Dames- en Hinderhoeden, IJSII Mnjlsrij voor la&m Hardrijderij voor Mannen If MODEMAGAZIJN, Groote keuze in Bontverken „DE FAAM Schoonhoven. Kennisgeving. Boerenmeid, Bekendmaking. IJsclnb „De IJsel" „Vlister IJsclnb" Bouwmanswoning SCHAATSEN. Schoonhardrijderij IJsclub Goudriaan. IJsclub „THIALF" Winter. - IJssport (Per Telegraaf.) Advertentiën. Nieuwjaarwenschen (Bedelen) Gez. HOFSLAG, Haven, Schoonhoven, Rijke collectie Stalen van Japonstoffen Atelier tot vervaardiging van Costumes en Mantels, Van LEKKERKERK en NIEUW-LEKKERLAND, 's morgens 8 nor, van ROTTERDAM 's namiddags half twee. Veeboot vertrekt DINSDAG half zeven. tegen VEEL VERMINDERDE PRIJZEN, begint heden in Om aboizen te voorkomen berichten w(j, dat de Wijn handel van de Firma HERMAN Zoon, en de Tabaksfabriek van J. F. HERMAN Zn., niet met elkander in verbin ding staan, doch beide zaken voortaan voor afzonderlijke re kening gedreven zullen vorden. Firma HERMAN Zoon, J. F. HERMAN Zn., VERMIST: ZWANEN, Halfwas-Broodbakkersknecht Openbare Vrijwillige Verkooping. BERGAMBACHT, Een perceel Weiland Eene partij Hooiland HET SCHAATSENRIJDEN. TE KOOP: Eenige notenhouten PLATEN, ZEER VERTROUWD IS, J. FAAS, Veerman. HARREWIJN-SCHAATS, G. BROERE Kz. Woensdag 17 Dec. 1902: Schoonrijden door Paren Polsbroekerdamsche IJsclub. Hardrijderij op streek op Dinsdag 16 December 1902, f 25,-, f 15,- en f 5,-. IJSCLUB „HOLLANDIA" te AMENDE. op Dinsdag 16 Dec. a. s., Prijzen f 25,-, f 15,-, f 10,- en f 5,-. IJsclub „De Giessen". IJSFEEST te Giesen-Nieuwkerk OP DINSDAG 16 DECEMBER A. S., Schoonrijden met Paren, f 30,-, f 20,- en f 10,-. Op Dinsdag 16 Dec. HARDRIJDERIJ IJsclub „de Telegraaf", HARDRIJDERIJ op Dinsdag 16 Dec. 1902, le Prjjs 40 gld., 2e Prjjs 20 gld. le Premie 10 gld., 2e Premie 5 gld. IJsclub „WILLEM BARENDTS" te Streefkerk Hardrijderij op streek op Woensdag 17 December 1902. f 20,-, f 10,-, f 5,-. MOORDREGHTSCHE IJSCLUB te Moordrecht HARDRIJDERIJ op Dinsdag 16 Dec. 1902. Prijzen f 30, f 10 en 15. te Gouderak. Hardrijderij voor Paren op Maandag 15 December 1902, f 20,-, f 10,- eu f .5,-. Nieuwerkerksche IJsclub Nieuwerkerk a/d IJsel. HARDRIJDERIJ voor Mannen op Dinsdag 16 December a. s., f 50,-, f 20,- en f 5,-. IJsclub „Voorwaarts", BERGAMBACHT. HARDRIJDERIJ Woensdag 17 Dec. 1902, f 40,-, f 20,-, f 10,-. Haastrechtsche IJsclub. Dinsdag 16 December 1902, Kampioenschap van Zuid-Holland Een Zilveren Beker en Medailles. te Krimpen a/d Lek. op Woensdag den 17. Dec. 1902, Prijzen f 50,-, f 25,-, f 10,- en f 5,-. „Eendracht maakt Macht" te Ouderkerk a/d IJsel. HARDRIJDERIJ op Dinsdag 16 December 1902, f30,-, f 15,-, f ö,-f op Vrydag 19 December 1902, f75,-, f25,-, flO,-. IJsclub „STOLWIJK" te Stolwijk. HARDRIJDERIJ op Dinsdag 16 December 1902, Prijzen f 30,-, MO,- en f 5,-. Donderdag 18 December 1902 ijzen f 100,-, 1 40,- en f 15,- te Vlist. Hardrijderij met hindernissen op Maandagmiddag 15 Deo.1902. De Minister van Marine, de gep. vice admiraal G. Kruya, is heden morgen om 7 ure, na eene ongesteldheid van enkele dagen, overleden. S— P® goedgekeurde begrooting T™. j Provincie Zuid-Holland voor fl 44689856^ m °ntVaDg en in uit8aaf De te heffen opcenten zyn gelyk aan die voor den loopenden dieüst, ul. 11 op de hoofdsom der grondbelasting zoowel der gebouwde als der ongebouwde eigendommen en 8 op de hoofdsom en belasting op het personeel. Ten raadhuize te 's-Gravenhage is gisteren aanbesteed: het onderhouden en gedeeltelijk vernieuwen gedurende het jaar M03 van straat-, grint-, schelp- en puinwegen. Minste inschrijver: H. Jongenburger, te Waddingsveen, voor f 34.300. By de Dinsdag jl. te Leerdam gehouden aanbesteding van het maken van een balkenhaven en laad- en losplaatsen, aan den buitenkant v. d. NoorderLingedyk aldaar, ten behoeve van de firma Varsseveld «Sc Co., waren 6 biljetten iugeleverd. Minste in schrijver: de heer W. P. de Groot, te Giesen- dam, voor f 8449. - .Aan. de Maatschappij «de Nijver heid tot exploitatie van steenfabrieken, bij Montfoort, is door B. en W. van 's-Gravenbage de levering opgedragen van 200.000 Rijn-trottoirklinkers. De daglooner Siebe Roemeling te Beerta ontving Woensdag eene gift groot f 40 van H. M. de Koningin, om een nieuwe naaimachine voor zjjn ongelukkige dochter te koopen. - Prins Hendrik der Nederlanden heeft het beschermheerschap van de Friesche Maatschappij van landbouw aanvaard. 'Alblasserwaard en VUtheeren- landeu, li Dec. De handel in kaas bljjft loom, prys flauw, boter met goede vraag iets stygend in prys. Men besteedt thans in deze streken voor kaas f 21 a f 24 per 50 kilo, naar wicht en kwaliteit; Goeboter f 0.67&, weiboter f 0,60 per i/s Kilo. *Ammentoi, 12 Dec. De begrootiug der gemeente over 1903 is goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 11460,296. De heer W. Ooms Wz. alhier heeft eervol ontslag aangevraagd als gemeente ontvanger. 'Berg-Aiubaclit, 11 Dec. Gisteren morgen geraakte het zevenjarig zoontje van E. Ligt hart aan den Achterweg in een groote brandbjjt en zou zeker zjjn ver dronken, indien Jb. de Vreugt, het ongeval bemerkende, het ventje, dat reeds begon te zinken, niet hadde gered. Woensdag-middag üad de aangekondigde hardrijderij op schaatsen alhier plaats, waaraan 16 mededingers deelnamen. De prjjzen, groot 30, 15 en 5 gnlden, werden behaald door de heeren Bosse te Nieuwer-Amstel, P. de Jong te Ammerstol en C. Stigter Pz. te Berg-Ambacht, terwjjt aan den heer W. de Jong Wz. alhier, welke de laatste was die er werd afgereden, eeu bestuursprjjs ad f 2,60 werd toegekend. Den geheelen middag bewoog zich een groote menigte op de prachtig versierde baan. Het geheel werd opgeluisterd door de muziek van het Harmouiegezelschap „Excel sior" alhier. Des avonds hield de jjsclub „Voor waarts" een algemeene vergadering ten huize van den heer C. Bezemer, ter ver kiezing van een bestuurslid in de plaats van den heer D. T. Blanken, die de ge meente heeft verlaten. Gekozen werd de heer N. Schouten. Bodegraven, 11 Dec. