouda. Adres HULPKANTOOR Oud-Alblaa, onder letter D. Voor den verkoop van Schenr- kalenders, Almanakken enz., in de omliggende gemeenten, worden S. 4c W. N. VAN NOOTEN, Boekhandelaars, Schoonhoven. In lossing een schip met grove KACHELKOLEN, eerste kwaliteit, als naar gewoonte. Afgehaald aan 't schip k HSi CU. per H.L. Thuis bezorgd 90 Aanbevelend Schoonhoven. G. OKHUIJZEN. Voor le Hypotheek op land met behoorlyke overwaarde is door tusschen- komst van een Notaris tegen billyke rente. Br. fr., onder No. 353, by de Boekhandelaars ADR. KOLLER Se VAN OS, Wynhaven 73, Botterdam. KRIMPEN A/D IJSEL. Levert, tegen scherp cóncurreerende pryzen, los en geperst M" Wederverhoopers gevraagd. TE KOOP: ongeveer 2200 (drie jaar gebruikte) :PJVIN~3sr ZElsT. Te bevragen, onder letter S, Bureau v/d Blad. V Wie nlt het woord de meeste Holl. woorden maakt van niet meer dan 4 letters en daarbij 2° cents in zendt (liefst per postw.), ontvangt gratis een B(|«iel (H of D); 2e. eeq Naaima chine. Verder hebben alle inzenders kans op degelyke prijzen, als: Horloges, kistjes Sigaren enz. Elke inzender, wien't gelukt minstens 35 woorden te maken en daarhy 2 kansen neemt k 40 ets, ontvangt gratis en franco een Lot, trekkende op de 371ste Staatslotery, beginnende 17 Nov. a. s. De le inzender ontvangt een gouden Ring. De le inzender, welke minstens 5 kansen neemt 1,ontvangt een zeer fijn gou den Horloge (H of D). Uitslaglyst gratis en franco. Inzendingen tot 17 Nov. a. s. aan de te BOTTEVALLE. Flesechen ingemaakte Frambozen en Kersen a jus; diverse soorten Jains, k 30 en 40 Cent per Pot; Potten nieuwe Gember; blikken Schildpad- en Julien-soep; Theelichten en Nachtkaarsen van Verkade; Blikken Zalm, Sardines, Kreeften, Paling, in Gelei: Fles- schen k 20 stuks Aofjovis; Vleesch-Extract Cibel-s, Liebk; en Maggi; Lunchtong en Corned beef; Potten prima Tafelhonig; heer- lyke Holl. Zuren, als Augurken, Ui'jes en gemengd Zuur; Panirmeel; Iikbig zelf- rfizend Bakmeel; kleine kistjes prachtige Vygen, Trosrozynen, enz, eus.steeds in voorraad by W. J. WIJNANDS. NcheonhovenHaven B 57. YEEBENBED, Pel., 2 Kuss., prima Veeren en Tyk, met Overtrekken, Matras sen, Woll., Gestikte en Molt. Deken, nlles 2-peraooni», franco, f 29,— f 35,— f 40,- f 50,-. Fabriek van VEEREN- en KAPOK BED DEN, ZEEGRAS-, KAPOK- en SPRING- VEEREN-MATRASSEN. Pryscouraut gratis. Het POEDER tegen ANTHMi geeft by inademing dadelyk verlichting tegen de Benauwdheid en Borstbeklemming, zelfs by den hevigsten aanval. Overal ver- krygbaar in de Drogist winkels a 65 Ct. per doos. Te Schoonhoven by A. N. van ZESSEN; te Glemen-Nleuwkerh by G. van ZIJLL. En gros by Fihma BOOM te Arnhem. IEcn eetlepel SODEX sal In den regel beter voldoen dan 1/4 Kilo gewone No «la. houdt zich beleefd aanbevolen voor zoowel naar buiten als binnen deze gemeente. Accurate en prompte bediening. BlUUke Pr(jzen. Het is beslist, dat LUnsaadkoeken voor Melkvee het beste voeder is. De melk van koeien, die met Lynzaadkoeken zün gevoederd, is vetter en geeft de beste kaas, wat door iederen Veehouder zal worden ^Men moet er echter op letten, dat men Koeken krygt van prima LUnxiad gemaakt, daar slecht,e Koeken ook slecht werkeD. Daarom voedere men de van de Ntoom-OlleHlagerU Benoemd lot AGENT van bovengenoemde Maatschappy voor LEKKER- KERK en Omstreken de Heer in plaats van den Heer W. ROEST Jr., wien op verzoek, wegens vertrek naar elders, eervol ontslag is verleend. Inlichtingen te bekomen by genoemden Agent. Kan toar Bordeaux Wijnen. en Pakhnlsen: KOESTRAAT. MEDOC DULAMON. CANTENAC St. EMILION MARGAUX f 0,70. 