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente alhier is benoemd de heer W. Verburg. 'Bolnes, 10 Dec. Mej. A. v. d. Staajj, volontair op de o. 1. school alhier, is met 1 Januari 1903 benoemd tot onderwyzeres aan de school voor Chr. nat. ouderwjjs te Emmeu, prov. Drente. fttlshout(gem.Nieuw Lekkerland), lODec. J. de J. alhier wilde Zaterdagmorgen j.l. over het ijs in den Hoogen Boezem naar zyn werk gaan, maar hy zakte er door. Op zyn hulpgeroep schoot G. Mes toe, aan wieu het na veel inspanning gelukte den man behou den op bet droge te krjjgen. 'Urovt-AinuierH, 12 Dec. De uit geschreven wedstryd van de jjsclub Telegraafalhier kan als uitnemend geslaagd beschouwd worden. Een 7tal pareu namen er aan deel. De 1ste prys f 30 werd be haald door den heer G. v. d. Wolf, Tienhoveo, met mij. Uileubogaert, Haastrecht; 2de prys f 16 door den heer en mej. De Jong, broeder en zuster, Polsbroek; le premie f 5 door den heer C. Zy der veld, Amenie, en mej. A. Vermaat, Tieuuoventerwjjt een aanmoedigingsprys van 2,60 gld. door het bestuur werd uitgekeerd aan den heer H. van Vianen, Groot-Ammers en mi j. KI. v. d. Wolf, óouda. Een groote schare was op de banen der jjsclub en ieder roemde de flinke wjjze, waarop deze wedstrjjd weder is gehoudeu. De prjjzen werden door den heer Voorspuy uitgereikt. Blijkens achterstaande advertentie bestaat weder het plan bjj de jjsclub „de Telegraaf' alhier een wedstryd te houden op Dinsdag 16 Dec. 1902 en wel een hardrydery voor mannen, wpnende in de provincie Zuid- Holland, respectievelijk om de pry zen van f 40, f 20, f 10 en f 6. Door de kaashandelaars werd deze Week hier en in de environs de kaas gekocht van 23 gld. tot 24 gld. de 50 KG. De handel is over het algemeen fliuw. Glesendaui, 9 Dec. In de 11. Zaterdag gehoudeu raadszitting werd met algemeene stemmen tot gemeente-geneesheer benoemd de heer Dr. Graftdjjk. Daarna werd de heer S. Boelhouwer be noemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. Het salaris van de nieuw te benoe men onderwyzeres wordt, volgens de ver ordening, gebracht van f 650 op f 600. Aan Smit en aan den heer J. de Groot wordt eervol ontslag verleend als onderwyzeres en onderwjjzer alhier; aan den laatste ook als secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim, Gleseii-Oudekerk, 11 Dec. Onze vroe gere dorpsgenoot, de heer J. Pot, leeraar in de Nederlandsche taal en geschiedenis te Zierikzee, is nu ook benoemd tot leeraar in het Nederlandsch aan de Rijks-uormaal lessen aldaar. 'Uoudrluau, 11 Dec. Door deu kerke- raad alhier is aan den Ambachtsheer van Goudriaao ter beroeping voorgedragen de heer A. G. van Willenswaard, Caudidaat tot den H. D. te Schoonhoven. 'Daastreclit, 12 Dec. Aan de schoon- hardrydery voor paren namen alhier 8 personen deel. De eerste prys werd be haald door mej. G. Uittenbogaard en den heer G. van der Wolf; de tweede prjjs door mej. E. v. Diest en den heer W. Eegdemau; de derde prns door mej. E. Uagoort en den heer J. Voordouw; de vierde prjjs door mej. A. Uittenbogaard en den heer H. J. Schollen. De heer M. Graveland heeft de be noeming van bestuurslid van het Roode Kiuis, uideeling Haastrecht, niet aangenomen. In de huisboudelyke vergadering van „En.oi en Vrijheid" trad jl. Dinsdag de heer A. D. Wempe van 's-Gravenhage als ?Pr®ï«r °P- Vóór en nk de pauze had ZEW. tot titel zjjner tot spraak: Vuur in verband tot den godsdienst. «Jaarsveld, 11 Dec. Op de heden al- hier gehouden publieke verkooping van opgaande boomen werd besteed voor iepen f 44, wilgen f55 f 22, populieren f 4 5 f 12, essen f 9 5 13, elzen f 5, alles per stuk plus 10 onkosten. Brandhout was goed te verkoopen; voor bouwland in kleine perceelen is bier veel minder animo dan vroeger. Men besteedde hier van 7& tot 12ö cent per oude roede, waarbij komen 10 kosten. 'Krimpen a/d Lek11 Dec. Gisteren avond vierde de Christelyke jongelings ver- eemging „Emanuel" alhier het 6e jaarfeest. Onze vroegere predikant Ds. J. G, Dekking opende het feest met gebed en liet de aan wezigen zingen Psalm 68 vers. 10. De voorzitter A. Slingerland hield daarna de openingsrede. Vervolgens werd ook nog door Ds. Dekking eene redevoering gehou den. Door den secretaris, deu penningmees ter en den bibliothecaris werd een verslag uitgebracht. De rekening sloot met een batig saldo van f 67. In de bibliotheek waren 180 werken aanwezig. De bibliothe caris sprak de hoop uit, dat er in 't vervolg meer gebruik van zou gemaakt worden dan tot dusver. De avond werd verder doorgebracht met het lezen van opstellen en het doen van voordrachten door de leden. Na eeu slot woord van deu heer Ds. Dekking ging men uiteen. Het ledental was van 31 tot 23 teruggegaan. Bjj de verpachting van het buffet in de ystent op de baan der jjsclub „Thialf" waren 3 biljetten ingeleverd, waarvan een, als niet geteekend, vau onwaarde was. Door den heer J. C. Dekker was ingeschreven voor f 11,40 per feestdag en voor f 3 per fewonen dag, door den heer C. Bouter, voor 10 per feestdag en voor f 0 per gewonen dag. Aan den eersten inschry ver -is de gun ning verleend. Het tarief voor de consumptie is bjj regle ment vastgesteld. De pachter heeft nog het recht 3 andere tenten te plaatsen. Buiten deze kan geen andere een standplaats krygen. De stoomboot „Lekkerkerk" geraakte jl. Maandag op de reis van Rotterdam naar Lekkerkerk op een krib by deze gemeente aan den grond. Met behulp van de sleepboot „Anna Aleida" kwam zy echter weer vlot. 'JLekkerkerk, 10 Dec. Donderdag 4 Dec. hield de rederijkerskamer „Jan Nieuwen- huizen" alhier eeu buitengewone vergadering in „de Groote Boer", ter herinnering aan haar 30-jarig bestaan. De voorzitter opende het leest met een woord van dank aan de leden voor de talrjjke opkomst en inzonder heid aan de oud-leden die aan de uitnoodi- ging gevolg hebben gegeven om mede ter plaatse le zjjn. Hg schetste het ontstaan van de kamer voor 30 jaar en haar verloop en dankte de aanwezige recensie-leden voor wat ze voor de kamer gedaan hebben en nog doen. Opgevoerd werd „Jean Marie", tooneel- spel in één bedryf door André Theuriet, waarin de hoofdpersonen uitstekend werden weergegeven. Het nastukje „De Luitenant en zyn oppasser of soldateulist", blyspel in één bedryf door Van Emmerik, was van meer vroolykeu aard. Ook hierin was aan het spel veel zorg besteed. Tusschen na de stukjes traden op de H.H. Soesman en Zwaaf, karakterkomieken uit Rotterdam, die de lachspieren der toeschouwers her haalde malen ia beweging brachten. Een zeer geanimeerd bal sloot dezen gezelligen feestavond. 11 Dec. Door het bestuur der jjsclub „Recht aan Allen" alhier is het buffet in de ystent verpacht aan den heer P. Fenuet. 'Moordrecht, 12 Dec. Benoemd tot notabel bjj de Ned. Herv. Gem. de heer M. Vis en herbenoemd als zoodanig de heer H. Vrjjlandt. Dinsdag is by den landbouwer H. een koe aan miltvuur gestorven. Op last van den districts-veearts is zy verbraud en de noo- dige voorzorgsmaatregelen worden genoi tegen de besmetting. Woensdag is hier vanwege de Moor- drechtsche jjsclub een ringrjjderjj gehouden door de leden (heer en dame); een van beide moest lid zyn. 15 Paren hebben aan de liefhebbery deelgenomen; de eerste prys werd gewonuen door den heer Dirk Kool Azn. van Moordrecht en mej. S. Kruit van Gouda, de 2de prjjs door den heer A. van Tilburg Lzn. en mej. A. Kruit Jd., beiden van Moordrecht, 3de prys door den heer J.Swieb en mej. D. Verstoep, beiden van Moordrecht. De pryzen, uitgereikt in het café „de Har monie" van den heer J. de Wilde, waren luxe-voorwerpen, welke door schoonheid uitmuntten. Het alhier bestaande harmonie- gezelschap luisterde het ysfeest op. Heden middag is eeu jongentje van den heer O. in eeu byt gevallen, doch gelukkig door een voorbijganger gered. £Mienw*l.ekkerland, 10 Dec. Door het polderbestuur alhier is het vischwater in deze gemeente verpacht aan P. Ros, B. Verschoor en N. van Namen, voor den tjjd van 10 jaar. Dour het bestuur van de jjsclub „Heems kerk" alhier zjjn tot commissarissen van de afdeeltng Werk verschat flog" voor dezen winter herbenoemd de heeren A. de Haan Az., Joh. Verhaar en N. de Leeuw. Tot afgevaardigden naar de vergaderingen van den jjsboud „Albiasserwaard" zjjn be noemd de heeren P. G. Streefland en F. L. Schrejj en tot hun plaatsvervanger de heer Joh. Verhaar. Daar door den hevigen wind het jjs niet overal vertrouwd is, is de afdeeling Werk- verschaffing", behoorende bjj de jjsclub, be gonnen om alle wakken en gevaarljjke plaatsen onder deze gemeente af te zetten. Voorzeker een nuttig werk! "Ouderkerk a/d IJsel, 11 Dec. Bjj bekendmaking zjjn opgeroepen delotelingen voor de lichting 1903, die zich wenschen te onderwerpen aau het examen voor het bewjjs, hetzjj voor militaire bekwaamheid, hetzy voor lichamelyke geoefendheid, of wel voor beide, en welk examen zal worden gehouden te Gouda tusschen 4 en 18 Januari a. s., op nader te bepalen dag en uur. De aanmelding ter gemeente-secretarie moet geschieden vóór of uiteriyk op 20 dezer. 'Onde water, 9 Dec. Aan het post kantoor alhier en de daaronder ressor- teerende hulpkantoren werd gedurende de maand November 1902 ingelegd f 8286,54, terugbetaald f 5273,80. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3591. Heden-middag om 2 uur hield de Oudewatersche IJsclub een ringrjjderjj voor heeren leden met hunne dames. De kunst voorwerpen, die als prjjzen uitgeloofd waren, bestonden uit: late prys: een presenteerblad en 2 candelabres; 2de prjjs: een bloemen tafel en een hoekétagóre; 3de prjjs: een sigarenkist en een pièce de milieu. 19 paren namen aan den wedstrjjd deel. De 1ste prjjs werd behaald door mej. C. Oppelaar—Hagoort en den heer A. Hagoort. De 2de prjjs door mej. L. A. van Aelst en den heer H. Margadaut. De 3de prjjs door mej. S. Nienhuis en den heer J. J. J. Putman. Het muziekcorps „Euterpe" liet zich ter afwisseling hooren en luisterde daardoor den wedstrjjd op. 'Polsbroek, 11 Dec. Door den raad dezer gemeente zjju met algemeene stem men herbenoemd tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren H. J. Knol en D. J. van Rujjswjjk. 