0.75. 0,80. 0,85. 1,-. F(Jnc Bordeaux van f 1,10 tot f 3,50. Bourgogne WUnen van f 1,— tot f 3,—. KiJnwUnen van f 0,80 tot f 2,—. Mnscaat van af f 1,25. Witte Bordeaux van f 0,80 tot f 4,—. SHERRY PALE SHERRY MADERA ROODE PORT WITTE PORT f 1,20. 1,40. 1,20. 1,50. 1,60. 1,80. - 2,-. 2,-- f ï,-. 1,20. 1,40. FUne Likeuren, f 1,40 tot f 3,50. VIEUX FINE RUM ADVOCAAT VERMOUTH f 1,50. 1,60. 1.80. 2,50. 1.40. 1,50. 1.80, WANDERER met een kraan, zyn onder de goede, ontegenzeggelijk de beste Motor-rUwielen. Zy zyn in gebruik de voordeeligste. Ia be handeling de gemakkeiykste. In het loopen de snelste. Vraagt Prijscourant en inlichtingen by den eenlgen Agent Levering van elk gewenscht fabrikaat, tot de bekende pryzen. uit één stuk vervaardigd, is praktisch, elegant, van echt linnen niet te onderscheiden en goedkooper dan het waschloon voor linnengoed. VerkrygbaarSchoonhoven l./h. Mag. v./d. MaalaehappQ „DE FAAM". gevestigd te AMSTERDAM. Voor zoover de voorraad strekt zyn de niet nltlootbare gewaarborgde 4 Hypothecaire Obligation van bovenge noemde Maatschappy in stukken van f ÏOOO,—f 500,— en f ÏOO,— verkrijgbaar hy den Heer J. G. DOESBURG te Schoonhoven. Uitgave van S. és W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven en alom verkrygbaar: YIEBDE, herziene en veel vermeerderde druk van STARING'S Binnen- en Bnllenland.che MATEN. GEWICHTEN en MUNTEN van vroeger en tegenwoordig. Bewerkt door R. W. VAN WIEKINGEN, le Lult. der Inf., Leeraar aau de K. M. A. Rnim 200 blz. drnkR. Pr||a f 1,25 gebonden. vervangen geheel en al de versche Eieren, de kwaliteit is hoog fijn en worden onder garantie verkocht. Alleen-verkoop voor Schoonhoven by Beste BRUIDSUIKERS, vanaf 30 CentH le 5 Ons, verkrijgbaar by J. C. VAN VREUMINGEN, Confiaenr, Oudewater, GRONINGSCHE gevestigd te GRONINGEN, verstrekt geld op eerate Hypo theek, zonder vooruitbetaling van rente, geeft nlt 4% Pandbrieven, koers 99</« In atnkken van f ÏOOO, f SOO, f ÏOO en f 50. Verkrygbaar ten kantore der BANK, b(j hare Agenten en by alle Commissionnairs en Makelaars in Effecten. Agenten voor Schoonhoven en Om streken Schoonh. Veer, Groot-Am mers, Bergambacht. Comestibles en Verduurzaamde Levensmiddelen. Filiaal te Haastrecht by den Heer Alle artikelen, die momenteel by dezen niet voorhanden mochten z(jn, kunnen steeds binnen 24 uur geleverd worden. Door deze maakt Ooder- geteekende aan zyo klanten bekenddat hy weer voor zien is van Dat h(j geen afnemers of loopers langs den weg heeft dan zijn eenigen weder- verkooper J. BOON, a/d Kinderdijk. Aanbevelend Paardenslachtery, Lckkerkerk. Fransch fabrikaat, bereid uit Wjjnen van de Levant en Pernaausche planten. UITSTEKEND MIDDEL TEGEN BLOEDARMOEDE EN