'Ntein, 11 Dec. De tram, die heden morgen om 111/4 uur van Gouda naar Haastrecht vertrekt, kreeg op de hoogte van den korenmolen een defect aan de as, zoodanig dat de reis niet voortgezet kon worden. De passagiers moesten loopen naar Haastrecht en de locomotief, die te Haastrecht stond te wachten, transporteerde de Hekendorpsche en Oudewatersche reizi gers zooveel raogel jjk naar hunne bestemming. *8tolw|)k, li Dec. Dat onze jjsclub goede plannen had, bewees ze reeds Dins dag jl. door het houden van een wedstrjjd voor mannen op de korte baan. Het aantal deelnemers bedroeg slechts 9, doch daaronder waren verschillende lui, waarmee niet te gekscheren viel De uitslag was, dat de prys van f 25 gewonnen word door P. Bosse te Ouderkerk a/d Amstel, de le premie van f 10 door H. Romkema te Joure en de 2e premie van f 5 door A. Koot te Berkel en Rodenrys. De „Stolksche Donderdag" zoo heet die dag in den mond der yssport-lief hebbers heeft ook vandaag zyn ouden naam ge handhaafd. Wat een menschen op en om de banen, maar ook, wat een heeriyk winterweer en wat een beste ryders om de uitgeloofde pryzen! Al spoedig hoorden we, dat Ph. Holst van Amsterdam en W. van Dyk van Ter- horne aanwezig waren en dat behalve die twee nog verscheidene flinke ryders waren uitgekomen. Men mocht zich dus spitsen op mooie, spannende ritten en die zyn niet uitgebleven ook. Er waren slechts 11 deel nemers, maar de qualiteit vergoedde in ruime mate de quantiteit. De uitslag was dat de prys van f 75 behaald werd door Ph. Holst van Amsterdam, die van f 40 door W. van Dyk van Terhorne, die van f 15 door J. van deq Berg van Bleiswyk en die van f 5 door G. Jensen van Amsterdam. Onze ysclub zal dezen dag wel weer in hare annalen mogen boeken, vooral ook om de financieels uitkomsten, want behalve de leden met hunne dames bewogen zich honderden vreemdelirgen, die naluurlyk hun entrée betaald hadden,, op hare uit muntende banen. 'Vlist, 12 Dec. Aan de gehouden hard rydery op streek Donderdag 11 Dec. namen 20 personen deelde pryzen werden behaahi door de heeren H. J. Schollen Jzn. f 20, Ammerstol. J. de Gooyer f 10, Benschop. P. van Dam f5, Vlist. W. Eegdeman f2,60, Haastrecht. De wedstryd duurde lang, maar het maantje redde ons met haar licht. 'IJselmonde, 10 Dec. De 12-jarige Van P. wilde onder een brug door ryden en stootte met zyn hoofd er tegen. Een bloe dende wonde was 't gevolg. De 11-jarige O. v. W. viel en werd op het ys zoo erg aan 't hoofd gewond dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. 'Zevenhuizen, 10 Dec. Gisteren is alhier eene hardrydery gehouden door de ysclub „Zevenhuizen" voor jongens beneden 18 jaar, zoons van leden. Negen jongelieden namen er aandeel. De pryzen, behaald door de heeren J. Eindhoven, H. Nieuwland en P. Tuinzaad, bestonden uit een zilveren hor loge, een sigarenkoker en een portemonnaie, beide met zilver gemonteerd. Zondag-middag veroorzaakte het sprin gen van een band eener locomotief tusschen Zevenhuizen en Gouda aan veel reizigers een paar uur oponthoud. Deze passagiers wer den later op een anderen trein overgebracht. Ook was het verkeer gestremd, totdat een andere locomotief uit den Haag de waggons ophaalde. Voor enkele reizigers was deze reis een groote teleurstelling, omdat ze eerst tegen den avond in den Haag waren. GEHEUGD NIEUWS. De hoafdprys in de Wilhelmina- verloting te Woerden is gevallen op no. 29i44. Voor de eerste Kamer der recht bank te Amsterdam dieude deze week weder de zaak van het knaapje dat een meisje was". De rechtbauk zat den 16den dezer een pleitdag vaststellen. In de suikerfabriek der firma Daverveldt, Binck A- Co., te OudenboBcb, werd de chef van de suikerkamer, Cornelia Suikerbuik, bij het doen van eenige werk zaamheden, door eene in gang zynde machine gegrepen, zoodat hy om de as werd medegesleurd. Dd ongelukkige was terstond dood. Het lyk is naar het gasthuis vervoerd. Gisteren-ochtend om negen uur is achter Rozenburg op de Kralmgsche plas in een wak geraakt een omstreeks 30 jarig man, volgen* op hem gevonden papieren genaamd J. V., reiziger, woonachtig in de Middelaudsstraat te Rotterdam. Door twee personen daaruit gehaald en naar het ter rein van de IJ.sciub Kraiingen vervoerd, heeft men daar te Vergeefs getracht de levensgees ten op te wekken. Het ïyk is naar de loods voor drenkelingen in Crooswyk overgebracht. Men meldt aan „Het Centrum" uil Vianen: Alhier is na een ziekte van eenige dagen overleden de nu vergeten, maar vroeger by oud en jong bekende circus-directeur Blanus. Toen Blanus nog in zyn goeden doen was, toen zyn stal nog verscheidene paarden bevatte, hy met verschillende wagens rondtrok en allerlei artisten des avonds in zyn tent optraden, toen was (de ouderen zullen het zich nog wel herinneren) Blanus de man, toen was hg beroemd, iedereen kende hejn- Op kermissen was hy onmisbaar, in «rooi» scharen trok men naar zyn tent. Maar ook Blanus heeft zyn tyd gehad. Andere paardenspellen zyn gekomen, grooter, meer naar de eiscben des tyds ingericht. En de circus van Blanus raakte in verval. De beste paarden werden verkocht, ryders en ryderessen werden hun directeur ontrouw, zji konden op betere voorwaarden werken. Slechts enkele getrouwen zyn gebleven. Eu op een leven van roem en zonder zorgen volgde een leven van vergetelheid kommer. Slechls met twee wagens eenige oude paarden trok de oude directeur rond, tot hjj te Vianen door een ziekte werd aangetast en de dood aan zyn veel bewogen leven een einde maakte. Door slechts enkelen gevolgd, is de oude directeur naar zyn laatste rustplaats geleid. De koude in de Vereenigde Staten is buitengewoon. Te New-York was het eergisteren om negen uur 's morgens —13,3 Cels.: een lager temperatuur was sedert 32 jaren op dien tyd van 't jaar niet waarge nomen, en een even lage alleen in 1876. Op andere plaatsen in Noord-Atnerika was het nog erger. Te Oswego en te Portland -24,4 C., Eastport -26,5 C. (14 graden onder het nulpunt van Fahrenheit!) En byua overal heerscht gebrek aan steenkool. STADSVIEUWfl. HchMnbaien, 19 Deo. Den 9 dezer waren jongelingen opgeroepen tot vrywillige dienstneming by de Instructie-Compagnie. Van de 6 opgekomenen werd 1 geneeskun dig ongeschikt bevonden en voldeden 2 niet aan het examen, zoodat 3 werden in dienst gesteld. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van havenmeester alhier be draagt thans 60. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van onderwyzer op de school lste soort alhier bedraagt 15. Mej. E. Schaiy, onderwyzeres aan de openbare lagere school lste soort alhier, is benoemd tot onderwyzeres aan de openbare burgerschool- (G. en U.) voor meisjes (hoofd mej. M. L. J. Bender) te Gouda. Op Maandag 15 Dec. a. s. zal eene vergadering worden gehouden van het Natuurkundig Genootschap alhier, waarin als spreker zal optreden de heer C. J. M. van den Braak, Secretaris van het Genootschap met het onderwerp „Bacteriën". Het pad over het ys op de rivier de Lek is sedert een paar dagen gereed en een massa menschen maken er gebruik van; zelfs gaan reeds zware vrachten er over. Heden werd onze gemeente per schaats bezocht door een gedeelte van het 5e bataljon 4e regiment infanterie uit Gouda. By de Woensdag j.l. gehouden ringrydery door paren (waarvan één der twee inwonende in de gemeente) wak de uitslag als volgt: le prys: rooktafel en zilveren broche, door den heer A. J. Driesen en mej. Piera—De Koning. 2de prjjs: sigarenkaslje en zilveren broche, door den heer A. van Grootheest en echtgenoote. 3de prys: aschbak en zilveren armband, door den heer H. C. van Geelen en mej. Van Zessen. De 2de en 3de prys zyn toegewezen by loting. By de heden alhier gehouden schoonrydery door jongens van 12—16 jaren verwierf den lsteu prys H. Dogterom, den 2den prys D. C. den Hoed en den 3den prys L. Heijkoop. Terwyl de jongelui zich heden oefenden in bet schoonryden, kon men den 85-jarigen A. Hak nog lustig langs de banen zien zweven, met een vastheid die benydens- waardig was. DUKGEBL1JHE BI AND. Schoonhoven. Van 9—12 Dec. Geboren: Gerardus, z. van P. v. d. Ree en W. Kloens. Jan, z. van W. Veldhuis en W. v. d. Ree. Cornelia, z. van J. D. Roos en A. G. Rietveld. Teuntje Johanna, d. van A. de Graaf en M. de Ridder. Het eerste wintertje van 17 tot 23 Novem ber jl. scbynt eene voorbode geweest te zyn van den tweeden, thans zeer strengen winter in 1902. -Was het op Dinsdag-avond 2 December nog wiuderig en regenachtig, in den daarop- volgenden nacht werd weder voor de zoo- vee lste maal het bewys geleverd, dat het vriezen kan mei alle winden. Het is winter inderdaad, en hoewel eerst op 21 December de olficiéele winter in de Almanakken aangekondigd wordt, zoo moe ten wy het thans met het olficieuse bestaan doen. lutusschen de vorst is streng. Reeds gepasseerden Donderdag en Vrydag reed men per schaats waarheen men wilde en jl. Zater dag was het ys in de rivier de Lek vóór Schoonhoven reeds een vaste massa, waarop men thans zich in alle richtingen beweegi. Zonder de oogen te sluiten voor de nadoe len van een vroeg ingevallen winter en vooral zonder het hart onontvankeiyk te doen zyn in rpime mate om te steunen daar waar steun noodig is, mogen allen die yssport beoefenen, zich verheugen in prachtig ys. In geen jaren is het ys zoo natuurlyk, zon der by toeging van feneeuw, in een paar en kele dagen gevroren. Men watertandt van de heerlyke gladde banen en het schaatsen- ryden kan nu beoefend worden op eeu wyze als in geen jaren heeft plaats gehad. Iedere sloot biedt een ysvlakte aan, spiegelglad en over het algemeen sterk genoeg. De bestu ren der ysvereenigingen houden onderling als het ware een wedstryd om door het uitschryven van ysfeesten hunne leden zoo goed mogelyk tevreden te stellen en hen ruimschoots schadeloos te stellen voor de weinige gelegenheden, die tot schaatsenrydes geweest zyn in de laatste twee jaren. En alsof men bevreesd is, dat gestrenge heeren niet lang regeeren en het ysgeuot spoe dig zal geéindigd zyn schryft men maar wedstryden uit alsof het de maand Fe bruari was. En toch het is eerst half December. Vreemd en toch is het waar hoe kouder het weer, boe warmer het bloed is, van hen die aan het schaatsenryden doen. Duizenden by duizenden trotseeren den scherp snydenden wind, om zich te amu seeren op het ys. Er bestaat ook geen beter geneesmiddel tegen menschenhaat en zwart galligheid dan het schaatsencyden. Oud en jong, arm en ryk zyn op schaaten één. Op bet ys worden de menschen verbroederd. Men spreekt elkander onderling toe, waar schuwt elkander voor gevaarlyke plaatsen; men helpt iemand, dien men nooit te voren gezien beeft, aan een touwtje of stuk band; men schaamt zich niet naast elkander te gaan zitten en een kleine verversching te gebruiken; men wykt voor elkeen, en heeft achting voor ieder, die een goed ryder is. Schaatsenryden. O, als men daar iets van wil weten, dan slaat men op het boek, behelzende het historisch overzicht van bet schaatsenryden, beschreven in 1888 door den helaas te vroeg gestorven ie secretaris van den Nederland- schen Schaatsenrydersbond, Mr. J. van But- tingha Wichers. In dat boek vindt men alles wat op het schaatsenryden betrekking heeftvanaf den tyd toen men nog stukken been voor schuivers gebruikte, tot op den bloeit yd van 1888, toen de schaats in de meest volmaakte vormen voor snel en sier- lyk rjjden in den handel werd gebracht. Historisch waar is het, dat het schaatsen ryden den Nederlanders is aangeboren. Nog nauwelyks kunnende loopen of als kind wordt hy geoefend op de schaatsen, en nau welijks durft hjj het zonder hulp te wagen of als meeuw scheert hy langs de ysvlakte. Zoolang hy de schaatsen onder de voeten heeft is een schaatsenryder de gelukkigste der menschen. Maar het is den mensch niet genoeg, gelukkig te wezen. Ook op het ys niet. De schaatsenryder haakt ook naar bewonde ring. Vandaar dat hy al spoedig niet alleen rydt om te ryden. Hy wil