ZENUWZWAKTE. Per heele Literflesch f 2,50. halve f 1,25. kwart f 0,70. Verkrygbaar by de Firma A. MOES te Schoonhoven; G. J. DE JONG te Ameide; G. VAN DER WOUDEN te Lehkerkerk; J P KASTELEIJN Dzn. te Polsbroekerdam en N. M. KONINGS te Oude water. levert tegen cóncurreerende prijzen alle soorten van aan de Scheepssloopery van MALTA in Gelkenes te Groot-Am mers, van eiken en grenen RIBBEN. PALEN, LATTEN, PLANKEN, BRANDHOUT en een partij nieuwe VLOTDELEN, benevens TOUW WERK en ZEILDOEK, geschikt voorzeilen en dekkleeden, enz. Op Maandag den lOen November 1902 zal Ondergeteekende, namens de Firma HERMANN A. SCHREUDER Sc Co., Verf- fabrikanten te Schoonhoven, des na middags ten 2 ure, in het Koffiehuis van E. VEGTER, in het publiek aanbesteden: Het amoveeren van een Schnnr en verdere Getimmerten, en het ter plaatse bonwen van een FABRIEKSGEBOUW met Machinekamer, Maga*g|nen enz. Bestek en Teekeningen zijn, tegen beta ling van f 1,50 per stel, verkrijgbaar ten kantore der Besteder» en bjj den Onder- geteekende. Aanwijzing in loco op Zaterdag 8 Novem ber, 's voorm. 10 ure. K. HENSENS, Schoonhoven. Bouwkundige. De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voornemens op Woensdagen den 1 2. en 19. November 1902, telkens 's voormiddags ten 10 ure, bij H. VAN ES te Langerak, bj) inzet en afslag, te veilen en te verkoopen: Voor den Heer Jb. ZWIJNENBURG. ERF, TUIN, HOOI- en BOUWLAND en DIJK te in het Boveneind, aan den Lekdyk, te zaïnen groot 4 HECTAREN, 02 AREN, 41 CENTIAREN. De veiling geschiedt in 8 perceelen en Te aanvaarden: de Gebouwen met alleX binnen den Tiendweg by de toewyzing en het ovprig Wei- en Hooiland den Novem ber 1903, als zijnde tot dien tyd verhuurd aan C. VAN MIDDELKOOP, voor f 167,50. Betaling der kooppenningen op den 17. December 1902 Nadere inlichtingen geven de eigenaar en genoemde Notaris. De Notaris A. CASTELEIJN te Streefkerk is voornemers op Zaterdag den 15. Novem ber 1 902, 'h morgens ten 9 ure, ten huize van G. VAN MEIJEREN te op de Zuidzyde, in het openbaar, k«n- tant geld, te verkoopen: 2 KLAMVAARZEN. 3 GUISTE VAARZEN, 4 VARKENS, eenige KIPPEN; I aftandsch bruin veulendragend PAARD, 1 IV»-jarig zwart RUINPAARD, 1 bruin HENGSTVEULEN; Boerenwagen, Stortkar, Brik, Kaaspers, Hooihark, t Schouwen, Slede, Bruggen, Horden, Boomen, Slieten, Brandhout; alsmede eenige Meubelen en Hnlarnnd, waaronder een Kabinet, Bureau enz. - De Notaris A. CASTELEIJN te St t Streefkerk is voornemens op tmCArn Woensdag den 19. Nozem- ber 1902. 'n namiddagsten 1 ore, ten huize van Jb. ZWIJNENBURG te in bet Boveneind, om knntant geld, in het openbaar te verkoopen als: Kabinet, Kasten. Kisten, Tafels,Stoelen, Spiegels, Schilderyen, Klok, Kachel met toe- behooren, lamp, Koper-, Tin-, Blik-, IJzer-, Glas- en Aardewerk Eene Geit en Bnnw- en Tnlnge- reedwehnp; alsmede De gewone zullen dit jaar plaats hebben: ten huize van P. KENTIE, op Vrydag 14 November 1902, v.m. II'/» ure, voor de Erven N. W. BUDDINGH e. a. op Donderdag 13 November 1902, v.m. 10V» ure, ten boize van G. W. STAM. De Verkoopboekje» zjja op unrue ver- krygbaar. Lopik.

Schoonhovensche Courant | 1902 | | pagina 2