ook kunstig ry den. Hy moet leeren beentje over te slaan. Hy moet ten minste, als een arend, aan beide zyden drie meters vlucht hebben. Na eenigen tyd in die school geoefend te zyn en niet zonder van tyd tot tyd duur leer geld betaald te hebben, is by eindelyk de bol van de baan; evenals eene danseres in het circus geeft hy zich beurteling schil derachtig aan beide zyden over en beweegt zich met de bevallige krommiugen der zwaan. Ieder bewondert hem, of hy bewondert zich zelf. Eu wie de kracht bezit, wil vooruit, zoo hard als een spoortrein in enkele mi nuten een onmetelyken afstand afleggen. Al die schoon- en hardryders zyn kunstenaars op twee reepjes staal en hun kunst is algemeen goéd, want een ieder streeft hen naby of voorby, waarmede dan tegeiyk weder de kunat ia verplaatst. En eigen* aardig, men misgunt die kunst niemand, want een echte schaatsenryder ziet die kunst zoo gaarne tot in de hoogste school beoefenen en staat een oogenblik stil, om een sierlyk rydend paar gelegenheid te geven te toonen wat oefening vermag. Het schaatsenryden behoorde in vroegere jaren alleen tot het recht van mannen, maar al spoedig reden de dames mede tu begreep men «dat het grootste genot voor het sterke geslacht op bet ys, is gelegen in het zwakke geslacht te helpen. Jaren lang was hel echter alleen aan ongehuwde dames toegestaan zich op het ys te ver- maken. Ja, in hot begin der vorige eeuw kon het schaatsenryden nog geen burger recht vinden È'y de toongeefsters der mode. Het ging niet altjjd bedaard en neljes; ruw geweld was menigmaal oorzaak, dat men niet veilig was op de ysbaan. Allengs is dat veranderd. Sedert de laatste 25 ja»-en heeft het vereenigingsleven op het ys zich zoo kolossaal ontwikkeld.dat weinige gemeenten in ons Vaderland niet kunnen bogen op een iisclub. Ja, deze ver- eenigingen zyn oorzaak dat het schaatsen ryden tot ieders recht behoort. Zy hebben gevormd gezellige kringeó, waarin het schaatsenryden besproken wordt, waarin reglementen en voorschriften zyn gemaakt, waarby gewaakt wordt voor de handhaving van orde en vryheid. In die kringen zyn ouden en jongen, vaders en zoons, broeders en vrienden, en allen met elkander ver langen niets liever dan mede te werken ter bevordering van het schaatsenryden. Schoone banen worden aangelegd, regel en orde worden beoefend, wedstryden an andere feesten georganiseerd en dat alles om aan allen, groot en klein, arm of ryk genoegen te verschaffen. Ja, de ysvereenigingen hebben in de laatste 25 jiar het ys gemaakt tot alge meen goed, dienstig voor ieder die zich met schaatsenryden wil vermaken, en zy hebben vertrouwen weten in te boezemen, waar door de ouderen de jongeren voorgaan op de ysbaan en de jongeren van zelf mogen vol gen. En wanneer niet in een andere gemeente een ysclub de belangen van het schaatsen- ryded weet te bevorderen, dan raag aan het bestaan van zulk een club de medewerking niet onthouden worden. Integendeel, krach tige steun kan alleen elke vereeniging krachtig doen optredeu. Daarom, ieder die het schaatsenryden beoefent, is als van zelf verplicht de middelen tot oefening te steunen. Zoo ooit, dan kan by een ys vereeniging bewaar heid worden: „Eendracht maakt Macht". Maar men is nog verder gegaan in de laatste 10 jaren. Men heeft, door de onder vinding geleerd, begrepen, dat alleen een ysbaan niet op den duur kan voldoen aan de verlangens van een schaatsenryder. Het is toch maar al té waar, dat het vliegens vlug verplaatsen mede brengt den wensch om overal tegelök te zyn. Dat kan, op één dag via Arasterdam naar Marken en weer terug aan den hniselyken haard. Maar, als de sneeuw de ysviakten bedekt, dan was het uit, de verkeerswegen waren ot her yd baar en men was gedoemd in eigen klei nen kring le blyven. Doch een IJsbond heeft zich gevormd, die tot doel zich stelt in de eerste plaats de verkeerswegen in orde te maken en met het bestaan van zulk een bond kan iedere schaatsenryder alweder tevreden zyn, want nu is hy verzekerd dat na gevallen sneeuw in ieder geval de gele genheid bljjft bestaan om reisjes te maken per schaats. Maar niet alleen voor het ge not is het van het grootste belang, dat by sneeuw de verkeerswegen berydbaar blyven, maar Diet minder voor den handel en het algemeen verkeer, daar by een langdurigen winter het inslaan van koopwaren noodzake- lyk wordt. De IJsbond Krimpenerwaard zorgt voor de verkeerswegen in die waard en de IJsbond Alblasserwaard zorgt voor de verkeerswegen in die waard enz., zoodat men zich over de groote afstanden kan bewegen. Hebben de plaalseiyke ysvereenigingen groote waarde en hebben de besturen dier vereenigingen aanspraak op waardeering, niet minder hebben de lisbonden eenigszins recht op erkenning. Hun taak is echter zwaar, wanneer de sneeuw de verkeerswegen bedt kt; de afstanden zyn soms groot, die berydbaar moeten gemaakt worden en de hulpmiddelen menigmaal zoo klein. By den IJsbond Krimpenerwaard zyn aan gesloten al de ysvereenigingen in die waard. Iedere IJsclub is lid van den lisbond en iedere IJsclub is verantwoordelyk voor een gedeelte van de verkeerswegen in aanslui ting met andere vereenigiugen. Het is prachtig spiegelglad ys. De Ijs bond heeft nu slechls voor de algemeene veiligheid toe te zien op de verkeerswegen. Hier en daar moeten de banen gezuiverd worden van zand enz., en dat zal gedaan worden; maar als er sneeuw komt, dan komt er werk. Moge elkeen beseffen, dat volmaakt werk over zulk een groote uitgestrektheid on- mogeiyk geleverd kan worden door de ys vereenigingen, daarom zal iedere mede werking, op welke wyze ook, op hoogen prys worden gesteld. Ook hier: „Eendracht maakt Macht". Particulieren, vereenigingen, polderbe sturen en vooral gemeentebesturen kunnen verzekerd zyn, dat de aangeboden hulp tot het verkrygen van het groote doel: Het bezitten van goede verkeerswegen op hoogen prys zal gesteld worden door ieder, wien het schaatsenryden na aan het harte ligt. „Dat het zoo moge zyn BeTssrzltter vaa den IJabsnd K rimpener waar d". VERVOLG DER NIEUWSTIJDINGEN. Amelde, 12 Dec. De ysclub „Hollandia" alhier heeft zich aangesloten by den ysbond „Alblasserwaard". 'Haastrecht, 12 Dec. Aan de heden gehouden hardrydery hebben deelgenomen 8 liefhebbers. De eerste prys, f 25, werd behaald door J. Mulder te Amsterdam; de tweede prys, f 10, door L. Verkaik le Haastrecht; de derde prys, f 6, door H. G. Frederiks te Haastrecht; de vierde prys, f 2,50, door P, C. van Vliet te Gouda. 'Uttaland, 11 Dec. Een allertreurigst ongeluk heeft hier een huisgezin in diepen rouw gedompeld. Een meisje van J. van HouwelingeD, Cornelia genaamd en byna achttien jaar, zou heden-middag zich tnet anderen op schaatsen naar Groot-Ammers begeven. Toen zy byna het doel bereikt had, werd ze aangereden en viel, met het noodlottig gevolg, dat zy na weinige oogen- blikken was overleden. Men kan zich de droefheid der ouders voorstellen, die haar kind, die voor een paar uren hunne woning gezond en opge wekt had verlaten, nu dood daarin zagen binnendragen. Het gerucht loopt, dat tot Minister van Marine zal benoemd worden de heer G. van Herwaarden, gepens. Kapitein-luitenant ter Zee, behoorende tot de Christeiyk-histori- sche richting. V188CHEB1J-BKRICHTEN. 'Kraiingen, 12 Dec. Deze week wer den ter markt aangevoerd 2 win ter zalmen prjjs f8,— f 4,80 per 5 ons. VACATUBEREFBTEN op Zondag 14 December 1902. Bins Noheenhaven. BEBG-AMBACHT. 's Nam., Ds. Bruyel, van Willifrc-Langerak. BERKENWOUDE. 's Voorin., Ds. Viescher, van Ouderkerk a/d IJsel. KRIMPEN a/d LEK. 'sVoorm., Dr. Van Langeraad. van Lekkerkerk. STOLWIJK, 's Nam., Ds. Conradi, van Schoonhoven. King Blledrecfat. BLESKENSGRAAF. 's Voorm. 9Va uur, Ds. Prins, van Papendrecht. GOUDRIAAN. 's Nam. lVa uur, Ds. Hulscher, van Nieuw Lekkerland. Btng IJiclstein. HARMELEN. 's Voorm. 9Va uur, Ds. Beere- kamp, van Jutfaas. LINSCHOTEN. 'sVoorm. 9V« uur, Ds. Haring, van IJselstein. LOPIKERKAPEL. 's Voorm. 9Vs uur, Ds. Buenk, van Vreeswyk. MARKTBERICHTEN. Bodegraven, 0 Dec. Kaas. Aangevoerd 168 wagens, te zamen 8434 stuks, wegende plm. 45:976 kilo; lste soort Goudscbe f24,— 5 f 25,50, zwaardere f 26,—2de soort f 22,— 5 f 23,50; Derby-kaas, lste soort f 5 f—2e soort f24,50: Edammer kaas, lste soort f 29,— k f 2de soort f 23,— k 25,—. Handel matig. Honda, 11 Dec. Kaas, lequal. f 26,— a f 26 50, 2e qual. f 20.— a 24,—zwaardere f Aangev. 58 partyen. Botterdam, 9 Dec. Aangevoerd 60 paarden, 588 magere en 626 vette runderen, 164 vette, 72 nuchtere en graskalveren, 3 schapen of lammeren, 86 biggen. Koeien en ossen 25 tot 86 ct., kalveren 45 tot 55 c. per V» kilo. Schoonhoven, 10 Dec. Boter, le qual. 65 ct., 2e qual. 60 ct per half.kiloi. Kaas f 22 a f 26,— per 60 kilo. Aardappelen (gele) f3,—per HL. (blauwe) f f,— HL. (poters) f 1,60 HL. Eieren f 7,50 per 100 siuks. Woerden, 10 Dec. Kaas. De aanvoer ter markt op beden bedroeg 171 partyen. Prys van Goudsche le soort f 24 k f 25 50, 2e soort f 21 i f 23, zwaardere f k f Edammer le soort f26; Derby le soort f—, per 50 kilo. Handel matig. Op de heden gehouden vee- en varkens- markt besteedde men voor melkkoeien f k f vaarzen f k f graskalveren f k f lammeren f 16 a f 21varkens f 12 k f 20, biggen f i f alles per stuk. Vervolg der Berichten en Adver- tentlttn In het Tweede Blad. Heden overleed, tot ouze diepe droef heid, na een langdurig en smartelyk lyden, na voorzien te zyn van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Heer C1EBBIT STBENG, in leven Landbouwer, in den ouderdom van 67 jaar en 8 maanden. Vlist, f Wed. G. STRENG. 5 Dec. 1902. geb. W. N. Nobel. Stein, C. STRENG. gem.Reeuwyk,) A. STRENG—Leksmond. V|. f A. STRENG, vnst, t J streng. Heden overleed door een noodlottig geval, tot ons aller diepe droefheid, onze innig geliefde Zoon en Broeder ABIE, op den jeugdigen leeftyd van 13 jaar en 11 maanden. Zyne nagedachtenis bljjft om ons zweven. Uit aller naam, PIETER VERHOEK. ANNA CATHARINA VERHOEK, geb. de Wit. CQRNELIS VERHOEK. GERRIT VERHOEK. JANN1GJE VERHOEK. JAN VERHOEK. Giesen-Nieuwkerk, 7 Dec. 1902. Onzen diergevoelden dank voor de harte lijke en liefdevolle blyken van belangstelling, tydens de ziekte en by het overlyden onzer geliefde Moeder en Zuster, Mejuffrouw LIJSJE DE GIER, Weduwe van den Heer H. J. Conhads, ondervonden. In 't byzonder innigen dank aan de Ambachtsvrouwe, Mevrouw LE FEVRE DE MONTIGNY, Bisdom van Vliet te Haastrecht, voor de onuitsprekelyke, liefderyke belang stelling, hulp en toegenegenheid aan de lieve overledene betoond. Uit aller naam, J. H. CONRADS. JOHs. DE GIER. SïT.LW.k, 10 December ml. Voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden by bet overlyden van ingn geliefden Echtgenoot GOVERT VAN MEER KERK Wz., betuig ik aan allen myn op rechten dank. Wed. G. VAN MEERKERK, geb. Boer. Streefkerk, 13 Dec. 1902. De BURGEMEESTER van Groot- Am mem maakt btkend, dat het op 1 Januari a. o. langs de huizen, zoowel door ingezetenen als met-ingezetenen, binnen die gemeente ls verboden dat voor de behoeftige ingezetenen op den SOoten deaer maand door eene Commissie eene inzameling van gelden zal worden gehouden, ten einde uit de op brengst daarvan op den Oudejaarsdag eene buitengewone bedeeliDg te houden. Güoot-Ammers, den 12. December 1902. De Burgemeester voornoemd, O. v. d. STOK. Waarin zit het voordeel waaneer men de gebrande Kofflesoorten van W. J. WIJNANDS te Schoonhoven gebruikt? Doordat deze koifie volkomen gaar ge brand wordt, daardoor komt de hoog fljue smaak en genr, tot zelfs in au goedkoopste soorten, tol sjjn reeht, wordt de koffie op bet gewicht lichter en men ontvangt dus een grootere hoeveelheid by hetzelfde gewicht. Men gelieve dit te enderxoeken en hierop attent te zyn. «eho«nb*Ten. W. J. WIJNANDS. GEKNIPTE PATRONEN NAAR MAAT. cn andere MOUVEAUTE'S. DE D1BECTEUB. Lange Tiendeweg D Mo. 62, Gouda, Lange Tiendeweg D Mo. 25, Gouda, Hoogachtend, iu Wijn, Een paar witte oude gbicckcuü op den bek met brandmerk en dwarsschrap. Inlichting verzocht door J. SLINGERLAND te Yliet, by Ocdewateii. Terstond gevraagd een of flinke Leerling, door A. BOOGERT te Ni oordeloos. Gevraagd, tegen 1 Januari a. s., een goed kunnende melken. Adres M. VAN VLIET te Bergambacht. Gevraagd, komende met Jan. a. s., een aan- Adres HUUG DE JONG Pzn., Lek kerkerk. De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op Woensdag 24 December 1902, des voor middags ten 11 ure, ia het Kof fiehuis van P- VAN VUUREN aldaar, ten verzoeke vau den Heer H. ROMEIJN te Bergambacht, in bet openbaar verkoopen: Perceel 1. Een hechte en sterke met SCHUUR, VARKENSLOODS, Huol- BERG en verdere Getimmerten, BOOM GAARD en WEILAND, in de gemeente aan den Kerk weg, groot 04 Aren, 2 Centiaren. Perceel 2. aldaar, achter perceel 1, groot 07 Aren, 20 Centiareu. Perceel 3. aldaar, genaamd „de Ooster&che Kweikamp", groot 1 ÜLCTAUE, 80 Centiaren. Te aanvaardenHet Laud onmiddeliyk en de Gebouwen 1 Mei 1903. Betaling der kooppenmugen 2 Maart 1903. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van bo vengenoemden Notaris. By S. A- W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven is uitgegeven: Beknopte beschryviug en bandleiding, benevens eenige nuttige wenken, door een VOORSTANDER VAN IJSSPORT. Prjja 10 Cents, franco» per post. Besturen van IJsclubs, zoomede Houders van Tenten op de Ijsbanen, voor den verkoop, f 1,20 per dozyn, tegen overmaking van het bedrag. dik O cM., geschikt voor BcbaatshoHt. Adres C. VAN HEMERT, Moordrecht. Ondergeteekende maakt het publiek van krluipener* eu Alblasserwaard be kend, dat het pad over de Rivier niet alleen voor Passagiers, maar zelfs voor overbrenging van allerhande Goederen. Ammerstol, 12 Dec. 1902. Wie zich genoegelyk op de ysvlakte wil bewegen, die verzuime niet zich te voor zien van de uit de hand vervaardigd door L. HAK* BLW1JJM te Giesen-ftiieuwkerk. Voor Schoon- en Hardryden uaar verkiezing. Deugdelykheid gegarandeerd. SOHAATsM uit de Fabriek van de Firma G. S. BUITEB te Akkrum zyu te verkrygen by: G. In 't VELD, P. van LIMBÜRGH, J. L. de VRIES, J. SETON, L. T. MOLENAAR, Schoonhoven. Lekkehkehk. Nieuw-Lekkerland. Oud-Alblas. Molenaarsgraaf. Op alle plaatsen wederverkoopers gevraagd door den Hoofd-vertegenwoordiger te Nleuw-Lekkerlaml. (op streek), OM KUNSTVOORWERPEN. INLEG 60 Cents. Aangifte lVs uur aau de Bestnnrstent te Schoonhoven. door PABO, om Pryzen van: Inleggeld f 1,—. Aangifte 's nam. 1 uur by J. SCHOUTEN te Poisbroekerdam. Opgeluisterd door Muslek. HET BESTUUR. voor Paren, ook van elders, BIJ GESCHIKT IJS EN WEDER, 's nam. één uur. Aanmelding tot deelname in „'T FORTUIN" te Amelde, uiteriyk één uur vóór den aanvang van den wedstryd. Inleg f 1,-. HET BESTUUR. bestaande in om pryzen van: Inleggeld f 1,—. Zich aan te melden voor één uur des na middags op de Baan. De deelnemers moeten inwoners zyn van de Alblasserwaard. Het Bestuur. zal hier een met hlnderuisgen plaats hebbeD. Aanvang 1 uur. HET BESTUUR. IJS EN WEDER DIENENDE. GROOT-AMMERS. voor MAMMEN nlt de provincie Zuid-Holland, des namiddags, op den Boezem. Opgeluisterd door het Fanfare korps van Streefkerk. Aangifte precies half twee. HET BESTUUR. Overtocht zeer goed te voet over de Lek. (IJS EN WEDER DIENENDE.) voor MAMMEM PRIJZEN: Aangifte op de Baan by het Dorp te 1 uur. HET BESTUUR. IJS EN WEDER DIENENDE: voor MANMEM Inleggeld f 0,50. Aangifte van 12L/s uur tot lVs uur in de Bestuurstent. Aanvang 2 uur. HET BESTUUR. om pryzen van: INLEG f 0,50. Aangifte aan de Bestuurstent van 12—1 uur. HET BESTUUR. te IJS EN WEDER DIENENDE, om PrUzen van INLEG f 0,50. Aangifte op de Baan namiddags 12.30 uur. HET BESTUUR. (IJS EN WEDER DIENENDE.) voor MAMMEM op 's namiddags 1 uur. PRIJZEN: INLEG f 0,50. Aangifte in de Bestuurstent. HET BESTUUR. nam. 1 uur: voor AMATEURS. PRIJZEN: Aangifte 15 December by den Voorzitter, den Heer D. RENEMAN. OP BE ROKTE BAAN des namiddags te 2 uur. Inleg f 0,50. Aangifte te 1 uur iu de Bestuurstent. HET BESTUUR. IJ S C L U B IJS EN WEDER DIENENDE. By genoegzame deelneming: te 1 Va uur, VOOR PAARTJES, OM PRIJZEN VAN of naar keuze om Kunstvoor werpen. Aangifte tot Dinsdag, n.m. 1 uur. by genoegzame deelneming, te lVs uur. P R IJ Z E N: Beide Hardryderyen worden opgeluisterd door het plaatselyk Muziekkorps en hebben plaats op de prachtige en zeer gunstig gelegen Ijsbaan naby het Dorp. HET BESTUUR. IJS EN WEDER DIENENDE t op korte baan voor die Leden der club, die op 11 December 1902 als Leden waren ingeschreven. INLEG f 0,50. op kwrte baan. en aanmoedigingsprijzen. INLEG f 0,60. Aangifte voor beide wedstryden 's middags 1 uur in de Bestuurstent op de Ijsbaan. HET BESTUUR. IJS EN WEDER DIENENDE: voor Jongens tot 15 Jaar, OM FRAAIE PRIJZEN, INLEG 10 Cent, Aangeven tot half één. Toeschouwers tot de Baan 10 Cent. HET BESTUUR,

Schoonhovensche Courant | 1902 | | pagina 2